#601 2006-10-01 03:13

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hali csajok! :)

A Salofalk tablettától ne parázzatok; pont úgy néz ki mint a Smarties drazsé, és körülbelül ugyanannyi a hatása. :)
Bár tudom, hogy sovány vigasz - ezer puszi jóelõre - de olyan mindegy hogy mikor veszed be, úgysem fog történni semmi rövidtávon. Hosszútávon pedig nem lehet ráfogni a Salofalkra, hogy az okozta a remissziót, mivel az 50-50 % eséllyel állhat elõ gyógyszerrel és anélkül. Idén 5 hónapig szedtem 3x2 Salofalk tablettát, aztán most 5 hónapja nem szedem. A sipolyaim állapotán gyakorlatilag csak a Betadine és a Lapis Infernalis változtat érdemlegesen, ami ugye lokálisan hat, de a problémát véglegesen meg nem oldja.
A Remicade infúzió lenne arra hivatott, hogy érdemben javítson az ember helyzetén, csak ugye a hiányosságaiból adódóan (mellékhatások, függõség, allergiás reakciók) nem nagyon szeretik széles körben alkalmazni.
A Remicade hiányosságait kiküszöbölõ új generációs TNF-alfa gátlók meg kísérleti stádiumban vannak, ami pedig a legsoványabb vígasz, hogy akár 3-5-10 évet is várnunk kell majd a nagy csodaszerre.

Pácse: Sunika :)

Nincs jelen

 

#602 2006-10-01 14:35

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

nah most tudom h nem jo a topic de akkor a remicade/szukuletkor?most ez h van?
bar en MAR nagyon nem vagyok benne ezekben a dolgokban de azert erdekel az uj info/tema....

Nincs jelen

 

#603 2006-10-02 14:19

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A Salofalk tablettát ÉTKEZÉS ELÕTT KELL bevenni min. 1 órával, és sok FOLYADÉKKAL.
Azért, hpgy legyen ideje lemenni oda, ahova kell, és elõkészítse a beledet arra, hogy nemsokára valami kaja fog belelekerülni.

A nemtörõdöm butaság a betegség súlyosbodásához vezethet. Ha valaki nem képes ennyit sem megtenni önmaga egészségéért, hogy elõre tudja, hogy mikor fog a nap folyamán enni, és az étkezéshez viszonyítva egy óráva elõtte bekapja egy nagy pohár folyadékkal a gyógyszereit, az ne lepõdjön meg semmin...

Ne tévesszétek meg azokat, akik tényleg innen szeretnének hasznos információkat megtudni!

Nincs jelen

 

#604 2006-10-02 18:17

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

hejj vki tudna valaszolni a kerdesemre?
legalabb gyarapodnek egy kis okossaggal:)

Nincs jelen

 

#605 2006-10-04 16:39

Huby
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Megmaradt allergia miatt 1doboz(pontosan 8db)Entocort 2mg klizma folyadékom.
Ha kellene valakinek szivesen,és olcsobban továbbitom!

Huby.

Nincs jelen

 

#606 2006-10-05 12:30

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Judit!

Ez az utóbbi nekem nagyon furcsa, mert a Pentasát évekig szedtem, s úgy tudom, hogy egy nyújtott hatóanyag felszabadulású gyógyszer, hogy ne a gyomorban és a vékonybél elején, hanem a késõbbi szakaszban oldódjon és hasson. Lehet, hogy a doki nekem nem jót mondott - bár eddig minden igaz volt, amirõl szólt -, mégis olvasd el a papírját, azon is írnak errõl.

                                                              Jehu

Nincs jelen

 

#607 2006-10-05 18:23

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Jehu: Jól tudod!!A Pentasa tényleg nem a gyomorban, hanem valahol a vékonybél közepe/vége fele kezd el hatni, ahol a leggyakoribb a gyulladás elõfordulása, épp ezért tartják az egyik legjobb gyógyszernek a piacon.Persz van aki alergiás az egyik segédanyagra, ezért mást kap, vagy a doki épp úgy dönt, hogy neki más kell ,de ezt sokminden befojásolja, és sajnos nem vagyok doki.De amit írtál az 100%ig igaz!

Nincs jelen

 

#608 2006-10-05 19:31

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

pontosan pontosan 100%-ezt en is megerositem ;)

Nincs jelen

 

#609 2006-10-13 12:07

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Hubytól kérdezném, hogy az Entocort klízma milyen allergiás reakciót okozott neked?

A másik, hogy újraolvastam a bemutatkozó topicot, a magunkét javítottam is, mert crohnról colitisesre változott a lányomnál a diagnózis, ezt még nehezen tudom elhinni, majd az idõ eldönti remélhetõleg, hogy mégis mi ez, csak nehogy a kárát szevedje a kislányom ennek. 
Azt szeretném kérdezni, hogy colitiseseknél is van akinél pentasa szerepel gyógyszerként, holott az inkább a vékonybélben hat, vagy nem? nekünk is az volt a fenntartó gyógyszerünk, de lecserélték elõször Salofalkra és a vékonybél passage után Salazopirinre. A tükrözés és a vékonybél vizsgálat után megállapították, hogy a végbélnyillástól számított 35 cm-ig van egybefüggõ súlyos fokú gyulladás, máshol nincs semmi probléma (a szövettan se crohnt, se colitist nem igazolt, a vékonybél vége szemmel láthatóan is teljesen szépnek tünt, de azért vettek onnan is biopsziát). Lehetséges, vagyis tapasztalt-e más is ilyet, hogy a pentasa esetleg teljesen rendbehozta a fentebbi részt és ide már nem hatott. Mennyire meghatározó a szövettan? A fekélyeknek marad valami nyoma, vagy begyógyulhatnak úgy, hogy meg sem tudják mondani, hogy ott az volt.
A tükrözést egyébként hosszú (7x7 db) Entocort klizmás kezelés után végezték és mégis csúnyán gyulladt az a rész, ahol éppen hatnia kellett volna, ezért is kérdezném, hogy volt-e ilyen tapasztalata másnak is, hogy a budanozid hatóanyagú gyógyszerek inkább hasmenést okoztak, mert a klizmás kezelés elõtt nem volt hasmenése, csak vér és nyák, azon viszont egy picit javított.
Attól félek ugyanis, hogy nehogy másutt jöjjön elõ gyulladás, ahova a jelenlegi gyógyszerünk nem hat., mert azért régebben volt olyan ultrahangos leletünk, hogy összeesett vékonybélkacsok, meg láttak megvastagodást is.

Üdv.: Ani

Nincs jelen

 

#610 2006-10-13 15:19

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

szia ani'''
huuu ha jol emlekszem akkor nekem volt hogy az entocort inkabb hasmenest okozott mintsem vmi jo kis javulast ezert lecsereltuk masra de hogy mire azt ne kerdezd.pfffff...esetleg motomtol az orvos valaszol rovatban...
legalabbis igy emlekszem. vagy ne hatott volna ennyire es azert szaladgaltam allanoan wcre?azt mar nem tudom mindenesetre vmi ilyesmi igen volt.
udv.:dori

Nincs jelen

 

#611 2006-10-13 15:55

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ani:A Pentasát vagy hasonlókat mindig adnak, megelõzés képp!Én is szedem, pedig nekem is a vastagbelem a gáázos, de inkább legyen megelõzve, mint az is begyuladjon!
Puszi a lányodnak!

Nincs jelen

 

#612 2006-10-13 17:25

Yakus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ani 58,

én úgy tudom, hogy pont az a baj ebben a betegségben, hogy a gyulladás a bélben nem olyan, mint egy hörghurut, torokgyulladás: volt, nincs, nyoma sem marad.

Azért kell nagyon de nagyon vigyázni, amennyire csak lehet ( a gyógyszer rendes szedésével, az étkezési  és egyéb szabályok betartásával), mert mindennek megmarad a lenyomata. És minden gyulladás - én így tudom - hozzájárul egy kicsit ahhoz, hogy a bélfal elõbb vagy utóbb, különbözõ mértékben, de károsodjon. A jövõre kell gondolni, amikor az ember nem eszik meg sok-sok finomságot, vagy nem akkora adagot eszik, amekkorát a szeme kívánna...

Ezek a gyulladások maradandóan károsítják a belet, én így tudom. (Nem örültem, amikor megtudtam.)

Én azt gondolom, hogy az ember nagyon felelõsen kell, hogy viszonyuljon a saját testéhez, s annak a lehetõ legjobb állapotban való tartásához, lehetõleh minél hosszabb idõre. Mert az idõ múlásával amúgy is egyre csak kopik, használódik, ha úgy tetszik, romlik az emberi test állapota.
Yakus

Nincs jelen

 

#613 2006-10-14 10:27

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

sziasztok! én a tápszerekrõl szeretnék kérdezni, hátha volt másnak is hasonló problémája. most épp olyan állapotban vagyok, hogy nem bírok enni. több okból sem, egyrészt aftás szájnyálkahártya gyulladásom van, másrészt aktív pancolitisem, minden átmegy rajtam. azt hiszem tápszerre lenne szükségem, de allergiás vagyok a kazeinre(tejfehérje). ennek ellenére kipróbáltam a nutridrinket, de néhány óra múlva a kezem és a lábam szörnyen viszketni kezdett, fájni és égni...tud valaki esetleg olyan tápszerrõl, ami nem tartalmaz tejfehérjét? a dokim csak valami étrendkiegészítõt talált, ami mellett muszáj enni is :(

Nincs jelen

 

#614 2006-10-15 09:52

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

sharina:
Van egy bizonyos _Nutrison nevü por, amit lehet folyadékhoz is és kajához is adni.Abba az a jó, hogy szinte bármibe bele lehet tenni a gyümölcslétõl kezdve a fõzelékeken át sokmindenbe!Az garantáéltan nem tartalmaz tejfehérjét tudtommal!

Nincs jelen

 

#615 2006-10-16 07:53

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Hétvégén pakoltam otthon és találtam egy fél doboz, (1 levél-10 db) Ferrofol-Gamma nevû vaskészítményt, ami folsavval kombinált.Sajna én nehezen bírom a vasakat, ez is egy nem sikerült próbálkozás eredményeként maradt a nyakamon.
Szóval fel tudom ajánlani, ha kell valakinek, szóljon bátran!

Nincs jelen

 

#616 2006-10-16 08:37

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Köszi a válaszokat, éppen azt mondtam, hogy a napi 8 szem pentasát hirtelen elvették és 2 db salazopirint szed helyette, de valszeg tényleg nem volt érintve a vékonybél, ha azt mondjátok nyomtalanul nem múlhat el, nem tudom. Most egyébként jól van, megenné a vasat is, de még 16 mg Medrolnál járunk, ugyhogy valószínû ez a nagy étvágy annak a következménye.
Nem adok neki semmit amiben adalékanyag van, tehát mellõztük a felvágottakat, konzerveket, ételízesítõket és egész jól ki lehet õket kerülni, igaz fél éjszakákat gondolkozok néha, hogy mit fõzzek, mert a férjem meg vegetáriánus, de mindent meg lehet oldani egy kis fantáziával.
A tápszerrel kapcsolatban, igaz ezt nem Sharinának ajánlom, mivel tejalapú, de most használtunk elõször Isosource tápszert, de szerintem sokkal jobb, mint a Nutridrink, nem olyan émelyítõen édes, csokis, vaniliás és kávés ízesítésû, fél literes kiszerelésben és ingyen kaptunk 90 db-ot, még jó, hogy kocsival voltunk kiváltani, mert jól tele lett vele.

Nincs jelen

 

#617 2006-10-16 16:42

Kriszti_73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Én most egy kísérleti injekciót (pontosabban kettõ) kaptam. A neve visilizumab. Ez egy belga gyógyszergyártó cégnek a kísérlete. Én most nagyon jól vagyok, ja amúgy colitis-em van. Viszont még mindig nagyon sok szteroidot szedek. (30 mg Prednisolon hetente 5 mg leépítéssel) Ezért nem tudom, hogy a szteroid vagy a gyógyszer használt. Ja elõtte nekem nem volt nyugvó idõszakom állandóan lángolt a betegségem. WC-k száma kb 50 volt naponta. Most 3!!!
Aki esetleg hallott vmit errõl a gyógyszerrõl esetleg kapott is már belõle kérem írja le a tapasztalatát!

Nincs jelen

 

#618 2006-10-16 18:53

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

50 naponta? Nekem ha nagyon rosszul voltam, a max 21 volt!De akkor már bõrkeményedés nõtt a fenekemre:)
Amúgy sose hallottam errõl a szuriról, reméljük hatásos lesz!!Hogy iratkoztál rá fel?

Nincs jelen

 

#619 2006-10-16 19:02

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

nah ha mar barna nem vagja a szurit akkor mar gazok vannak ;) nah nem felreteve a viccet-->szamolj be nekunk minel hamarabb errol a szerrol!!!!!

Nincs jelen

 

#620 2006-10-16 19:51

Kriszti_73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én azért kaptam ezt a szert, mert szteroid rezisztensnek bizonyult a betegségem. A hatása kicsit az Imuranéhoz hasonló, legyengíti az immunrendszert és így csökkenti a gyulladást. Átmenetileg csökkenti a vérben lévõ T-sejtek számát ezért nagyobb a fertõzések kialakulásának veszélye. (átmenetileg)
A lényege ennyi, csak azt nem tudom, hogy aki már kapott annál milyen hatást értek el, voltak-e szövõdmények stb. Én ezt a szert 19 napja kaptam. A 45. napon újra tükröznek, úgyhogy akkor fogok tudni eredményekrõl beszámolni és a szteroidot is kb addig kapom.
Ha esetleg tényleg beválik megírom

Nincs jelen

 

#621 2006-10-16 21:25

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

es annal az embernel mi a helyzet hogy a betegsege kozben szteroid rezisztens lett egy ido utan ezert kerult sor mutetre majd a mutetet kovetoleg  (es nem crohn betegsegre gondolok) ujra szterot adnak neki??
vmi tapasztalat?/velemeny?

Nincs jelen

 

#622 2006-10-16 21:34

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Tyûûû gyerekek!
Akkor ez a szuri olyan mint a remicade nem?Az detto ugyanez, mármint az is hatástalanitja a T sejteket!Bizonyéra eltérõ a kettõ, de ez az egy azonos!

Dori:Ha közvetlenül mütét után kap szterot, az lehet azért is mert fel akarják erõsiteni a szervezetet és itt nem csak a bélre gondlnak.AMúgy lehet hogy a kivett beteg bélszakasz volt ellenálló, bár ebben nem vagyok bizos.

Nincs jelen

 

#623 2006-10-17 20:48

agi101
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Visszatérve a Salofalk tablettára: én önkényesen "leszoktam" róla, semmi sem változott, másfél éve tünetmentes vagyok, mióta az Imurant szedem. De amikor a dokimnak bevallottam, hogy nem szedem, azt mondta, hogy mégis kéne szednem, ugyanis a legutóbbi kutatások szerint aki hosszabb ideig szedi a Salofalkot, kisebb esélye van a vastagbélrákra. Úgyhogy valószinûleg visszaszoktatom magam rá.Állitólag a visszaeséstnek is kisebb az esélye.    Üdv: Ági101

Nincs jelen

 

#624 2006-10-18 15:39

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

barni'''
ebben az esetben nem rolam van szo kivetelesen bar igazad van a belszakasszal kapcsolatban de ezt en sem tudom.

Nincs jelen

 

#625 2006-10-18 22:34

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

te se tudod?

Akkor legyünk barátok :)

Nincs jelen

 

#626 2006-10-19 11:21

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

hejj mar nem azok vagyunk???? ;)

Nincs jelen

 

#627 2006-10-19 11:34

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A Salofalkot étkezés elõtt egy órával kell bevenni a tájékoztatója szerint, ezt egy kicsit nehéz betartani, de mindenképp étkezés elõtt. A Salazopirint is étkezés elõtt kell, bár ott a tájékoztatójában az van írva, hogy éhgyomorra, kérdem én este hogy lehet ezt megoldani? Különösen, hogy a lánykámnak olyan az étvágya a medroltól, hogy alig tudom visszatartani attól, hogy egyfolytában egyen.

Nincs jelen

 

#628 2006-10-19 11:37

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

nem is kell visszatartani!!! addig kell kihasznalni az alkalmat ameg eszik. bar nem ismerem a ti korulmenyeiteket-de sosem art egy crohnosnak ill.cu.-s-nak a hizas. mert barmikor barmi lehet-itt a hirtelen sulyvesztesegre gondolok.

ani""amugy a lanyod milyen idos??

Nincs jelen

 

#629 2006-10-19 14:29

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

13 éves, de azért tartom vissza, mert félek, hogy hirtelen nagyon megterheli a sok kaja a bélrendszerét és visszájára sül el a dolog, még annyira nem stabil az állapota, hogy nem fordulhat egykönnyen vissza és csak este olyan 8-9 óra körül nem hagyom, hogy még nehezebb kaját is egyen.
A hízást már nagyon szeretném, minden nap fürdéskor figyelgetem, hogy ragadt-e már rá egy kicsi, de hiába nem érintett a vékonybele  (ha minden igaz, csak a rectum és a sigmabél, de ott nagy mértékû a gyulladás), mégis néha úgy tûnik mennyiségre több kijön, mint amit megevett olyan adagokat tud pottyantani, szerencsére már csak 2-szer, 3-szor naponta.

Nincs jelen

 

#630 2006-10-19 16:10

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

megoszlóak a vélemények, de én személy szerint nem tartom be ezt az "evés elõtt...vagy után" dolgot...este én utoljára 9kor eszem, 10kor meg általában már indulok aludni, így megoldhatatlan.Én soha nem tartottam be ezeket, de még a kórházba se, bár ott mindig kaja elõtt hozták 5 perccel az összes bogyót.

Nincs jelen

 

#631 2006-10-19 18:44

RIZSA
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Barna-by!

Harmadik hete itthon vagyok és eltudom mondani hogy jó vagyok.Be állították a gyógyszereket / 8mg Medrolt, Kaldyumból 2 szemet, Imuran 100mg , Budenofalk12mg 3x1,Controloc 40mg 2x1, vitamint Supradynt szedek ezek nálam jól beváltak.Tejterméket nem fogyasztok csak reggel egy Actimelt iszom, a székletem is egyszer vagy néha kétszer van. De azt is tudom hogy Korházak között és orvosok között is külömbség van. Én voltam egy Budapesti korházba ahol tanárok voltak és úgy kiengettek hogy nem voltam jó, meg felírtak nekem olyan gyógyszert otthonra amire alergiás lettem. Most eltudom neked mondani hogy Kiskunhalason a Gastroenterológián feküdtem ahol Kálló Zsuzsanna az Osztályvezetõ fõorvos és õ kezelt,de mindenkinek tudom ajánlani mert ilyen lelki ismeretes orvossal vagy orvosnõvel nem találkoztam,de az ápoló személyzettel is nagyon meg voltam elégedve. Jövö héten megyek kontrolra majd utána jelenkezek és leírom neked hogy van-e nagyobb javulás. Neked is javulást kivánok,és probáld betartani amitt mondott neked az orvosod.


Én soha nem adom fell,de tese ad fel.

Nincs jelen

 

#632 2006-10-19 19:15

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

RIZSA:Örülök, hogy jól vagy!!
Én betartok mindent, csak az a fránya tescos pizza romba döntött! Senki ne vegyen!AMúgy nem vagyok szarul a pizzáktól, de ez betett, nagyon! De majd kijön belõlem lassacskán! Nekem se lenne sok gondom, ha ez nem történt volna meg!

Jah!Érdekesség:2 év után behivtak orvosszakértõi vizsgálatra az emelt szintü csalédi pótlék miatt. Ha gatyára vetkõzök, sztem mindenki elszörnyed.Olyan mintha megjártam volna az összes háborút :) Szerintem nem kell õket sokat gyõzködni, hogy az jár nekem:D

Nincs jelen

 

#633 2006-10-19 19:42

forisber
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok. Most kezdtem el csak itt írkálni, mi azért fura, mert kezdek kigyógyulni. Az orvosom azt modnta, meg a szakirodalomban is ezt találtam, hogy nem gyógyítható, de immáron 5 hete  (!) nem szedem a bogyókat. elõtte 2 hét után már minden bajom volt, most meg semmi, és olyan dolgokat is megehetek, amik eddig ártottak. A dolog nyitja, hogy anyukám egyik ismerõse mondta, hogy a nehézszagú gólyaorr hámosító hatása végett alkalmas ilyen betegségek kezelésére (azaz csak a colitisére, mivel a chron ugye a teljes bélfalat érinti). Szóval iszom ezt a teát, minden reggel 1 bögrével, és semmi bajom nincsen. a legjobb benne, hogy nincsen mellékahátsa, szóval nem kell féletenem a májam, a vesém, meg semmim. Ha valakit érdekel a dolog, vagy van valami közlendõje ezzel kapcsolatban, az írjon emailt, mert a fórumot nem szoktam olvasgatni. Sziasztok, csókolom, miegymás (forisber@gmail.com)

Nincs jelen

 

#634 2006-10-20 19:51

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

hat igen immaron nem gyogyithato.
a TUNETMENTESSEGED tokeletes. csak igy tovabb!!!!

Nincs jelen

 

#635 2006-10-20 19:59

apafej1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

sziasztok.   apafej1 vagyok ma regisztráltam köztetek 12éve vagyok chron beteg 2hete gyuladtbe a kritikus bélszakaszom és  megint szteroidot kell szednem meg 3*2pentasát  kiváncsi volnék a hozzászolásotokra tudtok e valami más gyogy szert ilyen esetben ,valahogy már nemvagyok megelégedve a orvosommal lehet hogy keresnem kellene egy másik orvost csak nem olyan egyszerü tik milyen gyogy szert szoktatok szedni ha heveny gyuladásban vagytok?

Nincs jelen

 

#636 2006-10-20 20:02

apafej1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

szia mézeskalács .igaazd van máshogy nem lehet ezt a francos betegséget kibirni meg tul élni,hron beteg hány éve vagy chron beteg?

Nincs jelen

 

#637 2006-10-20 20:19

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

hogy crohn beteg?? colitis ulcerosa..csakis errol lehet szo.
crohn betegseg nem nem..eleg inkabb ez nekem...amugy 2003.ban diagnosztizaltak es 2005.ben mar mutetre kerult sor. azota mutet utani gyulladasban tengetem mindennapjaimat a franya tartaly miatt...

Nincs jelen

 

#638 2006-10-20 20:23

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

apafej:Heveny gyulladásnál és aktivitásnál mindig szterot adnak!
12 év? Az nem semmi! Én a 10dik évnél berugok!Meg kell ünnepelni!

Nincs jelen

 

#639 2006-10-21 14:02

shrahina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

barna-by: köszönöm a tippet, de szerencsére olyan javulásnak indultam, h most nincs már szükség a tápszerre. én valami fantomalt nevû port kaptam, nutriciás, és egyetlen összetevõje van: maltodextrin. de ez is csak táplálékkiegészítõ. végülis átvészeltem a rossz idõszakot bébiételekkel meg turmixokkal :)

Nincs jelen

 

#640 2006-10-22 19:20

M. G. Mariann
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Már több, mint 2 éve nem jártam itt, azt hiszem, ideje fellapoznom az elmúlt éveket.
Nekem ez idõ óta nincs is tünetem, abszolut jó "gyógyszert" kaptam: született egy kisbabám. Úgy tûnik, a terhesség és a szoptatás valóban korlátozza a colitis tüneteit, mert gyógyszereket sem szedtem és most sem szedek. Sajna, nem várható végleges gyógyulás, de remélem, még sokáig eltart ez a kellemes állapot.
Üdv mindenkinek.

Nincs jelen

 

#641 2006-10-24 12:06

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Mariann!
Nagyon örülök, hogy jól vagy, és gratulálok a kisbabádhoz. Kívánom neked, hogy még sokáig eltartson ez kellemes állapot. Én is nagyon szeretnék szülni, de most semmi esélyem rá, remélem majd az idõ mindent megold.!?

Nincs jelen

 

#642 2006-10-28 22:46

gee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

ismét itt vagyok... és azt kell mondanom, nem vagyok jobban. Proctitisem van (most éppen) és a Salofalk 3x2 tabi meg egy kúp szépen rendben tartotta a dolgot, napi 1 véres széklet - de legalább az stabil volt és nem romlott a helyzetem - de mivel ugye ez még nem az "egészséges" állapt ezért a dokim mondta hogy akkor Entocort klizma 4 hétig (természetesen a fentebbi gyógyszerek mellé).
Most az elsõ hét végén járok és rosszabbodott a helyzetem... már napi 2-3szor megyek wc-re és több is a vér benne, illetve puffadás stb.
Úgy olvastam hogy másnak is voltak problémái az entocort klizmával, illetve abba is hagyták. õk miért? és akinek esetleg javulást hozott annak mennyi idõ után? Mert mondták nekem egy páran, hogy most az elején rossz és utána jobb lesz de én ebben nem hiszek :)

Régebben volt Salofalk klizmám is és az 1 hét alatt "bevált". sztem legközelebb mondom az orvosomnak hogy inkább azt szeretnék, de azért kíváncsi lennék a ti véleményetekre is az Entocorttal kapcsolatban!

kitartást és gyógyulást mindenkinek
G.

ui: valakinek nincs ismerõse ott ahol az entocortot gyártják? mert akkor szólhatna egy pár szót hogy csinálják olyan pumpásra és elõre síkosítottra mint a salofalk beöntést, mert ezzel sok-sok ember dolgát könnyítenék meg :) :)

Nincs jelen

 

#643 2006-10-29 17:38

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

szia gee''''
a 2-3 szeklettel mi a gaz?

Nincs jelen

 

#644 2006-10-29 20:53

gee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

hát az hogy eddig egy volt és mióta ez van (entocort) azóta van 3 ma már 4... igen ez nem olyan sok, csak ha azt nézem hogy az ezt megelõzõ egy hónapban ritkán volt 2, de leginkább 1 és akkor ez már romlás...
csak ezen kívül fáj is az alhasam, ami eddig szintén nem volt és attól félek hogy ez rosszabb lesz.

persze tudom, hogy ez nem olyan durva még... nekem is volt tizenx hasmenésem naponta anno, de maximalista vagyok és vissza akarok térni a napi 1-hez :)

Szerkesztette: gee (2006-10-29 21:58)

Nincs jelen

 

#645 2006-10-30 09:30

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

szia gee''''
sztem meg ne keseregj de biztos vagyok benne hogy nem is ezt teszed.
ja de biztos avgy benne hogy az entocort miatt nott a szekletszamod?sztem nem lehet ramondani 100%-osan....sot.... :)

Nincs jelen

 

#646 2006-10-30 13:20

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Gee!

Mi ugyanúgy jártunk mint te, számomra is érthetetlen, mielõtt elkezdtük az Entocortot használni, napi egy-két véres, vagy nyákos széklete volt a lányomnak, mi hét hétig használtuk, de a végére már alig tudott iskolába elmenni, mert állandóan szaladgált a WC-re, pedig nekünk elõtte szinte sose volt hasmenésünk. Végül csináltak egy tükrözést, mert egyébként is aktuális volt már és pont addig, amig végül is a klizmának hatnia kellett volna súlyos gyulladást találtak, de a klizma használat elõtt biztos, hogy kisebb fokú volt, mert tudta tartani a székletet. Megpróbáltuk mi korábban is elhagyni a klizmát, de úgy elkezdett vérezni, hogy visszaállítottuk, szóval én azt javaslom, hogy ne használd tovább, kérj valami mást. Én szinte biztos vagyok benne, hogy túl sokáig használtuk és ezért okozott hasmenést, jelenleg medrolt szed, sajna muszály volt ezt indítani, de már 8 mg-nál tartunk.

Nincs jelen

 

#647 2006-10-31 12:23

gee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

köszönöm a választ! tegnap este már nem használtam, most várok hogy mi lesz... természetesen reménykedem! :)

Nincs jelen

 

#648 2006-10-31 15:57

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv mindenkinek!

Ma regisztráltam :) Én április ót a vagyok collitis-es, legalábbis akkor vettem észre elõször magamon a tüneteket. Májusban diagnosztizálták. Azóta nem nagyon javult, bár fél év után végre sikerült találni egy orvost, aki legalább a vérképemet helyrerakta, és csökkent a görcsök ill. a hasmenések száma, amióta õ kezel.
A kérdésem: mi a véleményetek a protexinrõl? Tegnap óta szedem, remélem használ majd...

Évi

Nincs jelen

 

#649 2006-10-31 18:24

Sunburner
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Pevi:
Nincs különösebb véleményünk, használd egészséggel és váljon a hasznodra. Mi is szoktuk szedni, mivel az egészséges és hasznos, mint minden probiotikum. Minden emberre ráférne egy hat hetes kúra negyedévente.

Nincs jelen

 

#650 2006-10-31 22:41

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

szia pevi"""
a protexin teljesen jo.szerencse hogy te igy a betegseged elejen mar 'ratalaltal'.
sztem fogyaszd csak hasznodra valik ill.alitolag hatasosabbnak mondhato a porgastro de mondjuk en is protexint szedek :)
amugy udv.a forumon ;)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB