#1301 2011-02-18 16:26

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

szia bixi. Nagyon sajnálom, hogy ilyen elborzasztóakat mondtak Neked, vagy irtak, de minden lelet ilyen elborzasztó szokott lenni, mert mi nem értjük mit jelent. Remélem hamarosan kikezelnek és akkor már nem lesz annyira szörnyû az az irás. Jobbulást kedves.

Nincs jelen

 

#1302 2011-02-18 16:47

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Ügyes voltál bixi a hashajtással.Szomorúan olvasom a diagnózisod.Nekem a vékonybelemen voltak ilyen utcakõrajzolatok.Tipikus crohn-tünet.Biológiai terápiát nem ajánlottak föl?Ja majd a szövettan után.Azért nagyon ne kenõdj el!

Nincs jelen

 

#1303 2011-02-18 17:11

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

de felajanlottak ha a medrol nem hasznal. csak en babat szeretnek es nem 2 ev mulva.
amugy ezekszerint a colitis maris atment crohnba? a novemberi szovettanom colitist igazolt.

Nincs jelen

 

#1304 2011-02-18 18:21

mamo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Bixi az orvosunk (aki a TE orvosod is) a lányomat úgy helyrehozta fél év alatt, szerintem most éppen semmit nem szed és nem használ, ás emellett mindent eszik.
Mikor tükrözte az orvos, utána azt mondta, hogy olyan fekélyes a vastagbele majdnem kilyukadt.
Bizz benne,  most kell a medrol, és legyél pozitiv. Lehet, hogy most sokan lekiabálnak, szerintem olyan tök mindegy, hogy crohn, vagy colitis.
A szövettanim nem mutat crohnt, orvosok szerint sok,sok éve crohnom van. Tudod mit, nekem aztán mindegy, csak ne legyenek szörnyû tüneteim, beérem az enyhébbekkel.
Legyél fél év múlva tünetmentes, ez a lényeg, lelkileg is készülj fel a babavárásra.
Csak elõre nézz.

Nincs jelen

 

#1305 2011-02-19 10:16

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

koszonom, aranyosak vagytok!

mamo, tudom, h kell a medrol, be is veszem, bizok a  dokiban.

csak azt nem ertem, h lehetek ennyire gyulladt tunetek nelkul. tokeletes verkep, normalis szeklet (tukrozesig!), nincs fajdalom. a doki azt mondja oruljek, ez nagyon ritka, ekkora gyulladassal altalaban szenvednek az emberek.

tegnap ota veres hasmenesem van. a tukrozes elott normalis szekletem volt, azota meg csak 2 kis szelet piritost birtam megenni. masnak is volt ilyen? nagyon el vagyok keseredve..

Nincs jelen

 

#1306 2011-02-19 12:15

mamo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Bixi, ez a tükrözés miatt van. Most jól megbolygatták a beleidet, a gyulladás miatt véres most a széklet, de a medroltól, pár nap alatt helyrejössz.
Nekünk is felajánlotta az orvos a biológiai szert, azt mondta, vannak rövid távúak, akár három hónapig tartóak, sokat nem tudok errõl, mert mi nem kértük most.
Ha ennyire tünetmentes voltál, szerintem hamar rendbe jössz.
Irok Neked este e-mailt, mert ha nagyon el vagy keseredve, akkor lassúbb a gyógyulás. Lelkileg is tenni kell a dolgokért.
Holnap már jobban fogsz enni, nem is baj, ha keveset eszel most.

Nincs jelen

 

#1307 2011-02-19 18:10

muhaha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Bixi, én is gondoltam rád pénteken, sajnálom, hogy ez lett az eredmény, de bíztató, hogy ilyen jókat írnak a dokiról. Biztos nehéz most neked, mert úgy érezheted távolodik a babavárás és még rosszabbul is vagy, de reméljük ismét jól reagálsz a gyógyszerekre és átmenti csak ez az állapot.
Remélem nem butasásg amit írok, nekem sincs még nagy tapasztalatom és rutinom ebben a betegségben, de úgy vettem észre és itt is azt olvasom hogy fontos a pozitiv hozzáállás és még ha nehéz is, de valahogy el kell jussunk addig.

Nincs jelen

 

#1308 2011-02-19 19:05

pillo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!Új vagyok itt......Hétfõn vastagbéltükrözésre viszem a gyerekemet,és a doki nem mondta el pontosan,hogyan kell kitisztítani a beleket.Csak annyit mondott,hogy vegyünk endostart...A gyerek 44 kg.A gyógyszertárban adtak 2 csomag port,hogy elég lesz.De az ráírt utasítás szerint a kettõ csomagból összesen lesz egy liter megiható folyadék...Mi a tapasztalatotok?Mitõl függ mennyit kell használni?

Nincs jelen

 

#1309 2011-02-19 20:06

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia

A tükrözés elött pár napig már nyers zöldséget már ne adj neki,mert nem bomlik le,és akadájozhatja az eszközt.
A tükrözés elötti napon már nem ehet,max egy könnyü reggelit,szelet kenyeret megkenve vajjal,héja nélkül.Ebédre húsleves levét,üresen.Magvakat,hüvelyeseket,nyers gyümölcsöket nem szabad.
Mivel felnötteknél 6 csomagot adnak és már reggel el kell kezdeni a tisztitást 4 tasakkal,amit este ujra meg kell ismételni a maradék kettõvel..
Szerintem délután kezdd el nála a hashajtást,és itass vele annyi vizet-teát mellé amennyit meg bir inni,hogy legyen ami átmossa.CT-elött én is igy tisztitottam ki magam 2 tasakkal.

Nincs jelen

 

#1310 2011-02-19 20:31

pillo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Breki,köszi a tanácsokat...mivel egy helyen lakunk és a családunk nagyon kezdõ a betegségben,írtam emailt....

Nincs jelen

 

#1311 2011-02-19 21:14

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Ok :)

Nincs jelen

 

#1312 2011-02-19 22:00

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

aiolosz, ez a hsz nem teljesen a tukrozesrol szol, de nem igazan tudtam melyik topikba irjam, kerlek tedd meg, h atiranyitod a megfelelo helyre. koszonom!

OFF

mamo, muhaha. koszonom szepen a vigasz  szavakat. igen, elsosorban azert kenodtem el ennyire, mert a felelmet leszamitva tenyleg teljesen pozitivan mentem a tukrozesre, mert annyira nem voltak tuneteim, es ehhez kepest nagyon arcul csapott a  diagnozis. legelsosorban termeszetesen a babavaras miatt, hisz ki tudja, meddig kell varnunk. ez azonnal elkezdett foglalkoztatni, meg el sem mult a boditas hatasa. aztan amikor itthon kialudtam magam picit akkor kezdtem el azon keseregni,h ujra medrolt kell szednem es nekem az sajnos iszonyatosan felfujja az arcomat, ami nagyon megvisel. most kulonosen, hiszen majus 28an lesz (lenne) az eskuvonk es gondolni sem tudok arra,h felfujt arcu  menyaszony legyek. tudom, lehet sokan leszolnak ezert,h miert ezen kesergek, mert az egeszseg a legfontosabb. ne ertsetek felre, ezt en is igy gondolom, es szo nelkul beveszem az osszes gyogyszert, amit felirt az orvos. azon gondolkodom, h az eskuvot kellene eltolni. na de ki tudja meddig kell szednem a medrolt? es mar minden le van foglalva..tudom, tudom, az a legfontosabb,h rendbe jojjek, de ez akkor is nagyon elkeserit.

ON

Nincs jelen

 

#1313 2011-02-19 22:08

mamo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Bixi, én ugyan még nem kaptam a medrolhoz vízhajtót, de hallottam, hogy van aki már kapott.
Ha nem alacsony nagyon a vérnyomásod, mert akkor nem jöhet szóba vízhajtó. A víz visszatartástól puffad fel az ember arca.
Úgyis vissza kell menni még az orvoshoz, kérdezd meg tõle. Teljesen megértem, hogy ez zavar. A lányom még fényképezni sem engedte magát, neki nagyon duci feje lett, de volt olyan ember is, aki nem lett lufi fejû.

Nincs jelen

 

#1314 2011-02-19 22:09

mamo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Ja már ez sem ehhez a topichoz tartozik, át kell menni máshová.
Bocs Kapitány

Nincs jelen

 

#1315 2011-02-20 09:45

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Bixi,hasonlóan jártam mint Te ugy éreztem minden rendbe a leleteim tökéletesek egyetlen kis bibi volt pár kilót fogytam.Januárba meg tükröztek és ott derült ki,hogy a vastag belem végig be van gyulladva olyannyira,hogy az orvosom a teljes eltávolitást javasolta.Nem járultam hozzá,a fórum társak ebbe nagyon sokat segitettek.Most nem tudom milyen a belem de nem is érdekel a következõ tükrözésnél majd kiderül.Csak azt tudom javasolni légy türelmes és optimista akkor minden sikerül.Van egy nagyon közeli ismerõsöm aki igaz más betegség miatt éveket várt,hogy gyereke legyen most boldog anyuka én meg boldog nagyapa vagyok.

Nincs jelen

 

#1316 2011-02-20 18:18

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

koszonom Laci54! igy 3 nap tavlatabol maris pozitivabb vagyk :) a medrol maris hat, normalis a produktum :)) remelem hamar rendbehoz, es meg iden belevaghatunk a projektbe :)

Nincs jelen

 

#1317 2011-02-20 19:00

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Ezt most találtam, ide gépelem:

Felkészülés a vastagbéltükrözésre

-3.nap; a vizsgálatot megelõzõ 3.nap
Durvarost mentes  diétát kell tartani; ne fogyassz
- korpás készítményt (korpás kenyér, müzli, stb)
- aprómagvas gyümölcsöt (ribizli, málna, stb)
- aprómagvas zöldséget (paprika, paradicsom)
- olajos magvakat (mogyoró, dió, mák, tökmag, stb.)


-2.nap; a vizsgálatot megelõzõ 2.nap
A durvarost mentes pépes étrendet  diétát kell tartani; fogyaszthatsz
- fõzelékféléket (tök, cukkini, patisszon, sütõtök, stb.)
- zöldbabot, zöldborsót paszírozva (nem turmixolva)
- natúr savanyított tejterméket
- levesek levét, teát
- szénsavmentes ásványvizet

-1.nap; a vizsgálatot megelõzõ nap
Tovább szûkül a diéta, a mai napon folyékony étrendet  kell tartani.
Fogyaszthatsz:
- levesek levét
- natúr savanyított tejterméket
- szûrt gyümölcslét
- teát (kerüld el a piros ételfestékkel színezett gyümölcsteákat!)
- szénsavmentes ásványvizet


0.nap; a vizsgálat napján üres gyomrral kell menned, aznap reggel már semmit sem ehetsz!!!!

Szerkesztette: marcsi0727 (2011-02-20 19:04)

Nincs jelen

 

#1318 2011-03-10 12:40

Dalma5
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Vastagbél tükrözésre kellene mennem, de nagyon félek. :( Visszaolvastam pár oldalt a dologgal kapcsolatban és szeretném megkérdezni azoktól, akiknek rövid altatásban csinálták a tükrözést, hol végeztették ezt el? Elsõsorban budapesti címet szeretnék kérni. Még egy kérdésem volna: kellett-e fizetni a vizsgálatért vagy külön az altatásért?
Köszönöm elõre is a segítséget! :)

Szerkesztette: Dalma5 (2011-03-10 12:41)

Nincs jelen

 

#1319 2011-03-14 17:38

Ana
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Dalma,

nekem a Máv kórházban végezték el mély altatásban,szupi volt :)

Nincs jelen

 

#1320 2011-03-14 17:43

Ana
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Másik kérdésedre a válasz,h kell-e fizetni.
Na most, ezt a vizsgálatot nem igazán szokták mély altatásban végezni, inkább csak bóditanak.Az én doki nénim magától ajánlotta fel,h altatás lesz.Tudta,h nagyon félek.Ha fizeted a tb-t akkor nem kell fizetni, ha csak nem magán klinikán végzik.
DE!!!!!!!!
Én mindenkinek adtam pénzt!Dokimnak, asszisztenseknek, altatódokinak,nõvérnek,beteghordózónak stb.........

Nincs jelen

 

#1321 2011-03-21 19:41

Dalma5
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Köszönöm szépen a választ! Úgy néz ki, találtam valakit, aki bódításban-érzéstelenítésben megcsinálja. Azt mondta, ne aggódjak, nem lesz probléma. Remélem is... ;)

Nincs jelen

 

#1322 2011-05-23 10:56

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

sziasztok.

ismet vagyok olyan szerencses, h mehetek kolonra, ezuttal altatasban.
sajnos mindenfele probalkozasom ellenere keserusot kaptam :(
van valakinek valami otlete hogy a legturhetobb ezt meginni?
koszi!

Nincs jelen

 

#1323 2011-05-23 11:44

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Bixi, ez tisztít a legjobban... én úgy szoktam, hogy kb 1 dl iszok meg huzóra... aztán kb 10 perc múlva a következõt. Késõbb már egy picit hosszabb szüneteket tartok... és... amikor már csak víz jön belõlem... a végét bojkottálni szoktam... (de ezt nem vallom be sose... :) )

Nincs jelen

 

#1324 2011-05-23 13:07

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Bixi!
OFF (bocsi)

februárban voltál, miért kell újra menned?
Nem használt a szteroid?

Nincs jelen

 

#1325 2011-05-23 13:34

Mamo_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

A Titanic címû filmet néztem, miközben ittam a keserûsós vizet.
Elõször annyit ittam, amennyit egyszerre le tudtam húzni. 1 liter még könnyen lement, aztán lassúltam, utolsó fél liter már nekem sem ment. De azért kitisztultam.
Bixi!
miért nem kaptál valami modernebb szert?

Nincs jelen

 

#1326 2011-05-23 14:16

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Bixi,  Marcsi módszerét ajánlom, még annyit hogy ne húzd el nagyon, mert ha lassan iszod-iszogatod, nem keresztül száguld rajtad mindent kisöpörve, hanem felszívódik.Én két decit ittam 10 percenként, míg el nem fogyott. Nekem ez bevállt. Jó, hogy altatásban mégy.

Nincs jelen

 

#1327 2011-05-23 15:14

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

mindenkinek koszonom a segitseget, majd beszamolok hogy ment (persze ez meg odebb lesz juniusban, csak ma kaptam meg az elokeszito cuccot az idopontommal egyutt) nem ttudom miert nem kapok mast, pedig tobbszor erdeztem, de a doktor hajthatatlan maradt....

off
Tim72,
igen voltam februarban. az uj tukrozesnek tobb oka van: eddig egyszer sem tudtak teljesen vegignezni a belest annyira rossz allapotban volt, plusz valtottam orvost aki elrendelt egy hasi es kismedencei MRt valamint teljes kolont hogy vegre kideruljon egyaltalan crohn vagy colitis, mert meg ez sem tiszta. harmadik ok pedig h nekifuthassunk a babaprojektnek vegre ha tiszta a beles (ez nem jott ossze februarban). ujjak keresztben :)
on

Dus,
ez a Titanicos otlet tetszik nekem, legalabb kicsit ugy erzed reszese lehetsz a tortenteknek a sos vizzel :)

Nincs jelen

 

#1328 2011-05-23 16:26

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

bixi írta:

sziasztok.

ismet vagyok olyan szerencses, h mehetek kolonra, ezuttal altatasban.
sajnos mindenfele probalkozasom ellenere keserusot kaptam :(
van valakinek valami otlete hogy a legturhetobb ezt meginni?
koszi!

Van....
Véleményem szerint ez a legjobb..... jó, kicsit sok, de nagyon hatásos. Szóval, érdemes egy kis natúr, jó minõségû citromlét hozzáönteni, amitõl persze csoda nem történik, de valamivel jobb lesz.

Nincs jelen

 

#1329 2011-05-23 17:34

Megváltó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Akkor lagzi' után lesz...
...Ujjak keresztben innen is...

Nincs jelen

 

#1330 2011-05-24 09:26

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

igen :)
most inkabb arra fokuszalok egyelore nem a keserusora :D

Nincs jelen

 

#1331 2011-05-30 22:48

Timka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Csütörtökön megyek vastagbéltükrözésre és gyomortükrözésre. Altatásban lesz, másképp nem mertem vállalni. Amióta tudom, hogy mennem kell, folyton az itteni hozzászólásokat olvasgatom, próbálok erõt meríteni... Feltûnt, hogy Ti vagy Fleet-et, vagy Endo Start kaptatok, de nem mind a kettõt.... Nekem holnap egy fleet-et kell bevennem, szerdán 4 Endo-t, majd este még egy fleet-et. Nem sok ez egy kicsit? Annyi rosszat írtatok, hogy teljesen megíjedtem a Fleet-tõl. Amúgy is pánikolós vagyok...
Volt már valaki, akinek ilyen sokat kellett bevennie? ez normális dolog? Fel akarom hívni a kórházat, hogy hadd legyen csak az Endo. Arról kevesebb rosszat írtatok... :)

A legviccesebb, hogy a Fleetre ráírták, hogy vastagbélgyulladásban nem szabad használni. De lehet, hogy pont a gyulladás miatt fáj a hasam... :S


Köszi a segítséget!

Nincs jelen

 

#1332 2011-05-30 23:51

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Timka!

Üdv a fórumon! Az orvosod biztos tudja mit miért és mennyit adott, de valószínû nem véletlen, mivel felül és alul is megnéznek téged. Ilyenkor nagyon fontos, hogy jól ki legyél pucolva mert az annál jobb "szebb" képet és pontosat ad a bélésed állapotáról. Fontos a jó diagnosztika, és ennek elengedhetetlen kelléke a tiszta bélés!
Tehát tartsd csak be amit elõírt, az nem véletlen. Nyugi ne idegeskedj és ne parázz elõre. Minden rendben lesz!
Üdv, és jobbulást! :)

Nincs jelen

 

#1333 2011-05-30 23:57

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Timka.Üdv a fórumon!
Hát a dokid úgy látszik biztosra akar menni, de nem lesz ez hashajtásból egy kicsit sok? Biztos ír majd olyan fórumlakó, aki ezeket ismeri, nekem még nem volt dolgom velük, csak azért ragadtam tollat, mert brutálnak tûnik az adag, de hátha lesz, aki megnyugtat téged.
Amúgy szorítok csütörtökre, de leginkább azért, hogy ne találjanak semmi elváltozást, maga a vizsgálat nem lesz gáz altatásban.
Jó éjt neked

Nincs jelen

 

#1334 2011-05-31 07:05

Timka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Köszi a gyors választ! :) Nem csak nekem írták fel ezt, náluk ez az általános. Székesfehérvárra megyek, egy ismerõsöm is ott csináltatta, azt mondta, hogy semmit nem érzett és hogy csak ott csinálatná újra...
Én nem is voltam még ott (Bp-en lakom, azt mondták, hogy fölösleges lemennem és kifizetni 25e-t egy beszélgetésért, ha már 6 orvos mondta, hogy kell a colonoscopia...)
Telefonon diktálták le az elõkészületeket. 5 napig diéta és ez a brutál mennyiségû hashajtó... Tegnap már lebeszéltem magam róla :) Ma hvom õket, hogy ez nekem túl soknak tûnik, amúgy is pont azért megyek, mert rettenetes görcseim szoktak lenni, nehogy ettõl még rosszabb legyen...
Úgyhogy ma megpróbálok alkudozni velük :)

Drukkoljatok! :)

Szép napot mindenkinek! :)

Nincs jelen

 

#1335 2011-05-31 10:37

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Timka! A diétát értem, így könnyebb a hashajtás, nem olyan durva. Dehogy miért kell ma hashajtó a holnap utáni tükrözéshez? Nekem egy csütörtöki napon volt a bélmûtétem, elõtte kedden mentem be a kórházba, kedden még otthon reggeliztem, aznap még kaptam egy kis kefirt zsemlével, aznap este kaptam meg az elsõ hashajtót, másnap még egyet, de végig ihattam és csütörtökön már mûtöttek. És az egy bélmûtét volt. A tükrözés elõtt elõzõ nap délután kell a hashajtás, addig folyékony rostmenteset lehet enni-inni.

Nincs jelen

 

#1336 2011-06-01 16:38

Timka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Elintéztem, hogy a Fleet-et ne kelljen bevenni, helyette 4 liter Endostart kell meginnom. A 3. liternél tartok és már nagyon szenvedek... Olyan undorral iszom, olyan hányingerem van, hogy szörnyû... De legalább így nem érzem az éhséget... Sõt, még félni sem marad energiám... :)
Már alig várom, hogy csak víz jöjjön és abbahagyhassam. Nem bírom betartani, hogy 10 percenként 2 deci... 5 óra alatt ittam meg az elsõ két litert, holott 2 és fél óra alatt kellett volna... Mindegy, használni így is használ... :) De remélem, hogy az éjszakát már nem a wc-n kell töltenem...

Nincs jelen

 

#1337 2011-06-09 19:22

Lucy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Hat en ahogy olvasgatok vissza, neha elbizonytalanadom a szombato kolonoszkopian.
Vegul nekem nem orvos javasolta, hanem sajat megnyugtatasomra.
2 eve tukroztek, de csak szigmabel, es soha nem lattak az egesz vastagbelet, igaz remisszioban vagyok azota is, akkor volt 2 honap aktivitas es a szovettan hozta ki a colitist.
De most mikor olvasom, hogy a tukrozes utan veres hasmenese volt nehanyatoknak, nagyon felek.
Foleg, hogy most jol vagyok, nehogy visszaessek, jovo heten meg nyaralas....
De ha nem megyek es valami van , lappang, az sem megnyugtato.

Nincs jelen

 

#1338 2011-06-09 20:15

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Lucy! Nyugodtan menj el altatásos tükrözésre, én tegnap voltam, nagyon jó dolog. Gyorsan megy, feljutottak a vékonybélig, nem szenvedtem, õk se velem, 20 perc alatt már a pihenõhelyre kerültem. Nem voltam rosszul, nem volt véres hasmenésem, szóval nagyon klassz dolog!

Nincs jelen

 

#1339 2011-06-09 20:18

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Én múlthét pénteken voltam altatásos tükrözésen. Bizony az utána lévõ 2-3 nap rossz...fájdalmas, de utána ugyanúgy érzed majd magad mint elõtte. Nyugodtan mehetsz nyaralni.

Nincs jelen

 

#1340 2011-06-09 20:43

Lucy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Koszi. Nekem boditas lesz. Elso kolonoszkopia. Tiszta para vagyok.

Nincs jelen

 

#1341 2011-06-09 20:45

Lucy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Egyebkent most azon gondolkodom, hogy nekem biztos sok a letapadas , osszenoves, a csaszar es a mehen kivuli mutet miatt....s az utolso mutet utan igaz 10 eve, de ropsszul forrt ossze es kis serv van, de a serv olyan elenyeszo, hogy nem kell muteni.
Most azon gondolkodom, hogy ha levogot fujnak be, akkor nehogy a bel kizarodjon, vagy most lehet hulyeseget beszelek, de akkor is neha kidudorodik, ha gazos vagyok, erzem, ahogy vegigmegy....
szoval most meg ezen plusszba izgulok.

Nincs jelen

 

#1342 2011-06-09 21:07

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Melcsi! Nekem már tegnap délután se volt problémám, szinte semmit nem éreztem, csak a levegõ távozott elég durván, de legalább nem volt szaga. Lucy, nekem is van sérvem és nem történt vele semmi, nem záródott ki.

Nincs jelen

 

#1343 2011-06-09 21:22

Lucy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Koszi, ez nyugtato.
Ha szombat 12.30 a tukrozes, akkor holnap reggel meg lehet valamit enni es delben kezdeni az Endostar ???
Nekem azt mondtak, peksutemenyt ehetek elotte 3. es 2. nap csak utolso nap nem.
Ugyhogy ma kiflin es turos batyun eltem, mert se zoldseg, se gyumolcs, se rost.....lehet ezt sem szabadott volna ?

Nincs jelen

 

#1344 2011-06-09 21:38

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

én! Ez függ sok mindentõl. Ki mennyire gyulladt odabent, honnan és hány szövettant vesznek, mekkore lesz így a seb belül és milyen gyorsan gyógyul.
Utóbbit bizony megszenvedtem másnap...

Nincs jelen

 

#1345 2011-06-09 21:40

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Lucy, holnap még simán bedophatsz egy könnyebb péksütit, aztán ebédre leveslét egyél mást már ne. ÉS kora délután kezd el a hashajtást. Némely hashajtó leírásán du 3-4 órát írnak hogy akkor kezd, de ha rám hallgatsz és nem akarod az estéd a wc-n tölteni, du 12-13 fele elkezded és este nyugiban aludhatsz.

Nincs jelen

 

#1346 2011-06-09 21:42

Lucy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Koszi a valaszokat !!!

Nincs jelen

 

#1347 2011-06-09 21:49

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Melcsi, akkor szerencsém volt, egy helyrõl vettek szövettant, de ha nincs leírva vagy nem mondja a doki, észre sem vettem volna. Egyébként utolsó nap még kefir, sima joghurt fogyasztható, lehet inni teát, de színezék nélkül (nem gyümölcsteát) és ásványvizet, sõt tápszert is ihatsz, de nagyon jó a zsírtalan húsleves is üresen.

Nincs jelen

 

#1348 2011-06-09 21:55

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Én! Jó neked....bár ez azt is jelentheti hogy nálad nem látak úgy gyulladást?! én sosem úszom meg 3 csõnél kevesebb szövettannal....ergó 3 kis vágás....
( 1. csõ elsõ 10 cm-es szakaszból, 2. csõ sigmabél, 3. csõ vékonybél.)

Nincs jelen

 

#1349 2011-06-10 06:19

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Hali! Tõlem mindig 4 helyrõl vesznek szövettant, a biztonság kedvéért. Nagyon változó volt, hogy a vizsgálat után mi, hogyan alakult. Általában nálam sem szokott semmit okozni, de azért 1-2 napig biztos úgy érzem, valami még nem az igazi odabent. Az idén április viszont jobban megviselt, bizony több mint egy hét kellett, hogy visszaálljon a komfortérzetem, és panaszmentesnek érezzem magam. Azért nem volt vészes, csak most így alakult. Szóval a fene se érti mitõl függ a dolog, de nekem a gasztrón azt mondták, hogy teljesen természetes ez, mivel csak megbolygatják a beleket.

Lucy: remélem hamar túl leszel rajta! :)

Nincs jelen

 

#1350 2011-06-10 10:25

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Melcsi, igen kisfokú most a gyulladás, de látott a doki egy új fekélyt és abból vett szövettant. A múltkor én sem úsztam meg egy szövettannal. Egyébként még morgós a hasam, de az már így van évek óta, így nem feltünõ, evvel már együtt élek.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB