#751 2007-02-01 09:07

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

szia barni'''
nekem is volt egy ilyen "kinovesem vagy mim" az Xtra-tartalygyulladasos idoszakban-amikor megvizsgalt dobo mondtam, hogy vigyazzon az aranyeremre-azt mondta nem aranyer, hanem a bel egy kicsit ki van frodulva(vagy mi), mivel meg van terhelve a zaroizom es miegymas-szoval tokre olyan mint az aranyer-raadasul, amikor nekem volt ez az aktiv wc-re jaros idoszakom-es en is vmikor csak ereztem, amikor meg sokat kellett menni, akkor meg en is alig tudtam ulni.raadasul meg azt hozzatennem, hogy az aranyer kenocs csillapitotta a fajdalmat ;)

Nincs jelen

 

#752 2007-02-02 16:16

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én Hemoridot használok erre!Ajánlom mindenkinek!Mentolos és a kenés után vagy 1 óráig olyan mintha egy nagy adag lidokaint belelõttek volna a seggembe! :)

Nincs jelen

 

#753 2007-02-04 14:24

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

ja hemorid-az gany... :p
posterisan forte-ha bekened minden wczes utan-tiszta jo-megszunteti az osszes fajdalmad-es "csak"par napig kell hasznalnod...

Nincs jelen

 

#754 2007-02-04 14:31

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

dorci:nem minden gány, amirõl te azt mondod ! ;) Hemorid a király és kész!

Nincs jelen

 

#755 2007-02-04 14:52

dori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

jol van akkor kiraly-csak az a hidegseg az gany..
ja amugy papim is azt hasznalta... :o

Nincs jelen

 

#756 2007-02-06 18:28

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

itt reagálok Pill sztero kérdésére, mert nem való a programajánló topicba:

nekem használt, kitûnõen csillapította a tüneteket, aktív idõszakban a megemelt adag teljesen elnyomta a fájdalmat / rosszullétet, csak sajnos passzív idõszakban sem tudtam sosem elhagyni, mert ahogy megszûnt a sztero adagolás, egy-két nap alatt iszonyatosan be tudott gyulladni a bélésem :-(

most megmûtöttek, Dobó doki mondta is, hogy 3 év után most már nagyon illene elhagyni a Metypredet, el is kezdtük a csökkentést, de most 8 mg-nál megállította a gasztrodoki, hogy egyelõre ezen kell maradni, mert ilyen hosszú idõ után nagyon nehéz probléma nélkül elhagyni (nem teljesn értem, mert korábban, amikor az elhagyással próbálkoztunk, akkor 3 hét alatt telejesen 0-ig lehetett menni, most meg majd a sztómazárás után kell csak visszamennem hozzá, hogy ha addig minden ok, akkor szép lassan elkezdjük továbbcsökkenteni (amúgy az 5ASA készítményekkel probléma volt még az elején, amikor nagyon durván gyulladt volt és akkor állított rá szteróra, most kapok Pentasát párhuzamosan a Metypred-del, úgy tûnik, nincs gond a Pentasával, ezért is szeretném csak azt szedni, ezt a szart meg elhagyni)

hát megértem a horrorélményedet, iszonyat rossz lehet, ha szedned kell, jön a sok hülye mellékhatás és mégsem használ
most mit szedsz helyette? remélem az legalább használ
meddig szedtél szteroidot?

Kbalu!

Abban éreztem, hogy minden egyes vérvételnél annyira vártam hogy jók legyenek az eredményeim és soha soha soha. Nagyon elkeserítõ volt és idegesítõ hogy nõtt a fejem és minden bajom volt tõle mégsem hagyhattam el
aztán a sarkamra álltam és mondtam hogy ennek így nem lesz jó vége. sokkal több a mellékhatása, nem is használ semmit, csináljunk valamit. úgyhogy elhagytam. neked miért kell akkor szedned ha nem is használ?

Nincs jelen

 

#757 2007-02-06 19:48

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

s.o.s.!Vki légyszi ajánljon vmit puffadásra ,mert olyan a hasam mintha terhes lennék estére/az espumisan nem használt/,lehet az imurantól mert miután beveszem utána "gömbölyödök",és a gyomrom is nagyon fáj. Amugy a szteroid függõségnek mi lehet a végkifejlete? Elõre is köszi!

Szerkesztette: CSICSU (2007-02-06 19:54)

Nincs jelen

 

#758 2007-02-06 19:59

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

CSICSU:

Meteospazmyl a tuti!!NNekem sokat segitett és lehet crohnosoknak meg colitiseseknek is zsedni!
A szteró függõség annyi, hogy a szervezet nem tud leállni róla, szal olyan kb mint a drogosoknál, hogy nem tud leállni, mert elvonási tünetei vannak.Nálad az "elvonási tünet" a hasmenés! Meg lehet oldani más gyógyszer beiktatásával, de ez is mint a drogsórl való leállás lassu folyamat! Egy szterófüggõnek a leállitása akár fél évbe is beletellhet ha nagyon függõ!Amúgy függõ kb egy év után lesz az ember!

Nincs jelen

 

#759 2007-02-06 21:38

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

uhhh, barna-by, most elszomorítottál, ezt nem is tudtam, hogy ilyen hosszú folyamat (picit kételkedtem a dokiban), de mondjuk el is hiszem, tutira hozzászokik a szervezet (amúgy érdekes, hogy a mellékhatásai a mûtét elõtt alig-alig jelentkeztek, most meg tömkelegével jönnek)

CSICSU: én is iszonyatosan puffadtam soxor, én úgy csináltam, hogy 2 Espumisan evés elõtt és 1 utána, ez nagymértékben csökkentette a puffadást (a tájékoztató étkezés után írja asszem, de doki mondta, hogy az hülyeség)

Nincs jelen

 

#760 2007-02-06 21:57

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

kbalu: most remicade infúziót kaptam, ami teljesen levitte a gyulladásszámomat, de a tüneteim még nem az igaziak. Úgyhogy most próbálok meditálni és túllépni a szingli élettel együttjáró örökös szomorgásomon:)
Te már jobban vagy azért?

Nincs jelen

 

#761 2007-02-06 22:12

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

én kitûnõen vagyok, leszámítva a zacsit a hasamon, de azt meg már megszoktam és remélhetõleg közös életünknek heteken belül vége

remicade után nem teljes tünetmentesség szokott lenni? (nekem még nem volt hozzá szerencsém) milyen tünetek maradtak meg?

úgy hallottam, a meditálás egyébként tényleg segíthet a betegségben, úgyhogy hajrá :-) a szingli lét meg nem is biztos, hogy olyan rossz dolog, eggyel kevesebb stresszkiváltó ok :-) (én pl. határozottan úgy érzem, hogy mióta szétmentünk párommal, mintha jobban lennék, pedig nem éreztem magam egyáltalán mellette stresszesnek; asszem ezt hívják tudatalatti stressznek)

Nincs jelen

 

#762 2007-02-06 22:18

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

kbalu:
Csak indulj ki a drogosok leszoktatásából!Bár õk máshova tartoznak a két eset hasonló, mivel minndkettõnél sok idõ a teljes leszokás, ráadásul az nem elég hogy már nem szeded, mert ami nem ürül ki teljesen addig bármikor lehetsz "vissazesõ"!
De ha mákod van, akkor egy 3-4 hónap a leszokás!
Amúgy én is voltam függõ, ráadásul én nem ugy, hogy már évek óta szedtem, hanem én egyszer egyszer szedtem be, de akkor 100 mg-ot, ami annyit jelent mintha egy egérne akarnál elefántaltatót adni!De szerencsére leszoktam róla!Az is totál tönkrevágta az egész szervezetemet, mert amint volt egy kis hasmenés, már mentem a gyógyszeresdoboz felé és nem széntabiért! Persze hozzá tartozik, hogy miután leszoktam, rászoktam a széntabira!2 nap alatt egy 40es tégely lecsúszott és a végén már meg se éreztem!
Úgyhogy tanuljatok a hibáimból és ne csináljátok ezt!!

Pilli:Hányadik reminél tartasz?

kbalu:a Remicade se hat egyik napról a másikra sajnos!Megint csak azt mondhatom, amit már milliószor:Ahány ember annyi szervezet! De ha már nincs gyulladása Pillinek, az már jót jelent!!!

Szerkesztette: barna-by (2007-02-06 22:20)

Nincs jelen

 

#763 2007-02-07 08:44

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Köszi!Recept nélkül is kapható a Meteospazmyl?  Azt mondta a doki ,hogy reflux betegség is társult .Napi 2 contraloc mellett is nagyon sok a gyomorsavam ,hányingerem van ,ez lehet az Imuran mellékhatása is?
És mégegy kérdés a szterotól nem tudok aludni ,de azt mondta a doki ,hogy a bélbetegeknek nem jó az altató -errõl mit gondoltok?Akkor mit  tegyek éjszakázzak?

Nincs jelen

 

#764 2007-02-07 18:29

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Csicsu!
A meteoganyó kapható vény nélkül és nem megy közgyógyra, szal azért nem érdemes szurkolni a házidokinál!Bemész oszt' megveszed!
Az Imuran okoshat sok savat tudtommal, ez nem olyan különös mellékhatás, mert nekem is volt sok savam!
A szteroid viszont ténylegesen okozza az alvatlanságot, erre viszont ugranak az OEPesek, mivel erre adják meg a leszázalékoltatást vagy az emelt szintüt! Erre sajna nincs megoldás mivel az altató hatóanyaga ütközhet a mi bogyeszainkkal, esetleg még hasmenést is okozhat ha nem birja a szervezeted, ezért tényleg nem tanácsos beszedni!De ha sehogyse megy az alvás akkor valami gyenge bogyesz felét próbáld meg bevenni, htha ugy jobb lesz valamivel!

Nincs jelen

 

#765 2007-02-07 18:42

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Csicsu!
Én pont ma vettem Meteospazmyl-t, 989.- ft a 20 db-os.Van 10-es kiszerelés is,de szerintem érdemesebb a nagyobbat venni,nekem így is hamar fogy mostanság...

Üdv:
             Nia

Nincs jelen

 

#766 2007-02-07 18:43

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Barni a Csicsu-nak adott infókkal nekem is sokat segítettél!!!

Csicsu! Én is jelenleg a nem alvók táborát gyarapítom, a Medrol miatt én sem alszok, de éppen még napközben is "full"-on pörgök!
A hasam meg nekem is annyira puffad, hogy a nadrágjaim léptem nyomon ki kell gombolni, persze csak jó hosszú pulcsi kíséretében. Ezt a Meteo... bogyót én is kipróbálom!

Nincs jelen

 

#767 2007-02-07 20:21

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Vicaa:Örültem!

AMúgy a puffadás a medrol miat is elõfordul, ami eltünik, miután elhagytad a szterót!

Nincs jelen

 

#768 2007-02-08 08:42

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

barna: Most kapom majd a negyediket márciusban. A hasmenések néha még elõfordulnak, de inkább a stressznek tulajdonítom õket mint a betegségnek. Most kezdtem egy munkahelyen és nagyon féltem. Ennek tudom be. Elõtte meg a vizsgaidõszaknak:) Az elõtt meg nem volt bajom.

Nincs jelen

 

#769 2007-02-08 14:23

gee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

dori írta:

ja hemorid-az gany... :p
posterisan forte-ha bekened minden wczes utan-tiszta jo-megszunteti az osszes fajdalmad-es "csak"par napig kell hasznalnod...

visszatérve kicsit...

a dokim nekem is posterisan forte-t írt fel, állítólag jó (szteroid tartalmú), de én ezzel párhuzamosan használom a hemoridot is, a fentebb említett bizsergés miatt. szóval nálam a kettõ kombinációja vált be :)

Nincs jelen

 

#770 2007-02-08 15:06

gee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

eszembe jutott még két dolog:
én kamillás ülõfürdõzni is szoktam vele, a másikat pedig tegnap ajánlották nekem, hogy ha nagyon nagy a "dudor" akkor jeget kell oda rakni mert az csökkenti a vérbõséget és így visszahúzódik kicsit (a dokik szokták használni szülés után aranyeres nõknek)

Nincs jelen

 

#771 2007-02-08 18:44

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Pilli: Ez akkor jó hír!Legalább is, hogy nem vagy nagyon roszzul, csak ezek az idõszakos kis hasmenések gyötörnek téged.
Te crohnos vagy???

Amúhgy ma voltam K.Ágotánál és már rögtön intézte a Remit, kedden megyek a Sote II re Dr Müheller Pálhoz (remélem jól irtam, mert kicsit olvashatatlan a neve...hopika) és remélhetõleg hamar elintézi nekem a Remit!
Esetleg hallot valaki errõl az orvosról (vagy valami hasonló nevürõl, mert télleg olvashatatlan K.Á. irása)?

Nincs jelen

 

#772 2007-02-09 19:48

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Na, kipróbáltam és tényleg nagyon tuti a Meteospasmyl!!!!!  :)
Tiszta megkönnyebbülés (szó szerint is), amikor beveszem!
Csak azon csodálkozom, hogy egy klassz gasztros dokim van és még nem ajánlotta ezt nekem.

Nincs jelen

 

#773 2007-02-09 22:32

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Engem a gyógyszertárosnõ lebeszélt róla ,azt mondta ugyanaz a hatóanyaga ,mint az Espumisannak és ha az sem használt akkor felesleges pénzkidobás.

Nincs jelen

 

#774 2007-02-09 22:41

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Érdekes amúgy, mert a hatóanyag tényleg ugyanaz, sõt a Meteospazmylban van plusz hatóanyag, de nekem pl. egyáltalán nem hatott, én akkor kezdtem el Espumisan-t szedni. Szóval úgy látszik, hogy azonos hatóanyag esetén is másképp reagál a szervezet. Bár sejtésem szerint itt köze lehet a dologhoz annak is, hogy az Espumisan "lejjebb" hat, mint a Meteospazmyl, legalábbis valami ilyesmit hallottam róla, szóval lehet ez befolyásolja, hogy ki hogyan reagál rá. Ami még különbség a kettõ között, hogy az Espumisan hosszú távon "korlátlanul" lehet szedni, míg a Meteospazmyl túladagolható (bár kíváncsi lennék, hogy mi baja lehet tõle az embernek).

Nincs jelen

 

#775 2007-02-09 22:52

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Akkor lehet , mégiscak érdemes kipróbálni?! Köszi!:)

Szerkesztette: CSICSU (2007-02-09 22:59)

Nincs jelen

 

#776 2007-02-10 10:49

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

barni: igen, chronos, hogy egye meg a fene...

Nincs jelen

 

#777 2007-02-10 11:54

Cappy25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hello Mindenkinek!

Ismeri vki a METHOTREXAT LACHEMA nevû gyógyszert?

Nincs jelen

 

#778 2007-02-10 12:11

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Cappy25 írta:

Hello Mindenkinek!

Ismeri vki a METHOTREXAT LACHEMA nevû gyógyszert?

Hallottam róla.Ezt kell szedned?

Nincs jelen

 

#779 2007-02-10 12:20

Cappy25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

És mit hallottál róla?
elég brutálisnak, tünik több bajom lehet tõle mint amennyit használna...
amugy azt kaptam most!

Nincs jelen

 

#780 2007-02-10 12:50

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Cappy25 írta:

És mit hallottál róla?
elég brutálisnak, tünik több bajom lehet tõle mint amennyit használna...
amugy azt kaptam most!

Achron betegségre kaptad?Akit én ismertem az nem erre abetegségre szedte.

Nincs jelen

 

#781 2007-02-10 14:25

Cappy25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

alapjáraton nem arra való, de már nemtud mást probálni a doki!

Nincs jelen

 

#782 2007-02-10 15:05

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Cappy25 wrote: alapjáraton nem arra való, de már nemtud mást probálni a doki

Jezusom... na nem is mondom, hogy kinek_minek adjak ezt, de most padlot fogtam :-(
Persze, persze..tudom en, hogy a Klion is eredetileg huvelyoblogeto es megis mi oralisan szedtuk...
Tudod, az a baj, hogy Teged nem latlak a "Ki_Kicsoda" topicban, ezert kronikus informacio_hianyaban szenvedek :-)

Szerkesztette: aiolosz (2007-02-10 15:06)

Nincs jelen

 

#783 2007-02-10 15:29

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Cappy25 írta:

alapjáraton nem arra való, de már nemtud mást probálni a doki!

Keress másik orvost,hátha az tud.

Nincs jelen

 

#784 2007-02-10 15:43

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

pintyoke wrote: Keress másik orvost,hátha az tud.

Trivialis :-)
Itt a forumon is az olvashato, hogy egyre tobb orvos keres betegeket....a meseben, persze...nevetnek, de inkabb vicsoritok, ugye nem baj..

Nincs jelen

 

#785 2007-02-10 15:56

Cappy25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

a nagy padlót fogások ellen elmondanám, h a imurantol okádok, purinetholtol okádok, medrol&pentasa párostol tünetmentes vok, dea medrolt nem lehet örökké szedni...most ezt probáljuk, sajna a gyomrom nem kultiválja a gyógyszerek nagy részét!

Nincs jelen

 

#786 2007-02-10 16:09

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Cappy25 írta:

a nagy padlót fogások ellen elmondanám, h a imurantol okádok, purinetholtol okádok, medrol&pentasa párostol tünetmentes vok, dea medrolt nem lehet örökké szedni...most ezt probáljuk, sajna a gyomrom nem kultiválja a gyógyszerek nagy részét!

Amedrolt én sem bírtam,de helyette ametypredet 2,5évig szedtem.

Nincs jelen

 

#787 2007-02-10 16:22

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Pintyõke, te miért nem bírtad a Medrol? Milyen tünetek miatt nem tudtad szedni?
Azért érdekelne, mert nálam egy idõ után hányinger, szédülés, szívdobogás jelentkezik, de még azért nem vagyok teljesen biztos benne, hogy ez a Medroltól van.

Nincs jelen

 

#788 2007-02-10 17:37

pintyõke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Vicaa írta:

Pintyõke, te miért nem bírtad a Medrol? Milyen tünetek miatt nem tudtad szedni?
Azért érdekelne, mert nálam egy idõ után hányinger, szédülés, szívdobogás jelentkezik, de még azért nem vagyok teljesen biztos benne, hogy ez a Medroltól van.

Nálam is szívdobogás szédülés volt,+állandóan éhes voltam.

Nincs jelen

 

#789 2007-02-10 17:56

Cappy25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

egy-két dologtol eltekintve nincs bajom a medrollal, én a váltogyogyszereket nem bírom...sajna.

Nincs jelen

 

#790 2007-02-10 18:29

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Csak annyit ,hogy én is sokat hánytam ,de mióta szedem a contralocot nem hányok bár hányingerem az van . Valaki szed Prednisolont is vagy csak Én vagyok egyedül aki ezt  aszterot szedi?

Nincs jelen

 

#791 2007-02-10 18:45

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

CSICSU wrote: Valaki szed Prednisolont is vagy csak Én vagyok egyedül aki ezt  aszterot szedi?
15 evvel ezelott szedtem, de utana Metypred, majd Medrol. Azt hittem, hogy mar nem is letezik ...
A felsoroltak kozul a Prednisolon a legszarabb, oralisan, persze

Nincs jelen

 

#792 2007-02-10 18:58

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Cappy wrote: a nagy padlót fogások ellen elmondanám, h a imurantol okádok, purinetholtol okádok, medrol&pentasa párostol tünetmentes vok, dea medrolt nem lehet örökké szedni...most ezt probáljuk, sajna a gyomrom nem kultiválja a gyógyszerek nagy részét!

:-((  nem igazan vagy szerencses...
Ezert nagyon igaz, nincs ket egyforma beteg, nincs ket egyforma betegseg
Nekem szerencsem van, hogy minden szar gyogyszert jol toleral a szervezetem, + en is :-) de hogy +roviditik az eletem, az tutti
Nem szeretnem a mellekvesemet latni..
Amikor Imurant es szteroidokat szedtem, az volt a javallat, nem szabad napra menni...ezzel szemben egesz nyaron versenyeztem a Balcsin, persze tuzo napon....+maradtam.... mas sokkal kisebb adagtol kikeszult arnyekban is + a feje ketx akkora lett, mint rendesen mondjam meg...

Nincs jelen

 

#793 2007-02-10 19:09

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

aiolosz írta:

Cappy wrote: a nagy padlót fogások ellen elmondanám, h a imurantol okádok, purinetholtol okádok, medrol&pentasa párostol tünetmentes vok, dea medrolt nem lehet örökké szedni...most ezt probáljuk, sajna a gyomrom nem kultiválja a gyógyszerek nagy részét!

:-((  nem igazan vagy szerencses...
Ezert nagyon igaz, nincs ket egyforma beteg, nincs ket egyforma betegseg
Nekem szerencsem van, hogy minden szar gyogyszert jol toleral a szervezetem, + en is :-) de hogy +roviditik az eletem, az tutti
Nem szeretnem a mellekvesemet latni..
Amikor Imurant es szteroidokat szedtem, az volt a javallat, nem szabad napra menni...ezzel szemben egesz nyaron versenyeztem a Balcsin, persze tuzo napon....+maradtam.... mas sokkal kisebb adagtol kikeszult arnyekban is + a feje ketx akkora lett, mint rendesen mondjam meg...

Ne mond! Nagyon ismerös! (Francba a betegségel)

Nincs jelen

 

#794 2007-02-11 00:53

ase
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Hallott esetleg valaki arról, hogy Magyarországon adnak "Thalidomide"-ot gyulladásos bélbetegségre? Egy külföldön élõ szintén Crohn beteg ismerõsöm gyûjt adatokat errõl a gyógyszerrõl.. Elõre is köszi!!

Nincs jelen

 

#795 2007-02-11 10:22

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

ase írta:

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Hallott esetleg valaki arról, hogy Magyarországon adnak "Thalidomide"-ot gyulladásos bélbetegségre? Egy külföldön élõ szintén Crohn beteg ismerõsöm gyûjt adatokat errõl a gyógyszerrõl.. Elõre is köszi!!

Forras: Thalidomide

"....Az ötvenes évek egyik gyógyszere volt a Contergan (Thalidomide), ezt nyugtatóként hozták forgalomba Németországban. Azok a nõk, akik terhességük alatt ezt a gyógyszert szedték, elõfordult, hogy kéz vagy láb nélküli, de szellemileg ép gyereket hoztak a világra. Bebizonyosodott, hogy a Contergan a bûnös. A vizsgálatok során kiderült, hogy e gyógyszer gyártásakor keletkezõ molekulapár közül csak az egyik hatásos fájdalomcsillapító, a másik súlyosan károsítja a magzatot. Az eset óta minden gyógyszerjelöltet kötelezõ megvizsgálni terhes állatokon, megállapítani, hogy a szer okozhat-e a magzat fejlõdésében rendellenességet. A Contergant ma ismét használják gyógyszerként, de szülõképes korú nõk nem szedhetik, noha a gyógyszer ma már a hatóanyag-molekulának csak a "jó" változatát tartalmazza...."

Gyogyszertari forgalomban nincs, tudomasom szerint, nem talaltam meg a gyogyszertari alapadat bazisban.
Viszont olvastam arrol, hogy sulyos crohnos esetekben ezen szer alkalmazasat javasolja Dr. Arató András, aki a Semmelweis Egyetem I. Gyermekklinika professzora.

Szerkesztette: aiolosz (2007-02-11 10:23)

Nincs jelen

 

#796 2007-02-12 00:19

ase
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia aiolosz!

Köszi a választ!! A thalidomid "elõéletérõl" tudtam.. Csak azzal nem voltam tisztában, hogy használják e nálunk Crohn betegségben.. Ezek szerint elõfordul.. Egyébként azért kérték tõlem a segítséget, mert Olaszországban megvonták a támogatását, és vannak olyan betegek (szintén súlyos esetek) akiknek semilyen más gyógyszer nem használ.. Úgy tûnik nem csak nálunk gond a gyógyszer támogatás.. :(

Nincs jelen

 

#797 2007-02-12 08:59

boszika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok jóreggelt mindenkinek.

Van egy SILICEA nevü GÉL,nézzetek utánna érdemes.Én 2 hete iszom mostmár napi 1 alkalommal,szuper.Bátran ajánlom mindenkink.Drogériákban kapható.Természetgyógyász ajánlotta.


Boszika...

Nincs jelen

 

#798 2007-02-12 14:23

manna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ez az a bizonyos gél, ami a nyálkás szil kérgébõl készül? Mert errõl már én is olvastam valamelyik gyógyfüves könyvben.

boszika írta:

Sziasztok jóreggelt mindenkinek.

Van egy SILICEA nevü GÉL,nézzetek utánna érdemes.Én 2 hete iszom mostmár napi 1 alkalommal,szuper.Bátran ajánlom mindenkink.Drogériákban kapható.Természetgyógyász ajánlotta.


Boszika...

Nincs jelen

 

#799 2007-02-12 19:13

boszika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Manna...
Nemtudom miaz amitt te olvastál,de az enyém nem az.Ez a gél  ásványi anyagból készül,ha nemtéves az infóm """lávakõ"" valami ilyesmi.De ha beírod a kersõbe,olvashatsz róla részletesen.Az íze elég sz....,olyan mintha moszatos meszesvizet innék.De mostanra megszoktam.

Bármit megeszem csak nekinlódjak....
Boszika

Nincs jelen

 

#800 2007-02-27 19:10

boszika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok.
Szeretném megkérdezni tõletek,hogy a KREON 10000 capsulát ti szedtétek-e,kinek milyen tapasztalata van vele.Mellékhatásai vannak-e.
Mintha emlékeznék rá,hogy írtátok már a fórumon,ezért tûnik ismerõsnek.
Köszi a válaszokat elõre is.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB