#251 2010-07-20 11:23

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szia kadarv.
Nem kell lemondanod a fekete ribizlirõl, csináld meg szörpnek, úgy is finom.

Nincs jelen

 

#252 2010-07-20 12:35

Bogyó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!

Kadarv, mit értesz ellentmondáson? Ilyeneket, mint pl. hogy a szõlõ önállóan fogyasztva lúgosít, más étellel együtt meg savasít? Vagy hogy számos zöldség nyersen lúgosít, megfõzve/feldolgozve viszont savasít? Hát én sem vagyok egy biokémikus, végülis nem tudom, miért így van, és hogy pontosan milyen folyamatok zajlanak le a szervezetben, ha megeszünk valamit. De én ahány újságban csak cikket olvastam e témában, vagy a neten, ott mind ugyanazt írták, úgyhogy én ezeket elhiszem. Még az maradt meg bennem, hogy erõsen lúgosító hatású a banán, és a cékla. A többire nem emlékszem.
Narancslé: igen, a csokiban és a narancsban van valami o betûvel kezdõdõ vegyület, ami nem jó a Crohn-osoknak. Ha a te gyomrod érzékeny rá, akkor természetesen ne igyál narancslevet. Egyébként én sem literszámra ittam, és nem akkor, amikor még gyógyszert szedtem a betegségemre. A lényeg: ha mindíg csak fõtt és feldolgozott élelmiszereket eszel, akkor lehet, hogy elegendõ energiához jut a szervezeted, de nem csak arra van szükség az egészséghez, hanem nagyon sok más vegyületre, enzimre, stb. is. Egyszerûen egészségesen kell enni. Ezt nem lehet megspórolni. Ha elkerülöd a zöldségeket, gyümölcsöket, akkor az lehet, hogy a Crohn-odnak abban a pillanatban jó, de hosszú távon biztos nem fogja tudni kezelni a szervezeted a hiányokat. Egy ideig megpróbál korrigálni, aztán lesz egy pont, ahol már nem fog tudni korrigálni. És akkor jönnek a betegségek. Mindenkinél ott, ahol a gyenge pontja van a szervezetének. Nekünk úgy látszik, a belünknél van a gyenge pont. Nézd vissza, pl. az Otto aki tünetmentes, õ is nyers zöldségturmixokat iszik. (Irígylem a saját kertjéért.) Vagy keress rá a neten az enzimtáplálkozás szóra. Nagyon érdekes cikkeket lehet olvasni ebben a témában is. Talán nem véletlen, hogy hosszú távon az lesz egészséges, aki úgymond egészségesen étkezik. Reflux: régen egy idõben nekem is volt. Akkortájt, amikor "kilószámra" ettem a csokit, a süteményeket, napi átlag 1 liter dobozos üdítõ kíséretében. Akor még azt hittem, hogy az egészséges, csak mert 100%-os gyümölcslé. Szerintem addig változtatgass az étrendeden, míg el nem múlik a refluxod. Kivétel talán csak az, ha az a gyomor elõtt lévõ billentyû gyengébb a normálisnál, de ez szerintemcsak a refluxosoknak egy kis hányadára lehet igaz. Mennyi brokkolit eszel? Mennyi fõzeléket, és mennyi zöldséglevest eszel? Iszol-e friss búzafûlevet? Változtass!
Leírhatom a kedvenc levesem? Brokkoli leves bio leveskockával. A DM-ben lehet kapni a leveskockát, 6 db van egy csomagban, és rendkívül jó ízt csinál bármiféle zöldséglevesnek. És tényleg csak bele kell dobálni a hozzávalókat a lábasba, összefõzni, és nem kell hozzá semmiféle fõzési tudomány. Fél liter vízre kell egy kockát számolni, hogy jó íze legyen. Kis répával, és kevés levestésztával szoktam készíteni. Bocsi a kitérõért, de talán adtam egy használható ötletet.

Bogyó

Nincs jelen

 

#253 2010-07-20 12:36

Bogyó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Ó, már megint mennyit írtam! Bocsi a hosszú hozzászólásaimért! Bogyó

Nincs jelen

 

#254 2010-07-20 21:20

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Bogyó: az o-val kezdõdõ izé az az oxalát :D És az a vesédnek rossz, nem a gyomrodnak ;)

Szerkesztette: barna-by (2010-07-20 21:21)

Nincs jelen

 

#255 2010-07-21 16:53

Edina-75
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok! Hogy mit értek tünetmentességen? Most írtam le a "Természetgyógyászat" rovatba. Nem írom le még egyszer,mert hosszúra sikeredett! Mindenkinek jobbulást kívánok! Üdv:Gyógyult!

Szerkesztette: Edina-75 (2010-07-21 16:54)

Nincs jelen

 

#256 2010-08-04 20:26

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!
3,5 év tünetmentesség után nagyon sûrûn látogatom a porcelánt. A dokim szabin van ezért holnap felkeresem az egyik kollégáját. Valószínû jön a medrol. Szép estét mindenkinek!

Nincs jelen

 

#257 2010-08-04 20:50

tim-tirim
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Laci 54, sajnálom :( Sejted mitöl jöhetett megint elõ? vagy csak úgy randomra?  Nekem a paleo diéta segitett nemrégiben.
Jobbulást !!!!

Nincs jelen

 

#258 2010-08-05 07:43

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!
Tim-tirim,köszönöm szépen igen tudom mitõl jött elõ.Az utóbbi hónapokba ostobán éltem több mindent megengedtem magamnak mert azt hittem nem lehet baj.Diabeteszes vagyok igy a paleo diéta nálam nem nyerõ mert szénhidrátot kell ennem.Szép napot mindenkinek

Nincs jelen

 

#259 2010-08-05 21:32

cipas
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

sziasztok
hálistennek nem vagyok folyamatos fórumozó mert nincs semmi tünetem(amugy crohnom van).DE..
3 éve vagyok crohnos az orvosok szerint meg is voltak a medrolos kezelések(mondjuk az elején télleg ramatyul néztem ki)aztán kb 3-4 honap után kemény életmódváltássa(no cigi no pia és diéta a nagy könyv szerint)helyrejöttem azota semmi de SEMMI bajom nincs.Néha ha esetleg nagyon ritkán megszegem a diétát akkor lehet puffadok vagy egy kicsit többet pukizok:)
Kezdek kételkedni hogy télleg van e crohnom
a vérvétel alapján semmi, a márciusi endoscop után csak polipok, azokbol is csípett le a doki
szoval szerintetek menjek el másik kórházba és vizsgáltassam ott is ki magam?
Vagy elképzelhetõ hogy napi két szem Salofalkkal ilyen tünetmentesség érhetõ el?


LÉgyszi valaki segítsen

Nincs jelen

 

#260 2010-08-06 07:52

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!
Cipas,én gyógyszerek nélkül voltam tünetmentes több mint 3 évig.A leleteim a legtökéletesebbek voltak ha egy idegen megnézi nem hiszi el,hogy beteg vagyok.Ennél a betegségnél minden elkébzelhetõ.Most beütött a krakk napi 48 mg medrol,de max 4-6 hét és ujra tünetmentes leszek.Szép napot mindenkinek.

Nincs jelen

 

#261 2010-08-06 20:44

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Kedves Cipas!

A crohnt, kezelni kezelik, de a mai tudomány állása szerint nem lehet gyógyítani.
Az hogy évek óta tünetmentes vagy az nagyon szuper! de!.-.. ettõl még nem gyógyultál meg és nem tûnt el a crohnod.
Kívánok neked még sok-sok tünetmentes éveket(évtizedeket)! :)
Bár én is sajnos crohnos vagyok, már 17 éve, de 3 évnél hosszabb tünetmentes évem nem volt.
Van egy nagyon kedves ismerõsöm, aki szintén betegtárs, és õ 20 évig volt tünetmentes. és egyszer csak elõjött megint a gyulladás.

Vigyáz magadra továbbra is, és legyenek nagyon szép napjaid!
Üdvözlettel:Juni

Nincs jelen

 

#262 2010-08-06 20:50

Attkamano
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok !

2000 óta vagyok Crohn os. A betegség diagnósztizálása útán kb 2 éven át nagyon rossz állapotban voltam. Sok gyógyszert szedtem. Ezt követõen jött egy nagyjából 8 éves:-) tünetmentes idõszak.. Tavaly megoperáltak, de csak azért mert szûkületem volt és a hegesedési folyamat vagyis a sebgyógyulás miatt a bél keresztmetszete szûkebb lett, megmûtöttek. MIóa felépültem semmilyen tünetem nincs. Sokáig székrekedésem volt, Ferenc Jóska vizet iszom ha kicsit vacakolnak a beleim gyógyszert 2002 óta nem szedek egyáltalán. Nem tudom jó e vagy sem, sokat hezitálok szedjek e valamit de a mellékhatások miatt soha nem kezdem el újra...

Ez az én történetem...

Nincs jelen

 

#263 2010-08-07 11:53

cipas
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Köszönöm Juni a biztató szavakat, jol esett....meg mindenkinek a hszeket

Nincs jelen

 

#264 2010-08-07 12:04

tim-tirim
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

cipas, nekem is az elején volt egy kb 3 éves tünetmentes idõszakom, pedig nme is diétáztam....
Én is kezdtem örülni hoyg ááh hát ez nem is olyan vészes mint ahoyga  dokik elöadták....aztan letelt a 3 év és azóta megállás nélkül valami mindig van. Ez ilyen. Sosem lehet tudni. Amikor mindent megtesz az ember a tünetmenteségért lehet nem jön, amikor meg semmit sem tesz lehet épp jól van évekig. Fura az biztos. Nem bánnám ha kicsit jobban ki lehetne igazodni :)

Nincs jelen

 

#265 2010-08-08 13:18

Attkamano
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Az jó, hogy más is tünetmentes, akkor ezek szerint ez valóban egy tendencia, hogy remisszió igenis van és még azt sem lehet tudni kinél mennyi..

att

Nincs jelen

 

#266 2010-10-16 14:11

Bogyó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!

Talán nem mindenki tekinti "szakirodalomnak" a Paramedica lapban megjelenõ cikkeket, de amit az alábbiakban ajálanék, az szerintem nagyon tanulságos, és szerintem nagyon is igaz. Azt foglalja össze, hogy miért jellemzõek a mai nyugati társadalmakra az egyre nagyobb méretekben elõforduló, különféle gyulladásos eredetû betegségek, és a természeti népeknél miért nem találunk ilyet. Ez nyilván nem közvetlen és egyetlen oka a Crohn-betegségnek, de biztos, hogy nagyon szoros az összefüggés. (És még egy dolog, ami alátámasztja az elmélet helyességét, csak nem innen közelíti meg a problémát a cikk: a magas szénhidrát fogyasztás elsavasítja a szervezetet, a savas környezetben más bélflóra tenyészik, és ez meg aztán táptalaja mindenféle káros gomba és más kórokozó elszaporodásának. Amik meg aztán irritálják a belet, és magunk is gyulladást keltenek.)

http://www.paramedica.hu/201010/03_aktualis2/index.htm

Ha elõjön a betegség, annak van oka. Ha valaki tünetmentes, annak is van oka. A szervezet meghatározott szabályok szerint mûködik. Csak nehéz rájönnii, hogy mire kell figyelni. Én biztos vagyok benne, hogy a szervezet normál PH értéken tartása a lényeg.

A stressz, a nem alvás is savasít! Így jön a képbe a stressz és a Crohn összefüggése. Szerintem marha egyszerû az elmélet. A nehéz az, hogy ez szerint éljünk. Hogy ne stresszeljük magunk, eleget aludjunk, sportoljuk szabadlevegõn, és ne együnk túl sokat, és csak kevés szénhidrátot együnk... nagyon nehéz ezt megvalósítani úgy, hogy az ember közben a családjában és a munkahelyén is helytálljon. Talán nem véletlen, hogy a nõket jobban érinti.

Bogyó

Nincs jelen

 

#267 2010-10-16 14:23

Bogyó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Juni, azt nem kell feltétlenül elhinni, hogy az orvosok szerint gyógyíthatatlan a betegség. Persze, okosak az orvosok, de jellemzõen nem a nagy összefüggésekben gondolkoznak, hanem az apró részletekkel, meg a tünetkezeléssel. És attól, hogy 100-ból 100 kezelõorvos ezt állítja, számomra csak az következik, hogy ugyanabból a tankönyvbõl tanultak. Nekem is mondtak minden félét. Aztán elmentem egy természetgyógyászhoz, ki sem bírta mondani a betegségem nevét (krón betegségnek emlegette), de a módszerével egy év alatt tünetmentes lettem. (Korábban leírtam, a lényege a szervezet lúgosítása volt.)

Én amikor elhatároztam, hogy meg akarok gyógyulni, az egyik kiinduló pontom egy cikk volt itt a fõoldalon, miszerint egyetlen közös tulajdonság van a Crohn-betegek között: mind édesszájú. Na, biztos lesz most aki majd rámcáfol, de nekem ez volt a kályha, amikor a gyógyulást kerestem. Egyébként meg kételkednék ha valaki azt írná, hogy gyógyszer nélkül tünetmentes és évek óta falja az édességeket, és se Crohn-ja, se reumája, se fogínygyulladás, se allergiája, se érgyulladás, se semmije nincs.

Bogyó

Nincs jelen

 

#268 2010-10-16 14:33

Bogyó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Banán-téma: a banán is lúgosító hatású élelmiszer. Ja, ezt nem itt írtátok, hanem az érdekes cikkek rovatban olvastam az elõbb. Mindegy.

Most látom, Tim-tirim is a paleo diétával lett tünetmentes. Szerintem egybe vágnak a dolgok. U.i. az általam fentebb belinkelt cikk is erre lyukad ki, hogy azzal megelõzhetõek a szervezet gyulladásos folyamatai! Tim-tirim, jó úton indultál el! Szedj hozzá probiotikumot néha, és növeld a lúgosító hatású élelmiszerek arányát az étkezésedben!

Az orvosok szerint ez nyilván túl egyszerû megoldás lenne, meg gyógyszer sem kell hozzá - vajon kinek állna érdekében ezt kutatni? Jobb befektetés új gyulladáscsökkentõ gyógyszereket kifejleszteni, mint diétáztatni az embereket, nem?

Gyógyulást mindenkinek!

Bogó

Nincs jelen

 

#269 2010-10-16 18:46

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Én most ezeket szedem és hála tünetmentes "egyenlõre": Napi 1 klizma, 2x2 Pentasa, 2x2 Gastroanax (étrendkiegészítõ kapszula), 0.25mg Xanax-nak a fele éjszakára, és reggel-délben-este 1 bögre meleg Körömvirág tea.
Szerencsére egyenlõre jó.
Kitartást, és jobbulást mindenkinek! :)

Nincs jelen

 

#270 2010-10-16 22:55

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Érdekes, megint kilyukadunk a savasítás-lúgosítás dolognál? Érdekes, én nem figyelek erre, sõt a sporttal sav kerül a szervezetbe és mégis tünetmentes vagyok! A lényeg az ideális egyensúly megtalálása önmagadban! Nem kell semmi hókusz-pókusz, csak ismerd meg a saját tested és értelmezd a jeleket!
Amúgy meg a tested különbözõ pontjain különbözõ PH érték van, mert ha nem lenne így, az emésztésed megszûnik, hiszen a hasnyálad nem lehet savas sose mert a hasnyálmirigyed szétmarná, a gyomrod meg nem lehet lúgos, mert akkor nem emésztenél rendesen. A belsõ egyensúlyt nem szabad felborítani ilyenekkel!

Nincs jelen

 

#271 2010-10-26 19:26

Ildike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok. Nekem az lenne a kérdésem,hogy hogy lehet az h én bármit ehetek és nem megy tõle a hasam?! Ha aktív a gyulladás akkor csak a tejtõl általában. Mert nekem az orvosom 1 szóval nem mondta hogy diétázzak vagy h mire figyeljek oda.

Nincs jelen

 

#272 2010-10-26 19:51

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Ildike,örülj neki!Én is így vagyok csak még a tejet is bírom.Ha ment a hasam az sosem az ételek vagy italok miatt volt .Ne gondolkozz ezen.      :)

Nincs jelen

 

#273 2010-10-26 20:38

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

De jó nektek! Én ha egy pici tejes cuccot is megpróbálok inni azonnal hasmars a vége+vér.
Üdv! És tényleg örülj Ildike te még szerencsés vagy de többen itt a fórumon sajnos már nagyobb gyulladással küszködünk.

Nincs jelen

 

#274 2010-10-27 11:58

monka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Ildike, kajától nekem sem megy sose a hasam, csak ha bezabalok.

Nincs jelen

 

#275 2010-11-14 21:05

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok.
Nekem 1-honapja ujra elö jött a colitisem,és most salofalk 500mg-ot szedek 3x2-öt,és plussz salofalk kupot.
2-hét után már tünetmentes lettem ami azt jelenti ,2-naponta kell csak wc-re járnom,és ez mellett mindent eszek,kivéve a tiltolistán lévöket(hüvelyesek,kv,tej,káposztafélék)..
Remélem most tovább leszek tünetmentes,és mindenkinek ezt kivánom!

Nincs jelen

 

#276 2011-02-11 13:23

kadarv
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!

Ma délelõtt voltam colonoscopián és szerencsére (kipp-kipp) aktivitási jelek nélkül vagyok már hivatalosan is :)

De egy-két orvosi kifejezést nem értek. A véleménynél azt írja "a term. ileumot és a colont érintõ Crohn betegség) mint jelent a term.?
De sajnos a Bauchin billentyûm gyulladt (kell aggódnom a szövettan miatt?)

Köszönöm a válaszokat

Nincs jelen

 

#277 2011-02-11 13:23

kadarv
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!

Ma délelõtt voltam colonoscopián és szerencsére (kipp-kipp) aktivitási jelek nélkül vagyok már hivatalosan is :)

De egy-két orvosi kifejezést nem értek. A véleménynél azt írja "a term. ileumot és a colont érintõ Crohn betegség) mint jelent a term.?
De sajnos a Bauchin billentyûm gyulladt (kell aggódnom a szövettan miatt?)

Köszönöm a válaszokat

Nincs jelen

 

#278 2011-02-11 14:18

Geo73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szia Kadarv,

a term.=terminális. A terminális ileum a vékonybél utolsó szakasza: a csípõbél. A Bauchin billentyû pedig a vastagbél-vékonybél között van, és a vastagbél tartalom  visszazáramlását akadályozza meg. Az, hogy gyulladt az persze nem jó, de várd meg türelemmel a szövettant. Nekem is gyulladt volt anno, de a szövettan negatív lett.
Az klassz, hogy nincs aktivitás!!!
Legjobbakat!

Nincs jelen

 

#279 2011-02-11 17:53

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Én a terminális illeum egy része és a bauchin billentyû nélkül élek már több mint 3 éve.A term. illeum hiánya annyi problémát okoz ,hogy a gyomorsav és epe itt szívódna vissza a szervezetbe.Mivel a bél ezen része hiányos így bejut a vastagbélbe ahol esetenként hasmenést okoz.Nem mindíg de az esetek 80%-ban lágy a széklet.Akkor is ha a crohn nem aktív.

Nincs jelen

 

#280 2011-02-11 19:02

kadarv
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!

Köszönöm a gyors és sokat segítõ válaszokat! Szerencsére nincsen hasmenésem, sem hasfájásom!!!!!!! Majd megbeszéljük a dokival, hogy akkor hogyan tovább.

Még egyszer köszönöm!

Nincs jelen

 

#281 2011-06-04 21:00

Lucy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Colitist allapitottak meg 2 eve, 2 honap aktivitas utan 2 eve tunetmentes vagyok, gyogyszert nem szedek, nem dietazom, hiztam 10 kg-t, most azon gondolkodom, kell-e ellenorzes celjabol kolonoszkopia ? Nem lobbantja-e fel a betegseget, azaz aktivizalja ?
Ha nem csinalom, akkor meg benn motoszkal az emberben, mi van, ha lappang valami ....???
Hezitalok mar egy ideje , mi legyen ?
Mi a velemenyetek ? Volt mar ra pelda, hogy valakinek bezavart a vizsgalat ?

Nincs jelen

 

#282 2011-06-04 23:28

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szia Lucy!

Azt szokták mondani, hogy a betegségtõl számított 10 évig nem feltétlen szükséges évente vizsgálat, mert addig nem valószínû hogy kialakul valami rossz odabent. Persze ha közben fellángol akkor menni kell nincs mese. 10 év eltelte után javasolt a fél évente/évente való szûrõvizsgálat, de ezt is sok minden meghatározza. Ez az egész nem aktivizálhatja a betegséget. Ha te úgy érzed, saját megnyugtatásra, hogy inkább megnézetnéd, akkor nyugodtan nem lesz belõle baj, persze ezt a szakorvos is javasolhatja. Nagyon változó minden mert általában azért évente elmennek az emberek a kontrollokra. Üdv, és további tünetmentességet! :)

Nincs jelen

 

#283 2011-07-06 17:19

M. G. Mariann
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!
6 gyönyörû év után, amit 8 kellemes év elõzött meg, újra felkerestem ezt a fórumot, mert sajna ez a fránya betegség újra rám tört.
Nem szedtem az elmúlt 6 évben semmit, nem diétáztam és azt sem mondanám, hogy nem voltam ideges.
De ennek a mostani meccsnek biztos, hogy nagyobb tapasztalatokkal fogok tudni nekifutni.

Nincs jelen

 

#284 2011-07-11 11:28

Ildike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!
Nekem olyan kérdésem lenne hogy teljesen tünetmentes vagyok de mégis magas Crp-m! 53-as! Akkor ez miért van? amúgy crohnos vagyok!

Nincs jelen

 

#285 2011-07-11 14:48

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Ildike!

A vérkép jelzi a gyulladást, még akkor is ha tünetmentes vagy! Figyelni kell rá nagyon, lehet a tünetek késõbb jelentkeznek, vagy más gyulladásra utalnak! Érdemes lenne egy süllyedést is nézni, hogy gyulladás van-e. Mert ha az is magam akkor nem biztos, hogy a crohn. Ha viszont az alacsony akkor a crohn mozgolódik, lehet antibiotikummal jobb volna elõbb kezelni.

Nincs jelen

 

#286 2011-07-11 19:06

Ildike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Lisa!
A süllyedés 44! Lehet nem múlt el még teljesen a húgyuti fertõzésem akkor? De egyik körmöm is beteg.. ezek befolyásolják? elõre is köszi.

Nincs jelen

 

#287 2011-07-11 20:46

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Persze!
Ugye a süpi az általános gyulladást mutat fõleg az egész szervezetben, a crp pedig inkább bélgyuszit.
Szóval a húgyúti fertõzés szerintem teljesen belefér a képbe! Hogy attól.
Ami tényleg fontos a folyamatos ellenõrzés, és persze ha tünet van.
De szerintem ne aggódj!

Nincs jelen

 

#288 2011-07-11 20:58

Ildike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Lisa!
Ezt nem tudtam! köszi :)

Nincs jelen

 

#289 2011-07-28 17:40

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

4 éve, a TSO óta vagyok tünetmentes.
Ma voltam tükrözésen a Péterfy-ben, mert szeptemberben
lesz roki felülvizsgálat.
A vastagbélen gyulladás nincs, 3 polipból kettõt levettek,
a harmadik gyulladt volt, abból csak szövettant vettek.

Nincs jelen

 

#290 2011-08-12 12:52

zoo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!

A kérdésem a következõ lenne tünetmentességgel kapcsolatban, mivel már az egész vastagbélgyulladásos témába kezdek belebolondulni. Igaziból soha nem voltam tünetmentes ez elmúlt években, nálam a betegség lefolyása úgy fest, hogy 3-4 napig viszonylag jól vagyok, utána 1-3 napig nyálkás híg széklet naponta 2-3 szor, folytonos intenzív bélmozgással, illetve bélhangokkal. Gyógyszert folyamatosan szedek fellángolás megelõzése érdekében. Nem értem az egészet, mivel többen írtátok, hogy van, aki több hónapig, illetve évig tünetmentes. Arra is gondoltam, hogy élelmiszer intoleranciám van.  Mi a véleményetek az általam leírtakról, illetve van itt a fórumon olyan, aki hasonló cipõben jár mint Én?

Köszi

Nincs jelen

 

#291 2011-08-12 17:21

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szia zoo!

A te eseted is nagyon eltérõ, egyénenként változik. Van akinek hosszabb lefolyású, és van akinél rövidebb. Elõfordulhat, ahogy írtad is, hogy 3-4 nap jobban vagy, de utána megint felerõsödik benned a gyulladás. Mint ahogy 2 egyforma ember sincs, úgy 2 egyforma lefolyású betegség sincs, ezen belül sem, még Crohn-os és Crohn-os közt is óriási különbségek lehetnek. Amit javasolni tudok neked, feltétlenül keresd fel a gasztroenterológusodat, és mond el neki a problémád, mert lehet a gyógyszer beállításodnál nem jó valami, változtatni kell ott rajta. Ez az egész gyulladás kiszámíthatatlan, nem nagyon lehet követni mikor, mi, és hogyan, és miért történik...
Üdv és jobbulást neked is! :)

Nincs jelen

 

#292 2011-10-21 14:10

nanika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok
Júniusban derült ki hogy colitisem van.Szedtem Budenofalkot Salofalkot .Egy hónap múlva kontrol,a doki utasitására a Budenofalkot elhagytam,maradt a3*2 Salofalk.Jól érzem magam,a diétát betartom mégis idõnként megjelenik a vér és a nyák a székletemen. Nem elég a gyógyszer_ Mi a véleményetek Idõjárás befolyásolja
Köszi

Nincs jelen

 

#293 2011-10-21 15:31

acorus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Én olvastam hogy a õszi téli hónapokba több nyûgjük van a bélbetegeknek,próbálkozz a gyógynövényekkel is szerintem.

Nincs jelen

 

#294 2011-10-21 15:39

nanika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Rendszeresen iszom a körömvirág cickafark és palástfû és ezerjófû teát. Kellene szóljak a dokinak.Nem tudom mit csináljak. Veszélyes ez a vérzés Nem sok de jelen van

Nincs jelen

 

#295 2011-10-28 13:52

nanika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Colitises vagyok (szigmabél inkább székrekedéses, diétázom Salofalkot szedek 3*2,véres gennyes a székletem. Nem jó a gyógyszerem? Valakinek van ilyen tünete. Mi a véleményetek Még új vagyok de kérem válaszoljatok.Nagyon félek.Májusban kezdõdött az egész ,nagyon el vagyok keseredve. Nem tudom mit tegyek

Nincs jelen

 

#296 2011-10-28 15:19

Mamo_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Nanika, menj orvoshoz, az semmiképp nem jó, ha véres, gennyes a széklet. Kapsz másik gyógyszert is.
Ha májusban kezdõdött nem kellene ennyit várni.

Nincs jelen

 

#297 2011-10-30 19:12

Putyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok, nálam 35 évvel ezelõtt diagnosztizálták a colitist. Ha ugyan az volt, mert jó ideig nemhogy hasmenésem volt, hanem hashajtó teakeveréket fogyasztottam aranyér és fisszura ellen :) Aztán 1994-ben jött a fúvodásos korszak, ami 15 évig tartott. Látszólag kis dolog, de nagyon megnehezítette az életemet. Közben végig dolgoztam, mellette építkeztem, családot tartottam el - szóval hajtottam magam. És valóban a Jó Isten se tudja, hogy mitöl van és mikor lángol fel a betegség. Most, hogy nyugdíjas lettem, aktivizálódott. Pedig pont most ér a legkevesebb stressz, és most már jóval kevesebbet dolgozom. :(

Nincs jelen

 

#298 2011-11-01 13:21

acorus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

A mérgek mellett mindenkinek ajánlom a gyógynövényeket,pl a Treben könyvét,Én 3 hete iszom és eltûnt a vér,szilárdabb a széklet és 4-5 ször megyek wc re,a vérkép is javult valamit,remélem lesz jobb is,sajnos a hemoglobinom elég gáz,most 86 volt,de csak helyre áll ez is,azért ha van ötlete valakinek hogy mivel növelhetem vagy hogy jobban felszívodjon a vas az szóljon.

Nincs jelen

 

#299 2011-11-01 16:13

nanika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Milyen teát iszol Légy szives ird le .Köszönöm

Nincs jelen

 

#300 2011-11-03 22:09

Bogyó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!

Szerintem a méregtelenítésnél is fontosabb a bél megfelelõ ph értéken tartása!!!! Meggyõzõdésem, hogy a betegséget az váltja ki, hogy a szervezet elsavasodik, így megváltozik a bél ph értéke, és a más ph érték más baktériumflórának kedvez. Ezután ha benyel az ember pár hülye bacit, az úgy elszaporodik, hogy nem tud tõle a szervezet megszabadulni. Míg az az ember, akinek jó a bele ph értéke, nyugodtan megeheti azt a pár candida gobát, vagy mást, mert benne nem tud elszaporodni. A savas közegben viszont ezek a mindenféle gyulladást kiváltó, toxikus anyagokat termelõ bacik-gombák érzik jól magukat. Ezt tudomásul kell venni. Amit lehet épp irtani antibiotikumokkal, de ha marad a rossz ph érték, akkor nem fog visszatelepülni a normális bélflóra, és megint a "rossz" gombák fognak teret hódítani. Lúgosítani kell, és akkor visszaáll minden normálisra! Hasonlatképp: hiába teszünk édesvízi halakat a tengervízbe, elpusztulnak. Ha édesvízi halakat akarunk életben tartani, akkor sótalanítani kell a vizet. Ezt nem lehet megkerülni. Én konkrétan frissen préselt búzafûlével lúgosítottam a szervezetemet. Mellé olajfalevél kivonatot ittam (a napi javasolt 3x5 ml helyett csak napi 5 ml-t, de az is hatásos volt). Ez utóbbit a bacik pusztítására szedtem, ez valami brutál erõs dolog, mint rájöttem, (korábban grapefruit mag kivonattal "kísérleteztem", de az nem volt ennyire hatásos). De ez önmagában nem elég, úgyszintén a probiotikum szedése sem elég önmagában. A LÚGOSÍTÁS nem kerülhetõ meg. Az a legfontosabb!!! Hidjétek el! A búzafû préselésrõl a neten könnyen találhattok cikkeket, hogy éhgyomorra kell inni, az elkészítést követõ 15 percen belül, és hogy mennyit érdemes, stb. És fogjátok vissza az édességfogyasztást, mert az nagyon savasítja a szervezetet. Mindenkinek mielõbbi teljes tünetmentességet kívánok!!!

Szerkesztette: Bogyó (2011-11-03 22:11)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB