#151 2009-07-03 11:29

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!!

Érdeklõdnék Szerdára írtak ki Országos Orvosszakértõi bizottsághoz. Ellenben 2 éve teljesen stabil az állapotom nincs kórház csak a szokásos, 1-2 havi ellenõrzés. Na most abból a pénzbõl amit kapok a betegségre járok fõiskolára, és mivel stagnál az állapotom félek hogy elveszik a rokkantságom ami azt jelenti hogy nem lesz pénzem mehetek dolgozni ami nem drasztikus de a jelenlegi végzettségemmel nem tok olyan helyen dolgozni ahol a hasam ellene. Gondolok itt a napi nagyon sok üritésre :( és a keményebb munkától 2 hét alatt beduran sajna.
Szóval érdeklõdnék, hogy kezdjek félni tényleg elveszik a rokkantságot????
Remélem tudtok válaszolni. És Igen szeretnék egyszer majd dolgozni nem ingyenélõ vagyok és azért járok iskolába hogy egyszer elmehesek melózni ez ne nagyon zavarjon senkit. Nem ezért féltem a pénzt!!
HELP!!

Nincs jelen

 

#152 2009-07-03 13:18

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

tryllati!
Nem kell magyarázkodni,mi tisztában vagyunk a helyzetünkkel és sokan le vagyunk százalékolva.Ha nincs kórházi papírod,szedd össze a havonta,kéthavonta kapott kontrollpapírjaidat és laboreredményeidet.Vidd a régieket is,azaz az összes papírod ami van.(bár a lényeg az utolsó pár év papírjai)

Nincs jelen

 

#153 2009-07-03 14:23

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Kedves Tryllati!
Kezdjél félni de csak kicsit mert tuti rehabra küldenek. Azért nem ártana egy friss vér eredmény meg pár ultrahang tükrözés leletet össze szedni bár szerda a nyakadon van ha most eltûzöl házi dokihoz a vérvételre a papírt megcsinálja az tán kész van szerdára. A másik fele meg kellett kapnod egy papírt amit a házi doki tölt ki remélem az is megvan kitöltve. Hogy mért félted a kis pénzt amit kapsz az a te dolgod, senkire nem tartozik) sõt dolgozni is lehet bizonyos keretek közt de azt megtalálod a leszázalékolás topikban. csak azokat a papírokat szedd össze amik a legutóbbi felülvizsgálat (OEP) óta keletkeztek.
További kellemes napot: Szuszidi

Nincs jelen

 

#154 2009-07-04 20:04

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Köszi az infókat akkor most rettegek :) Nem baj majd lesz valahogy, bár ezt a pár évet már kibirhatták volna.

Nincs jelen

 

#155 2009-07-04 20:25

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Kedves tryllati!
A rehab több pénzt jelent és három év az ideje ha lejár mert nem kapsz munkát akkor újra le leszel százalékolva.

Nincs jelen

 

#156 2009-07-04 21:01

Laller 11
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Hát ezt azért cáfolnám! Már ezt a leszázalékolást. Nem könnyen adják meg a 67%-ot! Legaláb is ez a saját tapasztalatom.

Nincs jelen

 

#157 2009-07-05 06:39

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Január egytõl elég ha megkapod az 54% ot. Változtak a jogszabályok. A leszázalékolás topikban olvashatod.

Nincs jelen

 

#158 2009-07-05 13:04

Dorci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!

Azt hiszem TÜNETMENTES vagyok másfél év után!  Vagyis sztem az! Reggel nem vagyok rosszul(fájdalom nélkül tudok wc-ni)napközben alig fáj a pocim,és azt hiszem kezdek önmagam lenni,türelmesebb vagyok! Igaz este fáj mindenem és nem tudok aludni rendesen,de ez már kibírható,ha így maradna!   
                                           Szép napot mindenkinek!

Nincs jelen

 

#159 2009-07-05 14:49

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Dorci most leírtad a lényeget had idézzem " kezdek önmagam lenni,türelmesebb vagyok" s persze mások irányában is, ha ezt még megfejeled egy kis szeretettel mások és magad iránt akkor az is maradsz. Persze azért nem ilyen egyszerû a dolog de már valahol leírtam a rezgést ha pozitív vagy akkor a rezgésed jó ha negatív vagy akkor nem jó a rezgésed. De leirkálom még egyszer
Az ember fizikai teste is sejtekbõl, atomokból és energiából áll. Az energiának legfõbb jellemzõje a vibráció. Attól függõen nyilvánul meg, hogy milyen frekvencián vibrál. Alacsony rezgésszinten fizikailag érzékelhetõ, ilyen a fizikai testünk is. Magasabb szinten már "érzékfeletti" érzékeinkkel vehetünk tudomást róluk. Ilyen az energiarendszerünk, az auránk...stb. Egy egyszerû hasonlattal élve, olyan ez mint a víz. Nulla fok alatt szilárd halmazállapotú, 100 fok felett gõzzé vállik. Az ember hármas tagozódása - test, lélek, szellem - egymásra hatással van, azonban a legmagasabb rezgésszámmal - az anyagot megalkotó - szellem rendelkezik. Mielõtt egy fizikai tünet létrejön a finomabb rezgésû testeinkben ez megjelenik. Ezért mondják korunk nagy gyógyítói hogy minden betegség lelki, szellemi eredetû. Csak a végsõ stádiuma jelenik meg a testben csupán, a probléma forrása valójában a szellemi, lelki síkon van.
Remélem ez megérthetõ. Most te pozitívan vibrálsz.
Örülök neki kívánom hogy így maradjon.
Csodás napot: Szuszidi

Nincs jelen

 

#160 2009-07-05 16:20

Lucy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Hogy te milyen okosakat irsz !
Most eszembe jutott, hogy a homeopatis kezeles soran is bizonyos potenciak energiaszinten hatnak, s ezt eddig nem ertettem, de igy mar vilagosabb.

Nincs jelen

 

#161 2009-07-05 16:26

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Kedves Lucy! Ezt tanulom meg még mást is ha már megtanultam mért ne vetném webre! :D Bár sokan nem hiszik de abban az esetben is mûködik csak a két energia rezgés kioltja egymást. De az már egy másik történet.

Nincs jelen

 

#162 2009-07-06 01:33

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Kedves Szuszidi!

Sajna nekem nincs munkaviszonyom? Ezért nem kaphatok rehabra támogatást. Na akkor mivan? :S

Nincs jelen

 

#163 2009-07-06 05:17

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Most hétfõ hajnal van és megkerestem neked a jogszabályt. Meg egy régebbi írásom.
Rokkantnyugdíj: új lehetõség a rehabilitációs járadék

Újdonság: három évre kérheti a rokkantnyugdíja 120 százalékát, akinek károsodott az egészsége, de újra munkába állna. A rehabilitációs járadék ideje szolgálati idõnek számít.

A nyugdíjbiztosító közös néven - egészségkárosodáson alapuló ellátás - emlegeti januártól a rokkantsági ellátásokat: az eddigi rokkantsági nyugdíjat és az új rehabilitációs járadékot. A rehabilitációs járadékra az jogosult, aki 50-79 százalékos egészségkárosodást szenvedett, és foglalkoztatásra rehabilitáció nélkül nem alkalmas, keresõ tevékenységet nem folytat, vagy legalább harmadával visszaesik a keresete a károsodás miatt.

A rehabilitációs járadékot a regionális nyugdíjbiztosítási igazgatóságon kell kérvényezni, de interneten is kérhetõ. Csatolni kell hozzá: az egészségi állapotra, gyógykezelésre, rehabilitációra vonatkozó háziorvosi, szakorvosi véleményt vagy zárójelentést, valamint az üzemorvos tájékoztatóját a munkavégzés körülményeirõl. A rehabilitálhatóságot az Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértõi Intézet (ORSZI) állapítja meg. Ha minden feltétel teljesül, a járadék legkorábban az igénybejelentés napjától állapítható meg.

A rehabilitációs járadék összegét a III. csoport szerint járó rokkantsági nyugdíjjal megegyezõ módon állapítják meg, de annál jóval magasabb az összege: magánnyugdíj-pénztári tagságtól függetlenül a rokkantsági nyugdíj 120 százaléka. A rehabilitációhoz szükséges idõtartamra állapítható meg, ám van felsõ határa: három év, és nem hosszabbítható meg. Ha a munkavállalás nem sikeres, akkor a járadékos - egészségi állapotától függõen - rokkantsági nyugdíjra, munkanélküli vagy szociális ellátásra válik jogosulttá. A siker érdekében a járadékos köteles együttmûködni a munkaügyi központtal. A járadékból személyi jövedelemadót nem kell fizetni, de nyugdíjjárulékot igen, viszont a rehabilitáció ideje szolgálati idõnek minõsül.

S had legyen itt egy nagyon fontos link mindenkinek szüksége lehet rá! Minden jogszabály itt van.

http://www.onyf.hu/index.php?module=new … perpage=10

További szép napot.

Nincs jelen

 

#164 2009-07-06 06:55

Dorci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szuszidi!
Ezt én is így  gondolom valahogy,minden a lélekben,szellemben indul el egyszer egy szép napon........! És ha meg van ez a pozítiv rezgés,remélem segít is véget vetni ennek a dolognak........Most azon vagyok!
Tegnap hosszú idõ után,ugy sétáltam  aDuna parton hogy eszembe se jutott,hogy mi van ha rám tör! Jó érzés volt!

Nincs jelen

 

#165 2009-07-06 07:01

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Kedves Dorci.
Ugye milyen jó érzés. Volt idõ amikor a másik utcában lévõ boltba nem mertem átmenni. Vagy a szomszéddal beszélgettem 4 házra és spuri volt. Ez már haladás szép nagy haladás. Persze kell majd még pár dolog hogy minden rendben menjen.
Legyen szép napod!

Nincs jelen

 

#166 2009-07-06 09:00

Dorci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Mikre gondolsz Szuszidi? Mirre kell még figyelnem?

Nincs jelen

 

#167 2009-07-06 09:42

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szuszidi Köszi Szépen és bocsi elírtam, szolgalati idõm nincs. :)

Nincs jelen

 

#168 2009-07-10 15:49

FÁgi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!

Örömmel olvasom, hogy többen is vagytok itt, akik a tünetmentesség felé hajóztok, ami egy csodálatos állomás, és ténylegesen ez is az elsõ cél. Amiért állomásnak nevezem az az, mert jó lenne és sokat segítene nektek, ha el tudnátok hinni, hogy van tovább is út, és a végcél maga a gyógyulás. Ezt azért fontos megkülönböztetni, mert tünetmentesség esetén a tudatalattiban még betegségtudat székel, ami ott tartózkodva eregeti gázait felfelé, és egyszer csak újra feltörhet a felszínre. Az elsõ állomás a tartós tünetmentesség eléréséhez sokat segíthet, ha feltárjátok a betegség mögött meghúzódó lelki mechanizmusokat, ami minden egyes betegségfajta mögött egy konkrét gondolkodási, viselkedési mechanizmust takar. A crohn betegekre ugyanaz az egy, speciális gondolkodási és reakció metódus jellemzõ, ami ebben érdekes, hogy a colitiseseké ehhez nagyon hasonló, csak picit tér el ettõl....

Amennyiben ezeket a számunkra káros, megbetegítõ gondolkodási reakciókat nem követjük el többé, azaz ezen változtatni tudunk, abban az esetben a testnek sem kell többé ezt lereagálnia tünet formájában, hanem a minket támogató és erõsítõ gondolatok alapján a test is mûködhet tovább egészséges, természetes formájában. Azon az úton, amelyen az ember egy betegséget létrehoz, visszafelé is van út, hiszen azt egyszer már létrehoztuk, tehát az út végig létezik.

A végleges gyógyulás elérése ezt követõen tudom, hogy nehezebbnek tûnik (ezzel egyidejûleg személyesen ismerek néhány embert, akinek ez sikerült), ehhez hitrendszeri változtatás szükséges. A nehézség a változtatásban érthetõ, hiszen jelenleg még az az alaphitrendszer az orvostudományban és a társadalomban is , hogy a krónikus megbetegedések nem gyógyíthatóak. Amúgy ez a hozzállás önmagában is elgondolkodtató, mert nem minden országban állnak ám így hozzá a krónikus betegségekhez, ld. egyes távol-keleti országok. Az általános hazai hozzállás miatt a  gyógyulásról beszámoló ellenpéldákat így jelenleg még inkább kivételnek vagy önbecsapásnak tekintik, bár kellõ számú példa elérése idõvel akár tézist is dönthet....
És mennyivel hasznosabb és támogatóbb lenne számunkra a betegség egy olyan megítélése, amely mellett még maradhatna némi hit a betegekben, akár úgy, hogy - bár idáig még csak kevés embernek sikerült - de akár meg is lehet belõle gyógyulni. A hitrendszeri változtatás saját életünkben pont ezért szükséges, mert míg a tudatalattink úgy tárolja, hogy a mi betegségünk gyógyíthatatlan, nem is tudunk tõle megszabadulni, hiszen a test a tudatalatti útmutatásait hûségesen követve jár el. A psziché és a tudatalatti konrét hatását a testre már többször is kimutatták az ún. placebo kísérletekkel is, hogy a hatóanyag nélküli gyógyszerektõl is elmúlt az érintettek testi panasza, csak önmagában attól, hogy azt hitték gyógyító hatású szert vesznek be. Ez alapján képzeljük el, hogy mi a helyzet a mi esetünkben, ha gyógyíthatatlan szemléletmóddal látjuk el és illetjük saját testünket, egyes testmûködésünket. Pont a fenti általános hozzállás miatt persze, hogy nem megy csettintésre egy ilyen hitrendszeri átállás, de kellõ szorgalommal és mentális gyakorlatok segítségével ez a folyamat felgyorsítható. A tapasztalat pedig azt mutatja, hogy megéri számunkra ez a változtatás, még akkor is, ha ezért mások vagy a hagyományos orvosok majd megmosolyognak minket érte(: Bocs, ha egy kicsit hosszúra nyúltam, és bocs, ha valakit emaitt kissé untattam(:

Nincs jelen

 

#169 2009-07-14 01:05

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!

Ha már ennyit segítettetek elkel mondanom, hogy nem nyúltak hozzá a rokkantságomhoz vagyis minden marad a régiben. FELLÉLEGEZTEM (2 évig).
Habár egy kicsit hagy meséljek róla:

Bekérték a papírjaimat majd behívtak. Már úgy mentem be, hogy a fickó mondta az ajtóban az asszisztensnek, hogy vegyen vissza egyet a Rokkantságomból, Gondolom vissza akartak sorolni. Szóval így mentem be. Vizsgálat nem volt beszélgettünk, és csakis a fõiskolának köszönhetem azt, hogy a végén a Dr mondta ismételten az asszisztensnek, hogy adjuk meg neki mégis csak az eddigi %-kot. NAGYON KOMOLY!!
Ergo Rehab VS Fõsuli 0:1
Most majd pedálozok a suliban, hogy befejezzem 2 éven belül.

Fági. Nagyon szép leírás hasonlóképen vélekedek ez ügyben, bár nem olvastam még hasonlót se csak józan paraszti ésszel belegondolva. Sajna nekem Édes anyukám általános hülyeségei okozták ezt a betegséget, amitõl nem nagyon tok szabadulni. A kapcsolatunkat minimalizáltam és máris tünetmentes lettem. Meggyógyulni meg majd akkor fogok ha már meghalt. Sajnos én más hülyeségei miatt szenvedek ebben ugyanis én voltam aki mindig szorongott a mások hülyeségén, mire persze kialakult ez. Ez van! A gyógyulás meg sajna egy másik dimenzió azt nem mindenki engedheti meg magának. Persze idõvel minden egyre jobb lesz. Legalább is számomra.

Nincs jelen

 

#170 2009-07-14 07:25

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Kedves Tryllati!
Mi az hogy a teljes gyógyulást nem mindenki engedheti meg magának. Rajtad áll a dolog vagy bukik. Persze mennyivel jobb ha embert sajnálják, "szegényke milyen beteg" igen az egonak jól esik ha körbe rajongják öt (nem a szó szoros értelemben). Amúgy meg kettõn áll a vásár igyál meg még egy pohárral és fogd anyucira. Nem így van, részese lehetett a dolognak  de benned hagyott szálkát ha nem igy lenne nem lennél beteg. Azt jól csináltad hogy elengedted anyucit, de még mindig kapaszkodol bizonyos problémákba amit szintén el kéne engedni. Amit meg leírt Ági már le van írva nem ezekkel a szavakkal de le van. Persze hogy egyre jobb lesz de azért tenned is kell s nem is keveset. Magadban kell feldolgozni az életed és meg fogod találni a módját. Erre vannak különbözõ technikák. Magadévá kel tenni õket vagy ha az nem megy segítséget kérni.
Legyen csodás napotok: Szuszidi

Nincs jelen

 

#171 2009-07-14 22:40

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Jaj bocsi Nem így értettem azt, hogy nem mindenki engedheti meg magának. Hanem én például édesapámmal lakok tehát az õ gondjai részben az én gondjaim is mert valahogy én görcsölök rajta. Én megoldanám mert sajnálom, hogy olyan helyzetbe került amilyenbe. Szóval az õ gondja részben az ennyim is. Amiért nem mindenki engedheti meg magának az az a része, hogy én nem tok elmenni tõle mert nem tudnám magam fent tartani. Ergo nincs pénzem lakásra, albira amíg nem dolgozom. Majd ha már lesz meló akkor persze nem szeretnék vele lakni de most még muszály. Így értettem.

Anyum része nekem annyi, hogy õ próbál kötõdni hozzám nem én hozzá de most, hogy mondod meg a saját édesanyádnak, hogy nem akarod látni? Mert neked így jobb. Sajnos idõnként 2-3havonta pár órát vele kell tölteni és az maga a kínszenvedés.

A sajnáltatós rész meg rám NAGYON NEM JELLEMZÕ én pont az ellenkezõje vagyok, épp ezért is tudják kevesen mi a bajom mert engem ne sajnáljanak, így betegen is bevállalok mindent amit egy norm ember, és 2x olyan jó munkát tok végezni. Állandó konditermezés több éve és nem látszik meg mert nem olyan a szervezetem de én nem adom fel és ENGEM NE SAJNÁLJON SENKI!        (bocs de a sajnáltatosrés az rám nagyon nem jellemzõ!)

Sajnos én az ilyenektõl nem tok megszabadulni még egy ideig de minden mást minimalizáltam és tényleg jobban vagyok. Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy fedje fel mi a gond és szabaduljon tõle. Máris vége a szorongásoknak.
Még egyszer köszi a segítséget. Nagyon szép napokat, én megyek az uszodába! :)

Nincs jelen

 

#172 2009-07-15 07:58

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

A sajnálkozást általánosan mondtam. Majd bõvebben reagálok csak van munka is a világon és ez a meleg nagyon nem jó.

Nincs jelen

 

#173 2009-07-15 12:59

FÁgi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Kedves Tryllati,
Abszolút értem mirõl beszélsz, és meg is értem, amit írsz. De mégis azt hiszem van azért annál számodra hasznosabb megoldás, mint az, amit írsz, hogy az a kép él benned, hogy meggyógyulni csak akkor fogsz, ha édesanyád meghal. Ezt még leírni is rossz. Különösen azért, mert a halál nem old meg semmit, értsd úgy, hogy ha az élõ és a meghalt között érzelmi síkon valamilyen akadály volt, amely nem oldódott fel, az továbbra is fennmarad közöttük lelki vonatkozásban. Tehát egyrészt minek addig várni a kapcsolat rendezésével, mert a várakozással csak magaddal és az egészségeddel tolsz ki, másrészt meg - az a tapasztalat - hogy nem múlik el a probléma a halállal.

Az, ha úgy érzed te még ennyiszer sem találkoznál szíved szerint az édesanyáddal, az azt mutatja, hogy valami mélyen meghúzódó negatív érzelem van a kapcsolatrendszeretekben, mert ez így nem természetes, és különösen neked, mint a gyermeknek ez nem tesz jót tudatalatti és testi szinten sem, ezért nem jó ebbe beletörõdni. Jó felkutatni ennek a legmélyén húzódó okát, ami a közöttetek lévõ kapcsolatban van, és azt valamely technikával feloldani. Ha megtörtént a blokk feloldása, utána még mindig dönthetsz úgy, hogy csak 2-3 havonta kívánsz vele találkozni, de akkor már máshogy fogod ezeket a találkozásokat megélni, és amúgy nem is hiszem, hogy akkor majd ennyi találkozással meg is elégednél. Bármilyen furcsának tûnik is, de ez a feloldás igazából egyes egyedül a te érdeked, mert bár biztos anyukádnak sem jó ez így, de te mint gyermek pozicióban lévõ a szüleidtõl kapod az életerõdet és életenergiádat, ahogy az Életet is tõlük kaptad. Ezért ha valamelyik szülõvel akadály képzõdött a kapcsolatrendszerben, akkor az akadály miatt nem jön át az az energiamennyiség sem, ami a 100 %-os testi egészséghez és a lelki jóléthez szükséges.

Egyébként a leírásoddal abszolút a lényegre tapintottál, és önismereted is teljesen szuper, mert a gond tényleg az Anyukáddal való kapcsolatban rejlik. Ez már csak azért is találó, mert a Crohn betegséget az esetek nagyon nagy hányadában az Anyával való kapcsolatrendszer problematikája okozza.

Üdv:

Ági

Nincs jelen

 

#174 2009-07-15 23:17

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!

Én ezt értem, és tök szépen leírtad. 
Én mindent lezártam, a baj az, hogy õ nem érti meg ezeket a dolgokat és hiába magyarázol neki bármit is. Õ csak csinálja én meg nem bírom. Teljesen más az értékrendünk.
Ez most olyan, hogy egy emberrel akivel nem is akarsz egy légkörbe lenni menj oda biztos megkedveled, de ez ugye nem így van. És most mondhatod, hogy gyõzd le magad megoldódik, de a gond abból adódik, hogy õ olyan amilyen. És õneki magyarázhatsz....
Ergo nem mész oda hozzá :) Nekem ennyi nincs kapocs csak az õ nyavalygása néha.
bye ati

Nincs jelen

 

#175 2009-07-17 09:04

FÁgi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Tryllati, még megközelíteném más oldalról is. Figyi létezik egy olyan mondás, hogy az emberek olyanok, amilyenek lehetnek, azaz körülményeik, korlátaik meghatározzák õket, és ezeken a kereteken belül hozzák ki a maximumot magukból. Azt is mondják, hogy ha valamelyik ember megtehetné, hogy más legyen, már rég megtette volna. Én mindig azt javaslom ilyen esetben, hogy vizsgáljuk meg a jelen esetben a Te Anyukád hátterét, gyermekkorát, az õ szüleit, azok személyiségét, Anyukád neveltetését, esetleges nélkülözéseit, nehéz körülményeit, és akkor mindig lehull a lepel, hogy miért is olyan, amilyen. Mert ez mind logikusan következett az õ körülményibõl, és ha erre a vizsgálatra fordítunk némi energiát, akkor kiderül, hogy végülis õ egy szeretetreméltó és abszolút megérthetõ ember.

Ekkor lépünk át abba a másik dimenzióba, amirõl még korábban írtál, hogy ott lakozik a gyógyulás. Ez a másik dimezió a teljes megértést és elfogadást tartalmazza, amikor a szívünk legmélyére jól eldugott haragot és sértettséget is elengedjük az érintett személy felé és megbocsátunk, véglegesen megnyílunk afelé, akire korábban esetleg nem is tudatosan, de nehezteltünk. És a gyógyulás azon a ponton tud bekövetkezni, amikor ebben a folyamatban eljutunk arra a pontra, hogy nekem õ a legtökéletesebb Édesanya, úgy, amilyen õ, pont úgy. Én tudom, hogy ez nem könnnyû út, de lehet rá törekedni és szép fokozatosan megvalósítható. És van még egy fõ érv szüleink mellett, hogy nekik köszönhetjük a legfõbb dolgot, az Életünket. Már csak ez az egyetlen dolog miatt is hálásnak kell nekik lennünk, és elfogadni õket, és azt, hogy õk csak olyat tudtak és tudnak jelenleg is nekünk nyújtani, ami õk nekik is a rendelkezésükre áll... Remélem ez segít valamit a kapcsolatotok javulásában(: Ági

Nincs jelen

 

#176 2009-07-17 23:47

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Köszönöm, és nagyon szépen meg tudsz fogalmazni dolgokat. :)

Nincs jelen

 

#177 2009-07-18 14:16

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

tryllati!

Számomra kegyetlen dolgokat írtál az édesanyádról, én soha nem tudnék érezni így az anyukám iránt!
Bár nem ismerem az anyukád és a te kapcsolatodat, de megértõbbnek kell lenned vele, hiszen Õ adott életet neked, és nevelt fel!
Köszönettel tartozol neki ezért, és Ági nagyon jól megfogalmazta a lényeget!
Számomra az ÉDESANYÁM és ÉDESAPÁM a két legcsodálatosabb ember a világon, és soha nem tudom nekik meghálálni azt a sok szeretetet, törõdést, figyelmet amit kaptam tõlük!
Az évek során mióta beteg lettem ( nem miattuk!!!) 100%-an mellettem álltak, állnak és hogy talpon maradtam, lelkileg, fizikailag abban nekik is nagy szerepük volt!
Ezért érthetetlen az egész nekem, hogy akkor leszel tünetmentes ha anyukád ( leírni is borzalom!!!!) meghal!
A hiányát akkor fogod érezni, mikor nem mondhatod többé: ÉDESANYÁM! De akkor már késõ lesz!
Gondold át a hozzá állásodat, és segíts neki hogy megértsen téged, de elõbb te ismerd meg õt!
Ha valami bántót írtam, elnézést kérek!
Nem tudtam szó nélkül elmenni az írottak felett!
Legyen csodás napotok!

Nincs jelen

 

#178 2009-07-18 16:17

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Annyit ha mar édes anyukámról van szó, hogy van nekem egy teljesen egészséges bátyám és olyan 10 éve nem áll szóba anyámmal. Szóval azt hiszem az én problémáim nem egyedül állóak csak, hogy érezzétek milyen kedves anyukám van. Ha már egyszer elüldözte mind a 2 fiát. Csak annyi, hogy én megszánom õt azzal hogy elmegyek hozzá pár órára. Õrülök hogy sokan jóba vannak édes anyukájukkal de azért ne nyilatkozz olyanokról amit nem érthetsz. Mert jelen esetben úgy gondolom, hogy ezt nem értheted, sõt még csak hasonlón se mentél át. Szóval örülök hogy jóba vagytok szüleitekkel de ne akarjatok kibékíteni olyannal aki ezt nem érdemli meg akár szülõ akár embertársam. Sajnos nem szeretem, és igen sajnos létezik ilyen is....
Én egy nagyon békés ember vagyok inkább gondolkodok de ami elveszett elveszett. Nem fogom magamat újra kitenni olyan dolgoknak amiknek teljesen felesleges.

Én mint mondottam teljesen lezártam sikerült tünetmentesnek lennem,  és ennek örülök. Számomra ennyi.
Senki nem bántott meg és remélem ezen írások segítenek emberekben kicsit felnyitni azon gondolatokat amelyek esetleg visszavezethetõ az õ betegségükhöz, de én már megoldottam.

Az pedig, hogy majd egyszer meghall, nekem lesz könnyebb mert nem kell olyan embert látogatnom akit nem szeretek, sajna ez így van. Nem akarok rajta változtatni nekem ez teljesen elfogadott.
Tudom, hogy vannak olyan emberek akiket ez megbotránkoztathat, de amíg nem mentek át és nem éltek át hasonlót addig ne nyilatkozzanak ilyenekrõl.

A betegségem 14 éves korom elõtt diagnosztizálták tehát a gondok elõbbre tehetõk. A gyûlölet a késöbbiekben alakult ki olyan 16-20 év között, a kettõnek nincs feltétlen köze egymáshoz. Ami a betegséghez tartozott azon túl vagyok. A gyûlölet más tészta. Máshogy kezelendõ. Én úgy kezeltem hogy nem álok vele szóba.
További szép napot (vihar van) nem akartam megbántani senkit bocsánat akit megbántottam volna. bye ati

Nincs jelen

 

#179 2009-07-18 17:56

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Tryllati!

Mindenkinek vannak magánéleti problémái, sérelmei gyerekkorából bla bla bla....De ha már te ilyeneket írsz, ennyi gyûlölettel javaslom tartsd meg magadnak az írásaidat, szüleid iránti negatív megnyílvánulásaidat! Elõre is köszi!

Nincs jelen

 

#180 2009-07-18 19:40

FÁgi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!

Figyeljetek szerintem nincs értelme senki megbélyegezni az értékítélete, gondolkodása miatt, pláne olyat nem, aki végülis õszintén felvállalja azt, amit érez, és be is ismeri. Lehetne inkább ezt egy olyan esetnek tekintetni pl., amibõl tanulni lehet, tapasztalatot meríteni. Az biztos, hogy Tryllati a gyûlölet szó használatával nagyon közel jár a Crohn betegség alapdinamikájához, mivel a krónikus gyulladást (ugyanis a gyulladás szó maga is egy hevességet, indulatot jelent) egy tartósan fennálló gyûlölet érzelem okozza. Ki valamelyik szülõje iránt érzi ezt, ki valaki más iránt, az alapján meg, hogy ki az, aki felé irányul nincs értelme megkülönböztetést tenni. Szerintem az már egy jó dolog, ha valaki az önvizsgálatban eljutott odáig és be is mer vallani magának egy ilyen erõteljes érzelmet, mint a gyûlölet, és azt is bevallja, hogy az anyukája iránt érez így. Az már más kérdés, amit esetleg meg a többiek kifogásolnak, hogy jó-e ezen a ponton megállni és hátradõlni, hiszen ezután jöhetne még további lépés is, de ehhez sokszor ilyenkor meg még idõre van szükség, és változó, hogy kinek mennyire.

Üdv: Ági

Nincs jelen

 

#181 2009-07-18 20:13

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!

FÁgi írta: "Az biztos, hogy Tryllati a gyûlölet szó használatával nagyon közel jár a Crohn betegség alapdinamikájához, mivel a krónikus gyulladást (ugyanis a gyulladás szó maga is egy hevességet, indulatot jelent) egy tartósan fennálló gyûlölet érzelem okozza."

Kedves FÁgi! Az igaz, hogy lelki állapotunk befolyásolhatja az egészségi állapotunkat, javíthat vagy ronthat rajta.
A tudomány jelenlegi állása szerint a Crohn betegség pontos okát még nem sikerült megállapítani. Vagy tévedek?? Ha ez megtörtént volna, akkor gyógyítani is tudnák! Természetesen legegyszerûbb mindent az érzelmekkel magyarázni! Ez azonban nem ilyen egyszerû!

Szerkesztette: Marthuska (2009-07-18 20:20)

Nincs jelen

 

#182 2009-07-18 20:59

FÁgi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szia Marthuska!

Az elsõ hozzászólásomban bemutatkoztam és írtam magamról, hogy sok éven át voltam Crohn beteg, több éve azonban már gyógyult vagyok, ehhez semmilyen gyógyszert nem használok, és hogy azóta természetgyógyászattal és azon belül különféle lélekterápiákkal foglalkozom. Én ebbõl a szemszögbõl reagálok a hozzászólásokra, mert nekem mind magamnál, mind jó pár kliensemnél ez a tapasztalatom, amit leírtam fent az érzelmi oldalról, valamint több lelki mûködéssel foglalkozó természetgyógyászati ág is hasonló következtetésre jutott....

De abszolút elfogadom, ha te más véleményen vagy, mindekinek szíve joga, hogy miben hisz. Igazából én csak a saját tapasztalataimat tudom megosztani veletek, és ha egy-két embernek segít ez valamit, akkor már megérte(:

Üdv: Ági

Nincs jelen

 

#183 2009-07-18 21:05

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Ági! A Crohn betegség nem gyógyítható. Legföljebb tünetmentes lehetsz. De ezt te is tudod, hisz ebbe a topikba írsz. Abban hiszel, amiben csak akarsz, de az igazság ez!

Nincs jelen

 

#184 2009-07-18 21:14

Dorci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!

Elgondolkodtató amirõl most itt szó van! Nekem Anyukám meghalt,idén 10 éve! Nagyon sok rossz dolgon mentem keresztül,nem volt egyszerü a gyermek korom,de eddig nem is gondoltam rá hogy esetleg ez miatt alakult volna ki a bajom! Én mindenkinek azt mondom aki rossz viszonyban van a szülõjével,hogy örüljön hogy van! Én is örülnék ha meg látogathatnám anyukámat hétvégente! (sajnos halálakor nem volt jó viszony közöttünk,de én akor is SZERETTEM nagyon!

Trylati!  Ha úgy gondolod hogy nem szereted anyukádat,akor mért mész mégis látogatni? Szerintem(de csak az én véleményem),azért mert igenis szereted,csak nem tudod hogy segíts neki és magadnak a probléma megoldásában! Gondold át a dolgokat,Te hogy éreznéd magad,ha egyszer a saját fiad így beszélne rólad!
Nem akartam rosszat írni,vagy bántot,ez az én álláspontom!
Nyugadalmas jó éjszakát!

Nincs jelen

 

#185 2009-07-18 21:35

FÁgi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

A Crohn betegség csak az orvostudomány szerint nem gyógyítható. A természetgyógyászat (ami szintén egy tudományág, még ha nálunk nem is olyan elfogadott még, mint egyes más országokban) több ága szerint is gyógyítható, és nekem miért kellene pont az orvostudományéval egyetértenem. Az orvostudománynak is folyton változik a véleménye, folyton ráreflektál önmagára (pl. régebben a daganatos megbetegedéseket ún. halálos megbetegedések státusszal tüntették fel, ma már más szlogennel illetik), ezért nem kizárt, hogy még ebben is változhat majd a véleménye. Ha te az orvostudományéval értesz egyet, akkor neked meg arra van szükséged, ezzel nincsen semmi gond.

Az, hogy a tünetmentesség topikba írok, az meg azért van, mert nem topik cím szerint válogatok, hanem ahol olyan hozzászólás van, ami felhoz bennem valamit, arra reflektálok. Egyébként pont azért írtam elõször ebbe a topicba, h. leírjam azt, hogy próbáljatok meg hinni abban, hogy lehetséges a gyógyulás is, és nemcsak a tünetmentesség lehet csak a végcél.....

Ági

Nincs jelen

 

#186 2009-07-18 21:36

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Dorci! Szerintem, jól gondolod!

Tryllati! Tudat alatt ott van benned a szeretet, csak Te nem engeded, hogy onnan kiszabaduljon! Pedig sugározhatnád mindenkire!
És egy biztos, a szeretettõl még senki nem lett Crohn beteg!

Nincs jelen

 

#187 2009-07-19 07:12

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szép csodás reggelt!
Végre lehûlt az idõ (bár ennek ára van nagy ára)
Van egy mondás nem tudom ismeritek e? De így szól "nincs gyógyíthatatlan betegség csak kevés idõ".
Tudjátok itt vagyok már veletek 2005-tõl. Jóban rosszban a coloszon túl ahol a kurta farkú doki túr. Adtam én anno hideget meleget a természet gyógyászoknak egy kalap pénzt fizettem ki nekik a szinte semmiért. Meg lehet tekinteni a természet gyógyász topikban. Mint már írtam többször is nektek hogy hogy tavaly húsvétkor volt egy érdekes beszélgetésem  egy energia gyógyásszal s míg beszélgettünk kiált az állandó gyomor görcsöm. Mások mondhatnák hogy véletlen de nem az volt mert jó pár napra rá megint éreztem s kértem rá kezelést két félét kaptam tökéltessen müködött és mûködik a dolog. Azóta kitanultam e kétféle kezelési módot amivel nem csak a betegségemet hanem saját egyéniségemet is sikerült befolyásolni. Más lettem megváltoztam nem vagyok robbanékony (van amikor még a düh veszi át az irányítást na akkor néha fáj a bélésem de csak percekre mert kontrollálom /nem jó szó de jobb nincs/ magam).
Felrakok két magyarázatot ide nektek lehet rajta rágódni, lehet majd szapulni milyen "hülye" vagyok. Aki okos egy kicsit magába fog szállni és bele gondol majd a dolgokba :)
Crohn:
<kép> 
Colitis:
<kép>

Ja és mért ide raktam mert egyenlõre azt mondjátok hogy el lehet érni tünet mentességet, de az egy lépés a gyógyulás fel. :)
Legyen szép napotok. Szuszidi

Szerkesztette: Szuszidi (2009-07-19 07:15)

Nincs jelen

 

#188 2009-07-19 09:37

timi79
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok.itt uj vagyok,bár a betegség már 4-5 éve van.féléve elhagytam az összes gyogyszert és pár hete kezdem érezni,amit akkor 5 éve a legelején.azthiszem visszaestem..

Nincs jelen

 

#189 2009-07-19 09:47

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Kedves Timi! Nagy butaság volt elhagyni a gyógyszereket. Ne kiabáld el még a vissza esést de azért menj el a dokidhoz és amiket ad azt szedegesd be. Az állandó orvosi ellenõrzés kell. Nem árt. Bár vannak alternatív módszerek de az orvos akkor is kell.
Legyen szép napod!

Nincs jelen

 

#190 2009-07-19 10:24

timi79
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

próbálom megfogadni a tanácsod:-)bár nem a rendszeresség híve vagyok.a pláne az hogy az autóm rendszáma is ibd...neked is szép napot

Nincs jelen

 

#191 2009-07-19 13:56

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

:d:d:d:d:d

Nincs jelen

 

#192 2009-07-20 14:08

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

timi79 akkor az autód is IBD-s.:D:D:D
Vigyázz nehogy megártson neki a sok üzemanyag

Nincs jelen

 

#193 2009-07-31 19:47

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szuszdi tudnál valami energiákkal való elektronikus könyvet ajánlani??
Elõre is köszi.

Nincs jelen

 

#194 2009-08-01 16:48

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Igen tudnék csak nem tudom mit szeretnél villanyszerelõ tankönyvet vagy energia kezelést. :D:D:D

Nincs jelen

 

#195 2009-08-01 22:42

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Gondolom mind a kettõ átmegy a testen!
De azt hiszem maradok az energia kezelésnél :)

Nincs jelen

 

#196 2009-08-02 06:08

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Akkor Tryllati kérésedre Donna Eden - David Feinstein: Energia gyógyászat.
Igaz a könyv elektronikusan nekem is megvan de soha nem olvastam. Én más ágát használom az energia gyógyászatnak. De azokat nem lehet megkapni csak ha a tanfolyamot elvégzi az ember.
További szép napot.

Nincs jelen

 

#197 2009-08-02 19:40

tryllati
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Köszönöm. Majd meglátjuk milyen lesz. :)

Nincs jelen

 

#198 2009-08-06 16:34

Bizánc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék ha valaki szakértõ a témában. Az én ádesapámnak sugárterápiája volt amivel elégették a vastagbél bizonyos részét és ugyan ilyen tüneket produkál mint a CU és a CD betegek. Kapott egy nagyon jó gyógyszert a Salofalk Klismát ami nagyon jól bevált neki. Csak ezt a gyógyszert térítésesen csak akkor írhatnák fel neki ha ebben a két betegségben szenvedne, de mivel ez a sugár mellékhatása nem írják ki csak teljes áron ami 3 hétre 28000Ft. A segítséget abban kérném, hogy valaki valamilyen jogszabályt vagy rendszert megkerülö lehetõségröl tud-e? Milyen modon lehetne Tb támogatással felíratni ezt a gyógyszert mert  ez így megfizethetetlen, de sajnos csak ez használ. Vagy valami ilyesmi hatóanyagú más gyóygszer létezik-e a piacon?Aki pedig hasonló betegségben szenved az tudja hogy ez egy elviselhetelen állapot, és sajnos 40 évi kemény  munka után nem jár annyi nyugdíj amibõl ez kifizethetõ lenne.

Elõre is köszönöm a segítséget!

Nincs jelen

 

#199 2009-08-06 17:20

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Hali!

Nehéz dolog...tényleg drága. Nekem maradt még 3 Salofalk klizmám, tartogatom a nagyobb visszaeséseimre...de szívesen felajánlom õket, ha ez vmivel is segít édesapádon.

Nincs jelen

 

#200 2009-08-06 21:02

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szia, nekem egy heti adagom van talonban....

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB