#501 2006-06-21 18:15

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Minden valamire való patikában lehet. Ahol Vichy van, ott van La-Roche Posay is :)

Nincs jelen

 

#502 2006-06-21 20:58

Anita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Mancsa!

Köszi a segítséget, holnap veszek is egy ilyen krémet, a másik éppen elfogyott..
Igen, én sem nagyon bízom az olcsó kotyvasztott termékekben, de most már a drágában sem. A jelenlegi 40-es krémem is majd 4000 Ft-ba került, de hát semmit nem használt..
Ezért is kértem a véleményeteket. Nem akartam olyat venni, amirõl semmit nem tudok..

Köszi még egyszer!

Üdv.
Anita

Nincs jelen

 

#503 2006-06-22 21:51

Anita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Ma próbáltam naptejet venni.
Az elsõ patikában azt mondták, meg tudják rendelni a La Roche 60-asat.
Aztán a második nagy gyógyszertárban a 30-as volt a legnagyobb faktorszámú kapható krém. És valami olyasmit mondtak, hogy új szabály jött létre, és mostantól máshogy fogják számozni a krémeket.
A harmadik gyógyszertártól végre megtudtuk: Tényleg új helyzet adódott, Úniós, így az 50-es lett a max. Semmi 60-as vagy 100-as (utóbbit már meg sem mertem említeni).
Végül a La Roche 50+ -ot vettük meg, 50 ml-es, majd 4000 Ft.
Elég durva! Pláne ha nem is fog használni, illetve ha két nap alatt elfogy, mert hát elég sok testrészre kell kenni, ha nem akarok egész nyáron hosszú ujjú ruhákban járni...

Na, szóval csak info, hogy már ne keressetek 50-nél nagyobbat.

Üdv.
Anita

Nincs jelen

 

#504 2006-06-22 22:59

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Köszi:))

Nincs jelen

 

#505 2006-06-23 15:14

zozo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Valahol azt olvastam,hogy a Medrolt max.6 hónapig lehet szedni.Az orvosom velem több mint 2 éve szedeti ezt a mérget.Normális dolog ez?(Elvileg 8 Mg-ot kellene szednem,de önhatalmulag lecsökkentettem 4 Mg-ra,mivel semmi javulást nem észleltem csak "lufifejem" lett tõle.)Mivel lehetne a Medrolt kiváltani?Nem nagyon szeretném tovább mérgezni magamat.Köszi a választ.

Nincs jelen

 

#506 2006-06-23 16:25

Bruthus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Zozo !

Én úgy tudom, a Medrolt lökéskezelésként szokták alkalmazni, én is úgy alkalmaztam, és ebben az esetben használt. 48, majd 32, aztán 16, végül 8 mg-t naponta, 5 naponta csökkentve az adagot.
Az én dokim csak így szedeti velem, a rossz szakaszban.

Nincs jelen

 

#507 2006-06-23 21:44

Anita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Zozo!

Csatlakozom az elõttem szólóhoz (Bruthus), én is úgy tudom, lökésterápiaként szokták alkalmazni a Medrolt. Jómagam már kétszer kaptam ilyet, mikor nagyon vacakul voltam, és semmi más nem használt. Bár azt én sem értettem igazán, hogy tavaly miért kellett jó 2-3 hónapig szednem, mikor már úgy 4 nap után semmiféle tünetem nem volt...
Ha meg nem is használ neked, akkor pláne nem értem, miért erõlteti az orvosod.
Kérdezz meg egy másik szakembert!

Üdv.
Anita

Nincs jelen

 

#508 2006-06-24 06:57

Bruthus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Anita !

Velem egyszer ugyanez történt, a Medrol szedése közben a 4.-5, napon elmûltak a tüneteim, kifejezetten jól voltam, és abbahagytam a szedését. Pár hét után keményen visszaestem. Szerintem ha szedi az ember, a kúrát szedje végig, viszont azt valóban nem értem, hogy miért szedette az orvosod hónapokig. Nem is szabad ennyi ideig szteroidot szedni, ha jól tudom, sok a mellékhatása, nem is beszélve arról, hogy hozzászoksz, és késõbb már emelt dózisban szedheted. Én egyébként annak a híve vagyok, hogy minél kevesebb gyógyszerrel kell megoldani a problémákat, de ha nincs más lehetõség, akkor sajnos hozzájuk kell folyamodni. Észrevettem, hogy akkor jön elõ nálam a rossz szakasz, amikor nem figyelekoda annyira a táplálkozásomra, és nagyon leterhelem magam szellemileg/fizikailag/lelkileg. Egy kis odafigyeléssel szerinte ez a betegség is kordában tartható, hamarosan úgyis lesz rá gyógymód.

Nincs jelen

 

#509 2006-06-24 08:42

Anita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Bruthus!

Hát, én aztán jó alaposan végigcsináltam a kúrát...
Sejtettem akkor is, hogy ez már túl sok, de azért becsületesen végigszedtem, amit mondott a doki. Én is így gondolom, hogy minél kevesebb gyógyszerrel kellene megoldani a dolgot, de az orvosok nem ilyenek. Ezért mindig is egy kicsit depis lettem, ha emelték a gyógyszeradagomat. De ez van. Soha nem mertem még kipróbálni, mi lenne, ha abbahagynám a gyógyszereket, pedig sokszor gondoltam rá, fõleg amikor már nagyon hosszú ideje tünetmentes voltam. Elég vacak dolog, hogy az embernek van egy betegsége, és ennek tetejébe még egy életen át kell szednie a bogyókat, amik megint csak nem egészséges dolgok..
Sokáig agyaltam azon, mi okozhatja a bajomat, bár az orvosok kijelentik, hogy mivel nem tudni, mi okozzal, nem is lehet gyógyítani.
Én azért rájöttem, hogy a legnagyobb károkozóm a stressz. Már kiskorom óta az idegességet, izgulást nem mutattam ki, senki nem látta rajtam, de a hasamban mindig is éreztem. Azóta is így van: képes vagyok valamin úgy idegeskedni, hogy szinte magam sem veszem észre. De ha fellángol a betegség, eddig mindig vissza tudtam vezetni valamilyen stresszes dologra, amit elõtt néhány nappal éltem meg.
Tehát elvileg én megtaláltam a gyógymódot. :-)

Üdv.
Anita

Nincs jelen

 

#510 2006-06-24 17:14

zozo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Köszi a válaszokat.Nekem a dokim akkor írta fel a Medrolt,mikor derékfájásra panaszkodtam(2004 április).Most megnéztem az akkori ellátási lapomat,melyre azt írta a Medrol csak akkor csökkenthetõ,ha az izületi panaszaim csökkennek(lehet,hogy életem végéig szedetné velem ezt a vacakot,ugyanis a derekam,keresztcsont környékén a bal oldalamon majdnem folyamatos az izületi fájdalom).Az orvosváltáson már régóta gondolkodom.A stressz nálam is nagyon sokat ront a betegségemen.

Nincs jelen

 

#511 2006-06-24 19:36

manocska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Tud valamit valaki az Alastin-ról?

Nincs jelen

 

#512 2006-06-24 22:55

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

"...hamarosan úgyis lesz rá gyógymód."

Bruthus, hivatkozás?

Nincs jelen

 

#513 2006-06-26 08:42

Bruthus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Immortal!

"..hamarosan úgyis lesz rá gyógymód." hivatkozás : a kutatások fokozódó intenzitása és az egyre sûrûsödõ eredményekrõl szóló jelentések sejtetni engedik. Az én orvosom szerint is megkockáztatható kijelenteni, hogy pár éven belül születhet rá gyógymód.

Nincs jelen

 

#514 2006-06-26 08:44

Bruthus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Anita !

Én is visszavezettem, nálam mindig a lelki/szellemi túlterheltség idõszakában lángol fel a betegség. Biztosra veszem én is, hogy a stressz, a stresszes életmód a legfõbb elõidézóje. A stressz leküzdésében a testmozgás, a pihenés és a kikapcsolódás segít, és amint a stressz alábbhagy, a tüneteim is alábbhagynak. Viszont a gyulladást csökkenteni kell, és arra vannak a gyógyszerek.:-(

Nincs jelen

 

#515 2006-06-26 13:48

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Lehet olyan mellékhatása a gyogyszereknek , hogy frigidséget okozzon? Több mint fél év után kezdek aggodni...   Köszi!

Nincs jelen

 

#516 2006-06-26 14:47

Bruthus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szis timcsi32 !

Ezt csak egy módon lehet kideríteni. :-)

Nincs jelen

 

#517 2006-06-26 14:58

manocska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ti most melyik betegségrõl beszélgettek? Ha jól sejtem, semmi köze az Alastin-hoz, amirõl érdeklõdtem... Vagy mégis?

Nincs jelen

 

#518 2006-06-26 15:14

Bruthus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia !

Én konkrétan a Crohn-ról beszélek.

Nincs jelen

 

#519 2006-06-26 15:17

manocska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Oké, köszi. Én teljesen véletlenül keveredtem csak ide, és ezt a bizonyos Crohn-t sem ismerem...

Nincs jelen

 

#520 2006-06-26 16:20

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Manocska, hát annak örülhetsz, hogy nem ismered a crohnt és kivánom, hogy ne is ismerd meg soha. Egyébként a google-ban biztos több sikerrel jársz. Pá!!!!

Nincs jelen

 

#521 2006-06-26 16:59

Zsuzsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

sziasztok!

nekem napkiütésem van .
nem tudtok véletlenül erre is valamit mondani? adjatok tanácsot légyszi
köszike sziasztok

Nincs jelen

 

#522 2006-06-26 18:49

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Zsuzsa!
Árnyék s árnyék!

Nincs jelen

 

#523 2006-06-27 14:34

Mery
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szertném mindenkinek a véleményét kérni a GASTROVIT-ról aki már hazsnálta vagy hallott róla, ugyanis én 8-éve használom, erdménnyesen.
Köszönöm!

Nincs jelen

 

#524 2006-06-27 15:14

Bruthus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Zsuzsa !

Milyen az a napkiütés ? Én simán tudok napra menni 35 fokban délben is, órákon át, és semmi bajom nincs, de nem is akarom, hogy legyen.
Mit okoz Neked/Nektek a nap ?

Nincs jelen

 

#525 2006-06-27 16:41

eszbé
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Zsuzsa! Az én fiam is napérzékeny az Immurántól. Az arcát 60 faktoros, a karját lábát 30 faktoros krémmel keni és minél kevesebbet szabad tartózkodnia a tûzõ napon. Most mondd egy 14 éves gyereknek, hogy ne menjen focizni, vagy bicajozni a barátaival.

Nincs jelen

 

#526 2006-06-28 22:09

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A napozással kapcsolatban írok pár dolgot. Én tk. a teljes fórumot végigolvastam az elmúlt 3 évben, és nagyon sok hasznos jó dolgot tudtam meg; de ha semmi egyebet, csupán azt kaphattam volna a sok olvasnivalóból, hogy nem én vagyok az egyetlen aki ezzel a kórral bajmolódik,  - már az elég lett volna.

Ajánlom mindenkinek a babanaptejeket. Ezek nem csupán kémiai szûrõt, hanem fényvisszaverõ pigmenteket tartalmaznak. Emiatt fehér a színük a testre kenve is. Sõt, jószívvel ajánlom mindenkinek a kémiai anyagoktól mentes öko, bio, természetes alapanyagú naptejeket, amelyek nem drágábbak a drága francia márkáknál, sõt. És számtalan elõnyük van. A kémiai szûrõvel szemben ezek azonnal hatnak és védenek a felkenésük után. (A kémiainál min. fél óra kell, hogy beivódjon a hatóanyag.) Mivel természetes anyagokból vannak, nem irritálják a bõrt. A babanaptej is azért jobb, mert
nem pakolnak annyi egyéb (pl. illat) anyagot beléjük, mint a felnõttekébe. És minden babanapozószerben van természetes, azaz nem kémiai szûrõ is.
Én egyszer életemben nagyon befoltosodtam, olyan voltam, mint egy leopárd - az arcomon. Azóta nem süthet úgy a nap, hogy valamilyen krém ne legyen rajtam.

Melegen ajánlom a dm. márkájú Babylove, valamint a Hawaian Tropic 50-es (baby faces tender places) naptejeket. És a gyógyszertárban kapható: megbízható, svájci, a fentebb említett Anthelios, Vichy (azokat is használtam) krémeknél olcsóbb (!!) Clinians-t. Én most - többek között - egy 50 spf-es Clinians Bambini naptejet használok. Ez létezik nem bambini, azaz felnõtt változatban azt hiszem 30-as faktorszámmal, és nagyon jó, az illata is fincsi. Arcra is kitûnõek ezek! Arcra napközben 20-as és 40-es Lavera  természetes krémet is használok, attól függ. De van Hauschka és egyéb bio, természetes naptej. Sokféle változatban.

Naptejet használni kell. És kalapot, shieldet, hogy takarja az ember arcát. Ezek ráadásnak divatosak is.

Nincs jelen

 

#527 2006-07-13 19:43

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kérdések Nutridrinkkel kapcsolatban:

1.: Vajon mennyire reális az az ár, amit a gyógyszeráraknál Rob felrakott, vagyis, TB támogatással 41 forintba kerül egy doboz (2 dl)? 90%-os TB támogatásra kapnám, de elég nagy mennyiségrõl van szó, szeretném tudni, vajon kb. mennyibe fog fájni ez nekem?

2.: Ha már kell, szeretném a legfinomabbat választani. Melyik ízesítésû mellett döntsek?

Köszönöm elõre is a válaszokat, remélem Mindannyian jól vagytok, élvezitek ezt a kellemes meleget, sokat pihentek és nyaraltok. :)

Nincs jelen

 

#528 2006-07-13 19:55

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Adrika!

Valóban 41,- Ft TB támogatással a nutridrink.
Finom a vaniliás, a csokis, de nem annyira ízlett a banános. A lányom legszívesebben az epreset fogyasztotta. (bevallom én is megkóstoltam, szerintem is ez a legfinomabb.)
Jól lehûtve a legjobb.

Azért hónapokig ezen élni elég unalmas, most rátértünk a Nutrison Powderre, amit jó hideg joghurtokba keverve fogyaszt.

Szép nyarat kívánok Neked is! :)

Üdv.: Ildikó

Nincs jelen

 

#529 2006-07-13 20:15

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nahát! :) Köszönöm a hihetetlen gyors reagálást. :)

Én is valahogy a zsigereimben úgy éreztem, hogy a nyerõ az epres, a vanilíás és csokis lehet. :)

Lehet, hogy buta a kérdés, de vajon lehet úgy is kérni, hogy a felírt mennyiségben legyen ilyen is meg olyan is? Vagy egy recept alapján csak egyfajtát lehet választani?

Nincs jelen

 

#530 2006-07-14 06:37

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Elõször, mikor 90 dobozzal írt fel a doki, (3 karton) nem írta a receptre, hogy milyen ízesítésû. Ekkor a gyógyszerész megkérdezte, hogy milyen ízben kérjük, s vegyesen kaptuk.
Mostmár úgy íratjuk fel, hogy epres nutridrink, s bõven elég egy hónapra a 30 db.

Szerintem, ha  a doki csak az adagot írja fel, nagyobb gyógyszertárakban lehet vegyesen is kérni.

Szép napot! :)

Szerkesztette: Ildico (2006-07-14 06:41)

Nincs jelen

 

#531 2006-07-14 07:34

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

szasztok! én is aktív Nutri fogyasztó vagyok,sztem a karamellás a legfrankóbb meg az epres,mert azoknak az íze hasonlít legjobban az eredetire...még a banános is elmegy(sztem)  Nekem a gyógyszerész már automatice a karamellást hozza.pedig a recepten mindíg vaníliás van,mivel a doki gépén úgy szerepel...

Nincs jelen

 

#532 2006-07-19 13:18

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Mi a tapasztalatotok a Salofalk clysmával kapcsolatban, hány nap múlva kell hogy legyen valami látszata, hogy használjuk. Nekünk takonyszerû nyák ürül a bélbõl arra kellene, de lassan elfogy a hét darab és semmi nem változott, ugyanúgy megvan a nyák.
A másik a Nutridinkkel kapcsolatban a csokis elõször meghajtotta a lányomat, de azóta csak lassan kortyolva hagyom neki inni, mi a gyógyszertárban összeválogathattuk az ízeket, valóban az epres a legjobb, a trópusit próbáltuk még, de nem nyerõ, a vaniliást, karamellást viszont még nem kostoltuk.
A dokik egyébként nem nagyon ajánlgatják a tápszert, a miénknek is az elsõ reagálása az volt, hogy jól néz õ ki minek neki tápszer, azzal gyõztem meg, hogy mivel meg akarja tükrözni és arra nem ártana felerõsíteni.

Nincs jelen

 

#533 2006-07-19 13:54

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Nálunk a Nutrison Powder vált be.
Gyümölcsöt (banán, barack. málna átszûrve stb.) összeturmixolom a natur joghurttal, teszek bele 2-3 ek. Nutrison powdert és gyümölcscukrot.
Jól lehûtve finom és nem unalmas. :)

Nincs jelen

 

#534 2006-07-19 15:30

Adrika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szerintem nagyon jó a Salofalk klizma. De nyilván egy héten keresztül nem sokat használ. Én 10 héten keresztül kaptam egyszer. A használata kicsit macerás, bénáztam rendesen az elején, de a végére már egészen belejöttem.

Nincs jelen

 

#535 2006-07-20 10:35

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én is használtam Salofalk klizmát is és Entocort klizmát is. A Salofalkot jobban "szeretem", mert könnyebb beadni, mint az Entocortot. Ha csak az alsó 20-30 cm van  begyulladva, akkor nagyon jó, de abban az esetben, ha fentebb terjedt a gyulladás már nem használ. Én is azt tapasztaltam, hogy legalább 6-8 hét kell, hogy kifejtse hatását. Egy hét után még ne várj javulást! Bár legutóbb már nekem nem használt, mert szinte a teljes vastagbelem be volt gyulladva.

Nincs jelen

 

#536 2006-07-20 11:53

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Köszi a válaszokat, közben beszéltem a kezelõorvosunkkal is, õ is azt mondja, hogy még javulhat tõle. A jövõ hét csütörtökön ugyis lesz tükrözésünk és akkor kiderül, hogy 40 cm-en belül van-e a gyulladás, vagy távolabb a nyillástól. Szerintem is sokkal jobb beadni a Salofalkot mint az Entocortot, csak gondolom, mivel az utóbbi steroid hatásosabb. Entocort kapszulát is kaptunk a klizmával egyidõben az lenne hívatott a fentebbi gyulladást mérsékelni.
Andi, amikor az egész vastagbeled be volt gyulladva milyen tüneteid voltak, mert nekünk napi egyszeri (hurkás) széklet van, ami mellett ott van a takonyszerû picit véres nyák, a klizma beadása elõtt még el szoktam küldeni, hogy kiürüljön a végbél, de akkor csak ez a nyák jön széklet nélkül. Nincs fájdalma és jó az étvágya is, remélem nincs nagy gáz.

Nincs jelen

 

#537 2006-07-20 13:38

timcsi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Ahány ember annyi... változás.. nekem az entokort volt könnyebb és hatásosabb!
A solofalk kizmával annyit küszködök és nem is használ, bár nem is tudom mindennap beadni, mert nagyon fáj a végbelem. nagyon sok függ attol mit és mikor eszem..
inni nem birok nem tudom miért, pedig ha tünetmentes vagyok akár napi 4 liter vizet is megiszom:)
Jobbulást mindenkinek!!

Nincs jelen

 

#538 2006-07-20 16:37

Tünc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Egy éve vagyok crohnos.Azt szeretném megkérdezni, hogy ti állandóra milyen gyógyszert szedtek? Én Salasopyrint szedek, de már nem olyan hatásos, mint az elején, és és a torkom is fáj . Ha jól emlékszem ez a gyógyszer okozhat ilyen mellékhatást.Szóval szeretnék váltani, és miellõtt visszamegyek a dokihoz elõtte szeretnék tájékozódni. Légyszi, segítsetek.Köszike!

Nincs jelen

 

#539 2006-07-20 17:04

Mangroove
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Tünc!

A kezdetektõl fogva Salofalk-ot szedek. Elõször 3x1 500mg, majd késõbb 3x1 250 mg. Most, hogy ismét a rosszabb állapotban vagyok, Salofalk 500 3x1; Imuran 3x1 25mg; Medrol 2x1 16 mg. A helyzet még nem javult.

Nincs jelen

 

#540 2006-07-21 01:11

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

ani58:
a hurka széklet és az emellett elõforduló takonyszerû véres nyák, valamint a csak takonyszerû nyák székelése végbélsipoly és vagy/tályog jele. Érdekesnek találom, hogy a lányodnak nincsenek fájdalmai. (vagy csak nem beszél róla...)

Nincs jelen

 

#541 2006-07-21 08:37

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

ani58:
Nekem, amikor a teljes vastagbelem be volt gyulladva, naponta legalább 30-szor mentem WC-re, véres-gennyes nyák, véres víz ürült belõlem, széklet nem igazán, nagyon legyengültem, elesett állapotba kerültem, a haemoglobinom 60-as volt, 1,5 hónap alatt 20 kilót fogytam és nagyon erõs görcseim voltak. A végén már hánytam is, semmi nem maradt meg bennem, utáltam enni. 1 hónapig feküdtem kórházban. Vért kaptam, meg egy csomó steroidot, erõsítõ injekciókat, klion infúziót, stb. Sajnos nekem többször fellobbant ilyen erõsen már a betegség az elmúlt 6 évben, tehát nagyon sokat voltam hetekig kórházban. Jelenleg, mint terápiarezisztens vastagbél crohn-beteg Remicade-et kapok, ami nagyon jó. Az 5 Remin vagyok túl, és most szinte teljesen tünetmentes (ezt úgy értem, hogy néha egy-két vércsíkocska van az amúgy formált székleten, de nincs hasmenés).

Nincs jelen

 

#542 2006-07-21 12:03

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Köszi a válaszokat! A tályogra én is gondoltam, de ellentmond neki, hogy valóban nincs fájdalma, hõemelkedése, mert azt észrevenném, volt már olyan állapotban, hogy fájdalma volt és azt el sem lehetett volna titkolni. Egyébként a doktornõnk is mindig ezzel jön, hogy nem hiszi, hogy nem fáj. A másik, hogy az unokatesója, aki most nálunk nyaral sokkal hamarabb kifárad és álmos, s neki nincs ilyen betegsége. Ugyhogy ez vigasztal, de egyébként elég kiborító ez az egész, olyankor mikor tünetmentes azon izgulok, hogy ne jöjjön elõ, ha meg nem az akkor azon, hogy visszaszorítsuk, nagyon nehéz elfogadni, hogy ezentúl állandóan gyógyszerrel kell tömni, odafigyelni az étkezésre (persze mindig azt enné, amit nem szabad, kijelentette, hogy õ nem szereti a rizst, így muszály mindig emlékeztetni a betegségére). Az is igaz, hogy neki csak amikor kezdõdött ez a betegsége akkor volt utoljára hasonló állapotban mint Andi és annak 3 éve, de azért mindig próbálkozik elõtörni. Csütörtökön már többet fogunk tudni a tükrözés után.
Tünetmentes napokat mindenkinek!

Nincs jelen

 

#543 2006-07-21 19:41

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

De akkor most kvázi mi is a baja???
Ha egészséges embereknél is jobban bírja a napi strapát, ráadásul se fájdalma de még hõemelkedése sincsen, én inkább elfelejteném az egész történetet.

Nincs jelen

 

#544 2006-07-23 15:09

picur
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Tünc én négy éve szedek salofalkot,zantakot  hol 250-500mg-os változatokban felváltva a vérkép álltal mutatott eredmények alapján változtatják.3 havonta megyek vérképre,egyszer kérdeztem az orvost,hogy ennyi ídö után nem-e kéne változtatni õ szerinte mivel ez nálam bevált maradok ezeknél ki tudja még meddig.       Ahhoz is szeretnék hozzászolni,hogy én is szedtem a budenofalkot 2honapig ami 12kg-os hízással járt nálam  ÉS AMI NAPIG CSAK A FELÉT TUDTAM VISSZAFOGYNI !   Én azon kevesek közé tartozom,akiknek maradt még fölösleges kiloi az orvos szerint ne akarjak fogyni örüljek,hogy nagyobb baj esetén lesz míböl leadnom.    sziasztok      Picur

Nincs jelen

 

#545 2006-07-24 14:09

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Sunburner!

Jó is lenne elfelejteni az egészet!!! Mi is ezen csodálkozunk, hogy ilyen jól bírja a strapát, csak az a baj, hogy amig ott van a vér, meg a nyák a kaki mellett addig a vérsüllyedése is magas és azzal együtt a hemoglobinja meg alacsony. Minden gyógyszerbõl (imuran, pentasa, most entocort is) a plafont szedjük + kúp, vagy most klízma és a véres nyák mégsem akar múlni, szerintem a medrolt követeli, ne legyen igazam, de lehet, hogy az lesz a vége.

Nincs jelen

 

#546 2006-07-24 16:17

Tündi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Pancsy!Én 20 éves vagyok és 13 éves koromban kezdõdött a betegségem.Én 1 évig szedtem Medrolt és nem 2mg-ot,hanem sokkal nagyobb dózisban!Ha az orvos azt mondja,h kell,akkor biztos szükséges,különben rosszabb állapotban lennél.Mellékhatásai(nálam):arcpuffadás,szõrösödés,izületi fájdalmak,kézremegés és megjelentek a térdemen csíkok,hasonló,mint a terhességi csíkok.Valaki meghízik a szteroidtól,nálam ez nem fordult elõ.Persze ezek elmúltak,mihelyt abbahagytam a szedését.Kivéve a térdemen lévõ csíkok,de ezek nem is fognak.

Nincs jelen

 

#547 2006-07-24 18:48

tomekkk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Pancsy: én kaptam már 128mg-ot is nem is egyszer,nálam is inkább az izületi fájdalom,meg a kézremegés ami elõjött,meg a gyomromnak nem tetszett de azt lehetett korrigálni Losec-el. nem mindenkinél okoz panaszt....de mondjuk tartósan nem jó szedni,de ha nagyonkell akkor.....a 2mg az nem egy nagy dózis.

Nincs jelen

 

#548 2006-07-25 10:28

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Pancsy: Szerintem is örülhetsz, hogy csak 2mg-mal próbálkoznak rajtad.Ezzel a dózissal kezdik, ha beválik, nem emelik, ha nem válik be emelik.A melléhatások általában 32mg felett jönnek ki, de akkor már elég szarul van az ember.Nálam szintén kijött az arcpuffadás, az egész hátam csikos, mint Tündi térde.Sztem örülj, amig 2 mg-ot kapsz és csak 16mg felet kezdj aggódni, hogy ne emeljék tovább.

Nincs jelen

 

#549 2006-07-28 14:56

Hajni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szióka!

Nekem segített az aloe gél, elsõ idõkben meghajtott egy kicsit, kb. 1 hétig, majd fokozatosan javultam, megerõsödött az immunrendszerem is. 4 év óta elõször lobbant be a bélésem. (Abbahagytam fél éve) Amellett a migrénem is elmúlt, de ez mindenkinél más és más. Kinek mi a jó. mindenesetre most újból iszom.

Nincs jelen

 

#550 2006-07-28 16:02

Mangroove
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Nekem úgy tûnik segít a medrol. Holnaptól térek át a 8mg-os részre. Már nem megy a hasam. Annyit eszem mint egy ló. A bevitt ételmennyiséghez képest csekély a széklet mennyisége. De az jó kemény!! Hál' istennek. Javult a közérzetem, bár a látásommal még mindíg gond van.

A medrol terápia után szoktak vizsgálatot végezni? (colonoscópia) érdemes?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB