#2051 2008-05-09 01:15

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én hasonló cipõben járok, de nem kaptam támogatást. A diéta olcsóbb, de azért van egy dobozzal lactase is, tartok otthon és magamnál a táskámban, hogy bizonytalan étel vagy laktóztartalmú gyógyszer esetén beszedhessem. (Ritkán folyamodom hozzá, mert egyik orvosom szerint károsítja a bélnyálkahártyát. Másik szerint ez nem igaz. Ugye a tudomány objektivitása :) Gyógyszerhez csak felet, negyedet szoktam.) Az orvosom azt mondta, csak gyerekeknek jár olcsóbban.
Próbáld inkább kerülni a tejet -én azt mondom, bár ez lenne az egyetlen bajom... Van laktózmentes tej, kemény sajtokat (pl. pannónia, eidami) nyugodtan eheted, a danone activia joghurtokat is, ha bírod, túró helyett tofut (szólok, nekem nem jött be), tejföllel habarás helyett az activia erre a célra is megfelel pl. almaszósz, fõzelékek, gyümölcsleves stb. készítéséhez, kiflit ne egyél, csak vizes zsemlét, és ha idegen helyen eszel, inkább rá kell kérdezni, van-e tej a hozzávalók közt. A felvágottakkal, virslikle nagyon kell vigyázni, gyakran van bennük laktóz. Nyáron a Lidl-ben kapható sorbet fagyik és a carte d'or citrom fogyasztható, ill. cukrászdáklban ált. a gyümölcsfagyikban nincs tej -de meg kell kérdezni inkább! (Már ha bírod a fagyit az egyéb összetevõk miatt)
Hirtelen ennyit tudtam segíteni, ha van még kérdésed, szólj, eléggé utánajártam anno a témának.
Ja! Szójás növényi tejszínpótlóval ha nyakon öntöd  a csirkemellet, tetejére sajtot szórva úgy kisütve az nagyon finom! :) (Hangsúlyozom, ha bírod  a szóját)

Szerkesztette: Sa-ni (2008-05-09 01:17)

Nincs jelen

 

#2052 2008-05-09 12:42

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Linus: beszéltem a dokival, visszaemelte a steroidot 36mg-ra, és jövõ héten megyek hozzá. remélem ez most hatni fog rendesen :)
Aztán a találkán majd megbeszélem vele, hogy csináljuk meg a tükrözést, mert sokkal nyugodtabb lennék utána...

kösszi a tanácsokat!

Nincs jelen

 

#2053 2008-05-09 13:34

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

jól van, mert muszáj volt vmit csinálni, veszett gyorsan felezte... nekem anno az is bejött, na de nem így csináltuk, csak már nem emlékszem idõben hogy volt. nem szeretem szedni a medrolt, de azért én most kicsit nyugodtabb vagyok így a 4mg-os csökkentésekkel. mert azért hozzátenném, felezésnél pár napig mindig megéreztem kicsit a váltást. ezt elfelejtettem mondani.

én most a tüki napján egyébként még erre a váltott napos szedésre kérdeztem rá, mondván, sokaktól hallottam, hogy mennyivel kevésbé jönnek elõ a durva mellékhatások. azt mondta a doktornõ, hogy ennek õ nem híve, de a vége felé, mikor már csak kis adagban szedem, átállhatunk erre. hát remélem, nem lesz gond. egyenlõre április 11-e óta szépen haladok lefelé heti 4esével, épp ma váltottam 32-re. a legfontosabb viszont az, hogy mióta beállt a tükrözés utáni pár napban, nem érzékeltem állapotromlást, úgyhogy bízom benne, hgoy minden okés lesz. nem lõném továbbmagam, mint ameddig feltétlenül szükséges :D kíváncsian várom, mit mondd a tükire neked...

Nincs jelen

 

#2054 2008-05-09 14:24

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Köszi a bíztatást, nagyon jól esik ám:) Sokkal könnyebb ez az egész, mióta rátaláltam erre a fórumra.
Mindenképp megbeszélem vele, hogy a továbbiakban próbáljuk az általatok említett csökkentéssel lejjebb menni, bár metypred 16mg-os tabikban van, így 4milis csökkentéssel már negyedelni kellene ezeket az apró keserû borzadájokat :)
Egyébként medrol és metypred közt sok különbség van? Vagy hatóanyagban ugyanaz, csak más "kiszerelés"? Bár mindegy, csak hasson :)

Most elutazom kicsit vidékre pihizni a hosszú hétvégére, mindenkinekt kellemes és tünetmentes pünkösdöt kívánok! :)

Nincs jelen

 

#2055 2008-05-09 15:26

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ugyanaz a hatóanyag, csak más a gyártó/kiszerelés.

Nincs jelen

 

#2056 2008-05-09 23:39

Chris
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nekem is 4mg-al csökkentették a medrolt, szerintem is az a legjobb, ha minél kissebb adaggal csökkentik.

Sa-ni: én is csak vész esetén szoktam használni a lactas-t, viszont laktózmentes tejet soha. Legutolsó találkozásom 1 pohár tejjel: alul-felül egyszerre egy egész éjszakán át, úgyhogy én nem kísérletezgetek a többi tejtermékkel sem. Tofut nagyon ritkán eszem nekem nincs gondom vele, viszont "szójás növényi tejszínpótló"-val még nem találkoztam. Errõl esetleg írhatnál, ha már voltál szíves felajánlani segítséged. Én igazából csak a tejfölt hiányolom, ha erre tudnál valamit ajánlani megköszönném.

Szerkesztette: Chris (2008-05-09 23:39)

Nincs jelen

 

#2057 2008-05-10 00:49

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Válasz a diéta topikban, hoyg ne offoljunk.

Nincs jelen

 

#2058 2008-05-10 12:22

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

mercy:  Tegnap voltam én is Csepelen. Kiírta nekem az adagomat :) Csak erõsíti egymást a kettõ ^^

Detty: Azt jelenti nálam hogy aktivitás tüneteit mutatom. Nem csak süllyedésben. Elviselhetetlenül görcsölök, megy a hasam (bár még csak napi 5-6szor kell menni). 28 a crp. Talán már fogytam is 2 kg-t.napi szinten hõemelkedés.  És nem kaptam sok szteroidot csak egyik nap 12mg másik nap 8mg. De gondolom azért hogy kitoljon a gödörbõl mielõtt csak jobban beleesnék. :) Megjegyzem nem szeretnék megint véres székletet és intenzívet sem , úgyhogy inkább ezt. Meg valljuk be megbízom az orvosomban.

Egyéb:  Van köztetek aki szed valamilyen  fájdalomcsillapítót?Ha igen mit?

Nincs jelen

 

#2059 2008-05-10 13:09

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Halika!

Zsuzskaa:algopyrint,alkalmanként.
Ezt engedélyezte a dokibácsi.:D

Szerkesztette: roor (2008-05-10 13:10)

Nincs jelen

 

#2060 2008-05-10 14:59

pacsaji
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Chris!

Tejföl is van, nagyobb áruházakban beszerezhetõ: pirosas fedõfóliája van és elég feltünõ felirat jelzi a tetején, hogy laktózmenetes. Viszont néha alaposan át kell nézni a pultot, mert több helyen nem a tejfölöknél, hanem a joghuroknál tárolják.

Nincs jelen

 

#2061 2008-05-10 18:08

Iamtired
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!  Nálam 2007. õszén jött elõ a colitis, egészen a napi többszöri véres hasmenésig jutottam. Kilátástalan életkörülmények, és a sok munka is kiválthatta. Aztán elkezdtem szedni a Béres-cseppet, és elmultak a vérzések, és a hasmenés is. Kiváncsi vagyok használt-e másoknak is. Kérdezném tõletek, hogy szerintetek kávét és tejet szabad-e inni. A másik, hogy a Béky Lászlónál járt-e valaki? Üdv

Nincs jelen

 

#2062 2008-05-10 19:13

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én jártam a Békynél 2x , elõször és utoljára.

Nincs jelen

 

#2063 2008-05-11 16:01

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A Béres-cseppre a nagymamám esküszik, de Neki nem emésztõrendszeri baja van. Már mondta, hogy próbáljam ki, csak eddig nem mertem.
Hááát nekem több orvos mondta, hogy kávét nem szabad, de néha este -ha elment rosszulléttel a napom és még dolgom lenne- becsúszik egy-egy. Nem tudom megítélni, hogy pont ez árt-e, mert minden napom elég rossz, és ennek millió oka lehet. (Vagy lehet, hogy ha rossz, úgyis mindegy) Az biztos, hogy a kávéivás másnapjain szabályszerû romlást nem fedeztem fel - de attól még hosszútávon, fene tudja. Amikor még nem volt semmi bajom, ill. enyhébbek voltak a panaszaim, reggel étkezés után mindig ittam egyet.
A tej elsõsorban laktózérzékenyeknek árt, errõl most írtunk a diéta topikban.

Nincs jelen

 

#2064 2008-05-11 16:16

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sa-ni , én úgy tudom hogy a Béres-csepp,, C-vitamin nem ajánlott nekünk SÕT!!!!

Nincs jelen

 

#2065 2008-05-11 20:36

nika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!Én úgy tudom hogy a Béres-csepp az nagyon is jó mert pótolja a vasat a C-vitaminrol meg tudjuk hogy szükség van rá.A kettõ eggyütt hatásos merem ajánlani mindenkinek.Nagy étvágyat csinál és ha szükség van a kilókra akkor ez kell.De van még más is Pl:EUROVIT ez is vitamin és minden van benne amire nekünk szükségünk van.A Tejfölt meg miért ne? ha valakinek gondot okoz akkor ne egye de ha nem akkor nyugotan. SZERINTEM!!!!

Nincs jelen

 

#2066 2008-05-11 22:41

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

ÉN is úgy tudom, mint ahogy LIsa, a Béres-csepp az nekünk a tiltólistán van. Megkérdeztem még az elején a dokinõmet és azt mondta, hogy többet ár, mint használ!

Nincs jelen

 

#2067 2008-05-12 12:47

cipas
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hello mindenkinek

Rigor, ha nem lenne nagy kérés akkor a Te véleményed kérném, mert már adtál nekem egy pár jó tanácsot, ezeket megfogadtam és szinte tünetmentes vagyok(eddzéssel és  táplálkozással kapcsolatban segítettél), de a többiektõl is szívesen várom a tippeket, tanácsokat. Most 8 hónapja vagyok Crohnos. A szteroidkúra után sportolok, konditerembe járok(tudom nem nagyon lehetne) szinte "õsember étrendet" csináltam magamnak:zöldségek, gyümölcsök(persze csa k amit a betegség enged), mindenbõl teljeskiörlésû és hal-marha-csirke-nyúlhús minden mennyiségben párolva, ha sütve akkor lenmag-, vagy olívaolaj. Mondjuk a rizs-répa-brokkoli-krumpli négyest már egy kicsit unom. Reggel fõtttojás, banán, zabpehely szójatejben megfõzve;tízórai egy kis mandula, sajsaláta(sajt paradicsom saláta egy kis paprika és snidling olajokkal);ebéd:rizs-csirkemellfilé, délután:tonhalsaláta;este:túró lenmagolajjal szõlõcukorral ízesítve+egy kis mazsola. Na most ezekhez jön hozzá a tejsavófehérje, multivitamin, omega-3 kapszula(mindegyik Scitec). A kérdésem az lenne hogy szerinted ehhez hozzávegyem még a PROTEXIN probiotikumot vagy elég a kefír és a sok túró(zsírszegény). Bocsi hogy ennyi mindent irkálok de kíváncsi vagyok hogy ez a kaja így renden-e van és hogy kell-e hozzá még valami fontos(lehet hogy probiotikum?). A választ, válaszokat elõre is köszönöm!

Nincs jelen

 

#2068 2008-05-12 14:12

Chris
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én esetleg a paprikát, mandulát (pedig néha én is megeszem) kihagynám a felsoroltak közül, a többiben hasonlóan diétázunk. Most antibiotikumot kaptam a szteroid helyett, és egybõl megkérdeztem a gasztrós dokit, hogy milyen probiotikumot egyek, erre õ elmosolyodott és azt mondata, hogy jó jó de minek. Régebben én is ettem már protexint, de semmilyen téren nem láttam változást. Ettõl függetlenül lehet, hogy valakinek használt, és biztos hozzá is fo szólni ehhez a kérésedhez.

Nincs jelen

 

#2069 2008-05-13 07:42

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

sziasztok!
Alvászavarra tudtok valami tutti tippet? Nagyon rossz alvó vagyok, nem szedek szterot, tehát nem mellékhatásként jelentkezik. De már tele a mindenem, hogy örökké fáradt vagyok azért, mert nem tudok végigaludni egy francos éjszakát. Így meg elég necces dolgozni. Este bealszom (barátom szerint Darth Vader hozzám képest semmi :D), de aztán éjfél után rengetegszer felébredek és órákig csak forgolódok.
Ja és ha lehet akkor valami természetes dolgot mondjatok, orbáncfûn, citromfûn már túl vagyok, macskagyökeret meg nem tudom meginni olyan büdös.

Nincs jelen

 

#2070 2008-05-13 08:34

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Próbálj minél többet mozogni ha bírsz.Fáraszd el magad igazán.

Nincs jelen

 

#2071 2008-05-13 09:09

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

tudom, hogy ez jó megoldás, csak annyit dolgozom, hogy mire odaérek, hogy sportolhatnék az kb este 9-10. Akkor meg már örülök, hogy ágyat látok.

Nincs jelen

 

#2072 2008-05-13 10:57

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

a C-vitamint és a Béres cseppet én ugyan nem szedném, Imuran mellett semmiképp, de még anélkül sem. a probiotikum - Bonolact, késõbb Lactív - nekem sokat segített, elkerültem vele az étvágytalanságot, ami addig sok esetben tovább fokozta a problémákat. nem beszélve arról, hogy olyan bélazonos bacikat juttat be a szervezetbe, amikbõl nekünk amúgyis kevesebb van a kelleténél... most medrol mellett ugyan nem szedem, hiszen megy az evés így is, de utána újrakezdem, ez biztos.

Nincs jelen

 

#2073 2008-05-13 11:11

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

ildikócska: nekem az jött be, hogy melóba bringával, haza szintén. Ez kétszer 40-50 perc tekerés, és még gyorsabban is teszem meg az utat mint autóval vagy bkv-val! Ja és wc para sincs, a tekerés különösen jót tesz.

Nincs jelen

 

#2074 2008-05-13 13:22

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hát köszi Rigor a tanácsot, de én Vác-Rétság útvonalon járok dolgozni. Esetleg bicikliztél már errefele???? :D :D :D
csak mert ez valami iszonyat meredek felfele. Hazafele nagyon király lenne, na de ide is kéne jutni.

Nincs jelen

 

#2075 2008-05-13 13:41

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én kb pont.  tengerszint-gellérthegy magasságot hidalok át minden nap:) Igaz nem egyetlen nagy hanem több emelkedõvel megoldva.

Nincs jelen

 

#2076 2008-05-13 13:52

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

cipas írta:

Hello mindenkinek

Rigor, ha nem lenne nagy kérés akkor a Te véleményed kérném, mert már adtál nekem egy pár jó tanácsot, ezeket megfogadtam és szinte tünetmentes vagyok(eddzéssel és  táplálkozással kapcsolatban segítettél), de a többiektõl is szívesen várom a tippeket, tanácsokat. Most 8 hónapja vagyok Crohnos. A szteroidkúra után sportolok, konditerembe járok(tudom nem nagyon lehetne) szinte "õsember étrendet" csináltam magamnak:zöldségek, gyümölcsök(persze csa k amit a betegség enged), mindenbõl teljeskiörlésû és hal-marha-csirke-nyúlhús minden mennyiségben párolva, ha sütve akkor lenmag-, vagy olívaolaj. Mondjuk a rizs-répa-brokkoli-krumpli négyest már egy kicsit unom. Reggel fõtttojás, banán, zabpehely szójatejben megfõzve;tízórai egy kis mandula, sajsaláta(sajt paradicsom saláta egy kis paprika és snidling olajokkal);ebéd:rizs-csirkemellfilé, délután:tonhalsaláta;este:túró lenmagolajjal szõlõcukorral ízesítve+egy kis mazsola. Na most ezekhez jön hozzá a tejsavófehérje, multivitamin, omega-3 kapszula(mindegyik Scitec). A kérdésem az lenne hogy szerinted ehhez hozzávegyem még a PROTEXIN probiotikumot vagy elég a kefír és a sok túró(zsírszegény). Bocsi hogy ennyi mindent irkálok de kíváncsi vagyok hogy ez a kaja így renden-e van és hogy kell-e hozzá még valami fontos(lehet hogy probiotikum?). A választ, válaszokat elõre is köszönöm!

A rizs-brokkoli-krumpli az nagyon komoly ha birod, illetve akkor ezek szerint nagyon jól vagy, mert a legdurvábban a brokkoli gázosít, aztán a krumpli majd a rizs. Szóval ha ezeket bírod az szuper! (sõt akkor akár a durumtésztával is próbálkozhatsz ha nagyon hízhatnékod van) - de ha unalmasak akkor inkább dobd fel õket!

A répa ugye az a legbiztosabb - párolás elõtt különbözõ zöld, stb light fûszerekkel, laha mártásokkal jól ízesíthetõ, változatossá tehetõ, (olajban sütve chips jelleggel egyenesen bûn, olyan finom) a rizs nekem a legjobban egy kis friss olivaolajjal csúszik (már ha bírom...) - illetve sima egyszerû szójaszósszal.

A paprikával óvatosan, azért az elég rostos, de ha tényleg inaktív vagy, nem baj ha kicsit erõsítenek a rostok (csak csípõs ne legyen).

Ha nem érzed hogy pufadsz akkor gyakorlatilag felesleges a protexin, igazán csak akkor érzed egyáltalán a hatását ha épp felborult bélflóra van, és akkor jön is a gázosodás.

Nincs jelen

 

#2077 2008-05-13 13:54

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Rigor, gratula és további jó biciklizést kívánok :D

Nincs jelen

 

#2078 2008-05-13 22:16

fiore
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

sziasztok!

nem tudom, hogy jó helyre írok-e a kérdésemmel, ami az lenne, hogy: a szteroid mellett fogyasztható-e alkohol?
mert azt is hallottam már, hogy tilos, meg azt is, hogy volt aki ivott alkoholt abban az idõszakban amikor szteroidot kellett szednie.
ti mit tudtok errõl?

Nincs jelen

 

#2079 2008-05-14 01:25

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hi!

Velem megesett hogy ittam szteroidra, nem tapasztaltam semmi extrát. A medrolra és az entocortra (betegtájékoztató), nincs ráírva hogy ne lehetne alkoholt fogyasztani...

Nincs jelen

 

#2080 2008-05-14 09:29

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Fogyasztható mellette(kortikoszteroid), bár tapasztalni fogod hogy az alkohol kevésbé hat és gyorsabban józanodsz...:P
A klionra tilos.

Nincs jelen

 

#2081 2008-05-14 13:38

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hitetlenkedõ örömmel osztom meg Veletek, hogy a Lepicol alkalmazása igen pozitív változást idézett elõ az állapotomban: egy hét alatt kb. 8-ról 2-3ra csökkent a wc-re járások száma, és azzal is délelõtt kész vagyok. Délutánra el is felejthetem, hogy belem van :D :D :D Rég éreztem ilyet! Persze rettegek, hogy ez csak idõleges, de próbálok inkább abban bízni, hogy ez javuló tendencia. 
A Lepicol probiotikus készítmény, de egy speciális rost is van benne, ami úgy tûnik -remélem, jól állítottam fel az összefüggést ez egyszer...- megakadályozza, hogy az ember egész napra elhúzódóan, kínlódva, szakaszonként tisztuljon ki. A ProGastrótól három doboz után semmi, ettõl meg már egy nap után éreztem, hogy változást fog elõidézni, és ez 3 nap alkalmazás után be is következett.
Hónapok óta nem éreztem így - örülök a napsütésnek, a tavasz illatának, délutánra, estére tudok tervezni, az elvégzett munka mennyiségén és a kedélyemen is meglátszik, hogy javultam - kezdem mégis élvezni, hogy élek!  Ennyit számít! Gondoltam, megírom, hátha másnak is segít!

Ápdéjt: mindez 2-3 napig tartott. Csak én már egy nap után majd' megkergültem a boldogságtól. Igaz, ha bízol, annál nagyobbat koppansz, de ha nem is bízol...?!

Szerkesztette: Sa-ni (2008-06-07 14:16)

Nincs jelen

 

#2082 2008-05-14 19:53

fiore
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

köszönöm, hogy válaszoltatok!!

Nincs jelen

 

#2083 2008-05-28 18:14

cipas
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hello mindenkinek!

Nem gázosodok, meg egyebek(tünetmentes vagyok:)), de lehet hoyg megpróbálom ezt a terméket. Most találtam, mit szóltok hozzá?http://shop.builder.hu/termekek_reszletes.htm4?id=325

Nincs jelen

 

#2084 2008-05-28 18:24

Florance
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Egy krónikus betegségben alapvetõen fontos, hogy az orvos-beteg kapcsolat maximális bizalmon alapuljon.
Addig kell menni, amíg az ember meg nem találja a neki megfelelõ orvost.

Nincs jelen

 

#2085 2008-05-28 18:25

Florance
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

nem ide akartam írni, bocs

Nincs jelen

 

#2086 2008-05-28 19:00

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Florance: hát hova? áthelyezzük!

Nincs jelen

 

#2087 2008-05-28 19:49

zana
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sa-ni: a Lepicolt az orvosod javasolta? azért érdekelne mert én Lacto7-t szedek, de semmi változást nem tapasztaltam.

Imuránról mi a véleményetek én arra sem mertem inni egy kortyot sem.

Nincs jelen

 

#2088 2008-05-29 12:09

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Zana: az orvosom (mint minden gasztrós, akit eddig felkerestem) a ProGastróhoz ragaszkodik, nem tudom, miért. Nekem az nem vált be. Sajnos a Lepicol hatása sem bizonyult tartósnak, megbízhatónak, bár vannak jobb napok azóta is. Ha már bélflóra helyreállítót akartok szedni, inkább ezt ajánlom, mint amikben csak baciluspor van. Ez ugyanis kkicsit közvetlenül is hat a bélmûködésre. (Ja! Aki kimondott f.sásban szenved -bocs- annak nem biztos h ez a jó!)
Cipas: én úgy nézem, ez is egy sima bélflórahelyreállító, száz ilyen készítmény van. Errõl konkrétan nem hallottam, de összetvõi alapján ártani biztos nem fog. Ha semmi tünetet nem érzel, biztos nem árt egy kúra.

Nincs jelen

 

#2089 2008-05-29 13:05

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én múltkor a gyógyszertárban hosszan értekeztem a gyógyszerésszel a probiotikumokról, és közölte hogy a  normaflore az egyetlen amit gyógyszernek minõsítettek vagy mi. Hát nekem meg az a véleményem, hogy nagyon befolyásos emberek dolgozhatnak a normafore-nál, merthogy semmit nem éreztem a többihez képest az is fix- Pedig direkt beteszteltem puffasztós kajával. (nem épp egy korrekt teszt, de: ha jó a probiotikum akkor utána +anitscd puffasztós kaja nem eregettek galambot:) - ha nem, akkor meggyõzõ erejû galambok jönnek.

Nincs jelen

 

#2090 2008-05-29 13:41

tunde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Amikor Csongor nagyon beteg volt 1,5-2,5 éves kora között 1 éven át adtam neki a Normaflore-t de semmi nem változott meg tõle , úgyan úgy puffadt , gázas volt és mellette napi 20 széklet.
Most egy hónapja adom neki újra de nem ettõl van jól hanem mert egyébként is szerencsére jó idõszak van , remélem még jó sokáig az is marad .
Legjobb étvágyjavító a tápszer most lefagyasztva is eszük , ez a fagyija . Konyhatechnológiában nem lehet alkalmazni de én azt tapasztaltam , hogy a fagyasztás során nem történik semmi olyan ami a beleire negatív hatással lenne .
Normaflore-rõl is az a véleményem mint sok más egyébrõl , van piaca mert van rá kereslet és nem kell támogatást adni rá.

Nincs jelen

 

#2091 2008-05-29 17:18

zana
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sa-ni köszi a választ.

Nincs jelen

 

#2092 2008-05-29 18:44

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Tápszerbõl fagyi! zseniális ötlet:)  (hogy ez nem nekem jutott az eszembe:P ) és hogyan habosítod?

Nincs jelen

 

#2093 2008-05-29 19:26

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Na utánanéztem, tényleg nem is lehet nehéz, itt írják hogy pont a protein a lényeg, amit én elsõsorban mint tápszert fogyasztok: http://landra.hu/cikkek/fagylalt/dolcesiva0602 

És itt még egy konkrét recept is van!!! http://www.tutireceptek.hu/csokolade-fagylaltreform

Nincs jelen

 

#2094 2008-05-29 21:25

tunde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Látjátok milyen okos  anyuka vagyok :D :D :D!!!!
Én a kész keményítõpürét turmixolom tápszerrel , vízzel és most , hogy már bír egy kis gyümit azt hozzá Pl. banán , eper meg szõlõcukor . Ezt az egészet öszeturmixolom és jégkrémformába öntve  fagyasztom .
Egész jó a formája , íze , álaga !
Csongornak ízlik . A csokit nem bírja azzal nem probálkozom , nem kell a hasmenés és társai !

Nincs jelen

 

#2095 2008-05-29 21:28

tunde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nekünk a tej , tojás , glutén , szója nem jöhet szóba csak abból tudok alkotni amink van !:D :D :D

Nincs jelen

 

#2096 2008-05-29 21:57

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A Lepicol-t én is elkezdtem kb 10 napja. Eddig nem sok eredménnyel. Hozzá kell tenni, hogy nekem nincs vastgabelem, és hasfogóval is napi 3-4 lazát produkálok, ezért is kezdtem el.

Sa-ni: Te megittad vele a 0,5L folyadékot? Kicsit meglepett, mikor azt olvastam a dobozon, hogy étkezés elõtt fél órával igyak meg 0,5L folyadékot.

Nincs jelen

 

#2097 2008-05-30 00:45

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Tunde: utána kéne érdeklõdni, van ilyen csokiaroma, ami valójában semennyi csokit nem tartalmaz de csokibb íze van mint a csokinak (azt hiszem ez is valami egzotikus növény mint a "mûeper" - arról biztosan tudom hogy az eperízt a legtöbb termékben nem eperbõl hanem valami trópusi növénybõl készítik mert intenzívebb az íze és olcsóbb).   

-viszont akkor mondjuk tejsavó fehérjeport is tehetnél bele, ugye elvileg azt bírja nem? Az végülis a legjobb fehérje, a gyerekeknek amúgy is nagy szüksége van rá az izmosodáshoz, fejlõdéshez, erõsödéshez, és mint a fentebbi linken írták a fehérjétõl lesz igazán tuti a fagyi. (sõt úgy rémlik külföldön erre direkt tejsavófehérjét használnak egyre több termékben).

Nincs jelen

 

#2098 2008-06-03 21:34

Iamtired
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok! Úgy látom, hogy aki helyteleníti a Béres cseppet, mind crohn-os. Nem próbálta senki, aki colitises? 1000 ft körül van egy üveg, nem nagy veszteség, ha nem jön be, legfeljebb tovább lehet ajándékozni. A fórumokat olvasva úgy tûnik, mindenki mástól gyógyul, már aki gyógyul, ezért minden lehetõséget végig kellene zongorázni.
   
   Ildikócska írta, hogy alvászavarai vannak, és már mindent kipróbált. Nekem is voltak, és észrevettem, hogy változtatni kell az ágy helyét, mert a földsugárzások aktívan tarthatják a szervezetet. Tehát, ahol jól alszol, az jó hely, és nem a szobaberendezéshez kell alkalmazkodni. De legjobb bemérni a sugárzásokat, már csak rákmegelõzés céljából is

Nincs jelen

 

#2099 2008-06-03 22:22

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

szia Iamtired!
Az én alvászavaraim az agyamban kezdõdnek :D
De amúgy most pont ezzel probálkozom amit írtál, hogy arrébb raktam az ágyat, egyenlõre nem mérettem be, ha ez sem jön be, akkor a köv lépés az lesz.

Nincs jelen

 

#2100 2008-06-04 00:59

Iamtired
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ildikócska azt javaslom, hogy inkább végezz el egy radiesztéziai tanfolyamot, mint hogy beméresd, mert ugyanannyiba kerül(6000 a legolcsóbb, de csak Pest területén). A Táltosokhoz ne menj, mert drágák, és csak kétféle sugárzást mérnek. Egyébként maga a tanfolyam is élmény. Ha gondolod, tudok adni tel-számot

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB