#151 2008-05-07 10:29

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Colitisre is jár az adókedvezmény? És ezt mikor kell fogannatosaítani? Adóbevallásnál kell beadni, vagy csak úgy bármikor, és akkor a köv. hónaptól máris úgy számolják el az ember fizetését?

Nincs jelen

 

#152 2008-05-07 11:01

Chris
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Szerintem az a legjobb ha kinyomtatod a jogszabályt és a háziorvos elé teszed, õ majd megmondja, hogy besorolható-e valamelyik kategóriába (én is így tettem). Nekem a crohnt a "bélnyálkahártya gyulladás: enteritisz" -be sorolta be a gasztrós orvos, szerintem a colitis is belefér.

Nincs jelen

 

#153 2008-05-07 11:19

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

És az egyszerûség kedvéért tud valaki adni linket/ küldeni  kinyomtatható jogszabályt?

Szerkesztette: Rigor (2008-05-07 11:26)

Nincs jelen

 

#154 2008-05-07 13:07

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Rigor!
én crohnra kaptam az igazolást, de jár colitisre is. Pár hozzászólással elõrébb van egy link, Linus hozzászólásában. A rendelet  he pontjába tartozunk, az a bélgyulladás ha jól emlékszem. A hc pontba csak azok férnek bele, akiket mûtöttek is. Legalábbis dokim így mondta.
Nekem a doki 2006.januárral írta a papírt, most leadtam és a mostani fizuval megkapom januárra visszamenõleg. Tehát ha meg van az igazolásod, akkor visszamenõleg jár.
2007. évet meg önellenõriztem.

Nincs jelen

 

#155 2008-05-07 17:04

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Ágica01!
Szerintem nyugodtan csináld meg a sima crohnra is kell hogy járjon mert súlyos fogyatékosságnak számít.És ha az adott hónapnak csak egy napján is jelen van a betegség akkor jár a havi 3000-3500 ft.

Nincs jelen

 

#156 2008-05-08 18:28

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Na kérem szépen jön az adó fizetés ideje, ha van adószáma az IDB-sek képviseletének akkor azt tán írjuk ki! THX!

Nincs jelen

 

#157 2008-05-08 21:46

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

köszi szépen mindenkinek.

Nincs jelen

 

#158 2008-05-09 10:57

Enci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!
Nekem már sikerült odáig eljutni, hogy postára adhatom az önrevíziót. 2002 júniustól vehetem igénybe az adókedvezményt, így valamivel több, mint 160 ezret kérhetek vissza állambácsitól! Ezt csak azért írtam, hogy kicsit bátorítsam azokat, akik még hozzám hasonlóan nem vették igénybe eme "szolgáltatást", és kicsit nehezen, vagy kétkedve látnak neki a dolognak. Valójában ezen nem bukhatunk semmit. Max. akkor, ha meg sem próbáljuk!

Szép, napos hétvégét mindenkinek!

Enci

Nincs jelen

 

#159 2008-05-09 12:09

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

hát kérem szépen, mi a következõre jutottunk tegnap. házidoktorbácsim szépen begépelte az adataimat, meg is formázta az igazolást, hogy szép legyen :D annyira beleélte magát, hogy már röhögtem, mert direkt azért vittem neki kinyomtatva, meg már kitöltve a rámesõ részt, hogy ne legyen vele túl sok dolga. de õ aztat mondta, hogy így sokkal szebb lesz és punktum :D és jelentem, nem sz'roztunk, megírtuk kerek perec bélgyulladásra, 2005. janárjától önrevízióval kérem is szépen vissza állambácsitól, amirõl jól elfelejtett említést tenni, hogy kérhetem :D

szóval doki is megtartott magának egyet, meg én is ebbõl az igazolásból. hétvégén pedig nekiugrok a bevallásnak és az önrevízióknak, aztán már csak várom a zsét :) :) :) és ha munkaváltásra kerülne a sor, az sem érdekel már, mi közük hozzá, hogy én ezt mire kapom...

Nincs jelen

 

#160 2008-05-09 12:31

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Hû. lehetséges hogy 2000-ig visszamenõleg revíziót kérjek? Az nagyon jó lenne!!!!!

Nincs jelen

 

#161 2008-05-09 13:01

Enci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Rigor!

5 évre visszamenõleg lehet igényelni, tehát max. 2002. januártól.

Enci

Nincs jelen

 

#162 2008-05-09 13:29

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Gyerekek, en nyogdijas vagyok 2004 szeptembere ota es azota nem is adozok. Szerintem talan meg nekem is lenne mit keresnem 1 esetleg 1.5 evet. Jol gondolom ? Amennyiben jol gondolom, akkor mar csak az a kerdes, hogy milyen modon  tudom en ezt bekasszirozni .....

Nincs jelen

 

#163 2008-05-09 14:15

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

az alapján, amit belinkeltem a rendeletrõl (SZEM) meg a nyomtatványról itt nemrég április végén. nekem háziorvos írta meg, ha ellenõrizni akarnak, majd orruk alá dobom a 3,5 éves paksamétát is :D õ is eltett egyet az igazolásból, mert neki is le kell adnia vhova, különben nem kapom meg, a másikat meg megõrzöm magamnak. ha a laktózra írtuk volna, nem csináltam volna önrevíziót, de így megküzdök vele!

Nincs jelen

 

#164 2008-05-09 15:59

timeava
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!

Én tegnap tévedtem erre az oldalra, és örömmel olvastam az SZJA kedvezményrõl :-) Ma voltam a háziorvosomnál és vittem a törvényt és a kinyomtatott fogyatékossági jogosultásgi papírt és szó nélkül nekem is kitöltötte, hogy ez nekem jár ( colitis). Õ nem tett el másolatot, csak a kartonomra írta rá, hogy kiállított  fogyatékossági igazolást.  Az APEH-ot is felhívtam, ott azt mondta a hölgy, hogy az a lényeg, hogy tényleg rajta legyen a listán a betegségem, mert ha netán tolószékes vagyok vagy hiányzik a fél karom az nem fogyatékosság és ne is próbálkozzak( állítólag volt már erre példa, hogy így igényeltek).  Én mondtam, a betegségem erre közölte, hogy nem tudja mirõl van szó, ne is mondjam neki :-)) U.h. én is javaslom, hogy mindenki éljen a lehetõéggel. ( amúgy a dokim azt mondta, hogy ezt a rendeletet õ is megkapta annó csak valahol elkallódott már...hát szép remények :-) elvileg akkor minden orvosnak tudnia kell errõl.

Nincs jelen

 

#165 2008-05-13 11:20

Enci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

aiolosz!
Az APEH honlapjáról ki tudod nyomtatni az önrevízióhoz szükséges nyomtatványokat. A fõlap száma 0735. (A 0735-B lapon lehet megadni, hogy melyik évhez tartozik a revízió.) Az aktuális évek (2002,2003,2004-ben amíg dolgoztál) adóbevallásai alapján ezt minden évre külön ki kell tölteni, betolni egy borítékba, feladni, és várni. Az igazolást hivatalosan nem kell hozzá mellékelni, de ha egy másolatot kapnak, abból baj nem lehet.
Szerintem meg kell kapnod erre az idõszakra a pénzecskédet.
Enci

Nincs jelen

 

#166 2008-05-15 12:33

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

nos, nekem azt mondták az apehosok, hogy ne tegyem be a borítékba az igazolást, mert úgyis kidobják. legyen meg nálam, háziorvos leadta, úgyhogy elvileg sima liba. majd még itt a cégnél is adok róla egy másolatot, úgyis tudják, mi a helyzet, és innentõl ugye majd tõlük kell megkapnom azt a havi 3ezervmennyit. a 2007es bevallásba ugye beírtam. a 2005ös revíziót is megcsináltam, a 2006ossal annyi gond van, hogy nem találom a tavlayi bevallást, úgyhogy arról kell kikérnem egy másolatot, hogy biztos okés legyen. úgyhogy sz'tem az önrevíziókat majd késõbb adom le együtt - persze külön nyomtatványon, a többit holnap postázom. illetve annyit mondtak még az apehosok, hogy a 2008ból eddig lefutott idõszakra vonatkozó összeget majd a jövõ évi bevallással fogom tudni visszaigényelni.

Nincs jelen

 

#167 2008-05-15 17:13

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Szia Linus!
Nekem egyszerûbb volt ennél a helyzet. Az apeh-nek én sem adtam le másolatot de a háziorvosomnak sem kellett.Úgyhogy nálam mindkettõ.Az adómból pedig 7 hónapot vissza tudok igényelni.Várom a lét.

Nincs jelen

 

#168 2008-05-15 21:53

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!
Ha jól értelmezem Linus hozzászólását, az önrevíziókat nem kell 20-ig leadni? Azt lehet bármikor?

Nincs jelen

 

#169 2008-05-16 09:09

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Helló Ágica01!

Az önrevíziót valóban bármikor leadhatod, kivéve, ha pl. megcsinálták a 2007-es évet és most azt szeretnéd módosítani. Akkor ugyanis csak május 20. után lehet beadni. A korábbi évekre viszont bármikor.

         Jehu

Nincs jelen

 

#170 2008-05-16 09:52

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

így van, az önrevíziókat nem kell leadnom május 20ig, továbbá itt van, amit Jehu is említett:

"Az adóhatósághoz benyújtott bevallását önellenõrzéssel helyesbítheti, ha ... Önellenõrzés keretében érvényesítheti az Önt megilletõ kedvezményt is, ha azt a bevallásában bármely ok miatt nem vette figyelembe. A személyi jövedelemadó-bevallás a benyújtására elõírt határidõt követõen helyesbíthetõ. Így például a 2006. évrõl önadózóként benyújtott személyi jövedelemadó-bevallás 2007. május 21-e után helyesbíthetõ."

Nincs jelen

 

#171 2008-05-16 11:55

Agica01
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

A 2007-es kész, azzal nincs gond, csak a férjem csinálja (én még életemben nem csináltam adóbevallást) aki mindent az utolsó pillanatra hagy, a héten persze vidéken volt, és hétvégén akarta a korábbiakat csinálni, de még nem tudja, hogy kell. Akkor ennek most örülök, legalább utána tudunk nézni.
KÖszi!

Nincs jelen

 

#172 2008-05-16 13:32

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

az önrevízióhoz érdemes elolvasni az útmutatót, úgy jóval érthetõbb :D u.onnan le tudjátok tölteni az apeh weboldaláról, ahonnan a nyomtatványt is. én kézzel töltöm, de a progin csinálok meg mindent elõtte, hogy ellenõrizni is tudjam. jó mulatást! :) na jó, nem vicces, de azért nem is olyan szörnyû.

Nincs jelen

 

#173 2008-05-19 21:23

Zsukka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!
Örülök hogy megtaláltalak benneteket!
Errõl a lehetõségrõl most hallok elõször az adóval kapcs!Így "utólag" mit tehetek?

Nincs jelen

 

#174 2008-05-19 22:04

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

olvass vissza Zsukka és a megfelelõ nyomtavány be van linkelve.Mégegyszer kösz Linusnak érte.Üdv a fórumon

Szerkesztette: zolcsibal (2008-05-19 22:04)

Nincs jelen

 

#175 2008-05-19 23:34

Zsukka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Köszönöm!

Nincs jelen

 

#176 2008-05-26 18:47

zana
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

sziasztok!
Elvileg a dokiknak tudniuk kell, hogy erre jár szja kedvezmény. Mikor kiderült 2001-ben hogy colitises vagyok a dokim egybõl adta a nyomtatványt amit ki töltöttem és minden hónapban kaptam a pénzt.

Nincs jelen

 

#177 2008-07-13 08:02

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Egyéb fontos dolgok

A Magyarországi Crohn-Colitises Betegek Egyesületének a többi gyulladásos bélbetegeket tömörítõ civil szervezettel együtt az a kérése, hogy a HUMIRA bevezetéséhez szükséges utolsó lépés, a hivatalos megjelentetés mielõbb történjen meg!

Az IBD legkorszerûbb és leghatékonyabb kezelése ma világszerte az un. biológiai kezelés, melynek segítségével a tüneteket okozó gyulladásos komponensek immunológiai úton hatástalaníthatók. Legtöbb tapasztalat az évek óta kereskedelmi forgalomban levõ TNF alfa-ellenes antitestekkel van. Ezek közül az OEP támogatásának köszönhetõen a Remicade nevu készítmény hazánkban is elérhetõ. A készítmény magas ára és a kezelés bonyolult szakmai megítélése, valamint infúziós alkalmazása miatt ezt a kezelést csak bizonyos kórházakban, központokban végzik. Sajnálatos módon a kezelés ezen intézmények gyógyszer költségébe épül be, így hosszúra nõtt a várakozók listája a költségvetési hiányok miatt.

Nem minden beteg fogékony a Remicade-re, máskor mellékhatások miatt nem adható. Megjelent azonban egy újabb TNF alfa-ellenes szer, a Humira, mely már hazánkban is engedélyezett. Ez jó reménnyel adható a Remicade érzékenyeknek, az alkalmazás módja nem infúzió hanem bõr alá adott injekció, melyet a beteg maga is beadhat 2-4 hetente. Ilyen módon kórházi befekvés sem szükséges a Humira kezeléshez, tehát nem a kórházi költségvetést terheli. Az OEP támogatása a recepttel történõ vásárláskor érvényesül.

Ez a Crohn betegeknek létfontosságú új készítmény tehát az OEP-nek nem kerül többe, mint a Remicade, az egészségügynek pedig jelentõs költség megtakarítást jelent. A Remicade-ra várakozók közül sok beteg kezelhetõ lenne Humirával.

Sajnálatos módon március óta húzódik ennek a szernek az Egészségügyi Közlönyben való megjelenése, addig pedig nem adható. Számos beteg hozzá jutott a kezeléshez a gyártó cég "nagyvonalú adományaként" erre azonban nem lehet ezt a kezelést tartósan építeni. A Magyarországi Crohn-Colitises Betegek Egyesületének a többi gyulladásos betegeket tömörítõ civil szervezettel együtt az a kérése, hogy a gyógyszer bevezetéséhez szükséges utolsó lépés, a hivatalos kihirdetés, megjelentetés mielõbb történjen meg!

Csatlakozzon Ön is a beadványhoz aláírásával »

Nincs jelen

 

#178 2008-09-15 06:58

csilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Segítséget szeretnék kérni.
Közgyógyigazolvány megújításához kérik a fiamtól a szakorvos igazolását és a MÁK-tól frissebb igazolást mint 3 hónap.
Már megvan az iskolai igazolása, a háziorvostól papír, a MÁK-tól papír h emelt összegû csp-ot kap, jövedelem igazolás. Én úgy tudtam ennyi elég.

Nincs jelen

 

#179 2008-09-17 18:24

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Csilla!
Az iskola igazolása részt nem igazán értem...
Mi is a MÁK-os papírt emelt összegû családi pótlékról, a háziorvosi papírt, k tartós betegséget igazoló kék szakorvosi lap másolatát csatoltuk a megújításkor idén tavasszal. Az igazolványt meg is ítélték, és idõben ki is küldték! (szemben az elõzõ évek csúszásaival).
Nem a szakorvosi kék lap másolatának hiánya okozta a problémát?

Nincs jelen

 

#180 2008-09-18 08:47

csilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

pacsaji: Képzeld, bementem ugyanazokkal a papírokkal amivek Ati fiam elõzõleg, tõle nem fogadták el mindenféle indokkal, tõlem meg elfogadták. Ennyit a bürokráciáról.

Nincs jelen

 

#181 2008-09-24 19:40

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Azért a jó hír az, hogy megoldódott...

Nincs jelen

 

#182 2008-09-28 05:09

kukackonzerv
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

KEDVES FÓRUMBARÁTOK! :)
                                            Szoktatok õrültségeket csinálni :D ?
                                                                                                .....hmm, én is :)

                  Meglehet, nem szokványos amit teszek, de akik találkoztak már a sebészkéssel, talán megértenek..

   4 hónapja aktívan olvaslak Benneteket,(ha nem is vagyok egy szószátyár :I)de tapasztaltam ezidõalatt, hogy itt  folyamatosan jelen van a
                                                    szeretet :)
                                                    kedvesség :)
                                                    eggyüttérzés :)
                                                és önzetlen segítségnyújtás :).

         ...épp ezért bátorkodom itt is,
                                                         most is,
                                                                          megkérni mindazokat, akik tennének!!!
bármit ,ha
            egy picit is a  Szent Margit kórház sebészeti osztályáért, virtuálisan fogja meg a kezem és menjünk át az 'egészségügy,kórházak' topikba  és indítsuk útjára a reményt.
                                                                                    Ha nem a kórházért,egymásért.

    Ha van köztetek olyan, akit valamiért  ez felkavarja , arra kérem , legyen most tapintatos és empatikus.
                                                                                                      TISZTELETTEL MEGKÖSZÖNÖM
            Kedves robur,aiolosz,roor!Vállalom, ha ezért katapultáltattok :).

Nincs jelen

 

#183 2009-01-05 10:30

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Kedves Betegtársaim! 2009 január 20-tól lehet átvenni az Önkormányzatoknál az igénylõ lapot a Fõvárosi Kompenzáció igénylésére. A határidõ jogvesztõ. Tehát aki, közgyógyos, szociális segélyen él, nincs jövedelme, stb.stb. menjen és kérjen kompenzációt. A kompenzáció a víz-csatorna díj és a szemétdíj fizetésében segít. Ha a feltételek fennállnak, amit a nyomtatvány részletes leír, nem utasíthatják vissza a kérelmet.

Ehhez a témakörhöz tartozik a lakásfenntartási kompenzáció is. Ez egy folyamatos segély szerû ellátás, amit szintén az Önkormányzatoknál kell kérni. Ez már bonyolultabb, mert a tulajdoni laptól kezdve az elõzõ évi rezsi számlákig, jövedelemigazolásig mindent be kell szerezni. De csak egy évben egyszer. A Laktám egy jelentõs összeg, ami nagyban segíti a rezsiköltségek kifizetését, nagyon megéri a fáradtságot.

Január lévén új év kezdõdött. Az átmeneti segély összege ugyan csekély, de évente 5 alkalommal kérhetõ. Nagyobb összeg a bizottsági segély, melyet a szociális bizottság elé terjesztenek. Nálunk ez alkalmanként 30.000 Ft max.

Ha a gyógyszer kiváltása anyagi problémákat okoz, orvosi igazolással az OEP Méltányossági Osztályához lehet fordulni gyógyszer-segély kéréssel. Tapasztalatom szerint ez, ha sikeres, jelentõs összeg is lehet.

Most ennyit tudtam írni. Majd mindig megírom az aktuális határidõket. Akit érdekel figyelje.


                                                    Szeretettel ölel betegtársatok                            Györgyinya

Nincs jelen

 

#184 2009-01-05 12:43

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Györgyina ez csak a fõvárosiakra vonatkozik vagy minden más városban is megoldható?

Nincs jelen

 

#185 2009-01-05 15:30

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Kedves Nori!

Úgy gondolom a kompenzációra gondolsz. Az aki közgyógyellátott, fogyatékos, stb. az ország minden településén jogosult a fent leírt ellátásra. Ha biztosra akarsz menni, kérd el az Önkormányzatban a helyi rendeletet.

Szeretettel ölel                                                                                   Györgyinya

Nincs jelen

 

#186 2009-01-06 06:26

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Drága Györgyina!Köszönjük szépen,hogy megosztottad velünk a lehetõsséget.

Nincs jelen

 

#187 2009-01-06 16:08

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Merykém, aranyom: nincs mit köszönni, ha Te tudnád, biztos vagyok benne, Te is segítenél a Barátaidon. Kik lennének erre érdemesebbek virágom. Ölel keresztanyád.

                                                                                                                Györgyina

Nincs jelen

 

#188 2009-01-06 17:41

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sok-sok puszi Keresztanya!  :)  :)  :)

Nincs jelen

 

#189 2009-01-09 10:17

Szdina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok! Lehet hogy nem a legjobb topicba írok, de újat nem akartam nyitni. Bízom benne, hogy valaki tud válaszolni a hozzászólásomra. Nemrég derült ki számomra, hogy a Chron betegségben szenvedõknek lehetõsége van adókedvezményt igénybe venne. Mindezidáig nem tettem meg, de mostmár tudom, hogy 5 évre visszamenõleg önrevízióval vissza lehet igényelni. A kérdés csak az, hogy a Chron betegség minden fajtája jogosít adókedvezmény igénybevételére, vagy csak néhány esete?! Szakorvosi igazolásom már van, ami tartalmazz a betegség fajáját és a dátumintervallumot a betegségre vonatkozóan. Én a betegség következõ fajtájában szenvedek: K5010 - A vastagbél Crohn-betegsége. Szerintetek ez a betegség is adókedvezményre jogosít?

Nincs jelen

 

#190 2009-01-09 12:50

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Kedves Szdina!

Ezzel az igazolással keresd fel a családorvosod és Õ kiadja az igazolást.

Ölel Betegtársad                                                                                            Györgyina

Nincs jelen

 

#191 2009-01-09 19:46

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Nincs jelen

 

#192 2009-01-12 13:28

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok! Van egy kis dolog amit nem vágok az adókedvezmény kérdésérõl. Tehát a mi esetünkben a háziorvos adja ki az igazolást. De ahhoz most külön el kell menni gasztróenterológushoz? Vagy a szakvélemény amit írt a gasztrós a háziorvosnak az is elég? Azon rajta van a diagnózis és minden egyéb. Az én esetemben ez decemberben kelt. Ti mit csináltok? mIt tudtok errõl? Györgyina hátha te mint mindig okos és tájékozott vagy! Köszönöm a segítséget!

Nincs jelen

 

#193 2009-01-12 13:32

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

hello én!
én (mármint nem te :)) simán vittem magammal az ambuláns lapot, amit a szakrendelésen kaptam. azon rajta van a dg. házidoki mondta, oké, megcsinálja az igazolást, de túl sok a beteg, menjek vissza következõ héten érte. aztán eccercsak tesóm telefonált, hogy arra járt, elhozta.
tsók!

Nincs jelen

 

#194 2009-01-12 13:34

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Köszi youlcsi! Megpróbálom megkörnyékezni a házidokimat. Néhány ezer forint is jól jön!

Nincs jelen

 

#195 2009-01-12 16:58

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Kedves én! Nem kell pénz, ez természetes, hogy kiadja a házidoki az igazolást, a repecptért sem kell adni neki semmit. Ez neked jár. Ha szórakozik, nevess a szemébe és várd ki, amig hajlandó kiadni. Ráérsz, mivel a személyi jöveledemadó bevallás idõpontja 2009 május 20, amennyiben alkalmazott van.
Idõben nekiálltál, nem vagy elkésve.

Szeretettel ölel betegtársad                                                                        Györgyina

Nincs jelen

 

#196 2009-01-13 01:06

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Györgyina kedves! Félreértettél. Olvasd el a 192-es hozzászólásomat. A pénz (az adóvisszatérítés) meg nekem jön jól, eszemben sincs se az igazolásért, se a receptért adni a háziorvosnak. Én csak annyit akartam megtudni, hogy milyen papír kell a gasztróstól, amire kiadja a háziorvos ezt az igazolást. Lásd a 192-es hozzászólást! Köszi!

Nincs jelen

 

#197 2009-01-13 08:07

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Kedves én! bocs a félreértésért. Visszaolvastam. Ha a gasztrós kiadta decemberben a diagnózist akkor az jó a házi dokinak. El kell fogadja.

Jó egészséget kivánok, sok sikert.                                            Györgyina

Nincs jelen

 

#198 2009-01-13 15:05

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Drága lencsikém! Nagyon sajnálom, hogy így jártál. A rokkantságból való kieesés nem végleges dolog. Nem csak fellebbezni lehet, de újra meg lehet indítani az eljárást állapotrosszabbodás miatt, - 6 hónaponként -, amennyiben az állapotod ezt indokolja. Ha nem kapsz semmiféle ellátást, a Munkaügyi Központtól kapott igazolással - ellátást lezáró határozattal - menj a helyi Önkormányzathoz és ha csekély összegben is, de ott kapsz egy kis pénzt. Az Önkormányzatba vidd az igazolást, hogy tartós beteg vagy, munkaképtelen, mert akkor nem kötelezhetnek közhasznú munkára az ellátás fejében.

Az adójóvárírás alkalmazottaknak a munkaviszony idejére jár. Visszamenõleg 5 évre lehet önrevizió.

Jó egészséget kívánva ölel                                                                      Györgyina

Nincs jelen

 

#199 2009-01-14 10:42

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Kedves Lencsikém!

A szoci fogi lehet, hogy társulásban mûködik egy másik településsel. Érdeklõdni az Önkrmányzatnál kell.
Az adójóváírás nem az egész adóra vonatkozik, csak annak egy részére. Ez minden évben más összeg, az APEH honlapján lehet megnézni, hogy ez mikor mennyi. A mostani adójóváírást régebben alkalmazott kedvezmények hívták. Hogy melyik évben változott meg a neve nem emlékszem.
Ha nem kérhetsz segélyt, akkor próbálj a Munkaügyi Központtal egyezkedni, átképzés, ami idõ alatt kapod az ellátást is és lehet, hogy az új kézettséggel munkát is tudsz vállalni.

Szeretettel ölel betegtársad                                                                     Györgyina

Nincs jelen

 

#200 2009-01-16 14:07

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Kedves Mindannyian! Hát én letöltöttem szépen amit a háziorvosnak kell aláírnia, kitöltenie az adóhoz, na ezt a fogyatékos dolgot. Elõször is nem tudott errõl. No de azért kitöltötte. Ott csak beírta, hogy mióta vagyok beteg, mi a bajom a BNO kóddal együtt, ráírta, hogy leromlott az állapotom és azt hogy végleges. Szerintetek ennyi elég az adóhatóságnak ha esetleg behívnak? De itt jegyezném meg, ez a nyomtatvány jó régi még a személyiszámot is kérik rajta! Amit itt írtatok nekem, hogy hova melyik paragrafusba kell besorolnia, olyan ezen a papíron nem volt, tehát nem is írta oda! Azt nem tudom, hogyha behívnak ellenõrzésre az APEH-hez, honnan tudja majd eldönteni egy köztisztiviselõ az apeh-bõl, hogy én tényleg beteg vagyok-e, mi a frász bajom van és hogy igazi-e ez az igazolás. Akár lefizethettem volna a háziorvost, hogy írjon egy ilyet! Nem tettem, de.... Ezek igen érdekes kérdések!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB