#151 2009-01-07 11:13

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Györgyina!

Ki kérhet súlyos fogyatékos kedvezményt? Kire vonatkozik? Hol lehet és hogy lehet intézni? Ahhoz úgy tudom, hogy leszázalékolás kell. Jól tudom?

Kösz és üdv!

Nincs jelen

 

#152 2009-01-07 13:29

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves én!
Menj el a háziorovosodhoz, mert neki van egy listája, hogy milyen betegségekre adhat ki igazolást a súlyosan fogyatékosságra. Azt biztosan tudom, hogy a bélcsonkoltak ide tartoznak, függetlenül attól, hogy leszázalékolt-e vagy sem.

Sok sikert kiván                                                                                 Györgyina

Nincs jelen

 

#153 2009-01-07 13:43

piglet
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Györgyinya!

Nekem is lenne egy kérdésem, ha megengeded.
Nem rólam, hanem anyukámról van szó. Idén máj. 27-én tölti be 57. életévét és szeretne nyugdíjba menni. Megteheti ezt, ha megvan a 40 év szolgálati ideje? Ez korkedvezményes öregségi nyugdíjnak számít így? Hány évesen és mennyi szolgálati idõvel kérheti nyugdíjazását, ha sima (nem korkedvezményes) nyugdíjat szeretne?

Válaszodat anyukám nevében is köszönöm.

Üdv: piglet

Nincs jelen

 

#154 2009-01-07 14:26

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Györgyina!

A súlyos fogyatékosságról ezt találtam, hacsak meg nem változott azóta!
Szerinted a crohn és colitis betegek ebbe beletartoznak? Mert a bélnyálkahártyagyulladá: enteritisz idetartozik. Nem is értem én igazán ezt a dolgot.




15/1990. (IV. 23.) SZEM rendelet
a súlyos fogyatékosság minõsítésérõl és igazolásáról

A magánszemélyek jövedelemadójáról szóló 1989. évi XLV. törvény 71. § (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján a következõket rendelem:

1. § (1) Az adóalapot csökkentõ kedvezmény igénybevétele szempontjából súlyos fogyatékosnak minõsül az 1991. évi XC. törvény 3. §-ának 20. pontjában foglaltakon túl:
a) a siket és nagyothalló,
b) az értelmi fogyatékos,
c) a veleszületett és szerzett szívbetegségben szenvedõ a III-IV. funkcionális stádiumban,
d) a vérképzõrendszer rosszindulatú betegségében szenvedõ,
e) a gégekanüllel élõ,
f) az ileo, illetve kolosztomás beteg,
g) súlyos szervi károsodással járó immunbetegségben szenvedõ,
h) a Malabszorpciós szindrómák közül:
ha) a pankreászelégtelenség,
hb) a posztgasztrektomiás szindróma,
hc) a bél felszívó felületének jelentõs csökkenése (vékonybélrezekció,)
hd) a Whipplebetegség,
he) a bélnyálkahártya gyulladás: enteritisz, regionális szkleroderma, limfóma radiációs ártalom, sprue,
hf) mukoviszcidozis,
hg) a kémiai vagy genetikai ártalma: diszacharidáz hiány, hipogammaglobulinémia, monoszacharidmalabszorpció,
hh) az endokrin és anyagcsere betegségek: inzulinos és II. típusú diabetes, Zollinger-Ellisonszindróma, a hipoparatireoidizmus, Addisonkór, sebészeti, illetve konzervatív kezeléssel nem rendezett hipertireozis betegségben szenvedõ;
i) aki a módosított 6/1971. (XI. 30.) EüM rendelet 3. §-a szerint vaknak minõsül;
j) aki a 179/1993. (XII. 29.) Korm. rendelet szerint súlyos mozgáskorlátozottnak minõsül.
(2) Az (1) bekezdés a) és b) pontjában említettek körébe az a személy tartozik, akinek a fogyatékossága e rendelet 1. számú mellékletében meghatározott mértékû, és ez az állapot tartósan vagy véglegesen fennáll.

2. § A súlyos fogyatékosság igazolására és az állapot végleges vagy átmeneti jellegének megállapítására jogosult:
a) a siket és nagyothalló esetében a területileg illetékes audiológiai állomás szakfõorvosa,
b) az értelmi fogyatékos esetében a területileg illetékes ideggondozó intézet szakfõorvosa,
c) a veleszületett és szerzett szívbetegségben szenvedõ III-IV. funkcionális stádiumban lévõ esetében a kardiológiai szakrendelés vagy a kardiológiai belosztály vezetõje,
d) a vérképzõrendszer rosszindulatú betegségében szenvedõ esetében a haematológiai szakrendelés vagy a haematológiai kórházi osztály vezetõje,
e) a gégekanüllel élõ esetében a területileg illetékes gégészeti szakrendelés fõorvosa,
f) az ileo, illetve kolosztomás beteg esetében kórházi zárójelentés vagy szakambulancia igazolása alapján a háziorvos,
g)az 1. § (1) bekezdés g) pontjában foglalt esetben a kórházi zárójelentés vagy szakambulancia igazolása alapján a háziorvos,
h) az 1. § (1) bekezdés h) pontjában foglalt esetben kórházi zárójelentés vagy szakambulancia igazolása alapján a háziorvos,
i) az 1. § (1) bekezdés i) pontjában foglalt esetben megyei (fõvárosi) vezetõ szemész felügyelõ szakfõorvos,
j) az 1. § (1) bekezdés j) pontjában foglalt esetben kórházi zárójelentés vagy szakambulancia igazolása alapján a háziorvos.

3. § (1) Az e rendelet hatályba lépését megelõzõen kiállított véleményt a betegség, illetve a fogyatékosság minõsítésénél figyelembe kell venni.
(2) Az orvosi vélemény felülvizsgálatát az igazolás kiállítását végzõ orvos szakmai felettesétõl 30 napon belül lehet kérni.

4. § Az ideiglenes jelleggel kiadott igazolás esetén fel kell tüntetni érvényességének idõtartamát; a meghosszabbításhoz ismételt orvosi vizsgálat szükséges. A véglegesnek minõsített állapotot nem kell újra igazolni.

5. § (1) Ez a rendelet kihirdetése napján lép hatályba.
(2) E rendelet alapján az adóalapot csökkentõ kedvezményt az 1990. január 1-jétõl keletkezett jövedelmekre lehet igénybe venni.
(3) Az a magánszemély, akinek 1990. év elõtt a 8004/1980. (SZEK 2.) SZEM tájékoztató alapján igazolták végleges súlyos fogyatékosságát, annak új igazolást benyújtania nem kell.
(4) Az a mozgáskorlátozott személy, akinek e rendelet hatálybalépése elõtt az Országos Egészségbiztosítási Pénztár Orvosszakértõi Intézete (a továbbiakban: OSZI) vagy a megyei tisztifõorvos által mûködtetett eseti szakértõi bizottság igazolta mozgáskorlátozottságát, illetve e rendelet hatálybalépése után - az egyéb kedvezmények igénybevétele céljából - beszerzi az OSZI mozgáskorlátozottságot megállapító szakvéleményét, annak a szakvélemény érvényességi ideje alatt új igazolást benyújtania nem kell.

Nincs jelen

 

#155 2009-01-07 16:43

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves én!
Kösz a bemásolt törvényt. A g. pont vonatkozik ránk. Kórházi igazolás alapján a háziorvos adja ki az igazolást. Láthatod, hogy nincs ahhoz a feltételhez kötve, hogy rokkantnyugdijas vagy-e. Az állapot maga az indok. Az igazolást rakd be a személyi jövedelemadó bevallásodba, mert ez adóellenõrzéskor fontos.

Szeretettel ölel                                                                                         Györgyina

Nincs jelen

 

#156 2009-01-07 19:24

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Györgyina!

A colitis és a crohn betegség az súlyos szervi károsodással járó immunbetegség? Én nem tudom, nem viccbõl forszírozom.

Nincs jelen

 

#157 2009-01-07 19:29

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves én !
Nézz át az egyéb fontos téma topikba,a kérdésedre az áprilisi májusi bejegyzésekben választ találsz!

Nincs jelen

 

#158 2009-01-07 19:50

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves én!
Eszembe sem jutna viccelni ilyen fontos kérdésrõl. Igen, a chron-colitis egy autoimmun betegség, ami szervi károsodásokkal jár. Mivel én orvos nem vagyok, csak azt írhatom, amit az orvos bejelölt az adóigazolási lapokon.
Ha részletesebben érdekel a téma keresd fel a gasztróenterológust, pontosan tájékoztat, hogy miért is az.
Ha viccelni szeretnék erre meg van a megfelelõ fórum, oda fogok írni.

Szeretettel ölel                                                                                        Györgyina

Nincs jelen

 

#159 2009-01-13 15:51

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Mai tippem: minden településen kötelezõ szociális foglalkoztatót fenntartani a munkaképesség-csökkentek foglalkoztatására, ez általában egy egyszerû betanított munka, amivel sokat kell dolgozni, de keveset lehet keresni. Elõnye, hogy otthon is lehet végezni. Aki sok munkával keveset akar keresni - mert annyira kevés a nyugdíja, próbálja meg, kiegészítésnek jól jöhet.

Ölellek Benneteket betegtársatok                                                        Györgyina

Nincs jelen

 

#160 2009-01-15 18:47

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Györgyina:
jól tudom, hogy az adókedvezményt akár havonta, akár adóbevallásnál egy összegben is igénybe lehet venni? Mert ezen agyaltunk egy ismerõsömmel.
Köszi.

Nincs jelen

 

#161 2009-01-16 06:05

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Judy: jól tudod, minden év elején január 31-ig nyilatkozni kell a munkáltatónál, hogy milyen kedvezményeket szeretnél, ill. lehet figyelembe venni az szja elõleg megállapításánál. Ide tartozik az adókedvezmény, a sullyos fogyatékossági kedvezmény, a gyermekkkedvezmény, stb.stb.
Lehet évente is az adóbevalláskor egyösszegben is leírni, de akkor havonta több az adóelõleg levonás, tehát a nettó bér kevesebb. Aki utólag érvényesíti a kedvezményeket - 5 évre visszamenõleg - természetszerüleg egy összegben érvényesítheti.
Tehát célszerû minden hónapban igénybe venni, több pénz kerül a zsebbe. APEH-nak nem kell hitel.

Csókolom okos fejecskéd                                                                           Györgyina

Nincs jelen

 

#162 2009-01-16 16:57

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Köszi Györgyina! Értem jogot, de az adó témát már az iskolában is utáltam. És ez márra sem változott meg :D
Az, hogy egyösszegben igényelem vissza, úgy tekintem, hogy havonta félre tettem egy kicsit, és milyen jó, visszakérni állambácsitól egy kis pénzt :D

Nincs jelen

 

#163 2009-01-16 17:51

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Györgyinya!

Jól sejtem akkor, hogy ha nem szól az emberfia a munkáltatónak errõl a kedvezményrõl és egyösszegben kéri adóbevalláskor, mindemellé önadózóként tölti ki a nyomtatványokat, akkor lényegében a munkáltató errõl nem is szerez tudomást? Mert hogy az lenne a célom, hogy a munkáltató ne tudjon róla, hogy betegséggel élek, ellenben jó lenne kihasználni az adókedvezmény adta lehetõségeket. Ez így tök logikus, de örülnék, ha rábólintanál, hogy jól sejtem a dolgokat :-)

Köszike!

Nincs jelen

 

#164 2009-01-16 17:58

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

kbalu! Én is pont erre gondoltam. Mi köze a munkáltatómnak ahhoz, hogy nekem ilyen betegségem van. Nem kell, hogy esetleg evvel visszaéljenek. Az igazolásom megvan és minden évben önadózóként vissza fogom igényelni ezt az összeget. Jó ez egyösszegben is! Lehet menni nyaralni, vásárolni belõle! Rosszul okoskodom?

Nincs jelen

 

#165 2009-01-16 18:29

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves kblau! igen, lehet egy összegben is.


                                                                                                Györgyina

Nincs jelen

 

#166 2009-01-16 18:52

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Betegtársaim: a www.apeh.hu oldalon a személyi jövedlemadó részt kell kiválasztani és a nyomtatvány letöltés részt nézzétek. Ebben mindenrõl el lehet tájékozódni. Nyomtatvány száma 0753. Ezt kiválasszátok és ebbõl a leírásból gyakorlatilag minden megoldható.


                                                                                                         Györgyina

Nincs jelen

 

#167 2009-02-05 07:48

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Editke: Mivel világosan kiderült a leirtakból, hogy a bevételed jövedelem, az lenne a legjobb, ha a papirokkal együtt bevonulnál az illetékes APEH-ez és ott nyilatkoztatot tennél, hogy Õk készitsék el a bevallást. Erre február 16-ig van lehetõség. Ha nyugdijas vagy akkor a nyugdijról szóló és igazolást se felejtsd otthon, ha nem akkor amit írtam tárgytalan.

Ha ez probléma és Budapesti vagy én elkészitem Neked.

Szeretettel ölel betegtársad                                                                               Györgyina

Nincs jelen

 

#168 2009-02-20 10:07

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

lencsi írta:

Segítség!!Kérlek, segítsetek nekem! Tudom, hogy valaki, valamikor belinkelte a nyomtatványt, amit a dokinak kell kitölteni és aláírni, hogy megkapjam az adókedvezményt, de akkor nem nyomtattam ki, most meg nem találom a fórumon.:mad:
Küldje el a linket valaki légyszi!!!!!! :) köszönöm,köszönöm,köszönöm :):):)üdv. Lencsi

Lencsi, a mellekletben megtalalod a nyomtatvanyt...sok sikert

Nincs jelen

 

#169 2009-02-24 10:27

Tami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Hali!

Azt szeretném kérdezni, tudom lehet buta kérdés, de ezt az egész igazolást
ki kell nyomtatni, vagy csak a 2. számú mellékletet? ( az elsõ 3-4 sort nem??)
Ezt csak berakom a bevallás mellé és kész?
( nem értek ezekhez sorry...)

Köszike

Nincs jelen

 

#170 2009-02-24 10:39

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Tamcsi! Az igazolást ki kell nyomtatni, orvos kitölti és az adóbevallás mellékleteként Tedd el mert csak akkor kell bemutatni, ha ellenõrzést kapsz. Egyébként 5+1 évig kell õrizni, mert ez az ellenõrzési idõ. De én azért tovább is õrizném.

Minden jót kivánok                                                                                                              Györgyina

Nincs jelen

 

#171 2009-02-24 10:41

Tami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Drága Györgyina!

Nélküled nem tudom mi lenne velünk!!
Köszönöm szépen.

Puszi

Nincs jelen

 

#172 2009-03-05 12:04

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Sziasztok azt szeretném megkérdezni tõletek,hogy colitises vagyok milyen kedvezményre vagyok jogosult?Én nem értek ehhez a dologhoz.Köszönettel:Edith

Nincs jelen

 

#173 2009-03-05 12:49

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Edit!
Házi tündérünk valahol már leírta söt a nyomtatvány  is be van linkelve most nincs érkezésem keresgetni de vagy itt vagy a leszázalékolás topikban megleled.

Nincs jelen

 

#174 2009-08-26 20:44

angeluc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Sziasztok !

Köteles vagyok-e a munkáltatóm által szervezett és minden évben kötelezõ alkalmassági orvosi vizsgálaton elmondani, hogy milyen gyógyszert szedek és mi a betegségem? (Colitis)
Én azt gondolom, hogy most nem mondanám el, mert félek, hogy esetleg hátrányom lenne belõle.
Véleményetek? Ti mit tennétek?

Nincs jelen

 

#175 2009-08-26 21:05

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Hali Angeluc!

Pont én is most estem túl az elmúlt 2 hétben, a céges kötelezõ orvosi vizsgálatokon. Céges orvos legeslegelejétõl tudja rólam, hogy colitises vagyok, mert amikor nem tudtam róla, hogy mibajom a kezdeti tüneteimmel is hozzá fordultam amíg kórházba nem kerültem. Kb heti szinten megyek hozzá, fiatal jófej, ha másért nem, azért hogy legyen kinek "panaszkodnom" és aki legalább tud tanácsot is adni.
Gógyszerekre, fõbb betegségekre úgyis rá fog kérdezni, én szerintem hátrányod semmiképpen nem lehet abból ha bevallod...
Szemvizsgálaton is említettem a gyógyszereimet, szemidegeimmel már problémák is vannak...klassz
Én azt mondom nyugodtan említsd meg a dokinak, legalább ha cégnél rosszul vagy (ahogy én is sokszor) tud felírni vagy adni vmit. Ma én is kaptam vmi új fájdalomcsillapítót, holnap meg is írom mi az, ma nem jutottam el munka után gyógyszertárba.
Legjobbakat.

Nincs jelen

 

#176 2009-08-26 21:23

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

angeluc: Elvileg igen, mert ellenkezõ esetben félrevezeted az üzemorvost.
Az orvost köti a titoktartás, így nem adhatja tovább a cégvezetõknek. Tehát, ha csak nem félsz attól, hogy alkalmatlannak talál (egyébként lehet mondani neki, hogy szinte panaszmentes vagy), akkor nem érdemes kockáztatni.

Nincs jelen

 

#177 2009-08-29 23:01

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Egy igen csak elképesztõ dologra szeretném felhívni mindazok figyelmét, akikre rokkantságuk miatt bértámogatást igényel a munkáltatója. Errõl tegnap reggel szereztünk tudomást.
Aug. 26.-án született egy kormányrendeket (168/2009.), melyet 27.-én ki is hirdettek. Eszerint szeptember 1.-tõl meghatározatlan ideig a munkaügyi központok nem fogadhatnak be bértámogatási kérelmet. Ennek értelmében ha lejár a jelenleg érvényes hatósági szerzõdése, újabb kérelmet nem adhat be a munkáltató. Ezzel az állásunk kerül veszélybe. Ha ez érint valakit, ajánlom, hogy még aug. 31-én (hétfõn) adjon be a munkáltatója új kérelmet, mellyel legalább 12 hónapra biztosítva lehet a bértámogatás -> az állása.

Nincs jelen

 

#178 2009-08-29 23:09

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Mit mondjak? Lehet ez még ennél rosszabb is? Komolyan mondom felháborító!

Nincs jelen

 

#179 2009-10-12 15:36

dubikata
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Sziasztok!
SzeretnÉm A SegÍtsÉgeteket KÉrni,hogy Nem E Tudtok Valamilyen Otthon VÉgezhetÕ MunkÁt,ami ValÓs Is,mert Engem MÚlt HÉten Vertek Át,borÍtÉkolÁs MelÓban, De Valamit Nagyon SzeretnÉk Dolgozni.kÉrlek,szÓljatok,ha Tudtok Valamit.kÖszÖnÖm!

Nincs jelen

 

#180 2009-10-12 16:09

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Dubi Kata!
Menj be az önkormányzat szociális osztályára minden felvilágosítást meg kell adjanak. Vagy köz munkát ajánlanak az kb minimál bér de több a semmiénél. Viszont ott lehet olyan munkát ajánlanak ami nem tetszik de ha teheted vállald el, mert késõbb ha nincs munka könnyebben adnak segélyt mert dolgoztál a közmunka programban. 
Ha azt mondják nem jár semmi, akkor bizony a leszázalékoltatás is szóba kerülhet. De az egy másik történet és az már jó tündérünk "hatásköre" !
További szép napot.

Nincs jelen

 

#181 2009-10-12 18:10

dubikata
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Szuszidi!kÖszÖnÖm A TanÁcsodat!megprÓbÁlom:)

Nincs jelen

 

#182 2010-05-18 13:53

Feredir
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Sziasztok!

Arra lennék kiváncsi, hogy 56%-os rokkantként hány órát dolgozhatok úgy, hogy én nem vagyok jogosult rokkant nyugdíjra sem pedig rehabilitációs járadékra? Illetve jár e valamilyen kedvezmény.
Váaszotokat elõre is köszönöm

Nincs jelen

 

#183 2010-05-19 12:58

pötyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Feredir!
Az hogy lehet hogy ennyi százalékkal egyikre sem vagy jogosult?
A kérdésedre válaszolva:
Amennyit bírsz dolgozni ha van cég ami alkalmaz így is. ;)                                           
A cég kap kedvezményt ami foglalkoztat(-na). :(
Neked fogyatékossági adókedvezmény jár "csak". :(
Sok sikert és tünetmentes szép napos tavaszt!

Nincs jelen

 

#184 2010-05-21 13:04

Feredir
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Nagyon szépen köszönöm :)

Nincs jelen

 

#185 2010-11-08 14:11

Katt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

munkalehetõség (megváltozott munkaképességûeknek is)
irodai, 6 órás munka
http://www.hrevolution.hu/site/index.ph … sszisztens

Nincs jelen

 

#186 2010-12-16 15:02

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Mindenki,
idén októberben megkaptam a 60%-ot, de jelenleg táppénzen vagyok. Most értesültem róla, hogy februárban megszûnik a munkaviszonyom ( amellett, hogy az egy évem majd csak júniusban járna le..), be kell majd mennem elintézni a kilépést, illetve meg kell igényelnem a nyugdíjat ( azt is ma tudtam meg, hogy kemény 40 ezer körüli összegre számíthatok ). Dolgozni az állapotom miatt nem mehetek vissza. Elkezdtem itthon végezhetõ munkát keresni, ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogyan egészíthetném ki az az alamizsnát, amit nyugdíj címén, közel 22 évi munka után adnak..várom a tippeket, ötleteket.
Köszi
Ági

Nincs jelen

 

#187 2010-12-16 16:25

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Bögni!
Amíg tudsz maradj betegállományba ha az a nagyobb pénz. Györgyina majd segít.
Otthoni munka? Tessék felébredni! Bilibõl kéz kijön.
Be ne dõlj nagyon sokan kérnek arra pénzt hogy listát küldenek neked a munkákról. Nem valósak és pár ezresed ugrik. Expresszen nézz körül (most van fent egy kettõ ) (ezt használd az expresszen a keresõben: otthoni munka)  s olyan munkát keress ami nem nehéz pár óra ráfordítással csinálható. Személyes adataidat csak akkor add ki ha már túl vagytok egy személyes megbeszélésen és tuti utána jártál a cégnek. Ne akarj sokat keresni, de keveset sem. Vannak cégek akik kimondottan megváltozott munkaképességûeket alkalmazz. De ne fûz hozzájuk nagy reményt. Krivánok neked sok sok szerencsét a munka kereséshez szükség lesz rá.  Ha kérdésed van írj bátran.
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#188 2010-12-16 18:56

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Szuszidi, a baj az, hogy a munkáltatóm által küldött nyomtatványon szerepel az, hogy a táppénzre való jogosultságom február 22.-én lejár. Nem rajtam múlik..bár érdekelne, hogy miért nem tölthetem ki az idõmet..illetve az is eszembe jutott, mi van, ha nem megyek be kilépni, hanem megvárom, hogy felmondjanak, hiszen akkor járna a végkielégítés..majd bele kell ásnom magam a témába. Mindenesetre ez az eljárás eléggé felháborít, rosszul esik..néztem az itthoni munkákat, egyelõre csak átverésekkel találkoztam..de nem adom fel, megpróbálom ebbõl a helyzetbõl is kihozni a legjobbat.
Ági

Nincs jelen

 

#189 2010-12-16 19:47

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Igen a legjobb ha megvárod míg kirúgnak. De menj el a munkaügyi központba vagy munka jogászhoz. Kérj segítséget. Mert nekem úgy rémlik hogy ha ki is tesznek a beksi még jár 3 hónapig.
Szuszi

Nincs jelen

 

#190 2010-12-17 08:55

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Drága Bögni, Szuszinak teljesen igaza van. Valahol olvastam talán az MCBBE honlapon, hogy van munkajogászuk. De amúgy is jár az ingyenes jogi segítség a magyar állampolgárnak, errõl érdeklõdj a településed polgármesteri hivatalában. Lehet, hogy helyben nincs, de Gödöllõn kell, hogy legyen.
Vagy még az OEP.
Ne hagyd magad, ami Rajtad áll, próbáld megtenni. Akkor legalább magadat nem kell okolnod a végén (bár ez sovány vigasz, tudom). Puszillak!!

Nincs jelen

 

#191 2010-12-17 10:09

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Bögni, tegnap irtam válasz emilt, remélem nem bénáztam el.

Nincs jelen

 

#192 2010-12-17 15:32

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Ede, a sovány vigasz is vigasz, és én köszönöm Neked:)!
Szuszidi, Neked is köszönök mindent:)!
Györgyina drága, megkaptam az emilt, válaszoltam is, köszi:)!

Nincs jelen

 

#193 2011-01-07 10:02

Brigus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Györgyina!

Szükségem lenne a tapasztalatodra!
Kicsit rólam:
2008 decemberében szültem a kisfiamat.2009 novemberében diagnosztizáltak Colitiszt Nálam.Gyakorlatilag azóta nem vagyok tünetmentes.Tavaly augusztus óta nem tudom leépíteni a medrolt,szedek még mellette Imuránt,Pentasat.Idõ közben orvost váltottam és a Dr.Nõm kilátásba helyezte a biológiai kezelést miután a Medrol ennyire nem használ.
A Problémám:
A kisfiam már Bölcsis.Január 25-ig vagyok szabadságon de nem tudom,hogy ebben az állapotban vissza tudok-e menni dolgozni.1 napra nem tudok elõre tervezni.Mindig reggel derül ki,hogy az egész napot a wc-n töltöm-e vagy "csak" 1,5-2 órát reggel.Folyamatosan vérzek,hol jobban,hol kevésbé.
Egészségügyben dolgozom,egy helyen most már 10 éve ha a Gyedet is beleveszem.Viszont a 10 év alatt sajnos nincs túl sok jó tapasztalatom a fõnökömmel kapcsolatban.Nem a humánusabb fajtából való.Félek,hogy ha kiderül a betegségem egész egyszerûen ki fog rugni és akkor nekünk annyi anyagilag.Márpedig ilyen tünetekkel titkolni ugye nem lehet.Gondolkoztam azon,hogy elmegyek betegállományba még a szabim lejárta elött amíg a biológiai kezelés elrendezõdik(de hát az sem kevés idõ).És mi van ha az OEP nem tart rá jogosultnak??Tudom részemrõl ez sem lenne humánus megoldás a munkáltatómmal szemben de nekem most a családomra kell gondolnom elsõsorban.Mégiscsak több pénz lenne mint a munkanélküli segély amire a késöbb is el tudok menni.

Szerinted mit csináljak?
Beszéljek a fõnökömmel és kockáztassam meg,hogy kirug vagy legyek etikátlan?

Köszönöm a választ
Brigi

Nincs jelen

 

#194 2011-01-07 11:06

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Brigi, bocs, hogy én írok, de légy etikátlan. Kizárólag magadnak vagy a legfontosabb, ez lebegjen a szemed elõtt (persze a családodon kívül). Hidd el, ha úgy hozza a sors és kényszerhelyzetbe kerül a fõnököd (fõleg, ha még a tapasztalataid is olyanok), akkor nem feltétlenül az etikát fogja szem elõtt tartani. Menj el betegállományba, teljesen jogosan jár! Jobbulást kívánok Neked (is)!!!!

Nincs jelen

 

#195 2011-01-07 11:51

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Én ezért kaptam meg szerintem olyan gyorsan a felmondást írásban is, mert gondolt arra, hogy vígan elmehetek táppénzre. Sajna nem volt annyi lélekjelenlétem, hogy valami indokkal ne írjam alá, és azzal a szúrással elvonuljak a házidokihoz. BRIGUS MENJ EL TÁPPÉNZRE! Én sosem használtam ki ezt a betegséget ilyen tekintetben, de ha megment a nélkülözéstõl, hát pont lesz'tam volna, mit gondol a volt fõnököm, mert csak kirúgott a csuda vigye el...

Nincs jelen

 

#196 2011-01-07 12:26

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Brigus! Egyet értek az elõttem szólókkal. Amíg a szabadságodat töltöd, menj el betegállományba, de igyekezz, ne várd meg a végét. A fõnök, az mindig fõnök, egyik sem humánus, magaddal, a családoddal törõdj. Ne feledd, hogy a lurkódnak egészséges édesanyára van szüksége, aki felneveli õt. Nem tudom, hol élsz, nem tudom hol és mit dolgozol, de sanda gyanúm szerint az egészségügyben mindig találsz munkalehetõséget. Már csak a jogszabályoknak kell utána nézni, hogy saját jogon meddig lehetsz táppénzen. Egy biztos, az elsõ 15 munkanap, az betegszabadság, utána veheted igénybe a táppénzt.

Nincs jelen

 

#197 2011-01-07 12:53

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Brigus. Itt nem lehet etikáról beszélni semmilyen értelemben, tehát ez nem játszik szerepet.
Szabadságod lejárta elõtt 2 nappal jelentkezz a háziorvosodnál és kérd, hogy vegyen táppénzbe. A táppénz összesen 365 napig jár, de az elõzõ évben kivett táppénzt leszámitják belõle, tehát két év átlagában jár a 365 nap.
180 nap táppénz után a háziorvosnak kötelessége javasolni az orvosszakértõi viszgálatot a munkaképesség csökkenés megállapitására, illetve, hogy mennyi idõn belül várható javulás az állapotodban.
Elmész az ORSZI-ba és ha szerencséd van leszázalékolnak, vagy rehabilitációs munkakörben helyeznek el.

Ennyi a jogi rész. Magánvéleményem: egészségügyben ilyen betegen nem birsz dolgozni, fizikailag képtelen lennél, még ha visszavennének is.

Ha még van kérdésed, nyugdotan tedd meg.

Linuskám, hát hogy baltázhattad el a táppénz lehetõségét. Ezek a hiénák rádtörnek és akkor zavarodban mindent aláirsz. Kérj méltányossági táppénzt a nyugdijbiztositásnál.

Nincs jelen

 

#198 2011-01-07 14:00

Brigus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Györgyina!

Köszönöm a választ!

Beszéltem egy volt kolléganõmmel is e témában aki ismeri a másik fél hozzáállását és egyetértett abban,hogy most én legyek etikátlan.Ezt fogom tenni,a családom a legfontosabb és pusziból nem tudunk megélni sajnos.
Hétfõn hívom a gasztrós Dr. nõmet,hogy vérzek-e még és lehet,hogy kérek tõle egy véleményt a betegállományba vételrõl.(amíg eldöntjük mi lesz a biológiai kezeléssel)Bár a körzeti orvosom nagyon jó fej és szerintem szó nélkül kiírna.
Leszázalékoltatni nem szeretném magam.Bízom benne,hogy találunk olyan megoldást amivel ugyanúgy tudok majd dolgozni mint azelött.Szeretem a szakmámat.Nem tudom és nem is akarom 33 évesen elfogadni ezt a helyzetet.

Köszönöm a válaszokat

Nincs jelen

 

#199 2011-01-07 16:19

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Brigus, én is az eü-ben dolgoztam, és csak egyetérteni tudok Györgyinával, ezzel a betegséggel ott nem fogod bírni!!! Vedd figyelembe azt is, hogy az Imuran egy erõs immunszupresszáns, tehát Te minden, az osztályon létezõ fertõzéssel szemben védtelen vagy ( nekem 2x sikerült benyelnem az MRSA-t ), úgyhogy futás szépen betegállományba!! Most Te legyél Magadnak a legfontosabb!!! Az pedig nem a háziorvos jófejségén múlik, hogy egy aktív colitissel táppénzbe vesz-e...
Ági

Nincs jelen

 

#200 2011-01-07 16:56

Brigus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Szia Bögni!

Kimondtad egy elrejtett gondolatomat.Én is az MRSA-tól félek a legjobban.
Dializis osztályon dolgozom és a 8 év alatt amíg aktív voltam (dolgoztam),sajnos sok MRSA-s betegünk volt pedig elvileg nem is lehetett volna.Arról nem beszélve,hogy az utána való fertõtlenítés is elmaradt mert ugye a kezelések nem maradhattak el.És ebbe csak most gondoltam bele igazán......

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB