#1451 2011-08-26 21:42

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

A dr. Peppe az Endostar Lavage hashajtó szerintem.De Hunyadi János víz?Eddig elkerülte a figyelmem.6 tasak "dr peppét" nyomtam le délután és még reggel voltam a porcelánon.De ne aggódj, ha baj van a kórházi személyzet  megoldja a húzós helyzeteket.:)

Nincs jelen

 

#1452 2011-08-27 13:55

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Gerappa!
Nekem mindig azt mondta a dokim amikor közöltem vele,hogy még nem tisztultam ki teljesen,hogy ez miatt ne aggodjak mert ha gyulladásban van akkor nem is fogok.

Nincs jelen

 

#1453 2011-08-27 18:39

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Zolcsi!
Gratulálok!! Hogy csinálod? Mondd el a titkod!!:). Én sem halottam még Hunyadis tisztításról, majd beszámolok róla... Endostart sem ittam még, de abból meg csak 2 tasak kell, mondjuk nem is bánom...Azért aludni bírtatok?  Azt sem tudom milyen ízû, de nem jókat olvastam róla... Majd próbálok mellé inni ice teát, hagy mosson ki. Aztán meg majd meglátjuk. Elfelejtettem, hogy magvasat sem ehetek, csak amikor a 2. fürt szõlõt emeltem ma a számhoz. Remélem azért kimosódik holnap az is...

Nincs jelen

 

#1454 2011-08-29 15:10

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

sziasztok!

Túl vagyok a tükrözésen, a colitis nem gyulladt(inaktív), viszont álpolipos a bélfal a bal leszálló ágon, meg levett egy 3-4mm-es polipnak tûnõ valami vörhenyes cuccot... Volt már valakinek ilyen? Mi ez? Remélem nem rosszindulatú vmi. 2 hét múlva lesz szövettan, de addig ki bír várni. A doki is csak akkor tud mondani vmit, azt mondta valószínû polip volt. Az is mitõl nõ oda?? A biopsziáktól most lehet egy kis vérzés?

Nincs jelen

 

#1455 2011-08-29 20:38

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Nyugi, a polipok kialakulhatnak gyulladás miatt.
A biopsziától pedig lehet vérzés.
Az eredmény biztos rendben lesz.

Nincs jelen

 

#1456 2011-08-29 20:41

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Köszi Zoltán! Megnyugtattál, bár igazán majd 2 hét múlva, ha megjön a szövettan nyugszok meg? Lehet, hogy attól is nõ, mert már 14 éve colitises vagyok?!

Nincs jelen

 

#1457 2011-09-05 20:10

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Zolcsi: ÓRIÁSI GRATULA!!! =DD Ügyesek vagytok a dokiddal, hogy ilyen szépek a beleid!!!! =D
Gerappa: nagy drukk megy, veled vagyunk!! Biztos nem lesz semmi vész, hidd el! Írj majd mindenképp, milyenek lettek az eredmények!
Nno, itt és most bejelentem, hoyg hivatalosan is Crohn-os vagyok! =D Aminek -és ezen ne háborodjatok fel, légyszi, megvan az oka- én nagyon örültem. Mármint... tudjátok: évek óta szenvedtem: tartós hõemelkedések, télen-õsszel két hetente betegségek, gyulladás jelei a vérképben már sok-sok éve, és soha nem találtak okot... most végre tudom, mia a bajom, tudom, és ez jó, mert a bizonytalanságnál nincsen rosszabb. és kezelik! Jól! Jó emberek! és tehetek ellene végre! És persze nyertelek Titeket is. ha nem lennék crohn-os, már nem tartoznék ide, ahol annyi segítséget, kedves szót, bíztatást kaptam, komolyan: úgy érzem, tartozom valahová! Mint egy nyári tábor, egy jó társasággal. Nem vagyok dilis (DE IGEN, de bocs érte =P =)), de én most megnyugodtam. + ha nem crohn lenne, akkor megint csak ott tartanánk, hogy "nem tudjuk, mi a baj", amire nem tudnának gyógyszert sem adni, életmód-beli tanácsokat...  bizonytalanságnál, sõt, a tudatlanságnál számomra nincsen rosszabb.
Amikor anyum bent a munkahelyén olvasta a gépben a szövettan eredményét (oda járok dokihoz, ahol melózik), kicsit elbizonytalanodtam, jó: megijedtem. Idézem: "a mérsékelten torzult struktura hosszan fennálló ibd-re utal, de crohn-betegségre specifikus elváltozás nem látszik." Aztán elmondta a dokim, ami a bõvebb leletekben benne is van: hogy az endoszkópos kép egyértelmû volt, és biztos szövettani elváltozásokat csak a patológus lelne, ha kivenné az egész belemet, amit meg "nem akarunk". =P De a kép egyértelmû. Meg szövettanban is vannak elváltozások, amik ibd-re utalnak, és mivel a vastagbél -HÁLA A MAGASSÁGOS ÉGNEK!!!- nem érintett, csak a vékony, a tipikus helyen (alsó szakasz, ami csatl. a vastaghoz +bauchin-billi)...
Ennyi, bocsi, hogy hosszú voltam, de kellett. =)
A tüki meg jóó volt. Nem tudom, meséltem-e már, de négyszeres adag altató kellett, mert nem bírtak kiütni ("alszol már?"-"mindjárt" =P), és amikor beadták a cuccot, elkezdtem nevetkélni meg a párnát simogattam. KICSIT volt égõ... XD Közben mondtam magamnak, h nem akarok nevetni, de nem hatott... Az után semmire sem emlékszem! Sem az öltöztetésre, sem a tolószékes fuvarra, semmire... arra, h felébresztenek, és mesélik az altatót. Hát... nem is akartam elaludni, nagyon féltem az altatástól, mert elveszik a tudatomat, meg olyan, mint a halál... álltólag ezért is ment nehezen, mert tudat alatt harcoltam ellene. =P
Azt azért sajnálom, h nem láthattam a beleimet belülrõl... nagyon kíváncsi lettem volna rá.
Óóó, és ami a legfontosabb: nem kell szteroid sem, és ehetek csomó mindent, amit eddig nem, mert gyakorlatilag nincsen szûkület (átment a mûszer, max minimális van)! =D Juhééééj! =)

Szerkesztette: Kócos (2011-09-05 20:35)

Nincs jelen

 

#1458 2011-09-14 09:17

Panqua
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Kedves Gerappa, en penteken megyek tukrozesre, es szinten Hunyadi vizet kaptam, azt szeretnem kerdezni toled, hogy milyen volt a hatasfoka, es az ize?

Nagyon szepen koszonom!

Nincs jelen

 

#1459 2011-09-15 14:17

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Panqua!

Sós víz, majdnem mint az endostar de valamivel ihatóbb, nem olyan sûrû. Langyosan kellett volna, de én simán megittam, nem melegítettem. Szerintem annyira nem vészes, iható. Nem voltam tõle rosszul, máskor is ezt választanám. Nem kell mást innod? Akkor jó humánus a dokid, nekem még du. kellett endostart, az nehezebben csúszott..
Kócos és többiek!
A szövettan is megjött, jóindulatú polip volt, de azért megijesztett a tény, hogy volt, most ez visszanõhet? Egyáltalán mitõl alakul ki? Évente elég tükrözére menni? A doki azt mondta elég, meg csodálkozik, mert idõsebb korban szokott inkább. Nem szeretném ha valami rosszindulaTÚ lenne. Bocs, hogy ezeket itt kérdezem, de nem találtam polipos fórumot, vagy nem is gyakorta van???

Nincs jelen

 

#1460 2011-09-15 14:50

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Bocs a hatásfokáról nem írtam. Szóval kb. 1-2 óra múlva már jött a vizes hasmenés és addig tartott kb. míg az endostart is le nem gurítottam, szóval pucol rendesen a Hunyadi víz is.

Nincs jelen

 

#1461 2011-09-15 15:02

kapu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Kolonoszkópiára kell mennem, egy ismerõsöm a béltisztításhoz a Picoprepet ajánlotta. Szerintetek?
Valaki tud valamit róla?

Nincs jelen

 

#1462 2011-09-15 16:31

Kethleen
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

szia kapu!
Én ajánlani tudom a picoprepet!Kétszer 1,5 dl kellett meginnom,az íze narancsos.És rendesen ki is pucolt!

Nincs jelen

 

#1463 2011-09-19 10:12

kapu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Kethleen!

Köszönöm szépen a segítségedet!

Nincs jelen

 

#1464 2011-09-23 18:07

luci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni.
  Hétfõn reggel 8-ra megyek colonoskopiára.Vasárnap du-tán kell meginnom 4 tasak endostart kb.az mennyi ideig dolgozhat?És még hétfõn reggel 2 tasakot kb.azt mikor kéne meginnom hogy mire megyek semmi gond nelegye.
Hajnali 4 óra kb?
Elõre is köszönöm a segítséget,ha tudtok.

Nincs jelen

 

#1465 2011-09-25 08:55

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Luci!

Én is azzal mentem és megyek 1 hónap múlva.Én csak 4 tasakkal ittam meg elõtte dlután,a másik kettõt megcsináltam,de csak egy korty ment le reggel.Ehhez képest "KIVÁLÓ" minõsítést kapott a béltiszttásom :-)))) Micsoda elismerés!!!!Biztos szervezeetfüggõ,de nem gáz,ha nem megy le mind.

Nincs jelen

 

#1466 2011-09-25 09:33

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

luci
Nekem amikor reggel kellett menni  tükire,elötte nap délelõtt kellett a 4 csomagot,és este a maradék 2-öt.

Nincs jelen

 

#1467 2011-09-25 17:18

luci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

andreas31,Breki!
Köszönöm a segítséget!
Remélem oké lesz minden.

Nincs jelen

 

#1468 2011-09-26 10:58

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szép napot mindenkinek!!!!
Remélem lucinak "jól esett" a tüki,8-ra ment ha jól emléxem.....Én is megyek kontrollra okt. 24-én 09.00-re magánba,Pécsre.Júliusban volt az elsõ=indeterminate colitis!?!Bódítottak,most is az lesz,én nem emléxem,csak az elejére,meg a végére.Fájdalomra nem,az hazaúton volt a nem kevés levegõ miatt :-)))Remélem hasonló "jó" élmény lesz ez is,bár a jó tapasztalat ellenére megvan a para :-(((( Pláne,hogy a tüneteim még véletlenül sem passzolnak sehová továbbra sem,így kíváncsian várom a diagnózist,már,ha lesz......

Nincs jelen

 

#1469 2011-09-26 13:29

luci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia!
  Igen jól emlékeztél ma voltam.Megbírtam inni az összes lityit.Hát kellett is pedig igen jól betartottam a diétát.
   Hát nem bódítottak,azt mondta az asszisztens hogy majd vizsgálat közbe meglátják hogy kell e,fájdalom és a bél
   rendszer állapotától függ.Mindegy túl éltem,talán 2x volt kellemetlen és max 15 perc volt.Egy polypot eltáv.azon
   kivûl minden oké.Mehetek sipoly mûtétre.
  Mindenkinek fájdalommentes szép napot kívánok!

Nincs jelen

 

#1470 2011-10-04 11:07

kapu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Túl vagyok a kolonoszkópián, szerencsére minden rendben van. Ajánlom nektek a Picoprepet béltisztításra. Tényleg jó, próbáltam. Csak 2x1,5 dl kell meginni belõle és az íze is jó.

Nincs jelen

 

#1471 2011-10-04 14:35

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

kapu, és ez vényköteles vagy kapható anélkül is? Én csütörtökön megyek, de már megint ricinus+keserüsó kombót írtak fel. Brrrrr! Már elõre rókázok tõle. :(

Nincs jelen

 

#1472 2011-10-05 08:40

kapu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sibi!
Nekem az ismerõsöm ajánlotta a Picoprepet, aki szintén volt már tükrözésen. Egyébként nekem az orvos írta fel. Én sem bírom a rossz ízeket. A keserûsó gondolatától is hányingerem támad.

Nincs jelen

 

#1473 2011-10-06 13:56

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok. Ma megvolt a tüki. Gyulladás fullon, pedig már 3 hete szedem a medrolt, de nem jobb, sõtt rosszabb a vérképem. Még 2 éve sincs a mûtétnek és a vékonybél uccsó szakasza tele van fekélyekkel. Szomorú vagyok.
Segítsetek nekem kicsit. A doki biológiai kezelést javasol, ennek érdekében küld a Péterffybe Dr Bene László fõorvosúrhoz. De csak ennyit írt a papíromra, a többit intézzem magam:( Kérdés: Jár valaki oda vagy esetleg pont ehhez a dokihoz? Azt se tudom hogy fogjak neki. Még azt is csak emésztem, hogy ilyen rossz az eredményem. Írjatok kérlek.

Nincs jelen

 

#1474 2011-10-09 20:40

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Nincs Péterffys betegtársam?

Nincs jelen

 

#1475 2011-10-24 19:02

Putyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sajnos nekem nagyon rossz kellemetlen volt a tükrözés. Ez személyfüggõ és nálam a vastagbél leszálló ága a szigmánál "kettõs alfahúrkot vet" és emiatt nem is tudták a szondát felvezetni. Viszont úgy fel kellett pumpálni levegõvel, hogy utána még jó ideig kemény görcseim voltak. Személyfüggõ, mert van egy sorstársam, aki a monitoron végig szokta nézni a saját tükrözését.

Nincs jelen

 

#1476 2011-11-09 09:21

Ditti22
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok! A II. sz. Belgyógyászati Klinikát tudom ajánlani mindenkinek. Itt tényleg altatásban, aneszteziológus jelenlétében végzik a tükrözést. Az elején csak pár percig vannak görcseid, mert ennek függvényében adagolják az altatót. Engem sajnos évente tükröznek, de idáig még mindig végigaludtam az egészet. Viszont egész napos programra számítsatok, mert ébredés után legalább 3 órát kell feküdni és csak kísérõvel engednek haza.

Nincs jelen

 

#1477 2011-11-09 15:32

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Ditti22! A Máv kórházban is végeznek altatásos tükrözést aneszteziológussal. Nekem az elejen se voltak görcseim, mert mikor a doki szólt neki telefonon, hogy két perc múlva érkezik hozzám, akkor már elaltatott, én a dokira se emlékszem, nemhogy a görcsökre. Altatás után mindenütt van megfigyelés ez egy természetes dolog, viszont nem kötik ki a háromórás szigorú fekvést, amikor már nem szédültem, segítséggel fölkeltem és kimentem WC-re, itt csak a papírokat kell megvárni és akivel nincs gond, az haza mehet.

Nincs jelen

 

#1478 2011-11-28 10:53

csucsuka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia sibi!

Én Péterfy Sándor rendelõintézetben jártam biológia kezelésre
Dr Kovács Ágota betege vagyok az egyik legjobb orvos.
Nekem mindent ott intéznek szó szerint majdnem minden hónapban
jelenésem van a gastrón
Nyugodtan hívd fel a kórházat és kérd el a doki telefonszámát,
nagyon rendes orvosok vannak ott.
Az orvos azt mondja , hogy kell a biológiai kezelés , akkor
ott helyben egy speciállis vérvételt kell csinálni (reggel 8 óra)
ennek az eredmény után ami kb, 1 hónap.
Újból meg kell jelenni az orvosnál és akkor elmondja mit kell tenni.
Elõször az elsõ hónapban 2 szer kapod az infúzióban  a REMIT,
utána következõ hónap 1 szer majd a többit 2 havonta.
Ez a kezelés 10 hónapig adható átlagban.

Üdv csucsuka

Nincs jelen

 

#1479 2011-11-28 19:55

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia csucsuka!

Örülök, hogy végre valaki jelentkezik. Közben már jártam ott, vérvétel megvolt, a héten lesz talán eredmény. Dr Bene Lászlónál voltam. Mond csak, hogy van ez: Maradtál a Kovács Ágota betege, csak oda jártál infúzióra?( Kovács Ágota ugye nem ott van) A dokim küldött Dr Benéhez, mert  ott nincs ilyen kezelésre lehetõség,ahová eddig jártam, de azért még továbbra is kezel? Hogy van ez? Õ tükröz majd például, ha kell? Innentõl két orvoshoz járok? Fogalmam sincs ezekrõl.
A lényeg a lényeg, lehet, egyszer még õsszefutunk, ha ilyen gyakran jársz oda.
Üdv sibi

Szerkesztette: sibi (2011-11-28 19:58)

Nincs jelen

 

#1480 2011-11-29 08:23

csucsuka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia sibi!

Dr Kovács Ágota az orvosom , már 10 éve , nagyon jó orvos.
Õ mentett meg akkor a mûtéttõl már nem lenne a vastagbelembõl semmi.
Választanod kell , " távolság a lényeg" melyik van közelebb.
Az biztos , hogy Dr Bene nagyon jó orvos.
Ha Õt választod akkor mindenért oda kell menned , kivétel a vérvétel.
A gyógyszereket szakorvosi meghatalmazással a háziorvosnál megírathatod.
A tükrözés is ott lesz , nem messze van tõle a kórház egyben a rendelõ is kb 10 perc
séta.A kórházzal szemben van a gyógyszertár és majd ott tudod a REMIT kiváltani.
Ezt kell felvinned az infúziós kezelésre vagy is vénásan kb 3 óra lesz.
Ágyat nehezen fognak találni de megoldják.Az a jó ha ott tudsz lenni 8 órára de ha
nem akkor is jó de egy kicsit tovább fog tartani.A kezelést csak a kórházban tudják
megadni máshol nem.A remi ára 1200FT összesen nem vészes.
De ha úgy döntesz , maradsz a régi orvosodnál akkor, lehet párhuzamosan is a dolog.
Csak a kezelésekre kell oda feljárnod a többit a régi orvosodnál és annak a betege
leszel továbbra is .
Egyszerre, rövid idõre lesz két orvosod.
Dr Kovács Ágotát  csak telefonon lehet elérni de limitált a jelentkezés hozzá.


Ha van kérdésed írj , üdv csucsuka

Szerkesztette: csucsuka (2011-11-29 08:34)

Nincs jelen

 

#1481 2011-12-01 16:26

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia csucsuka!

Köszönöm a kimerírõ tájékoztatást, sokat segítettél. Vizsgálatok megvannak, most várok az elsõ adag idõpontjára, holnap talán kiderül.  Ha kérdésem lesz, írok. Üdv sibi.

Nincs jelen

 

#1482 2011-12-29 18:19

ildi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!

Hamarosan megyek tükrözésre és kábításban fogják megcsinálni. Ehhez meg kellett vennem Dormicum és Contramal injekciókat. Nálatok is így volt vagy csak nálunk ilyen szegény a kórház?

Nincs jelen

 

#1483 2011-12-29 19:59

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia ildi!Novemberben tükröztek kábításban,de akkor még nem kellett megvenni az injekciót,de ezután már lehetséges,hogy vennem kell.

Nincs jelen

 

#1484 2012-01-02 09:38

csucsuka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia!

Nekem 4 hete volt a tükrözés Pesten a Péterffyben,
csak a hashajtót kellet megvenni mást nem.A kábításhoz
az anyagot a kórház állta.
BUÉK mindenkinek csucsuka

Szerkesztette: csucsuka (2012-01-02 09:40)

Nincs jelen

 

#1485 2012-01-04 14:46

eriki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#1486 2012-01-09 21:08

nyünyüke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok! Látom itt nagyon sok ember megfordul, ezért is szeretnék segítséget kérni. A párom hónapok óta szenved (szerintünk aranyeres panaszoktól). Véres és fájdalmas széklet, duzzanat a végbélnél, stb... Szeretném ha elmenne kivizsgálásra, mert õ már a végbélrákot emlegeti, hogy ez biztos az, de nagyon fél minden vizsgálattól. Szeretném ha segítenétek, hogy honnan is kezdjük az egészet? Kihez, és hová érdemes menni? Feltétlenül kell-e beutaló? Kit ajánlanátok? Mert õszintén megvallva, fogalmam sincs, hogy honnan induljunk! Elõre is köszönöm segítségeteket!

Nincs jelen

 

#1487 2012-01-09 22:28

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia nyünyüke, üdv a fórumon.
Ne parázzatok be és nem kell mindjárt a legroszabbra gondolni, egy jópofa aranyér is tud nagyon kellemetlen dolgokat mûvelni. Keressetek gasztrós vagy proktológus szakembert, mert azért megnézetni feltétlen meg kell és persze kezelni is. Ide beutaló kell, tehát elsõ körben háziorvos. Ne féljen a párod a vizsgálatoktól, az a része inkább kellemetlen, mint fájdalmas. Lehet a háziorvos is tud rá kezelést.
Én 30 éve magamnak kezelem, "ezzel" még sose mentem dokihoz. Ti menjetek, ha nem egyértelmû, mi is ez. Jobbulást.
Üdv sibi

Nincs jelen

 

#1488 2012-01-10 06:01

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Mindenképp orvosra lesz szükség nyünyüke!
Ha a háziorvos belgyógyász akár õ maga egy egyszerû kézvizsgálattal megállapíthatja a problémát.Nem félni hanem cselekedni kell.Ha odáig juttok ,hogy valóban kell a belek vizsgálata akkor a lakóhelyetek szerint(amit nem tududnk) megpróbálunk segíteni gasztrós orvos ügyében.

Nincs jelen

 

#1489 2012-01-10 08:23

nyünyüke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Köszönöm szépen a segítséget. Akkor elõször felkeressük a háziorvost. És ha esetleg mégis beutalóra lesz szükségünk, mert az õ vizsgálata nem elég, tudnátok ajánlani olyan orvost, kórházat ahová érdemes kérni a beutalót? Budapesten. Köszönöm!

Nincs jelen

 

#1490 2012-01-16 13:35

Cilkó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Nyünyüke!

A Nyírõ kórházat tudom ajánlani ha Bp-i vagy.  Ott dr.Schnabel Róbertet vagy dr.Sipos Valériát.

Nagyon rendesek, a személyzet is.

Nincs jelen

 

#1491 2012-01-19 12:38

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

sziasztok.
szeretném kérdezni,hogy ki volt máv korházba közületek bóditásos vastagbéltükrözésen mostanában?
ott milyen mértékü a bóditás?
a közeljövöben kell mennem februárban,és most az altatás helyíett a bóditást választottam dr.schafer eszternél.
akinek van élménye nála kérem ossza meg.
köszönöm
szilvi

Nincs jelen

 

#1492 2012-01-21 08:14

csucsuka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Szia Szilvi!

Én 1 hónapja voltam , vénásan kapsz egy szurit és
egybõl elkábulsz , semmit sem fogsz érezni.

Üdv csucsuka jobbulást kívánok

Nincs jelen

 

#1493 2012-02-01 19:54

Dui81
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok! Én eddig csak olvastam a fórumon ( meg mondom õszintén kicsit meg is ijedtem ). Nekem ma volt vastagbél tükrözésem Kistarcsa kórházba, és szerencsére minden jól ment, csak mivel TB alapon megy sokat kellet várni. Nekem is kábításban végezték, nem sok minden maradt meg, lehet kicsit fájt de már nem emlékszem arra. Az elõkészület: Én már két nappal a tükrözés elõtt elkezdtem kevesebbet enni: 1- nap sok joghurt egy kis péksüti,este húsleves mindennel. 2- nap már nem lehetett semmi darabosat enni ezért reggel fél liter húsleveslé napközben 1,5l tea este megint húsleveslé és víz. Aztán este be kellet vennem 2 db phenophtalein tablettát reggelig semmi csak alvás reggel meg laxans por 3l vízbe, na ez kihajtott mindent kb 1-1,5 óra alatt nem mintha túl sok minden lett volna bennem. Szóval csak azt szeretném mondani ,hogy nem mindig rossz , nekem pl: semmi rossz emlék nem maradt , volt már gyomor tükrözésem az se olyan gáz, de ennél gázabb, pedig elõtte azt hittem ez rosszabb lesz. Amúgy én 30 éves férfi vagyok  75kg .

Nincs jelen

 

#1494 2012-02-22 14:18

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

szia csucsuka.

most látom,hogy irtál:)
én holnap megyek a máv korházba bóditásban vastagbéltükrözésre.
ma már hashajtozom magam a fleettel,de borzalmas izü,fele vissza is jött sajnos.már elöre félek hogy birom meginni majd a második adagot este.nem tehetek rola,de egyszerüen visszajön miután lenyeltem.
na,de legalább a boditásrol hallottam valami megnyugtatot,mert sok mindenki leirta már a forumon,hogy semmit nem hatott neki a boditás,ezért voltam rá kiváncsi,hogy mávba miként megy ez.
köszönöm,hogy megosztottad tapasztalatod:)
egyébként te kihez jársz mávba,ha nem vagyok indiszkrét?
köszönöm
szliva

Nincs jelen

 

#1495 2012-02-22 15:03

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

szia ana.

szeretném kérdezni,hogy te melyik dr.-nöhöz jársz mávba,aki csinálta a tükrözésed?
szliva

Nincs jelen

 

#1496 2012-02-23 19:09

reizer77
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Sziasztok!
Én új tag vagyok és egy pár tükrözésen már át estem bóditásban  és boditásnélkül is de a hashajtóval nekem is meg gyült a bajom ha nem birjátok meg inni azt a förmedvényt lehet kérni sokkal jobb ízût, egy vagy két pohárral kell meg inni belõle és utána csak teát és vizet én colitisel szenvedtem ha kérdésetek van kérdezetek nyugodtan én már minden kezelést ki próbáltam most volt stoma zárásom ugy hogy én már mindenen túl vagyok

Nincs jelen

 

#1497 2012-02-29 08:46

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

sziasztok.
na tul estem a vastagbél tükrözésen!
tükrözés elötti nap ittam a fleet,ami borzalmas volt fele fölül jött ki.nem tudom miért ilyen borzalmakat kell inni,ha már vannak ujjabb fajta jobb izü hashajtok.ezt meg is mondtam orvosomnak,hogy legközelebb mindenképp mást kérek.
hát a bóditásos vastagbél tükrözést most probáltam ki elöször,mert eddig altatásban volt ez a vizsgálatom,de szerettem volna kiprobálni ezt is.hát szörnyü volt a bóditás.semmi bóditó hatása nem volt mindent éreztem,és együtt nyomtam a hasamat az aszisztensnövel,és igy hösiesen végig csináltam,hála,hogy nagyon kedves volt az orvosnöm,és az aszisztensnöm is!biztos sok féle bóditás van de a mávban is sajnos ezt a gyengébbet használják,ami szerintem csak az ö munkájuk megkönnyitésére szolgál,hogy az ember picit belül ellazuljon,de magánál legyen,mivel végig kommunikáltunk.
szóval ennek a sok mondani valomnak az a lényege,hogy aki teheti az csak altatásban vállalja a vastagbéltükrözést!
ja még annyi jó emlék maradt az egészböl,hogy hál isten,csak egy pici gyulladásom van a bél legvégén.
ez nagyon megnyugtató volt,és remélem most hosszabb ideig leszek nyugalmi idöben!
mibndenkinek tünetmentes szép napot:)
szliva

Nincs jelen

 

#1498 2012-02-29 09:22

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

szliva írta:

"...szóval ennek a sok mondani valómnak az a lényege,hogy aki teheti az csak altatásban vállalja a vastagbéltükrözést!
ja még annyi jó emlék maradt az egészbõl,hogy hál isten,csak egy pici gyulladásom van a bél legvégén.
ez nagyon megnyugtató volt,és remélem most hosszabb ideig leszek nyugalmi idõben!
mindenkinek tünetmentes szép napot:)
szliva

Ez jó hír.....és én úgy hallottam, hogy dolgoznak már egy "baileys" ízû bél tisztítón :)

Nincs jelen

 

#1499 2012-02-29 20:14

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

és a tb is támogatni fogja ugye aiolosz?.:D

Nincs jelen

 

#1500 2012-02-29 20:59

szliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Tükrözés altatásban

Ó ÓÓÓ KÖszÖnÖm Fiuk!
Élni Fogok A LehetÖsÉggel MegigÉrem:)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB