#201 2008-04-07 17:39

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

SZiasztok!Edith vagyok nem rég vagyok tag,szeretnék én is kicsit bemutatkozni:
Levelezési név:Edith
E-mail cím:
Beteg/Szülõ/Hozzátartozó:Beteg
Diagnosztizál betegség:colitis ulcerosa
Nem:Nõ
Kor:48
Életkor a diagnosztizáláskor:29
Megelõzõ tünetek:véres,nyákos hasmenés,pocsék közérzet.
Lakhely:Csorna közeli település
Iskolai végzettség:vendéglátóipari eladó
Munkahely:leszázalékolt
Szedett gyógyszerek:Salazopirin,Salofalk,Medrol,Immurán,görcsoldók,infuzio,gyomorvédõ,magas vérnyomásra szedett gyógyszerek,nyugi bogyók,talá egyenlõre más nincs.
Mellékhatások:izületi fájdalmak,hányinger,rossz közérzet,pánikbetegséggel együtt.
Vizsgálatok:végbéltükrözés,irrigoszkópia,béltükrözés,ultrahangos vizsgálatok,röntgen.
Mûtét:nem volt remélem nem is lesz.
Sipoly:mostanában valami olyasmi akar lenni,már többször is feltelt,és kifakadt avégbél mellett.
Az õsz és a tavasz amikor legtöbbször fellángol, valamint a stessz hozza elõ a betegséget.
Betegség lefolyása:kezdetben sûrübben,majd egy kicsit ritkábban jöttek elõ a tünetek.
ALternatív gyógymód:nem próbáltam
Pszihiáter:az sajnos kellett
Optimista/Pesszimista:ez mindíg a betegség jelenlétén múlik.
Családi háttér:férj,2felnõtt fiam van.
Hát röviden ennyi!

Nincs jelen

 

#202 2008-04-07 19:47

jadam
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!
Bemutatkozásom:

Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
Diagnosztizált betegség: Crohn
Nem: nõ
Kor: 34
Életkor a diagnosztizáláskor: 21
Magasság/súly: 167/55
Megelõzõ tünetek: hasmenés, görcsök, késõbb vérzés
Lakhely: Budapest
Munkakör/Leszázalékolt ...%: gazd.v.
Iskolai végzettség: fõiskola
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Pentasa, Budenofalk, medrol, entocort klizma, salofalk klizma, salofalk kúp, prednisolon beöntés
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Medrol, Predn., Budeno, ENtocort (vizesedés arcon, térdben, erõs szívdobogás, izomfájdalom és ami a legszebb: csipõfej elhalás... :(
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: görcsök, hasmenés, véres széklet
Vizsgálat, amiket elvégeztek: vérkép, UH, vastagbéltükrözés, CT, hasnyomkodás
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): nem volt
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: elég gyakori
Betegség lefolyása: közepes, az elején elég durva volt, de azóta szerencsére, olyan szinten nem kapott el
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen
Pszichiáter alkalmazása: volt
Optimista/pesszimista személyiség: is-is
Rendszeres sport: nem
Családi háttér (fakultatív): -
Hobby: színház, utazás
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Kovács Ágota
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): a stressz és túlhajszoltság biztos, meg még vmi más is lehet, ami rejtély

Nincs jelen

 

#203 2008-04-11 14:00

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

SZiasztok :) (vagy inkább üdv a csapatban)

Diagnosztizált betegség: Crohn
Nem: azt hiszem nõ de néha magam sem tudom eldönteni , lehet sárkány :)
Kor: 26,5  ( nem még nem 27...csakazértse)
Életkor a diagnosztizáláskor: 20
Magasság/súly: 169 / 72
Megelõzõ tünetek: kb 1 évvel elõtte kezdett nyomás érzés lenni jobb oldalt,amire azt hitték vakbélgyulladás.(még jó hogy nem mûtöttek meg vele :) )
Lakhely: budapest
Munkakör/Leszázalékolt ...%: virágkötõ vagyok és egyetemista és ember :)
Iskolai végzettség: érettségi (egyenlõre)
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): most pentasa , immuran , folsav van rendszeresen és néha egy kis klion.
De nagyon aktiv szakaszban volt medrol , salazopiryn , quamatel , cifran (vagy hogy hívják) is.
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): medrol - eddig cska a szemem romlását írták a számlájára , és leszokáskor eléggé fejfájós liba voltam :)
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: erõs hasi görcsök , puffadás , hányás , hasmenés , aztán erõs vérzés (ágyban fekve elájulni a vérveszteségtõl - nem kívánom senkinek) ja és -19kg. (szép idõk voltak , csak azt mondték ezt a súlyt vissza kell szedni :( )
Vizsgálat, amiket elvégeztek: tükrözés alul fölül , kontrasztos vékonybélvizsgálat , kontraszt - anyagos CT vizsgálat. vérkép :)
(Mûtét és amiért kellett volna még nem volt)

Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: Én már nem is tudom mikor aktiv és mikor passziv. Olyan régóta együtt élünk :) Ha eszek valami nem odaillõt akkor kicsit aktivabb mint egyébként.
Betegség lefolyása: l a s s ú és kíméletlen
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: még nem. csak tapogatózok.
Pszichiáter alkalmazása: egyenlõre megbeszéltem magammal ami bántott. :)
Optimista/pesszimista személyiség: az örök OPTIMISTA
Rendszeres sport: kéne ..  leginkább úszni szeretnék (bár azt mondják nem szabad) mert hiányzik 13 év versenyzés után.

Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Illés Krisztina
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): mostmár akár bizonyos ételek is , a lelkem sérülései (ezek nagyon) Amikor elõször megkaptam élettársnak a crohnt , akkor is rettentes stresszes idõszakon voltam túl. Bár nem tudom hogy lehet e enniyre sok mindent a stresszre fogni. már olyan elcsépelt.  :D

egyéb megjegyzés:
remélem mostmár az aki elõször találja szemben magát ezzel a betegséggel , az sokkal jobb ellátást és felvilágosítást kap , mint akkor amikor nálam jelentkezett. Pl. nem kap borsófõzeléket ebédre a kórházban :D és két hét után nem küldik haza miközben lábra állni sem tud , és vérzése is van.Ráadásul a dietetikusa sem csak 2 A/4es oldalnyi fénymásolt lapot nyom a kezébe hogy ,,na kislányom ez az amit mostantól egy életen keresztül ehetsz,, :D Ezek után én még örülök hogy élek , és a doki nénimnek is aki összerakott a többiek után :)
Üdvözlettel
Zsuzska

Szerkesztette: Zsuzskaa (2008-04-11 14:10)

Nincs jelen

 

#204 2008-04-19 20:46

fadani
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok
Levelezési név:Fazekas Dániel
E-mail cím:fakez1@tvn.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:beteg
Diagnosztizált betegség:Colitis ulceróza késõbb chron sztomás
Nem:férfi
Kor:44
Életkor a diagnosztizáláskor:13
Magasság/súly:168/39-44
Megelõzõ tünetek:véres hasmenés
Lakhely:Komló
Munkakör/Leszázalékolt ...%:rokkant nyugdijas muszerész
Iskolai végzettség:technikum
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):salofalk remicade
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:véres hasmenés
Vizsgálat, amiket elvégeztek:minden ami megcsinálhato
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):vastagbél kiirtás illeosztoma kohreservoar sipolyirtás
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:sipoly +sztoma
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:nem lehet tudni
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: a nejem kettõt is
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:nem
Pszichiáter alkalmazása:nem kellet
Optimista/pesszimista személyiség:optimista
Rendszeres sport:már nem régebben társastánc
Családi háttér (fakultatív):nõs két gyermek
Hobby:elektronika
Kezelõorvos (fakultatív):dr Salamon Ágnes


Bocsi de nincs köztetek jogász szeretnék tanacsot kérni nem orvossokkal kapcsolatban

Nekem mindig szerencsém volt az orvossokkal csak dicsérni tudom õket !!!!

Nincs jelen

 

#205 2008-04-21 09:04

Ati24
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!
Név: Sz.Attila
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:Beteg
Diagnosztizált betegség:Crohn
Nem:Férfi
Kor:24
Életkor a diagnosztizáláskor:24
Magasság/súly:187 most 62,5 kg->80kg-ról
Megelõzõ tünetek:hasfájás(görcs), hasmenés, puffadás, láz, fáradékonyság...
Lakhely:Budapest
Munkakör/Leszázalékolt: müszerész, poker
Iskolai végzettség: szakiskola, tanfolyamok
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): még semmit
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): semmit
Vizsgálat, amiket elvégeztek:labor, röntgen, ultrahang
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): bélelzárodás, javított mert nem nyúltam még ki...
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:nem tom, nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:eddig egyre rosszabb lett és most mütöttek...( majd késöbb átírom)
Betegség lefolyása:szépen lassan jött minden tünet és aztán egyre sürübben. végül kibírhatatlan fájdalom, mentõ, korház, mütét
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:-
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:még nem
Pszichiáter alkalmazása:-
Optimista/pesszimista személyiség: optimista
Rendszeres sport: eddig a cigi, most leszoktam és vettem egy bicajt majd azzal megyek tekerni ha már lehet :) +foci volt mindíg
Családi háttér (fakultatív): szo szo
Hobby: poker(csak pénzbe), foci, pecázás, filmezés
Kezelõorvos (fakultatív): ...
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):nem tudom még, de ugysejtem hogy minden olyan kaja, pia lessz amit eddig szerettem :(

Betegségem lefolyása idáig: részletesen a (hogy kezdõdött a betegségetek) topicban.

üdv. mindenkinek: Ati

Szerkesztette: Ati24 (2008-04-21 09:09)

Nincs jelen

 

#206 2008-04-21 11:25

Bmanó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!

Én 2008.04.15-én regisztráltam. Elõször nem akartam belépni, mert azt gondoltam, hogy minnél többet beszélek a betegségrõl csak annál rosszabb lesz. Lehet, hogy kevesebbet kellene róla beszélni, mert jobb, ha nem gondolok rá. Fõleg, ha most nincs jelentõsebb tünet. Itt viszont csak okosodhat az ember Tõletek.

Levelezési név: Bmanó
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: Beteg
Diagnosztizált betegség: Proctitis Ulcerosa, majd Colitis Ulcerosa és Crohn gyanus, Rheumatoid Arthritis, (Fû-,fa-,virágpollen, kutya-, macskaszõr allergia születésem óta)
Nem: Nõ
Kor: jelenleg 33 éves
Életkor a diagnosztizáláskor: 20 éves
Magasság/súly: 158cm, 49kg
Megelõzõ tünetek: görcsök, hasi fájdalom, hasmenés, nyákos széket, majd véres széklet, majd csak vér
Lakhely: Debrecen
Munkakör/Leszázalékolt ...%: Édesapám vállalkozásába besegítek
Iskolai végzettség: Magaépítész Technikusi a Péchy Mihály Szk.I.-ba
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Eddig Salazopyrin (hányás, hasi fájdalom fejfájás), Salofalk (hányinger, hasi fájdalom, fejfájás), Pentasa (hajhullás, nemi gombásodás, bõrviszketés), Medrol, Budenofalk, Entocort Klizma, Salofalk Klizma (gyulladt bélre nagy fájdalom, égõ érzés), Sandimmun Neoral (égõ gyomor), Controloc, Rectodelt Kúp (ízületi fájdalom a térdben), Furosemid, Amilorid (szédülés, mert minden nap szedtem), Kaldyum, Milgamma, Immuran(ízületi és csontfájdalom), Remicade infúzió - május 6-án kapom a harmadikat (1.Remi után otthon amikor bevettem a 4mg Medrolt izomfájdalom, sírás, idegesség, gyomorégés, rossz közérzet, kicsit nehezebb légzés; 2.Remi után 4.napon égõ kipirosodott arc, úgy érzem forr a vérem; 3.Remi máju 6. után majd beszámolok .....
Egyéb kiegészítõk szedése: Centrum, Protexin, Tápszerek, Lecitin, Omega 3,6,9
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Medrol (gyorsabb szõrnövekedés, bedagat arc, ízületi fájdalom mindenhol, láz, a lábon bõr alatti gennyesedés, gümõk, hajhullás, idegesség)
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: hasmenés, hasi fájdalom, görcsök, nyákos, véres széklet
Vizsgálat, amiket elvégeztek: Gyomortükrözés, végbéltükrözés többször, vastagbéltükrözés 4-szer, Hasi Ultrahang, Hasi röntgen feltöltéses (Passzázs?), Kéz MRI
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): még nem.
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: szerencsére nincs.
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:1994-2000 fél évente majd össze vissza.
Betegség lefolyása:1994-2000-ig fél évete hasmenés, görcs, nákos széklet, 2000-2003-ig tünetmentes (gyerekel terhesség- szülés) 2003. március munkába visszamenetel - vérzés, hasmenés 2005.június, 2005.jún.-2006.febr. tünetmentes, 2006.márc.-május eleje kórház ezután a Medrol csökkentésére ízületi panaszok, láz, 2008.03.26. 2.Remi után 4. napja nem szedek Medrolt és még semmi komolyabb mellékhatás vagy tünet nem jelentkezett, HURRÁ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lehet, hogy el tudom hagyni a Medrolt. Még van remény. Akiknek még ez nem sikerült HAJRÁ SOK SIKERT NEKTEK !!!!!!!
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: igen, most 7 és fél éves
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: akupunktúra, Ökonetes termékek (Olajfa, Stomastica, Lecitin), Humeopátia
Pszichiáter alkalmazása: még nem.
Optimista/pesszimista személyiség: OPTIMISTA VAGYOK
Rendszeres sport: hát ezaz. Régen igen úszás, küzdõsport, futás. A gyerek után csak elvétve futás, konditerem, otthoni tornázás kazettára, biciklizés. Most pihenés.
Családi háttér (fakultatív): férjezett, egy 7 és fél éves fiú gyermek édesanyja :)
Hobby: üvegfesték, a sport lenne, TV nézés, rejtvényfejtés, netezés, zenehalgatás, dobolás még kezdetleges amatõr szinten
Kezelõorvos (fakultatív): Dr.Altorjai István - Kinika II.Belgy.
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): stressz, hideg, tejtermékek

Hát ennyi. Lehet, hogy többet írtam a kelleténél, de ez most kellett. Köszi, hogy meghallgattatok !!!

Szerkesztette: Bmanó (2008-04-22 11:48)

Nincs jelen

 

#207 2008-04-21 15:50

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név:mercy70
E-mail cím:mercy70@citromail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:beteg
Diagnosztizált betegség:Crohn-colitis
Nem:nõ
Kor:38
Életkor a diagnosztizáláskor:17
Magasság/súly:154/45
Megelõzõ tünetek:hasmehés,hányinger gyengeség,fogyás,étvágytalanság...stb.
Lakhely:Bükkszenterzsébet(Eger)
Munkakör/Leszázalékolt ...%:Leszázalékolt
Iskolai végzettség:Közgazdasági szakközép iskola
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):Imuran,klion,salofalk,huma-folacid,ciprobay,budenofalk...és még sok más amire már nem is emlékszem
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):medrol.  micimackó étvágy,holdvilágarc,hízásnak hitt vizesedés,szõrösödés,izomgörcsök,izzadás....,Szürkehályog
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:ua. mint megelõzõ tünetek
Vizsgálat, amiket elvégeztek:minden tükrözés,minden röntgen és uh. ami létezik(szerintem)
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):Tályog mûtét rengeteg.most szemmûtét
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:sipoly és társa(van,volt)lesz még?
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:már rég nem figyelem csak örülök ha jól érzem magam.Hiszem,hogy mindig így lesz
Betegség lefolyása:
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:Igen
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:
Pszichiáter alkalmazása:nem.Önmagam pszichiátere vagyok.
Optimista/pesszimista személyiség:Optimista nagyon(oroszlán)
Rendszeres sport:Sajnos nincs
Családi háttér (fakultatív):család
Hobby:öröm,vidámság
Kezelõorvos (fakultatív):Dr.Illés Krisztina
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):idegesség,szorongás.....stb

Nincs jelen

 

#208 2008-04-27 17:44

Pedró
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Szasztok! Nem tökölök tovább, én is bejelentkezek, hátha tudok valakinek segíteni!
Levelezési név:szikorapeti
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:nincs ilyen hálistenek
Diagnosztizált betegség:colitis ulcarosa
Nem:fickó
Kor:32 hmm... 33-ba hajló
Életkor a diagnosztizáláskor:ezt már csak saccolni tudom: 19
Magasság/súly:175 / 56,5 tetü lassan, de gyarapszik
Megelõzõ tünetek:ahogy ilyenkor leni szokott...
Lakhely:Debrecen
Munkakör/Leszázalékolt ...%: Csomagolás tervezõ...rittig ülõ miûunka :)
Iskolai végzettség:fõiskola
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Medrol, Salazopirin, Pentasa, Salofalk, Imuran, Klion
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): metilprdnizolon - arc, és láb püffedés, gyengébb izületi fájdalmak, némi bõrpanasz, hajritkulás...ja, és nem nagyon bírom a piát :)
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: elsõsorban a gyakori, véres széklet
Vizsgálat, amiket elvégeztek: tükrözések sora, röntgen, vékonybél feltöltés, és persze vérvizsgálatok
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): nem került rá sor
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nem
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: kiszámíthatatlan, de most meg vagyok gyõzõdve, ha most elmúlik nem jö elõ többé!
Betegség lefolyása: az itt olvasottakhoz képest enyhe, csak a fogyás extrém, de arról én is tehetek a kísérleti léböjtömmel :)
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: meglepne ha kiderülne
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen, nem egyszer kevés sikerrel, a legutóbbi alkalom, viszont átütõ jelentõségû
Pszichiáter alkalmazása: erre vannak barátok, és családtagok (tök ingyen :) )
Optimista/pesszimista személyiség: jelenleg optimista!
Rendszeres sport: 8-adikról lefele gyalog, csomagokkal, csomagok nélkül felfele is! :)
Családi háttér (fakultatív): szeretetteli
Hobby: 3D grafika, festés, rajzolás, vezetés, természet lágy ölén sétafikálás, meg egy-egy alkalmi õrület
Kezelõorvos (fakultatív): Debrecenben a Kenézyben szinte az összes belgyógyásznál volt már jelenésem
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): úgy érzem ezzel bünteti magát az ember, persze nem tudatosan, de mintha nem csak a betegség ragaszkodna hozzánk...
Ezt az oldalt olvasva az embernek rá kell döbbennie mennyien küzdenek az övénél sokkal komolyabb problémákkal! Már ez is sokat jelent, hogy az önsajnálatból kirángassa az embert, és mások felé irányítsa a figyelmét, ráadásul, az itt megosztott tapasztalatok, talán sokakon segíthetnek!
Most nekem is van egy olyan pozitív élményem, amit szeretnék megosztani, és nagyon remélem, hogy közületek sokaknak legalább olyan eredményekkel jár mint nekem!
Minthogy még új vagyok itt, nem vagyok biztos a dolgomban, de úgy gondoltam Új fórum témaként fogom felvetni!

Nincs jelen

 

#209 2008-04-28 01:03

Chris
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Ma regisztráltam, így azt gondotam elõször a bemutatkozással kezdem:

Levelezési név: Chris
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: Beteg
Diagnosztizált betegség: Crohn (Lactase intolarencia, Scheuermann stb)
Nem: ffi
Kor: 77-es évjárat (31)
Életkor a diagnosztizáláskor:29
Magasság/súly:182/44
Megelõzõ tünetek: hasmenés, nyákos-véres széklet, hosszú iszonyatos görcsök, étvagytalanság,
ízületi problémák, gyengeség, fáradékonyság.....
Lakhely: Hajdúböszörmény
Munkakör/Leszázalékolt ...%: sofõr (csomagszállítás)
Iskolai végzettség: Középfokú (szerelõ,szoftverüzemeltetõ)
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): (az utóbbi 2 évben)
- Salofalk, Budenofalk, Medrol
- Dicetel, Reasec, Probitor, Kreon, Lansoptol, Pankreoflat, Refluxon, Quamatel, normaflore,
lactase, Ensure, Nutridrink stb.
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):Budenofalk: nemvettem észre mellékhatást, Medrol:
hányás, viszont mivel kissebb dózisban szedtem javulást sem éreztem.
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: Gyerekkorom óta nem tudok hízni, Fogazatom tropa (amit
azóta tudok, hogy a felszívódás hiányossága miatt ment tönkre), Gerincem szintén tropa
(Scheuermann), ami megintcsak a felszívódás számlájára írható, Krónikus fejfájás, szinte
minden nap (gyerekkorom óta MRI, CT, EEG, agykényszerpálya vizsgálat stb.,stb, természetesen
nem tudják mitõl van), Vérukor ingadozás (emellett többször elment a látásom), állandó
szédülés, Hasmenés iszonyat sokszor, Hányás, Gyomorsavval sokat küzdöttem, Pánik betegséget
is állapítottak meg, de ennek az lett a következménye, hogy mivel nem lettem jobban,
állandóan változtatták a gyógyszereimet, persze a legutolsóról alig tudtam leszokni. A
pszihológusnak "csak" annyit köszönhetek, hogy mivel nem boldogult, elküldött
gasztroenteorológushoz aki diagnosztizálta a Crohn-t.
Vizsgálat, amiket elvégeztek:vérkép, hasi-UH, alsó-felsõ tükrözés (Biopsia), vékonybél
passage, H2 kilégzési teszt (tejérzékenységre), EEG,
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): Crohn miatt nem mûtöttek
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: Nemtom/nem
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: ?
Betegség lefolyása: Hosszadalmas, lassú
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: Én nem, de van egy fiam.
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: Nem
Pszichiáter alkalmazása: jelenleg nem
Optimista/pesszimista személyiség: közelebb a pesszimistához
Rendszeres sport: Pont elég a munkám (Lépcsõzés, sújemelés, stb...)
Hobby: Elektronikai kütyük, autók, gépek, ami a számítástechnikával kapcsolatos, újabban
internet,zene, tv, régebben utazás stb...
Kezelõorvos (fakultatív)
Dr. Palatka Károly - Kinika II.Belgy
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): A diéta (kis mértekben is) be nem tartása,
lelki  állapot (stressz)

Szerkesztette: Chris (2008-05-05 05:03)

Nincs jelen

 

#210 2008-04-28 15:46

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok én is bemutatkoznák!

Levelezési név:Sugi
E-mail cím:csabera@freemail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:Beteg
Diagnosztizált betegség:Crohn 2008 február 29.-én
Nem:Nõ
Kor:32
Életkor a diagnosztizáláskor:27voltam de akkor még Cu.mondtak.
Magasság/súly:160/52-55
Megelõzõ tünetek: Folyamatos hasmenés.:(
Lakhely:Gyömrõ
Munkakör/Leszázalékolt ...%:Varronõ
Iskolai végzettség:Szakmunkás.
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):Salofolk eggyenlõre(régen salazopyin)
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):Medrol,Entocort 2mg kilizma.Medroltól hörcsög felyen van és kipirosodok(tisztán mint egy alkeszes)étvágyam van de nem hízok.:)
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:Véres,nyálkás széklet,változó állaggal,evéskor görcsök és spuri a wc-re,láz
Vizsgálat, amiket elvégeztek:Még csak vastagbél tükrözés volt,de jön a többi is.:(
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):Konkrétan se Cu.val se Crohn nem mütöttek.
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:2002-ben tályoggal rá 2 hónapra sipollyal,2007 végén sipollyal mütöttek.
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:2002 óta most 2008 ba jött ki de nagyon durván
Betegség lefolyása: Gyogyulgatok,ahogy abbahagytam elösször a medrolt másfél hét alatt totál rosszabodtam,most ismét szedem és kicsit jobb.
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:Nem,de szeretnék egy bébit már persze gyogyult állapotba.
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:Ha a CERAGEM termoakupresszurás masszáságy alternativ akkor igen(most kezten)ALYÁNLANI TUDOM MINDENKINEK TUTI JÓ!!!!!!:):):)
Pszichiáter alkalmazása:Nem
Optimista/pesszimista személyiség:Optimista vagyok,és vidám jó kedvû mindennek a jó oldalát nézem.
Rendszeres sport:Nem igazán(de azért néha-néha)
Családi háttér (fakultatív):Férjezett,és van egy kutyám,mind kettöt imádom.
Hobby:Kertészkedek,virág mániás vagyok,legyen kerti vagy cserepes.
Kezelõorvos (fakultatív)Dr Kompó Beáta Pestmegyei Flóra Ferenc Korház egyenlõre.
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):Szerintem sokat számitott nálam a stressz,sajna olyan tipus vagyok aki hajlamos mindenen stresszelni a munkahelyem sem egy nyugott hely(szállitási határidõ ami mindig rövid,igyekezni,hajtani 1000-rel,napi 10-14 órába)nem mindig tudom bevenni a letolyom tablettát.:):):)

Kb.ennyi rólam!Üdv. mindenkinek!

Szerkesztette: sugi (2008-04-28 15:49)

Nincs jelen

 

#211 2008-04-28 17:56

ahnot
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Hallow!

K. Sándor
Diagnosztizált betegség: Crohn
Nem: férfi
Kor: 24
Életkor a diagnosztizáláskor: 24
Magasság/súly: 175/90
Megelõzõ tünetek: egy kis hasmenés, ágyéki fájdalom meg láz, de a vakbél mûtétkor kezdtek gyanakodni a dokik
Lakhely: békés, de egerben élek már 4 éve
Munkakör/Leszázalékolt ...%: tanulok, grafika, operatõr/vágó
Iskolai végzettség: érettségi, okj,
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): klion, csak 2 hétig, meg salazodipirin (folyamatosan)
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: kis hasmenés, meg láz
Vizsgálat, amiket elvégeztek: gyomor tükr. kontrasztos vékonybél passzázs, szövettan( a vakbél mûtétkor szedtek ki)


Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: nem tudom
Betegség lefolyása:
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: még nem
Pszichiáter alkalmazása: nincs
Optimista/pesszimista személyiség: optimista, kis borúlátással
Rendszeres sport: nem volt, de ha beforrnak az izmaim lesz

Kezelõorvos (fakultatív): még nincs fix, nyáron megyek Szegedre
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): influenza, stressz, sok meló

egyéb megjegyzés:
nálam az a gáz, hogy felvágtak teljesen a vakbél miatt( középen volt, nem a jobb oldalon), kitakarították a hasüregemet, és emiatt is diétázni kellett, utána pedig a láz miatt visszavittek a belgyógyra, ahol még annyira legyengítettek, úgyhogy még most is egy 8 éves szintjén vok
Meg ez az egész életmód 1000%ban különbözik, ami eddig volt... :(

Nincs jelen

 

#212 2008-05-03 14:07

krica76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Ki kicsoda topic - adatlap

Levelezési név:Fodor Kriszta
E-mail cím:krica76@velvet.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:én
Diagnosztizált betegség:Colitis
Nem:Csajszi
Kor:31
Életkor a diagnosztizáláskor:26
Magasság/súly:150cm,48kg
Megelõzõ tünetek:fogyás,hasmenés,hányás,véres széklet
Lakhely:Üröm
Munkakör/Leszázalékolt ...%:Üzletkötö
Iskolai végzettség:érettségi
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):salazopiryn
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):Medrol,de nem sokáig
elvégeztek:
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):nem
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:nem
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:
Betegség lefolyása:2hónap
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:
Pszichiáter alkalmazása:
Optimista/pesszimista személyiség:
Rendszeres sport:lusta vagyok
Családi háttér (fakultatív):férj,gyerek
Hobby:zene
Kezelõorvos (fakultatív):
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):

Nincs jelen

 

#213 2008-05-04 21:20

FTCsilla
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Ki kicsoda topic - adatlap

Levelezési név:Farkasné Timár Csilla
E-mail cím:ftcs@citromail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:csak én
Diagnosztizált betegség:colitis
Nem:Nõ
Kor:25
Életkor a diagnosztizáláskor:17.5
Magasság/súly:170/57
Megelõzõ tünetek: Véres széklet
Lakhely:Sopron
Munkakör/Leszázalékolt ...%:Eladó, de most Gyes
Iskolai végzettség:Szakmunkás
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):régeben Pentasa kúp és salazopiryn tableta ,de ezek nem használtak! Most salofalk kúp és salofalk tableta.
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): -
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:
Vizsgálat, amiket elvégeztek:Végbél-tükrözés
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): -
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: -
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: Tavasz és Õsz
Betegség lefolyása: Hasmenés nyálkás székletés utána kb 1 hétre vér
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: igen 1 meg mosta másodikat
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: nem
Pszichiáter alkalmazása: igen
Optimista/pesszimista személyiség: mikor milyen
Rendszeres sport: nem
Családi háttér (fakultatív): Férj, gyerek
Hobby:
Kezelõorvos (fakultatív): Változo
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): stressz

Nincs jelen

 

#214 2008-05-10 18:22

Aneeka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Azt hiszem, itt az idõ, hogy egy picit elmondjak magamról én is, ha már üdvözöltetek néhányan itt a fórumon. Különben is, jól esik most beszélni mindenfélérõl... :(

Diagnosztizált betegség: colitis (meg egy csomó felmaródás a gyomromon, de az már jó régóta)
Nem: Nõ
Kor:20
Életkor a diagnosztizáláskor:19
Magasság/súly: 155/45
Megelõzõ tünetek: Görcsök, nyálkás-véres hasmenés, levertség, állandó hõemelkedés
Munkakör: Tanulgatok még egy darabig. :)
Szedett gyógyszerek: Kezdetben Dicetel, most Zantac, Ranitic, Salazopyrin
Vizsgálat, amiket elvégeztek: UH, gyomortükrözés, vastagbéltükrözés (viszonylag kevéssel megúsztam, szerencsére)
Mûtét: Nem volt, még szó sem esett róla
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: Hát, volt egy aktív fél év, aztán jobb lett, most viszont történt valami az életemben, amit hosszú idõ alat fogok csak feldolgozni, vagy sohasem, és úgy érzem, vége a bélésem nyugalmának is.
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem, de néhány év múlva szeretnék, és úgy érzem, nem lesz semmi akadálya. :)
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: nem igazán hiszek benne, így nem is próbáltam, egyelõre megvagyok nélküle.
Pszichiáter alkalmazása: Nem, bár jelenleg bizonyára jót tenne a lelkemnek, igaz, nem a betegség miatt. De... igenis erõs vagyok, úgy érzem, és tudom azt, hogy ami nem öl meg, az megerõsít, bármennyire fáj is.
Optimista/pesszimista személyiség: alapjában véve optimista volnék, bár vannak helyzetek, amikor igencsak el tudok keseredni én is.
Rendszeres sport: húúúú, imádok bringázni, úszni, futni, kirándulni, tollasozni, motorozni, és ezeket mûvelem is, amikor csak idõm engedi.
Családi háttér: nagyon boldog, szeretetteljes párkapcsolat
Hobby: állatok, állatok és állatok minden mennyiségben, fõként madarak, sport, kirándulás, természet, autók és még egy csomó minden.
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk: Most épp életem eddigi értelmének, a 7 éves kis hullámosomnak a kimondhatatlanul fájdalmas elvesztése... most ez a legeslegrosszabb, az aktív szakasz közeledte nem érdekel, majd csak elmúlik egyszer. Tehát röviden és tömören a stressz és egyéb rossz dolgok, amiket csak úgy hoz magával az élet.

Nincs jelen

 

#215 2008-05-15 22:37

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Ez lennék én:

Levelezési név: Judy
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
Diagnosztizált betegség: Crohn
Nem: Nõ
Kor: 28 (1981)
Életkor a diagnosztizáláskor: 15
Magasság/súly: 170/58 :D
Megelõzõ tünetek: hasmenés, hasmenés, ..., hasi görcsök
Lakhely: Hajdú-Bihar
Munkakör/Leszázalékolt ...%: 67% (régi rendszer szerint),jogi asszisztens (ügyeletes billentyûlenyomó)
Iskolai végzettség: felsõfokú tanfolyam
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): jelenleg: Immuran, Kaldyum, Bolus adstringens.
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Medrol, Budenofalk
Vizsgálat, amiket elvégeztek: Gyomor-, Vastagbéltükrözés, Gyomor-bél passage, UH, Vérvizsgálatok
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):2x resectio (vékonyból, vastagból, amibõl már nincs), a korábbiaktól csak jobb lehetett a helyzet, mert nélkülük már...; 1 bélcsavarodás miatt
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nem
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: kezdetben kb fél évente télen és nyáron, a 2. mûtét elõtt állandóan aktív volt hol erõsebb, hol gyengébb tünetekkel.
Betegség lefolyása: állandó hasmenés, görcsök, szûkületek, ízületi fájdalmak
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: 2x jártam természetgyógyásznál, de nagyon a pénzre ment
Pszichiáter alkalmazása: csak ha küldtek (egy kezemen megszámolom hányszor)
Optimista/pesszimista személyiség: realista (remélem)
Rendszeres sport: Hosszútávú véraláfutás, rövidtávú busz üldözés
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Altorjay István Debrecen (DE OEC II. Bel.)
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): stressztõl bedurran, de azt nem nevezném szakasznak. Ha be akar lobbanni, megteszi magától is.

Szerkesztette: judy1981 (2009-04-13 00:24)

Nincs jelen

 

#216 2008-05-20 13:00

arpapa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

sziasztok, egy kis hiánypótlás:
többek kérésére én is írok magamról, de csak röviden...
rimóczi árpád, 32 éves, egyedülálló, 20 éve vagyok crohn-os..........sok hercehurca (sipolyok, szûkületek, 10 mûtét) után 2002 nyara óta colostomával nyomom (25 centi van meg a vastagbelembõl)
jelenleg csak remicade-et kapok 8 hetente 300mg-ot és tök jól vagyok (Szegedre járok, Nagy Ferenc tanárúrhoz)
szegeden végeztem a JATE-n: természetvédõ, túravezetõ, erdei iskolai környezeti nevelõ, oktató vagyok szabadúszóként dolgozom
Nagykörûben (szolnok.megye) egy tiszaparti 1800 lelkes faluban lakom
amit még fontosnak tartok: bõ egy éve kezdtem REIKI-vel foglalkozni, ami nagyban megváltoztatta az életem ,a  dolgokhoz való hozzáállásomat.
életem a természetjárás, utazás, túrázás, szeretek sütni-fõzni, versírás, elmélkedés-tudattágítás...
ennyi (nagyjából)
ha van kérdés írjatok!
ÜDV

Nincs jelen

 

#217 2008-06-01 10:19

zana
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Bemutatkozás terén nekem is van némi elmaradásom...

Levelezési név: zana
E-mail cím: zana77@vipmail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
Diagnosztizált betegség: colitis ulcerosa
Nem: nõ
Kor: 30
Életkor a diagnosztizáláskor: 23
Magasság/súly: 164/51
Megelõzõ tünetek: hasmenés, véres-nyákos hasmenés
Lakhely: Budapest
Munkakör: óvónõ
Iskolai végzettség: fõiskola
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): régen salazopiryn, budenofalk, salofalk, Most: Pentasa, Imuran, néha klion, quamatel, kálium
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): diAdreson (beöntésként), medrol, mellékhatás "szteroidos holdvirágarc"
Vizsgálat, amiket elvégeztek: proktológián végbélvizsgálat, majd végbél tükrözés, szövettan, gyomortükrözés, vérvizsgálatok
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: nagyon változó
Betegség lefolyása: állandó véres hasmenés, hasigörcsök, deréktáji fájdalmak, hányás
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: igen
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: még nem
Pszichiáter alkalmazása: -
Optimista/pesszimista személyiség: leginkább optimista
Rendszeres sport: csak tünetmentesen
Családi háttér (fakultatív): férjezett, és van egy gyönyörû lányunk (nagyon megkínlódtam érte, de mindennél jobban megérte!!)
Hobby: sárkányrepülõzés, lövészet, kirándulás, netezés, zenehallgatás
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Balgha Valéria
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): Most már tényleg nem tudom, egyik napról a másikra elõjön.

Tünetmentes idõszakot mindenkinek! Sziasztok

Nincs jelen

 

#218 2008-06-01 10:36

Norby
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!
Már másik topicba írtam korábban kérdést hozzátok. Mintaszerûen bemutatkozom, és a végén felteszek egy kérdést, amely érzésem szerint nem lesz népszerû, és abszolút magánügy is, úh. kérem, hogy az reagáljon rá, aki úgy érzi, hogy szeretne.

Levelezési név: Norby
E-mail cím: kivancsi06@freemail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:beteg
Diagnosztizált betegség: cu
Nem: f
Kor: 22
Életkor a diagnosztizáláskor: 22 (bõ másfél hónapja)
Magasság/súly: 175/78
Megelõzõ tünetek: semmi különös bél ügyben, amúgy másfél éve autoimmun haemolyzis
Lakhely: Bp
Munkakör/Leszázalékolt ...%: X
Iskolai végzettség: egyetemista
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Medrol- alvászavar, abbahagyás után acknek, Salazopyrin-ettõl jól vagyok
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Medrol
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: passz, Weber pozitív lett
Vizsgálat, amiket elvégeztek: Weber, vérvizsgálat, colonoscopia
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):X
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nincs, de félek minden ilyesmitõl
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: új a betegség , a haemolyzis 2-3 havonta tér vissza, ekkor ismét Medrol
Betegség lefolyása: 2 hétig normális, de véres széklet, legrosszabb napokban napi 5
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:X
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:X
Pszichiáter alkalmazása:X
Optimista/pesszimista személyiség: pesszimista, de semmi okom rá
Rendszeres sport: néha kocogok
Családi háttér (fakultatív): nagyon jó
Hobby: tudományos cikkeket fordítok, természettudományok, kiemelten fizika
Kezelõorvos (fakultatív):X
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): stressz, alapbetegséghez társulhatott esetleg a doki szerint. az alapbetegséget feltehetõen influenza váltotta ki

A teljes mértékben indiszkrét kérdésem az lenne - amit fent említettem, és természetesen nem a fórumba, hanem max. emailbe várok rá választ-, hogy több tanulmányban olvastam, és a dokim is mondta, hogy az askenázi zsidóknál az IDB 2-5-ször gyakoribb, mint másoknál. Érdekes, hogy Venetainer Pál könyve a DNS szép új világa is kiemeli ezt, és finoman mindenféle népre, emberi közösségre kioszt valami specifikus betegséget. Nálam ez az askenázi dolog  talált-süllyedt. Nektek errõl mi a tapasztalatotok? Van itt más is a "klubból"?
Ojj gewalt!
N

Szerkesztette: Norby (2008-06-01 15:32)

Nincs jelen

 

#219 2008-06-09 17:36

Nelly
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

sziasztok

Levelezési név:Nelly
E-mail cím:
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:
Diagnosztizált betegség:crohn
Nem:nõ
Kor:27
Életkor a diagnosztizáláskor:27
Magasság/súly:167/46
Megelõzõ tünetek:kéthavonta egy hasmenés,most vér is társult
Lakhely:Nyíregyháza
Munkakör/Leszázalékolt ...%:eladó
Iskolai végzettség:középiskola
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):budenofalk,salofalk...most kezdtem szedni,nem tapasztaltam még mellékhatást
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:kéthavonta egy hasmenés
Vizsgálat, amiket elvégeztek:colonoscopia
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):-
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:-
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:hát igazából egyik sem volt még,nincs kimondott panaszom,fájdalmam
Betegség lefolyása:?
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:még nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:még nem
Pszichiáter alkalmazása:volt már szerencsém hozzá
Optimista/pesszimista személyiség:optimista
Rendszeres sport:egyenlõre még nem rendszeres
Családi háttér (fakultatív):élettárs
Hobby:az sok van,csak idõm nincs rájuk
Kezelõorvos (fakultatív):jövõ titka
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):stressz valószínû és bizonyos ételek

Szerkesztette: Nelly (2008-12-27 17:27)

Nincs jelen

 

#220 2008-07-20 19:15

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Diagnosztizált betegség: Crohn
Nem: Nõ
Kor: 23
Életkor a diagnosztizáláskor: 13
Magasság/testsúly: 170cm/változó
Megelõzõ tünetek: hányás, hasmenés, haspuffadás hasi fájdalom, kiütések, izületi fájdalmak
Lakhely: Tolna
Munkakör: aktív munkakeresõ :)
Iskolai végzettség: fõiskolai diplomák
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Pentasa (szédülés), Salofalk, Medrol, Methotrexat, Ferograd Folic, Maltofer, Spasmomen, Normix stb. Több most nem jut eszembe. :)
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Methotrexat és társai. :)
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: hányás, hasmenés, haspuffadás hasi fájdalom, kiütések, izületi fájdalmak, véres és nyákos széklet.
Vizsgálat, amiket elvégeztek: vastagbél tükrözés, gyomor tükrözés, vékonybél passage, izotópos vizsgálat stb.
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): Évekre javított a problémám, de most újra gondok vannak.
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: Sipolyról jelenleg nem tudok, sztóma nincsen.
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: Változó.
Betegség lefolyása: Változó.
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: Nem.
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: Nem.
Pszichiáter alkalmazása: Nem volt rá szükség, magamban elrendeztem a "dolgot".
Optimista/pesszimista személyiség: Egyértelmûen optimista.
Rendszeres sport: Nem sportolok rendszeresen (már).
Családi háttér (fakultatív): Tündéri szülõk és testvér.
Hobby: Utazás, barátok, olvasás, mozi (bár sajnos rikán jutok el), zene hallgatás. A legnagyobb hobbijaim mégis a kutyusaim. :)
Kezelõorvos (fakultatív): Dr Kántor János (volt :( ). Dr. Schultz Károly, Dr. Salamon Ágnes (jelenleg)
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): Stressz, paprikás és puffasztó ételek.

Szerkesztette: Margóci (2008-09-15 19:53)

Nincs jelen

 

#221 2008-08-05 09:46

akiss
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Diagnosztizált betegség: Crohn
Nem: Nõ
Kor: 26 ('82.)
Életkor a diagnosztizáláskor: 26
Magasság/testsúly: 167/53, de volt már 49 kg is
Megelõzõ tünetek: hasmenés, gyomortáji fájdalom, hányás, láz
Lakhely: Jászság
Munkakör: jelenleg gyed-en vagyok
Iskolai végzettség: érettségi, belátható idõn belül fõiskola
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Salofalk, Medrol, Budenofalk, Imuran, Omeprazol
Alkalmazott szteroidok: Medrol, Budenofalk
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: a fent említettek
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): -
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: -
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: 2008. januárjában diagnosztizálták a betegséget, azóta aktív
Betegség lefolyása: hosszú :(
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: valószínû már a terhességem elõtt is crohn-os voltam, de még akkor nem volt diagnózis.
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: -
Pszichiáter alkalmazása: -
Optimista/pesszimista: elég pesszimista vagyok, de próbálok rajta változtatni
Rendszeres sport: rohangálok a gyerek után :)
Családi háttér: férjnél vagyok, és van egy kislányom
Hobby:
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk: eddig még csak aktív szakasz volt, szóval jó kérdés

Szerkesztette: akiss (2009-04-03 13:41)

Nincs jelen

 

#222 2008-08-13 14:36

huanita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!


Egy rövid bemutatkozás!

Diagn:Crohn
Nem:nõ
Kor: 30 év
Életkor dg-kor: 25 év
Magasság/ Ts: 165/58
Megelõzõ tünet: hasmenés, hasi görcs,
lakhely: Sátoraljaújhely
Munkahely: ápolónõ, Gyed-en vagyok
Szedett gysz.(mellékhatásaik):salazopiryn(szorító mellkasi fájd), Salofalk, Tardyferon, Nolpaza, Huma- Folacid,
                                             Imuran(hasi fájd. 1 hó-ig szedtem), Budenofalk(Jó volt, 1 hó-ig szedtem)
Mûtét:-
Sipoly/Sztóma:-
Aktív/passziv idõszakok: Nyáron passziv, Õsztöl-tavaszig aktiv
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: igen , 2 kislányt
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: nem
Pszichiáter alk.:nem
Optimista/pesszimista: inkább realista
Rendszeres sport:-
Családi háttér:Van férjem 2 kislányom. Anna 4 éves, Dóra 2 éves.
Hobby:-
Aktív szakaszt kiváltó tényezõ: Front hatás ,stressz ,diéta hiány

                                              Üdv mindenkinek

Nincs jelen

 

#223 2008-09-06 19:31

eva13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név: Eva13
E-mail cím:
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: szülõ, a gyermekem beteg
Diagnosztizált betegség: crohn
Nem: fiú
Kor: 18
Életkor a diagnosztizáláskor: 16
Magasság/súly: 188/62
Megelõzõ tünetek: görcsök, hasmenés
Lakhely: Budapest
Munkakör/Leszázalékolt ...%:
Iskolai végzettség: gimnázium
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Klion, Xalazin, néha Enterobene reggeli elindulás esetére
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: görcsök, többszöri idõszakos hasmenés
Vizsgálat, amiket elvégeztek: tejcukor, lisztérzékenység vizsgálat, tükrözés
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: 2 évig havonta, fél évente görcsök, mostanában rendszeres napi hasmenés
Betegség lefolyása:
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen
Pszichiáter alkalmazása: még nem
Optimista/pesszimista személyiség: változó
Rendszeres sport: eddig nagyon aktívan sportolt, mostanában már nem
Családi háttér (fakultatív): elvált szülõk gyermeke
Hobby: minden sport, informatika
Kezelõorvos (fakultatív):
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): stressz, bár van amikor számomra  beazonosíthatatlan az ok

Nincs jelen

 

#224 2008-09-08 21:48

gabocaa79
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

No, itt az ideje, hogy nyilatkozzam én is (most van rá idõm is)
Név:Gabriella
Diagnosztizált betegség: Crohn ( és egy kis collitis is), Osteoprosis, Felszívódási zavar, Laktózérzékenység (most már egész jó)
Kor:már majdnem háromiksz
Életkor a diagnosztizáláskor:21
Magasság/súly:176/64 (de ilyen kövér már régóta nem voltam) (ha belobban, 38-50 között)
Megelõzõ tünetek: Én jócskán túlsúlyos voltam valamikor (135 kg, és semmi bajom nem volt soha), elõszõr csak  ledobtam egy húszast, három hónap múlva megint, a harmadik 20 kg- nál már hánytam, a negyedik húszasnál pedig hasmenés és hányás, maradt 38, amikor az orvosomhoz kerültem és 3 nap alatt kiderült
Lakhely:Pécs
Munkakör/Leszázalékolt ...%: Rögtön 100 Százalékot kaptam, de csak járadékot, mert kevés volt a munkaviszonyom, és még tanultam (ez a szerencsém mert mellette fõállásban dolgozhatok) (szerencsére akkor is amikor rottyon vagyok, mert rohangászni itt is tudok)
Iskolai végzettség: rengeteg, de tök feleslegesen
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Klion (hányás, gyomorfájdalmak), Ciprobay (szédülés, hányás), Controloc, Medrol, HUZAF (kísérleti infúzió), Remicade (epekõ), Humira, Immuran(õrületes fejgörcsök minden alkalommal, amikor újrakezdték, vagy emeltek az adagokon), Quamatel, Kálium-R, Prednisolon, Zifran, Huma-Folacid, Syncumar(transzfúzió utáni trombózis miatt), Ferrofolgamma, Maltofer Fol, Ferrecit i.v., B12 injekció, Pentasa, Entocort, Xalazin, tápszerek, vitaminok, Espumisan, stb.
Jelenleg: Pentasa, Humira, Syncumar (remélem már nem sokáig). Kálium-R, Ferrecit i.v., Huma-Folacid, B12 injekció, vitaminok
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):Medrol, Solu-Medrol, ízületi problémák, csontritkulás, bõrkiütések (szteroallergia), óriási fej, lábdagadás, vízhegyek, puffadtság
Vizsgálat, amiket elvégeztek: tejcukor, lisztérzékenység vizsgálat, tükrözések, kontrasztanyagos vizsgálatok, ultrahangok,
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): nem engedtem (hála a Humírának, elég távolinak tûnik)
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: soha (egy kisebb tályogszerûség, de valószínúleg nem a Crohn-tól)
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: változó, most már 1,5 éve javulgat, a tavasz óta nagyon jó (kisebb gondok azért mindig akadnak)
Betegség lefolyása: Ha aktív, akkor nagyon aktív, két hét alatt elfogyok, elõjönnek az ízületi gondok, bõrproblémák, csomók, szemproblémák.
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: sajnos még nem, de egyszer nagyon szeretnék
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen, de nagy baj lett belõle
Pszichiáter alkalmazása: próbálkozott, de elzavartam
Optimista/pesszimista személyiség: változó, ha jól vagyok, akkor a kettõ között félúton, ha baj van, pesszimista vagyok
Rendszeres sport: vc húzogatás?????, de most nem gyakorlom
Családi háttér (fakultatív): egyedül
Hobby: olvasás, fõzés, sütés (legalább másnak jó legyen)
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Fábián György, Pécs II. Belklinika (mindent neki köszönhetek)
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): stressz, stressz, stressz, és egy kis túlhajszoltság (ha elfelejtem, hogy beteg vagyok, mindig figyelmeztet)

Nincs jelen

 

#225 2008-09-11 10:39

Titu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Diagnosztizált betegség: Crohn
Nem:nõ
Kor:30
Életkor a diagnosztizáláskor:30
Magasság/súly:165/53
Megelõzõ tünetek: Hasmenés és "széllel-béleltség":-)
Lakhely:Most Frankfurt, egyébként Budapest
Munkakör/Leszázalékolt ...%: Babázok itthon, egyébként tanár.
Iskolai végzettség:foiskola
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Salofalk, Medrol
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): eddig csak annyi,h izzadok mint a ló:-)A gyomrom is fáj, de mivel csökken a szteró remélem jobb lesz.
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: hasmenes
Vizsgálat, amiket elvégeztek: vegbeltukrozes
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):nem volt
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:nem/nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: 2-3 havonta
Betegség lefolyása: az agyamra megy
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: a szülés után letem beteg
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:nem
Pszichiáter alkalmazása:antidepit szedek, de még a crohn elõtt kezdtem
Optimista/pesszimista személyiség:optimizmusra törekvõ:-)
Rendszeres sport: ááá. Futkosok a gyermek után. Háztartásai sportágak.
Családi háttér (fakultatív): egy gyünyörû 14 hónapos kisfiú, és egy szintén gyönyörû:-) férj
Hobby: olvasás!!!!! természet, család, barátok
Kezelõorvos (fakultatív):dr.Laszlo Andras, Kutvolgyi
Aktív szakaszt kiváltó tényez?k (szerinted):egyelõre fogalmam sincs. Azt hiszem ez a "szenzitívebb lelkületû" emberek betegsége. Vagy nem?

Nincs jelen

 

#226 2008-09-14 14:20

István 1988.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Diagnosztizált betegség:Colitis,Reflux,meg most megyek még újabb vizsgálatokra... :(
A nevem: Sipos István.
Kor: 20 éves vagyok.
Életkor a betegség diagnosztizálásakor: 17 éves koromban.
Magasság:184cm
Testsúly:változó....86kg voltam betegségem elõtt,most meg 70 körûl vagyok,és talán most ezt tartom is...legalább is remélem.
Megelõzõ tüneteim:erõs hasi görcsök,fájdalmak,kiütések,
gyors fogyás,szédülés,és ami a legrosszabb a hányinger....
Lakhely:Fejér megye,Pákozd
Munkakör még tanulok,meg dolgozok alkalmanként,ahogy bírom...
Szedett gyógyszerek:Lansone,Controloc,Quamatel,Cerucal,
Salazoryrin,Apo famotidin,Dicetel,Motilium,
Vizsgálatok:Vastagbél tükrözés,Gyomor tükrözés,hasi ultrahang,és számtalan vérkép,széklet és vizelet labor vizsgálat...
Pszichiáter: Kétszer voltam,de azt mondta nincs rá szükségem,de pszichológushoz járok,mert segít nekem feldolgozni a betegséggel járó lelki fájdalmakat...legalább is próbál benne..
Magamról is írok ha nem baj...:)
A betegségem elõtt szakácsnak tanúltam,de mikor rosszúl lettem 2005.ben sajnos nem tudtam folytatni a tanulmányaim.....Most kõfaragó,sírkövesnek készülök....szobrászkodom,meg ilyen jellegû országos versenyekre járok....úgyhogy drukkoljatok...ám...:) nekem.Remélem bejutok...Ott képzést,meg különbözõ díjjakat lehet nyerni...
Másik régi nagy vágyam,amit remélem,hogy a betegségem enged is majd teljesíteni.....hogy zenélhessek..évekig tanultam zenét különbözõ stílusokban...a szívemhez az elektronikus zene,azon belül a trance,techno áll...vannak saját zenéim is...de meg kéne gyógyúlnom ahhoz,hogy ilyen komoly dolgokba fogjak....Ha rossz a kedvem csak nekiállok egyet zenélni és akkor minden bánatomat elfelejtem...a zene nekem nagyon sokat jelent...ha fáj a hasam,és nem tudok aludni...akkor van úgy,hogy reggelig szintizek,meg zeneszerkesztõzök a gépen... :) .. :D
Szeretek a barátaimmal,testvéreimmel lenni....õk nekem a támaszaim....
Sajnos utazgatni csak úgy valahova...nem nagyon szoktam,mert a hányinger folyton gyötör....lehet, hogy már pánik
szerûen is rámtõr...nem tudom,de amennyit szenved egy ilyen beteg, mint mi...nem is csodálnám...
Hobbym ezen kívûl még a sportlövészet,biciglizés,futás-bár ezeket nem bírom már úgy, mint régen....mert a futás után fáj a hasam.. :(
Mit írjak még.....?Szívessen barátkozok új emberekkel,ha valaki akar velem levelezni...barátkozni,akkor írjon bátran..     :) email címem: sipist2@freemail.hu   Lehet bármirõl beszélgetni velem...szívessen meghallgatok bárkit,és válaszolok is...meg jó a humorom is ..legalább is amennyire a betegség engedi... 
Családi háttér:édesanyámmal élek,van egy bátyám,és egy nõvérem,nagyon szeretem õket...
Párkapcsolat:ez fájdalmas téma számomra,de errõl már írtam is a hozzá kapcsolódó topikba........HÁT igen sajnos egyedül vagyok,nincs párom.  :(
Hát a végére értél a KI-KICSODA profilomhoz...a helyesírási hibáimért meg elnézést kérek..  :D
Jobbulást kívánok mindenkinek aki beteg,vagy esetleg bánatos...

Szerkesztette: István 1988. (2008-09-14 17:03)

Nincs jelen

 

#227 2008-09-15 15:05

Pipacs
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!
Pipacs vagyok pár perce regisztráltam, szeretnék bemutatkozni:
Levelezési név:Pipacs
E-mail cím:
Beteg/Szülõ/Hozzátartozó:Beteg
Diagnosztizál betegség:Crohn
Nem:Nõ
Kor:29
Életkor a diagnosztizáláskor:22
Megelõzõ tünetek:gyomor és hasfájdalom, láz, étvágytalanság, fogyás
Lakhely:Székesfehérvár
Iskolai végzettség:Fõiskola
Munkahely:Oszták Informatikai vállalat
Szedett gyógyszerek:Kezdetben Pentasa, Medrol, Klion és még jó pár, ma már csak Salazopirin, Medrol és Aloe Vera gél.
Mellékhatások:puffadás, sújytöbblet.
Vizsgálatok:gyomortükrözés,béltükrözés,ultrahangos vizsgálatok,röntgen.
Mûtét:nem volt remélem nem is lesz.
Sipoly:Még nem volt.
Betegség lefolyása:A betegség diagnosztizálását követõ 3 hónapig rossz volt, azóta egyszer sem volt aktív a betegség.
ALternatív gyógymód:Aloe Vera gél. Ha érzem, hogy valami nem stimmel, fáj a gyomrom, hasam akkor mindíg megemelem a napi adagomat és rövid idõn belül újra szép az élet!:)
Pszihiáter:1,5 évig jártam hozzá, kellett ahhoz, hogy megtaláljam magam az életben.
Optimista/Pesszimista:inkább optimista.
Családi háttér:lassan 2 éve újra van párom.

Jobbulást kívánok mindenkinek, aki kínlódik a betegségével!!!

Nincs jelen

 

#228 2008-10-03 16:33

varganoemi86
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

sziasztok!igaz én már kicsit hamarabb regeltem de szerintem még nem késõ bemutatkozni:)


Levelezési név:Varga Rózsa Noémi/ ha kérhetem csak Noémi a Rózsát gyûlölöm/
E-mail cím:varganoemi86@citromail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:sajnos beteg...:(
Diagnosztizált betegség:elvileg Crohn de a Colitis is képben van
Nem:Leánka
Kor:fiatal vok még 22
Életkor a diagnosztizáláskor:22/2008 aug. 1/
Magasság/súly:165 körül/már csak 49 kg
Megelõzõ tünetek:fél éves hasmenés és a Crohn velejárói
Lakhely:Budapest Csepel
Munkakör/Leszázalékolt ...%:Fodrász tanuló vagyok utolsó évem és még nem vagyok le%va eddig....
Iskolai végzettség:érettségi +majdnem OKJ gazdasági informatikus+ fodrász OKJ ha minden igaz májusban:)
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):Crohnra:Salofalk, Imuran, Cifran, Controlok, Medrol, Maltofer fol, supplin, a refluxomra: sok mindent szedtem sajnos eredménytelenül
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:hasmenés, fogyás, étvágytalanság, isznyatos fájdalmak
Vizsgálat, amiket elvégeztek:sok sok vérvétel, széklettenyésztés, gyomortüki, ultrahang, vég és vastagbél tükrözés, Ct....eddig
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):szerencsére még nem volt
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:nem tudok róla
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:2 hét jóllét után 1 hónap rosszullét meg változó...
Betegség lefolyása:teljesen változó...mikor jó mikor nem jó...
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:nem de a suli befejeztével szeretnék
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:igen az FLP termékeit kezdtem de szóltak h sok kiegészítóben van sok rost és az nem jó nekünk igy leálltam velük meg most pénzikém sincs sajnos rá pedig jó lenne....:(
Pszichiáter alkalmazása:odáig még nem jutottam el de lehet szükség lesz rá:(
Optimista/pesszimista személyiség:általában optimista vagyok de néha elgyengülök és feladom mert ugy érzem senki nem mond semmit a betegségemrõl mármint az orvosk...innen kell sok infót gyûjtenem és köszönöm ezt is az oldal nyitójának:)
Rendszeres sport:napi 8 óra állás a fodrász szalonban, kézgyakorlatok az ollózáshoz....rendszeres futás kutyasétáltatás közben...
Családi háttér (fakultatív):Édesanyámmal és a Võlegényemmel élek
Hobby:zene, csavargás, kiskutyám, párom, mozi....amit egy korombeli szokott...semmi rossz dologgal nem élek kivéve a dohányzást:(
Kezelõorvos (fakultatív):Dr. Illés Krisztina Csepeli Sztk
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):teljesen változó--stresszelek sokat, megkívánok valamit amit nem szabad és egy kevés is megárt, teljes magambazuhanás hogy miért pont én és ilye fiatalon ráadásul Refluxom is van az is soxor belobban....

Háát igy röviden ennyi lenne....igazából mostanság elég sûrûn látogatom az oldlt mert ezer meg ezer kérdésem lenne amit kezdõ beteg lévén nem nagyon értek és nem mindig találom meg a megfeleõ topikot de lelkesen keresgélek és ha idõm adja akkor olvasgatok minden témába....

Nincs jelen

 

#229 2008-10-09 21:29

pálcika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Diagnosztizált betegség: Crohn
Nem: nõ
Kor: 28
Életkor a diagnosztizáláskor: 19
Magasság/súly: 182/60
Megelõzõ tünetek: rekedés, hízás, görcs, láz
Lakhely: Balassagyarmat
Leszázalékolt: 76%
Iskolai végzettség. érettségi
szedett gyógyszerek (mellékhatások): pentasa, budenofalk, salofalk, medrol, imuran (hasnyálmirigy gyull.), klion, ciprobay...
Vizsgálatok: 8 vastagbél tüki, 10 gyomor tüki, irigo, ct, mri, uh.............
Mûtét: 4 vastagbél fele, vékony 50cm minusz
Volt/ van-e sipoly vagy stóma: sipoly nincs, stóma volt
Betegség lefolyása: még folyik
Kezelõ orvos: Margit kh Dr. Demeter Pál

Nincs jelen

 

#230 2008-10-12 20:13

viliva
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Diagnosztizált betegség: Crohn
Nem: nõ
Kor:35
Életkor a diagnosztizáláskor:24
Magasság/súly:176/65
Lakhely:Budapest
Megelõzõ tünetek:hirtelen fogyás,hasmenés,láz
Leszázalékolt:67%
Iskolai végzettség:érettségi
Vizsgálatok:gyomortükrözés,vastagbél tükr.,ct,
Sztóma:sajnos végleges
Mûtétek:vastagbél egész
Kezelõ orvos:dr.Schnábel Róbert
Szedett gyógyszerek:pentasa,medrol,imuran,vas,budenofalk

Nincs jelen

 

#231 2008-10-12 22:13

Chwaidumela
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Kedves Hölgyek, tisztelt Urak!
Eljött a pillanat, hogy a sok órányi általatok írt sorok olvasása után + hogy nálam is bizonyított a betegség :(, csatlakozzam én is.
Levelezési név: Chwaidumela
E-mail cím:-
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg :(
Diagnosztizált betegség: M Chron (jelentsen is ez bármit)
Nem: hímnemû
Kor: 36
Életkor a diagnosztizáláskor: kerek egy héttel ezelõtt
Magasság/súly: 184/80
Megelõzõ tünetek: amiket olvastam szinte minden, kivéve a véres széklet. Hasmenés,görcsök,magas láz stb.
Lakhely: Székesfehérvár
Munkakör/Leszázalékolt ...%: még aktív építésvezetõ, minden ami kert és víz.
Iskolai végzettség: technikum
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):Budenofalk,Pentasa,Immuran, meg egy hasfalbaadós cucc Humira.
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):X
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: lmf.
Vizsgálat, amiket elvégeztek:vastagbél 2 szer egész az illeumig :(,gyomortükrözés,kontrasztos röntgen,CT
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):-
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:-
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: nem tom
Betegség lefolyása: ?
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:-
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:-
Pszichiáter alkalmazása: ja, az állataim
Optimista/pesszimista személyiség: sztem opti
Rendszeres sport: íjászat
Családi háttér (fakultatív): nõs, már 3 fiú, Gergely, Csanád,Ákos
Hobby: íjászat, vadászat, állatok
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Madáchy, Dr. Lakatos
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): még nem tudom

Szerkesztette: Chwaidumela (2012-04-17 22:50)

Nincs jelen

 

#232 2008-10-16 20:13

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Bocsánat,hogy eddig nem mutatkoztam be,remélem nem gond,hogy kicsit megkésve teszem meg...:-)


Levelezési név:Nóri
E-mail cím:nori1983(kukac)gmail(pont)hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
Diagnosztizált betegség:Crohn
Nem: lány
Kor: 25
Életkor a diagnosztizáláskor: 22 (de elõtte már 4 éve kezeltek mindenfélével)
Magasság/súly: 165 cm/ 33kg
Lakhely:Dél-Magyarország
Munkakör/Leszázalékolt ...%: munkanélküli (nem vagyok leszázalékolva)
Iskolai végzettség: Egyetem
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):Medrol,Budenofalk,Pentasa,Imuran-most Pentasa és Imuran,Lasnone,Supplin,Trmadol fájdalomra,most kezdték a Humirát adagolni
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:hasmenés,isznyatos fájdalmak
Vizsgálat, amiket elvégeztek:sok sok vérvétel,gyomortükrözés,ultrahang,vég és vastagbél tükrözés-többször is,Ct,MRI
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):még nem volt,most van szó róla
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:sztóma a vékonybélen
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:hónapokban mérhetõ
Betegség lefolyása:nagyon sok függ a lelkiállapotomotól,az elsõ 2 évben nem is fogytam,csak érzékeny lettem a tejra és sok volt a székletszám,a szteroidoktól megindult a csontritkulás,ödémás lett a lábam,de az elmúlt idószakban nagy mértékû fogyás
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:igen,a Noni es az Aloé vera napi 15x hasmenést eredményezett és extra görcsöket.Kinai 5 elem szerinti táplálkozás,makrobiotika,de eredményt csak a homeopatia es a kineziologia hozott
Pszichiáter alkalmazása:nem
Optimista/pesszimista személyiség: régen egy naaaaagyon optimista ember voltam,mostanában változó
Rendszeres sport: nem
Családi háttér: egyedülálló,szülõvel élek
Hobby: irodalom,gasztronómia-evvel kapcsolatos útileírások pl.,borok,lovak,kézmûves-etno dolgok,kutyák-macskák,..sok minden érdekel de szakértõ semmiben nem vagyok:-)
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):tej,bizonyos fûszerek,lelki okok fõleg

Szerkesztette: nori (2008-12-07 13:15)

Nincs jelen

 

#233 2008-10-20 09:54

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

azt hiszem, itt az ideje, hogy én is bemutatkozzam (ha mégsem igazolódik a betegség, majd kitörlöm)

    Levelezési név: youlcsi (korábban chysh)
    E-mail cím: kissjuli kukac tvn.hu
    Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
    Diagnosztizált betegség: K5000 a vékonybél crohn-betegsége -volt a dg egészen 2010. 01. 26-ig, PCOS, GERD, nem fertõzéses k.m.n. gastroenteritis (K5290)
    Nem: igen
    Kor: túl a 28-on (82-es évjárat)
    Életkor a diagnosztizáláskor: 26 (2008. nov. 03.)
    Magasság/súly: 172/71
    Megelõzõ tünetek: hasmenés 2007 nyár eleje óta. 10 éve tisztázatlan vashiány
    Lakhely: Baja
    Munkakör/Leszázalékolt ...%: környezetmérnök + munkavédelmi technikus
    Iskolai végzettség: fõiskola
    Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): kezdetben ibs-re végigszedtem a fél palettát (dicetel, spasmomen, coaxil...), entocort (mellékhatása: már meg sem érzem, ha hõemelkedésem van), prednisolon (nem hat, de legalább nem is használ :) gyomorégést okozott -erre: nolpaza-, még 4 hónappal az abbahagyása után pattanások az arcon, menzeszt tk teljesen leállította), cifran, klion (csak hogy szedjek antibogyót is, mellékhatása: kiirthatatlan hüvelygomba :(), metformin, norcolut (mellékhatása: láz), bromocriptin (egy hétig bírtam csak együttélni az állandó hányingerrel), clostilbegyt, normix, rabyprex, enterobene... és nagyon remélem, nemsokára kapok utrót :D :D :D :D
    Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: hasmenés, hõemelkedés, bizonytalan hasi fájdalmak
    Vizsgálat, amiket elvégeztek: tenyésztések, h2-kilégzési vizsgálat, uh, vékonybélrtg, gastroscopia+duodenoscopia, újra tenyésztések, újra uh, ct, colonoscopia, és mindeközben számtalan szerológiai vizsgálat, haemocultura... újra colon... újra colon, újra h2 kilégzés, újra gasztroscopia, újra uh.
    Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: ha az a passzív, hogy rendben van a széklet, akkor életem elsõ 25 éve az volt :) amióta elkezdõdött, 3-4 havonta van 1-2 jobb napom.
    Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem, de minden vágyam
    Próbálkozott-e alternatív orvoslással: nem. bízom az orvostudományban
    Pszichiáter alkalmazása: rosszabb napokon megfordult már a fejemben, hogy nagyon kellene
    Optimista/pesszimista személyiség: mostanra sikerült az optimizmus utolsó csíráját is kiirtani belõlem :s
    Rendszeres sport: ha azt annak vesszük, hogy gyalog járok dolgozni...
    Családi háttér (fakultatív): van nekem egy édes pasim (10 éve), + aggódó kis családom (anyu, apu, tesó, és mindezek anyuja, apuja, tesója :))
    Hobby: olvasás, kreatívkodás (kézimunka)
    Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Molnár Tamás
    Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): egy reggel felkeltem, és csak jött. azóta is úgy maradt. szóval ami kiváltotta... aznap, lehet ágyban kellett volna maradni :)

Szerkesztette: youlcsi (2010-04-08 09:12)

Nincs jelen

 

#234 2008-10-22 22:25

zsuzsó 2
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok'
már régen csatlakozni szerettem volna,de most idõm is van rá szóval:

Levelezési név: Zsuzsó 2
Email cím: zsuzsy80@yahoo.com
Beteg/szülõ/hozzátartozó: én vagyok
Nem: nõ
Kor: 80-as évjárat
Életkor a diagnosztizákáskor: 16
Magasság / súly: 165/50
Lakhely: Nyíregyháza
Munkakör/Leszázalékolt: ...%
Iskolai végzettség: középsuli,fõiskola halasztva
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: görcsös hasi fájdalom, hasmenés, véres széklet,vas hiány
Vizsgálat, amiket elvégeztek: Colonoscopia ( már meg sem tudom számolni), gyomor tükrözés,uh,labor,röntgen,allergia teszt,passage,CT,MR
Diagnosztiztált betegség: 97-98-ig Colitis ulcerosa 99-tõl Morbus Crohn
Szedett gyógyszerek:Salofalk,Folsav,Medrol,Klion,Budenofalk,Quamatel, majd 2004-tõl Pentasa,Imuran, Entocort klízma,Remicard (és az Intenzíven egyéb csoda gyogyok:)
Mûtét(típusa,száma,javított-e a problémán): eddig 5 /remélem több nem lesz/ -javított
2004-(3db) (Dr.K.M) vastagbél eltávolítás-csak sigmabél maradt-Ileo-sigmoideostoma
2005-ben (Dr.A.Á) vissza helyezés
2008-(Dr.A.Á) vékonybél fistula-15cm eltávolítás
Volt/van-e sipolya vagy sztóma: volt,volt
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: a legelején volt aktív kb.1évig azóta passív,le is kopogom :)
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: még nem,de nagyon nagyon szeretnék
Probálkozott-e alternatív orvoslással: igen,Természetgyógyászat
Pszichiáter alkalmazása: nem
Optimista/pesszimista személyiség vagy: örök optimista
Rendszeres sport: aerobic,úszás,görkori
Családi háttér (fakultatív): legboldogabb
Hobby: fényképezés,rajzolás,kártya,
Kezelõ orvos( fakultatív): Dr.Altorjai István Dr.Kacska Sándor gasztro / Debrecen Klinika/
Dr.Kocsi Margit-sebész, már nyugdíjas /Jósa András Kórház/ Dr.Altorjay Áron sebész / Sz.György Kórház/
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): 98-óta nincs "ilyenem"

Nincs jelen

 

#235 2008-10-23 15:58

Írisz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!
Szeretném pótolni a bemutatkozást:
Lev.név: Írisz
Kecskeméten élek, 37 éves vagyok Jelenleg szül.szabin vagyok 1,5 éves lányommal/Nagyobbik 5 éves/
Fõiskolai végzettségem van, köztisztviselõként dolgoztam korábban.
Gyerekkorom óta gond van a gyomrommal, rengeteg volt mindig a gyomorsavam, de fekélyig nem jutottam el.
Volt régen próbareggelim / gyomorsav szívatása gumicsövön keresztül/, mindkét tükrözés, eredménye pedig az a megállapítása volt, hogy tényleg sok a sava. Ajánlották, hogy nyugodjak meg és alakítsak kellemes párkapcsolatot./Én is ezt terveztem/
Gyógyszerek sohasem hozták meg a tartós gyógyulást. Nevetnem kell, ha Renniet vagy háztartási kekszet ajánlanak.
Az alternatív gyógyászat felé indultam el, véleményem szerint a hagyományos orvoslás és a természetgyógyászat ötvözete hozza meg a tartós gyógyulást. A lelki okok feltárása és megoldásának legalábbis megpróbálása a teljes gyógyuláshoz vezetõ út. Ebben nekem konkrét tapasztalatom és élményem van.
A fenti témákban sok infót gyûjtöttem össze, akit érdekel azzal szívesen megosztom.
A két gyerek mellett -melyekkel 99 %-ban én foglalkozm, maradék 1% a nagymama, 0,000001 az apuka/ nem túl sok idõm marad, fõleg, ha még betegek is és ebbõl mostanában kijutott nekünk bõven./Arcüreggyulladás, orrmandulamûtét stb...
Amikor regisztráltam az és címemet: nszs@citromail.hu, nem fogadta a rendszer, ezért kellett a férjem freemail-es címét megadnom, aki , mint kiderült Lajos névre hallgat. Ezt a moderátorok miatt írom le, mivel nemi identitásomat firtatták, pedig mikor zuhanyoztam láttam, hogy nõ vagyok / inkább csak voltam, mert már anya vagyok és ez fölötte áll a nõi mivoltomnak/.
Szép napokat kívánok mindenkinek: Írisz

Nincs jelen

 

#236 2008-11-02 19:42

alina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!


Levelezési név: Alina
Email cím: levelib@hotmail.com
Beteg: én vagyok
Nem: nõ
Kor: 29
Életkor a diagnosztizákáskor: 28, de már évekkel elõtte sem volt rendben a dolog
Magasság / súly: 170/most  kb 80, de 15 kg fel -le meg sem kottyan, cu-tól függ
Lakhely: Dabas
Munkakör: munkamániás vagyok, pénzügy
Iskolai végzettség: okj, fõiskola levelezõn=hobby, ahogy éppen bírom
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: has-szurkálás itt meg ott, rengeteg hasmenés, véres-nyákos széklet, láz fáradtság, bõrmifenék stb
Vizsgálat, amiket elvégeztek: Colonoscopia még csak 2x,uh,labor
Diagnosztiztált betegség: CU, majd -Crohn-colitis átmeneti forma, most újra inkább cu-nak néz ki
Szedett gyógyszerek:Salofalk klizma, Xalazin, Klion, Pentasa tabletta és kúp, Entocort
Mûtét: nem volt
Volt/van-e sipolya vagy sztóma: nem, nem
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: fél/egy év, az õsz a legrosszabb
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: még nem
Probálkozott-e alternatív orvoslással: nem
Pszichiáter alkalmazása: nem
Optimista/pesszimista személyiség vagy: inkább aggódósnak mondanám magam, de igyekszem
Rendszeres sport: jóga, de rendszertelen
Hobby: zene, kert
Kezelõ orvos( fakultatív): Dr.Nádai Mária
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): stressz!!!

Nincs jelen

 

#237 2008-11-18 17:56

Szylvy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!

Szeretnék bemutatkozni!
Levelezési név: Szylvy
Email cím: molnar.attilane@yahoo.com
Nem: nõ
Kor:30
Életkor a diagnosztizákáskor: 28
Magasság / súly: 165/most  89, sajnos sok a súlyfelesleg, de nem tudom sehogy leadni. Diétázni nem akarok, mert utána mindig visszaszedem. Az ugrálós tornát nem csinálhatom, mert gerincsérvem van.
Lakhely: Pomáz
Munkakör: jelenleg titkárságvezetõ
Iskolai végzettség: OKJ: külker. üzletkötõ, pénzügyi-számviteli ügyintézõ, valutapénztáros és jelenleg mérlegképesre járok
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: véres-nyákos széklet naponta többször, hirtelen, vagy csak a nyák
Vizsgálat, amiket elvégeztek: Colonoscopia 2x
Diagnosztiztált betegség: Colitis ulcerosa
Szedett gyógyszerek:Salofalk 2x1, erõsebb tüneteknél ill. laboreredménynél 3x2, a mostani szövettan után Salofalk klizma-t írtak fel, ezt most fogom elkezdeni
Mûtét: nem volt
Volt/van-e sipolya vagy sztóma: nem, nem
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: változó, van mikor havonta többször és van mikor 1-2 hónapig semmi
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: még nem
Probálkozott-e alternatív orvoslással: nem
Pszichiáter alkalmazása: nem
Optimista/pesszimista személyiség vagy: eddig igazán nem "foglalkoztam" a betegséggel, de mivel most a szövettan újabb gyulladást, illetve vizenyõs területet mutatott ki és ráadásul más gyógyszert írtak fel, kezdek aggódni
Rendszeres sport: sajnos nem, mert a környékünkön nincs olyan hely, ahol gerinckímélõ torna lenne (gerincsérv)Hobby: zene, olvasás és a kisfiammal játszani
Kezelõ orvos( fakultatív): jelenleg Dr. Huoranszki Ferenc
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): nem tudom

Nincs jelen

Nincs jelen

 

#238 2008-11-20 09:34

kicsisyl
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!
Szeretnék bemutatkozni!

Levelezési név: kicsisyl
Email cím: szilvia.sabian@gmail.com
Nem: nõ
Kor:27
Életkor a diagnosztizáláskor: 27
Magasság / súly: 170 cm / 59 kg
Lakhely: Szentendre
Munkakör: HR tanácsadó
Iskolai végzettség:  okleveles humán szervezõ
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: napi 6-7 hasmenés, hasi görcsök, láz, gyengeség
Vizsgálat, amiket elvégeztek: gyomortükrözés, UH, vastagbéltükrözés, CT
Diagnosztiztált betegség: Crohn
Szedett gyógyszerek: Pentasa 2x3 (500mg), Medrol 32 mg (most már csökkentem, jelenleg 8 mg), Pro Gastro 850, és most kell elkezdenem az Imurant, 75 mg
Mûtét: nem volt
Volt/van-e sipolya vagy sztóma: nem, nem
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: egyenlõre nem tudom, mert az aktív idõszakot követõen a Medrol szedésének elkezdése után már a 2. nap elmúltak a tüneteim, ami azóta is tart (már több, mint 2 hónapja)
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:  nem
Probálkozott-e alternatív orvoslással: igen, akupunktúra, reflexológia
Pszichiáter alkalmazása: nem
Optimista/pesszimista személyiség vagy: optimista
Rendszeres sport: úszás, lovaglás, edzõterem
Hobby: zene, olvasás, kirándulás, utazás, szauna, kikapcsolódás 
Kezelõ orvos( fakultatív): Dr. Demeter Pál (Szent Margit Kórház)
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): hm… akkoriban munkahelyváltás, államvizsga, bizonytalanság a melóban és az egyetemen

Nincs jelen

 

#239 2008-12-02 20:44

Deart
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok lassan illik nekem is bemutatkozni :)
Betegség:M.crohn
Nem:nõ
Kor:35
Életkor a diagnosztizáláskor:33
Magasság/súly:168/55
Megelõzõ tünetek:Borzasztó görcsök a has jobb alsó részen.
Lakhely:Buda
Munkakör/Leszázalékolt ...%:kémiai laboráns
Iskolai végzettség:középiskola
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):Imuran
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):Medrol..(borzasztó elvonási tünetek,lufifej)
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek:Ua..
Vizsgálat, amiket elvégeztek:Vastagbéltükrözés,szelektív enterológia,gyomortükrözés,UH
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):vékonybél rezekció az ileum terminálisban.30 cm vágtak ki szûkület miatt.
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:nem/nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:a belobbanáskor fél évig nagyon beteg voltam,de most volt 2 éve,hogy operáltak és eddig nem jött vissza..Remélem,hogy még jó ideig békén hagy..:)
Betegség lefolyása:Ha "jelen" van borzalmas...
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:nem
Pszichiáter alkalmazása:nem
Optimista/pesszimista személyiség:mikor milyen :)
Rendszeres sport: hastánc..Állítólag nekünk nem jó,de én ezt cáfolom..Nagyon jó alakformáló és a hasam sem fáj..
Kezelõorvos (fakultatív):Dr Kovács Ágota
Aktív szakaszt kiváltó tényez?k (szerinted):Szerintem a stressz maga nem hozza elõ a betegséget..ehhez kell egy "betegen"mûködõ immunrendszer is :)

Nincs jelen

 

#240 2008-12-03 18:31

Zsóka43
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok! Végre rászántam magam    bemutatkoznék :
Levelezési név:  Zsóka43 
E-mail cím: teglasne_kukac_hotmail.com
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: én
Diagnosztizált betegség:  crohn
Nem: nõ
Kor: 43
Életkor a diagnosztizáláskor: 40
Magasság/súly:
Megelõzõ tünetek:
Lakhely: Alsózsolca
Munkakör/Leszázalékolt ...%: :  üzlet és boltvezetõ /  67%
Iskolai végzettség:  vegyész
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Pentasa, Lansoptol, de elõtte: Budenofalk,Immurán,HumaFolacid,pariet,medrol minden formában,vízhajtó folyamatosan,Remicade kezelés
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: 30kg  fogyás, néha hasmars, étvágytalanság
Vizsgálat, amiket elvégeztek:
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): fistula, mielõtt kiderült volna a betegségem
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:
Betegség lefolyása:
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:
Pszichiáter alkalmazása:
Optimista/pesszimista személyiség:
Rendszeres sport:
Családi háttér (fakultatív):
Hobby:
Kezelõorvos (fakultatív):
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):

Jelenleg tünetmentes. Röviden ennyi. Bocs de még most tanulom a gépet kezelni!

Segitettem Neked Zsoka, hogy jobban attekintheto legyen
aiolosz

Nincs jelen

 

#241 2008-12-09 15:07

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név: Galgóczi Györgyi Ágnes
Email cim: nivlam_kukac_citromail.hu
Beteg szülõ, hozzátartozó: anyai nagyanyám, édesanyám, gyermekem, unokanõvérem.
Diagnosztizált betegség: M.Chron
Nem: nõ
Kor: 52 év
Életkora a diagnosztizáláskor: 26 éves voltam.
Magasság, súly: 170 cm, 60-65 kg között
Megelõzõ tünetek: hirtelen 20 kg fogyás, hasmenés, hányás.
Lakhely: Budapest Rákospalota
Munkakör: társadalombiztosítási tanácsadó 67 %-os munkaképességcsökkenés
Iskolai végzettség: fõiskola
Szedett gyógyszerek, mellékhatások: minden, amit itt elõttem felsoroltak és az összes mellékhatás. Humirát nem szedtem.
Alkalmazott szteroidok és mellékhatásai: Medrol minden mennyiségben. Izomfájdalom, csontritkulás, fáradékonyság.
Vizsgálat, amit elvégeztek: irrigoszkópia, colonoszkópia, gyomortükrözés, CT, natív hasi röntgen, minden nyílásba csõ.
Mûtét, amit elvégeztek és javított-e: amikor még nem ismerték a Chront számtalan nõgyógyászati mûtét, egy év alatt 5 alkalommal vágták fel a hasam, hashártyagyulladás, sipolyzárási kísérletek, stb. Nézõpont kérdése, hogy segített-e rajtam, mert  ha feleslegesen nem kaszabolnak össze, akkor nincs mit kijavítani rajtam.
Van-e sipoly, sztóma: a mûtétek után két évig sipolyom volt, azóta nincs.
Betegség lefolyása: Elõzményi tünetek után nõgyógyászati mûtétek, vesemedence gyulladás gyanú, vakbél gyanú ami azóta is állandóan mûsoron van, fellángolások és nyugodt idõszakok rendszeres váltakozása.
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: igen
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: most próbálkozom.
Optimista vagy pesszimista életszemléletû: ha jól vagyok optimista, ha rosszul vagyok pesszimista.
Pszichiáter alkalmazása: igen. Nagyon félek az orvosoktól.
Rendszeres sport: nem sportolok.
Családi háttér: nincs senki élõ hozzátartozóm.
Hobby: a kreatív alkotó tevékenységek.
Kezelõorvos: 25 évig Dr. Telegdy László, jelenleg: Dr. Sipos Gábor
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk: stressz, céltalanság, a betegséggel kapcsolatos szabályok hosszú idõn át semmibe vétele, étkezési, fizikai és lelki értelemben. Egyébként a "csillagok állása "is beteggé tehet. És ugyanez meg is gyógyíthat.

Nincs jelen

 

#242 2008-12-10 14:59

Szimi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név:Szimi
Diagnosztizált betegség:Crohn
Nem:nõ
Kor:27,nemsoká28
Életkor a diagnosztizáláskor:27
Magasság/súly:155/most 38 vagyok mert a mûtét megviselt amugy 41 voltam:)
Megelõzõ tünetek:hasmenés,hasfájás,puffadás,nem híztam semmit pedig ettem sokat,hányás.
Lakhely:Orosháza
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):Pentasa,még csak ezt szedem remélem maradok így...
Vizsgálat, amiket elvégeztek:gyomortükrözés,röntgen,ultrahang,vérvételek...(azt hitték elõszõr hogy epeút gyulladásom van)
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):1 szer mûtöttek 10 napja,remélem nem kell többször mûteni
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:hát ezaz utóbbi idõben sürün váltakozott,5 napaktív 1 hét passzív,kb így
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:nem,már van gyerekem,bár azt mondta a doki hogy nekem ez a betegség évek óta megvan,a lányom most 5 éves.
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:nem
Pszichiáter alkalmazása:nem
Optimista/pesszimista személyiség:mikor hogy de inkább optimista
Rendszeres sport:eddig kazira tornázgattam,most majd szobabicigli lesz
Hobby:olvasás,internet,beszélgetés barátokkal
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):sok fûszeres étel,a dohányzás,alkohol,és nekem a tej is,mert imádom és rengeteget ittam,tejberizs:)utánna görcsöltem reggelig

Szerkesztette: Szimi (2009-01-13 10:00)

Nincs jelen

 

#243 2008-12-10 19:24

kew
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!

Most látom, hogy ide még nem is írtam, úgyhogy gyorsan pótolom :)

Levelezési név: kew
E-mail cím: balazsva[kukac]gmail.com

Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: Beteg
Diagnosztizált betegség: M. Crohn

Nem: férfi
Kor: 29
Életkor a diagnosztizáláskor: 14
Magasság/súly: 177 / 65

Megelõzõ tünetek: izületi gyulladás, elõször JCA-val kezeltek az ORFI-ban kb 1-1,5 évig. Majd mikor megjelent a véres hasmenést, akkor kezdtek gyanakodni bélrendszeri betegségre.

Lakhely:Budapest
Munkakör: Informatikus
Iskolai végzettség: Fõiskola

Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Pentasa, Salofalk, Imuran, Metypred, Medrol, Remicade, Humira (Jelenleg csak Salofalk és Humira)
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):
Metypred/Medrol: a steroid miatti szokásos kellemetlenségek (pattanások, kikerekedett arc), egyébként szerencsére semmi komoly.
Imuran: eleinte ment, majd újrakezdéskor hányást okozott már egy szem is.
Remicade: Anaph reakciót okozott az elsõ újrakezdés második adagja. Azóta Humira váltottunk.

Vizsgálat, amiket elvégeztek: CT, UH, Colonoscopia
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): -

Volt/van-e sipoly vagy sztóma: egy pici sipolyom volt, biológiai kezelés hatására elmúlt

Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: 2002 óta tünetmentes voltam, 2008 elején ismét beindult a betegség, majd 2011-2014 között tünetmentes voltam, 2014 elsõ felében ismét biológiai kezelést kellett indítani.

Betegség lefolyása: Az elején gyakori véres hasmenés, görcs, kellemetlen közérzet, gyengeség. Steroidra szépen reagálok, lehúzza a gyulladást, de a dózis csökkentését csak biológiai kezeléssel tudom teljesíteni.

Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen, nem jött be
Pszichiáter alkalmazása: nem

Optimista/pesszimista személyiség: Mikor hogy :) Van hogy már elegem van, de aztán erõt veszek magamon és megpróbálok a jó dolgokra koncentrálni!

Rendszeres sport: nem.
Családi háttér: Párkapcsolatban.

Hobby: IT, gasztronómia :)

Kezelõorvos: Dr. Filiczky István, Dr. Schäfer Eszter, jelenleg Dr. Dunkel Kinga (MÁV kórház)

Aktív szakaszt kiváltó tényezõk: Néha nem is tudom, mert csak úgy hirtelen érkezik, pedig nem változtattam semmin. A nehezebb ételeket kerülni kellene, mert néha bizony jól be tudok falatozni :) Természetesen a stressz/idegeskedés is hozzájárul szerintem.

Szerkesztette: kew (2014-07-01 11:48)

Nincs jelen

 

#244 2008-12-20 15:47

FZotya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!

Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
Diagnosztizált betegség: Crohn
Nem: férfi
Kor: 36
Életkor a diagnosztizáláskor: 35 (bár ezt megelõzõen öt évig voltak tüneteim)
Magasság/súly: 172/65
Megelõzõ tünetek: hasmenés, görcsök, láz, puffadás,
Lakhely: É.Magyarország
Munkakör/Leszázalékolt dolgozó
Iskolai végzettség: szakmunkás
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Pentasa, Medrol, Immuran, Klion,
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Medrol, (izomfájdalom)   
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: görcsök, hasmenés, láz, kiütés,
Vizsgálat, amiket elvégeztek: vérkép, UH, vastagbéltükrözés, CT, RTG,
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): vékonybél és vastagbél rövid gyulladt szakaszának eltávolítása, Volt/van-e sipoly vagy sztóma: már nincs,
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: gyakori
Betegség lefolyása: az elején elég durva volt, de azóta szerencsére jobb.
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: nem
Pszichiáter alkalmazása: nem volt,
Optimista/pesszimista személyiség: optimista
Rendszeres sport: nem
Családi háttér (fakultatív): nõs,
Hobby: utazás,
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Palatka Károly
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): Szerintem az idõjárásváltozás is???

Nincs jelen

 

#245 2009-01-02 16:59

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név: Ági
E-mail cím:regosbendeguz37@freemail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
Diagnosztizált betegség: chron-colitis
Nem:nõ
Kor:40 év
Életkor a diagnosztizáláskor: 27 év
Magasság/súly: 162cm, 60 kg ( tünetmentes idõszakban )
Megelõzõ tünetek: véres hasmenés, láz, fájdalmas duzzanatok mindkét lábszáron ( erythema nodosumok ), gyengeség, étvágytalanság
Lakhely: Kóka
Munkakör/Les zázalékolt 50...%:, ápolónõ vagyok
Iskolai végzettség: szociális gondozó és ápoló
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Jelenleg csak Pentasa granulátum, mellékhatás nincs
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): régebben Medrol, amitõl kikerekedtem mint a kölökgólya, és függõ is lettem majdnem
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: véres hasmenés, hirtelen nagymértékû fogyás
Vizsgálat, amiket elvégeztek: gyomor ,- vékonybél ,- vastagbéltükrözés, irrigoscopia, ultrahang
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): Hartmann mûtét, ideiglenes sztómával, azóta teljesen jól vagyok, tünetek nélkül ( a mûtét után 2 héttel meghalt az Apukám, ami totális stressz volt, de a betegség nem reagált erre sem )
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: sipoly valószínûleg van, de még keresik
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: évszakváltáskor vagy stressz hatására
Betegség lefolyása: 13 éve diagnosztizált colitis, éveken keresztül aktív- paszív szakaszokkal; 2 év teljes szünet után 2007. decemberében erõs fellángolás, ami szteroidra sem reagált, majd híg széklet ürülése a székletbõl; 2008 októberében Hartmann mûtét, ideiglenes sztómával ; a szövettan szerint a diagnózis chron- colitis
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: egyszer aloe- vera gélt szedtem, kb. 2 hónapig, ezután 2 évig teljesen tünetmentes voltam
Pszichiáter alkalmazása: nem volt
Optimista/pesszimista személyiség: optimista
Rendszeres sport: sokat sétálok, bicajozok
Családi háttér (fakultatív): fiam 21, lányom 18 éves, és van aaz én életem párja, aki nem a gyermekeim apukája, de életem nagy szerelme, õk az abszolút háttér számomra
Hobby:motorozás, olvasás, sütés- fõzés
Kezelõorvos (fakultatív):dr. Taller András gasztroenterológus ( Uzsoki kh. ), dr. Mihók András sebész ( Margit kh.), dr. Havas Mária kókai háziorvos
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): az évszakváltás és a stressz

Gondoltam, ennyi idõ után azért illik  kicsit bõvebben beszámolni magamról...elnézést a késlekedésért.

Ági

Szerkesztette: Ági (2009-01-02 17:03)

Nincs jelen

 

#246 2009-01-12 16:16

mercy71
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!
Mercy70 vagyok.A nevem mától módosult 71-re,mivel valami ok miatt nem tudtam bejönni így újra kellett regisztrálnom.

Nincs jelen

 

#247 2009-01-14 15:59

Ágika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!!

Most nem régen regisztráltam.Bemutatkozás képen írok magamról.Hiszen láttam,hogy mindenki így kezdi és ez így illik.
Levelezési nevem: Ágika
E-mail címem      :otaota@freemail.hu
Beteg                  de még milyen :)
Diagnózisom       : Mr.Cronh /  fekélyes vastagbél gyulladás/
Nem                   : nõ
Kor                     : 46 év
Életkorom a diagnózisnál:23 és fél
Megelõzõ tünet::  félre diagnosztikált vagbél.Mindenki erre akart megmûteni .Utána mindenki a méhemet akarta ki venni.Szóval nem volt egyszerû.De állítólag nagy ütésbõl eredõ bélgyulladás.heves görcsök eszmélet vesztésig.Hasmenés,40 fokos láz,hányás.
Lakhely                : Pest megye Vác
Iskolai végzettségem.Élelmiszer és ruházati eladó
Munkahely            : Itthon 2,csoportú rokkant
Gyógyszerek         :Salazópyrin Medrol, de volt Imurán Pentasa Budanofalk.Metriped,Cyprobaly,Remicade is.
Vizsgálatok            :Tükrõzések tömkelege Ultrahang,MR,CT Biopszia
Mûtétek                 : hasi mûtét 2 és sajnos rengeteg sipolyom is van arra 2-szer
Magasságom/ súlyom  : 168cm és 49 kg

Nincs jelen

 

#248 2009-01-14 16:20

Ágika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sajnos elfogyott a helyem ezért most folytatom.:)
Betegségem lefolyása : sajnos nagyon változó van amikor minden hepi és van olyan is amikor hetekig nyomom az ágyat.Akkor no étvágy és nagyon lázas szoktam lenni.
Alternatív gyógymód   : igen én kipróbáltam több félét is.1-ik Egerbe természetgyógyász 3 évig jártam hozzá.Elõször jó volt a tea amit kaptam de fél év múlva stagnált a dolog csak reménykedtem és azért mentem tovább is.A másik hemoterápiás kezelések de ott fél év alatt semmi javulás ezért abba hagytam.
Pszihiáter .: nem jártam de néha nem ártott volna.
Családi háttér::: hát nem túl rózsás .A betegségem miatt lelépett a férjem 17 éve.De van 1 csodálatos lányom aki 26 éves.Most jelenleg 1 éve van 1 aranyos megértõ párom remélem Õ meg marad:)
Optimista/ Pesszimista:: Mikor ez mikor az.De általában derûsen várom a holnapot lesz ahogy lesz alapon.
Talán mindent leírtam magamról ami kezdésnek és ismerkedésnek talán elég.De szivesen válaszolok a kérdésekre és én is minden féle tanácsot el fogadok.Hiszen szerintem erre van leginkább szükségünk.Itt mindenki egyforma nemtõl és kortól függetlenül.Talán még annyit,hogy én Budapestre járok a II.sz Belklinikára már 2003 óta.A kezelõ orvosom nagyon jó fej.Csak sajnos kevés ideje van állandóan rohan .Sokszor az 5 perces találkozás alatt 3-szor keresik.A házi orvosom viszont a másik fele.Minden betegre sok idõt szán ezért fél nap,hogy be jussak hozzá.De nagyon jó fej Õ is.Vele mindent megtudok beszélni és mivel belgyógyász végzettsége van ezért sokat tud segíteni.Sajnos rám is fér a segítség mivel már a tolókocsit is kipróbáltam.Ugyan is másfél évig rá szorultam.9 hónapig le voltam bénulva 2003-ba.
Mindenkinek nagyon jó egészséget és kellemes délutánt kívánok!

Nincs jelen

 

#249 2009-01-14 18:44

Kethleen
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

sziasztok!Elmaradtam a bemutatkozással!
Levelezési nevem:Kethleen
E-mail címem:kethleen@citromail.hu
Diagnozisom:Crohn
Nem:nõ
Kor:20
Életkor a diagnoztizáláskor:19
Magasság/súly:170/a súlyom hónaprol honapra változik,jelenleg 50
Megelõzõ tünet:állandó hasmenés,fogyás,görcsök
Lakhely:Kincsesbánya
Iskolai végzettség:érettségi
Szedett gyógyszerek:xalazin,immuran,jelenleg medrolt is
Vizsgálatok:vastagbél tükrözés,gyomor tükrözés,végonybél röntgen,ultrahang
Mûtét:3 feltárásos mûtétem volt a tályog  meg a sipoly miatt
Probálkozott-e alternativ orvoslással:aloe verás kapszulát szedtem,most gélt iszom és eddig jo hatással van rám

Nincs jelen

 

#250 2009-01-18 17:03

t.gizella
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok.Régóta "kukkoló" vagyok itt,most gondoltam úgy,hogy bemutatkozok.
Levelezési név:t.gizella
Diagnózisom:colitis ulcerosa
Nem:nõ
Kor:42
Életkor diagnosztizáláskor:39
Magasság,súly:162/50
Megelõzõ tünetek:Puffadás,hasmanés,véres,nyálkás hasmenés,fogyás.
Lakhely:a mesés"kelet".
iskolai végzettség:fõiskola(pedagógus).
szedett gyógyszerek:salazopyrin,pentasa,salofalk klizma,medrol klion,zinnat.
Vizsgálatok:ultrahang,egyszer colonoscopia.
Betegség lefolyása:félévente kiújul,télen és nyáron.A gyógyszerek gyorsan  hatnak,egy-két  hét alatt rendbe jön.
Alternatív gyógymódok:gyógyteák,Forever aloe termékek,valószínûleg fölösleges pénzkidobás volt.
Családi háttér:férj,két gyermek.
Betegséget kiváltó tényezõk:Nem birok rájönni,de a stressz,leterheltség nem tesz jót.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB