#6501 2015-10-19 16:27

Picike2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia!Igaz és nõ vagyok és ilyen problémám nem volt.de másfajta nõi igen.de beteg is voltam a 16 éve tartó chronom alatt, és szedtem antibiotikumot nem is keveset.többeknél olvastam, hogy gondot okozott.nem mondom nekem is szokott lenni hasmenésem azalatt, de vérzés nem.de ha beszedtem az összes gyógyszert akkor jobban lettem utána eddig mindig.nem biztos, hogy tudtam segíteni, ez csak az én tapasztalatom.

Nincs jelen

 

#6502 2015-10-20 16:32

Larkin
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

A Neurosant most javasolta egy ismerõsöm. Nekik hasmenéses panaszoknál gyorsan segít.( Nem Crohnos, colitises)
Mi szedhetjük?

Nincs jelen

 

#6503 2015-11-02 18:04

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv: Nekem leálitoták a Biologiai kezelést azaz a Humit már 2009-töl vagyok Colitises (Pancolitis) Ulcerosa de csak Medrolt és Salofalkot probáltunk az 5 év alatt ja éa a Imurant is de azt nem birtam ,24 óra alatt olyan 8-15 X látogatom a wc ami idöként pépes de most már hogy csak 4mg.Medrol elhagyásánál vagyok kezdödik ugyérzem meg tapasztalom a hig és a vér is megjelent már benne .
Kérdésem az lenne felétek hogy van másfajta tableta vagy bármi ami nem roncsol ugy mint a Medrol mert most azt teljesen elkel már hagynom és kellene valami ami karban tart valamenyire mert a mütétbe nem megyek bele még most lehet hogyha nagyon szarul leszek akkor igen de még amig nem görcsölök eljárok dolg.igaz hogy pelenkába de van energia meg akarat benem csak az érzés benne van az emberbe hogy visszaesek nagyon és ettöl félek.
Várok töletek ajánlatokat gyoygszerügyben hogy mit emlitsek fel az orvosomnak hogy probáljunk ki még a salofalkon kivül meg a Imuránon kivül is!

Nincs jelen

 

#6504 2015-11-03 08:29

martin1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv Öcsi. Véleményem szerint a mûtét a megoldás!

Nincs jelen

 

#6505 2015-11-03 17:29

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én a mûtét elõtt megpróbálnám még az Entivyot. Aztán ha az sem segít, akkor már csak a mûtét marad. Sajnos.

Szerkesztette: csumpimalac (2015-11-03 17:30)

Nincs jelen

 

#6506 2015-11-03 19:44

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ja még annyit szeretnék kérdezni az orvosok mi alapján számolják vagy értékelik a Humira hatását vagy a Remiét mert én egyiknélsem tartok diétát ami azt jelenti hogy huminál is megvan a 8-12wc meg ha nincs humi akkor is de volt már olyan nap is mikor diétáztam akkor csak 5 volt mert aztmondják hogy 6 alá kell mennie a kezelés alatt de azt nem mondják mit egyek borzasztó hogy állipitsuk meg hogy használt e vagy nem???
Hol kell kérni Entivyot??

Nincs jelen

 

#6507 2015-11-04 19:05

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Entivyot a gasztros dokinak kell mondani. ezt azoknak adják, akiknél nem használt a humi meg a remi. Utolsó mentõkötélnek van. Ugyanolyan biológiai terápia, infúzió.

Nincs jelen

 

#6508 2015-11-04 22:22

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nem értem, hogy merül fel ez a kérdés. Nem kéne rosszabbul lenned humira nélkül? Tavaly megvonták tõlem és idén is megfogják. 2 hét kihagyás után bedurvult: belázasodtam, mindenem fájt és kvázi véres váladékokat produkáltam. Alig bírtam enni és olyan gyenge voltam, hogy csak feküdtem. Teljesen egyértelmû volt, hogy nem megy humira nélkül.
Te meg azt mondod, hogy hasmenésed van és más nincs. A hasmenés is qrva gáz és élhetetlen állapot, de hogy képes vagy dolgozni, mert egyébként nem fáj és jól vagy. Számomra ez a felfoghatatlan, hiába van ezer arca ennek a szarnak.  Nem csoda, hogy nem akarasz mûtétet! :)

Még a metotrexátra kérdezz rá, mert azt meg imurán helyett adják!

Szerkesztette: QpaK (2015-11-04 22:24)

Nincs jelen

 

#6509 2015-11-05 16:47

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Qpak, tõled miért vonják meg a humit? Nem használ? Mert ha igen, én úgy tudom, hogy folyamatosan lehet már kapni, nem kell évente megvonni, majd újra kezdeni. Most ez hogy megy nálad?

Nincs jelen

 

#6510 2015-11-06 18:29

Picike2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia!16 éve vagyok beteg,Crohn-os vagyok én.A Medrol helyett van még más fajta szteroid.Én Budenofalkot szedek ez egy barnás pirosos kapszula.Nekem eddig jó.Ezt 3 éve szedem.elötte entocortot szedtem, de az nem jut el a vastagbélig, ami nekem nem jó.1 évig szedtem, aztán a vége 21 nap kórház lett a vége és 2 zacskó vér.de jobban lettem ettöl a gyógyszertõl.Pesze kezelõorvost is váltottam.De neked lehet jó lenne ahogy olvastam te colisites vagy, de elég súlyossak a tûneteid, ahhoz képest.Én pentasát szedek 16 éve,immuránt is, gyomornedvvédöt ez szerintem fontos, mert mielött nem szedtem mindig égett a gyomrom., meg a gyógyszerek miatt is jó, hogy annyira ne készítse ki a gyomrunkat.A mai napig is ha véletlen nem szedem be 1-2, nap, mert nincs receptem.vasat c-vitamit, és b-vitamint szedek még,folsavat kell még néha, ha az orvos mondja.Szedtem én is a medrolt...

Nincs jelen

 

#6511 2015-11-11 13:12

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Colitisre tudtok ajánlani valamilyen más gyogyszert a Salofalkon kivül? Mert én ugyanis csak ezt kapom 5 éve
Várom válaszaitokat legyen az kup,beöntés, végbélhab stb amit mondhatnák az orvosomnak pénteken hogy ezt még probáljuk meg mert ö mindnfélekép mütétet javasolja én pedig nem megyek bele a mütétbe!
Várom a listát töletek Köszönöm!

Nincs jelen

 

#6512 2015-11-11 15:36

erdosb
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziadztok,
Hallottatok mar a bux3/uca kezelesrol ? Az orvosom nevezne be erre, de nem talaltam rola tul sok tapasztalatot.
Koszi

Nincs jelen

 

#6513 2015-11-11 16:19

erdosb
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ja és annyit tudtam meg, hogy ebben a kísérletben budezonid-dal kezelnek szájon át.
Nem tudom, hogy belevágjak-e, szívem szerint kipróbálnám.

Nincs jelen

 

#6514 2015-11-13 18:52

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv,Ismeri valaki vagy kapot már Cortiment 9mg tablettát???

Nincs jelen

 

#6515 2015-11-16 16:42

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Voltam Orvosnál és ugye régi hozászolásomban már mondtam biologiai leálitva medrol most teljesen leálitva uj gyogyszereim Cortiment 9mg és Salofalk 3g Granulátum! Holnap váltom ki kiváncsi vagyok mi lesz jelenleg napi 24 órában olyan 8-15 között van a wc ami hig nyákos idönként vér is társul vele.
Kiváncsi lenék ha valaki szedte már ezt az Új gyogyszert.

Nincs jelen

 

#6516 2015-11-17 10:46

Laci1980
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Az orvosom Budenofalkot írt fel Crohn miatt.Viszont van gyomorfekélyem is! Én azt olvastam hogy elvileg nem szabadna Budenofalkot szedni gyomorfekély mellett! Viszont õ az orvos nem bírálhatom felül!Nektek mi a tapasztalatotok? Volt olyan valaki itt aki szedett Budenofalkot gyomorfekély mellett? Tapasztalatok??

Nincs jelen

 

#6517 2015-11-20 12:07

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Colitisnél érdemes vitaminokat szedni tabletta formájában?
Felszivodik?

Nincs jelen

 

#6518 2015-11-21 17:40

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ezt találtam Cortiment 9mg :http://www.pharmaonline.hu/gyogyszerek/cikk/uj_gyogyszert_engedelyeztek_a_colitis_ulcerosa_terapiajara

Nincs jelen

 

#6519 2015-11-27 17:15

erdosb
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia, en ugyanezen es ugyanennyi hatoanyagu szert kaptam most kiserleti jelleggel. 4 napja szedem, de semmi reakcio. Nalad hat ?

Szerkesztette: erdosb (2015-11-27 17:16)

Nincs jelen

 

#6520 2015-11-27 17:20

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Öcsi: Érdemes, hiszen colitisnél a vékonybél nem gyulladt, szóval felszívódik. Egyébként is a vékonybélben szívódik fel minden lényeges, a vastagbélben többnyire már csak víz. Persze ha a vastagbél háborog és emiatt minden átrohan az emberen, az egészséges szakaszokból is magával rántva akkor nyilván nem annyira.

Szerkesztette: Rigor (2015-11-27 17:20)

Nincs jelen

 

#6521 2015-11-28 14:13

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én 11-napja szedem de ezidáig nem éreztem semmit ,de sajnos pont a gyogyszer szedése indulásakor vagy rá pár napra nagyon megugrot a székletszámom a nagyon vizes és véres ezt nemtudjuk most mire vélni hivtam az orvosom és Klion 3X500mg mondta hogy szedjem és csináltasak széklettenyésztést ami meg volt de eredményem jövöhétre jön meg :( akkor kiderül mi okozta vagy nem :(  mai nap picit jobb már mikor wc-nem kell nem fáj a végbelem mert a hig wc töl a zároizmom iszonytosan fájt most vagy a kliontol vagy a Cortiment kezd hatni nemtudom de már nagyon örülök hogy nem fáj wc-és mert már orditotam + még a széklet elindulása is nagy fájdalmat okozot jott 1x kis gáz utána rosszul lét és utána nagy fájdalom a vastagbél utolso szkaszán a végbélig iszonyatos volt!
Nálam ez  van most ja és enni csak a sok folyadék megy viz meg fötkrumpli eröleves  rizs mást nem nagyon kivánok jelenleg.

Nincs jelen

 

#6522 2015-11-28 22:36

erdosb
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hm, ez nem tul jo hir. Erdekes , hogy nekem budenofalk habbal 1-2 nap alatt javit az allapotomon, ugyanez a hatoanyag. Ez viszont nekem semmit nem hasznal.
Mindenesetre neked kitartast ! Azert irj ha majd egyertelmuen emiatt jobb lett, kivancsi vok mennyi ideig tart nalad a bevezeto szakasz. Jobbulast !

Nincs jelen

 

#6523 2015-11-28 23:45

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Öcsi: Ha túl sok/savas és a végbeled már iszonyúan fáj/csíp/ég/rettenet akkor kenegesd mondjuk nívea krémmel. Nekem az jött be ha ELÕTTE is bekentem gyorsan, így a krém is egyfajta védõ réteget képzett, szóval eleve nem marta tovább úgy minden alkalom tovább. Ha meg már mondjuk aranyered is van, vagy kezd kialakulni (tükörrel + erõs zseblámpa érdemes megnézni) akkor Reparon.

Nincs jelen

 

#6524 2015-11-29 21:28

Ercsibaba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok.

Van 2 és fél doboz Salofalk 3g-os granulátumom amire nincs már szükségem mert a doki a Pentasara állított át.
Valakinek nincs esetleg szüksége rá?
Szívesen elpostàzom, és természetesen ingyen adom. :-)
Üdv
Ercsibaba

Nincs jelen

 

#6525 2015-12-04 18:07

erdosb
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok, budenofalk habnal volt olyan valakinel, hogy egy egy flakonbol nem jott egy nyomasra olyan sok, mint szokott. Illwtve hogy nemelyik flakonban levo hab nem terult, duzzadt annyira, csak egy kicsit ?

Nincs jelen

 

#6526 2015-12-08 21:31

erdosb
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ocsi: nalad hat mar a cortiment valamicsket ?

Nincs jelen

 

#6527 2015-12-09 14:47

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv, Mint leirtam a régebbi hozászolásomban csináltatak széklet tenyésztést  eredmény negativ lett .Akkor abba is hagytam a klion szedését ami 7 napig tartott .Már most mai nappal vagyok a 22.db Cortiment 9mg-tablettánál és érzek már javulást igen már nincs az a alhasi és végbéltájéki fájdalom és a székletem is kezd pépes formált alakot váltani .
+ még ugye szedem a Salofalk Granulátumot 3g -ott de azt veszem észre hogy az étrendre nagyon oda kell figyelni sok sok diéta amiota szedem ezt az uj  gyogyszert azota csak ilyeneket eszek mint pl: Eröleves cérnametéltel,föt sós krumpli,Jasmin rizs,Párolt csirkemell meg felvágotak ami nem tul zsirosak meg probálom a fehér kenyeret hanyagolni utána ugyérzem mintha pufadna a belem .
Székletszámom amugy még 7-12 között jár de van mikor csak napi 5 változo  de szokot idöként vér és okersárgás nyák és miotta ezt a gyogyszert szedem sokal több bélgázom van .De már érezhetö a jobbulás azt olvastam hogy ennek a gyogyszernek kell 8 hét mire teljesen kifejti a hatását és a betegek 90% -ánál Remisziot értek el.
Ja és a nagyon sok hasmenést valoszinü a gyogyszer váltota ki mert a székleteredmény ugye negativ lett. 
Csak most a sok pihenéstöl vagyok már szarul kell egy kis mozgás már mert ugye az a vizes sürü hasmenés nagyon ágyba nyomott!
Szerencsémre szolgál hogy egy nagyszerü feleségem van és kitart mellettem az nagyon fontos!:)

Nálad miujság hogy vagy?

Nincs jelen

 

#6528 2015-12-09 21:19

erdosb
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Orulok, hogy javulgatsz ! Nekem megszakitottak a 9 mg budezonidot, mert kozben eldurvult a verzes, gyakorlatilag csak vert produkaltam a wc-n. Atallitottak budeno hanra, salofalk kupra meg salofalk granulatumra. Igy mar sokkal jobb

Nincs jelen

 

#6529 2015-12-15 11:22

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Sajnos pár napja újra begyulladt a bélésem, így fél év után újra a medrolhoz nyúltam, a régi ismerõs mindig kihúz a pácból, már kezdem is érezni a hatását.
Kérdésem az volna, hogy valami fájdalomcsillapítót tudtok ajánlani, mit szedhetünk Crohn esetén? Amikor rohadtul görcsöl a hasam, és csak görnyedve fekszem, akkor jól jönne valami a fájdalom ellen, csak már nem nagyon merek semmit beszedni, mindennek annyi ilyen-olyan mellékhatása van.

Nincs jelen

 

#6530 2015-12-15 11:42

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv Erdosb,

Nagyot fordult a kocka most egy pár napja szarul vagyok wc 15-20 ami mindig kevés hig nyákos véres darabosan jönn mindig a hasi vagy bél fájdalom utána bélrotyogás szaladás wc kicsit erölködve megindul de 1x a bélgáz és utána a hig kevéske széklet nem tudom de olyan érzésem van mintha szükületem lenne nem ugy wc -zek már mint rég nem ugy jönn szakaszosan darabosan meg ez a bélgáz is .Csinátam labort CRP 28,5, Vérsejtsülyedés:33, Vas4,7,Hemoglobin 137,

Hivtam a kezelöorvosomat és aztmondta állitsuk le a Cortimentet Salofalk Granulátum marad de álljunk vissza medrolra 32mg napi És Mütét jövöre nem tudunk  mit csinálni aztmondja :(

Nem tudom félek azt olvastam biologiai leálitása okoz szükületet ettöl tartok hogy most mik a tünetei ennek.
De sem az entyvot nem alkalmaza már rajtam aztmondj nem ad már biologiait ezt nem értem.
Tegnap találtam a MCCBE oldalán egy uj terápiát erröl halottatok már???
:COLLECT vizsgálat – III. fázisú klinikai vizsgálat krónikus, aktív, kezelésre nem reagáló fekélyes vastagbélgyulladásban szenvedõ betegeknél

Web:http://www.mccbe.hu/hun/egyebek/121111-collect-vizsgalat.php

Ki mit tud erröl az uj terápiárol???

Nincs jelen

 

#6531 2015-12-15 12:27

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nem, nem szûkület az, hanem fellángolás. Régebben nekem is ilyen szokott lenni. Mintha nem tudnál rendesen kiürülni, csak ilyen véres gennyes váladékok jönnek nagy nehezen. Ez a gyulladástól van... A vérképed pedig annyira nem durva. Most jön ki az, hogy a biológiai igazából használt, mert jobban voltál amíg kaptad. Nem értem miért nem azt adják vissza, ahelyett, hogy mûtenének.
(Azért azt zárójelben megjegyzem, hogy nekem 2 évig adták a szteroidot, mert állandóan úgy gyulladtam be, mint most te! Hol kórházba kaptam vénásan, hol otthon tabelttába. És nálam 30 fölötti wc látogatás is gyakori volt 100 körüli crp mellett. A humira nekem se ad teljes tünetmentességet, de azért köszönöm ezerszer jobban vagyok és a kórházba is csak kontroll miatt megyek. A vastagbelem is köszöni szépen, még a helyén van!) Nem kerestél azóta másik orvost? Nem akarok reményt kelteni és orvos se vagyok, de nálam is hasonló volt a helyzet. Sõt lehet, hogy durvább is, de mivel normális az orvosom a vastagbelem még meg van. Szerintem te sem lennél menthetetlen...
Azt hol olvastad, hogy a megvonása szûkületet okoz?

Szerkesztette: QpaK (2015-12-15 12:27)

Nincs jelen

 

#6532 2015-12-15 12:30

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Teljesen össze vissza írja a gyógyszereket neked. Ez az új FEJLESZTÉS! (Cortimen) kicsivel erõsebb mint a salofalk. Kvázi lófütty egy szteroid függõnek. Ezt is minek kellett szedned... ??? A granulátum ilyenkor meg rohadtul nem szívódik fel... Rajtad spórol ez a kretén. Tényleg váltanod kell, mert más lehetõséged nincs!

Nincs jelen

 

#6533 2015-12-15 13:40

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv, Itt a forumon a szükületem volt van lesz topican ugy emlékszem

Nincs jelen

 

#6534 2015-12-15 14:58

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Egy kretén jogszabály miatt kerülünk sorra kés alá. Nekem is az volt, hogy a biológiai használt, szteroid se kellett mellé, aztán lejárt az 1 év, leállították , irtózatosan fellángolt, akkor indokolt lett, de dupla adag biológiait kaptam viszont akkor már nem használt, sõt mûteni se lehetett azonnal ezért ki kellett húzni döglõdve, véradókat gyûjtve hogy kivehessék az egészet. Mondjuk az enyém addigra olyan borzalmas állapotban volt, hogy más opció fel sem merült. Azóta meg jobb mint az elõzõ 10+ év, és nincs többé wc para. De ha nem állítják le, van rá esély hogy még mindig ellennék a biológiaival és nem kell kishíjján meghalnom.

Nincs jelen

 

#6535 2015-12-15 20:05

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nekem tavaly leállították és akkor fel is lángolt. Újra elindították és nagyjából a 10. adag után kezdett csak javulni, de azóta ráment az izületeimre ez az egész. Most nem a hasam miatt kell a szteroid, hanem a végtagjaim okán. És hiába van mellette a humira + metoject kombó. Gondolom a hasam is sokkal rosszabb lenne nélkülük, de amíg nem állították le a biológiait, addig semmi baja nem volt az izületeimnek sem. És azt már most közölték, hogy idén is leállítják. Ez az éves korlát, mint jogszabály nem tudom mitõl függ, mert itt többen írták, hogy folyamatosan kaphatják... ÉN MIÉRT NEM? Kórház függõ lehet, hogy mennyire van keret?

Szerkesztette: QpaK (2015-12-15 20:06)

Nincs jelen

 

#6536 2015-12-16 14:00

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Beszéltem a hirdetö orvossal telefonon és azt mondta kaphatom ezt a kezelést meglátjuk mi lesz aban a cetrumban ugyanugy foglalkoznak teljes Gasztroentelogiával ugy hogy kérdezte ki kezel elmondtam neki és aztmondta igy akkor ö átveszem egem és kezel mindenféle vizsgálatot ök is megcsinálnak és ha ez lezajlik aztmondta visszamehetek a régihez no de már akkor minek ugye bár!

Kaptam idöpontot aki ilyen beteg teljesen igyenes a kezelés aztmondta meglátjuk mi lesz mütét elött ezt még kiprobálom ez valami szintetikus imungyengitö szer ami a bél nyálkahártyájára hat talán többet itt tudok rola
:Web:http://www.mccbe.hu/hun/egyebek/121111-collect-vizsgalat.php
várom a véleményeteket ki mit gondol erröl???
Orvos neve cime:Dr Schnabel Robert
Pannonia Magánorvosi Centrum Kft. / Pannonia Private Medical Centre Kft.
Pannónia u. 35-37. Budapest
Telefon: +36 1 3301143 and/or +36 304202991

Nincs jelen

 

#6537 2015-12-16 15:53

Dave
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A régihez azért mennél vissza, mert az ingyenes, ez meg a kísérlet befejezése után /1 ev/ fizetõs.

Én részt vettem a COLLECT studyban, de tudtommal annak már rég vége, nem folytatják. Most mégis újra lehet kapni a Kappaproctot? 

Dr Schnabel Róbert egyébként egy kellemes ember.

Szerkesztette: Dave (2015-12-16 15:54)

Nincs jelen

 

#6538 2015-12-16 16:06

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv: Ezt nem értem amit irtál de megadtam a webcimet olvas bele a dolgokba mit irnak!

(A régihez azért mennél vissza, mert az ingyenes, ez meg a kísérlet befejezése után /1 ev/ fizetõs.)

Azt irtad te már kaptad ezt a szert akkor mesélj hogy voltál töle??

Én azt irtam hogy ingyenes te meg hogy fizetös csak azt tudtam mondani amit telefonon beszéltem a Dr Schnabel Róbertel

Nincs jelen

 

#6539 2015-12-16 16:53

Dave
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én már két évvel ezelõtt elolvastam azt a cikket, amit linkeltél, itt vannak a dátumok a study-hoz:
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT01493960

E szerint completed, azaz befejezett, persze ha neked új információd van és újra elérhetõ a szer, az tök jó!

Olvasd el még egyszer, nem azt írtam, hogy fizetõs a kísérlet, hanem hogy a kísérlet után(!) fizetõs oda járni. Merthogy te azt írtad, hogy minek visszamenni a régi dokihoz.

Elég súlyos a colitisem, ezért jelentkeztem a kísérletre, biztonságosabbnak tûnt, mint a Humira, akkor is, ha kísérleti szer, III. fázisban már kicsi a kockázat. Utána olvastam anno, és szinte semmilyen komoly mellékhatást nem találtak. Miután placebokontrollos volt a vizsgálat, azt nem tudhatom, hogy igazi szert vagy placebo-t kaptam-e. A doki elmondása szerint többen is hirtelen drasztikusan javultak a kezelés után, rám ez csak részben volt igaz. Jobban lettem valamivel, de tünetmentes nem lettem. Steroid is maradt kicsi dózisban úgy emlékszem. Szóval összességében pozitív a véleményem róla. Az utolsó információm a szerrõl, hogy annyira magas volt a placeboválasz, hogy nem sikerült bizonyítani a szignifikáns különbséget a hatékonyságban, így nem tudom, folytatódik-e a Kappaproct-sztori. Vagy legállítják, vagy szerveznek még további tanulmányokat. Lehet, a második történik épp és errõl beszéltél Schnabel doktorral. Lehet majd én is felveszem vele újra a kapcsolatot, bár remélem nem lesz rá szükség.

Ha belevágsz, beszámolsz majd?

üdv

Nincs jelen

 

#6540 2015-12-16 16:56

Dave
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

http://www.indexpharma.com/en/2014/06/2 … e-colitis/

Biztos amúgy, hogy a Kappaproct-ról beszéltél a dokival? Csak mert több study szokott egyszerre menni nála, többféle gyógyszerrel. Meglepõdnék, ha újra Kappaproct lenne.

Nincs jelen

 

#6541 2015-12-16 17:10

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Igen persze hogy beszámolok! :)
Kösz az infot további szép napot

Nincs jelen

 

#6542 2015-12-18 10:25

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv,
Salofalk 250mg 3X2  meg medrol 32mg. Meg Salofalk 500mg -os Kupot használt már valaki és hogyan kupból mennyit együtt nem sok esetleg tabletábol kevesebet kellene?

Nincs jelen

 

#6543 2015-12-19 21:34

erdosb
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Schnabel dokihoz jarok en is, korrekt ember !

Nincs jelen

 

#6544 2015-12-20 10:29

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv, Én január 11.-én megyek hozzá, te milyen kezelést kapsz nála?

Nincs jelen

 

#6545 2015-12-29 15:18

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hummel Gélt ismeri valaki vagy szedte már milyen hatása van Colitis Ulcerosára?

Nincs jelen

 

#6546 2015-12-30 11:31

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

öcsi: A Hummel gél tipikus lehúzás., nem érdemes próbálkozni vele. Már több topikban is megfogalmaztak negatív kritikákat. Együtt emlegetik a crohn-colitis gyógyulj meg förmedvényekkel. :)

Nincs jelen

 

#6547 2015-12-31 21:58

erdosb
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

En budenofalk hab+salofalk gran es kupot kapok.
Apropo; a budenofalk habot mennyi ideig lehet hasznalni egyhuzamban ?

Nincs jelen

 

#6548 2016-01-01 11:41

tuur
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!  Ingyen elvihetõ 2g PENTASA granulátum 59 db. Budapesten 11. ker. Írj e-mailt: tuur@freemail.hu. Mindenkinek Egészséges 2016 ot kívánok!!!

Nincs jelen

 

#6549 2016-01-01 12:20

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

És jól vagy töle?

Nincs jelen

 

#6550 2016-01-01 22:36

erdosb
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Igen, javulok. A budenofalk habtol nekem mindig par napon belul minden bajom elmulik. Mondjuk mellekhataskent mindig vmilyen hugyuti fertozesem lesz a kezeles vegere, most is lett. Ebbol mindig prosztata gyulladas lesz, amikor megar nem birom a tuneteket, akkor kenytelenul bevallalom a honapokig tarto antibio kezelest.
Te hogy vagy ?

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB