#451 2006-05-21 14:57

rebubu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

a szteroid kura kihajtja az ember szervezetébol az ásványi anyagokat. ezért szedetnek vele együtt káliumot, de ez semmire sem eleg. az "ideges evést" cink hiány okozza, ami ráadásul C vitamin hiányában nem szivodik föl.  cukor fogyasztása mellett sokkal több C vitamint kéne bevinni a szervezetbe, mert a cukor "elhasználja" a C vitamint... tehát cinket és C vitamint kell szedni, a cukor elhagyásával. ezzel megszünik az állando ellenálhatatlan étvágy, és a sörpoci :-)

Nincs jelen

 

#452 2006-05-21 17:35

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sunburner! Fogadj el egy jó tanácsot: ne tömd magadba a sok cukrot meg a puncsos sütit/ azt hiszem ezt a sütit szoktad emlegetni/ szerintem sokat ártasz vele. Még egy egészséges szervezetnek is csak mértékkel javallott.   Én eszem a Protexint és attól jött meg az    étvágyam. Gondolom a bélflórám gyulladását csökkentette . Bocs, hogy már megint ezzel a 
Protexinnel jövök de ez nekem 100%-ig bevállt. 
Közben a Pentasával kapcs.-ban is lenne kérdésem. Azt hiszem nem is olyan régen valamelyik hsz-ben olvastam, hogy a Pentasát összehasonlitották a placebóval a kisérletekben és nem sok különbséget találtak köztük. Máshol olvastam, hogy lülföldön nem is igazán népszerû. Nálunk akkor miért áll a dobogó valamelyik fokán? Közben meg elég szépen tudnak mellékhatásai is lenni. Az informed.hu-n olvastam az orvos válaszolban, hogy a doktornõ azt javasolja az egyik betegnek, hogy csak akkor szedje a gyógyszerét ha aktivvá válik a crohn, ugyanis ez a fajta bélbetegség képes mindenféle gyógyszer nélkül is passziv remisszióra. Most aztán nem tudom, hogy hol itt az igazság. Én már lassan 1 éve mióta megállapitották a crohnt azóta pontosan eszem napi3×1-et. Nem merem abbahagyni nehogy utána többel érjem be. Nehogy sipolyom legyen, vagy az állitólagos szûkületem még tovább szûküljön. Pozitiv változást én viszont egyértelmüen   a joghurttól és mostmár 6 hete a Protexintõl kaptam. Most azt gondolhatjátok, hogy nálam még a "csapból is ez folyik".
Most voltam laborvizsgálaton, minden eredményem jó. Tömören: a májat, a vérszegénységet, fehérvérsejtet, a CRP-t és stb. stb. nézte a doki. Pl. a CRP-m 8. We-t nem nézett most. Szerintetek elképzelhetõ egy crohn betegnél,hogy sem alacsonyabb sem emelkedett érték nincs  közte? Csak a colonoszkópia az egyetlen tuti bizonyiték a crohnra? /szövetminta vétel/

Nincs jelen

 

#453 2006-05-22 10:00

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Egyszerûen nem értem ezt a Pentasa dolgot, nálunk ha volt probléma (véres nyák a kakiban) elsõ lépésben a Pentasát emeltük fel és többször elõfordult, hogy a másnapi kaki már jó is volt, ezért úgy gondolom a Pentasa használt. Én sem akarom feleslegesen "mérgezni" a lányomat, de nem merném elhagyni a Pentasát. Nálunk spontán jobbulás még sosem volt, amikor erre vártunk, mert természetgyógyászhoz jártunk közben és akkor a gyógyszer adagját a minimálisra csökkentettük, akkor el is hatalmasodott a gyulladás és kb. olyan rossz lett a laborlelete, mint mikor elõször jelentkezett a crohn. Azért mindenki gondolja meg, hogy gyógyszer helyett elég e a szõlõcukor. Az is igaz, hogy a Pentasa önmagában nálunk sose volt elég, a lányomnak kezdettõl fogva immunszupresszáló kellett, de ha "csak" Pentasát kellene szednünk a tünetmentességhez, akkor nagyon boldog lennék és az elhagyásával kb. 3 év tünetmentesség után próbálkoznék.

Nincs jelen

 

#454 2006-05-22 12:42

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Dobtam egy hátast mikor rájöttem, hogy a Re+ General doboza csak félig van töltve, a másik fele belülrõl egy nagy szivacsdarabbal van "kiegészítve", így kívülrõl ugyanakkorának látszik, mint a vele egy árban lévõ másik termékük. De mint tudjuk, a csíraszám a lényeg (nagyon magas) nomeg a térerõ...

;)

A probiotikumokra egy összehasonlító elemzés során még visszatérek a megfelelõ topikban.

Ajánlom nektek is, hogy ezt a témát ott tárgyaljátok!

Nincs jelen

 

#455 2006-05-22 14:59

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia elisz!
Én a Protexinbõl napi egyet veszek be ebéd után. Hozzáteszem e mellé minden reggel megeszem az activiát. Általában délelõtt  mást nem is eszek.
Igy egy doboz Protexin 2 havi adagja 2800ft-omba kerül. A vitaminkosár.hu Pestre ingyen kiszállitja ezért tudom olcsóbban beszerezni /nincs postaköltség/. Pestrõl egy ismerõsöm hozza haza.
Kedves Monik! Köszönöm a válaszodat, ma reggel olvastam el és azóta is morfondirozok rajta. Az ani58 dilemmája én bennem is bennem van. Valamilyen szinten gyulladásom csak van mert szinte állandóan fáj az alhasam jobb oldalt. Kisérõtüneteim is szoktak jelentkezni :enyhébb izületi fájdalmak fõleg térdben, derékfájás, foginygyulladás és sajnos a mindennapos fáradtság /3-4 órás mozgás, pl. takaritás után le kell pihennem/, néha egy kis depresszió, alvászavar. Lassan elmegyek majd dolgozni , most munkanélkülin vagyok. Lehet, hogy ezért is érzem aránylag jól magam. Most egy idõre kizártam az életembõl a munkahelyi stresszt. Amugy már huszon éve dolgozom de még nem sikerült olyan munkahelyet találnom ahol ne lenne stressz.  Még jó, hogy az urológiai és a nõgyógyos problémáim teljesen elmultak  szerintem a Protexin és a grapefruitmag kivonat hatására. Pedig azok voltak a legégetõbbek számomra.
Visszatérve a Pentasához õ egy szalicilsav származék, egy aszpirinhez hasonló hatóanyag, mely a bél nyálkahártyájával közvetlenül érintkezve fejti ki gyulladáscsökkentõ hatását. Az ujbóli fellobbanást és visszaesést akadályozza meg. Gondolom monik te ugy értelmezted a hsz-emet, hogy semmi bajom sincs. Sajnos azért van. Igy nem merem abbahagyni  a gyógyszer szedését, mert tünetmentességrõl akkor beszélhetnénk, ha tényleg semmilyen tünetem nem lenne. Esetleg próbálkozom 2×1-re csökkenteni az adagot....---ja , és ma délelõtt vettem egy csomag szõlõcukrot. Állitólag nekünk crohnosoknak jár a szõlõcukor ha fölirja a doki, de az én dokim nem tud róla illetve csak azt ,hogy közgyógyosoknak jár.

Nincs jelen

 

#456 2006-05-22 17:10

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Még egy rövidke gondolat: ugy emlékszem nem is olyan régen valamelyikõtök már emlitést tett a szõlõcukorra, már nem emlékszem ki és most nincs idõm végigböngészni a hsz-eket, szóval azt akarom mondani,hogy lehet, hogy te monik sem véletlenül irtad ezt? Valami tényszerü alátámasztás jó volna ez ügyben kapni. Van valami közös a Pentasa és a szõlõcukor hatásában.

Nincs jelen

 

#457 2006-05-22 17:59

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Dr. Kovács Ágota egyik tanulmányában arról ír, hogy semmivel nem kisebb a remisszió a placebó csoportban a gyógyszerkísérletek során, mint akikkel hatóanyag tartalmú tablettát szedetnek; ez kérdõjelezi meg az aminoszalicilsav származékok gyógyászati létjogosultságát. A gyulladáscsökkentõ hatása mindenképpen igazolt, viszont a tünetmentesség elérését százalékos arányban nem növeli ahhoz képest, mintha nem szednénk a gyógyszert.
Én személy szerint abban bízok, hogy ha az állapotomat nem is javítja a Salofalk (5ASA), de legalább az állapotom - esetleges - romlásának gátat szab. Na én ezért szedem. Egyébként jobban nem lettem azáltal, hogy szedem. Ugyanolyan az életem, mint gyógyszer nélkül. Egy kis iróniával fûszerezve itt jön képbe a "szõlõcukor", mindenesetre az 5ASÁt nem cserélném le "szõlõcukorra", illetve semmiképp nem hagynám el a szedését.

Mendi63! Én azért eszek puncsos sütit, mert hízni szeretnék; némi csajozás nem ártana, és az soványan nem megy. Vállalom a kockázatot.

Ha pedig a probiotikumokról is esett szó, akkor hadd említsem meg, én ProbiNul-t szedek. Merem bátran ajánlani, nagyon jópofa. 9 fajta, összesen 20milliárd bacit tartalmaz. A ProGastro-tól mindig felfújódtam, soha többé belõle...

Nincs jelen

 

#458 2006-05-22 18:06

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Sun,

A ProbiNul-hoz melyik patikában jutsz hozzá?

Thanx,

Nincs jelen

 

#459 2006-05-22 19:48

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hali Robur!

Én a lakóhelyemhez közel esõ patikákban szoktam megrendelni, és egy nap alatt leszállítják a központi ellátóból. Eddig mindig máshol vettem. Polcon nem szokott lenni, de eddig mindegyik patika leszállította. Egyszer a Kerepesi úti (Rákosfalva) Kaisers-Obi melletti plazában kaptam polcról. Ajánlott fogyasztói ára 12Euro/12 darab (~3177 forint). Ehhez képest 1700 és 1900 forint közötti áron szoktam hozzájutni, szóval nem tudom, a 12 Euro mihhez képest irányadó. Csokis és "nem ízesített" változatban is létezik. Egyik rosszabb mint a másik. :)

Nincs jelen

 

#460 2006-05-22 21:27

Laachi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

sziasztok,
Hát igen eggyel megint többen vagyunk, Crohn a vastagbélben, a Colon descendensben.
Amiket én jelen pillanatban szedek:
Pentasa 3x2
Pro Gastro ( a szokásos 1x1 kávéskanál)
A szövettani eredmények után pluszban:
Medrol 32mg (elsõhéten 1x2 reggeli elõtt, a második héten 1x1 reggeli elõtt (teszt fázis))
Pariet (a medrolhoz gyomor védõ, sav lekötõ)

Én azt mondhatom, hogy igen napi 6-10x görcsös fájdalmaim voltak, amit széklet ürítés követett, nem egyszer lemondtam az alvásról, a fájdalmaim miatt. Az elsõ falatok után beindult a perisztaltika, ezért a fájdalom azonnal jelentkezett. Nem is kell folytatnom, az étvágyam abban a pillanatban elment.
Mióta szedem ezeket a gyógyszereket a (pentasat és pro gastrot 1 hete(május 15.), a medrolt és a parietet szombat óta(május 20.)) a tüneteim enyhültek a fájdalmak napi 2x jelentkeznek és wc-re is max 2x járok. Én mindenkinek ajánlom, ha egy módja van rá keresse fel Dr. Gajdos Barna doktor urat A balassagyarmati kenessey kórházban. És megragadom az alkalmat, hogy köszönetet mondjak neki.
Remélem hamarosan jön a remisszió :)
Kitartás mindenkinek, és sok egészséget mindenkinek.

Nincs jelen

 

#461 2006-05-22 22:56

Évi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Használta már vki a Mikrorostos biogélt? Ha igen, fontos lenne a tapasztalata.
Légszi erre válaszoljatok, ne úgy mint a többi kérdésemre.
Köszi

Nincs jelen

 

#462 2006-05-23 18:54

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Sun,

A Teréz körútiban kaptam "nem ízesített" ProbiNult és most jó nekem.

Nincs jelen

 

#463 2006-05-25 22:15

Évi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Volt ismét egy kérdésem, de látom itt az újoncok
kérdései megválaszolatlanok maradnak.
Szomorú vagyok:(((

Nincs jelen

 

#464 2006-05-26 06:08

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Évi!
Ne légy szomorú biztos, aki szedi, nem olvasta, aki pedig nem szedi, minek írja meg neked, hogy nem. Légy türelmes!
Jobbulást mindenkinek!
Üdvözlettel: Szuszidi

Nincs jelen

 

#465 2006-05-26 10:52

Florance
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ahhoz szólnék, aki Normafloret szed...tényleg naponta 3x kell bevenni, vagy csak kúraszerûen kell szedni és nem állandóan. Mert ha napi 3x, akkor elég drága. Eddig progastro 825-öt szedtem, de inkább csak hébe-hóba, ahogy eszembe jutott. :-(

Nincs jelen

 

#466 2006-05-26 20:18

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Robur: Na, örülök hogy sikerült szerezned; márkatárs. :D

Évi: A mikrorostos biogél minden bizonnyal hüvelysíkosító.
Én pedig hipertermikus szupravezetõ droidgyantát használok.

Florance: probiotikumokat - bélproblémákkal küszködõknek - kúraszerûen érdemes alkalmazni; a Normaflore nem az a szer, amivel probiotikus kúrát kellene rittyentened. Azt kifejezetten a penicillin káros hatásainak ellensúlyozására találták ki. Kúraszerû alkalmazásra ott van a többi szer. Pro=> (~texin, ~gastro, ~binul)

'Bifidobaktériumot a népnek.'
'Éljen a vizitdíj.'

Nincs jelen

 

#467 2006-05-26 22:30

Évi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Sunburner!

Szerencsére még hüvelysíkosítóra nincs szükségem, de ha utánanézel a biogélnek
meg fogod látni, hogy mire való:)
Szóval én holnaptól megpróbálkozom vele.

Nincs jelen

 

#468 2006-05-27 13:14

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A mikrorostos biogél csak amiatt lehet káros, mert cellulóz rostokat és bélbaktériumokat tartalmaz egyszerre. A bélbaktériumokkal még nincs is gond, viszont tudni kell, hogy a Crohn-Colitises diéta alapvetõen rostmentes. Arra gondolok, hogy esetlegesen jól kiszúrsz majd magaddal, ha a rostos zselétõl hasmenésed lesz. Bár nem tudom, hogy annak a napi három kanál zselének milyen hatása lehet, ki kell próbálni. Én arra voksolok, hogy érdemesebb porított alakban (vizes oldat formájában) bejuttatni a baktériumokat, attól bajod biztosan nem lesz.

Nincs jelen

 

#469 2006-05-27 13:18

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Biztosan azért nincsen szükséged hüvelysíkosítóra, mert te is mint minden lány, lemezlovasokra és koktélmixerekre nedvesedsz. ( :) )

Nincs jelen

 

#470 2006-05-29 15:38

Bruthus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok !
Anabolikus szteroidok fogyasztása milyen hatással van a Chron-ra ?
Bruthus

Nincs jelen

 

#471 2006-05-29 19:31

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Monik: azért találták ki. :)

Bruthus: csökkenti a gyulladást. De én nem az edzõteremben bizniszelnék, célszerû orvossal feliratni.

Nincs jelen

 

#472 2006-05-30 13:49

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Tükrözés és szövettan nélkül senkinek nem ad az orvos szteroidot. Én mindkettõn túl vagyok, mégsem kapok. Szerencsére a dokiknak úgy nagyáltalánosságban helyén van az eszük, legális úton senki nem lesz függõ. :)

Nincs jelen

 

#473 2006-05-30 15:20

Bruthus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ma voltam dokinál, a gyulladáscsökkentésen kívül a Crohn-ra gyakorlatilag nincs hatása az anabolikus szteroidoknak, se nem javít, se nem ront.
Amit Magyarországon fel tudnak írni, az gyenge, ami meg beszerezhetõ a feketepiacon, az sajnos 90%-ban hamis, kivéve, ami alapból olcsó, mert azt nem éri meg hamisítani.
Marad a szép, egyenletes lefogyás, összeesés, elvékonyodás....-(((

Nincs jelen

 

#474 2006-05-31 19:42

Bruthus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia !
Az anabolikus szteroidokkal kapcsolatban úgy látom, Ti is a hazugságok és tévhitek útvesztójében bolyongtok, mint az emberek 99%-a. Egy kis olvasás és tájékozódás talán nem ártana a témában, ha már a kortikoszteroidokról tudtok tájékozódni - meg ugye ha már hozzászóltok valamihez, akkor arról illene tudni is valamit. De sajnos az emberek, fõleg a magyarok már csak ilyenek. Elszomorító...:-(((
Tényeket kell figyelembe venni, a valóságot, bizonyítékokat, nem a propagandát, mindenképpen értelmesebb viselkedés lenne.
Le merem fogadni azt is, hogy a leghalványabb fogalmatok sincs arról sem, hogy kik használják a legtöbb doppingszert a világon. De egy pár témába vágó szakkönyv ebben is segíthet, van olyan is, ami magyarul van írva, és van olyan is, aminek a mellékletében van szótár a szakkifejezések magyarázatával.:-))))

Nincs jelen

 

#475 2006-06-01 14:42

Bruthus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia kedves Monik !
elõször is szerintem Te minõsítettél rögtön mindenfajta tudás nélkül, nem én, és ezzel minõsítetted Magadat is, Te, nem én Téged.
Másrészt száz százalékig biztos vagyok abban, hogy sokkal, de sokkal kevesebbet tudsz az emberi test és a szteroidok mûködésérõl, mint én, akár biológus vagy, akár orvos, akár más. Megint egy olyan kijelentést tettél, ami elõtt semmiféle háttérinformációval nem rendelkeztél a kijelentéseddel kapcsolatban. Ráadásul nem is az én kijelentésemre adekvát megynilvánulást tettél, hiszen én nem az emberi test mûködésérõl beszéltem, henem a szteroidokról.
Harmadszor, én nem tömöm magam szteroidokkal - persze nem vagyok ellenük sem, de nem élek velük. Nagyrész tisztában vagyok elõnyös és hátrányos tulajdonságaikkal is, és mivel sem élsportoló nem vagyok, sem ilyen ambíciókat nem dédelgetek, feleslegesnek érzem költeni ilyesmikre, a már korábban említett okokról nem is beszélve. (hamis, hatástalan)
Negyedszer nem kértem tanácsot, engem az érdekelne, hogy van-e valakinek valamilyen gyakorlati tapasztalata, hogy milyen hatással van a Chron-ra az anabolikus szteroidok alkalmazása, hátha itt van olyan, aki használt ilyet. Pusztán informácisószervzési céllal érdekel az általános roboráló effektusa miatt, mert az anabolikus/abdrogén szteroidok egyik - nyilván általad is ismert - hatásmechanizmusa a pozitív nitrogénegyenyúly megteremtésében rejlik, ami az izomszövetben végbemenõ proteinszintézis egyik alappillére. Kutatásom célja a roborálás, de nem a Chron rovására, nem tanácsok szerzése, vagy kísérleti alanyok gyûjtése. Kizárólag tapasztalati információkat keresek, senkit sem akarok rábeszélni semmire, illetve saját használatra sem kérek instrukciókat. Csak tényeket, esetleírásokat.
Aki ebben rednelkezik tapasztalattal, illetve ha Te, mint biológus tudsz ebben segíteni, esetéeg esettanulmánnyal, vagy ismerõsi körbõl származó információval, azt megköszönném. És ezt komolyan mondom.

Nincs jelen

 

#476 2006-06-05 13:31

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én azt szeretném kérdezni, hogy Crohn betegségre milyen hatással van a Potemix készítmény.

( :D :D )

Nincs jelen

 

#477 2006-06-06 15:07

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Attól függ, mire szeded. Ha a 4 lányhoz kell az Adriára....:)

Nincs jelen

 

#478 2006-06-06 16:46

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nekem szerencsére potemix készítmény nélkül is áll a cerka. ;)
Csak a négy csaj meg ne tudja; úgyis megijednek, amikor meglátják. :)

'(...a cerkát; vagy a fisztulámat??? :D :D )'

Nincs jelen

 

#479 2006-06-12 08:54

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Lehet ilyet kérdezni,hogy ki miota szenved a betegségében? Ugy látom itt mindenki tapasztalt és tudja miket szed. sajnos Nálam nem igy van,én 5 éve kinlodok,és ugy látom én szedtem a legtöbbféle gyogyszert ugy,hogy azt sem tudom melyik mire jo:(
Na jo mióta idetaláltam,okosodtam, de az orvosok egyszer sem mondtak semmit. Jo én is hibás vagyok, mert nem kérdeztem,de mindig azt hittem ez az utolso kezelés.
Évente 1-szer, 1-2-3 hét korházi kezelés után jol voltam,tehát fel sem fogtam a sulyosságát.

A kajálásrol annyit,hogy imádok enni,de nem merek,mert 20 perc mulva vagy hamarabb jön a kinlódás.
Sokan a rizsre,föleg barnarizs esküsznek,ha birnám 1 hétig enni,jobb lenne.
Álltalában 2-3 napot bírok amikor tényleg jobb,nincsenek görcsök, de egy idö után már nem birom lenyelni,hányingerem van töle.
Azt mondták a tejes dolgokat és a szénhidrátot kerüljem, de szerintetek szölöcukorral probálkozhatok?

Nincs jelen

 

#480 2006-06-12 10:44

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia timcsi,


a bemutatkozásokat ebben a topikban találod:

Fórumok > Általános társalgás > Ki-kicsoda

Nincs jelen

 

#481 2006-06-16 10:12

Malacka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,

Én csak Budenofalkot szedek (3*3 mg) és Progasztrot napi 5 g-ot (minden másra allergiás lettem). Azt olvastam a Budenofalkról, hogy a remisszió fenntartására nem igazán alkalmas. Már 5 hónapja ezt szedem. Most egészen jól vagyok, igaz nagyon keményen diétázom mellette. Szeretném elhagyni a gyógyszert mert nagyon fényérzékeny a bõröm és a Budenofalk csak rontott rajta (már a Vishy 60 faktoros napkrém mellett is viszketek és lesülök). Kérdésem lenne hozzátok, hogy van-e valaki olyan aki gyógyszerek nélkül is jól van? Vagy már próbálkozott gyógyszer abbahagyásával?

Nincs jelen

 

#482 2006-06-16 10:20

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Malacka!

Én gyogyszerellenes vagyok, mivel valoszinü a sok antibiotikumtol lettem bélbeteg,erre most még többet kell szednem, Amit te szedsz nem ismerem, de hasonlo lehet az immuránhoz, ami szintén napon kiütéseket okoz, kiprobáltam.
A gyogyszerek elhagyását is kiprobáltam ,mikor jol voltam és tudtam rendesen enni, de változoan 1-2 honap alatt , totál visszaestem.

Minden betegség és diéta más más az emberekre, ezt sajnos neked kell kitapasztalni.
Ami egyik embernek jo ,lehet a másiknak nem.
PL. ismerösöm barnarizst evett 1 héten kersztül és javult!
Én is probáltam de a 3.nap már csak öklendeztem és a krumplipürét kivántam, most ezt eszem 3 napja sikerrel és némi javulással!
Te hogy diétázol??

Nincs jelen

 

#483 2006-06-16 10:38

Malacka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Timcsi,
A Budenofalk egy gyorsan lebomló szteroid, alig van mellékhatása, nálam csak a fényérzékenység és néhány pattanás, és ez nyáron elég szörnyû.
Én több mint egy éve tartom a diétát, úgy tûnik egész jól mûködik, de hízni nem lehet tõle (170 cm és 47 kg vagyok), a 1,5 év alatt 25 kg-ot fogytam (pedig akkor még mindent megettem), de a pocim most elég jól van. Én nem eszem semmit amiben tartósítószer, zsír-olaj van vagy cukor. Igazán csak gyümölcsöt, zöldséget, kekszet, kétszersültet, halat és laktóz mentes tejtermékeket eszem (tejcukor érzékeny is vagyok). Most kezdem felfedezni az Alpro szója italokat, melyek igen finomak és táplálóak (ellenben az ihatatlan tápszerekkel). Sajnos nagy édességimádó voltam, de rájöttem hogy nagyban hozzájárult a "futásaimhoz" ezért szakítottam az édességekkel, most a legédesebb dolog amit megeszek az a háztartási keksz. Nálam ez úgy tûnik bevált, és minek egyem a gyógyszert ha amellett is kiújul az egész, ezt már tapasztalatból tudom. Ilyenkor pedig jön a Medrol, mert a szalicilátokra (Salofalk és társai) allergiás vagyok.

Nincs jelen

 

#484 2006-06-17 10:41

Évi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Én "csak" Salazopyrint szedek, ami úgy tudom elég gyenge gyógyszer napi 3X2-t,
mindent eszem amit megkívánok és teljesen jól vagyok.( pedig a kóházban azt hittem itt a vég annyira szenvedtem, begyulladt minden lehetséges testrészem)
Kb. 1 hónapja szedem és azóta teljesen jól vagyok, napi egy székletem van, rosszabb esetben 2-3 de nem hasmenés. És én ennek már nagyon örülök, azóta dolgozom is és tényleg mindenfélét eszem-iszom:)

Barna-by kívánom, hogy minden álmod valóra váljon születésnapod alkalmából!!!

Nincs jelen

 

#485 2006-06-17 11:16

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

köszönöm szépen neked is, és mindenkinek, aki még felköszönt :)
Lassan beindulok "ünnepelni" a "kolegákkal" (mert tegnaptól már mindenki az :)), aztán a barátnõmmel! LEsz gokartozás meg minden ami szem s szájnak ingere....hehe

Nincs jelen

 

#486 2006-06-18 08:42

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Évi és Malacka!

Örülök hogy  Ti már jobban vagytok!
Sajnos 3 honapja nem tudok enni..sem, most kezdek föttburgonyát, és rizst felváltva némi párolt zöldséggel!
Hizni én sem tudok, de már a kajának is örülök:) az édesség nagyon hiányzik nekem is!

1 barátom aki 2 éve tünetmentes, magátol elhagyta a gyogyikat és helyette az Omega3 zsirsavat eszi valami vitaminnal kiegésztive,de ezt majd pontosan megnézem!
Szoval neki bavált és mindent eszik iszik!
Kitartást!

Nincs jelen

 

#487 2006-06-18 22:06

Anita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Immár 1 éve szedek napi 125 mg Imurant, egyebek mellett...
(Proctitis ulcerosám van kb. 7 éve.)
Az lenne a kérdésem, hogy milyen napvédõt érdemes használni?
Tavaly nyáron, mikor elkezdtem szedni az Imurant, még nem tudtam arról, hogy a bõröm ettõl sokkal érzékenyebb lesz, és a nyaralás úgy végzõdött, hogy az egész testemet piros, viszketõ pöttyök lepték el... Sajnos a kezelõorvosom soha nem beszélt nekem arról, hogy mik lehetnek ennek a szernek a mellékhatásai. Itt a fórumon olvastam arról, hogy nagyon kell vigyázni, mert a bõr nem tud védekezni kellõképpen, így akár bõrrák is kialakulhat...
Azóta alig merek napra menni, még télen is félek, ha rám süt a nap. Hát még ilyenkor nyáron. Vettem egy 40 faktoros krémet, ma kicsit kint voltam a napon, du. 3 után, és most megint vörös vagyok, mint a rák, ráadásul foltokban..
Kérlek, akinek van okos tippje, milyen krémet használjak, milyen gyakran, valóban ennyire kell-e félnem a napsütéstõl, az írjon nekem!

Köszi szépen,
Anita

Nincs jelen

 

#488 2006-06-19 06:53

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Anita!

40 faktor? ez durva, el sem hiszem hogy ilyen van...
Az én tapasztalatom hogy nem lehet kivédeni a piros pöttyöket, csak ugy ha nem megyek napra! vagy csak árnyékosabb részre. Söt összel még a szolitol is ugyanigy jártam!
De ha nem birod nap nélkül... ,elmulnak a foltok idövel.

Nincs jelen

 

#489 2006-06-19 07:19

Malacka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Anita,

nekem a bõrgyógyászom a La Roche Anthelios XL 60+ krémet ajánlotta, igaz az én bõröm alapon is fényérzéken, és a Budenofalk ezt még csak fokozta. Azt javasolta, hogy ezzel kenjem magam még akkor is amikor dolgozni megyek, strandra pedig csak felhõs-hûvös idõben menjek, mert különben foltos és pöttyös leszwk még a krém mellett is. Én megfogadtam a tanácsát, a krém egy kissé drága, de megéri, mert így amíg napközben egy kis nagpfény ér nem pöttyözik ki a bõröm.

Nincs jelen

 

#490 2006-06-19 12:34

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Mindenki aki immunszupersszív gyógyszert szed, az sajnos fényérzékeny. Ezért nyáron melegen ajánlott a 40 vagy annál nagyobb faktorszámú bõrvédõ krém használata, akár testápolóként.

Nekem is a La-Roche Posay jött be. Nálam a 40 faktorral már tudok napozni. Akinek ez nem elég, mert elõjönnek az irritációk, az használjon 60-as vagy extrém 100 faktor számot.

Kicsit drága, de a bõrrák, még drágább...

Nincs jelen

 

#491 2006-06-19 12:40

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A szervezet gyógyszerekre való reagálása teljesen egyéni. Én már egy nyarat átvészeltem az Imurán mellett, de nekem nemj okozott gondot. Igaz, soha sem volt szükségem korábban sem fényvédõre, mert jól bírtam a napot. Most kevesebbet vagyok a napon, nem süttetem magam csak korán reggel vagy késõ délután, s így semmi bajom. Szerencsés vagyok. Nekem a gasztrodokim és a háziorvosom is szólt errõl az esetleges problémáról, de a gyógyszer tájékoztatójában is olvasható. Sajnálom, hogy nektek ennyi gondot okoz, de a legjobb tanácsom az, hogy ne akarjatok csokibarnák lenni inkább, a szolit pedig az Imurán szedése alatt felejtsétek el. Szolid félárnyékban is lehet egészséges színt szerezni, csak az idõtartamra is vigyázzatok. Ja, még valami! Az anyajegyekre is vigyázzatok!

                                      Jehu

Nincs jelen

 

#492 2006-06-19 18:05

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Azt olvastam vagy hallottam, hogy akik szteroidokat szednek, muszáj mozogniuk??
Ez igaz, vagy a testépitökre vonatkozik csak? Köszi!

Nincs jelen

 

#493 2006-06-20 12:36

Bruthus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Timcsi32 !

Nincs olyan, hogy csak a testépítõkre vonatkozik.:-)
A testépítõk és egyéb sportolók szteroidhasználata az anabolikus, androgén szteroidokat jelenti, amiket mi szedünk a betegségünkre, azok kortikoszteroidok, mellékvesekéregbõl kivonatolt gyógyszerek.

Szteroidhasználat során az ember étvágya általában jelentõs mértékben megnõ, ez elhízást eredményezhet. Az IBD esetében az elhízás veszélye állítólag nem fenyeget még szteroidhasználat esetében sem, de szerintem ez nem általánosítható, mert van, aki bélbetegségben szenvedve is túlsúlyos.

Mozogni viszont mindenképpen célszerû, akér szedsz szteroidot, akár nem.:-)) Ne félj, nem leszel "kigyúrt" tõlük.

Miket szedsz ?

Nincs jelen

 

#494 2006-06-20 12:49

Hingi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Én is szedtem szteroidot (medrol), de 1 hónapja leállították (szerencsére)!
Hát mondhatni Én is jól meghíztam tõle, pedig heti kétszer sportolok...
A kérdésem az lenne, hogy aki így járt mint én az utána visszafogyott??Mert Nekem nem igazán akarnak megindulni a kilók...

Üdv mindenkinek!

Nincs jelen

 

#495 2006-06-20 14:39

Bruthus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia hingi !

Ha jön a rossz idõszak, úgyis visszafogysz..-((

Nincs jelen

 

#496 2006-06-20 15:02

Malacka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hingi,
Sajnos én is kaptam többször is Medrolt, de mindig csak 6-8 hétre és max. 40 mg-ot, amitõl én nem híztam, hanem továbbra is fogytam. Pedig a dokim többször is figyelmeztetett a mellékhatásokra, de azt mondta, ha abbahagyjuk a kezelést, majd minden mellékhatás elmúlik. Csak a gyomorfájdalomra kaptam mellé Pariet tablettát.
Ne aggódj, hogy nem fogytál még. Idõ amíg teljesen megszûnik a szteroid hatása és visszaáll a szervezeted hormonrendszere a normális mûködésre. Utána valószínû már könnyebb leadni a felesleget, de egy kis mozgás biztosan segíteni fog. Nekem a dokim mindig azt mondta, hogy ha úgy érzem nyugodtan menjek úszni, vagy kerékpározzak, mert az jó az izületeknek is és egyáltalán nem megerõltetõ.

Sok sikert.

Nincs jelen

 

#497 2006-06-20 17:54

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Bruthus!

Köszi a kielégitö infokat!
Csak meg vagyok ijedve.. jelenleg salazopyrint 3x2
                                                  medrol        32 mg (40 helyett)
                                                  Immuran     Napi 2
                                                   meg valami kapszulát szedek azt nem indig:)

Mondjuk havonta változtatják,mert semmi eredmény eddig:(
Az elsö éven,mikor kiderült nyavajám, hiztam sokat, vagy inkább felpuffadtam és pattanásaim lettek, de ez a gyogyik elhagyása után el is mult.

Évröl évre többet fogyok, ha fellángol a betgeség, de most nincsenek mellékhatások, nem is hizok és étvágyam sincs:( max marja a gyomrom a gyogyi..

Elég feleslegesnek érzem a szedésüket, de ha nem veszem be rosszabb...

mozogni?? örülök ha lebirok menni az elsöröl levegözni és vissza:)
erösebb napokon természetesen uszom...

Nincs jelen

 

#498 2006-06-20 18:35

Anita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Köszi szépen, hogy megírtátok a tapasztalataitokat, véleményeteket az Imurannal, napozással kapcsolatban!
Én alapban is nagyon fehér bõrû vagyok, rengeteg anyajegyem van, ezért nem is nagyon erõltettem a napozást, csak hát most legutóbb azért keseredtem el egy kicsit, mert hát akkor hogyan menjek napra, (dolgozni, utcára), ha még a 40-es sem elég..
Arról tud valaki, hogy a betegségre hivatkozva nem lehet-e receptre felíratni ilyen extra magas faktorszámú naptejet, hogy ne legyen ilyen drága? Vagy ez csak hiú ábránd részemrõl?

Más: Medrolt én is szedtem tavaly, és bár már 3-4 nap után teljesen tünetmentes lettem tõle, a doki még szedette velem úgy 2 hónapig. Az eredmény: óriásira puffadt hörcsög-arc, rengeteg hosszú szõr az egész testemen (az arcomon volt a legjobb: már azt fontolgattam, hogy legyantáztatom, pedig szõke volt), és persze néhány kiló plussz. Mindez pedig magával hozta a depressziót. Utáltam tükörbe nézni, nem ismertem magamra...
De én is azt tudom mondani mindenki megnyugtatására, hogy a gyógyszer elhagyása után néhány héttel minden tünet lassan elmúlik.

Üdv.
Anita

Nincs jelen

 

#499 2006-06-21 08:05

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Anita!

A La-Roche Posay termékek kozmetológiai termékek, ezért nem lehet feliratni receptre. Biztos van valami gyógyszertál által kutyult napvédõ akármicsoda, de az sz.rt se használ, szerintem.

A 40-es faktor kb. 3600 ft. De neked akkor a 60 vagy annál magasabb faktorszám ajánlott. :)

Üdv: Mancsa

Nincs jelen

 

#500 2006-06-21 16:02

Hingi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Mancs!

Hol lehet kapni ezt a terméket (La-Roche Posay)?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB