#151 2005-01-24 21:54

Krisz
Tag

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!

Nálam kb. háromnegyed éve diagnoztizálták a Chron-betegséget.
Pontosabban azt mondták "mivel szövettant nem vettek", hogy az idő lesz ami választ ad, hogy tényleg az vagyok-e de val., hogy igen.
Az a helyzet, hogy nekem hasi görcseim voltak és 1x, 2x véres székletem.
Ezt hozták ki belőle!
Tehát azért szólok hozzá az egészhet mert lenne egy pár kérdésem.
Miután Salazopyrint szedtem 2hónapra rá elmúltak a hasfájásaim.
Utánna én nem vettem észre semmi olyan ételt ami rossz hatással lenne a gyomromra, mindent meg tudok enni és inni.
Kérdés: Ez lehetséges? tehát ilyen tüneteket (tünettelenséget) itt a forumon nem igazán találtam vagy a nem aktív állapot hasonlít az én tüneteimre?

 

#152 2005-01-25 10:13

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Krisz!
Nekem is nagyon erős hasi görcseim voltak. Én Crohn-os vagyok. De egy kicsit fel vagyok háborodva azon h nem vettek tőled szövetmintát.
Enélkül mit akarnak???
A felsorolt tüneteiden kívül mivel indokolják még a Crohnt???
Judit

Nincs jelen

 

#153 2005-01-25 10:34

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Hát, én azért nem haragudnék meg ha szövetmintavétel nékül állítanának fel tuti diagnózist...

Nincs jelen

 

#154 2005-01-26 15:01

Cica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!
Érdekelne pár dolog mind a crohn mind pedig a colitissel kapcsolatban, mivel nálam még nem tudják pontosan mi is a baj.Alhasi panaszaim vannak, vettek szövetmintát, és most kaptam egy gyógyszert huma-col-ASa.

Nincs jelen

 

#155 2005-01-26 21:41

Krisz
Tag

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok.

A szövetmintára azért nem került sor mert állítolag nem tudtak addig a szakaszig felmenni ahol a problémás rész van CT-szerint.
A Crohn-t a CT és felső passage (nem tudom jól írtam e) eredményei adták amikben a következő van: Megfelelő tünetekkel kezdeti vagy enyhe Crohn betegségnek felelhet meg!

 

#156 2005-01-27 08:11

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Kedves Cica!

Olvasd szorgalmasan a topikokat a fórumon és rengeteg kérdésre kapsz választ. De ha gondolod fel is teheted őket:))

Szia! Jó böngészést:)

Nincs jelen

 

#157 2005-01-28 07:05

graecus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Senki se tud nekem segíteni?
Szeretném kivizsgáltatni magam, mert a tünetek alapján gyanítom, hogy crohnos lehetek. De csak olyan orvoshoz akarok menni, aki nem kínoz meg feleslegesen.
Nyíregyházán vagy esetleg Debrecenben kellene egy orvos.

Nincs jelen

 

#158 2005-01-28 08:35

ani58
Tag

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Graecus!

A mi orvosunk nyiregyházi, de sajnos ő gyerek gasztroenterológus, gondolom neked felnőtt kell. Nekünk a háziorvosunk javasolta, próbáld meg őt megkérdezni, vagy ha van ismerős a kórházban ott érdeklődj, ha itt nem kapsz segítséget.

 

#159 2005-01-28 13:12

graecus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Köszönöm Ani58! Éppen ma kaptam két nevet az MCCBE-től.

Nincs jelen

 

#160 2005-01-29 12:02

Ginger
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!

A segítségeteket kérem. Augusztusban diagnosztizálták nálam a colitist. Szeptemberre a z állapotom eléggé leromlott, úgyhogy be kellett feküdnöm a kórházba (előtte Salazopyrint szedettek velem, a kórházban átálltak a Dipentumra, illettve a Metypredre, és emellett kaptam 2* két egység vért). Amikor kikerültem, még mindig vérezetem, de sokkal jobban éreztem magam. Ja, és a dokim közölte, hogy mindent megehetek ami nem zavar meg. Ennek én roppantul örültem, mert mindig is jó étvágyú, jóevő voltam. Azt mondjuk hozzáteszem, hogy például adalékanyagokkal telepakolt kajákat, se zsíros ételt nem ettem, szóval azért vigyáztam magamra. De a hasmenésem, sem a vérzésem nem múlt, ráadásul az átkozott szteroidtól úgy néztem ki, mint egy bálna. Aztán január közepén a hasam is többet fájt már a kelleténél, és a szívem is néha ki akart ugrani a helyéről, és ez volt az a pont, ahol azt mondtam állj. Valami más kell. Kedden elkezdtem egy természetgyógyász által leírt elég drasztikus colitis diétát, ami abból áll, hogy 3 napig csak bizonyos gyógynövényes teát lehet inni (sajnos kiskoromtól kezdve utálom a teát, de azért megittam), utána pedig két hétig a tea mellett lehet enni zabnyákot, és barnarizs kását. Csak jöttek a problémák : a colitis miatt amúgy is kissé le voltam már gyengülve, így ma már ott tartok, hogy 5 nap alatt 7 kilót fogytam, 10 lépés után össze akarok esni. Ráadásul a teát egyik este már ki is hánytam, a barnarizsemtől meg már öklendezek. Nos, lehet, hogy bennem nincsen elég akaraterő... De azt hiszem, itt az ideje, hogy kipróbáljak valami "kímélőbb" diétát, mert lassan elfogy az életerőm. Légyszí, segítsetek ! Előre is köszönök mindent.

Nincs jelen

 

#161 2005-01-29 13:04

Tamás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Ez lenne a colitis diéta??? A barna rizs és a zabnyák izgatják a bélfalat! A súlyos helyzetre való tekintettel konkrét táplálkozási tanácsot nem merek adni ezt most már valami igazán profira kéne bízni. Addig is multivitaminok és gyógyvíz fogyasztása lenne kívánatos mert a folyadék-és elektrolitháztartás teljes csődje felé közelegsz! S.O.S. keress fel egy profi orvost!!!

Nincs jelen

 

#162 2005-01-29 17:59

jamesdean
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Hello Ginger, nyomd be a Goggle keresőjébe a colitis diéta szavakat és rengeteg hasznos tanácsra, ajánlott ételre lelsz, Jó étvágyat, egyél végre és pihenj sokat..

Nincs jelen

 

#163 2005-01-29 18:25

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Diéta - kell vagy nem?

Jelzem az "colitis diéta" kifejezésre az első két találat a Google-n a crohn-colitis.hu-ról való  ;)

Továbbá ajánlom a Receptek topikot!

Nincs jelen

 

#164 2005-01-30 18:55

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Kedves Ginger!

Ne idegesíts már! Teljesen felzaklatott, amit írtál. Aki már ennyire le van gatyásodva, az ne kísérletezzen semmilyen kalória szegény diétával és semmi rostossal. Ilyen állapotban, csak TÁPSZERT SZABAD FOGYASZTANI!!!  Ezt most halál komolyan mondom, ez az egyetlen táplálék, ami minden fajta megerőltetés nélkül felszívódik a bélben és nem terheli azt.

Gyorsan küldd el a párod vagy a családod a kezelőorvoshoz, és irass fel vele, egy kis NUTRIDRINK-et. vagy NUTRISON MULTIFIBRE-t, több üveggel!! Ez parancs!!


Szia és vigyázz magadra!!

Nincs jelen

 

#165 2005-01-31 12:43

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!

Jesszusom Ginger, azonnal tapszer es melle nagyon light kaja, mert az emesztorendszered total le van gyengulve. Csirke, vagy pulyka hus parolva, krumpli pure, teszta, joghurt, turo rudi nasinak, turo. Fott, vagy hejaban sult krumpli, fott repa. Lenyeg, hogy ne legyen benne zsir, majd lassan visszaterni nehany het a normal etrendre, nyers zoldsegekre is. Szaraz kekszek, ropi, perec..., de nem csips, meg kukorica.
Inni meg gyogytea, multivitaminos gyumile, gyumolcsok kozul az alma heja nelkul, aztan ha az megy, utana lassan kivi, cekla nyresen lereszelve mezzel, repa...
Lenyeg, hogy keveset egyel egyszerre, gondolom nem is birnal sokat es sokszor, akar 8-10 is. En is voltam mar igy tobbszor is, nyugi atveszelheto, csak kitartas. akar erdemes ejjel is enni, mert akkor egyenletesebb lesz a vercukorszinted es hamarabb ter vissza az erod.

Nincs jelen

 

#166 2005-01-31 13:29

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Ginger: Ahogy Mancs és Monik írta, most nagyon oda kell figyelni, hogy szigorú legyen az diéta: főtt krumpli, rizs, pirítós, háztartási keksz, főtt, sovány húsok, almakompót és rengeteg gyógytea (hársfavirág, csipkebogyó, körömvirág, citromfű, kamilla, csalán) és ásványvíz. Figyelj oda, hogy naponta legalább 3 liter folyadékot igyál a kiszáradás ellen.

Nincs jelen

 

#167 2005-01-31 13:34

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Ginger: tessék itt van (kimásoltam a mccbe honlapjáról a dietetikus által összeállított ételsort aktív szakaszra).

Colitis Ulcerosa akut szakaszában javasolt étlapminta

1. NAP:
- 3 liter citromfű tea egész napra elosztva
- reggeli vizes burgonyapüré (tej és vaj nélkül), tea
- tízórai 1 szelet pirítós (szárazon pirítva, zsíradék nélkül), tea
- ebéd főtt rizs, szénsavmentes ásványvíz
- uzsonna vizes sárgarépapüré
- vacsora főtt tészta (üresen)

2. NAP:
- 3 liter körömvirág tea egész napra elosztva
- reggeli 2 szelet pulykasonka, Delma light margarin, 1 zsemle, tea
- tízórai 1 pohár natúr joghurt
- ebéd lezsírozott csirkehúsleves, párolt csirkemell, főtt rizs főtt répakockákkal
- uzsonna 2 vékony szelet köményes sajt, Delma light margarin, kifli, szénsavmentes ásványvíz
- vacsora 1 pár baromfi virsli, kenyér, tea

3. NAP:
- 3 liter kamilla tea egész napra elosztva
- reggeli sovány túró, zsemle, tea
- tízórai 1 szelet gépsonka, Delma light margarin, kifli
- ebéd zöldségpüré leves zsemlekockával (a zöldségleves csak sárgarépából, petrezselyemgyökérből és burgonyából készüljön!), grillezett pulykamellszelet, héjában főtt burgonya
- uzsonna 1 natúr joghurt
- vacsora főtt tojásból csak a fehérje, Delma light margarin, kenyér

Szerkesztette: Adrika (2005-01-31 14:25)

Nincs jelen

 

#168 2005-01-31 14:08

zoli703
Tag

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Ginger,

Tapasztalataim (orvosom szerint is) szerint a Dipentum rossz gyógyszer, alig szedik páran. Budenofalkot nem szedtél? Azzal szokták kezdeni a szteroid-kúrát.

A diéta terén örök ellentét van az orvosok és a dietetikusik, természetgyógyászok között. Én a középutat igyekszem megtalálni. Colitis miatt nem szabad fogyni túl sokat, nekem a fél év alatt 6 kg-ra is azt mondják, hogy túl sok. Egyél sokat, mert kell az energia.

Írj magánba...

Üdv,
   Zoli

 

#169 2005-01-31 20:40

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Minden elismerésem annak, aki meg tudja inni a körömvirágteát! Főleg ha úgy van elkészítve, ahogy az a felhasználási javaslatba van. Olyan keserű, mintha epét inna az ember. Lehet hogy gyulladáscsökkentő, de az életkedvem elviszi az biztos.... persze ez csak személyes vélemény <kép>

Szerkesztette: Suhi (2005-01-31 20:42)

Nincs jelen

 

#170 2005-02-02 10:22

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Suhi, egy kis mézet bele és úgy már nem is annyira keserű! :-))))

Nincs jelen

 

#171 2005-02-02 18:34

Bocika
Tag

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Mancsa!

Én 13 éve vagyok colitises de hál' Istennek nem a legbetegebb. Láttam, hogy te is szegedi vagy. Lenne 1 kérdésem:   ki a kezelőorvosod és melyik rendelőintézetbe jársz?

 

#172 2005-02-02 18:40

Bocika
Tag

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Zoli!

Én mindig dipentumot kapok és nekem nagyon bevállt! Hallottál róla vmi rosszat mert annyira lehúztad? A salazopyrintől teljesen kikészültem! Várom a válaszod és köszönöm előre is!

 

#173 2005-02-03 11:28

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Bocika!
Nagyon aranyos a neved:))

A kezelőorvosom: Dr. Molnár Tamás és Dr. Nagy Ferenc:)) Az I. sz. Belklinikán orvosolnak. Nyugodtan keresd fel őket:)) Nagyon jó szakemberek, a délalföldi térséget ők látják el, de jönnek hozzájuk az ország keleti és északi részéről is:)

Ha gondolod, elkísérhetlek, hátha úgy könnyebb!:))

Szia!

Nincs jelen

 

#174 2005-02-03 14:27

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Kedves Bocika,

tenyleg igy van, ahogy Mancs mondja, ok nagyon jok :))))
Nem kell felni toluk!
Aztan meg varunk az egyesuleti gyulesekre is am!
monik

Nincs jelen

 

#175 2005-02-03 14:33

Cápamama
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Ginger!

Ha már teánál tartunk, én a következőt ajánlom: apróbojtorján. Gyógynövényboltban egy zacskó 110 Ft volt. ez rengeteg adagra elég. A javallatai között szerepel a bél gyulladásos megbetegedése, és hasmenés. Mikor borzasztó erős hasmenésem volt, ez az egy maradt meg bennem a legtovább!
Két deci forrásaban lévő vízbe 1 teáskanállal kell rakni, és kb 10 percet állni hagyni. majd szűrni, és mézzel ízesítve fogyasztható. Igazán kellemetlen íze nincs neki. Az ajánlott adagot naponta akár háromszor is lehet fogyasztani!

Nincs jelen

 

#176 2005-02-05 11:09

Bocika
Tag

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Mancsa!

Kedves tőled h felajánlottad h elkisérsz és az infót is köszönöm de egyenlőre csak tájékozodom mert az én orvosom nyugdíjas (tudod ki?) és félek h egyszer elpaterolják!

Biztos tudod h ki az összekötőkapocs közöttünk! 

Lenne 1 pár kérdésem:  Aktív időszakban a mandarint és a narancsot lehet-e fogyasztani v. gyümölcscentrifugázni ? (nincs panaszom tőle). Na és mi van a sporttal? Vagy inkább ne eröltessem meg magam!

Közülletek senki sem sporttól?

Előre is köszönöm a válaszokat!!!!!!!!!

 

#177 2005-02-05 11:11

Bocika
Tag

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Zoli!

Köszönöm ez emilt és minden jót! Szia

 

#178 2005-02-05 19:08

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Bocika!

Igen, igen, tudom az összekötőnk nevét:))

Aktív időszakban tilos a narancs és a citrus félék, a savassága gondot okoz. Tápszert ajánlok, mert abba minden  ásványi anyag, és vitamin benne van. Nem kell nagy adag, csak napi rendszerességgel kellene fogyasztni.

A sport aktív időszakban lightosan ajánlott, jóga, sétálás, semmi megerőltető. Passzív időben, viszont mindent bele:))

Ismerem a kezelőorvosodat, de én nem jártam hozzá, csak hírből ismerem.  Anyukám járt hozzá és ő isteníti:)) Tehát nyugi.:))





Szia!
és üdv az összekötőnek is :D

Nincs jelen

 

#179 2005-02-14 20:17

szabo richárd
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

nagyon jo ez a imél cim nagyon király

Nincs jelen

 

#180 2005-02-17 22:38

Rira
Tag

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!

Lehet, furcsán hangzik a kérdésem, de szeretném tudni a véleményeteket. Nagyon kedves barátnőmnél körülbelül fél éve diagnosztizálták a betegséget, 20 éves. Hosszú tünetmentesség után megint rosszul van egy ideje. Nagyon szeretnék mellette állni, de szörnyen elkeseredett és általában nagyon ingerült.Talán buta kérdés, de nem tudom, hogy viselkedjek. Nem akarom mindennap kérdezgetni, de félek attól is, ha próbálom felvidítani, méginkább elkeseredik. Biztosan ez is beállítottság, személyiség kérdése, de nem tudnátok tanácsot adni abban, hogy miként tudnám visszahozni az életkedvét? M ásik kérdésem az lenne, hogy a betegség akadályoz a gyermekvállalásban, esetleg okozhat meddőséget?

Elózetes köszönettel:

Rira

 

#181 2005-02-18 20:27

norbertka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Hali mindenki!

Isti én egyet tudok, sajna én is hasonló cipőbe vagyok/voltam ha nem akarsz rosszat fiadnak ne hagyd, hogy sokáig szedje megrolt... nagyon rongálja szervezetet, igaz segiteni segit, de csak ideiglenesen.
legalábis nállam ideiglenesen segitett..  (1évig szedtem) de hidd el nem éri meg sokáig szedni mert nagyon megviseli szervezetet.. kilehet váltani humánusabb gyogyszerekkel aminek nincs ilyen mellékhatása, mellesleg elég "gáz" ugyanis én most igaz 17 vagyok de 16 évesen ez izgatott legkevésbé és végén korházba kötöttem ki..
Nemvagyok orvos, de nem medrol megfelelő hosszutávon. (csontrendszert, izomzatot, bántja, ezenfelül bizonyos hizás miatt szétfog menni böre ilyen terheségi csikok stb... nemajánlom.)

Nincs jelen

 

#182 2005-02-18 21:51

Andrisss
Tag

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!

Sajnos,ha az orvos azt mondja hogy szedni kell a szteroidot,akkor szedni kell:(((
Jelenleg nincs más olyan gyulladás csökkentő,ami segitene!
Én egy évig szedtem a medrolt,aztán methypredet irtak fel egy éve.
Sokszor reggel amikor beveszem,mindig gondolok arra,hogy közben jól mérgezem is magam.Más lehetőség sajnos nincs:(

 

#183 2005-02-18 22:30

norbertka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

de van megoldás... van gyengébb gyogyszer, meg ilyen forlivinges bigyo avval is lehet... ha betartod dietat...

Nincs jelen

 

#184 2005-02-19 12:10

Andrisss
Tag

Re: Diéta - kell vagy nem?

Hello Norbertka!

Nem tudom hogy neked mennyire súlyos a betegséged,de én nem tehetem meg hogy csak úgy változtassak,mert ez nem jó vagy az nem jó.Hidd el,hogy amikor reggel beveszem,sokszor gondolok rá,hogy mennyire gáz ilyet szedni.
Tartom a diétát,és csakis olyanokat eszem ami jó nekem,de sajnos akárhányszor kisérletet tettünk a szteroid elhagyására,mindig visszaestem:(

 

#185 2005-02-19 13:31

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Kedves Norbertka!

Nem ismerjük egymást, ezért elnézést kérek ,ha kioktatlak. Azért vigyázni kell, az ilyen, "ha jót akarsz a fiadnak" kezdetű szöveggel, mert nem tudhatod, ki milyen állapotban van. A szteroidot nem véletlenül írják fel. Néha CSAK, ez segít, isméltem CSAK!!!. Az orvos természetesen tudja, hogy mi az előnye és hátránya, és ha nem vagy orvos, akkor én elég nagy bátorságnak tartom, hogy így kijelents, ilyen mondatokat. Ezt szerintem bizzuk a DR-re, hiszen valószínűleg nem viccből mondta, azt amit mondott.
Tudom miről beszélek, mert 15 éve vagyok beteg és néha tényleg csak ez segít.
Valószínűleg azért írták fel neki, hogy megfogják a betegséget és ne uralkodjon ez az egész emésztő rendszeren. Jobb megelőzni, mint később kés alá feküdni. Néha szükség van szteroid lökésre, ha eredményt akarunk.

Főleg nem egy aggódó szülőnek mondunk ilyet, aki azt se tudja, hova fusson, csak, hogy segíthessen a gyermekén. Egy kis pszichológia :) vagy élettapasztalat :)

Elnézést még egyszer a kiokatásért, de elfakad a galambepém, a szteroid ellenes kampány miatt. :(
A Forlivinges bigyók meg szerintem nem használanak pl egy Crohnos betegnél, esetleg a colitisnél, de nem bizonyíttot. Inkább a hit az ami használ ebben az esetben.  :)

Ezért a hsz-ért valószínűleg, mint moderátor saját magamat is ki kell tiltanom egy időre:))

Szia: Mancsa

Nincs jelen

 

#186 2005-02-19 18:20

Anikó5
Tag

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!
26 éves vagyok és tavaly decemberben derült ki, hogy chron beteg vagyok. Nekem
annyiból állt eddig a betegségem, hogy 3-4 havonta erős görcseim vannak kb. 6-8 óráig. Amikor elmúlik már nincs semmi bajom, tehát nekem nem tart napokig vagy hetekig a rosszul lét mint ahogy sokaknál olvasom. Van valaki akinél szintén ez a helyzet? És ez lehet, hogy rosszabbodni fog? Pentasát szedek és diétázom is rendesen. Én úgy gondolom, hogy a minél több ivás ( víz, tea) jót tesz. Mi erről a véleményetek?

 

#187 2005-02-21 11:01

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!

Az orvos elony kockazat alapjan dont!!! Punktum.
En szemely szerint utalom a szteroidot, de most is szedtem januarban, mert muszaly volt es kesz. Nagyon szarul is voltam tole, ismet.
Valoban vannak olyan szteroidok melyek lokalisan csak a belben hatnak, de ezek gyengebb gyulladasokon segitenk csak, ill. a gyulladasok bizonyos tipusan.
Egyetertek a Zolival es Mancsaval, valoban vannak olyan helyzetek mikor csak ez segit, ha tetszik, ha nem. Aki mast mond, az hazudik. Mikor mar csak negykezleb vagy kepes kozlekedni olyan szarul vagy akkor semmi mas nem fog segiteni.
Viszont, ha ugy erzitek, hogy indokolatlanul is tomik a szteroidot, akkor tessek surgosen orvost valtani. De nem szabad arrol megfeledkezni, hogy csak nagyon lassan lehet leepiteni a szteroidot, kulonben a betegseg ujra fellangol. ne feledkezzunk meg rola, hogy ez rosszabb, mintha drogoznank, iszonyu kemeny megvonasi tuneteket okozhat. Nekem pl. annyira remeg a kezem, hogy neha el kell dugja, mert szegyellem, az arcom piros, mintha lazas lennek, a szivem 140-el kalimpal, ezek rendes fuggosegi tunetek. Szoval ovatosan a szteroiddal, ha az allapot valoban indokolja akkor viszont szedni kell es kesz.
Sem az Ancsa, sem a Zoli nem a levegobe beszelt ezzel, annak elelnere, hogy egyikonk se szereti beszedni.
Mielobbi jobbulast kivanok!

monik

Nincs jelen

 

#188 2005-02-23 03:50

bateman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Bocs, de kíváncsi vagyok kit ajánlottak neked Nyíregyházán. Én is oda járok.

Nincs jelen

 

#189 2005-02-23 03:52

bateman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

graecus, ha még olvasod ezt

Nincs jelen

 

#190 2005-02-23 10:18

yamm
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Csákomáko,

10éve vagyok colitises.most 26 vagyok.5éve teljesen tünetmentes.az orvosok akiknél jártam összevissza beszéltek. az egyik azt mondta kell diéta a másik azt, hogy nem. végül döntöttem. azt eszem ami izlik.mindent.tejet, hust, gyümöclsöket, pizzát, csokit...bármit. amióta úgy élek, ahogy  ízlik, a tüneteim teljesen eltüntek és jól vagyok. salofalkot csak stresszesebb időszakokban szedek megelőzésképpen.
próbáljátok ezt ki.
pusza és ne agonizáljatok folyton mert ettől lesztek még szarabbul...ez magántapasztalat.

Nincs jelen

 

#191 2005-02-23 11:07

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Szia Mindenki!
Én ezt már nem értem!
Ugye ugye hogy ez a két betegség csak gyűjtőnév? Ez több betegség lehet ami mind van nekünk.
Én pl. szedem a gyógyszereket és bevallom, hogy jobban lettem, nem tartottam be a diétát, ettem pizzát, csokit, hamburgert, sőt alkoholt is ittam, és meg is kaptam érte, megint éreztem h valami nem stimmel, görcs, illetve olyan gyulladt érzés, én most próbálok megont diétázni, mielőtt visszazuhanok.
Érdekes ehhez még h pont tavaly ilyenkor jött elő komolyabban a betegségem.
És az is hogy szomorú is vagyok nagyon valami miatt amit nem tudok kezelni.
Szóval ezek együttese kicsit fellobbantott de állítólag még nem aktív még talán meg tudom előzni, bár tünetmentesen is ritkán van olyan nap h ne fájna...
Szóval én most próbálom tartani a diétát.
De az ember gyarló és amint jól érzem magam, fogadok... értitek!

Nincs jelen

 

#192 2005-02-25 19:43

Airbus
Tag

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!
Az itt olvasott diétakhoz csak annyit szeretetnék írni
hogy a Kombocha gomba tea is nagyon hatékony a
bél betegségekre . Ez saját tapasztalat is,kb 2-3 hónapig
volt rendszeres hasmenésem,bár a mai napig orvosnál nem
voltam,panaszaim csökkentek,ami még állandó hasmenési
inger,végbéltáji fájdalom,1-esetben véres széklet volt.
Hogy ezeket a panaszokat mi okozta (okoza) nem tudom
ezért szeretnék szakorvoshoz fordulni,Szegeden szeretnék
magánrendelésről infót kérni töletek.Előre is köszi.

 

#193 2005-02-28 12:47

ani58
Tag

Re: Diéta - kell vagy nem?

Sziasztok!

A füstölt dolgokról mi a véleményetek. Most nem füstölt csülökre gondolok, hanem pl. füstölt parizel.

 

#194 2005-03-01 07:53

grunfeld
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

én tartózkodom a füstölt dolgoktól. Szerintem puffadást okoz, egészségesekben is. Legalábbis tavaly húsvétkor a panaszaim okaként ezt mondta az akkori dokim.

És ti mot gondoltok a téli szalámiról? A felvágottakból nagyon elegem van, >2000 Ft a normálisabb fajta.

Üdv,
   Grünfeld

Nincs jelen

 

#195 2005-03-01 09:05

Suhi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Kedves ani58 és Grünfeld!

A diéta, és az hogy kinek mi okoz gondot teljsen személyfüggő dolog. Én meghalnék, ha téliszalámit kellene ennem (engem bánt). De a fórumtagokkal töltött kirándulások, és a beszélgtések alapján mondhatom, hogy egyesek gusztusosan pakolják a szájukba a finoman illatozó téli szalámi karikákat! (főleg a szegediek: Pick) :D
Én azon az állásponton vagyok, hogy mivel mindenkinek a bírásküszöbe egyéni, nem lehet mást csinálni mint kísérletezni. S ha nem okoz gondot, akkor nem kell azzal törődni mit mond más.
Nekem az orvos a banánt ajánlotta, de kevés dologtól van nagyobb görcsöm mint a banántól... egyszerűen nincs általános recept!

Szabad utat az ízeknek! (persze azért csak ésszel, mértékkel)

Nincs jelen

 

#196 2005-03-01 14:37

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Csakhogy mivel anélkül nem lehet pontosan tudni mi a baj, elég nagy gond. És még ha vesznek szövetmitát akkor sem biztos hogy rájönnek mi a baj. Saját körömben tapasztalom.

Nincs jelen

 

#197 2005-03-02 14:05

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Ja ez csak egy régebbire volt válasz... sorry...

Nincs jelen

 

#198 2005-03-13 11:12

Norc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Rám elég jól hat a DANONE ACTIVIA,tök normális tőle az "eredmény".Úgyhogy nem csak a Jakupcsek-nek,de nekem is bejött.

Nincs jelen

 

#199 2005-03-13 20:40

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

Igen  én is úgy tapasztalom egyre inkább hogy mindenki másmilyen mértékben érzékeny de az tuti h (az én esetemben pl.) fontos a diéta bizonyos fokú betartása, mert pl. Suhi hsz-ére reagálva : imádom a téliszalámit és amikor bűnözöm vele, meg is kapom a büntetést, a banánra pedig sokan esküsznek egy barátnőm pedig tapasztalta h neki igenis ártalmas.
Számít hogy mit eszünk, csak nehéz az önmegtartóztatás, ez kíván egy komoly önkontrollt, amit valahogy meg kéne tanulni. nekem legalábbis szerint mindenképp.
Judit

Nincs jelen

 

#200 2005-03-13 20:40

Judit
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Diéta - kell vagy nem?

JA, igen, és a Danone Activia tényleg jó, de van aki nem bírja a tejes dolgokat. Ezt sem értem pl. hogy ez a különbség miért és hogyan van....

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB