#6601 2016-04-13 17:09

wirág
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én is Medrol függõ voltam jó két évig. Leállt tõle a mellékvesekéreg hormontermelése. Akárhányszor próbáltuk leépíteni, annyiszor repültem vissza a kórházba fellángolással. Pedig én 4 mg-mal csökkentettem hetente, aztán általában 6-8 mg környékén estem szét. Pedig 10 mg alatt már hetente vagy kéthetente csökkentettem 1 mg-mal.
Novemberben, ahogy bevezették, úgy kaptam a Cortimentet. Elvileg speciális bevonata van és szinte teljes egészében a bélben oldódik fel. Azt mondták, hogy nem szisztémás szteroid, mint a Medrol, így nem lesznek mellékhatásai sem. Aha.... Akkora lett a fejem, mint egy dinnye. De hatásos, az tény. Elvileg 8 hétig kell szedni, én azóta is szedem, mellette sikerült leépíteni végre a Medrolt, már másfél hónapja nem szedem, de mostmár ezt is le akarom építeni. Elég volt már a szteroidokból. De szerintem ebbõl 9 mg nem egyenlõ 9 mg Medrollal. Csak mint szteroid, én meg mellékvesekéreg elégtelen, ezért nem merem egyik napról a másikra elhagyni.

Nincs jelen

 

#6602 2016-04-19 21:51

Lonci82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szeretnék érdeklõdni, hogy kinek van tapasztalata króm kapszulával kapcsolatban? Állítólag az édesség utáni vágyat csökkenti.....ami nekem nagyon hasznos lenne. Az utóbbi 2 hónapban drasztikus csokoládé falási mánia lett úrrá rajtam amit valamivel sürgõsen orvosolnom kell......mondjuk "ÖNURALOM", talán ez lenne a leghatásosabb. Visszatérve az eredeti kérdésre, ajánlanátok vagy sem a króm kapszulát? Köszönöm elõre is

Üdv, Ilona

Nincs jelen

 

#6603 2016-04-22 14:15

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Tapasztalataimat szeretném megosztani veletek. Sajnos régóta szenvedek a crohntól, vastagbelemet már eltávolították, de még nem vezették ki. A mûtét helyén elég rendesen összeszûkült a végbelem… Gyógyszerek nem igazán segítenek, Budenofalkot szedek, de az is csak ideig óráig hat. Amikor érzem, hogy a gyulladás újra fellángol antibiotikumot szoktam szedni. Cifrant vagy Cifloxint. Már egy két bogyó után érzem, hogy megnyugtatja a belemet, és kb. két hétig nem is nagyon veszem észre mellékhatását. Igaz, probiotikumot eszem, hogy pótoljam az elpusztított jó bacikat.
Nagyon tudom ajánlani nektek, aki még nem próbálta, mert én sok-sok év után, azóta tudok hízni, amióta antibiotikumot is szedek, az gyulladás ekkor tudom csak igazán lenyomni. Ha sipoly vagy fisztula jelentkezik, akkor is azonnal elkezdem szedni és a gyulladás visszaszorításával azok is eltûnnek.

Szerkesztette: rundig (2016-04-22 14:18)

Nincs jelen

 

#6604 2016-04-24 18:13

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv. Wirág , Tudnál tüneteket irni a mellékvesekéreg leállása milyen tüneteket produkál?
Én is sokáig szedtem szedem a Medrolt .

Nincs jelen

 

#6605 2016-04-24 18:26

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv, Medrol csökentésénél volt valakinek olyan panasza hogy börviszketés a test bármely részén és a melegre napsütésre még jobban  elöjön  Másik gyogyszerem salofalk tableta 3X2 naponta Medrol 4-2mg most épitem le de a leépitésel elcsusztam 3-4 hetet nem épitetem le maradtam 8mg és most kezdtem el de wc re szaladgálásom napközben nagyon nem kell de visszont este nagyon sokszor kelek fel egészen reggel 08:00-09:00-ig ami azt jelenti
10 fölött van hig nyákos most látam benne pár vér csikot is ami igen élénk volt.
Wirág irt pár antibiotikumot az olyan hatoanyagu mint a Klion?  Mert azt régeben szedtem job volt csak nagyon rosz melékhatásai voltak én akkor nem szedtem melé probiotikumot lehet azért?  Most ez a viszketés idegesit nagyon
Milyen vizsgálatatot kell kérni a hogy kiderüljön a melékvesekéreg jól müködik???

Nincs jelen

 

#6606 2016-04-25 17:01

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ocsi

2015 januar ota te le vagy szazalekolva?
Csak kivancsisagbol kerdezem.
Azon ne lepodjmeg,ha epited le a medrolt,ujbol jon a fellangolas a te esetedben.Persze,h fogsz vert talalni benne sajnos.

Nincs jelen

 

#6607 2016-04-25 18:36

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv, Igen le vagyok flydomi!

Nincs jelen

 

#6608 2016-04-29 09:26

wirág
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Öcsi!

Ne haragudj, hogy csak most válaszolok. A mellékvesekéreg elégtelenség lényege, hogy a sok szteroid kívülrõl juttatja be a kortizol nevû hormont, ami létszükséglet, és a mellékvesekéreg termeli. Amikor gyulladásban vagyunk, azért kapjuk a Medrolt, hogy ezt busásan bevigye, csökkentve a gyulladást. De elég egy rövid idõ is (nekem fél év volt), hogy a szervezet hozzászokik, hogy kívülrõl kapja és gyakorlatilag leáll a mellékvesekéreg, amit aztán nekem már lassan két éve próbálnak újraindítani, talán most sikerül, de egyelõre még nagy a kockázati faktor egy újabb visszabukfencre....
http://www.hormonharmonia.hu/stresszrol … -kortizol/
Ez a cikk leírja a fokozatos lebetegedést és a tüneteit. Sajnos én az utolsó fázisban vagyok.
Nem tudom, milyen vérvétel mutatja ki, szerintem külön kérni kell az orvostól. Nekem nemes egyszerûséggel ott vették észre, hogy nem megy a szteroid elhagyása. Hiába csináltam szélsõségesen lassan, 4-7 mg-nál már újra tombolt a láz, és visszatért a gyulladás. Bár én nagyon feszített tempóban élek (gondolom, sokan vannak köztünk így).

Másik kérdésedre: Anitibiotikum ellenes vagyok, már csak amiatt is, hogy nagyon sok nõgyógyászati problémát okoz. Csak akkor kapok, ha kórházban vagyok, akkor úgy írják, hogy antibiotikum védelemben kapok intravénás Solumedrolt. Most egy új, elvileg bélben oldódó szteroidot szedtem, a Cortimentet, két hete semmit, de egyre jobban szenvedek.

A viszketegség érdekes, nekem sosem volt semmi bajom, azon túl, hogy a Medrol porrá szárasztotta a bõrömet. De most, mióta leálltam mindenféle bogyóval, hirtelen "kiömlött" az arcom, tele piros foltokkal, olyanokkal, mint a pattanás, de ha megnyomom, csak víz jön belõle, tehát inkább vízhólyagok. Na, ezek baromira viszketnek, fõleg az áll és a száj körül, de az egész arcom olyan. Nem tudom, mi ez, de idõben egybe esik a gyógyszerek elhagyásával. És ahogy írtad, a fénytõl csak rosszabb lesz. Hiába kenegetem, porrá szárad.

Nincs jelen

 

#6609 2016-04-29 13:34

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv, Vitaminok jók a Colitisnél ha igen akkor melyek azok ami nekünk hasznos és nem okoz hasmenést???

Nincs jelen

 

#6610 2016-04-29 15:58

Marus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok! Új tag vagyok, s tulajdonképpen a testvérem miatt léptem be a Fórumba. Nagyon gyenge, nincs étvágya, 51 kg 168 cm magassághoz. Modulen IBD-t kell fogyasztania, 24 kanállal naponta. Eddig vízzel keverve itta, de egyelõre nem nagyon használ. Kefirrel próbálkozik még, de így is nagyon egyhangú, s mivel semmilyen ételt nem kíván, ezzel is küszködik. Tudna valaki tippet adni, milyen ételben, italban lehetne elkeverni? Hány részletben lenne a leghatásosabb, óránként pár korty/falat/ vagy inkább egyszerre többet? Elõre is köszönöm a segítõ választ... :-)

Nincs jelen

 

#6611 2016-04-29 16:55

csumpimalac
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia! A Modulen Ibd-t lassan igya, nem jó, ha gyorsan megy be. Én is vízzel kevertem, de nagyon édes volt, én kevertem bele keserû kakaóport, annyit, hogy ne legyen túl édes, olyan legyen, mint a kakaó. Ha nem kíván enni, legalább ezt próbálja iszogatni. Amikor én nem kívántam semmi ételt, akkor kekszet majszolgattam. Még ha csak négy darabot ettem is meg egy nap, az is több volt a semminél. Pilóta kekszet ettem, vagy háztartásit, mikor melyik esett jól.

Szerkesztette: csumpimalac (2016-04-29 16:58)

Nincs jelen

 

#6612 2016-04-29 19:23

Marus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves csumpimalac, köszönöm, kipróbáljuk!

Nincs jelen

 

#6613 2016-05-07 15:41

ernõ
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok

Megmaradt 12 doboz nestlé ibd Modulen tápszerem ha valakit érdekel hívjon a 06-20-539-7558 telefonon.

Nincs jelen

 

#6614 2016-05-13 16:42

ernõ
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

üdvözlet mindenkinek

az én állapotom ugyanaz mint Runding -é.

Nagyon jó hogy írtad mert én pont azon  a ponton voltam hogy nem tudtam eldönteni hogy mi használt, mivel szemgyulladásra kaptam Cifránt mellé szedtem a probiotikumot és én is jobban lettem,de nem tudtam eldönteni hogy melyiktõl.
Én is kipróbálom megint a cifránt mert a probiotikum, valamit segített, de nem az igazi.
Lehet hogy sokat segítettél.   (de azt halottam hogy a gombafertõzések viselkednek így, )

Mennyi ideig voltál utánna stabil ! állapotban?

majd jelzem

Nincs jelen

 

#6615 2016-05-14 10:55

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv, Tudnátok gyogyszereket sorolni amit Colitis Ulcerosára adnak régitöl az legujabig  legyen az infuzió  tabletta ,antibiotikum stb, Kiváncsi lennék arra hogy én rajtam mit probáltak ki és mit nem!
Válaszotokat elöre is köszönöm!

Nincs jelen

 

#6616 2016-05-14 11:04

öcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv, Colitis Ulcerosara mely antibiotikumok használnak?  CIFRAN ,CIFLOXIN , vagy Klion atól nem voltam tul jo rossz
melékhatásai vanak másik 2-öt nem probáltam még, Jelenleg elhagytam a medrolt és félek a felángolástol nem szedek csak 3X2 salofalk tabletát .

Nincs jelen

 

#6617 2016-05-18 08:18

rundig
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdvözletem!

Ernõ, fentartó gyógyszernek Budenofalkot kapok, de egy idõ után megszokja a szervezetem és nem használ. Ha antibiotikumot szedek akkor a Budenot szüneteltetem, hogy kiürüljön a szervezetembõl, aztán amikor szükségét érzem, akkor újra szedni kezdem. Az, hogy mennyi ideig vagyok stabil antibiotikum kúra után az változó, általában pár hét után érzem, hogy valamit szednem kéne.

Nincs jelen

 

#6618 2016-05-23 20:05

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

HAlló-halló! Sajnos a bél alsó szakasza ismét begyulladt. Kapok salofalk 500mg kúpot, de az az igazság, hogy annyi, mint halottnak a csók. Már napi hármat tolok, de mintha még jobban vérezne. Az lehet, hogy emiatt a kúp miatt vérzik jobban? A másik kérdésem, hogy a salofalk kúp mellett milyen gyógyszerek vannak még a talonban? Félek, hogy ez után már csak biológiai van. köszönöm a válaszokat.

Nincs jelen

 

#6619 2016-05-25 17:46

Rikk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Gyogyszertàrban nem lehet Budafolk habot kapni,kérlek segitsetek!
Egyik havernak kell aki szintén crohnbeteg de nincs itt fent és begyulladt nagyon a napokban.
Ha van valakinek fölösleges àtveszi szivesen!
+36305047747
Köszi!!!

Nincs jelen

 

#6620 2016-05-26 17:57

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

ageplefagy írta:

HAlló-halló! Sajnos a bél alsó szakasza ismét begyulladt. Kapok salofalk 500mg kúpot, de az az igazság, hogy annyi, mint halottnak a csók. Már napi hármat tolok, de mintha még jobban vérezne. Az lehet, hogy emiatt a kúp miatt vérzik jobban? A másik kérdésem, hogy a salofalk kúp mellett milyen gyógyszerek vannak még a talonban? Félek, hogy ez után már csak biológiai van. köszönöm a válaszokat.

A napi 3 széklet nagyon kevés - igazából az orvosok 6 alatt tünetmentességnek mondják. A biológiai terápiától pedig ne félj, nagyon messze vagy tõle. Nem adják azt olyan könnyen, elõtte vannak még más helyi gyulladáscsökkentõk (pentasa, salofalk, budenofalk pl) szteroidok (ezekbõl is bika adagot kell kapnod elõtte. Mind vénásan, mind tablettába), majd immunszupresszánsok (imurán, metotrexát) és ha ezek sem hatnak, csak utána jöhet SZÓBA a biológiai. Igen, sajnos ilyenkor is csak beszélnek ezekrõl a szerekrõl, mert drágák és ezért nehezen adják.

Mindent görcsösen le is könyvelnek folyamatosan (bizonyítaniuk kell, hogy annyi medrolt kaptál, többet nem adhatnak, mert már súlyosan roncsolódik a szervezeted.
Hogy végigpróbálták az összes szert és így is napi 30x fosol.
Ha nem kapsz biológiait meghalsz kb) - Na akkor fogják csak adni :D

Félni pedig nem kell tõlük, mert cserébe nagyon jók. Engem 2 év alatt úgy helyrehozott a humira, hogy már nem is kell kapnom.

Szerkesztette: QpaK (2016-05-26 18:02)

Nincs jelen

 

#6621 2016-05-28 08:02

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Qpak! Köszi a biztató szavakat. Voltam dokinál és kaptam Entocort végbélszuszpenziót plusz salofalk kúpból 1g-osat. Tegnap este megtörtént a beöntés. Ez után azonnal elaludtam. Olvastam, hogy nagyon nehéz bent tartani az Entocort-ot. Hmm, hát nekem nem akart kijönni, sõt, érezni sem éreztem, hogy belement. VAlamit rosszul csináltam? REggel ismét hasfájás...komolyan úgy érzem, hogy kicsinál...legszívesebben kiszedném ilyenkor a helyérõl...Azt olvastam, hogy ez az Entocort 2 hét után használ...jajj, addig gondolom reggeli hasfájás még velem lesz...:(
Egyébként megkérdeztem a dokimat a biológiairól. Õ azt mondta, hogy nem csak egy fajta van/lesz, hanem több. ÚGyhogy ha idõközben nem mûködik az egyik, lesz ott még másik.

Nincs jelen

 

#6622 2016-05-28 11:12

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Beöntésbõl én pentasa-t kaptam + salofalkot. Utóbbiból kúpot is. A beöntés nálam is székrekedést okozott, de szerintem nem csináltál semmit rosszul, legalább felszívódott rendesen. Akkor tudtam nehezen bent tartani, amikor nagyon ment a hasam.
Igen, sajnos ez nagyon türelem próbáló... :( Imurán nálad nem jött szóba? Én elõtte azt kaptam szteroid mellé... Szerintem ez lesz neked is a következõ lépcsõfok, ha a beöntés/kúp kevés.
Biológiaiból a remicade-rõl és a humiráról tudok nilatkozni, de azt hiszem már adják az entiviot is. Ezeket érdemes minél késõbb kapni, mert minél több verzió van, annál távolabb kerülsz a mûtéttõl - ha esetleg valamelyik nem használna. Szóval annyira sürgetni sem érdemes, még több lehetõséged is van a bioógiai elõtt, lehet hogy azokkal is tünetmentes lehetsz.

Szerkesztette: QpaK (2016-05-28 11:20)

Nincs jelen

 

#6623 2016-05-28 15:57

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Qpak! Immuránt szedem. Azzal két évig tünetmentes voltam/vagyok,de aztán elkaptam egy hasmenéses vírust és bedurrant az alsó szakaszom. Én úgy veszem észre a dokimat, hogy õ nagyon a biológiai kezelés mellett áll.  Majd meglátjuk. Remélem, hogy ez a beöntéses hamar helyre tesz, mert már unom a hasfájást. Itt a nyár, inkább a szabadban ülnék és nem a wc-n.

Nincs jelen

 

#6624 2016-05-30 10:03

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Valakinek volt már olyan, hogy hasfájás közepette elkezdett nyáladzani? Mármint nem az idegességtõl és dühtõl :) , hanem egyszerûen csak elkezdett fokozódni a nyáltermelõdése. Ez vajon mitõl lehet...?

Nincs jelen

 

#6625 2016-05-30 12:52

Lelle
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia!

Elõbb nyáladzás, majd hányinger, nagyon durva hasfájásnál hányás is. A fájdalomtól van a nyáladzás, a hányinger elõszele....

Jobbulást!

Nincs jelen

 

#6626 2016-06-09 21:10

kicsi G
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok . Még új tag vagyok. Röviden annyit hogy tavaly novemberben diagnosztizálták nálam a colitis ulcerosát. Elõtte persze mindenféle vizsgálaton átestem alul felül tükrözésen, ct, hasi ultrahang. Eddig a medrolt szedtem de három hete az orvosom azt mondta hogy próbáljuk ki a cortiment. Azóta azt szedem a medrol helyett.
Az lenne a kérdésem hogy valaki kipróbálta már a diófalevél és csalánlevél tea keveréket? Vagy hallottatok valamit róla?
Válaszotokat köszönöm.

Nincs jelen

 

#6627 2016-06-11 14:09

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Kicsi G!

Én ittam a diófalevél és csalánlevél teát. Kb. 4 hétig ittam reggel és este, de semmi sem történt. Szebb lett a bõröm tõle :) Amúgy nekem mintha a cickafarkfû tinktúra csökkentette volna a fájdalmat. Én azt mondom mindenképpen próbáld ki, ártani nem árt. Legalább jót tesz a léleknek :)

Nincs jelen

 

#6628 2016-06-13 00:53

kicsi G
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia
Köszönöm a vàlaszod akkor én is kipróbálom a cickafarkfû tinktúrát.

Nincs jelen

 

#6629 2016-06-17 08:11

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv, Nemrég jöttem ki a kórházból...bár õszinte leszek, nem értem, hogy miért is voltam bent, de ha az orvos úgy látja, akkor úgy látja. Kezdõdött egy kis gyulladással, a végén már annyira begyulladt, hogy a fájdalomtól hánytam és eléggé vérzett is. Kaptam Salofalk 3g granulátumot, Immuránt plusz Salofalk klizmát este és egy új szteroidos gyógyszert a Cortiment-et. Kerestem tapasztalatokat errõl a Cortimentrõl, de nem igazán találtam. Ha jól értesültem, ez egy új gyógyszer és nem olyan durva, mint a Medrol. 5. napja eszem este, de én mintha éreznék pozitív irányba változást. Volt, aki szedte? Nagy reményeket fûzök hozzá és remélem, hogy fog használni. Bár használtam Entocort-ot, amiben ugye ugyanez a budezoid van benne, de érdemi változást nem hozott. Akkor joggal kérdezném, hogy akkor mi a biztosíték, hogy gyógyszerben ez most mûködni fog?

Nincs jelen

 

#6630 2016-06-17 20:43

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia ageplefagy

Ha jól tudom,ez a Cortiment 1-2-3 éves gyógyszer,lokálisan hat,és elvileg kevesebb a mellékhatása.
Nem olcsó,de "egészségesebb",mint a szteroid.
Én arra lennék kiváncsi,hogyha jön  fellángolás,és kórházba kerül a beteg,akkor ugyanúgy szteroidos kezelést adnak,vagy elég,ha ezt azt új gyógyszert szedi bent fekvése  alatt is?

Nincs jelen

 

#6631 2016-06-17 21:13

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Flydomi! Én most voltam életemben elõször kórházban. Én az alapgyógyszereimet ettem nagyobb dózisban plusz adták ezt a szteroidosat. Én úgy gondolom, hogy ha nagyon szar a helyzet és nem reagál a gyógyszerekre akkor vénásan kapja a szteroidot. De egyébként nem nagyon vagyok otthon kórház témában.

Nincs jelen

 

#6632 2016-06-20 09:31

kicsi G
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Egy hónapja kezdtem el szedni a cortiment tablettát a medrol helyett. Az orvosom szerint jobb mint a medrol nincs annyi mellékhatása és hogy ez pont a colitiszes betegeknek van. Az lenne a kérdésem hogy aki szedi közületek mennyi idõ után kezd el hatni? Mert én még mindig elég sokat járok a WC re. És hogy ti reggel vagy este veszitek be? Mert nekem azt mondták hogy reggel kell bevenni.

Nincs jelen

 

#6633 2016-06-22 18:44

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Kicsi G! Erre én is kiváncsi vagyok. Én most ettem meg a 10. tabit. Én már annyi változást érzek, hogy nem fáj annyira elviselhetetlenül a hasam, mint régen. De mást nem. Ugyanúgy vérzik és azért még fájdogál is. De én még nem panaszkodom, hiszen még csak a 10.-en vagyok túl :D Én azért eszem este, mert a kórházban akkor adták oda. A dokim azt mondta, hogy tök mindegy mikor veszem be. Én annyira reménykedem, hogy fog használni, de annyira, de annyira. Úgy szeretném. Olyan jó lenne jó tapasztalatokat olvasni :) Te semmilyen változást nem vettél észre?

Nincs jelen

 

#6634 2016-06-22 23:42

kicsi G
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia ageplefagy! Nekem jövõhét végén lesz másfél hónapja hogy szedem. Reggelente elég sokszor szoktam menni WC re és néha görcsölök is, de nem fáj és nem vérzik. Nekem azt mondta az orvosom, hogy kell idõ amíg hatni fog kb két hónap. Én is így bízok benne mint te hogy hatni fog és úgy érzem hogy fog is. Én jobban érzem magam. Remélem neked is javulást fog eredményezni, jó gyógyulást kívánok.
Ja igen és én ma kezdtem el inni a diófalevél teát sok jót hallottam róla és remélem a kettõ együtt még jobb gyógyulást hoz. Nagyon bízok benne.

Nincs jelen

 

#6635 2016-06-29 14:52

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

KicsiG! Én ma úgy érzem, hogy mintha visszaléptem volna három lépést. Még mindig vérzik, még mindig fáj...érdekes, mert van, hogy alig vérzik, aztán másnap pedig nagyon elkezd...kétségbe vagyok esve, hogy mi van, ha mégsem használ...Te hogy vagy?

Nincs jelen

 

#6636 2016-07-04 23:54

kicsi G
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia ageplefagy.
Hát ez nem jó hír hogy nem vagy jól. Bár sajnos én se tudok sok jót mondani. Az igaz, hogy nekem nem vérzik és nem fàj, de a sok WC és hasmenés megmaradt. Én is nagyon bíztam ebben a gyógyszerben de màr lassan két hónapja szedem és nem érzem a javulást. Egy kicsit én is elkeseredtem hogy talán mégse hat ez a gyógyszer. Neked mikor kell menned kontrolra?

Nincs jelen

 

#6637 2016-07-05 07:37

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sajnalatal hallom sracok,hogy nem nagyon akar segiteni ez a gyogyszer rajtatok.
Azert par het utan valami javulasnak kellene lennie.
Helyileg hato gyogyszer,es megse akkar segiteni.
Gondolom,hogy rezisztensek nem lehetek ra.
Vagy ennyire kamu ez az uj gyogyszer?(cortiment)

Nincs jelen

 

#6638 2016-07-05 07:59

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ne is mondjátok. Nem is tudom, hogy mi lesz, ha mégsem használ. Mi lesz a következõ szint? Kórházba nem megyek, elég volt nekem belõle. Én 13-án megyek a dokihoz, bár gondolom az lesz, hogy még adunk neki egy hónapot, mert én még csak egy hónapja eszem, de szerintem a következõ hónap sem fog érdemi változást hozni számomra. Valakinek használt a Cortiment egyáltalán? Én egyébként elkezdtem virágport enni meg propoliszt. Azt vettem észre, hogy már nem annyira lepedékes a nyelvem...ez is valami :D

Nincs jelen

 

#6639 2016-07-06 01:01

kicsi G
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Srácok! Arra én is nagyon kíváncsi lennék, hogy használt e valakinek ez a gyógyszer ( cortiment) vagy csak megint valami újabb pénzkicsalás. Én is 15.-én megyek vissza az orvoshoz. Nekem akkor telik le a két hónap hogy szedem.
Nem tudom mit fog mondani az orvos. Ageplefagy a propoliszt gyógyszertárban vetted vagy herbáriába?

Nincs jelen

 

#6640 2016-07-06 08:24

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hát, szerintem mindegy, hogy hol veszed, de én spec herbáriákban szoktam vásárolni.  Hát, kíváncsi leszek, hogy mit fog mondani neked a dokid. Az enyémre még jobban :) Szomorú vagyok és elfáradtam. Nem tudom, munka mellett teljesen kifáradok. Egyébként te hová jársz, kihez?

Nincs jelen

 

#6641 2016-07-09 10:18

kicsi G
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én is sokat dolgozok és amikor már el vagyok fáradva úgy érzem hogy belefáradtam már ebbe az egészbe mert sokszor nagyon nehéz ezzel a betegséggel dolgozni. De ha megpihenek egy kicsit utána azt mondom hátha most majd találok valamit amitõl jobb lesz. Olyan sokan írják hogy õk már x éve tünetmentesek. Te se legyél szomorú.
Én amúgy Miskolcra járok dokihoz itt is lakom Miskolcon Gábor Zoltán fõorvoshoz járok.

Nincs jelen

 

#6642 2016-07-09 11:16

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Engem egyszer azzal "nyugtattak" hogy akár 5 év is lehet, mire beállítják a gyógyszereket. Nem mindenkinél megy olyan hamar sajnos... :(
Én most keresek munkát. Ti hogyan dolgoztok? Még ha jól is van az ember akkor is annyiszor kell orvoshoz menni - tolerálják ezt nálatok? Vérvételek, kontroll, gyógyszerfelírás... Hogyan oldjátok meg? Munkáltatótok tud a betegségrõl?

Szerkesztette: QpaK (2016-07-09 11:18)

Nincs jelen

 

#6643 2016-07-09 19:29

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én nem rejtem véka alá. Mindenki tudja, hogy mi bajom, nem szégyen ez. A fõnököm megérti, bár szerintem nem örül neki. Én most vagyok olyan szinten, hogy nem tudok bemenni munkába...vagyis nagyon nehéz bent maradnom és dolgoznom. Volt, hogy kifakadtam, aztán mondta, hogy menjek haza. Aztán valamelyik nap mondtam neki, hogy valami megoldást kéne találni, ami mindenkinek jó. Neki is, meg nekem is. Én az egy-két nap szabival nem sokra megyek. Egy hónap kéne, hogy valahogy túléljem. Próbálom magyarázni mindenkinek, hogy ez nem csak amolyan vírusos hasfájás. Ez komolyabb annál. Valakin látom, hogy felfogja, valakin pedig nem. A fõnököm hál istennek amúgy emberileg normális, úgyhogy kirúgni tuti nem fog. Ettõl nem félek.

Egyébként én két évig tünetmentes voltam az Immurántól. Csak elkaptam egy szaros vírust...

Tegnap 37,6 volt a testhõmérsékletem...nem is értem, hogy mi történhetett. Ez rosszat jelez?

Nincs jelen

 

#6644 2016-07-13 17:00

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

KicsiG! Most jöttem a dokitól. Azt mondta,hogy még egy hónap Cortiment, aztán ha nem használ biológiait kapok. Humirát vagy valami mást. Az egyik vénás, a másikat nekem kell adagolni. Nem tudom mi a neve, de valamelyik a kettõ közül. Furi, mert medrolt sem kaptam még soha. Miért kapok ilyen hamar biológiait? Salofalk+Immurán. Ennyit eszem. Ajánlom, hogy használjon a Corti, mert még nem akarok biológiait. :(

Nincs jelen

 

#6645 2016-07-13 20:49

flydomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ageplefagy

Szerintem kerdez ra a dokinal,hogy miert nem kapsz elobb imurant.
Mellesleg a medrol elvileg olyan hatasu,mint a cortiment,de viszont tobb melkekhatasa van.
Lehet,h azert nem ad,mert ha a cortiment nem hasznal,akkor maga a medrol mitol hasznalna?
Egyebkent  chronos vagy?Vagy colitiszes?
Azok kapnak biologiait.

Nincs jelen

 

#6646 2016-07-14 11:39

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Flydomi! Kapok 75 mg már két éve. Én colitiszes vagyok egyébként. A Medrol azért egy erõsebb szteroid, mint a Cortiment, nem? Meg ott van vénás kezelés is.

ööö, egyébként nem tudom, hogy mivel járnék jobban: egy medrolos kezeléssel vagy biológiaival.

Nincs jelen

 

#6647 2016-07-14 17:24

kicsi G
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia ageplefagy. Én jövõhéten megyek vissza a dokihoz. Én két hónapja szedem a cortiment de sajnos nem használ. Remélem neked fog javulást eredményezni. Szerintem a mellékhatások miatt nem írtak neked medrolt. Én már szedtem a medrolt és attól szinte tünetmentes voltam, csak azt mondta az orvosom hogy jobb lenne a cortiment a mellékhatások miatt.  Annyit szeretnék mondani az elõttem íróknak hogy 9mg medrol nem ugyan az mint 9mg cortiment. A medrol sokkal hatásosabb.

Nincs jelen

 

#6648 2016-07-14 19:27

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

ageplefagy: Az a baj szerintem, hogy a biológiai és a medrol is durva függõséget okoz. Így ha valamelyiket kapnod kell, akkor mindenképp jobban jársz a biológiaival (mellékhatások). Ahogy olvaslak benneteket, úgy tûnik nekem most már "jobb" bélbetegnek lenni, mint régebben.
Nagy szerencse, ha az orvosod medrol helyett kapásból biológiait akar adni. Nagy lépés és félelmetes is, de hidd el megéri, nagyon királyul lehet tõle lenni! Fõleg az elején, amikor beüt. Vadul piálhattam, ehettem mindent napi egy formált székletem volt fél évig 0 görcs mellett. Nem kellett imurán meg medrol mellé, csak salofalk. Ha használ majd akkor nyerhetsz pár boldog évet! :) Ráadásul az sem törvényszerû, hogy életed végéig kapnod kell. Amíg kapod,addig meg adsz idõt az orvostudománynak, hogy kifejlesszenek valami hatékonyabbat. ;)
3 év alatt a humira, szépen befoltozta a belemet, már le is állították. Lassan 3 hónapja és nem újult ki, nem vérzik, nem fáj! Le is kopogom... Poén, hogy már többször ki akarták vágni, annyira csúnya volt... Jó hogy nem hagytam!

Szerkesztette: QpaK (2016-07-14 19:36)

Nincs jelen

 

#6649 2016-07-15 10:09

ageplefagy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Qpak! Vegyes érzelmekkel vettem tudomásul a biológiait. Jó lenne, ha már normálisan tudnék élni, DE a biológiai az utolsó kártya a pakliban. Utána nincs semmi, csak a mûtét...29 évesen ez nem túl jó jövõkép. Fõleg úgy, hogy 3 éven belül gyermeket is szeretnék. Biológiai mellett hogyan? A hozzászólásod megerõsített, hogy ha kell, hát kell, de rettenetesen félek és aggódom. Olvastam, hogy 1 év után ugye függõség...aztán leállítják és duplán visszaömlik a f.s és rettenetes fájdalom és állapotok jönnek. Az a tudat, hogy mondjuk 1-2 évig tök oké lesz minden, utána pedig minden duplán rossz...nehéz belegondolni és elfogadni...én nem ilyen életet szeretnék, de tudom nem választás kérdése.

Ez a Cortiment is...három nappal ezelõtt azt hittem, hogy végre javulás...nem vérzett...aztán ma ismét vérzik...úgy padlóra tud vágni...a gyulladásom is 19,5 :( Most mérges vagyok az életre...

KicsiG! Majd tájékoztass, hogy mit mondott a doki! Kiváncsi vagyok.

Nincs jelen

 

#6650 2016-07-15 12:15

QpaK
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

ageplefagy: Furának tartom, hogy ilyen hamar felajánlották neked, ugyanakkor irigykedem is. Nálam biztosra mentek, hogy kapjam. Elõtte minden gyógyszert kipróbáltak, lekönyvelték, hogy nem használnak és arra jutottak, hogy vagy biológiai vagy mûtét. És míg rajtam kísérleteztek/tanakodtak évekig hagytak szenvedni, rohadni a belem. Csak a medroltól voltam jól, ami egy idõ után csak vénásan volt elég. A hasamon ugyan segített, de mást meg roncsolt, ráadásul elhagyni sem tudtam. Nagyon vártam, hogy végre kaphassam és jobban legyek.

Azt neked és az orvosoknak kell tudni, hogy mennyire vagy rosszul. El kell döntened, hogy pro/kontra megéri-e? Semmi nem törvényszerû: Nem biztos hogy függõséget okoz, de az biztos, hogy jobb ettõl függni, mint medroltól. Azt hiszem gyerek nem probléma mellette, nem akarok hülyeséget írni, de úgy emlékszem mintha az imurán problémásabb lenne ilyen téren. Nem csak 1-2, hanem 5-10 évet lehet velük nyerni... Ráadásul itt többen írták, hogy nekik nem állítják le évente... Ez talán orvostól függ?

Szerkesztette: QpaK (2016-07-15 12:20)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB