#701 2007-01-08 10:12

Zsuzsu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Csicsu!
Én 2003 óta folyamatosan szedem az Imurant. Nem tudom pontosan mi érdekel ezzel kapcsolatban. Ami nálam elõfordult, az az idõszakos hajhullás, ami aztán magától meg is szûnt, és talán többet/könnyebben kapok el egy-egy bacis fertõzést mint elõtte. Kérdezz nyugodtan bármit szívesen válaszolok.

Nincs jelen

 

#702 2007-01-08 17:17

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

CSICSU:Én 99 óta szedem és nekem meg "napalergiám van" tõle, azaz, ha napon vagyok, kipattogzik a bóröm, olyan mintha patik lennének a hátamon meg a mellkasomon.Mást nem fedeztem fel!

Nincs jelen

 

#703 2007-01-08 18:04

Tünde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Csicsu,

Én imurant több mint 3 éve szedem, 2x50 mg-ot.  Nekem semmi panaszom nincs tõle. Nem vagyok a gyógyszertõl betegesebb, nem lett alergiás reakcióm sem. Napra viszont csak fokozottan szabad menni, magas faktorú naptejjel. Egyébként legalább 3-4 éve nem volt
a crohn-on kívül semmilyen vírusos vagy nem vírusos betegségem , pedig vannak gyerekeim is. Mostanáig.. amig Medrolt nem szedtem
most bezzeg rám jár a rúd:)

Nincs jelen

 

#704 2007-01-08 19:44

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Köszi a válaszokat ,még lenne egy kérdésem mit jelent az ,hogy steroid dependens.Na prof.most feladtam a leckét ugye?Nekem mindig a prednisolont írták steroidnak,de látom itt mindenki Medrolt szed.

Nincs jelen

 

#705 2007-01-08 20:16

Norc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Ánya! Köszi a választ. remélem én is hogy bevállik. A viszketésre van egy tippem nekem jó volt tõle. HEMORID kenõcs, igaz az elsõ pár perc kellemetlen, mert kissé mentolos a dolog ezért olyan érzés mintha begyújtanák :D , de ez pár perc után elmúlik és vele együtt a viszketés is, legalábbis nekem. Remélem tudtam segiteni. Jobbulást kívánok.

Nincs jelen

 

#706 2007-01-08 20:46

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

CSICSU:a steroid dependens ha jól tudom, azt jelenti, hogy nem reagál a szervezet a szteróra.Perzse ebbe nem vagyok biztos...Hol a helyettesem Dorci? DÓRI!!! 200 pontért hajdú bihar megye:kérdés:Mit jelent a steroid dependens (á la honfoglaló).

Nincs jelen

 

#707 2007-01-08 20:54

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szerintem inkább pont az ellenkezõje szteroid függõ ,de nem vagyok benne biztos megerõsítést kérek.Dori.....

Nincs jelen

 

#708 2007-01-09 07:33

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Csicsu: Bocs, hogy beleszólok Dori elõtt. a dependens az függõt jelent.
Jobbulást, szép napot, Ánya

Nincs jelen

 

#709 2007-01-09 09:37

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Köszi !Onnét gondoltam hogy még szedem a szteroidot addig jól vagyok aztán vége...m

Szerkesztette: CSICSU (2007-01-09 10:38)

Nincs jelen

 

#710 2007-01-09 17:29

Vera
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Finomítanék: dependencia: hozzászokás.
Üdv mindenkinek!

Nincs jelen

 

#711 2007-01-09 17:37

jkenderesi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

sziasztok ! 1993 ota chron beteg vagyok 1998-ba 40 cm kivettek a vékonybelemböl azota hiztam 20kg-t és nem szedek semmi gyogyszert  mia titkom kérdezetek!

Nincs jelen

 

#712 2007-01-09 20:49

Ildico
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Jkenderesi!
Üdv. a fórumban :)

Szóval mi a titkod elárulod ? :)))


Ildikó

Nincs jelen

 

#713 2007-01-09 21:56

jkenderesi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

sziasztok! 1 mindig pozitivan gondolkodni 2 kizárni azokat az ételeket ami árt nekem pl: tej tejföl hal nyers tojás ja al legfontosabb amit nem szabad az a DISZNÓHUS sok gyogytea és normaflor én meg szteroidokat sem szedtem pedig 39kg voltam amikor operáltak most62 vagyok ja cigit aki cigizik azonnal tegye le az egyik legnagyobb ellensé.Azért sok mindenrõl lemond az ember ,de sok mindent lehet helyetesiteni pl. tej-szojatej tejszin-növényitejszin stb .Az is igaz .hogy mindenki másra allergiás, nekem azt mondta egy orvos ,hogy saját magam tudom kitapasztalni hogy mit ehetek meg ez igaz!

Nincs jelen

 

#714 2007-01-10 16:18

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

jkenderesi: Én világéletembe úgy tudtam, hogy a fehérhús a favorit (csirke, pulyka és a hal!!!!).Nem tudom miért ártana a hal!Szerintem még hasznos is mivel egy csomó vitamin és fehérje található benne, amit amúgy kihagyunk a crohnos diétával!A másik meg hogy a szójától nem lesz kellemetlen szagod?Mert ez alapból tény, hoyg aki szóját eszik, annak a bõrén a szója illõolaja kicsapódik!

Nincs jelen

 

#715 2007-01-10 18:44

jkenderesi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Mint irtam mindenki másra allergia nincs két egyfoma ember nincsen két egyforma chronos én a tejtermékekre és ahalra vagyok allergiás nem is eszem azt irtam ,hogy a dizsnó hus nem tesz jót a beleknek . Atöbbi hust lehet fogyasztani aki szereti.persze ez az én esetem tehát a magam tapasztalatát szerettem volna megosztani veletek .5 éve lettem a cigit és vele együtt a salazopirint is aki lát el sem hiszi ,hogy chron beteg vagyok mindig is tudtam a betegségemrõl beszélni ami nagyon jó mert ezzel a betegséggel párosul a depresszio . Nem vagyok büdös a szójatol .ja és az élet szép mindig pozitivan gondolkodni!!!sok zöld teát iszom az is nagyon jó.Még egyszer mondom ez az én tapasztalatom csak el szerettem volna azoknak mondani akkik el vannak kaseredve hogy van kiut is az alagut végén soha ne adjátok fel!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nincs jelen

 

#716 2007-01-10 19:39

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Bocs, ha kicsit letaglózó voltam, csak mindenki jön a csodaterápiával, ami persze használ, aztán mégse...De amit leirtál ez végülis ugyanaz amit ajánl a gasztrós!cigi,kávé alkesz elfelejt, lehetõleg fehérhúst kell enni, sok sok vitaminnal, amit lehetõleg ne gyógyszerrel vigyünk be (kivéve a B12 mert azt félévente szurni kell). Nekem a szója anno csalódás volt ,de igazad van, hogy nincs két ugyanolyan ember.hja! És a gyorskaja is Ko, mert az a halál!
Bár most felteheti mindenki a kérdést, hogy a kajabotrány után, végülis melyik kaja az amelyik nem árt?Mert szerintem nincs ilyen.A marháknak, meg a többi állatnak szteroidokat meg midnen hülyeséget adnak, ami a husával együtt átjön belénk.Így végülis az nem árt, amit mi termesztünk és nevelünk.
jkenderi:Az optimizmus az az alap, dorival együtt már régóta próbáljuk "megtériteni" az embereket, több-kevesebb sikerrel.De ahogy mondtad, fel a fejjel és hajrá!

Nincs jelen

 

#717 2007-01-10 20:32

jkenderesi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Látom vetted a lapot és örülök neki!!!!!!!!!!!!!!! igazad van acsoda terápiával kapcsolatban de nekem mint mondtam egy doki néni azt mondta ,hogy a chronosoknak meg van az " földöntuli tulajdonsága",hogy megérzi mi a jo és mi a nem szoval hallgasatok az ösztönötökre és tudni fogjátok melyik kaja árt nekem bevált .a gyorsétterem szoba sem jöhet az tényleg ko.Az egészben a legszebb az hogy az egész családom ugy táplálkozik ahogyan én,csak én vagyok chronos .azért irok ilyen sokat mert meg szemelyesen talán ha 2chron beteggel ha találkoztam és szeretnék egy kis jot átadni mert azért én is tudom mi a szenvedés ezzel a betegséggel mert miélött megoperáltak hm............. szoval .de talpra álltam és bármi hihetetlen SZTEROID nélkül!!!!!!!!!!! OPTIMIZMUS .

Nincs jelen

 

#718 2007-01-11 00:45

tamás70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Rég jártam erre.
22-én megyek tükrözésre, úgy félek mint az ördög a szenteltvíztõl.
Most Flavin Inulion Forte fruktózt, Flavin Szelént, és Flavin citrust szedek pár napja.
Jó egészséget mindenkinek, majd még  benézek.

Nincs jelen

 

#719 2007-01-11 14:58

Rénia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

jkenderesi: az én családom is azt eszi amit, én, bár mi a lisztérzékenységem miatt kezdünk elõször diétázni. Nekem nagyon sokat segített, fõleg az elején, hogy nem kell néznem amit esznek és én is megenném, csak nekem nem lehet. Szóval a colitises diéta már nem jelentett túl nagy gondot.
Üdv!!
Csak pozitívan!! :D (ezt már csak zárójelbe teszem hozzá: unicum) :D

Nincs jelen

 

#720 2007-01-11 16:14

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

jkenderesi: Nálunkmindenki eszik, amit eszik :) De nekem könnyebb, mert szakács-cukrász lettem volna, készültem rá 6 évig, aztán nem lettem, csak hobbiszakács, igy ha kajásvagyok és a család épp székelykáposztát eszik babbal, akkor összeütök valami kajcsit magamnak seperc alatt!! :) Nekem ennyi elõnyöm van :P

Nincs jelen

 

#721 2007-01-11 17:16

jkenderesi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Barna-by neked milyen bél betegséged van chron v. colitis  a vastag v. a vékonybeled beteg és a szérum vasad jó? A vas felszivodás /meg a többi vitamin is/ mivel nekem az vastag és a vékonybél ta lálkozásánál /vékony bél 40 cm minusz/ volt a mütétem a vitaminokra nagyon figyelek mert azok nálam nem szivodnak normálisan mivel az a szakasz nincs meg. A többieknek azt üzenem OPTIMIZMUS!!!!!!!!!!!

Nincs jelen

 

#722 2007-01-11 17:52

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nekem crohn a vastagbélbe és a bauchin billentyü is érintett volt az utolsó colonnál.Volt mûtétem is, a vastagbél bal oldalát ették ki, meg a végbél felsõ 1/3adát is hozzácsapták, aztán sztóma, aztán még 7 másik mûtét, szal meg vagyok áldva rendesen :D
A vasam most alacsony, de nem annyira, hogy gáz lenne!

Nincs jelen

 

#723 2007-01-11 18:25

lipi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Colitises vagyok kb. 10 éve. Voltak nagyon gázos idõszakok, de mindig melóztam. Az orvosom azt kérdezte amikor elõször meglátott (1999 nyarán), hogy mit utálok? -azt, amibõl élek. Pszichiáterhez is járatott, szerintem nem volt hülye.
2000 januárjában már nem csináltam az addigi melómat. Kezelt, panaszmentes lettem. Aztán visszajött többször is (klizmák, szteroid, meg ami azzal jár), de szerintem mindig akkor, amikor éppen valamiért nem éreztem magam túl jól a bõrõmben. Úgyhogy a lényeg, hogy mentálisan legyek rendben. A legutóbbi panaszmentes ciklus 2 év -nem piszkálta semmi a lelki világomat.
Mostanában is nyomasztanak dolgok. Néhány hónapja vissza is jött, de szerencsére elég enyhe, úgyhogy még orvos sem látott (az eddigi messze költözött). Mindezek tanulsága számomra: lelki egyensúly!!
Gyógyszer:
-Ha lehet semmit!! Vigyázz magadra a saját józan eszeddel.
-Ha nem lehet, akkor amit az orvos ad, de csak ameddig panaszaim vannak.

Ha nincsanak panaszaim:
Kaja:
szinte minden!! FÜSTÖLT SZALONNA, HÁZI KOLBÁSZ, BABGULYÁS, HALÁSZLÉ (az, de csak az CSÍPÕSEN),
Pia:
szénsavas, sõr, tömény csak nagyon ritkán. másban nincs korlát, de csak ritkán, és általában kevés alkoholt iszok.

Ha panaszaim vannak:
NO csípõspaprika, bors, citrusfélék, tömény, sör és egyéb szénsavas italok. Ha nem nagy a gáz, csak ennyi.

Bagó: nem dohányzom. Az orvosom egyszer azt mondta: lehet, hogy nem lennék ilyen beteg, ha bagóznék de a világért se kezdjem el, mert többet veszítek.

Olvasom a dolgaitokat, és nem irigylek 1-2 embert. De azért én is félek!
Az igazi megoldást a "kukackúrától" várom, addig már csak kihúzom valahogy, amíg számomra is elérhetõvé válik.

Nincs jelen

 

#724 2007-01-11 22:12

jkenderesi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

barna-by mi váltotta ezt ki nálad ha szabad kérdeznem? A többieknek süt nap vidémság meg minden jo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nincs jelen

 

#725 2007-01-12 13:33

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

szia jkenderesi''
sztem barna nemsokra jon-es persze ugyanazt a valaszt adja majd, mint mindenki mas, de senki sem tudja igazan mi valtotta ezeket a tuneteket ki, ill.mindenki a maga modjan csak sejti...talalgat...stb....
ja barni sok mindent megelt mar:) es megis tobb akaratereje es optimizmusa, mint mindenki masnak ebben a betegsegben, sot meg azt is el tudom rola mondani, hogy pont ezzel a sok gonddal es akaraterovel szerzett kello optimizmust, masoknak meg a fele bajuk sincsen meg ibd-ben es mar kezdik elasni magukat...
szoval csakis peldat vehetnenek sokan tole...mivel mindenki a "legrosszabb kozul, "csak" a rosszat valasztjuk"...
ja isteni ido van szegeden is :) :)
udv.nektek dori

Nincs jelen

 

#726 2007-01-12 14:15

jkenderesi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

szia dori! igazad van nem semmi amit õ átélt  más már felénél azt mondta volna kakukk mág talán én is pedig az én fájdalom küszöböm elég magas plusz még probálom  akarom a jó oldalát is nézni a dolognak itt van pl: hogyan érjük el a wc/ szerintem nincsen olyan chronos v colitises aki ezt nem élte át/-t rengeteg mulatságos -akkor persze a viz vert-történetet tudnék erröl mesélni én utólag minig jókat nevetek sõt acsaládom is van aki ilyenkor mély depresszioba esik mert szégyenli magát pedig nem kell mi igy élünk igy kell magunkat elfogadni.Én kis városban élek és nagyon sok embert ismerek talán mindenki tudja rolam hogy mi a bajom .Szoval értitek mit akarok mondani el kell fogadnunk elöbb önmagunkat már negyed gyogyulás!!!!!!!!!!!A barninak mert mindig -ahogy olvasom- te adsz másoknak érõt most én meghajtom élöted a fejem és kivánom hogy egyszer ugy legyél ahogyan én . gyerekek még mindig süt a nap és OPTIMIZMUS soha nem adjuk fel mert bárki lehet olyan szerencsás mint én!!!!!!!!!!4

Nincs jelen

 

#727 2007-01-12 15:09

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

en is olyan szerencses lettem :)
de sztem a mutetek hosszu sora megedzett minket, mivel kb.most mar nem ugy megyunk a margit korhazba, hogy jujj mutet, mi lesz most...epp az ellenkezoje...
en pl.:ott ket nagyon jo baratot szereztem-es a legutobbi korhazi "latogatasom"fantasztikus volt, mivel kb.arra sem volt ido a sok hulyules kozott =(mivel kb.az egesz osztaly tele volt fiatallal es jo kedvvel :)hogy elolvassak egy konyvet.
en most mar igy tul (?) az egeszen azt mondom:hogy ezeket az eveket, akkor sem torolnem ki az emlekezetembol, ha olyan borzasztoak is vtak.mert rengeteg embert ismertem meg, olyanokat is, akik a szememben nagyon nagy peldakepekke valtak.
ja igen ha meg van a kello optimizmus, akkor rengeteg dolgot at lehet veszelni ugy, m intha mi sem tortent volna.
ezert szoktam en is ezt mondani, hogy: en meg gyerek fejjel, konnyes szemmel neztem vegig, hogy az elet mit muvel. nehez volt, de tovabb kellett menni-es ugy tortent minden, mintha nem tortenne semmi...    ...

Nincs jelen

 

#728 2007-01-12 17:24

jkenderesi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hü............. örülök hogy végre hogy valakinek sikerült rajtam kivül is mert olyanokat olvasok itt hogy á.....Na de ugye azért van siker és miért ne lehetne a következõ valaki közületek. ja szerintem a kaja meg a lelki dolog az ami ezeket kiváltja .Csak késõ mire mi rájövünk hogy mi az ok én 100% tudom hogy nálam mi volt.most ennyi ésszel már sokmindent máskép csinálnék és nem jutottam volna a müttö asztalra de ez van az már a mult imádok élni és az élet is szeret engem!!!!!!!!!!!!!! meg titeket is!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nincs jelen

 

#729 2007-01-12 17:56

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

hallod teged mivel mutottek?hanyszor es ki?

Nincs jelen

 

#730 2007-01-12 18:01

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ohh....minõ mondatok rólam...mindjárt zavarbajövök :D
Hogy mi váltotta kinálam ezt a sok mûtétet?Hát elõször is közrejátszik, hogy sokszor hagytam el a gyógyszereket, mert hülye voltam, és gyerek...aztán amikor kezdett benõni a fejem lágya, akkor jött a crach és a 4dikes ballagásom napján, reggel olyan izületi gyulladásom volt, hogy tolószéket is szereztek, mert nem tudtam lábraállniA házidoki nem tudott mit tenni, lökött belém 3 koktélos szurit, a 3dik segitett, 3 rán keresztül jött és ment, mert rajtam kivül ment ki máshoz is, de mindig visszajött, hoyg mi van velem, addig meg olvadozott a steakhús meg a mirelit borsó a téremen.Aztán 11 körül sikerült felállnom, 5kor már nem volt semmi gáz, elballagtam,aztán este a vacsinál belázasodtam, de 10 perc alatt 40.2 volt a lázam, telefon mindenhova, be a Margitba, az ügyeleteshez, az majdnem hazavágott, mondván semmi bajom, aztán kiderült, hoyg egy jó kis tályog volt a belemen a végbél és a vastagbél találkozásánál egy 5 centis.Azt érettségi alatt kimûtötték,addig viselnem kellett a fájdalmat meg a vérzés, persze tudni kell, hoyg ha én nem vagyok jól, akkor csak hasmenés, se vér. se fájás.Aztán azt megmûtötték, de mondta a sebész (Dobó mester) hoyg ott azt ki kell venni egy hónap mulva.Betöltöttem a 18dik évemet, utána 3dik nap már bent feküdtem, aztán jött a nagymûtét...tudtam hoyg lesz ileosztóma, de nem izgatott, mert ugy is lehet élni, tudtam akkor és tudom most is.De a mûtõbe derült ki, hoyg kilukadt a tályognál a bál és 2 napon keresztül folyt ki a lé meg a ...szal érted...ez váltott ki egy egész tályogrendszert a jobb oldalamon a tüdõ felétõl a medencecsont aljáig.2 hétig nem tudtam nagyon magamról, meg lekerültem volna az intenzivre, de televolt, iyg nem vittek.Aztán szondáztak is, meg folyamatosan csinálták a tályogokat, aztán 2,5 hónap mulva kikerültem a kórházból, persze frissen üdén és még aznap elmentem a vidámparkba meghánytatni magam a breakdance-enm, eg a hajón meg a hullámvasúton!Aztán jött 4 ambuláns hasvágás, mert volt egy sipolyom pont a vágásnál középen.Igen, éber voltam és felvágták a hasam...faja mi?!, aztán novemberbe megcsinálták a sipolyom, meg a zárómûtétet, igy ha összeadom az ambuláns kivételével 8 mûtétem volt.És ittvagyok!Már akkor is hirdettem az igét, de azóta fejlõdtem sokat...most pl a cihológia érdekel, de nagyon!Fontolgatom hogy továbbtanulok e téren.
No de ennyi elég :D olvasgasd:D

Nincs jelen

 

#731 2007-01-12 18:14

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Üdv Mindenkinek!

Voltam ma dokibácsinál és.........happy!!!:)))))
Elhagyhatom a medrolt,nem kell az immuran és a pentasa is csak 2*2!
Azt mondta fasza csaj vagyok és szépen gyógyulok!
Gyerekek régóta ez az elsõ dolog aminek igazán tudok örülni!:)
Most már csak egy jó munkahely és egy édes kis pasi kéne!:)

cuppppp

Nincs jelen

 

#732 2007-01-12 20:18

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves ROOR!

Veled együtt örülünk!! :) Munkahely az lesz ... a pasi meg jön fehér lóvon!

Nincs jelen

 

#733 2007-01-12 22:23

jkenderesi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

szia dori engem kérdeztél gondolom vékonybél chronom volt 40 cm vettek ki és én kaposvári  vagyok és a dr Halmos Ferenc operált de nekem évekig volt bajom és már a végsõ stádiumba operáltak én ugyan is / mivel édesapám orvos volt/ nem nagyon szerettem a dokikat és magamat kezelgettem kisebb nagyobb sikerrel . nálam hetente volt láz naponta hasmenés és 45kg voltam folyamatosan ment a hasam és ammikor apukám meghalt na akkor lett ko de még akkor sem tudták mi a bajom mert nem engedtem magam vizsgálni bámi hihetetlen azt hitték ,hogy petefészek daganatom van és a nõgyogyászato operáltak és akkor mütét közben szoltak át a sebészetre de sikerült és kaptam még egy esélyt az élettöl. na szoval azota szedtem 4-5 évig a salazopirint aztá magamtol letettem meg a cigit is hiztam 20kg megmutatnám magam hogy elhidjétek de nem tudom e képemet felrakni mert nagy de az iwiwen fent vagyok kenderesi judit / nem ismerkedni akarok 12 éve élek boldog kapcsolatban a párom igy fogadot l és nem furcsa neki ez a betegség/ nézétek meg mert már fogyiznom kell egy valami azért nekem sem jön össze olyan gyorsan és az a baba ,de nem adom fel!!!!!!!!!!barni még rád nagyon sok mindem JO vár a földön majd meglátod! remélem holnap  is sütni fog a nap a csajok menjenek egy jót shoppingolni az jot tesz a léleknek én már csak tudom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nincs jelen

 

#734 2007-01-12 23:21

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Judit: Én tudom jól, hogy cska jó vár, hiszen minden jó, csak nekünk kell úgy felfogni! Én meg midnent úgy fogok fel!! Csak optimistán!!!!Máshogy szar lenne az élet!Énmeg Ikrek vagyok és élveznem kell az életet 2 ember helyett, mert az ikertestvérem (mert lett volna) is bennem van álitólag!Szal 2 ember egy testben!! :)
Amúgy rám is rámférne egy kis fogyi mert 76 kiló vagyok és az rohadtsok!!Le kell mászni valahogy 70re!!

Nincs jelen

 

#735 2007-01-13 09:50

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Halika!

Nos remélem tényleg lesz jó munkahely,de elõbb a mostanitól kéne megszabadulnom,de eléggé macerás a dolog.
A herceg fehér ló helyett sárgán jött,bár nem tudom herceg-e?:)
Mellesleg a jó pasi paraméterei:kb.2900-3000 g.,52 cm,mindene meglegyen,és ha a fütyülõje helyett nunija van az se nem baj,nem kizáró tényezõ.:P
Ha pedig egy ilyen egy olyan az még tutibb lenne.:)
Ha meg már nagyon sok hülyeséget írok tessék rámszólni.:)

Nincs jelen

 

#736 2007-01-13 11:20

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Megrendeltem a forever lycium plust amit itt az oldalon Zsolt ajánlott .Tudna nekem vki arról vmit , ha  ez a szer immunerõsítõ  szedhetem-e ,mivel az Imurant  épp ellenkezõleg :Imungyengítés céljából adják.Köszi

Nincs jelen

 

#737 2007-01-13 14:49

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

CSICSU:logikátlan, hiszen pont az a bajod, hogy túl erõs az immunrendszered!! Gondolj bele egy kicsikét....

Nincs jelen

 

#738 2007-01-13 19:10

jkenderesi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

barni nehogy nekiállj fogyozni az nem jo a chronak .nem szoktatok valahol együtt  chatelni ha gondoljátok ott is beszéletünk sõt könnyebb lenne mert nem szeretek ennyit irni egyszerre  roor megjejöltlek az iwiwen. figyu ha elfogadsz egy tanácsot egy öreg rókátol a királyfik nem fehér lovon jönnek ugye érted? elérhetõségeim:::::::::Skype: jkenderesi      msn: jkenderesi@msn.com Puzsi mindenkinek  nap még mindig ezerrel süt kint ma mezitláb szaladgálta az udvaron a kutyámmal hallotatok arrol ,hogy a kutya milyen jotékony hatással van az emberre????????????????????

Nincs jelen

 

#739 2007-01-15 00:44

osztriga
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

én nem vagyok Crohn-os beteg, de sokhelyen olvastam, hogy kaptok étrendkiegészítõként ENSURE Pluszt. Nekem a nyáron írt fel a doki 1 havi adagot, hogy hízzak, de bevallom nem lett a kedvencem. Így van egy csomó ami csak itt áll és nem használom. februárig, márciusig jó csak. Ha valakit érdekel írjon.... van kék, piros, lila színben....

Nincs jelen

 

#740 2007-01-15 14:32

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Van valakinek infója arról, hogy a betegségeinket érintõ leggyakrabb gyógyszerek árai mennyiben változnak január 16-tól?

Bár gondolom idõvel úgyis kiderül, csak szeretném egy kicsit kibosszankodni magam, mielõtt húsbavágóra vált a szitu, így mire a gyógyszertárban sorba állok, kidühöngöm magam, és csak mosolygok a patikusra :)

Nincs jelen

 

#741 2007-01-15 21:37

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hello pasekix
Itt egy cikk a gyógyszer ár változásról
http://index.hu/politika/belfold/gyogysz2221/
A lényeg hogy a támogatás mértéke csökken:
90% röl 85% ra
70%  55 %ra
50% 25% ra
Ezután már csak számolni kell meg fizetni sajna
Üdv Ksanyi

Nincs jelen

 

#742 2007-01-23 19:30

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

ismeri vki az OXITARM nevû terméket?

Nincs jelen

 

#743 2007-01-23 19:53

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nincs jelen

 

#744 2007-01-24 11:11

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

köszi Ailosz! De mégis mi ez?

Nincs jelen

 

#745 2007-01-24 13:36

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nincs jelen

 

#746 2007-01-29 15:53

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Helló.

Az oxytarm bélrendszer tisztitó étrend kiegészitõ.Én használtam,de semmi változást nem tapasztaltam.

Nincs jelen

 

#747 2007-01-30 10:02

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

SZia pasekix.

A gyógyszerkeresõben nézd meg.Minden le van írva.Támogatás,ár,haszn,utasítás.

Nincs jelen

 

#748 2007-01-31 21:23

nemvik1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

2000-ben diagnosztizálták chront nálam,sipollyal.
immuránt, szalazópirint, cyprobájt,kliont szedtem különbözõ variációkban, bélgyulladás rendbejött , de a sipoly maradt.
2000 oktoberében az országban az elsõk között kaptam meg, az akkor még bevezetés alatt álló remicade kezelést, ami a sipoly azonnali gyógyulását eredményezte. Azóta sikerült tünet , és sipolymentes maradni. Szerintem fontos dologok, amik ebben segítettek:
-minden székelés után szappanos alvázmosás, zuhanyzóval jól beveretni,
-  A legkisebb viszketõ, csipõ érzésnél a végbél tájékán , azonnali klión szedés 2x1 legalább egy hétig, egy két nap alatt elmullik az érzés
sipoly pedig nem tud kialakulni.

Amig sipolyom volt sokat segített : fültisztitóra betadin és azzal a végbél utolsó 2-3 cm-es szakaszát fertötleníteni tudtam wc-zés után.

Ülõ foglalkozásom volt sokáig,  uszógumi alaku párnát használtam háttámlás kempingszéken, igy a végbelet nem terheli nyomás ülés közben, egészségügyi kellékboltban lehet kapni.

Aranyér is könnyen sipollyá alakulhat, erre aurobint szoktam kenni .

Most immurant és szalazópint szedek csak, ritkán elõforduló makacs hasmenéskor lilahagyma és turó keveréket fogyasztok napi egyszer egy csomag túró és fél lilahagyma, eddig két nap alatt elmullott a legmakacsabb hasmenés is, emésztés rendbejött.
medrolt, fekélyt okozó gyulladáscssökkentõket kúpokat messziröl kerülöm ,
sokkal többet ártanak mint használnak, saját magamon tapasztaltam.
Remélem ezzel valamit tudok segítteni sorstársaimon..

Szerkesztette: nemvik1 (2014-11-16 15:39)

Nincs jelen

 

#749 2007-01-31 21:28

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Nemvik1!

Én ugyan colitises vagyok és nem crohnos, de ez a hasmenésre ható házi kezelés érdekelne! Mert ugye a túró tejtermék, ezért tiltó listán van, fõleg hasmenéses idõszakban.
És mégis segít?

Nincs jelen

 

#750 2007-01-31 21:48

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

manna:Egyet ne felejts el!Lehet hogy Nemviknek semmi baja sincs tõle, de másnak lehet! Én pl nem tudom megemészteni a kukoricát, a 17 éve crohnos, vastagbél nélküli apám meg tudja...De mindent ki kell próbálni!

Nemvik:Nekem adtál tanácsot, mert nemsokára (remélhetõleg) én is kapom a remit! Remélem azért nem lesz gáz!Van két kinövésem a végbélnél, de nem sipoly, csak valami nemtommi!Lehet hogy aranyér, a fene se tudja, de van amikor csak érzem ,de nem fáj, kemény hasmenésnél meg ülni se tudok!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB