#1851 2009-05-04 13:30

arpapa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Nincs jelen

 

#1852 2009-05-05 01:28

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Az öreg székelynek 100 litert tejelõ Riska tehene van, csodájára is jár az
ország-világ. Kimegy a bácsihoz a riporter is érdeklõdni:
- Bácsika! Hogy lehetséges, hogy az ön tehene ennyi sok tejet ad?
- Áááá, semmiség az egész, minden a kedvességen múlik.
- ??
- Minden reggel kimegyek az istállóba és megkérdem a Riskát, hogy "Mi lesz ma vacsorára? Tej vagy marhasült?"

Az öreg székely kegyetlenül be van nyomva, mint a rajzszög, s a kocsmából hazafelé tart a szekéren bóbiskolva. Ezt meglátja a rendõr, s megállítja a fogatot.
- Bátyám, maga olyan részeg, hogy majd lefordul a kocsiról, szerencsétlen ló meg csak megy a feje után, még baleset lesz belõle.
Az öreg székely csak mordul rá egyet. A rendõr intézkedés gyanánt a következõket mondja:
- Bátyám, látva a jelenleg állapotát, mit szólna ahhoz, ha most elvenném a lovát?
A székely meghúzza a vállát, s közli :
- Mit szólhatnék? Rendõr vejem még úgysem volt!

A székely és a felesége vacsoráznak. A nõ magára borítja a pardicsomos szószt. Azt mondja a férjének:
- Most nézz rám! Úgy nézek ki, mint egy disznó!
- Ja! Meg még le is etted magad!

A székely atyafi szeret a pohár fenekére nézni, és egyre gyakrabban. Az asszonya ezt nem nézi jó szemmel, mert ha a férje túl sokat iszik, akkor durva, nem beszámítható. Egyik nap jönnek a tehenek a csordából haza, és szokásuk szerint egyenesen a vizes vályúnak esnek. Amikor befejezik az ivást, mondja az asszony a férjének:
- Látod-e te ember, ez csak egy marha, és mégis tudja mi az elég!
Erre az atyafi:
- Vízbõl én is tudnám, he!


Idõs székely házaspár ücsörög a ház elõtt. Morfondírozik az öreg:
- Te anyjuk! Ha egyikõnk meghal, én beköltözök a városba...

Nincs jelen

 

#1853 2009-05-05 17:53

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Én kérek elnézést ezért a szóviccért: :P
-Pici, rózsaszín, szõrös állatka, amelyik négy számjegybõl áll?
-Pink hód.

Nincs jelen

 

#1854 2009-05-06 13:20

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Elmegy Gazsihoz a komája; látja, hogy Gazsinak nagy háza van, gyönyörû felesége, és a kertben teniszezik Ivan Lendl és Andre Agassi. Kérdezi, hogy lehet ez?
- Lementem a tóra pecázni, aztán kifogtam az aranyhalat. Mondta, hogy ha visszadobom, teljesíti három kívánságomat...
Na, gondolja a koma, ezt õ is kipróbálja: le is megy a tóra, ki is fogja az aranyhalat, kérdezi is az aranyhal, mit kíván.
- Legyen nagy ház, de nagyobb, mint a Gazsié, legye szép feleség, de szebb, mint a Gazsié, és legyen sok szex!
Hazamegy, és látja, hogy a kertben áll egy nagyobb ház, mint a Gazsié, várja a feleség, aki szebb, mint a Gazsié, és ott van egy csomó háztartási keksz.
Elmegy megint a Gazsihoz, elmeséli, mi történt.
- Hát - mondja a Gazsi - azt gondoltad, hogy én nagy téniszt kértem?!

Nincs jelen

 

#1855 2009-05-06 13:24

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Vonatbaleset történt. A szerelvény kisiklott és egy parasztházban kötött ki. A riporterek megkérdezik Józsi bá'-t (szemtanú), hogy mi történt.
A válasz:
- Le a sínrõl, át a szántáson, bé a tanyába.
Megkérdezik Pista bá-t is, õ is ezt meséli:
- Le a sínrõl, át a szántáson, bé a tanyába.
Végül megkérdezik a masinisztát:
- Mi történt?
- Ott feküdt a síneken egy cigány.
- És hogy-hogy nem ütötte el?
- Én ütöttem volna, de az le a sínrõl, át a szántáson, bé a tanyába...

Nincs jelen

 

#1856 2009-05-07 10:59

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Egy özvegyasszonytól kérdezi egy régi ismerõse:
- Szegénykém, hallottam, hogy már három férjet is elvesztettél. Mondd csak, hogy halt meg az elsõ férjed?
- Gombamérgezésben.
- És a második?
- Õ is gombamérgezésben.
- És mi történt a harmadikkal?
- Õ meg koponyatörést szenvedett.
- Hogy-hogy?
- Nem szerette a gombapörköltet.

Az egyetemen a hallgatók írásbeli vizsgán vesznek részt. Amikor lejár az idõ, a professzor kéri, hogy adják be a dolgozatokat. Egy diák továbbra is ül a padban és írja a feladatait. A tanár figyelmezteti, hogy ha nem adja be azonnal, akkor érvénytelen lesz a vizsgája. A fiú még további 10 perc elteltével adja be a papírját. A professzor ráripakodik:
- Ezt már ne is adja ide, nem fogadom el.
- Professzor úr, tudja a nevemet? - kérdezi szemtelenül a diák.
- Nem, és nem is érdekel!
- Akkor jó! - feleli a fiú és gyorsan beteszi a dolgozatát a paksaméta közepébe.

Másnap megtudta, hogy átment a vizsgán.

- Tudod, miért nem megy soha az igazgató szabadságra?
- ???
- Hogy ne vegyék észre, hogy nélküle is megy a munka!

Nincs jelen

 

#1857 2009-05-08 22:39

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Minden tennivalómat le szoktam írni egy-egy cédulára. Így ahelyett, hogy órákig töprengenék, hogy mit kell tennem, órákig töröm a fejem, hogy hol vannak a cetlik.

Miért jó, ha sok hó esik?

http://www.vicclap.hu/pic/12340/


Gyerekkorom óta azt mondogatja nekem anyám: "Megan, ha meg akarsz házasodni, mindegy mit csinálsz, de férfihez ne menj feleségül."

- Megan Coughlin

A barátnõm éppen abban a korban van, amikor a biológiai órája azt súgja neki, hogy okozzon nekem bûntudatot, és csináljon hülyét belõlem.

- Kevin Hench

Nincs jelen

 

#1858 2009-05-08 22:42

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Egy rab megszökik a börtönbõl, ahol 15 évig volt fogva tartva. Nemsokára talál egy házat, ahová be is tör. Egy fiatal párt talál ott az ágyban.
Kiszedi a fickót az ágyból, és a székhez kötözi, a nõt pedig az ágyhoz, és ahogy kötözés közben fölé hajol, megcsókolja a nyakát, azután felkel, és
elmegy a fürdõszobába. Amíg ott tartózkodik, a férj azt mondja a feleségének:
- Ez a fickó egy rab, láthatod a ruháján. Valószínûleg egy csomó idõt töltött a börtönben, és évek óta nem látott nõt. Ha szexelni akar, ne állj ellen, ne panaszkodj, csak csináld, amit mond neked, elégítsd ki. Ez az ember veszélyes, ha bedühödik megölhet bennünket. Légy erõs, szeretlek!
A feleség erre azt mondja:
- Örülök, hogy így gondolod. Biztos, hogy nem látott nõt évek óta, de nem a nyakamat csókolta meg az elõbb. Azt suttogta a fülembe, hogy
nagyon szexinek talál téged, és azt kérdezte, hogy tartunk-e vazelint a fürdõszobában. Légy erõs drágám! Én is szeretlek.

Egy nõ egy állatkereskedõhöz fordul segítségért:
- Az utóbbi 2 hétben négyszer is betörtek hozzánk, házõrzõ kutyát szeretnék!
- Óriási szerencséje van asszonyom. Van egy szuper kutyánk. - És elõhoz egy macskanagyságú ebet.
- Ez lenne az??
- Megmutatom, figyelje mit tud! Harcikutya, a garázsajtó!!
- HRRRR...
Garázsajtóból forgács...
- Harcikutya, a kõkerítés!!
- HRRRR...
Kõkerítésbõl sitt...
Viszi haza az asszony a kutyát, otthon a férje nézegeti:
- Mi ez az izé?
- Ez egy harcikutya!
- Harcikutya, a tököm...
- HRRRRR...

Nincs jelen

 

#1859 2009-05-08 22:43

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Két szöszi beszélget:
- Te, én azt nem értem, hogy ha villámlik, elõbb látom a fényt és csak egy idõ után hallom a hangját. Szerinted miért van ez így?
- Te hülye! Hát nem tudod, hogy a füled hátrébb van mint a szemed?


- Nagyon szexis az új titkárnõd - mondja irigykedve egy vállalkozó a másiknak.
- Igen, de kiderült, hogy perverz. Azt akarja, hogy a micsodámat a fülébe tegyem.
- Mondta?
- Nem, de amikor a szájába akartam tenni elfordította a fejét.

Nincs jelen

 

#1860 2009-05-12 10:19

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Hazamegy a szófukar ember, és kérdezi a feleségét:
- Ebéd? Gyerek?
Az asszony ugyanúgy válaszol:
- Pörkölt. Kanyaró.

Nagylelkû szomszéd.

http://www.vicclap.hu/pic/12347/

Jó hírem van: az amerikai gyerekek harminc év óta elsõ ízben javítottak az olvasási eredményeiken. Most már majdnem olyan jól olvasnak angolul, mint a kínai gyerekek.

- Jimmy Fallon

Nincs jelen

 

#1861 2009-05-12 10:23

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Elromlott számítógépe, vagy bõvíteni szeretné? Mi megoldjuk! Gondos, precíz munka.

http://www.vicclap.hu/pic/12344/

A kommunista hatalomátvétel után, sírva jön a Korona szálló éttermének prímása, s találkozik a cimbalmossal, aki megkérdi tõle:
- Hát neked meg mi bajod?
- Most jövök az igazoló bizottságtól - feleli az nagyot sóhajtva - eltiltottak, nem játszhatok...
- Na, de miért nem?
- Azt kérdezte az igazoló bizottság elnöke, húztam-e az antivilágban, hogy "Horthy Miklós katonája vagyok én...". Mondtam, hogy húztam hát!
- Ej, te málé, hát miért nem tagadtad le?
- Nem lehetett, mert neki húztam!

Kényelmes pozíció olvasáshoz.

http://www.vicclap.hu/pic/12354/

Józsi szomorúan jön haza élete elsõ randijáról. Az anyja faggatja:
– Hogy sikerült?
– Félig.
– Hogyhogy félig?
– Én ott voltam, a lány nem.

Adod vissza a halacskámat!

http://www.vicclap.hu/pic/12351/

Nincs jelen

 

#1862 2009-05-14 13:07

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

A People magazin elsõként közölt képeket Jennifer Lopez ikreirõl. Nagyon izgatott lettem és rohantam, hogy vegyek egy példányt...Hát a gyerekei voltak a fotókon! Egyáltalán nem ezt vártam!


- Craig Ferguson


A Földön évente kb. 150 ember halálát okozza kókuszdió. Ez több, mint amennyien cápatámadásban vesztik életüket.

Dél-Koreában egy asszony már több mint 770 alkalommal rugaszkodott neki sikertelenül a Kresz- vizsgának. A 68 éves Choi Young-Cheol 2005 áprilisában írta meg az elsõ tesztet, majd ezután naponta megismételte, késõbb pedig heti egy-két alkalommal. A szükséges 60 pontból általában 50-et sikerül elérnie. Az idõs asszony még mindig kitartóan próbálkozik, bár már több mint 3000 dollárt költött a vizsgadíjakra.

Nehézkesen halad a szállítás.

http://www.vicclap.hu/pic/12360/

Vannak férfiak, akik folyton virágcsokorral állítanak haza a feleségükhöz. Sose értettem, mi ebben a jó. A múltkor a feleségem reklamálni is kezdett:
- Mondd, miért nem kapok én soha virágot tõled?
- Ugyan már, mi értelme annak? Hiszen olyan rövid idõ alatt elhervad.
Mire õ azt felelte:
- Akárcsak te, mégis itt vagy már hány éve!

Nincs jelen

 

#1863 2009-05-17 21:31

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

"Egy este, amikor anya a vacsorát fõzte, 11 éves fia megjelent a konyhaajtóban, kezében egy cédulával. Furcsa, hivatalos arckifejezéssel nyújtotta át a cédulát az anyjának, aki megtörölte kezét a kötényében és elkezdte olvasni azt:

- a virágágyás kigyomlálásáért: 500 Ft
- a szobám rendberakásáért: 1000 Ft
- mert elmentem tejért: 100 Ft
- mert 3 délutánon át vigyáztam a kishúgomra: 1500 Ft
- mert kétszer ötöst kaptam az iskolában: 1000 Ft
- mert mindennap kiviszem a szemetet: 700 Ft

Összesen: 4800 Ft.

Anyja kedvesen ráemelte fiára tekintetét. Rengeteg emlék tolult fel benne.
Fogott egy tollat és egy másik cédulára ezeket írta:

- mert 9 hónapig hordtalak a szívem alatt: 0 Ft
- az összes átvirrasztott éjszakáért, amit a betegágyad mellett töltöttem: 0 Ft
- a sok-sok ringatásért, vigasztalásért: 0 Ft
- könnycseppjeid felszárításáért: 0 Ft
- mindenért, amit nap, mint nap tanítottam neked: 0 Ft
- minden reggeliért, ebédért, uzsonnáért, zsemléért, amit készítettem neked: 0 Ft
- az életemért, amit minden nap neked adok: 0 Ft.
Összesen: 0 Ft

Amikor befejezte, anya mosolyogva nyújtotta át a cetlit a fiúnak. A gyerek elolvasta és két nagy könnycsepp gördült ki a szemébõl.
Szívére szorította a papírost és a saját számlájára ezt írta: FIZETVE."

Nincs jelen

 

#1864 2009-05-17 21:33

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Ez a doki az én emberem!




 
Ugye milyen jó végre az igazat olvasni??

Imádom ezt a doktort !



Kérdés: Úgy hallottam, hogy az aerobikus testedzés meghosszabbíthatja az ember életét, igaz ez?

Válasz: Az ember szíve nem dobog örökké. Ne pazarolja testedzésre a szívét! Idõvel minden elhasználódik. Ha felgyorsítja a szívdobogását, attól nem fog tovább élni; ez olyan, mintha azt állítanánk, hogy meghosszabbíthatjuk a kocsink életét azzal, hogy száguldozunk vele! Sokáig akar élni? Akkor szunyókáljon gyakrabban!



K: Egyek kevesebb húst, és több zöldséget, gyümölcsöt?

V: Meg kell értenie a logisztikát. Mit eszik a tehén? Szénát és kukoricát. És mik ezek? Zöldségek. Így a steak nem más, mint egy nagyon effektív mechanizmus arra, hogy zöldségek kerüljenek a szervezetbe. Gabonafélékre van szüksége? Egyen csirkét. A marhahús kitûnõ forrása a mezei fûnek. És egy sertésszeletben megtalálható a javasolt napi zöldségmennyiség 100%-a.



K: Csökkentsem az alkoholfogyasztásomat?

V: Dehogyis. A bor gyümölcsbõl készül.

A brandy az desztillált bor, ami azt jelenti, hogy kivonják belõle a vizet, így még töményebb formában juthatunk gyümölcshöz. A sör pedig gabonából készül.



K: Hogyan számítjuk ki a testzsír-százalékot?

V: Nos, ha egy teste van, és zsíros, akkor 1:1  Ha két teste van és zsíros, akkor 2:1 és így tovább....



Q: Mik az elõnyei a rendszeres testedzésnek?

A: Egy elõnye sincs. Az én filozófiám: Az a jó, ha nincs fájdalom!



K: Az olajban sült ételek károsak?

V: NEM FIGYEL RÁM!!!

.... Manapság növényi olajban szoktak sütni. Hogy lehetne az káros, hogy még több zöldséghez jutunk ezáltal?



K: Felülésekkel meg lehet szabadulnunk az úszógumitól?

V: Biztos, hogy nem! Amikor igénybe vesz egy izmot, az nagyobb lesz. Akkor kell felüléseket csinálnia, ha nagyobb hasat akar!



Q: A csokoládé káros?

A: Megõrült?

HELLO

Kakaóbab! Az is zöldség!!! 

 

K: Az úszástól jó alakja lesz az embernek?

A: Ha az úszás jót tesz az alaknak, akkor magyarázza meg nekem a bálnákat.



K: Fontos, hogy az ember formába hozza magát?

V: Hé!  A "kerek" is egy forma!



Remélem, ezzel tisztáztuk az összes étkezéssel és testedzéssel kapcsolatos félreértéseket.



És ne felejtse el:



Az élet NE egy sír felé vezetõ biztonságos út legyen, hanem bukfencezzünk végig egy üveg borral az egyik kézben, egy csokival a másik kézben, és közben ordítsuk: Micsoda buli volt!!!



ÉS......



Azoknak, akik állandóan amiatt aggódnak, hogy mit egyenek, itt az összefüggés a táplálkozás és az egészség között. Megkönnyebbülés végre megtudni az igazat a sok téveszme olvasása után.



1. A japánok nagyon kevés zsírt fogyasztanak, és kevesebb náluk a szívinfarktus, mint a magyaroknál.



2. A mexikóiak nagyon zsírosan étkeznek, és kevesebb náluk a szívinfarktus, mint a magyaroknál.



3. A kínaiak nagyon kevés vörösbort fogyasztanak, és kevesebb náluk a szívinfarktus, mint a magyaroknál.



4. Az olaszok sok vörösbort isznak, és kevesebb náluk a szívinfarktus, mint a magyaroknál. 



5. A németek sok sört isznak, sok kolbászt esznek, és kevesebb náluk a szívinfarktus, mint a magyaroknál.

Mi ebbõl a tanulság?



Egyél, igyál azt és annyit, amennyi jól esik. Amiatt fogsz meghalni, hogy magyarul beszélsz..........

Nincs jelen

 

#1865 2009-05-17 21:34

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Egy férfi elmegy az orvoshoz, mert feldagadt a lába. A doktor megvizsgálja, majd a kezébe ad egy nagy szem tablettát.
- Várjon egy kicsit, hozok vizet - mondja a doki és kimegy a szobából.
A beteg nagyon türelmetlen, hamar megunja a várakozást. Odasántikál az ivócsaphoz és gyorsan beveszi a tablettát. Ezután visszatér az orvos egy vödör vízzel.
- Na, most feloldjuk a tablettát, aztán ebben áztassa a lábát 30 percig.


Két orvos beszélget a pszichiátrián. Megszólal az egyik:
- Van egy betegem, akinek az a kényszerképzete, hogy két majom és egy sámli van a fejében és veszekszenek a sámlin. Már minden terápiát kipróbáltam, de nem használt.
- Na és ezek után mit csinálsz? - kérdi a másik.
- Megoperálom és vagy kiveszek egy majmot, vagy beteszek még egy sámlit.


- Doktor úr, kérem segítsen! Nagyon hullik a hajam! Mit tegyek, hogy ne veszítsem el mindet?
- Tegye egy dobozba!


Orvos:
- Uram, sajnos prosztatamasszázst kell alkalmazni.
A beteg négykézlábra ereszkedik. A doki mögé térdel.
- Na, de doktor úr, mit csinál?
Orvos nyögve, elhaló hangon:
- Hogy tudsz ilyenkor magázni?


Egy nõ elmegy a pszichiáterhez. A doktor szó nélkül leteperi, letépi a ruhát róla és jól megdugja. Miután a doki kész, így szól:
- Ez volt az én problémám. És mi az öné?


A kórházban egy lányt operálnak. Amikor leveszik a kötést, a páciens csodálkozva látja, hogy két párhuzamos forradás van a hasán.
- Professzor úr, mi történt velem?
- Tudja, miközben önt mûtöttem, a hallgatóim annyira megtapsoltak, hogy ráadást kellett bemutatnom.


- Jaj, doktor úr, azt hiszem, a sok kagylótól vagyok rosszul.
- Friss volt? - kérdi az orvos, mikozben a beteg hasát tapintja.
- Honnan tudnám?
- Hogy nézett ki, mikor szétnyitotta?
- Szét kellett volna nyitnom?


Szõke nõ a pszichológusnál:
- Doktor úr, engem mindenki ostobának tart.
- Értem a problémáját. Mondjon el szépen, lassan mindent az elejétõl.
- Dok-tor úr, en-gem min-den-ki os-to-bá-nak tart...


A professzor egy röntgenfelvételt mutat a medikusoknak:
- Nézzék uraim. A beteg nagyon sántít, mert a bal lába kétszáz milliméterrel rövidebb, mint a másik. Nos, kolléga - fordul az egyik hallgatóhoz -, ön mit tenne ilyen esetben?
- Hát, én is sántítanék...


- Jaj, doktor úr, én érzem, mennyire árt, de sehogy sem tudok leszokni a dohányzásról.
- Rágógumival próbálkozott már?
- Igen, de nagyon büdösen ég.


- Ali bácsi, most megmérem a vérnyomását.
- Dehát a múlt héten mérte, doktor úr!
- És akkor mennyi volt?
- Ezer forint, de most nincs pénzem!


Az orvos alaposan megvizsgálja a beteget, ellenõrzi a leleteit, de meg sem szólal, csak hümmög a papírok felett. A beteg türelmetlenül kérdezi:
- Doktor úr, hát mi bajom van?
- Azt majd a boncolás mutatja meg.


Fiatal, csinos nõ a nõgyógyásznál:
- Kérem, vetkõzzön le!
A nõ zavarban van, erre a doki leoltja a villanyt, hogy sötétben vetkõzhessen. A nõ megkérdi:
- Doktor úr, hová tegyem a ruháimat?
- Nyugodtan tegye csak ide, az enyémre...


Két sebész beszélget a konferencia szünetében:
- Nálunk olyan magas fokon áll a sebészi tudomány, hogy amikor édesanyám megvakult, egy hal szemét ültettük be a szeme helyett, és azóta tökéletesen lát! - dicsekszik a szovjet.
- Egy hal szemét?! És lát?
- Természetesen!
- Nálunk meg volt egy érdekes eset: egy asztalos ujjait levágta a szalagfûrész - mondja erre a magyar. - Volt a közelben egy tehén, levágtuk a tõgyét, és a csecseit varrtuk az ujjak helyébe. Azóta nem csak hogy tökéletesen tudja használni a kezét, de ha elég füvet eszik, napi 7-8 liter tejet is le lehet róla fejni!
- Aha, ha elég füvet eszik! És ki látta ezt?
- Az a halszemû anyád!!!!


Az orvos az egyik betegét teszteli a pszichiátriai osztályon.
- Mi lenne, ha levágnám a bal fülét? - kérdezi fürkészõen az orvos a pácienstõl.
- Nem hallanék jól. És nem is látnék jól.
- Hogyhogy nem látna jól?
- Mert leesne a szemüvegem...

Nincs jelen

 

#1866 2009-05-17 21:46

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Gondoltam, bearanyozom a Ti napotokat is az alábbi kis történettel, amely az egyik ismerõsömmel történt ma, és megosztotta velem:
Idõpont: 2009 április 19  délelõtt
Helyszín: Budapest, Egér út, Shell kút
 
Elvittem az autót szerelõhöz, h nézzék át, megnéztük a kerekeket is ...stb.
Jövök visszafelé, gondoltam le is mosom, meg kap egy tank üzemanyagot
Állok a sorban a kútnál, jön egy kislány, valami kikent kifent cabrióval, elõttem áll a sorban a pénztárnál, látszólag valamilyen okból zaklatott, de én nem nagyon voltam képben a kábulattól, amit a parfümje okozott, amit biztos egy dézsából magára borított
Szóval jön õ a kutashoz:

Csaj: hali, egy autópálya matricát lécci
Kutas: milyet?
Csaj: ccc nem tom. hány napos van?
Kutas: ilyen-meg ilyen.
Csaj: Ilyen jó lesz.
Kutas: ok, rendszám?
Csaj: Most szívatsz?
Kutas: nem, ha pályamatricát akarsz venni, nekem kell a rendszám
erre õ: Jól van, de erre még lehet hogy rábasztok ( bocs a szavakért, de ezt mondta  a kislány ) és kirohant
Nézzük a kutassal, hogy mit csinál, mert eltûnt a kocsija mögött
3 perc múlva b***i, visszajött, letette, a hátsó rendszámtábláját az asztalra, és közölte a pultossal, h ilyen még vele nem történt, letört a körme, és a barátja már úton van, mert nem tud így vezetni miféle eljárás ez?
Kutas: nem kellett volna behozni,, elég lett volna ha bemondod
Erre a csaj: "úúú igen,?"
jött is a csaj pasija pár perc múlva egy jó nagy mercivel, bement, megkérdezte mi történt, elmondták neki, és a kutassal egymást támogatták a röhögéstõl,
jó fej volt

Azt hiszem, ha a jövõben pályamatricát veszek, ez mindig eszembe fog jutni! Csak el ne röhögjem magam vásárlás közben!

Nincs jelen

 

#1867 2009-05-20 14:23

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Nincs jelen

 

#1868 2009-05-20 14:33

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Szimi ezt a poént benyaltam.:D

Szerkesztette: zolcsi (2009-05-20 14:34)

Nincs jelen

 

#1869 2009-05-20 14:56

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Zolcsi :D

Nincs jelen

 

#1870 2009-05-22 08:51

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

http://www.wagnerur.hu/msp.htm

Miért veszi le a rendõr napszemüvegjét?
Hogy fény derüljön az igazságra.

Miért egy napon át fõzi a szõke nõ a csirkét?
- Mert azt írja a szakácskönyv, hogy kilónként félóráig kell fõzni, és õ negyvennyolc kilós.

Egy csoport ovis meglátogatja a kerületi rendõrkapitányságot. a hirdetõ táblán látják a 10 legkeresettebb bûnözõ képét. Az egyik ovis megkérdezi, hogy az valóban egy körözött ember fotója-e.
- Igen - válaszolja a rendõr.
- És miért nem csukták le akkor, amikor a fotót készítették róla?

Az orvost felcsöngeti egy izgatott férfi az éjszakai álmából.
- Doktor úr azonnal jöjjön, a feleségemnek szörnyû fájdalmai vannak. Azt hiszem vakbél.
- Feküdjön vissza nyugodtan. A feleségének a múlt évben vettem ki a vakbelét és még soha nem hallottam olyat, hogy kiújult volna.
- És olyanról nem hallott a doktor úr, hogy valaki újra megházasodott?

Szerkesztette: zotyesz (2009-05-22 09:04)

Nincs jelen

 

#1871 2009-05-22 09:08

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Két részeg megy a vasúti sínek között.
- Te, hogy ez a lépcsõ milyen hosszú!
- Ja! És a korlát is milyen alacsony!
- Nem baj, hallom már, hogy jön a lift!

Az egyik mókuska odaugrál a másikhoz és megkérdezi:
- Mik-mak, mi van a mancsocskámban?
- Diócska?
- Neeem.
- Makkocska?
- Neeem.
- Tudod mit? Inkább mondd meg.
- Hát görcsöcske.

Az egérkék labdarúgócsapata mérkõzik az elefántok csapatával. Az egyik pillanatban az egyik elefánt véletlenül rálép az egyik egérkére. A bíró a sípjába fúj, és a vétkes elefánt odamegy az egérkéhez, hogy felsegítse, és bocsánatot kérjen tõle.
- Semmi baj! - mondja az egérke - Fordítva is történhetett volna!

Nincs jelen

 

#1872 2009-05-22 20:22

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Forró testem kívánja érintésed, felhevült belsõm epedezik utánad! Vágyakozva gondolok hûsítõ érzésedre! SZERETLEK CSOKI FAGYI!

Tegnap este kétségbe esve kerestelek. Csupasz testem akartalak érezni, azután nélküled kellett elaludnom. Hol voltál te hülye pizsama?

Nézem a napot és téged látlak, nézem a holdat és téged látlak, nézem a felhõket és téged látlak, MENJ MÁR ARRÁBB, mert nem látok semmit!

Mára megváltoztak a -val, -vel hasonulási szabályok. Régebben úgy tanultuk: legénnyel, lánnyal, ma viszont úgy mondják: legény-nyal, lány-nyel!

Minden férfi olyan mint a kis egér, mindent megígér. Meddig? Míg a lyukig el nem ér!

Nincs jelen

 

#1873 2009-05-23 17:31

bánatos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Egy férfi egy hotel bárjában megismerkedik egy idõsebb, de elég csinos nõvel. Iszogatnak, beszélgetnek, kiderül, hogy a nõ már 55 is elmúlt. Úgy 3-4 pohár ital után közelebb hajol a nõ a férfihoz, és a fülébe súgja:
- Próbáltad már hármasban? Mit szólnál egy anya-lánya pároshoz?
- Még soha, de nem volna ellenemre a dolog! - feleli izgatottan a férfi.
- Nos, akkor ma este szerencséd van. Gyere velem!
Felmennek a nõ szobájába. Belépnek az elõszobába, a nõ felkapcsolja a villanyt és beszól:
- Mama, nézd csak, kit hoztam!  :P:P:P

Nincs jelen

 

#1874 2009-05-23 22:50

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Székelybácsi mondja: – Persze, öt politikus ment mint az állat, nekimentek a fának, és szanaszét repültek.
– És most hol vannak a sérültek?
– Eltemettem az összest.
– Úristen, és ha még éltek?
– Hát, egyik-másik szólt, hogy õ még él, de én már nem tudok hinni ezeknek...

Hajtja a székely bácsi komótosan a szekerét. Egyszer csak lelassít mellette egy kocsi és kiszól a sofõr:
- Bácsi, nem tudná megmondani merre van a makaróni gyár?
- Nem tudom fiam.
A kocsi továbbhajt, a székely bácsi elgondolkozik, aztán utána kiált:
- Jóember, nem a tésztagyárat keresi?
A sofõr örömmel tolat vissza:
- De igen, tudja hol van?
- Dehogy tudom, fiam.

Egy kövér székelyasszony magyarországi látogatásról két sonkát akar átcsempészni a határon, és a kocsiülés alá dugja. Kérdi tõle a vámos:
- Van valami elvámolnivalója?
- Van két sonkám.
- Hol?
- Rajtuk ülök...
- Akkor jó - nevet a vámos. - Továbbmehet...

Székely bácsi rákos lesz. Elmegy a fiával a kocsmába, mondja a haverjainak:
- Hát, már nem sokáig iszogatok köztetek, hamarosan elvisz az AIDS.
A fia csodálkozik, majd amikor indulnak haza, megkérdezi:
- De apám, nem is AIDS-e van, hanem rákja!
- Persze, de így legalább egyik sem fogja összeszûrni a levet anyáddal.

:D

Nincs jelen

 

#1875 2009-05-24 13:24

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Szombat délután Kohn Móric kiviszi a feleségét nézelõdni az állatkertbe. Kohnné hosszasan elidõzik a majmok ketrece elõtt, elmélyülten bámul egy nagy termetû gorillát. A gorilla is nézi-nézi Kohnnét, egyszer gondol egyet, kinyúl a rácson, elkapja az asszonyt, berántja magához a ketrecbe, kezdi letépni róla a ruháit, a fehérnemût...
-Móric ...segíts!!!-sívalkodik az asszony.
Mire Kohn:
- Na ennek mondd, hogy egész nap mostál és fáradt vagy...

- Mikor vesztél össze elõször a feleségeddel?-kérdi Kohntól a barátja Grün.
- Amikor minden áron rajta akart lenni az esküvõi fényképünkön!

-Papa nem akarok folyton körben járni...
-Maradj csendben Móricka!
-De papa nem akarok mindig körben járni!
-Maradj csendben Móricka!
-De papa, én tényleg nem akarok folyton körben járni!!
-Maradj csendben, Móricka, mert leszögezem a másik lábadat is!

Nincs jelen

 

#1876 2009-05-24 16:58

bánatos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Kikészülten állít haza a fiú egyik este. Meg is kérdezi az apja:
- Fiam, mi történt veled?
- Megerõszakoltak a homokosok!
- Úristen, fiam, de hát miért nem szaladtál el?
- Ebben a tûsarkú cipõben?


A kis Zsuzsi a bátyjával együtt fürdik, és megkérdezi anyukájától:
- Anyu, nekem miért nincs olyan a lábam között, mint a tesómnak?
- Türelem, kislányom, majd lesz.


- Itt volt a barátod, kislányom?
- Igen.
- Megkínáltad egy kis üdítõvel?
- Igen, meg.
- És kétszersülttel?
- Nem, háromszor.


Fiú:
- Eljönnél velem tízezer forintért?
Lány:
- Dehogy megyek!
Fiú:
- Pedig nagy szükségem lenne a pénzre!

Nincs jelen

 

#1877 2009-05-25 13:19

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

AGGLEGÉNY
Az agglegény az az ember, aki azzal tesz boldoggá valakit, hogy nem veszi el feleségül.
Agglegénynek nevezzük azt az embert, aki határozatlanságával határozottan jól jár.

AGY
Az agy az a szervünk, amellyel azt gondoljuk, hogy gondolkodunk.

AKTUS
Az aktus az emberiség óvszere a kihalás ellen.

ALAGÚT
Az alagút egy vízszintes gödör.

ALKOHOL
Az alkohol a legveszedelmesebb ellenségünk. -Felebarátaim, szeressétek ellenségeiteket is!

ÁLLATKERT
Az állatkert remek hely az emberi szokások tanulmányozására.
Az állatkert olyan hely, ahol vigaszágon szaporodhatnak a kihalófélben lévõ állatok.

AMATÕR
Az amatõr olyan profi, aki nem fizet jövedelemadót.

ANYAKÖNYVVEZETÕ
Az anyakönyvvezetõ az a személy, aki a legtöbb összeadási hibát követi el.

ANYÓS
Az anyós olyan, mint a délibáb, amit csak messzirõl jó nézni.

ASZKÉTA
Az aszkéta ugyanaz mint az atléta csak soványabb.
Az aszkéta olyan zsarnok, aki önmagát nyomja el.

BÁR
A bár olyan helyiség, ahol a tyúkok ülnek, és a kakasok költenek.

BIKINI
A bikini olyan , mint a statisztika. Csak gondolatokat ébreszt.

CHILISZÓSZ
A chiliszósz határozott fellépésû ketchup.

Nincs jelen

 

#1878 2009-05-26 08:53

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Kétéves koromban nagyon ideges lettem, mert egy év alatt megdupláztam a koromat. Arra gondoltam, hogy ha ez így megy tovább, hatéves koromra kilencven leszek.
  Alexander Steven Wright

:D

Nincs jelen

 

#1879 2009-05-26 17:06

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

DEKOLTÁZS
A dekoltázs olyan mély ruhakivágás, amellyel egy fiatal nõ férjet, egy idõs nõ náthát szerezhet magának.

DEMAGÓGIA
A demagógia: tehetség nagy szájjal kis fejeket megzavarni.

DEMIZSON
egyesek kedvelt munkaeszköze.

DEMOKRÁCIA
az a rendszer, amiben azt mondasz amit akarsz, és azt teszed amit mondanak.

DENEVÉR
egy olyan egér, amelyik sárkányrepül.

DINNYEEVÉS
olyan valami, mint elrágni egy pofa vizet.

DIPLOMÁCIA
-az, amikor addig mondjuk:" jó kis kutya" , amíg nem találunk egy jó nagy követ.
-az ha, ha valakitõl úgy veszünk el valamit, hogy közben meg is gyõzzük arról, hogy önként adja.

DIPLOMATA
az, aki úgy tud elküldeni a fenébe, hogy szinte várod hogy indulhass.

DÖG
a rivális hölgy beceneve.

DRÁMA
olyan, mint az élet, csak az unalmas részek ki vannak vágva.

EGÉR
az elefánt japán változata.

EGYHÁZFÉRFI
jegyüzér a menny kapujában

ELEFÁNT
hát ugyanolyan mint egy ember, csak még olyanabb.

ÉLET
-állandó ittas állapot: a mámor elmúlik, de a fejfájás megmarad.
-Isten módszere a hús tartósítására.
-olyan mint egy kórház! mindenki egy másik ágyba szeretne feküdni.
-nemi érintkezés útján terjedõ fertõzés, amelynél a halálozási arány 100%

EMBER
-olyan állat, amelyiket ketrecen kívül zártak be.
-egy okos állat, amely úgy viselkedik, mint egy hülye.

ENGEDELMESSÉG
az, amit az asszony a házasságkötés elõtt megígér a férjének, s utána megköveteli tõle

FÁRAÓ
a múmia alapanyaga.

:D  :D  :D

Szerkesztette: Juni (2009-05-26 17:07)

Nincs jelen

 

#1880 2009-05-26 19:15

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Az ember jelleme leginkább abból derül ki, hogy mit tart nevetségesnek.


- Goethe

Egy részeg tántorog az utcán az éjszaka közepén. Arra jön egy ismerõs rendõr:
- Hova-hova ilyen késõn?
- Lakást keresek.
- Hát nincs magának lakása?
- De van, csak fogalmam sincs hol...

Annyit ér, mint golyó ellen az integetés.

Nincs jelen

 

#1881 2009-05-26 19:16

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

http://www.vicclap.hu/pic/12398/

Õrült mutatvány a magasban.

Dinnyét vegyenek!

http://www.vicclap.hu/pic/12397/

az sd örülteknek bár ez itt épp gd

Nincs jelen

 

#1882 2009-05-30 20:32

porshe
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Irodalom:
- Lucifer a legnegatívabb személyiség, mert a tudást képviseli.
- Berzsenyi költészete versekbõl áll.
- Ha a Himnusz és a szózat elhangzik, minden hazafi szívében kigyullad egy kis piros lámpa.

Nyelvtan:
Tanár: - Mondjon példákat a szenvedõ igékre!
1. diák: - Sanyi elesett az utcán.
2. diák: - A csapat elszenvedte az elsõ vereségét.
3. diák: - Fájdalmában kiszenvedett.

Tanár: - Képezzen mondatot a hajol igével!
Diák: - Ha jól látom, kisütött a nap.

Tanár: - Durva nyelvével leráspolyozza a csontról a húst. Melyik állat ez?
Diák: - A csiga.

Történelem:
- A király látványos menekülést rendezett.
- Beatrix úgy meglökte Mátyást, hogy csak úgy áramlott a kultúra.
- Költõ, politikus, hadvezér és mindenes volt egyszerre.

Matematika:
- A pont átmegy a körön.
- Itt különbözõ leszámolási eljárásokat ismertünk meg.
- Az egyenletet balról jobbra, vagy jobbról balra rendezem mindaddig, amíg ki nem jön a nulla.

Fizika:
- Nem csak innen a Földrõl látszani mozognak.
- És akkor a 3. hüvelykujjam merre mutat?
- Én értem ám a fizikát, mert jártam fizikoterápiára.

Kémia:
Tanár: - Milyen oldószerekben oldódnak az olefinek?
Diák: - Szerves oldószerben.
Tanár: - De milyen szerves oldószerben?
Diák: - Folyékony szerves oldószerben.

- Az anyag léte nem azonos az én anyagi lehetõségeimmel.
- Az izzadságban is megtalálható vajsavból etil-alkohollal õszibarack aroma lesz.

Biológia:
- Akár növény, akár ragadozó.
- Az emlõsöknek 4 pár lába van.
- A hidrák araszolva mozognak. Fölteszi a karjait és földobja a talpát.

Földrajz:
- A lehulló levegõ a saját súlyánál fogva nem bírja el magát.
- A síkságokat laposságuk mértéke szerint csoportosíthatjuk.

Nincs jelen

 

#1883 2009-05-30 22:54

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Katona szövegek

- Lecsukatom 10 napra, de ha nem elég, egy hétre!
- A kapuügyeletes azért van, hogy be ne engedje a logikát.
- Maguk, ott ketten, jó trió lesznek.
- Hozzanak fát arról a farakásról! De csak a kisebbeket, az olyan nagy tuskókat, mint én, hagyják ott!
- Maguk mind orvosok, mérnökök, sõt lehet, hogy még érettségizett is van maguk között.
- Nem vagyok egy volumen, de...!

Miután megalkotta Isten Ádámot és Évát, azt mondta nekik:
- Még két adományom maradt. Az egyik, az állva pisilés mûvészete, és.....
- Én! Én! Én!!! Én akarom, Istenem, kérlek, kérlek, kérlek!!! - szakította félbe azonnal Ádám - Ez annyira leegyszerûsítené az életemet....
Éva beleegyezett, neki nem volt fontos ez. Isten Ádámnak adta az elsõ adományt. Ádám kiáltozott örömében, szaladgált az édenkertben, minden fa mellett megállt pisilni, kiszaladt a tengerpartra, pisilve rajzolt a homokba.... Isten és Éva nézték egy darabig a boldog férfit, aztán Éva a Teremtõ felé fordult és megkérdezte :
- Melyik a másik ?
- Az agy, Éva, az agy...

Világválságban spórolni kell.

http://www.vicclap.hu/pic/12419/

Két barát horgászik egy tóban. Elõször fognak egy teáskannát, aztán egy fazekat, majd végül egy cipõ akad a horogra. Egymásra néznek, és az egyikük megszólal:
- Te, menjünk innen! Itt lakik lenn valaki.

Nincs jelen

 

#1884 2009-05-30 23:55

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Két kissrác beszélget a Balatonnál:
- Képzeld, az én falumban egy ember 1900-ban született.
- Nahát! Akkor most több mint 100 éves!
- Dehogyis! Már rég meghalt.

Az erdélyi falucskába betéved egy idegen. Nem találja a vasútállomást. Bemegy az egyik házhoz, a gazda éppen az udvaron áll.
- Adjisten, bátyám!
- Ugyanúgy.
- Mondja, ha itt a kend kertjén átvágok, a hat húszas vonatot elérem-é?
- Hmm - morfondírozik az öreg -, ha a kutyákat kieresztem, még az öt húszast is eléri...

A haldokló Paprikáné kéri a férjét:
- Ígérd meg, Ervin, hogy ha meghalok, kibékülsz az anyámmal, aki neked anyósod!
- Jó, nem bánom - mondja Paprika nem túl lelkesen.
- És ígérd meg, hogy a síromnál átöleled a te anyósodat, az anyámat...!
- Megígérem.
- És ha rám dobálják az anyaföldet, akkor te megcsókolod az anyósodat, az én anyámat.
- Megcsókolom... Bár megjegyzem, most ment el a kedvem az egész temetéstõl.


Délután elszunyókál a gazda. Legmélyebb álmából rázzák fel:
- Hé, ébredjen! Az anyósa a kútba esett! Hallja? Ott fekszik a kútban holtan. A gazda a másik oldalára fordul:
- Én csapvizet iszom.

Nincs jelen

 

#1885 2009-05-31 18:52

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Mindig aggódom, amikor hétvégére elmész a
haverjaiddal - mondja a csinos, fiatal feleség a férjének.
- Ne aggódj, drágám, hamarabb visszajövök, mint
gondolnád - nyugtatja a férj.
- Hát éppen ez az:)

Nincs jelen

 

#1886 2009-06-01 00:02

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

- Apu, veszel nekem egy hightech, 3G-s, usb-s, bluetooth-os, 12 megás hard disc-kel és integrált fotókamerával felszerelt mobiltelefont, amivel mp3-at, pdf-et és java utilities-t lehet letölteni?
- Édes fiam, nem tudnál te is csak drogozni, mint mindenki más?

Két informatikus beszélget:
- Képzeld, tegnap az éjszakai klubban megismerkedtem egy csinos szõke nõvel.
- Szerencsés fickó...
- Felhívtam a lakásra, ittunk egy kicsit, átöleltem...
- És aztán, mi volt még?
- Egyszer csak azt mondja: vetkõztess le.
- Nahát...
- Levettem a szoknyáját, aztán a bugyiját is, aztán lefektettem a notebook mellé, az asztalra...
- No csak, vettél egy notebookot? Milyen processzorral?

Két ördög találkozik. Az egyik vidám, a másik szomorú. A vidám megkérdezi a szomorút:
- Miért vagy szomorú?
- Az utóbbi idõben sok gondot okoznak nekünk a felvételnél a programozók.
- Miféle gondokat?
- Például tegnap az egyik motorfûrésszel a fél részleget likvidálta, mire sikerült neki megmagyarázni, hogy ez nem a DOOM folytatása!

:D

Nincs jelen

 

#1887 2009-06-02 10:52

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

5 dl (= 1 üveg) sör tartalmaz:
175 mg káliumot: ez a napi ajánlott bevitel 5%-a.
85 mg kalciumot: az ajánlott napi bevitel 5,6%-a.
6 mg szilíciumot: a napi ajánlott mennyiség egyötöde.
0,14 mg piridoxint (B6-vitamin): a napi ajánlott bevitel 6%-a.

A fentiek ismeretében könnyen kiszámítható, hogy az egészséges táplálkozás érdekében miért 20 üveg/rekesz kivitelben árusítják a sört.
Kérlek hogy Te is tégy meg mindent a szervezeted számára szükséges ásványi anyagok rendszeres bevitele érdekében!

Az ötvenes években, miután bevezették az utolsó faluba is a villanyt, lemegy a Rádió, hogy ünnepi riportot készítsen. Elmennek Józsi bácsihoz és a riporter így szól az öreghez:
- Na, Józsi bátyám, most hogy már van villany, lehet rádiózni, itt ez a mikrofon, ha bármit beleszól, azt a szomszéd is hallja a rádióján.
- A szomszédban is hallják? - kérdezi az öreg.
- Nemhogy a szomszédban, de a szomszéd faluban is - válaszolja a riporter.
- A városban is hallják? - kérdi az öreg.
- Hát persze, ott is hallják!
- Külföldön is hallják? - kíváncsiskodik tovább az öreg.
- Még ott is hallják, csak mondjon már valamit!
- SEGÍTSÉG!!! - ordítja az öreg torkaszakadtából.

Floridában két autótolvaj összesen huszonöt autót kötött el két év leforgása alatt. A 14 és15 éves fiúkra a bíró az összes lopást rábizonyította. Miután a bíróságról elengedték õket, a két srác rájött, hogy nincs buszjegyre pénzük, ezért gyorsan feltörtek egy újabb autót. Az újonnan lopott kocsival nem messze a bírósági épülettõl belehajtottak egy kerítésbe.

A pénz nem a legfontosabb dolog az életben, de meglehetõsen közel helyezkedik el az oxigénhez a "nélkülözhetetlen dolgok" listáján.


- Zig Ziglar

Nincs jelen

 

#1888 2009-06-02 11:00

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Papp Lacit - amikor még csúcsformában boxolt - egy mérkõzésen két menet között törülközõvel törölgetik, közben az edzõ dícséri:
- Lacikám, te vagy a legjobb! Még ilyet! Úgy bokszolsz, hogy az ellenfél hozzád se tud érni!
- Akkor figyeljétek a bírót, mert valakitõl akkora pofont kaptam!

Az öreg székely utazik a vonaton, a kalapja mellé tûzve egy jegy. Jön a kalauz:
- Jegyeket, bérleteket!
Az öreg erre elkezdi aggódva keresni a jegyet. A kaller, látván a jegyet a kalapra tûzve, gondolja, hogy megvicceli az öreget.
- Tudja mit öreg, mire végiellenõrzöm a kocsit meglegyen a jegy!
Az öreg székely csak ül nyugodtan. Végez a bakter, odalép az öreghez, kérdi:
- Megvan-e a jegy, öreg?
A székely erre elkezdi még kétségbeesetebben keresni a jegyet. Közben beérnek a végállomásra, így szól a bakter: - Na öreg, most az egyszer elengedem magát!
Az öreg leszáll, a kaller dagadó mellel kihajol az ablakon és így szól:
- Ott van a jegy a kalapjára tûzve.
Mire az öreg székely:
- Tudom fiam, az a múlt heti!


Két skót megáll a kocsma elõtt.
- Te, iszol egy sört?
- Igen.
- Jó, megvárlak.


A TSZ-paraszt szorgalmasan kaszálja a lucernát. Az egyik nap ellátogat hozzá Novotny, és így szól:
- Mennyit teljesít egy nap?
- Egy holdat! - válaszolja büszkén a paraszt.
- Az kevés! Nálunk naponta két holdat vágnak le.
- Ez hogy lehet? - ámul a paraszt.
- Úgy, hogy a nyél mindkét végén van kasza, így nincs üresjárat. Oda-vissza vágva van a rend.
A parasztnak tetszik az ötlet, és tényleg többet tud aratni. Egy hónap múlva maga Brezsnyev látogat el hozzá:
- Mennyit kaszál egy nap?
- Két holdat! - húzza ki magát a paraszt.
- Az kevés! Nálunk naponta négy holdat kaszálnak, ugyanis mindenki köt egy gereblyét a derekára, és egyben össze is húzza maga után a rendet.
A paraszt ezt is megfogadja, és tényleg gyorsabban halad. A harmadik hónapban Kádár látogatja meg. A paraszt eldobja az összes szerszámát és rohanni kezd. Mire Kádár:
- Álljon meg, hova rohan? Nem is tudja, mit akarok mondani magának!
- De igen! - válaszolja a paraszt
- Azt, hogy akasszak a tökömre egy viharlámpát, hogy éjszaka is tudjak dolgozni.


A németek kiképeznek 2 szuperkémet, hogy beépüljenek az ellenséges, angol területen.
Megvan a kiképzés, és kihajítják õket a repülõbõl (persze ejtõernyõvel).
Földet érnek, felvesznek szmokingot, és beülnek egy angol bárba.
Megszólal az egyik kém ékes angolsággal:
- Two Martini, please!
- Dry? - kérdez vissza a csapos.
- Nicht drei, zwei!!

Nincs jelen

 

#1889 2009-06-02 20:26

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Egy sportrajongó férfi állandóan sportújságokat olvas, és minden meccset megnéz a tévében. Egyik este is az ágyból nézi a közvetítést. A felesége egyszer csak dühösen felpattan, és kihúzza a tévé zsinórját a konnektorból.

- Most meg mi a baj? - kérdezi a férj.


- Elegem van ebbõl, már több mint egy hónapja nem voltunk együtt! Most pedig igenis a szexrõl akarok veled beszélni!


- Oké. Mit gondolsz, Beckham hetente hányszor csinálja a feleségével?

Nincs jelen

 

#1890 2009-06-03 20:14

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Lakodalomban.
Juli néni sugárzik a boldogságtól, és elérzékenyülten mondja:
- Drága gyermekeim! Azt kívánom, úgy süssön rátok a boldogság fényes napja, ahogy annak idején apátokra és rám sütött...
- Pista bácsi a bajusza alatt morogja:
- Na gyermekeim, akkor ti sem fogtok napszúrást kapni

Nincs jelen

 

#1891 2009-06-03 20:38

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

A reklamok szerint hogyan is zajlana egy napunk ...

A csodalatos reggel elso fenysugarai simitjak vegig haromdimenziosan
borotvalt arcunkat, mikozben felesegunk - termeszetesen meztelenul -
tokeletes aromaju kavet foz a konyhaban, es kedvesen mosolyogva zsirmentes
margarinnal keni meg a friss piritost. Arca gyonyoru, hiszen semleges
PH erteku szappant hasznal, es a napfeny vidaman tancol
korpamentes, kondicionalt hajan. Es csak most vesszuk eszre, hogy tartos
frizurajat ma reggel vorosre festette! Milyen csodalatos, ragyogo szin!
Azt tervezi, hogy estere megint szoke lesz, mert megerdemli.

Boldogan nevetunk, mikozben a gyerekek lerohannak a lepcson egy
nyullal, es enekelve kernek magas taperteku gabonapelyhet a friss
kakaojukba. Bar a szobajukban nagy a rendetlenseg, ok rafogjak a
nyuszira, es vegul egyutt tornaznak nagyi fittness-kazettajara.

Egyutt indulunk dolgozni, es iskolaba a csalad autojaval, es buszken
nyugtazzuk, hogy megvan mind a negy legzsak, es a beepitett
extrak kifogastalanul mukodnek. A kutya ugyan megint levizelte az elso
kereket, de mi tudjuk, hogy csak azt szereti, es elvegre ez a mi autonk. A
szomszedok a kertbol egy kanapen ulve integetnek, es narancsitalt
kortyolnak elegedetten, arcukon a jovo generacio emelkedett eleterzese:
haverok, buli, es tengerpart, vagy valami ilyesmi.

Mikor autonk dugoba kerul a belvarosban, az elottunk varakozo
gepjarmu hatso ablakaban egy kisgyermek grimaszol, de mi nyugodt
mosollyal az arcunkon kotorjuk elo az ules alol a tegnaprol maradt
gyorsettermi sult krumplit, es elvezettel majszoljuk, mikozben a kis rosszcsont
arcarol lehervad a mosoly.

A hivatalban mindenki friss es jokedvu - hala az olcso es kivalo
kavenak -a munka olajozottan halad, csupan a noi alkalmazottak
nyughatatlansaga okoz nemi problemat, mikor 11-kor feltunik az ablaktisztito modellfiu
dietas kolat kortyolva, es meg a mocskos uvegen at is jol kiveheto
dulledo, borotvalt mellkasa, es   sra kidolgozott hasizma, melyet
biztosan az otthoni hasznalatra gyartott kondieszkozoknek, es a zsiregeto
teanak koszonhet. Mi is elgondolkozunk ezen, hiszen csak napi tiz perc
az egesz.

Delben kiugrunk ebedelni a sarki gyorsetterembe, hiszen ott jo
lenni, es az etel is friss es taplalo. Fogyasztas kozben nehany fontos
telefont bonyolitunk, es ezt mar nyugodt szivvel tehetjuk, hiszen mar
csucsidoben sem kell aggodnunk a percdijak miatt, elvegre ez a mi hangunk.
Ebed utan bekapunk nehany drazseragot, hogy szajuregunkben
normalizalodjon a PH ertek, persze alkalmankent egy-ket mentolos cukorka is
megteszi, plane, ha csak ket kaloria.

Hazafele megallunk vasarolni a benzinkutnal (mert most ott
erdemes)  csokit, habkonnyu pudingot (a gyerekeknek, ha megettek rendesen a
vacsorat), pelenkat es intimbetetet (persze a legnagyobb nedvszivokepessegut),
tartos elemet, haztartasi gepeket, 2 in 1 sampont, arclemosot,
sminket es fogkremet, ami haromszoros vedelmet biztosit; szoval a legszuksegesebb
dolgokat. Az utcara lepve osszefutunk K. Istvan mosogepszerelovel, aki mar
26 eve van a szakmaban, es neki elhisszuk, hogy valamit tennunk kell a
vizko ellen.

Az este bekes es nyugodt, kornyezetbarat legfrissito illata arad, es mi
intelligens mosoporral tisztitott pizsamankba bujva, hitvesi csokot
lehelunk felesegunk arcregeneralo kremjere, majd mely alomba
merulunk…

Nincs jelen

 

#1892 2009-06-03 20:41

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Lány és fiú beszélgetnek. Fiú:
- Mi a foglalkozásod?
Lány:
- Az EDS Hungary EMEA North-Central HUB Központjában az ABN
AMRO
Team-hez tartozó Workplace Services - Service Deskjén vagyok
Chat
Support Agent. És neked? - Ács.

Nincs jelen

 

#1893 2009-06-04 12:44

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Miért halt meg Adolf Hitler?
???
Meglátta a gázszámlát!


Nyuszika megy az erdõben és találkozik a rókával:
-Róka adjál répát!
-Nekem nincs répám nyuszika.
-Róka adjál répát!!
-Mondtam hogy nincs répám, és ha mégegyszer ezt mondod kiverem a fogaidat!!!!
-Róka adjál répát!
A Róka kiveri a nyuszika fogait...
Másnap ismét találkozik a nyuszika a Rókával, és így szól:
-Jóka ajjá jépapüjét!!

- Honnan tudja az indián, hogy kiszáradt a patak?
- ???
- Onnan, hogy porzik utána a kenu!


Az egyik rendõr kisfia matematikából pótvizsgázik. Elkíséri az apuka, és jó pár kollégája.
A tanárnéni felteszi a kérdést a lurkónak:
- Mennyi 3szor 4?
-10!
A tanárnõ csóválja a fejét, mire felállnak a rendõrök és skandálni kezdik:
- Még egy esélyt! Még egy esélyt!
A pedellus belemegy:
- Mennyi 5ször 2?
- 8!
- Még egy esélyt! Még egy esély!
A tanárnõ új esélyt ad:
- Mennyi 2szer 2?
- 4!
A rendõrök felugranak:
- Még egy esélyt! Még egy esélyt!...



Vérvételen. A nõvérke többszöri próbálkozásra sem találja el a vénát. A beteg felháborodottan:
- Igazán eldönthetné már, hogy vért vesz, vagy tetovál!?!

Egy sétáló férfi megállít egy másikat:
- Elnézést! Megmondaná, hogy jutok el a postára?
- Az attól függ. Kocsival van?
- Nem.
- Akkor gyalog!

A skót kisfiú megkérdezi az apjától:
- Apa, mi lesz karácsonykor a fa alatt?
- Parketta, kisfiam, parketta...

A medve találkozik a nyuszikával.
- Mit csinálsz nyuszika?
- Elásom ezt az üveg pálinkát, 10 év múlva kiásom, akkor sokat fog érni!
Másnap ugyanitt a rókával találkozik, aki szintén egy gödröt ás.
- Mit csinálsz róka koma?
- Elásom ezt az EDDA kazettát, 10 év múlva kiásom, akkor sokat fog érni!
Harmadnap a két betemetett kupac mögött egy harmadik kupacot lát a medve, tetején a vakond énekel tök részegen:
- A köööör közepééén állok...

-Bombaszakértõ vagyok. Ha futni lát, próbáljon meg lépést trtani velem!!!

Egy járókelõ megállít az utcán egy másikat:
- Ne haragudjon... az állomást keresem.
- Nem haragszom. Keresse!

Feleség kétségbeesve rohan a férjéhez:
- Drágám, az anyám leesett a létráról, most mit csináljak?
Mire a férj:
- Szerintem paprikás krumplit, az jó lesz, azt szeretem.

Egy amerikai turista a zöldségesnél:
- Hm... ez mi?
- Répa.
- Ez répa? Nálunk sokkal nagyobbak a répák. És ez mi?
- Krumpli.
- Ez krumpli? Nálunk sokkal nagyobbak a krumplik.
A zöldséges feje már dagad...
A vevõ rámutat a görögdinnyére:
- És ez mi?
- Borsó b@zzeg!

Egy öregember üldögél egy padon,odaül mellé egy menõ punk csávó a szivárvány színeiben játszó hajjal. Az öreg csak bámul rá. Végül a
punk nem bírja tovább és megkérdezi:
- Mi van, tata? Még soha nem csinált semmi vadat életében?
Mire az öreg:
- Dehogynem fiam, egyszer berúgtam és összejöttem egy papagájjal. Pont azon gondolkodtam, nem vagy-e a fiam.

A gyerek nagyon kínlódott, hogy felhúzza a csizmáját, erre hát odament neki segíteni az óvó néni.
Bizony nagyon megizzadt, amire a kisfiú lábára felráncigálta a
csizmát, ám alighogy letörölte a homlokáról a verejtéket, a kissrác
azt mondja:
- Óvóméni, fordítva van a lábamon a csizma.
A nõ látta, hogy a gyereknek igaza van, hát gyorsan lehúzta róla, ésismét nagy kínlódások közepette, most már rendesen felcibálta a kissrác lábára. Ekkor a kisfiú megint csak megszólal:
- Ez nem is az én csizmám!
A nõ egyre idegesebb lett, õrült tempóban lerángatta a gyerek lábáról a csizmát, miközben az folytatta a mondókáját:
- ... hanem a bátyámé, csak õ már kinõtte, és ma reggel ezt adta rám az anyukám.
Az óvónõ már lilát látott, de uralkodott magán.
Ismét ráadta a kisfiú lábára a csizmát, pedig még mindig nagyon sok tuszkolást igényelt a mûvelet.
Na, végre, gondolta az óvónõ, majd megkérdezte a gyereket:
- Pistike, hol a sapkád?
Mire a gyerek:
- A csizmámban!

Az Erõleves legyen veled!

Nincs jelen

 

#1894 2009-06-04 12:47

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Ne kívánd felebarátod feleségét ...


Élt egyszer egy uralkodó Arábiában, Akbar király. Ennek a királynak
volt egy gyönyörû felesége ... .

Az udvarban Egy Ahmed nevû hivatalnoknak nagyon tetszett a királynõ,
a hosszú évek alatt, amit a szolgálatában töltött, teljesen magával
ragadta a vágy, hogy a királynõ gyönyörû melleit csókolgathassa.

Egyszer aztán elmondta ezt a titkos vágyát a király fõtanácsadójának,
Birbalnak ... .
Azt is hozzátette, hogy bármit megtenne, csak szájával a királyi
keblekhez érhessen.

Birbal, - aki nagyon csalafinta ember volt - hosszas gondolkodás után
azt mondta neki:

- Nézd, Ahmed! Nem kis dolog, amit kérsz, ámde én segítek rajtad.
Természetesen nem ingyen, megígérem, ha fizetsz nekem 1000 aranyat,
akkor büntetlenül csókolgathatod a királynõ melleit 4 órán keresztül!

Ahmed nagyon megörült ennek, meg is egyeztek, hogy a mûvelet
elvégzése után kifizeti Birbalnak az 1000 aranyat..

Birbal másnap egy speciális anyaggal kente be a királynõ
melltartóját, ami erõs viszketést okozott.

A király összehívta az orvosait - akiket Birbal persze jó elõre
kioktatott -, hogy állapítsák meg a viszketés okát. Az orvosok a
vizsgálat után, közölték a diagnózist és a gyógymódot:
- Ez egy nagyon veszélyes, gyors lefolyású betegség! Egyetlen
gyógymód van ellene, egyfajta emberi nyál. Sajnos egész Arábiában csak
egyetlen ember nyála alkalmas gyógyításra, mégpedig egy Ahmed nevû
alattvalóé!

A király gyorsan elõkeríttette Ahmedet, és ráparancsolt, hogy
nyálával gyógyítsa meg a királynõ kebleit.

Ahmed boldogan vette kezelésbe a kérdéses testrészeket, 4 órán
keresztül nyalogatta, szopogatta nagy bõszen, majd
földöntúliboldogságban úszva távozott.

Másnap megjelent nála Birbal, és kérte a jogos fizetséget, ám Ahmed
kijelentette, hogy õ nem gondolta azt az 1000 aranyat komolyan, meg
különben sincs annyi pénze ... .

Azonban nem számolt Birbal, - aki, mint már említettük, igen okos
ember volt - bosszújával.

Következõ nap Birbal a viszketést okozó szert becsempészte Akbar
király alsónadrágjába ... .

És Akbar király hamarosan Ahmedért küldetett ... .

Nincs jelen

 

#1895 2009-06-04 12:55

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

hehe

Nincs jelen

 

#1896 2009-06-04 20:37

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Egy nõ elmegy a farkaskutyájával az állatorvoshoz, mert a kutya éjjelente irgalmatlanul horkol.
Mondja az orvos:
- Kedves asszonyom, kössön a kutya farkára néhány babérlevelet, s nem horkol többet a kutya.
A nõ bár nem hiszi, mégis kipróbálja a tanácsolt módszert, s íme, a kutya az éjszakát horkolás nélkül átaludta.
Elmeséli a barátnõjének, aki magában ezt gondolta: ha a kutyánál ez bevált, kipróbálja a férjénél. Így is tett a következõ este.
Reggel a férj bemegy a fürdõszobába, bepillant a tükörbe és megijed. Azonnal felhívja a barátját:
- Te Karcsi, tegnap este kuglizni voltunk és kicsit be....tunk ugye ?
- Igen.
- Utána meg elmentünk a kupiba, igaz?
- Igaz.
- Mondd, emlékszel te ott valamiféle díjkiosztásra?

Nincs jelen

 

#1897 2009-06-04 21:21

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

:D:D:D:D:D ahahaha

Nincs jelen

 

#1898 2009-06-04 23:50

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

A férj és felesége lustálkodnak kora reggel az ágyban. A férfi finoman el kezdi simogatni a kedvesét: próbálkozik. A feleség el utasítja:
- Ne most Jenõ, tudod, hogy 8-ra megyek a nõgyógyászhoz - azzal hátat fordít férjének, és fekszenek tovább.
A férj mintha bele törõdne sikertelen próbálkozásába, de kisvártatva ismét oda fordul feleségéhez, és meg kocogtatja annak vállát:
- Fogorvoshoz is mész ma?

- Ki az abszolút tuskó?
- ???
- Akinek a fejében lefullad a láncfûrész!

Egy lány és egy fiú fürdik.
- Mit keresel a víz alatt? -kérdezi a lány.
- Még nem jöttél rá?
- Az a szivacs, te hülye! 
 
Felszáll egy buszra az öreg székely, majd útközben fingik egy nagyon nagyot.
Erre felpattan egy öreg néni, így szól:
- Ez hallatlan.
Erre azt mondja a székely:
- De szaga van.
Utána felpattan egy öreg bácsi és így szól:
- Kikérjük magunknak!
- Már kint van!
Erre felpattan egy néni, õ így szól:
- No de kérem, itt többen is vagyunk.
A székely így válaszol:
- Hát osszák el egymás között! 
 
Mi a közös bennük 365 használt óvszerben és egy gumiabroncsban?
Good Year!

Nincs jelen

 

#1899 2009-06-05 20:26

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

"Szõke nõ megáll a piros lámpánál egy teherautó mögött. Hirtelen kipattan, odaszalad a teherautó sofõrjéhez és bekopog az ablakon.
A sofõr leengedi az ablakot, mire a szõke megszólal:
- Szia Kata vagyok. Tudtad, hogy potyog a rakományod?
A sofõr felhúzza az ablakot és továbbmegy.
A következõ lámpánál a szõke megint a teherautó mögött áll meg. Megint kipattan, odaszalad a teherautó sofõrjéhez és bekopog az ablakon. A sofõr megint csak leengedi az ablakot és néz értetlenül a szõkére mire õ megszólal, mintha még soha nem beszéltek
volna:
- Szia Kata vagyok. Tudtad, hogy potyog a rakományod?
A sofõr fejét csóválva felhúzza az ablakot és ott hagyja a szõkét.
A harmadig lámpánál megismétlõdik minden. Szõke autóból ki, lihegve odarohan a teherautóhoz, bekopog, ablak le, megszólal megint:
-Szia Kata vagyok. Tudtad, hogy potyog a rakományod!?!
Amikor a lámpa zöldre vált, a sofõr padlógázzal, füstölõ gumikkal igyekszik a következõ lámpához. Szerencsétlenségére az is pirosra vált.
Erre õ kiugrik a teherautóból és odarohan a szõke autójához mielõtt az ki tudná nyitni az ajtót. Illedelmesen bekopog az ablakon és mikor a szõke leengedi az ablakot azt mondja:
- Szia, én Józsi vagyok és a Magyar Közút Kht-nek dolgozom. Mivel tél van és esik a hó, SÓZOM AZ UTAT B***MEG!!!:)

Nincs jelen

 

#1900 2009-06-05 22:02

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Vidámpark

Romhányi

A róka és a holló (Téma és variációk)         

Róka és a holló,

Megirta Aesopus
Mindannyiunk elött ismerös ez opus.
Mégis elismétlem e témát pár szóval,
majd megtoldom néhány variációval.

A TÉMA

Fenn csücsült a holló a dus hársfa ágán,
csörében jó nagy sajt, fogyasztásra várván.
Arra kószált busan a ravaszdi róka,
Ki nem jutott sajthoz fagyosszentek óta.
Hogy a fára nézett, elszállt komor kedve,
felujjonva tört fel mohó gyomornedve.
És szólt álnok bájjal: - Tollad ó be ékes,
hogy madárkirály légy, régen esedékes!
És a neved, "Holló", oly olvadó-omló.
Csak hangod nyikorog, mint egy rozsdás olló. -
A dicséret szép szó, ámde a birálat
már olyasvalami, mit ki nem bir állat.
Igy hát a holló, hogy meggyözze a dörét,
vad rikácsolással tátotta ki csörét.
A sajtja lehullott, erre várt a róka,
ezuttal elnyerte tetszésést a nóta.

   ELSÖ VARIÁCIÓ

A róka szájában egy jó darab rokfort.
Megette a felét, de már az is sok volt.
Komoran ült ott fenn a holló a hársfán,
s megakadt a szeme mesebeli társán.
Nosza ö is rögtön ravaszkodni kezdett,
fondorkodott, tervelt, s az eredmény ez lett:
Ha ez nem ismeri Aesopus meséjét,
megadta a sors a sajtszerzés esélyét.
És máris megszólalt, cifra ódon módon:
- Ó, rókám, ne hidd, hogy tán csak gunyolódom! Királyi palástnál szebb vörhenyes bundád,
le is nyuzzák rólad, mielött megunnád,
mégis tekintélyed csorbitja a szégyen,
hogy hangod megcsuklik fenn a magas cé-ben. Rókánk e sértésre tágra tátva száját,
cáfolatul tüstént üvöltött egy skálát.
De meg kell jegyezzem erröl az esetröl,
hogy a sajt a fára azért nem esett föl.

   MÁSODIK VARIÁCIÓ

Fenn csücsült a holló,
falt sok pusztadörit,
annyi maradt mégis,
majd lehuzta csörit.
Lent a rókánál jó nagy ementáli,
de már falánk gyomra kezdett ellenállni.
Hogy látta a hollót ez a megcsömörlött,
- Brr, még egy sajt! - morgott. - Vigye el az ördög!
- Hogy vagyunk? - szólt oda a holló ásitva,
s a sajtja lehullott a selymes pázsitra.
- Fuj, vidd el! - nyöszörgött undorral a róka,
s amit tett, azóta nevezték el róla.

   HARMADIK VARIÁCIÓ

Éhesen gubbasztott hollónk a hárs ágán,
s töprengett az idök változandóságán.
Éppen arra kószált a bus, sovány róka.
Sajtlikat sem evett hushagyókedd óta.
Meglátva a hollót, könnyesen sóhajtott:
- Mit ér ravaszságom, ha neked sincs sajtod?
- Nincs - felelt a holló. - Rég nem ettem sajtot,
viszont dalolhatok, hogyha ugy óhajtod.
Tudom, kedvedre volt multkor is az ének.
- Sajttal! - szólt a róka. - Igy kell a fenének!...

   NEGYEDIK VARIÁCIÓ

Fenn csücsült a holló a dus hársfa ágán.
Csörében trappista hivalkodott sárgán.
Jött az éhes róka. Látta, hogy a helyzet
megegyezik azzal, mit Aesopus jelzett.
Szólt hát álnok bájjal: - Tollad ó be ékes,
hogy primadonna légy, régen esedékes!
És a neved! Hallga, hogy leng lágyan: holló!
Csak hangod nyikorog, mint egy rozsdás olló.
De hiába várta a ravaszdi róka,
hogy sajtesöt hullat majd a holló-nóta.
Mi volt eme nem várt, különleges, ritka,
szerény, józan, okos hallgatásnak titka?
Nem hajszolta dicsvágy? Sem nagyzási hóbort? Nem!... Az igaz viszont, hogy fehér holló volt...

   ÖTÖDIK VARIÁCIÓ

Fenn a hollócsörben egy szép kicsi kvargli.
Gondolta a róka, jo lesz kicsikarni.
S bár az aesopusi helyzet elétárult,
csak felnézett szótlan, ácsorgott és bámult.
Bámult sóvár szemmel, csendben, pedig tudta,
ravasz hizelgéssel könnyen sajthoz jutna.
A holló csak várt, várt odafenn a hársfán,
szeme kérdön függott mesebeli társán.
Mért hallgat a holló? Mért nem szól a róka,
holott más a szokás kétezer év óta?
A róka néma volt, a holló meg süket.
- Kérem elnézésüket...

A teve fohásza          
   
    Monoton
üget a süppedö homokon
a sivatag lova,
a tétova teve
tova.
Hátán rezegve
mozog a
rozoga
kúp alakú púp.
A helyzete nem szerencsés.
Apró szemcsés
homokkal telve
a füle, a nyelve.
Sóvár szeme kutat
kutat.
Még öt-hat nap
kullog, baktat.
Az itató tava távol,
s oly rettentö messze még az oázis.
Erre utal az alábbi fohász is:
- Tevék ura!
Te tevél tevévé engem eleve,
Teveled nem ér fel tevefej tétova veleje.
Te terved veté a tevevedelö tavat tavaly távol,
de tévednél, vélvén,
vén hived neved feledve
elvetemedve
vádol.
Nem! Vidd te tevelelkem hovatovább tova,
mivel levet - vert vederbe
feltekerve - nem vedelve
lett betelve
a te tevéd szenvedelme.
Te nevedbe
legyen eme
neveletlen tevetetem
eltemetve!
S evezzevel ava teve
levelkévét kivilehelteve.
.

Uj struccpolitika     
   
    Egy strucc ugy vélte, hogy különb társainál,
eltökélte tehát, hogy karriert csinál.
Hogy ezt gyorsan vigye véghez,
ugy döntött, ellenzék lesz,
és mint egyszemélyes tábor
elszakad a gyáva struccpolitikától.
   Szembe is fordult a többivel dohogva,
   és onnét furta be fejét a homokba.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB