#201 2011-01-08 08:46

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Szia, Brigus,
sajnos ez ebben a szakmában nagyon is benne van a pakliban...a mi osztályunkon még az sem volt megoldható, hogy ezeket a betegeket legalább elkülönítsék a többitõl. Az MRSA.t elkapni még teljesen egészséges embernek sem egyszerû menet, nemhogy egy legyengültnek...
Vigyázz magadra...ez a legfontosabb. Magad és a Gyermeked miatt ( aki egyébként egy tünemény:))!!!

Nincs jelen

 

#202 2011-01-08 13:57

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Györgyinám mit értesz méltányossági táppénz alatt? A háziorvosom azt mondta, hogy február 1-vel, mikor lejár a felmondási idõm, egy hónap passzív táppénzre még el tudok menni. Utána munkanélküli, ha minden kötél szakad. Eddig még mindig találtam új munkát 1-1,5 hónapon belül, nyilván most is inkább erre gyúrok :) Bár január végéig állományban vagyok, nem kérik, hogy bent legyek, ez azért megkönnyíti a dolgom. És mivel a rendes felmondásomba is beleírták, kifizetik ezt a hónapot, ettõl nem félek. Korábbi kollegáknál sem volt ilyen probléma.

Nincs jelen

 

#203 2011-01-09 11:14

Brigus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Szia Ági!

Köszönöm a bókot a kis srác nevében.És ami a legfontosabb makk egészséges.Remélem nem örökli ezt a nyavalyát tõlem.

Üdv Brigus

Nincs jelen

 

#204 2011-01-09 19:05

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Linuskám a méltányossági táppénzt a rendes táppénzes idõszak lejárta után lehet kérni a Nyugdijbiztositási Fõigazgatóságon, ahol vagy adják, vagy nem, mivel méltányossági és nem kötelezõ. Általában vagy negyedévre, vagy félévre szokták engedélyezni. Azt kell mondani, vagyis irni, hogy kb. addigra jobban leszek. Mármint, hogy a kérelmezõ.
Szóval ez csak egy lehetõség ami vagy bejön vagy nem.

Nincs jelen

 

#205 2011-01-09 19:45

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

hát ez az, hogy rendes táppénzre már nem tudok elmenni, mert felmondási idõ alatt úgy tudom, nem lehet... ezért mondtam, hogy ezt nagyon elrontottam :( a háziorvosom asszisztense szerint a felmondási idõ után 1 hónapra még el tudok menni ún. passzív táppénzre...

Nincs jelen

 

#206 2011-01-10 09:32

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Linus, a felmondási idõ az még munkaviszonynak számit, hogy nem tartanak a szolgáltatárasidra igényt, az egy dolog, elvileg le is dolgoztathatnák.
Na, szóval a passziv táppénz az nem azonos a méltányossági táppénzzel. Én mindenképpen megpróbálnék egy méltányossági kérelmet beadni, ne bumm, legfeljebb elutasitják, mit veszithetsz? öt perc a kérelem megirása.

Nincs jelen

 

#207 2011-01-10 15:06

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Holnap megyek második körös interjúra, ezek szerint annak, akinek kellett - vagyis az illetékes csoportvezetõnek - tetszettem. Azt sajnos nem tudom, van-e még valaki játékban, csak azt, hogy olyanokat hívtak be elsõnek, akiket belsõs kollegák ajánlottak és megfeleltek a telefonos interjún, így engem is.

Köszönöm Jótündérem, átgondolom. Nagy puszi érte :)

Nincs jelen

 

#208 2011-01-10 15:57

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Linus, gratulálok, nagyon klassz Csajszi vagy, egy kalappal.

Nincs jelen

 

#209 2011-01-10 20:31

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Én is túl vagyok a mefelelt önéletrajz utáni elsõ körön, és egy próbamunkán...tegnap volt a leadási határidõ... még nem jeleztek. Pedig ma úúúúúgy vártam. (Azt mondták a beszélgetés után,hogy egy csomó jó pontot szereztem...)
Nagyon izgulok :D

Nincs jelen

 

#210 2011-01-11 22:25

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Györgyinám: ha holnap igent mondok, hétfõn kezdhetek :) A fizetés volt az egyetlen kérdés, mert a mostani helyen jól kaptam, és ehhez képest õk jelentõsen kevesebbet tudnak ajánlani. Végül meghánytam vetettem, abból is kijövök, és amirõl le kell mondanom, az megoldható.
Egy nagyon fontos dolog döntötte el igazából a kérdést: tudom, hogy emberileg és munka szempontjából is nagyon jó helyem lenne ott... A volt kolleganõm náluk dolgozik, benne megbízom, kaptam bõven a háttérinfot :)

Nincs jelen

 

#211 2011-01-11 22:39

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Linus, gyõzni fogsz, megérdemled. Egy kalappal. És hogykevesebb a lóvé, egy kis vigasz. Idén a több lóvéból több adót vonnak az alkalmazotti kedvezmény csökkenése miatt. Tehát ne búsulj, igy is marad annyi, mint ha egy picivel többet kaptál volna. Jól döntöttél.

Nincs jelen

 

#212 2011-01-12 21:07

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Köszönöm a bíztatást :) Ma hívtam õket, hogy nem sikerült elijeszteniük :D Az elsõ 3 hónapban nincs még cafeteria, ami egyébként nagyon jó náluk, úgyhogy most megpróbálok kicsit spórolni még ebbõl a lóvéból, hogy azt gond nélkül átvészeljem. Holnap megkapom a régi helyen a kilépõpapírjaim, és mivel nem kell letöltenem a felmondást, hétfõn kezdhetek is. Már most szóltam, nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan találok és február 1-én sajnos fix programom van. Mondták rendben, nem is kérdezték mi - hát Remi :)

Nincs jelen

 

#213 2011-01-12 21:16

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Linus!
A Remi találkát nem lehet kihagyni, ha megbeszélted vele akkor ott kell lenni!!! (Jó barát) :D  :D  :D

Nincs jelen

 

#214 2011-01-13 21:25

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

ez egy ritka fontos randi, így is van :)

Nincs jelen

 

#215 2011-01-26 16:47

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Sziasztok!
Veletek is megosztom az örömömet... felvettek a gyakornoki munkára. Ráadásul az enyém lett a legjobb próbamunka! Most repkedek :)
Azt kell még kiderítenem, hogy ettõl még jár e munkanélküli vagy sem.Nem kapok érte fizetést.
Bár még nem tudom mekkora elfoglaltságot jelent. Kb heti 3nap + itthoni munka. Amellett nem tudok teljes idõs állást vállalni. Tehát nem fogok tudni eleget tenni annak, hogy keresek valamit.
Bár a családom szerencsére azt mondja, hogy ez ne izgasson. Csak gyakorlatozzak az most fontos.

Nincs jelen

 

#216 2011-01-26 17:24

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Zsuzskaa! Nagyon klassz, gratulálok! Ügyes legyél!

Nincs jelen

 

#217 2011-01-26 19:47

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Zsuzskaa, gratulálok csak így tovább, jó lesz ez...!!! :)

Nincs jelen

 

#218 2011-01-27 21:12

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Zsuzskaaa, azért szerintem érdeklõdd meg, hogy juss is valamilyen juttatáshoz. Befektetésként sosem jön semmi rosszul, nem? Jól dolgok alakulását kívánom Neked!!!!

Nincs jelen

 

#219 2011-01-27 23:36

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Ede, bemegyek majd a munkaügyi központ kirendeltségére, mert a neten semmit nem találtam errõl a témáról. Bár annyit igen hogy akkor is jogosult vagyok, ha csak alkalmi munkáim vannak.
:)
Valami kell, mert az összes tartalékom nem szeretném felélni :)

Köszi
Puszi :)

Nincs jelen

 

#220 2011-04-19 13:12

maszat
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Sziasztok
A segitségeteket szeretném kérni. Lassan egy éve dolgozom rokkantnyugdijasként egy cégnél, de sajnos most megmûtöttek és el kellett jönnöm táppénzre. A háziorvosom szerint, ha rokkantnyugdijasként dolgozom csak évi 15 nap táppénz jár nekem. Ez tényleg igy van? Tudtok nekem ebben segiteni?

Nincs jelen

 

#221 2011-04-19 15:17

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Igen évente 15 napra vagy jogosult. Azt jöhet a szabi s a fizetetlen szabi. Vagy kiír beksibe de nem fizetik ki csak "igazolás" ként használjátok a beksit!
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#222 2011-04-19 16:06

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

maszat, a rokkant nyugdíj alapján biztosított vagy, emiatt nem kell eü járulékot fizetned ---> ezért nem vagy jogosult táppénzre. Az éves 15 munkanap betegszabadságot a munkáltató fizeti, ha ez idõ alatt nem gyógyulsz meg, akkor a a többi táppénzes nap már csak fizetetlen igazolt lehet.

Nincs jelen

 

#223 2011-04-20 09:37

maszat
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

köszönöm a segítséget

Nincs jelen

 

#224 2011-07-19 17:30

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés


Ingyenes OKJ képzésen való részvétel pályázat
Frozina írta:
"Kedves sorstársak!
Az MCCE honlapján találtam rá egy pályázati felhívásra, amely szerint több OKJ-s tanfolyam elvégzéséhez nyújt a kiíró  100%-os vissza nem térítendõ támogatást (nem az MCCE)*. Augusztus 25-ig lehet benyújtani a pályázatokat. Vannak jó szakmák is, érdemes átnézni és gyorsan pályázni mindenkinek, aki ilyesmiben gondolkodik.
Jó lenne, ha lenne közülünk olyan,  aki ismeri a kiíró Oktatás - Fejlesztés - Tanácsadó Iroda követelményrendszerét, hogy biztosabban nyerjünk..."

*mccbe

Nincs jelen

 

#225 2011-07-20 09:30

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Honnan lehet letölteni a pályázati ûrlapot? Mert én azt kerestem!

Nincs jelen

 

#226 2011-07-20 09:45

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

én írta:

Honnan lehet letölteni a pályázati ûrlapot? Mert én azt kerestem!



Az oldal jobb alsó sarkában ;)  és így néz ki..

Nincs jelen

 

#227 2011-07-20 11:45

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Off! Köszi, már látom. De nálam a bal sarokban van! On!

Nincs jelen

 

#228 2011-07-20 12:31

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

én írta:

Off! Köszi, már látom. De nálam a bal sarokban van! On!

off
OK...a szemed jó, de a figyelmed összpontosítása még korrigálásra szorul... :)
on

Nincs jelen

 

#229 2011-07-20 12:57

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Captain! Jól van na. Azért nem kell mindig a kisebbet bántani! :D:D:D

Nincs jelen

 

#230 2011-07-28 21:06

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Sziasztok!

Írásban megkérdeztem a pályázat kiíróját az értékelési szempontokról, hogy nagyobb legyen az esély a nyerésre. Közkinccsé teszem a választ, mert ha mi nem, akkor senki nem érdemli meg, hogy nyerjen. Megkérdeztem azt is, hogy kell-e csatolni mellékleteket, ajánló levelet.
Íme:
Csupán ajánlásokat fogadunk a pályázati szakaszban, amennyiben a programba bekerül a pályázó, ezen dokumentumokat a képzõszerv úgy is befogja kérni. A pályázat elbírálásához nem szükséges,
Az alábbi rendszer-struktúrát alkalmazza a program bizottság:

1.)    Formai követelményeknek való megfelelés
    Célközönségnek megfelel
    Hiánytalanul kitöltött adatlap
2.)    Legmagasabb iskolai végzettség
    Középiskolai végzettség
    Fõiskolai végzettség
    Egyetem, szakirány szerinti végzettség
3.)    Képzésen való részvétel motivációi
    Munkahelyi motiváció
    Személyes motiváció
    Fenntartható jövõ motivációja
    Kompetencia fejlesztés motivációja
4.)    Összbenyomás a pályázati anyagról
    Megjegyzés, egyéb bírálati vélemény


Hajrá!

Nincs jelen

 

#231 2011-08-02 09:56

Nicika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Szép reggelt mindenkinek!
Szebbet mint nekem. Több mint egy év munkanélküliség után 29 éves fejjel végre májusban találtam munkát magamnak. A Brendon babaáruházban dolgoztam nyilván próbaidõn. Augusztus egytõl lettem volna véglegesítve. Ma reggel jött a felmondó levél...kibuktam... Most mi lesz velem? Otthon vár egy 5 éves kislány akit fel kell nevelnem.
Szerintem pillanatnyilag nem vagyok TB ellátott, sem munkanélkülire jogosult. Gondolom TB csekket kell befizetnem. Ilyen hogy passzív táppénz már nincs ugye? Tudja valaki hogy mûködik ez jogilag? Kérlek valaki mondjon valami bíztatót, mert kicsit összeroppantam. És nem akarom hogy ez visszavessze a jobbuló betegségemet.
Várom ötleteiteket!

Nincs jelen

 

#232 2011-08-02 13:58

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Kedves Nicika! Hát ez nem volt ma egy bomba hír, de nem is annyira szörnyû, amennyire elsõre látszik.
Sajnálom, hogy nem véglegesítettek, jó lett volna, de akkor az a kérdés, hogy a próbaidõ alatt egyáltalán be voltál-e jelentve, adtak-e kilépõ papírokat? Ezt légyszike ird meg.
Igen, jelenleg nem vagy biztosított, de most, azonnal menj be az Önkormányzatba és mint rászoruló, kérd a TB kártyád érvényesítését, hogy ne kelljen fizessél és ha már ott vagy, akkor kérd az aktív korúak munkakeresési támogatását is. Mindezt a szociális osztályon kell kérni.
És találsz más lehetõséget, hidd el, nem Neked való ez a hely, ahonnan csak igy kirúgtak, nem érdemelnek meg Téged, hogy szorgalmasan dolgozz nekik.

Van itt egy betegtársunk Nelly néven, aki a kereskedelemben dolgozik - úgy tudom Takó vagy valami ilyesmi bolthálózatnál - irj neki itt emailt és kérd a segítségét, egy végtelen segitõkész aranyos betegtársunk. Hátha Õ tud valahol helyet Neked.

Fel a fejjel Nagylány és millió puszi a Tündérkédnek és ne félj, mindig, minden megoldódik, csak tarts ki.

Ha van kérdés, bármikor szívesen válaszolok, ha tudok.

Nincs jelen

 

#233 2011-08-02 15:43

Nicika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Szia!

Köszönöm a nagyon kedves választ.
Természetesen próbaidõ alatt be voltam jelentve, szerzõdés és egyéb papírok is a rendelkezésemre állnak. Gondolom most majd minden papírt megkapok ami még kell. Gondolom ilyenkor a fizetést is hamarabb kapom. Viszont táppénzes papírt csak 25-ig tudtam leadni mivel utána már kórházban voltam és onnan majd a kórház fog adni. Azt majd még nyilván át kell adnom nekik.
Annak is utánajártam a TB-nél hogy biztosított vagyok-e jelen pillanatban és a következõ választ kaptam: mivel 45 napnál több munkaviszonyom volt, így még 45 naptári napig tb ellátott vagyok. Utána kell csak majd az 5000ft-okat fizetnem. Az önkormányzattól sem TB támogatást, sem aktív korú munkakeresõk támogatását nem vagyok jogosult kapni mert 5-en élünk egy háztartásban és az egy fõre esõ bevétel túl magas a segélyhez.
Takkoban szivesen dolgoznék. Nelly-t nem tudom hogy találom meg itt, mert még nem vagyok teljesen képben mi merre van itt a fórumban.
Azt tudom hogy gyári munkára alkalmatlan vagyok, már próbáltam. Nem bírják az izületeim. A kereskedelmi munkában viszont jó vagyok. A Brendonban (innen rugtak ki) is nagyon elégedettek voltak velem. Csak hát úgy látszik nem tolerálják a betegállományt. Pedig aztán errõl most igazán nem tehetek. Már kár azon rágódni hogy mi van ha még egy hónapot kibir ez a fránya betegség és csak akkor lángol fel. Akkor talán minden máshogy lenne...
Egyenlõre nem látok kiutat az összeroppant életembõl...

Nincs jelen

 

#234 2011-08-02 15:47

Nicika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Ja és még most is kórházban fekszem, még nem mehettem haza.

Nincs jelen

 

#235 2011-08-02 15:53

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Nicika írta:

Egyenlõre nem látok kiutat az összeroppant életembõl...

off
Ígérgetni qrva könnyû, én nem vagyok egy politikus alkat, de itt fogsz kapni segítséget, nem vagy egyedül... a többit levélben...
on

Nincs jelen

 

#236 2011-08-02 16:44

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Nicika, ha be voltál jelentve, akkor annyi napra jár a munkanélküli járadék, amennyit ledolgoztál. Hát látod erre nem gondoltam, hogy 5-en vagytok egy háztartásban.
Szóval úgy kell megkeresni Nellykét, hogy a "roor rosszalkodásaiban addig lapozol elõre-hátra, mig meg nem találod a Nelly nevü hozzászólást, ott rákatt az email-re és már irhatod is Neki a leveled.
Kiút pedig mindenbõl van, csak vannak olyan helyzetek, amikor nem látjuk. Hát szerintem most ez egy ilyen, de igen erõsen töröm még a fejem, hogy mi is lehetne itt a megoldás. Még adj egy pici idõt, hogy utánnanézhessek. Hidd el, nem foglak elfelejteni, csak én már lassú vagyok, türelem kell hozzám.
Megtaláljuk a megoldást, hidd el, tarts ki és gyógyulj elsõsorban. Mert csak egészséges testtel és lélekkel lehet ezzel a csúnya helyzettel szembenézni.

Jó egészséget kivánok

Nincs jelen

 

#237 2011-08-02 18:18

Nicika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Szia Györgyina!

Köszönöm hogy ennyit foglalkozol velem. Egyenlõre az a lényeg hogy még 45 napig ellátott vagyok. Nellykét majd megkeresem valahogy.
Attól félek hogy bárhová is megyek el állásinterjúra el fog hangozni a kérdés hogy van-e valamilyen betegsége. És akkor ha megmondom nem fogok kelleni senkinek. :(
Köszönöm hogy utánanézel és segítesz nekem. Gondolom semmilyen anyagi támogatásra nem vagyok jogosult.
5-en élünk egy háztartásban: párom dolgozik egy benzinkúton, van egy 5 éves kislányunk, valamint após és anyós él még velünk (az õ házukban lakunk). Anyósom nyugdíjas és jó nyugdíjat kap, após pedig rokkantnyugdíjas.
Ezeket csak azért írtam le neked hátha segít.
Köszi.

Nincs jelen

 

#238 2011-08-02 18:33

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Nicika, nincs mit köszönj, gyógyulj és próbálj megnyugodni. A többiek - betegtársaink - majd irnak Neked tanácsot, hogy be lehet-e valllani, hogy beteg az ember lánya, vagy jobb hallgatni. Én már 6 éve nem dolgozom és nem tudom most mi a helyzet. Én mindig bevallottam, mert a szegénységet és a betegséget úgy sem lehet sokáig tagadni, de hát már más világ van. A tapasztalt álláskeresõk majd tudják mi a jó.

Nincs jelen

 

#239 2011-08-02 20:24

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Nicika, ha nem mondod meg, hogy beteg vagy, kiderül, elõfordulhat, hogy emiatt tesznek lapátra. Ha megmondod, hogy beteg vagy, fel se vesznek... :( Nehéz ügy. Ha kitartó vagy, találsz magadnak megfelelõ munkát.

Nincs jelen

 

#240 2011-08-03 09:47

Nicika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Marcsi! Hogy érted hogy legyek kitartó? Akkor jobb ha megmondom hogy beteg vagyok és hátha felvesznek. Komolyan nem tudom mi a jobb...elkeserítõ...

Nincs jelen

 

#241 2011-08-03 13:39

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Úgy értem, hogy sajna kapsz majd egy-két pofont, míg találsz magadnak egy normális helyet. Igen, jobb, ha a felvételi beszélgetés végén ezt közlöd velük, aztán majd kiderül, mit lépnek. Egészségesen se könnyû munkát keresni, ezzel a döggel még nehezebb.

Nincs jelen

 

#242 2011-08-04 07:32

Nicika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Hát már elõre félek...de nem ijedek meg egy-két pofontól! Erõsnek kell lennem!!!

Nincs jelen

 

#243 2011-08-04 08:59

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Nicika, már a legnagyobb pofont megkaptuk, betegek vagyunk, Na, mond, mit lehet még rajtunk ütni nagyobbat? Goldolj rá, hogy a legfontosabbat már elveszítettük, az egészségünket. Az esélytelenek nyugdalmával nyugdotan állj oda és mond, hogy dolgozni szeretnék. Aztán vagy bejön, és akkor hepi, vagy nem, de hidd el az sem a világ vége, van még más hely is.
Tudom, mi érzékenyebbek vagyunk az átlagnál, de ebben az esetben fel kell venni a flegma fejet és határozottan, udvariasan továbbállni.
Minél több pofon jön, annál erõsebb leszel.

Nincs jelen

 

#244 2011-09-07 10:39

hypter
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Sziasztok!
Még új vagyok itt. Azért írok, mert el vagyok keseredve. 24 éves vagyok és pályakezdõ, 1,5 éve derült ki, hogy crohnom van, azóta nagyjából rendben vagyok. Viszont munkát nem találok, és ez egyre dühítõbb. Szeretném elkezdeni a saját életemet, de egyszerûen nem megy. Fizikai munkát nem igazán tudok végezni, leszázalékoltatni szerintem nem tudom magam. Nem tudom, hogy ilyenkor mit lehetne tenni. Van esetleg valaki még ilyen helyzetben?

Nincs jelen

 

#245 2011-09-07 11:27

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

hypter, többen, mint gondolnád és nem csak fiatalok. Keveset irsz Magadról, van-e valami képesítésed, mert akkor jobban megy a dolog. Irj valamit Magadról és ne keseregj, lehetõség van, csak tudni kell mit is keresünk?

Nincs jelen

 

#246 2011-09-07 13:01

hypter
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Köszi Györgyina!  Van két okj-s szakmám: idegenforgalmi ügyintézõ, illetve boltvezetõ. Ezekbe a szakmákba nekem nem sikerült elhelyezkednem. Protekcióm nincs, a boltokkal meg az a bajom, hogy egybõl velem akarnak mindent cipeltetni, én meg azt nem bírom a magam 52 kg-jával. Jobban örülnék valami 4 órás melónak, de hát ez nem kívánságmûsor. Ja és Veszprém megyében keresgélek. Azért is gondoltam, hogy írok ide, hátha van valakinek valami jó tanácsa.

Nincs jelen

 

#247 2011-09-07 16:55

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

hypter, sajnos én Veszprém megyében nem vagyok ismerõs, még konkrétan sosem jártam arra, de tudom, hogy minden önkormányzatnál van szociális foglalkoztató, ami kötelezõ önkormányzati feladat. Keresd meg és jelentkezz részmunkaidõs szociális munkára. Ez a tippem. Sok szerencsét.

Nincs jelen

 

#248 2011-09-12 11:44

hypter
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

Köszönöm Györgyina.

Nincs jelen

 

#249 2012-04-11 11:18

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

sziasztok!
szeretném megkérdezni , hogy tud valaki vagy van tapasztalata olyanról, hogy cu-snak
adnak engedélyt  (orvosi alkalmassági) konyhán dolgozni mint szakács??????
köszönöm!!
üdv, mindenkinek!!!

Nincs jelen

 

#250 2012-04-11 13:00

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Munka, elhelyezkedés

sosi, ha nincs nyilt seb rajtad, akkor általában adnak. Ez egyébként nem fertõzõ betegség.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB