#351 2005-12-11 16:01

kiscirmos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Kezdett bele valamelyik?tök az egyik új gyógyszer infúziús kezelésébe nemrégiben? Nem tudom a gyógyszer  nevét, de nemrég beszüntették, mert nem tartották elég bitonságosnak. Én kaptam bel?le, és sokkal jobban lettem...

Nincs jelen

 

#352 2005-12-12 07:57

Lygya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Rika
Szombaton kaptam egy adag kristálygombát. Mennyi ideig lehet ezt a h?t?ben tárolni? Még be kell szereznem a hozzávalókat (m?anyag sz?r?, mazsola, citrom). És mekkora adaggal kezdjem a kúrát, vagyis naponta mennyit kell ebb?l meginni?

Nincs jelen

 

#353 2005-12-12 12:52

Mano
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok,
Mar 6 hete szedem a Salofalkot es azota egyre masra tunnek fel az arcomon borgyulladasok. Szerintetek lehet ez a gyogyszertol? Par hete meg ket antibiotikumot is szedek mar a colitisre. Vagy ezt inkabb a mulni nem akaro colitis okozza?
Mano

Nincs jelen

 

#354 2005-12-14 09:01

smtomi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szép napot!

Az omega 3 zsírsav és nagy mennyiségü E vitamin egyidejü szedésével az USA-ban már régóta sikeresen kezelik a colitises betegeket!!! Rajtam is segített.

Nincs jelen

 

#355 2005-12-15 10:58

frézia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

sziasztok!
Érdekl?dnék, hogy ismeri-e valamki a Lacto Seven étrend-kiegészít?t? Én  1992 óta cronos vagyok 2x m?töttek és már szinte mindent "végig ettem" a palettán, viszont most akadt a kezembe a Patika újság és ebben olvastam ezt az étrend-kieg. készítményt. Írjatok, ha van már tapasztalatok ezzel kapcsolatban.

Nincs jelen

 

#356 2005-12-15 11:41

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Egy kérdés puszta kíváncsiságból: a kreatin árthat a nyugalmi fázisban lev? colitiseseknek?

Nincs jelen

 

#357 2005-12-15 11:41

Mano
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia smtomi,
Irnal egy kicsit reszletesebben is az omega 3 zsirsav es E vitamin dozisokrol? Engem erdekelne. Kinn elsz az USA-ban?
Szia,
Mano

Nincs jelen

 

#358 2005-12-15 13:04

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

google a legjobb barátod ha kérdésed van..

"Az omega-3 zsírsavak fontosak a szervezet számára, mert a prosztaglandin nevezet? hormoncsalád kiindulási anyagai, melyek a keringési rendszer, zsíranyagcsere, az immunrendszer stb. fontos szabályozói. Csökkentik az emelkedett koleszterin és triglicerid szintet, megakadályozzák a vérlemezkék összetapadását vérrögökké, s ez által csökkentik az érelmeszesedés és a szívinfarktus kialakulásának kockázatát. A vér viszkozitásának fokozásával javul a szövetek oxigén - ellátottsága. Ugyanakkor a prosztaglandinok a magas vérnyomást is csökkentik. Több tudományos közlemény is igazolta a fenti hatásokat."

Nincs jelen

 

#359 2005-12-15 14:20

Ksanyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Van ilyen topik is :

Halolaj (Omega 3 zsírsavak)

Nincs jelen

 

#360 2005-12-15 14:52

chooby
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

sziasztok!
új tag vagyok s érdekelne, hogy tud e valaki arról, hogy az akupunkturás kezelés segitsegével gyogyitható a colitis?

Nincs jelen

 

#361 2005-12-15 16:21

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Nah, 2001 h?vös januárja utána ma ismételten alávetettem magam a kínos v.béltükrözésnek. Most se magamtól, de sajnos -mint korábban említettem- a most folyó granulátumos német kutatáshoz sajnos kell a szövetminta. Közöltem velük, h küldjék el másét, én aláírom h az az enyém, de nem hajlottak rá. Ez a protokoll, ehh! Nos, szégyenszemre ordítottam a fájdalomtól könnyes lett a szemem, s szó szerinte könyörögtem h fejezzék be. Befejezték, de jóval kés?bb. Borzasztó, undorító egy vizsgálat!:( Felfújtak mint egy lufit, s 45cm-ig hatoltak belém, mivel ott kezd?dött az egészséges szövet!:(
Nyereményem 2 hétnyi granulátum, ami ma el is kezdek tolni! Reggeli adagban 500 VAGY 1500 mg mesalazine van, a déliben meg az estiben 1000 mg VAGY placebo. Íze amúgy nem rossz a kis szemcséknek.
Remélem a végén (8 hét múlva) azért közlik, h melyik csoportba is kerültem!... Meglássuk...

Nincs jelen

 

#362 2005-12-15 17:57

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

lemaradtam valamir?l? mi ez a granulátum dolog?
most aktív v passzív stádiumban vagy?

Nincs jelen

 

#363 2005-12-15 21:27

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

"mi ez a granulátum dolog?"

Gyorsba ezt találtam róla:
http://www.colitistrial.com/core/hun.html
Ez nem fedi pont azt, amin én veszek részt, mivel itt id?tartamban, szedési gyakoriságban, kötelez? kontrollban különbség van, a lényeget mégis leírja!

"most aktív v passzív stádiumban vagy?"

"...s 45cm-ig hatoltak belém, mivel ott kezd?dött az egészséges szövet!" ... Szerinted?:-)
Amúgy írtam már pár hszt Misha, ezekszerint nem követed id?r?l-id?re a Colitis-karrieremet...

Nincs jelen

 

#364 2005-12-16 00:19

Misha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

? sorry.. de viszonylag új vagyok a fórumon.
sajnálom h aktív fázisban tükröztek ez velem is megtörtént.
de legújabb dokim csak passzív fázisban tenne ilyet, de gondolom
neked kötelez? volt, meg az állapotodból következett.

nem tölt be az oldal :(

gondolom vmilyen nem szteroid tartalmú
gyulladáscsökkent??

Nincs jelen

 

#365 2005-12-16 00:32

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Mishu,

A végér?l szedd le a pontot, akkor be fog tölteni!
Kérdés: passzív stádiumban minek a tükrözés??
...
Amúgy igen, nem szteroidos gyull.csökkent?, pontosan a Salofalk hatóanyaga, csak ebben a formában hatékonyabban tudja állítólag kifejteni a hatását. Ennek bizonyításáról/elvetésér?l szól a kísérlet!

Nincs jelen

 

#366 2005-12-17 00:04

Sensi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Régóta olvasom a fórumot, de eddig nem írtam, mivel nem vagyok egy nagy internetszakért?.
Most segítségre lenne szükségem, ezért szedtem össze magam.
Ha ismeri, vagy szedte valaki az Enterol nev? kapszulát és megosztaná velem tapasztalatait, hogy használt-e valamit, nagyon hálás lennék!
Az új gasztrós orvosom ezt írta föl, de sajnos minden gyógyszertárban azt közlik, hogy hiánycikk.
Van tippetek, hogyan lehetne hozzájutni?
Egyébként az én betegségem kb. 13-14 éve tart, tünetei nagyon hasonlítanak a colitishez, vagy a cronhoz szerintem, (állandó fájdalmas, görcsös, nyálkás hasmenés, naponta többször, az utóbbi id?ben véres is, valamint hasfájás, görcsök, puffadás, hányinger,h?emelkedés, szóval minden vacakság) de csupán irritabilis bélszindrómaként diagnosztizálták, és általában közlik, hogy ezzel együtt kell élni.
Amit én megértek, csak szörny? nehéz, hiszen soha nincs panaszmentes id?szakom, legfeljebb néha kicsit jobb, máskor pedig pocsék.
Vastagbéltükrözésem háromszor is volt, de csak kb. 60 cm-ig tudták áttekinteni, mivel nekem szörnyen fájt, nem bírtam tovább, érzéstelenítést pedig semmit nem kaptam, holott kértem.
Szóval, ha van tippetek az Enterol nev? gyógyszerrel, vagy bármi mással kapcsolatnban, nagyon örülnék.
   
    El?re is köszönöm!
                                                                            Sensi

Nincs jelen

 

#367 2005-12-19 08:26

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Sensi,

szerintem az IBS nem jar veres hasmenessel, nyakkal, lazzal. Ezek IBD-s tunetek, magad is jol latod, a gyogyszer amit kaptal elesztot tartalmaz. En nem ismerem de se aktiv crohn, vagy colitis gyogyitasara nem hasznaljak.
Nagyobb kiterjedesu gyulladas tipikus tunete az allando hoemelkedes (persze mas betegseg is okozhatja), ill. a verzes mindenkepp fekely jele, mely minimum helyi kezelest igenyel.
Szerintem fordulj masik gasztroorvoshoz. Az aktualis topicban biztos talalsz a lakhelyedhez kozleit, vagy ajanl neked vki. Azonban keszulj fol ez mindenkepp vizsgalattal fog jarni, de meg mindig jobb, mint ujabb 13 evig varni. :)

Nincs jelen

 

#368 2005-12-19 12:50

Smica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Irjon nekem valaki az Imuranról, mit tapasztalt vele kapcsolatban?
Lehet-e egy crohnbeteg férfinak gyereke ha ezt szedi???? Veszélyes e????

Köszi a válaszokat!

Smica

Nincs jelen

 

#369 2005-12-21 10:18

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Szerintetek 100 mg imuran 38 kg-hoz nem sok egy kicsit, a tavalyi adagnak pont a duplája, pedig a lányom csak kb. 5 kg-al lett több.
Smicának üzenem, hogy az imurantól mi is nagyon féltünk az elején, s?t megpróbáltuk a nélkül, de a szteroidot nem lehetett nélküle elhagyni és inkább imurán, mint szteroid. Nekünk nincs semmi mellékhatás, meghosszabbítja a tünetmentes id?szakot. S?t nagyon ritkán kap el bármit is és egy megfázás lezajlása is rövidebb, ellentétben mikor szteroidot is kapott. Mikor újra bevezették nála és egyszerre beadtunk neki 50 mg-ot estére akkor hányt és fájt t?le a hasa, de másnap már ketté vettük az adagot és azóta nincs vele gond. Most meg 100-at kell szednünk, ett?l egy kicsit tartok.
Üdv.  Ani

Nincs jelen

 

#370 2005-12-21 13:53

Orsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!

Nekem az imurannal kapcsolatban viszonylag pozitív tapasztalataim vannak, a szeroiddal szemben. 3 éve szedem viszonylag tünetmentes vagyok azóta.

Nincs jelen

 

#371 2005-12-22 07:48

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Helló Mindenkinek!

Én március óta szedek Imuránt, de semmi panaszom nincs vele kapcsolatban. S?t! Azóta szinte tünetmentes vagyok, csak az izületeim rosszalkodnak id?nként, de semmi hasmenés, viszont híztam és bármit megehetek (bármilyen cellulóztartalmú kaját).
Nekem bevált.

                                                                   Jehu

Nincs jelen

 

#372 2005-12-23 12:24

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok Orsi, Jehu!

Azt nem írtátok, hogy mennyit szedtek testsúly kilogrammonként.

Mindenkinek boldog karácsonyt és tünetmentes újévet kívánok!!!!!!!

Ani

Nincs jelen

 

#373 2005-12-26 16:33

Sensi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Monik!

Köszi, hogy reagáltál írásomra. Valóban, én is nagyon régóta úgy érzem, hogy betegségem nem lehet csupán IBS, hisz a hasmenés álandó, naponta sokszor, id?nként szörny? görcsökkel és fájdalommal, nyákkal, stb...stb, mint fentebb leírtam.
Az a legelkeserít?bb, hogy az eltelt 13 év alatt, három vidéki (Borsod megyei) kórházban is vizsgáltak, de nem találtak szervi okot.
Tehát diagnosztizálták IBS-nek, vagy pszichoszomatikus szindrómaként, funkcionális m?ködési zavarként, javasolták a pszichológus segítségét.
Ki is próbáltam, antidepresszánsokat szedek évek óta, az eredmény csupán annyi, hogy mint a viccben, amikor az orvos tévedésb?l nyugtatót írt fel a betegnek hasfogó helyett, "ugyanúgy megy a hasam, de kit érdekel" . Na, azért nem ilyen durván.
Inkább ez azt jelenti nálam, hogy türelmesebben viselem a kínlódást.
A munkámat csak úgy tudom ellátni, hogy állandóan hasfogókon élek, Imodium, Lopedium, stb. Valamint szigorú diétát tartok saját tapasztalataim alapján, nem eszek káposztaféléket, paradicsomot, uborkát, savanyúságokat, zsíros, f?szeres ételeket, gyümölcsök közül csak a banánt és néha az almát tudom gond nélkül megenni. Mindezek ellenére a problémám legfeljebb néha kicsit enyhül, de soha nem vagyok tünetmentes.
Ahogy javasoltad, megpróbálok más gasztrós dokit keresni, de itt, Miskolc környékén, mint olvastam, más se nagyon talál. Szóval nagyon nehéz.

Még egy kérdésem lenne, mit gondoltok, a sokat emlegetett Protexin nekem jó lehet?
Érdemes kipróbálnom?
Most magamtól vettem a gyógyszertárban egy Multi-tabs nev? vitamint, ami Lactobacillus GG-t tartalmaz, de még nem mertem elkezdeni a szedését. Err?l van véleményetek, ill. tapasztalatotok?

El?re is köszi a válaszokat, vagy véleményeket, ill. bármilyen jelleg? tanácsnak örülök.

BÉKÉS, BOLGOD KARÁCSONYT, ÉS SIKEREKBEN, JAVULÁSBAN GAZDAG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK !

                                                                                                       Sensi

Nincs jelen

 

#374 2005-12-29 08:47

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Ani!

Én az 54 kilómra szedek 3 x 25 mg-ot, de ez állapottól is függ, illetve a szervezet reagálásától, t?r?képességét?l. Én kezdetben kevesebbel kezdtem és úgy emelte az orvosom a vérképem és a tapasztalt hatás alapján. Megértelek, hogy aggódsz. Nekem is van egy 16 éves fiam és egy 13 éves lányom, remélem, nekik nem jön el? ez a betegség. Azt javaslom, hogy inkább több kisebb adagban vegye be a napi adagot. Esetleg kérdezz meg másik orvost is, ha ez megnyugtat, mert a gyerekre az is negatív hatással van, ha látja rajtad a bizonytalanságot. Tudod, nekik még jobban szükségük van a biztos háttér érzetére, mint egy feln?ttnek.
Jobbulást kívánok a csemetédnek, s mindenkinek boldog új esztend?t!


                                                                   Jehu

Nincs jelen

 

#375 2006-01-06 22:52

Tünc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Boldogabb, egészségesebb új évet kívánok mindenkinek!
Szeretnék újra tanácsokat kérni t?letek.Nekem a gyógyszerekkel valahogy nincs sok szerencsém. Eddig 3 félét szedtem, de igazából egyik sem jött be.A pentasa nekem sokkal jobban el?hozta a tüneteket, s?t a szedésével kezd?dött a vérzés.Ez a gyógyszer kil?ve. A Budenofalk szedése alatt a mensessel vannak problémáim: nagyon hamar jelentkezik, és nagyon hosszú ideig tart, úgyhogy ez is kil?ve.Most legutóbb a Salasopirint szedtem, ez nagyon hatásosnak bizonyult, a hasi fájdalmaim hamar megszüntek, egész jó lett a közérzetem.DE! 2 hónapos szedés után a nyakamban a nyirokcsomóknál igen er?s fájdalmak jelentkeztek.Amikor elolvastam a papírját, akkor döbbentem meg, hogy rendszeres vérvételt kell végezni az els? két hónapban. Nekem ilyen nem volt, a dokim még csak nem is említette.Nem tudom, hogy ez a fájdalom a gyógyszer okozta mellékhatás lenne-e, valami torokfájdalmat említ a papírja.Már tökre parázok, hogy biztos nyirokcsomó rákom van,vagy leukémiám.Azt szeretném kérni, hogy aki szedett már Salasopyrint, az ossza már meg velem a tapasztalatait. Az az egészben a ciki, hogy a gyógyszert nem merem szedni, és a hasam újra elkezdett fájni, nagyon szupi az egész, alul-felül fáj mindenem.  A  dokimat meg hiába hívom, 2 hete nem bírom utólérni. Nagyon FONTOS LENNE, HOGY VÁLASZOLJATOK.Nem tudom, hogy merre induljak . El?re is köszike.

Nincs jelen

 

#376 2006-01-07 00:03

Sensi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Tünc!

Én évek óta szedek Salazopyrint, néha fél évig, néha csak néhány hónapig.
A dokik szerint nekem csak IBS-em van kb. 13 éve, de ha csak annyi, miért írják fel rendszeresen ezt a gyógyszet, ami ugye gyulladásra van? Azzal magyarázták, hogy lehet valahol a bélszakasz olyan részén gyulladásos góc, amit a tükrözés sem bírt kimutatni.
Most egy gasztrós doki Enterolt írt fel, ez meg hiánycikk.
Szóval a Salazopirynt elvileg folyamatosan írják és kellene szednem, de én, ha egy picit jobban vagyok, magamtól szüneteltetem néhány nónapig, ill. ameddig bírom. Persze, lehet, hogy ezt rosszul teszem.
Eddig még nem okozott semmilyen komoly panaszt, pedig nekem sem ellen?rzik rendszeresen a vérképemet, csak néha-néha, akkor is amiatt, mert elég komoly vashiányom van, állítólag a felszívódási zavar miatt.
Szerintem keríts miel?bb egy dokit, vagy legalább a háziorvosoddal nézesd meg a vérképedet, azt kérheted t?le, legalábbis nálunk megteszik.
Nem hiszem, hogy a gyógyszer okozná a panaszaidat, vagyis nekem ilyet soha nem okozott. F?leg ne gondolj a legrosszabbra!!!
Én is el vagyok keseredve, mert sok éve nem tudnak velem mit kezdeni, csak IBS-ként diagnosztizálják állandó hasi problémáimat.

Minden jót, ne idegeskedj, az csak rosszat tesz, menj mihamarébb dokihoz, szerintem!

                                                                                      Üdv
                                                                                     Sensi

Nincs jelen

 

#377 2006-01-07 17:38

Tünc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia SENSI !
Köszi a gyors és megnyugtató választ. Lehet már kicsit hipohonder is vagyok, de hát nincs szinte egy nap sem az életemben, amikor valahol valami ne fájna.Szörny? ez a kórság, no meg a gyógyszerek mellékhatásait is egy egész oldalon sorolják, hát ez sem túl megnyugtató :( .Mi ez az Enterol? Ennek is olyan sok mellékhatása van, mint a többinek? Üdv Tünc

Nincs jelen

 

#378 2006-01-08 20:49

Sensi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hello Tünc!

Az Enterollal kapcsolatban még nincs igazán tapasztalatom, kb. egy hónapja írta fel el?ször a gasztrós dokim, de eddig nem tudtam beszerezni sehol sem, hiánycikk volt.
Kb. 2 napja jutottam hozzá, akkor érkezett.
Egyébként a leírás szerint a hatóanyaga " liofilizált Saccharomyces boulardii sejtek", amir?l nem igazán tudom, hogy mi.
A tájékoztató szerint pl. vastagbélgyulladás és hasmenés megel?zésére, valamint túkérzékony bélcsoport kezelésére jó többek között.
Gondolom, nekem ezért írták föl, hiszen hosszú évek óta vannak állandó hasi és emészt?szervi panaszaim, görcseim, puffadás, no meg szinte állandó hasmenés.
Sajnos nem igazán tudnak velem mit kezdeni a dokik, diagnózis szerint ez csak IBS, ill. pszichoszomatikus szindróma, stb, stb.
Ja, még azt is írja az Enterol tájékoztatója, hogy a bélnyálkahártyára tápláló hatást fejt ki, egyes emészt?enzimek aktivitását fokozza. Szóval reménykedem, mivel ez teljesen új, legalábbis nekem, hátha hatni fog, mert én már rengeteg fajta gyógyszet szedtem, mint írtam Salazopyrint is, de tökéletesen semmi nem használt.
Örülök, hogy valamelyest megnyugtattalak, de ne feledd, azért föltétlenül menj el dokihoz, mondd el a panaszaidat, nézess vérképet, stb.
Tudod, néhány éve nekem is voltak komoly hipochondriás tüneteim, sokat fogytam, és állandóan szörnyen voltam, tutira vette, hogy rákos vagyok,  hiába mondták a dokik, hogy nem, de a családom aggódása csak fokozta ezt az érzésemet,na és még mindig itt vagyok!
  Szóval soha ne adjuk föl!
Amúgy neked pontosan mi a bajod, ill. milyen tüneteid vannak és mióta?
Ha van kedved, írj!

                     Szia és minden jót!
                                                                                            Sensi

Nincs jelen

 

#379 2006-01-09 07:07

sm
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Enterolt a fiam is szedett. ? crohnos. Mivel több antibiotikumot is szed nála hajlam van egy bizonyos baktérium túl szaporodására (clostridium difficile), ezért ajánlották ha hasmenése van ezt adjam. A hosszan tartó antibiotikum kezelés eredménye is lehet vastagbélgyulladás. Maga a baktérium is okozhat vastagbélgyulladást s?t, súlyos esetben fekélyest is. A gyógyszer véd?hálót nyújtana a vastagbél nyálkahártyára ill. akadályozza ennek a baktériumnak a szaporodását. Mível írtátok sok gyógyszert szedtek valószín?leg azért ajánlották. Nálunk bevált. Mellékhatása nem volt.  El?nye más hasfogókkal szemben az volt, hogy nem kellett figyelni mi mellett adható vagy mi mellett nem. Nem ütköztek egyéb gyógyszerekkel. (pl. smecta esetében nem mindegy mivel rontja más gyógyszerek hatását). Jobbulást. sm

Nincs jelen

 

#380 2006-01-09 08:33

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Tunc,

ha a dokid nem elerheto allandoan, sot ket hetekre eltunik es nincs megfelelo helyettese valtani kell!!!
Valoban a gyogyszerek nagy resze okoz mellekhatast, de ezek legtobbszor az alapbetegseg aktivitasahoz kepest elhanyagohatoak (haszon-kockazat elve alapjan valo szede). Ha attol felsz, hogy mindegyik valami probelmat okoz, fog is! az agy ugyesen beveszi amit beadagolnak neki. Szerintem, ha tudod magadrol, hogy ilyen tipus jobb, ha nem olvasod el a gyogyszer belsejeben levo tobb oldalas mellekhatas listat, hanem megbizol a kezeloorvosban.
Az a 3 gyogyszer amit felsosorltal enyhe gyogyszerek nem kell felni kulonosebben toluk, addig jo mig ezek elegek a tunetmentesseghez, ill. a gyulladas kezelesehez. Panikra semmi ok!

Nincs jelen

 

#381 2006-01-14 13:54

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

SziasztoK!


Huh, rég írtam már a fórumra, de néha-néha azért olvaslak benneteket, amikor id?m és net hozzáférésem engedi.
Ha lehet arról szeretnék érdekl?dni, hogy tud-e valaki valamit egy "GAMMA-GLOBULIN" (vagy mi) nev? készítményr?l. Valamikor 4-5 éves koromban kaptam ilyen szert injekcióban, mondván, hogy "gyenge " immunrendszerem van, folyton megfázok, és ez a szuri majd felturbózza az immunrendszerem.
Mivel tudomásom szerint  crohn esetében autoimmun betegségr?l van szó, felmerült bennem a kérdés, hogy egy úgymond "felesleges" immuner?sítés hozzájárulhatott-e a betegség kialakulásához.
Csak mer? kíváncsiságból kérdeztem, ha tud valaki valamit szívesen gondolatot cserélnék vele.
Mindenkinek Kellemes Közérzetet Kívánok, ha lassan is, de közeleg a TAVASZ!!!

Nincs jelen

 

#382 2006-01-17 16:39

nikus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

tenylg,nekem is megirna vki milyen gyogyszer az Enterol?
Koszi

Nincs jelen

 

#383 2006-01-17 22:54

Sensi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Nikus!

Ha megnézed, fenti, 2006. 01. 08-i hozzászólásomban már leírtam, amit tudok az Enterolról, ill. más hozzászóló is írt ebben az ügyben.
A lényeg, hogy els?sorban IBS-re írják, legalább is nekem arra írták, vastagbélgyulladás és hasmenés megel?zésére, ill. mintegy tápláló,  véd? szerepe is van a bélnyálkahártyára. Azonban van, akinek chronra is felírják kiegészít? kezelésként, lásd Sm. hozzászólását.
Én még elég rövid ideje szedem, tehát nincs tartós tapasztalatom róla, de egyenl?re elég jónak t?nik, úgy érzem hat valamennyire.
     
                                                                           Sensi

Nincs jelen

 

#384 2006-01-20 13:42

beles
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hello

Nem igazán tudom hogy pontosan ide passzol-e a téma (ha nem elnézést) de új topicot nem akartam nyitni. Mivel gyógyszert keresnék problémám megoldására ezért ide írok.

Kicsit beleolvasgattam itt egy-két hozzászólásba. Sajnos a több ezer hosszászólást nincs id?m végigolvasni. Illetve ezek a latin kifejezések se igen mondanak sokat.

A problémám hasmenés lenne. 1-2 alkalomból nem csinálnék ügyet, de már kezd zavarni a közel 5 éve tartó kór. Eleinte nagyobb eseményekhez volt köthet?, mint vizsgák, dolgozat, vagy valami jeles esemény. Kés?bb már s?r?bben lettek tünetek, kisebb jelentéktelen dolgok miatt is. Ma már ott tartunk hogy minden reggel hasmenéssel indul. A felkelés szokásos korai, viszont azonnal indul a gyomorgörcs, gyomorforgás. 2 perc múlva már a gondolkodóban pihenek. Ez alól kivétel ha nyugodtan, pihen?sen kel az ember, ami ugye csak hétvégén van.

A másik része a dolognak, hogy akkor is hasonló a dolog amint információ érkezik, hogy valami esemény lesz. El kell menni vásárolni, moziba, leugrani a boltba...stb. szóval jelentéktelen dolgok miatt is. Ez a nap bármely id?szakára vonatkozik. Igazából idegen helyen se érzem azt hogy a gyomrom nyugalmi állapotban lenne. Vendégségben nem is igen tudok enni, mert a betáplált étel elég hamar távozik.

A széntablette 2-3 beszedése se igazán oldja a problémát.

Otthoni, vagy megszokott közegben nincs probléma.

Én idegi alapra tenném a dolgot, bár azt se vetném el hogy valamiféle gyulladás játszik szerepet.

2 éve egy er?s gyulladással 3 napot feküdtem a Jánosban. Semmit nem tudtam aludni, annyira görcsben volt a gyomrom és óránkét kaptam az injekciót. Jegelnem kellett, bár annyira fájt az injekció hatása alatt is, hogy megmozdulni se tudtam, mitha késeket forgatnának bennük.
Sajnos az orvosok azt közölték "... nem tudjuk az okát, ha nagyon fáj szóljon...felnyitjuk.."
Végül kibirtam, bár nem kellett sok. A rejtély azóta is megoldatlan.

Lehet a betegség tovább lappang és ennek következménye a jelenlegi állapot.

Tényleg csak beleolvasva a Topic-ba, olvastam ilyen Probiotikomot...valami Pro-Gastro -t.
Állítólag jó a hasmenésre. Érdemes kipróbálni, vagy kívülr?l szemlélve súlyosabb a helyzet?

Üdv.
beles

Nincs jelen

 

#385 2006-01-22 18:02

Pocok
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Zoli!Én csak annyit szeretnék,hogy én próbáltam az aloe verás kúrát,azt mondták nagyon jó.Nekem nem használt ,inkább csak hányingerem volt t?le mindig!bün rossz az ize,még most is érzem a számban ha rá gondolok ,pedig ez már igen csak nem mai dolog!Arrol nem beszélve hogy az ára sem kevés,bár vannak dolgok amik még húzósabbak!Biztosan van akinek segít.Nekem nem sajnos!Szerintem sok embert kérdezz meg mielött belefogsz!pocok

Nincs jelen

 

#386 2006-02-19 14:37

Laci17
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok! 17 éves vagyok és Makón élek.Nemrég derült ki hogy Crohnos vagyok, minden tünetét produkáltam. Szeretném tudni hogy próbálta-e már valaki a herbalife-ot?
Itt Makón van egy n?,  aki ezt árulja, és szerinte sokat segíthetne rajtam, de nagyon drága.
Én még nem dolgozom és az ?seim sincsenen eleresztve, ezért írok nektek.
Ismeri valaki ezt a Herbalife-ot? Bárki bármit tud, írjon! Kösz!!

Nincs jelen

 

#387 2006-02-19 15:24

Berika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok! Bocs, ha valamit rosszul csinálok, még sosem csináltam "ilyet". Üdvözlök mindenkit, régóta figyelem a lapot, de csak most mertem belépni.
Én 1999. óta tudom, hogy colitisem van, de igazán csak 2004-t?l szenvedek t?le, amióta leszoktam a cigarettáról. Eddig egyszer volt szteroid kezelésem, most csak Pentasat szedek és önszorgalomról Enterolt (1 hete). Ma belelkesedtem, mert csodákat olvastam a különböz? csírákról, konkrétan a lucerna csírát ajánják a mi betegségünkre. Ha valaki tudna tapasztalatot mondani, szívesen venném. Holnap mindenesetre veszek lucernacsírát. A baj, hogy nagyon kevés az akaratamer?m és imádok enni, még a cigi helyett is gyakran nasizok. Köszi a választ bárkinek! Üdv.

Nincs jelen

 

#388 2006-02-19 18:27

Mancsa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Berika!

Úgy hallottam, hogy a cigarettázás colitisben jótékony. Ha leszoksz róla, rosszabbra fordul.

Üdv: Mancsa

Nincs jelen

 

#389 2006-02-19 19:00

andi33
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Laci!Andi vagyok 4 éve chronos.Én nem ismerem ezt a valamit amit írtál,de én kipróbáltam egy egri természetgyógyásznak a teáját.Nekem bevált 3 éve tünetmentes vagyok szinte gyógyszerek nélkül.A címe:B Lukács Mária Eger Csokonai Út 9.A telefonszámát a tudakozó megmondja.Az ára nagyon elfogadható.Nekem 3 éve 6000 ft volt egy hónapra.El kell hozzá menni ,elvinni a leleteidet,és személyre szabottan állítja össze neked a keveréket.Utána elég ha telefonon lediktálod az összetev?it,és postán utánvéttel küldi.Minden jót neked.Andi

Nincs jelen

 

#390 2006-02-19 21:42

Laci17
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Andi, köszönöm szépen! :)

Nincs jelen

 

#391 2006-02-20 15:33

andi33
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Laci!Megint Andi vagyok.Tegnap azt elfelejtettem írni,hogy a diéta amit mondott nagyon fontos.Én betartom a mai napig.Szerintem ennek köszönhetem hogy ilyen jól vagyok.Ez a következ?kb?l áll.Nem eszem húst,nem iszom tejet,és a tojást is csak akkor eszem ha panírozok valamit.Rengeteg zöldséggel sajttal néha egy egy joghurttal,szójával tudod pótolni a fehérjét.Nekem ez bejött.De a tea mellett.Azt látom,hogy mindenkinél másképpen jelentkezett ez a betegség.Nekem szerencsém volt mert nem a súlyos esetek közé tartozom,és elég hamar meglett a diagnózis.Én nem sok gyógyszert kaptam Pentasát és Budenofalkot írtsk fel.Remélem te sem vagy súlyos és minél hamarabb tünetmentes leszel.Minden jót Andi

Nincs jelen

 

#392 2006-02-20 17:06

Vera
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Berika!
Én Crohn beteg vagyok 6 éve. Évekkel ezel?tt én is szedtem egy lucerna alapanyagú gyógyhatású (gyógyszernek nem min?sül?) készítményt. Sajnos a nevét már nem tudom, de jó hatása volt. Biztos, hogy nem csak attól, de több mint négy éve teljesen tünetmentes vagyok. Ha az orvos nem ellenzi érdemes kipróbálni.

Nincs jelen

 

#393 2006-02-21 20:53

Berika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szia Vera!
Köszi a tapasztalaot. Kipróbáltam a bio lucernacsírát. Nagyon-nagyon felpuffasztott. Végül is gondolhattam volna, elrágni azt a nyers növényt.... Nem is tudom. Inkább veszek, ahogy említetted lucerna alapú kapszulát, úgy tudom a Flavinnak van ilyen. Remélhet?leg az nem puffaszt. Kérdés, hogy benne marad-e minden, amire szükségünk van, mire a kapszulába kerül.
Jó éjszakát Mindenkinek! Berika

Nincs jelen

 

#394 2006-02-24 09:11

hangyalka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

sziasztok
Egészen "véletlenül" jöttem rá, hogy a grapefruitmag-kivonat jó a puffadásra. Szinte folyamatosan problémám volt a "szelekkel", szedem a probiotikumot, nem eszem puffasztó dolgokat, és mégis. Kb. tíz napja volt hólyaghurutom, arra kezdtem el szedni  a grapefruitmag cseppet, és azóta abszolut nem puffadok. Talán érdemes kipróbálni, ha valakinek ilyen gondja van. (Ez amúgy baktérium- és gombaöl?, de a fiziológiás bacikat nem bántja - állítólag. Nem tudom, hogyan szelektál, de biztos így van. :))

Nincs jelen

 

#395 2006-02-25 22:31

Roni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Sziasztok!
Újonc vagyok, eddig olvasóként figyeltem a fórumot. Nálam 1998-ban diagnosztizálták a crohn betegséget, amely jelenleg nagyon aktív állapotban van.
Szeretném a segítségeteket kérni, hogy szedett-e valaki metypred 16mg tablettát, s voltak-e, s milyen mellékhatásai. Nekem 3 tablettát kell reggelente beszednem a többi tabletta mellett (salofalk, refluxon).
El?re is köszönöm.

Nincs jelen

 

#396 2006-03-03 01:12

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Hölgyek, Urak!

Kérdezem, hogy aki elkezdte szedni a Medrolt, az kb. milyen adagokban kezdett neki, milyen napszakban, egyben vagy elosztva szedte-e be, s mennyi id? múlva kezdett el észlelni változást? Volt-e olyan köztetek, aki csak Medrolt szedett magában!? Ha igen, neki mik voltak a tapasztalatai?

Els?sorban olyan versenyz?ket várok, akinek más alap-gyógyszerek nem használtak és még Imuránhoz se volt szerencséjük.

g

Szerkesztette: gempa (2006-03-03 01:14)

Nincs jelen

 

#397 2006-03-03 09:11

monik
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Szerintem magasrol kezdik es szep fokozatosan csokkentik az adagot, mondjuk 2-3 hetente.
Pl. 32 mg, majd 32-16 (felvaltva), majd 16 stb. mig le nem megy 4 mg-ig. Szabalyosan igy kell, igy okoz a legkevesebb mellekhatast es igy a legkisebb a kiujulas veszelye.
Amugy magaban nem szoktak adni, min. quamatelt adnak melle :) , mert nem olyan jo a gyomornak se...
Mondjuk ha kapsz 125mg-ot infuzioban mar masnap szemmel lathatoan 'megszepul' az arcod.
A mellekhatsokat meg mar leirtuk :(
Hosszu tavon szurkehalyog, megnovekedett zoldhalyog kockazat, csontritkulas, mellekvese karosodas...
Rovid tavon holdvirag arc, immunszupresszio, hohullamok, szivdobogas, hizas (viz megkotes miatt), etvagy javulas, labdagadas, szorosodes, menstruacios zavarok.... :(

Nincs jelen

 

#398 2006-03-03 11:13

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Még annyit, hogy jobb egyben bevenni reggel, mint osztott adagban, állítólag így kevesebb a mellékhatás. Egyént?l és állapottól is függ, hogy csökkentik, a lányomnak volt, hogy 5 naponta 4 mg-mal lett csak csökkentve nagyon súlyos állapotban, de volt, hogy csak 2 napig szedtünk 32 mg medrolt, aztán már 16 mg-ot, de volt, hogy 10 naponta felezték és 64 mg-ról indultunk, mindig  nexium savcsökkent?t, s káliumot szedtünk hozzá, meg az alapgyógyszereket. De mi nem tudtuk teljesen elhagyni a medrolt imurán nélkül, most viszont már egy éve nem szedett a lányom szteroidot. Nekünk más alapgyógyszer nem használt, de a medrol sem el?ször, csakis az imunszupresszív szer.

Nincs jelen

 

#399 2006-03-03 12:15

jehu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Kedves Immortal!

Én a korábbi években többször kaptam Medrolt, általában kétnaponta csökkentették, és viszonylag gyorsan javultam. Kaptam mellette Pentasát folyamatosan alapként, ennek ellenére gyakran voltak rossz idõszakaim. A Medrolra jól reagált a szervezetem, a hajhullás volt a legszembetûnõbb mellékhatásom. Napjában kétszer kellett szednem, mellette kaptam káliumot és vasat. Most már egy éve Imuránt szedek, mert azelõtt a fenti kezeléssel nem igazán értünk el eredményt. Nekem ez most jó, de minden ember szervezete, betegsége egyedi dolog.

                                                                Jehu

Nincs jelen

 

#400 2006-03-03 21:40

immortal
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Gyógyszerek, kiegészítõk

Gyermekeim!

Köszi a hsz-eket! Kb. iesmit vártam.. Bár kissé megoszlanak a vélemények az adagolás ill. az id?tartam tekintetében. Móncsi pl. 2-3 hetes váltásokról számol be, míg a többiek napokról beszélnek.. Akkor maradhatunk annyiban, hogy állapotfüggõ?
Amúgy nálam -mint gondolom mindenkinél- ez a végsõ stádium. Nem használt a mesalazine szinte semmit, alvásból a püffedések/görcsök miatt napi 1-2 óra jutott ki már igen hosszú id? óta, magyarul fizikailag az összeesésig belefáradtam, s ez húzta maga után a lelkieket.
Sajnos konstatálnom kell, hogy kevés ide a foggal-körömmel akarás, a "majd én megmutatom" magatartás, itt a folyamatok jóval magasabb szinten már régesrég predesztináltak. Pedig én télleg hittem, hogy különb vagyok, s meg tudok birkózni vele.. (Ehhez Zolinak biztosan lenne 1-2 hozzáfûznivalója..)
Konklúzió: ma önhatalmúlag elkezdtem a "gyilkos" Medrol szedését..

g

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB