#551 2008-11-09 17:22

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Jaja Judit,köszi a válszodat!!!!

Már azt hittem csak én próbálok másik oldalról is közelíteni...sokszor nem túl sok eredménnyel,sajnos.
Amit leírtál,a lábdagadás,fogyás,csontfájdalmak nálam most vannak,cagyis pontosabban híztam már 1 kilót a tápszertõl,de akkor is olyanyira nem tudok mozogni már,de aludni se sajnos,hogy kerekes székbe kényszerültem.
Holnap megyek egy reumatológushoz,remélem õ prbál anjánlani valamit,de a crohnnal kezdeni kell valamit mindenképp..
Imurant nem szedted,szeded?

Mindenképpen fogok írni,köszi még egyszer!!! N.

Nincs jelen

 

#552 2008-11-09 18:48

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Én is leírom hogy mi is történt, bár aki ott volt a talin annak aki kérte elmeséltem!
Még húsvét hétfõn egy beszélgetés alkalmával (ez volt a téma a természet gyógyászat) azt vettem észre hogy elméláztam minden szót hallottam ami körülöttem elhangzott de én nem is voltam ott s lám egy csapásra kiállt a görcs a beleimbõl, de szó szerint varázs ütésre történt a dolog. Másnap formált volt a székletem pedig még kezelést nem is kaptam csak egy jó mély beszélgetés volt.  Én igaz egy másik fajta kezelést kapok vagyis kaptam az Aktív szellem gyógyászat illetve a Reikit. Az aktív szellem gyógyászat 4 es széntéjén megtanulja az ember a pszi-sebészetet. Nekem nagyon nagy élet vitel váltás volt amikor megtapasztaltam a kozmikus energia erejét.
Én addig nem hittem el hogy ez létezik, de megtapasztaltam a saját bõrömön. Több lényeges pontja is van a dolognak például hinni kell benne ha nem hiszel benne úgy is mûködhet, de abban az esetben az ember gyorsan vissza áll a régi bevett rendre, szeretetet kell adni mert akkor te is azt kapod vissza. Én viszont tovább mentem és elvégeztem egy tanfolyamot ugye magát a sorban az elsõt, hogy saját magam tudjam kezelni, illetve a családomat is. Egy élmény volt maga a tanfolyam. Nálam 100%-osan mûködik a dolog. Ha gondolod Nori keress meg privátban.

Nincs jelen

 

#553 2008-11-09 19:30

jadam
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Nori,
Imuránnal még 95-ben próbálkoztunk, de úgy levitte a fehérvérsejtszámomat, hogy leállítottak róla. Azóta nem próbáltuk újra, de már azt sem szedném be, az is az immunrendszert gyengíti le. Ja, és legalább a fõorvos ezt vállalta, hogy az imurán veszélyes szer.
Ugye azt mondják, hogy az emberi sejtek max. 7 évente megújulnak, most már azt is mondják, hogy az idegsejtek is. Pl. nem azzal a csontvázzal halsz meg, amivel születtél, közben jópárszor kicserélõdik.
Akkor miért van az, hogy újra és újra begyulladt a bél? csak a szoftver lehet hibás, azaz az agy, a gondolatok, amit hiszünk magunkról, a traumák amiket átéltünk és ott vannak a sejtek memóriájában.
Én is hiszek az energiában, amit Szuszidi ír, én is megtapasztaltam az erejét. csak nálam nem volt ilyen látványos és nem hozott rögtön javulást.
Nekem sokat kellett dolgoznom a gyulladás leküzdéséért, kb. 3 hónapot küzdött a szervezetem, két hónapig 38-39 fokos láz minden este, hozzá kell azért tennem, hogy minden gyógyszert elhagytam nyáron, a pszi sebész tartott szinten, hogy ne legyek még szarabbul, amíg én a lelkemet, gondolataimat raktam rendbe a segítségével, igaz, hogy közben olyan sok vért vesztettem, hogy sürgõsen vért kellett kapnom, tehát a gyógyszert (pentasát) mégsem volt okos elhagynom, a vér után újra elkezdtem szedni, most is szedem.
de abból a szar állapotból pentasával és salofalk kúppal kijöttem ( a gyógyszer oldalát nézve + pszi sebész + egyebek), amit elõtte magam sem hittem volna, hogy ennyi elég lesz.

A csontjaimat nekem is nagyon kicsinálta a szteroid, kb. 14 évig szedtem szakaszosan. csontsûrûségem ugyan rendben, de az csak a kérges állományt nézi, a szivacsos állományom viszont tavasszal olyan volt,mint egy 70 évesnek + kétoldali csípõfejelhalás (utálom ezt a megnevezést, de így hívják a dokik), mankózás, ortopéd fõorvos mûteni akart, áprilisban azt mondta, hogy szept-ben majd csipõprotézis. Nahát azóta nemhogy mûtét, de már mankó nélkül járok. 
Most a csontjaimon dolgozunk.

Nincs jelen

 

#554 2008-11-09 22:25

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Drága Emberek, köszi szépen, hogy leírtátok. Komolyan. Nekem rengeteget jelent ez!!!  Még egyszer köszönöm! Szép napokat!!

Nincs jelen

 

#555 2008-11-10 18:12

nanus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Errõl valaki hallott már? És mi a véleményetek? Tapasztalat van-e?

Grapefruit-kivonatot külsõleg és belsõleg, szervezetünk és környezetünk fertõtlenítésére egyaránt használhatjuk.
Belsõleg a következõ problémákra javasolt:
Emésztési problémák, gyomor-bél rendellenességek, hasmenés, ételmérgezés, paraziták, baktériumok, vírusok és gombák által okozott fertõzések, candidiázis ellen. Szájfertõzések, foglepedék, fogíny problémák kezelésére. Nagyon kellemes leheletet eredményez, de hatásos köhögés, megfázás, torokfájás, fülgyulladás, orrmellék-gyulladás gyógyításában is. Eredményes csontritkulás kezelésében is, hiszen minimálisra csökkenti a csontveszteséget azáltal, hogy semlegesíti a szabadgyököket.
Külsõleg a következõ problémákra javasolt:
Pattanások, lábujjak közötti gombás fertõzés, körömgomba fertõzés, különféle bõrproblémák vágás, seb, szemölcs, kiütés, viszketés, korpa, nátha, herpesz, fejtetû, bárányhimlõ, kicserepesedett ajak és egyéb más problémák kezelésére.
Egyik legfontosabb felhasználási módja, az immunrendszer védelme és erõsítése a krónikus immunproblémákkal szemben, mint az AIDS és a candidiázis.

A grapefruit a citrusfajták közé tartozik, fogyasztása világviszonylatban a citrom és a narancs után a harmadik helyen áll.

A grapefruit mag kivonatát 20-25 éve kezdték szélesebb körben alkalmazni paraziták, vírusok, baktériumok, gombák által okozott külsõ és belsõ fertõzések kezelésére. A grapefruit mag kivonat természetes méregtelenítõ, erõsíti és támogatja az immunrendszert. Nagy mennyiségben tartalmaz C és E vitamint, bioflavonoidokat. Antioxidáns tulajdonsága miatt képes a szabad gyököket semlegesíteni, elpusztítja a kórokozók citoplazmájának membránjait. Klinikai vizsgálatok 800-féle vírus és baktérium, 100 fajta gomba és bizonyos paraziták ellen találták eredményesnek.
Nagyon fontos tulajdonsága a grapefruit mag kivonatnak, hogy segít a vér, a testnedvek lúgosításában. A mikroorganizmusok, gombák, baktériumok, vírusok stb. nem képesek lúgos, oxidált környezetben élni. Bár a citrom, a zöld citrom és a grapefruit vegytanilag savas, a tesztek mégis azt bizonyítják, hogy amikor bekerülnek a test anyagcsere folyamatába valójában lúgos hatásuk, van.

Figyelmedbe ajánljuk még:
Hagyma: könnyfakasztó zöldség kedvezõ hatással (cikk)
A csodálatos feketemag (cikk)
Fokhagymakivonat kúra (cikk)


A grapefruit mag kivonat már kis mennyiségben is nagyon hatásos. 1989-90 között egy nemzetközi kutatócsoport (a beszámoló megtalálható a Journal of Orthomolecular Medicine folyóiratban 5. kötet, 3. sz., USA, 1990) vizsgálta a grapefruit mag kivonat eredményességét összehasonlítva 30 antibiotikummal és 18 kipróbált gomba elleni szerrel. Ugyanolyan hatásosnak bizonyult, mint a már bevált szerek. Alternatíva lehet az antibiotikumokkal szemben, hiszen nincs mellékhatása, és alacsony az elõállítási költsége.

Van valami egyedülálló a grapefruit mag kivonat alkotóelemeiben. Használ, anélkül, hogy legyengítené a szervezetet, biztonságos, a candidiázis kezelésében úgy tûnik ugyanolyan hatásos, mint a nystatin, az oktánsav vagy egyéb a bélben fel nem szívódó gomba elleni szer. Használata áttörést okozhat a krónikus parazita-fertõzésben és gombás fertõzésekben szenvedõ betegek számára.

Számos gyógyszerérzékenységben szenvedõ egyénnél tapasztalták, hogy a grapefruit mag kivonat a kezelések során jobban tolerálható, mint egyéb eddig használt gomba elleni készítmény. Hüvelyi fertõzések kezelése során 20 beteg közül 15 jelezte, hogy 3 nap után 12 óránkénti használattal enyhültek tünetei.

A grapefruit mag kivonat alaposan tesztelt, biztonságos és hatásos, számos laboratórium és kutatóközpont által kipróbált szer szerte a világon.

Mellékhatása nem ismeretes, nem okoz allergiát. Az emberek 3-5 %-a allergiás a citrusfélékre, ezért kezdetben óvatosan, kisebb adagokban kell szedni a cseppet, bár az allergiások körébõl is pozitív visszajelzések érkeztek használatával kapcsolatban.

A Grapefruit-kivonatot külsõleg és belsõleg, szervezetünk és környezetünk fertõtlenítésére egyaránt használhatjuk.

Belsõleg a következõ problémákra javasolt:
Emésztési problémák, gyomor-bél rendellenességek, hasmenés, ételmérgezés, paraziták, baktériumok, vírusok és gombák által okozott fertõzések, candidiázis ellen. Szájfertõzések, foglepedék, fogíny problémák kezelésére. Nagyon kellemes leheletet eredményez, de hatásos köhögés, megfázás, torokfájás, fülgyulladás, orrmellék-gyulladás gyógyításában is. Eredményes csontritkulás kezelésében is, hiszen minimálisra csökkenti a csontveszteséget azáltal, hogy semlegesíti a szabadgyököket.

Külsõleg a következõ problémákra javasolt:
Pattanások, lábujjak közötti gombás fertõzés, körömgomba fertõzés, különféle bõrproblémák vágás, seb, szemölcs, kiütés, viszketés, korpa, nátha, herpesz, fejtetû, bárányhimlõ, kicserepesedett ajak és egyéb más problémák kezelésére.
Egyik legfontosabb felhasználási módja, az immunrendszer védelme és erõsítése a krónikus immunproblémákkal szemben, mint az AIDS és a candidiázis.

Korábban a lepedõk, ruházat fertõtlenítésére használták a grapefruit mag cseppeket. Az indokínai háború idején ezzel fertõtlenítették a katonák ivóvizét. Eme tulajdonságának köszönhetõen kapott helyett a csecsemõápolásban, valamint különbözõ sérülések kezelésében.

Bátran alkalmazhatjuk virágok és zöldségek parazitáinak irtására is. Oldjunk fel néhány csepp grapefruit mag olajat vízben, és törölgessük át vele a leveleket. Hatástalanítja a növényen található mikrobákat, baktériumokat, kártevõket. Kiváló fertõtlenítõ hatását otthonunkban is alkalmazhatjuk. Tiszta, illatos lesz környezetünk.

Nincs jelen

 

#556 2008-11-10 21:11

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Nanus, köszi. Én annyit olvastam, hogy pl. a grapefruit illóolaj fertõtleníti pl. az arcot, meg megöli a bõr felszínén található káros mikroorganizmusokat... A citrom illóolajáról azt mondták, hogy az pedig a legerõsebb levegõfertõtlenítõszer, ami illóolaj kapcsán kapható. Már csak az illata miatt is hihetetlen jó párologtatni.

Nincs jelen

 

#557 2008-11-17 16:35

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Aki gondolja látogasson el a honlapomra már üzemel!  Energiagyógyászat
Jó böngészést!

Nincs jelen

 

#558 2008-11-20 19:26

Hyppy88
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Számomra a természetgyógyászat nem vált be!!! Sõt...a természetgyógyász megvetetett velünk egy csomagot 40 ezer forintért, ami semmit nem használt a hasmenésemre! Mellette jártam biorezonanciás kezelésre is, ami szintén nem használt semmit! Pedig hittem benne...aztán egy hónap múlva kórházba kellett feküdnöm, mert annyira véres volt a hasmenésem, és ezáltal nagyon vashiányos lettem. Akkor végleg elment a bizalmam a természetgyógyászattól legalábbis ezen a téren...de mindenkinek maga kell, hogy kitapasztalja, hogy mi jó neki, és mi nem.

Nincs jelen

 

#559 2008-11-23 17:24

Beatrix
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!

A lányomnak 1 éve van vastagbélfekélye.Természetgyógyászt keresek, kérem, hogy akinek van ilyen tapasztalata írjon. Sajnos hirdetések alapján elég nehéz szûrni, hogy hová is kellene fordulnunk.Elõre is köszönöm.
Szép napokat mindenkinek!

Nincs jelen

 

#560 2008-12-02 13:56

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sok,TÚL SOK az ún.természetgyógyász!!!!!!

Nagyon nem mindegy kihez mégy, és mikor már avval kezdzi hogy vedd meg tõle ezt meg azt hogy jobb legyen az õ kezelése szerintem mindenki elkezdthet gondoolkodni.

NINCS csodaszer, sok jó készítmény van de egyénfüggõ,az pedig aki ne hisz a természetes gyógymódokban az NE MENJEN TESZTELGETNI MEG ILYESMI,annak úgyse fog beválni.Szerintem.

Nincs jelen

 

#561 2009-02-09 13:21

Beatrix
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!

Sajnos a 17 éves lányomnál alakult ki 1,5 éve a colitis ulcerosa. Eleinte csak orvoshoz jártunk (hála Istennek õ nagyon rendes), majd kb 2 hónapja természetgyógyászhoz mentünk. Állítólag õ szellemgyógyász is. Nagyon nagyot csalódtunk benn, kikezdett a lányommal és csak ámított minket, persze nem ingyen.
Kérem, hogy ha valamelyikõtöknek van egy jó, megbízható természetgyógyász címe, vagy aki tudna segíteni, akkor írja meg. Nagyon nehezen tudom elfogadni, hogy ez nem gyógyítható.Csak van kiút ebbõl is.
Szép napokat kívánok mindenkinek!

Nincs jelen

 

#562 2009-02-09 14:34

Beatrix
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia deluigi!

Ugye nem baj, ha tegezlek, én is 42 éves vagyok.
Teljesen igazad van a feldolgozással kapcsolatban. Az a baj, hogy az én lányom lelkileg összeesik, amikor kijön neki a betegség. Hála Istennek neki nincs hasmenése, csak véres a széklete.
Nem tudom, hogy segíthetnék neki, esetleg milyen tanfolyamra vihetném, ami segítene a feldolgozásban. Na és akkor a  gyógyulás is könnyebben menne. Tudom, ezt neki kell akarnia legjobban, szerintem akarja is. Te mit tennél?Elõre is köszönöm a válaszod. Szép napot kívánok.

Nincs jelen

 

#563 2009-02-09 15:41

Beatrix
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Köszönöm a válaszod. Ne haragudj, ha zavartalak. Nem írok többet.
Üdv:Bea

Nincs jelen

 

#564 2009-06-17 10:34

Lucy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sokan irtatok, hogy hasznalt az ALOE VERA ( s sokan irtak hogy nem ).
Akiknek hasznalt, az melyik ceg termeket itta ? Annyi fele van a piacon, honnan tudja az ember melyik a jo ?

Nincs jelen

 

#565 2009-06-17 11:24

arpapa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves Lucy!

én a "Forever Living" natur aloe gélt ittam (néha most is iszom) sárga dobozos 1 literes kiszerelésben

http://www.aloeshop.hu/product_info.php … ucts_id=37

úgy tapasztaltam hogy nyugtatólag hat a beleimre

Legjobbakat!

üdv, á

Nincs jelen

 

#566 2009-06-17 11:45

k.and
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves Lucy!
Arpapahoz hasonlóan nekem is pozitívan hatott a Forever-es aloe. Én a natúrt ittam, sokan azt mondják nem lehet meginni olyan rossz az íze. Én úgy vagyok vele, hogy ami jót tesz, azt szeretem :)
Szép napot!
Andi

Nincs jelen

 

#567 2009-06-17 16:24

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Ismer valaki,tud javasolni megbízható asztrológust? Kérem küldje el privátba az elérhetõségét,köszi..

Nincs jelen

 

#568 2009-06-30 16:08

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedveskéim akkor leírom ízületi betegségekre vonatkozó gyógymódot.
Ezek a dolgok gyógyíthatok igaz hosszú idõre van szükség. Akár egy két évre is. Szóval ne várjunk rögtön javulást! Hangsúlyozom hogy nincsenek mellék hatások mert csak természetes dolgokat fogunk használni. Mit is kell beszereznünk.
Körömvirág kenõcs. (kapható  gyógynövény boltban több kiszerelésben a legerõsebbet vegyük de el is lehet készíteni)
Nagy Svédcseppek. Ez kapható 250 ml kiszereléstõl a literesig. (ár érték arány szerint vegyünk)
Zsurlófû. (kapható gyógynövény boltban)
Hintõpor (patika esetleg, gyógynövény boltban, közért gyerek osztály)
Csalán ( kapható gyógynövény boltban)
Nadálytõtinktúra (kapható  gyógynövény boltban több kiszerelésben, de el is lehet készíteni)
Zsurló (kapható gyógynövény boltban)
Nagy fájdalom esetén gyors csillapításra kelkáposzta levél vagy fejes káposzta levél  vasalóval átvasalva és kendõvel felkötni a fájó területre enyhülést hoz (ide ajánlom  a hintõport kényes bõrre).
Nézzük a kúrát:
reggel este étkezés elõtt igyunk meg egy csésze  Zsurlófû tea amit forrázással készítünk fél perces állással. (ez napi program) Napközben 4 csésze csalán tea ivása, amit forrázással készítünk rövid ideig állni hagyunk. Viszont a négy csésze teából háromszor felet elkülönítünk és Nagy Svédcseppel 1-1 evõkanállal adunk hozzá és étkezés elõtt s után isszuk meg. Ízületekre fájdalmakra (térd, könyök, stb) használjuk a következõt  Nagy Svédcseppek borogatást 4 órára FONTOS elõtte Körömvirág kenõcsös bekenés a végin hintõporozás.
Havonta zsurlós üllõ fürdõ vétele ajánlott (lehet heti is a kezdetekben) 100 gramm zsurló hidegen este beáztatva úgy 4-5 liter vízbe és másnap melegítjük,  leszûrjük  és a fürdõ vízhez keverjük (nem forraljuk 30-40 fok bõven elég). 20 perces fürdõt veszünk.
Ne várjunk ütõs hatást hetek, hónapok is eltelnek mire javulást észlelünk.
Remélem tudtam segíteni.
Üdv Szuszidi
További leírások a honlapomon. Kérdésre szívesen válaszolok.

Nincs jelen

 

#569 2009-06-30 20:49

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

köszi, Szuszi!!!

Nincs jelen

 

#570 2009-07-01 07:32

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves Ede! Nagyon szívesen tettem. Remélem lesz aki végig csinálja. Nem rövid a folyamat, de egy biztos mûködik.
Aki nekiáll  áll dobhat egy beírást. S mondjuk hetente egy kis beszámolót is írhat, hogy mindenki lássa hogy mi is történik. Bár én megszoktam fejelni egy nagy adag energia gyógyászattal a kúrát, mert úgy nagyobb a hatása egy kicsit gyorsítja a folyamatot.
Üdv: Szuszidi

Nincs jelen

 

#571 2009-07-05 10:54

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szép csodás napot mindenkinek!
Milyen érdekes a világ most kezdenek elõ bukkanni azon tagok akik valami természetes gyógymódot kipróbálnak vagy kipróbáltak. Ki - ki ezt meg azt az alfaját próbálta ki és tünet mentes lett. S lám van akinél még a szûkület is eltûnt mire a dokik nem tudnak magyarázatot adni. Azért érdekes dolgok vannak kis világunkban nem? :)
Kellemes csodás napot: Szuszidi

Nincs jelen

 

#572 2009-07-05 12:33

Laller 11
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia! Hát épp erröl beszélek! Nem vagyok tünetmentes! De elhagytam a szteroidokat illetve a gyomor gyógyszereket. De vannak zárójelentéseim arrol hogy a szûkület ott volt.Erröl készült röntgen illetve colonoscópia is! Lehet hogy ez hihetetlen de ha nam velem történik akkor el sem hiszem!!! Talán te is kételkedsz benne de nem baj Szuszidi! Én sem hinném el! Csak azt irtam ami velem történt! De azt nem láttam hogy veled mi is történt!!! Pedig viszaolvastam a hozzászólásokat! Te is Crohn beteg vagy? Vagy segítesz lelkileg a betegeknek? Mert arra is nagy szükség van! A hitt fél gyógyulás azt mondják! De én pogány vagyok! Akkor most én ha jol vagyok akkor sem lehetek egéséges mert hittem az nincs?

Nincs jelen

 

#573 2009-07-14 07:04

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Valaki írta hogy vashiányos íme a tea keverék!
Vashiányt pótló tea:
1 zacskó vasfû
1 zacskó nagy csalán
1 zacskó édesgyökér
1 zacskó gyermekláncfû gyökér
A keverékbõl naponta egyszer 1 evõkanálnyit 3 dl vízzel le kell forrázni, és azonnal le kell szûrni, és egész nap el kell kortyolgatni.
Szép napot: Szuszidi

Nincs jelen

 

#574 2009-07-21 07:11

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szeretnék egy teát ajánlani nektek. 
Sokan írtátok hogy puffadás gyötör benneteket. Egy pofon egyszerû tea az közönséges édeskömény tea. Emlékezzetek vissza aki nevelt gyereket s fájt a pocija mit is mondott a doki édeskömény tea.
Elkészítése: 1 teáskanál közönséges édeskömény forrásban lévõ 2 dl vízbe. Szûrjük, szükség esetén fogyasztjuk. Felhasználható még menstruációs kezelésre is. A klimax tüneteinek enyhítésére.

Nincs jelen

 

#575 2009-07-21 10:17

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szuszi! Én nem szeretnélek bántani, de az édeskömény teáról nekem nagyon rosszak a tapasztalataim. A gyerekeimnek csecsemõkorukban ettõl sokkal jobban fájt a hasuk, hascsikarást okozott. Úgyhogy csak óvatosan evvel.

Nincs jelen

 

#576 2009-07-21 14:42

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Nekünk bejött! :)

Nincs jelen

 

#577 2009-07-21 14:45

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Az édeskömény tea pedig tényleg jó az én gyerekeim is itták!!:P:P
De megleht venni a  granulátumot is amit a gyerekeknek készitenek az hamar megvan és még iható is.Van több fajtája is kimondottan édeskömény , de olyan is amiben több gyógyfû is megtaálható!!:P

Nincs jelen

 

#578 2009-07-22 12:18

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Én lehet hogy a gyerekeidre a benne lévõ ösztrogén okozta a gondot. Némely embereknél okozhat kisebb gondot. S ezért is írtam oda hogy "szükség esetén fogyasztjuk." de csak abban az estben ha hónapokig naponta fogyasztja az ember.
Köszi a megjegyzésedet.

Nincs jelen

 

#579 2009-07-22 12:28

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szuszi! Annak idején a gyerekorvos is javasolta nekünk. De mint írtam nem jött be, mert még az elején hascsikarást okozott nekik. Folyton sírtak a tea után és nagyon fájt a hasuk. Mindkettõnek és nem ikrek! Ez van. Ezért érdemes minden ilyesmit elõször kipróbálni és ha nincs gond, akkor alkalmazni.

Nincs jelen

 

#580 2009-07-30 16:38

Gini
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok,
hallott valaki már a kaukázusi kristálygombáról, esetleg próbálta valaki? ugy hallottam jót tesz a beleknek, most kaptam belõle, és érdekelne van-e valakinek tapasztalata!? vagy legyek én a kísérleti bárány és számoljak be késõbb!? :)

Ezt írják:A Kaukázus lakói ismerik a kristálygomba gyógyító hatását, a gyerekek is isszák mint a vizet és sokan a 110 éves kort is elérik. Ez a világ egyetlen helye, ahol az emberek egészségesen ilyen magas kort érnek el.

Professzor Menkiw szerint (aki egész életében a kristálygomba hatását vizsgálta) a Kaukázusban ismeretlen a tuberkolózis, a rák, a gyomorbántalmak, stb. Németországban Dr. Drasek már a II. világháború elõtt megállapította ezt a különös hatást. Kristálygombával gyógyította a légzõszervek hurutos megbetegedéseit, gyomorgörcsöket, krónikus bélgyulladásokat, májgyulladást, epebetegségeket, hólyagproblémákat és segített a nehéz betegségek utáni lábadozások idején is. A beteg-gyógyításban a kristálygomba mint anyatejpótlék, terhességi ekcéma ellen is szolgált, valamint krónikus altesti nõi betegségeknél.



Felhasználási lehetõségek: Idegbetegségek, belsõ daganatok, izületi gyulladás, szívinfarktus, epe-, máj-, vese, fertõzõ májgyulladás, gyomor- és bélbetegségek, hasmenés, szorulás, vérkép problémák, kiütések, ekcémák, stb.

Adagolás:

Idegekre, gyomorfekélyre,  asztma, bronchitis, vérszegénység, vérkép problémák, sclerózis multiplex, vérnyomás és testsúly normalizálás: napi 1 liter (2-3 hónap múlva gyógyul);

Súlyos esetben : napi 2 liter;

Kiütések, ekcémák: naponta 0.5 liter, külsõleg bedörzsölni, hagyni megszáradni, ha kézrõl, arcról van szó, reggel lemosni. 2-4 hét alatt a makacs kiütések is eltûnnek;

Vese-, hólyag-, epebetegségek: naponta 1 liter. 2-6 hónap alatt gyógyul.



A LEGFONTOSABB!!! : A KRISTÁLYGOMBA MEGAKADÁLYOZZA A TÁPLÁLÉK ROTHADÁSÁT A BELEKBEN, EZÁLTAL GYÓGYÍT ÉS ÉLETHOSSZABBÍTÓ HATÁSA VAN. A KRISTÁLYGOMBÁT NAPONTA KELL INNI, NEM ZAVARJA AZ EMÉSZTÉST, MERT GYORSAN FELSZÍVÓDVA A VÉRBE JUT. KOMOLY, HOSSZANTARTÓ BETEGSÉGEKNÉL BÕSÉGESEN SZÜKSÉGES KRISTÁLYGOMBÁT INNI REGGEL, DÉLBEN, ESTE FÉL-FÉL LITERT.



Elkészítés: FIGYELEM!!! A gomba fémmel nem érintkezhet!!!

széles szájú (nem fém) lezárható edényt, vagy üveget használjunk. 6 evõkanálnyi (mûanyag kanál) kristálygombát szitába téve, meleg (nem forró) vízzel lemossuk, 10-15 dkg cukrot (javasolt a 15dkg) 1 db száraz fügét, vagy 6-8 szem mazsolát  és fél, jól megmosott citromot teszünk bele. 2 liter hideg vízzel felengedjük, jól felkeverjük, szobahõmérsékleten 2-3 napig érleljük és minden nap újra megkeverjük (javasolt naponta 2-szer keverni). Érlelés után leszûrjük, üvegbe töltjük és a citrom levét belecsavarjuk.

Ügyeljünk arra, hogy a gomba fémmel ne érintkezzen semmilyen körülmények között!!! Javasolt az üveg illetve tárolóedény folpack-al, celofánnal történõ lezárása.

A kristálygombát langyos folyóvíz alatt szûrõben alaposan kimossuk és a fentiekben megadott módon újra felhasználjuk. A gomba gyorsan szaporodik, nehéz hozzájutni, ezért a szemétbe dobás helyett a felesleget jobb tovább adni. A belõle készült ital a hûtõben néhány napig eláll.

Fogyasztása hûtve ajánlott. Elõfordulhat, hogy elkészítés során kissé pezsgõs lesz az ital. Ez teljesen természetes.

A kész italnak a bodzaüdítõre hasonlító íze lesz.

Tapasztalatok (amióta fogyasztom 2004.szeptember):

- jobb közérzet;
- rendezõdött emésztés;
- több energia;
- ellenállóbb immunrendszer;
- jobb alvás.

Nincs jelen

 

#581 2009-09-07 10:12

Kia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

sziasztok!

A párom colitises, szegény most elég rossz periódusban van, szeretnénk megtámogatni a gyógyszert valami alternatív megoldással,
ha esetleg tud valaki egy jó természetgyógyászt Budapesten örömmel venném, ha segítene, itt, vagy privátban, ha az jobb. kia80@citromail.hu
nagyon köszönöm
Kia

Nincs jelen

 

#582 2009-09-07 18:03

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia Gini!Valamikor nagyon régen volt nekem is ilyen kristálygombám,de már nem emlékszem milyen hatása volt akkor még nem voltam colitises én szívesen kipróbálnám,de nem tudom hogy juthatnék hozzá.Ha van errõl valami információd légyszives írd meg!Köszönöm Edith.Jobbulást mindenkinek!

Nincs jelen

 

#583 2009-09-07 21:13

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Nálunk majdnem minden ismerõsöm rákapott,de nem nagyon hallom tõlük még azt,hogy bármi is változott volna.
Általában kézröl kézre adogatják a használok ingyen..
Lassan már nem marad olyan növény,vagy virág,vagy gomba amit ne kiáltottak volna ki isteni csodaszernek..

Szerkesztette: Breki (2009-09-07 21:14)

Nincs jelen

 

#584 2009-09-08 20:32

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves Breki!
Maradt még bõven mert ugye Isten patikája nagyon nagy! ;)
Legyen szép estétek.

Nincs jelen

 

#585 2009-10-07 05:22

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szép reggelt!
Ha valakit érdekel indul tanfolyam.
Szellemgyógyászat I. október 10-11.
Reiki I. október 24-25.
A részletekért akit érdekel írjon prívit.
Legyen szép napotok.

Nincs jelen

 

#586 2009-10-15 05:31

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Drága kedves Liza!
Ide írnék néked az elõször járok ittra reagálva. Most lopom be a szívedbe magamat.
Ugye azt írtad na idézem inkább " Az biztos, hogy nagy titka a türelem és az elfogadás, hogy egy merõben más és új életet kell élni. DE meg lehet tanulni, és meg lehet szokni, sõt együtt élni vele."
Valamikor két éve mentem a közértbe és össze futottam koma aszónyommal aki kérdezte hogy s mint vagyok. - Szarul görcsölök, megy a hasam mint a víz volt a válaszom. Szó szót követtett s jött a nagy kérdés. - Teszel ellene valamit vagy elfogadod ami most van? - Hogy tehetnék én ez ellen bármit is hát hisz a doktor né megmondta végig kísér hû társam lesz. - Ja ha te elfogadod és nem teszel semmit akkor biztos hû társad lesz. - Mi  a fenét tehetnék még szedem az elõírt gyógyszereket járok kontrollra koloszra. Nincs mit tenni még nincs hatásos gyogyszer a betegség ellen. - Tenni kéne ellene nem elfogadni bele törõdni. (meg is sértõdtem ám hogy így ledorongolt! Vagy 3 hónapig nem is beszéltem vele kerültem annyira haragudtam rá). Szépen elköszöntem de azért utánam szólt majd ha itt az idõ segít õ. (magamban gondoltam segítesz ám..... csak felhúztál)
Telt múlt az idõ s tényleg segített.
Szóval a nagy kérdés megteszünk mindent ami lehetséges a gyógyulásra vagy elfogadjuk vele élünk bele törõdünk?
Legyen csodás napotok!

Nincs jelen

 

#587 2009-10-15 08:49

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia Kedves Szuszi,
Tudod azt hiszem beszélni mindig könnyebb mint megtenni a dolgokat. Azt hiszem, hogy nekem is beszélni a legkönnyebb, és természetesen magamra vonatkoztatva, magam sem találtam meg még a megfelelõ megoldást. DE egy biztos, hogy nem itthon ülök, és siráznkozok, hogy jaj mi lesz.. fene se tudja mi lesz.
De a mûtétem után megpróbáltam mindent ami lehet (kicsit lassabban ment mint kellene :) ) mentem iskolába, leérettségiztem, barátokat szereztem, és most ugye megint a "nagyobb" suli. Részemrõl ez az elfogadás, hogy megpróbálok élni, és úgy élni, hogy az jó legyen. Elõtte csak kórházban feküdtem...mûtét után megyek, és csinálom többé-kevésbé amit szeretnék.
A türelem, meg, hogy igen is kellenek a gyógyszerek, orvoshoz járni, vizsgálatokat csinálni, és ha rosszul van az ember megpróbálni kivárni, hogy jobb is lesz.
Az mit kérdeztél, hogy tényleg megteszünk-e mindent a gyógyulásra?..háát nem tudom. Egy végleges sztómával (ilyen szempontból) tényleg csak a beletörõdés és az elfogadás marad (legalábbis szerintem), ebbõl kigyógyulni maximum lelkileg lehet máshogy nem.
Ez egy jó "móka" és példa, mikor felülvizsgálaton voltam a bizottság elõtt, a doki azt mondta, hogy nem véglegesít , mert hátha változik valmai. El sem tudom képzelni mire gondolt :)
Az elfogadjuk és vele élünk szint úgy csak az elõbb említetteket tudnám mondani. Vele élés elfogadása szeritnem nagyon fotnos pláne azoknál akiknél változtatásra nem nagyon van esély.
Lehet nem törõdni vele, de azok akiknek lehet azok igenis figyeljenek oda mit esznek, és hogyan élnek, és ez is egyfajta beletörõdés nem?
De véleményem szerint nem rossz értelemben. Cska talán annyi, hogy az ember megtudja tanulni, hogy nem ellenséget kell látni benne (persze, hogy azt, de más értelemben) -mert ha már megvan- akkor meg lehet tanulni tisztelni, és elfogadni, hogy nem szabad felelõtlenül bánni vele...húúú de kacifántos lett.
Szuszi mivel egy filozófiai kérdést tettél fel nem konkrétat, ezért bízom benne, hogy csak a véleményemre voltál kíváncsi.
Ahány ember annyi hozzállás.
Nagyon tetszett a történeted amit leírtál, szerintem igen tanulságos, és vallom, azt is, hogy nem minden esetben kell beletörõdni, de van egy pont ahol már nem érdemes, nem létezõ "csodavégbélnövesztõ" eljárásokért hajtani :)
Ezt máshogy nem tudtam lerírni.
Örülök (tiszta szívbõ) ha valaki megtudja találni a magának megfelelõ "gyógymódot", eljárást, vagy akár csak a hitet ami segít neki abban, hogy élhetõbb életet éljünk!!
Én is kívánom, hogy legyen szép napotok, Szuszi Neked külön puszi az írásért!
Lisa

Nincs jelen

 

#588 2009-10-15 12:24

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Drága Lisa!
Puszillak igen ilyen válaszra gondoltam.
Nagyon jó gondolat menetet indítottál el minek örülök.
Te sem adtad fel mert "a remény hal meg utoljára" mint szokták mondani. Legalábbis nekem ez jött le.
Most azért egy kicsit szeretnélek megölelni (de Pasek agyon csapna :D)
De még majd vissza térünk a dologra s remélem más is írni fog.
Csodás szép napot kívánok!

Nincs jelen

 

#589 2009-10-15 14:56

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves Szuszi, dehogy csapna! :D
És igen jól látod, nem adtam fel. Azt hogy valaha is máshogy éljek, vagy "enélkül" arra persze nincsen remény, viszont arra igen, hogy teljes életet éljek!!!
Örülök, hogy efféle válaszra gondoltál! :D
Lisa

Nincs jelen

 

#590 2009-11-17 14:07

Bantik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!

Szeretném a figyelmetekbe ajánlani a következõ, budapesti helyszínen megrendezendõ elõadásokat.
Az elõadásokon bemutatásra kerülnek azok a természetgyógyászati lehetõségek, melyekkel támogathatjuk a témaköröknek megfelelõ betegek gyógyulását, az esetleges egyéb kezelések mellékhatásainak csökkentését.

2009. November 22. (vasárnap)
Rákbetegség alternatív kezelési lehetõségei. (9.00 - 12.00)
Emésztõrendszer betegségei, kiegészítõ kezelésük (13.00 - 14.30)
Cukorbetegség kiegészítõ kezelési lehetõségei (15.00 - 16.00)

2009. December 13. (vasárnap)
Szív-érrendszeri betegségek kiegészítõ kezelése (9.00 - 10.45)
Csont-ízületi betegségek kiegészítõ kezelése (11.00 - 12.00)
Légzõszervi betegségek kiegészítõ kezelése (13.00 - 14.30)
Nõgyógyászati és urológiai betegségek kiegészítõ kezelése (15.00 - 16.00)

Napijegy: 2000 Ft

Aki szeretne jönni, írjon, és jelezze, hogy melyik napon/napokon venne részt!

Nincs jelen

 

#591 2009-11-17 15:31

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Ez azért kevés információ. Link,  helység, meg hasonló támpontok kellenek a döntéshez.
Legyen szép napotok.

Nincs jelen

 

#592 2009-11-18 00:54

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Érdeklõdnék, hogy hallottatok-e már Dr. Guoth János professzorról és a homoktövisbõl készített szereirõl. Állítólag autoimmun betegségekre is van készítménye. A MÁV kórház neurológusa az izületi fájdalmakban szenvedõk kezelésében elért eredményekrõl áradozott a Nõk Lapja Cafe-ban, igaz 2006-ban. Úgyhogy lehet, hogy már kitárgyaltátok.

Nincs jelen

 

#593 2009-11-28 06:06

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Immunerõsítõ tea!
Hozzávalók:
bíbor kasvirág
bodzavirág
közönséges (kerti) körömvirág
ginseng
valódi édesgyökér
sédkender
sáfrányos szeklice, vagy szeklice imola.
homoktövis (lehetõleg lekvár)
Elkészítése: A lekvárt vajas kenyérrel edd, a többibõl teát csinálj a következõképpen.
A gyökereket fõzd 1/2 l vízzel 3-4 percig, majd azzal forrázz le 1 ek-nyit a többi keverékébõl.
Hagyd hûlni 15 percig, majd szûrd le. Egész napra elosztva kortyolgasd el.

Maximum mézzel ízesítheted. Legjobb a hársméz, a selyemfûméz, de bármelyik valódi méz megteszi.
4-5 összetevõt ha megkapsz, már bátran elkezdheted csinálni. 1000-1500 ft-ból megvan a család egész évi adagja.
Alkalmanként maximum két hétig használd! Ha hallod, hogy mások lebetegednek, vesd be. Egy-két hét szünet után újra iható a gyógytea.

Nincs jelen

 

#594 2010-07-02 16:58

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szuszidi én itt nem látok semmi "folytatást" :) - de visszafele olvasgatva erre az "elfogadod vagy teszel ellene"-dologra annyit reagálnék, hogy én is mindig ezt mondom,hogy nem szabad elfogadni, meg "együtt élni vele" - lehet, hogy így se megyünk semmire, de ha az ember belenyugszik, hát 100 %, hogy megette a fene az egészet.

Nincs jelen

 

#595 2010-07-02 17:34

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Megkövetlek az alternatív módszerekbe írtam. Látod öregszem :D:D:D Ott keresd és bocs a megtévesztésért!

Nincs jelen

 

#596 2010-07-21 16:14

Edina-75
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok! Most regiztem,mert tetszik az oldal.Most látom már,h.milyen sokan vagyunk!  2007. õszén lettem COLLITISZES ,egy igen stresszes idõszak következményeként. Igen rosszul voltam:15 kg fogyás, napi 10-15 véres széklet, kórház, 32mg medrol ,salofalc 3*2 stb..
Aztán 2008.márciusában terhes lettem.A dokim azt mo.szedjem továbbra is a gysz.-eket,nem lesz baj! De ahogy egy gyermekéért aggódó kismama,én is szépen lassan (kb.2 hónap után) elhagytam a gysz.-eket! Csodával határos módon teljesen tünetmentes voltam (hasmenés,hasfájás,és minden egyéb) 2008.decemberig,(egészséges) kisfiam születéséig,és még további 9-10 hónapig. A dokim azt mo. a terhesség miatt "összeszedte" magát a szervezetem,h.a babára koncentráljon! De aztán minden megváltozott! Elhagyott a férjem,és újabb stresszes idõszak kezdõdött,ami újból elõhozta a problémákat!: napi 5-6 széklet,erõs görcsök,stb...
Visszatértem a SALOFALC-hoz,napi 2*2 (MEDROLT már nem szedek) de az étkezés utáni görcseim,és a híg széklet nem múlt.
Aztán-és itt jön a csavar!-anyukám ajánlotta a GANODERMA GOMBÁt! Hozzáteszem én igen szkeptikus ember vagyok,és nem hiszek a csodákban!!! De mégis elkezdtem szedni,ill.inni az ebbõl készült kávét (mivel kávé függõ vagyok,gondolom akkor már olyat iszok ,ami ha nem is használ,legalább nem árt!) De HASZNÁLT! Mivel lúgosító hatása van (a sima' kv-nak meg savasító)! Ajánlották még mellé a kék és zöld algából álló SPIRULINÁT is,és annyira elmúlt MINDEN tünetem 2 hét után,h. a SALOFALKot is már le tudtam csökkenteni,napi 1*2. (Tök jól érzem magam,még a székletem is 2re csökkent,ráadásul hosszú hónapok óta elõször nem híg!!!) Az a tervem,h.teljesen leállok a gysz-ekkel,és csak ezeket a természetes eredetû bogyókat fogom szedni!! Eddigi tapasztalatom 1 hónap,de bízom a sikerben,és mindenkinek csak ajánlani tudom! A cím ahonnan érdeklõdni és rendelni lehet: (sajna a webhelyet törölnöm kellett,de e-mail címen tudok segíteni: kolozsijudit55_kukac_gmail.com )Mindenkinek jobbulást!! Üdv.Edina

Szerkesztette: Edina-75 (2010-07-21 19:42)

Nincs jelen

 

#597 2010-07-21 17:07

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves Edina-75!
Üdv a fórumon!
A linkeket töröld ki mert a szabályzatba ütközik a moderátorok törölhetik a teljes hozzáoszlásaidat.
Legyen szép jó napotok!

Nincs jelen

 

#598 2010-07-21 19:38

Edina-75
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Köszönöm az infót Szuszidi!!

Nincs jelen

 

#599 2010-07-22 02:31

Bogyó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!

Edina, hasznosnak találom a hozzászólásod. Ezt a gombát megjegyzem.

Mondjuk annyit, hogy honnan gondolod, hogy ez a gombaital lúgosít? Szerintem te nem emiatt a hatása miatt gyógyultál meg, hanem mert fertõtlenítõ, vírusölõ hatású. De: a lényeget tekintve mindegy.

Ágnes

Nincs jelen

 

#600 2010-07-22 06:49

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Edina-75 írta:

"... Eddigi tapasztalatom 1 hónap,de bízom a sikerben,és mindenkinek csak ajánlani tudom! A cím ahonnan érdeklõdni és rendelni lehet: (sajna a webhelyet törölnöm kellett,de e-mail címen tudok segíteni: kolozsijudit55_kukac_gmail.com )Mindenkinek jobbulást!! Üdv.Edina...."

Kedves Edina ! A törlést ne sajnáld, inkább olvasd el a fórumszabályzatot...a másik dolog, az egy hónap még nem tapasztalat, majd öt, tíz esetleg húsz év majd az lesz, sajnos....

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB