Közlemény

Kedves Látogatók! Az IBD fórum 2018. június elejétől "csak olvasható" módban fut tovább.
Új regisztrációk és hozzászólások nem hozhatók létre. Megértéseteket köszönjük!

#51 2009-11-08 19:51

Attila-Flagellum Dei
Tag

Re: Kérdőívek

Sziasztok

Attila vagyok Crohnos
Végzős vagyok az egyik szakomon és kutatáshoz keresek résztvevőket, akik már feküdtek kórházban. Interjút készítenék velük úgy nagyjából 60 emberre lenne szükségem összesen. A lényeges az, hogy legyen időd egy kb 20-30 perces beszélgetésre. A kutatás során elhangzott információk bizalmas kezeléséről külön nyilatkozom és az interjú elött beleegyező nyilatkozatot íratok alá. Az interjúk időpontja általában hétvége de december 14. től akár hétköznap is ráérek. A kutatás célja, hogy közelebb hozza az orvosokat és a betegeket.

Ha valakit érdekel benne lenne a részletekért keresse meg ittt vagy e mailben

dobai.attila_kukac_freemail.hu

Nincs jelen

#52 2009-11-08 20:24

én
Tag

Attila! Az IBD-ről vagy más témáról fog szó esni? Vagy csak simán egy kórházi tartózkodásról? Az egészségügyin már végzős vagy? Szakdolgozathoz kell? Én esetleg benne lennék, de érdekelnek e-mailben a részletek. E-mail címemet talán tudod! De én csak hétköznap érek erre rá, szóval akkor december 14-e után!
Üdv!

Nincs jelen

#53 2009-11-08 20:39

oroszlan
Tag

Szia Attila-Flagellum Dei
En is szivesen segitek,ha tudok!! Miert nem jösz el te is a talira es ott beszelhetnel egyszerre több crohnos tarsunkkal is ??? Vagy az idöpont nelked meg nagyon korai ?? Szerintem karacsony környeken mindenki massal lesz elfoglalva....

Nincs jelen

#54 2009-11-08 22:18

Attila-Flagellum Dei
Tag

Sziasztok !
Kedves Én és Orsozlán !

Diplomamunkához kell, a részleteket azokkal akik benne vannak megbeszéljük. Személyesen találkoznék azzal aki részt venne az interjúban. A titoktartási kötelezettség és az adatok bizalmasan kezelése garantált, név nélkül nem és kor feltüntetésével fog megtörténni a kérdőív felvétele. A vizsgálat sikere miatt viszont mindent előre nem mondanék el, hanem majd a kérdőív kitöltése után.

PS: a kutatott téma sok érdekességet tartogat akik benne vannak a végeredményeket is természetesen első kézből tudhatják majd meg.

Üdv
A

Nincs jelen

#55 2009-11-09 17:55

oroszlan
Tag

Attila!
Velem nehezen fogsz tudni szemelyesen talalkozni!!! Igy a netten nem megy??

Nincs jelen

#56 2009-11-09 18:25

Peeter
Tag

Én is ezt kérdezném, msn(,skype, akármi) vagy e-mail nem megoldás esetleg?

Nincs jelen

#57 2009-11-09 22:40

Nita
Tag

Én is szívesen segítek, a "talira eljössz" és ott kitöltjük akkor nem lehetséges? Egyéb időpontban csak hétvégén, és minimális utazással!

Nincs jelen

#58 2009-12-01 00:07

Attila-Flagellum Dei
Tag

Nem találtam a kérdőív topikot elnézést:-)

Elkészült a kérdőívem szereték kérni, mindenkit aki szeretne segíteni töltse ki nekem.
Az alábbi linkre kattintva érhető el, célom, hogy minnél több ember kitöltse.

http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/253688503

Köszönöm szépen

A.

Nincs jelen

#59 2009-12-01 01:49

aiolosz
Tag

Attila-Flagellum Dei írta:

Nem találtam a kérdőív topikot elnézést:-)
Elkészült a kérdőívem szereték kérni, mindenkit aki szeretne segíteni töltse ki nekem.
Az alábbi linkre kattintva érhető el, célom, hogy minnél több ember kitöltse.
http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/253688503
Köszönöm szépen
A.

Kedves Attila !
"Mert aki kér, az kap, aki keres, az talál, s aki zörget, annak ajtót nyitnak."..a Biblia szerint...
Azért ez a kérdőív még nem tökéletes, gondolom, ezt Te is tudod...
Leteszteltem...van rajta javítani való és több kérdés magyarázat nélkül sokak számára nem érthető.
További jó munkát.

Nincs jelen

#60 2009-12-01 07:17

Melcsi_
Tag

Én is kitöltöttem, valóban lenne mit csiszolni még a kérdőíven, remélem segítettem.

Nincs jelen

#61 2009-12-01 08:48

én
Tag

Attila! Én is kitöltöttem. A kérdőív tényleg hagy némi kívánni valót maga után. Viszont az elejére tennék konkrét kifogást. Amikor az iskolai végzettségre kérdezel rá, akkor ne feledd, hogy az idősebb korosztály is kitöltheti a kérdőívedet. Régebben nem volt BA, mesterképzés, szakképzés. Jó lenne ezt pontosítani. Köszi!

Nincs jelen

#62 2009-12-01 09:14

Peeter
Tag

Én is kitöltöttem, tényleg van egy kis csiszolnivaló még rajta. :)

Nincs jelen

#63 2009-12-01 09:16

Attila-Flagellum Dei
Tag

Kedves Mindenki !

Köszönöm szépen az értékes hozzászólásokat. "Jó pap is holtig tanul..." Én által javasolt változtatásokat megtettem. A kérdőív szerkezetén jelentős változtatást tenni már nem tudok, hiszen az hátrányosan befolyásolná az eredményeket. A mutatók nagy rész a vártnak megfelelően alakul, ezért a hipotézisem igazolásához elég lesz. A szakdolgozathoz szükséges részletesebb kérdőív mindneképpen részletesebb és alaposabb is lesz.

Segítségeteket köszönöm:

Attila the HUN

Nincs jelen

#64 2009-12-01 09:17

Attila-Flagellum Dei
Tag

Szóismétlés hegyek:-) Szóval a következő kérdőív hosszabb és jobb lesz:-)

Nincs jelen

#65 2009-12-01 09:24

anyucim
Tag

Csatlakoznék az előttem szólókhoz - mindenféle vonatkozásban!

Nincs jelen

#66 2009-12-01 09:54

Geo73
Tag

Attila, én is kitöltöttem.
Szerintem tényleg nézd át alaposan, mert ha ennek az a célja, hogy hibáktól mentes, jól érthető betegtájékoztatót hozz létre, akkor sok mindenen kell javítani. Nem feltétlenül a kérdőív szerkezetén, bár azt is át lehetne talán gondolni, hanem inkább nyelvtanilag.

Nincs jelen

#67 2009-12-01 10:10

én
Tag

Én inkább stilisztikailag javítanám. Mert voltak kétértelmű dolgok benne, amin kicsit gondolkodni kellett. Pl. ugyanaz van leírva csak át van fogalmazva. De ez szerintem direkt van így, hisz talán arra kíváncsi Attila, hogy nekünk melyik alternatíva jön be jobban. Egyébként, ha lezárod a kérdőívet, megírhatnád a hipotézisedet is, mert ezek után én kíváncsi lettem.

Nincs jelen

#68 2009-12-04 09:14

Attila-Flagellum Dei
Tag

Kedves Mindenki !

Hálásan köszönöm, az összes kitöltőnek, hogy hozzájárult a kutatáshoz. Ez a kérdőív egy komolyabb munka előfutára volt. A kritikai megjegyzéseket szívesen vettem és megköszönöm, főleg azokak akik konkrét javaslatokat tettek. Nem könnyű feladat egy jó kérdőív megszerkesztése, és nyilván a legjobb indikátor a kitöltő, szóval mégegyszer köszi. A felmérés le lett zárva ezért az alábbiakban olvashatjátok a hipotézieseket:-)

1. A betegtájékozatókat nem mindíg olvassák el, ha elolvassák sokszor nem értik meg a benne foglaltakat.
2.A betegtájékoztatók hiányos megfogalmazása, nyelvezete nem alkalmazkodik a betegek előzetes tudásához.
3.A kitöltők azokat a megfogalmazásokatfogják előnyben részesíteni ahol részletesebb, pontosabb információk vannak.
4.A nagybetűvel írt mondatokat, annak figyelmefelkeltő jellege miatt többen fogják preferálni.

Az első hipotézis részben a további 3 teljesen igazolást nyert.

Közönettel

Betegtársatok
Attila

Nincs jelen

#69 2010-01-25 14:13

V.Eszter
Tag

Sziasztok!:)
Varga Eszter vagyok, a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának végzős ápoló szakos hallgatója.
Engem ugyan nem érint ez a betegség, azért írok, mert a  szakdolgozatomat a Colitis-Crohn témában írom.
Már többször nézegettem a fórumotokat, és tőletek is próbálok tapasztalatot, információt gyűjteni.
Arra szeretnék kérni titeket, hogy ha tudtok, segítsetek a munkámban. A napokban elkészül a kérdőívem, amit közöttetek is szeretnék osztani-ha hozzájárultok.
A kérdőíveket postai úton, válaszborítékkal ellátva szeretném küldeni,előzetes egyeztetés után. Az abból kapott információkat kizárólag a kutásomhoz használom föl. Előre is köszönöm a segítségeteket, az emailemre, vagy ide kérnék szépen visszajelzést!
Üdvüzlettel: Eszter

Nincs jelen

#70 2010-01-25 14:40

én
Tag

Off Kedves V. Eszter! Biztosan lesznek itt segítőkész emberek. De javaslom, hogy a Nem árt, ha tudjuk topikban van egy Kérdőív altopik, oda írd ki kérésedet. Illetve, ha föltennéd a netre valahova a kérdőívet és ott lehetne válaszolni, akkor több önkéntest találnál., szívesebben válaszolunk, mint postai úton. Esetleg e-mailben is jobb lenne, ha ez megoldható! On

Szerkesztette: én (2010-01-25 14:41)

Nincs jelen

#71 2010-02-06 18:53

Attila-Flagellum Dei
Tag

Kedves Betegtársak !

Örömmel jelentem, hogy a mellékhatásos szemináriumi dolgozatom sikeres lett.
Most a szakdolgozatomon dolgozom. A témám továbbra is a betegtájékoztatás. Most a zárójelentések nyelvészeti szempontú elemzése a téma. Ehhez kérném a segítségeteket. Zárójelentésekre lenn szükségem. Lehet sebészeti, gasztroenterológiai, belgyógyászati is. A másolatokat személyazonosító adatok  és kezelőorvosok nélkül hasznáom fel. Erről ,ha átveszem a másolatokat külön írásban nyilatkozom is. Számomra a zárójelentések nyelvi megfogalmazása érdekes és nem az, hogy kiről szól. Hipotéziseimet és a dolgozatot elkészülés és védés útán közkincsé teszem, azok között akik  részt vennének ebben. Eddig 10 db gyűlt össze de jó lenne ha minnél több helyről származót tudnék prezentálni, hiszen akkor az egyes különbségek nyilvánvalóbbá tehetők.

Gyakorlati jelentősége abban van a munkámnak, hogy mennyire tájékoztatják az orvosok a betegeket egy egy lyen kórházi tartózkodást követően, illetve mennyire jól érthetőek a beteg számára ezek a zárók.

Köszönöm, hogy elolvastad, ha benne vagy annak mégjobban örülnék.

Att

Nincs jelen

#72 2010-02-07 16:26

én
Tag

Attila! Én szívesen odaadom a zárómat. Lefénymásolom és letakarom az adataimat és a dokikat is. Gondolom, hogy a szöveg elég és így jó lesz neked!

Nincs jelen

#73 2010-02-07 18:51

sibi
Tag

Attila!
Gondolom nem túl régi zárók (több éves) kellenek. Nekem a legutolsó Esztergom Sebészet (2009.12.hó)
Olyan meg neked is van. Megjegyzem, elég szűkszavú. Akárcsak a doki.

Üdv. sibi

Nincs jelen

#74 2010-02-08 12:11

én
Tag

Attila! 4 zárót összeszedtem, kiszedtem az adatokat, dokik nevét. Akkor oda fogom adni neked, ahogy megbeszéltük! Üdv!

Nincs jelen

#75 2010-02-08 18:31

Zsuzskaa
Tag

Én is szívesen küldök ha gondolod, 7 éven belüliek. e-mailben megbeszélhetjük a részleteket.

Nincs jelen

#76 2010-02-15 21:33

kiscica1982
Tag

Attila,

2008 nyári 1 hetes kórházi gasztros záró.. ilyenre gondoltál?

Küldj mailt!

Nincs jelen

#77 2010-06-22 11:52

reka0203
Tag

Tisztelt Betegek!
A Debreceni Orvos- és Egészségtudományi Centrum egészségpszichológus hallgatója vagyok!
Az IBD-ben szenvedő betegek életminőségével kapcsolatban kezdtem vizsgálatba!
Segítséget szeretnék kérni!
Egy kérdőív kitöltésére szeretném önöket megkérni, mely kb. 10-15 perc, és természetesen anonim!
Aki vállalkozna rá, kérem, jelentkezzen a reka0203@freemail.hu e-mail címen, és megbeszéljük a kitöltés lehetséges formáját, mely lehet e-mail-es vagy postai úton is szívesen elküldöm, válaszborítékkal együtt!

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Tisztelettel:
Laczkóné Majer Réka

Nincs jelen

#78 2010-06-22 23:00

aiolosz
Tag

reka0203 írta:

Tisztelt Betegek!
A Debreceni Orvos- és Egészségtudományi Centrum egészségpszichológus hallgatója vagyok!
Egy kérdőív kitöltésére szeretném önöket megkérni, mely kb. 10-15 perc, és természetesen anonim!
Aki vállalkozna rá, kérem, jelentkezzen a reka0203@freemail.hu e-mail címen, és megbeszéljük a kitöltés lehetséges formáját, mely lehet e-mail-es vagy postai úton is szívesen elküldöm, válaszborítékkal együtt!
Tisztelettel:
Laczkóné Majer Réka

Réka, valamilyen kérdőívet kellene készítened, hogy a dolog működjön és ebbe a topicba kellene betenni.
Segítségképpen Kérdőívem

Nincs jelen

#79 2010-06-30 10:44

reka0203
Tag

Tisztelt Betegek!
Aki vállalkozna rá, kérem, kattintson a következő linkre, vagy másolja be a böngészőjébe és máris elérhetővé válik az online kérdőív!

http://spreadsheets.google.com/viewform … VnJodkE6MQ

Tisztelettel:
Laczkóné Majer Réka

Szerkesztette: reka0203 (2010-06-30 10:44)

Nincs jelen

#80 2010-06-30 11:30

Melcsi_
Tag

OFF
Kedves Réka!

Jelentem én örömmel és készségesen jó részletesen kitöltöttem a kérdőívet, remélem ez segít Nektek meg úgy általában mindenkinek hogy vmivel jobb legyen nekünk, IBD-seknek és végre mások is átérezzék, megértsék, hogy mivel jár ez a betegség, miken megyünk keresztül nap mint nap. Mennyivel más az életünk, a félelmeink mint egy egészséges embernek.
Üdv. Melcsi
ON

Nincs jelen

#81 2010-06-30 11:42

Györgyina
Tag

Réka drága, nagyon ügyesen átszerkesztetted a kérdőived. Igy már, tényleg át lehet küldeni emailben is. Sok sikert a munkádhoz a mi érdekünkben is.

Nincs jelen

#82 2010-06-30 11:46

Ede
Tag

Kedves Réka, én is kitöltöttem! szép napot!

Nincs jelen

#83 2010-06-30 12:13

Lisa
Tag

Kedves Réka, kitöltés megvolt, kicsit másabb szemszögből.

Üdv.:Lisa

Nincs jelen

#84 2010-06-30 12:40

én
Tag

Réka, a feladat abszolválva!

Nincs jelen

#85 2010-06-30 13:26

aiolosz
Tag

reka0203 írta:

"Tisztelt Betegek!
A Debreceni Orvos- és Egészségtudományi Centrum egészségpszichológus hallgatója vagyok!....
Tisztelettel:
Laczkóné Majer Réka..."

Kedves Réka !
Én is kitöltöttem...de amennyiben még egyszer itt a fórumon floodolsz, akkor vagy hátrakötöm a sarkad, vagy írok a dékánnak, hogy vetesse fel Veled kötelezően a számítástechnikai tanszék valamilyen féléves kurzusát, hogy eligazodj az interneten és tudd, hogy mit illik és mit nem :D
Sok sikert...
üdv
aiolosz

Nincs jelen

#86 2010-06-30 13:41

Zsuzskaa
Tag

Kedves Réka,

SZívesen segítettem :)
üdv Zsu

Nincs jelen

#87 2010-06-30 14:30

Geo73
Tag

Réka, én is kitöltöttem, remélem segít!

Nincs jelen

#88 2010-06-30 14:44

reka0203
Tag

Nagyon köszönöm mindenkinek!

Nincs jelen

#89 2010-06-30 15:32

Agi87
Tag

Kitöltöttem én is!

Nincs jelen

#90 2010-06-30 17:37

zolcsi
Tag

Kitöltve!

Nincs jelen

#91 2010-06-30 18:11

Györgyina
Tag

Zolcsikám "arany szavaival élve" kitöltve!

Nincs jelen

#92 2010-06-30 18:53

gaby
Tag

Kedves Réka!
Kitöltöttem!

Nincs jelen

#93 2010-06-30 19:52

Laci54
Tag

Kedves Réka!
Kitöltve.

Nincs jelen

#94 2010-07-01 11:57

Tim72
Tag

Kedves Réka!

Feladat teljesítve. ( azért azt tudni kell, hogy műtét után vagyok, és így azért egy kicsit más szemszögből kellett értelmezni a kérdéseidet)

Nincs jelen

#95 2010-12-15 08:43

Robur
Admin (Crohn)

Nemzetközi IMPACT (HATÁS) kérdőív

(via MCCBE)

Kérjük Crohn- és Colitises betegtársainkat, a kérdőív kitöltésével segítsenek, hogy mások is jobban megértsék a betegségünk, és ezáltal nagyobb HATÁS-sal lehessünk a döntéshozókra. A felmérés adataival segítjük európai szövetségünk az EFCCA munkáját a nemzetközi figyelem felkeltésében, és abban, hogy a gyulladásos bélbetegek számára több anyagi forrást biztosítsanak a hivatalos szervezetek, mint pl. az Egészségügyi Világszervezet (WHO).

A kérdőív online kitölthető több idegen nyelven:
http://www.surveysolutions.co.uk/IBD-Survey

Nincs jelen

#96 2010-12-15 11:08

aiolosz
Tag

Robur írta:

A kérdőív online kitölthető több idegen nyelven:
http://www.surveysolutions.co.uk/IBD-Survey

Robur, attól tartok, hogy magyar nyelvű segédlet hiányában nem sokan fogják tudni kitölteni.....

Nincs jelen

#97 2010-12-15 19:39

Robur
Admin (Crohn)

Mi is csodálkoztunk, amikor kaptuk... nem vagyunk rajta a térképen talán?

Nincs jelen

#98 2010-12-16 09:42

Györgyina
Tag

Fönök Úrak, van egy áthidaló megoldás. Én nem tudok sajnos semmilyen idegen nyelven, nekem még nem tanitották és lusta voltam magamtól megtanulni. De. Van a Googl-ban egy forditó progi, amivel el tudom olvasni az idegen nyelvü irásokat és egy másik, amivel válaszolni tudok. Ez a lusták mentsvára.
Megpróbálom a géppel leforditani, hát elég béna lesz, de legalább megértem. És ha sikerül, akkor meg lesz magyar nyelven is.

Nincs jelen

#99 2011-01-21 11:47

editamarkos
Tag

Üdvözlöm a crohn-colitis.hu oldalát, BSc. Markos Edit vagyok a komáromi Selye János kórházban dolgozom és a pozsonyi Szlovák Egészségügyi Egyetem, ápolás mesterszakán, levelező képzés végzős diákja vagyok. Szeretném Önöket megkérni az alábbi anonym internetes kérdőiv kitöltésére. A kérdőív diplomamunkám része, melynek címe : A Crohn betegségben szenvedők életminősége. 
Segítségüket előre köszönöm.
https://spreadsheets.google.com/viewfor … E6MA#gid=0

Kérem minden crohn betegséggel viaskodó barátunkat, hogy legyen szíves segítsen Editnek.
Köszönöm.
aiolosz

Nincs jelen

#100 2011-01-21 18:16

én
Tag

Részemről megtörtént.

Nincs jelen

IBDoktor

Láb