#501 2009-12-16 20:04

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Breki!
Nekem lenyomták a csövön a vizsgálat kb 2 órás volt cak-pak. Nem fájt sõt jót hülyültünk a dokival mert izzadt a feltöltés alatt mint a ló én meg nyeltem mint kacsa a nokedlit csak ugye nem volt mit!
Legyen szép estétek!

Nincs jelen

 

#502 2009-12-16 20:07

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Ja nekem is azt mondta,hogy csövet dugnak le,és azon át töltik fel,de ha ez nem menne,akkor itatnak.Legalább ezzel kapcsolatban megnyugodtam,hogy nem csöveznek :)
Legyen már péntek....legyek már túl a tükrözésen:(
Az a legszarabb,hogy oda kell ülni 9-re,és lehet majd csak délben hivnak be,és addig ott stresszelsz,mikor dugják fel a vascsövet :( Kitalálhatnának már valami humánusabb dolgot..

Nincs jelen

 

#503 2009-12-16 22:29

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Breki! Én is a Raditecben voltam CT enterographian. Kb. egy liter egész jóízû löttyöt kell lenyomni. Bent beléd nyomják a branült és a vénádba is kapsz kontrasztnyagot. Na ettõl aztán a vizsgálat végefelé már nagyon kell pisilned. a vizsgálat humánus és nem tart sokáig. Ahogy Marcipán is írta kb. 2 óra múlva legyél wc közelben. A tükrözést nem irigylem, de majdcsak túl leszel rajta.

Nincs jelen

 

#504 2009-12-16 23:21

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Breki!
Engem is oda küldtek a Radiba, bár nekem MRI vizsgálat volt, akkor mindenki aki ott várakozott ugyan azt a lötyit kapta és volt aki CT-re ment így gondolom rád is az vár. Nekem szerencsére nem volt bajom vele mert ismertem az ízt, narancsos Mucofalk (itt olvashatsz róla) kellett nagyon sûrûre keverve meginni. Viszont nálam érdekes módon székrekedés lett a vége :) Lehet azért mert kipipiltem a víz részét hamar nem tudom de arra emlékszem hogy a metrón hazafelé már a szemem kiesett annyira kellett :)
Nekem szerencsére ilyen hólyag vizsgálatom nem volt, ha megtennéd, hogy majd amikor kiheverted már a sokkot leírnád hogy csinálják?

Nincs jelen

 

#505 2009-12-17 09:35

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Vizsgálatok A-Z

A Mucofalk ugyanazt tudja mint a Lepicol Plus.

Hatóanyaga ugyanaz: Útifû maghéj vagyis Psyllium husk.

http://vitaminkosar.hu/2,lepicol-plus-% … ak%29.html

Nincs jelen

 

#506 2009-12-17 11:12

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Basszus,bementem 9-re a korházba,szó szerint remegtem a parától a vizsgálat miatt,úgy stresszeltem már,erre közölték,hogy a mûtõben van,maratoni mütét,lehet csak délután jön ki,majd 1 óra körül menjek vissza,addigra többet tudnak..Ez a legrosszabb amikor rákészülsz,és újra,és újra...
Köszi a CT vel kapcsolatos felvilágosításokat.Amúgy ez elött is kell hashajtani?Vagy elég az éhgyomor?
Elmesélem ez milyen,mert volt már 3 éve is,ha netán valakinek lenne majd egyszer,bár ezt nem kivánom senkinek.A lányoknál könnyebb a történet,nincs péniszük amin át kell hatolni,nekik nem olyan fájdalmas állítólag,Ezt egy fémcsövel csinálják,azt dugják fel,ha be van gyulladva a hugycsõ alapból fájdalmas,érzéstelenítés nincs.Ami fáj még amikor a gáton áthatolnak,és forgatják össze vissza a csövet,utána át a másik hólyagba,ott is körbenéz,közben ahogy forgatja a gátizmot vagy zártóizom,(nem tudom hogy nevezik)rendesen megkínozza vele.Utána feltöltik a hólyagokat,szolni kell ha jön az inger,megmérik mekkora a kapacitása,és leeresztik,amikor jönnek kifele,szövetmintát vesznek a húgycsõbõl,utána a vizelés pár napig nagyon fájdalmas,mert csípi a friss sebeta vizelet,és vérzik is pár napig.
Nekem ilyen volt anno,és lesz most ujra

Szerkesztette: Breki (2009-12-17 11:26)

Nincs jelen

 

#507 2009-12-18 00:20

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Anyámmmm miért is akartam én ezt tudni!! :) De köszi Breki és hát mit mondjak nem irigyellek remélem mióta írtál már túl vagy legalább a CT-n.
Robur igen ez ugyan az a hatóanyag, de még van benne probiotikum is, már csak az ízére lennék kíváncsi mert nekem a mucofalk még szinte ízlik is persze addig amíg nem kellett 2liter meginni egyszerre :)

Nincs jelen

 

#508 2009-12-18 09:57

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Csatlakozom a Raditec felhasználókhoz. Én is megyek CT enterographiára. Hurrá!

Szerkesztette: én (2009-12-18 14:08)

Nincs jelen

 

#509 2009-12-18 13:29

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Végül nem csinálta meg a tükrözést,mert jöttek elõ új panaszok is.Mintákat küldött tenyésztésre,vizelet,prostata váladék,hasonlók,meg ujra végig kell csinálnom az STD-t az 5 pálcás okosságot,HIV serologiát,habár az volt már 2x idén és negativ lett.Betekintõ kis medence MR-t kell intéznem,meg elmenni még endokrinologushoz,a magas pulzussal,meg hogy 3,9 litert üritettem egy nap,és bevittem 3,3 litert.
Majd ezekkel vissza hozzá.
Szerencsére a polyp az arcomban nem polip volt,csak nyálkahártya duzzanat,elkészült a CT.
A vékonybeles CT meg majd csak Februárban lesz,akkorra volt csak idõpont sajna,pedig a doki hivta fel õket.
Remélem lassan már végére érünk,mert nem lesz már rajtam amit vizsgáljanak,úgy elfogyok :)

Szerkesztette: Breki (2009-12-18 13:31)

Nincs jelen

 

#510 2009-12-18 13:38

Zolee25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Hogy a fenébe avgy te tul ennyi vizsgálaton már....
Hihetetlen vagy :)
De amugy jo hogy nem polip volt de lassan télleg elmehecc már akár orvosnak is ennyi össze vissza vizsgálgatás után.Télleg pontosan miota is vizsgálgatnak?
Mert ahogy itt irogatod vizsálatról vizsgálatra jársz csak joformán.Mikor vagy te egyátalán ottnon? :)
És még mindig nem tudják hogy mi bajod ez megdöbbentõ....

Szerkesztette: Zolee25 (2009-12-18 13:40)

Nincs jelen

 

#511 2009-12-18 15:01

Zolee25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Jah egyébként egy kis beszámoló a mai napomról.
Voltam reggel vérvételen hála az égnek végre bejutottam a laborba már alig vártam.Azt persze nem kell mondanom hogy kis millióan voltak már reggel 7 órakkor.Kaptam egy szép kis 31 es sorszámot azthittem lemegyek hidba.
De várakozásommal ellentétben egész gyorsan ment 3 asával hivták az emebereket.
Bementem a nõci már az elsõ cséve vérvételi csõnél fel pumpálta a mostanában amugy is eléggé gyenge idegállapotomat,mert elszoritás nélkül is akkor vénám van a kis nyamvadt kezem ellenére, hogy egy vak is meglátja.
Ez meg elkezdte bennem forgatni a tüt mintha tekercses fagyit csinálna mondom csokolom tessék már valamit tenni magával mert ez kezd marhára fájni.Levette nagy nehezen a 4 csõnyi drága véremet,erre közölték hogy nem lesz eredmény csak jövöre mert fel kell küldeniük valamiért a véremet pestre hogy miért azt fingom nincs.
Lehet valami olyasmit tesztelnek amit itt helyben nem lehet megoldani?Nem tom.
Pedig már azt hittem holnap mehetek vissza az eredményemért,erre semmi.
Valami Coeliakia Panel miatt van vagy valami hasonlót magyarázott a nõci.Csak azt nem tette hozzá vagy én nem kérdeztem hogy csak az a panel vizsgálat csuszik 2 hetet és a többiért mehetek vagy az összes többi is 2 hét és majd egybe kapom meg.
Ugyhogy lehet hétfõn bemegyek aztán max elhajtanak menjek vissza Januárba.....
Még egy kérdés a Raditecnél végeznek ugy is vizsgálatokat hogy nincsen beutalód?Tehát ugy értem hogy mittomén bejelentkezel telefonon és kp ban megcsináltatod.Mert ha a dokim nem is küld el magától majd jõvõre én valahonnan elõkuporgatom azt a pént mert szeretném megtudni mi bajom is van valójában.Mert ha erre a Megyei kórházra várok CT vizsgálat ügyben ha el is küldenek,akkor is várnom kell vagy 2 hónapot én meg annyit már biztos nem birok ki.....

Szerkesztette: Zolee25 (2009-12-18 15:05)

Nincs jelen

 

#512 2009-12-18 15:39

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

A többi vérképed már másnap meglesz elvileg,csak azokra kell várni,amit Pestre küldenek.A Raditec-ben tudsz kp val is vizsgálatot intézni,gondolom a várolista akkor rád már nem fog vonatkozni.
Engem 1 éve vizsgálnak,visszakanyarodva a kérdésedre.

http://www.raditec.hu/araink.html

Nincs jelen

 

#513 2009-12-18 16:05

Zolee25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Köszi Breki az infót akkor lehet hétfõn reggel bemegyek hátha meglesz már az erdmény.
És köszi a linket.

Nincs jelen

 

#514 2009-12-18 16:07

Zolee25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Aham hát nekem természetesen a kontrasztanyagos kéne a beleim miatt.
De eléggé borsos az ára hogy rohadjon meg nem baj akkor lehet ebbõl nem lesz maszek CT.

Nincs jelen

 

#515 2009-12-27 13:50

Kiscsillag
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!

Bocsi, de csak most jártam erre! Nekem Békéscsabán a Réthy Pálban csinálták a vizsgálatot ( vékonybél passage)! A doki nagyon rendes volt, így egy kicsit kevésbé volt parás a dolog! Nem az orromba, hanem a számba kaptam a szondát, ami egy kicsit kellemetlen volt, de ki lehetett bírni! Aztán bele a kontraszt anyag, ami feszítette a hasam! ( De jó kókuszos illata volt!:)) Kb. 40-50 percig voltam bent, és azonnal meg is lett a leletem!  Úgyhogy egy órát voltam bent a kórházban! Nekem is mondták, hogy maradjak, mert a kontrasztanyag meghajt majd, de ez nem következett be, úgyhogy 10 perces várakozás után el is hagyhattam a kórházat! :)
A vizsgálat azt mutatta ki, hogy nincs aktív betegségre utaló jel, ami érdekes, mert napi szinten begörcsölök, és megy a hasam! No de majd meglátjuk mi lesz az MR-en!
Addig is mindenkinek szép napot, és utólag is kellemes ünnepeket!:)
Még egyszer bocsi a késõi válaszért, mostmár igyekszem sûrûbben fenézni!:)

Nincs jelen

 

#516 2010-01-06 16:20

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Hali

A multkor elfelejtettem megkérdezni a vékonybél ct-enterographia-nál elötte nap hogy kell felkészülni rá?
Ugyanugy mint a tükizésre,vagy nem kell annyira drasztikusan?
Elõre is köszi :)

Nincs jelen

 

#517 2010-01-06 16:23

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Breki! Én ma voltam CT enterographian. Elõtte való nap ne edd magad nagyon. Jó egy kicsit diétázni. Vegyél be délután valami hashajtót, ami meg is hajt. Vizsgálat elõtt nem szabad enni. De nem olyan szigorú a dolog, mint a tükrözés elõtt.

Nincs jelen

 

#518 2010-01-06 16:46

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Raditec-ben voltál?Neked is csövön nyomták le a kontrasztot,vagy ittad?

Nincs jelen

 

#519 2010-01-06 17:15

Marcipán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Ha a Raditec-hez mész, ott inni kell.

Szerkesztette: Marcipán (2010-01-06 17:15)

Nincs jelen

 

#520 2010-01-06 17:33

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Oda megyek,oda kért idõpontot a dokim.Legalább azzal nem kínoznak.Köszi :)

Nincs jelen

 

#521 2010-01-06 19:57

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Breki! Én is a Raditec-ben voltam ma. Nincs csõ. Pohárból kell meginnod kb. egy liter mucofalk-os, sorbitolos kontrasztanyagot. Íze tûrhetõ, de engem kegyetlenül meghajtott ma. A múltkor jól bírtam. Azért jobb, mint a csõ!

Szerkesztette: én (2010-01-06 19:58)

Nincs jelen

 

#522 2010-01-07 10:22

Flavio
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Kedves Mr.Life.

Nem tudták diagnosztizálni a Crohn-t! Igaz, hogy csak vastagbél tükrõséem volt kb. 5X . Ott soha nem mutatott ki semmi kórósat. Hiába kérem, hogy szeretnék egy szelektív enterográfiát mert 99%-ban vékonybél crohn-om van, ilyen vizsgálatra nem tud elküldeni senki itt pesten, ezt én sem értem, hogy miért de ez van. Pedig a fórumokon mindenki azt írja, hogy síma úgy bárhol elvégzik, de sajnos ez nem így van!!!!

kb. 2 hónapja nyomozok, hogy ilyen vizsgálatot hol végeznek, akár magánklinikán is, de eddig még semmi!!
Minden jót!

Nincs jelen

 

#523 2010-01-07 11:41

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Flavio! CT enterographiát a Raditecben is végeznek. Ott lehetsz fizetõs paciens is. A Raditec-nek van honlapja! Egyébként normál Szelektív enterographiat pl. a Radiológiai klinikán is csinálnak, de oda gondolom, hogy beutaló kell. Magánklinikát nem tudok, de biztosan van!

Nincs jelen

 

#524 2010-01-07 12:20

Flavio
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Én.
A CT enterográphián túl vagyok már , a Raditecben voltam. Sajnos az a vizsgálat ilyen szempontból nem elég azaz nem kiértékelhetõ csak 65%-an. A Radiológiai Klinikára a Semmelweis egyetemre gondolsz? Oda nem tudok bejutni még, de harcolok.
Azért köszi a segítséget!

Nincs jelen

 

#525 2010-01-07 12:37

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Igen, a Semmelweis egyetem Radiológiai klinikájára gondolok. Ott csináltak egy ismerõsömnek szelektív enterographiat. De azért kérdezz rá tõlük. Szerintem sebész illetve gasztrós orvos beutalhat oda. De az is lehet, hogy fizethetsz is a vizsgálatért. Szerintem telefonálj oda vagy menj be és érdeklõdj!

Nincs jelen

 

#526 2010-01-09 12:25

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

http://web.szote.u-szeged.hu/radio/6.htm

Elvileg itt is csinálnak,de nem értem,elküldött az orvosod,minden nélkül,ogy intézd el,és ha megvan menj vissza?

Amúgy amit a Raditec-ben csinálnak az nem olyan pontos,mint a szelektív?
A sima enterográphián ,az mit lát?Daganatot,megvastagodást,mást nem?Gondolok itt fekélyekre,vérzésre,bármire..

Szerkesztette: Breki (2010-01-09 15:16)

Nincs jelen

 

#527 2010-01-09 18:23

Flavio
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Breki!

A helyzet a következõ. A belgyógyászomat nem tudom elérni hónapok óta..., idõközben le is mondtam róla, de lehet hogy jobb is.
Közben elmentem magánklinikára és ott túlságosan hosszúra húzódik a kivizsgálás, szóval új betegségek irányába és a régi leleteimet újra kell csinálni, na szóval ez az egész hercehurca eltarthat hónapokig, ezért keresek úgymond privát úton ilyen lehetõséget, hogy ezzel kezdjem és ne újra ugyanazzal amit már 5 év alatt mindenhol újra és újracsiáltattak, persze eredmény nélkül.
A Raditec-ben elvégzett CT állítólag 66-70%ban kiértékelhetõ. A gépi CT nem mutatja ki ha pl. a vékonybélkacsok körül vannak problémák, vagy ha Meckel-gurdély féle probléma áll fenn. Vastagododd bélfalat állítólag kimutat, de azt sem 100%-an. Fekély és vérzést nem CT-vel diagnosztizálnak, erre vannak a széklet illetve laborvizsgálatok. Legalábbis ezt mondta a doki akinél legutóbb voltam. Állítólag vékonybél teljes átvizsgálására csakis a szelektív enterógráfia alkalmas.
üdv.

Nincs jelen

 

#528 2010-01-09 18:31

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Magyarul nem jó semmire csak az idõm veszi el.De ha ezt az orvosok is tudják,mi a francért nem a szelektív-et kérik...nem értem én ezt.Ezen a héten 3x volt fekete a székletem,kicsit be vagyok parázva,hogy honnan jöhet.
Hívtam a dokim az elsõnél,azt mondta ha megismétlõdik hívjam,mert akkor meg kell keresni hogy honnan jön,de ha a vékonybélbõl,akkor azt semmivel se látják magyarul.
Ha 4x is megismétlödik kénytelen leszek felhívni,és bemenni..

Szerkesztette: Breki (2010-01-09 18:33)

Nincs jelen

 

#529 2010-01-09 21:19

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Hahó! Nekem kimutatta a Raditec-es enterographia a vékonybéllel kapcsolatos proboblémákat, sõt a vékonybélkacsos problémáimat is. Ha olyan sz@r lenne a Raditec, akkor nem küldenének oda tömegével betegeket!

Nincs jelen

 

#530 2010-01-10 19:49

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Remélem végre elörébb jutok így egy év után.Reumatologus-szemész megállt,amig nem találják a gócpontot,és nem kezelnek addig sajna minden marad úgy ahogy van.Széttárt kezek...

Nincs jelen

 

#531 2010-01-11 12:02

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Üdv mindenkinek!

Múlt pénteken voltam vastagbéltükrözésen, azelõtt 4,5 éve volt az utolsó.
Hála Istennek jónak mondható az eredmény: a maradék vastagbelemet végig tudta nézni és a vékonybélbe is bement pár centire. A vastagbél végig ép, gyulladást, fekélyt nem látott. Ahol a vékonybél megmaradt vége össze van illesztve a vastagbél megmaradt részével ott is jó. Kivéve, hogy ott látott pár kisebb crohn fekélyt amibõl mintát is vett. Nekem ez jelzés, hogy a rostdús növényi étrend jó, pláne, hogy súlyos crohn beteg vagyok.

Nincs jelen

 

#532 2010-01-11 12:19

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Ottó!
Ez jó hír!:) Reméljük, hogy a szövettan is rendben lesz!

Nincs jelen

 

#533 2010-01-11 13:57

Flavio
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Én!
Ezek szerint "szerencsésnek" nevezheted magad, mert ezt ritkán lehet látni CT-n. Ha a CT mindent kimutatna akkor nem kellene kínozni az embereket a szondás vizsgálatokkal. Hidd el én is jobban örültem a CT-nek de sajnos nem jártunk eredménnyel!
További sok szépet és egészséget!

Nincs jelen

 

#534 2010-01-11 14:01

Flavio
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Breki!
Pontosan errõl van szó!
Az orvosok is reménykednek, hogy az egyszerübb és gyorsabb módszerekkel is siekrül diagnosztizálni, lokalizálni a betegséget. Sok esetben eredményesen, csak azoknál akiknél ezt nem sikerül, ott folytatódik a tükrõzés, sz.enterográfia, stb...
üdv

Nincs jelen

 

#535 2010-01-11 14:17

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

A tükrözés megvolt teljes vastag,és 4 cm vékony,ott enyhe gyulladás,és 1-2 feszines fekély.
onnan 4 minta ,plusz kifele jövet a látszólag ép vastagbélböl is 2-2.A szövettan nem igazolta se a Crohn-t,se Colitist.(Enye chronikus aspecifikus colitis)a szövettan vizsgáló véleménye
Ezért kérte a vékonybél CT-t.
Habár olvastam hogy gyomor felöl szondával át lehet nézni a vékonybélböl kb 1 métert,de ehez profi gasztros kell már szerintem,és eszköz,mondjuk nem szivesen próbálnám ki...

Szerkesztette: Breki (2010-01-11 14:23)

Nincs jelen

 

#536 2010-01-12 07:53

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Üdv!

A szövettanhoz annyit szólnék, hogy az én esetemben már 100% a crohn betegség. Ennek ellenére a 4 mûtét közül talán csak 1-2 esetben mondta a patológus, hogy crohn. A többiben nem volt egyértelmû. Úgy látszik nem gyakran kerül olyan szövet a mintába, ami egyértelmûen azonosítja a betegséget.

Nincs jelen

 

#537 2010-01-12 10:09

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!
Igen, ez így van, fõleg a tükrözés során vett mintákkal! Az aprócska szövettani minták negatívak voltak, az orvosom mégsem kételkedett abban, hogy Crohn betegségrõl van szó. Persze, már elõtte megvolt a vékonybél CT is. A mûtétem során pedig, kivettek egy tropára ment bélszakaszt (ez már jópár éve volt). A szövettan minden kétséget kizáróan igazolta, hogy Crohn betegség.

Nincs jelen

 

#538 2010-01-18 21:13

Kiscsillag
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!

Ma voltam MR enterographias vizsgálaton és gondoltam leírom mi és hogy volt! Békéscsabán a Réthy Pál Kórházban voltam most is, és nem volt egy egyszerû menet! :S A kontrasztanyag miatt szondát kaptam újból, csak az volt a probléma, hogy nem sikerült lenyomni a szondát, mert nem új, hanem újrasterilizált volt (emiatt elgyengült az anyaga és elakadt a vékonybélben). 45 perces kínlódás után elküldtek fel a gasztroenterológiára és a gyomortükrözésnél használt endoszkópra erõsítve 15 perc szenvedés után sikerült ugyanaddig leszenvedni a szondát, ahol eddig is volt. De végül is sikerült, így mehettem le az MR-be. Másfél liter kontrasztanyagot nyomtak le 20 perc alatt, majd megkaptam a görcsoldó injekciót, és aztán irány a gép. Parancsra kellett levegõt vennem, illetve visszatartanom, 20 perc múlva kaptam még egy kontrasztos injekciót, és még 10 percre visszamentem a gépbe. Ezután leszállhattam, és mehettem dolgomra. Az orvosok, asszisztensek nagyon rendesek, figyelmesek voltak, a gond annyi, hogy a kórháznak nagyon kevés a pénze. Hisz ha lett volna egy normál szondájuk akkor egy óra alatt túl lettem volna az egészen, ám így 4 óráig tartott ez az egyetlen vizsgálat! :(
Eredmények szerdán, majd azt is megosztom itt, ha érdekel valakit!:)
Szép estét, és hosszú tünetmentes csodaszép napokat Mindenkinek!
Adri

Nincs jelen

 

#539 2010-01-18 22:23

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Hát Kiscsillag! Most megleptél. Én azt hittem, hogy az MR enterographia hasonló vizsgálat, mint a CT enterographia. Vagy ahány ház, annyi szokás. Én CT enterographián voltam, nem dugtak le semmit, csak inni kellett a kontrasztanyagot.

Nincs jelen

 

#540 2010-01-19 09:40

Kiscsillag
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Én!

Tegnap még én is azt hittem, hogy csak innom kell, és nem dugnak le semmit! De hát jól behittem!:) Most már csak nevetek rajta, de tegnap nem volt ilyen jó kedvem! Amint megtudtam, hogy megint szonda lesz bepánikoltam, amikor meg nem ment le és ezért a gasztrón kellett levarázsolni, hát teljesen kiakadtam! Fõleg úgy, hogy gyomortükrözésem még nem volt elõtte. De ez van, túl vagyok rajta, és holnap csak az eredményekért megyek be!:D Nem lesz semmi csõ!:)
Szép napot!
Adri

Nincs jelen

 

#541 2010-01-20 15:35

Kiscsillag
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

No megint itt vagyok!:) Ma kaptam meg az MR eredményt, és nem mutatható ki elváltozás csak annyi, hogy egyes vékonybél szakaszok nehezebben telõdnek! Úgyhogy nem lesz colonoscopia! :D 3 hónapig a doki felé se kell néznem! :D
Mindenkinek csodaszép napot!
Adri

Nincs jelen

 

#542 2010-01-28 14:07

zsuzsa.svert
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!

Korábban már írtam nektek, hogy Crohn gyanúval kezelnek. Végre sikerült másodszorra végigcsinálnom az MR enterografiai vizsgálatot (sajnos elõször migrén miatt nem jött össze). Én is megosztom Veletek az "élményt".
Szintén a Raditecben voltam, de még elõtte át kellett vészelni a 24 órás éhezést és a hashajtást (szeretncsére tápszert ihattam-Insure). Ott helyben jött fincsi Mucofalc, amitõl a végén már nagyon szenvedtem, mert annyira besûrûsödött :(:( nem  is ittam meg mind. Még szerencse, hogy adnak émelygés elleni tablettát - ami még arra is szolgál, hogy mielõbb távozzon a gyomorból a cucc a belekbe. Ezt egy óra alatt meg kellett inni. Utána a kézfejembe kanült tettek, amin keresztül beadták a kontrasztanyagot. Ez elég fura érzés volt, ahogy a hideg folyadék az alkaromban végigment...meg persze tovább, de csak addig volt hûvös. A gép tálcájára hason kell feküdni, kinyújtott karral, és a fejedre tesznek egy fülhallgatót, amin kapod a további utasításokat. Meg vmit a hátadra is szíjjaznak, de annak semmi jelentõsége nincsen abból a szempontból, hogy mi mennyire kellemetlen. A gép iszonyat hangos, fõleg amikor azt a hajókürt féle hangot hallatja...alig vártam, hogy vége legyen. Az utasítások pedig csak abból állnak, hogy mnikor kell beszívni és bent tartani a levegõt. Ekkor készülnek a felvételek.
A vizsgálat vége elõtt mégegyszer adnak vmi anyagot a kanülön keresztül, ami azért kell, hogy kicsit lelassuljon a bélmozgás. De ez már tényleg nagyon a vége.
Nekem szerencsém volt, mert az elején azt mondták, hogy 40-45 perces is lehet a vizsgálat, én alig 25 perc alatt végeztem, mert egy felvételt sem kellett újra ismételni. Ez nagy öröm volt :):):)

Összeségében tényleg nem vészes, és fájdalommentes, csak mivel körülményes a vizsgálat, elfáradsz mire a végére érsz.

Ja, és az eremény is megvan azóta. Gyulladásos bélbetegségre utaló jel nincsen. :D:D Mást viszont találtak, de legalább úgy néz ki mégsem Crohnom van :):)
febr. elején megyek vissza a gasztro dokihoz a lelettel, nagyon kiváncsian várom mit mond majd.

minden jót Nektek

Nincs jelen

 

#543 2010-01-28 14:31

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Köszönjük, hogy leírtad!:) Na, ilyen vizsgálatom még nekem sem volt! Azt nem is csodálom, hogy elfáradtál tõle!
Minden jót kívánok Neked is!

Nincs jelen

 

#544 2010-01-28 16:22

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Ez jó hír,viszont ilyenkor jön a fejvakargatás,ogy akkor mitõl a tünetek...
Urologusom szavaival élve,-Franc hogy negativ lett minden tenyésztés,igy nehezebb a dolgunk mert nem tudjuk mire és mivel kezeljük!Kisérletezgetni kell a gyogyszerekkel melyik hat,eddig egyik se és ennek már 8-10 éve,elfogyasztott urologusok száma 4 :D

Nincs jelen

 

#545 2010-01-28 16:36

Sulesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Köszönöm Breki, hogy válaszoltál a kérdéseimre!

Nincs jelen

 

#546 2010-01-28 19:27

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Megvolt a nyelõcsõ röntgen?Ez a nyeléspróba féle volt,kontrasztanyag ivással?

Nincs jelen

 

#547 2010-01-28 19:35

Kiscsillag
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia zsuzsa.svert!

Nekem is ugyanilyen vizsgálatom volt nem rég, ugyanezzel az eredménnyel. Örömmel mentem a dokimhoz, hogy akkor minden rendben, és nincs is crohn-om? Amire azt a választ kaptam, hogy attól, hogy az MR-en nem látszódott, attól még nagy valószínûséggel crohnos vagyok. Tavaly volt az utolsó colonoscopiám, és azon egyértelmûen megállapították, hogy crohnom van, és most hiába van ez a jó eredmény, a crohn az crohn.:( Illetve a laboreredményeim is bizonyítják a gyulladást. Erre mondta azt a dokim, hogy nem kell aggódni, megvan, csak bujkál egy kicsit! Ezzel nem akarlak elkeseríteni, remélhetõleg tényleg nincs bajod! Colonoscopiával hogy állsz? Volt mostanság? Mit mutatott ki?
Adri

Nincs jelen

 

#548 2010-01-29 09:06

zsuzsa.svert
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

szia Kiscsillag,

igen, olvastam a postodat :):) kicsit egy csónakba evezünk :)
Én nagyon bízom abban, h tényleg nem crohn. Õszintén szólva eddig mindenki azt mondta, hogy nem az lesz. Csak a gyomorröntgenen volt vmi, ami miatt felmerült, de utána sem tükröztek meg csak a crohn gyanúval elkezdtek kezelni (pentasa). Utána találtam rá erre az oldalra, és nagyon sok jót olvastam Dr. Kovács Ágotáról, így átmentem hozzá, megbeszéltük, hogy mik voltak eddig..stb. aztán mondta, hogy továbbra is szedjem a gyógyszert, és elküldött MR-re. Azt nem írtam le, de nem csak az derült ki, hogy nincs bélgyulladásra utaló jel, hanem, hogy vannak cystáim a petefészkemben, elég sok, a legnagyobb 44 mm-es, és lehet be is van vérezve. Szóval endometriosist írtak. Ez persze nem lepett meg, mert több mint egy éve már egy nõgyógyász felvetette még mikor elkezdõdtek a kivizsgálásos éveim. De valahogy elterelõdött errõl a figyelem, és én sem foglalkoztam vele. Kaptam rá gyógyszer kúrát, meg homeopátiás módszerrel is tettem a cysták ellen. Sajnos közben annyira belementünk a Crohn gyanúba, hogy nem is ellenõriztettem, hogy mi van velük. Pedig akkor még csak 15 mm-es volt a legnagyobb. Ezért írtam, hogy nagy valószínûséggel tényleg nem crohnom van. Mert ez megmagyarázza a fájdalmaimat, amik mindig a mensessel voltak összefüggésben.
Most már csak lesz valami :):)

És Te hogy vagy?

Nincs jelen

 

#549 2010-01-29 09:11

Kiscsillag
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia!!

Hát akkor hipp-hipp-hurrá! :D Örülök, hogy nincs crohnod! Ezt jó hallani!;)
Köszi én megvagyok, most nincs semmi extra tünetem, és mint írtam az utolsó leleteim nem mutatták ki a crohnt, csak nekem ott van az a bizonyos colonoscopia, ahol viszont a szövettan is azt erõsítette meg, hogy crohn. De titkon azért továbbra is bízok abban, hogy valamit elnéztek! :) Aztán majd meglátjuk mi lesz!
:)

Nincs jelen

 

#550 2010-02-08 18:16

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Na megvolt az enterographia,szerencsére inni kelett,de nem jódos vizet kaptam most,hanem ilyen rostos,trutyit,mint a híg tejbegríz.Be is nyomtam fél óra alatt olyan éhes voltam már :D
Idén már volt 2 ct-m,egy vese izotóp,melkas rtg,tavaly is elég sok volt,többet nem engedek,ha vizsgálni akarnak irjanak ki MR-re.Épp olvastam hogy 1 CT felér  800 mellkas röntgennel....

Szerkesztette: Breki (2010-02-08 18:17)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB