#1951 2008-04-17 13:27

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Linus!
Én 64 mg kezdtem a Medrolt de 5 hét alatt teljesen elhagytam.De kifejezett vízhajtót én sem kaptam hozzá.A bufla fej nálam is bejött.Kaldyum nevû gyógyszert kaptam hozzá de csak tavaly de sztem az a csontoknak kell.Ezeket nem mindig mondják el a dokik ,hogy mit miért.Úgyhogy ez csak tipp.

Nincs jelen

 

#1952 2008-04-17 15:51

Bmanó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Nekem is szednem kellett a Medrolhoz Kaldyumot és vízhajtót (Furosemid, Amilorid). A Medrol káliumhiányt okoz, ezért kell szedni a Kaldyumot. A vízhajtót pedig akkor, ha bedagad valamely testrészed. Mindkettõt csak receptre lehet kapni.

Itt lesz egy kis tájékoztató:


1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A KALDYUM 600 mg RETARD KAPSZULA ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?
A készítmény hatóanyaga a kálium-klorid, az alapvetõ élettani folyamatokhoz nélkülözhetetlen kálium ion sósavas sója. A kálium specifikus élettani hatásokkal rendelkezõ ion, a test legtöbb szövetének a legfontosabb sejten belüli kationja. A kálium-ionok számos alapvetõ élettani folyamatban vesznek részt, beleértve a sejten belüli tónus fenntartását, az idegimpulzus vezetést, a szív-, a vázizomzat és a simaizmok összehúzódását és a normális vesefunkció fenntartást.
A kálium legnagyobb része az étkezéssel kerül a szervezetbe. Gyógyszerként a kálium sóit a káliumhiányos állapotok kezelésére, vagy ezek megelõzésére alkalmazzák.



Mi a Furosemid-ratiopharm 40 mg tabletta és mire szolgál?
Vizelethajtó készítmény
- egyes vese-, máj-, szívbetegségeket kísérõ vizenyõk (ödémák) megszüntetésére,
- terhességi toxikózis következtében csökkent vizelet-mennyiség
- magasvérnyomás betegség kezelésére, különösen beszûkült vesefunkció esetén más vérnyomáscsökkentõ szerekkel kombinációs kezelésben.

Bmanó

Nincs jelen

 

#1953 2008-04-17 20:12

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

bizony Medrol mellé elõírt adagban receptre: Brinaldix a víz miatt - megjegyzem, attól még játszik a buflafej; Kaldyum kapszula - banán nem elég ugye; és Famotidin - hogy védje a gyomrom. így úszom meg erõs lábgörcsök és fájdalmasabb lábszárvizesedés nélkül. persze lesz gondom azért a mellékhatásokkal, de ez így mégiscsak jobb... pari nekem is Rigor, de hámozva :D majdnem mindennap, mint a banán.

Nincs jelen

 

#1954 2008-04-18 21:53

Bmanó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Zolcsibal: tapasztalataim szerint minnél tovább szedi az ember a Medrolt, annál nehezebb abbahagyni. Neked szerencsére sikerült hamar elhagynod. Nekem nem lehetett elhagyni a fellépõ ízületi fáhdalmak miatt. A Dokim arra gondolt, hogy a bél rendetlenkedik. Közben röpke 2 év alat kiderült mostanra, hogy Rheumatoid Arthritisem van. Így is Én derítettem ki. Nem Õ küldött Reumatológushoz.

Nincs jelen

 

#1955 2008-04-18 22:28

gabcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok! 13 éve vagyok colitises, de most jutottam csak erre a honlapra.13 év után eljutottam oda, hogy nem ehetem a gyógyszereket, mert kiütéses leszek tõlük. Igy most csak klyzmát és kupot használok, amig nem aktivizálódik a betegségem. azt szeretném kérdezni, ette e valaki a flavin lekvárt? olvastam, hogy a premium kapszulát ettétek többen, de nem olvastam el minden cikket. Ja? és egy éve ugy viszket a szemem, mint a ....

Nincs jelen

 

#1956 2008-04-19 07:17

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Bmanó, te mit kaptál a reumatológustól, ami segített?

Nincs jelen

 

#1957 2008-04-19 10:05

Bmanó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Vicaa!

Elõször a Movalist írták fel az szuper jó volt, de miután visszamentem a Gastros dokimhoz Õ leállítatta velem a szedését. Ja és lehet, hogy attól lobbant be colitisem. Persze a kolléganõm már lázas beteg volt, amit természetesen elkaptam. Egy nap lázasan dolgoztam. Kóházba kerültem. Most két év után, ahogy csökkentettük a Medrolt nagy akaraterõvel ellenáltam és egy hétig csak 4mg-ot szedtem az orvos utasítására. Következményként egy hétig nem tudtam aludni még ülve sem. Olyan erõsen zsibbadt mindkét karom, mintha kiment volna belõle a vér. A jobb középsõ ujjam már nem éreztem. Ekkor visszaemeltem a Medrolt és tudtam aludni. A körzeti orvosom a Keresztanyám, Õ ajánlott egy jó Reumatológust. Ott elektromos kezelést kaptam, mert ezek az ízületi gyógyszerek nagyon erõsek a gyomor és a bél számára, de az nem segített. Jártam akkupunktúrára is, ami egy darabig segített, de nem teljes mértében. Tulajdonképpen csak a Medrol segített. Mivel már régóta el szeretném hagyni ezt a gyógyszert, ezért kapom a Remit. Ma van a 2. Medrolmentes napon. Remélem a legjobbakat.
Bocsi, hogy egy kicsit nagyon eltértem a témától. Elnézést. Nem is tudom ezeket a dolgokat különválasztani, mert egyikbõl következik a másik.

Nincs jelen

 

#1958 2008-04-19 10:39

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Mintha csak magamat olvasnám Bmanó! Csak én még 12 mg Medrolnál tartok, de már ez is óriási eredmény nálam. Én is a medrol elhagyásra kapom a Remit.
Töltsd már ki esetleg a ki kicsoda topikban a bemutatkozást az alapján többet meg fogok és a többiek is tudni rólad (pl. hova valósi vagy), a betegségedrõl.

Nincs jelen

 

#1959 2008-04-20 18:11

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Gyógyszertárban vagy bio boltokban is kapható recept nélkül  vízhajtó tea pl.(tartalmaz: kamilla,nyírfalevél,tarackbúza gyökértörzs,borsosmentalevél,édesgyökér,lestyángyökér,mezei zsurló,csalánlevél)Én azt ittam amikor szükség volt rá.Ez persze kisebb mértékû vizesedéshez elegendõ szerintem.

Nincs jelen

 

#1960 2008-04-20 20:52

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Bmanó,

Nagyjából én is így jártam. Az izületi merevségemet és fájdalmaimat a betegségemre fogták. Szerencsére a körzetiorvos segített és elküldött egy szupi kis reumatológushoz. Ott mindjárt kiderült, hogy bizony jogosan panaszkodom...
Én is Movalist kaptam, ami nekem is bevállt, de velem nem állítatta le a gasztrós doki! Jártam kezelésekre is, itthon a kezeimet azóta is tornáztatom, és elvileg évente két hetet kéne bent töltenem, na ez már nem fér bele...
Egyébként a Movalis szedésével spórolok, csk falkaparós esetekben szedem, mert az izületi témákban jártas betegek tapasztalatai alapján ezek után már csak szuris verziója van és attól erõsebb gyógyszer már nem annyira.
Egyébként nekem rengeteget segít az izületi bajaimon a CDP 870 is, pár hónap után a merevség eltûnt, fájdalmaim jelentõs mértékben enyhültek. A reumatlógus is azt mondta izületi panaszokra is ez a "csúcsgyógyszer" még Amerikában is...

Nincs jelen

 

#1961 2008-04-20 20:58

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Pacsaji! Ne haragudj, hogy a múltkor nem tudtunk beszélgetni. Nem mûködött nálam a chat.
Remélem legközelebb sikerül!

Nincs jelen

 

#1962 2008-04-20 21:39

gabcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Válaszolna valaki a két nappal ezelõtti flavin kérdésemre?

Nincs jelen

 

#1963 2008-04-21 06:15

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Gabcsi!Biztos azért nem válaszolt senki mert talán nem ismerjük a flavin lekvárt.Én Flavin kapszulát szedtem de nem ért semmit.Talán a drogériában ahol ezt megvásárolod érdeklõdj utánna,vagy esetleg az orvosodtól.Szomorú,hogy nem tudsz gyógyszereket szedni a betegségedre.De nincs erre valami megoldás?

Nincs jelen

 

#1964 2008-04-21 12:38

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ágica, Buba, válaszolok akkor itt a kérdésekre. tavaly augusztusban kezdtem a Bonolact Pro+ -al, aztán valahol így év eleje körül Ani ötlete nyomán lecseréltem a Lactivra. a Bonolactból egyébként van egy Re+ general nevû is, ami pl kifejezetten antibiotikumos kúrát követõ idõszakra ajánlott, hogy helyretegye a bélflórát. de én úgy tudom, hogy pl. a Normaflore már a kezelés közben is elkezdhetõ. (a Normixra lehet hogy az van írva, hogy nem bántja a hasznos bélflórát, de az valószínûleg neked egyébként sincs egyensúlyban, szal én mindenképp megtámogatnám egy kis probiotikummal.)

asszem, már említettem, hogy én mért kezdtem el szedni õket. meguntam, hogy mikor rosszabb idõszak van, elmegy az étvágyam is, és az nekem csak ront a helyzeten. vmi mindig legyen bennem, ez alapszabály. (pl. most annyira tápszert sem kellett volna felírni nekem, de mondtam a dokinak, hogy ha nincs más, egy hosszabb vonatozásra vagy pár órás lõdörgésre a városban, bárhol, legalább azt magammal vihetném, ha tudom, hogy olyan szitu lesz, hogy kaját nem viszek. és ugye csak a sajátot eszem, kivéve gyertyafényes vacsi párommal :D ) augusztus óta egyébként nem is voltak ilyen étvágytalan idõszakaim, úgyhogy beváltak a probiotikumok.  cserélni azért cseréltem, mert ugye Ani említette itt a fórumon a Lactivot. abban ugye B-vitaminok is vannak, tehát igyekszik kicsit nyugtatni is a bélfalat. nem tudom, hogy az is ezeknek köszönhetõ-e, de a produktum is sokkal formáltabb volt az utóbbi hónapokban, mint elõtte, és egyébként is jobban voltam.

na, bocs, kicsit össze-vissza, de azt hiszem, végülis sikerült megválaszolnom a kérdést :D most nem szedem egyiket sem, míg tart a Medrol, eszek én anélkül is :D

Nincs jelen

 

#1965 2008-04-21 12:51

Bmanó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Vicaa: írtam a "Ki kicsoda" topicban. Szerintem még sokat fogunk beszélgetni, mert a Remit is majdnem egyszerre kapjuk és közel egyidõsek vagyunk. Remélem te is el tudod hagyni a Medrolt a Remi mellett !!! És más is, aki még szedi. Nekem nem lett megállapítva a Crohn. 4.nap Medrol nélkül. HAJRÁ VICAA !!! HAJRÁ VICAA !!! ÉS A TÖBBIEKNEK IS !!! Hol tartasz most a Medrolnál ? mg. Mik a mellékhatások? Egy baj van, hogy a Medrol nagyon is valós mellékhatásokat produkál, nagyon vigyázz vele. Ha csökkented és nem bírod már végképp, inkább emeld vissza. Próbál meg úgy, hogy pl. csökkentesz 4mg-ot, ha nem bírod már, csak 2mg-ot emelj vissza kicsi cselesen. Lehet, hogy jó lesz. Hogy vagy? Mid fáj?

Szia Pacsaji: Mi az a CDP 870? Kapszula formában van? Én most a Remit kapom mindenre. Ez most jó az ízületeimre és úgy néz ki, hogy a Medrolt is el fogom tudni hagyni.

Nincs jelen

 

#1966 2008-04-21 15:04

Irénke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Gabcsi! Két hónapig ettem a flavon lekvárt,a lábfájásomra nagyon jó volt,meg nem voltam olyan gyenge fáradt.Kihagytam 1 hónapot mert nem tudtam beszerezni,de most megint eszem.Másoknál biztos máshogy hat,nekem jó.A szemem viszont állandóan be va gyulladva.Iszonyu fájdalom,3éve járok szemészetre,nem tudnak csinálni semmit,szemcsepp,fájdalomra algopirin.Crohn betegségem van,2004ben mutatta ki a szövettan.Mindenkinek jobbulást kivánok.

Nincs jelen

 

#1967 2008-04-21 18:21

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A szemem nekem is viszket állandóan, de nekem sztem az allergiától. Voltál allergiavizsgálaton?

Nincs jelen

 

#1968 2008-04-21 20:18

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Bmano, most nagyon eseménydúsak a napjaim, de amint lesz idõm bõvebben is írok, most csak annyit, hogy köyzönöm a biztatást és mindenre válaszolni fogok!!!

Nincs jelen

 

#1969 2008-04-22 12:01

Bmanó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Vicaa: Jó babázást, de azért ha tudsz pihenj sokat. Biztosan sokat számít az is. Én Protexinnel és Centrummal turbóztam magam. Képzeld már 5. napja nem szedem a Medrolt.

Nincs jelen

 

#1970 2008-04-22 15:03

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Bmanó gratulálok, hogy már 5.napja nem szedeed a medrolt CSAK ÍGY TOVÁBB, nagyon jülesik minden biztatás, az ízületi panaszoknál leírtam mi a helyzet jelenleg velem. Nem túl rózsás, de talán lesz megoldás.

Nincs jelen

 

#1971 2008-04-22 18:05

Bmanó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nagyon sajnálom, hogy ez a helyzet alakult ki Neked. Erõsnek kell lenned a kicsi miatt. A remek Férjed biztosan segít mindenben. Én szorítok Neked.

Nincs jelen

 

#1972 2008-04-26 12:49

gee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Sajnos már nekem is sikerült belépnem a medrolt szedõk táborába. Olvastam többetektõl is, hogy csíkjaik (striák) lettek a gyógyszer mellékhatásaként. Ezért már most elkezdtem kenni magam ilyen "csíkok elleni krémmel" :) viszont a kérdésem az lenne hogy a szokásos területeken kívül (has, comb, csípõ) még hol alakulnak ki a medroltól striák? Mert akkor arrafelé is elkezdem kenni :)

Nincs jelen

 

#1973 2008-04-26 13:06

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

gee, sztem ez egyéntõl függõ, hogy hol jönnek ki ezek a striák. De leginkább valóban azokon a helyeken ahol te is írtad. Persze attól is függ, hogy kijönnek e, hogy mennyi ideig kell szedned. Hány mgot szedsz és mennyivel kell csökkntened?

Nekem a külsõ jelek közül a holdvilágfej és a pattanásos bõr volt a legzavaróbb ami megjelent, illetve, ha bármi hozzámér rögtön megkékülök. Striák viszont ettõl nem jöttek (vannak azok is, de a terhesség során alakultak ki, pedig kentem magam mindenféle drága és híres kencével, a sima Nivea testápoló jött be nekem a legjobban).

Bmano, a fórumon mindig jelentek majd, hogy hogy alakulok. Kösz a szorítást.

Nincs jelen

 

#1974 2008-04-26 13:10

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Tudtommal a stírák elsõsorban a hízástól függenek, a szétrepedõ bõrre meg hiába kened a krémet. Tehát ha le tudod diétázni/vízhajtózni akkor nem jelennek meg. - szerintem, vagy legalábbis saját tapasztalataim szerint. Aztán lehet hogy tévedek.

Nincs jelen

 

#1975 2008-04-26 13:37

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A bõr rugalmasságától függ, a hízás-fogyás jojóeffektus, a bõr kinyúlása-visszahúzódása okozza, a hirtelen változást a bõr nem tudja követni. A vízhajtó tényleg megoldás lehet, de csak ha idõben elkezdik, mert a hízás után már a bõr nem biztos, hogy van olyan rudalmas, hogy kövesse a váltakozást. A soprt nagy segítség abban, hogy a bõr is elég rugalmas legyen.

Nincs jelen

 

#1976 2008-04-26 13:57

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kevés szénhidrátot kell enni (bár ezt különösen kívánja az ember!) viszont fehérjét bõven, mivel a medrol amúgy is azt bontja, és ha nem talál akkor izomból! - ettõl meg gyengülsz is, mellette hízol ami nem egy jó buli. A sport meg tényleg jó, a beleknek is - fõleg a bringázás!

Nincs jelen

 

#1977 2008-04-26 19:52

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szaisztok,
gee : a kezemen is vannak (könyék felett) ott is keresheted. Bár remélem nem találsz
Nekem automatikusan jöttek elõ, csak fogyás volt nálam hízás nem, a medrolos idõszakban.

Szerkesztette: Lisa (2008-04-26 19:53)

Nincs jelen

 

#1978 2008-04-28 10:01

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

sziasztok! szombaton éjjel kissé szétparáztam magam lefekvés után... mint akinek satuba szorították a mellkasát, kb. olyan érzés volt, de legalábbis k'va sz'r :( pár perc után mindig elmúlt, aztán újra kezdte, olyankor sétáltam le-fel, meg ittam pár kortyot. de végül csak elaludtam a 3. menet után. úgyhogy ma házidokinál kezdtem, hátha a medrolos hõhullámok miatt sikerült sokat ülnöm nyitott ablaknál, vagy ilyesmi. de úgy néz ki nincs semmi ilyesmi, valószínûleg kevés a famotidin, amit szedek, és a medrol csinálja. azóta nem volt ilyen durva, de inkább utánajártam, és meg is nyugodtam. nem hiányzik még nekem ide egy cafat tüdõgyula is... na szal csak azért írom, hogyha medrol mellett vki ilyesmit tapasztal, ne lepõdjön úgy meg, mint én... mert eddigi medrol kúráim során ez azért még nem fordult elõ...

Nincs jelen

 

#1979 2008-04-28 11:21

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Gondolom hogy, beparáztál nem is csoda...
Örülök hogy utána jártál és legalább emiatt nem kell idegeskedned! Ügyi vagy :D

Nincs jelen

 

#1980 2008-04-28 18:32

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Halika!

Medrol barátunk nekem is csinált szívrohamokat.:D:D:D

Nincs jelen

 

#1981 2008-04-28 18:55

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ma nekem anélkül is sajnos az volt :( De tarts ki Linus

Nincs jelen

 

#1982 2008-04-28 19:07

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Egy másik topikban olvastam a Cifran-ról de ide írom a tapasztalataim.Még a betegség diagnosztizálása elõtt szedtem egy adagot.Én úgy kaptam mint bélfertõtlenítõ.De sajnos ugyanúgy megvoltak a panaszaim mellette és azt hiszem 10 szemet "fogyasztottam" belõle.

Nincs jelen

 

#1983 2008-04-28 21:04

nika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok! Én nem tudom hogy miért van az hogy olvasgatom az irásaitokat és elvagyok némelyiken csodálkozva.Meg mondom hogy miért.Nekem már 10éve van Crohn-om de ilyen tüneteim nem igazán vannak mint nektek.Töbnyire ti egy véleményen vagytok.Én is sok gyogyszert szedtem,de nekem nem voltak ilyen tapasztalataim mint nektek.Nem dagad a lábam, nincs semilyen csíkom,nincs patanásom és még egy pár dologgal nem értek egyet.Szerintem nem kellene ennyire foglalkozni a betegséggel mert annál rosszabb.Nekem ez a véleményem.Pl:én nem szoktam figyelni a szénhidrátra meg még egy pár dolgot sorolhatnék.Nekem azt mondta az orvosom hogy mindent lehet enni csak jól meg kell rágni.Kivéve a k betûsseket mint Pl:kelkáposzta,karalábé meg ami puffaszt.

Nincs jelen

 

#1984 2008-04-28 22:09

Ati24
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok, szia Nika!
Igaz én csak most tudtam meg nemrég hogy crohnos vagyok és nem is kaptam még annyi gyógyszert mint amennyit néhányan..., de teljesen eggyetérek azzal, hogy nem kell annyit foglalkozni a betegséggel mert szerintem (az elméletem) ha fáj a hasam és azzal törödöm minden percbe akkor a végén még be is lázasodom, de ha probálok másra koncentrálni akkor szerintem hamarabb el is múlik :-) persze egy izületi gyulladás tud fájni rendesen és nem fog kérésre elmúlni, de azért csak legyünk erõsek! Ja, mellesleg az én dokim pont az ellenkezõjét mondta nekem azaz: figyeljek oda mit eszem és a "nem ajánlottakat" ne is egyem, de azért ha teljesen jól leszek akkor azt fogom csinálni amit mindenki javasol,hogy probálgassam ki a kajákat és várjam az eredményt...
Nika, remélem nekem se lesznek a fentiekhez hasonló tüneteim, bár a bal kezem fáj és nem tom mitöl...
Na vigyázzatok magatokra!

Üdv.: Ati

Nincs jelen

 

#1985 2008-04-28 22:31

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

ez a fórum többek közt arra van kitalálva, hogy a problémáinkról beszélgessünk... én itt ezt teszem, mert a "civil" barátaim és a családom egyrészt úgysem tudna ellátni jótanáccsal, mikor arra van szükség, másrészt valljuk be, velük akad jobb témám is :D és itt is akad vidám téma is bõven :D

az elsõ orvosom azt mondta, ha jól vagyok, felejtsem el, hogy bármi bajom is van! ez annyit jelent, hogy majd hogyha egyszer véletlenül kajak tünetmentes leszek, akkor azt zabálok és azt csinálok, amit akarok. de addig! marad az önkontroll, a tapasztalat, amit az elmúlt 3 évben a belemrõl megtanultam. és a rutin, ami most már gondolkodás nélkül adja magát minden áldott nap. én úgy döntöttem, mikor 22 évesen megtalált ez a sz'r, hogy kitanulok róla mindent, amit lehet, mert jobban járok, ha hosszú távban gondolkodom. nem sokáig próbálkoztam azzal, hogy jobb napokon uúgy ettem, vagy éltem, mint elõtte.

mindenki máshogy viseli ezt a betegséget, én azóta is - függetlenül attól mi volt az elmúlt 3 évben - relatív egészségesnek érzem magam, és itt sokakhoz képest még nagyon is jól vagyok. viszont hozzám képest Apám a colitisével konkrétan k'va jól elvan :D kb. azt eszik, amit akar.

szóval csak azt akarom mondani, hogy még annyira nem ismerlek titeket, de ezek szerint akkor biza vmivel szerencsésebbek vagytok, mint itt sokan mások...

Nincs jelen

 

#1986 2008-04-28 23:58

Chris
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Helló mindenkinek!
Kérdésem lenne: valaki találkozott már RIFAXIMIN EIR-rel?
Más topikban még nem válaszoltak erre, ezek szerint csak engem akarnak ezzel büntetni?

Nincs jelen

 

#1987 2008-04-29 00:13

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

sz'tem csak nem ismeri senki azok közül, akik eddig látták a kérdést... én sem, és épp azt nézem hogy a google is csak angol találatokat hoz, abból meg nem vagyok vmi prof :( türelem, hátha tud majd mégiscsak segíteni vki :)

Nincs jelen

 

#1988 2008-04-29 00:20

Chris
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kösz a választ !!
Holnap (ill. ma) megpróbálok valami kis infót összeollózni róla, a kapott papírjaimról ha valakit érdekel. Engem az izgat, hogy van-e valamilyen (jó-rosz) hatása, szóval valami tapasztalatféle.

Nincs jelen

 

#1989 2008-04-29 08:28

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves nika!
Nem ebbe a topikba való de ide írom mert Te is ide írtál.Ez a betegség mindenkinél máshogy csapódik le.Már többször is leírtam (nem akarom ismételni önmagam de a helyzet most ezt kívánja)engem két súlyos mûtéttel kapott el. Összesen tavaly 62 napot voltam kórházba a crohn miatt.Naná hogy mindent szeretnék tudni róla , Linussal egyetértek.Nem tudom Te hogy viselted az elmúlt 10 évet?És azért mert nap mint nap benézünk ide attól még nem ezzel foglalkozunk a nap 24 órájában.Mindenkinek családja van dolgozik(többségünk aki nem attól bocs)gyereket nevelünk stb.stb.Nemrég vagyok Tag de én örülök hogy itt lehetek és valóban másról is folyik itt a téma.Nézz be esteleg az "IBD TÁRSALGÓ"-BA IS.Azzal egyetértek hogy pszihésen fel kell dolgozni de hogy attól leszek lázas mert arra gondolok ez kicsit erõs.Ja bocs ezt Ati írta.A fórum lényege az egymásnak való segítés és néha a kínjaink kikiabálása véleményem szerint.Az egyik ismerõsöm 12 éve crohnos és azt mondta:"Csak crohnos érthet meg crohnost".Itt vagyunk egy páran. És nem kell mindenkinek mindent magára venni.Bocs ha hosszú voltam de ez a véleményem.

Szerkesztette: zolcsibal (2008-04-29 08:33)

Nincs jelen

 

#1990 2008-04-29 19:52

Detty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Okozott már valakinek problémát az antibiotikum. Én nemrég kaptam Kliont, mivel nem bírtam Supplinra tértünk át. Kb. 1 hónapja szedem (napi 2X1-et) , de rosszabbul érzem magam. (Azért kaptam, mert a vérsüllyedésem felkúszott 26-ra). Még egy kérdés, én még sosem szedtem szteroidot, nem is szeretnék :-))) de nagyon félek, hogy az lesz a következõ lépés. Láttam sokan "éltek vele", milyen súlyos tünetekkel, pl. mekkora vérsüllyedés-értéknél adják már a szteroidot általában? Köszönöm!!

Nincs jelen

 

#1991 2008-04-29 20:05

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia!

Én sem bírtam a supplint. Sõt a nyavajám okának is az antibiotikumokat tartom, mivel rengetegfélét szedettek velem... Szteroidot én sem akartam, de a medrol rendberakott egy fél évre legalább, azis sokat számít.

Nincs jelen

 

#1992 2008-04-29 20:30

Detty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Köszi Gabor23! Megjegyzem, egy ideig teljesen jól toleráltam a Supplint, de kb. 1 hete.... nem buli... úgy gondolom abba fogom hagyni. De a szteroidra rá se merek gondolni!!! Egyébként egészen jól vagyok, a mûtétem óta, másfél éve szinte tünetmentesen. De amióta gyógyszereket szedetnek velem (methotrexat, supplin) azóta romlik a dolog, lehet, hogy semmit nem kellett volna elkezdenem beszedni....?

Nincs jelen

 

#1993 2008-04-29 21:06

Chris
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Gigi: értékelem, hogy foglalkoztál kérdésemmel, csak nem tudom melyik cikket olvastad a rifaximinrõl. Ha nem Cronra való, akkor nem tudom miért hagyatták el velem a Budenofalkot és a Medrolt, cserébe ezért a szerért.
Valóban antibiotikum. Az megint nem teljesen tiszta, hogy miért kapunk antibiotikumot, régebben úgy tudtam, hogy az antib-ok tönkrevágják a bélflórát. Vagy ez egészen más hatású, mint amit megfázásra kapunk?

Nincs jelen

 

#1994 2008-04-29 21:46

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hát, elképzelhetõ. Én csak delacin C-t vagyok hajlandó pár szemet bevenni, mert gyulladt fogra az zseniális...

Nincs jelen

 

#1995 2008-04-30 08:55

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Detty!
Azt nem tudom te hogy kapod a metronidazolumot (klion, v supplin). Én úgy voltam  vele, ha kórházban intravénásan adták naponta 2-t akkor semmi gondom nem volt sõt a pattanásaim is szépen múltak. Tablettában hosszú távon nekem is gondot jelentett, mármint a belemnek a gyomromnak. De intravénásan ezeket szépen kikerüli és a hatása viszont megmarad.
Lehet, h neked is egyszerûen ez lenne a megoldás, persze az ilyen dolog bentfekvéssel megy , legalábbis nálam mindig igy volt . Ambulánsan sosem adtak infúziót nekem, bár más betegeknél hallottam, h úgy kapták.

Szerkesztette: Ottó (2008-04-30 08:56)

Nincs jelen

 

#1996 2008-04-30 09:22

Detty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Ottó!

Igen, erre már én is gondoltam. Természetesen szájon át szedem, tablettában. Annak idején a mûtétemkor én is infúzióban kaptam és akkor nekem sem okozott problémát. Feltétlenül beszélek az orvosommal, hátha megoldható ambulánsan is a dolog, mert hát hónapokra mégsem fekhetek be emiatt a kórházba.... A szteroidról meg hallani sem akarok!!!! Köszi, hogy írtál!

Nincs jelen

 

#1997 2008-04-30 09:25

Detty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

És még valami, szedem , szedem ezt a Supplint, másfél hónapja, de sajna a vérsüllyedésem tovább kúszott felfelé 26-ról, most már 28-ra. Lehet, hogy teljesen felesleges a gyógyszer, vagy még várni kell  a hatására?! De mégis mikor kezd el hatni.......?

Nincs jelen

 

#1998 2008-04-30 11:00

Chris
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

GIGI: kösz!

Nincs jelen

 

#1999 2008-04-30 11:41

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Új szer lépett a Remicade és a Humira nyomába, most már hivatalosan is (FDA approved):

FDA Approval Of Cimzia(R) For Crohn's Disease Represents
Latest Milestone For Nektar's PEGylation Technology Platform

http://www.medicalnewstoday.com/articles/105132.php

The U.S. Food and Drug Administration (FDA) approved UCB's Cimzia(R) (certolizumab pegol) for reducing the signs and symptoms of Crohn's disease and maintaining clinical response in adult patients with moderate to severe active disease who have an inadequate response to conventional therapy.

A cikk fordítása hamarosan a fõoldalon

Nincs jelen

 

#2000 2008-04-30 12:53

Bmanó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Köszi Robur. Megint örülhetünk  :cool:

Üdv: Bmanó

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB