#501 2008-10-01 18:26

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves Nóri!
Kétszer voltunk, nem tudom, az hatott-e v. amúgy is jobb lenne, mostanában mintha jobb lenne, bár az idõjárásváltozáskor nagyon görcsölt a gyerekem. Szóval egyelõre nem tudom....

Chysh:
Az ivóvizünk (csapvíz) egyszerûen ihatatlan, úgyhogy kénytelenek vagyunk ásványvizet venni. (Nem kényeskedés.)

Szerintem a savasításhoz nem kell mindenféle "löttyöt" megvenni, egyszerûen azokat a kajákat kell enni, amik egészségesek. (zöldség, gyümölcs, stb.) Sajnos a sült krumpli rántott husival nem ide tartozik, pedig nagyon szeretjük! :)

Nincs jelen

 

#502 2008-10-01 20:57

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!
Teát én állítottam össze.Utána néztem mi-mire jó.PL:apróbojtorján-hasmenésre,körömvirág-gyulladásra.Már kevésbé ízesítem mert már nincs megfázva.De a citrom mégis csak vitamin pláne,hogy nem nagyon eszik gyümölcsöt.

Nincs jelen

 

#503 2008-10-01 21:20

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Mi eddig két állapot felmérésen voltunk két különbözõ embernél.Az elsõnek megmondtuk,hogy mi a baj.De Õ egyébként is belgyógyász úgyhogy így utólag belegondolva nem volt nehéz dolga.A másodiknak már egy szót se szóltam.Nem is vett észre semmit.Utána megmondtam,hogy miért jöttünk.Aztmondta,hogy jelenleg nincs gyulladás:)) azért nem lát semmit.De ezt már nemrég leírtam részletesebben.
Kedves Margóci!
Ha beleszólhatok légy egy kicsit rafináltabb.Ne mutasd meg neki a leleteidet.Adj neki még egy esélyt hátha mégis tud valamit.Gondolom nem az elsõ jöttmenthez mentél te sem hanem elõtte érdeklõttél felõle mert természetesen a legjobbat akartad magadnak.Akkor menj el hozzá ha aktív szakaszban leszel./Azt kívánom sose légy./Ha akkor sem lát semmit,akkor jöhet a fekete leves.Bár nemtudom nálatok mennyiért csinálják,nálunk az elsõnél ötezer a második gyógyítónál csak egy ezrest kellett fizetni,aki felajánlotta,hogy minden hónapban megnézi ingyen és bérmentve.Egyébként mind a kettõrõl nagyon-nagyon jókat hallottam mielõtt elmentünk volna.

Nincs jelen

 

#504 2008-10-01 21:35

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves eva13!
Az elsõ gyógyító nekünk is elõírt egy diétát,ami a kórházi dietetikuséhoz képest ég és föld.

Nincs jelen

 

#505 2008-10-01 22:16

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves Bakkos7!
A kamilla teát a néphagyomány miatt tetted bele, ugye? Én több helyen (gasztro, dietetikus) elmondtam, hogy adtam a gyereknek gyógyteát. Mindkettõ azonnal megkérdezte, hogy van-e benne kamilla. Mondtam, hogy az nincs. Erre mondták, hogy helyes, mert azt nem szabad.

Nincs jelen

 

#506 2008-10-02 14:12

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Eva13,
kívánom,hogy legyen eredménye a terápiának..újra leírom,hogí a gyógyteák csk akkor hatnak ha nem ízesítjük õket.Nem vagyok fitoterapeuta de kémia ez is,ha raksz bele citromot,mézet,cukrot,ott már valami változás áll be..

Nincs jelen

 

#507 2008-10-02 19:52

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Nori!
Igazad van! A természetgyógyászok kimondottan tiltják mindenbõl a cukrot, sót, stb. A teákat is csak magában kell inni. Egyébként egy idõ után meg lehet szokni cukor és citrom nélkül is.

Nincs jelen

 

#508 2008-10-02 21:57

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

bakkos7!
Azért "kell" visszamennem mert volt pár dolog amit "nem látott". Egyébként aktív szakaszban van/volt. Másfél hete jöttem ki a kórházból, szóval megvárom az utolsó cseppet, aztán szombaton terítem a kártyáimat.... és utána hallani sem szeretnék többet felõle.. :)

Nincs jelen

 

#509 2008-10-02 22:39

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Margóci!
És ezért többszörösen még fizetsz is, amikor már tudod, hogy kamu az egész?!

Nincs jelen

 

#510 2008-10-03 06:27

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Margóci, még egy dolog, szerintem nyugodtan kérd vissza a pénzt tõle. Esetleg fenyegesd meg, hogy elmégy a fogyasztóvédelemhez. Ez olyan undorító dolog (elkérni valamiért pénzt, amit nem érdemel meg).

Nincs jelen

 

#511 2008-10-03 09:40

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

eva13!
Természetesen nem!!!!!!!!!!!!! Margóci nem hülye!!!! :D :D A szombati ingyenben van... :D Még csak az kéne..... :D Hah.... :D

Nincs jelen

 

#512 2008-10-03 16:20

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Margóci!
Edének igaza van! Valamit kellene már csinálni, hogy ne tudják kihasználni, hogy kiszolgáltatott helyzetben vagyunk!

Nincs jelen

 

#513 2008-10-04 21:01

Sancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

A kamillatea gyógyít, gyulladást csökkent...........ne hogy már valaki kitalálja, hogy nem szabad!!!!!!!
Jó oké, a zöld löttyel kapcsolatban lehet, hogy igazatok van (még jó, hogy 2 dobozzal ajándékba kaptam, nem kellett érte fizetni), de most ha valaki kitalálja, hogy nem szabad a kamillát, azt megharapom!:-)

Nincs jelen

 

#514 2008-10-04 21:09

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!
Hát ma voltam az állapotfelméréses "hölgynél". Megvártam még elmondja a ami hiányzott. Aztán utána mikor már láttam rajta, hogy végzett, megkérdeztem tõle hogy mennyire megbízható ez a módszer. Erre elkezdett nekem valami biorezonanciáról beszélni vagy mittom én mirõl... Erre közöltem vele hogy csak azért kérdezem, mert én 10 éve Crohn beteg vagyok és ezt a gép elfelejtette kimutatni. Erre elkezdett dadogni...és kérte a másik nõt hogy hozza be a papíromat. Aztán megnézte mégegyszer a vékonybelet és csodák csodája hirtelen elkezdett látni valamit!!!!!! :D :D :D Kérdezte mit szedek rá, én meg már ennél a pontnál úgy voltam vele, hogy most már tudhatja, tehát elkezdtem sorolni.... :D Aztán kérdezte hogy van-e hasmenésem. Mondtam neki hogy nincs (már ) mivel 1 hete szabadultam a kórházból és ott helyretettek... Erre szerinte azért nem mutatott ki semmit, mert nincs aktív szakaszban a gyulladásom... Hm.. ekkor gondolkodtam el, hogy akkor biztos hobbiból szedem a gyulladáscsökkentõket és a szteroidokat. :D :D :D ezt már egyébként nem is akartam neki konkrétan megmondani.... Azon voltam hogy nyugtassam magam...
Erre átírta az összes cuccot amit ugyebár eddig akart szedetni velem és felírt újakat. Amiket természetesen nagyker áron kapnék meg. :D Aztán jött hogy mit ehetek meg mit nem, hogy mire figyeljek meg vigyázzak és mire nem kell. (Nem mintha az elmúlt 10 év során ezekre nem jöttem volna rá).
Aztán a másik nõ aki bennt volt, kérdezte akarok e rendelni abból a sok izébõl amiket felírt. Mondtam nem, én megbízom a fõorvosnõben és nem szedek be semmi mást azon kívül amiket õ ír fel nekem!!!!
Végszónak pedig: "Természetesen" a pénzemet NEM adta vissza!
Hát kb. ennyi a sztori dióhéjban!!!! :)

Nincs jelen

 

#515 2008-10-04 21:53

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Biorezonancián én is jártam anno. Egy vagyonért. Mellé drasztikus krumlidiéta és méregtelenítõ kúra. Az életben olyan rosszul még nem éreztem magam. Pff...ha ilyen egyszerû lenne gyógyítani, akkor az orvosok is így tennék. Na meg persze az  is fontos ki miben hisz. Ha eleve nem tudod elhinni, hogy a módszer használ, akkor kár belekezdeni. És ez fordítva is igaz. Lehet a módszer tudományosan nem bizonyítható, hogy hasznos lenne, de ha átéléssel hiszel benne még használhat is...

Nincs jelen

 

#516 2008-10-05 10:39

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sancsi!
A kamillateát - úgy olvastam itt valahol - mások is kipróbálták, és nem jött be! De te tudod!
A körömvirág teának is gyulladáscsökkentõ hatása van, és azt engedik.

Nincs jelen

 

#517 2008-10-05 21:20

grisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves csapattársak!
Lehet hogy nem jó helyre írok ,de muszály valahova leirni azt hogy18évi küzdés után MEGGYÓGYULTAM.
Végig jártam mindent ,már a darabolás elött voltam,nagynevû fõorvosok kezeltek ,és csak a "gödör"-fele csúsztam.
Hálával tartozom az ISTENNEK ,hogy erõt adott amikor már ember nem tudott,és tartotta bennem a gyógyulásba
vetett hitemet.Azt mondom ne adjátok fel szüntelenül keressétek a megodást az utolsó percig,soha sem késõ.
Nem vagyunk egyformák a bajaink sem azok, nekem 18 év kellet hogy,a tortúrák,gyógyszer hegyek után a 6000 ft
-os készítménytöl megjavuljak. (Bocsánat colitis-es voltam) Azt sem felejtem el hogy ez A FÓRUM SZUPER ,SZUPER
SZUPER!  Köszönöm a létrehozóknak a felügyelöknek a tagoknak ,hogy személyükkel emelték az oldal színvonalát,és
segítetettek ha valamit nem tudtam, vagy ha erõ,és bíztatás kellett.   "  Aki MÁST FELÜDÍT MAGA IS FELÜDÜL"péld.11.25  A "csodaszer"a BONOLACT RE GENERÁL.nekem nagyon bejött .

Nincs jelen

 

#518 2008-10-05 21:52

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves Grisa!
Leírnád kicsit bõvebben, hogy mióta szedted ezt a szert, mennyit, és mennyi idõ alatt szûntek meg a problémáid?
Köszi
Éva13

Nincs jelen

 

#519 2008-10-05 22:20

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

grisa írta:

Kedves csapattársak!
Lehet hogy nem jó helyre írok ,de muszály valahova leirni azt hogy18évi küzdés után MEGGYÓGYULTAM.
Végig jártam mindent ,már a darabolás elött voltam,nagynevû fõorvosok kezeltek ,és csak a "gödör"-fele csúsztam. Hálával tartozom az ISTENNEK ,hogy erõt adott amikor már ember nem tudott,és tartotta bennem a gyógyulásba vetett hitemet.Azt mondom ne adjátok fel szüntelenül keressétek a megodást az utolsó percig,soha sem késõ.
Nem vagyunk egyformák a bajaink sem azok, nekem 18 év kellet hogy,a tortúrák,gyógyszer hegyek után a 6000 ft-os készítménytöl megjavuljak. (Bocsánat colitis-es voltam) Azt sem felejtem el hogy ez A FÓRUM SZUPER ,SZUPER SZUPER!  Köszönöm a létrehozóknak a felügyelöknek a tagoknak ,hogy személyükkel emelték az oldal színvonalát,és segítetettek ha valamit nem tudtam, vagy ha erõ,és bíztatás kellett.   "  Aki MÁST FELÜDÍT MAGA IS FELÜDÜL"péld.11.25  A "csodaszer"a BONOLACT RE GENERÁL.nekem nagyon bejött .

Erdemes neha kicsit alaposabban elolvasni a topicokat es hasznalni a keresot
Ksanyi baratunk precizen osszefoglalta anno, ebben a temaban szukseges tudnivalokat es igy nem fordulhat elo, hogy az ember felfedezi a cso vegen a lyukat....amit mar mas regen felfedezett
aiolosz felugyelo

Nincs jelen

 

#520 2008-10-05 22:32

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves aiolosz!
Nem tudom, arra gondoltál-e, ahol ksanyi összeírja hányféle probiotikumot talált.
Ha nem, akkor nem találtam meg...
Szerintem azért bárki megírhatja, hogy õ személy szerint mitõl lett jobban. Én örülök, ha bárki bármitõl jobban van!

Nincs jelen

 

#521 2008-10-05 23:03

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

eva13 írta:

Kedves aiolosz!
Nem tudom, arra gondoltál-e, ahol ksanyi összeírja hányféle probiotikumot talált.
Ha nem, akkor nem találtam meg...
Szerintem azért bárki megírhatja, hogy õ személy szerint mitõl lett jobban. Én örülök, ha bárki bármitõl jobban van!

Kedves Eva, nem csak osszeirta, hanem belinkelte mindegyiket, vagyis reszletes informacio allt a rendelkezesre. Ez 2005-ben volt. Gondolod, hogy ha tomegesen meggyogyultunk volna, akkor ennek nem adtuk volna valamilyen modon a jelet ?
Mas jobban lenni es mas meggyogyulni...ugye ebben egyetertunk ?

Nincs jelen

 

#522 2008-10-06 21:04

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves aiolosz!
Én azt írtam, hogy annak is örülök, ha valaki jobban van! Annak persze különösen örülnék, ha végre mindenki meggyógyulhatna!

Nincs jelen

 

#523 2008-10-07 07:36

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sajnos, ezt mindenki nevében írhatom más tünetmentesnek lenni és meggyógyulni. Ezt nagyon sokan összekeverik! A probiotikumot, amirõl grisa írt többben imerjük a fórumról, igen jó, bár elég drága. Sajnos azonban meg nem gyógyít, és ezt nagyon fontos tudni grisa, a te érdekedben is, mert attól hogy tünetmentes vagy - aminek szívbõl örülök - még továbbra is szükséges az orvosi kontroll és a személyes odafigyelés.
További szép, egészséges napokat kívánok! :)

Nincs jelen

 

#524 2008-10-07 22:32

grisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Helló! hogy mindenkinek válaszoljak,elöször is mit jelent a tünetmentesség (nem azt hogy valaki éli az
egészségesek mindennapi életét?)
Másdszor.mikor mondhatom ,hogy meggyógyultam(talán soha ,mert 75évesen is még csak tünet mentes valaki)vagy inkább  menjek vissza azokhoz a fõ orvosokhoz akik 18évig csak tapogattak,zsák számra tömtek gyógyszerrel
és amikor folyamatossan romlottam és fájdalmamim voltak hivtam  ,és ö azt mondta 2nap múlva 1hónap szabadságra megy és kapcsolja az aszisztensét és beszéljem meg ,vele a szabi után a" találkát".
Vagy a máskhoz aki a teljes csõ kukucska után nem válaszol akérdéseimre csak 1 hét múlva a magán rendelésén
6000-ért. Különben,már rossz állapotban voltam,és a gyogyikat sem szedtem be mert kíváncsi voltam hogyan hat
,tudjátok mint a kajába elöször csak próba.Reggel és este kajával vettem be és már azelsõ héten éreztem változást
,2.hét nincs fájdalom 3. 4.hét normális minden.Félre ne értsetek nem azt mondom ,hogy mindenki dobjon el mident
és ez a tuti,nem mert a feleségem koleganöjének a lánya is hasonló cipõben jár,neki nem használt (has mars)
Csak arra akartam a figyelmeteket felkelteni hogy nem biztos, hogy életünk végéig kell szedni az erös gyogyikat
mint ahogy ök modják,hisz a mi bajunkra" csak a gyull.csökkentök a jók "csak nem ök szedik be és nem az õ csövüket darabolják. Ez csak az én véleményem .Köszönöm hogy meghalgattok.

Nincs jelen

 

#525 2008-10-08 03:03

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves Grisa, teljesen megértem, amit írsz. Bár nem túl szerencsés ilyet leírni, de én sem gondolom, hogy bele kellene nyugodni, hogy akkor most a harmincas éveim elejétõl (és akkor én még szerencsés vagyok, mert mit szóljon az, aki pár  hónapos!!! korától) rákényszerüljek ezeknek  a kemikáliáknak a szedésére. Szerintem nagyon fontos, hog ymindenki a MAGÁNAK VALÓ és NEKI JÓ dolgokat megkeresse, kipróbálja, természetesen a lehetõ legnagyobb körültekintéssel eljárva. És éppen ezért nagyon hasznos, ha mindenki megírja a SAJÁT tapasztalatait ezügyben, úh köszönöm szépen, hogy megosztottad velünk. Szép napokat!

Nincs jelen

 

#526 2008-10-08 05:52

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves Ede!
Veled értek egyet! :)
Én már abban sem vagyok biztos, hogy mindenki Crohnos, akit annak diagnosztizáltak! Szóval lehet, hogy pont emiatt van akinek ez vagy az a gyógymód használhat!

Nincs jelen

 

#527 2008-10-08 09:06

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

grisa én szeretnék 75 éves koromig tünetmentesen élni.Most 33 vagyok.

Nincs jelen

 

#528 2008-10-08 10:35

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Zolcsibal: :D

Énisénisénis! :)

Nincs jelen

 

#529 2008-10-08 11:31

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Nagyon jó olvasni,hogy valakinek ennyire jó reagál a teste az újdonságra..ezt írtam nem olyan régen,van aki az aloé veratol újjászületett,engem meghajtott.De nem állítom,hogy az rossz,csak nálam nem vált be.

Ami még a lúgosítást illetti,tudom ajánlani azt az egyszerû és pénztárcakímlõ lúgosító dolgot,hogy meleg víze áztassuk bokáig a lábunkat a vízbe pedig rakjunk 3-4 evõkanál szódabikarbónát.
Nekem kellemes esténként,lefekvés elõtt jó lemelegít,ártani biztos nem árt:-)

Nincs jelen

 

#530 2008-10-08 14:48

hedgehog
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e lényeges különbség a Grisa által használt Bonalact és mondjuk a Protexin probiotikum között?? Mert nekem különösebben nem használt a Protexin 1 hónap után se...Kipróbálnám a Bonalactot csak elég drága, de ha sokkal jobb mint a Protexin akkor üsse kavics.

Elõre is köszi

Nincs jelen

 

#531 2008-10-09 06:18

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves Nori, kösz a tippet. Kipróbálom (a lábnak sem árt, ha ázogat egy kicsinkét)... A talpon keresztül fejti ki a  hatását? És meddig ajánlott csinálni, hogy hatásos legyen? Köszi, szép napot

Nincs jelen

 

#532 2008-10-09 08:07

hedgehog
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia Gigi!

Köszi, ki fogom próbálni a Normafloret. Te mennyit szedtél belõle egy nap? Mennyi idõ után éreztél javulást? Neked milyen tüneteket enyhített és mennyire tartósan?
Köszi!

Nincs jelen

 

#533 2008-10-09 10:30

hedgehog
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Köszi a választ Gigi! Ahogyan a "cu érdekelne" topikban írtam, nekem a vérzéssel van problémám, nem a wcre menések számával...Ezért is szeretnék tisztában lenni vele mitõl van a vérzés, mert nem tudom h. erre hatnak e a probiotikumok. bár a bélflóra helyreállítás mindenképpen hasznos. Próbálkozom! Köszi!

Nincs jelen

 

#534 2008-11-02 19:56

alina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!

Iszik valaki Tafedim teát? Most már kb egy hónapja használom, de nem tudom eldönteni, hogy használ-e, mert mintha jobb lenne...talán-talán...
Ismerõs valakinek?

Nincs jelen

 

#535 2008-11-04 12:30

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Alina,
olvastam róla én is de nem próbáltam..miket észlelsz magadon? Szerintem legalabb 45-60 nap kell mire igazán kifejti valami a hatásást,fõleg gyenge felszivódásnál..

Ede,

én amikor csak tehetem (volt idõszak mikor minden nap heteken keresztül) áztatom,nyáron ritkábban de ilyenkor lefekvés elõtt kellemesen ellazít,átmelegít (én nem tudok elaludni ha fázik a lábam,de az gyakori mert ödémás is és rossz a vérkeringésem is sajnos)..szerintem pár napig mindeképp csináld,kb.15-20 perc-még jó a víz hõmérséklete,nehogy megfázz!!!
Nem fog elolvadni a szódabikarbóna,ne ijedj meg,az nem gáz...nem lesz nagy bumm effektusa de pár alkalom után nekem már szinte hiányzott:-)

Nincs jelen

 

#536 2008-11-04 13:42

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Köszi Nóri!!! :D

Nincs jelen

 

#537 2008-11-04 21:02

alina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia Nóri,
Hogy mit is...
Elég nehezen tudtam elindulni reggelenként dolgozni, úgy kb. másfél órába telt a rajt, pedig a munkahelyem autóval csak 10 perc. Egyszerûen annyira bizonytalannak éreztem a helyzetet, hogy nem mertem megkockáztatni elõbb, többször is vissza kellett fordulnom stb, de gondolom, ez ismerõs. Szóval ezt az egész bizonytalan gyomor-bél érzést enyhíti, legalábbis így lehet a legjobban leírni, nem tudom, hogy a teának köszönhetõ-e, vagy csak nyugodtabb vagyok, de ugyanazokat a gyógyszereket szedem, csak ezzel bõvült a repertoár, így kizárásos alapon kénytelen vagyok elfogadni, hogy ez használ. Az biztos, hogy nem egy agresszív beavatkozás a szervezetbe, abból úgyis van elég.
Nekem a gyógyszerész ajánlotta, amikor látta, hogy miket szedek. Ráadásul ogyis termék, gondoltam nagy baj nem lehet belõle...

Szerkesztette: alina (2008-11-04 21:04)

Nincs jelen

 

#538 2008-11-04 21:09

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!
Van köztetek olyan akinek a colitise  késõbb crohnná változott? Mibõl lehet ezt észre venni? Mik a tünetek közti különbségek?
Légyszi válaszoljatok.

Nincs jelen

 

#539 2008-11-05 07:39

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

A fiamnak tiszta kiütésszerû az egész teste.A term.gyógyász szerint aki egyben belgyógyász is átereszt a vékonybél.Az már viszont crohn. Volt már valakinek ilyen?
Válaszoljatok!!!
Gasztróshoz is küldött mondván jó lenne egy vékonybél tükrözés,plusz egyidõben egy biorezonanciás dr-nõt is ajánlott.
A fiam jól van hízott két kilót.Nem szeretném kínoztatni /tükrözés/,feleslegesen fizetni /biorezonancia/.
Kérlek írjatok!

Nincs jelen

 

#540 2008-11-05 08:15

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves bakkos7!
colitisem 26 év óta van. Itt a fórumon olvastam, hogy át tud alakulni, tehát van ilyen. Biztos te is rátalálsz, ha olvasgatsz itt.
Ha a természetgyógyász vizsgálatot kér, akkor azt nem szabad figyelmen kívül hagyni. Tudomásom szerint egyedül a szövettani kép, ami alapján differenciálni lehet a két betegség között, ha a vastagbél érintett. A vékonybélbõl vett minta meg választ adna a kérdésedre, hogy lehet-e crohnból cu. Nem kellemes a tükrözés, de anélkül csak kuruzslás lehet a gyógyítás. Márpedig ezt most a természetgyógyász orvosod sem tenné!!!
A hízás önmagában nem mutatja meg, hogy minden rendben van-e odabenn!!!
Leginkább egy tapasztalt gasztros orvost ajánlanék, akiben megbíztok. Ugyanis a tükrözés a cu-s betegnek is rendszeresen "jár". Azt pedig olyan orvos tudja kíméletesen és hatékonyan élvégezni, aki sokat vizsgált már. Itt a fórumon biztos kapsz segítséget, hogy egy jó gasztroenterológusotok legyen!! Nekem már nyugdíjas az orvosom, de õt is szívesen ajánlom!! 22 éve járok hozzá :D
A biorezonanciártól csak rosszat hallottam, mármint, hogy drága és nem ér semmit. :(
Remélem, tudtam segíteni :D

Nincs jelen

 

#541 2008-11-05 09:30

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Alina,

hol szerezted be és mennyi teát iszol naponta?

Nincs jelen

 

#542 2008-11-05 10:58

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

bakkos7 írta:

Sziasztok! Van köztetek olyan akinek a colitise  késõbb crohnná változott? Mibõl lehet ezt észre venni? Mik a tünetek közti különbségek ? Légyszi válaszoljatok.

Gondolom van...nekem nem is olyan regen, az egyik tukrozes utan, a szovettani vizsgalat megallapitasa volt az, kerdojelesen, hogy "crohn-colitis" ...padlot is fogtam rendesen, mert a tunetekbol ez nem nagyon derult ki.
Szerencsere (!) a tuneteim tovabra is tipikusan colitisesek.....

A biorezonanciarol pont ebben a topicban olvashatsz velemenyeket. Figyelmedbe ajanlanam az 527-es hozzaszolast, amiben MrPeetR irja le tapasztalatait.

Nincs jelen

 

#543 2008-11-05 19:46

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Van jó gasztrós dokink debrecenben a klínikán.Az õ véleményét kell kérjem úgy érzem. Köszi a válaszokat!!!

Nincs jelen

 

#544 2008-11-05 22:37

alina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Nori,

Gyógyszertárban vettem, igaz rendelniük kellett, de másnapra megvolt. Reggel éhgyomorra szoktam 1 filtert forrázni áztatom kb 10 percet, és este iszom a másikat. Az íze leginkább semlegesnek mondhatõ, egyáltalán nem kellemetlen .Azt hiszem ennek is az egyik titka a rendszeresség.
Ki szeretnéd próbálni?

Nincs jelen

 

#545 2008-11-06 10:29

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Igen, mert eddig mindig jót tettek mikor pl.rendszeresen ittam csipkebogyó vagy csalánteát.Hiszek a jó hatásaiban,rengeteget forgattuk Maria Treben Isten patikája címû könyvét,a svédkeserû meg mindig jól jön-arról is ír benne.
Különben soha nem voltam kávés,hanem inkább teás:-)

Nincs jelen

 

#546 2008-11-08 12:04

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Hallott róla vagy alkalmazta valamelyikõtök már a "pszí-sebészetet"? Reakciók,eredmények?

Nincs jelen

 

#547 2008-11-08 13:42

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Igen hallottam róla van némi infom a dologról. Használ.  :)

Nincs jelen

 

#548 2008-11-09 09:17

jadam
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

én is igénybe vettem és fogom is, szerintem is használ, de elõbb a tudati és ezáltal a tudatalatti szinteket kell rendbe rakni.

Nincs jelen

 

#549 2008-11-09 13:55

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Írnátok egy kicsit többet róla..hányszor kell menni,milyen változást hozott,kit javasolnátok...?
A tudatalatti szinteket szerintem a kineziológus jól tudja rendbe tenni,biztos nem mindenkinek használ,de nálam elindíotta a folyamatot,hogy másképp tekintstek a világra.
Köszi az infókat elõre is!

Nincs jelen

 

#550 2008-11-09 16:45

jadam
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

szia nori,
nekem 94-ben állapították meg a crohnt, most nyáron megint nagyon elkapott, kb.15-20x véres, híg széklet, magas láz 2 hónapon keresztül, fogyás, a hasmenéstõl fehérje és káliumhiány, aminek következtében feldagadt a lábam, tiszta víz volt a lábszáram, csomók a bõr alatt.
Szteroidot nem szedhettem, mivel a csipõcsontomat kikezdte. Biológiai, kísérleti gyógyszerbe akartak bevonni,másfél hétig ment a huzavona, de a végén nem vállaltam, annak ellenére, hogy szarul voltam, másfél liter vért is kapnom kellett már. A fõorvos minden negatívumot kilátásba helyezett, ha nem megyek bele a biológiai szerbe, hogy milyen szarul leszek, senki nem fog ebbõl engem összeszedni, stb. De akkor sem vállaltam, hogy az immunrendszeremet hazavágják és ki legyek téve mindenféle fertõzésveszélynek és esetlegesen a ráknak is, ahogy ezt már pedzegetik ezeknél a szereknél.
Közben jártam pszi sebészhez, júl. elején kezdtem nála és még mindig járok, eleinte heti 3x, most már csak heti 1x. Akihez én járok, rendelkezik egy géppel, ami kimutatja az agyi frekvenciákat, melyik szervednél hogy mûködik az agyad, azaz az öngyógyítás, ez alapján kezel.
Idõközben rá kellett jönnöm, hogy bárki csinálhat velem bármit (én is jártam kineziológusnál is, és még sok egyéb dolgot megpróbáltam), a világ legjobb orvosa, a világ legjobb gyógyszerével kezelhet, ha én nem akarom a gyógyulást tudatosan és tudatalatt egyaránt, semmit nem ér az egész.
Szerintem önmagában a pszi sebész is csak akkor tud segíteni, ha te akarod, ha átprogramozod az agyad, a sejtjeid mûködését, nálam ez nagy meló volt, ebben is nagyon sokat segített és még mindig dolgozom rajta.
Kb. 3 hónap szar állapot után, ma már rendben vagyok, napi 1-2x reggel formált széklet és kész, híztam 6 kilót, bátrabban étkezem, jól vagyok (hozzáteszem, ez nem csak önmagában a pszi sebész eredménye, sok más is kellett, de gyógyszert csak Pentasát és Salofalk kúpot használtam+Ensure).
Most a csipõcsontomon dolgozunk, mert nem engedtem mûtéttel tovább roncsolni.
Pszi sebészt tudok ajánlani, az enyémet, ha írsz az emailcímemre (jadam@t-online.hu) megírom az elérhetõségét.
Judit

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB