#451 2008-04-07 21:18

lánysárkány
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

sziasztok!   Én egy viszonylag friss chronos vagyok,és örülök,hogy vagytok ,mert sok erõt lehet meriteni belõletek a rosszabb napokon! (bár irni még csak elõször irok.)

Nincs jelen

 

#452 2008-04-07 21:23

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Halika!

Lánysárkány:üdv közöttünk!

Nincs jelen

 

#453 2008-04-07 21:34

lánysárkány
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

szia Roor! idáig azt hittem egyedül én vagyok ilyen szerencsétlen a betegségemmel, de jó érzés,hogy vagytok !

Nincs jelen

 

#454 2008-04-10 14:18

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

na pusszantás mindenkinek :D függetlenül attól, hogy teljesen ébren csináltuk, mégiscsak idetartozik a téma. jelentem kb 10-15 perc alatt megvoltunk a mutatvánnyal. (ja, colonoscopia volt amúgy.) végig tudtak vizsgálni, eredmény: vékonybél alsó szakasza okés, vastagbél felsõ szakasza fekélyes. aszongya "a colon mucosáján a coecumtól a rectumig, proximalis túlsúllyal, helyenként felhányt szélû, helyenként térképszerû fekélyekkel borított". rögtön meg is szavazott nekem a doktornéni 48 mg Medrolt, hetente 4 mg-os csökkentéssel, a Budenofalkot meg elhagyjuk úgy ahogy van. hozzáteszem, hétfõ dél óta csak tápszert meg két hónapos kortól adható bébipapit ettem, és a tegnapi X-prep után letoltam kb 4 liter vizet is, de mégsem tisztultam ki teljesen. ettõl függetlenül azért mindent láttunk, amit akartunk, ill. amit látnunk kellett. egy darabig megint elfelejhetem a témát :) a Medrollal meg majdcsak megbírkózom valahogy...

Nincs jelen

 

#455 2008-04-10 14:22

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Linus!
Örülök, hogy túl vagy rajta. A szteroid biztosan segít a gyulladáson.
Mielõbbi jobbulást kívánok!

Nincs jelen

 

#456 2008-04-10 19:57

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Linus!!!!!!!!!!!!!!!!
Én is gondoltam ám rád, csak idõhiányban szenvedek, ezért most ritkábban vagyok itt...
nekd tényleg gyorsan ment az egész, ügyes voltál...
szép napot...
vigyázz magadra...

Nincs jelen

 

#457 2008-04-10 20:58

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Gratula Linus ügyes voltál.Fõleg hogy ilyen gyorsan végignyomták a csövet.Amit leírtál az remélhetõleg nem olyan rossz és bízzál benne a Medrol helyrehozza.Nekem ilyt írtak tavaly "a lumen 7 cm szakaszon igen szûk apthiod fekélyek láthatók és fistula nyílás is sejthetõ".Na ezután operáltak.Jobbulást Neked.

Nincs jelen

 

#458 2008-04-10 22:35

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

amit mindenképp szerettem volna elkerülni, az a további hozzápiszkálás az én kis belecskémhez. nagyon örültem, hogy pl. se polipom, se szûkületem nincsen :D a fekélyeken nem csodálkozom egyáltalán, sejtettem, hogy azok vérezgetnek néha. most persze fel is piszkáltuk a koplalás-hashajtás-matatás során, de fájdalmaim pl. nincsenek. viszont összehasonlítottam a 3 évvel ezelõtti eredménnyel, akkor ezek a fekélyek egybe is folytak és gyakorlatilag a felsõ két harmad jó része gyulladt volt. most pedig helyenként lehet látni, és a vékonybél alsó szakasza is ép, holott a 2 évvel ezelõtti szelektív enterográfia - feltöltéses röntgen - nem ezt mutatta. szóval ez megerõsít abban, hogy vmit azért csak jól csinálok, még ha nem is csak rajtam múlik. a lényeg, hogy van értelme annak, hogy így vigyázok rá :D mekkora mák, hogy baromira szeretek fõzni :D

Nincs jelen

 

#459 2008-04-11 09:18

schwab_dr
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szivembõl szoltál Gigi!!!!!!!!!!

Nincs jelen

 

#460 2008-04-11 09:42

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Bocsika de meg szeretném kérni schwab_dr hogy írjon egy pár sor magáról, ha ez nem jelent neki problémát! THX! :)

Nincs jelen

 

#461 2008-04-11 09:49

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

szuszi! az egeszseg.origo-n találsz róla néhány sort, ha nagyon kíváncsi vagy.

Nincs jelen

 

#462 2008-04-11 10:07

schwab_dr
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Chysh commentjehez csak annyit tennek hozza, hogy vele ellentetben en valamelyest ertek a lovakhoz :)

Nincs jelen

 

#463 2008-04-11 10:08

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

:lol:

Nincs jelen

 

#464 2008-04-11 10:21

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Nem vagyok annyira kíváncsi, keresgéljen a fene! :D De ha a lóvakhoz ért nagy esélye van egy lóversenyen való részvételnek! :D

Nincs jelen

 

#465 2008-04-11 10:35

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szuszidi, hidd el, a kivancsisag sokat segitett az embereknek a vilag megismereseben, ezert nem szabad restnek lenni :-)
Nekunk pedig fontos a hitelesseg, mert a messzirol jott ember a netten(is) azt mond, amit akar...
Rovid nacionale

Nincs jelen

 

#466 2008-04-11 11:07

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Richárdot én igazolom, ha kell, egy barátnõm hozzá jár :D

ahhoz pedig amit Gigi írt, én is csak csatlakozni tudok. 3 év után már igencsak esedékes volt nálam egy kontroll-colonoscopia. a tünetek és labor lapján nyilván enélkül is újra medrolt kaptam volna, de így legalább tudjuk, hogy néhány fekélyt leszámítva, se polip se szûkület. a szövettant persze még várom, de addigis k'va nagy kõ esett le a szivemrõl... már bocs :D

Nincs jelen

 

#467 2008-04-12 18:33

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Aiolosz!
köszönöm, hogy csatoltad a nacionalet.
Ánya

Nincs jelen

 

#468 2008-04-12 18:58

tunde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok !
Köszönöm mindenkinek az értünk való aggódást, szorítást . Túl vagyunk a tükrözésen , kedden este jöttünk haza , csak eddig se idõm se energiám nem volt írni ezért elnézést is kérek, de azért olvasgattalak titeket .
Hát sajnos nincsennek túl jó híreim , semmi megnyugtatot nem tudok mondani , diagnózis továbbra sincs de , hogy ez az egész mi vagy , hogy mi okozza arra sem kaptam választ . Mindenképpen meg kell várni a szövettant a további lépésekhez .
Csongor nagyon hõsiesen viselte az egészet , néha voltak nehéz pillanatok de most már az a lényeg , hogy túl vagyunk rajta!
Vasárnap amikor visszamentünk az ügyeletes orvossnak nem akarta megengedni, hogy megvizsgálja , nehezen kötöttünk kompromisszumot Csongorral , de a végén csak megengedte .
Délután kettõkor kapta az x-prep-et és megkellett volna utánna innia 3l vízet de csak 7dl sikerült megitatnom vele. Elõször ezt sem akarta meginni , de mivel azt mondtam, hogy kóla , boldogan megitta , mivel eddig még soha nem is kóstolta , csak utánna volt nehéz amikor megkérdezte, hogy anya ezután ihatok kólát is. Hát nem kicsim, ilyent csak egyszer lehetett inni. Nehezen de megértette, hogy nem ehet , sokat emlegette , hogy mit fog enni tükrözés után, mennyi csirkecombot fogunk megsütni, még a barátnõjét is meghívjuk.
Este 6-kor kapta az elsõ beöntést amit hõsiesen viselt semmi sírás , õ is ment a nagyfiúk után , mert azt mondta, hogy már õ is nagy . Úgy látszott , hogy szépen tisztúl nem sok minden jött ki , de már a hajnali beöntés mivel fel kellett kelteni nem volt egyszerû meg sok salakkanyag jött ki belõle ezért a reggel folyamán még kapott 3-at így összesen 5 beöntést kapott . Ott az ágyon fekve tornáztattam, hogy jobban tisztuljon mert ha fölállt azonnal folyt ki minden.Egyszer én tornáztam aztán meg õt tornáztattam .
Fél tízkor kapta meg a dormicumot , attól átment lakodalmasba , össze-vissza beszélt , dobálta magát az ágyon alig bírtam lefogni , hogy nehogy a kisfejét nekivágja a vasrácsnak.
10.45-kor vittem be az endoscopiája , fogtam a kiskezét amíg elaludt , 12.15-kor hozták ki , nagyon rosszul volt , nyálkás vért hányt vissza , majdnem megfulladt , kapott oxigént meg infúziót.
A lelet sem túl jó , a felsõ endoscopiánál a nyelõcsõ végén találtak egy 1-2 mm-es hyperaemiás foltot , ami refluxra utal , ezért is érzete ott , hogy néha valami csípi.
Az alsó colonoscopiánál a nyálkahátya a colon teljes hosszábban sérülékeny, vérzékeny , valószínû, hogy a vékonybél vége is ilyen de azt már nem látták .
Lényegébben ugyanott tartunk ahol eddig , allergiára utaló jeleket azt találtak de Cronh vagy Colitisre utalót nem , de ezt majd a szövettan fogja igazolni .
Most is rosszul van , lehet , hogy infekció hány és hasmenése van . Beraktak a kórterembe egy olyan gyereket akit hányással hoztak be , de nem tudták mi a baja , lehet , hogy valamit összeszedtünk tõle.
Nem eszik 2 napja , minden folyik ki belõle alul felül , lehet , hogy újra kórházba megyünk .
Sok puszi mindenkinek!

Nincs jelen

 

#469 2008-04-12 19:38

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Tunde!
Szomorúan olvastam, hogy lehet összeszedtetek valami nyavalyát. Kívánom, hogy mihamarabb szerencsésen átvészeljétek!
Csongor tényleg hõsiesen viselkedett a vizsgálatok során. Elképedve olvastam, hogy egy gyereknek is három litert kellene meginnia az X-prep mellé, és még én nyavalygok!
Tunde látom bevetettél minden anyai fortélyt. Minden elismerésem a Tiéd!
Remélem hamarosan jobban lesz Csongor.  Sok erõt és kitartást kívánok!
Puszi!

Nincs jelen

 

#470 2008-04-12 20:24

Florance
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok,

Dobó tanár úr végbéltágítást és aztán, ha sikeres a tágítás, colonoscopiát akar csinálni nálam altatásban. Volt már valakinek végbéltágítása? Mennyit sikerült tágítani, milyen hosszú idõre oldódott meg a gond, nem fokozta-e az inkontinenciát?
Kérem, ha valaki tud, adjon infot, támogatást.

Nincs jelen

 

#471 2008-04-12 22:12

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Tünde, egy igazi hõs a kis drága! szorítok ezerrel, mert nagyon kiakaszt, amikor egy ilyen kis pici nagyon beteg... én bízom benne, hogy lesz diagnózis végre. adj át neki sok-sok gyógypuszit a nevemben, okés? :) kitartás!

Nincs jelen

 

#472 2008-04-12 23:19

tunde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Köszönöm Marthuska , Linus , Gigi a bíztatást ! Átadom a puszikat Csongornak !

Nincs jelen

 

#473 2008-04-14 07:17

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Tünde, gratula és egy kis puszikát adj át a nevemben is a kis Csongornak, nagyon ügyesen viselte az egész "hadibeavatkozást". És neked pedig tényleg elismerés ahhoz, ahogy hozzásegítetted õt a sikeres vizsgálathoz és az elõkészítéshez. Várjuk a további híreket a szövettanról, hátha az többet mond.
Puszi és kitartás: Vica

Nincs jelen

 

#474 2008-04-14 08:05

tunde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Köszönöm Vicaa , átadom a puszikát Csongornak !
Most sincs túl jól, még mindig minden visszajön amit eszik -iszik . de bízom benne , hogy minél elõbb túl leszünk ezzen is .

Nincs jelen

 

#475 2008-04-14 09:42

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Tünde!
Olvastalak benneteket, és gondoltam rátok, de látom hogy eddig mi a helyzet. Remélem a szövettan tényleg kimutatja, mi a baj.
Bár lehet, hogy elcsépelt már, de õszintén tisztellek, hogy ennyire tudod tartani magad! Kitartás még!!!
Én is -az elõttem szólókhoz hasonlóan - nagyon szorítok nektek, írj ha van fejlemény!!
Puszi

Nincs jelen

 

#476 2008-04-14 09:55

tunde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Köszönöm Vikimami !
Sajnos nem tudom mi lesz a mai nap vége , Csongor nincs jól, most várom a gyerekorvost de lehet , hogy megyünk Kórházba . Nem eszik , keveset iszik, aluszékony , meg nem marad meg benne semmi .
Remélem majd jobb hírekkel is tudok jönni!
Mindenkinek sok puszi !

Nincs jelen

 

#477 2008-04-15 17:44

mano1973
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Tünde!!
Sok puszi Csongornak és nem lesz semmi baja!!gyógyuljon meg de...hamar ám:))

Nincs jelen

 

#478 2008-04-15 18:33

tunde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Köszi Mano , átadom !
Még mindig van aceton a vízeletében , minden kifolyik belõle . Ha holnapra nem változik a helyzet akkor bíztosan megyünk kórházba .

Nincs jelen

 

#479 2008-04-15 18:56

mano1973
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Tünde!
nagyon drukkolok nektek de fõkeg Csongornak hogy joban legyen!!!!
Meg kell gyógyulnia ...ez parancs!!!!!!

Nincs jelen

 

#480 2008-04-18 23:39

boci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

sziasztok!azt szeretném kérdezni,hogy colitisem van milyen idõ közönként kell tükrözni mert a dokimat megkérdeztem és azt mondta hogy ha nincs különösebb panasz akkor a betegség diagnosztizálásátol szövettan stb. 10 évig nem kell de utánna évente kell.végülis ezzel azt akarta mondani hogy akinek 10 megvan ez a betegsége utánna minden évben meg kell tükrözni?

Nincs jelen

 

#481 2008-04-19 00:37

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

szia boci!

én is ilyesmi választ kaptam annak idején, azaz úgy 3 éve. a mostani tükrözésemre pedig pontosan azért volt szükség, mert azóta többször is fellángolt a crohnom. és most ugye a tükrözés szempontjából nyilván mindegy is, hogy a betegség melyik típusáról beszélünk. 10 év után megnõ a rák kockázata nálunk, ezért van szükség rendszeres ellenõrzésre, ami ugye a szövettant is magában foglalja, és ehhez tükrözés kell. alapvetõen úgy gondolom, ha vkinek mondjuk nincs vele különösebb gondja, panasza, tehát pl. évekig tünetmentes, akkor nem hiszem hogy 10 év lejártával ezzel konkrétan évente kell számolni. de még mindig jobb ez is, mintha homokba dugnánk a fejünket, és csak akkor kapnánk észbe, ha már nagy a baj...

mióta vagy beteg? üdv, Linus

Nincs jelen

 

#482 2008-04-19 21:11

boci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Linus!köszi válaszod...én 2,5 éve vagyok beteg,de még nem igazán tudtam feldolgozni...majd idõvel gondolom,most egyenlõre diéta stb. meg reménykedem hogy majd egy pár év mulva lesz gyógymód és mindenki meggyógyul majd...  te mióta vagy beteg?és hogy viseled? üdv boci

Nincs jelen

 

#483 2008-04-19 22:48

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

hát végülis ugye 3,5 éve. mákomra elég hamar rá is jöttünk, mi van... háziorvosommal épp most beszéltünk arról, hogy remélhetõleg pár év múlva lesz ennek is gyógyszere :D de egyébként elég hamar beláttam, hogyha nem fogadom el, elég keserves életem lesz. az akkori orvosom is azt mondta: addig ne is várjak számottevõ javulást! szót fogadtam, beépült a mindennapokba, és amikor jól vagyok, azt igyekszem maximálisan kihasználni, mert abból táplálkozik az ember bénább napjain! de változtam is sokat, és a mai napig azt mondom, hogy a Crohn nekem adott is, nem csak elvett! pl. mert talán még ma is olyan görcsösen próbálnék másoknak és olyan elvárásoknak megfelelni, akik/amik igazából semmit sem számítanak...

hited legyen magadban, ez nagyon fontos!

Szerkesztette: Linus (2008-04-19 22:49)

Nincs jelen

 

#484 2008-04-21 21:50

boci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Ez mind igaz amit irsz Linus mindennek van az oka......"lehetne rosszabb is",elfogadom és az élet megy tovább amikor jó napok vannak,de ahogy irtad amikor jönnek a bénább napok na akkor van gáz legalább is nálam lelkileg megvisel,meg inkább az a baj mi lesz 5-10 év múlva ennek a sok gyógyszernek amit szedünk biztos lesznek mellékhatásai és most még azt sem tudjuk hogy mik?na inkább ez izgat mert azért még fiatal vagyok...hát nem tudom azért ennek örülök hogy te ilyen jól viseled erõt meritek a szavaidbol:-)köszi....

Nincs jelen

 

#485 2008-04-21 23:36

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

hát igazán nincs mit, mert tudod, tök sokat segít, ha mással is törõdöm, és olyankor nem a saját bajom foglalkoztat leginkább. nekem ezért jó itt, ill. ezért is. meg persze azért is, mert mindig van itt olyan, aki nekem is segít, ha úgy hozza a szükség. pl. néhányan innen tartották bennem a lelket a tükrözés elõtti napon. minden újabb X-prepre leküldött fél liter víznél kaptam egy dicséretet valakitõl, vagy dumáltunk, ha kérdés volt. ezt azért írom, mert még egyszer köszi nekik ;) és azért is írom, mert látod, lehet hogy sokan csak innen ismerjük egymást, vagy elõször csak innen, de nagyon sokat tudunk is egymásnak segíteni. jó helyen vagy, meríts erõt belõle! a lehetne rosszabb is sokkal jobban hangzik úgy kimondva, hogy ennél azért jobb is lehet még :D

Nincs jelen

 

#486 2008-04-22 22:26

boci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

köszi Gigi!remélem nem is lesz  gond velem,és veletek sem!én amugy jól viselem csak amikor bellobban a gyuszim:-)akkor vagyok egy kicsit lelki beteg...de gondolom idõvel ezt is megszokom és tudok vele élni!:-)

Nincs jelen

 

#487 2008-04-28 20:31

ahnot
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

június elején megyek a "hátsó" tükrözésre, nektek mit adtak, hogy ne legyetek magatoknál?
amit a gyomortükrözésen adtak, az arra volt elég, hogy egy icipicit beszédültem, de amúgy magamnál voltam

Nincs jelen

 

#488 2008-05-20 11:43

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

sziasztok!
Volt már errõl szó, de szeretném még megkérdezni, hogy ki mit evett a tükrözés elõtt - altatásban lesz-. Tudom, hogy  azt megelõzõ naptól már semmi csak folyadék (meg persze hashajtás), de ma még ehetnék pépeset, de semmi ötletem a bébiételeken és a krumplipürén kivül....  És persze,  hogy most folyton éhes vagyok :(.
Szóval? Tudnátok segiteni?

Nincs jelen

 

#489 2008-05-20 12:10

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

banán? májkrém(valódi májból házilag lesütve) Vagy szinte bármi- pépesítve.)

Szerkesztette: Rigor (2008-05-20 12:11)

Nincs jelen

 

#490 2008-05-20 12:18

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Viki, huslevest lehet enni es az azert taplalo. Persze csak a levet, grizgaluska, zoldseg ect. nuku :-)
Ja es nem szabad szakacskonyvet olvasgatni ilyenkor :-)

Nincs jelen

 

#491 2008-05-20 16:16

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Rigor és Aiolosz!
Köszönöm szépen a tanácsokat! :D
Banánt nem merek, mert az engem nagyon "fog", nehogy ne tisztuljak ki.. Husilevest már megettem, "természetesen"  szûrve :/, és hát persze, hogy jobbnál jobb ételek jutnak az eszembe (és még a hûtõ is tele van itthon a férjem miatt fincsi,a hétvégén grillezett husikkal, zöldségekkel :( )

Köszönöm mégegyszer, már csak a holnapot kell kibirnom éhezve :)

Nincs jelen

 

#492 2008-05-22 16:41

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Na, túl vagyok rajta...
Most csak az altatásról írnék: szuper!!!
Nem mondom, hogy nem voltam fal fehér elõtte a félelemtõl, de igy utólag: teljesen alaptalanul féltem. Megkatam az infúziót és az oxigénmaszkot és aztán mintha elvágtak volna mindent.
Felébredtem (szerintem 2 óra múlva, de állitólag már több mint egy órával azelõtt is volt mondanivalóm :D amire én nem emlékszem semmire..), mintha jól kialudtam volna magam: se hányinger se egyéb, egy ici-pici szédülés csupán.
A vizsgálat nálam kb 45 percig tartott, mert végigmentek a vékonybélig, ill. sok biopsziát csináltak.

Mindenkinek ajánlom az altatásos tükrözést, aki tudja, hogy fél nagyon és nem birja a fájdalmat -én a kh-szagot sem birom. Igaz, hogy a tb keretein belül ez nem nagyon megoldható, de azt gondolom, hogy nagyon-nagyon megérte!!!

Nincs jelen

 

#493 2008-05-22 16:50

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Viki, vegre valami jot is hallottunk.....
Jut eszembe, ha van ilyen helyen video_endoszkop, akkor erdemes volna utolag +nezni azoknak, akik vizsgalat kozben szunyaltak :-)

Nincs jelen

 

#494 2008-05-22 17:35

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Viki, örülök, hogy pozitívan sült el az altatásos tüki...ezke szerint tényleg megérte a sok bizonytalanságot és várást!
De a lényeg hogy ügyi vagy!
:D

Nincs jelen

 

#495 2008-05-22 17:49

MrPeetR
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Nekem a Szabolcs utcai kórházban csináltak altatásos tükrözést. Azóta az a gasztró átköltözött a MÁV kórházba (azaz Honvéd kórház Podmaniczky utcai részlegébe). Az osztályvezetõ Prof. Dr. Banai János, engem Dr. Rábai Kálmán fõorvos úr kezel, õ is nagyon korrekt ember. Õk sem ajánlgatják az altatásos tükrözést, hiszen több a macera, 2 napra be kell feküdni, de egy szóba kerül csupán és vállalják. Ingyen és bérmentve, sõt a hálapénzt sem fogadják el. (nekem nem fogadták el)
Szerencsés vagyok, mert engem az altatószerek doppingolnak onnantól kezdve, hogy felébredek tõle. Amikor nekem csinálták lepattantam az ágyról és fél óra múlva már az udvaron dohányoztam. :D
(Ezt azért nem ajánlom senkinek, a legtöbben azért kómásak lesznek pár órára az altatótól.)
Mindenesetre ajánlom mindenkinek a fent leírt kórházat, mert akinek komoly szinten be van gyulladva a bele, annak azért iszonyatosan fájdalmas lehet egy éber tükrözés!

Nincs jelen

 

#496 2008-05-22 18:39

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

A MrPeetR által említett osztályon raboskodtam most egy darabig. Adalék még hogy altatásos tükrözést cska szerdán csinálnak. És volt olyan hölgy aki reggel bejött kapott 1 infúziót megcsinálták és mikor felébredt már mehetett is.
Én is pánikolós vagyok (amióta 1x minden kábító nélkül végezték a vizsgálatot) ezért ez tényleg jó lehetõség.

Nincs jelen

 

#497 2008-05-22 19:06

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Halika!

Fúúú nem kedvencem ez a topik,de Vikimami ügyi vagy!!!!!!!:D:D:D:D:D:D
Látod lépésrõl lépésre lehet haladni.:D
Örülök hogy legalább ez "pozitiv" élmény volt!
De azért nagyon érdekel az eredmény!:D

Nincs jelen

 

#498 2008-05-23 07:04

tunde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Viki!
Nagyon ügyi voltál csak így tovább !

Nincs jelen

 

#499 2008-05-24 21:54

vikimami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Köszönöm nektek :D
Tünde! Hogy van Csongor????

Mr Peetr!
Én jártam a máv-ban is (ahol többnyire a régi Szabolcs u-i gasztros orvosok vannak) és itt le is volt beszélve már tavaly nyáron az altatásos tükrözés. Aztán az idõpontom megbeszélésekor derült ki, hogy õk altatás alatt az éber szedálást gondolják...... Úgyhogy nekem tb alapon csaknem 1 év alatt nem sikerült elintéznem az altatásos tükrözést, és mivel éberen már próbáltak 2005-ben, ezért tudtam, hogy ha magamnál vagyok nem birom ki......

De a mostani orvosom szerintem szuper! Mert alapos és emberi! De persze ehhez egy magánkórházba kellett eljutnom , ami szvsz elég szomorú társadalmi szempontból.

Nincs jelen

 

#500 2008-05-24 23:17

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Vikimami!
Azóta azt a részt már átszervezték. most a honvédhoz tartozik. Régen nekem sem csinálták ott altatásban , de mivel 1 hete jártam ott , láttam hogy mostmár vállalják.

Szerkesztette: Zsuzskaa (2008-05-24 23:17)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB