#6201 2014-05-24 18:57

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia!

Nekem a phlogosol oldat jött be   -  ezekre jó; ha gondolod ezt is kipróbálhatod; egy kis üveg olyan majdnem ezer ft-ba kerül.

(Helyi fertõtlenítõ és gyulladáscsökkentõ hatású készítmény.
A készítmény külsõleg a száj ill. a torok öblögetésére, ecsetelésére használható az alábbi megbetegedések esetén:
- meghûléssel járó torokfájás;
- influenzajárvány esetén a cseppfertõzés megelõzése;
- heveny garat-, mandula-, gége-, szájnyálkahártya-, és fogínygyulladás;
- krónikus garatgyulladás;
- herpeszes szájnyálkahártya-gyulladás;
- a nyelv felületes gyulladása;
- fekélyes fogínygyulladás, fogágy-gyulladás;
- foghúzás elõ- és utókezelése, száj- és garatûri mûtétek utókezelése;
- kiújuló afta;
- a szájnyálkahártya mûfogsor, forró étel, vegyszer okozta sérülései)

Nincs jelen

 

#6202 2014-05-24 20:19

Erzsoka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Sosi46
Próbáld meg még a Glycerinum boraxatum gélt ( kisbabáknál is használják szájpenészre, ez talán enyhíti a fájdalmat ).
Mielõbbi jobbulást!

Nincs jelen

 

#6203 2014-05-24 20:38

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Köszönöm a hasznos tanácsokat,,, megfogadom. :)
Remélem valamelyik használni fog,,,

Nincs jelen

 

#6204 2014-05-25 16:44

eszti87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni!! Nyilván mindenkinek a saját nyomora a legrosszabb és a saját kérdései a legsürgetõbbek, de nagyon fontos lenne, ha válaszolnátok! Köszi :)
Tehát a problémám: Új orvosom lett, vele új gyógyszereket is kaptam, holnap kezdem az új gyógyszerek szedését. Eddig a pentasat szedem, meg a medrolt. Holnaptól ezek mellett jön az Imuran kezdõ 50 mg-al napi 1, meg Supplin 2x1. A kérdésem, hogyan vegyem be? Lányos zavaromban az új orvost nem kérdeztem meg és az úton vakartam a fejem, hogy mekkora idióta vagyok.. A gyógyszertárban azt mondták a pentasaval ne próbáljam meg bevenni a medrolt (ezt soha nem mondták nekem, de eddig sem egyszerre vettem be a kettõt) a többit meg dobjam be a medrolal együtt. Biztosan jó ez így? Egyek elõtte vagy közben vagy utána vagy hogyan? Bocsánat a hülye kérdésekért, de a mellékhatás cimborák nem hagynak el a medrol miatt és nem szeretnék rosszul lenni, mert bénázok már a gyógyszer bevétele alatt is :D Nagyon köszönöm Mindenkinek a segítséget elõre is!

Nincs jelen

 

#6205 2014-05-25 20:14

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia!

Én colitises vagyok. Az imurant ismerem és a medrolt a többit nem.
Imurant étkezés elött vedd be 1 vagy fél órával. Én így szedem.
Amúgy a betegtájékoztatóban úgy van hogy evés elött 1 órával.
Persze, hogy ha sietek reggel dolgozni akkor evés elött 20 perce veszem be.
Medrolt mindig evés után vettem be. Ami fontos ,hogy gyomorvédõt szedj hozzá.

Nincs jelen

 

#6206 2014-05-26 13:27

eszti87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Köszönöm válaszod! Már bevettem mindent, úgy ahogy írtad, kicsit nyomott lettem a supplin után, szédelegtem. Ha valakinek még lenne tanácsa szívesen fogadom! Köszi

Nincs jelen

 

#6207 2014-05-29 10:44

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv: Medig lehet szedni a Medrolt tudja valaki lehet folyamatosan 3-4-5 évig is ???
Melyek azok a melékhatások mikor azt mondják hogy állj???
Én most már több mint 2 éve szedem folyamatosan most ezt szedem jelenleg a colitisemre 3X2 250mg Salofalk +16mg Medrol + 2X250mg klion de már 2 ével ezelött azt mondták a  csontsürüségvizsgálaton olyan a lábam mint a 80 éveseké :(  Medrol elhagyása után volt már olyan is lábra nem birtam állni :(
ezekre van valami tapasztalatotok vagy más gyogyszeres kezelés ami nem roncsol anyira és hatékony???
Válaszotokat elöre is köszönöm!

Nincs jelen

 

#6208 2014-05-29 12:12

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Az orvosod nem javasolt más terápiát? Imuran, esetleg biológiai kezelés? Minél elõbb kérdezz rá, és ha csak a medrolt hajtaná így évek után is, inkább keress másik orvost, mert ez így többet árt lassan, mint használ sajnos.

Nincs jelen

 

#6209 2014-05-29 14:22

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Volt már biologiai kezelés 1 évig remicade de abahagyták állitolag nem hozott olyan várt eredményt most a Humirát pedzegetik hogy majd azt fogom kapni de még nem 100% :(

Nincs jelen

 

#6210 2014-05-29 19:30

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Medrol mellé mit szedsz? Kálium?

Nincs jelen

 

#6211 2014-05-29 20:19

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hello öcsi.

Az én helyzetem is majdnem olyan,mint a tied.Szedem napi szinten a 16 mg medrolt,plusz az asacolt,ami 3x2.
Kliont azt csak néha napján.Lassan már 9 honapja.Nekem igy jo a dolog.Nem vagyok tõle boldog,de ha másképp nem megy,akkor marad ez.Mellesleg van még pár gyogyszer,kezelés,ami segithet.Csontsûrûségi vizsgálaton a mult héten voltam.Az eredményt várom.Szteroidot ellensulyozd pár nagy mennyiségu kálcium-kálium-D-C vitaminnal.Na meg vegyél proteinport is.Leépiti az izmokat is a szteroid.Probálj kevesebb cukros dolgot enni.

Nem akarok ijesztgetni senkit.Csak kimásoltam,hogy milyen mellékhatasai lehetnek sajnos:

--A következõ mellékhatások jellemzõek az összes, egész szervezetre ható kortikoszteroidra. Felsorolásuk ebben a listában nem jelenti feltétlenül azt, hogy a konkrét eseményt megfigyelték ennek a kiszerelésnek az alkalmazása kapcsán is.
Pangásos szívelégtelenség kialakulása arra hajlamos betegeknél, magas vérnyomás, szteroid okozta izombetegség, izomgyengeség, csontritkulás, steril csontelhalás, csigolyatörések, csonttörések, ínszalag-szakadás (elsõsorban az Achilles-íné), fekélyképzõdés esetleges vérzéssel vagy átfúródással, gyomorvérzés, hasnyálmirigy-gyulladás, nyelõcsõgyulladás, bélátfúródás, emelkedett májfunkciós értékek, elhúzódó sebgyógyulás, pontszerû bevérzések a bõrön, véraláfutások, elvékonyodó, sérülékeny bõr, nátrium-visszatartás, káliumvesztés, vízmegkötés, fehérjebontás következményes negatív nitrogén-egyensúllyal, a sav-bázis háztartás felborulása, koponyaûri nyomásfokozódás, jóindulatú koponyaûri nyomásfokozódás, görcsrohamok, pszichés zavarok, mellékvesekéreg-túlmûködéshez hasonló állapot, az agyalapi mirigy és a mellékvesekéreg közötti hormonális szabályozás gátlása, a szénhidrát háztartás zavara, cukorbetegek fokozott inzulin- vagy szájon át alkalmazandó vércukorszint-csökkentõ gyógyszer (ún antidiabetikum) szükséglete, rejtett cukorbetegség megjelenése, gyermekekben a növekedés gátlása, menstruációs zavarok, szürkehályog, a szembelnyomás emelkedése, kidülledt szem, a fertõzések tüneteinek elfedése, lappangó fertõzések fellángolása, opportunista kórokozók okozta fertõzések (normális immunrendszer esetén ezek a kórokozók fertõzést nem hoznak létre) kialakulása, a szervezet bõrpróbákra adott válaszának csökkenése, túlérzékenységi (allergiás) reakciók.
Beszámoltak a Medrol alkalmazásakor a rosszindulatú lágyrészdaganatok egyik típusának, az ún. Kaposi-szarkómának a kialakulásáról. A kezelés megszakítása klinikai javulást eredményezhet.

Nincs jelen

 

#6212 2014-05-29 20:59

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv: Kellene szedni Kaliumot? Az mire jo?

Nincs jelen

 

#6213 2014-05-29 21:14

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A medrol kivonja a szervezetbõl a káliumot, azt pótolni kell, 16mg-nál már érdemes legalább kaldyum 600mg-ot szedni mellé. És valami gyomorvédõ sem árt, controloc vagy quamatel. De ha évek óta kapod a steroidot és ezeket nem mondta el a doki, én továbbra is javaslom, hogy nézz egy jobb orvos után. Az orvost keresek topicban nézz körül, hogy a lakóhelyeden kihez lenne érdemes menni.

Szerkesztette: kew (2014-05-29 21:18)

Nincs jelen

 

#6214 2014-05-31 22:23

Hellóó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Azért léptem be a csoportba, mert sokan vannak hozzám hasonló colitisesek, akik nem hisznek a gyógyszerekbe és nem is használtak nekik. Nálam 2009-ben kezdõdtek a tünetek. Jöttek a gyógyszerek szép sorban, salofalk, budenofalk, pentasa, medrol, imuran. Nem hatottak és jött volna a biológiai kezelés amitõl már a nevére is kivert a víz. A második kórházi turnusomkor megismert szobatársam ajánlotta, hogyha gondolom próbáljam ki a Forever termékeket. Beszéltem, és késõbb találkoztam is az egyik (nem is tudom talán) termék forgalmazóval aki szintén colitises volt. Szkeptikus voltam, ezért nézegettem a neten. Nem kerültem közelebb, voltak akik istenítették, mások szidták a termékeket. Végül is belevágtam, gondoltam próba-szerencse. Pár hónap múlva végre hatottak a készítmények. :) Szóval én csak ajánlani tudom a termékeket, nekem beváltak bár drágák, de 2 éve már gyógyszereket se kellett szednem.

Üdv.

Nincs jelen

 

#6215 2014-06-01 09:13

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia!

Én is colitises vagyok. Írd le légyszíves, hogy milyen termékeket próbáltál ki amitõl jobban lettél.
Elõre is köszönöm. Meggyógyultál vagy tünetmentes lettél?

Nincs jelen

 

#6216 2014-06-01 09:31

sosi46
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,,,,
A termékek, jók, de ahányan vagyunk crohn- colitisesek mindenkinek egyéni a betegség lefolyása,
ami az egyiknek jó lehet a másiknak pont az ellenkezõje.
Én sem zengek dicshimnuszokat mikor, a sok gyógyszert szedem,,,, de azok nélkül már nem lennék,
pedig mindent ami a pénztárcám engedte kipróbáltam.
Egyedül a biológiai kezelés segitett, most kutya bajom.
De mindenki eldönti neki mi az elképzelése a gyógyszer szedéssel kapcsolatban.
Amennyiben segit és tünetmentes akkor az a legelõnyösebb a beteg számára ha elhagyhatja a gyógyszereket.
De sajnos még nem találták meg a teljes gyógyulást jelentö kezelést a betegségünkre.

Nincs jelen

 

#6217 2014-06-01 20:13

Hellóó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Forever termékeket szedtem elég sokfélét, de leginkább propolist, és még különféle méhpempõs termékeket. Nehéz így leírni mert nem mindegy, hogy milyen stádiumba vagy, ettõl függ a termék és az adagolás is. Ha gondolod megadom a termékekkel foglalkozó elérhetõségét privátba.
Tünetmentes vagyok nem merem elkiabálni, hogy meggyógyultam. :)

Én is úgy gondoltam, hogy mindenki döntse el, hogy mi kell. Azt sem jelenthetem ki, hogy mindenkinek segítenek a termékek, mert nem reagál mindenkinek ugyan úgy a szervezete. Csak felajánlottam egy lehetõséget. Örülök, hogy nálad hatásos volt a biológiai kezelés.

Nincs jelen

 

#6218 2014-06-01 22:44

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hellóó írta:

Sziasztok!

Én is úgy gondoltam, hogy mindenki döntse el, hogy mi kell.

Azt hiszem ennyi is elég, a termékbemutatóra már nem lesz szükségünk. A társaságnak elég határozott véleménye van a szóban forgó étrend kiegészítõrõl....és  nekem is. A Fórumon az ilyen kereskedelmi forgalomban lévõ termékek népszerûsítése nem megengedett. Remélem érthetõ voltam.

Nincs jelen

 

#6219 2014-06-02 01:33

Bordás
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Rövid leszek és tömör:
Anno kipróbáltam és még rosszabbul  lettem tõle... Nekem ennyi elég is volt belõle. (Forever Living termék)

Nincs jelen

 

#6220 2014-06-02 05:32

maKACS
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Anno talán 5-10 perc volt, hogy elköszönjek az elsõ megkörnyékezõ FLP  ügynöktõl,  miután  a vastagbélgyulladás hívószóra elkezdett  tukmálni valami béltisztító cuccot,  ami "mintegy smirgli lesikálja a lerakódásokat"... Nem értette miért nézek olyan csúnyán...

Nincs jelen

 

#6221 2014-06-02 19:29

Hellóó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Tisztelt Captain, aki kegyetlen moderátor is! :D

Ha tényleg úgy gondolná akkor ténylegesen is hagyná, hogy mindenki maga döntse el, hogy mit akar, nem pedig a "teljesen szubjektív" véleményük formálná ezt a fórumot.
Nem is gondoltam termékbemutatóra, akkor csatlakoztam volna az ÖRÖKKÉ családhoz :P
A társaság alatt az ide regisztráltakat érti? Mert ha igen akkor nem hiszem, hogy az összes ember véleményét ismeri.
hacsak nem jövõbelátó. :)

Nem vagyok nagy fórumozgató (bár az írásaim hosszából inkább mást lehetne leszûrni :P ) és nem is leszek szerintem. Akit érdekel nézzen utána neten vagy ismerõsöktõl kérdezõsködjön. A legfontosabb, hogy higgyen mindenki gyógyulásban és magában.

Kegyetlen Kapitány Moderátor Úr, remélem Én is érthetõ voltam. :) Annál is inkább, mert nem fogok reagálni az esetleges Ön vagy mások válaszára. Az oldal lényege egymás segítése ne a másik piszkálása legyen.

Nincs jelen

 

#6222 2014-06-02 19:49

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hellóó írta:

".. Annál is inkább, mert nem fogok reagálni az esetleges Ön vagy mások válaszára. Az oldal lényege egymás segítése ne a másik piszkálása legyen..."

Nem is kell...
a gonosz és kegyetlen

Nincs jelen

 

#6223 2014-06-02 20:09

maKACS
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hellóó, a jövõt nem látni,  a múltat viszont igen. A fórumét  pedig megnézni is egyszerû: csak olvasni kell hozzá. Érdemes azzal kezdeni írás elõtt,  s nem csak fejest ugrani bele.

(Fórumon meg nem reagálni a másikra kicsit nonszensz, fõleg moderátori iránymutatásra.)

Szerkesztette: maKACS (2014-06-02 20:21)

Nincs jelen

 

#6224 2014-06-02 20:11

nyirike
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Mivel a Forever termékek gyomor/béltisztító hatásúak, így leginkább savasságot és hasmenést is elõidézik.
Nálam is ezt váltotta ki, nem ajánlom senkinek!

Nincs jelen

 

#6225 2014-06-05 18:35

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv: Haspufadásra vagy vastagbélpufadásra(Bélgáz) van valami jo gyogyszer??

Nincs jelen

 

#6226 2014-06-05 23:52

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nálam a kaukázusi kefír talán. Esetleg buscopan?

Nincs jelen

 

#6227 2014-06-06 08:39

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A Buscopan nekem jó volt; illetve Meteospazmil. Nézd meg, próbáld ki, hátha... nekem kimondottan jót tett.

Nincs jelen

 

#6228 2014-06-06 18:49

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv: Kalcium magnézium cink,+kaldyum ,D-vitamin,C-vitamin 1000mg ezeket szedem a medrol mellé + pantropazol
Vitaminokbol tul lehet lépni a napi adagot vagy nem érdemes nem fog jobb lenni??
Csontsürüség vizsgálaton aztmondták olyan a lábam mint a 80 éveseké :( már több mint 4 éve kisebb kihagyásokal szedem a medrolt 32-16 mg ingázva mikor hogy van az állapotom!

Nincs jelen

 

#6229 2014-06-07 10:43

Doni Brasco
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Milyen állat engedi ezt neked,már ne haragudj????Biológiai kezelés????Mi van,amikor nem szeded,mik a tünetek??

Nincs jelen

 

#6230 2014-06-08 01:02

lufi38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok! Nekem a 16éves lányom crohn beteg. Három évig tünetmentes volt, de idén márc. közepétõl újra megy a hasa. A vastagbélen volt szûkület. Kapott Budenofalkot és Salofalk klizmát, 1 hónap múlva jobban lett, de rá 2 hétre a gyógyszer mellett újra jobban ment a hasa. Persze fogyott is. Most ezek mellé még Entocort klizmát is kap. Valakinek van tapasztalata ezzel? A másik, hogy az Entocort-ot elég nehéz beadni, legalább is magának nem igen megy( nagy és elég kemény az üvege) Valami öltet, hogy hogyan boldoguljon vele egyedül( osztálykirándulásra menne a többiekkel). Elõre is köszönöm a javaslatokat.
Üdv: lufi38

Nincs jelen

 

#6231 2014-06-08 12:08

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

lufi38
Ha kimarad pár napig?
Illetve a Salofalk klizmát könnyebb beadni.

Nincs jelen

 

#6232 2014-06-08 12:10

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

öcsi
nézz körül doki ügyben... valami nem kóser...

Nincs jelen

 

#6233 2014-06-08 15:04

lufi38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Most kezdtük az Entocortot, és 1 havi adagot írtak fel.. Az orvos nem akar más szteroidot adni. A Salofalkkal nincs gond, azt beadja de a másikhoz kicsi a keze meg erõsebben kell nyomni, meg az üveg is nagyobb.
Egyébként az I. gyermekklinikára járunk.

Nincs jelen

 

#6234 2014-06-09 09:05

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv :Gyogyszerektöl van az hogy szakad rolam a viz mindenhonnan ha kimegyek a napra ??
Medrolt szedek 24mg,salofalk tableta 3X2 500mg,pantrapazol,+ vitaminok.

Nincs jelen

 

#6235 2014-06-10 12:41

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

öcsi!

Lehet azért szakad,mer' k...va meleg van  :-))) én úgyanúgy izzadok nélküle,mint anno vele.

Nincs jelen

 

#6236 2014-06-19 13:10

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv mindenkinek,aki még itt van!
Kérdésem lenne:kb 1 hónapig szedtem entocortot március-áprilisban 2x1 majd egy pár napig 3x1 adagban.Nem tudtam,hogy le kell építeni,illetve úgy tudtam,hogy nem,úgyhogy abbahagytam.....Tudja valaki,hogy ilyenkor mi van???Akkor hányingeres tünet volt,most párt hete a hasam szórakozik.Az érdekelne, hogy lehet e összefüggés,hogy nagy bakot lõttem e???

Elõre is köszönöm mindenkinek!

Nincs jelen

 

#6237 2014-06-19 22:03

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szerintem túl rövid ideig szedted, még csak most kezdett volna el hatni. Azzal, hogy hirtelen abbahagytad nem lehet akkora probléma, úgy mint pl. a medrolnál. Nem kellett volna még abbahagynod a szedését.

Nincs jelen

 

#6238 2014-06-20 10:55

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hja,igaz.Azért hagytam abba -orvosi javallatra- mert amúgy nincs bizonyítva, hogy lenne gyulladás vékonybél vagy felszálló vastagbél területén,ahol ez hat.Kapszuláztam 2012-ben,negatív lett.Ellenben akkor steroidot (8mg/nap) szedtem 3 hónapja legalább.Azt viszont nem tudom pontosan, hogy ez mennyire torzítja az eredményt...???

Nincs jelen

 

#6239 2014-06-25 15:10

LPetra
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok! Colitis ulcerosa-t állapítottak meg nálam 2 hete, de már 2,5 hónapja véres a székletem, csak az ellátórendszer ennyi idõ alatt futtatta át a vizsgálatokat... Salazaporynt kell szednem 1 hónapig 3X2-t. Szed valaki ezt? Illetve van tapasztalat róla, hogy mennyi idõ után szûnik meg a véres széklet? Elég lehangoló ezt látni reggelente, bár nyilván ez a legkevesebb. Köszi elõre is a választ!

Nincs jelen

 

#6240 2014-06-25 17:06

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én szedtem Salazopyrint, de erõs hasfájásom lett tõle. Azt mondták, hogy ez eléggé gyakori ennél, és ilyenkor mást írnak fel. Ez a legrégebbi gyógyszer és ha jól tudom még a nem elõrehaladott betegeknél alkalmazzák. Akkor gondolom neked nem a legsúlyosabb a helyzet. A véres széklet több hónapig is eltarthat, ez attól függ, hogy a fekély mikor gyógyul be. Én azt mondom, hogy salazopyrin mellett próbálj meg gyógynövényeket is, amik a fekélyt gyógyítják. Neked nem fájt a hasad, csak vérzésed volt?

Nincs jelen

 

#6241 2014-06-30 16:31

Franci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Udvozlok minden kedves tagot!
Nalam egy hete vegeztek el a kolonoszkopiat minek soran a kedves doktor ur megallapitotta, hogy Morbus Crohn. Meg csak a szovetminta eredmenyeket varjak es bevezetik a kortikoszteroid terapiat. Szeretnem kerdezni foleg a kedves holgy bajtarsaimat, hogy hogyan reagalt a boruk a terapia soran? Mivel igen fiatal vagyok aggasztoak azok a dolgok amiket olvastam. Meg lehet e ezeket elozni? Koszonom szepen a segitseguket!

Nincs jelen

 

#6242 2014-07-01 00:01

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Mennyit kell szedned, és hogy kell csökkentened? Nem mindenkinél egyformák a mellékhatások. Nekem a bõröm egyáltalán nem repedezett, hátamon és a homlokomon volt kiütés. Sokat híztam (ami nem baj mert csontkollekció vagyok) az arcom, térdem, könyököm vizesedett. Nagy volt az étvágyam és keveset tudtam aludni. A testem visszanyerte az eredeti formáját a kúrát követõ 2-3 hét után. Úgy tudom ezek a leggyakoribbak, ilyenekre számíthatsz. Vannak olyan elméletek, hogy közben sok folyadékot kell inni és kerülni a sós ételeket-elvileg akkor kevésbé lesz tõle golyó az ember, de fene tudja :D Titok hogy hány éves vagy?

Nincs jelen

 

#6243 2014-07-01 14:22

Franci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Koszonom szepen a valaszt. 23 eves vagyok. A testsulynovekedes nalam se okoz nagyobb problemat mert elegge lefogytam. Azt mondtak hogy egy het mulva vezetik be a terapiat ugyhogy meg nem tudom pontosan hogy mit es mennyit fogok szedni. Csak ugye mint a legtobb fiatal holgynek nekem is fontos a kulso ;-)

Nincs jelen

 

#6244 2014-07-03 17:32

Csillusz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

99' óta van colitisem amibõl a tünetek miatt chronra hajló lettem. a 10 év alatt mindig aktív volt a betegségem. nagyon sok mindent kipróbáltam de õszintén semmi sem használt csak pénz kidobás volt. 2010-ben eltávolították az egész vastagbelemet és pouchot alakítottak ki ami szinte mindig ugyanúgy begyullad. most viszont a foreverös aloe verát és probiotikumot és daily vitamint szedek 2 hónapja ami úgy néz ki mintha segítene.
Szed valaki ilyen foreverös terméket?

Nincs jelen

 

#6245 2014-07-04 10:49

Moonguns
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Franci, én is fiatal lány vagyok (25 éves) így megértem a külsõ problémát. Való igaz, hogy mindenkinél más mellékhatások és más intenzitással jelentkeznek, de megosztom Veled a saját friss tapasztalaitamat.
Idén márciustól májusig szedtem a Medrolt (az is kortikoszteroid). Nagyon féltem tõle és nagyon szerettem volna elkerülni, de sajnos súlyosfokú volt a colitisem, így nem sikerült. 64 mg volt az adagom, amit azután folyamatosan csökkentettünk le. Szedtem mellé Kaldyumot (kálium). 
A mellékhatások tekintetében nekem szerencsém volt, mert nem híztam tõle, sõt 8 kg lement :( pedig folyton éhes voltam... ezért szerintem fontos, hogy 2-3 óránként egyél keveset és érdemes diétásat (én fõként barnarizst, alma-körte kompótot, párolt zöldségeket, pulykahúst, sajtot és gluténmentes dolgokat ettem). 
Ami a bõrömet illeti: elvékonyodott és fokozottan száraz volt - ezek fõként számomra voltak észrevehetõek. Csak a menstruáció idején tapasztaltam kisebb kiütéseket az egyébként is problémás helyeken (pl. homlok), melyek nagyjából 1 hétig voltak meg.
Az arcom kissé megduzzadt, ami inkább nekem volt ijesztõ (új ismerõseimnek nem nagyon tûnt fel semmi).
Azt mondta az orvosom, hogy minél többedszer szedi valaki a szteroidot, annál nagyobb eséllyel jelentkeznek a mellékhatások (nem tudom mennyire igaz ez, szerencsére nincs tapasztalatom)
Szóval fel a fejjel :) remélem hamar tünetmentesedsz és nem lesz sokáig szükség rá!

Nincs jelen

 

#6246 2014-07-04 11:20

Franci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nagyon szepen koszonom a valaszt! Orommel hallom hogy nem foltetlen szabaly a boron jelentkezo kiutes stb. Remelem en is aranylag konnyen meguszom ;-) Udv :-)

Nincs jelen

 

#6247 2014-07-04 15:59

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nem tudja valaki, hogy Imurán szedése mellett miért nem lehet napozni? Én azt eszem és hát azért néha szeretnék strandra is menni. Bár most jut eszembe, lehet, hogy nem emiatt, de mintha egyre több anyajegyem lenne :/ van az imuránnak anyajegysokasító hatása? :)

Nincs jelen

 

#6248 2014-07-05 14:57

Babcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

a bõr a szem érzékennyé válik, a bõr mint elsõdleges védvonal a legkönyebben lesz beteg. én vezetáshz is naptejet használok :) mert ezzel(imuran)
gyengíted a szervezet védekezõképességét

Nincs jelen

 

#6249 2014-07-19 09:19

Gábor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Nálam még nincs tisztázva, hogy mi a betegségem. Viszont most egy doki 2 hónapig Budenofalkot akar kipróbálni rajtam!

Azt tudni kell, hogy az én legfõbb panaszom, az a kegyetlen erõs hasi görcs és fájdalom, ami kb 3-4 havonta visszatér. Kb 2 hete kezdtem el a Budenofalkot 3x2, akkor nem volt panaszom és most 2 hét múlva már beteg lettem és nagyon szarul vagyok.
Olvastam, hogy bizonyos esetekben nem szabad szedni Budenofalkot.
Az lenne a kérdésem, hogy ha ez a gyógyszer használna nekem, akkor nem kéne betegnek lenni mellette nem?
Én most úgy érzem ,hogy feleslegesen kéne beszednem csomó gyógyszert, ami ráadsul nem is használ és azt se tom mire....
Ha most 2-3 hét után elszeretném hagyni a gyógyszert, akkor azt hogy tegyem?

Köszönöm a válaszokat!

Nincs jelen

 

#6250 2014-07-23 21:01

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Keress másik orvost! Nem vicc, sokszor, fõleg ha nem ír fel semmi olyat amitõl javulnál, vonogatja a vállát, ez a leghatékonyabb. Fõleg ha nincs tisztázva, és nincs megfelelõen kezelve. Irány a gasztroenterológia, idõpont kivizsgálásra tükrözésre - és addig a pár hétig-hónapig kihúzni valahogy, ha már nagyon vérzik is, esetleg felmegy a lázad is, akkor meg irány az ügyelet.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB