#351 2010-04-20 19:42

pötyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Szia Én!
Látom senki más nem válaszol neked. Én azt írom le ami velem volt régebben, sajna mostanában nem dolgozom így nincs tapasztalatom. Szóval leszázalékolt nyugdíjjasként dolgoztam 4 órás munkaidõvel és mint ilyen nem kaptam táppénzt ha beteg voltam. Amikor tudtam mentem dolgozni a kiesõ napok- igazoltan távol-megnevezéssel volt.
Szerintem ha a háziorvosod táppénzre vesz "bármivel" akkor ne foglalkozz vele hogy mivel ír ki. Ha gondolod nekem van egy le%-olt (stomás) tanárnõ barátnõm megkérdezem tõle a feltett kérdéseidet. ;)
Addig is tünetmentes szép tavaszt kívánok! :)

Nincs jelen

 

#352 2010-04-20 19:56

pötyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok én is szeretnék valamit kérdezni, remélem jó helyen teszem! :)
Szóval azt tudjuk hogy fogyatékossági kedvezményünk van az adónál. Nekem most az eon-os papíromat is kitöltötte a doki mint -fogyatékos védendõ fogyasztó- az eon-nál kérdezte az ügyintézõnõ, hogy az önkormányzatól kapok-e fogyatékos segélyt. Jár nekünk ilyesmi? Bevallom a 23 év alatt mióta beteg vagyok meg nem fordult a fejembe ilyesmi de most hogy "új szelek fújnak mint rehab.járadék" és kevesebb lett a pénzem már gondolkodóba estem.
Itt az önkormányzatnál persze soha semmit nem tudnak és ilyenkor ráfogják, hogy "nem valószínû". :(
Ezért kérdezem ki mit tud errõl? ;)
Elõre is köszi a válaszokat! Tünetmentes szép tavaszt mindenkinek!

Nincs jelen

 

#353 2010-04-21 09:09

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Pötyi! Köszi, hogy válaszoltál. De tudnod kell, hogy én nem vagyok leszázalékolt. Csak simán beteg. De eszerint nincs ilyen rendelet, mert akkor más is tudna róla. Egyébként fizetésnélküli szabira bármikor elengednek igazoltan, de ennyire hülye azért nem vagyok. Ez a fogyatékos segély engem is érdekel. Bár szerintem ilyen nincsen. Annak ad segélyt az önkormányzat, akirõl bizonyított, hogy beteg, elment a bizottság elé, de rehabra, leszázalékolásra nem jogosult.

Nincs jelen

 

#354 2010-04-21 13:08

pötyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Szia Én!
Ha "csak simán vagy beteg" akkor miért nem tud a doki ezzel a nyavalyával táppénzre venni, miért kell alibi bajt kitalálnia? Bocsi de ez nekem nem világos! Tudhatja õ is hogy az ilyen vizsgálatok elõkészítést igényelnek olykor és nekem például mindig kell vinnem egy sima kontrollra is vérképet és az is idõ (munkaidõ). Vagy ha ct-re kell mennem akkor 2 napig teljesen kész vagyok utánna testileg lelkileg. Hihetetlen milyen háziorvosok vannak, neki aztán nem mindegy mivel ír ki? Igenis beteg vagy és akkor táppénz kell ha vizsgálatokra kell menned.  Pláne ha a kollegák is úgy állnak hozzád hogy nem segítenek. Talán a doki nem hallotta még azt a bölcsességet, hogy " nem a beteg van az orvosért hanem az orvos a betegért" :) Mert más nincs ilyenkor csak a táppénz! Én legalábbis nem hallottam róla pedig jó ideje járok ellenõrzésekre stb. :(

Szerkesztette: pötyi (2010-04-21 13:14)

Nincs jelen

 

#355 2010-04-21 16:53

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok! Én is csak megerõsíteni tudom Pötyit, én is kérdeztem még régebben a háziorvosomat és azt mondta, hogy teljesen rendben van, ha csak egy napra is, de kiír táppénzre (illetve az elsõ 15 napon betegszabadságra). Én is csak csodálkozom, mikor azt mondják többen, hogy inkább kiveszik a szabijukat... persze, ha attól kell tartani, hogy a munkahelyen ezt rossz szemmel nézik, akkor más a fekvése, de egyébiránt teljesen rendben van, ha kiírnak egy napra. Pl. ha a gyerekedet kell elvinni elõre bejelentkezõs vizsgálatra, ott is megteszik.

Nincs jelen

 

#356 2010-04-21 19:46

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Pötyi! Nem a házidokimmal van a baj. Õ minden szarra kiír. Nincs evvel baj. Csak nehogy kellemetlen legyen neki vagy nekem. Vagy a munkahelyem bejelenti a TB-nél, hogy én nem is beteg voltam, csak vizsgálaton voltam és kiírt a házidokim. Amennyire szemetek, nehogy megtegyék. Bár már nagyon óvatos vagyok, inkább senkinek semmit nem mondok. Beteg vagyok oszt jó napot. Azért gondoltam, hogy jobb megbeszélni, hátha több szem többet lát.

Nincs jelen

 

#357 2010-04-22 13:14

pötyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Ó akkor bocsi a félreértésért! ;)
További tünetmentes szép tavaszt!

Nincs jelen

 

#358 2010-04-26 17:51

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Kedves én!

Szerintem nem lehet probléma abból a tb-nél, ha vizsgálatra veszel ki egy napot. Az én munkakörömben (pedagógus) pl. a szabadságunk kötelezõen van kiírva nyári, téli, tavaszi szünetre. Ezzel vége is a körnek.. Ha nekem szeptember 12-én kell megjelennem egy vizsgálaton, ahol csak délelõtt van rendelés nincs más megoldás csak a táppénz. És én azt gondolom, ha az egyiknek lehet vizsgálatra táppénzt írni, akkor a másiknak is. Persze tudom, hogy ez nagyon kényelmetlen lehet a munkahelyen, de szerintem a mostani rendszerben a háziorvos sem vállalná be, ha ellenõrzéskor baja eshetne ebbõl...

Nincs jelen

 

#359 2010-04-26 19:59

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

pacsaji, kollegák vagyunk. Én ugyanilyen cipõben járok, ezért is problémázom!

Nincs jelen

 

#360 2010-05-04 20:40

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

tévedés áldozata lettem. inkább töröltem a HSZ-t :)

Szerkesztette: Zsuzskaa (2010-05-04 20:44)

Nincs jelen

 

#361 2010-05-05 12:05

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok! Ha az ember nincs leszázalékolva akkor bármilyen kedvezményt igénybe vehet a munkáltató oylan jogcímen hogy fogyatékos embert foglalkoztat? (ami alapján mi igénybe evsszük az adókedevzményt? )

Nincs jelen

 

#362 2010-05-05 13:39

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Zsuzska, a múltkorában pont ezekrõl beszéltünk. Szerintem a munkáltató csak megállapított rokkantság és rehab esetén veheti ígénybe ezeket a kedvezményeket. Az adókedvezmény az más kategória szerintem. Én úgy fogom föl, hogy mivel rengeteget költök gyógyszerekre, így ezekhez járul hozzá az állam adókedvezmény formájában. Ha rosszul tudom, javítsatok ki! Mármint Zsuzska alapkérdésével kapcsolatban!

Nincs jelen

 

#363 2010-05-10 00:47

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Amúgy utánajártam a dolgaimnak, tényleg nem vehetem igénybe az adókedvezményemet , mivel oylan kevés pénzre vagyok bejelentve hogy adóm sincsen :S így nincs mibõl.

Nincs jelen

 

#364 2010-06-15 10:24

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Azt szeretném tõletek megkérdezni, hogy használja-e valaki saját jogon a mozgáskorlátozottaknak járó parkolási engedélyt? Illetve tudja-e valaki azt, hogy nekünk milyen kísérõjelenségre, milyen állapotra adhat orvosi igazolást a háziorvos? Fontos lenne tudnom. Köszönöm, ha valaki tud segíteni!

Nincs jelen

 

#365 2010-06-15 12:07

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Én, menj a reumaorvoshoz, mond, hogy a szterótól készek az izületeid, ad egy igazolást, hogy nehezen mozogsz, csontritkulás. Erre kiadja a házidoki azigazolást.

Nincs jelen

 

#366 2010-06-15 13:58

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Köszönöm!

Nincs jelen

 

#367 2010-07-12 20:14

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok,

Horvátországba megyünk nyaralni, és az iroda küldött egy információs levelet, amiben azt írták, hogy akik rendszeresen szednek gyógyszert szerezzenek be igazolást, mert ekkora gyógyszermennyiségbe már belekötnek a határon.Tapasztalt valaki ilyesmit?
Háziorvosi igazolás elég?
Üdv
Zsu

Nincs jelen

 

#368 2010-07-12 22:49

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Zsuzskaa írta:

Sziasztok,

Horvátországba megyünk nyaralni, és az iroda küldött egy információs levelet, amiben azt írták, hogy akik rendszeresen szednek gyógyszert szerezzenek be igazolást, mert ekkora gyógyszermennyiségbe már belekötnek a határon.Tapasztalt valaki ilyesmit?
Háziorvosi igazolás elég?
Üdv
Zsu

Én még nem, de nem árt egy ilyen beszerezni a gasztros orvostól és egy aktuális kórházi zárójelentés angol nyelvû hardcopyját elvinni saját érdekünkben... Nekem sikerült egy ételmérgezést összeszedni egy franciaországi vitorlásversenyen és az akkor nagyon jól jött....

Nincs jelen

 

#369 2010-07-13 10:39

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Zsuzska! Írtam mailt válaszként.

Nincs jelen

 

#370 2010-07-13 13:05

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

oké köszi.
Megpróbálom megoldani valahogy akkor :/

Nincs jelen

 

#371 2010-07-13 14:49

Peeter
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Bajnak nem baj, ha van, de emlékeim szerint mikor mi voltunk horvátban a kutya sem foglalkozott velünk a határon...

Nincs jelen

 

#372 2010-07-13 20:45

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Köszi a megnyugtató válaszokat :) Lehet hogy fura de most fogom elõször a tengert látni, és az sokkal jobban izgat most mindennél :D

Nincs jelen

 

#373 2010-07-13 22:01

Peeter
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

OFF: szeretni fogod. :)

Nincs jelen

 

#374 2010-09-14 09:57

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Errõl hallottatok? A lisztérzékenyek oldalán találtam, de gondolom ránk illetve a mi gyerekeinkre is ez vonatkozik. Kedves kiskorú gyereket nevelõk, olvassátok el, mert változások vannak!!!!!
Tisztelt Ügyfelünk!

A családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. törvény /Cst.) módosítása 2010 augusztus 30. napján lép hatályba, amely alapján a következõ változásokra hívjuk fel szíves figyelmét. A módosítás folytán a jogszabály a családi pótlék két típusát különbözteti meg, a nevelési ellátást és az iskoláztatási támogatást. A két ellátás egyidejûleg nem vehetõ igénybe.

Amennyiben az Ön 18. életévét betöltött gyermeke után részesül magasabb összegû családi pótlékban:

2010. szeptembertõl csak akkor jár az ellátás magasabb összegben, ha a gyermek tartós betegségének, súlyos fogyatékosságának fennállását - legalább 50 %-os mértékû egészségkárosodását - az Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértõi Intézet (ORSZI) szakhatósági állásfoglalásában igazolja.

Amennyiben a gyermeke közoktatási intézményben tanulmányokat folytat és Ön legkésõbb 2010. augusztus 31. napjáig a Magyar Államkincstárhoz benyújtott kérelmében kéri, a Kincstár intézkedik a gyermek ORSZI vizsgálatának elvégeztetése iránt.

Ha a beszerzett ORSZI állásfoglalás szerint a gyermeknek legalább 50 %-os mértékû egészségkárosodása fennáll, Ön továbbra is kaphatja a gyermek után a magasabb összegû iskoláztatási támogatást 23.300,- Ft/hó, egyedülálló szõként pedig 25.900 Ft/hó összegben.

Amennyiben közoktatási intézményben tanulmányokat folytató 18 évet betöltött gyermek esetében nem készül ORSZI szakhatósági állásfoglalás, vagy az elkészült állásfoglalás értelmében az egészségkárosodás mértéke nem éri el az 50 %-ot, a gyermek után Ön - középfokú tanulmányai folytatásának idejére, de legfeljebb annak a tanévnek a végéig, amelyben a gyermek a 20. életévét betölti - az alapösszegû iskoláztatási támogatásra jogosult.

Amennyiben gyermeke 18. életévét betöltötte és közoktatási intézményben tanulmányokat nem folytat, de az ORSZI szakhatósága szerint legalább 50 %-os mértékû egészségkárosodása fennáll, a gyermek saját jogon kérheti a nevelési ellátás megállapítását.

Amennyiben Ön tartós betegségére, súlyos fogyatékosságára tekintettel saját jogon részesül családi pótlékban:

18. életév betöltését követõen - 2010 szeptembertõl - középiskolai tanulmányok folytatása esetén tartós betegség, súlyos fogyatékosság fennállására hivatkozással saját jogon iskoláztatási támogatás nem vehetõ igénybe. A magasabb összegû iskoláztatási támogatást ebben az esetben a szülõ igényelheti Ön után, amennyiben tartós betegségének, súlyos fogyatékosságának fennállását legalább 50 %-os mértékû egészségkárosodását - az Országos Rehabilitációs é Szociális Szakértõi Intézet (ORSZI) szakhatósági állásfoglalásában igazolja. A szülõ részére történõ ellátás megállapításához igénybejelentõ nyomtatványt kell kitölteni és beküldeni a Magyar Államkincstárhoz. A magasabb összegben megállapított iskoláztatási támogatás havi összege, 23.300,- Ft, egyedülálló szülõk esetében 25.900,- Ft

Amennyiben Ön középiskolai tanulmányokat folytat, és a szülõje nem igényli Ön után az iskoláztatási támogatást, az Ön részére 2010. szeptembertõl saját jogon nevelési ellátás kerül folyósításra, amelynek havi összege 20.300,- Ft. A saját jogú nevelési ellátás feltétele az ORSZI szakhatósági állásfoglalása szerinti legalább 50 %-os mértékû egészségkárosodás fennállása.

Amennyiben Ön 18. életévét betöltötte és középoktatási intézményben tanulmányokat nem folytat, de az ORSZI szakhatósága szerint legalább 50 %-os mértékû egészségkárosodása fennáll, továbbra is saját jogon lehet jogosult nevelési ellátásra.

Kérjük a tájékoztatásunk szíves tudomásul vételét.

Cegléd, 2010. augusztus 19.

Nincs jelen

 

#375 2010-09-14 15:20

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Hát pulikutya legyek a Hortobágyon, ha ezt én értem.
Odáig megy a dolog, hogy a 18 év alatti gyermeknek emelet összegü csp. jár, ha sulyosan fogyatékos és ezt az ORSZI igazolja.
De: 18 éves kora után, ha már születésétõl fogva fogyatékos, automatikusan jár a járadék és az emelt csp. Vagy arról beszélnek, aki mondjuk 22 évesen lesz beteg? Vagy mi van? Na, és ha jár a csp emelt összegben azt a járadékkal együtt folyósitják, vagy az levonják abból, ugyanis a törvény szerint csak két esetben lehet együttfolyósitás, - tudomásom szerint - árvaellátással és özvegyi nyugdijjal.
Na ennek jobb lesz utánna nézni, mert ebben van valami kurfli szerintem.
Vagy terelõkutya leszek a Hortobágyon!

Nincs jelen

 

#376 2010-09-14 15:51

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Bocsi, de ezt nem én találtam ki, legföljebb megtaláltam a lisztérzékenyek oldalán. Mostmár csak értelmezni kéne. Igyekeznek a nagyokosok mindig úgy írni, hogy nehogy az egyszerû ember, földi halandó megértse azt. Édes pofák. Egyébként azon sem csodálkoznék, ha a 18 éven aluliakat is az ORSZI-hoz kellene vinni az emelt pótlékhoz. Meg ne verjetek, de sajnos nagyon arrafelé tendálnak a dolgok. Bár ez most azokra helyezi a hangsúlyt, akik elmúltak 18 évesek, de még a közoktatásban tanulnak. Ugyanis most mindenki késõbb érettségizik, hisz szinte minden iskolában van egy nyelvi elõkészítõ évfolyam és az plusz egy évet jelent.

Nincs jelen

 

#377 2010-09-15 09:32

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

A megjegyzésemben nincs semmi személyes, tudom, hogy a törvényt másoltad be. De akkor is gyanus, nagyon gyanus nekem ez az egész. Majd ha ráérek, még böngészem, hogy esetleg nem-e a fogyatékossági járadékban részesülõkre vonatkozkozik-e ez a passzus. Valami itt nekem nem gömbölyû.
Aki érintettnek érzi magát az nagyon nézzen utánna, mert gyanítom, ha meg is adják, azt valahol beszedik.
Amint lesz egy kis idõm és erõm, azonnal rákérdezek illetékes helyen.
Én: semmi személyes nincs a dologban, egyszerüen nem értem a jogszabályt.

Nincs jelen

 

#378 2010-09-21 12:57

pötyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

szerintem is  úgy van ez ahogy én mondja!
A lényege az lehet, hogy ORSZI papír kell 0-100 éves korig (különben nem kellene annyi nyugdíjas dokit fizetni ott) úgy sincs elég dolguk! :) Már megint az jut eszembe:"a számítógép korszakban minden sokkal gyorsabb lesz"-mondta ezt a háziorvosok elnöke vagy ki a fene volt az.
Hát ezt most azért találták ki, mert túl gyors a tempó :) 2; hogy ha beteg vagy akkor legyen ORSZI-s papírod különben nem vagy beteg, DE csak akkor vagy az ha az ORSZI azt mondja. :)
és a vicc az, hogy az ORSZIban sem tudják mindig, hogy most mi is van!? :)                Szerintem :)

Nincs jelen

 

#379 2010-09-21 17:10

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Pötyi, lényetretörõ és pontos a leírásod. Igen, az orvosok mondják meg hogy vagyok és meddig vagyok úgy.
Ha nem a bõrünkre menne, még jót is kacagnék rajta. De vannak abszurd helyzetek, amiket már nehezen tudok elhinni, hogy még sajátmagukat is alulmúlhatják.

Nincs jelen

 

#380 2010-09-23 19:34

pötyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

OFF
Drága Jótündérünkí!- az a baj ezzel a dologgal, hogy már megint nem rólunk (betegekrõl) van itt szó! Nem az ORSZIS orvosokból lesz egyre kevesebb, hanem az odakerülõk "tábora lesz egyre több!!" Ez hihetetlen, azért nagyon piszkálja a csõrõmet hogy MÉÉG vajon mit fognak kitalálni, hogy "nekik több munkájuk lehessen" nekünk meg kevesebb esélyünk! :(  Gondoljunk bele hány nyugdíjas orvos van ott és hova költhetnék azokat a pénzeket!!!???? Hány Humi És Remi kezelés lehetne belõle, hogy azok a gyerekek akiknek oda kell menniük ne medrolon és hasonló "mérgeken" nõjõn fel, és tegye tönkre a még egészséges szerveit. Ezzel CSAK ez a bajom! OFF
Sajnos hogy minket érintetteket nem kérdez a kutya sem! :(

Nincs jelen

 

#381 2010-09-24 09:08

Weroniq
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Szaisztok !

A közgyógyellátásról lehet tudni valamit? Járobeteg ellátás keretében a gyógyszerekre lehet kérni?

Köszi!

V.

Nincs jelen

 

#382 2010-09-24 10:11

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Nincs jelen

 

#383 2010-11-02 20:15

Dínó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!
Nem vagyok benne biztos,hogy jó topikba írok, de hátha mégis :)
Az interneten olvastam,hogy 18 éven felettieknek is jár emelt szintû családi pótlék, ha a tartós betegségben lévõ alany felsõoktatásban tanul. Ki is nyomtattam a papírt,amit ezzel kapcsolatban az orvosomnak ki kellett volna töltenie,de a doki nem hallott arról a rendeletrõl, hogy 18 év fölött is járna, ezért nem töltötte ki :(  Hiába jártam önkormányzatnál és egyéb helyeken,hogy adjanak igazolást a dokimnak, sehol nem tudtak segíteni,csak mindenféle telefonszámot adtak meg,amiket lehetetlen elérni. Tudtok ezzel kapcsolatban valamit? Attól félek,mire eredménye lesz a dolognak, addig végzek is a sulival. :/

Szép estét mindenkinek!
Dínó

Nincs jelen

 

#384 2010-11-02 20:20

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Dínó! Írtunk már errõl. 18 éven felülinek a közoktatás után akkor jár emelt családi pótlék, ha elmegy az ORSZI elé és leszázalékoltatja magát. A másik topikban láthatod, hogy ez elég nehézkes. Tehát, ha csak nem vagy tényleg nagyon beteg és nem rendelkezel más kísérõjelenségekkel, akkor tanulj nyugodtan és felejtsétek el a családi pótlékot. 18 éves korig illetve a közoktatási tanulmányok befejeztéig jár a tartósan beteg gyerek után az emelt  családi pótlék.

Szerkesztette: én (2010-11-02 20:20)

Nincs jelen

 

#385 2010-11-03 18:46

Dínó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Köszi, én! hát akkor nem is foglalkozom vele. inkább örülök annak,hogy most jól vagyok :)
Dínó

Nincs jelen

 

#386 2010-11-13 18:32

Kobika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó topicba írok e, de mûtétes topicot sajnos sehol nem találtam, viszont a Dobó fõorvosúrtól elfelejtettem megkérdezni dolgokat, és mivel Ti ezt biztosan tudjátok, ezért merem megkérdezni... November 18án kell befeküdnöm a kórházba, ez egy csütörtöki nap. Gondolom aznap elõkészítenek, és másnap lesz a mûtét. Vagy hogy szokott ez lenni? Merjek inni vizet, kávét reggel? És hányra kell odamenni? A fõorvos urat hívtam, de nem nagyon veszi fel... Tudom, még van négy napom, de eléggé zabszem szindrómám van. Esetleg, ha valakit mûtöttek vékonybéllel írhatna nekem egy emilkét, hogy mire számítsak... Akár az evés tekintetébe is. Gondolom az elsõ pár napban folytpépes kaja lesz, és utána? (most csak tápszert tudok enni...) És a fájdalom, mozgás?
Nagyon köszönöm elõre is a válaszokat :)

Nincs jelen

 

#387 2010-11-13 19:37

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Szia Kobika. Neked is mint nõvér tudok válaszolni:). Mikor hozzánk felvételes beteg jön, általában 7-re, de legkésõbb 8-ra jó ha bent van. Az, hogy a mûtéted mikor lesz, nem tudhatom, de szerintem ne egyél-igyál a felvétel elõtt, mert ilyenkor szoktunk vért venni és vizeletet is küldünk a laborba ( ezek a leletek szükségesek a mûtéthez ). Úgyhogy a teljes éhgyomor ajánlott ( utána nyugodtan kérdezz rá,ehetsz-ihatsz-e ). Nekem ugyan vastagbél-mûtétem volt, de a mûtét elõtt 2 nappal,és utána, ha jól rémlik, 5-6 napig csak folyékony ételeket ehettem, aztán kaptam diétás tanácsokat, amiket itthon kellett betartanom. Fájdalmam nem volt, mert eleinte folyamatosan,késõbb kérésre kaptam a vénás fájdalomcsillapítót. Az elsõ nap-és éjszaka volt nagyon rossz, másnap már kicsit felülhettem, illetve a második reggelen már egyedül mosakodhattam ( persze csak az ágyban és nõvéri felügyelettel ), aznap kivették a katétert, és a wc-re már egyedül mentem ki. A párom persze végig ott volt velem, õ kísérgetett mindenhova:). Harmadnap már lent kávéztunk a büfében, és vagy 2 órán keresztül ültünk a kórház kertjében:). Úgyhogy azt tudom javasolni, persze csak ha jól leszel hozzá, hogy minél hamarabb kezdj el mocorogni, mert egyrészt a nõvérek úgyis noszogatni fognak, másrészt Neked is érdeked, hogy mielõbb felkelj. Nekem ez annyi elõnnyel is járt, hogy 3 nappal hamarabb hazaengedtek ( fõleg miután közöltem, hogy nekem muszáj motoroznom :) ).
Ez kicsit hosszúra sikerült:)...remélem, tudtam segíteni.
És még valami: ne félj, mert a kórházban is biztosan kapsz majd sok segítséget. Csak kérdezz ott is bátran!
Ági

Nincs jelen

 

#388 2010-11-13 20:30

Kobika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Szia Ági!
Nagyon szépen köszönöm :) Most azért könnyebb lélekkel megyek neki itt a dolgoknak. Akkor megyek éhgyomorra, bár minden kivizsgálást, amit kért a fõorvos úr azt már elvégeztem. EKG, labor, vizelet, mellkas röntgen, de hát ugye bármi lehet, és bárki jöhet, tehát lehet, hogy még kér mellé...
Bár én is motorozhatnék már :) Most egy virago-ra gyûjtök, de hát ahogy a profil képembõl is látod, a nagy szerelem az a gold wing... :) :) Neked milyen géped van? (Tavasszal szeretnék menni tanfolyamra, úgy, hogy egyben leteszem a motor és az autóvezetést, mert még jogsim az biza nincsen :) )

Nincs jelen

 

#389 2010-11-13 21:11

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Kobika. Szia. Picit szeretnék neked segíteni. Engem tavaly decemberben mûtött Dobó doki Esztergomban. Én reggel 8-ra mentem, lent az ambulancián megcsinálták a betegfelvételt, tudod adatok, vérnyomásmérés, karkötõ. Aztán fel az osztályra, ott a nõvérek szobát illetve ágyat adnak.Én hétfõn feküdtem be, úgy volt, szerdán mûtenek, mert kell a két napos csak folyadékos koplalás, de csütörtökre csúsztam át.Mûtét után két nap az õrzõben, ott 4 óránként adtak vénásan fájdalomcsillapítót, aztán mehettem ki szobába, ott már tablettában adtak .Néhány jó tanács: hálóing és ne pizsama, eü betétet vigyél, nekem 4 nappal késõbb soron kívül kellett(doki szerint gyakori dolog), könnyen felvehetõ papucs, külön strandpapucs a fürdõbe, fürdõszivacs, mert mûtét után elsõ nap nõvér mosdat, szívószál, mert amikor már ihatsz mûtét után( jó soká) csak ezzel fogsz tudni, mert nem nagyon tud az ember akkor még feltápászkodni.Két három nap csak folyadék mehet, aztán adnak pépes dolgokat és csodák csodálya, már éhes is leszel.Bocs, hogy ilyen aprólékos voltam, de én örültem volna, ha valaki ellát tanácsokkal.Sajna, akkor még nem találtam erre a nagyszerû fórumra,meg az itt lévõ nagyszerû emberekre, pedig biztos könnyebben sikerült volna feldolgoznom a mûtétet, az az elõtti és az az utáni dolgokat.Hosszúra sikeredtem, de ha még kérdésed van, kérdezz bátran.Priviben akartam írni, de nem jó a levelezõm csak befelé.Üdv sibi.

Nincs jelen

 

#390 2010-11-13 22:39

Kobika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sibi! Nagyon szépen köszönöm Neked :) Mindenki az õrzõbe kerül, vagy van, akit egybõl kiraknak osztályra? És mik az elõkészületek? Beöntés, vagy "csak" hashajtás? Nekem múlt év májusa óta nem jött meg, de betétet azt vettem már, biztos ami biztos... Az örzõben van látogatás, vagy csak érdeklõdhet a férjem az állapotom felõl?
Gondolom Neked is adtak diétás tanácsokat, de a mûtét után mennyivel tudtál "normálisan" enni? Mennyi ideig voltál bent?
Huuu, most aztán jól leterheltelek :) Ne haragudj érte, de sztem még csütörtökig pár dolog biztos eszembe fog jutni... Bocsi...

Nincs jelen

 

#391 2010-11-13 22:46

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Kobika! Én úgy értelmeztem eddigi írásaidat, hogy te gyakorlatilag már szilárd ételt nem tudsz enni. Ha ez igaz, akkor elõzõ nap már csak tápszert és folyékony dolgokat fogyassz, ez lehet akár húsleves leve, zöldség semmiképpen se legyen benne. Most felejtsd el a gyümölcsleveket is, illetve esetleg, ha bírod, akkor szûrt levet fogyassz már csak mûtétig. De mentes ásványvíz, gyenge tea (citrom nélkül) mehet, nehogy kiszáradj. Szerintem vérvétel elõtt is lehet vizet inni, az nem változtat az eredményeken és könnyebb a hígabb vérrel bánni. Természetesen amiket leírtak a betegtársak, az úgyis van. Vigyél több hálóinget, törülközõket, köntöst, kényelmes papucsot, tányért, evõeszközt, szívószálat, legalább két mosdószivacsot, tusfürdõt. Tanácsolom, hogy esetleg vigyél nedves törlõkendõt, hogy amíg nem tudsz fölkelni illetve nehezebben mozogsz, addig is tudd magad megtörölni illetve kezedet, hogy jobb legyen a komfortérzeted. Elkel egy saját kispárna is, hogy tudd gyûrögetni a fejed alatt. És ha már fölkelhetsz a mûtét után, annyit sétálj, amennyi csak beléd fér. Elõször is úgy hamarabb indul a bélmûködés és megelõzöd a felesleges összenövéseket. De természetesen mivel gyenge vagy most is, inkább a férjeddel sétálj, esetleg kérjél gyógytornászt, aki picit megmozgat és néhány percet rád tud szánni és sétál veled. Erre van lehetõség a legtöbb kórházban, vedd igénybe. Ha bármi kérdésed, problémád van, kérdezz itt is és bent a kórházban a nõvérektõl, orvosoktól. Mihamarabbi gyógyulást és könnyû mûtétet kívánok!

Nincs jelen

 

#392 2010-11-13 23:14

Kobika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Szia Én!
Igen, most már csak folyadékot tudok nagyjából fogyasztani, illetve kamilla teát és lemegy a sok sok folyadék mellett egy-két zsemle egy nap. Ennek azért örülök...
Annyira jó, hogy leírjátok, hogy mit vigyek be, ezúton is hála Neked is, mert ilyenkor csak csapkodom a homlokomat, hogy tényleg... Még ez is, meg az is kell, úgyhogy sztem úgy fogok pakolni, hogy közben nézem ezt a topicot :)
Gyümölcslevet már rég nem iszom, csak kamilla és hársfa teát... Na meg persze a mentes vizet, és a tápszert.
Lehet, hogy menne a rizs, némi husikával, de sztem már az agyam is olyan szinten van, hogy a görcstõl való félelem miatt nem merem megenni. Nem tudom, mindenesetre ebben a négy napban már inkább csak a megszokott dolgokat fogyasztom...

Nincs jelen

 

#393 2010-11-14 08:35

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Kobika, off:): nekem most egy Honda Xelvisem van, alig egy hónapja cseréltem le a kis Kawasakimat:). Ez a gép is 250-es, de mivel V motor, a kettõt össze sem lehet hasonlítani:), egyszerûen hatalmas az élmény. Én nem vágyom ennél nagyobb motorra, túrázáshoz is kiváló, és simán tartja a tempót a férjem ( és a többiek ) nagy motorjával:). Jó lenne, ha tavasszal sikerülne összehoznod, a motorozás nagyon jó dolog, nõként meg pláne ( majd megtapasztalod:) ).
On:).
( Most pedig megyünk a párommal még egy nagyot motorozni, ha már ilyen szép az idõ...)

Ági

Nincs jelen

 

#394 2010-11-14 10:37

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Kobika. Szia. Nagyon szivesen válaszolok, csak kérdezz nyugodtan, tudom milyen rossz a bizonytalanság.Legalábbis nekem az volt, van persze olyan ember , aki inkább nem  akar elõre tudni semmit.Igen, mindenkit az õrzõbe vittek, az orvos dönti el mennyi idõre.Az én páromat ötször kizavarták, de hatodszor is bejött.:) Az elõkészület csak folyadékos koplalás és egy esti, meg egy hajnali beöntésbõl áll.Mûtét elõtt természetesen katéter és ezt akkor veszik ki, ha már fel tudsz kelni.Nekem ez a csütörtöki mûtét után szombaton volt.A kaja kb 4 nap mulva levessel kezdõdött, aztán másnaptól már pépes, a következõ bélkímélõ étrend, a végén már könnyû vegyes kaját kaptam.Én 15 napig voltam bent, mert messze lakom és közbejött a karácsony(amit végig sírtam, mint egy taknyos kölök)A szokásos a 10 nap, ha a közelben laksz.Pest még belefér.Ha van még kérdésed, jöhet.Hali.

Szerkesztette: sibi (2010-11-14 10:39)

Nincs jelen

 

#395 2010-11-14 10:47

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Ha kidobnak az ajtón, bemászok az ablakon. :D :D :D

Nincs jelen

 

#396 2010-11-14 15:12

Kobika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok :)

Ági :) Én azért ennyire nem értek hozzá, mert egyenlõre csak külsõ megítélés alapján nézem a motorokat... Hát igen, nálam fent áll egy halmazati tényezõ, hogy nem elég, hogy nõ, de ráadásul még szõke is vagyok... Elõbb nézem a formát és a színt, mint, hogy mit tud :) De a férjem azt mondja, hogy a V motor a legjobb a világon... Nem tudom, Õ ért hozzá :) :)

Sibi :) Akkor azért elég nagy a valószínûsége, hogy nem aznap fognak mûteni, amikor be kell feküdnöm... Én be kell, hogy valljam ebben reménykedek, mert jobb lenne egy kicsit akklimatizálódni a környezethez, mint mindjárt jönne a mûtõsfiú, hogy "visz szobára" :) :) Érdekes, ez lesz a 11. mûtétem, és gyerekkorom óta ezt a poént mindíg elnyomják... :) :) Mondjuk valahogy legalább megpróbálják enyhíteni az idegességet. Mindenesetre az epekövemnél nagyon kellemesen érintett, hogy a mûtõsfiú folyamatosan elnézést kért, és mikor bent a mûtõben levetkõzetett és elkezdett leszíjjazni, akkor is folyamatosan mondta, hogy "Ne tessék haragudni, bocsánat, de ezt meg kell sajnos tennem... Tudom, hogy kellemetlen, de ez az elõírás... Bocsánat..." Azért aranyos volt :) :)

Nincs jelen

 

#397 2010-11-14 17:48

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Kobika. Biztos, hogy lesz idõd akklimatizálódni, aznap biztos nem mûtenek, szerintem még másnap se, de akkor minek fektetnek be csütörtökön?Így hát lehet mégis.Idõpont elõtt egy órával adnak egy tabit, így nem leszel ideges.Ágyastól tolnak egy emelettel feljebb, engem olyan gyors tempóban készítettek elõ, hogy már az ágyban filmszakadásom lett.Nem láttam a mûtõt belülrõl. Aztán megint az ágyamban tértem magamhoz, amikor toltak vissza a megõrzõbe.Két óra kiesett, mintha az ufók vittek volna el.:)Remélem neked is könnyû mûtéted lesz gyors felépüléssel. Bár te már sajna rutinos mûtétes vagy, de mi ez a sok mûtét, rekordot akarsz dönteni?Csak vicceltem, kívánom, ez legyen az utolsó és ezután másról, boldogabb dolgokról szóljon az életed, az életetek. Ezt kell neked is nagyon akarni.Üdv. sibi.

Nincs jelen

 

#398 2010-11-16 12:19

Kobika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Sziasztok :) Mindent bevásároltam az itteni lista alapján, még a törlõkendõt is, igaz azt, amit a gyerekeknél is szoktam használni, mert ez már bevált, és ismerem...
Én már most is éhes vagyok, nemhogy a mûtét után két-három nappal... Mondjuk ez már hónapok óta tart. Jó lenne már egyszer jól lakni, és éjjel nem azt álmodni, hogy fõzök :D
Zabszem szindróma jelentem egész jól áll, és egyre fokozódik... Remélem van a kórházban wifi...
Köszönöm Mindenkinek a segítséget, most számolom a perceket és az órákat...

Nincs jelen

 

#399 2010-11-16 12:26

mamo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Kobika!
Gondolunk rád, és ha tudsz jelentkezz majd. Reméljük jelentõsen megváltozik az életed. Engem 1994-ben (Jézusom, de rég volt) mûtöttek, akkor ez nagy mûtét volt. Azóta sokkal jobb minden, addig fél évente voltam kórházban, azóta csak 1-szer és nem is szándékozom többet menni.
Mindent eszek, persze sok mindent módjával, még a héten erõs lecsót is ettem, amit kb lánykoromban.
Bármi jöhet, kivéve a tejfélék, jó ezeket soha nem birtam.
Bátor vagy, a nõk sokat (mindent kibírnak) meglátod mûtét után hamar rendbe jössz.
Vigyázz Magadra, gondolunk Rád.

Nincs jelen

 

#400 2010-11-16 13:23

Kobika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Egyéb fontos dolgok

Mamo! Nagyon nagyon szépen köszönöm :) Annyi erõt adtatok, hogy az valami fantasztikus! Jó tudni, hogy valaki gondol rám... Nagyon jó, hogy ide találtam Hozzátok, nem is tudom, hogy egyedül ezt a nehéz idõszakot végig tudtam volna e csinálni... Köszönöm! :)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB