#6101 2013-12-22 19:00

Evián
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok Mindenki! Szeretnék itt kicsit tanúlni,a colitiszrõl,és gyógymódjairól,sajnos én is az vagyok.Valaki tudna segíteni,egy pár tanáccsal,hogy a medrolról ,hogy tudnék lejönni.köszönöm ha valaki ír.

Nincs jelen

 

#6102 2013-12-23 04:49

Ádám 15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Evián
szia! medrol elhagyás csak orvossal egyeztetve lehet, fokozatosan csökkentve .

Nincs jelen

 

#6103 2013-12-23 11:49

Evián
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Köszönöm,a válaszod ,igen így igaz most jöttem a dokimtól,vele megbeszéltem csökkentjük 8mg ra és utana imurán.Üdv és Békés,tünetmentes,ünnepeket kivánok mindenkinek! VIGYÁZAT!!!!!!KISÖRDÖG,!!!!!!töltött káposzta,kocsonya,disznótóros.:)

Nincs jelen

 

#6104 2013-12-25 06:15

Ádám 15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Evián
szia ! Fiacskám is imurános 2 éve ,neki bevált, 3-6 hónap után fejti ki hatását..ha tejet szoktál inni? arra vigyázz hogy imurán elött 1 orával ne igyál tejet--ha bevetted utánna kb.3 óráig ! /csak mert nem biztos hogy tudod..fiacskám imádja a tejet./

Nincs jelen

 

#6105 2013-12-28 16:03

Rikk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Szükségem lenne Medrolra. (az orvosomat nem birom elérni 1 honapja)
Akinek van fölösleges az kérem jelezze màr.
rikk22@freemail.hu
Elöre is köszi

Nincs jelen

 

#6106 2013-12-29 07:46

mamo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Rikk!
Medrolt a háziorvos is felírhat.

Nincs jelen

 

#6107 2014-01-03 22:46

Evián
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok köszöntök ,mindenkititt az üj esztendö kezdetén.olvasgatom itt a komenteket,de egy sincs az enyemhez hasonló.Vagy legalább is nem,találtam eddig pedig nagyon keresném,tapasztalat csere miatt.Ugyanis,nekem nem hasmenés hanem ,pont az ellenkezóje,szorúlásos,dugó effektusom van.Kinoz is rendesen,de az alsó 10cmres szakasz van gyulladásba amit már 16 honapja nem tudnak,gyógyítani,mert a gyulladás nem múlik.Van valami ötletetek,hogyan szüntethetõ meg.Gyogyszerek amivel,probáltuk megszüntetni,Medrol,salofalk beöntés,xalazinkúp,most klion,hát nem szûnt meg .köszi ha valaki ír.üdv

Nincs jelen

 

#6108 2014-01-04 05:32

Ádám 15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Evián
szia! nekem gastros doki ajálotta -és bevált : 1-2 kanálnyi oliva olajat! és ez segít " kicsuszni,de nem csinál hasmenést.

Nincs jelen

 

#6109 2014-01-04 08:35

Evián
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Ádam, köszi,de azt már magamtól is kiprobáltam,nem vált be.Egyébként az omege3 ,van épp tesztelés alatt nálam.üdv azt hittem ez a forum pörgösebb.

Nincs jelen

 

#6110 2014-01-04 17:41

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Evián: ilyenkor szokták emelgetni a medrol adagokat, budenofalk hab, aztán immuran, ha az se akkor biológiai terápia. éééés, addig örülj amíg dugul. Ha jobban vérezne, akkor wc-re rohangálás lenne még keményebb kábellel is, nagyobb fájdalommal (vagy ha már üres vagy akkor simán csak a felgyülemlõ vérrel).
Így meg ricinus olaj, de csak kevés, (ha az aktív szén meg ilyen tv hirdetéses gyógyszerek nem szüntették meg a dugulást, hát ez meg fogja szüntetni... csak készíts be olvasni valót a budiba.) és sok, sok folyadék, lehetõleg leves nehogy a sóháztartás felboruljon.

Nincs jelen

 

#6111 2014-01-04 17:52

Evián
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A Medroltól,eszem az édességet,most szertném abba hagyni,nem jó a szemem is romlott,szerdánmegyek vissza a dokimhoz.Ma már nem vettem be a medrolt.Na érzem is a híányát,na de csak elõre nezek ,nem megy a fejembe,hogy nem lehet egy 10 cm es gyulladást megszüntetni.:( köszi hogy írtál.

Nincs jelen

 

#6112 2014-01-04 18:10

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Encort klizma beöntés? (nekem egy idõben használt, de úgy hogy elõtte langyos vízzel hagyományos beöntéssel kipucoltam a belem, különben nem tudtam bent tartani).

Lokális szteroid esetleg? Budenofalk hab? Az jól benntartható saját tapasztalat szerint. - ugyanakkor helyileg hat, és az egyéb mellékhatásai holdvilágarc, farkasétvágy, izomból fogyás, zsírba hízás, álmatlanság, depresszió stb nem jelentkeznek úgy mint orálisan, vagy vénásan.
Ha ezek sem, akkor immuran, ha az sem, akkor biológiai terápia, ha az sem akkor kés.

Legrosszabb esetben ha tényleg csak 10cm, ki is vághatják az nem vészes, még csak végleges sztóma sem lesz, csak egy heg.
Nekem 13 év colitis után az egészet ki kellett venni, (mert nekem a teljes vastagbelem be volt gyulladva évekig..) és megváltás volt :)

Szerkesztette: Rigor (2014-01-04 18:11)

Nincs jelen

 

#6113 2014-01-05 01:10

Evián
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Rigor  szia! Kösz ,hogy írtal,Te aztán megjárhattad a ,hadak útját,de mindenböl megpróbálok tanúlni.Salofalk,klizmát nem tudom benttartani,pedig probálom,mennyi kinlódás ez.Operáció,lehet élni ,vastagbél nélkül is ?Akkor hol szívodnak fel a vitaminok, tápanyagok?Meddig tart,a gyógyulás,hol vágják fel a beteget? Milyen élet minõségben lehet élni a mûtét után,és akkor teljes gyógyulás? Igen nekem azt mondja a doktor nõ,10 cm,de a bal oldalona bordám alatt is szokott ,fájni.Úgyan is Azt vettem észre elöször,hogy ott buborékszerû mozgás van,de még akkor nem találták,pedig már akkor vizsgáltattam,magam.a doki azt mondja ott van egy fordulat a bélbe és azert fáj de engem aggaszt,hogy ott is van gyulladás.Hát vannak kérdéseim,ha van türelmed, es nem zavaró varom a válaszod.üdv

Nincs jelen

 

#6114 2014-01-05 14:46

Babcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Evián ajánlom az élet vastagbél nélkül és az Élet Stómával topikot :)
A vastagbél a víz visszaszívását végzi. A tápanyagok felszívódása a vékonybélben történik

Nincs jelen

 

#6115 2014-01-06 10:11

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Evián: A tápanyagok mind a vékonybélben szívódnak fel, úgyhogy a mûtétbõl lábadozás után inkább arra kell figyelni, hogy el ne hízzál, hiszen hirtelen olyan dolgokat is nyugodtan megehetsz aminek régen már a látványától wc-re gondoltál. A vastagbélben már csak formálódik, tárolódik, meg vizet szív vissza a szervezet. Ne menj sivatagi túlélõtúrára. Egyébként ez kb 1-2 pohárnyi extra vízfogyasztásban mutatkozik meg, de észre sem veszed, mert ösztönösen egy picit szomjasabb leszel.
Hogy milyen életminõséget? Ezerszer jobbat mint elõtte:) - Be mersz menni egy moziba pelenka nélkül, és nyugodtan végig tudsz nézni egy filmet, fel mersz szállni a buszra, mersz reggelizni, nem kell attól félni hogy 2 percen belül wc-t kell találnod, nem görnyedsz kétrét a fájdalomtól, nem hánysz a görcstõl, szóval igazi áldás. Sõt! le se kell ülni a wc-re, állva meg lehet oldani, zacsi kilógat sliccen és kész.:P Jó, hát van az ember hasán egy vendégnyílás, nem leszel nehézatléta, ketrecharcos meg kidobóember, de az aktív szakaszban amúgy se.

De például amerikai példák alapján láttam olyat aki testépítõ lett, kigyúrta magát, a zacsit is bekente barnítókrémmel és úgy lépett fel. Vagy aki 50 évesen jégkorongozott, meg sziklamászó csaj is blogolt (a nõk szexis kis tasakvédõt szoktak varrni, van például szívecskés, stb, szóval még csak nem is valami szörnyûség).
Én például airsoftozok, és aki nem tudja meg nem mondaná, mert pont ott van a tárejtõ zsákom, az egyben véd is.
A gyógyulás nem teljes, illetve a legfõbb probléma, a gyulladt, tönkrement, elõbb utóbb rákosodás rizikójával kecsegtetõ vastagbél kikerül, de mondjuk több év medrol stb hozadékaként vannak ízületi fájdalmaim, a bõrgyulladásos dolgok is még néha emlékeztetnek hogy a betegség azért még köszöni szépen van, de csak mutatóba. Na meg a szorongásos depressziós zavar, stb - 13 év wc para és fájdalom, fõleg a vége felé amikor már majdnem meghaltam azért megtöri ám az embert.

Amikor nem volt olyan vészes féltem tõle, de most meg már úgy vagyok vele, hogy óóó ha én ezt tudtam volna, akkor évekkel korábban megcsináltatom magamnak, megkímélve magam egy csomó kínos helyzettõl, fájdalomtól, stb.

De ne gondolj erre, ez csak a lehetõ legrosszabb eshetõség! (és ez sem olyan vészes!)
Nekem semmilyen gyógyszer nem használt, a nagy dózisú szteroidok mellett is napi 20 wc mellett éltem, csajoztam, dolgoztam évekig. Bringával jártam mindenhova télen nyáron, mert arról bármikor lepattanhattam, félrevonultam, és mobil wc pakkba megoldottam a sürgetõ szükséget egy kis zacsiba, aztán kidobtam egy kukába és mentem tovább.

Egyébiránt a kerékpározás a beleket nem csak saját, de betegtársak tapasztalatai alapján is megnyugtatja! - Többen egymástól függetlenül magunktól jöttünk rá. Tehát amikor olyan rosszul voltam hogy a buszmegállóig se jutottam, többször haza kellett fordulnom wc-re, akkor bringán szépen bekarikáztam melóhelyig 13km-et para nélkül (télire snowboard cuccok, szembõl teljesen kemény szélálló térdvédõ és sosem fázol :P).

Nagyanyám húgának 20 éves kora óta van, elvan néha egy kis salazopirinnel és most lesz 80 éves.
Van akinek egy darabig aktív, aztán vagy 20 évig nem, nálad is simán elõfordulhat. Sõt, mivel nem vagy wc-re rohangálós, jó esélyed van hogy a szerencsésebb csoportba fogsz tartozni :)
Ráadásul ha idõben megérdeklõdöd a biológiai terápiát, vagy megtalálják azt a gyógyszert ami neked beválik, akkor soha nem is fogsz oda jutni ahova én (de ha mégis, nincs semmi félnivalód - bárkit aki hozzám hasonlóan sztómás, megkérdezed, mindegyikük megváltásnak fogja mondani, és azt mondja, hogy de jó lett volna már korábban:P).

Szerkesztette: Rigor (2014-01-06 10:12)

Nincs jelen

 

#6116 2014-01-06 10:18

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Evián: a benntartásra azt a trükköt találtam ki, gyógyszertárban vettem hagyományos beöntõszettet, langyos melegvízzel adtam 1-2 rendes beöntést, így alul kipucolódott, illetve a bél hozzászokott a nagyobb adag feszítõ vízhez.
Ezek után ha kijött, akkor az a pici beöntést könnyû volt benntartani, ráadásul nem keveredett a bélsárral, így sokkal hatékonyabban felszívódott és másnapra elállította a vérzést.
Amikor már az érintéstõl is fájt, meg esélytelen volt bármi beöntés, akkor kaptam budenofalk habot, amit nagyságrendekkel könnyebb bent tartani!!! (vékony beöntõ csõr, bemegy a cucc, és a hab bent fúvódik fel, ráadásul nem folyós, így könnyebben bent marad).
Beöntés után pedig azonnal bal oldalon oldalfekvés, sõt ha tudod jobb eleve fekve beadni. Pont ahogy a doktor "megnézi" a fenekedet (forduljon a bal oldalára húzza fel a lábait kissé). Az a póz ideális a beöntés/hab beadására is.
Pszihés megnyugvás kedvéért azért egy gumilepedõ nem árt. :P (Murphy alapján ha van, akkor nincs rá szükség, ha nincs akkor jó lett volna... :P )

Szerkesztette: Rigor (2014-01-06 10:22)

Nincs jelen

 

#6117 2014-01-06 11:14

Evián
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Köszönöm,kifogom próbálni,a biztatás meg külön jóérzést keltett bennem,szerdán viszek székletmintát mert még azt se sikerült,eredménnyel megvizsgálniuk,nem értékelhetõ címszóval vissza jött a válasz.Pedig úgy hallottam az fontos,a gyógyszer, beállítása kezelés szempontjáböl. Ez igaz? Köszi jó hogy valaki itt vissza ír.üdv:)

Nincs jelen

 

#6118 2014-01-07 12:26

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Crohn betegségre milyen multivitamint ajánlotok?
Köszi a válaszokat! :)

Nincs jelen

 

#6119 2014-01-07 12:42

Babcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Multit nem szedek. Cvitamin, d-vitamin, magnézium, cink, calcium.
Ha rossz a vasam akkor meg ezt: Ferroglobin B12( sok más is van benne) ez nagyon bejött!

:)

Nincs jelen

 

#6120 2014-01-07 13:16

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Az Actival extrat mi szedhetjük? vagy az immunrendszerünk miatt nem?

Nincs jelen

 

#6121 2014-01-08 14:12

Evián
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Figyelem,colitiszesek! Akinek nem használnak a gyulladás csökkentõ gyógyszerek,akkor ha még nem próbálták a kliont probálja.Én ajánlottam a dr nak,és mondta megpróbálhatjuk,de nem tudja hogy az erõs medrol után fog e hatni. De hatot, lehúzta nekem a gyulladásomat. Csak gondoltam ez is egy jó tapasztalat. Ha valakit érint,budenofalkkot írt fel 3x1 hát azzal még nincs tapasztalatom.De gondolom,jobb mint a medrol amirõl most talán sikerûl lejönni.ha valaki írna köszi

Nincs jelen

 

#6122 2014-01-08 14:14

Evián
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Persze azt itt olvastam a ti komentjeitekbe,hogy a klion,is gyulladás csôkkentõ. Már medérte itt lennem :) pusza mindenkinek.

Nincs jelen

 

#6123 2014-01-09 06:26

Ádám 15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Evián
szia! ha van FB,hozzáférésed és pörgösebbet akarsz mint itt ?! gyere oda : Chronh_Colitis Baráti kör./ csak ha akarsz/

Nincs jelen

 

#6124 2014-01-09 09:29

Evián
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Ádám! Kösz Hogy meghívtál,de nem tudom ,hogy léphetnék be,van face profilom,beírtam a chronh colitis baráti kört de nem dobta ki ,h van ilyen.Kérdésem is lenne ,ez zárt csoport ugye? Ird meg mi modón,csatlakozhatnék.:)

Nincs jelen

 

#6125 2014-01-10 03:56

Ádám 15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

https://www.facebook.com/groups/1431056 … 9/?fref=ts
"Crohn-colitis.hu" Baráti kör - "Elõszoba"

    Ez a csoport a Crohn-colitis.hu oldal Baráti körének "elõszobája". Létezik egy idegenek számára nem látható, rejtett csoport, ahol egy baráti kör vár téged! Ha Te vagy valamelyik családtagod valamily...
    6 tag · Csatlakozás a csoporthoz

Evián
szia! ide jöhetsz. üdv.

Nincs jelen

 

#6126 2014-02-06 10:29

Vivien21
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én 21 éves vagyok, 2 éve Crohn-beteg. Szedtem Salazopirynt, Imurant de sajnos mindettõtõl hasnyálmirigy gyulladást kaptam.Ezután kaptam a Humira ínjekciót sajnos ez nem vált be mert allergiás reakciót váltott ki,most a Remicade infúziót kapom már csak kéthavonta de ugyanaz a reakció mint a Humirára. Hõemelkedés vagy láz, végtagfájdalom, nagyon rossz közérzet, fáradtság, mellé még hasfájás fejfájás, szédülés.Az eredményeim negatívak, elvileg jól kellene lennem.De ha az infúziót abbahagyom gyógyszer már nincs rá csak a Medrol.
Nem volt valakinek hasonló tünete?

Nincs jelen

 

#6127 2014-02-06 21:06

Evián
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Attila írásához szeretnék hozzá szólni,szuper, hogy ilyen remekül gyógyítod magad,kár ,hogy elõbb nem sikerült rátalálnod:(.Megkérdezném,mennyi idõn belül,volt hatásos,a propur propolisz csepp? Talán nálam is használna, minden képpen kiprobálom.Colitises vagyok,nem túl sok hasnenéssel,inkább dugulásos  majdan olyan szorulásos,effekttekkel mint ha szükület lenne küzdök.Bocs ezt azért írom,mert a doki is és itt is hasmenéses tüneteket írtok,de rám ez nem igazán,igaz.Nos jó ,hogy ismét lesz egy reményem,ezzela propolisszal kb meddig probáljam? Köszi ha írsz Üdv:)

Nincs jelen

 

#6128 2014-02-09 09:35

Evián
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Köszönom szép napot jó hétvégét:)

Nincs jelen

 

#6129 2014-02-09 13:11

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Be ne dõljetek, amit Scmidt Attila leír, az egy szép anyagi lehúzás, rosszabb esetben még ronthat is az állapoton.
A sarlatánok szokásos fegyvertárát elsüti, a tanúvallomásos bizonyítéktól kezdve, csúsztatás, hazugság, alapvetõ csalárd érvelési hibák (természetes=jó, tehát nincs mellékhatása, alapvetõ biológiai fizikai ismeretek hiánya, hamis állítások sora). 

Gusztustalan, undorító dolog amit mûvel. Be ne dõljetek. Sajnos az ilyet a törvény még nem bünteti, de már vannak kezdeményezések az ilyen gyalázatos dolgok visszaszorítására.

Még a pofátlan elnevezésû tények-tévhitek - Szendi-féle féligazságokkal csúsztatásokkal és hamis állításokkal zsonglõrködõ áltudományos oldalra is hivatkozik.

Nincs jelen

 

#6130 2014-02-10 13:39

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Mit is ír a Schmidt Attila? Vagy lemaradtam, vagy már nem emlékszem.

Nincs jelen

 

#6131 2014-02-10 16:06

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia mendi63!

Nem maradtál le, szerintem egyszerûen ki lett törölve - a propoliszról és annak hatásáról írt  bõvebben.
Azt nem tudom miért moderálták, viszont ha már errõl van szó akkor nem elõször olvasok Rigortól  kissé . .hogy is mondjam, sajátos hangnemû hozzászólást ..
Na már most, ne döntse már el senki hogy a kedves olvasó mit akar kipróbálni, mit fog kipróbálni; sokkal célszerûbb lenne úgy megfogalmazni a véleményét, hogy ezzel vagy azzal nem ért egyet.
Nem vagyok paleos de már olvastam tõle szintén erõs megfogalmazású írást a paleos topicban vagy a Szendivel kapcsolatban.
Valakinek ez használ, valakinek az. És a Schmidt Attilának használt ezek szerint a méz és társai.
Amúgy meg ne linkelgessen mindenféle szkeptikus blogokat attól még,hogy õ nem hisz benne, más hiheti.

Nincs jelen

 

#6132 2014-02-10 16:07

Evián
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Azt írta ,hogy hosszú,keresgelés ,mindenféle alternatív szerekkel, aloeverás termékekkel,kisérletezgetése után,a propolisz cseppek,neki használtak.Valóban,gyulladás csökkentõ hatása van,mert ma vettem,én is 1500 ft volt,van alkoholtartalma,és ezért kicsit parázok,bevenni nehogy ,felmarja a gyulladt  vastagbél,szakaszt.Na de ez nem hinném ,hogy ennyire nagy lehúzás 😳.De azt viszont nem tudom hova tünt az irása.😁 Ti se? A Varga féle gombák is csak néhányaknak,segítenek,akkor az is lehúzás.? Nekem nem,pl pedig 4 gasstrot beszedtem😒 na p

Nincs jelen

 

#6133 2014-02-10 16:07

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ja, bocsánat most látom, hogy az alternatív módszerekben szerepel az írása de õ maga ki van tiltva.

Nincs jelen

 

#6134 2014-02-10 16:09

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Evián !

Pont egyszerre írtunk!   :)

Ott van az alternatívban az írás!

Nincs jelen

 

#6135 2014-02-10 16:09

Evián
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv:)

Nincs jelen

 

#6136 2014-02-10 16:17

Evián
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia,igen pont most írtam én is😊Neked mi a véleményed,?Mert én most kezdem,a keresgélest Varga félé cucc kihúzva,nem használt pro gastro825 ételkiegészítónél se volt semmi javulás,hát így haladok majd és proszálok ,itt leírtakat.

Nincs jelen

 

#6137 2014-02-11 15:55

Jane
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Dr Chen probiotikumáról van vkinek tapasztalata?

Nincs jelen

 

#6138 2014-02-26 18:13

Timcsyke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Már egy ideje aktív a crohnom, most imurant, salofalkot szedek és ezek mellé 5. napja kliont is 2*1-et. Az elsõ két nap kezdtem érezni, hogy hat és nem is volt hasmenésem, elmúlt, aminek örültem, aztán harmadik napra rá újra kezdõdött :( vizes hasmenésem lett újra, úgy érzem egy kicsit rosszabb, mint volt. Ez a Klion hatása?
Viszont mikor elkezdtem szedni elõtte egy hónappal meg voltam fázva, és egy heveny hörghurutom is volt. Valaki tud vmi jó tanácsot adni? :) vagy választ...köszi

Nincs jelen

 

#6139 2014-03-09 10:24

tuur
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok! Van 5db Salofalk szuszpenzióm.Most vettem észre,hogy áprilisig felhasználható.11. kerületben átadom.      E-mail: tuur@freemail.hu

Nincs jelen

 

#6140 2014-03-11 08:20

Evián
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok ! SOS orvos kéne,mert a colitis lángol,vérzik fáj
a,bal oldalon ,a sigmabélnél.Minden hajlat csuklom,bokàm könyök,csípõ,ahol izületek vannak konkrétan alig tudok felkelni.A hátam ,közepe beszakad,és a dr azt mondja menjek a reumatologiára,,,,,,,Tessssééék?...ezek a vastagbél gyull mellék hatásai.A budanofalk mellett,a😚😨asalazopirin mellett,de az alapbetegségemet kéne gyögyítani,,,,,Vagy mi van ?... Másik dr kell mert ez .....futószalagon nyomja az ipart.Budapesten,a délpestibõl ne😒A margíthídnál levõ magán meg nagyon drága regebben nála is voltam többszôr de,most kp híjján nem tok menni.köszi ha valaki ír.

Nincs jelen

 

#6141 2014-03-12 21:12

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Evián: irány a sürgõsségi, - hívj betegszállítót. Ha durva, mentõt. Vetesd fel magad kórházba. Az épp ügyeletes orvos majd ellát, adnak infúziót, szteroidot, ultrahang, stb.

Nincs jelen

 

#6142 2014-03-12 21:14

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nincs jelen

 

#6143 2014-03-16 17:10

Norbika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok'Par eve Crohnom van. Budenofalkot szedek(elotte Entocort) majd tavaly nyar ota Immurant is szedtem mert megmutottek. Az immuran verszegenyseget okozott igy abbahagytam.  A problemam az, hogy nagyon zavar az arcpuffadas amit a budenofalk okoz. Szerintetek van valami alternativa-e helyett? Esetleg ha kevesebbett szednek be belole, akkor csokkenenek a tunetei?

Nincs jelen

 

#6144 2014-03-16 19:19

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv: Nekem colitisem van és nagyon kemény a hasam étkezések után és feszülés érzés jön sokszor megmozdulni se akkarok ugy nyilal fáj!! Tud valaki valamilyen gyoygszert bélpufadás ,gázok, elenn??? Degasint vagy a espumisam gyögyngyét valaki probálta hosszutávon lehet szedni ezeket??

Nincs jelen

 

#6145 2014-03-17 16:00

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia  öcsi! Áfonya lé vagy joghurt ami könnyít rajtad.

Nincs jelen

 

#6146 2014-03-17 19:11

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv: van olyan gyogyszer amivel közöbösiteni tudjuk a medrol melékhatását??
És milyen gyogyszereket ajánlotok a mindennapokra  hogy a csontok és izületek visszaáljanak a régi kerékvágásba??

Nincs jelen

 

#6147 2014-03-17 19:15

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia öcsi!A megye melyik oldaláról írsz?

Nincs jelen

 

#6148 2014-03-17 19:21

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ezt nem értem! Zsoltiihh

Nincs jelen

 

#6149 2014-03-17 19:21

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nógrád megye melyik részérõl írsz?

Nincs jelen

 

#6150 2014-03-17 19:25

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Északi rész Mátra lába

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB