#51 2009-10-24 14:12

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Lucy, lehet ebben a kazeinben valami, mert a diéta elõtti állapotra romlottam vissza a nagymenyiségû laktózmentes tejtermék hatására. :S Bár allergológiai viszgálaton nem találtak semmit, de nagyon kedvesen azz volt a lapra írva, hoyg a negatív eredmény nem jelenti azt, hogy ön nem allergiás az adott anyagra. (érti ezt valaki????????)

Nem tudom, Nektek milyen kávéõrlõtök van, nekem az is vagy 10 perc, amíg ezzel a kicsivel ami rázza a kezem :D az almára szórt 1-2 kanál mandulát ledarálom, az SCD kenyérpótlókhoz meg 2-3 bögrényi kell, hát addig kinõne a szakállam. Ráadásul a mag zsírtartalma miatt más eljárással lehet lisztfinomságúra õrölni, mi csak ilyen nagyobb szemû õrleményt tudunk elõállítani. Cukrászdákban is cukorral darálják össze,ahogy a diót, hogy tényleg liszt legyen, mi ugye azt nem tehetjük.

Igen, az SCD tiltja a szóját - amúgy régen próbáltam ezeket, de nekem sajnos ez se vált be, pedig tényleg finomak. Esetleg a kókusztej jöhet még szóba, vagyis hát ebben sem vagyik biztos. ...Megnéztem, 6 hónap diétázás után engedélyezi. Bár nem tudom,akkor mi a teendõ,ha valaki addigra visszaesett. :S

Anialma is azt írta, hogy egy nénitõl rendel házi kecsketej-termékeket. Nem tudom, a környékünkön van-e ilyen gazdálkodó, de lehet, majd kinézek a piacra, hátha találok valakit...

Nincs jelen

 

#52 2009-10-24 17:13

Lucy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Sa-ni: tegnap csinaltam eloszor SCD kenyeret: 2 db daralt mandula + 2 dl daralt kesudio + 2 tojas + 1 dl reszelt saj, nagyon finom lett, bar ha soznam akkor jobb, mert e fele lehet daralt hust tenni es akkor pizza lesz.
Ha igy hagyom naturnak, akkor meg mezzel kell kenni a tetejet es ugy finomabb.
EN nem dietazom, csak kivancsi voltam, szeretek probalgatni.
Szoval a mandulat es a kesudiot is egeszben vettem es nekem van egy Moulinex mexergepem ( turmix ), s ehhez van 2 masik kisebb "fej" is, egyiken lehet diofeleket, cukrot, kavet daralni es masodpercek alatt kesz, de igazad van, nem lesz lisztfinomsagu, de nagyon kozelit hozza.

Nincs jelen

 

#53 2009-10-25 12:05

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Javaslom,hogy keressetek fel vegán vagy gluténmentes receptes blogokat,vagn laktoózmentes kajáról írt is,nem is kevés,dok jó tanácsot el lehet lesni..bár nem ismerem ezt a diétát,fogalmam sincs mit szabad,mit nem..

Nincs jelen

 

#54 2009-10-25 14:07

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Nori, a honlapomon le van írva a diéta dióhéjban. A könyvben sok recept van, de nyilván ezt magyar viszonylatra kell adaptálni.
Lucy, ezt a receptet kipróbálom, de gáz, ha a sajtot kihagyom? Akkor is jó lesz? Mert most azzal próbálkozok, hogy egyáltalán nem eszek semmiféle tejterméket, megnézem, hogy akkor javulok-e...

Nincs jelen

 

#55 2009-10-25 19:04

Lucy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Sa-ni: fogalmam nincs, en is eloszor csinaltam. Talan a sajt es a tojas ami osszefogja a dolgokat, de lehet eleg a tojas is.

Ja es szerintem vegyel egy jo mixergepet, mert te nagyon ki tudnad hasznalni.

Nincs jelen

 

#56 2009-10-31 12:57

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Egy hete - az SCD tartása mellett - semmilyen tejterméket nem eszek, sajtot sem, és jobban vagyok, az elmúlt 7 napban csak reggel, délelõtt kellett wc-e menni (azt is csak 1-szer, 2-szer, bár egyszer volt görcsös), aztán már nem. Úgyhogy lehet ebben a tejallergiában valami.

Nincs jelen

 

#57 2009-10-31 19:30

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Joghurt, kefirt sem iszol?

Nincs jelen

 

#58 2009-10-31 20:29

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Na bumm, ma már megint szarul voltam, egy hét javulás után, úgyhogy mégsem biztos, hogy helyes ez a tej-verzió. Az SCD elõtti állapotnál viszont még mindig jobban vagyok, de unom már, hogy nem vagyok "védett"

Frozina: igen, mellõztem mindent, aminek a tejhez köze van, pedig az SCD-nek szerves része lenne a joghurt és keménysajt fogyasztása.

Nincs jelen

 

#59 2009-10-31 20:30

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Kefírt sose ittam, mert annak 3-4 gr a szénhidráttartalma, és a laktózintoleranciám az biztos.

Nincs jelen

 

#60 2010-02-18 12:24

k.and
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Sziasztok!

Én már 25 éve colitises vagyok, de még sose csináltak semmilyen vizsgálatot arra vonatkozóan, hogy esetleg ételérzékenység okozza-e. Ilyen csak crohnosoknál van? Mostanában nem vagyok túl jól annak allenére, hogy a leleteim és a tükrözések azt mutatják minden rendben. Mindenfélét olvasgattam és arra jöttem rá, hogy nem ártana ez irányban is egy kivizsgálás. Hol csinálnak ilyen ételérzékenységi vizsgálatot?

Köszi elõre is a válaszokat!
Üdv.:
Andi

Nincs jelen

 

#61 2010-05-10 21:55

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Sziasztok!
Bepróbáltam ma vacsihoz egy pohár laktózmentes tejet, eddig értelemszerûen semmi probléma :) Közel egy éve nem ittam tejet, valami iszonyat finom volt :) Szóval továbbmennék, és irtózatosan vágyom túróspalacsintára!!! Már csak laktózmentes túrót meg tejfölt kéne találnom. Ma a teszkóban csak tejet találtam, többit nem. Ti láttatok már valahol?

üdv,
Balu

Nincs jelen

 

#62 2010-05-10 22:06

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

A Spar 3-4 hónapja forgalmaz "spar free" megnevezéssel laktózmentes termékeket, többek között tejet, tejfölt, joghurtot. Túró helyett én ricottát szoktam néha használni, ez csak a tej savója, nem olyan finom, mint a túró, de izesítéssel fel lehet javítani. A tesco-ban is biztos találsz laktóz mentes termékeket.

Nincs jelen

 

#63 2010-05-10 22:15

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Frozina írta:

A Spar 3-4 hónapja forgalmaz "spar free" megnevezéssel laktózmentes termékeket, többek között tejet, tejfölt, joghurtot. Túró helyett én ricottát szoktam néha használni, ez csak a tej savója, nem olyan finom, mint a túró, de izesítéssel fel lehet javítani. A tesco-ban is biztos találsz laktóz mentes termékeket.


Pontosan:"Free from" 
Érdemes elolvasni:  Free from
A megjelenése elsõ percétõl vásárolom ezen termékek közül a tejet, ami 1.5 %-os és semmi gondom nincs...20 évig nem mertem inni :(   

Nincs jelen

 

#64 2010-05-10 22:27

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Én is úgyí tapasztaltam, hogy jó minõségûek.Laktóz mentes tejbõl a MIZo-t szoktam vásárolni.

Nincs jelen

 

#65 2010-05-10 23:04

Agi87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Sziasztok!
Érdekes,hogy nálatok a tejföl és a túró is panaszt okoz.Nálam csak a tej és a joghurt.A joghurtot én teljesen elhagytam már 3 éve,de tejbõl én is a Mizot fogyasztom,valamint a már említett Sparos változatot,nálam is nagyon beváltak,csak dicsérni tudom õket!
Ági

Nincs jelen

 

#66 2010-05-11 11:36

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Látom érdekes kombókat hoz össze a sors! Én próbáltam már a laktózmentes tejet, de nem vált be, viszont napi 2 deci joghurttól semmi bajom és a túrót is meg tudom enni, különösebb baj nélkül! A tej meg 13 év után nem hiányzik, de a joghurt 2 nap után már igen :)
Egy ismerõsöm ajánlotta a szója tejet meg kókusz tejet. Valaki próbálta már õket? Mindkettõt lehet kapni a Tescoba.

Nincs jelen

 

#67 2010-05-11 13:37

Agi87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Én szójatejet ittam már egyszer.Panaszt nem okozott, de az amit én ittam az borzalmas ízû volt.Ez 8 évvel ezelõtt volt,azóta lehet hogy változtattak az ízesítésén és jobb lett,nem tudom.
A kókusztejet én még nem ittam,arról nem tudok nyilatkozni.
További szép napot mindenkinek!

Nincs jelen

 

#68 2010-05-11 15:17

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Szójatejet néha szoktam inni, de inkább csak az ízesítetteket (semmi problémát nem okozott). Mondjuk ezentúl nem fogok, inkább a laktózmentes tejet iszom.

Frozina: akkor legközelebb jobban körülnézek, vagy csak hátha máshova teszik a laktózmenteseket... ez a ricotta teljesen laktózmentes eredetileg? Nekem nem sokat mond az, hogy tejsavóból készül. Annyit tudok, hogy a laktóz vízben oldódik, ezért is fogyaszthatjuk a kemény sajtokat, mert abból kipréselik a víz jelentõs részét.

A szinte minden ételben hozzáadott összetevõként feltüntetett sovány/teljes tejporral mi a helyzet? Abban van laktóz?

Nincs jelen

 

#69 2010-05-11 15:40

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

A tej zöme is tejporból készül.Van még egyáltalán tehén ebben az országban?:)

Nincs jelen

 

#70 2010-05-11 16:21

monka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Szia Barna,
Én nem nagyon szeretem a szója ízét, de a kislányomnak reggelente szójakakaót adok, õ nagyon szereti, annyira, hogy az igazi kakaós tejet már nem is issza meg. Egyébként van több ízesítésû is, kávé, vanília stb.
A kókusztej fincsi. Lehet kapni kókusztejport (bioboltban) abból különbözõ turmixokat szoktam készíteni. Pl. banánnal is nagyon finom.
Van még a rízstej, ami kicsit édeskés, hát nekem ez sem ízlik igazán.
Amit még szoktam venni az a hajdinapor (bioboltban lehet kapni), szintén turmixokhoz nagyon jó, illetve abból szoktam pl. tejbegrízt készíteni, eleinte kicsit szokatlan, de sok kakaót kell rátenni és egész finom. Mellesleg a hajdina nagyon egészséges.

Nincs jelen

 

#71 2010-05-11 16:33

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Azt sem értettem soha a felvágottba miért kell :) laktózmentesek egyébként bizonyos pick és gyulai készítmények

Nincs jelen

 

#72 2010-05-11 17:14

viliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

A  Metró áruházban lehet kapni laktózmentes túrót és nagyon finom joghurtokat .Az én kedvencem az aminek az aljában lekvár van.

Nincs jelen

 

#73 2010-05-11 20:20

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Mindenkitõl elnézést kérek, akit esetleg megtévesztettem. A tegnapi írásomból úgy tünt, hogy a ricotta a bélbetegeknek jobb, mint a túró. Valamiért én is így gondoltam. Most Cptbalu miatt tüzetesebben megnéztem, mit is írnak a ricottáról, és több helyen azt olvastam, hogy pont az ellenkezõje, sok laktózt tartalmaz. Még egyszer elnézést, de ne bánjátok, hogy nem kell áttérni rá, úgysem olyan finom.

Nincs jelen

 

#74 2010-07-02 11:31

tim-tirim
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

sziasztok,
a napokban azt vettem észre ha 1-2 napig nem eszek liszteset, akkor nincs hasmenésem. (amugy Remit kapok) Ilyenkor csak zöldséget és húst eszek.
Szendi Gábor könyvében azt olvastam hoyg az ember szervezete még nem tudott alkalmazkodni a kenyér-félékhez, és valójában senkinek sem egészséges csak valaki érzékenyebben reagál rá és beteg lesz , valakinek meg csak elviseli a szervezete.
Érdekes cikkek-hez bekopizok egy cikket. Crohn beteg irta.

Valakinek hasonló tapasztalata??
Ja, amugy elmegyek erre a lisztérzékenység-tesztre majd. Lehet pozitiv lesz és "csak" ennyi a bajom? Nem is vagyok Crohn beteg?

Nincs jelen

 

#75 2011-02-27 14:18

Attkamano
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Sziasztok !

Ebbe a glutén dologban lehet valami napok óta csak másoknak sütök pogácsát én magam nem eszek belõle, mert most amúgy sem vagyok túl jól, de egészen biztos, hogy sokkal jobban vagyok...Crohn-liszt..szénhidrátfüggõk...lehet közelebb kerülünk a betegség okához...az egyik faktor lehet a túlzott CH fogyasztás ami ugye hihetetlen méreteket ölt..

Nincs jelen

 

#76 2011-02-27 20:08

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Sziasztok!
Attkamano,kiváncsi lennék mit nevezel tulzott CH fogyasztásnak?Szép estét mindenkinek!

Nincs jelen

 

#77 2011-03-05 10:46

Attkamano
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

szénhidrát:-)

Nincs jelen

 

#78 2011-03-05 12:04

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Attkamanó!Nem tudom ezzel mennyire kerülsz közelebb,de én inkább húst hússal eszem.Csupán olyan okból mert azt szeretem,a tésztafélék  nem igazán jönnek be.Nem vagyok szénhidrátfüggõ és nem vagyok érzékeny semmire.   :)

Nincs jelen

 

#79 2011-03-06 08:30

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Sziasztok!
Attkamano,1-es tipusu cukorbeteg vagyok ráadásul a szénhidrátom javát már megettem, ugy,hogy tudom mi az a CH.A hangsuly a túlzotton van,azt nyilván tudod,hogy egy diabeteszes igen kevés szénhidrátot eszik(csak mellesleg én is inkább hust hussal eszek az valahogy jobban bejön).Egy ideje már diabeteszes voltam mikor eluralkodott rajtam ez a nyavalyás colitis.Nem tudom mennyire vagy közelebb az okokhoz.Szép napot mindenkinek!

Nincs jelen

 

#80 2011-03-07 14:47

cristobal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Sziasztok

Én is a "low carb" híve vagyok, bár a teljes megvonásos diétákat a rossz tapasztalataim (durva fogyás, epeproblémák a sok zsír miatt) miatt már elvetettem. Amikor SCD diétáztam, két-három hét alatt mindig nagyon jól lettem, de ahogy abbahagytam jött a durva hasmenés. Ez egyébként egészséges embereknél is így van, ha sokáig nem esznek szénhidrátot, ha újrakezdik f*sni kezdenek.
De ugyanakkor biztos van abban is igazság, amit Kovács Ágota ír, hogy a szénhidrátokra szüksége van a bélnek a hámsejtek regenerálódásához és az is érdekes, hogy a remissziós idõszakban ha sok szénhidrátot eszel, attól nem esel vissza feltétlenül.
Szerintem (bár tudományos magyarázatom nincs rá, csak tapasztalati alapon) a problémát a sok finomított szénhidrát (cukor, lisztfélék) okozza, és azok is leginkább gyulladt állapotban.
Én most vagyok túl egy 4 hónapos szteroid kúrán és nem ettem közben rizsen (elõször csak barna és fokozatosan át fehérre) kívül nagyjából semmilyen szénhidrátot. Most kvázi remissziós állapotba kerültem, bár ez még nem a mennyei állapot, mert fájdalmaim vannak, csak vér és hasmenés nincs. Nálam a gluténmentes cuccok ugyanúgy problémát okoztak, mint a gluténesek, úgyhogy nem hiszem, hogy a glutén lenne a kulcs. Egyben biztos vagyok, hogy a tej rossz, de erre elõbb-utóbb mindenki rájön.
A legérdekesebb amit olvastam, hogy a szteroidkezelést, kizárásos (liszt, tej,tejtermékek, élesztõ, kukorica, banán, paradicsom, tojás , bor - ebben a sorrendben) diétával együtt használva majdnem 100%-os remissziós állapotot lehet elérni. Azért hiszem el, mert tapasztalataim is ezt mutatják.

Jó kísérletezést, üdv.
Cr

Nincs jelen

 

#81 2011-07-07 06:37

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Timtirim

teljesen igazad van

én pár hete tartom a paleot és sokat javultam.....

ajánlom mindenkinek csak segít!

Szerkesztette: Shark (2011-07-07 18:34)

Nincs jelen

 

#82 2011-07-21 21:28

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Nincs jelen

 

#83 2011-07-22 14:55

zoo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy hol lehet komplett 100% biztonsággal megállapított ételintolerancia vizsgálatot csináltatni, a lehetõ legtöbb féle „élelmiszer összetevõkre” vonatkoztatva. Úgy tudom, hogy a TB semmit nem támogat, és csak speciális magánklinikákon végzik a vizsgálatot, jó sok pénzért.

Ez találtam, 216 ételféleségre vonatkozóan, 80.000 Ft –ért.

http://gasztroenterologia-kozpontok.hu/ … apest#arak

Remélem tudtok segíteni, mert azt hiszem, hogy a bélgyulladásom oka talán összefüggésben lehet az ételintoleranciával.

Segítségeteket elõre is köszönöm!

Nincs jelen

 

#84 2011-08-04 13:13

zoo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

A korábban feltett kérdésre nincs valakinek válasza?

Nincs jelen

 

#85 2011-08-04 19:39

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Zoo

most kérdeztem van lehetõség a vérvételi állomásokon de ott 8.000ft és csak pár dologra tesztelnek

másik : egy bió boltban ott is szerveznek étel tolerancia tesztet 2.000ft és ha plusz candidát is néznek az még 2.000ft

ez a bolt Dorogon van ha kell küldöm a számát .nem tudom te hol vagy helyileg de biztos van a te közeledben is

más ötletem nincsen .

Nincs jelen

 

#86 2011-08-04 20:06

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Nekem a gasztrós kérte,ingyen volt.Igaz nem 216-ra hanem kb 24-re nézték meg,abból 6 pozitiv lett,de ez teljesen ingyenes bármelyik korházban a laborban.De kérheti bõrgyógyász,stb...
Ezek a fõ élelmiszerek.

Nincs jelen

 

#87 2011-08-05 17:05

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Sajna én is kértem de nem csinálják ingyen nálunk csak a biopsziát a vérbõl csináltért már fizetni kell régen nem kellet

Nincs jelen

 

#88 2011-08-05 18:55

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Sajnálom,érdekesek...itt minden gond nélkül csinálják az ételintoleranciát és az ételallergiát is

Nincs jelen

 

#89 2012-05-11 23:31

liza-lany
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Sziasztok!

Mindenkinek ajánlom, hogy végezze el a tejcukor,-és lisztérzékenység vizsgálatot. Férjemnek semmilyen tünete nem volt, hogy bármelyikre is érzékeny lenne, de a vizsgálatok többször is megerõsítették, hogy laktóz,-gluténérzékeny. Azóta, (fél éve) tartja a diétát és az elsõ pár hétben szinte heti 1kg-ot hízott, végre "átlagos" testalkata van, a Crohn-ja azóta sincs aktív szakaszban.
Szóval menjetek el vizsgálatokra vagy csak próbáljátok ki,h 1-2 hétig tej és glutén nélkül étkeztek, azért megoldható ;) A paprikáskrumpli azóta is nagy kedvencünk ;)

Nincs jelen

 

#90 2012-05-13 09:12

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Én is ajánlom hogy végeztessék el a vizsgálatokat glutén és tej/tejfehérje/tejcukor=laktóz intoleranciára.

Még annyit hogy glutén/lisztérzékenységi vizsgálatnál NEM ELÉG a gliadin IgA és IgG mert ezek genetikusan magasabbak lehetnek. A teljes vizsgálathoz a következõk kellenek:

1. Endomizium elleni antitest, izotípusos kimutatás
2. transz-glutamin IgA
3. transz-glutamin IgG
4. gliadin IgA
5. gliadin IgG

IgA = A immunoglobulin (immunfehérje, fehérje szerkezetû óriásmolekula, A típus)
IgG = G immunoglobulin (immunfehérje, fehérje szerkezetû óriásmolekula, G típus)


*** még annyi hogy nekem az IgA-m genetikusan magas volt és 4 hónapon keresztül abban a hitben éltem (mivel az elsõ orvos azt mondta) hogy lisztérzékeny (glutén érzékeny) vagyok. Szörnyû volt.
2010. dec 21-én kaptam az igazi Karácsonyi Ajándékot: elõzõ héten vettek vért az új kezelõorvosom kérésére, endomizium elleni antitest és a maradék paraméter vizsgálatára: MIND NEGATÍV VOLT. Így a legnagyobb ajándék Karácsonyra az volt mikor kiderült hogy nem vagyok liszt/glutén érzékeny. :) Remélem majd valaki más is kap hasonló ajándékot Karácsonyra! :)

Szerkesztette: diatomaceous algae (2012-05-13 09:17)

Nincs jelen

 

#91 2012-05-13 15:13

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Amikor nekünk aktív szakaszban volt a crohn (a felfedezésekor) rákérdeztem a kezelõorvosra, hogy végeztessünk-e glutén és laktóz intoleranciára vizsgálatot. Egyértelmûen azt a választ adta, hogy felesleges, mert úgy is pozitív eredmény jönne ki. Azóta is gondolkodom azon, hogy vajon remisszióban érdemes-e.

Nincs jelen

 

#92 2012-05-13 15:26

Prima
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Budapesten hol végeznek ilyen vizsgálatokat? Én szeretném megcsináltatni.

Nincs jelen

 

#93 2012-05-13 17:59

Agi87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Aktív szakaszban szerintem is pozitív eredményt mutat, laktózra tuti.

Nincs jelen

 

#94 2012-05-13 18:20

liza-lany
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Férjemnek egyetlen orvos sem mondta, hogy aktív szakaszban pozitív eredmény jöhet ki a glutén,-és laktózintolerancia vizsgálat eredményére...sõt 10év alatt ezzel a lehetõséggel elõ sem álltak, pedig a tejet gyerekkora óta rosszul bírja a férjem, és ezt mindig meg is említette az éppen aktuális orvosának.
A férjem már régóta remisszióban volt,( és azóta is abban van), amikor a gasztroenteorológus, a mi kérésünkre hajlandó volt kivizsgálni a férjem, pedig semmi lisztérzékenységre utaló jel nem volt nála, talán csak a megemelkedett májfunkció értékek, amivel egy doki sem törõdött, ill. egyre gyakoribb volt férjemnél az evések utáni semmivel sem magyarázható rosszullét, ami étkezések után pár óráig tartott....
Igazából csak a lencsétõl, meg a sok kukoricától és a tejterméktõl (a tejtermékeket is tartalmazó fõzelékektõl nem volt baja) lángolt fel pár napra a Chronja kb. 3-4évente, de ezt étkezéssel kordában tartotta.
Mióta tartja a liszt,-és tejmentes diétát a hüvelyesektõl sincs baja, hízik és nem sápadt, hanem élettelteli bõrszíne van!
Szóva csak ajánlani tudom, hogy a következõ gasztroenteorológiai konzultáción kérjetek  laktóz és/vagy gluténvizsgálatot!
Fõleg, ha laktózintoleranciátok van, mivel a bélbolyhok legtetején van a laktóz bontó laktáz enzimet termelõ mirigy, ami a legelsõként pusztul el a gluténérzékenység miatt.

Szerkesztette: liza-lany (2012-05-13 18:25)

Nincs jelen

 

#95 2012-07-05 19:29

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

helyes és egyetértek ....én is ezeket tapasztaltam ....és még csak annyit hogy pár fajta olaj sem jó és én nem bírom a hüvelyes zöldségeket és a krumplit sem !

Nincs jelen

 

#96 2012-08-03 12:00

Atti75
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Hello,

Nekem a helyi Medical Centerben az alábbiakat nézték meg, Gliadin IgA, tTG IgA, ASCA IgA. Ezek mennyire megbízhatóak, mert én meg azt olvastam, hogy a lisztérzékenyek jelentõs részénél alacsony lehet az IgA szint.

Nincs jelen

 

#97 2012-08-13 22:21

sibu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Nekem ma a bioboltba mondta  egy hölgy h lehet h a párom lisztérzékeny... és most h olvasom a forumot.... nekem is lenne sztorim, majd ha nem leszek ilyen hulla leirom, de ha ezekután pozitiv lesz a teszt..... megölöm a régi belgyógyászunkat, aki miatt májdaganatunk van a buzi dupla adag immuranra miatt.......p.ö.c.s...

jah és megvan az orvosokrol is a véleményem h itt kb 20an irjátok a lisztérzékenyek vagytok, nekünk eddig egy doki sem emlitett esetleges vizsgállatot ezzel kapcsolatban..... no comment...

Szerkesztette: sibu (2012-08-13 22:25)

Nincs jelen

 

#98 2012-08-14 08:48

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Sibu!
Hogy-hogy májdaganat? Mekkora adagot kellett szedned és mennyi ideig? Eléggé megijesztettél, Légyszi válaszolj!

Nincs jelen

 

#99 2012-08-14 10:01

sibu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

2x50mg meg 4mg medrol meg 2g pentasa. ez volt a napi adag. magas volt a ggt-je meg az alkaliskus, csináltak ilyen epecuccvizsgálatos vérvételt, és felhivta telon a belgyógyásza h hagyhja abba az immurant.... és annyi, se kivizsgálás se semmi... 2 honapra rá közölték h májdaganata van mert az uzemorvos elküldte teljes kivizsgálásra, 3 hétre rá kaptunk ultrahangra idöpontot.... és ott....
sebész  mondta pesten h tuti az immurantol lehet.... az okozhat daganatot....

nézzen mindenki utána a lisztérzékenységének, étkezzem minél tartósitószermentesen és egészségesen!!!!! 37%-a maradt meg a májának... de sajnos átterjedt a daganat, remélem a terápia majd kicsit segit... sok cékla!!!!!!!!!!!! sok gránátalma!!!!!

és daganattol függetlenül jol összeválogatva mindenkinek aánlom ezeket a könyveket!
https://lh6.googleusercontent.com/-Ihkn … 6nyvek.JPG

gyógyszer nélkül ha olyan stádiumban vagy ne élj, mert azért életmentö lehet! de oda kell figyelni, h miböl és mennyit.... remélem a mi történetünk sem fog rosszul elsülni.. ;)

Nincs jelen

 

#100 2012-08-14 13:41

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Crohn-Gluten-Laktoz

Jaaaaa,igeeen!
Nekem is mondott olyat a doki,hogy "abban se biztos,hogy azt kezeljük,ami van".Merthogy eddig egy sima (nem ulceratív) colitist talált,abból is picit,mást nem.Lényeg,hogy a fenti mondat elhangzott,de arra vonatkozóan,hogy más lehet e esetleg a gond (kandida,liszt,egyéb ételérzékenység,kémhatásváltozás) egy büdös darab vizsgálat nem történt.......szerinte amit talált az nem oka a tüneteimnek!!!(3x1000 mg xalazint és 8 mg steroidot szedek fél éve,korábbi doki írta fel,jelenlegi szerint nem is kellett volna) Többször írtam,hogy kapszulásra megyek.Ha ott negatív lesz,nem találnak semmit,akkor jön ám  a fejvakargatás,mert akkor nincs "rejtett" (vékonybél felsõ szakaszaira korlátozódó) crohn.Akkor viszont mi a szar van????Akkor jön talán a liszt,intolerancia,candida és társai vizsgálat?????Érdekes a diagnózis rendszere,no és k.....va lassúúúúúúú,addig meg is lehet dögleni,ha arról van szó.

UFF!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB