#701 2010-10-23 19:32

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia!

Nem tudom pontosan mi a problémád. Én sem ismertem ezt az ágenst, az orvos egyszerûen azt mondta hogy ezt a vizsgálatot el kell végezni, és gondoltam valakinek már elvégezték és tud lényegi információval szolgálni pl. arról hogy mennyi idõt vesz igénybe a vizsgálat / eredmény közzététele.

Amit Te belinkeltél az nekem egy üres Wikipédia adatlapként jelenik meg, de semmi baj, akkor most belinkelek én egy elérhetõ információtartalmú részt:

http://drinfo.hu/fokuszban/antibiotikum … -fertozese

A lényeg, most már okosabb vagyok úgyhogy megosztom mindenkivel, hogyha valakit érint akkor tisztában legyen miért végzik a vizsgálatot, és hogyan.

Én áprilisban nagyon beteg lettem, tüdõgyulladás-szerû betegségem volt. Augmentint (amoxicillin és klavulánsav kombináció) szedtem 1 hétig, már félig jobban lettem. Ezután Cedaxot kaptam. Ez egy erõshatású készítmény magas ceftibuten-tartalommal mely különösen hatékony a légúti megbetegedéseknél az igényes ágensek elpusztítására.
A Cedax szedése közben erõs hasfájásom volt és utána véres hasmenéssel kórházba kerültem.

A Clostridium difficile nevû ágens ellenáll az antibiotikumok jelentõs részének, és toxint termel mely annyira irritálja a bélfalat hogy bevérzik.

Többféle toxinja van, az A és B toxit lehet minõségileg kimutatni. A vizsgálat során borsónyi mennyiségû székletmintából megfelelõ elõkezelés után gyorsteszttel és anaerob tenyésztéssel határozzák meg hogy van-e toxin a mintában.

A gyorsteszt eredményét a vizsgálat délutánján már meg tudják mondani.
Az anaerob tenyésztés, az eredmények feldolgozása 10-14 napot vesz igénybe.
A vizsgálatot fõként az ÁNTSz és Bp-en az OEK (Országos Epidemiológiai Központ) végzi.

Aki azt érzi hogy bármilyen AB után hasmenésszerû panasz, fokozott fájdalom jelentkezik, jelentkezzen az orvsánál, és kérje a Clostridium difficile toxin vizsgálatát!

Szerkesztette: diatomaceous algae (2010-10-23 19:34)

Nincs jelen

 

#702 2010-10-25 18:26

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

diatomaceous algae írta:

"...Nem tudom pontosan mi a problémád. Én sem ismertem ezt az ágenst, az orvos egyszerûen azt mondta hogy ezt a vizsgálatot el kell végezni, és gondoltam valakinek már elvégezték és tud lényegi információval szolgálni pl. arról hogy mennyi idõt vesz igénybe a vizsgálat / eredmény közzététele.
Amit Te belinkeltél az nekem egy üres Wikipédia adatlapként jelenik meg, de semmi baj, akkor most belinkelek én egy elérhetõ információtartalmú részt:

http://drinfo.hu/fokuszban/antibiotikum … -fertozese

A lényeg, most már okosabb vagyok úgyhogy megosztom mindenkivel, hogyha valakit érint akkor tisztában legyen miért végzik a vizsgálatot, és hogyan....

Kedves "diatomaceous algae" bretegtársam, nekem pontosan az a problémám, hogy problémás ember vagyok...ez a foglalkozásom...
Miután itt nem olyan okoska emberek fórumoznak mint Te, ezért jeleztem, ha érthetõbben írod le a Téged érintõ problémát, akkor talán a kevésbé okoska emberek is megértik, hogy mirõl is van szó.

Igen, amit én belinkeltem, az sajnos egy kalap szamócát sem ér, ami csak részben az én hibám..."mea culpa, mea maxima culpa"..a Wikipédia pedig nemileg közösüljön a nénikéjével.... de szerencsére, Te vetted a lapot és egy jó magyarázatot linkeltél be..ezt köszönöm...jó, ha egy okos ember segít a bénán....

Igen. igen...láthatóan okosabb vagy már és fejlõdõképes is, csak így tovább....köszönöm a bemutatkozást...

Nincs jelen

 

#703 2010-10-25 21:29

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia!

Mint írtam nem tudtam elõször én sem hogy mi ez, csak a nevét mert ugye a beutalón rajta volt. Reménykedtem hogy valakinek volt ilyen vizsgálat és tud segíteni.

"nem olyan okoska emberek fórumoznak mint Te" annyi elõnyöm van, hogy gyógyszerekrõl tanulok, nem tartom magam okosnak

Igen a Wikipédia tényleg közösüljön a nénikéjével!

Nincs jelen

 

#704 2010-10-25 21:55

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

diatomaceous algae írta:

Szia!

Mint írtam nem tudtam elõször én sem hogy mi ez, csak a nevét mert ugye a beutalón rajta volt. Reménykedtem hogy valakinek volt ilyen vizsgálat és tud segíteni.

"nem olyan okoska emberek fórumoznak mint Te" annyi elõnyöm van, hogy gyógyszerekrõl tanulok, nem tartom magam okosnak

Igen a Wikipédia tényleg közösüljön a nénikéjével!

Klassz srác vagy :)
Drukkolok Neked...és érdemes itt olvasgatni...az ismereteket bõvíteni, ha már így hozta a... ??

Nincs jelen

 

#705 2010-11-16 16:15

olanita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok! Nálam 5éve diagnosztizáltak Chront (tükrözés utáni szövettan nem egyértelmû). Most orvost váltottam és õ beutalt az OTI-ba MR enterorgaphiára...volt már valakinek ilyen vizsgálata ott? Csak hogy mire számítsak...

Nincs jelen

 

#706 2010-11-16 16:45

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia, Olanita. Úgy tudom, hogy a vizsgálat elõtti egy órában meg kell innod 1-1,5 liternyi polietilén glikol-oldatot ( azt hiszem ez a kontrasztanyag ), majd izomba adnak egy simaizom-relaxánst, ami kis idõre leállítja a bélmozgást, aztán be fognak fektetni egy csõszerû gépbe, ami felvételeket csinál a beleidrõl. Nekem tegnap volt sima kismedencei MR-em, a legkellemetlenebb része a csõ volt, nem volt könnyû azon a szûk helyen az a 20 perc, de kibírható (nekem nem kellett löttyöt innom, vénásan kaptam a kontrasztanyagot ). Amit hiányoltam, az a vizsgálat elõtti felvilágosítás, amit csak akkor kaptam meg egy papíron, mikor bejelentkeztem a vizsgálatra.
Remélem, tudtam segíteni
Ági

Nincs jelen

 

#707 2010-11-16 17:01

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok, ami még fontos lehet (és ha van piercing, akkor azért nem olyan egyszerû hirtelen), hogy minden ékszert le kell szedni magadról.
Remélhetõleg benned sincs fém, mert az nem jó (állati erõs mágneses tér hatására szó szerint kiszakadhatnak az emberbõl a cuccok). Nekem csak a tragus piercingem miatt jutott eszembe, szóval, ki kell venni ezeket a dolgokat.

Nincs jelen

 

#708 2010-11-16 18:01

olanita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Köszönöm a felvilágosítást, akkor a tükrözésnél biztos nem kellemetlenebb...:-) az euromedicahoz kaptam beutalót, volt már ott valaki?
Van piercingem, de könnyen ki tudom venni, ez nem probléma :-)

Nincs jelen

 

#709 2010-11-16 18:26

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Én tegnap voltam éppen az Euromedicnél, a Gázláng utcában ( a Fiumei útnál, a Baleseti mellett ). A tükrözéshez képest ez a vizsgálat semmi:). Persze ha klausztrofóbiás vagy, az kicsit gáz..de a nõvér nagyon rendes, aranyos, idõben elmond majd minden tudnivalót. Amúgy pedig ha bemész az Euromedic honlapjára, ott böngészhetsz még tudnivalók után:).
Ede nagyon jól tudja a dolgokat:), semmi extra dolog nem volt, még le sem kellett vetkõznöm, csak a kebelemelentyûmet kellett levennem a fémcsatok miatt, meg az összes ékszeremet. De a nõvér mindenre figyel, úgyhogy bízz meg benne nyugodtan. Ami viszont abszolút szimpatikus volt, hogy 9-re kellett mennem, és 9 óra 10-kor már a gépben feküdtem.
Ági

Nincs jelen

 

#710 2010-11-16 18:46

olanita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Köszönöm szépen, sikerült megnyugodnom valamilyen szinten! :-)

Nincs jelen

 

#711 2010-11-24 16:34

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

sziasztok az mr és a ct elõkészítés között van bármi különbség?

Illetve hol is van az OTI?Oda kell majd mennem és hiába írtam be a keresõbe... Fiumei út? az lehet? :)
Bocsi a tudatlanságom.

Zsu

Nincs jelen

 

#712 2010-11-24 16:49

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Zsuzska, a Fiumei úton az OTI székháza van. Ha az Euromedichez kell menned vizsgálatra, annak a bejárata a baleseti elõtti kis mellékutca elején van. ( Gázláng u.3. ).
Nekem semmiféle elõkészítésem nem volt sem az MR-en, sem a CT-n, csak a két vizsgálat különbözött. Illetve annyit kértek, hogy a vizsgálat elõtt 3 órával ne egyek és ne igyak, a gyógyszereimet is kevés folyadékkal kellett bevennem. Az MR elõtt kaptam egy béllazítót a karomba ( Buscopant ), illetve a vizsgálat félidejében vénába kontrasztanyagot.
A CT-m nem sima CT volt, hanem CT enterographia, abban csak a csõ ledugása az orromba volt igen kellemetlen. A sima CT azt hiszem, nem különbözik az MR-tõl, de az MR mágnessel mûködik, így nincs sugárterhelés, míg a CT-nél csak minimális ugyan, de van. Ezért ma már ha lehetõség van rá, akkor inkább az MR-t használják.
Remélem, tudtam segíteni:).
Ági

Nincs jelen

 

#713 2010-11-24 23:04

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Ági, köszönöm segített amit írtál.
Csak annyit írtak a papíromra hogy OTI ... de majd idõpont kérésnél megkérdezem pontosan hova kell mennem.
CT enterographia már nekem is volt. 2 liter kontrasztanyagot kellett meginni. És azt mondták másnak este még ehetek, utána ne.Kiváncsi leszek :)
Bár idõpont már csak jövõre lesz :)

Zsu

Nincs jelen

 

#714 2010-11-25 13:05

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Zsuzska, az OTI a Gázláng u. 3, ahogy Ági irta, Baleseti Intézet jobb oldalán a mellékutca. Nekem a CT-nél volt elõkészités, ahogy irtátok, az MR-nél ott adtak vénásat.

Nincs jelen

 

#715 2010-11-28 12:27

Tami
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!!!

Nem tudom ezt a rengeteg hozzászólást visszaolvasni.
Kérdésem az lenne volt e valakinek olyan vizsgálata ahol
a hasában lévõ cisztát (remélem ciszta és véletlenül se tályog),
megszûrták és úgy vettek mintát belõle?
Írnátok nekem tapasztalatokat, eredményeket, esetleges jó tanácsokat??

Köszi

Nincs jelen

 

#716 2010-12-09 21:24

pele
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!

Azoktól kérdezem, akinek volt már mr vizsgálata, hogy az ekkor beadott kontrasztanyag nem okozott-e hasmenést? Befolyásolhatja a bél állapotát, belobbanhat a kontrasztanyagtól?

Nincs jelen

 

#717 2010-12-10 09:05

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

kedves pele!

nekem nem okozott hasmenést, és nem is lobbant be a crohnom. a ct vizsgálat során volt a hasmenés a megivott kontrasztanyagtól, de amit vénásan kaptam az mr vizsgálathoz, nem volt semmi gondom tõle.
bízom benne, hogy nem csak nálam volt így, hanem a többieknél is.

Nincs jelen

 

#718 2010-12-10 19:59

Orsi30
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok !

Nos rég nem jártam erre...Ma azonban túlestem életem elsõ virtuális colonoscopiáján, szóval ha valakit érdekel, be tudok számolni errõl a vizsgálatról :)

Kellemes hétvégét mindenkinek !

Nincs jelen

 

#719 2010-12-10 20:28

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Kedves ORsi, nanáhogy és rajta:) köszi!!!

Nincs jelen

 

#720 2010-12-10 21:17

Orsi30
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Kedves Ede !

Ahogy közeledett ennek a vizsgálatnak az idõpontja eléggé féltem, mert ugye a rendes colonoscopia  nem igazán hagy kellemes élményeket az emberben. Szóval a vizsgálat menete a következõ:
- A vizsgálatot megelõzõ napon a szokásos hashajtásos elõkészítés, ugyanúgy mint a rendes tükinél.
- A vizsgálatot lényegében egy CT géppel végzik, és elõször egy branül-el látják el az embert, amin keresztül valamilyen gyógyszerrel leállítják a bélmûködést egy idõre,
- majd jön a legkellemetlenebb rész, mivel egy mûanyag csövön keresztül hason fekvõ pozícióban levegõvel felfújják a beleket, amíg nem feszít. Ha már jól feszít, akkor a páciens jelzésére befejezik a fújást, és többet már nem próbálkoznak vele :)
- ezután be-ki tologatás következik a CT gépben, néhány felvétel,
- aztán hátra fordulás branül-el és csõvel az alsófertájban, hát nem egy egyszerû mutatvány :)
- aztán jön a kontrasztanyag a vénába, melegségérzés, majd megint be-ki tologatás következik újabb felvételekkel,
- ezzel vége is az egész procedúrának, branül ki, levegõ kiereszt, csõ is ki és lehet menni öltözni.

Eredmény nincs azonnal mert gondolom ki kell értékelni a látottakat és ugye ez idõt vesz igénybe. Nekem a jövõ hétre ígérték az eredményt, remélem minden ok odabent :)
Összességében véve ezerszer jobb, mint a rendes colonoscopia, csak ugye szövettant ezzel nem tudnak venni, viszont az esetleges gyulladás hollétét, mértékét, illetve a bélfal vastagságát, amit rendes tükivel nem látnak, a dokik felmérhetik, és ez sem egy utolsó szempont.
Ami rossz volt utána az a levegõ távozása, és az hogy a bélmûködés mesterséges leállítása után a bélésem egy ideig nem tudott mit kezdeni a vizsgálat utáni kajálással, pedig alig vártam már hogy egyek valamit :)

Remélem kielégítõ volt a beszámolóm,

szia

Nincs jelen

 

#721 2010-12-11 08:46

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Köszi! Igen :) Szép napot!

Nincs jelen

 

#722 2010-12-11 09:14

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Orsi30 írta:

"...Remélem kielégítõ volt a beszámolóm..."


Orsi, köszönet a részletes és precíz ismertetésért....
<kép>  <kép>

Nincs jelen

 

#723 2010-12-11 09:56

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

OFF Aiolosz, ezek a smileyk.... esz a sárgaság :) ;) ON

Nincs jelen

 

#724 2010-12-11 12:29

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Ede írta:

OFF Aiolosz, ezek a smileyk.... esz a sárgaság :) ;) ON

<kép><kép><kép>

Nincs jelen

 

#725 2011-01-02 21:41

csabaspecial
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Orsi 30!

Én is átestem olyan vizsgálaton mint te. Ugyanaz történt, amit te leírtál annyi különbséggel, hogy nekem egy vékony csövet is ledugtak az orromon úgy emlékszem.

Mindenkinek BUÉK!

Nincs jelen

 

#726 2011-01-05 16:02

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!

HELP! Február 02-án kell MR vizsgálatra mennem. Engem már mindenféle vizsgálatra küldtek az elmúlt 8 évben, de momentán ezen még nem voltam. Tud róla valaki információt? Kontrasztanyag, csõvezés, szóval olyan mint a CT? Esetleg van valakinek tapasztalata az Országos Baleseti és Sürgõsségi Intézettel ilyen vizsgálatnál?
Hálás köszönet! :)

Nincs jelen

 

#727 2011-01-05 16:54

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia, Tim,
én 2 hónapja voltam MR-en, a Gázláng utcában ( a Baleseti mellett ), gondolom Te is oda mész majd. Egy rendkívül kulturált és szép hely. Nem volt semmi extra, csak a fém dolgokat kell leszedni Magadról, levetkõzni sem kell,  kapsz egy bélmozgás lassítót a karodba, betolnak a gépbe, ott elvagy egy darabig, aztán félidõben vénába egy kis kontrasztanyag, még egy kis aszalódás odabent és kész. Legalábbis nekem így ment. Mondjuk ha nem bírod a bezártságot, akkor szólj a nõvérnek, mert csak a lábad meg a fejed kis része lóg majd ki a gépbõl. Cirka 20 perc alatt megvolt az egész.
Ági

Nincs jelen

 

#728 2011-01-05 17:10

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Bögni!

Köszi!
Nekem csak annyit mondtak, hogy a Balesetibe kell menni, de akkor még rákérdezek, van idõm! :)
Szóval a szurikat nem úszom meg, de legalább csõvet nem kapok! :)
Lenne még egy kérdésem, gondolom éhgyomorra kell menni, de elõtte való nap kell valami diétát tartani, vagy szabad a vásár?

Nincs jelen

 

#729 2011-01-06 11:07

Bögni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia,

persze, a címre kérdezz rá, én az Euromedicnél voltam, ami a balesetihez tartozik, de a mellékutcából lehet bejutni.
Nekem nem kellett diétáznom, meg semmi ilyesmit. Éhgyomorra is csak azért mentem, mert nem szoktam reggelizni.
És nagyon szívesen:)!!

Nincs jelen

 

#730 2011-01-07 21:05

FZotya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!
(Bocsánat, ha nem ide tartozik, de fontos lenne a mielõbbi segítség!)
Nagyon régen írtam már, de mindent olvasok, figyelemmel kísérem a sorsotok.
A "kis" Crohnom sokáig nyugalomban volt, most újra kezdõdik minden elõröl.
Most még sem rólam lenne szó.  A segítségeteket szeretném kérni. 17 lányom vashiányos anaemia miatt áll
kivizsgálás alatt és odaértünk, hogy gyomortükrözés. (apja Crohn betegsége miatt, felszívódási zavar
oki tisztázása céljából). Szeretnék kérni címet, címeket, hogy hol csináltathatjuk ezt meg altatásban.
Szabolcsban lakunk, de bárhová elviszem, bármit megteszek érte.
Elõre is köszönöm!!!!!!!!!!

Nincs jelen

 

#731 2011-02-15 15:48

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Véleményetek szerint  CT vizsgálatnál jó, ha van a beteg mellett kísérõ, vagy ki lehet bírni a megpróbáltatásokat egyedül?

Nincs jelen

 

#732 2011-02-15 15:51

Agi87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Én mindig egyedül szoktam menni, eddig nem volt semmi problémám utána.

Nincs jelen

 

#733 2011-02-15 15:57

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Frozina! Nyugodtan mehetsz egyedül, nincs gond a CT után.

Nincs jelen

 

#734 2011-02-15 16:19

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Nagyon köszönöm!

Nincs jelen

 

#735 2011-03-20 13:38

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok! Megittam az x-prepet és csak annyit tudok mondani, hogy aki teheti, ezt kérje az orvostól. Kínoznak bennünket a sós sok liternyi izével (leggázabb, blööö), azért a kétszeri adag fleet sem az igazi. Ez a cucc meg simán bemegy és ahogy itt olvasgattalak Benneteket, jól tisztít. Ráadásul még reggelizni is lehet. Kell ennél több ;) ?
Azért mondjuk jó lenne, ha már holnap 10 óra lenne :) . Szóval, orvosok és betegek számára irányelv: x-prep.

Nincs jelen

 

#736 2011-03-20 13:46

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Ede! Már megint tükire mész? Te szegény!

Nincs jelen

 

#737 2011-03-21 10:29

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia, Én. Jaja, de már túl is vagyok rajta. Érdekes tapasztalás volt számomra az x-prep. Tekintve, hogy itt korábban volt arról szó, hogy már napokkal elõtte rá kell készülni. Ehhez képest a használati útmutatóban benne van, hogy szokásos reggeli, majd könnyû, zsírmentes ebéd, majd 2-4 között bevenni a cuccot és inni.
Én reggeliztem, de ebédelni már nem ebédeltem és bevettem a tartállyal 1 órakor. Hajnal 3!kor volt az elsõ rendesebb adag output... majd már mivel idegesített, hogy mi lesz, hajnal 4-5 között még ittam és akkor egy kicsit még segített, késõbbiekben semmi több. A vizsgálaton viszont szép tiszta volt a terep (a dokibá még videó felvételt is készített róla, amit azonban nem kértem el a családi archívum részére ;) :p ). Úh... én tök azt hittem, hogy nem jó módszer és lám... ja, és totál végigment, nem volt kellemes, fõleg, hogy nem erre készültem. Szép napot!

Nincs jelen

 

#738 2011-03-21 11:54

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Akkor ez az X-prep jó ötlet. Én a kórházban kaptam a mûtétem elõtt valami egészen iható hashajtót. Teában oldották fel, de semmi rossz íze nem volt. És még meg sem kínzott, de rendesen kitisztított Majd megkérdezem, hogy mi volt az. Egyébként én már mûtét elõtt két nappal nem kaptam enni, tehát nagyon nem is volt minek kijönnie. Jó neked, hogy túl vagy rajta, én majd május elején megyek, de csak altatásban vállaltam.

Nincs jelen

 

#739 2011-03-21 14:34

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

De jó neked-nektek :( Itt nem tudják felvenni sajna,amit nagyon hiányol is a dokim,már 2 éve könyörögnek érte,hogy szerezzék már be,és altatásra sincs lehetõség :( én jövõhonap közepén megyek ujból tükire,alig várom..

Nincs jelen

 

#740 2011-03-22 22:06

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok. Nos, igen, emiatt is voltam szkeptikus, hogy mûködik-e , mert nem volt az a rángatós szívatás, mint a fleetnél, és hát közel sem volt olyan gáz, mint a keserû sós izé.
Nem kaptam altatást, mert mentem utána dolgozni (hát, nem volt a kedvencem), de azért a lapomra beírták, hogy 5 mg dormicum. Na, most ilyenkor mit lehet mondani (a kérdés költõi). Még az idén tuti egy lesz, kívánok Nektek minél hamarabbi túllépést a dolgon. Üdv!!

Nincs jelen

 

#741 2011-04-04 13:49

okina76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok,
hosszú idõ után újra itt. (2002ben diagnosztizált CU)
Én a Délpesti Kórházba járok szakorvosi ellenõrzésre, és most gyors egymásutánban tökrözésen és CT-n is átestem, igaz tünetmentes idõszakban. Én leszek mindenben a pozitiv példa.
A tükrözéstõl féltem - miután évekig sikeresen kibújtam alóla - elkapott az orvosom, aztán úgy voltam vele, hogy megküzdök a nyomorommal magam és elmentem egyedül ... ezen kicsit meg is lepõdött, mert igy nem kaphattam semmiféle segédanyagot. Maga a vizsgálat relativ gyorsan megvolt, nagyon jó fej az orvosom, az asszisztensnõ is nagyon kedves volt. Folyamatosan mondták, mit csináljak, hogyan vegyek levegõt. Simán túlestem rajta, semmi rossz emlékem nincs róla
A hidegzuhany a végén jött ... lehet, mégsem CU hanem Crohn ... várjuk meg a szövettant. Szövettan megerõsítette a gyanút, igy kerültem CT-re, szintén a Délpesti Kórházban ... mire meg kellett innom a kontrasztanyagot (15re voltam bejegyezve, 11 után már nem ihattam semmit), már annyira szomjas voltam, hogy vissza kellett fognom magam, meg ne igyam 20 perc alatt az egészet. Maga a vizsgálat nem volt semmi extra, nagyon kellett nevetnem a géphangon, de azon is gyorsan túl voltunk. Számomra az egyetlen negativum az volt, hogy valószínûleg a kontrasztanyag miatt felhólyagosodott belül a szám és az orrnyálkahártyám kisebesedett (de ez orvosilag nem megerõsített) ... A leletem teljesen negativ lett ... semmit nem találtak CT-n, ez a dokimat is meglepte, igy maradunk a CU-nál.
További szép napot Mindenkinek

Nincs jelen

 

#742 2011-04-05 10:46

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Marthuska!

Hát............ Nos a laborom nekem sem volt rossz. Az egyetlen érték, amivel gond volt az a vérsüllyedés (30). De például a CRP-m 0,85 volt. Szóval a magam részérõl nem tudom, hogy van-e tényleges összefüggés a laborleletek és a tényleges állapot között. Mondjuk a magasabb süllyedés miatt biztos voltam a gyulladásban, de mivel a CRP normális volt, ezért reménykedtem. Örülök, hogy jól vagy, és még jobban örülök neki, hogy nem kell tükrözést csináltatnod. :)

Nincs jelen

 

#743 2011-04-05 11:14

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Tim72! Köszönöm, hogy ilyen hamar válaszoltál.:) Az ember mindig kénytelen reménykedni, és kell is! A szövettanod is lehet jó! Úgy néz ki, egy kis gyulladás van, ha a vérsüllyedésed nézzük, és a tüközés eredményét. Sokaknak segít a biológiai kezelés, lehet, hogy neked az fog beválni, és legalább nem rombolja a szervezetedet a szteroid. Persze, a döntés az orvoson és rajtad múlik.

Nincs jelen

 

#744 2011-04-05 12:26

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Az az igazság, hogy velem már nagyon óvatosak. Soha nincsenek összhangban a leleteim, és sokszor elõfordul, hogy a leletemhez képest az általános állapotom sokkal jobb, vagy fordítva. Ez a remek kórság márcsak ilyen. További szép napot mindenkinek! :)

Nincs jelen

 

#745 2011-04-07 20:28

Ildike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok!
A CT enterográfia nagyon vészes? mert mennem kell.. Nem lehet enni elõtte? Ha negyed 10re vagyok hívva akkor kell még meginnom és utána még 1 óra mire vizsgálnak? Az eredményt még aznap megmondják? Válaszotokat elõre is köszönöm

Nincs jelen

 

#746 2011-04-07 21:24

csabaspecial
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Szia Ildike!
Én már 2x voltam CT enterográfián. Szerintem egyáltalán nem vészes vizsgálat egy tükrözéshez képest mondjuk. Ha nem sürgõsségire kérték  a vizsgálatot nincs meg az eredmény aznap. Ha jól emlékszem vénába kap az ember valami folyadékot, ami melegség érzetet és pisilési ingert okoz.
Szép estét és tünetmentességet mindenkinek!

Nincs jelen

 

#747 2011-04-08 08:23

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Ildike! Ha negyed 10-re vagy hívva, inkább már ne reggelizz. Ebben az idõpontban fogják odaadni a kontrasztanyagot, amit kb. 1 óra alatt kell meginnod és akkor be is hívnak. Betesznek egy branült és azon keresztül is kapsz még kontrasztanyagot. Az eredmény nincs meg rögtön, ott megmondják a vizsgálat után, hogy mikorra várható. A vizsgálat nem fáj, de készülj egy esetleges hasmenésre, amit a kontrasztanyag okozhat. Minden jót, majd számolj be a vizsgálat eredményérõl!

Szerkesztette: én (2011-04-08 08:24)

Nincs jelen

 

#748 2011-04-10 09:19

Ildike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Sziasztok. Köszi a válaszokat!
Akkor elõtte nap délután lehet még enni??

Nincs jelen

 

#749 2011-04-10 14:01

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Persze nyugodtan egyél. Én még egy picit reggelizni is szoktam, de inkább csak folyadékot.

Nincs jelen

 

#750 2011-04-13 18:48

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vizsgálatok A-Z

Na megvolt az uj tükrözés,kajakra fáj a bél a bal oldalon most vizsgálat után,pedig tegnap volt :( Megnyomom jobb oldalt akkor is ott fáj bal oldalon.Ileum gyulladt,de mostmár a a rectum distalis 2cm hosszan a nyálkahártya oedemasan  fellazult,hyperaemiás.Ez uj most.Össz 18 szövetmintát vettek mindenhonnan.Ellazultam egy hetet a korházban,mert rosszul lettem,és bent is fogtak.Hánytam,gyomorszájam fájt,úgy szédültem h nem tudtam járni,rázott a hodeg láz nélkül,meg izomgörcsöm volt vagy 2 napig,de természetesen nem tudják az okát :(
Azt hittem otthagyom a fogam,vagy megbomlott az elmém.Életemben nem éreztem ilyet.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB