#6551 2016-01-02 07:32

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv, Nem mondanám hogy jól vagyok csak az elözö felángólásomhoz képest jobban vagyok de még a 24 ora alatt
10 fölött van a wc ami most már 24mg medroltol volt elérhetö szerintem 32mg indultam és heti 4mg csökentem Január 11. van idöpontom Dr.Schnabel Róberthez de a döntésem nagyon nehéz belevágjak abba a Collect vizsgálatba
vagy a régi kezelöorvosomal intézem a Dr.Lestár Bélánál a teljes vastagbéleltávolitást tudom régi hozászolásomban
már irtam hogy belevágok a mütétbe mert már hiába megy a Medrol ithon is sok x nem érek ki aa wc -ig hogy bene
menjen nem tudom mi lenne jobb de elmegyek Dr.Schnabel Róberthez meglátjuk ö mit mond.
Gyogyszerom most a Medrol,salofalk kúp és tabletta de a kúp elég sürün kijön ingerli a nyálkahártyát és ki wc-em van
ugy olyankor teszek fel másikat, hogy most a Medroltol szünt meg vastagbél leszáló ága vagy a pár kútol nemtudom
de közérzetem jobb de mi lesz megint ha elhagyom a Medrolt??
Én már 5.Éve nyomatom a medrolt és nagy olyan tul nagy megszakitásokal Csontsürüség vizsgálaton már még 2013-
ban aztmondták olyan a csontom mint a 80.éveseké azóta nem nagyon foglalkoztam vele szedem most még a
Calcitriót meg a Kálliumot ennyi sulyom 60kg, de 2 honapja 82kg.volt
Most rááltam a Rizsnyáklevesre meg a Zabnyáklevesre + Reszelt alma no ettöl éreztem hogy pépesebb a székletem
ugy hogy nyomatom.
Hirtelen elkap a wc-és olyankor tartani sajnos nagyon rövid ideig birom kb 1 éve mikor tükröztek akkor azt mondták
jó a zároizom a végbélnél pedig már akkor is ugyanez volt.
Kutatgatok a neten hátha van valami uj gyogymod  de semmi Természetgyogyászati termékek közül a teát ajánloták Körömvirág + Cickafark Ezt kiprobálom még
Sajnos ez van most velem!

Nincs jelen

 

#6552 2016-01-02 09:24

Ágacska17
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Mindenki. Örülök, hogy megtaláltam ezt az oldalt. A fiam beteg. 12 éves kora óta van crohn betegsége. 2008. januárjában kivették a teljes vastagbelét. Ezt 6 hónapos stoma követte, majd ezután sikeresen lezárták. Évekig "jól volt" az utóbbi idõben nagyon sokszor megy a hasa, napi 10-szer biztosan megy WC-re. 68 kg volt még egy éve. Jelenleg 54. Csontsovány lett, nincs étvágya. Azért is keresgetek fórumokon, hogy hátha sikerül valami olyant találnom, ami segíthet rajta. Az orvosa drBanai prof. de saját tapasztalatunk és a fórumban is olvastam, hogy nem valami segítõkész. (de most januártól állítólag nyugdijba megy)Teljes aggodalomban vagyok.  Gyógyszert jelenleg Medrolt szed 8 mg-t, Immurant, vasat. Az ételek általában nem okoznak problémát.
Van-e valakinek valami jó ötlete - minden ötletet nagyon szívesen fogadok - mit tudnék még tenni azért, hogy a gyerek jobban legyen. Bélmozgás csökkentõt az enterobenét nem szívesen alkalmaznánk folyamatosan, nehogy hozzászokjon és aztán ne használjon. Hozzá lehet szokni? Köszönöm a segítségeteket.

Nincs jelen

 

#6553 2016-01-02 11:30

Ágacska17
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia!
Kifejezetten a crohnos-colitiseknek van kifejlesztve, de nem beteg is használta és jó.
Buscopan vagy Buscopan forte. Nálunk a család is használja.

Nincs jelen

 

#6554 2016-01-03 18:10

erdosb
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia, mennyi idõs a fiad ?
Én ajánlani tudom Schnábel Róbertet, Wacha Juditot és Péter Zoltánt. Mind jó orvosok, tapasztalatom szerint.

Üdv,

Csaba

Nincs jelen

 

#6555 2016-01-05 07:44

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv,Székletem nagyon hig idönként pépes  világos sárgás mostanába mindig, ez normális ?vagy valami okoza ja és elég szuros szagu is., Gyogyszereim Salofalk tabletta 3X1000mg + medrol 20mg meg salofalk kúp 2x1
Vér nem nagyon van benne miota Medrolt nyomatom ujból de tegnap bezabáltam dióstésztából és ma reggel volt benne sajnos élénk piros vér amugy hiába nyomatom a medrolt sajna napi 15 fölött van a wc szaladás és jobban esti órákban.

Nincs jelen

 

#6556 2016-01-05 11:07

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A diós tésztát én mellõzném a helyedben, mert nagyon szépen fel tudja szaggatni a bélfalon lévõ sebeket, és lám, máris ott a vérzés. csak rontasz a helyzeten.

Nincs jelen

 

#6557 2016-01-05 17:59

bencebaba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok 4éve vagyok chron beteg.A kérdésem az lenne ,hogy pentasaval lehet e szoláriumozni?Tudom,hogy nem jó hatása van a Chronra de csak 1-2 alkalomról lenne szó.Köszönöm a válaszokat.

Nincs jelen

 

#6558 2016-01-15 08:58

wirág
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok! Aktív Crohn-os vagyok. Novemberben forgalomba jött egy Cortiment nevû új szteroid, ami állítólag kíméletesebb, mint a Medrol, mert nincs olyan erõs szisztémás hatása. 8 hetes kúra elvileg. Van köztetek valaki, aki szed ilyet? Ha ien, megosztanátok velem a tapasztalataitokat? Nekem most jár le a 8 hét és még az orvosomnak sincs fogalma arról, hogy az elhagyása milyen következményekkel jár. Sokat javultam tõle, de mellette próbáljuk leépíteni a Medrolt, így tovább szedem 8 hétnél.
Elõre is köszönöm, ha valaki válaszol. Szép napot mindenkinek!

Nincs jelen

 

#6559 2016-01-15 10:55

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nekem a leírás alapján úgy tûnt hogy bár ugyanaz a hatóanyag, kapott egy kapszulás csomagolást+hordozóanyag aminek hatására csak a vastagbélben kezd felszívódni szemben az eddigi általános medrollal (jól hangzik!).
Grapefruit levet erre is írják hogy ne :P

Az elhagyás, stb kb hasonló lehet mint egyéb lokális kortikoszteroidnál mivel a hatóanyag ugyanaz ( budezonid).
Itt írnak róla bõvebben: http://www.pharmaonline.hu/gyogyszerek/ … erapiajara

Szerkesztette: Rigor (2016-01-15 10:57)

Nincs jelen

 

#6560 2016-01-23 20:27

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Van nálam 4x30db coloplast zsák az elõzõ szériából (13870) (ó ezt azért maximum hetente kellett cserélni, lazán túlszárnyalja bármelyik convatec, vagy dansac terméket).

Aki szeretne annak szívesen adok, a feltétel hogy jöjjön érte, vagy küldjön valakit érte, amúgy ingyen adom.
Van 4x30 darab 2017-ig jó.

Az érdeklõdõknek xvi kerület jános utca 12-ben adom át, INGYEN!!! telefonszám privátba.

Nincs jelen

 

#6561 2016-01-24 20:49

erdosb
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia,
Én szedtem ezt, de sajnos nem hatott rám egyáltalán, pedig megörültem a szernek.
üdv,
erdosb

Nincs jelen

 

#6562 2016-01-28 11:44

Dave
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én 6 napja szedem a Cortimentet, túl sok javulást nem tapasztaltam, az orvos szerint kb. 4. hét környékén várható a javulás, az még elég messze van. Medrolt (4mg) azonnal abba hagyatta, mert hogy a kettõt együtt nem kéne. A probléma az, hogy ilyen állapotban nem tudok visszamenni normálisan dolgozni, a 4. hétig meg nem várhatok. Ja és hányingerem van, fõleg reggelente, ami nálam sosem szokott lenni, persze nem tudom, hogy a szer okozza-e, de gyanítom, hogy igen. Hányinger Cortimenttõl bárki másnál??

@erdosb: ha nem hatott rád egyáltalán, akkor mi volt a következõ lépés, Medrol?

üdv
Dave

Nincs jelen

 

#6563 2016-02-02 14:18

Orsysl
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok! Friss diagnosztizált Crohn beteg vagyok :( Pentasa granulátomot kapok 2x1-et és reggel 3 budenofalk....egy hete szedem, nem sokkal vagyok jobban. Nekem hasmenésem nem volt, csak állandó alhasi fájdalmak, bélmorgás, puffadás. Vékonybél gyulladt 25 centin. A kérdésem, hogy mikor kéne valami javulásnak beállnia?

Nincs jelen

 

#6564 2016-02-03 14:37

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia! Ez mindenkinél más. Csak türelem, nyugalom, idegeskedni nem szabad! :)

Nincs jelen

 

#6565 2016-02-04 20:07

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Colitiszes vagyok. Száraz a bõröm szerintem a sok gyógyszertõl,salazopyrintõl.
Nektek is van ilyen problémátok?

Nincs jelen

 

#6566 2016-02-05 13:10

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Az inkább kiszáradásra utal, nekem is volt, hámlott is. Fokozni kell a folyadékbevitelt (hasmenéses betegség lévén ugye sok vizet képes veszíteni az ember).

Nincs jelen

 

#6567 2016-02-06 15:17

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Tünetmentes vagyok már majdnem 1 éve. Nincs hasmenésem.
Tehát ez kizárva szerintem.
Valaki küzd bõr szárazsággal?

Nincs jelen

 

#6568 2016-02-07 00:14

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nekem azóta is száraz a bõröm hogy megmûtöttek. Krémezni szoktam.

Nincs jelen

 

#6569 2016-02-11 10:48

AndiBandi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Van olyan köztetek akinek se hasmenése se véres,nyákos széklete nincs és mégis Crohnos? Nekem semmi ilyen problémám nincs (lekopogom) és mégis ezzel beparáztatott az orvos. Hogy akkor mostantól kezdve életem végig gyógyszerek és hasonlók.

Köszi!

Nincs jelen

 

#6570 2016-02-11 14:51

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én ismerek olyat, és a gyógyszerekkel nagyon jól elvan.

Nincs jelen

 

#6571 2016-02-11 14:55

AndiBandi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Megkérdezhetem milyen gyógyszerekkel? Nagyon új vagyok a témában és minden érdekel.

Nincs jelen

 

#6572 2016-02-14 19:31

Évike88
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia AndiBandi! Nekem sem volt még véres,nyákos székletem. Hasmenésem is csak ritkán van,de már évek óta Crohn-os vagyok. Bélelzáródásom volt,kirepedt a vastagbelem,bevarrták,majd elhalt az a rész,ideiglenes sztóma,utána megtört a vastagbelem,igy mondta a doki... Majd újra bélelzáródás szerû tünet,de gyógyszerrel és habbal kikezeltek! Akkor derült ki a Crohn. Most bélszûkülettel mûtöttek. A hasfájás,puffadás állandó. Budenofalk-ot 2*1- et és Pentasa granulátumot szedek 1*2g-ot. Mindig abban bíztam,hogy talán tévedtek a dokik,de minden szövettan õket igazolta! Ez van! Szedem a bogyókat és ennyi! Lehet így élni!  Sokszor elkeseredek én is,hogy mi lesz,de van egy gyerekem,akiért érdemes élni és küzdeni! Vannak a világon mások is akik betegebbek és nem adják fel! :-)

Nincs jelen

 

#6573 2016-02-25 11:46

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv, Tudtok ajánlani valami jó vitamin készitményt szirup formájában jobb vagy tabletta formájában nekünk Colitiseseknek??

Nincs jelen

 

#6574 2016-02-28 12:53

e.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Salazopyrintõl volt valakinek mellékhatása?
Nekem vörös lett a fejem. A leírásában szerepel ilyen mellékhatás.

Nincs jelen

 

#6575 2016-02-28 18:57

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nekem a Salazopyrintõl rettenetesen fájt a hasam.

Nincs jelen

 

#6576 2016-02-29 13:25

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szerdán elmegyek és veszek ProGAstro port.  Õszinte leszek, nagyon szkeptikus vagyok ezzel a termékkel kapcsolatban. Elég drága bár, ha azt nézzük, hogy egy sima lactiv is majd 2000ft, ami 5 napig jó, akkor már tökmindegy. Vajon megéri?

Nincs jelen

 

#6577 2016-02-29 13:54

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én is ezt használom, és nekem egyelõre bejött. Egy próbát megér. De neten rendelve azt hiszem olcsóbb, mint a patikában. Legalábbis vidéki patikákban. Pesten nem tudom.

Nincs jelen

 

#6578 2016-03-02 10:04

ernõ
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok

Ha valakinek szüksége van Modulen tápra mivel nekem megmaradt, 10 doboz  - szívesen átadom !!!

Nincs jelen

 

#6579 2016-03-06 12:15

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv, Máj méregtelenitést probáltátok már kinek mi vált be Colitis Ulcerosanál ,
Én most ezt szeretném kibrobálni sajnos már a máj és a lépem is nagyobb sok medroltol meg a összevisza gyogyszerektöl!
http://mariatovis.bolt.hu/meregtelenito … mereganyag

Nincs jelen

 

#6580 2016-03-06 12:16

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nem tudom de a Máriatövis MAG örlemény nem fog gondot okozni gyuladt vastag bélre?

Nincs jelen

 

#6581 2016-03-14 20:17

Bianka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Tudom, hogy a topic nem ilyen jellegû dolgoknak van nyitva, de szeretnék a szakdolgozatom elkészítéséhez segítséget kérni Tõletek! Egy felmérést végzek, melynek célja, hogy megismerjük, a Crohn-betegségben szenvedõ serdülõk életminõségét. Kérlek, a kérdõív kitöltésével segítsd a munkámat. Maximum 10 percet vesz igénybe a kérdések megválaszolása, ami elképesztõen nagy segítség lenne a számomra!
Elõre is köszönöm a válaszaitokat!

https://docs.google.com/forms/d/1gSbaQ6 … k/viewform

Nincs jelen

 

#6582 2016-03-19 06:47

Esztiesztus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok! Colitis-es vagyok. 4 èv utàn megint fellàngolt a betegsèg most kórhàzban medrollal kezelnek. 80mg venàsan 3 naponta majd csökkentik de azt szàjon fogom szedni. 64 majd 48 ès 32 utàna 4 mg 5 naponta. Kapok a tabletta mellè majd kàlciumot de az lenne a kèrdesem hogy tudna-e esetleg valaki tanàcsot adni mit szedjek hogy ne kösse meg annyira a vizet vagy ennyi idõ alatt nem lesz drasztikus a vàltozàs?? Mennyire leszek pufòka megint? Tudom ez nem annyira vèszes csak regen elèg sokàig szedtem 9 hònapig de maga volt a pokol. Alkatilag csak 4 kg hìztam nem többet. Az arcom vizesedet csak de tibtudtok valamit ami segíthet? Bàrmilyen tanàcsot vagy  ötletet meghallgatok. Köszönöm elõre!

(10 ève colitis ulcerosa pancolitis)

Nincs jelen

 

#6583 2016-03-19 07:03

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok

Ha valakinek szüksége lenne
- Clexane 4000 NE/0,4ml (40mg) oldatos injekció elõretöltött fecskendõben   /10db/
- Fragmin 5000 NE/02 ml  /10db/

véralvadásgátlóra akkor szívesen átadom, megmaradt.

Nincs jelen

 

#6584 2016-03-26 09:14

reménység
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok, nekem évek óta hol aktív hol nem a crohn, most bedurrant rendesen, vékonybél, terminális ileum.
Sosem szedek semmi vitamint, kellene szerintetek? Mostanában valamim mindig begyullad, fogmûtét, pajzsmirigy gyulladás, torok gyulladás, most pl. Bartollini mirigy gyulladás van, sebész nyitotta fel, mondanom sem kell, üvöltöttem, annyira fájt.
Sorozatosan gyulladás van valahol a szervezetemben.
Ja, múlt héten eszeveszett reuma gyötört, kisizületi gyulladás.
Tegnap kaptam Budenofalkot tablettában, Pentasa granulátumot, undorító....
Ciprinolt, supplint,
Õsszel 3 hétig szedtem bölcsesség fog mûtét elõtt antibiotikumot, télen megint kellett :( pajzsmirigy gyulladásra.
40 éves vagyok, a gyerekeim azt látják, a férjem, a munkatársaim, hogy egyfolytában beteg vagyok.
Miért????
Magas vérnyomásom is van, refluxom, híztam két év alatt 20 kg ot mert ülõ munkát végzek, még terhesen sem voltam soha ilyen.
Mivel vékonybél crohnom van, a pajzsmirigy gyógyszer semmit nem szívódik fel, gyakorlatilag rosszabbak az értékeim, mint valaha, 14 es TSH, gondolom ez mindent elmond. Asztmás vagyok, erre már semmit sem szedek, mert lehetetlen ennyi gyógyszerrel élni.
Nem tudom meddig élet az élet, de mostanában úgy érzem, nagyon nehéz ez az egész.
Béres csepp van itthon, azt próbáltam de csak hízom tõle.
Mindenki rosszalló megjegyzést tesz a kilóimra, miközben nem ehetek rostosat, magvasat, hüvelyeset, zsírosat.
Tegnap reggel már csak nyák jött belõlem, annyira kifostam magam.
Nem tudok kv t inni, nem tudok sportolni, mert fulladok, fájnak az izületeim utána, napi 19-szer járok pisilni, sokszor fel vagyok fúvódva iszonyatosan.
Szerintetek mi tett tönkre engem, mit csináljak, gyerekként extrém sovány voltam, elképesztõ energiával, vidéken laktunk, hegyekben, soha, semmi bajom nem volt. Itt Budapesten elpusztulok lassan. Sokszor csak fekszem délután mert ha bevásároltam, annyira kimerülök már, hogy jártányi erõm nem marad. :(

Nincs jelen

 

#6585 2016-03-29 16:07

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Öcsi! Imurant miért nem írtak? vagy biológiai kezelés? csodálom, hogy ezeket ki sem próbálják, csak el akarják távolítani a vastagbélt??? nem is értem.... ja és a 100% glutamin is nagy segítség nekünk... én is azóta vagyok jobban, mióta 125 mg immuránt szedek.... a medrolt is sikerült lehagynom...

Nincs jelen

 

#6586 2016-03-30 13:25

zsoltmarica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok.

Segítségre lenne szükségem.
Feleségemnél a második terhessége alatt állapították meg h Chronos. Akkor volt gyulladásban elõször és utoljára. Ez már több mint 2 éve volt. Az orvosa 3 havi kontrolt irt elõ neki ( vérvétel és  MRI) és elkezdte tavaly õsszel az Immurant adni. Viszont erre a feleségem nem jól reagált így nem szedi.
A mostani kontrolon annyit mondott a doki hogy van egy injekciós lehetõség és azt javasolja. Bõvebb infóm nincsen errõl. Esetleg ezzel kapcsolatban van tapasztalatotok?

Vagy kimûti belõle a gyulladt részt de azt nem szeretné ( mármint a doki) Meg nyílván mi sem.

Vélemények?

Nincs jelen

 

#6587 2016-03-30 16:37

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv, Amit felsoroltál azt mind kaptam és nem használt kezelöorvosom szerint mert amellett hogy kaptam a felsoroltakat nem ment a székletszámom 6-alá :(  igy vettek el minden biologiait stb.
Mütétet javasol a Kezelöorvosom de  most már orvost váltok 5 éve hozá járok a Honvédba de utojára szar álapotomra
felángolásomra mai napig November óta Medrolon vagyok most vagyok negyeden még jövöhonapig még megyek az uj kezelöorvosomhoz majd  Medrolt amugy már 5 éve pumpálom magamba kisebb nagyobb megszakitásokal
Csontritkulás vizsg. aztmondták olyan vagyok mint a 80 évesek lábaim elötte volt térdeimre nem birtam lábra állni
de elmult és nem jött vissza félek visszaujul :(
Gyogyszereim 5 év alatt volt :Imuran nem birtam,Biologiai: Remi-Humi leálitoták,Salofalk tabletta szedem mai napig,
Medrol szedem mai napig, Klion ritkán nagyon,Végbélhab Budenofalk, salofalk kup nem használt,
Bél heges állitolag ezért vagyok igy hogy székletem nem birom tartani már pelenkába járok ha megyek vhova
_Amugy csak itthon vagyok levagyok %-va  Várom a csodát hátha lesz vmi uj gyogyszer és segit mindanyiunkon
remélem!
Mütétet még kerülném de ha visz a mentö akkor nincs vissza ut már.
Vérképem általába mindig jó csak mikor évente 1x van felángolás akkor ugrik 27.CRP akkor szarul vaok vér is nyákos
görcsös hasmenés stb.
:(

Szerkesztette: öcsi (2016-03-30 16:38)

Nincs jelen

 

#6588 2016-03-30 18:41

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ocsi,ide is leirom.
Sajnos a te allapotod eleg drasztikus.
En aztmondom,h csinald meg a mutetet.
Mellesleg ha tovabb szeded a medrolt,meg jobban szet fog teged kurni.
Mar igy iscsontritkulasod van.
A kerdes az,hogy milyen foku.
Vigyazz vele,mert kegyetlen dolgottud muvelni,es akkor csak szenvedni fogsz,ejjel nappal,eleg kemeny fajdalomcsillapitot fogsz kapni,amit szintugy csak egy ideig adhatnak,mivel elobb utobb annak is van mellekhatasa.
Te dontesz.Mst meg olyan allapotban vagy,h valamennyire fel tudsz epulni.
Es sokkal jobb lesz.
Folosleges szenvedni.

Nincs jelen

 

#6589 2016-03-30 22:02

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Öcsi, nagyon sajnálom, hogy így vagy. Tényleg lehet a mûtét segítene" Csak" a vastagbeled érinti? Anélkül lehet élni, van is egy olyan topik. Tudom hogy nagyon szar, de fontold meg. Ne várd meg a mentõt!

Nincs jelen

 

#6590 2016-03-30 22:04

Gerappa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Zsoltmarica! Az a Biológiai terápia lehet, azt adják injekcióban....bár ha nincs gyulladásban nem értem miért kellene.....

Nincs jelen

 

#6591 2016-04-01 14:40

kis.niky
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,

eladó Pro Gastro 825, teljesen új, két kanálnyi fogyott csak belõle, 3500 Ft-ért adom.

Nincs jelen

 

#6592 2016-04-01 16:57

reménység
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Tudtok ajánlani valami immunerõsítõ szert, ami fel is szívódna? Még csak vitaminokat szedtem, de szerintem azok sz.... t sem érnek.
A Béres csepp hizlal, azt nem akarok  szedni.

Nincs jelen

 

#6593 2016-04-01 17:16

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia! Crohn és colitis betegek nem szedhetnek immunerõsítõt.

Nincs jelen

 

#6594 2016-04-03 09:23

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv, Colitisre szedted a  Modulent? És melyik fajtát? Hiztál töle és mennyi ideig szedted?

Nincs jelen

 

#6595 2016-04-03 11:05

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Még az a nagy szerencse hogy igazából nem léteznek "immunerõsítõk". Ez marketing duma.
Bõvebben: http://schrodingersdawg.blog.hu/2011/08 … es_mitosza

(Illetve van ami úgy hát tényleg "javítja" az ellenálló képességet de azt oltásnak hívják, és oltási tervben aki kapott már biológiai terápiát korábban megkapta :P)

Szerkesztette: Rigor (2016-04-03 11:06)

Nincs jelen

 

#6596 2016-04-04 11:23

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Öcsi! Én ajánlom Dr Wacha Juditot is lehet megérne még egy kört õt is megkérdezni. Protexin probiotikumot használtál már? Ez azért minõségi mert pre- és probiotikum egyszerre én nem desztillált víz a táptalaja. A geplefagy neked is írom ezt :)

Nincs jelen

 

#6597 2016-04-10 11:21

wirág
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Olvastam, hogy páran Cortimentet szedtek. Nekem novemberben írták fel, azóta is folyamatosan szedem, annak ellenére, hogy elvileg 8 hetes kúra. Mellette sokkal jobban lettem és végre le tudtuk építeni a Medrolt, nekem ugyanis már mellékvesekéreg elégtelenségem lett tõle. Most abba szeretném hagyni már a Cortimentet is, az orvosom azt mondja, hogy egyik napról a másikra le lehet állni, de mivel szteroid, én ezt nem merem, plusz más betegek is mondták, hogy fokozatosan kell elhagyni. De hogyan? Van errõl valakinek tapasztalata? Elõre is köszönöm, ha igen, és megosztja velem!

Nincs jelen

 

#6598 2016-04-10 23:19

lufi38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Virág!
A lányom is szedett Budenofalkot( ugyan az a hatóanyag). Nekünk úgy állították le, hogy 3 hetente 3 mg-ot csökkentettünk. Bár a Budenofalk 3mg-os kapszula. Kicsit furcsa a dokid, mert ez is szteroid tudtommal.

Nincs jelen

 

#6599 2016-04-13 10:53

wirág
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Pontosan. Ebben pedig csak 9 mg-os kiszerelés van, amit a speciális küldõ burka miatt nem lehet törni vagy vágni, mert bélben oldódó és akkor semmi hatása. Most azzal próbálkozom, hogy egy hétig egyik nap bevettem, a következõn nem. Most a második héten tartok, két nap kihagyás után szedek be egy szemet, de mostmár nagyon érzem, hogy megviseli a szervezetemet.

Nincs jelen

 

#6600 2016-04-13 13:04

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A budenofalk nem máshogy oldódik?
Nagyon medrol függõ voltam. Nekem azt mondták anno, hogy a 16 mg medrol folyamatosan szedhetõ, különösebb mellékhatások nélkül- ezen nagyon meglepõdtem akkor. Az pedig nem is bélben oldódó, hanem az egész szervezetre hat. A csökkentésnél is nagyobb mg-okkal dobálóztak: Volt, hogy egy nap adtak nagy adagban (160 mg-ot) aztán le se kellett építeni, mert másnap már nem kaptam. Míg máskor a 48-at felezték hetente (24, 12, 6)

Ezekbõl nekem az következik, hogy egy “csak” bélben oldódó 9 mg-os szteroid (entocort is hasonló?) minden bûntudat nélkül elhagyható… Pláne, ha az orvos sem ragaszkodik a leépítéshez.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB