#601 2009-02-03 14:42

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

tudtok-e abban segíteni,hogy tupperware termékekkel foglalkozom rég óta nem nagyban,csak éppen hogy.Tavaly 35000ft-ot forgalmaztam amibõl a fele költségnek elszámolható.Szerintetek ezt be kell jelenteni a nyugdíjfolyósítóhoz?

Nincs jelen

 

#602 2009-02-03 14:48

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Edit, csak gratulálni tudok,nagyon ügyi vagy :)
Pusz
Ági

Nincs jelen

 

#603 2009-02-03 14:55

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Judy köszönöm,hogy írtál,nehéz a mi esetünk.Mondtam a nyugdíjfolyósító emberénekma ,hogy mi van ha letelik a rehab idõ?Én nem bízom benne,hogy visszaadják a rokit,azt mondta erre most nem tud mit mondani,de nem tud biztatni, mert igen megszigorítottak mindent!Tehát majdnem mondta hogy igazam van,de utána mi lesz a beteg emberrel?Puszillak!Csak egészséget kívánok,mint mindenki másnak!

Nincs jelen

 

#604 2009-02-03 15:36

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Tomekk!Nem kaptál még a bizottságtól semmit?Légyszi írjál majd róla!Minden jót addig is!

Nincs jelen

 

#605 2009-02-03 15:37

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Edith: ezer mosolygó és gratula. Ügyes vagy és taplraesett. Az évi 35.00.-Ft bevételt nem kell jelenteni a Nyugdijbiztosítónál, viszont adóalap.


Pusz.                                                                                                         Györgyina

Nincs jelen

 

#606 2009-02-03 15:53

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Györgyina most kell ezért adóbevallást készítenem?pusszantlak!EdithEgyébként köszönöm a válaszod!

Nincs jelen

 

#607 2009-02-03 16:16

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Edith: 2009. május 20-ig kell elkészíteni. És beadni.

puszi                                                                                                        Györgyina

Nincs jelen

 

#608 2009-02-03 18:45

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Hálás köszönet!pusszantlak!

Nincs jelen

 

#609 2009-02-03 18:55

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Edith,nagyon jó hírek,hogy most nem maradsz ellátás nélkül...bízzál,kérlek maradj pozítív,nem biztos hogy megvonják az 50%-ot..szóval én azt támogatom legelõször is,hogy minden dolgunkhoz álljunk pozítívan,mert anélkül sz..t sem ér a dolog..lehet,hogy azért vagyok ilyen mert még nem voltam bizottság elõtt és nem ért kellemetlenség de megpróbálok úgy odamenni,hogy nem útálattal,megpróbálok bízni,hogy emberek fognak ott ülni,akik nem lópokróc stílusban hanem emberi hangon fogják megkérdezni amit kell és korrelt módon elvégzik a munkájukat.
Talán segít,hogy ha jót sugárzok,nem fognak mufurc módon bánni velem és reálisan ítélkeznek majd, mert egyáltalán nem kérném ha nem szorulnék rá.

Nincs jelen

 

#610 2009-02-03 19:40

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

nori,megpróbáloka pozitívban hinni,csak az a baj.hogy túl sok negatívum ért már a 20 év alatt. Remélem neked ebben nem lesz részed.Szorítok érted,hogy így legyen,szívbõl kívánom!Igen norikám rá vagyunk szorulva,ahogy mondod.Nem hiszem,hogy ilyen fiatalon ez az ember életcélja,hogy beteg legyen!jobbulást és kitartást kívánok!pusszantlak!

Nincs jelen

 

#611 2009-02-03 19:44

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Györgyina /tudom sokat nyaggatlak,bocsi/,de mekkora összeget kell bejelenteni a nyugdíjfolyósítónál,nem tudod?Ha igen majd írjál jóköszi

Nincs jelen

 

#612 2009-02-03 20:03

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Edith,
ez való igaz,hogy biztos többet kellett már eltûrnötök,de kérlek próbálj abból erõt meríteni,hogy ha valaki tud akár 80 évesen,rengeteg tragédiával pl.a háta mögött új életet kezdeni,bízni a jóban akkor mi is..mert mindig bízni kell!!!
Könnyebb akkor elviselni azt amit muszály...megkönnítjük magunknak,a körülöttünk levõknek is,azt hiszem. Remélem:)

Nincs jelen

 

#613 2009-02-03 23:51

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Györgyina: attól tartottam, elszaladt velem a ló, de most újraolvasva, nem. Igazság szerint én a rendszer hiányosságait nem tudom magamban tartani :D Most eszembe jutott még egy eset, mennyire körültekintõ a tisztelt bizottság. Ahol dolgozom, van a városban egy nõ, aki szellemileg sincs éppen a toppon, és bejött az irodába, hogy segítsünk neki, mert elutasították a rokkantsági kérelmét. A végén az én nyakamba szakadt, és az ORSZI szakvélemény alapján töltöttem ki a nyilatkozatát. Hát olyan ellentmondást orvostól még nem láttam. Egyik oldalon leírja, hogy 90% látótérkiesése van a nõnek, a rehabilitálhatósági vélemény (vagy mi az) behúzza, hogy jó látást igénylõ munkát végezhet, és ez csak egy volt a sok közül. De tény, hogy a nõ is túlzott, mert folyton azt hajtogatta, hogy le van bénulva a jobb oldala, holott "csak" zsibbadt.
Matrhuska: pont ez volt az én gyári idõszakom elõzménye, hogy a gasztro doki ráírta a papírra, egy tükrözés után, hogy összességében jobb a helyzet, mint korábban. Nem is kellett nekik több.
Edith: azt a 35e forintot milyen címen kaptad meg? Mert ha jól tudom, nem mindegy, hogy munkabér, vagy jutalék? Györgyina? Az MLM(?) rendszerben történõ értékesítést általában nem munkabérrel honorálják.
Én anno ha jól emlékszem április/májusban adtam be a keresetet, és következõ év január elején lett ítélet. Fontos, hogy minden orvosi papírod másolatát be kell adni, különben hiánypótlással megy el kb 1 hónap (mint nálam :D ), ha beadod a keresetet, elvileg 30 napon belül intézkedniük kell, ez kb annyi, hogy kiadják az idézést. aztán az elsõ tárgyaláson Te is, és a NYUBI képviselõje is kijelenti, hogy nem álltok el a pertõl, majd igazságügyi orvos szakértõi vizsgálatot rendel el. Ezzel újabb 1 hónap elmegy, majd még 1, mire elküldi a bíróságnak, a bíróság ül rajta egy kicsit, be idéz, és kizárólag ez alapján fog határozni. Hát kb ezzel megy el 8-9 hónap. Mennyivel egyszerûbb, és költséghatékonyabb lenne, ha mindezt nem peres eljárásban intéznék el.
Egyzer összeszedem minden ötletem és megírom vkinek :D

Nincs jelen

 

#614 2009-02-04 07:49

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Judy! Én egyáltalán nem úgy vélem, hogy elszaladt Veled a ló, sõt senkivel sem. Ami itt fentebb le van írva az a valóságnak a kozmetkikázott változata, mert még is kutúremberek vagyun.
Judy, tudod a Te véleményed, tapasztalataid itt nagynon fontosak, legalább is számomra, mert mindig megfontolt és okos vagy. Ha valaha leírod amit szeretnél, én mindenképpen szeretném látni. Mert engem érdekel a tapasztalatod és véleményed a dolgokról.
Edithkém: majd ha kiadják az adóigazolást a 35.00.- Ft bevételedrõl, ott feltüntetik, hogy milyen jogcímen kaptad.
Igaza vanJudynak, hogy nem mindegy. Ha jutalék az is más, ha munkabér az is. Én nem tudom, hogy a fent írt tevékenységed miben áll és milyen címen fizetik ki az érte járó juttatást. Na majd az igazolásból kiderül.
Judykám: kérnélek szépen, hogy másold már be Edithnek, hogy mikor kell bejelenteni a NYUFIGNAK a nyugdíjon felül szerezett bér és mikor vonják meg a nyugdíjat. Mert itt hosszú lenne leírni, másolni meg nem tudok. Ha van idõd, kérlek segíts. Editkém, Te pedig légy nyugdot, ez az összeg csak a Tözsdére jó, vagy esetleg egy Hawai utazásra. Nem esik a bejelentési kötelezettség alá.

Ha hosszú voltam ismét, elnézést, de még feltétlen meg kell jegyeznem, hogy Norikánk példamutató. Legalább is Nekem. Nóri: nekem mindig erõt adsz a továbbiakhoz. Bölcs jóságod, nyugalmad, kitartásod hihetetlen. Légy mindig ilyen, csak egészségesen, mielõbb.

Bocsánat még egyszer, de rövidebben nem tudtam írni, valószinû grafomán vagyok.

Puszilom Minden -Betegtársam                                                                    Györgyina

Nincs jelen

 

#615 2009-02-04 14:29

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Köszönöm minden betegtársamnak az értékes hozzászólásokat!Én nem vagyok egyáltalán jártas az efféle dolgokban.judy az adóigazoláson önálló tevékenységbõl származó jövedelem van feltüntetve.31270fr ebbõl költsé:15635ft,jövedelem15635ft.A levont adóelõleg:2814ft.Ideírtam mindent ami a papíron szerepel A papírt amit a reheb járadék miatt kell beküldeni azt írja hogy küldjem be az egészségügyi ellátásról szóló zárójelentést.ha korábban ilyen ellátásban részesültem!Szerintetek melyiket a sok közül,mert 1989-tõl van vagy 30 is.Most mindet küldjem eiûl?Én az eredetit nem adom oda mert ezek még elkeverik aztán leshetek.norikám igazad van,sokszor én is sajnálom a családomat,mert igen raplis vagyok közbe. Agyerekeim éppen kicsik voltak mikor kiderült a cu-m,képzelheted,volt hogy 6 hétig kórházban voltam mert akkor még nem volt ennyire fejlett a tudomány.Õk meg a nagyszülõknél,vagy éppen ahol vigyáztak rájuk,szóval nagyon nehéz volt.Meg hát az elsõ idõkben még az ember nem is tud úgy együttélni a betegséggel,azt még tanulni kellett.Késõbb már tudtam kezelni,aor már egy kicsit könnyebb volt,de ez már régen volt.Már minden másképp van.
Pusszantlak benneteket,sok szeretettel!

Nincs jelen

 

#616 2009-02-04 19:18

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Györgyina,nekem se megy mindeig de szokták mondani,hogy ha fel akarsz vidulni,vídits fel valaki mást:-)

Kitartás emberek:-) Holnap megyek,majd írok mi volt,hogy volt..gondoljatok rám:-)

Nincs jelen

 

#617 2009-02-04 19:37

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

norikám szorítok neked és gondolok rád én is !

Nincs jelen

 

#618 2009-02-04 19:44

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Norikám: lélekben Veled leszek. És várom jöttödet.

sok sikert                                                                                Györgyina

Nincs jelen

 

#619 2009-02-04 21:01

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Hajrá Nóri!!! Sikerülni fog !!!!!:D

Nincs jelen

 

#620 2009-02-05 06:11

Bonnye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Györgyina, drága!
Te vagy a mi eszünk, légyszi mond meg, hogy az én esetemben, amikor visszatesznek rehabra,( még azt sem tudom, hogy a 67 %-on változtattak-e), a közgyógy-, és egyéb lakásfenntartási-, vízcsat.támogatást kérhetem-e? És a BKV bérletet nyugdíjast vagy dolgozót kell-e vennem?
Remélem jól vagy? Máskor ilyenkor már itt vagy.
Kutyatartás miatt is kérdeznélek, de most ez a fontosabb.
Köszönöm

Nincs jelen

 

#621 2009-02-05 07:42

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Bonnye kedves!

Köszönöm a bókot, de még nem szolgáltam rá, de ezerrel azon vagyok.
Igen, a rehabosnak is jár minden olyan kedvezmény, ami a rokkinak jár. Vegyél bérlelet, kérd a szoc. ellátásáokat.
És majd kutyusozunk priviben.

Pusz.pusz.                                                                                        Györgyina

Nincs jelen

 

#622 2009-02-05 07:44

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Na most szúrkoljunk Norinak, hogy szerencsésen végezzen ma. Talán már elindultak a bizottsághoz és nem soká, már híreket hallunk. Mindenki, aki szereti és tiszteli a mi Norikánkat küldön egy szép jó gondolatot a Drágának.
Norikám én nagyon szurkolok Neked, gyere egészségben, éppségben és sikeresen. Várlak.


A Te alázatos szolgád                                                                                       Györgyina

Nincs jelen

 

#623 2009-02-05 13:57

Bonnye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok!
Megint kérdeznék. Edith elõzõ oldali, 634. írása rám is vonatkozhat? Szerinted, Györgyina? Tudod, engem most január 30-án dobtak vissza rehabra,próbáljak fellebbezni, vagy a munkanélkülire menjek egybõl? Priviben apám miatt is kérdezlek, megy a levél, nem idevágó, csak azért.

Nincs jelen

 

#624 2009-02-05 15:52

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Drága Betegtársaim!

A priviben írt és az itt felhozott kérdéseket elolvastam. Köszönöm bizalmatokat.
A jövõ napokban magánelfoglalságom miatt egy kis türelmet kérek Tõletek és amint tudok, válaszolok.

Pihenjetek Ti is jól, találkozunk.                                                                   Györgyina

Nincs jelen

 

#625 2009-02-05 18:27

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Bonnye!Olvastam írásodat,én 14 éve vagyok rokkantnyugdíjas,most január 6.-án voltam bizottságon.Eddig 67%-os voltam,most rehabilitációs járadékra tettek át de így csak 50%-ot kaptam.Ha valamit kérdezni akarsz nyugodtan írj!Puszi betegtársad.

Nincs jelen

 

#626 2009-02-05 18:31

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

norikám!Remélem túl vagy már az ügyön,ha idõd és kedved lesz írd meg mi volt jó?Puszi!

Nincs jelen

 

#627 2009-02-05 18:44

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok,
begépeltem egy regényt és leblokkolt a gápem..hát kiakadok ilyenkor!!!
Ma nincs erõm újra, ne haragudjatok,reggel 4 óta fent vagyok,nekem ez sok..holnap megírom,de szerintem meglesz.Rendesek voltak,dióhéjban:)

Nincs jelen

 

#628 2009-02-05 18:54

Bonnye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Edith!
az elõzõ oldalon már vázoltam a történteket.Tömörebben: 95-óta voltam leszázalékolva 67 %-on, most jan.30-án visszadobtak rehabra.42 éves vagyok, még nem voltam mûtve, de már készitgetnek szóban. Nem tudom, hogy fellebbezzek vagy menjek a rehabra, munkanélküli irodába. Látom, te fellebbeztél, én nem tudom.Pánik, depi, izületi gondok,magasvérnyomás,szemromlás,könyéken alagút-szindróma,jobb már mûtött, (de nem sikerült),elvileg crohn-colitis. Ezekkel vagyok megáldva.Ja, és sipoly, ami nincs orvosilag papiron. Méhgyulladás vagy petefészekgyulladás, még nem tudni, de folyton az is görcsöl, rossz eredménnyel. Az én dokijaim nem a legjobbak, ha meglátják az alapbetegségemet. Minden arra van fogva. Rengeteg gyógyszer, és mégis... A dokinõ a leszázalékolásin azt mondta, hogy a korom miatt kell elküldeni... Tömören ennyi volnék.

Nincs jelen

 

#629 2009-02-05 20:17

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Bonnye!49 éves vagyok,20éve vagyok colitises,ehhez jön még,pánikbetegség,depresszió,magas vérnyomás,izületi problémák,2 éve vették ki a méhem,petefészkeimet.Most áprilisban megyek sugárra a sarkammal mert csontkinövés van alatta,alig tudok járni.11féle gyógyszert szedek naponta.Hát az én dokim olyan amilyen hangulata van.ezért ha tehetem mindíg egyszerre szakorvoshoz megyek,mert nem szivesen mondok el neki mindent,mert van hogy csak legyint egyet és nem éedekli mit mondok.

Nincs jelen

 

#630 2009-02-07 18:43

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Halihó!
Bennem is sokszor felmerült a  leszázalákoltatás kérdése és a dokinak meg is emlitettem egyszer!!:D:D
De most per pill megoldottam a   dolgot mert gyesen vagyok majd ha az lejárt akkor még 5 évig itthon vagyok mint fõállású anya!!Aztán majd meglátjuk mit hoz a  jövõ!!:D:D:D

Nincs jelen

 

#631 2009-02-09 08:44

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Betegtársaim, Barátaim!

Hamarosan elkészül és felkerül ide a szavazási táblázat. Majd meglátjátok milyen lesz. Kérlek Benneteket, ha igennel, ha nemmel szavaztok, tiszteljteket meg véleményetekkel. A téma fentebb látható.

Elõre is köszönettel                                                                                      Györgyina

Nincs jelen

 

#632 2009-02-09 09:05

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Györgyina! Ha javasolhatnám, szerintem a fõoldalra tegyétek ki ezt a rokkantnyugdíjas táblázatot vagy aláíróívet. Többen láthassák és ne csak a fórumlakók! Hátha összegyûlik a sok aláírás! Vannak olyanok is, akik nem regisztrált forumozók!
Ha kint lesz a fõoldalon, akkor ide csak belinkeljük, hogy hol lehert szavazni!
Puszillak!

Nincs jelen

 

#633 2009-02-09 09:50

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves én!

Köszönöm javaslatod, de én úgy tudom, hogy csak ide lehet feltenni, mert ez az illetékes topik. De majd megkérdezem a modiktól. De tartok tõle, hogy ennek jogi akadályai vannak. Elválik.
Én egyébként csak olyan aláírásokat várok, akik a fórum tagjai és a véleményüket is merik vállalni. De lehet, hogy ez csak az én zizim.
Itt nem a mennyiség a lényeg, hanem a szándék kinyilvánítása. Mert ha úgy döntünk, hogy beadványt írunk az igen nagy és alapos munkát igényel. Csak abban kérem pillanatnyilag a segítségeketeket, hogy egyáltalán belefogjak-e a beadvány összeállitásában és nekem a betegtársaim és barátaim véleménye a fontos.
Aki nem vesz részt a fórum életében, annak a véleménye számomra nem jelentsemmit.
Ez magunkért van, nem a kivülállókért.
De köszönöm, hogy felhívtad figyelmem.
Na gyerekek, mi legyen?

Szeretettel ölellek                                                                                     Györgyina

Nincs jelen

 

#634 2009-02-09 10:06

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Györgyina! Nekem ugyan teljesen mindegy, merthogy egy év múlva én már abban korban leszek, hogy nem leszek rehabilitálható. Viszont az itteniek java része még fiatal. És egy törvényjavaslat megváltoztatásához több aláírás kell, mint az itt fórumozóké! Te döntésed! Itt nem a barátsáég számít!

Nincs jelen

 

#635 2009-02-09 13:30

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Én: tudom, hogy minket ez már nem érint. Téged és engem.
Tudom, hogy többségben vannak itt a fiatalok. Õértük szól a nóta. Én csak a véleménykérést értettem arra, hogy aki itt komoly tag és aktivan részt vesz a közösségünk életében annak a véleményére számitok. Aki csak babólászik és aláír, annak számomra nincs súllya, mert nem ismeri a mi belsõ életünket, bajainkat.
Az beadványhoz az aláírás nyûjét még igen messze van. Igen, ahhoz nagyon sok aláírás kell. De elõbb tudnom kell, hogy a Társaim egyáltalán akarják-e a beadványt? Ez most a kérdés.

És bánt, hogy azt írod, Neked teljesen mindegy. Nem az a lényeg, mint irod, hogy Nekünk mindegy-e. A lényeg az elv és hogy segítsünk. Ha tudsz valamiben örömmel veszem.

Szeretettel üdvözöl                                                                                        Györgyina

Nincs jelen

 

#636 2009-02-09 18:14

virágom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Györgyina!
Szerintem számíthatsz mindenkire aki crohn vagy colitis beteg és rendszeresen olvassa a honlapot még ha nem is sûrûn szól hozzá a dolgokhoz. Mint ahogy te is megfogalmaztad ez értünk betegekért kell hogy megvalósuljon azaz létre jöjjön egy olyan törvény mely bennünket véd. Bármiben ha tudok segíteni csak szólj nagyon szívesen segítek és szerintem a többiek is.

Nori örülök neki, hogy sikerült a leszázalékolás és annak is hogy rendesek voltak veled ami tapasztalatból tudom nagyon sokat jelent. Ígérted írsz bõvebben róla érdeklõdve várom.

Nincs jelen

 

#637 2009-02-09 18:51

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Betegtársaim Györgyina nem magáért csinálja amit csinál értünk aktív korban levõkért s szerintem egy emberként kell lépnünk. Ez a lényege a dolognak! Aki érti érti aki nem az olvassa még el párszor s remélem megérti! :)

Nincs jelen

 

#638 2009-02-09 19:16

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Drága kedves Norikám: nagy örömmel olvastam, hogy az én kuvikkolásom hál.Istennek nem jött be és kedvesek és megértõk voltak Veled a bizottságon. Ugye milyen jó érzés volt. És nagyon ritka. Ha kipihented magad Angyalom légyi írj, várom.
Drága Betegtársaim! az egyételmû, hogy a beadvány közös érdek. Szerintem Én is igy gondolta, csak kicsit frucsán fogalmazott. Itt nem lesz semmi nézeteltérés. Én ugye segítessz Te is nekem, okos vagy, Rád is szükség van, mint mindenki másra.
Virágom: sajnos nem ismerlek, hogy milyen virágocska vagy, de szavaid nagyon jól estek, mint ahogy Szuszidi szavait is köszönöm. Ezek adnak az embernek erõt és kitartást.

Minden Betegtársamnak jó egészséget kívánok                                                    Györgyina

Nincs jelen

 

#639 2009-02-09 20:28

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Györgyina!rám is számíthattok,a beadvánnyal kapcsolatban.Jó lenne ha mindenkire lehetneszámítani,ha érdekelt a dolgban ha nem ,mert sosem lehet tudni,mikor lehetünk érdekeltek/családon belül/is akár és újra érinthet bennünket,Úgyhogy hajrá mindent bele!

mindenkinek jobbulást kívánok,jó egészséget és kitartást a közös ügyünk érdekében!Edith

Nincs jelen

 

#640 2009-02-09 21:15

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Edith: köszönöm.

Nincs jelen

 

#641 2009-02-10 09:13

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Györgyina! Megint félre értettél. Látom, hogy nem egy rugóra jár az agyunk. Én a következõt szerettem volna leírni: azt hogy kiért kezdesz bele ebbe a dologba, az a te ügyed. De ha bele kezdesz, amibe gondolom mindenki bele egyezik és mindenki örül ennek, akkor a ehhez a barátságnál több kell. Kell szakavatott ügyvéd, orvos stb. Meg kell fogalmazni, ajánlások kellenek és rengeteg aláírást kell hozzá gyûjteni. Erre írtam, hogy ezt nem csak a fórumba, hanem a kezdõlapra kell kitenni, hogy még az is aláírja, aki nem fog tüzetesen a fórumban emiatt keresgélni. Így rendben már?

Nincs jelen

 

#642 2009-02-10 11:07

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Kedves Györgyina! Természetesen én is támogatom az elképzelésedet, ahogy azt már korábban is jeleztem. Mindent köszönök, amit értünk teszel! :):)

Kedves Nori! Én is várom, hogy írj. Kívánom, hogy gyorsan erõre kapj!

Nincs jelen

 

#643 2009-02-10 12:08

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Helló!
De kaptam! 54%-ot  s olyan irományt hogy ez év ápr. 1-tõl megszûnök rokkantnyugdíjasnak lenni.
De mellé kaptam egy beadnivaló papírt amin kérnem kell illetve kérhetem a rehab járadékot, mivel jogosult vagyok rá. S most az a nagy helyzet hogy be fogom adni, s az lesz a menet hogy a munkaügyi központban kell jelentkeznem hogy rehabos melót kaphassak, de én azt már tudom elõre hogy valszeg nem fogom tudni elfogadni.
(Bútotasztalos szakmám van)  egyébként 20 hónapra kaptam a rehab járadékot. s amikor a rehab letelik, akkor fog a rokkantság is letelni, vagyis 2011 januárban, s akkor újra felülvizsgálatra lesz szükség.
Egyébként azt monta a szoc. munkás hogy a rehab járadék több lesz mint a mostani nyugdíjam. Én nagyjából ennyit tudtam intézni. Egyébként Edith írtam neked levelet itt a fórumon keresztül megkaptad? szeretnék Veled beszélni, én is Csorna mellett lakom! Üdv: T.

Nincs jelen

 

#644 2009-02-10 12:42

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Bocsi! az elõbbi hsz-em Edith elõzõ oldali kérdésére a válasz!

Nincs jelen

 

#645 2009-02-10 12:59

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

tomekk: Ne aggódj, a törvény szerint, ha nem vagy képes ellátni a felajánlott munkát soron kivül felül kell vizsgálni az állapotod, nem 2011-ben. Csak ki ne mond, hogy nem akarod. Nem bírod, csak mindig ezt mond. Megoldódik.

Minden jót kivánok Neked ismeretlenül is.                                                              Györgyina

Nincs jelen

 

#646 2009-02-10 16:46

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Tomekk!Én is 20 hónapra kaptam a rehabot Éppen ma küldtem el a papírokat,de én mellette fellebbeztem a II fokuorvosi bizottságra,ezt a nyugdíjfolyósító szakembere javasolta.Egyszerre mindkettõ kérelmet be lehet adni mert más mindkét ellátás.2011-ben kell nekem is újra felülvizsgálatra mennem,addig vagy rehabot,vagy rokkantnyugdíjat kapok.Én csak 50%-ot kaptam.Én meg bolti eladóként dolgoztam valaha.Úgyhogy én sem tudnám ellátni a munkámat,ahogy természetesen te sem.A rehab járadék igaz,hogy több,de abból vonnak adót,mert azok az évek beleszámítanak a nyugdíjba.kb annyi mint a roki összege.Te nem próbálsz fellebbezni? Nekem itt a fórumon a betegtársak javasolták,én fellebbeztem majd meglátjuk mi lesz vesztenivalónk nincs.Az a hejyzet,hogy én nem bízom abban hogy majd ha letelik a rehab akkor visszakapjuk a rokit.Hva írtál mert nem olvastam még?köszönöm,hogy megosztottad velem/velünk/az eredményt.Minden jót kívánok szia!Edith

Nincs jelen

 

#647 2009-02-10 16:47

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szép csodás napot mindenkinek!
Kedves tomekkk!
Nekem már a csomagban küldték az adatlapot, majd kíváncsi leszek mi lesz, holnap kiderül! :)

Nincs jelen

 

#648 2009-02-10 16:55

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Tomekk! semmi akadálya.hogy találkozzunk.és személyesen beszélgessünk a dolgokról,találjunk rá módot,van ötleted?Akár Csornán,vagy bárhol szívesen.Szia!Edith.

Nincs jelen

 

#649 2009-02-10 16:57

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Szia Szuszidi!Edit vagyok ,téged is rehabilitáltak?Mióta vagy rokkant?

Nincs jelen

 

#650 2009-02-10 17:05

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Leszázalékoltatás

Sziasztok Barátaim! a kocsmáros is beleszól.,
Editkém:  jól tetted, hogy megfellebbezted a határozatot. Fentebb irtam, hogy amúgy is lehet kérni a felülvizsgálatot, de több esély nagyobb gyõzelem. Okos vagy.
Szuszidi: én már nem tudom követni, hogy hol tartassz. Olyan "bõbeszédû" vagy, hogy valahol elvesztettem a fonalat. Ha lehetne részleesebben a gyengébbek kedvéért, vagyis értem.
Tomekk. fellebbez Te is, tuti ami biztos.

Jó egészséget kívánok és egy kalappal.                                                                     Györgyina

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB