#151 2007-09-09 23:36

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

vicaa: dehogynem, sõt még most is néha:) de leginkább a különbség annyira érezhetõ, hogy az önmagában is sokat segít betartani! :)

Nincs jelen

 

#152 2007-09-09 23:52

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Marthuska: nem hiszem hogy lefogynál, sõt! Pont ma mesélte anyám hogy az egyik ismerõsének a lánya szintén crohn-os, amerikában él, igencsak rosszul volt aztán amióta átállt proteindiétára lett jobban. (tehát õ is extra fehérjét nyom és kb scd módban rengeteg fehérjét és finomított szénhidrátot nem). Annál is inkább mert igazán hasznos tömeget növelni fehérjével lehet, - vegeánként még senki nem lett dobóatléta:) (ja talán ha szójafehérjét tol, de akkor ugye már nemér az egész).  Szóval ha a köretnek fogyasztott krumplit lecseréled tojásfehérjére (sárgáját kiveszed hátha nem bírná az epéd stb) és megérzed a különbséget:)

Yakus: hiába is gúnyolódsz, javarészt pont olyan dolgokat sikerült összeszedned ami jelen ismereteim szerint nem helytállóak.
Nem bántásból mondtam, én is hittem nem egyszer, sokszor rosszul dolgokat,  csak aztán például nem értettem hogy mindenféle elavult diétás elvek szerint  krumplin élés mellett miért lettem még nagy rakás szteroiddal is olyan rosszul hogy már inkább meghaltam volna (ja hát ennek pszihés következményei is lettek).

Szerkesztette: Rigor (2007-09-09 23:53)

Nincs jelen

 

#153 2007-09-10 12:08

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Köszönöm a biztatást Rigor! Még magam sem tudom mi lenne a jó. Csak kísérletezgetek magamon. Az a baj, hogy egyere több a tiltott vagy nem ajánlott étel. A végén már nem marad mi közül választani. A tojásnak pont a sárgáját szeretem /mármint fõve/, azért a fehérjét is megeszem.

Nincs jelen

 

#154 2007-09-11 22:13

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Marthuska: a sárgája is jó, de csak annak aki bírja az epéje, sõt az egészséges epének még jót is tesz mert meghajtja, aktivizálja. Az az igazság hogy az a diéta amit én alakítottam ki scd elméleti alapokon és saját tapasztalatokon, egy egészséges embernek is nagyon jó lenne, - kivéve hogy én kevesebb rostosat és szénhidrátot eszem. Tehát a jelenlegi étkezésem rizzsel (ha már összetett ch ez a legjobb!), zabbal kiegészítve kifejezetten egészséges életmódot eredményez.  Ja meg sok hallal. Amit én nem eszek mert nem szeretem kivéve a lazacot meg a kaviárt, de azok túlságosan drágák (a szardiniát csak krémben szeretem, hmm errõl jut eszembe majd csinálok azt is! - egyébként pont ma ettem lazacot, igaz csak egy picit csak az íze miatt mert iszonyú drága.


Rigor féle cézár jellegû saláta:

Mustáros sülthusi csíkok+ kefír,+ egy kis fej jégsaláta apróra vágva+ apróra kapart lazac + görögfûszer + rigor féle majonéz (tojássárgája+ édesítõ+mustár+só+fehérborecet+olaj)+ pár csepp szójaszósz+ jó alaposan megszórva parmezánnal!!! hmmmm:) 

- méghogy hagyományos kaják, gagyi szendvicsek meg krumplistészták és egyéb marhaságok:) Egy ilyen sali utána sok mindent érzek csak azt nem hogy hiányozna bármilyen régi hagyományos kaja:)

Nincs jelen

 

#155 2007-10-04 12:38

Titus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Titus "ál tejbegríze":

Egy kis edénybe tegyünk kb 1.5-2 evõkanál tönköly búzadarát (lehet hagyományos is), majd öntsünk hozzá kb 1 dl vizet,pici sót és fruktózt (ez cukorbetegekenk is jó és teljesen természetes édesítõszer),majd lassú tûzön folyamatosan kavargassuk felfõvésig. Ezután én Hulalá növényi tejszínt szoktam hozzá kavarni(hipermarketekben lehet kapni), viszont ezzel vigyázni kell,mert picit cukros.

Víz és tejszín helyett meg lehet fõzni rizstejben is, szinte teljesen ugyanolyan lesz az íze,mintha tejben fõznénk meg.
A végén kiöntjük kis tálkába és megszórjuk fahéjjal,kakaóporral,de lehet enni lekvárral is vagy esetleg egy két babapiskóta is feldobja az ízét.

Nincs jelen

 

#156 2008-01-05 16:37

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Rizsfelfújt (igazi)

Hozzávalók:350 g rizs, 1 liter tej, 100 g vaj vagy margarin, 110 g porcukor (lehet kristálycukor is), 4-5 tojás, egy késhegynyi só.
A rizst átválogatjuk, megmossuk, beleszórjuk a tejbe, megsózzuk és puhára fõzzük (idõnként kevergetjük, le ne tapadjon). Ha már jól elfõtte a levét és puha a rizs, akkor jó. Ha esetleg kemény még a rizs, kicsi vizet hozzáadva tovább fõzzük. A vajat vagy margarint a porcukorral és a tojássárgájával jól kikeverjük, és ezt összekeverjük a kihûlt rizzsel. A tojásfehérjébõl kemény habot verünk, és könnyedén a rizshez keverjük. A kikent és zsemlemorzsával kihintett tepsibe beleöntjük a rizst, és elõmelegített sütõben sütjük. Mikor már szép aranysárga a teteje akkor jó (kb. háromnegyed óra). A megsült felfújtat a tepsiben (zománcos) kockákra vágjuk. Ízlés szerint megszórhatjuk cukorral, vagy fogyaszthatjuk kevés lekvárral is.

Csak azok fogyasszák, akik nem érzékenyek ezen összetevõkre!

Nincs jelen

 

#157 2008-02-13 22:25

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

lecsós csirkecici

hozzávalók: fél kiló csirkemell,sütéshez olaj,só,2-3-4paprika,2-3 paradicsom,fél póréhagyma,tojás (2egész + 5-6 fehérje szerintem :P)
Csirkemellszeleteket serpenyõben vajon vagy olajon gyorsan megpirítani (kevés fûszer is mehet rá).Kivenni husit a maradék olajon a zöldséget összerottyantani ha megvan rakjuk vissza a zöldségek mellé a már elõsütött csirkemelleket a serpenyõbe és együtt süssük még úgy 5 percig. a tojásokat tányérban habarjuk össze és sóval ízesítsük majd öntsük ezt is a serpenyõbe egészen addig süssük amig a tojás jó nem lesz. jó étvágyat :D
(magas tápérték nyehehe :D )

Szerkesztette: tee (2008-02-15 21:58)

Nincs jelen

 

#158 2008-02-14 20:21

porshe
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

õszibarackos vasalt csirkemell
Hozzávalók:
4 db csirkemellfilé, 1 doboz felezett õszibarackkonzerv, olivaolaj,só,bors,kakukkfû,fehérbor
Elkészítés: 1. olivaolajon a felezett barackot karamellizáljuk,aranybarnára,kivesszük külön hõálló tálba
                2. ugyanebben a serpenyõben sütöm a csirkemelleket,-amit elõtte sóval,borssal,kakukkfûvel ízesítek-kicsi olivát még öntök bele és beleteszem a húst,egy beleillõ lábosba vizet töltök és a húsokra ráteszem a lábost (vasalás), ha elég piros,akkor fordítom a húst és újra vizes lábos rá. Ha mindkét oldal szép piros,kiveszem a hõálló tálba és a serpenyõ alján maradt szaftot kevés fehérborral kiforralom,majd kevés õszikonzervlevet  öntök rá és visszahelyezem a húst. A szaftot a végén mézzel és gyömbérrel is ízesíthetem,de nem fontos. Fedõ alatt 10 perc alatt puha lesz. Mellé jázminrizst szoktam tálalni.
Jó étvágyat. A kép magáért beszél.
<kép>

Szerkesztette: porshe (2008-02-14 21:19)

Nincs jelen

 

#159 2008-02-14 20:39

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

SCD diéta kezdõknek :D

Elõre is bocs Rigor

Nincs jelen

 

#160 2008-02-14 21:58

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

nem éppen...

Nincs jelen

 

#161 2008-02-15 21:52

porshe
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Kérésre a mézes csirkemell receptje
Rigor elõre bocs.
Hozzávalók: 4 csirkemell,1 maci méz, 1 evõkanál szójaszósz(én sötétet használok), gyömbér(lehet por is,de friss reszelt is), só,bors, fehérbor, és ízesítõnek én Knorr ízvarázst használok,de az helyettesíthetõ leveskockával is, és még teszek bele chilit,de ez kihagyható aki nem bírja, olivaolaj, újhagyma, étkezési keményítõ vagy bármilyen más sürítõ anyag
Elkészítés: A sózott,borsozott csirkemell szeleteket oliván forró wokban pirosra sütöm,hogy ropogós legyen. Kiveszem egy tányérba, majd mikor az összes hús kész, az olivaolajat felöntöm  borral, és kiforralom,majd ezt is a húsra öntöm. Ugyanabba a serpenyõbe öntöm a mézet és szép aranybarnára karramelizálom,habozni fog nagyon, mikor már jó, beleteszem a gyömbért és a szójaszószt,borsot és a chilit és nyakon öntöm egy bögre vízzel,majd ezután adom hozzá az ízvarázst. Összeforralom,majd visszateszem a husikat és a boros lötyit is. 10-15 perc alatt,fedõ alatt puhára párolódik. Ha kész van, a sürítõ anyagot kevés vízzel összekeverem és hozzáöntöm,majd krémes állagúra forralom. A végén hozzáadom a karikára vágott hagymát és levéve a gázról fedõ alatt még 10 percet állni hagyom. Sült burgonyával szoktuk enni.
Norbynak üzenem: nagyon szarrrrr,nehogy megcsináld :) de a kép itt van a husiról
Jó étvágyat hozzá!
<kép>

Nincs jelen

 

#162 2008-02-15 21:59

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Ez már kinzás felsö fokon :) :) :) de nagyon jol néz ki csöpög a nyálam :Û):):)

Nincs jelen

 

#163 2008-02-15 22:21

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

porshe megyek hozzád kajálni! :D

Nincs jelen

 

#164 2008-02-18 08:25

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

A mézes csirkemell a hétvégén kipróbálásra került! Fénykép is készült róla de sajna az nem sikerült a mézes csirkemell az igen sikere volt!

Nincs jelen

 

#165 2008-02-18 08:59

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Porshe, nagyon gusztusosak a kajak :-)
Ugyes vagy....gratulalok. A mezes csirke nalunk is slager, de nalunk maskeppen mezes, mint nalad :-)
Mi a kockara vagott csirkemelt mezes_mustaros leben pacoljuk egy napig, majd vajon dinsztelunk voroshagymat es foghagymat es a pacolt csirkemell kockakat hozzaadjuk. A tovabbiakban tulajdonkeppen ugy keszitjuk el, mint a hagyomanyos porkoltet, csak maskeppen fuszerezzuk.
Apropo fuszer, se bors, se chili...nekem ezek nagyon erosek
Ki fogom probalni a Te mezes csirkemell receptedet.

Nincs jelen

 

#166 2008-02-20 14:17

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Ala Flamingó szelet!
Hozzá valók:
2-4 db szép csirke mell!
1 db paradicsom, 1 db paprika (nem erõs) , 1 csokor peterzslyem, tetszés szerint további zöld fûszerek pl. majorana lehetõleg friss, só, bors, olaj.
A panírhoz tojás, liszt, (nem összekötõ) zsemlemorzsa,
E
lkészítés:
A paradicsomot a paprikát össze turmix szóljuk, ha ez megvan egy kis olajat csak egy falat adunk hozzá bele rakjuk a zöld fûszereket s addig forgatjuk míg massza nem lesz. A melleket nyitott szeleteléssel nyitjuk sózzuk borsozzuk csak a belsõ felét majd ezzel a masszával   megkenjük a belsõ felét! majd fogpiszkálóval össze tüzük. Jól záródó edénybe hûtõbe rakjuk ha lehet egy napra. Másnap rá sózunk bepanírozzuk s forró olajban kisütjük! Köretnek szinte minden jó krumpli , rizs. Jó étvágyat!
A fogpiszkálókat ne feledjük kihúzni mert szar ha ráharap az ember!! :D

Nincs jelen

 

#167 2008-02-20 14:46

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

mexikoi csirke

Hozzávalok :
csirkemell vagy comb( filézett igy egyszerübb),hagyma(vörös.lila) ?paradicsom paprika, (ezeket karkára vágni)csemegekukorica,tejföl,liszt ,so bors és füszerek

bocs hogy arányokat nem irtam de én mindig kb re csinálom

Elkészités:
A lisztet összekeverem egy kevés borssal és ebben megforgatom a husokat (izlés szerint több füszert is lehet keverni a lisztbe)Forro olajban addig sütöm a husokat még ki nem fehérednek ezután a tepsi aljába rakom a husokat .Ezek után a karikára vágott paradicsom rétegezzük rá majd a hagymát és a paprikát közben pedig izlés szernti füszereket ez után pedig rászorom a csemege kukoricát és tejföllel beboritom az egészet (én még sajtot is teszek a tetejére)és sütöben aranybarnára sütjük

Nincs jelen

 

#168 2008-02-20 15:01

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Raffaello

20 dkg cukor,20dkg margarin, 25dkg tejpor , 30dkg kokusz reszelék , 1cs vaniliáscukor 1,5 dl viz mogyoro vagy mandula a közepébe

a 20 dkg cukrot a vizzel sziruppá fözzük majd ha kicsit kihült akkor a margarint a tejport a vaniliás cukrot és a kokuszreszeléket is hozzáadjuk és jol összegyurjuk majd pedg 1 orára a hütöbe tesszük a masszábol golyokat formálva melyek közepébe mogyorot vagy mandulát tesszünk kész is a raffaello

Nincs jelen

 

#169 2008-05-09 16:24

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sziasztok!

Gondoltam leirok egy receptet amit a páromnak csináltam pár napja.Elvileg saját agyszülemény!Õ csirkecsodának nevezte el!
Egy 30 cm-es õzgerinc forma adagja.
Hozzávalók:3 db nagy csirke comb kettévágva,kicsontozva
                  1 cs szeletelt szalonna
                  2 szál újhagyma
                  3-4 db tojás
                  kb.10-15 dkg reszelt sajt
                  6 szelet sonk kicsit füstöltebb féle
                  só,bors,kicsi liszt
Elkészités:A csirkecombokat sóval,borsal izsitjük félretesszük.A tojást felverjük és belekeverjük a reszeltsajtot,izesitjük kis sóval borssal.Az újhagymát kb.8-9 cm-re felvágjuk a darabokat felezzük majd negyedeljük.Az õzgerinc formát kibéleljük a szalonnával úgy,hogy két oldalt kilógjon a szalonna. 2 szeletet minimum hadjunk a tetejére.A husikat lisztbe majd sajtos tojásba forgatjuk(jó szotykossan) és beletesszük a formába 3 husi darab fér egy rétegbe,rá tesszük ferdén a hagymacsikokat majd 3 sonkaszeletet,ujra husi,hagyma sonka a maradék sajtos tojást öntsük rá.A lelogó szalonnát boritsuk rá kétoldalról és középre is tegyük rá a félretett szalonnát.Rázogassuk meg egy kicsit a formát.Foliázzuk le.Pároljuk majd a végén fólia nélkül piritsuk meg.Tipp:érdemes alátenni sütéskor valamit mert folyik a leve kicsit,én egy tepsit tettem alá kis vizzel!!
Tálaláskor tányéra boritjuk és ferdén szeleteljük.
Én egy jénaiba boritottam és még egy kicsit betoltam a sütõbe grillezni!
Nagyon finom érdemes kiprobálni!

Jó étvágyat!

Nincs jelen

 

#170 2008-08-18 18:43

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Kalocsai sajtos tallér

Hv.: 1 kg liszt
       25 dkg Liga margarin
       2-3 tojás
       15 dkg reszelt sajt (Lehet több is, Én többet szoktam.)
       1 sütõpor
       1 ek. só
       4 dl tejföl
       köménymag amennyi jól esik
Ezeket összegyúrjuk, dió nagyságú golyókat formálunk, és kisütjük.
Én a legkisebb helyen közepes lángon szoktam sütni. A sütõ forró legyen!!!
Mielõtt elkezdenétek sütni, a sütõ mindkét lapját nagyon vékonyan kenjétek meg egy kis margarinnal.

A sütõ: (persze ettõl fényesebbet keressetek, mert ezt már kb. 30 éve nyúzzuk.)
<kép>
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

<kép>
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Szerkesztette: judy1981 (2008-08-18 18:46)

Nincs jelen

 

#171 2008-08-18 18:55

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Halika!

Judy:elõszõr is sorry hogy veled nem tudtam kokettálni,mindig elkövetem ezt a hibát,hogy lemaradok valakirõl,pedig a szándékom megvolt,de legközelebb nem úszol meg.:D:D:D
Másodszor:köszi ezt a receptet,párom kedvence már csak egy ilyen sütõt kéne vadásznom valahonnan.:D:D:D

Nincs jelen

 

#172 2008-08-18 21:52

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Judy köszi vadászok magamnak egy ilyet az tuti :)

Nincs jelen

 

#173 2008-10-06 23:56

sibu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

sziasztok! 1-2 receptet mi is kipróbáltunk már( pl: Charmedtöl a TÖLTÖTT BURGONYA ((én nemvagyok crohn beteg csak a párom de sztem isteni volt!!!!)) csak hiányolom a tésztásakat ugyhogy egyik honlapról loptam egy receptet amit sztem a közeljövöben kipróbálok. ha vkinek vannak receptjei ilyen szaftos tésztás nagyon szívesen várom :)

Pizzatészta:

Kenyérsütõ gépben ki lehet keverni, mint kenyértésztát, 20 percig, csak ne túl sokáig, mert megsül.
40 dkg liszt, felfuttatott 1/2 élesztõ, só, oliva az összetevõk.
a szószt otthon készített paradicsomból, (héj és mag nélkül), fokhagymagerezdbõl,
bazsalikomból, oreganoból, majorannából fõzöm, elõtte turmixgéppel aprítom.
A feltétet ízlés szerint.

spaghetti szósz:

pár szem paradicsom,
fokhagyma,
hagyma,
kakukkfû,
oregano,
majoranna,
olivaolaj.
oliván hagymát dinsztelek, rá a hámozott paradicsomok, fûszerek. kb 1/2 óra alatt besûrûsödik, kis lángon, néha kavargatva...
Tészta: gyermelyi spagetti, sajt: Lidl-bõl vett Mozzarella

Nincs jelen

 

#174 2008-10-13 18:19

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Reszelt túrós:

Tészta: 50 dkg liszt, 1 sütõpor (10-12g), 3 ek kakaó, 15 dkg porcukor, 1 margarin, 1 tojás.
Addig kell gyúrni, amíg össze nem áll. De össze fog állni, még ha nem is úgy tûnik, ezt garantálom. Ha már összeállt két felé kell osztani, fóliában 1 órára hûtõbe, vagy idõhiányban szenvedõknek 20-30 percre mélyhûtõbe kell tenni.
Túrótöltelék: 1 kg túró, 30 dkg porcukor, 2 cs. vanília, 2 tojás sárgája és legvégén a felvert fehérjét bele kell forgatni.
Kb 30x40-es tepsit (csak) sütõpapírral kell kibélelni, a tészta egyik felét lereszelni, túrót eloszlatni rajta, tészta másik felét szintén lereszelve eloszlatni. Elõmelegített gáz sütõben takarék lángon, elektromos sütõben 150 fokon kb 1 óráig kell sütni (ha már nem ragad rá a villára, jó). Sütés után egy pár órát hagyni kell állni, hogy megpuhuljon.

Egészségetekre.

Nincs jelen

 

#175 2008-10-13 22:13

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Gratula a jó receptekhez,csak sajnálom,hogy a legtöbbet nem birom kipróbálni valamelyik hozzávaló miatt..ami nálam gondot csinál,de remélem a többiek szakacskodnak és jókat esznek:-)

Egy kérdés, kóstolta valaki már a sós tápszereket (gomba,tojás,spárga,csirke) és ha igen,milyen? Mibe keveritek õket?

Nincs jelen

 

#176 2008-10-14 19:30

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Hamis Mézes

Hozzávalók:

1 csésze kristálycukor
1 csésze tej
2 tojás sárgája
1 kanál zsír
1 csomag szalakáli
1 kávés kanál szódabikarbóna
fél csomag fahéj
liszt

Máz hozzávalói:

2 tojás fehérje
40 dkg porcukor
1 kanál citromlé
(mindezt össze kell keverni)

1 csésze kristálycukrot megolvasztani egy lábasba jó barnára.A hozzávalókat össze kell gyúrni annyi liszttel ,hogy nyújtható állagú legyen.Kinyújtani kb 1 centi vastagra.Aztán pogácsaszaggatóval kiszaggatni.Elõmelegített sütõbe tenni kb 10-15 percre .A cukros mázba melegen megforgatni és hagyni kihülni.

Jó étvágyat!:D

Nincs jelen

 

#177 2008-10-15 16:08

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Ági barátnõm SALÁTAFÕZELÉKE

Edénybe kis olaj vagy vaj, ráteszünk 3 kanál lisztet, rántás szerüt készitünk, majd fokhagymát teszünk bele.Belerakom a széttépkedett salátát, majd vizzel és tejjel higitom, teszek bele cukrot és sót 30 percet fõzöm.
Ha nem elég sûrû, akkor még behabarom. Ezek után, ha felfort, 3 tojást ütök bele kicsit megkavarom, lefedem és hagyom kicsit állni.
Magában is finom,de lehet hozzá pl.fasírtot készíteni.
Jó étvágyat!

Nincs jelen

 

#178 2008-12-21 11:56

sibu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

sziasztok ismét!

figyeljetek a kaják összetevõjére!!!!!!!! ne egyetek mü dolgokat és probáljatok mindent ti csinálni :)  egy kedves barátomtól kaptuk a tippet.

a párom most feküdt egy hétig a korházba és sok okosságot mondtak nekünk:
pl h tejcukor érzékeny a bélbetegek nagyobb része tehát laktózmentes tej és tejföl!!!!!!!!!
feketetea hajt! csak gyümölcs vagy zöld tea, akkor: kelt tésztát frissen nemszabad csak másnaposan margarin sztem csak a liga(ha nagyon muszáj...) vaj nuku!!!!!!! mü az egész és laktóz!!!!! sajt csak a mozzarella! hagymát absz nem javasolták ..:S  max nagyon apróra szelve h szinte ne is legyen benne csak az íze.  lisztböl az ismim a bizacsirás buza finomlisztet ajánlja(vitamill), citromlé helyett citrom!!!!!!!(sokkkal finomabb töle minden :) )csokik nuku!!!!!!!!!! nesquiq kakao nuku ha muszáj akkor a cicás!!!!mandarin nuku majonéz ketchup mustár nuku :)
tudom h nem receptek de egypár jó tanácsot továbbitottam.
remélem segitett.

sibu

Szerkesztette: sibu (2008-12-21 12:04)

Nincs jelen

 

#179 2009-01-11 19:28

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Krumplimorzsás zöldségsült

A hozzávalók a krumplimorzsához:
1,5 kg krumpli, 4 -5 ek liszt (a fajtát bízzuk kinek-kinek az ízlésére), só, 3ek kefír, 75 ml kukoricaolaj, 1 dkg vaj, frissen õrölt zöldbors
A krumplit héjában megfõztem, majd összetörtem. Elkevertem a fenti hozzávalókkal a liszt kivételével. Kicsit hûlni hagytam. Miután szikadt, elmorzsoltam a liszttel és a felét egy kivajazott tepsi aljába szórtam.
Erre került a zöldség-réteg. Ehhez 20 dkg gombát nagy darabokra vágva kevés sóval, borssal megpirítottam.A gomba ne fõzve, párolva legyen, hanem sütve, így sokkal finomabb lesz. 4 közepes sárgarépát, 2 nagyobb vöröshagymát, 1 szál fehérrépát mepucoltam, majd nagy darabokra vágva kevés kukoricaolajon megpirítottam. 4 gerezd zúzott fokhagymát adtam hozzá, kevés vízzel, citromlével, szemes mustárral, erõspaprika krémmel, petrezselyemmel ízesítve készre pároltam (úgy, hogy a leve elfõtt, de a répák nem puhultak teljesen meg - így jobb és frissebb az ízük.) A tepsibe terítettem a répás keveréket majd a gombát, végül befedtem a megmaradt krumplimorzsával, és fedetlenül pirosra sütöttem. Utólag még egy kis sajtot olvasztottam a tetejére.

Nincs jelen

 

#180 2009-01-11 19:29

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

SÜTÕTÖKÖS CSOKISKEKSZ
20 dkg nádcukor
45 dkg sütõtök
2 dl olaj
2 tojás
40 dkg liszt
1 tk. só
2 tk. fahéj
4 tk. sütõpor
2 ek. tej
2 tk. vaníliakivonat
25 dkg darabokra vágott étcsoki
10 dkg darabokra vágott dió
A sütõtököt megsütöm, a húsát villával összetöröm, és hozzákeverek minden más hozzávalót (tekintélyes mennyiség lesz). Sütõpapírral bélelt tepsibe kupacolok evõkanálnyi adagokat tisztes távolságra egymástól(kilapul), és 180 fokos sütõben kb. 12 percig sütöm. És csak sütöm, és csak sütöm, és csak sütöm, irgalmatlan mennyiség lesz.

Nincs jelen

 

#181 2009-01-11 19:31

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Duplán sajtos rúd
50 dkg liszt
40 dkg margarin
25 dkg reszelt sajt
1 evõkanál rum
1 evõkanál só
2 tojás
4 dkg élesztõ

10 dkg reszelt sajt a tetejére

A tojásokat szétválasztom. A fenti alapanyagokat a tojások sárgájával jól összedolgoztam, majd 2 órát pihentettem a tésztát.A megmaradt tojásfehérjéket a kinyújtás után a tészta bekenésére használtam. A tojássárgájával bekent tésztára reszelt sajtot szórtam, de tetszés szerint köménymaggal, szezámmaggal is beszórható.180 fokra elõmelegített sütõben 10 percet sütöttem.

Nincs jelen

 

#182 2009-01-11 19:33

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Arany golyók
•    200 gr aszalt sárgabarack
•    160 gr kókusz
•    100 gr porcukor
•    kókusz a forgatáshoz
A sárgabarackot áztasd 1-2 óráig forró vízbe, majd késes aprítógépben pépesítsd össze. Add hozzá a kókuszt, és a porcukrot, jól gyúrd össze a masszát, és formálj belõle golyókat, forgasd õket kókuszba, majd tedd papírkosarakba, és tálalható is!
Mutatós és finom,jó vendégváró,meg hát tv elé kuporodva se rossz,akkor még a papírkosarat is meg lehet spórolni:)

Nincs jelen

 

#183 2009-01-11 19:34

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Meggyes tiramisu golyók

1 tasak cappuccino por, 22 dkg darált keksz, 15 dkg mascarpone krémsajt,1-2 ek porcukor, 2 csepp keserûmandula aroma, magozott meggybefõtt, kakaó a hempergetéshez

A cappuccino port 2 ek forró vízben feloldjuk és a kekszmorzsához öntjük. A krémsajtot a cukorral és az aromával összekeverjük majd hozzáadjuk a kekszes masszához. Az egészet jól összegyúrjuk és kis golyókat formázunk belõle melyeknek közepébe két – két meggyszemet rakunk. Végül kakaóba forgatjuk és papírkapszlikba vagy a szánkba helyezzük. :)

Nincs jelen

 

#184 2009-01-11 19:35

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Tejmentes forró csoki

4 ek. keserû kakaópor
3-4 ek. cukor
4 ek. keményítõ
400 ml rizstej

Összekeverjük szárazon a kakaót, a cukrot és a keményítõt, majd HIDEGEN hozzáöntjük a tejet, és csomómentesre keverjük (a keményítõ csomósodik, ha meleg folyadékkal keverjük!). Feltesszük egy kis lábasban melegíteni, és állandó keverés mellett kb. 1 percig fõzzük, amíg eléri a kellõ sûrûséget.

Nincs jelen

 

#185 2009-01-11 19:46

Apacsanya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Nóri!!!!!!

Szuperek a receptjeid!!- Én is csak ezeket a furamura dolgokat kedvelem.  Magam és a gyerkõc miatt ezerszer megnézem mit eszünk. Nem használok kristálycukrot, sima lisztet meg egyebeket. Laktózérzékenységem miatt a szója és a rozstejet iszom.- Szóval, nálam telibe találtak ezek a receptek. Ha van még a tarsolyodban, szívesen várom!

Szerkesztette: Apacsanya (2009-01-11 19:52)

Nincs jelen

 

#186 2009-01-11 19:56

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Apránként majd írogatok be,de minden recept átalakítható úgy hogy olyan is ehesse aki nem bírja a fokhagymát,fûszert vagy bármi mást...

Örülök hogy tetszenek,jó fõzést!:)

Nincs jelen

 

#187 2009-01-11 20:52

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

NEm baj,majd csak találunk még agy ilyen remek kis csávót azaz egy fickót aki legény a gáton mint te.. most azon fáradozz,hogy minnél elõbb meg kelljen tanulnom varrni,icpiiciiike kis ingeket,szoknyákat..és tudd,ez nagy áldozat lenne tõlem,mert varrni nem szeretek:)

Nincs jelen

 

#188 2009-01-11 20:57

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Egy kis étvágygerjesztõt akartam berakni,amit gondoltam csinálni a nyári talinkra ha teccik a jónépnek...de hogyan rakjam be?

Nincs jelen

 

#189 2009-01-11 21:41

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

<kép>

<kép>

<kép>

Szerkesztette: nori (2009-01-11 21:42)

Nincs jelen

 

#190 2009-01-11 21:45

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

ügyi Nóri

Nincs jelen

 

#191 2009-01-11 21:45

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Az apró kis hóhiflit mindenki ismeri,õsrégi recept de annál finomabb..a kiflika kedvenceim,kis házi kröászán...a palacsinta meg maradékból készült,én annyira imádom,hogy szinte minden nap meg tudnám enni..hasonlít a hortobágyihoz,de már kicsit házi variálásokkal..
remélem tetszenek...:)

Nincs jelen

 

#192 2009-01-11 21:46

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Halika!

Nóri:nyálcsorgás ezerrel!:D

Nincs jelen

 

#193 2009-01-11 21:46

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

köszi a  segítséget Porsche Orsinak!!! a feltöltésért,sztán meg majd plusz adagot is kap belõlük ha igényli..:):):)

Nincs jelen

 

#194 2009-01-11 21:52

porshe
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Nincs mit!
Igénylem! :D

Nincs jelen

 

#195 2009-01-11 21:56

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Drága barátnõm norikám! olyan inycsiklandózóak a képek. Nem akarod leírni a recepteket. Ügyes vagy.

Csókolom ügyes kezeidet                                                    Györgyina

Nincs jelen

 

#196 2009-01-12 22:50

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Holnap bepötyögöm a reciket,ne haragudjatok,ma nagyon fáradt vagyok,lehúztunk 900 km-t,elgémberedte teljesen a lábujjaim lefagytak pedig jól beöltöztem...

Holnap írok,de vannak még képek,akartok?:-)

Ha talizunk mindegyiket meg fogjátok kóstolni,ígérem...Imádok készíteni,fõzni csak legyen hálás közönség:):):):):)

Nincs jelen

 

#197 2009-01-13 07:11

mercy71
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Nóri!Lesz hálás közönség,jöhetnek a finomságok a talira!   :)  :)  :)

Nincs jelen

 

#198 2009-01-13 19:41

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Igaz,hogy kerülget a getha..ráz a hideg,fázok,fáj a fejem...remélem nem fáztam meg tegnap,de ki tudja,ki be ugráltam a benzinkutakona wc-re..nem lennék meglepve..

Mivel megígértem íme a receptek..

A Hókifli:

- 50 dkg rétesliszt

- 25 dkg margarin

- 2 dl tejföl

- csipet só

- 1 ek. porcukor

- 2 dkg élesztõ

/- ha szükséges: 1-1.5 dl tej/


Az élesztõt kevés langyos, cukros tejben felfuttatjuk.A lisztben elmorzsoljuk a margarint,majd a többi hozzávalóval tésztát gyúrunk.Ha a tészta esetleg nem állna össze, kevés langyos tejet lehet még hozzá tenni, míg elérjük a megfelelõ állagot.
Kétfelé vesszük, letakarva 15-30 percig pihentetjük.
3 mm vastagságúra nyújtjuk, köröket szaggatunk belõle, majd megtöltjük.
A töltelék lehet bármi, dió, lekvár, mák.
Feltekerjük, kifliket hajtunk belõlük.
Sütõpapíros tepsin, elõmelegített 180 fokos sütõben kb. 15 percig sütjük, még melegen vaníliás porcukorba forgatjuk.

Margarinos kifli (a "kroászááán")

1 ek olaj,
2 tk só,
1 tk cukor,
180 gr joghurt vagy kefír,
200 ml tej,
100 gr rétes liszt,
250 gr fehér liszt (BL55),
200 gr kenyér liszt (BL80), (lehet csak 1 féle liszttel is,ugy is jó)
18 gr szárított élesztõ

kb. 200 gr margarin a rétegezéshez,
és egy tojás sárgája a kenéshez.

Minden alkatrész legyen szobahõmérsékletû, ez azt jelenti hogy a kezdés elõtt kb. 2 órával készítsük elõ.
A margarinon kívül mindent a fenti sorrenedben behelyezem a kenyérsütõben, tészta alap programon elkészítem.
A kész tésztát 8 felé veszem, és elkezdem kerekre kinyújtani.
Jól lisztezzük meg a lapot, amin nyújtjuk, mert tapad a tészta. A kinyújtott lapot, egy lisztezett tálcára teszem. A margarint felolvasztom, és egy evõkanállal megkenem a tésztát. Kb. két kanállal kell rá, ez a egész mennyiség 1/7 része. Következõ réteg, nyújtás kenés. Az utolsó elötti lapnál már kezd megdermedni a margarin, és kiválik belõle a víz. Azt ne kenjük be a rétegek közé!!
Az utolsó rétegnél az egész tömböt tegyük vissza a nyújtó lapra, és egy kicsit gyúrjuk át.
Vágjuk fel 16 részre/körcikkre.
Jól összenyomva tekerjük fel. Sütõpapírral bélelt tepsire teszem, egyszerre 8 db-ot, megkenem a tojás sárgájával.
Meleg helyen kelesztem egy fél órát. Sütéshez a hõfokot maximumra állítom, ezen sütöm 10-12 percet, majd visszaveszem 200 c-ra és ott sütöm még kb. 22-25 percet.
Rácson hagyom kihûlni.
Ez a tészta mennyiség elég 16 darabhoz, de ha kisebb darabokat szeretnénk csinálni, akkor javaslom, azt hogy az alaptésztát 16 részre osztjuk, és kettõ tornyot készítsünk 8-8 réteggel, és azt vágjuk fel kisebb körcikkre.

Finom ha megszórjuk szeámmaggal,köménymaggal,lenmaggal,kinek mit bír a hasa:)

A palacsinta:

Ez semmit extra,nincs recepte,készítünk palacsintát de cukor NÉLKÜL!!! Aztén ha maradt egy kis pörkölt bármibõl,csirke,pulyka,borjú,disznó,lényeg hogy a húst kockázzuk fel,csontozzuk ki,majd a szaftot keverjül el telföllel,kefírrel-tûrõképességtõl függõen,majd tölstük meg a palacsintákat,lehet ígí is,háromszögre de akár kis hurkákat is tekerni,tûzálló tepsibe rétegezzük,ha szerencsénk van,maradt még egy kis pörkölt szaftunk amit 1-2 tojással,sok tejöllel kikeverve ráöntünk és elõmelegített sütõben kb.20 percig sütjük,vagyis amíg megpirul..
Torkosok reszelt sajttal megszórhatják,de elrontani nem fogja,bár ha jó volt a pörkölt akkor király "maradék" ebédünk lesz!!!!

Személyes megjegyzés: Imádom ezt a maradékot,ezért gyakran készítünk direkt több paprikást,de akár akkor is jól jön ha marad palacsinta...


Jó étvágyat!:):):):):)

Írjátok meg ha vmit kipróbáltatok,kérlek..

Nincs jelen

 

#199 2009-01-16 20:31

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Sajtlepény
1  tojás
7  tojásfehérje
5 ek zsemlemorzsa
kb. 25 dkg reszelt sajt
só,zúzott fokhagyma
A tojást felvertem, hozzákevertem a morzsát, tettem bele sót,zúzott fokhagymát. A fehérjét habbá vertem, majd óvatosan beleforgattam a tojásba, váltogatva a reszelt sajttal. Az olajat felmelegítettem. Egy jó evõkanálnyi masszát tettem az olajba, lapáttal szétlapítottam, megsütöttem az egyik oldalát, megfordítottam, a másik oldalát is aranybarnára sütöttem. Összesen 11 készült belõle,nem egyforma méretûek lettek.Pillanatok alatt kisült.
Aki nem akarja zsírosan,lehet sütõben is,sütõpaírral bélelt tepsin is kisütni egyszerre,de legyenek egyformák,és félidõbe meg kell fordítani,hogy mindkét fele egyforma piros legyen:)

Jó amikor összgyûlik a sok tojásfehérje a hûtõben:)

Nincs jelen

 

#200 2009-01-16 20:33

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Receptek

Hamburgerszósz vagy mártogatós
1 rész majonéz
1/3 rész ketchup
1/3 rész nagyon apróra vágott csemegeuborka
1/3 rész nagyon apróra vágott hagyma
só, bors
kevés méz és ecet

Mindent összekeverünk,jó buciba húshoz,mártogatósnak zöldségekhez,piritóshoz,minden kenyérfélséghez...
Jó étvágyat! :)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB