#301 2011-11-06 12:49

szilvi00
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!

Én még új vagyok itt, két hete diagnosztizálták a chront, de tüneteim már két éve vannak, igaz nem voltak nagyon vészesek. IDõnként úgymond indokolatlan hasmenés, és puffadás. Ennyi. Most, lassan két hónapja kezdõdött a dolog hasmenéssel, és hányingerrel. Bármit, bármily keveset ettem, hányingerem volt. Ez nehezen szûnt, szedtem Kliont, de nem lett jobb, így megtörtént a tükrözés, szövettan. Azóta szedem a Xalazint, és úgy nézett ki, hogy jó lesz, lassan tudtam enni, kevés rizst, meg ilyen szigorú diétás kaját. De most két hét gyógyszer után újra rosszabb, ugyan még most is csak szinte pirítóst eszek, de elkezdtem görcsölni. Hasmenésem nincs, de idõnként hányingerem igen. Azt mondta a doki, hogy az akut szakaszt sajnos ki kell diétázni. De mégis mennyi ideig tart az akut szak? Honnan tudom, hogy mikor kezdhetek mást is enni, mint rizst?  Nálatok, hogy alakultak a dolgok?
Elõre is köszönöm a segítséget.

Nincs jelen

 

#302 2011-11-06 13:12

Jane
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szia Szilvi00! Én kb. 8 éve vagyok crohnos, jelenleg is aktív és hasonló tünetekkel, mint a Tied,
ha tudok segíteni tanácsokkal, tapasztalatokkal, privátban is beszélhetünk. :)

Nincs jelen

 

#303 2011-11-06 13:26

Jane
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Amikor kezdesz jobban lenni, fokozatosan próbálj mást is enni, persze kíméletességnél maradva és kitapasztalni mit bírsz enni és mit nem.
Hogy meddig tart? Erre pl. nem tudnék válaszolni... Eddig 4szer volt aktív  a betegségem, és minden alkalommal más volt valamelyest... Volt már,hogy fél évig csak feküdni tudtam és 1 hónapig boldogítottuk egymást a kórházzal és végül 1 évembe telt felépülni, de volt, hogy 3 hónap alatt túl voltam rajta... jelenleg - és 1.alkalommal- lábon hordom ki az aktív szakaszom, ami most kb. 2 hónapja tart, már részleges regresszionál tartunk a vérképem és az ultrahang szerint. Igyekszem lelkileg is a gyógyulásra fókuszálni, de nehéz.
Ha rosszabb, vissza kellene menni az orvoshoz!
Nálam a javulás sokszor elég hullámzó, nem tudom, másoknál ez hogyan mûködik...
mielõtt kivergõdnék belõle,  kisebb javulás után egy idõre rosszabbul leszek, amit nagyban befolyásol szerintem a lelki állapot is... ezt is tisztázni kell magunkban. Sajnos ez egy ördögi kör. Ha feszült az ember, jobban fáj és görcsöl a hasa is, ettõl megijed, ez pedig fokozza a hasi panaszokat. Nagyon fontos akut szakasznál a rendszeres orvosi kontroll és a pihenés. Minden jót és gyógyulást!:)

Nincs jelen

 

#304 2011-11-07 11:19

szilvi00
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Kedves Jane!

Köszönöm a segítséget, és Neked is jobbulást kívánok!!  Nekem ez az elsõ, úgymond komolyabb akut szakaszom, de eddig szerencsére nem kellett befeküdnöm a kórházba. Gyakorlatilag még táppénzen sem voltam, de elég nehéz így, hogy sokszor két, három napig csak egy-egy pirítós a max amit megeszek, és dolgozok, éjjel és nappal össze-vissza. Bár nem vagyok egy "colitises alkat", ezért sem vették komolyan a tüneteimet az elmúlt két évben szerintem. De mint a kivétel erõsíti a szabályt, bárkinek lehet choronja amélkül is hogy nagyon lefogyna.
Megyek persze vissza a dokihoz rendszeresen, de még nagyon kezdõ vagyok, mint mondtam, és az csak egy dolog, hogy elméletben viszonylag sokat tudok a betegségrõl, de saját magán tapasztalni egész más.
Mindenkinek jobbulás, és hosszú tünetmentes idõt kívánok!

Nincs jelen

 

#305 2011-11-24 20:31

Pancsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok! :)
Tegnap voltam tükrözésen kontroll vizsgálaton 6 év után a colitisem miatt. És Jó hírekkel szolgáltak nekem ugyan is teljesen elmúlt a gyulladás a beleimrõl!!! :D
Elhagyhatom az Entokortot és a Salofalkot is! Helyette azonban a Pentasa-t írt fel a megelõzésre!!!
:)

Nincs jelen

 

#306 2011-11-24 21:15

acorus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

És hat év alatt miket ettél?nálam is csökken a gyulladás,de szerintem már sose leszek nyugodt :(de majd csak..

Nincs jelen

 

#307 2011-11-25 19:00

Pancsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szia!

Az a helyzet, hogy én a tejterméket teljesen kizártam az étrendembõl. Nem ettem káposztát, karfiolt vöröshagymát, nagyon fûszeres, zsíros dolgokat. Nagyon kevés édesség. Inkább szénhidrát tartalmú ételeket, tészta, krumpli, rizs, hús, meg gyümölcs...
Különösebb diétát nem csináltam...
De nekem a gyulladásom, sem volt még olyan vészes szerencsére, mert a tünetek nagyon gyorsan jelentkeztek és idõben észre vették, hogy mi a baj...

Nincs jelen

 

#308 2012-01-13 14:50

Beaujolais
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!
20 év tünetmentességhez mit szóltok?
Tegnap regisztráltam ide; bár 1988 óta van colitis ulcerosa-m. Az elsõ 2 év katasztrófa volt, talán azért, mert az elsõ 3 hetet fertõzõ osztályon töltöttem, mire a doki rájött, hogy ez nem fertõzõ eredetû...
Ha idõben elkezdenek gyógyszerezni, talán más lett volna a helyzet...
Ja, és közben kiderült, hogy terhes vagyok...megtartottam a babát, irrigoscopia röntgen, 10 kg fogyás és egyebek ellenére is. Terhesség 3. hónapjától tökéletesen jól voltam, egész a gyerek 3 hónapos koráig. Akkor fellángolt a dög, 1 hét kórház, stb...ahol Prónay prof. kezelt (sajnos már nem él) ...utána elfogadható volt, de 5 hónap múlva 1990-ben, újult erõvel támadt....és akkor Nagy fõorvos azt mondta, ki kéne kapnunk ezt a vastagbelet!!!!!!!! Merev csõszerû szakaszok, fekélyek, vérzés, iszonyú leromlott állapot....
De a doki mondata után én bizony elmenekültem, és soha vissza sem mentem hozzá! Azt mondtam, ez nem lehet, hogy 19 évesen sztómám legyen, muszáj meggyógyulnom, és ezt sulykoltam magamban folyton....arra emlékszem, hogy nagyszüleim erõltették a Béres-cseppet, amitõl lett étvágyam, és híztam is...de mást nem használtam, az biztos.
Nem tudom, hogyan (ha tudnám, most megismételném)....de ezek után még 2 évig volt gyógyszerem, néha ment a hasam, (salazopyrin EN, amit szedtem, aztán még azt is elhagytam) és 92-tõl gyógyszerek nélkül!! tünetmentes voltam egész 2010 õszéig!!!!
Tünetmentességen azt értem, hogy azt hittem, el is múlt a bajom!! Orvoshoz nem mentem, gyógyszert 93-tól nem szedtem, nem volt hasmenésem, sõõõõt....2009-ben újra terhes lettem (ami kész csodának számított), a terhesség alatt sem volt gond, de a szülés után pár hónappal megint kiújult...Új dokit kerestem, kaptam Salofalk gyógyszert + kúpot, amit szoptatás mellett használtam...Pár hónapig jó volt, de most megint gáz....Doktornõm elment nyugdíjba, most átkerültem dr. Horváth Gáborhoz (Miskolc)...jövõ héten megyek altatásos tükrözésre, magánrendelés
keretében, mert nincs kapacitás a kórházban...42-62e Ft lesz, szövettantól függõen.
Ami még kimaradt, hogy 2006-ban volt nyirokrendszerdaganatom (limfóma, Hodgkin-kór)...na akkor kicsit volt hasmenésem, de mivel PTX is volt, ill. tüdõ és mellhártyagyulladás, azokra kaptam Solu-medrolt infúzióban, gondolom, az visszaszorította a colitist is....
Összefüggéseket folyton keresem, és szeretnék visszaemlékezni, hogy mi is volt más 20 éve...
Szülés után ugyebár tutira fellángol....én hozzátenném, hogy amikor dohányoztam, nem volt gondom! Szoptatás alatt ugyebár arról is lemond az ember.
Illetve, hogy nálam is az "üresség, önbizalmam összeomlása, a kilátástalanság" biztosan szerepet játszott a fellángolásoknál.
Amikor lefoglalom magam, úgy istenigazából, akkor eszembe sem jut a hasmenés....de amint beparázok valamin, vagy pl. tudom, hogy nincs a közelemben WC, akkor bizony tuti, hogy mennem kell....
Most visszatértem a salazopyrinhez, és Budenofalk habot használok 8 napja...szoptatást abbahagytam ...
Jelenleg iszonyúan parázom, hogy mi van, ha valami gond lesz a tükrözés alatt....nagyon-nagyon félek...annak idején 5-6x is volt szerencsém hozzá, beöntést követõen (nem volt még hashajtó itatás).. altatás nélkül...és nagyon fájt....
Tudom, nem voltam rövid, és nem is igazán tudtam, hogy hová is írjak, sorry:-(
Igyekszem majd bekapcsolódni a fórum életébe, csak legyek túl a tükrözésen végre...
Szép napot mindenkinek!

Nincs jelen

 

#309 2012-01-13 23:07

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Beaujolais írta:

"..Tudom, nem voltam rövid, és nem is igazán tudtam, hogy hová is írjak, sorry:-(
Igyekszem majd bekapcsolódni a fórum életébe, csak legyek túl a tükrözésen végre...
Szép napot mindenkinek!..."

Nem gond, olyan dolgokat írtál, amit érdemes volt elolvasni és jó helyre írtál. Nem lesz gond a tükrözéssel, majd szorítunk Neked.     
Bemutatkozni ráérsz majd tükrözés után a "Ki kicsoda" topicban.....
Üdv közöttünk..

Nincs jelen

 

#310 2012-01-25 09:21

Lonni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Elképzelhetõ, hogy a tünetmentesség csak jó idõben van, és a hideg idõjárással fellángol?

Nincs jelen

 

#311 2012-01-25 17:58

Zsuzska65
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Nekem nyáron sokkal több tünetem van,mint télen.A közérzetem is jobb,én a meleget nem bírom.

Nincs jelen

 

#312 2012-02-05 19:40

reménység
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

sziasztok, én 38 éves vagyok. Kb. 3 hónapja álltam le a Penatasa-val. Az orvosom javasolta, mert már régóta tünetmentes vagyok. Viszont most a vérképemben is a crp magas illetve nagyon fáj a hasam. iszonyatosan görcsöl, egészen lent, mintha fel lennék fázva. ha nem fosnék, azt hinném, hogy valami méhgyulladásom van. nem akarom visszaszedni ezt a gyógyszert, de lehet, hogy muszály lesz. vékonybél crohnom van, szóval nem babra megy a játék, de sosem kellett - illetve csak egyszer kellett - szteroid.
igaz, mostanában mindent összezabálok és kb. egy év alatt 10 - 12 kg-ot híztam. hát most totál kivagyok. és fáj. a hasam. és fosok, bármit eszem.

Nincs jelen

 

#313 2012-02-05 21:19

suzy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

reménység,
irány a doki!

Nincs jelen

 

#314 2012-02-07 14:01

reménység
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

köszi...de nem és nem és nem akarom megérteni, hogy egy életen át beteg leszek és egy életen át gyógyszer!!!!
Mégis tudom, hogy sok sortársamnál sokkal szerencsésebb vagyok még, mert nincs sztómám, úgyhogy mit pofázok???földig hajolok azok elõtt, akik sztómával élnek, és akik szterodokat kénytelenek szedni.
tegnap viszont beültem egy ülõfürdõre és sikerült ismét ezzel a módszerrel nyugalomba hozni + a diétával a crohnomat. Mindenkinek ajánlom. Ti hogy vészelitek át a görcsös napokat???

Nincs jelen

 

#315 2012-02-07 17:45

nanika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Reménység Hogy mûködik az ülõfürdõ légy szives mond el és miben áll a diétád Köszi

Nincs jelen

 

#316 2012-02-17 18:19

reménység
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Ne haragudj Nanika, olyan régen voltam a fórumon! remélem, azért fogod olvasni amit írok. A diétám abban áll, hogy amikor úgy Istenigazából fellángol és görcsölök, akkor elmegyek táppénzre. Fekszem a meleg szobában, berakok egy jó filmet, egész nap csak fõtt krumplit eszem aznap, a langyosra hûtött levét is megiszom. Jól szétfõzöm a krumplit és jól megsózom, hogy legalább finom legyen. Engedek a kádba egy meleg fürdõt, mire tele lesz, úgyis vissszahûl kicsit. És csak ülök benne, áztatom a múltamat, a lelkemet, a fájdalmaimat, és lehet hogy ez õrültségnek hangzik, de jól ki is bõgöm magam a kádban. Sokszor ha nagyon fáj a hasam, elkedzem gyengén masszírozni a vízben, ez annyira jólesik! még milyen jól esne, ha más masszírozná, komolyan! na mindegy. szóval ez van ilyenkor. talán 1-2 nap és próbálok visszaállni szépen lassan , de délutánonként lefekszem, betakarózom, kényeztetem magam. és szokott használni. Neked is sok kitartást a crohn-hoz. nekem a lelkem legalább annyira fáj ilyenkor, mint a hasam, nem tudom, melyik erõsíti melyiket.

Nincs jelen

 

#317 2012-02-26 17:29

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!
Egyre többször és többször olvasok a szervezet lúgosításáról.Biztos van is benne valami.Persze olvasok a búzafûlérõl és a többi szuperdrága lúgosítóról is. Közben ráakadtam a szódabikarbónára ami szintén lúgosít. Nem mellékesen : nagyon olcsó. Nem tudom, mi bélbetegek ehetjük-e ezt? Van-e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalta?

Nincs jelen

 

#318 2012-02-27 12:49

mathebalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Én hetente 2-3 alkalommal iszom :) nekem nem okoz problémát. Igaz én kiegészítésként csinálom mert gyakorlatilag én sok más mindennel lúgosítok, pl citromos víz meg alga meg zöldek! De a szódabikarbóna egy igen jó szer!! Érdemes használni!!

Nincs jelen

 

#319 2012-04-01 18:47

zoo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!

Ezt a témát, illetve kérdéskört szeretem a legjobban! :) mit értünk akkor ez alatt? A kérdésem az lenne, hogy ha valaki nem megy 4-8 wc-re és nem véres a széklete valamint nem görcsöl akkor tünetmentes?

Nekem jelenleg nap 1 vagy 2 székletem van nem véres nyálkás, de "zörögnek a beleim" illetve idõnként felfújódom, valamint a sigma tájékon érzékeny. Akkor ez tekinthetõ tünetmentességnek, vagy nálatok ez, hogy néz ki?

Udv,

Nincs jelen

 

#320 2012-04-02 02:10

sztomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Hello,

Az egész egy antibiotikumos kezeléssel kezdõdött 2008 októberében, amikor is a dokim Dalacin 300mg KLINDAMICIN tartalmú tablettát írt fel "megelõzésképpen" egy fogászati kezelés után. (utólag utánaolvastam, hogy autoimmun válaszreakciókat kiváltó mellékhatása van) A legyengült bélflórámat 3 hónapra rá egy véres hasmenéses gyomorrontás támadta meg, szó szerint piros zselé jött belõlem napokon át. Egy évig félrekezeltek, majd tükrözés, Chron. Tavaly decemberben meguntam a fehérköpenyesek tehetetlenségét és a Pentasa hatástalanságát és beneveztem egy szadista, de hatékony kezeléssorozatra.

A neve: cérnabeültetés
Itt végzik: http://www.catgut-embedding.net/  (leirás, videók, hely)
Most vulgáris leszek, de két kezelés (6 hét) után kolbászkák jöttek a seggembõl!! Hihetetlen volt számomra, annyira megörültem nekik 2 év szívás után, hogy egybõl megörökítettem. :)
Minimális étrendi változtatásokat javasolt a doktornõ (mindig õ kezel aki a fotón van) illetve a kezelés mellé egy BERBERIN EX nevû gyógyszert is mellékelt, amit naponta 2szer kellett szednem. A kis sárga bogyók kizárólag növényekbõl kivont alkaloidákat tartalmaznak, 100% természetes. Ne keresd, itthon nem lehet kapni.

A másik dolog ami segített a remisszióban, a bélflóra helyreállítás MEGADÓZISBAN, avagy joghurt készítése házilag.
Nem nagy ördöngõsség: befõttesüvegbe friss tejet (nem UHT!) töltesz, literenként egy teáskanál cukrot teszel bele, felmelegíted vízzel teli fazékban, megvárod amíg kézmelegre hûl (kb 40 fok) beleteszel egy fél Actimelt vagy Activiát, majd lezárod az üveget, fél percig összerázod, és bedunsztolod estére. Általában egy plédet szoktam köré csavarni, és reggelre kész is az élõflórás béltisztító. Szörppel ízesítheted (utólag, + újra összerázni) és minél többet ittam, annál gyorsabb volt a helyreállás. Egyszerre 2-3 litert érdemes elkészíteni. Joghurt helyett a kedvenc prebiotikum kapszulád tartalmát is felhasználhatod. Én egy Bio-Kult prémium kapszulát 2 liter tejhez használok fel. (14 féle baktériumtörzset, grammonként 10 milliárd hasznos baktériumot tartalmaz) Tudjátok, az immunrendszer 70%-a, bla-bla-bla, amihez nem napi 2x3 grammos kapszula, hanem 10 dekánként kell befelé lapátolnunk a jó bacikat, ha felborul az egyensúly. Pláne ha egy 8 méter!! hosszúságú bélrendszert akarunk velük újra benépesíteni.

Itt van pár alternatív leírás is:
http://www.foodandwine.hu/2010/08/03/sa … rt-recept/
http://hvg.hu/gasztronomia/20110502_tok … zi_joghurt

Idén, 3 hónap alatt már 4,5 kilót híztam, lassan elérem a kiinduláskori versenysúlyomat. Soha sehol semmi nem fáj, na és a kolbászkák. :) Nálam ez a tünetmentesség. Kérdés, óhaj, sóhaj itt vagy priviben.

Hajrá Magyarország, hajrá MAGYAROK!!

Nincs jelen

 

#321 2012-04-02 21:43

Palermo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szia,

Mennyit kóstál egy kezelés?
Hogy néz ki a gyakorlatban ez a cérnabeültetés?

Nincs jelen

 

#322 2012-04-02 21:53

suzy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sztomi!
Úgy látszik, nekem még mindig lehet újat mondani (mutatni).
Kösz.: Suzy

Nincs jelen

 

#323 2012-04-09 21:31

Frankie
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szisztok
Én Dr Yu-hoz jártam két kezeléssorozatra, ami 2x10 alkalom volt és egy vagyon, hogy Szlovákiából jártam.
Az elsõ 10 alkalom után sem jobb, sem rosszabb nem lett. Második alkalom múlt év novembere volt, amikor az 1 honapos kezelés végére majdnem kórház lett, nap mint nap rosszabbul voltam, napi 10 hasmenés+vér+nyák+görcs+fájdalom és a mütéti hegeim is fájtak.
Én akupunktúrát és kis bogyókat kaptam, szerintem hatástalan, sõt!
A cérnás cucc, ugyanaz csak folyamatos nyomást fejt ki a meridián pontokra.
Nem tudom, hogy ez jobb e vagy rosszabb, minden esetre szkeptikus vagyok...

Nincs jelen

 

#324 2012-05-18 19:59

Laci77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!
Egy újabb taggal bõvült a fórum sajnos,de azt latom mar hogy jó helyen járok.:P Nekem most kedden derült ki a tükrözés után,hogy CU-m van,de meg azt mondtak,hogy két hét múlva kell majd visszamennem miután megérkeztek a szövettani eredmények és addig meg attak Pentasat hogy szedjem napi 2x3 a gyulladásomra. Szóval mikor megtudtam,hogy milyen betegségem van mondhatni kissé kikészültem tõle.Az élet furcsa fintora,hogy én egy amatõr natural testépítõ vagyok mar lassan 5 éve és ezáltal egy eléggé  egészséges életmódot követtem így a napi minimum 6 étkezés meglegyen a megfelelõ minõségû ételekbõl összeállítva, mégis elkapott ez a nyavajas betegség.:(( A hobbim által a táplálkozástudományt is hamar megszerettem és volt szerencsém felfedezni,hogy a testem hogyan kezd változni a begyújtott információk által, köszönet a csodalatok végtelen és kimeríthetetlen könyvtáramnak az internetnek.:) Szeretnem megosztani veletek,hogy mik kavarognak a fejemben és örömmel vennem ha esetleg ti is hozzászólnátok.
Elõször is hiszem,hogy az emberi szervezet képes meggyógyítani önmagát(természetesen nem minden esetben),ezert nem vagyok a hosszútávú gyógyszeres kezeléseknek a híve.Persze meg sok minden elõtt állok,de azért szeretnek tisztábban látni a jövõmre nézve. Megpróbálom a megfelelõ táplálkozással a betegségemet tünetmentessé tenni és utána az orvossal konzultálva elhagyni a gyógyszereket. Ha ez egy most kezdõdött korai szakaszban elkapott betegség lehet-e rá esélyem,hogy gyógyszermentes lehessek ha jók az eredményeim? Kizárólag tapasztal gyûjtés céljából érdekelne a véleményetek és persze mindent a dokimmal fogok megvitatni. Köszönettel: Laci

Nincs jelen

 

#325 2012-05-18 20:27

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Laci!1-2 jótanács!A tüneteidet nem írtad,de,mintha hasonló lenne a helyzetünk,már kezdeti súlyosság szempontjából.Magam is gyúrmáztam 10 évig,mindent úgy,ahogyan Te is írtad.Táplálkozástudomány,sport....tb.Aztán jött ez a szarság.Voltak évekig elõjelei,amikrõl nem vettem tudomást,nem voltak gázosak,ráfogtam erre-arra.Kezdetben xalazint kaptam (kb=pentasa) aztán minden kis rosszabbodásnál (amit néha már a gyógyszereknek tulajdonítok,talán hibásan) újabb gyógyi jött.Most steroid van és tavaly júliusban tükröztek elõször.Most ahogy próbálom elhagyni a sterót,annál rosszabb.Az elsõ "leszokási" kísérletkor jött a nyákosság,ami amit azelõtt errõl az oldalról ismertem.A lényeg:ne becsüld alá ezt a kórt,mert alattomos és "izmos" :-)) DE:gondolg meg,ha steroidot ajánlanak,kérj más véleményt is.Az én 2. dokim szerint "mi a f...nak szed maga steroidot,a visszacsapó hatás miatt van most szarabbul".Errõl ennyit.Doki mondta,szedtem,rá....tam,ennyi.Ja,és talán nem is ott a baj,ahol keresték a jelenlegi állás szerint,pedig 1 éve rohangálok,de még egy szaros vékonybél CT-t se kértek.Csapongtam,de talán látod,hol vannak,lehetnek a buktatók pl szinten.Itt sok tapasztalt embert találsz,én is rendszeresen tõlük kérek tanácsot és próbálom megfogadni.Nehéz néha,de ÉRDEMES!!!!!!!!Kíváncsi leszek Rád,mert én a végén nem bírtam a turmixokat és az edzés is belobbantotta a gyulladást, fõleg, ha meghajtottam magam.Bár én már 32 éves módjára, csak öregesen edzettem.Sírva fakadok,ha rá gondolok,mert most nem megy,pedig az is függõség,életforma.Jobbulást Neked!

Nincs jelen

 

#326 2012-07-15 18:21

zoo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy amit már korábban kérdeztem, hogy napi 1-2 normál széklet, idõnként hasmenés székelés elõtti 3-4 percig tartó hasi fájdalommal, görccsel tünetmentességnek tekinthetõ? Vagy az ilyen betegeknek a fájdalom soha nem szûnik székelés elõtt?

Köszi

Nincs jelen

 

#327 2012-09-14 10:54

Holdkõ
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!  Én ritkán írok ide,de viszont rendszeresen olvasom a hozzászólásokat,engem az érdekelne,ha a szövettan nem mutat gyulladást,akkor nincs Crohn? Nálam fél éve állapították meg,hogy Crohn betegségem van.                                                                                                                                                                                Köszi!

Nincs jelen

 

#328 2012-09-16 22:03

fishgirl88
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok!
Én kicsivel több mint egy éve crohn beteg vagyok. Sajnos nagyon rossz volt az elsõ kb. 4 hónap,mert semmit nem tudtak megállapítani rólam, és rosszul kezeltek. De most már több mint fél éve (igaz sok gyógyszerrel, de) jobban vagyok, nem sûrûn van székletem sem. A napi kb. 10-12 helyett kb. 1-2 van és rendes széklet. szerencsére a mostani dokim, nagyon jól eltalálta,hogy milyen gyógyszer kell nekem. Pentasa napi 4tabl., Medrol most 4mg, Apo-famotidin 2tabl., Polyvitaplex 1tl., folsav 1tl., Tápszer(Modulen), Maltofer Fol 1tl.(vashiányom miatt, ami ennek szerencsére most már jó.)  Ha ez a sok gyógyszer nem lenne, akkor teljesen lefogytam volna, rendesen csont és bõr lennék. Sajnos még nem sikerült igazán híznom, de legalább nem fogyok. Viszont a haskorgások,még meg vannak, amik elég zavarok. Tehát nem beszélhetónk igazán tünetmentességrõl. Sajnos ez még ráadásul hosszú folyamat lesz. Nagyon várom a végét, hogy már legalább a korgás ne legyen, és a néha-néha hasfájás.

Nincs jelen

 

#329 2012-09-17 10:40

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Holdkõ,

Attól függ hogy honnan vették a szövettant. Ha ép bélszakaszból, és nincs gyulladás, akkor az nem jelent semmit. Pláne, mert a Crohn csak szakaszokat érint, máshol egészséges a bél. Ha belenyúltak a gyulladt részbe, akkor annak a szövettana viszont biztosan mutat valami gyulladást is. Akkor nem vagy beteg (crohn, colitis, stb..) ha gyógyszerek nélkül teljesen tünetmentes vagy (teljes élet mellett) mondjuk úgy néhány évig.

Nincs jelen

 

#330 2012-09-18 05:36

Holdkõ
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

lazye,                                                                                                                                                                                   Köszönöm,hogy válaszoltál!

Nincs jelen

 

#331 2012-12-03 22:43

Mjózsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Sziasztok lassan egy éve hogy diagnosztikálták nálam a colitist azóta szedem a gyógyszereket hasmenés nem volt a kb 3hónap medról kezelés után:-) jelenleg  ezeket használom: 2x2salazopyrin 2x2salofalk 1x1salofalk kup 1x1 humafolacid a múlt hónapban voltam vérvételen a jövõ héten van idõpontom a gasztroenterológián kíváncsi vagyok mi lesz... Meddig kell még ennyi gyógyszert szednem...?

Nincs jelen

 

#332 2012-12-04 05:23

Ádám 15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szia Mjózsi
nem biztos,hogy a gyógyszer csökentés jó ötlet! hisz azzért vagy jól mert használ a gyógyi!ha meghallgatod Dr Kovács ágotta elöadásait sok mindent megértesz..többek között pont a gyógyszer csökkenését nem támogatja!Örüljél inkább ,hogy jól vagy! üdv.

Nincs jelen

 

#333 2012-12-04 21:05

Mjózsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Szia Ádám15 örülök is hogy jól vagyok "eddig"... Kaptam egy Kovács Ágota :Gyuladásos bélbetegségek c. könyvet a gasztrós orvosomtól anno amit ki is olvastam de talán túl sok ez a napi 9db gyógyszer bár az elején napi 20db volt..

Szerkesztette: Mjózsi (2012-12-04 21:06)

Nincs jelen

 

#334 2013-02-28 21:13

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

sziasztok,
február elején, amint otthon rendezkedtem, találtam egy Salazo-t és egy Medrolt és akkor eszembe jutott az IBD-Fórum… hátha kellene valakinek. Tehát fel is tettem. (amúgy már elkelt). Mivel hónapok óta nem jártam ott, végigolvastam az azóta írtakat. Brrr.. elég rossz emlékeket hoztak fel…hasmenés,  haskurtyogás, gyengeség…  de jó, hogy ezek számomra már csak rossz emlékek.

Gondoltam, megosztom itt, hogy is csináltam, hátha valakit érdekel a történetem.

2012. május-június: számomra a pizsama és a WC idõszaka volt, és egyre rosszabb lett a helyzet, pedig már hónapok óta csak rizs répával, csirkével, pirítós fõtt tojással, vagy fõttkrumplival, házi kefirrel, körömvirágteával tengettem életem és mégis egyre gyakrabban kellett rohannom wc-re. Az egy dolog, hogy lefogytam, hanem az idegrendszerem is kaputt lett. Már bõgni tudtam volna, hogy bármit eszek, minden emésztetlenül végigrohan rajtam, a gyógyszerektõl meg mindig csak rosszabb. Sehová nem tudtam elmenni (wc-para meg a gyengeség miatt) és ezért még a bezártságtól egyféle depresszió is rámjött. Tehát olvastam, neteztem és aludtam. Akkor szinte az összes topikot elejétõl a végéig végigolvastam, de nem találtam benne a megoldást. C.U.-s barátnõm azért felhívta a figyelmem, hogy ebbõl nincs végleges gyógyulás, csak gyógyszerekkel tünetmentes idõszakokra lehet kilátás. Ebbõl én pedig végérvényesen ki akarok gyógyulni és ráadásul minél elõbb. – válaszoltam neki. Ebbe én nem tudok belenyugodni. Én nem tudok így élni. Hajlandó vagyok magammal kísérletezni is.

Aztán a nagynénémtõl kaptam egy könyvet, hogy úgyis ráérek olvasgatni. Andreas Moritz: A csodálatos máj- és epehólyag tisztítás volt a címe. Elolvastam és megcsináltam. Ez volt július 3. Igaz, elõtte kicsit izgultam, hogy ilyen hasmenésre magnéziumszulfát oldatot inni?? mi lesz ebbõl? mi lesz, ha a hasmenés nem áll majd el? Aztán az jutott az eszembe, hogy ennél rosszabb már nemigen lehet a helyzet, a kockázatot így hát megéri. És másnaptól sötét, szilárd székletem lett. Sõt: nyögnöm kellett. És ez a nap óta beállt napi egyre, ami azóta is tart. Aztán végre ehettem gyümölcsöt is meg lassan visszaálltam a normális étkezésre. (elõtte semmi nyerset nem bírt el a szervezetem a búzafûlé kivételével, amit május végétõl naponta ittam) És végre vissza tudtam állni a munkába is. 3 hétre rá csináltam a következõt. Ezután meg az energiám, életkedvem, lendületem jött vissza. Nem voltam már az a nyomott, tompa személy, aki csak létezett, mert nem mondhatom, hogy tényleg ÉLET volt az.

Aztán folytattam tovább 3 hetente a májtisztításokat és visszatértem a korábbi életemhez. Azt hittem, teljesen meggyógyultam. Október közepe táján pedig visszaestem. Volt olyan nap, hogy reggeltõl estig dolgoztam, meg éjjel 2-ig tanultam egy vizsgára, persze 6-kor keltem akkor is, meg egy szülinapi tejszínhabos tortából 3 nagy szeletet bevágtam. A következõ nap délutánján rámjött a hasmenés meg nyák. De csak egyetlen egy délután fordult elõ, semmi többször(viszont a hõemelkedés kb. 3 hétig tartott). De én akkor azon az éjjelen nagyon elgondolkoztam. Tehát a szervezetem még nem regenerálódott teljesen és én visszatértem ahhoz az életstílushoz, ami megbetegített. Akkor elhatároztam: nincs többé két mûszak egy nap, nincs tovább éjjel 2-ig tanulás és vissza a diétára, míg jól nem érzem magam és utána sem enni mû- és egészségtelen dolgokat. El akartam menni dokihoz, de a háziorvos nem írt beutalót szakorvoshoz, csak vérvételre, a maszek dokim nem reagált és senki nem vette komolyan. Tehát magamra voltam utalva. (CRP 10,2 lett). A búzafûlevet és a Gastroanax-ot is hanyagoltam, amikre megint visszaálltam. Húgom megvette nekem a Gerson-terápia, a rák és egyéb krónikus betegségek gyógyítása c. könyvet. Megváltoztattam az étrendem, se konzerv, se mirelilt, se zacskós- vagy félkész étel vagy tartósítószeres, se bolti felvágott, se cukor, se tej (sajtok, savanyított tejtermékek igen). Hanem minél több nem feldolgozott, nem finomított, hanem : „élõ étel és ital”. Elkezdtem a frissen préselt zöldség és gyümölcsleveket inni, a Hippokrates levest enni… de túlzásba estem. Nem óránként ittam egy pohárral, mert meló mellett nem értem rá, hanem fél litert egyszerre és napi 3x, plusz a búzafülé. És ezt minden átmenet nélkül egyik napról a másikra. Viszont nem csináltam a beteg belem miatt a kávébeöntést, amit a méreganyagok eltávolítására ajánlanak. Így hát besárgultam egy kissé. Aztán folytattam tovább és iszom mai napig is a leveket, de nem olyan „nagyban” (napi 7-10 dl). Szóval gyógyszer nélkül kikecmeregtem belõle, de elhatároztam, hogy jobban fogok figyelni ezután. (gyógyszereket június vége óta nem szedek).
December elején elhagytam a Gastroanax-ot és a búzafûvel is leálltam. A bélésem mindent bírt (bundáskenyér, bableves, szalonna, krémes sütik), de tudom, hogy nem minden hasznos, ezért most sok nyers zöldség, gyümölcs és semmi tej se cukor. A 10.-ik májtisztításnál már csak kevés lerakódás távozott, a 11.-nél, amit február 9-én csináltam, meg már semmi. Szóval tiszta a májam.

Hogy most tényleg meggyógyultam-e? Nem tudom. Panaszmentes vagyok már régóta minden szer nélkül, mármint a hasi dolgokat értve. Haskurtyogás, hasfájás nyár óta nincs, hasmenés õsz óta. (CRP-0,69)DE: a nyelvem nagyon lepedékes (fehér), a bõröm a kezemen nagyon száraz, kirepedezik. (vagy vitaminhiány vagy Candida?) Meg egy Reflexológusnál voltam január végén, aki szerint a bél és a lép még problémás, a többi már helyrejött. (Augusztusban voltam nála elõtte, akkor még a máj, vese, nyirokrendszer, petefészek is problémás volt)

Szabó Sigfrid úr már a betegségem elején hajtogatta: „zsír, zsír és zsír kell ahhoz, hogy meggyógyulj” Akkor nemigen akartam elhinni, hisz’ a dokik mást mondtak. Aztán késõbb megint elbeszélgettünk és elhatároztam, hogy megcsinálom a Reg-Enor kúrát. Viszont ahhoz már õ mondta, hogy elõbb végezzek a májtisztításokkal és csak utána álljak neki. Ez a két dolog nem mehet egyszerre. Szóval most rajtam a sor. Jövõ héttõl szeretném csinálni élesben a Reg-Enor-t.

Hogy meddig kutakodok és kísérletezek magammal? Amíg a reflexológus nem mondja, hogy semmi bajom sehol (de ezt én is tudni fogom, mert csak akkor fáj és ott a talpmasszás, ahol problémás), a vérképemen nem lesz csillag és az energiaszintem nem csak normális lesz, hanem olyan, hogy óra nélkül kivág az ágy 5-kor és full energiával és lendülettel, jókedvvel megy a nap végig és estére sem érzem úgy, hogy „de fáradt vagyok”, hanem úgy, hogy: „na most még egy mûszakot le tudnék húzni”.  Ez nagy kívánság? Szerintem ez lenne a normális annak ellenére, hogy nem huszonéves vagyok (74-es)

Még egy jó könyv, amit minden IBD és IBS betegnek ajánlanék: William Dufty: Cukor blues. (arról szól, hogy semmilyen vitamin, ásványi anyag és semmi hasznos a cukorban, viszont sok betegség hátterében ez áll. Az író a saját életével és tapasztalatával is bizonyítja. Egyik napról a másikra elhagyta a cukrot és fõképp gabonán és zöldségen élt, ezután sorban múltak el a betegségei.)

és egy jó weboldal (de angolul): www.juicing-for-health.com

Salvya

Szerkesztette: salvya (2013-02-28 22:05)

Nincs jelen

 

#335 2013-03-01 12:48

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Salyva!

Köszi, hogy ezt mind leírtad!
Kívánom, hogy legyél egyre jobban!

Nincs jelen

 

#336 2013-03-15 15:17

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

salyva,

Örülök, hogy jól vagy. Nem tudom, hogy mennyit iszol, de a kevés folyadék könnyen állhat a száraz kéz hátterében. A gyógyszerek miatt nekünk jóval az átlag fölött kell folyadékot bevinnünk. Sima ásványvíz (vagy otthon szûrt csapvíz) tökéletes, de napi 3-4 litert le kell dönteni.
Hova jársz reflexológushoz (talpmasszázsra)?

Nincs jelen

 

#337 2013-03-15 18:27

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

lazye, szerintem a Szabó Sigfrid   - a reflexológus; igen õ megnéztem, van honlapja is ott mindent el tudsz olvasni róla ha érdekel.

Nincs jelen

 

#338 2013-03-16 11:16

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

szia lazye,

hát jártam már több reflexológusnál is, de ezek közül csak 2  van, akiket merek ajánlani.
- Szabó Sigfrid, Budaörs, Szellõ u. 8. tel: 06 23 416 719
- Csõkör Csaba, Dunavecse (Dunaújvárossal szemben, az új híd másik oldalán) tel. 06 78 437 468

De a Sigi nem csak reflexológus, hanem egy jó természetgyógyász is, aki 30 éves tapasztalattal rendelkezik.

Amúgy én sokat iszok. 2-3 liter megvan, de gyógyszert semmilyent nem szedek. Tehát nem ez lehet az oka, hogy a bõröm véresre reped.

Nincs jelen

 

#339 2013-04-27 00:03

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

317 + 318
NEM ,A SZÓDABIKARBÓNA NEM JÓ Crohnos, CU-s betegnek.
HCl + NaHCO3 = NaCl + H2CO3
H2CO3 = H2O + CO2 tehát gáz képzõdik, ami feszíti a gyomrot, a bélfalat, növeli a bevérzés kockázáatát, fájdalmat, hasmenést és hányást okozhat.
Cukrot lehet nem fruktózzal, nem is édesítõszerrel, hanem xilittel helyettesíteni. Legolcsóbban 1750 Ft/kg áron lehet hozzájutni. 5 szénatomos természetes cukormolekula. Cukorbetegek is használhatják. Nyírfacukor a szinoním neve, legtöbbször kukoricacsutkából készül.

Túlságosan nagyon nem kell nézni, hogy milyen gyümölcsök ajánlottak, a barack és alma ajánlott Crohn-osoknak, de lúgosító étrendben nem ajánlott. Ennek ellenére én azt mondom, hogy egy Crohn-beteg igenis egyen almát és barackot, nektarint is, mert nagyon sok pektint tartalmaznak, ami bevonja a belek falát és védi a károsodástól.
Zöldségeknél már érdemes gondolkodni.
És amit elírnak, a paradicsom nem lúgosító, hanem savasító! Crohn-betegeknek nem ajánlják, de még ebbõl is szerintem érdemes legalább 1-et naponta nyersen (akár héj nélkül) megenni.

Napi 6 × étkezés. A fölösleges szennyeket (párizsi, krinolin, tasakos élelmiszerek stb) el kell kerülni.
Érdemes csirkemell/sovány hús/hal + gyümölcs + zöldség alapon gondolkodni. + még egyéni tûrõképességtõl függõen: tej, tojás.
Zabpelyhet, rizst fõként. Kenyerek kerülni kell. Heti 1 × süti belefér (xilittel).

Lazacolaj / lenmagolaj / olívaolaj  esetleg pluszban perillaolaj és tökmagolaj kombináció napi 2×1-3 evõkanál (a keverékbõl összesen).

Steviát ne! Növényi zsírral dúsított tejterméket ne! Ha lehet mesterséges édesítõszert ne!
C-vitamint csak paprikával / citrommal vagy naranccsal együtt!

Nincs jelen

 

#340 2013-04-27 07:50

Réti Évi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Diatomaceous algae, igazán sok jó, tanulságos dolgot írtál az elmúlt években, sokat segítettél, köszönöm. A Steviát nem értem, miért tiltod, természetes növényi édesítõszer, évek óta azzal édesítek, most jól rám ijesztettél.

A reflexológiát mindenkinek ajánlani tudom, meggyõzõdésem, hogy súlyos állapotomból az segített a gyógyulás útjára lépni, mentett meg a mûtéttõl. Tünetmentes állapotomban is hetente átgyúratom a talpam érdi masszõrömmel. Csak olyan reflexológus tud segíteni a betegségeken, aki pontosan ismeri a reflexpontokat, és jó erõs keze van. Sajnos voltam néhánynál, aki csak simogat, és fogalma sincs a talpról. Szigfridnél az a vaskanál, amivel dörzsöli a talpat, lábfejet, nagyon nem jött be nekem.

Gyógyulást, jó egészséget kívánok szeretettel minden fórumozónak!

Szerkesztette: Réti Évi (2013-04-27 07:56)

Nincs jelen

 

#341 2013-04-28 15:15

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Réti Évinek: azért mert nagyon sok benne a hormonhatású összetevõ, és nem volt vizsgálva, beteg embereknél milyen késõbbi szövõdményeket okozhat.
Szerintem a xilit olcsóbb is, és ez maga egy természetes nem hormonhatású vegyület.
Ott vannak a szteroidok amik hormonhatásúak, nem kell hogy még jobban tönkre legyen téve a hormonháztartás.

Nincs jelen

 

#342 2013-07-28 20:37

martin1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Üdv.Véleményeteket szeretném kérni errõl az aktív és passzív szakaszról ,mert szerintem ez elég relatív.Például  nálam az aktív szakasz az mikor :8-10 alkalommal elmegyek wc-re és spriccelõs a hasmenésem ,vér is elõfordul benne ,étvágytalan vagyok nem bírok enni egész nap csak fekszem ,lázam hõemelkedésem van erõs hasi fájdalmak,hidegrázás .Ilyekor általában felhívom az orvost.iratok gyógyszert...Egyébként egyebekben is elõfordulnak nálam bizonyos panaszok ,ha olyat eszem .többször megyek wc-re,székletem masszás vagy híg de nem hasmenés. egyebekben közepes erõsségû hasi görcsök is elõfordulnak,valamint jobb oldalt nyomásra kicsit érzékeny.Enni tudok nem vagyok étvágytalan,közérzet úgy ahogy jónak mondható.A fent említettek akkor vannak mikor lecsúszik 1-2 hambi ,csoki,gumicukor és a tünetek átmenetiek.Ki mit gondol errõl? válaszotok elõre is megköszönném!

Szerkesztette: martin1 (2013-07-28 20:39)

Nincs jelen

 

#343 2013-07-28 23:52

nem robot
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Hello!

Meg kell különböztetni a gyulladásos aktivitás következtében fellépõ tüneteket az ún. funkcionális hasmenéstõl, ami bárkinél, egészséges embernél is felléphet, pl. telezabálja magát szokatlan dolgokkal, stb. Ugyanez Crohn betegekkel is nyilván megeshet, sõt vszinu sokkal érzékenyebbek vagyunk rá.
Legjobb példa az IBS, ott jelen tudás szerint nincs "anatómiai" károsodás, a betegséget a funkcionális tünetek okozzák.

Nincs jelen

 

#344 2013-07-29 07:52

martin1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Köszi a segítséget :)

Nincs jelen

 

#345 2013-07-29 09:30

nem robot
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Igazán nincs mit.

Nincs jelen

 

#346 2013-08-09 09:12

Anemona
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Négy éve jelentkeztek elõször a colitis ulcerosa tünetei, elõször "gyomoridegre" hasonlított, majd hasmenés, vérzés. Hónapokig nem mertem orvoshoz menni, mert rettegtem a colonoscopiától és attól, hogy olyan diagnózist hallok, ami nem akarok. Nekem már volt daganatos betegségem korábban, de nem bélrendszeri. Elõször Ct vizsgálatot végeztettem, majd magánpraxisban bódításban végeztek tükrözést és így megúsztam a kellemetlenségeket. Néhány hét alatt rendbe jöttem a Medroltól és a Salofalktól, egy idõ után már nem éreztem magam betegnek és abba is hagytam a gyógyszerek szedését. 2 hónap után megint rosszul lettem. Ekkor Budenofalk-Pentasa kúrára állított be az orvosom. Ezeket a gyógyszereket 3 évig szedtem, amikor terhes lettem, fokozatosan elhagytam az orvos utasításai szerint. Sajnos a szülés után szükség volt antibiotikum kúrára és ez vezetett egy újabb komoly gyulladáshoz, újra kénytelen voltam elkezdeni a gyógyszerezést. Azóta még egyszer, 7 hónapra sikerült "letennem" a gyógyszereket, teljesen tünetmentes voltam ezalatt, bármit ehettem, és ennek ismét egy antibiotikumos kezelés vetett véget. Tapasztalatom szerint a különbözõ területek szakorvosai nincsenek tisztában azzal, hogy a bélbetegek milyen gyógyszert kaphatnak és mit nem. Mindkét alkalommal jeleztem a betegségemet és azt, hogy bizonyos antibiotikumok fellángoltatják, nagyon hiányolom a konzultciót a szakterületek között. Most Medrollal próbálok helyrejönni, és meg vagyok róla gyõzõdve, hogy el lehet hagyni a gyógyszereket, csak ebben összetett segítségre van szükség.

Nincs jelen

 

#347 2013-08-12 01:09

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Anemona!

Teljesen egyetértek veled.N agyon nagy gond, hogy csak a betegségünk kezelésében tapasztalatot szerzett gasztroenterológusok ban bízhatunk. A háziorvosok többsége életében nem találkozott Crohn-beteggel, így érthetõ is, hogy nem tudnak velünk mit kezdei. Kb. 10 crohnos van az országban és kb 5ezer háziorvos. Ebbõl még én is ki tudtam számolni, hogy egy háziorvosra átlagosan 2 beteg jut.Az egyéb szakorvosok elõtt is ismeretlen ez a betegség, ezért nem tudják /tudhatják, hogy milyen gyógyszereket lehet nekünk felírni és milyet tilos. Na persze a gyógyszerkönyvben megnézhetnék, de a többség ezt nem teszi meg, csak felírja a gyógyszert.

Az orvosok együttmüködésében bízni - naivitás. Ha mi betegek is idõnként egymásnak esünk, ....

Azt tanácsolom, bármilyen panasz esetén elõször a gasztro dokidat keresd fel, és õ talán olyan szak orvoshoz tud iráyítani, aki ismeri a betegségünket. Tõle - ha jó doki - megtudhatod azt is, hogy mire kell vigyázni. Pl. ha reumatologára kell menni valakinek, jó, ha tudja, a nem szteroid gyulladáscsökkentõk pl. Cataflam -  számunkra tilosak.

Jobbulást: Clió

Nincs jelen

 

#348 2013-08-12 07:30

Anemona
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Azért elég szomorú, hogy egy náthával is a gasztron kell kezdeni, nehogy a háziorvos, vagy a gégész padlóra küldjön... Valamint, mivel én pl. magánrendelésre járok a colitissel, és a lakhelyemen nincs megfelelõ szakorvos, még abszurdabb a helyzet.

Nincs jelen

 

#349 2013-08-12 12:22

clió
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Bizony, abszurd. El kell érnünk, hogy IBD centrumok legyenek (ami nem a Remicade-humira kezelést jelenti, de persze, ahol ma ezeket adják, az intézmények 95 %- a rendelkezik a megfelelõ esetszámmal.  mert rövidesen nagy bajok lesznek (már vannak is, tudom)

Nincs jelen

 

#350 2013-08-12 15:44

Anemona
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tünetmentesség!

Hozzá kell tennem, életmentõ egy lelkiismeretes gasztros kezelõorvos, de érthetõ módon magánpraxis keretein belül... Rajtam többször kellett már hétvégén/este segíteni, akár csak telefonon is...
Habár nem vagyok orvos, de szerintem a lényeg, hogy a bélbetegek egyéb problémái soha nem vizsgálhatóak függetlenül a bélbetegségtõl.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB