#301 2008-02-15 17:46

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

bakkos7 te nem vagy valami ügyes nemde ? énis tudom az univerzum összes titkát csak nem mondom meg..

Nincs jelen

 

#302 2008-02-15 18:29

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!
A t.gyógyász szerint a betgség oka a túlzott édesség evés.

Nincs jelen

 

#303 2008-02-15 18:34

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves bakkos7!

Ezt gondolom csak viccbõl írtad?! Én nem vagyok "édes szájú" sõt alig eszem édességet gyerekoromba se voltam az, akkor én vagyok a kivétel?!

Nincs jelen

 

#304 2008-02-15 19:27

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

a természetgyógyász szerint mindig az az oka egy betegségnek, ami neked "káros szenvedélyed", õ bizonyára említette, hogy sok édességet eszik, tehát a betegség oka a sok édesség :)

Nincs jelen

 

#305 2008-02-16 08:25

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!
Nem viccbõl írtam és ráadásul a fiam sem volt édesszájú amit meg is mondtunk a természetgyógyásznak.Mire Õ:kinek,hogy bírja a szervezete.Én nem azért írom le ezeket a dolgokat mert az biztos így van,hanem azért,hogy nekünk mit mondtak.S ha esetleg titeket is etettek hasonló dolgokkal akkor tanuljunk egymástól, kímélve evvel a pénztárcánkat!Nektek mit mondtak mi a betegség oka?Magyarázták-e egyáltalán valamivel.?Bennem s bizonyára bennetek is rengeteg kérdés kavarog.Szeretném leírni,hogy mit mivel magyaráztak de ez nem jelenti azt,hogy mindennel egyet értek.
A bélben vannak gombák és úgynevezett jó baktériumok.Ideális esetben ezek egyensúlyban vannak.A szénhidrát kedvez a gombáknak ami elszaporodik túlsúlyba kerül így felborul az egyensúly sérül a bélnyálkahártya.Egy egészséges szervezetben a jó baciknak hemzsegni kell a bél falon.De ha a gomba elszaporodik kipusztítja a bacikat vagy csak nagyon kevés marad belõlük.Cél az egyensúly helyre állítása.Ezért vont meg minden olyan kaját amit a gombák "szeretnek".Acidophylus kapszulát adott ami tele van pro és prebiotikummal. Glutagenics port amiben aminósav van.Alga kapszulát ami ásványi anyagokat tartalmaz.Lapacho teát ami többek között vérzés csillapító rák megelõzõ.2 hét akupunktúra 2 hét szünet folyamatosan 7 hónapig.A fiam jól volt és én ennek nagyon örültem.Rostdús kaját evett,kerültük az édességet betartottunk mindent. Naponta 1x vagy 2x volt formált széklete.Székrekedése sose.

Nincs jelen

 

#306 2008-02-16 08:43

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Halika!

Bakkos7:genetikailag is kódolva lehet a crohn,és több generációt is átugorhat alattomos módon.
Valószínûleg nálam is ez van.
De halálbiztosan senki nem tudja.:D
Nekem ez a túlzott édességevés nem elfogadható magyarázat.
De hát ez vagyok ém.:D És kissé az is bennem van,hogy szeretem az édes dolgokat,bár azért igyekszem keveset enni belõlük.:D
A rostdús kajákkal én vigyázok,elméletileg jók,és nyugalmi állapotban eszem is,de gyulladásnál nem.
A dokim úgy magyarázta ezt,hogy mikor gyulladt a bél akkor még a rostok is "megcsiklandozzák",ez plussz fájdalom és lasabb gyógyulás.Ráadásul a bélredõkben ha megakadnak okozhatnak õk is gyulladást.
Hát az én tudásom és tapasztalatom ennyi.:D
Jaj és még valami.A probiotikumok nekem beváltak és a doki is ajánlotta.:D

Nincs jelen

 

#307 2008-02-16 08:46

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szeretnék kérdezni 1 pár dolgot.Az hogy valaki nem bír 1 kaját gondolom az azt jelenti,hogy hasmenése van.Ez egybõl véres is?Ezt meglehet állítani még az elején,vagy ez egy újabb fellángoláshoz vezet?

Nincs jelen

 

#308 2008-02-16 08:50

bakkos7
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia roor!
A rostdús kaja kizárólag nyugalmi idõszakban úgy ahogy mondod.

Nincs jelen

 

#309 2008-02-16 08:57

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Halika!

Bakkos7:nálam hasmenést jelent a "nem bírom" kaja,jó esetben,roszabb esetben alul-felül kikéreckedik.:D
A többihez sajna nem tudok hozzászólni.

Nincs jelen

 

#310 2008-02-16 20:18

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Az orvosi kuruzslás még veszélyesebb....

Nincs jelen

 

#311 2008-02-17 07:27

virágom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

bakos7: Ha ilyen egyszerû volna megállapítani, hogy mitõl van a crohn betegség mint ahogy a természetgyógyász mondja gondolod a kutatók akik a világ minden táján ennek a betegségnek a kutatásával és lehetséges gyógyításával foglalkoznak már rég nem jöttek volna rá?

Nincs jelen

 

#312 2008-02-17 14:28

csilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!
Hallott már valaki olyan gyógyításról, h a vastagbélbe vmilyen gázfélét juttatnak és ez gyógyít?
Egyik ismerõsünk szerint fél évre tünetmentessé teszi az embert. Ennyi.
Csilla

Nincs jelen

 

#313 2008-02-17 15:16

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Nem ózonról van szó véleltenül?

"Colitis ulcerosa (a vastagbél súlyos gyulladása geny-
nyesedéssel és fekélyképzõdéssel) vagy végbélgyulladás
esetében az ózon-oxigén keverékkel történõ elgázosí-
tás lehetõségét mindenképpen fontolóra kell venni.
Ennek során katéteren keresztül ózon-oxigén keveré-
ket vezetnek be a bélbe. Egyes betegek rendkívül gyor-
san reagálnak erre a kezelési módra, és a közérzet gya-
kran szemmel láthatóan javul a terápia hatására.
Dr. Payr már 1935-ben alkalmazta az ózont ebben a
formában. Az ózonnal végzett beöntés leginkább a bél-
gyulladás és a sipolyok kezelésében vált be, és a páciens
számára is problémamentes kezelést jelent."

Nincs jelen

 

#314 2008-02-17 15:22

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

én rendszeresen juttatok vmilyen gázt a vastagbelembe, csak nem alulról, de eddig nem segített :D

Nincs jelen

 

#315 2008-02-17 15:53

csilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Rigor: de ózonról van szó úgy emlékszek. És ezt hol lehet elvégeztetni, javasolják ezt a gasztrós dokik? Van valakinek tapasztalata errõl a kezelésrõl?

Nincs jelen

 

#316 2008-02-17 16:42

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

http://www.ideal.hu/cikk/1354

"Az említett allergiás betegségek esetében az immunrendszer téves reakciójáról beszélhetünk. Immunrendszerünknek az a feladata, hogy elhárítsa a szervezetbe behatoló kórokozók támadását, legyenek azok akár biológiai (baktériumok, vírusok, gombák, paraziták), akár kémiai természetûek, mint pl. a mérgek. Védekezõrendszerünknek különbséget kell tennie a kívülrõl érkezõ veszélyes, illetve ártalmatlan befolyások között.

Ha elvész immunrendszerünknek ez a képessége, akkor szervezetünk adott körülmények között akár olyan ártalmatlan „támadók” ellen is masszívan védekezik, mint egyes élelmiszerek, a virágpor vagy a háziporatkák. Ezt a túlzott reakciót nevezzük allergiának.

Az ózonhatás ebben az esetben „immunmodulálóként” mûködik – vagyis az immunrendszert újra normális reakcióhelyzetbe hozza. Az ózon-, oxigénterápia itt úgy mûködik, mint egy „nagy sajátvér-kezelés (hematogén oxidációs terápia = HOT)”."

Lehet hogy ki kéne próbálni. Aztán esetleg házilag is lehetne ózonpumpát gyártani, aztán havonta benyomni egy adagot:) Nem lenne rossz ha tényleg mûködne, már csak bizonyítani kéne... mondjuk rendes orvosi tesztekkel..
no meg az is érdekes hogy milyen mellékhatásai lehetnek (ugye hatás nincs enélkül) azon túl hogy azért gázt nyomni a belekbe eleve nem veszélytelen.

Nincs jelen

 

#317 2008-02-17 16:43

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Halika!

Ez igen érdekes.De ha valaki tudja hol magyarázzák el hogy pontosan mit is csinál ez a gáz odabent,hogy tünetmentes lesz az ember,az legyen olyan jóó és linkelje be.Köszi.
Balu:látod én nem juttatok gázt,de alul mégis kijön.:D:D:D:D:D:D
A fene se érti.:D:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#318 2008-02-17 17:00

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

ez nekem ilyen kiskegyed praktikának tûnik .. lehet hogy tévedek
amúgy valaki volt itt régen és írta hogy ruszkihonban még anno vagy 20 éve úgy kezelték hogy valamilyen speckó cuccott nyomattak a fenekébe és utánna évekig jól lett.. hát nemtudom

Nincs jelen

 

#319 2008-02-17 18:06

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

"Az ózon az oxigén allotróp módusulata.Világoskék, szúrós szagú, mérgezõ gáz. Standard hõmérsékleten és nyomáson, (nagy tömegben) halványkék árnyalatú. -112 °C alatt sötétkék folyadék, -193 °C alatt sötétkék kristály. Az egyik legerõsebb oxidálószer. Instabil: közönséges oxigénmolekulára (O2) és egyatomos, rendkívül reagens egy atomos, úgynevezett nascensz oxigénre bomlik. Ha oxidálható anyagokkal érintkezik, a bomlás már kis hõmérsékleten is robbanásszerû.

Rendkívül mérgezõ. Toxikus hatását elsõsorban a telítetlen zsírsavak oxidatív bontása okozza, ami különösen E-vitamin hiány esetén erõteljes.

Szagát – ami még 500 ezerszeres hígításban is érezhetõ – rendszerint a klóréhoz hasonlónak találják, de koncentrációjától függõen szegfû, széna, kén-dioxid vagy nitrózusgáz illatúnak is érezhetjük."

- ennek fényében azért mégsem biztos hogy olyan bátran benyomnám magamnak...

Nincs jelen

 

#320 2008-02-17 18:36

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Halika!

Rigor:köszi,de inkább az érdekelne,hogy mit csinál a béllel,a sejtekkel.
Nem mintha hajlandó lennék kipróbálni,de kiváncsacsi lévén most már kiváncsi vagyok.:D

Nincs jelen

 

#321 2008-02-18 15:55

csóka12
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

A következõ helyen

http://www.medic-poliklinika.hu/

Voll módszerrel g y ó g y í t j á k
a Colitis ulcerósát, Chron betegséget,
Gyomor, nyombélfekély stb.  Sok szerencsét, és jó gyógylást
kívánok mindenkinek.

Nincs jelen

 

#322 2008-02-18 16:02

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

ezért a megnyilvánulásodért érdemes volt regisztrálni....

ja, és idéznék a fórumszabályzatból:

3. A fórumban reklámozni és népszerûsíteni csak és kizárólag non-profit, üzleti tevékenységet nem folytató weboldalakat, szervezeteket és tevékenységet lehet.

légyszíves ehhez tartsd magad

Nincs jelen

 

#323 2008-02-18 16:26

csóka12
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Átolvastam a fórumszabályzatot.
Igazad van kbalu. Elnézést kérek. A moderátort megkérem,
hogy törölje a hozzászólásomat.
Egyébként üzleti  érek nem vezérelt.
Kezelt betegük voltam.

Nincs jelen

 

#324 2008-02-18 16:35

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

nem azzal van probléma, hogy reklámozol valamit, hanem azzal, hogy úgy állítod be, mint megoldást

Voll módszerrel g y ó g y í t j á k

egyik betegséget sem gyógyíthatják, mert NEM GYÓGYÍTHATÓ! maximum tünetmentesíthetõ és nem mondhatod, hogy félreírtad, mert direkte kiemelted

amennyiben valóban úgy érzed, hogy segítettek a tünetenyhítésben, akkor jelezd, hogy tudsz egy jó helyet, nem reklámozni akarod, hanem csak ajánlani és úgy nem fognak rádugrani, mert én még elég finom voltam :)

a hozzászólásodat nem törlöm, mert ennek ellenére ha valakit érdekel, én nem bánom, menjen és higyjen

Nincs jelen

 

#325 2008-02-18 16:44

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Ez micsoda áltudományos szélhámosság. persze két bizonyítottan hatásos õsi módszerre építve.)
vicces. De ez a kuruzslós topic, itt a helye!:)

Nincs jelen

 

#326 2008-02-18 16:47

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

azért nem is töröljük :) lassan át lehetne nevezni kuruzslós topiknak :)
én is néztem az oldalt, tele van néphülyítéssel, de hát ha ez kell nekik

Nincs jelen

 

#327 2008-03-03 07:57

csilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Kedves Csilla!

Orvos látókörébõk kikerülni nem szabad, kérem, ne használjanak olyan gyógymódot, ami nincs kipróbálva és tudományosan bizonyítva. Akármit is állít a gyógymód forgalmazója, egyet biztosan állítok, egyik nemzetközi ajánlás sem tartalmazza ezt a kezelést.

Viszont a biológiai kezelés (Remicade, Humira) a steroidot váltja ki, nagyon jó tapasztalaltok vannak vele. Csak centrum adhatja -összes egyetem gastroenterológiai klinikája jogosult adni. Érdeklõdjön utána!!!!!

Ha tudunk segíteni klinikánk, illetve pécsi központú cégem szívesen elvégzi a szükséges vizsgálatokat és kezelést:
www.doctorismedici.hu

Üdvözlettel,



Dr. Király Ágnes
Egyetemi docens
Okt. és kut. Ig.h.
PTE OEKKK III.sz. Belklinika

Ezt a választ kaptam az ózon-oxigén terápiáról feltett kérdésemre.
Igaz, egy másik orvos azt írta, h náluk nem alkalmazzák, de segíthet ez a gyógymód, csak nem tudja hol alkalmazzák.
? ? ?

Nincs jelen

 

#328 2008-03-05 09:18

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Szia FedUp!
Én nem próbáltam az aloe M. P. plust, de szedtem, és szedek egy ahhoz hasonló szintén amerikai készitményt. Ez a digestinol (digestinol.com), csak jót tudok róla mondani. Ez is nagyon drága, úgy voltam vele amikor az elsõt megrendeltem, h legfeljebb kidobok 50 e Ft-ot. De hála Istennek ez a készitmény nem átverés. Valóban sokat segit a gyógyulásban, és semmi mellékhatása nincs. Az aloe irritálhatja egyébként a belünket, ha a lét fogyasztanánk. Ez viszont nem, mert csak a hatóanyag van a kapszulában, az un. poliszacharidok.
Viszont valóban drága, de megéri. Ha részletesebben kiváncsi vagy a tapasztalatomra bõvebben is elmondhatom e-mailben. Üdvözlettel: Ottó

Nincs jelen

 

#329 2008-03-28 06:45

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!
Kíváncsi lennék mit tudtok az Ökonetes termékekrõl? Akinek van tapasztalata kérem írja meg.

Nincs jelen

 

#330 2008-03-28 08:13

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

A mi betegségünkre semmit nem használ,én próbáltam,de csak pénzkidobás az egész.Torokfájásra,náthára  a grapefruitmag csepp használt ugyan,de olcsóbb megoldás is van.

Nincs jelen

 

#331 2008-03-28 09:19

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

grapefruit mag kivonatot "olcsón" is lehet venni, csak nem kuruzslóktól kell, hanem patikában vagy szaküzletben, és tényleg jó hatással van pl. megfázás, felfázás esetén (term. antibiotikum)

Nincs jelen

 

#332 2008-03-28 23:11

gaby
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Én próbáltam az ökonetet semmit nem használt.Most a mágneses terápiát fogom kipróbálni.

Nincs jelen

 

#333 2008-03-29 07:22

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

szia Gaby!
Mágnesterápiától nekem begörcsöl a hasam, nagyon nagyon begörcsöl.....de kíváncsi leszek, hogy másnál hogy hat.

Nincs jelen

 

#334 2008-03-29 17:25

gaby
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok! Nekem az öcsém próbálta ki,meg használja is folyamatosan a lábára,mert egész nap áll.Azt mondta,hogy az elsõ két nap neki is ugyanúgy fájt a lába,de utána teljesen elmúlt.Ameddig rajta van a talpbetét addig nem fáj a lába sõt orrsövény ferdülése van és addig szelel az orra,amíg rajta van.Hát én is kiváncsi vagyok rá,hogy milyen hatása lesz.Mindenesetremajd hétvégén rakom fel,hogy tudjak menni dolgozni.

Nincs jelen

 

#335 2008-03-30 15:34

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Óvatosan a grapefruitozással...

http://szkeptikus.blog.hu/2007/09/07/gr … vart_ossze


idézek: " a grapefruitban lévõ egyes vegyületek, elsõsorban a kesernyés ízért felelõs naringin (amely egy flavonoid), továbbá a bergamottin és a dihidroxi-bergamottin, az emberi szervezetben gátolják egy bizonyos enzim, a citokróm P450 3A4 jelû változatát. Ez az enzim többek között a szervezetbe kerülõ idegen anyagok lebontásában játszik szerepet. A grapefruit hatására az enzim nem tudja ellátni funkcióját, így az idegen anyagok, mint például a gyógyszermolekulák, lassabban bomlanak le, vagyis tovább maradnak a szervezetben. Ez még akár jó dolog is lehetne, hiszen a gyógyszerek hatása ily módon grapefruitlével fokozható - azonban mivel a grapefruitot nehéz szabályozott mennyiségben bevinni a szervezetbe, a hatás kiszámíthatatlan.

A citokróm P450 enzim gátlása révén a grapefruit egy egész sor különbözõ gyógyszer hatását fokozza; az ilyen gyógyszerek szedése közben a grapefruit fogyasztása ezért erõsen ellenjavallt."

"De ezzel nincs vége a grapefruit-fogyasztás kockázatainak. A citokróm P450 3A4 enzim ugyanis nem csupán idegen molekulák lebontásában vesz részt, hanem a nõi nemi hormonok, az ösztrogének lebontásában is. Ha tehát az enzimet gátoljuk, megnõ a vérben keringõ nõi nemi hormonok mennyisége. Miért baj ez? Azért, mert mint azt számos kutatás bebizonyította, változókor utáni nõknél a magasabb ösztrogénmennyiség fokozza a mellrák kockázatát, hiszen a nõi nemi hormon az, ami a mell szöveteit osztódásra serkenti.
"

Nincs jelen

 

#336 2008-03-30 16:13

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

A grépfruit jótékony hatásairól én is sokat olvastam. Én mondjuk a vesekõ hajlamom miatt eleve kerülöm a citrusféléket, ezzel néha kivételt tettem, de az Imuran tájékoztatóján olvastam, hogy mellette nem lehet grépfruitot fogyasztani. Azóta ezt is kerülöm. :(

Szerkesztette: Vicaa (2008-03-30 16:13)

Nincs jelen

 

#337 2008-03-30 18:41

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Vicaa: ???????

Az Imuran tájékoztatójában én egy szót nem találtam arról, hogy nem lehetne grapefruitot enni/inni mellett, sõt, igazándiból csak pár hatóanyagot ír, amirõl tudjon a doki, semmi más "ellenjavallat".

Nincs jelen

 

#338 2008-03-30 18:50

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Természetgyógyászat

Az Entocort-tal keveritek, amellett nem szabad grapefruitot enni...
tudom, mert sajnos én is azt szedem.

A kezelés idõtartama alatt a grapefruit gyümölcs vagy abból készült gyümölcslé rendszeres, nagy mértékû fogyasztása kerülendõ, mivel a grapefruit a budezonid belekbõl történõ felszívódásának mértékét növeli (más gyümölcsök, mint pl. narancs, vagy alma nem befolyásolja a budezonid felszívódását).

http://www.pirulapatika.hu/210105147/betegtajekoztato

Nincs jelen

 

#339 2008-03-30 20:20

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Robur te mióta szeded az entocortot? Én már több mint egy éve napi 2kapszulát. Van bennem para emiatt...

G.

Nincs jelen

 

#340 2008-03-31 06:42

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Igazad van Kbalu és és fõként Robur az Entocorttal kevertem össze, de azt már nem szedem.
Elnézést mindenkitõl akit esetleg félretájékoztattam kellõ utánanézés nélkül.

Nincs jelen

 

#341 2008-03-31 08:10

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Természetgyógyászat

Gabor23:

Én már több mint egy éve szedem az Entocortot. Õsz óta csak egy kapszulát naponta, mert amikor még hármasával szedtem, idegességet okozott, és csúnya bélvérzés lett a vége. Igaz, akkor a Crohn is fellobbanásban volt, amit azóta egy bélplasztika helyre tett. Az Entocort egy barátságos szteroid, és ez a "békefenntartó" adag mellékhatást nem okoz, legalábbis nem tudok róla. Elhülyülésem a koromnak tulajdonítom ...

:)

Legjobb lenne gyógyszerek nélkül!

Nincs jelen

 

#342 2008-03-31 10:02

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Vicaa: egye-fene, elnézzük :))) Csak azért néztem utána hirtelenjében, mert nem rémlett a dolog és ittam már többször grapfefruit magkivonatot és rámijesztettél :)))

Nincs jelen

 

#343 2008-03-31 15:04

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Ezzel megnyugtattál. Nekem azt mondta az orvosom hogy a salazopyrin többet árt mint az entocort. Voltak kétségeim, de akkor ezek szerint alaptalanul.

Nincs jelen

 

#344 2008-03-31 16:36

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Nekem a salazo többet ártott (nekilátott a májamnak) mint akár a nagy dózisú medrol,  de mellette cserébe semmit nem használt!

Nincs jelen

 

#345 2008-03-31 16:42

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Jah, én is parázom, minden reggel fáj a vesém vagy a májam vagy nemtudom micsodám a hátamon lent. A laborom nem utal semmi eltérésre, de nem vagyok megnyugodva ettõl még...

Nincs jelen

 

#346 2008-04-02 19:51

Zsuzska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok!
Nuplust ajánlottak a crohnos lányomnak, most aktív szakaszban van gyulladt több helyen is a vékonybele.
Van valakinek valamilyen tapasztalata a SUNRIDER termékekkel?

Nincs jelen

 

#347 2008-04-14 08:54

gaby
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Sziasztok! Írok ahogy megigértem.Hordom a mágneses korongot kb. egy hete.Nálam úgylátszik bevállt. A fájdalmaim jelentõsen csökkentek.Van amikor már teljesen megfeledkezek a betegségrõl.Bár ugyanúgy diétázok vigyázok magamra,de ha már nem görcsölök állandóan az már elõrelépés.

Nincs jelen

 

#348 2008-04-14 09:48

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Örülök hogy jobban vagy! Lám a pszihés tényezõ mennyit számít!:) (http://szkeptikus.blog.hu/2007/12/03/ma … gyaszatban)

Nincs jelen

 

#349 2008-04-14 10:04

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

oh, Rigor... tudtam, hogy nem bírod szó nélkül hagyni... :lol:

Nincs jelen

 

#350 2008-04-14 15:11

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Természetgyógyászat

Azt hiszem ennél a betegségnél igazán nem engedhetjük meg magunknak hogy elrugaszgodjunk a racionalitástól.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB