#501 2008-02-29 15:52

Pez
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Üdv mindenkinek!

Most találtam rá erre a helyre egész jó megvan mit fogok olvasni az elkövetkezõ hetekben. Kis info miért is írok:

20 éves srác vagyok, 2000 óta vok crohn-os(legalábbis ekkor fedezték fel) 2003-ban volt mûtétem(60cm minusz) elõször egy majd rögtön rá 2 és végül egy befejezõ negyedik közben persze végig kórházban kábé 4 hónapig. Elég szar volt, de azóta jól voltam mostanáig. Volak ilyen görcseim 2 napig, el is néztem a dokihoz, hogy mégis mi van, aztán tükrözés, ct, uh, majd azt mondja h 15cm -es szakasz begyulladt és lehet tályog is van, de ennek ellent mondd,h nem vagyok lázas meg a vérképem is jó. Most jó sok gyógyszert felírt és az mondja reméli ez majd leviszi a gyulladást. Én meg itthon ülök  aztán be vagyok szarva, hogy már megint kés alá kerülhetek. Azt írta zárójelentésbe rostmentes diéta, azt se tudom mit ne egyek egyelõre a rizsen meg krumplin kívül nem is merek nagyon enni semmit.

Szerintetek megúszom nyírbálás nélkül?

Nincs jelen

 

#502 2008-02-29 15:59

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Pez üdv a csapatban! Ne légy beszarva a rizs az jó szerintem tápszert szerezzél be s azt nyomasd!

Nincs jelen

 

#503 2008-02-29 16:22

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Vagy lehet hogy pont a rizs meg a krumpli ami nem jó:) (akinek a vastagbele érintett, vagy colitises annak fõleg - olyan gázosodás/nyákot tud csinálni....).

Nincs jelen

 

#504 2008-02-29 18:17

tunde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Probáltátok a fõtt rizst darálva? Néha ha elbírjuk csak így adom Csongornak és akkor nincs nyák meg stb. , meg így könnyebb emészteni is ! Csirkemellel összedarálva  finom húsgombócokat lehet sütni. A fûszerezés nekünk csak só , de aki bírja pici hagyma meg bors ízletesebbé teszi !

Nincs jelen

 

#505 2008-02-29 18:35

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!Nekem 2003-ba diagnosztizálták a Colitis Ulcerozát és tavaj kb.szeptemberig nem vol különösebb problémám vele szedtem-nem szedtem a gyogyszert(mikor hogy)nem is jártam vizsgálatokra ha probléma volt megoldottam a dolgot!Igaz sokat segitett Kristály gomba!De bedöglött!Azóta átestem egy sipolymütéten ahol jól megijesztettek és komolyra vettem a figurát!Ma voltam vastagbél tükrözésen(végre mert kinlodtam nagyon)és miderült ki!?Nem Colitus Ulcerozám van hanem Crohn beteg vagyok sajna ez gázosabb dolog mint az elözö!De együtt kel vele élni!Remélem az orvostudomány mihamarabb talál rá megoldást!
Pez:neked üzenem:tej,füszeres,puffaszto dolgok(bab stb.ja és olyan zöldség ami k-betüvel kezdödik,pl:káposzta)rostos dolgok,szánsavas italok,alkohol,cigi ez mind nem szabad!!!!!
Nekem is nehéz mert élbõl innyenc evõ vagyok!
Ui.:Szerezz be kristály bombát nagyon tudom ajánlani!!!Lehet ha azt iszod akkor meguszod!!
<moderated - nem nonprofit link>
Itt ha segitséget kérsz elvileg kapsz én is ide irtam le a problémám és segitett egy olvasó küldött nekem Kristály gombát!
Gyogyulást kivánok!

Nincs jelen

 

#506 2008-02-29 23:19

sleancias
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok! Nem véletlenül ide írok, én is most vagyok itt elõször... És nem véletlenül kerestem fel most ezt a forumot. Nálam azt mondták pár évvel ezelött mikor még az izületeimmel kezelgettek (mert elõször azok voltak vackok) hogy azok a gyógyszerek vágták tönkre a pocim amiket arra szedtem... És itt jön a poén: az izületi bajom, amire azt mondták hogy életem végéig gyógyszerezni kell, tökre eltünt. (... ezt most lekopogom...) Helyette kaptam ezt a drága colitis ulcerosát... 20 éves vagyok, és nem akarom és nem fogom elfogadni azt a tényt hogy én már most gyógyszereket szedjek életem végéig. Azt mondták hogy az izületemmel az állapotomat csak szinten tudják tartani, de meggyógyulni soha nem fogok. Azóta köszönik jól vannak! Szóval én bármire nyitott vagyok csak negativ véleményekre nem... Most lépek és végig nézegetem a többi topikot is hátha találok vmit...

Nincs jelen

 

#507 2008-02-29 23:32

Norby1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sleancias jobban teszed ha elfogadod a tényeket. Szerintem mindannyian így voltunk.Én sem akartam hinni az orvosnak hogy sosem fogok meggyógyulni, de elfog jönni az idõ mikor te is belátod majd, de a gyógyszereket szedd mert csak rosszabb lesz.

Nincs jelen

 

#508 2008-03-01 08:10

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Sleancias:üdv közöttünk.:D
Nem kell negatív vélemény,oké.Sajna el kell fogadni és együttélni vele,ez van.
Jelen pillanatban még nem gyógyítható,de ki tudja mit hoz a holnap.:D
Gyere sûrün,beszélgess chaten velünk és meglátod hogy vidáman is lehet élni a kis sz@rossal  a pocinkban.:D:D:D
Mikor megtudtam én is padlót fogtam,azóta viszont a kedves fórumosoknak köszönhetõen egy igencsak dilis és vidám csaj lettem.:D:D:D
Nem feladni,ez a lényeg!:D

Nincs jelen

 

#509 2008-03-01 09:57

Pez
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

sugi:

mi ez a kristálygomba??

Nincs jelen

 

#510 2008-03-02 10:12

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Sleancias!
Üdv a sorainkban. Csatlakozom az elõttem szólókhoz, kiegészítve a saját tapasztalatommal. Tényleg kell szedni a gyógyszert, de velük együtt, élhetõ életet lehet élni. Elkeseredésemben én is többször abbahagytam, alternatív gyógyítóknak hittem. Az állapotom rosszabbodott. Sikerült megtalálnom azt a belgyógyászt, aki a lelkemre is tekintettel volt és van. Így már több, mint 10 éve tünetmentesen élek. A pocimban a kis genyával, ahogy roortól olvastam valahol. Keressed meg a megfelelõ orvost és szép lehet az életed. Nekem az, pedig 26. éve élek a cu-val.
A  Fórum a pozitív gondolokodáshoz nagy segítség. Az én idõmben egyedül féltem és szorongtam, most ezt társakkal teheted és akkor már nem is félsz és szorongsz (annyira).
Kérdéseidre szívesen válaszolok, válaszolunk, de érdemes olvasni is.
Szeretettel üdvözöllek a csapatban: Ánya

Nincs jelen

 

#511 2008-03-03 10:31

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Sleancias!
Én hiszem azt, h a mi betegségünk a mai alkalmazott orvostudomány által valóban nem gyógyitható. Azaz õk nem ismerik az okát persze megszûntetni sem tudják azt. Én meggyõzõdésem az, h a mai modern életmódunk miatt állandósul ez a betegségünk. A mottómból is láthatod, h a táplálkozás az a legfontosabb tényezõ (szerintem). Én már 2.5 éve jól vagyok egy-két diszkomfort érzésektõl eltekintve (ezeket is magam okozom magamnak, mert elcsábulok egy-két nyalánkságnak).
Ne hidd el az orvostudománynak azt, h ez gyógyithatatlan. Viszont nagyon fontos az orvosokkal való kapcsolat, ellenõrzés, kórházi ellátás amikor szükséges, mert bizony elfajulhat a dolog addig, amikor igen is szükséges az akut beavatkozás részükrõl.

Nincs jelen

 

#512 2008-03-03 10:37

Ottó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

egy kis hozzátétel: a gyógyszerszedés tekintetében én megpróbálok óvatos lenni. Most csak pentasat szedek. Sok gyógyszert én nem tolerálok (imuran) volt amikor azt mondtam az orvosomnak, hogy azt nem vagyok tovább hajlandó szedni (ez a medrol volt), nem bántam meg azóta sem. Az egyik gyógyszer aminek a mellékhatásai, mind-mind súlyos betegségek is lehetnek (cukorbetegség, szürkehályog, csontritkulás, hasnyálmiriggyulladás)
Ennek ellenére ne azt vedd ki a mondandómból, h azt tanácsolom, h sosem szedj szteroidot. Mert lehet, h adott esetben az a kisebb rossz...

Nincs jelen

 

#513 2008-03-04 07:25

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Pez!
A kirstálygomba egy olyan anyag ami olyan mint egy keményebb zselé.Kristájos fehéres szinü.Ebbõk a gombából italt kell csinálni.Hasonlit az íze a limonádéhoz.Én 4 liter vizhez teszek 10 ek.cukrot,10 szem mazsolát es fél citromot megkavarom és teszek 10 ek. kristálygombát bele.3-4 nap mulva kell leszürni,és lehet ujra csinálni,a gomba szaporodik igy akár te is tudod tovább adni ismeröseidnek.Nagyon jó hatással van a bélrenszerre nekem bevált.Szerintem megér egy probát!!!
Az igaz ,hogy a hatás nem azonnali minimum kb.1-2 hét kell,hogy az ember érzékeljen változást.Függ az állapottol is!
Egy fontos dolog:csak müanyaggal lehet hozzáérni a gombához!!
Ha többet szeretnél tudni a gombáról beirod a keresöbe és ott mindent megtudhadsz róla pontosabban!
Az elején még én is megkérdõjeleztem,de ma már tapasztalatból tudom,hogy jó!
GYOGYULÁST KIVÁNOK NEKED!

Nincs jelen

 

#514 2008-03-04 07:39

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia pez!

Még annyit irnék,hogy a gyogyszeres kezelést konkrétan nem helyetesiti(de csökkenthetõ a gyogyszer adag)
A folytonos orvosi vizsgálat is kell.
Men szabad lazán venni ha jobban leszel,ugyan ugy oda kell figyelni!!!!

Nincs jelen

 

#515 2008-03-04 10:11

FedUp
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
27 évesen, lassan négy éves kálváriát követõen - amiben volt mindenféle diagnózis és találgatás, salmonella, candida, kontaminált vékonybélszindróma, ibs, laktózintolerancia, hasnyálmirigy zavar, csak éppen az alkalmazott terápiák és ötmillió gyógyszer, homeopátiás készítmény, kineziológia, kínai orvos, talpmasszázs, egy év abszolút szénhidrátmentes diéta stb. hatására nem múlt el a kezdetben csak reggeli, délelõtti, majd mostanában egész napra elhúzódó, (nem hasmenéses), a mindennapi életemet kinyíró, a lakásba börtönzõ wc-látogatás- tegnap altatásos tükrözéssel colitis ulcerosát diagnosztizáltak nálam.
Nagyon magam alatt vagyok, nem tudom, mit csináljak ezek után, legfõképp azért is vagyok elkeseredve, mert 2X2 Salazopyrin mellett -ami egyelõre szintén nem hat- Salofalk klizmát is rendelt az orvos, amitõl a végletekig undorodom, nem tudom rávenni magam. (Kiszivárog? mellémegy? Gusztustalan lehet, a gondolattól kiver a víz...) Nem helyettesítheti azt valami tabletta??? Az orvos rohant, nem volt ideje tárgyalni velem, pedig magánorvos, de mindez a kórházban történt.
Azért írtam be ebbe a fórumba, mert alternatív gyógymódok felõl szeretnék érdeklõdni. Homeopátia? Aloe Vera? Valaki próbálta az Aloe M. P. Plus nevû, csak USÁból rendelhetõ méregdrága készítményt??? Valami más? Mi segíthet?
Az SCD diéta tényleg használ? Én már legalább 3 éve diétázom, már feladtam a reményt, hogy valaha újra jókat ehetek, pedig - szörnyû,-  de az étvágyammal semmi gond. (Azelõtt is szerettem enni, édesszájú voltam , imádtam a tésztákat, sütiket, fogyásra semmi szükségem és akkor se volt) Valami hatékony és ártalmatlan éhségcsökkentõrõl tudtok, hogy ne legyen ilyen keserves a rosszullétek mellett az állandó éhezés, hogy sosem lehet annyit enni, amennyi jólesik, és még az a pár falat is iszonyú agónia közepette távozik belõlem?
Szeretnék újra élni, dolgozni, eljárni itthonról, naponta csak egyszer látogatni a mellékhelyiséget, és megszabadulni ettõl a fojtogató undortól. Igen, kicsi a fájdalomküszöböm, meg az átlagnál jóval finnyásabb vagyok, ennél jobban aligha lehetnék megverve -tudom, létezik rosszabb is- de bevallom, a bátorságot, erõt, stb. ami megvan bennem, az élet más területeire tartogatom, nem erre... Gyakorlati tippeket szeretnék, amiket nagyon megköszönnék!

Nincs jelen

 

#516 2008-03-04 10:19

Zizi27
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
December óta tudom, hogy Crohn-os vagyok. Kaptam 8 hétig szteroidot meg Xalazint, és úgy tûnt rendbe jöttem teljesen. A szteroid elhagyás sem viselt meg, lelkileg is úgy éreztem, hogy feldolgoztam a betegséget, szóval ment minden, mint a karikacsapás (itt a fórumban nem akarok ágyba sz'rást írni ;-)). De most, kb. 4 héttel a szteroid elhagyása után rosszabbul vagyok, mint valaha. Van ilyen? Lehet rosszabb?
Úgy el vagyok keseredve! Holnap megyek dokihoz.
Köszi

Nincs jelen

 

#517 2008-03-04 10:32

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves FedUp! Nagyon le vagy törve! Elsõ lépésben egy kicsit össze kell szedni magad lelkileg! Olvasgassál kicsit a fórumon. Szinte minden kérésedre választ találsz!! Megértelek nagyón is én is görcsösen ordítva ülök a trónon én sem nagyón mozdulok ki a lakásból mert wc para van! Sõt le sem ülök más wc-re csak ha letakartam papírral. Én is finnyás vagyok de még hogy!  Majd gyere fel a chatra!!
Üdv:Szuszidi!

Nincs jelen

 

#518 2008-03-04 10:59

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Zizi27 szia!
A szteroid elnyom mindent ha a szteroidot szép lassan visszatérhet a panasz embere válogatja mikor romlik az állapotod. Igen van ilyen rosszabb is lehet sajnos!
Jobbulást Üdv: Szuszidi!

Nincs jelen

 

#519 2008-03-04 13:25

FedUp
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Jóhogy le vagyok törve, de az az igazság, hogy úgy látom, ha itt olvasgatok, attól még depisebb leszek, ez a baj. Egyrészt, lehet, nekem ez nem ad erõt, hogy ilyen dolgokról társalgok, sõt... Viszont belátom, hogy ha nem nézek körül, lehet, nem lesz megoldás -elég szorongató helyzet.
Másrészt, egymásnak ellentmondó infókra bukkan az ember: a hivatalos dietetikai összeállítás szerint jó a (natúr, fûszermentes hús -úristen, mikor láttam én utoljára fûszert, 3 éve talán, mégis milyen szarul vagyok...) hús, van, akik szerint az a probléma oka. Ugyanígy a szénhidrátok: a hivatalos ill. orvosnál kapott dietetikai útmutató eteti veled mint fõ energiaforrást a kexet, babapiskótát, pirítóst, SCD szerint felejtsd el... Ott van akkor a gyümölcs, ill. rostok. Valaki szerint jó, valaki szerint felejtsd el... Ami biztos, hogy zsíros, fûszereset stb nem lehet, de ezeknek már az illatát se tudom felidézni... És az embernek alkoholba se tanácsos fojtani a bánatát, de ha ezt is betartja, jobban persze nem lesz, csak esetleg nem romlik... (ami szintén nem biztos) Colonix stb. tisztítóprogramok: óda hogy meggyógyulsz, másutt meg azt mondják, pl. egy doki is, h nem szabad.
Ami végképp kiakasztott: mindenhol ódákat zengenek az aloe veráról, itt meg valaki azt írja, tönkreteszi a beleket... Szóval BÁRMI okozhatja ezt az állapotot, csak nem tudhatom meg, mi az. Ezek szerint itt is mindenki önmagán kísérletezik az elmaradott orvostudomány tehetetlensége miatt, és ami egyvalakinek jó, a másiknak lehet, pont rossz...

Nincs jelen

 

#520 2008-03-04 14:01

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

FedUp: azért annyira nem bonyolult ez, a kekszes babapiskótás hozzállás kb a mezei hasmenés/bélhurutos hasfogó diétából lett átemelve különösebb kutatás nélkül.
Azt meg hogy a húsevés okozza a problémát meg legyünk vegák összesen egy darab Ottó agymenése aki szimplán mázlista és inaktív. 

De leginkább neked kell kitapasztalnod mi esik jól mi nem. Na azt ne várd egyik diétától se vagy ételtõl se hogy az váltja ki majd az aktivitást vagy attól gyógyulsz meg.  Simán mc donaldsos kajálás mellett is lehetsz inaktív és ugyanakkor akár csak szuper tápszeren élve is lehetsz nagyon aktív.  A diéta szerepe elõsorban az hogy megfelelõen táplált legyél, és a lehetõ legkevésbé terheld meg a szervezeted. Aztán ez a gyakorlatban persze baromi sokat is számít hiszen ha nem puffadsz (mondjuk scd-nek hála) akkor a vérzés mellett nem kell 5 percenként minden galambbal is wc-re rohanni, meg nem kell hatalmas csomagokat rottyantani a wc-be.
A gyakorlatban ugye így ugyanannak az állapotnak az elviselése/életminõség viszont ég és föld lehet.

Nincs jelen

 

#521 2008-03-04 15:01

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Jenleg én is probálkozom mindenféle diétás receptel!Ma egész nap ilyeneket böngésztem a neten!Találtam is egypárat,és a diétás krumpli levest meg is csináltam!Egész jó én mondjuk egy kicsit pürésitettem,hogy könnyebb legyen emészteni!Ez be vált nem kellett wc rohannom utána ez nálam már rekord(igaz lehet,hogy a gyogyszerek is segitenek pl napi 4×1000mg Salofalk,1 hétig 32mg Medrol utána 3 naponta 4mg-mal kell csökkenteni,na meg persze 4 hétig Entrocort a fenékbe szombat óta gyogyszerezem magam)szoval nem tudom,de a leves jó!http://www.dietinfo.hu/article.php?article_id=95&title=Crohn%20betegs%E9g-%20receptek
itt találhato 1-2 igen jól hangzó recept.
UI.Nem szabad elkeseredni én probálom a jó oldalát nézni(egy kicsit hiu vagyok)pl.nem fogok soha elhizni,(gondolom).
Egyedül egy szomorit el csak,hogy a gyermek áldás nehezen jön össze a gyulladások miatt.32 éves vagyok már ideje volna egy bébi!De nem adjuk fel a férjemmel!!!
GYOGYULÁST MINDENKINEK!

Nincs jelen

 

#522 2008-03-04 15:04

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Fedup,
szívembõl beszélsz, ami az elsõ sorban leírt mondandódat illeti. Én eddig csak olvasgattam, mert egyszerûen nem volt hozzá kedvem, vagy mi, hogy azzal, hogy bármit beírok ide zöldfülû újoncként, rögtön számomra furcsán reagáljanak rá, de amit Te írtál, tényleg úgy érzem én is.
Sokszor beülök a gép elé és még akár hajnal fél négykor is, amikor nem tudok aludni, próbálok kapaszkodókat keresni (amit bevallok nõiesen, meg is találok), de aztán meg... Nyilván ez az én problémám.
Én például igazából semmilyen diétát nem tartok be (kivéve, amikor csak azért tudtam kikelni az ágyból, mert... de hiszen tudjátok), annyi, hogy tejet tavaly augusztus óta csak néha, ilyen krémekben juttatok be a szervezetembe. Egyszerûen nem is tudom kategorizálni, hogy milyen vagyok, de nem megy, hogy mondjuk ne azt egyem meg - ha amúgy nem halok bele -, amit megkívánok.
Az aloe nekem is bejött, amikor nagyon rosszul voltam, tök jót tett, én legalábbis így érzem.
Igazából nekem azért jön be ez a fórumosdi, mert azt érzékelem ebbõl, hogy ezzel a rohadt dologgal is lehet élni, sõt... Csak azért valljuk be, néha még így is nagyon nehéz.
Most hívott a barátném, hogy van valami pszichodráma csoport, ami kapcsán colitises gyógyulásáról meséltek neki ("véletlenül" egy régi osztálytársa hozta szóba a témát, hogy õ járt egy ilyen foglalkozássorozatra - súlyos baleset miatt három hétig kómában volt és nem igazán sikerült neki feldolgoznia - és megemlítette, hogy például egy ilyen beteg meggyógyult). Ebben is van aki hisz, van aki nem. Nyilván, a gyógyulás mögött én úgy gondolom, bármivel is próbálkoznak (gyógyszer, alternatív gyógymódok), a hit áll. Fontos: nem kell velem egyetérteni. Én csak így gondolom, nem akarok errõl meggyõzni senkit. Szép napot!!!!!

Nincs jelen

 

#523 2008-03-04 15:07

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Rigor!
Rámentem a honlapodra és levagyok nyügözve!Köszönöm!Nálad igazán sok recept van!
igy már tudom mit egyek igazán reggel,délbe ,este!
AJÁNLOM MINDENKI FIGYELMÉBE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KÖSZÖNÖM!!!!

Nincs jelen

 

#524 2008-03-04 15:34

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Ede! Nem tudom mit értesz a furcsa reagálás alatt ez számomra rejtély! De itt sokszor és sokan leírták ember válogatja ki mire hogy reagál talán a többség rosszul reagált az aloere van aki jól van akinek ez a diéta jön be kinek nem kell diétázni! Ha meg kívánsz valamit s megeszed az nem baj max csak rosszabbul vagy. Mindenki maga tudja kitapasztalni hogy neki mi jó a fórumra csak a vélemények kerülnek fel egyfajta mankónak segítségek a gyógyuláshoz!
FedUp látom a humorérzéked meg van ami kezdetnek elég is! neked is csak azt tudom mondani hogy mindenki másképpen reagál. Igen a kiváltó okok is mások van akinél az idõ változás hozza ki, van akinél az idegeskedés, van kinél a mit eszik, sorolhatnám! Nem sorolom. Ne hagyd el magad az a lényeg, ez a betegség a mienk lett vele kell élnünk de ez nem azt jelenti hogy ne küzdjünk ellene ne harcoljunk s ne nyerjük meg a csatákat azt a végin a háborút! Szerintem most te épp a fehér zászló kitûzésére készülsz  ha kérhetlek ne tedd! Amúgy a chatón nem feltételen a betegség a fõ téma, a lényeg hogy felszabadulj!
Jobbulást mindenkinek!

Nincs jelen

 

#525 2008-03-04 16:12

FedUp
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Aranyosak vagytok, köszönöm... Fõleg öröm volt olvasni, hogy van, aki meg is gyógyult... Mert nekem is ez a célom, nem az, hogy éljek vele. (Elég undok vagyok én magamtól is, hát még amióta így vagyok...) Értem, hogy ez csak megfogalmazás kérdése is lehet, de szerintem nem mindegy... Nem akarok a "Híres colitisesek" rovatba kerülni, na persze magyaráznom sem kell, abszolút nem a hírnévvel van problémám :) Nem is érzem ezt a rémálmot a magaménak, ez valami idegen dolog, és meg fogok tõle szabadulni, akárhova kell elmennem, akármit kell eladnom, hogy a pénzt elõteremtsem (mondanom sem kell, hónapok óta nem dolgozok, mert nem tudok eljárni itthonról, anyagilag padlón vagyok) Szóval akkor ha elgyötörten is, de harcra fel! Köszi Szuszidi, humorom lehet, hogy van, de az biztos, hogy nem mindenhez...

Nincs jelen

 

#526 2008-03-04 16:19

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

FedUp: valamit nagyon félreolvastál, tudtommal még senki sem gyógyult meg és a csodaszerek csodás gyógyulásai is mind humbuknak bizonyulnak, ne áltasd magad, sajnos ez a puszta valóság :-(

Nincs jelen

 

#527 2008-03-04 20:21

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

FedUp: csatlakozom kbaluhoz. Meg nem gyógyul ebbõl a betegségbõl senki, de tünetmentes lehetsz. Hosszú ideig. Azonban az ellenõrzésekre évente el kell járni, mert a cu könnyen elrákosodik. Tünetmentes idõszakban is. Nem elkeseríteni akarlak, de nagyon fontos a betegség tudat a cu-hoz. Nekem elég sokáig adatott meg a tünetmentes élet, de minden évben járok colonoscopiára és gyógyszert is szedtem és szedek. A klizmát csak ajánlani tudom. Nagyon, de nagyon jó a hatása, helyileg, de az egész bélésedre is. Már régen használtam, de csak szép emlékeim vannak róla. Rigor okos ötleteket ad, hogyan lehet növelni a hatást. A betegségünk ilyen macerákra kényszerít, el kell fogadjuk és a jó oldalát megtalálni. A humorost is megtalálhatod. Sokan írják le a helyzetet úgy, hogy nevetni lehet rajta. Nekem akkor javult nagyon az állapotom, amikor fejben el tudtam fogadni, tudok róla bárkinek beszélni, nyíltan felvállalom. Nem volt könnyû és rövid, de ment. Kb annyi idõs voltam mikor kezdõdött, mint te és nagyon el voltam keseredve. Akkor még Fórum sem volt, betegségünk elég ritka és sokan nem beszélnek róla. Egyedül voltam. Pszichológus segítségével jöttem ki a gödörbõl és azóta is kinn vagyok. Na jó, néha még visszacsúszok, de ki nem, aki él? Írj, kérdezz priviben akár, 26. éve élek a cu-val, békében már jó ideje. Ehhez azért szerencse is kell, mert a betegségünk kiszámíthatatlan és lehet nagyon súlyos is, ami nem tõled függ.
Kicsit hosszúra sikerült, bocs: Ánya

Nincs jelen

 

#528 2008-03-05 11:49

FedUp
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok ismét, nekem az a véleményem, hogy ha az orvostudomány ennyire béna az ügyünkben, akkor honnan tudja azt olyan biztosan, hogy nem lehet meggyógyulni? Szerintem ne higgyük el. Az orvosnak könnyû ilyenekkel dobálózni, nem az õ életérõl van szó, neki mindegy, nekünk viszont nem...

Nincs jelen

 

#529 2008-03-05 11:52

FedUp
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Ez a hasmenéses buli-hirdetés meg nagyon sok nekem, ki vagyok tõle akadva, erre gondoltam tegnap, hogy az ilyesmihez végképp nincs humorom...

Nincs jelen

 

#530 2008-03-05 12:20

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

FedUp én aztán nem védeni akarom az orvosokat, de tényleg külföldön is azon dolgoznak, hogy megtalálják az OK-ot és legyen rá gyógyszer is.
Addig nem tudunk mit csinálni, mint elfogadni, segíteni egymáson, de ami fontos magunkon is! Az optimista hozzáállás nagyon sokat segít!
Néha mindannyian gödörben érezzük magunkat (most kicsit elárulom én is), de azért vagyunk egymásnak itt is, hogy igenis egy kis humorral is könyebben át segítsünk vészelni egymásnak a nehéz napokat.
Figyelj a táplálkozásra nagyon, az tényleg sokat segít és én még külön ajánlom a körömvirág (vagy körömvirág-cickafark) teát, mert klassz gyulladás csillapító. Persze kinek mi válik be, olvasgass sokat a fórumon, mert nagyon sok hasznos segítségre lelhetsz.
Üdv: Éva

Nincs jelen

 

#531 2008-03-05 15:22

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves FedUp! Mi is szeretnénk 100% -os életet élni évenként van egy találkozónk! Ez a kis hirdetés a talinkat hivatott jelezni minden  betegtársnak ha gondolod kérj meghívót s gyere el!
Üdv:Szuszidi

Nincs jelen

 

#532 2008-03-05 18:38

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Kérdésem lenne!Miket lehet reggelizni vacsorázni!!?????
Az ebéddekkel nincsen bajom megoldom,de a többivel mi a helyzet?
Csakállok a hütõ elött és tanácstalan vagyok!Holnap mennék melozni és nem tudom mit is pakoljak!Ez gáz!!!
SEGITSETEK!
kÖSZIKE!

Nincs jelen

 

#533 2008-03-05 18:43

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Sugi:nem tudom mit bírsz enni.
Nekem a melóhelyen mindig van tápszer,vész esetére,ja és egy üveg bébiétel,duplavész esetére (mivel igen zabás vagyok).
Esetleg reszelt alma kekszel,könnyû felvágott (sonka),ha bírod a tejet akkor esetleg sajt.
Ha tudsz kaját melegíteni akkor párolt zöldség,csirkemell párolva,fõtt krumpli.
Ha mondod mit tudsz enni talán bõveb palettát tudok kínálni.:D

Nincs jelen

 

#534 2008-03-05 18:56

sugi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szioka!
Roor:Köszi szépen a segitséget!Sajna tápszerem az nincs(valamiért a dokinõm lefelejtette a receptiráskor)és javallatom sincs igy róla!Nem tudom honnan tudnék szerezni igy.Igazából nem is tudom mit tudok enni febr 29.én voltam vizsgálaton tehát igen elemébe van a Crohnom.A keksz az bejön!
Olyat hogy zsömle v.kenyér kizárva??
Ebéd ügybe már nézelödtem erre-arra!Föztem is finomat.
A sajt megy,tojástol wc-t ölelek,szoval nem tudom!
lehet nehéz eset vagyok!
Igazábol 2003-ota van problémám elösször CU--t mondtak most meg Crohn,de ennyire sose volt gáz mit is eszek!
Segitenél valahogy még!
KÖSZIKE!

Nincs jelen

 

#535 2008-03-05 19:36

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Sugi a roor-topikban válaszolok,itt fejezzük be,hogy ne foglaljuk a helyet.:D

Nincs jelen

 

#536 2008-03-06 00:05

FedUp
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Rigor: én értem, hogy a diétától nem lehet önmagában inaktívvá válni, de pont a tünetek csökkentése érdekében érdeklõdöm, kinek mi vált be. Az SCD-n akkor gondolkozom, sokan dícséritek. Csak az is nagyon szigorú, jajj, bár ellennék én abonetten és vízen is, ha amellett tényleg bejönne a bûvös csak 1X naponta - de értem, hogy ezt csak diétával nem lehet elérni. Én farkasétvágyat elnyomva régóta szigorú diétán tengõdöm eredménytelenül, most megint tovább fogytam, az a balsejtelmem van pedig, hogy az a nyitja a jobb közérzetnek, hogy mindegy mit, de KEVESET...Továbbra is kérdezem, hatékony, veszélytelen éhségcsökkentõszert tudtok-e? Erre infót nem találtam a fórumon amiket néztem edddig.
Az orvosnál napi 3 evõkanál búzakorpa fogyasztását tanácsolták, ami lehet, nem hülyeség. (Bár SCD-nek ellentmondana) Meg Spasmoment szedek még a Salazo és a Progastro mellett.
Kbalu és Ánya: ne haragudjatok, de én próbálok optimista lenni, és létfontosságú számomra, hogy hihessek a gyógyulás lehetõségében. (Olyankor úgy érzem, némi levegõhöz jutok az egyébként undor, elkeseredés és kétségbeesés közepette fuldokló állapotból) Gyógyulás vagy tartós, netán élethosszig elhúzódó tünetmentesség -végülis ha így nézzük, mindegy, megfogalmazás kérdése...
Ánya: a hosszú tünetmentességed magától jött, vagy alkalmaztál valami kiegészítõt, diétát, stb.? MIT? Egyáltalán, mennyi idõ lehet egy tünetmentes idõszak? Évek? Az jó, mert az idõ nekünk dolgozik, addig akár ki is találhatnak egy új gyógyszert, valamit.
Ami engem illet, nekem jobb, ha mások ezt nem tudják rólam, legalábbis részleteiben nem. Ha el is mondok valamit, csak azért, nehogy azt higgyék, bunkó vagyok és elhanyagolom az embereket.
Vicaa: köszi a tippet, ma már vettem mindkét fajta teát.
Szuszidi: értem, remélem, sikerül is mindannyiunknak! Kösz a meghívást, mindenesetre megpróbálom másképp felfogni, végülis egy régi kedves tanárom mondta "ahhoz, hogy megsemmisítsünk egy jelenséget, ki kell nevetni" :)

Nincs jelen

 

#537 2008-03-06 05:53

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

FedUp, na ez a hozzáállás máér sokkal jobban tetszik! :):):)
Én sem beszélek a környezetemnek mindezen problémáimról (persze a család kivétel, de van amit még velük sem ecsetelek), ezért jó ez a fórum, mert itt mindenki sorstárs, mindenki fél szavakból is érti szinte a problémát, itt senki sem gondol bunkónak, ez az a hely ahol mindent meg lehet ezzel a frányasággal kapcsolatban beszélni.
Ja és tetszik a tanárod jelmondata is! Úgyhogy csak bátran, nézz fel a csetre is, érdemes!
Étvágycsökkentõt pedig szerintem ne akarj, annál rosszabb nincs mintha nics étvágy, olvasgass bátrran a diétás receptes topikban és próbálgasd mi az ami a leghatékonyabban bennmarad.

Nincs jelen

 

#538 2008-03-06 08:39

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

FedUp!
Köszi, hogy reagáltál a hsz-mre. Válaszolok a kérdéseidre. Továbbra is kérdezz, írj, válaszolunk. Jó olvasni arról, ahogy a gondolkodásod alakul. Így tovább. A nyitottság nagyon fontos egész életünkben és a rugalmasság.
Élethosszúságú tünetmentességet nem tudok leírni, mert ez a betegség olyan, hogy csak a halálunk után mondhatnánk el, hogy nem volt tünetünk x idõ óta. Sajnos bármikor, bármitõl belobbanhat. Nekem még nem sikerült megfejtenem azt sem, hogy én mitõl leszek beteg, amint látom ez másnak sem megy. Az azonban nekem eddig sikerült, hogy folyamatos orvosi ellenõrzés és kevéske (naqi egy Xalazin ) mellett tünetmentes legyek. Azt már érzem, hogy mikor indul be a folyamat és akkor segít a klizma. Nekem ilyen is nagyon régen volt (kb tíz éve). A diéta is teljesen egyedi. A búzakorpát nekem is tanácsolták és ezt több, mint 20 éve naponta eszem. Nekem segít, a rostosak sem készítenek ki. Egyedül a tej, meg a tejes dolgok. Ami érdekes, hogy a cseresznye és a görögdinnye sem jó nekem, de ebben nagyok az egyéni különbségek. Magadnak kell kikisérletezned, hogy mi a jó. Persze a folyamatos tünetek mellett ez sem könnyû. Az orvos szaktudása és tapasztalata nagyon fontos, mert úgy tudja megtalálni a neked megfelelõ gyógyszert. Írtam, hogy a lelkemet is rendbe tettem. Szerintem ezt a nehéz élethosszig tartó (ma még így van) betegséget elfogadni nem lehet egyedül. Szakszerû segítség a pszichoterápia. Ez a Fórum is segít, de nekem a pszichoterápia vált be. Pszichológus vagyok, de így sem volt könnyû felvállalnom, hogy terápiába megyek, de életem egyik legjobb döntésének tartom. Azóta is járok, ha úgy érzem, kell.
Több, mint tíz éve tünetmentes vagyok. Tíz éve sem volt komoly a visszaesés, a klizmával hamar rendbe lehetett hozni. A megszabadulásomat a WC parától és a WC-re járástól a pszichoterápiám végétõl tudom és az bizony 22 éve volt.
Az, hogy kivel osztod meg a bajodat egyéni, de az, hogy mennyire tudsz szembenézni vele az általánosan nagyon fontos a jobb életünkhöz. Itt olyan emberek vannak a Fórumon, akik a saját betegségükkel szembe tudnak nézni és küzdenek. A humorukat meg kifejezetten szeretem. Ezt ajánlom neked is.j
Szebb napokat, szeretettel: Ánya

Nincs jelen

 

#539 2008-03-06 10:54

FedUp
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Elgondolkodtat, amit írsz, noha a pszichoterápiától idegenkedem. Amikor még azt feltételezték, hogy IBS-em van, akkor végzetes énkép-törést okozott volna a tudat, hogy "én" -v. "énem" egy tudatalatti része- ilyen undormányt kifejlesztettem magamnak. Persze az IBD diagnózis más megvilágításba helyezi a dolgot, de amikor elõször felvetették, én dühöngve tiltakoztam, h a k. életbe, velem ne "elfogadtassák," hn gyógyítsanak meg.  Én az a típus vagyok, akire inkább az jellemzõ, hogy másokat pátyolgat, tanácsokat ad, mint hogy õ maga panaszkodjon. (Azaz EDDIG így volt, lehet, hogy most hihetetlen, amikor dõl belõlem a nyavalygás)
Tehát a wc-re járástól való megszabadulást (úgy érted, konkrétan, és nem pl. csak arról van szó, hogy lazábban vetted, ha otthonodon kívûl rosszul lettél?) és ezzel a normális élet esélyét kimondottan ehhez kötöd? Inkább, mint gyógyszerhez, diétához, kiegészítõhöz?
A klizmára azóta se tudom rávenni magam, lehet, hülye vagyok, de ez van. Kifolyhat stb. milyen gusztustalan már... Arra gondoltam, ha csak a gyógyszerektõl nem leszek jobban pár napon belül, talán kérdezõsködés után esetleg megpróbálom... De azért ez számomra nagyon meredek...

Nincs jelen

 

#540 2008-03-06 15:23

marcsi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

3-éve kezelnek,ki próbáltak már minden gyógyszert rajtam.De most még rosszabul vagyok mint eddig.Most kíirtak nekem olyan sztereoidot PREDNISOLON 5mg amelybõl 6db.-ot kell szednem,mellé Kálium-R,melette pentasát,dicetelt szedek.Semmit nem használ eggyik sem,sõtt rosszabb.Kábult vagyok,vese görcsöm van,baloldali görcs sem múlik,sem a hasmenés.Van valakinek valami jó ötlete mit tegyek.

Nincs jelen

 

#541 2008-03-06 16:19

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Marcsi63! Jelenleg én is Prednisolont szedek, napi 30 mg-ot. Nyáron ez nekem nagyon jól használt, most kevésbé. Nem tudom, Te hány napja szeded? A panaszaid nem hiszem, hogy ettõl lennének. Kell egy kis idõ, míg kifejti hatását. Pentasa nekem semmit nem ért, Dicetelt még nem szedtem. Sok gyógyszert kipróbáltam már én is. A vesegörcs sajnos összefüggésbe hozható magával a bélbetegséggel is, ugyanis nekem is volt már, nem is egyszer. Ha nem javul a helyzet, mindenképp beszéld meg a gasztroenterológusoddal.

Nincs jelen

 

#542 2008-03-06 16:50

marcsi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Másfélhete szedem a sztereoidot,de az a baj hogy egy vesém van és félek hogy komolyabb baj ne hogy legyen.De ha egyben szedem be a gyógyszereket,borzasztó gyomorgörcsöm is van.köszönöm hogy válaszoltál.Végre tudok hasonló betegekkel beszélgetni.

Nincs jelen

 

#543 2008-03-06 16:54

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Marcsi63! Kattints a chatre, és ott tudunk beszélgetni!

Nincs jelen

 

#544 2008-03-06 21:18

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Marcsi63! Szeretettel üdvözlünk a fórumon! Itt sok kérdésre választ kaphatsz, ha olvasgatod a topikokat. Tudom, hatalmas anyagmennyiség ez most neked. Majd, légy szíves írd meg, melyik fajta bélbetegséggel küzdesz? Tartasz-e valamilyen diétát?
Ha további kérdéseid vannak, írj bátran! Mindig akad valaki, aki megpróbál válaszolni. A gyógyszereid beállításával kapcsolatosan viszont csak az orvos tud segíteni, fõleg, hogy komoly vesegonddal is küzdesz.
Mielõbbi jobbulást kívánok Neked!

Szerkesztette: Marthuska (2008-03-06 21:19)

Nincs jelen

 

#545 2008-03-06 21:35

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

FedUp!
Konkrétan nem megyek napjában csak egyszer WC-re, mióta rendben vagyok. Ezt nevezem tünetmentességnek. Nekem fájdalmaim nem igen voltak, tehát azok nem tünetek. Szerintem ez a normális élet. Úgy élni, mint a többi ember. Ez nekem már 22 éve megadatott. Leírtam, hogy mihez tudom kötni,de nem tudom másnál ez hogyan is van. Visszaesések rövidek voltak, és ilyenkor a klizma segített. Ilyen idõszak már nem volt több, mint 10 éve. Kórházban még nem voltam a cu-val. Szerencsés vagyok, tudom.
Kérdezz tovább, ha tudok, válaszolok.
Szeretettel: Ánya

Nincs jelen

 

#546 2008-03-07 20:29

marcsi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Az orvosokról csak annyit,hogy nemmindíg olvassák el figyelmesen a diagnózist,és olyan gyógyszert is kiírnak ami veszélyes a betegnek.Én pont így jártam most.

Nincs jelen

 

#547 2008-03-07 20:36

marcsi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kössz MATHUSKA,a levet.Egy vesém van,amire nagyon vigyázzni kell.Ma elmentem egy magán klinikára,a panaszaimmal.Új gyógyszereket ,kaptam.És kiderült hogy vérvételen nemis a megfelelõket nézték idáig.Így most leis csapoltak.Ennyit a kórházi dolgokról

Nincs jelen

 

#548 2008-03-08 06:08

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Marcsi üdv a fórumon!
Remélem a hozzászólások olvasgatásával több kérsédesdre is választ kapsz.
Nekem mindkét vesém megvan hál istennek, de nekem is volt már vesekövem, görcsöm, elés súlyos vesemedence gyulladásom, így erre nekem is nagyon oda kell figyelnem. Én úgy gondolom, hogy erre  TÁPLÁLKOZÁSSAL  és a FOLYADÉKBEITELLEL, teával lehet a legjobban magadnak odafigyelni.
Remélem megtalálod azt a megfelelõ orvost, aki beállítja a számodra legmegfelelõbb gyogyikat és akiben igazán meg is bízhatsz, hiszen nálunk ez is elengedhetetlen fontosságú.

Minden jót Neked írd majd meg az erdeményeid.

Nincs jelen

 

#549 2008-03-08 06:21

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

FedUp írtam egy kis privit!

Nincs jelen

 

#550 2008-03-08 10:31

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Marcsi63! Remélem az új gyógyszerekkel jobban fogod érezni magad. Jól tetted, hogy elmentél egy másik orvoshoz. Ha idõd engedi, írjál!
Mielõbbi jobbulást kívánok!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB