#2101 2008-06-04 08:21

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

köszi, de a barátnõm ilyennel foglalkozik, nekem ingyen beméri. :D

Nincs jelen

 

#2102 2008-06-04 09:10

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nana ez már szigorúan a természetgyógyászat topic témája:)

Nincs jelen

 

#2103 2008-06-05 20:06

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Tudom rég jártam a fórumon ezért bocsika(össze jöttek dolgok)!De most viszont érdeklõdnék mit tudtok a Budenofalkról!Mert ezt kaptam a Medrol helyett!
Elõre is köszike az infot!!

Nincs jelen

 

#2104 2008-06-06 09:08

Dorka29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!Van egy NESTLE termék kimondottan crohn betegek számára.NESTLÉ MODULEN IBD.EZ PROTEIN,ÉTKEZÉSI KIEGÉSZÍTÖ.Én egy éve iszom,és nagyon jól bevált.

Nincs jelen

 

#2105 2008-06-06 09:26

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ahhoz képest hogy a nevében protein, - kevesebb mint 20% van benne összesen, viszont  több mint a fele cukor/szénhidrát (ahogy olvastam szerencsére egyik sem finomított/összetet).

Nincs jelen

 

#2106 2008-06-06 12:38

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sugi: az is egy steroid készítmény (budezonid hatóanyaggal,ha jól tudom) és a legfontosabb, hogy már ajánlottam, de akkor megkérdezem Tõled külön engem most állítottak le róla és még mindig van kb. 60 darabom (kapszula) belõle, amit szívesen elpasszolok (amúgy az ára kedvezménnyel 2300 körüli) 2010 ig felhasználható.
http://crohn-colitis.hu/hun/leirasok-gyogyszerek.php  érdemes amúgy a Fõoldalon is körülnézni :)

Szerkesztette: Lisa (2008-06-06 12:41)

Nincs jelen

 

#2107 2008-06-06 12:48

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Egy kérdés: Volt aki már közületek kapott Sandimmunt?

Nincs jelen

 

#2108 2008-06-06 18:58

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Lisa!
Köszike szépen a tályékoztatást!Szét is néztem!
Ne hari,de nem kell mert most jelenleg van rengeteg(1 dobozzal és kiirva 3-mal)ugyhogy ezzel el vagyok egy darabig.Augusztusba megyek ismét kontrolra addig kitart,és remélem leállitanak az ilyen forma gyogyszerekrõl!
Már nagyon unom a rahedli gyogyszer szedést.Na de most ez van!
Köszike mégegyszer!!!

Nincs jelen

 

#2109 2008-06-06 21:02

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nem tesz semmit ha nem állítanak le (remélejük le fognak) akkor szóljál nyugodtan! :D

Nincs jelen

 

#2110 2008-06-07 14:28

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Judy: megittam az elõírt folyadékmennyiséget. Most a Mucofalk-kal kísérletezem, de kinézetre, mûködési elvre ugyanolyannak tûnik.
Asszem nekem mégis valami komoly hashajtó kell, hogy reggel kipucoljon és délután már ne kelljen mennem. Szenna, Darmpflege -legutóbbi próbálkozáskor meg se éreztem, de komolyan. Mit gondoltok, mit próbáljak, Dulcolax-ot?
Ja és még azt szeretném kérdezni, hoyg a Xalazin kúpnak van-e kipucoló hatása reggel, hat-e a székletre??? (felírták, noha a CT szerint eltûntek a fekélyek)

Szerkesztette: Sa-ni (2008-06-07 14:30)

Nincs jelen

 

#2111 2008-06-07 14:34

Sancsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sa-ni! Egy kis glicerin kúp is segít megindítani a dolgokat. Vény nélkül - patikában. Csak kb. 5 percig legalább bent kellene tartani.

Nincs jelen

 

#2112 2008-06-07 19:02

Detty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Kedves crohnosok, kapott már valaki közületek tetanusz injekciót? Én néhány napja kaptam Tetanol Pur vakcinát, úgy, hogy mellette immunszupresszánst (Methotrexatot) szedek, igaz, csak kis adagban. Mire számítsak, nagy hiba volt ez a tetanusz?! Köszönöm!

Nincs jelen

 

#2113 2008-06-08 16:50

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sancsi! A glicerin kúp tájékozatójára rá van írva, hogy gyulladást okozhat. Szerintem ezzel vigyáznunk kéne.

Nincs jelen

 

#2114 2008-06-10 09:42

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Vikimami!
Nekem is ajánlott az orvosom búzakorpa tablettát hasmenés ellen.Magyarázat:a rostok a székletben fölszívják a vizet  .
Mielõtt meg lennék kövezve jelzem nincs tapasztaltom mert még nem próbáltam ki.De ha gondolod....Ja igen kenyérbõl a korpásat eszem de óriási változást még nem fedeztem fel a székletemben.

Nincs jelen

 

#2115 2008-06-10 11:21

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

zolcsibal: kérdés hogy hagyományos hasmenésed van, inaktivitás mellett vagy CC-s? mert ez utóbbira a rostok kifejezetten ártanak. Aktív vastagbélnél  a nagy adag összeállt cucc fog ugyanolyan vihargyorsan ürülni. (én már pár éve megjártam alaposan ezekkel a hagyományos hasfogó béleltömítõ praktikákkal) .

Nincs jelen

 

#2116 2008-06-12 00:08

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Jaj és ez IBS-re is igaz... A rost semmire se jó, csak arra, hogy ugyannyi alkalommal és elhúzódó idõtartamban, de egyszerre ijesztõen sok legyen (de persze kipucolódás-érzés nuku) Unom ezt én már nagyon, nyáron a melegben még rosszabb. keserûvízzel van valakinek tapasztalata?

Nincs jelen

 

#2117 2008-06-12 07:59

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sa-ni: Én a borsec-i vizet iszogattam egy idõben 0 eredménnyel. Illetve de, egy idõ után nagyon elegem lett a fingszagú víz iszogatásából.

Nincs jelen

 

#2118 2008-06-12 09:12

ildi1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Egy éve fedeztem fel ezt az oldalt, végbéltályog mûtétem után kezdtem az érdeklõdést a téma iránt. Nálam semmi elõzménye nem volt (hasmenés, hasfájás), csak lett rögtön két tályogom, majd abból egy sipoly, ami magától be is gyógyult. Amikor a dokimat faggattam, hogy nem-e crohn, colitis, közölte - ránézésre -, hogy ne olvasgassak az interneten ilyen dolgokat, egészséges vagyok. Kivizsgálás semmi, igaz tünetem se volt más. Ebbe belenyugodtam, hurrá annál jobb gondoltam. Egy év elteltével lett megint egy sipolyom, erre azt mondta, talán a tavalyi sipolyom rakoncátlankodik, igaz szerintem ez a járat nem ugyanott van, de hát õ a doki. Kivizsgálásra javaslat semmi, a körzeti doki is csak sajnál, hogy jaj szegényke, mindössze antibiotikumot írt fel, amit persze nem szedtem be, mert nem hiszem, hogy ez a megoldás. Vidéken lakom, talán ez a baj, de úgy érzem magyarázatot,segítséget tõlük nem igen kapok, így hát próbálok én rá jönni, hogy mi okozhatja nálam e kicsit sem kellemes tünetet, hogy tudnám megelõzni, igy fedeztem fel ezt a teát, ami lehet csak nekem új, ti már ismeritek.

Uncaria teakeverék
Hatóanyagai (1 g): 0,6 g Uncaria guianensis cortex (Kosszarv kéreg), 0,3 g Uncaria tomentosa cortex (Macskakarom kéreg) / 1 g teakeverék. Kiegészítõ komponensei: borsosmenta levél, csalánlevél, bojtorján gyökér, máriatövis termés, gyermekláncfû gyökér, orbáncfû. A készítmény mesterséges segédanyagokat (kémiai adalék, konzerválószer, aromaanyag, színezõanyag, cukor) nem tartalmaz.

Béltisztító hatás
A macskakarom béltisztító tulajdonsága révén jól alkalmazható többek között Crohn-kórban (a vékonybél speciális gyulladásában), colitisben (vékonybél-gyulladásban), aranyér, gyomorhurut esetén, paraziták elpusztítására és a bélbaktérium flóra zavarainak kezelésében.
http://www.naturland.hu/index.php?page= … ;ident=339

Nincs jelen

 

#2119 2008-06-12 11:31

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

http://www.informed.hu/?tPath=/ogyi/gyo … ogytaid=76  - itt nem emlegetik a colitist, sem béltisztítást...

viszont:

"Milyen nemkívánt hatást okozhat a teakeverék alkalmazása során?

Az érzékeny, világos bõrû egyéneknél allergiásbõrreakció (bõrpír) léphet fel, ha a készítmény használatakor napozik vagyszoláriumot használ. Túlérzékenység esetén gyomor és emésztõrendszeri problémátokozhat."

  - bár ezt a naturlandos oldal is írja. Plusz még ugye erõsíti az immunrendszert ami érdes ha más gyógyszerekkel pont gyengítenék az IBD miatt. 

Akkor most biztos hogy jó ez nekünk? És ha jó, akkor valójában pontosan mire is? Esetleg hashajtás? (béltisztítás - bár az informed-en ilyesmit sem írnak).

Nincs jelen

 

#2120 2008-06-12 14:43

ildi1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én is kutakodtam azóta és a  macskakaromról totál ellentmondásos dolgok jelennek meg egy cikken belül is.

"A Macskakarmot eredetileg ízületi gyulladás, gyomorhurut, ellen alkalmazták. Jelenleg több betegség enyhítésében is szerepet játszhat. Ilyenek a: vírusos és gyulladásos megbetegedések, számos bél- és gyomor rendellenesség, ízületi gyulladások, Crohn-kór, fekélyek, gasztritisz, paraziták, divertikulózis, köhögés, a ráknak különbözõ fajtái, bélérzékenység szindróma, herpesz, allergiák, farkasbõr, cukorbetegség, PMS, hypoglycemia, bursitis vagy a reuma. "

Pár sorral lejjebb:
Érzékenyebb gyomrúaknál irritálhatja a gyomornyálkahártyát, ami gyomorfájást válthat ki; fekélyesek vagy arra hajlamosak inkább ne szedjék.

Azt hiszem még sem merem kipróbálni ezt a "csodaszert", meggyõztél. Lehet jó lenne a herpeszemre, de majd mit csináljak ha fekélyem lesz helyette? :)

Nincs jelen

 

#2121 2008-06-12 17:50

Dorka29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!Maximalista,én spanyolországban lakom,egész nap a napon vagyok,és immurelt szedek.Semmilyen bajom sincs.

Nincs jelen

 

#2122 2008-06-12 18:32

Dorka29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Maximalista!Én spanyolországban élek,a szahara mellett,és másfél éve immurant szedek,egész nap a napon vagyok,és semmi bajom,csak azért jegyeztem meg,hogy spanyolországban vagyok,mert itt mindig meleg napos idö van,és hidd el nem érzem ártalmasnak.ÜdvözlettelDorka<crohn beteg>

Nincs jelen

 

#2123 2008-06-13 21:43

kútám
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Újként regisztráltam, de évek óta "veletek vagyok". Számtalan vizsgálat, crohn-gyanú, bizonyított colitis, kérdéses lisztérzékenység... Röhej. ( halihó XXI.század!!!) Szóval sokat tanulok tõletek, nagyon tisztellek Benneteket a kulturált, segítõ, együttérzõ magatartásotokért.
Miután kiskorom óta küzdök a problémáimmal ( most közel 40 vagyok), és nincs egy biztos diagnózisom, sokmindent kipróbáltam. Amik bejöttek: Immunax tabletta, Béres csepp, bébiételek, kamilla tea-ezektõl pár nap után úgy tûnik, elviselhetõbbek a tüneteim.  A DM-ben vettem egy svéd gyógynövénykapszulát, "DIDA" névre hallgat, ez a bélflóra regenerálására ill. candidás tünetek fennállásakor használható. Csak azért írtam le, hátha valakinek az enyémhez hasonló "lehetséges-elképzelhetõ-nagyon valószínû"- betegségében szintén segít.

Nincs jelen

 

#2124 2008-06-14 10:02

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

A doboza szerint elsõsorban Candidára van kitalálva. Ahogy megnéztem az alapanyagai nagy részérõl nekem egy izgalmas olaszos-keleteies-arabos ragu-fûszerkeverék jut eszembe (viccen kívül!!).

(Fokhagyma, Oregano, Kakukkfû, Édesköményolaj, Borsmentaolaj, Fahéj,  Körömvirág, Olajfa levél,
Kardamom ).

A kamilla tea nagy mennyiségben hashajt, amúgy persze gyulladáscsökkent, a béres csepp meg jó étvágyat csinál, de ha ezekkel elvagy, akkor szerencsésnek mondhatod magad, és még nem igazán aktív a betegséged (vagy nem olyan mértékben/helyen érint a gyulladás).
Csak így tovább!

Nincs jelen

 

#2125 2008-07-13 15:59

cipas
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Napi 3*1 Salofalk 500at szedek és mostanában elég sokszor az történik, hogy beveszem a salofalkot és rá 5-10 percre székelési inger kap el, peddig a gyógyszer bevétele elõtt nem kellett wc-re mennem. Valamikor nem birom és el kell mennem az étkezés elõtt. Ez ront szerintetek valamit a gyógyszer hatásán vagy nem?Van akinek vannak ilyen tapasztalatai a Salofalkall?

Nincs jelen

 

#2126 2008-07-13 20:48

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Én is ugyanezt szedem cipas semmilyen hasonló összeföggést nem fedeztem még föl.De tudod mindenki más.

Nincs jelen

 

#2127 2008-07-15 09:01

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szai Cipas!

Nekem van tapasztalatom a salofalkkal: én 1995-1996 januárjáig szedtem (jó régen).
Jól emlékszem , h a használati utasítás azt írta, h evés elõtt 0.5 órával kell bevenni. Ez azt okozta nálam, h pár hónap múlva úgy éreztem, h a gyomrom kilyukad aminek azelõtt semmi baja sem volt (ezután abbahagytam, most pentasat szedek ezt evés közben, mellékhatását nem észlelem).
A tiédhez hasonló tünetem nem volt. Nekem az a tippem, h pszichés reflex lehet esetleg ez nálad.
Más nem jut eszembe...

Nincs jelen

 

#2128 2008-07-15 09:23

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

háháá CRP: 3,52 :)) fél év lobogás után sikerült végre lenyomni :) (koppkopp)
Igaz, jelenleg kb egy hónapja már 16-32-16mg metypreden élek. Most kaptam Imuran-t is mellé (25mg/nap), hátha ezzel sikerülne csökkenteni a sterot. Ezt 3 hete szedem, elvileg ugye kell neki 1-2 hónap mire hatni kezd.
Most amúgy tökjól vagyok hálistennek. SZerintetek 1 hónap imuran után ilyen laboreredmény mellett ha lecsökkentem a steroidot, nem fog visszajönni a gyulladás? Legalább 8mg-ra szeretném lenyomni szép fokozatosan, aztán persze jólenne elhagyni is egyszer. (Most 3 napja 16-32 helyett 16-24-et szedegetek, eddig minden ok:) mellette persze még 3x2 salofalk)

eddig már 2x próbáltam csökkenteni még imuran elõtt, de mindig ahogy leértem 8mg körülre, szép lassan visszajött a hasmenés :/

Szerkesztette: kew (2008-07-15 09:25)

Nincs jelen

 

#2129 2008-07-15 09:31

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves kew!
Orvosod tud erre válaszolni vagy még õ sem.Mi csak a saját tapasztalatinkat tudjuk elmondani.Szerintem egy hónap imurán még nem jelent semmit fõleg napi 25 mg-mal.Én november óta szedem az Imuránt(3x25) és jól vagyok +3x1 salofalk.Medrolt március óta nem kell szerencsére.

Nincs jelen

 

#2130 2008-07-15 09:58

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kew, én mindössze annyit tudok hozzûszólni az általad leírtakhoz, hogy az  Imuran hatásának teljes kifejtéséhez legalább három hónap kell. Én is kevesellem a 25 mg-ot, bár az elején nálam is próbaként csak ennyit adtak és miután megbizonyosodtak róla, hogy bírom, utána emelték az adagját.
Minden jót kívánok Neked és sikeres medrolcsökkentést!

Nincs jelen

 

#2131 2008-07-15 14:42

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Kew, csak rajta-rajta, én is elõtte állok (nekem sem sikerül elhagynom a drága Medrolt, amirõl meg Vica tudna mesélni, sajnos). Még egy hónapom van, hogy elkezdjük, de már megint nagyon kivagyok a medroltól, és nem is teljesen jó ez a 20mg-os mennyiség sem. De majd egyszercsak vége lesz.
Salofalk ügyben nekem is ég a gyomrom rendesen, és az az igazság, hogy trehány disznó vagyok, mert inkább most már nem is veszem be csak reggel (amúgy szerintetek csinál is valami jót vagy csak szedjük, mert igazi jobban létet eddig én csak a rohadásmedroltól észleltem). Szép napot

Nincs jelen

 

#2132 2008-07-15 14:59

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Gigi, én most inkább már reggel veszek be kettõt, oszt szevasz. az az igazság, hogy már a gyógyszerszedés is szinte olyan rutin (sajnos) az életben, mint amikor elindulás elõtt bezárod az ajtót (már nem is emlékszel rá, csak csinálod, de ha megkérdik, visszamégy, mert nem vagy biztos benne).

Nincs jelen

 

#2133 2008-07-15 15:46

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

köööszi :)
Akkor türelmes leszek még egy ideig, amit az Imurant illeti. Salofalknak én sem érzem sok hatását...Pentasa legalább meglátszott mikor kijött az emberbõl apró kis pöttyök formájában :) Bár azt meg szedni utáltam, nekem mindig szétporladt a számban és nem volt jó lenyelni. Most a metypreddel vagyok így, állandóan felragad a szájpadlásomra, és miután végre lement, kb félórán át érzem a borzalom keserû ízét a torkomban blõ. Nem nekem való a gyógyszerszedés :)

Egyébként miért csak én szedem a metypredet, mindenki medrolt kap :P tudom, kb ugyanaz mindkettõ, nade akkoris :)

Hát de most a crp értékem miatt nagyon boldog vagyok. Egyedül a fehérvérsejt számom volt magasabb (22 körül azt hiszem), de azt majd lenyomja az imuran gondolom.

További szép napot Nektek! :)

Nincs jelen

 

#2134 2008-07-15 16:37

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Na, ez az Kew, tecccccik a  hozzáállásod! A Te orvosod biztos a metypredet komálja:) aztán azért vagy Te azon...

Nincs jelen

 

#2135 2008-07-16 08:01

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

kew: bõ folyadékkal próbáltad már bevenni?:) Szárazon nem túl kellemes...  Egyébként az hogy medrol vagy metypred akár azon is múlhat hogy a gyógyszertárban épp mi van, ugyanis olyan szinten ugyanaz a kettõ, hogy ha a recepten az egyik van, de a gyógyszertárban a másik akkor simán adhatják a másikat is. (velem már elõ is fordult).

Nincs jelen

 

#2136 2008-07-16 09:40

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Igen, mindig ráiszok még elég sokat, de ritkán sikerül úgy, hogy ne fogjon el utána az undor a keserûségtõl :) Mindig próbálom úgy, hogy a maroknyi gyógyszerhalom - amit reggelente bekapok - aljára kerüljön, így legalább a nyelvemhez nem ér hozzá :) Dehát mindegy, ez legyen a legkisebb gondunk :)
Így akkor megnyugodtam, hogy ennyire ugyan az a kettõ. Furdallt a kíváncsiság, mi lehet a különbség :o

Szerkesztette: kew (2008-07-16 09:42)

Nincs jelen

 

#2137 2008-07-16 10:24

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Halika!

Kew:már másoknak is ajánlottam,próbáld meg hogy összerágsz egy szem háztartási (vagy bámilyen kekszet),szépen belenyomod a kserûpirulát és egy be leküldöd.:D:D:D
Tuti fix nem érzel keserûséget.:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#2138 2008-07-16 10:28

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

nem tudom, hogy létezik-e még, de valamikor pont erre a célra lehetett kapni gyógyszertárban ostyát. abba belecsomagolni, és mehet is torokra. (de lehet, hogy jó erre a célra a boltba kapható náplyi alapanyag is. kicsit benedvesíted, és akkor bele lehet csomagolni)

Nincs jelen

 

#2139 2008-07-16 10:31

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

roor: hát ezt holnap kipróbálom :D Már elõre látom, hogy összerágom, a kekszpépbõl szép golyót formálok a számba majd kiköpöm, beleteszem a bogyót és bekapom :)) Hehe barátnõm érdekesen fog rámnézni :)) De majd megmondom, hogy ezt így kell és kész punktum :)

Gigi a vodkás csoki sem rossz ötlet, de az most nincs otthon. Esetleg egy kocka Mariska keserû tortabevonó és rá egy korty kalinka? :P Bár így lehet, hogy 2x is szenvednék a keserûségtõl, egyszer mikor lement, egyszer meg mikor majd kijön :))

Szerkesztette: kew (2008-07-16 10:31)

Nincs jelen

 

#2140 2008-07-16 10:34

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Halika!

Kew:nem kell kiköpni aztán belenyomni majd vissza a szájba.:D:D:D:D:D:D
Elég ha a nyelveden megtartod és ott belenyomod.:D:D:D:D
Persze ha a bártnõdet akarod elkápráztatni akkor lehet a te elképzeléseddel is.:D:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#2141 2008-07-16 11:00

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Ha ízelnyomásról van szó akkor a kék fisherman's friend a favorit.

Amúgy a gyógyszertári ostya tényleg jó ötlet, gyerekkoromban kifejezetten szerettem csak úgy önmagában eszegetni, meg vicces volt hogy úgy nézik ki mint egy papírszelet.

Nincs jelen

 

#2142 2008-07-16 11:07

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

az ált.suli mellett laktak apácák. mindig tõlük kunyeráltuk kilószám. egyébként a google-ban rákerestem, de nem volt átütõ siker. a bolti ostya is ugyanolyan, csak vastag és négyzetrácsos :)

Szerkesztette: chysh (2008-07-16 11:08)

Nincs jelen

 

#2143 2008-07-16 19:37

Kornél
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

szisztok!
én már évek óta szedem az imurant3×50mg ot és nem igen vettem észre semmit, ahogy felváltotta a medrólt szép lassan visszajött a hasmenés meg a többi problem.
3×2 salofalk
és 3×1 entocortot szedek jelenleg de valóba nem igen érzem hogy valamit is használnának.Senkit nem akarok elkeseríteni de nekem sajna ezek a tapasztalataim,mindenki más remélem ti jobban reagáltok rá.gyógyulást kívánok mindenkinek vagy legalábbis tünetmentességet.1kérdésem lenne.
Tápszer oral impactot iszok.esetleg tudnátok ajállani valami másik hatásos italt mert igen csak kellenének a kilók.
ezt már rég használom biztos vannak ujabb tápszerek amik eddig elkerülték a figyelmem.

Nincs jelen

 

#2144 2008-07-16 20:54

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hát Kornél, jobb híján elküldöm én a kilóimat Neked (30-tól lefelé lehet csökkenteni az igényelt mennyiséget).:) Jobbulást!!

Nincs jelen

 

#2145 2008-07-17 10:09

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

10kg-ot én is szívesen felajánlok:)

Nincs jelen

 

#2146 2008-07-17 11:38

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

én is 15öt

Nincs jelen

 

#2147 2008-07-17 11:49

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

egy 10-es nekem is van feleslegben (legalább)...

Nincs jelen

 

#2148 2008-07-17 11:54

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

De jó nektek, adjatok nekem is :)
53 kiló vagyok már pár éve, bármit csinálok, ennél nem megy feljebb. Jó, lehet sportolni sem ártana valamit, de ahhoz meg lusta vagyok :o
Én nutridrinket szopogatok, de eléggé unom már az ízét... ráadásul csak a csokis és a karamelles, ami ízlik, a többi valahogy nagyon nem :)

Szerkesztette: kew (2008-07-17 11:54)

Nincs jelen

 

#2149 2008-07-17 18:35

Kornél
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

sziasztok
Hát Ede nem akarok mohó lenni de lenne helye annak a 30nak.
76 körül voltam még mikor atlétikáztam,most 55 vagyok,és hozzá 182 magas
a sport az végleg elmaradt ha most kéne 100m futni utána tuti oxigén sátorba kötnék ki:-)
állóképességem a régihez de még egy normálishoz is  viszonyítva nulllla.

Nincs jelen

 

#2150 2008-07-17 21:26

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Drága Kornél, most erre tényleg mit mondjon az ember. A szívem szakad meg, ha belegondolok, hogy ilyen termettel emberek mit meg nem tennének néhány kg-ért, nekem meg elég, ha ránézek BÁRMIRE, máris cuppfel. Na, azért teszek is érte, és jól el is engedem magam, de akkor is... Viszont most már ráfoghatom a gyerekekre :) (elõtte is "jól" néztem ki, de most már van alibi [ezt ám nem komolyan írom!, csak duma)). Szóval, hm.... még az orvosok sem tudják.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB