#251 2009-01-19 21:18

maszat
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név: maszat
E-mail cím: n.hajni79@citromail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
Diagnosztizált betegség: crohn, csontritkulás, gyomorfekély
Nem: nõ
Kor: 30
Életkor a diagnosztizáláskor: 18
Magasság/súly: 155/43
Megelõzõ tünetek: jobb alhasi fájdalom, hasmenés, láz, hányinger, étvágytalanság, vérszegénység,
Lakhely: Gyõr-Moson-Sopron megye
Munkakör/Leszázalékolt ...%: 100%
Iskolai végzettség: érettségi
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Imuran, Pentasa, Maltofer fol, Apo-Famotidin, Alendron Hexal, Alpha D3 vitamin, Sertralin ratiopharm
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Medrol mellékhatása: csontritkulás
Vizsgálat, amiket elvégeztek: gyomortükrözés, vékonybélröntgen, vastag-és végbéltükrözés,
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): teljes vastagbéleltávolítás, és nemsokára végbéleltávolítás is
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: ileostoma
Szült a betegség ideje alatt: nem, de nagyon szeretnék
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen, de nem igazán jött be
Pszichiáter alkalmazása: igen, de már nem sokáig van rá szükségem
Optimista/pesszimista személyiség: a betegség kezdetekor pesszimista, de amióta stomám van inkább optimista típus lettem
Rendszeres sport: mindennapi kerékpározás, jó idõben séta a kutyussal
Családi háttér (fakultatív): egyedülálló, a nagymamámmal és az öcsémmel élek
Hobby: olvasás, kirakozás (500-1000-1500 darabos)
Kezelõorvos (fakultatív): dr. Pécsi Gyula

Nincs jelen

 

#252 2009-01-22 16:33

ludgab
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!Bemutatkoznék én is.
Levelezési név:ludgab
E-mail cim:ludgab@citromail.hu
Diagnosztizált betegség:colitis ulcerosa
Nem:férfi
KOR:33
Életkor diagnosztizáláskor:32
Magasság/suly:185 cm 115 kg
Megelözö tünetek:hasmenés
Lakhely :Tokaj
Iskolai végzettség:középiskola
Munkahely:felszolgáloként dolgozom egy halászcsárdában
Szedett gyógyszerek:salofalk 500 mg,pentasa kup,salofalk klizma,különös mellékhatást nem észleltem
Szteroidot még nem szedtem
Diagnosztizálást megelözöen napi 20 véres nyákos hasmenés ,hasigörcs
Vizsgálatok:vastagbéltükrözés
Mûtét sipoly nem volt
Aktiv szakaszom eddig kétszer volt
Betegség lefolyása:ezt nem tudom talán hosszu
Alternativ orvoslással és pszicihiáterrel nem probálkoztam,bár lehet néha kellene az utobbi
Optimista vagyok
Rendszeres sport:testépités,küzdösportok
Családi háttér:nõs vagyok 10 éve és van egy 6 éves kisfiam
Hobby:horgászat internet zene
Kezelöorvos:Dr Palatka Károly DOTE
És hogy mi váltja ki az aktiv szakaszta azt én is nagyon szeretném tudni,mert tuti elkerülném.

Nincs jelen

 

#253 2009-01-30 22:00

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

2009.04.10-már sokmindent máshogy írnék de most még nem változtatok csak jelzem... de úgyis kevesen olvassák végig mert hosszú:))))

Levelezési név: cyan
E-mail cím: nekem senki nem mondta hogy nem tnácsos kiírni a @-ot...szóval nem írom ki inkább sehogy.
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
Diagnosztizált betegség: Morbus Crohn
Nem: nõ
Kor: 19
Életkor a diagnosztizáláskor: 19
Magasság/súly: 175 cm 54 kg
Megelõzõ tünetek: elõtte nem tapasztalt erõsségû hasfájás, örökös fáradtság, gyengeség, hasmenés...
Lakhely: Olaszliszka
Munkakör/Leszázalékolt ...%: most semmi
Iskolai végzettség: félbehagyva
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Pentasa (nagy-"normál" dózis késõbb székrekedést okozott), Medrol, +Lansoptol+Kaldyum (nem okozott mellékhatást mert nem szedtem túl hosszú ideig! de ez a gyógyszer hatott! legelõször [aztán egyre kevésbé és már nem]), az elég hatástalan Pentasa miatt késõbb Salofalk (ebbõl már a kis dózis is erõs, állandósuló szorulást okozott!!), úgyhogy most megint Pentasa... és megállapodás azzal, hogy minimális hatása van (foguk rá:P), ha valakinek nem olyan súlyos a betegsége, még talán elég is, de így, nekem önmagában nem! És kis dózisban szedem mert különben több kárt okoz mint hasznot (ha azt 1általán...) a székrekedéssel.  +Budenofalk ->
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Medrol, és ha már itt tartunk itt folytatom, egy ideje Budenofalk!
Eddig ez a legjobb de ezt sem akarom a végtelenségig. Segített. Mellékhatásként talán a nagyobb fokú ingerültséget mondhatnám. Igen, elõfordult fõleg eleinte... de mióta szedem, tartósan javult az állapotom. Rég volt ilyen. (persze azért néha fáj meg mozgásérzékeny[rázkódás, stb. nem jó] csak ez így még tök elviselhetõ)
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: Olyan sok hasfájás, ami miatt már muszáj volt valamit tenni, nem úgy mint elõtte a halogatás... eleinte pár napot fájt, 2-3-4 napig, elmúlt, aztán visszatért, és így váltakozott, már hallatszott mindig a hangos bélmozgás ami elõtte asszem nem volt, és még nem tudtam milyen kaja árt úgyhogy pont olyat is ettem, amitõl csak rosszabb lett... muszáj volt már orvoshoz menni pedig a szûk családom szerintem kicsit "orvosfóbiás". 
Vizsgálat, amiket elvégeztek: elõször mindenféle, még nõgyógyászati is, aztán onnan küldtek át már határozottabban a belgyógyászatra mikor kórházban voltam, hasi UH (legelõször nem találtak semmit még másik orvos), röntgen..., újabb hasi UH és akkor már nagyon figyelték a "bélkacsokat" (...), biztos kihagytam dolgokat de a lényeg hogy végül kaptam beutalót gasztroenterológiára, elõször gasztroszkópia, életem legrosszabb élménye volt, nem volt baj a gyomrommal, május 29-én jött a kolonoszkópia, na, bódítás nem volt, és aktív tüneteim voltak->életem legfájdalmasabb élménye:((((( mikor eleve fájt de még fel is pumpáltak.... meg vettek szövetmintát és utána lett meg a diagnózis, ödémás, fekélyes, gyulladt stb. vékonybél... ja meg egy csomó vérvétel és azóta is kontrollnál.   
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): nem volt de egyet szerencsére megúsztam még a diag. elõtt!
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: pfff... eleinte pár nap-3-4 nap az még egész követhetõ volt, de utána kb. állandósult! Az elsõ löket szteroid nyáron egy jó idõre tünetmentessé tett, de a következõ hónapban már jöttek megint a fájások... aztán augusztus volt a legpokolibb és amikor nem önhibámból már a kórházba se mentünk be... és õsszel se sokáig volt jobb, kis idõre megint szteroidtól, de már nem nagyon hatott és egész õsszel szenvedtem... úgyhogy csak aktív szakasz uralkodott és nem múlt el csak úgy magától!!!

Betegség lefolyása: Jósoljak? Oké. Megoldódnak a lelki problémáim, az az egy ami egész életemben volt!!!! és akkor meggyógyulok. Vagy ahogy "szakszerûen" mondani szokták, tünetmentessé válok, de én már nem fogom betegségnek nevezni a semmit.
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem, nem is fogok.
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: orvoslással nem, kiegészítéssel igen. -Gastroanax gyógygomba, egészséges és jó, de egy ilyen betegséget nem gyógyít meg ahogy más jótékony kiegészítõ sem nagyon...
-Biogaia probiotikum rágótabletta, nagyon jó ez is, de ettõl sem gyógyultam meg :) és egyiktõl sem lettem különösen jobban. Aztán elkezdtem "vonzódni" a gumicukor anyagához, a zselatinhoz :D ez még folyamatban van, ahogy a bodzalekvárt, szerintem a bél ezt is szeretheti... a zselatint (gumicuki kilõve a sok E miatt).
Gyakran, vagy ha tehetem mindennap iszom gyógyteát (saját termés, mindenféle jó:).   
Pszichiáter alkalmazása: Most lesz. Évekkel ezelõtt volam mikor még rámerõltették és félrediagnosztizáltak... meg pszichológus is volt már 2007-ben... 
Optimista/pesszimista személyiség: örök optimista
Rendszeres sport: hát ha aktív idõszakban vagyok örülök ha a wc-ig el tudok menni. Amúgy régi cél újra sportossá válni ami még régebben volt :S próbálkozom... tornázgatok, biciklizek, futnék de általában még a hasam az ellen tiltakozik, úszni is fogok... pont javították a medencét mikor hosszú idõ után mentünk volna :/ ez komoly :D

Családi háttér (fakultatív): már sokkal jobb mint régen mikor még céltábla voltam, de részben a betegségem meg az az elõtti elköltözésem miatt is. Van 2 nagyobb testvérem, már nem élnek itt egy kis ideje már a bátyám sem, az apám már nem itt él de mire elment és nem messze tõlünk van többnyire, addigra idegileg már kikészített... és nem csak õ hanem sajnos anyám is fõleg már õ utána és a testvére/im még régebben... ezt csak azért írom hogy idegileg hogy állok. Elgyengülten...     
Hobby: sokminden - lenne. Most még többnyire: netezés, sütés, fõzés, ha jobban vagyok és összejön kirándulás, séta, ami csak sikerül, néha kertészkedés, barkácsolgatás... ha-amit tudok mozgok... (+ 95% leendõ "hobbi"-vagyis annál több :P)
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Gyenes István (Sa.újhely)
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): -rövidtávú fizikai -táplálkozásbeli: már maga az is rossz ha nem eszem, akkor csak úgy a semmitõl elkezdek puffadni... ennek ellentéte is rossz a túl sok evés de szerencsére errõl már rég leszoktam és legalább az új súlyommal elégedett lehetek (régi jó súlyom). Erõs, sok rost, de már egy kis mandulát és pisztáciát is megbántam. Írnám a tojást is, ha nem jövök rá év végén, hogy jééé, igazából mégsem árt, és mértékkel azóta már a puffasztóbb ételekkel is megbirkózom. Lassan még a tejet is ki fogom kísérletezni, csak mivel 1-2 napnál tovább karácsony elõtt nagyon régóta nem voltam jól, nem mertem semmit!!!
-Valódi kiváltó: lelki okok - üresség, szeretethiány, (szabadidõs)programok, emberek hiánya, mindennek a hiánya... nálam alapból ez van:( ennek oka pedig egy senki ne tudja meg milyen erõs szorongás az emberektõl... és ez a lényeg a fizikai okok emellett nagyítóval sem látszanak. -nálam.

Szerkesztette: cyan (2009-04-10 00:13)

Nincs jelen

 

#254 2009-02-10 14:04

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Én sem mutakoztam be, hát most megpróbálkoznék vele:



Levelezési név:én
Diagnosztizált betegség: K5090
Nem:semleges
Lakhely:Kingitanga fõvárosa
Munkakör/Leszázalékolt ...%:dolgozó ember lennék
Iskolai végzettség:fõiskola
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Salofalk 500
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: tályog a fránya
Vizsgálat, amiket elvégeztek:UH, CT-CT-CT vagy ötször, követéses passage, fisztulográfia, CT enterográfia
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:sipoly
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: ahányszor idõváltozás van :D
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:nem
Pszichiáter alkalmazása:nem
Optimista/pesszimista személyiség:hol így, hol úgy
Rendszeres sport: nem

Szerkesztette: én (2009-02-10 15:28)

Nincs jelen

 

#255 2009-02-14 10:46

Orsi30
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok! Én is lemaradtam a bemutatkozással, szóval most pótolom:

Levelezési név: Orsi
E-mail cím:
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: a fõ beteg én vagyok sajna, de a 2. unokatesóm crohnos
Diagnosztizált betegség: colits ulcerosa
Nem: Nõ
Kor: 30
Életkor a diagnosztizáláskor: 17
Magasság/súly: 172/55
Megelõzõ tünetek: véres hasmenés, hasi görcsök, szövetdarabok ürülése, újabban bõrtünetek, és ízületi panaszok Lakhely: Nyíregyháza
Munkakör/Leszázalékolt  ügyvéd + 54 %-os lezsázalékolt
Iskolai végzettség: jogi egyetem
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): régen: salazopyrin, immuran (rövid ideig), salofalk (kúpban is), pentasa mindenféle formában, sandimmun, normix, és még sokféle antibiotikum
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Medrol, mellékhatásai: arcpuffadás, nálam a súlygyarapodás nem jellemzõ, és mint említettem újabban ízületi panaszok
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: véres hasmenés 17 éves koromban, amivel be akartak zárni vérhas gyanújával a fertõzõre
Vizsgálat, amiket elvégeztek: tükrözés (5x), passage vizsgálat, ultrahang, meg a szokásos vérvételek
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): nem volt hál'Istennek (és remélem nem is lesz soha)
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nem
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: az elsõ diagnózist követõen 9 évig tünetmentes voltam, de az utóbbi 4 évben minden évben "boldogít"
Betegség lefolyása: hosszú
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: még nem, de tervezem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: talpmasszázs, aloe vera gél, e-colostrum, meg még sok minden más, de sajna még mindig beteg vagyok
Pszichiáter alkalmazása: még nem, de már gondoltam rá
Optimista/pesszimista személyiség: alapvetõen optimista, pozitív beállítottságú ember vagyok, de néha hajlamos vagyok lehangolni magamat
Rendszeres sport: séta, télen síelés, nyáron túrázás
Családi háttér (fakultatív):
Hobby: sütés-fõzés, kutyusomról gondoskodás
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Barta Zsolt DEOEC
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): lelki sokk, stressz, gyász, nálam 1x az influenza, de nagyon jó lenne tudni, hogy mi is okozza pontosan, hiszen akkor mindannyian meggyógyulhatnánk..

Nincs jelen

 

#256 2009-02-25 08:13

female38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!Bemutatkozok én is.
Levelezési név:female38
E-mail cim:female38@freemail.hu
Diagnosztizált betegség:crohn atipusos,lisztérzékenység
Nem:nõ
KOR:38
Életkor diagnosztizáláskor:30
Magasság/suly:166,52
Megelözö tünetek:hasmenés

Iskolai végzettség:felsõfokú
Munkahely:tanár
Szedett gyógyszerek:salazopyrin(amire allergiás lettem)nexium
Szteroid:medrol
Diagnosztizálást megelözöen nyákos hasmenés ,hasigörcs
Vizsgálatok:vastagbéltükrözés,vékonybél tükrözés,gyomortükrözés
Mûtét sipoly nem volt
Aktiv szakaszom sokszor volt
Betegség lefolyása:ezt nem tudom
Alternativ orvoslással és pszicihiáterrel (agykontroll)Optimista vagyok én is.diéta glutén mentes(mióta ezt betartom nem nagyon van hosszan tartó aktív szakaszom.
Családi háttér:férjezett vagyok 17 éve és van egy 14 éves kisfiam

Nincs jelen

 

#257 2009-03-02 21:20

kitti60
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok! Mint friss újonc, én is be szeretnék mutatkozni! :)

Levelezési név: kitti60
E-mail cím: kelly60dudikukachotmail.com, de várok leveleket a kelemenkittikukaccitromail.hu-ra is :)
Diagnosztizált betegség: gyomorfekély, nyelõcsõfekély mellé Crohn
Nem: nõ féleség :)
Kor: 1992. nov.2.
Életkor a diagnosztizáláskor: 16
Magasság/súly: 168cm, és jelenleg 50 kiló :)
Megelõzõ tünetek: két hónapig tartó folyamatos esti lázak, ritkán erõs hasfájás hányingerrel, de hasmenés nem igazán volt mégis nagyon vérszegény lettem
Lakhely: Hatvan
Munkakör/Leszázalékolt ...%: jelenleg tizedikes vagyok egy közgadzasági szakközépiskolában
Iskolai végzettség: a nyolc általános már megvan ;)
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Pentasa, Kálium, Losec, Sorbifer a vashiányomra, és Klion de azt két nap után abbahagytuk, mert hánytam tõle
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Medrol ("holdvilágarc", ahogy én hallottam, és haspuffadás)
Vizsgálat, amiket elvégeztek: szokásos laboratoriumi vizsgálatok, hasi Ct, gyomortükrözés, vastagbéltükrözés, ultrahang, tüdõröntgen
Mûtét: szerencsére még nem volt
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: a betegség elejn járok, eddig ezekrõl nem volt szó
Betegség lefolyása: Aktiv és passziv szakaszaim még nem igazán voltak. Januárban derült ki, hogy gyomorfekélyem. feltételezték, hogy a lázam is. Aztán rájöttek, hogy a Crohn rakoncátlakodik bennem. a gyógyszeres kezelés elsõ hetén borzasztó rosszul voltam. Egy hét kellett még magamhoz tértem. Késõbb javult az étvágyam, a Medrol miatt rettentõ sokat ettem. Most csökkent az adag, kevesebbet is eszek. Mostmár a normál adagot.:) Ritkán van panaszom hasfájásra.
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: pár pohár orbáncfû tea :)
Pszichiáter alkalmazása: meghallgatnak a barátaim és az anyukám :)
Optimista/pesszimista személyiség: öszintén ezt még magam se tudom
Rendszeres sport: sajnos nincsen, nem vagyok sokáig lelkes sport terén
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Rosta Ildikó
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): tippem sincs, de nem is szeretném megtapasztalni :)

Szerkesztette: kitti60 (2009-03-13 21:17)

Nincs jelen

 

#258 2009-03-06 17:15

Gabika88
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!
21 éves vagyok. 5 évvel ezelõtt mûtöttek sipollyal,aztám 3 éve fistula mûtétem volt.Az okát nem tudták megmondani,de egy éve kiderült,hogy Crohn-beteg vagyok.Akkor meg is mûtöttek.18 cm-t vettek ki a vékonybelembõl. Szeretnék tapasztalatokat cserélni sorstársaimmal és szívesen válaszolok a kérdéseitekre is :)

Nincs jelen

 

#259 2009-03-06 17:48

Gabika88
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!
Azt hiszem kissé hiányosra sikeredett az elõzõ bemutatkozásom,úgyhogy neki ugrok még egyszer :)

Levelezési név: Gabika88
E-mail cím: eztsemfelejtemel@gmail.com
Diagnosztizált betegség: crohn
Nem: nõ
Kor: 21
Életkor a diagnosztizáláskor:20
Magasság/súly: 162/59
Megelõzõ tünetek: jobb alhasi fájdalom, hasmenés, láz, hányinger, vérszegénység,
Lakhely: Heves-megye
Munkakör:Fõiskolai hallgató
Iskolai végzettség: érettségi
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Imuran

Vizsgálat, amiket elvégeztek:vékonybélröntgen, vastag-és végbéltükrözés,
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):vakbél eltávolítása,ill. vékonybélbõl 18cm
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:sipoly,fistula
Szült a betegség ideje alatt: nem, de nagyon szeretnék
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: nem,de szeretném kipróbálni
Pszichiáter alkalmazása:nem,de nincs is rá szükségem
Optimista/pesszimista személyiség: Elég pesszimistának mondhatom magam,de a melletem álló családom és párom mindezt ellensúlyozza
Rendszeres sport: sajnos kevés az idõm,de mindenképp szeretnék sportolni
Családi háttér (fakultatív): egyedülálló, a nagymamámmal és az öcsémmel élek
Hobby: olvasás,kerékpározás
Kezelõorvos (fakultatív): dr.Popovits József

Nincs jelen

 

#260 2009-03-07 23:39

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Ki kicsoda topic - adatlap

Levelezési név: sziszi32
E-mail cím: akit érdekel, annak megküldöm
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: anyja a fiának
Diagnosztizált betegség: a fiam végbélnyilás nélkül született, egy részen összenõtt a húgyvezetéke a végbéllel
Nem:az enyém: nõõõõõ, a fiamé: kisfiú
Kor: az enyém: na ezt tényleg nem illik megkérdezni, egyébként most lépek a jézusi korba :D
Életkor a diagnosztizáláskor: én: 31, a fiam: születésekor
Magasság/súly: 163- súly: na ezt tényleg nem vallom be, bocs
Megelõzõ tünetek:
Lakhely: szlovákia, kelet
Munkakör/Leszázalékolt ...%:
Iskolai végzettség: fõiskolai
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:
Vizsgálat, amiket elvégeztek:
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): 3 mûtét Daninál, négynapos korában sztóma, nyolc hónapos korában végbelet elválasztották a húgyvezetéktõl, megcsinálták a végbélnyilást, ez év januárjában sztómazárás volt.
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: 2007 október 9-tõl 2009 január 23-ig colostóma, veleszületett sipoly, 2008. június 8-án megszüntetve.
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:
Betegség lefolyása:
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:
Pszichiáter alkalmazása:
Optimista/pesszimista személyiség: az mindig a másik féltõl függ, alapjáratban optimista és realista (bár az impresszionizmus is bejön...)
Rendszeres sport:
Családi háttér (fakultatív): 1 db férj, jelenleg 1 db kigyógyitott gyerek, 1 db anyuka
Hobby: olvasás, festés, kézmûves munkák megismerése, roor- és lisa-imádás :), fõzés, s most kezdem a patchworkot megismerni. Nem szeretek túrázni, sátorozni, sõt, semmilyen helyen hosszabb ideig lenni, ahol nem lehet tisztességesen kezet mosni ebéd elõtt, és nincs tiszta toalett. Szeretem az unalmasnak titulált filmeket, a nem divatos zenét, általában azt mondják rólam, hogy olyan divatjamúlt vagyok, mint akinek legalább száz éve kellett volna élnie. A klasszikus értékek hive vagyok, bizonyos esetekben kifejezetten konzervativak a nézeteim.
Ja, és szeretem a jó bort. :D :D :D :D
Kezelõorvos (fakultatív):
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):

Nincs jelen

 

#261 2009-03-09 18:02

pötyi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Nos most én is „bemutatkozom, engedelmetekkel”.:)

Levelezési nevem: Pötyi
Beteg is szülõ is és hozzátartozó is vagyok
Diagnosztizált betegségem: Chron
Nem: nõ vagyok vagy olyasmi
Kor: 42 éves papíron, tükörbe nézve 84
Amikor kiderült ez a nyavaja 18 éves voltam és naiv
Magasságom 164cm, 36 - 48 kg között állandó
Megelõzõ tünetek: olyan gyorsan jött és tarolt, hogy az nem is volt
Leszázalékolt-munkaköröm: 67%, házvezetõnõ itthon
Iskolai végzettségem nyomdász
Szedett gyógyszerek: már mindenen túl vagyok, jelenleg 3x3 pentasa, 40mg medrol, ferrlecit szuri, vesekõre valami bogyók, altató vitaminok blablablabla…
mellékhatásai: jelentem tisztelettel mind megvolt, ezért immuránt már nem is szedek (dee jóó)
Diagnosztizálást megelõzõ: Az akkori rendszer álldozat vagyok egy kezdõ orvos sorozatos melléfogásaiként, 53kg-ról 36kg-ra fogyás 3hónap alatt 5hónap kórház után minden kiderült (csak már késõ volt) hasmenés de durván, plafont verõ vérsüllyedéssel
Vizsgálatok amiket elvégeztek?- könnyebb kérdés lenne hogy mit Nem végeztek el ugyan is a nõgyógyászati méhtükrözésen kívül már MINDEN megvolt/ ami létezik röngen e témakörben na az is minden volt /mind a 4 kórházban/csontvelõvizsgálat is csontritk. vesetükrözés stbstb..
Mûtét?- 2002-ben bélelzáródás, kb..10cm-t hagytak a vastagbélbõl és összenyújtották a megrövidített vékonbéllel, nem akarom elkiabálni de azóta „csak” gyógyszer mellékhatásokkal/vesekõ –epekõ ilyenekkel küzdök többnyire
Volt/ van-e sipoly vagy sztóma: na ezeket eddig sikerûlt elkerülnöm
Betegség lefolyása. na az még nem folyt le, majd a föld alatt mát túl leszek azon is
Hordott-e ki gyermeket a beteség ideje alatt: igen, Anna 14 éves nagy-kislányom
próbálkozott-e alternatív orvoslással: nagyon új lehet az amit még nem próbáltam ki, csekély eredménnyel ugyan
Optimista/pesszimista személyiség: hol ez-hol az vagyok, de  „zizidokit” még nem ismerek (hála’ Istennek és a családomnak)
Rendszeres sport:” A név kötelez”, foci - kerékpár, úszás, gyógytorna, „balettozom” a lányom tanítgat
Családi háttér: Az megvan
Hobby: Számítógép, kötögetek, (amikor nincs izületi gyull.) olvasni nagyon szeretek és mindenevõ vagyok, legalább ebben lehetek ,foci meccsekre már egyre ritkábban járok inkább csak a végére érek oda, e.ü. séta de az sok
Kezelõ orvosom: Székely Iván Szfvár
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk: ilyet kérdezni tavasszal?- igen az idõjárásra mindent könnyen rálehet fogni!-igaz? a többit úgyis tudjátok ti is.

„A legjobb módszer önmagunk felvidítására, ha felviditunk valaki mást.” — remélem ez most nekem is sikerült. :)

Szerkesztette: pötyi (2009-03-09 18:10)

Nincs jelen

 

#262 2009-03-10 12:25

Pocak
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Ki kicsoda topic - adatlap

Levelezési név:Pocak
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:beteg
Diagnosztizált betegség:colitis ulcerosa
Nem:férfi
Kor:37
Életkor a diagnosztizáláskor:33
Magasság/súly:178/105
Megelõzõ tünetek:véres, nyákos hasmenés
Lakhely:Jánoshida
Iskolai végzettség:szakmunkás
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):salazopirin, pentasa, imuran, salofalk kúp,
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):medrol
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:véres, nyákos hasmenés
Vizsgálat, amiket elvégeztek:colonoscopia, hasi ultrahang,
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):nem
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:nem
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:évekig tünetmentes, utóbbi két évben szinte folyamatosan aktív
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:nem
Pszichiáter alkalmazása:nincs rá szükségem
Optimista/pesszimista személyiség:realista
Rendszeres sport:kick-box, karate, egy éve nem
Kezelõorvos (fakultatív):Dr Seress Zoltán
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):stressz,

Nincs jelen

 

#263 2009-04-16 20:32

Laci54
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok Mindenkinek!
   Azt hiszem illik bemutatkoznom.

Levelezési név: Laci54
E-mail cím: Tothlaszlo54@freemail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
Diagnosztizált betegség: I-es tipusú diabetes, colitis ulcerosa, allergia (konzerváló, tartósítószerek), napallergia, pajzsmirigy túltengés (közös meghatározás:teljes anyagcsere probléma)
Nem: férfi
Kor: 54 év
Életkor a diagnosztizáláskor: 42
Magasság/súly: 185/84
Megelõzõ tünetek:A szokásos nyákos véres széklet plusz nagyon ugrált a cukrom,aztán fogyás
Lakhely: Isaszeg
Munkakör/Leszázalékolt ...%: leszázalékolt, 100%-os rokkant
Iskolai végzettség: szakiskola
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):3 évig mindent amirõl ugy gondoltuk,hogy segit. Semmi nem segitett.
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):medrol(csak ha belobban)
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek:
Vizsgálat, amiket elvégeztek:Csak a hasnyálmirigy tükrözést nem,minden mást igen. 99 januárba bekerültem kórházba,kisebb nagyobb megszakitásokkal 1évig voltam bent.Egyik vizsgálat amásik után,követni sem tudtam.
Lefogytam 48 kg-ra,napi 40szer wc enni nem tudtam viszont folyamatosan hányingerem volt.Szõlõfürtszerüen lógott a polip a vastagbélbe ami tele volt fekéllyel és végig be volt gyuladva. Könyörögtem,hogy vegyék ki olyan fájdalmaim voltak. Szerencsére nem tették. Augusztusba megbeszéltük a kezelõ orvossal,hogy semmilyen gyógyszert nem szedek,azt mondtam ha meg kell halni az gyógyszerek nélkül is megy.Azóta sem szedek semmit
csak ha nagyon belobban:medrolt 70mg-rol indulva. 2000 januárba haza könyörögtem magam életbe maradtam
azóta mindent szebbnek látok és ugy is élem meg.Minden nap egy ajándék:9 éve 9szer365 nap.
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): pajzsmirigy mûtét
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nem
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:tavasz,õsz
Betegség lefolyása:
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen, de nem volt hatásos
Pszichiáter alkalmazása: nem
Optimista/pesszimista személyiség: optimista!!!!
Rendszeres sport: séta, kerékpározás, úszás
Családi háttér (fakultatív): kapcsolatban
Hobby: az élet
Kezelõorvos (fakultatív): tóbben vannak
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): jó lenne tudni....

Megpróbáltam rövid lenni ennyire sikerült.
  A lehetõ legjobbat kivánok mindenkinek:Laci

Nincs jelen

 

#264 2009-05-02 17:16

Juni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok! Na most már itt vagyok ÉN

Levelezési név: juni
E-mail cím:-
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:beteg( az vagyok?)
Diagnosztizált betegség:M. Crohn
Nem:még mindig nõ :D
Kor:37 év
Életkor a diagnosztizáláskor:22 év
Magasság/súly: 168 cm, a súly az kínos (mondjuk úgy manöken alkat), ingadozó...
Megelõzõ tünetek:magas láz, hányás, hasmenés,étvágytalanság, nagyfokú fogyás, hasi görcsök
Lakhely:valahol Európában, B-A-Z megye
Munkakör/Leszázalékolt ...%: 100%-os rokkant(agyilag fõleg)
Iskolai végzettség:vegyipari technikum
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):Imuran, Pentasa, Entocort, Medrol, mellékhatások: szinte minden "finomság"
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):Medrol minden mennyiségben tablettában és vénásan is. Mellékhatás: holdpofa, gerincfájdalom, ízületi gondok, szürkehályog.
Vizsgálat, amiket elvégeztek:azt hiszem minden, mikor elkezdõdött a betegség számtalan vastagbéltükrözés, irigoszkópia, gyomor-bél passzázs(passz hogyan kell írni), számtalan Ct vizsgálat(kb.10-11), feltöltéses vékonybél röntgen,hasi uh( nem tudnám megszámolni) gyomortükrözés( ez is jó párszor)
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):húúú ez hosszú lesz! szám szerint: 11 mûtét Akkor kezdjük: 1998.03.06 vastagbélbõl 90cm eltávolítás, átmenti ileosztóma,  1998.07.16 sztómazárás, Ez után én azt hittem hogy minden szép és jó, de tévedtem! Rectovaginális fistulák miatt 1999.02.19 újabb sztómát kaptam csak most transversosztómám lett nehogy ebbõl kimaradjak! 1999.06.29 végleges lett a drágám és kaptam plusz egy nyákfistulát ajándékul. 2000.09.28 a még mindig szorgos fistuláimat zárták ill. levátor plasztika történt. Csak, hogy ne unatkozzak az élet újra "dobott" : 2001.05.29 ismételt hüvelyi fistulák miatt fonalfúzéses technika( nagyon élveztem). 2001.07.24 jobb oldali petefészkemen férfi ököl nagyságú (jó indulatú) daganat, ezt is kiszedték a petefészkemmel együtt ( nem kell az oda) :) 2004.09.16 a megmaradt vastagbél eltávolítása, illetve a végbélkivétel. 2007.10.04  sztóma korrekció, 10.16 vékonybél összenövések, letapadások miatt egy kis -nagy mûtét( 7 és fél óra) ileosztóma képzés. 10.19 vékonybél perforáció miatt újabb mûtét. ekkor történt hogy több napig a szub.intenzíven voltam ami egy rémálom volt.
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:ileosztmám van, ( Gerzson a becses neve) :D
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:visszatekintve mindig aktív volt
Betegség lefolyása:ez már nagyon hosszú lenne. több oldalon keresztül írhatnék róla
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:nem sajnos! :(
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:igen, de inkább nem kérem, köszönöm!
Pszichiáter alkalmazása:még azt mondják normális vagyok (hangok a fejemben az még normális? :D )
Optimista/pesszimista személyiség:idiótikus optimista
Rendszeres sport:kerékpározás, rendszeres séta
Családi háttér (fakultatív): van egy nagyon megértõ párom, aki mindenben mellettem áll. Igaz hogy nekem nem lett gyermekem, de a páromnak van 2 gyermeke! :) 2008.07.16.-án született egy csodálatos "unokánk" aki a szemem fénye, és életem értelme! :)
Hobby: a család minden mennyiségben
Kezelõorvos (fakultatív):    Dr. Zsóri Ágnes
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):ha tudnám már nem itt lennék!       elég volt belõlem ennyi! Aki még kíváncsi bármire nézzen be e-mailbe!

Szerkesztette: Juni (2009-06-07 17:17)

Nincs jelen

 

#265 2009-05-08 22:31

RZsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Hello, Zsolt vagyok!
Crohnra gyanakszanak nálam
korom:34.
Magasság/Súly: 200 cm, súlyom 99-78-ig, a korházig.
Megelõzõ tünetek: Mint látjátok kissé nehézkes volt a hízás.
A nyavajám egyelõre ennyiben megállt, vagyis lefolyt a wc.-n. Nem tudok többet róla, annyira friss a dolog.
Viszont egy csomó minden fontosabb dolgot tudni szeretnék:
Imádom a kínai kaját, az indiait, popcornt, a csípõs mustárt,a pastakat minden mennyiségben, a finom száraz vörösborokat, a vadast, a kerti partis grilles zabállásokat ( megjegyzem nyakunkban a szezonja), a steak-et közepesen átsütve, a tökehalmájat, a fokhagymás pirítóst, a gabonapelyheket-sok tejjel, a csípõs mexikói konyhát na és a FÕBÛNÖM a...... KFC. Hogy ezekbõl mit ehetek meg az most elsõdlegesen fontos dolog számomra!
Remélem jó forumba irtam.

Nincs jelen

 

#266 2009-05-15 11:16

crohnlány
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

sziasztok, nekem vékonybél crohn-t diagnosztizáltak, + gastritist + van a vastagbelemen is egy kis gyulladás.
már kb. 6 kg-ot fogytam 6-8 hét alatt. eléggé szorongó, nyugtalan alkat vagyok. ha nem lenne min szoronganom, azon is szoronganék. Pentasa-t szedek és lansoptol-t, amióta ezeket szedem, megszûntek a fájdalmaim. viszont enni még mindig nem eszem,csak nagyon kevés dolgot ( kenyér, néha egy kis gépsonka, de a húst nem kívánom, krumpli, répa fõzve, rizs, fõtt alma- azt hiszem, ennyi) és laktózos vagyok, tehát semmilyen tejterméket nem fogyasztok. nem tudom, meddig fog ez még így menni. a fellángolásos szakasz lement már, de múltkor ettem két fél almát nyersen és újra rosszul voltam, szinte semmit nem merek már megenni. és egyre fogyok. fáradt vagyok, kicsit elkeseredett. olyan tükrözést csináltak nekem, hogy nem hogy nem fájt, de semmire sem emlékszem, úgy elbódítottak. se elõtte, se utána nem volt semmilyen kellemetlenségem. hát ennyi. a táplálkozással van a bajom. most még tuti a dolog, mert "csinosodok", de félek anyártól, hogy megyek így a családommal bárhová, akár pl. Horvátországba, és ha ott újul ki a hasmenés és a görcsök? ott mit csinálok, 10-12 órányi távolságra, 2 gyerekkel?
gyógyuljatok meg, ha ebbõl egyáltalán lehet.

Nincs jelen

 

#267 2009-05-27 10:41

lili.86
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok, a nevem Lili

Diagnosztizált betegség: colitis ulcerosa
Nem:nõ
Kor:23
Életkor a diagnosztizáláskor:23
Magasság/súly: kb.172/55
Megelõzõ tünetek: Eleinte véres széklet, néha simán vér (emiatt elõször aranyérre gyanakodtam, majd kezdõdött a nyákos hasmenés...:(((
Lakhely:Buda egyelõre ...
Munkakör/Leszázalékolt ...%: Recepciós vagyok egy számtech. nagykerben
Iskolai végzettség:középsuli, majd útépítõ technikum :)
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Salofalk, Tardyferon(még nem tapasztaltam mellékhatást)
Szedett szteroidok (melléhatásaik): Budenofalk (ennél sem találkoztam még mellékhatásokkal)
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: hasmenés, veres széklet
Vizsgálat, amiket elvégeztek: gyomortükrözés, UH, vastagbéltükrözés
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):nem volt
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:nem/nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:egyelõre nem nagyon van tapasztalat...(márc.10-én derült fény a CU-ra)
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: még nem, de szeretnék :)
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: nem, egyszer voltam természetgyogyinál még nagyon-nagyon régen,de nem az én világom! :)
Pszichiáter alkalmazása:nem
Optimista/pesszimista személyiség:belobbanáskor pesszimista voltam, de mostanában optimista...
Rendszeres sport :nincs:(
Hobby: szamitastechnika, zene, torna
Családi háttér: Van egy nagyon imádnivaló szerelmem 4éve, aki szerencsére mindig mellettem áll és segít!!! ♥
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Varga Patrícia (Nyírõ Gy.Kórház)

Szerkesztette: lili.86 (2009-05-27 20:49)

Nincs jelen

 

#268 2009-05-31 13:45

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok! Nehéz elkezdeni, de megpróbálom..

Amit megállapítottak: Colitis Ulcerosa (hurrá..)
Nem: na vajon..?
kor: 24
Életkor a diagnosztizáláskor: Nos pont 1 hónapja kerültem kórházba, tehát 24
Magasság/súly:  167/49
Megelõzõ tünetek: Komplikált...kicsi korom óta hasfájós vagyok..
Lakhely: Monor/Óbuda
Foglalkozás: közgazdász...de én inkább csak garázdálkodom :P
Alkalmazott gyógyszerek: Salazopyrin EN -> épp 2. napja szenvedek a mellékhatásaitól, 38 fokos láz, kiütések, torokfájás. (ez volt májusban)
Jelenleg: Medrol (32mg-rõl indultunk), Salofalk (500 mg), Quamatel (40mg), Ferrograd Folic, Pentasa stb
Vizsgálatok amiken túlestem: hasi UH, gyomortükrözés, vastagbéltükrözés
Mûtét: Nem, és nagyon nem is szeretném...:S
Sipoly, sztóma stb: nincs
Aktív/passzív szakaszok váltakozása: Még nem voltam remisszióban...de azon vagyok..
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: Nem :)
Alternatív gyógymódok: Barátok :D.
Pszichiáter: még nem
Optimista/pesszimista: mérleg vok, szted?!
Rendszeres sport: 6 évig úsztam, úszni már nem, de görkori, bringázás bármikor jöhet :)
Családi háttér: hajadon?:D
Hobby: alvás+alvás, filmek, utazás, túrázás, vezetés, állatok
Kezelõorvos: Dr Opra Mária

Szerkesztette: Melcsi_ (2009-11-15 20:44)

Nincs jelen

 

#269 2009-06-02 11:05

crohnlány
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név:crohnlány
E-mail cím:
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:
Diagnosztizált betegség:vékonybél Crohn
Nem:nõ
Kor:35
Életkor a diagnosztizáláskor:35
Magasság/súly:159
Megelõzõ tünetek:krónikus, majd súlyos hasmenés, erõs hasi görcsök, szakaszos görcsök, éjszakai hasmenés
Lakhely:Budapest
Munkakör/Leszázalékolt ...%:aktív dolgozó vagyok ( kórházi )
Iskolai végzettség: 2 diploma + szakképzettségek
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Pentasa 500 ( ez számomra hihetetlen, azonnal hatott szinte, azóta jól vagyok )- Lansoptol ( gyomorgyulladásra, savtúltengésre )- és laktózos vagyok
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):-
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:u.az
Vizsgálat, amiket elvégeztek:ultrahang-vérkép- hasi CT ( ez mutatta ki) - colonoscopia- gastroscopia
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):-
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:-
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: még nem tudom, mivel mostanában lett vége az elsõ aktív szakasznak
Betegség lefolyása: errõl sem tudok még sokat, csak mintha érezném, hogy egy életen át vigyáznom kell
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:nem
Pszichiáter alkalmazása: van és használ
Optimista/pesszimista személyiség: hangulatingadozásaim vannak, de nem vagyok pesszimista
Rendszeres sport: már nincs
Családi háttér (fakultatív): 2 gyermekem van, remélem, õk nem örökölték
Hobby:olvasás-utazás- stb
Kezelõorvos (fakultatív): nekem a világ legjobb orvosa jutott és nem gyõzök ezért hálás lenni Istennek ( és neki)
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): stressz ( de nem közvetlen, hanem utáni állapot)
k-s ételek fogyasztása nem tesz jót ( fosat )és ha abbahagyom a diétát.

Nincs jelen

 

#270 2009-06-29 20:55

Léna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Én minden tekintetben új vagyok, kivéve a koromat, de mivel 2 hete folyamatosan szinte ezen az oldalon idõzök, és szívom magamba az infókat, amelyek nagyon hiányoztak, regisztráltam, és talán illendõ bemutatkoznom.

Levelezési név:Léna
E-mail cím:
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:beteg
Diagnosztizált betegség: zárójelentés szerint: Colitis ulcerosa ? M. Crohn
Nem:már nem növök, inkább fogyok, bár még szeretnék nõ lenni
Kor:61
Életkor a diagnosztizáláskor:61
Magasság/súly:168/ 55 (pillanatnyilag)
Megelõzõ tünetek:/6 hét intenzív hasmenés, görcsök, alhasi fájdalom,izületi fájdalom, étvágytalanság, állandó alvás, néha láz, fogyás
Lakhely:Szeged
Munkakör/Leszázalékolt ...%:nyugdíjas, aktív korban:idegenvezetõ, kft. Ügyvez.
Iskolai végzettség:közép, és egy rakás tanfolyam, ff és okj-s
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):a kórházban valami  (hangsúlyozottan drága) kúpot kaptam,Salasopyrin, Klion,Imurán, Metypred, Pantoprazol, rutascorbin, Kaldyum.
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):még nem tapasztaltam semmit
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:mint fent
Vizsgálat, amiket elvégeztek:röntgen, colonoscopia (majd kinyuvadtam)
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):nem
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: mit hoz a jövõ, én is szeretném tudni
Betegség lefolyása:akkor azt hittem feladom, de most rájöttem, hogy rosszabbul is végzõdhetett volna.
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:még nem, de minden szalmaszálba belekapaszkodok
Pszichiáter alkalmazása: korábban kezdtem a pszihiáterhez járást
Optimista/pesszimista személyiség:mikor milyen lelkiállapotban vagyok, általában a földön állok két lábbal, mostanában remegnek nagyon
Rendszeres sport:séta, szobai gyakorlatok
Családi háttér (fakultatív):fiú, lány (36, 33,) 3 unoka (2/6, 3 év) egy férj, aki elhagyott a múlt évben
Hobby: zene, olvasás,utazás,
Kezelõorvos (fakultatív):Dr Rimai István
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): még nem tudom, de ezt szerintem az elmúlt 1,5 éves folyamatos feszültség, stressznek köszönhetem, 25 kg-ot fogytam ezalatt.
Megragadom az alkalmat, hogy itt mindenkinek köszönetet mondjak, mert amikor megtudtam, hogy mi bajom, annyira magam alá kerültem, hogy semminek nem láttam értelmét, de itt megtanultam, hogy van élet a halál után is, és átalakult a tudatom, és még vidám is vagyok.

Szerkesztette: Léna (2009-07-02 21:53)

Nincs jelen

 

#271 2009-07-10 19:58

stromcek1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok
betegség:  IBS, laktózérzékenység ???
nem:    nõ
kor:     36
magasság/súly:  173 cm, 78 kg, cigi elhagyása után
tünetek: hasmenés, görcsök, puffadás
lakhely: Szlovákia
munkakör: magánvállalkozó
iskolai végzetség: érettségi
vizsgálatok:  kolonoszkópia, gyomortükrözés
mütét: nem
gyereket hordott e ki betegség alatt: nem
alternatív orvoslás: igen
pszichiáter: volt
optimista/pesszimista :    is- is
rendszeres sport: igen, amióta nem cigizek mert 10 kg felugrott
családi háttér: 2 gyerek, 1  férj
hobbi: olvasás, zene

Nincs jelen

 

#272 2009-07-20 21:16

Dorci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név:Dorci
E-mail cím:dorci86@vipmail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:beteg
Diagnosztizált betegség:crohn és társai
Nem:nõ
Kor:23
Életkor a diagnosztizáláskor:22
Magasság/súly:162/53
Megelõzõ tünetek:szülés után jött minden:nehezen gyogyuló császár heg->aranyér->hasmenés->fogyás->étvágytalanság,álandó hasfájás és görcsök
Lakhely:solt
Munkakör/Leszázalékolt ...%:családi vállalkozás/0%
Iskolai végzettség:érettsági+okj
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):Budenofalk3*1,Xalazin3*2,Imurán100 mg,mütét elõtt:6,5 hónap cifloxin2*1,klion2*2,probiozikum+vitaminok/nem nagyon van,csak néha gyengeség.Ja és 3 Humit kaptam decemberben
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:aranyér+állandó hasmenés
Vizsgálat, amiket elvégeztek:tükrözés 3*,Mr2*,megszámlálhatatlan érvétel
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):végbélrepedé2*,tályog,sipoly
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:remélem már nem sokáig:sipoly
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:az elmült másfél év aktív volt,azt hiszem most passziv(éljen!:)
Betegség lefolyása:hosszú,idegesítõ
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:valószínû terheségem alatt indult el minden
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:félig meddig
Pszichiáter alkalmazása:a barátnõm sokkal többet ér
Optimista/pesszimista személyiség:hol így holo ugy,probálok reális maradni!
Rendszeres sport:----
Családi háttér (fakultatív):csodálatos kisfiam és csodálatos életem párja
Hobby:sütés
Kezelõorvos (fakultatív):Dr Dubravcsik Zsolt (ha egy kicsit szabad dicsérni akor most meg teszem,mert nem csak kezel tünetileg,de a lelkileg is támogat)
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):STRESSZ,túlhajtás,kevés pihi és alvás!Nem megfelelõ étel alapanyag.

Na hát ez volnék én kb. hasonló az esetem mint  atietek!! Hálat adok az égnek,hogy fiatalon szültem(21) kisfiamat,mert azt hiszem ha õ nem lenne,sokszor feladtam volna! És nem biztos hogy így,ezzel a kórral be merném válalni! Van egy tüneményes élettársam aki mindig megértõ és mindenben számíthatók rá! szerintem egy biztos háttérrel könnyebb elérni a tünetmenteséget!

Nincs jelen

 

#273 2009-08-13 15:34

Pez
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Helló, talán már írtam ide, de jobb mégegyszer:

betegség:  Crohn
E-mail cím: lpat01@gmail.com
nem:    ffi
kor:     22
Életkor a diagnosztizáláskor: 12
magasság/súly:  172 cm, 44 kg,
gyógyszerek: pentasa, immuran ensure plus
tünetek: puffadás, szükületre hajlamos vagyok, hasmenés
lakhely: Veszprém/Budapest
iskolai végzettség: érettségi, jelenleg informatikusnak tanul BME-n
vizsgálatok:  kolonoszkópia, CT, UH
mûtét: 2003 ápr, szükület eltáv(-20cm), 2003 máj fistula keletkezett azt megoldani, 2003 máj vége sipoly keletkezett(-60cm), ideiglenes vékonybél kivezetés, 2003 aug, visszahelyezés(-10cm), 2009 ápr ujabb szükület eltáv(-30cm)
alternatív orvoslás: nem
rendszeres sport: nem
családi háttér: senki sevolt ilyen beteg
hobbi: zene, póker, olvasás

Nincs jelen

 

#274 2009-08-14 14:47

k.and
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!

Leírom én is, csak úgy mert jól esik :)

Levelezési név: Andi
E-mail cím: k.and@citromail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
Diagnosztizált betegség: pancolitis
Nem: nõ
Kor: 35
Életkor a diagnosztizáláskor: 10
Magasság/súly: 163/48
Megelõzõ tünetek: hasfájás, hasmenés, puffadás, láz
Lakhely: Budapest
Munkakör/Leszázalékolt: kereskedelmi munkatárs
Iskolai végzettség: érettségi
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Salazopyrin, Controloc
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): régen volt, nem emlékszem
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: hasmenés, fogyás, étvágytalanság, hasfájás, láz
Vizsgálat, amiket elvégeztek: vastagbél-, gyomortükrözés
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): 0 db szerencsére
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: kb. 10 éve passzív
Betegség lefolyása:
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: még nem, de már nagyon szeretnék :)
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen, rengeteggel
Pszichiáter alkalmazása: néhány éve igen
Optimista/pesszimista személyiség: optimista (néha azért pesszimista)
Rendszeres sport: futás, torna
Családi háttér (fakultatív): anya, báty, pár :)
Hobby: olvasás, zene, sport, kirándulás, utazás, gasztrónomia :)
Kezelõorvos (fakultatív): dr. Kõrösi/Péterffy
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): ???

Szép napot Mindenkinek!

Üdv.: Andi

Nincs jelen

 

#275 2009-08-16 15:28

Lizus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!

Most vettem észre, hogy ilyet is lehet :)

Levelezési név: Lizus
E-mail cím: fb.alizka@gmail.com
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
Diagnosztizált betegség: colitis ulcerosa
Nem: nõ
Kor: 27
Életkor a diagnosztizáláskor: 27
Magasság/súly: 170/63
Lakhely: Fejér megye
Munkakör/Leszázalékolt: üzletkötõ, de jelenleg táppénz
Iskolai végzettség: érettségi
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Salazopyrin - erõs fejfájás, hányinger, gyengeség (kb. 1 hétig bírtam szedni. Azóta Xalazin 4x2, Pentasa kúp
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): medrol - 2 napja szedem
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: hasmenés, hasfájás
Vizsgálat, amiket elvégeztek: vastagbéltükrözés
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): nem volt
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: -
Betegség lefolyása: Februárban kezdõdött. Gyógyszerekre gyorsan reagált és áprilisig rendben volt. Aztán állapotos lettem és fellángolt. Azóta erõsödik...:S
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: 21 hetes vagyok jelenleg :)
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen, folyamatosan mindenfélével,aloe vera,  Flavin 77 lekvár, Ezüst kolloid, prebiotikumok, gyógyteák: hárs, kamilla
Pszichiáter alkalmazása: most jól jönne
Optimista/pesszimista személyiség: próbálok optimista lenni de jelen helyzetben elég nehéz
Rendszeres sport: folyamatosan tervben van :P Bár most veszélyeztetett terhesnek számítok és semmi megerõltetõt nem végezhetek....
Családi háttér (fakultatív): szülök, 2 tesó
Hobby: olvasás, zene, kirándulás, utazás, fényképezés
Kezelõorvos (fakultatív): dr. Fejes Roland
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):
A tavalyi évem elég nehéz volt. 10 éves kapcsolat vége, válás stb. Nagyon kemény volt lelkileg.  Aztán egy új kapcsolat. Nagyon szerettünk volna mindketten ha mûködik, mert szeretjük egymást, de a különbözõségek miatt sok konfliktusunk volt. A párom elég öntörvényû, nehezen alkalmazkodó típus. Én meg érzékeny vagyok és sokat stresszeltem, idegeskedtem. Akkor kezdõdött a betegségem. Én egyértelmûen a tavalyi évnek és az idei sok idegeskedésnek tudom be, bár lehet, hogy tévedek. Aztán úgy tünt minden helyreáll körülöttünk. Jött egy kis boldog szakasz, meg a kisbaba érkezésének híre :) De végül megint sok marakodás, egymás meg nem értése,  és ehhez egyre súlyosbodó betegség. Nem nagyon kímélt és nem vette figyelembe se a betegségem, se az állapotom :S Végül aztán úgy döntöttem, hogy ez nem mehet így tovább és egy hete hazaköltöztem a szüleimhez. Fájó érzés pont most egyedül maradni, de itt rengeteg támogatást és szeretetet kapok. Remélem hamarosan sikerül feldolgoznom a történteket, lenyugszik a lelkem és akkor beáll a javulás is. A kisbabám rengeteg erõt ad nekem, mert most az a legfontosabb, hogy õ jól legyen, és ehhez nekem is jól kell lennem :) Aztán majd kiderül mi lesz a párommal és velem. De az most másodlagos.


Szép napot Mindenkinek!

üdv: Liza

Nincs jelen

 

#276 2009-08-22 18:05

angeluc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Na úgy gondoltam bemutatkozom már én is ne mondjátok, hogy "ez" csak írja a problémáit de nem mutatkozik be.
Hát tessék, íme:

Diagnosztizált betegség: colitis ulcerosa
Nem:nõ
Kor:31
Életkor a diagnosztizáláskor:24
Magasság/súly:172/52
Megelõzõ tünetek: Puffadás, hasmenés, és nyák aztán némi vér
Lakhely:Oh
Munkakör:
Iskolai végzettség:fõiskola
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): kezdetben Salofalk, most Budenofalk és némi Entocort
a kórházban Medrol infuzióban (sajnos)
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: hasmenes, napi 20-szor
Vizsgálat, amiket elvégeztek: vegbeltukrozes,
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):nem volt
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:nem/nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: változó, kb két hetente az elmúlt egy évben
Betegség lefolyása: hosszu
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:akupunktura, chi-kung,
Pszichiáter alkalmazása:igen
Optimista/pesszimista személyiség:pesszimista, de igyekszem hogy optimista legyek
Rendszeres sport: aerobik, bicikli,síelés ( a térdszalag szakadás elõtt)
Családi háttér (fakultatív): võlegény és egy imádnivaló édesanya
Hobby: nyelvtanulás, internet, olvasás, filmek, séta, ha rám jön vásárlás
Kezelõorvos (fakultatív): dr. Hudák János Oh.
Aktív szakaszt kiváltó tényez?k (szerinted):
szerintem stressz, de ki tudja

Nincs jelen

 

#277 2009-08-22 20:32

tim-tirim
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

kicsit megkésve de bemutatkozom nektek:

Levelezési név: tim-tirim (amugy Timi vagyok)
E-mail cím:

Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: nincs

Diagnosztizált betegség: 2003 colitis ulcerosa, 2007 crohn

Nem:nõ

Kor:'85-ös vagyok (24 éves)

Életkor a diagnosztizáláskor:17

Magasság/súly: 166/49-62 (jelenleg 53)

Megelõzõ tünetek:colitis elõtt:étvágytalanság, -20 kg, vérzés,gyengeség,iszonyatos fájdalom, stb
crohn elõtt:detto csak durvábban és vér helyett geny/nyák

Lakhely:Balatonboglár, Pécs, Dánia

Munkakör/Leszázalékolt ...%: nicns

Iskolai végzettség: fõiskola (építész mérnök)

Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):Imuran, Pentasa tabi és kúp, Salazopyrin, Medrol, Prednisolon, Metypred, (vánásan is), Normix, Klion, Supplin, Protexin, Smecta, stb még ezer

Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): csodák csodájára látványos mellékhatás nélkül megúztam, pedig nem egyszer kaptam és nem keveset.

Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: Általános iskolás koromban székrekedéssel és egyéb bélrendszeri problémával feküdtem kórházban, de nme gyanakodtak colitisre avgy crohnra.

Vizsgálat, amiket elvégeztek:kontrasztanyagos feltöltés röntgennel, MR, CT, bél és gyomor tükrözések sokasága,UH,

Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):éppenhoyg megúztam egy sipoly mûtétet, polipom is volt.

Volt/van-e sipoly vagy sztóma: sipoly kérdéses, valószinüleg csak kezdemény volt amit idõben elcsíptek

Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: kezdetben 3év ,majd félév, most folyamatosan aktiv

Betegség lefolyása: egyre elviselhetetlenebb

Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem, pedig lassan szeretnék de ha aktivkodom akkor nem vállalom be :(

Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen (Bemer mágnesterápia, akupunktúra, lúgositás, stb)

Pszichiáter alkalmazása: elõjegyezve, már várom a talit

Optimista/pesszimista személyiség: pesszimista

Rendszeres sport: kéziznék ha a crohnom engedné

Családi háttér (fakultatív):  5 éves korom óta félárva, lassan férjezett

Hobby: minden ami építészet,  sport,

Kezelõorvos (fakultatív): Dr Lomb Zoltán (Pécs)

Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): kezdetben stressz, most már az sem kell a spontán fellángoláshoz. Serdülõként problémás börre túl sok és erõs antibiotikumok szedése valamint gyógyszeresen túladagolt immunerõsités , magánéleti problémák is jelentõsen tudják befolyásolni. A kaja nálam tutira nem kavar be.

Szövõdmény: igen, acne conglobata az arcon

Nincs jelen

 

#278 2009-08-26 17:58

Nitta69
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!
Én nem vagyok Chron beteg csak diagnosztizált beteggel élek együtt!Mivel én vagyok többet a gép elõtt így a párom nevében érdeklõdõm,néha!De,hogy ne homályban legyek pár szót magamról és a páromról.Én 1969.05.01. születtem Szekszárdon.ha nem tévedek 40éve nõ vagyok.:)Jelenleg Aparhanton élek.A párom Õ 1959.11.22-én született Sztálinvárosban,lassan 50éve.Jelenleg is Dunaújvárosban tartózkodik többet ott is dolgozik a vasmûben.A Chron betegségét idén Januárban diagnosztizálták,miután kijött a második sipolya belázasodott és pánik szerûen elment orvoshoz.De szerintem legalább 15 éve beteg.hanem több.Per pillanat 190/78 a párom.Lassan elfogy.Van egy 22 éves lányunk.Röviden ennyi.itt többet meglehet találni:nitta36_kukac_msn.com Minden segítséget elõre is köszönök és mindenkinek jobbulást!:)

Az e-mail címbe "kukacoltam" egy keveset...
aiolosz

Nincs jelen

 

#279 2009-08-30 23:15

Attila-Flagellum Dei
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Üdv

Attila vagyok, mint már korában  írtam 10 éve crohn beteg, most operáció elött szorítsatok.

A

Nincs jelen

 

#280 2009-09-28 15:41

anda60
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!
Régóta olvaslak Benneteket, tavaly regisztráltam is, és hosszú kutatómunka után megtaláltam a bemutakozás helyét is.
Nos:
Nevem anda60.
Levelezési címem: anda60@freemail.hi.
Diagnosztizált betegség: M-Chron (1980 )
Nem: nõ
Kor: 49
Lakhely: Budapest
Megelõzõ tünetek: vakbélgyulladás
Mûtétek: 1980: vakbél, 1/2 év múlva 18 cm vastagbél kidobása
              1986: bal petefészek mióma miatt kukába
              1990: epehólyag és a benne tartózkodó 5 millió kõ kidobva
              2008: 14 cm vékonybél kilukadás miatt kidobva
Gyógyszerek:2000-ig semmi, 2008-ig Pentasa, jelenleg: Salofalk 3x2, 1 hónap mulva Xalazin 3x2
                    ( azért kértem új gyógyszert, mert a Salofalk kajaidõhöz kötött, a munkám miatt nem mindíg
                       tartható )
Édesanyám is beteg, de rajta késõbb tört ki, így azt szoktuk mondani, hogy tõlem örökölte.
Remélem az én gyerekemet ( 22 éves fiú ) békén hagyja ez a nyavalya.
Röviden ennyi.
Mindenkinek jó egészséget, mert az a legfontosabb az életben!!!
Üdv: Anda

Nincs jelen

 

#281 2009-09-29 13:50

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Ígéretemhez híven  én is bemutatkozom :)
Levelezési név:JenniDahlman
E-mail cím:halaszpeterne.judit_kukac_gmail.com
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó:beteg
Diagnosztizált betegség:még folyamatban
Nem:nõ
Kor:majdnem 29
Életkor a diagnosztizáláskor:-
Magasság/súly:173   110-68 most épp 86
Megelõzõ tünetek:hasmenés kitartó hõemelkedés hasi ill jobb oldali fájdalom :(
Lakhely:Lenti
Munkakör/Leszázalékolt ...%:fõállású anyuka :) 3 gyerkõccel
Iskolai végzettség:élelmíszer és vegyiáru eladó+némi nyelvvizsga
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):még semmi
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik):-II-
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:hasmenés vagy 15 éve néha néha pár hónapig
Vizsgálat, amiket elvégeztek:vérkép :)
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):-
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:-
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:Júni közepe óta aktív de kibírható
Betegség lefolyása:
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:3 a harmadiknál 2 hónap láz :( amire nem találtak magyarázatot
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:-
Pszichiáter alkalmazása:-
Optimista/pesszimista személyiség:optimista :)
Rendszeres sport:kerékpár séta gyerek után futás
Családi háttér (fakultatív):szép nagy ;)
Hobby:netezni
Kezelõorvos (fakultatív):még a nevét sem tudom,csak telefonon egyeztettünk
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk na ez egy jó kérdés :)
Még tapasztalatlan vagyok,örülök ,hogy rátok találtam :)
Üdv Jenni

Nincs jelen

 

#282 2009-09-30 15:50

kiscica1982
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Diagnosztizált betegség: Crohn
Nem: nõ
Kor: 27
Életkor a diagnosztizáláskor: 22
Magasság/súly: 174/80
Megelõzõ tünetek: vakbélgyulladás, hasmenés, hõemelkedés
Lakhely: Dunakeszi
Munkakör/Leszázalékolt ...%: Kerekdelem
Iskolai végzettség: fõiskola
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Controloc, Medrol, Imuran, Pentasa, Supplin
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Entocort- semmi hatása és mellékhatása nem volt, Medrol- annál inkább... vizesedés, magas pulzus, golyófej
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:
Vizsgálat, amiket elvégeztek: tükrözés lentrõl többször, fentrõl csak egyszer
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): nem volt
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: külsõ nincs, belsõ meg remélem, nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: az elején végig aktív voltam, vagy 2 évig. 1 év szinte tünetmentesen, Most megint aktív, kb 1 éve.
Betegség lefolyása: hosszú
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: vitaminok- nem bírtam, most voltam mágnese felmérésen... majdnem hittem benne, de amikor rendbe rakták a csakráimat elillant minden...
Pszichiáter alkalmazása: még nem kellett, de lassan it az ideje
Optimista/pesszimista személyiség: abszolute optimista
Rendszeres sport: tervben van, de sétára szoktam idõt szakítani
Családi háttér (fakultatív): élettárs:)
Hobby:
Kezelõorvos (fakultatív): Prof. Banai, és az elmúélt két alkalommal Czeglédi doktornõ, MÁV
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): stressz, idõjárás

Nincs jelen

 

#283 2009-09-30 16:21

Kittus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név: Kittus
E-mail cím: kittykovari_kukac_gmail.com
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: Beteg
Diagnosztizált betegség: Crohn
Nem: Nõ
Kor: 20
Életkor a diagnosztizáláskor: 20 (bár elõtte is gondoltak rá)
Magasság/súly: 165 cm/ 52 kg (bár mostanában hízok, lassan gurulni fogok)
Megelõzõ tünetek: 2-3-4 hetente visszatérõ 1 hétig tartó magas láz, pattanások a mellkason, háton, vashiány, levertség, étvágytalanság, hányinger, gyengeség
Lakhely: Budapest, XVII. ker.
Munkakör/Leszázalékolt ...%: Recepciós
Iskolai végzettség: fõiskolai tanulmányok folyamatban
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Medrol, Cifran, Pentasa, Maltofer (mellékhatások: mivel egyszerre szedem õket, ezért ki tudja mi minek a hatása: gyorsabb szívverés, hõhullámok, térd fájdalmak, hûtõ fosztogatás: elég rossz mellékhatás :D )
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Medrol
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: láz, pattanások, vashiány, étvágytalanság, hányinger
Vizsgálat, amiket elvégeztek: colonoscopia, kontrasztos CT
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): -
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: -
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: Augusztus közepe óta nem volt lázam, de elõtte 2-3-4 hetente
Betegség lefolyása: 5 nap láz, hõemelkedéssel indult, felment 39-ig, majd elkezdett csökkenni, étvágy egyáltalán nem volt
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem, de majd szeretnék ;)
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: nem
Pszichiáter alkalmazása: nem
Optimista/pesszimista személyiség: pesszimista, inkább, bár a betegséghez optimistán állok, azt hiszem
Rendszeres sport: :/ :S pedig kéne
Családi háttér (fakultatív): elég beteges família
Hobby: Sorozatok, könyvek
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Kõrösi Géza
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): STRESSZ, idegesség

Kb. ennyit rólam ;)

Nincs jelen

 

#284 2009-10-01 20:50

Geo73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név: Geo73
E-mail cím:
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: Beteg
Diagnosztizált betegség: Colitis Ulcerosa, (lehet, hogy Crohn is, most kutatnak utána)
Nem: de igen, férfi
Kor: 36
Életkor a diagnosztizáláskor: 30
Magasság/súly: 181 cm/ 58 kg
Megelõzõ tünetek: gyomorfájdalom, hasmenés, izületi fájdalmak
Lakhely:
Munkakör/Leszázalékolt ...%: adminisztrátor-nyomdai elõkészítõ-mûtárgyfotós,
Iskolai végzettség: fõiskolai tanulmányok félbehagyva
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Salazopyrin, Salofalk 500mg, Salofalk Klyzma 4g, Klion, Ciprobay, Metypred (mellékhatások: Metypred: vizesedés, ezért szépen leépítettem, Salazopyrin, sok-sok anyajegy szerû pigmentfolt  )
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Metypred, azt hiszem ez is szteroid
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: vashiányos anémia
Vizsgálat, amiket elvégeztek: hasi ultrahang, irrigoscopia, colonoscopia, kismedencei CT, CT colonographia,   
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): egymás után két endoscopos tágítás vastagbél-szûkület miatt. Javított.
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: Novembertõl vszínüleg lesz átmenetileg sztóma.
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: Kezdetekben volt nagyon aktív, véres, nyákos széklettel, sokáig passzív, tavaly õsszel megint aktív, majd a tágításos mûtétek óta megint passzív. (kop-kop-kop.)
Betegség lefolyása: Gyomorgörcsök, hasmenés, már ez is bõven elég.
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: a tudomány mai állása szerint nem. :)
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: akupunktura, talpmasszázs
Pszichiáter alkalmazása: nem
Optimista/pesszimista személyiség: igyekszem optimista lenni.
Rendszeres sport:  Csak, mint Churchill
Családi háttér (fakultatív):
Hobby: fotózás, bár ez nem hobby, hanem munka, de annak jó :)
Kezelõorvos (fakultatív): dr.Petri Margit
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): stressz, túlvállalás

Szerkesztette: Geo73 (2009-10-01 21:02)

Nincs jelen

 

#285 2009-10-01 21:49

Kolibri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név: Kolibri
E-mail cím: kolibri-@freemail.hu
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: Beteg
Diagnosztizált betegség: Crohn
Nem: Nõ
Kor: 36
Életkor a diagnosztizáláskor: 20
Magasság/súly: 165 cm/ 48 kg
Megelõzõ tünetek: ,vashiány
Lakhely: Budapest, XVII. ker.
Munkakör/Leszázalékolt ...
Iskolai végzettség: Mezõgazdasági
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Medrol, Cifran, Pentasa,  (mellékhatások: hatása: gyorsabb szívverés,  térd fájdalmak, )
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Medrol
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek:
Vizsgálat, amiket elvégeztek: colonoscopia, kontrasztos CT és minden ami lehetséges
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): -????
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: -stoma
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: terhes voltam mikor ki alakult 4.hónaptól
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen
Pszichiáter alkalmazása: nem
Optimista/pesszimista személyiség: folyamatban
Rendszeres sport: hmm :S napi teendõk:)
Családi háttér (fakultatív): van 1-2 beteges a családban
Hobby: Sorozatok, kutyázás 1000-re
Kezelõorvos (fakultatív): Dr takáts Rita adjunktus
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): STRESSZ, idegesség

Nincs jelen

 

#286 2009-10-02 09:02

Peeter
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név: Peeter
E-mail cím: gpeeter[kukacka]gmail[ponty]com
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: beteg
Diagnosztizált betegség: crohn
Nem: férfi
Kor: 29
Életkor a diagnosztizáláskor: 23
Magasság/súly: 170 cm, jelenleg kb. 90 kg :((
Megelõzõ tünetek: jobb alhasi fájdalom, hasmenés, hányás, láz
Lakhely: Dunaújváros
Munkakör/Leszázalékolt ...%: buszsofõr :)
Iskolai végzettség: érettségi
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): -
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Medrol (jelenleg 8 mg, szerencsére elvileg már csak két hétig kell szedni), mellékhatásai: pattanások, erõsebben szõrösödés, álmatlanság, állandó csillapíthatatlan étvágy :S
Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: jobb alhasi fájdalom, hasmenés, hányás, láz
Vizsgálat, amiket elvégeztek: colonoscopia, gyomor-bél passage, CT-enterographia, hasi ultrahang
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): 2013 februárjában mûtöttek szûkülettel (még "olcsón" megúsztam - 10 cm vastagbél). Azóta (nagyjából) tünetmentes vagyok.
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nem, nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: a 2009-es diagnosztizáláskor egy rövid aktív szakasz, utána 2012 decemberig passzív, aztán jött a mûtét, onnantól megint "csend" (kopp, kopp).
Betegség lefolyása: -||-
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem :P
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: nem
Pszichiáter alkalmazása: nem (pedig lehet nem ártana)
Optimista/pesszimista személyiség: mikor ilyen, mikor olyan...
Rendszeres sport: netszörf :D, másra sajnos még nem vettem rá magam
Családi háttér (fakultatív): szülõkkel élek többé-kevésbé (most már inkább kevésbé)
Hobby: vezetés (motorozás), számítógép, fényképezés
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Fekete Ramóna (Dunaújvárosi Szent Panteleon Kórház)
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): nem tudom, de biztos a stressz (erre mindent rá lehet fogni).
http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic … 114#p55114

Szerkesztette: Peeter (2014-10-27 16:19)

Nincs jelen

 

#287 2009-10-11 16:20

Évica38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név: Évica38
E-mail cím: eva.batho28_kukac_freemail.hu
Diagnosztizált betegség: Crohn
Nem : nõ
Kor: 38
Életkor diagnosztizáláskor: 35(de már évekkel korábban is voltak problémáim)
Magasság/súly: 167/65
Megelõzõ tünetek:hasfájás ,puffadás,hasmenés, véres-nyákos széklet
Lakhely:Jász-Nagykun -Szolnok megye
Munkakör: közalkalmazott
Szedett gyógyszerek: Salofalk 500, vitaminok
Vizsgálatok: végbéltükrözés, több colonoscopia,
Betegség lefolyása: hasi görcsök, hasmenés,
FÕ AZ OPTIMIZMUS!
Családi háttér: férjezett, 1 gyönyörû és nagyon okos 10 éves leányzó
Hobby: erre van a legkevesebb idõm,de az olvasás és az internet
Kezelõorvos :Dr. Gáll János (Jászberény)
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk:stressz, idegesség, vírusos megbetegedések,

Szerkesztette: Évica38 (2009-11-06 16:19)

Nincs jelen

 

#288 2009-10-11 21:15

zsazsazsebi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok! Én sem mutatkoztam be ,most pótolom .

zsazsazsebi vagyok 53 éves crohn beteg szükületes . 4éve diagnoztizálták a betegségem egy nyombélperforáció után. 1985 nyilvántartott fekélybeteg voltam ,volt  bélvérzésem ,perforációm ,szükületem ,és most mütétre várok  tüneteim ,hányás hasmenés mióta az eszemet tudom . 33és fél évet dolgoztam igy 2 évig 67% rokkant voltam ,most várom a döntést nem tudom meghagynak e ebben a státuszban ?gyógyszereim controloc ,medrol .budenofalk ,imurán medrol calcichewd3. optimista vagyok ,várom hogy valaki megváltsa a fájdalmaimat . Kezelõ orvosom Dr Lakatos Pétr László  sote

Nincs jelen

 

#289 2009-10-12 13:11

szabozsb
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok! Pótlom én is a bemutatkozást!

Levelezési név: Zsuzsi

E-mail cím: szabozsb@gmail.com

Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: nincs, egyedüli vagyok a családban

Diagnosztizált betegség: Crohn

Nem: nõ

Kor: 1985-ös vagyok

Életkor a diagnosztizáláskor: 22

Magasság/súly: 166/69

Megelõzõ tünetek: fogyás, hasmenés, láz, hányás, hasfájás

Lakhely: Budapest, Budapest de csodás

Munkakör/Leszázalékolt ...%: pénzügy számvitel tanácsadó (szoftwerfejlesztõ cégnél)

Iskolai végzettség: fõiskola

Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Pentasa, nincs mellékhatás, jeee!

Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): -

Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: fogyás, hasmenés, láz, hányás, hasfájás

Vizsgálat, amiket elvégeztek: kontrasztanyag betöltéses CT (fistulán keresztül), ultrahang, colonoszkópia, CT colonographia
                              
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): 3 db. (1.vakbél, 2.hasüregi tályog, ezek egyik sem javított a problémán, itt
még csak találgattak, hogy mi lehet a bajom (mondhatni feleslegesen szabdaltak) majd 3. -25 cm vékonybél, ami megjavítta a
problémát határozottan :))

Volt/van-e sipoly vagy sztóma: sipoly volt, a második mûtét után elkezdett a sebbõl folyni a cucc. Ez kb. másfél hónapig állt
fenn, a harmadik mûtét után eltûnt.

Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: 17 éves koromban jött elõ elõször, akkor tartott egy fél évig, de akkor még nem tudtam
hogy ez Crohn, utána csak egyszerûen fájt a hasam évekig, de nem tulajdonítottam neki jelentõséget. Majd 22 éves koromban jött elõ
megint egy fél évig, akkor voltak a mûtétek. Azóta tünetmentes vagyok és az is maradok :)

Betegség lefolyása: fellángolás 2007 szeptember, 2 hónap szenvedés, majd november 1. mûtét, 8 nap múlva 2. mûtét, majd 2 hónapig
lábadozás, találgatás miért nem jövök helyre, majd Crohn diagnosztizálás, és 2008. februárban az utolsó mûtét.

Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem

Próbálkozott-e alternatív orvoslással: yóga, diéta, és néha beszélek a beleimhez :)

Pszichiáter alkalmazása: nem

Optimista/pesszimista személyiség: optimista

Rendszeres sport: úszás, jóga, futás

Családi háttér (fakultatív): szülõk elváltak. Akkor jött ki elõször rajtam a nyavalya

Hobby: olvasás, zenehallgatás, túrázás

Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Banai János

Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): egyértelmûen a stressz (nálam), az önmarcangolás, a cigi+idegesség,
a depressziózás, az önostorozás, lelki bajok

Nincs jelen

 

#290 2009-10-20 15:02

anyucim
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név:anyucim
E-mail cím: kakasdomb@gmail.com
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: -
Diagnosztizált betegség: colitis
Nem: nõ
Kor: 42
Életkor a diagnosztizáláskor: 26
Magasság/súly: 160/55-60
Megelõzõ tünetek: -
Lakhely: Bp.
Munkakör/Leszázalékolt .67..%:
Iskolai végzettség: középfok
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): minden, amit erre felírható
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Budenoizzzé, Medrol: remegés, hajhullás, vízmegtartás, és hát a HÍZÁS
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: jó kezekbe kerültem, azonnal tudták mi a baj
Vizsgálat, amiket elvégeztek: rögtön colon
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):  sok-sok polip, így hát tervezik
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: -
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: 1 év aktív 2-3 év passzív
Betegség lefolyása: szörnyû, rettenet!
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem, a köztes idõszakra esett!
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen
Pszichiáter alkalmazása:igen
Optimista/pesszimista személyiség:  borulátó vagyok általában sajna, de dolgozom a változáson...
Rendszeres sport: pénzkeresés, ha colicsajszi hagyja... és ha munka is van :-(
Családi háttér (fakultatív): nem túl biztos támasz
Hobby: szotyolázok
Kezelõorvos (fakultatív): De. Hegede Gábor nagyon édi! (Péterffy)
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): ha nem fogadok szót magamnak...

Szerkesztette: anyucim (2009-11-18 12:43)

Nincs jelen

 

#291 2009-10-26 12:14

Tinga
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név:Tinga
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: Én vagyok
Diagnosztizált betegség: IBS
Nem: nõ
Kor: 23
Életkor a diagnosztizáláskor: 19
Magasság/súly: 175 cm-56 kg
Megelõzõ tünetek: hasmenés,nyákos hasmenés,hasgörcsök
Lakhely: vidék
Munkakör/Leszázalékolt :ninics
Iskolai végzettség: középfok
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): alkalmanként hasfogó
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): nem volt
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: hasmenés,görcsök,ájulás,gyengeség
Vizsgálat, amiket elvégeztek: vér-vuzelet,ultrahang stb,ami ilyenkor szokásos
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):  nem volt
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: nagyon össze-vissza
Betegség lefolyása: ROSSZ
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen,szinte mindennel ami elérhetõ volt.
Pszichiáter alkalmazása:nem
Optimista/pesszimista személyiség: ha minden jól megy,akkor nagyon optimista,ha rosszul vagyok,akkor pesszimista.
Rendszeres sport:nincs,pedig kellene
Családi háttér (fakultatív): férjem
Hobby: olvasás,net,barátok
Kezelõorvos (fakultatív): még nem találtam meg az "igazit" :D
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): stressz

Nincs jelen

 

#292 2009-10-31 17:26

Katt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

A legfontosabb infók rólam:
(nem teljesen "szabályosan", az ûrlap szerint, de azért igyekeztem mindenre válaszolni)
Nõ (párkapcsolatban)
Most Pesten lakom, amúgy tatai vagyok
Végzettségemet tekintve pszichológus, jelenleg HR-ben dolgozom
Diagnózis (életkor): crohn, amit kb 2 éve, 26 éves koromban diagnosztizáltak (szóval most 28 vagyok :))
Megelõzõ tünetek: elsõsorban hasmenés (véres-nyákos), hasfájás görcsökkel, fogyás, étvágytalanság, állandó fáradtság
Magasság kb 164, a súlyom 45-60 között ingadozik, ideális esetben 55.
Szedett gyógyszerek: eleinte Pentasa, ha nagyon muszáj Medrol(+Kálium, Refluxon/Controloc), most csak Salofalk, önszorgalomból probiotikumok, vitaminok, folsav
Szteroid mellékhatások voltak bõven (miután abbahagytam) folyamatos fejfájás, lehangoltság, ingerlékenység, hajhullás, izületi fájdalom, hõhullámok, holdvilágarc…
Vizsgálatok: CT, ultrahang, colonoscopia (altatásban)
Eddig 2 aktív szakaszon vagyok túl: az elsõ kb 2 hónapig tartott, 1 évre rá szintén kb 3 hónapos szenvedés, a kettõ között teljesen tünetmentes idõszak.
Mûtét, sipoly, sztóma, gyerek NEM
Homeopátiás gyógyszerekkel próbálkoztam, ami nem vált be.
Pszichiáter ne, pszichológus hivatalból igen, de nem kifejezetten a betegséggel kapcsolatban, hanem önismeret és általános „rendrakás” céljából. Egyébként tervezem, ha eluralkodik rajtam a betegségtudat, amivel nem tudok mit kezdeni, akkor kérek célzott segítséget.
Sport: a legutóbbi kórházi kiruccanásom után jártam gyógytornára, hogy a sok fekvés után újra megerõsödjek. Pár hete hagytam abba, és nagyon érzem a hiányát, ezért a terveim szerint itthon folytatom. (Régen nagyon aktívan és intenzíven sportoltam, de évek óta semmit)
A tatabányai kórházban kezdtem a pályafutásomat, most a MÁV-ba járok Czeglédi Zsófiához
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk: egészen biztosan a stressz

Nincs jelen

 

#293 2009-11-01 16:21

ditke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési cím:ditke
                    E-mail cím:varcaalex_kukac_vipmail.hu
                    Beteg/szülõ/hozzátartozó:anyám és én
                    Diagnosztizált betegség:colitis ulcerosa
                    Nem:nõ
                    Kor:57
                    Életkor a diagnosztizáláskor:27
                    Magasság/súly:163cm 48kg
                    Megelözõ tünetek:véres széklet,hasfájás,hányinger,étvágytalanság
                    Lakhely:vidék
                    Munkakör.67  ...%véglegesítve
                    Iskolai végzettség:középiskola
                    Szedett gyógyszerek(mellékhatásaik):szteroidok,felpuffadt arc végtagok,hajhullás
                    Diagnosztizálást megelözõ tünetek:véres ,gyakori széklet
                    Vizsgálat amiket végeztek:colonoscopia,rectoscopia
                    Mûtét tipusa,száma javított-e a problémán):nem volt mûtét
                    Volt ven-e sipoly vagy sztóma:nincs
                    Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:közel 15 évig aktív volt,mostanában van remisszió
                    Betegség lefolyása:véres gyakori széklet,hõemelkedés,fogyás,hányinger,elesettség
                    Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:nem ,voltak már gyermekeim
                    Próbálkozott-e alternatív orvoslással:nem
                    Pszichiáter alkalmazása:nem
                    Optimista/pesszimista személyiség:változó
                    Renszeres sport:kellene de számomra fárasztó,séta
                    Családi háttér(fakultatív):Házas
                    Hobby:elfoglalom magam
                    Kezelõorvos:Dr Lakatos László aki nagyon hiányzik,jelenleg Dr Komáromi Erzsébet
                    Aktív szakaszt kiváltó tényezõk(szerinte) jöhet spontán is

Nincs jelen

 

#294 2009-11-01 17:07

ditke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Emil cím:vargaalex_kukac_vipmail.hu

Nincs jelen

 

#295 2009-11-05 21:10

katica80
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok! Ma kapcsolódtam be a közösségi éltbe,gondoltam én is kitöltöm a kérdõívet.
                           
                    E-mail cím:katalin.ujj kukac gmail.com         
                    Beteg/szülõ/hozzátartozó:a beteg párom és én
                    Diagnosztizált betegség:cronh
                    Nem:nõ
                    Kor:29
                    Életkor a diagnosztizáláskor:29
                    Magasság/súly:163cm 59kg
                    Megelözõ tünetek:,hasfájás,hányinger,hányás (hetekig) étvágytalanság,epemûtét
                    Lakhely:Tokaj
                    Munkakör: szakács
                    Iskolai végzettség:középiskola
                    Szedett gyógyszerek(mellékhatásaik):annyira sokféle gyógyszert és infúziót kaptam,hogy

                    fel   sem         tudom sorolni,mindezekhez társult az allergiától a hajhullásig szinte minden..
                   Diagnosztizálást megelözõ tünetek: ,gyakori széklet,hányás hányinger, sok-sok
                            fájdalom,fogyás,hasnyálmirigy gyulladás,vashiány anémia
                    Vizsgálat amiket végeztek:colonoscopia,gastroskópia,passage,ct,sok-sok
                           vérvétel,urológia,nõgyógyászat
                    Mûtét tipusa,száma javított-e a problémán):nem volt mûtét
                    Volt ven-e sipoly vagy sztóma:nincs
                    Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:amióta gondom van,az 4,5 hónapja
                    (valahogy nem akar békén hagyni)
                    Betegség lefolyása:gyakori széklet,hõemelkedés,fogyás,hányinger,hányás elesettség
                    Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:nem
                    Próbálkozott-e alternatív orvoslással:nem
                    Pszichiáter alkalmazása:nem
                    Optimista/pesszimista személyiség:változó
                    Renszeres sport:kellene de számomra fárasztó,séta
                    Családi háttér(fakultatív):élettársi
                    Hobby:elfoglalom magam
                    Kezelõorvos:Dr. Ágoston Sándor
                    Aktív szakaszt kiváltó tényezõk(szerinte):nem tudom,mert még nem vagyok túl az elsõ "fellángoláson"
Dióhéjban ennyi. :) Üdvözlök mindenkit!

Nincs jelen

 

#296 2009-11-11 21:34

konda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Levelezési név: Konda
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: Én vagyok
Diagnosztizált betegség: Colitis ulcarosa
Nem: Férfi
Kor: 26
Életkor a diagnosztizáláskor: 23
Magasság/súly: 176 cm-68 kg
Megelõzõ tünetek: hasmenés,hasfájás,,hasgörcsök, késõbb véres széklet
Lakhely: vidék
Munkakör/Leszázalékolt :nincs
Iskolai végzettség: középfok, fõsuli: folyamatban
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): Medrol (kb.1 hónapig), Salofalk (kb 7-8 hónapig), korházi kezelés alatt (kb 1 hét) gyenge idegnyugtatók
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Medrol
Diagnosztizálást megelõzõ tünetek: hasmenés,görcsök, hasi fájdalom,gyengeség
Vizsgálat, amiket elvégeztek: vér-vizelet, széklet minta, baktérium tenyészet, tükrözés
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):  2 évvel késõbb vakbelemet kiszedték
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: kb 1 éve inaktív (nincs tünet)
Betegség lefolyása: Jó
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen, inkább mostanában: búzafülé, Procain ultimate 9
Pszichiáter alkalmazása:nem
Kineziológus: Igen, mostanában. (nagyon jó)
Optimista/pesszimista személyiség: ha minden jól megy,akkor nagyon optimista,ha rosszul menne az ügyeim akkor pesszimista. Mostanában inkább optimista
Rendszeres sport: Rendszeres, imádom.
Családi háttér (fakultatív): Nem vagyok kapcsolatban.
Hobby: Sport,net, ismerkedés, barátok
Kezelõorvos (fakultatív): Dr. Parzen fõorvos
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): stressz, önelfogadási probléma.   :)

Nincs jelen

 

#297 2009-11-12 01:31

Sulesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!
Levelezési név: sulesz
E-mail cím:sch1@citromail.hu
Diagnosztizált betegség: proctitis ulcerosa
Nem:férfi
KOR:31
Életkor diagnosztizáláskor:29
Magasság/súly:175 cm 74 kg
Megelõzõ tünetek:hasmenés,véres nyákos ürítés
Lakhely :Szerencs
Iskolai végzettség:középiskola
Munkahely: jelenleg biztonsági õr
Szedett gyógyszerek: salofalk 500 mg, xalazin kúp. különös mellékhatást nem észleltem
Szteroidokat még nem szedtem
Diagnosztizálást megelõzõen napi 5-6 véres nyákos hasmenés
Vizsgálatok:vastagbéltükrözés
Mûtét sipoly nem volt
Aktív szakaszom: a spinter gyûrû felett 5-10 cm-rel
Betegség lefolyása:Fentrõl lefelé
Alternatív orvoslás: Vadsóskamag ill. pásztortáska teafõzetet kortyolgatok
Nem tudom hogy mi vagyok,de azt tudom,hogy menstruálok…
Rendszeres sport: Rendszeresen nézem a tv-ben a K1-et és a ketrecharcot
Családi háttér: Élettársi viszonyban vagyok a barátnõmmel.
Hobby: internet zene
Kezelõorvos: Újszászy László professzor
mi váltja ki az aktív szakaszt? Lehet hogy én.

Szerkesztette: Sulesz (2009-11-13 00:11)

Nincs jelen

 

#298 2009-11-15 18:39

zsofi87
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

hello :)

Levelezési név: zsofi87
E-mail cím:
Beteg/ Szülõ/ hozzátartozó: egyedül nekem van ez a nyavalyám a családban
Diagnosztizált betegség: Crohn,
2009 aug: trombózis (Crohn és egyéb miatt), 2009 aug vége: nagyon durva bélvérzés, valószínûleg a Syncumar (vérhigitó) miatt, vért is kaptam
Nem: nõ
Kor: 22
Életkor a diagnosztizáláskor: 22
Magasság/súly: 165/56 (aug óta tartom)
Megelõzõ tünetek: bõrtünetek (kórház is volt miatta, sok okos a sote bõrklinikán nem tudott velem mit kezdeni)
Lakhely: Budapest
Munkakör/Leszázalékolt ...%: egyetemista, most nem dolgozom mellette
Iskolai végzettség: egyetem folyamatban

Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): jelenleg 3x2 Pentasa, Folsav, Vas, Imuran hamarosan újra, elötte Salofalk (borzalmas volt), Budenofalkból már az elsõt kihánytam
lázkor kaptam antibiotikumokat, Klion, Cyproby, Supplin, Cifran, Normix... (talán mást nem)
Alkalmazott szteroidok(mellékhatásaik): Medrol kb 3 hétig, eleinte infuzióban, mellé Kálium és savlekötõ

Dagnosztizálást megelõzõ tünetek: 2008 dec-tõl mindig kiújuló bõrtünetek (Dalacin mellett elmúltak), teljes kivizsgálás után nagy nehezen eljutottam a gasztrodokihoz, de semmi bajom nem volt akkoriban és a gyógyszert sem szedtem. 2009 jún vége-júl, vizsgák (hasmenés, görcsök) és nyaralás (semmi bajom, össze ettem mindent) után eszméletlen hasgörcsök, hányás, aztán becsatlakozott a hasmenés, eleinte csak hõemelkedés, egy idõ után pedig már folyamatosan 39 fokos láz vagy 1,5 hétig. a mostaniig 7 év alatt egyszer sem volt lázam és egy mandulamûtéten meg egy csúnya felfázáson (15évesen, ekkor kórház és 38,5 láz) soha semmi bajom nem volt, lábon kihordós náthák max 1-2 nap lázzal gyerekként, késõbb még hõemelkedés sem nagyon ugyanilyen vírus/baci/megfázás/légcsõhurutkor.
a hányás, étvágytalanság, hasmenés miatt fogytam vagy 10 kg-ot rövid idõ alatt nyáron

Vizsgálat, amiket elvégeztek: 2009. márc gyomor és vastagbéltükrözés (sote, gyomor közben majdnem megfulladtam, vastagbélhez kábítást kértem) most nyáron kórház (2009 aug), ekkor: ultrahang 2x, CT (az ereket nézték elsõsorban a trombózis miatt) gyomortükrözés a vérzés után, 2009 okt ultrahang, 2009 nov CT

Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán): -
Volt/van-e sipoly vagy sztóma: -
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: 2008 dec óta bõrtünetek (néha sok, néha semmi), emésztõrendszeri tünet semmi. 2009 jún vizsagidõszak végére hasmenés és görcsök, 2009 júl-aug aktív, szteroid kúra óta elvileg nyugalomban van a bestia
Betegség lefolyása: a fentebbi tapasztalatok
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: nem
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: igen, homeopátia, akkortájt semmi bajom nem volt
Béres csepp: rengteg bõrtünet (utólag visszagondolva), Aloe 2008 õszén, de nem tudom mennyi szerepe volt és miben, elképzelhetõ h segített és azért a bõrtünet volt az elsõ jel, nem tudom
Pszichiáter alkalmazása: nem
Optimista/pesszimista személyiség: változó, hangulatfüggõ :)
Rendszeres sport: trombózis miatt nem, de hamarosan úszni mehetek
Hobby: bulizás sajnos sztornó mostanság, könyv, barátok, film, nyelvtanulás
alapvetõen imádok jönni menni és emberek közt lenni, de most sokszor jól esik visszahúzódni a nyugiba
Kezelõorvos (fakultatív): Prof Banai, Dr. Tolmácsi, most Dr. Czeglédi volt

Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):
STRESSZ!!! eléggé túlhajtottam magam 2-3 évig és nem igazán pihentem, mindent egyszerre akartam. Mire kifáradtam és befordultam jött az elsõ felvonás a bõrtünetekkel. Utána kicsit visszavettem, 2009 tavasszal kifejezetten tökéletesen voltam mindenhogyan. A vizsgaidõszak magáért beszél, közben megint dolgoztam (én marha...), a végére már egyre rosszabbul voltam. Közvetlen utána a nyaraláskor tökéletesen voltam megint, utána pedig anyukámon egy elég durva mûtétet hajtottak végre, ami miatt szó szerint beteg lettem, mielõtt befeküdt a kórházba azelõtt lettem lázas. (az õ baja 2009 húsvét óta húzódott és a vizsgáimkor derült ki h tutira mûteni kell, ami elég kockázatos volt). A trombózisom valószínûleg a durván aktív Crohn, cigi, fogamzásgátló és sok fekvés (mondom, nyüzsi vagyok amugy :)) miatt alakult ki, a vérzésem pedig a vérhigitó gyógyszer miatt. 10-es volt az alvadásszintem aznap reggel, amikor elkezdett ömleni belõlem a vér, azóta Clexane-nal lövöm magam napi 2x. Kaptam 4deci plazmát és 4 deci piros vért is a 4. vérzés után.

Jelenleg elég jól érzem magam testileg, lelkileg hullámzó, fõleg amiatt, hogy kénytelen voltam végre suliba is menni, némely emberek reakcióitól pedig egyenesen rosszul vagyok, szóval már inkább nem mondok semmit senkinek. Szeptemberben kénytelen voltam szigorlatozni, akkor a vérveszteség miatt még a szám is fehér volt kb, tehát lerítt rólam, hogy valami nagyon nem ok. Azóta már jobb a színem és nem is vagyok gyengusz, de a kis lelkem még eléggé a történtek hatása alatt van. Bár úgy vagyok vele, hogy minden okoskodó idiótának üzenem, hogy csinálja utánam :)))
Alapvetõen pedig nem látszik kívülrõl rajtam, hogy min mentem keresztül és már beszélni sem szeretek róla.

Nincs jelen

 

#299 2009-11-17 10:41

Zolee25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok
Gongoltam nekem is itt az ideje.

Levelezési név:norton21
E-mail cím:norton21@freemail.hu
Diagnosztizált betegség:Folyamatban....
Nem:Férfi
Kor:25
Életkor a diagnosztizáláskor:Remélem 25
Magasság/súly:168/53
Megelõzõ tünetek:Állandó gyomortáji alhasi fájdalom,székrekedés,nyákos lágy széklet,mellkasfájdalom
Lakhely:Veszprém
Iskolai végzettség:Szakmunkásképzõ
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik):Eddig Pantoprazol,Quamatel,Meteospasmyl
Vizsgálat, amiket elvégeztek:Hasi UH,Gyomortükrözés
Mûtét (típusa, száma, javított-e a problémán):Nem volt remélem nem is lesz...
Volt/van-e sipoly vagy sztóma:Nincs
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje:3 honapja aktiv
Betegség lefolyása:Szinte folyamatosnak mondható
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt:Remélem nem :)
Próbálkozott-e alternatív orvoslással:Nem
Pszichiáter alkalmazása:Nem
Optimista/pesszimista személyiség:pesszimista
Rendszeres sport:Nem
Hobby:Internet,Rajzolás,Zene,és még sokminden ha a betegségem engedné :(
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted):Ha tudnám igen jo lenne nekem

Szerkesztette: Zolee25 (2009-12-02 11:07)

Nincs jelen

 

#300 2009-11-18 13:52

Tiara
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Ki-kicsoda

Sziasztok!
Bocsi, nem vettem észre hogy ilyen is van.
Illik nekem is bemutatkoznom

Levelezési név: Tiara
Diagnosztizált betegség: colitis ulcerosa
Nem: csajszi
Kor: 25
Életkor a diagnosztizáláskor: 25
Magasság/súly: kb: 165/55 (amióta jobban vagyok. Elõtte 50 alig)
Megelõzõ tünetek: minden tipikusnak mondható: hasmenés, görcsök, fogyás, fáradtság...
Lakhely: Budapest
Iskolai végzettség: fõiskola
Szedett gyógyszerek (mellékhatásaik): salzopyrin, maltofer fol (továbbra is hulla fáradt vagyok - lehet álomkóros is vagyok- plusz hullik a hajam-az viszont nem kicsit)
Aktív és passzív szakaszok váltakozási ideje: amióta diagnosztizáltak és kezelnek nem volt kifejezetten aktív, de azért még nincs rendben minden
Betegség lefolyása: azt hiszem 2008 decembertõl figyeltem fel arra, hogy olyan régóta van hasmenésem, hogy már nem is emlékszem mikor kezdõdött. Aztán ahányszor csak rám tört a nyavalyafrász (hasmenés minden mennyiségben és formában) azaz amikor fellángoltam, akkor kiiktattam valamit az étrendembõl (mert ételallergiára gyanakodtam), kicsit jobban lettem, és minden kezdõdött elölrõl. Végül már csak lekváros zsemlét ettem- fogytam-fogytam. Mielõtt teljesen elfogytam volna dokihoz mentem... (2009 agusztusában)
Hordott-e ki gyermeket a betegség ideje alatt: még nem, de bent van az 5 éves tervemben :)
Próbálkozott-e alternatív orvoslással: még nem, de érdekel ha hatásos és nem csak a pénzt viszi
Optimista/pesszimista személyiség: én leszek az elsõ aki véglegesen meggyógyul :cool:
Rendszeres sport: 2.hónapja járok hetente 3X2 órát konditerembe (cardió, erõsítés, aerobic)
Családi háttér (fakultatív):van egy türelmes, kitartó párom (love)
obby: kutya, állatok (állatkert látogatás), mozi, dvd, könyv, koncert/zene, és újként a kondi terem látogatása (de nem mint a mozit, csinálom is)
Kezelõorvos (fakultatív): keresek újat
Aktív szakaszt kiváltó tényezõk (szerinted): még nem tapasztaltam ki, de a tejtermékek nem tettek jót (mondjuk ezzel nem mondtam újat)

Pár kérdést kihagytam. Azokra nincs válaszom.
Üdv mindenkinek

Szerkesztette: Tiara (2010-01-14 15:10)

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB