#551 2008-03-17 10:37

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!Ditke vagyok 20 éve van colitis -em.Elõször járok itt,de még mindíg tanulok tõletek,aminek nagyon örülök!Szeretem olvasni a hozzászólásokat,sok újat tudok meg.

Nincs jelen

 

#552 2008-03-17 20:13

Moncsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Üdvözlet minden kedves Betegtársnak!

Elõször járok itt. Csupán három hete derült ki, hogy Crohnos vagyok. Rengeteg kérdésem van, úgyhogy azóta egyfolytában böngészem a fórumot. Nagyon nagy segítség számomra hogy megismerkedjek a betegséggel, és valójában rájöjjek, hogy mivel is állok szemben.

A hozzászólásokból kiderült, hogy mennyire összetartó, barátságos társaságba csöppentem. Szuper, hogy nem adjátok fel, és tök jó a hangulat.

Máris kéréssel fordulok Hozzátok: Ha valaki ismer jó gasztrodokit, vagy esetleg betegtársat Kecskemét környékérõl szívesen venném, ha segítene. Elég tanácstalan vagyok, hogy kihez forduljak.

Elõre is köszönök minden választ.

Üdv: Moncsy

Nincs jelen

 

#553 2008-03-17 20:17

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Moncsy:üdv nálunk.:D:D:D:D:D
Olvass sokat,kérdezz bátran,beszélgess a chaten,valaki mindig segít.:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#554 2008-03-17 20:27

Moncsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köszi Roor!
Jövök, amikor csak tudok!

Nincs jelen

 

#555 2008-03-17 20:30

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Úgy tudom a szolizás/napfény csak bizonyos gyógyszerek esetén (kortikoszteroidok) nem elõnyös. BÁR szerintem és saját tapasztalat szerint inkább az erõsebb hirtelenebb napfény a problémás, sõt emiatt a koratavaszi napon ildomos folyamatosan elkezdeni barnulni, hogy késõbb ne égjen meg hirtelen az ember. Szóval szerintem valami nagyon gyenge fényre állított (nem értek hozzá) rövid de rendszeres szolizás lehet hogy inkább többet használ mint árt.

Aztán lehet hogy hülyeség, ezt csak úgy tippeltem.

Nincs jelen

 

#556 2008-03-18 10:06

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

hát én ugyan nem aggódtam az Imuran miatt, fokozatosan csináltam, nem is vittem túlzásba a szolizást/napozást sem. tavaly pl direkt járogattam szoliba, mielõtt kimentem olaszba, így ott nem is égtem le. az egyetlen problémát az arcom okozta, okozza. ez ugye az Imuran mellé betársult Budenofalknak köszönhetõ, a kettõ együtt nekem tuti nem szerencsés. szal Gigi, annyira azért nem kell megijedned. az egyéni tûrõképesség is sokat számít.

üdv Moncsy! itt mindig lesz vki, aki segít :)

Nincs jelen

 

#557 2008-03-18 11:10

N.T.M.
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

LAli nyáron úgy néz ki, mint egy cigány....Aztán ahogy jön az õsz, kevesebb a nbapfény a lába ilxen tigrisszerû foltos lesz, kopik... Legalábbis úgy néz ki, az arcán mindig van ún. napgomba, de csak kb. 1négyzetcentin, ott sosem barnul le...
és még nincs orvosságunk...

Nincs jelen

 

#558 2008-03-18 11:30

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Csicsu!Ditke vagyok.és 20 éve colitises,én is szedem a salofalkot.és immuránt már régóta.
próbálom könnyedebben felfogni a betegséget.de nem mindíg sikerül,pedig úgy könnyebb lenne.

Nincs jelen

 

#559 2008-03-19 11:46

puchita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok.még csak most regisztráltam,tehát új vagyok... :) nyáron diagnosztizálták nálan a crohn-t.22 éves vagyok,kicsit letörtem,de már jobb.szeretnék tapasztalatokat és tanácsokat megosztani,adni venni,ha ezt lehet így mondani?!pentasával kezdtem még a mai napig szedem,3 hete medrollal egészítették ki a gyógyszereimet,amitõl már fel is puffadt az arcom,és most az izomsorvadás jelei is mutatkoznak.nagyon félek,hogy súlyosabb lesz.most kaptam immuran-t is de még nem mertem elkezdeni szedni.amúgy jobban vagyok,megszûntek a panaszok,mégis felírta a doki.ezt nem értem?!pörgök a medroltól egyfolytában,de híznom nem sikerül hiába eszek egyfolytában.mondjatok valami okosat.elõre is köszi

Nincs jelen

 

#560 2008-03-19 13:53

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Elõször is üdv minden újnak Edith, Moncsy és puchita! Szívbõl remélem, hogy kis csapatunk tudja majd segíteni tapasztalatával a fránya kórságunkon való felülemelkedést és biztatást adni amikor az szükséges! :)

Puchita: mennyi medrolt kaptál? Miben nyilvánulnak meg az izomsorvadásos tünetek? Mit mondott erre a dokid? Ha utána olvasgatsz találsz választ a kérdéseidre, de annyit azért leírok, hogy az Imurant én sem rég kezdtem el szedni, a hatóideje nem olyan gyors mint a medrolnak, hosszú távon nem alkalmazzák a medrol szedést, csak úgymond "lökésterápia"-ként. Hosszú távon lehet tehát eredményes nálad az Imuran. Ha a Medrolt elhagyod az arcpuffadás is elmúlik.
(Én is erre várok már nagyon.) Olvasgass amennyire idõd engedi és kérdezz nyugodtan!

Nincs jelen

 

#561 2008-03-19 14:42

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

így van Puchita, ahogy Vicaa is mondta. az imurant hosszú távra kapod. azért most kezdik el szedetni veled, hogy mire kilopják a szervezetedbõl a medrolt - vagyis amíg szép lassan el nem hagyod a csökkentések során -, addigra valamelyest az imurán már fel tudja építeni magát a szervezetedben, és megakadályozza a visszaesést. márpedig ez ennél a gyógyszernél egy hosszabb folyamat... az arcod azért puffadt fel, mert a medrol megkötötte benned a vizet, ahogy csökkented, majd elhagyod, ez is el fog múlni. kitartás! és itt mindig lesz aki válaszol majd a kérdéseidre :)

Edith és Moncsy, nektek is uezt tudom mondani: kérdezzetek, olvasgassatok, és merítsetek minél több erõt a társaságunkból! :D

Nincs jelen

 

#562 2008-03-19 15:20

Moncsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Vicaa! Linus!

Kösz a kedves fogadtatást.

Egyúttal üdv Edithnek és Puchitának. Olvasgassatok bátran, itt több infót kaptok, mint egy orvosi lexikonból. :)

Nincs jelen

 

#563 2008-03-19 17:46

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Üdv kedves újak!:D:D:D
Puchita:ne tojj be,én se hízok már a medroltol egy dekát se,illetve a nagy nehezen felszedett két kiló két nap alatt elillan.:D
Okosat mondani?:D
Na azt nehéz lesz,de bíztatást,megértést,segítséget azt lehet itt találni bõven.:D:D:D

Nincs jelen

 

#564 2008-03-20 15:47

puchita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

köszönöm a  szíves fogadtatást...olyan jó végre ,hogy nem én mesélek errõl,hanem engem "világosítanak" fel. most csökkentettünk a medrolon,napi 16-8-4-rõl,16-4-4 mg-ra.a vádlim és a hátsó combom fáj,izomláz féle fájdalmat érzek,de nagyon kellemetlen.fõleg,hogy pultos vagyok. :) futkozni kicsit rossz egész nap.de csak reggel meg este vészes .a napközben elviselhetõ.ma elkezdtem magne b6-ot is szedni.azt tanácsolták,hogy ez majd segít. félek az immurantól,mert az hallottam komoly hajhullással jár...na most nekem gyönyörû hosszú hajam van...és imádom :)
nyáron amikor kezdõdött nitridrinket is kaptam,a leadott 7kg-ból 6  vissza is jött.most nem kaptam,amit nem értek?hisz megint csak 39 kg vagyok.zörögnek a csontjaim. :( amúgy panaszok elmúltak,csak most a mellékhatások gyötörnek. na majd még jövök!pusza mindenkinek

Nincs jelen

 

#565 2008-03-21 12:09

puchita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

sziasztok.tegnap óta sokkal jobban érzem magam.ez köszönhetõ annak is,hogy itt is vagyok és hogy jó dolog itt beszélni veletek meg olvasgatni tapasztalatokat meg minden.ma voltam dokibácsinál...írt fel káliumot,hogy ne fájjon a praclim. nekem étvágyam van rendesen hála az égnek.annyi problémám volt csak,h annak ellenére,h sokat eszek,minimálisat ürítek.felvilágosítottak,h több rost kell. most a pocok arc után a nyúlfogak következnek majd ennyi répától? :) majd jövök...

Nincs jelen

 

#566 2008-03-21 12:11

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Már lekéstél a nyuszi fogakkal hétfõig már nem nõnek ki! :D

Nincs jelen

 

#567 2008-03-21 18:24

puchita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

francba!pedig már a jelmezt is megvettem hozzá! :)  életemnek biztos tetszett volna a pamacs farok! :)

Nincs jelen

 

#568 2008-03-21 20:42

zumburd
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok

Már jó pár ideje olvasgatlak titeket de csak most lett " bátorságom" írni is. 23 éves vagyok, nemrég diagnosztizáltág a Colitist. Nem hinném, hogy meglepõdnétek azon hány orvosnál és hány orvosi ügyeletet megjártam mire rájöttek ( nagy nehezen ), hogy mi is a bajom. Kb 5 hónappal ezelött elkezdett viszketni a hátsófelem, igazából nem is nagyon foglalkoztam vele mondván majd elmúlik, de nem múlt, egyre jobban viszketett+ a beleim is. Olyan volt mintha kukacok mozognának bennem:) A doki felírt féreghajtot, szedtem 10 napig nem múlt el...aztán újra azon voltam majd elmúlik. Késöbb elkezdett fájni a hasam, hol jobb oldalt hol baj, labor , UH vizsgálat..minden negatív.....Utána egyik pillanatról a másikra megszüntek a problémáim, aztán újra elõjöttek de sokkal durvábban, hasmenés napi 2,3 alkalom 4-5 napig plusz borzalmas bélfájdalmaim lettek a hasamról nem is beszélve. Megjártam a sebészetet, belgyógyászatot, gasztroenterológiát, laborvizsgálat ismételten negatív. A tükrözést mindenhol feleslegesnek tartották mondván, hogy negatív a laborom, a vizsgaidõszakra és a stresszre fogták a problémámat. Hol hasmenésem volt 3-4 napig, hol normális volt, hol nem volt 1 hétig székletem egyáltalán. Plusz még étvágyam sem kekszen és kamillateén éltem, közben olyan erõs végbélfájdalmaim lettek, hogy napi 2-3 Cataflán simán elfogyott. Ekkor kezdõdtek az éjjeli ügyeletre való járásaim tömören: korházi beutalás , ügyeletes orvos: hastapi, menjek haza nincs semmi bajom, görcsoldóinjekció, gyomorrontás, pszihés zavar, ezek voltak az orvosok véleménye. ...

Nincs jelen

 

#569 2008-03-21 21:03

zumburd
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Folyt köv:))

Volt olyan orvos aki szerint az anális és bélproblémáimat lehet, a partneremtõl kaphattam el.....Nem szeretnék regényt írni a lényeg, hogy szerncsémre találtam egy sebész-gasztroenterológus orvost aki normálisan kivizsgált és megálapította a Colitist ( ekkor már váladékoztam is ). Nagyon bízom az orvosomban  hálás is vagyok neki amiért végig türelmes volt / van velem. Kilon tabl és Dolocropt kúp szerepel / szerepelt a teritéken. Nekem bevált, sokat javított az állapotomon és most már " nyugodtan " is alszom. A doki szerint szerencsésnek mondhatom magamat mivel nem volt véres széklete, és csak a végbelem illetve a vastagbél legalsobb szakasza ( 2 cm ) beteg.
Ne nézzetek bolondnak, de megkönnyebbültem, azért mert nekem lett " igazam ". Senki nem hitte el nekem, hogy valami bajom van még a családom sem.
Az egyetlen pozitívuma a dolognak, vagy inkább tanulsága: nem szabad hagyni lerázni magunkat és a igenis komolyan kell venni a végbél, bél problémákat. ja, és nem szabad szégyellni.

És mégegyszer ne hari, hogy ilyen hosszúra sikeredett a történetem:)))

Nincs jelen

 

#570 2008-03-21 21:14

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Üdv Zumburd közöttünk.:D
Nem is hoszzú az írásod.:D
Mit lehet még tudni rólad?:D

Nincs jelen

 

#571 2008-03-21 21:59

zumburd
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Nem elég a kórtörténet?:))

Nincs jelen

 

#572 2008-03-22 07:46

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Zumburd:nem.:D
Mondjuk nem tudni hogy lány vagy fiú vagy,családos-e,gyerek van -e,illetve az ország melyik részébõl?!:D:D:D:D
Én már csak ilyen kiváncsi vagyok és kész.:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#573 2008-03-24 11:52

zumburd
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Roor, kukkancs a Ki-kicsodába:))

Amúgy sok locsolót:)

Nincs jelen

 

#574 2008-03-24 13:05

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Zumburd!Bekukkantottam.:D:D:D:D
Sikerült valamelyest kielégítened a kiváncsiságom,de a többit úgyis kiszedem belõled valahogyan.:D:D:D:D:D:D:D
Az elsõ benyomás után most jött a második,miszerint optimista,fiatal,jókedélyû vagy,és szerintem hamarosan szószátyár is.:D:D:D:D
Hát akkor mégegyszer üdv közöttünk.:D:D:D:D
Gigi:valyon honnan tudtad hogy írni fogok????:D:D:D:D:D:D:D:D

Szerkesztette: roor (2008-03-24 13:06)

Nincs jelen

 

#575 2008-03-24 13:14

Mami1
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok.
Most találtam ezt a fórumot,de lehet,hogy rossz helyen járok. Nekem végbél rák miatt lesz mûtétem és sajnos sztomám is.  Van valaki akinek ez okból csinálták vagy tudjatok e,hogy  van e külömbség a sztomák között?? Vajon  Dobó dokit ezzel is érdemes megkeresni,mert szeretnék egy gyakorlott és empatikus sebészt. 
Kösz ha valaki  ir valami infot.   mami1

Nincs jelen

 

#576 2008-03-24 13:16

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Üdv Mami1!:D
Sajna én segíteni nem tudok,de bizonyára akad majd valaki aki infóval szolgál,hétvégén (meg ünnepekkor) kicsit pangunk.:D:D:D

Nincs jelen

 

#577 2008-03-24 14:48

zumburd
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Gigi

Köszi szépen a tanácsokat a kezelõorvosokkal kapcsolatban is. A kezelõorvos( okkal ) kapcsolatban szerintem nagyon sokan amolyan Kanossza járást jártak meg mire megtalálták azt a dokit aki mint szakmailag és emberileg is a legmegfelelõbb. Sajna ez egy ilyen betegség ahol végig kell járni jópár dokit mire a "legideálisabba" be nem "botlunk". Nekem a 7x sikerült:)))

Természetesen kivételek mindíg vannak.

Nincs jelen

 

#578 2008-03-24 14:56

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Mami1, írtam Neked egy-két dolgot az Élet a sztómával topicba, hátha segít!

by.:Lisa

Nincs jelen

 

#579 2008-03-25 13:00

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Huszonéves lány vagyok, és pár hónapja tudom, hogy colitises vagyok -elõtte, csak úgy, mint Zumburd esetében, nálam is IBS-re, pszichés panaszokra stb. fogták- és emiatt, mivel az orvos is arra utalt, hogy feleslegesnek tartja, nem volt nehéz lebeszélni magam a tükrözésrõl -holott én is végig biztos voltam benne, hogy a tüneteim nem idegi, pszichés eredetûek. Végül egy magánorvos, akihez azóta is járok, végezte el altatásban és derítette ki, mi a bajom. Olvasgattam már a fórumon több topikban is, és most azért írok Nektek, mert még mindig maradtak kérdéseim.
Nekem nem kifejezetten hasmenésem van, mint ahogy azt sokan írjátok fõ tünetként, hanem az a bajom, hogy naponta többször kell mennem wc-re, és amíg ez véget nem ér (amíg nem érzem, hogy már több nem lesz) -gyakran sajnos csak az esti órákban- addig elég rossz a közérzetem, a hasam is fáj (azért nem õrültül, az orvos ezt inkább "diszkomfort-érzésnek" nevezi), puffadok, gázosodás (ami után általában újra menni kell). (Vér nincs, nyák néha igen) Reggeli, ebéd után mindig "beindul", reggel, délelõtt 2-3-4 alkalom, aztán még ebéd után van, hogy egész délután töbször egymás után, esetleg néha késõ estig. (Éjszaka nekem nem.)
Van olyan, akinél hasonlóképpen jelentkezett a betegség? Mit lehet ilyenkor tenni?
Most Salofalkot szedek és Entocort klizmát rendelt az orvos. A korábban kiírt Salazopyrin nem hatott.
Valamennyire diétázom, de az orvos nem javasolja, nehogy legyengüljek, csak annyit mond, hogy erõset, fûszereset ne egyek. Azt látom, hogy önmagában ez nem elég. SCD-n gondolkoztam, de a kenyér, pászka, stb. pótlását igen nehéz lenne megoldani, hogy jól is lakjak. (Étvágyam van, fogynom nem kellene, de a súlyom folyamatosan csökken, mert nem merek enni, abban reménykedek, hogy ha kevesebbet eszek, másnap kevesebbszer kell wc-re menni -nem nagyon jön be, de nem is bírom ki, hogy igazán keveset egyek.)
Valami kiegészítõt is szívesen kipróbálnék -pl. Aloe Varát, vagy Digestinolt emlegettétek a fórumban, meg a Flavint -csak hirtelen nem tudom.
Ha valakinek van ötlete, örömmel venném! Addig is mindenkinek javulást kívánok!
Üdvözlettel
"Sa-ni" -Írok bemutatkozó lapot

Nincs jelen

 

#580 2008-03-25 13:06

zsuzska1982
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Én már jártam itt, és folyamatosan olvasom az oldalt de nem mindeg írok!de most úgy döntöttem , hogy kikérem a véleményeteket....:0) szóval arról lenne szó, hogy nálam egy vakbél mûtét után derûlt ki, hogy Crohnom van tavaly! Hát,mit is mondjak nem voltam feldobódva.....megcsinálták a tükrözést,majd Salofalk terápiát kezdtem el! Teljesen az agyamra ment ez a Crohnos dolog,nehezen tudtam magam túltenni rajta, nem nagyon akartam elfogadni. 5 kg fogytam,bár amúgy sem vagyok egy vastag alkat. Szóval a lényeg az, hogy én ebbe nem törõdtem bele és orvostól orvosig jártam. Így kerültem el az egyik ismerõsöm révén a MÁV kórházba(bár ma már más neve van) ahol csináltak teljes vérképet és ct-t is! Ezt az elõzõ helyeken sehol! (JÓ mi?) Szóval a lényeg a lényegben, a ct tök jó lett, nem látható semmi a beleimen, teljesen épek és egészségesek :0) A labor eredmény a héten jön meg, izgulok, hogy az is jó legyen. Szóval ezt az egészet én nem értem! Hogy lehetséges ez?? Mert ezt valahogy nem nagyon tudom elhinni, HOGY A TÜKRÖZÉS SZERINT CROHNOS VAGYOK, DE A CT SZERINT NEM? Valaki tud valami okosat írni!? Minden esetre ha megjön a labor eredmény és az is jó lesz , visszamegyek ahhoz a dokihoz aki diagnosztizált és nagyon kérdõre vonom, mert teljes lelkibetegséget kozott nekem hónapokra! Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett, örülnék ha valaki írna vissza! További szép napot!!

Nincs jelen

 

#581 2008-03-25 13:07

porshe
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Sa-ni!
Javasolnám,hogy az Aloe Verát inkább ne próbáld ki! És ezekrõl találsz jópár negatív dolgot itt a fórum topicjaiban. Keress és olvass!
Üdv: Porshe

Nincs jelen

 

#582 2008-03-25 13:20

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

zsuzska nem vagyok orvos de ebben a betegségben a tükrözés és fõleg a szövettan elõrébbvaló a ctnél :(

Nincs jelen

 

#583 2008-03-25 13:38

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

pontosan, ahogy tee mondja, a CT csak kíméletesebb, de egyáltalán nem ad megbízható eredményt, arra jó, hogy ha szûkület / erõsen gyulladt bélszakasz van, akkor azt látják, de belsõ megtekintésre csak a tükrözés képes és ez + a szövettan ad megbízható eredményt

a laborod meg lehet kitûnõ, attól még a betegség benned lehet, nem tudom, hogy mennyire olvastál utána, de hosszú évek is eltelhetnek úgy, hogy semmilyen tünetet nem produkáltál, így ha már egyszer igazolták, hogy Crohn, akkor bármilyen nehéz is elfogadni, azért érdemes odafigyelni, hogy nehogy komolyabbra forduljon

Nincs jelen

 

#584 2008-03-25 14:25

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Sa-ni! Üdv a fórumon! Azt tudom javasolni, hogy mindenképp egyél, mert legyengülsz. Ha kevesebbet eszel, attól nem lesz jobb, a belek akkor is izgalomban vannak. Az nagyon bíztató, ha van étvágyad. Arra viszont figyelni kell, hogy mit eszel. Én nem látom értelmét a szigorú diétának. Saját magadnak kell kitapasztalni, melyek azok az ételek, amik nem okoznak nálad panaszt. Az SCD-diétát túlságosan szigorúnak találom, én azt nem tudom betartani.
Aloe verával ne próbálkozz, sokat ronthat! Fontos, hogy azt a gyógyszert szedd, amit az orvos írt.
Mielõbbi jobbulást kívánok!

Nincs jelen

 

#585 2008-03-25 16:03

zsuzska1982
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat! Azt szeretném megkérdezni, hogy Crohnos sem szedheti az Aloe Verát? Az én gasztros orvosom azt mondta, hogy semmi akadályát nem látja, így hát én szedem...

Nincs jelen

 

#586 2008-03-25 16:27

akee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia!

mikor beteg lettem, akkor ittam az aloe juice-t, de semmi javulást nem éreztem tõle, így kb 4-5 liter juice után abbahagytam

Nincs jelen

 

#587 2008-03-25 16:35

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Flavin szintén átverés izomból, aloe vera pedig bizonyítottan káros és veszélyes! Crohn-ra, Colitisre egyaránt. Eszedbe ne jusson.

Nincs jelen

 

#588 2008-03-25 16:41

akee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

ez egy új információ számomra, hogy az aloe vera káros a crohnra. kösz. akkor ezért hagytam abba :D

Nincs jelen

 

#589 2008-03-25 17:00

puchita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

sziasztok.mivel még új vagyok lenne egy kérdésem... ki hogy áll a cigivel?én már cirka 7 éve szívom,és olyan nehéz lemondani róla.igen is szeretek dohányozni mindazok ellenére,hogy káros meg büdös nameg nem utolsó sorban marha drága...szeretném abbahagyni de olyan gyenge vagyok.milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban?dokinéni kikötötte csak akkor hajlandó foglalkozni velem,ha leteszem.ami vicces,mert privát,és tejelek neki eleget.szóval így is elég keserû az életem mért akarja megnehezíteni,hogy ezt a kis örömöt is elveszi tõlem?amúgy aktív idõszakomban is szívtam és semmi változás nem volt se jobban se rosszabbul nem lettem tõle...na mit mondatok?elõre is köszi :)

Nincs jelen

 

#590 2008-03-25 17:16

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

én 1 éve cigizek..
az okosok azt mondják (statisztikák alapján stb) hogy a crohnra kifejezetten negatív hatású. mindenesetre eltekintve a klasszikus káros hatásoktól bele kell gondolni hogy a cigi elveszi az étvágyad és megemeli kicsit a pulzusszámod ami megintcsak nem elõnyös mert nehezebben hízol pl.
colitisre viszont a nikotin elõnyös hatást gyakorol no persze mérsékelten.
az orvos azt mondja hogy nemkéne akkor érdemes megfontolni valószínüleg nem vezet félre :)

Nincs jelen

 

#591 2008-03-25 17:29

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok újra, köszi az eddigieket!
Engem is meglep, hogy az aloe káros lenne -jobb szakaszban szedtem, de mondom, nem vagyok biztos benne, hogy pont az használt. Még ártott is volna? -mert egyszer-kétszer azért szedése alatt is befigyelt egy-egy rosszabb nap (akkor kifejezetten hasmenés, de arra fogtam, hogy nyáron a hûtõnk nem hûtött annyira).
Ami a dohányzást illeti, én pár év dohányzás után letettem, de amióta rosszabb lett, megint rágyújtogatok. Egy õsrégi orvosi könyvben az áll, hogy aki székrekedéssel küzd, esetleg szívjon el egyet. Noha nekem nem egészen ez a gondom, azt reméltem, hátha segít a kiürülést meggyorsítani, hogy a nap hátralévõ részében már ne kelljen többször -de most már úgy gondolom, nem ezen múlik. Egy helyen azt olvastam, a dohányzás fellobbantja a bélbetegségeket, máshol meg azt, hogy colitisre kifejezetten jó. Utóbbit azért nem hiszem, de engem szerintem nem ront. (Bár az is igaz, nem igazán próbáltam elhagyni azt a napi pár szálat, és amúgy is igen nehéz ok-okozatot felállítani.) Talán abból a szempontból nem tehet jót, hogy gyengíti a szervezetet, és így nehezebben jutunk passzív szakaszba?
Ami a CT-t ill. tükrözést illeti, engem az orvos még el akar küldeni hasi és medence CT-re, hogy megnézze, nincs-e a gyulladás tovább terjedve (colonoscopián valamiért nem tudott végignézni, pedig aludtam). De nem tudom, melyik a mérvadó a Te esetedben -esetleg kérdezz meg másik orvost, ha a jelenlegiben nem bízol. (Nekem is ez a negyedik, de úgy tûnik, õ végre tényleg segíteni akar.)

Szerkesztette: Sa-ni (2008-03-25 17:39)

Nincs jelen

 

#592 2008-03-25 17:53

puchita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

na igen a  hízással gondok vannak.azt mondták medrol mellett nem is fogok.sose voltam egy dagi alkat.de mielõtt kiderült h crohn-om van 44 kg voltam.most csak 39 mindez az 1,57 emhez.szóval zörögnek a csontjaim.és még én hittem,h 44 kg val vékony vagyok??! :) de jelenleg jól érzem magam...ennyi tabitól el is várom.étvágy okés,sõt kényszeresen zabálok! :) ezzel nincs gond.a kenyérrel kiflivel ti hogy álltok?mert az is élesztõs?! pusza

Nincs jelen

 

#593 2008-03-25 22:02

villam
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok! 35 vagyok, és most megyek majd vastagbélvizsgálatra, Crohn-gyanúval. Már kb. 12 éve vannak panaszaim, de leginkább semmivel se kezeltek. Nyár óta vannak durva fájdalmaim, rohamokban, hányinger és egyebek, lefogytam 5 kilót (az amúgy is iszonyú kevésbõl), a székletem tele lett nyálkával, alig van olyan kaja, amitõl ne fájna a hasam....stb. Hónapokig küldözgettek egymás közt a dokik petefészekgyulladás gyanújával.
A sors furcsa fintora, hogy fél éve járok egy Crohn-beteg fiúval....nos, lehet, hogy hamarosan "kezet foghatunk", amint megvan a diagnózis.

Nincs jelen

 

#594 2008-03-25 22:09

mano1973
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Villám!
Üdv a csapatban:))
Azért még várd meg azt az eredményt:))

Szerkesztette: mano1973 (2008-03-26 06:24)

Nincs jelen

 

#595 2008-03-27 13:22

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Az olvasgatás során találtam valamit a cigirõl, idemásolom:

"Colitis ulcerosában a dohányzás fordított módon jön számításba, vagyis dohányzókon ritka, ha colitis ulcerosában szenvedõ beteg abbahagyja a dohányzást, betegsége kiújul."
Persze a teljességhez hozzátartozik, hogy a következõképpen folytatódik a szöveg:
"Mindez azonban nem lehet alap arra, hogy a beteget dohányzásra rábeszéljük, vagy a dohányzásról ne beszéljük le, hiszen a dohányzás ma már szenvedélybetegségnek tekinthetõ és oly sok kóros következménye lehet (szívinfarktus, végtagokon érszûkület, tüdõrák és más rákok), hogy a colitis ulcerosát így kezelni nem szabad."

Annyit tennék hozzá, hogy ha nem is ront, kizárt dolog, hogy javítson. Akkor már nem lennék fél éve aktív. Érdekes megoldás lenne, de sajnos a dolog nem ilyen egyszerû.

Nincs jelen

 

#596 2008-03-28 14:49

Sopi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

29-éves vagyok,2,5éve van colitis ulcerosám.Eddig szinte tünetmentes voltam,kivéve mikor a háziorvos olyan gyógyszert írt fel, amit nem szedhettem volna. Most kb 3 hete jelentkeztek a tûnetek,de elég keményen.Szedek Medrolt16mg, Salofalk500mg-kúpot,Pentasat. De nem sok javulás.Lehet hogy ez normális?Próbáltam diétázni,úgy sem jobb.Ti biztos átéltetek már hasonlót.Nagyon megköszönném ha valaki válaszolna,mert eléggé be vagyok ijedve!

Nincs jelen

 

#597 2008-03-29 16:01

Sopi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Gigi!
Egy nap 4-5 wc,véres,nyákos,meg folyamatosan úgy érzem szét akarok durranni.
Nem sok javulást vettem észre a Medrol-tól.Két hete szedem,napi 1x16mg
A Dokim 3-hét múlva monta a kontrollt,de már nem kellett volna javulnia?
Neked mennyi ideig szokott tartani egy belobbanás?
Szoktál esetleg valamit enni,inni,hogy gyorsabban javulj?

Nincs jelen

 

#598 2008-03-29 19:44

Sopi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Gigi!
Köszi szépen a jó tanácsokat,szerintem is javulnom kellett volna,de nem mertem hívni a Dokit,mert múlt héten azt monta "türelem"
Hétfõn hívom aztán meglátjuk mit mond.

Köszi!!!

Nincs jelen

 

#599 2008-03-31 12:26

nolex
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Haliho mindenkinek.
Szörnyû egy betegség, az biztos! Én magam, 16 éves fejjel tudtam meg h ilyen beteg vagyok. 17 vagyok, most lesz kontroll, remélem lesz valami újdonság.
Nekem anno egy tályogom volt a végbelemben, eltávolították. a Kontrollok alatt semmi sem történt. De rá a tályogkivétel után fél évvel,hasmenési rohamok törtek ráám. A sebész egybõl gasztroenterológushoz irányított, aki egybõl meg is tükrözött. A tükrözésbõl kiderült h Crohn, szövettan is ezt mutatta, meg a megelõzõ tünetek. Egy entertográf CT viszont nem bizonyít sipolyjáratokat, így nem bizonyítja a betegség létét. 4:1...
Az elõzõ napokban háziorvos felírt antibiotikumot, mert szörnyû gyomorfájdalmaim voltak, mindig váltakoztak, és étvégytalan voltam, mellé volt egy enyhe torokgyulladás. A gyógyszer meg jóóóól megfosatott...abba is hagytam, nem kell nekem a baj. Lehet h a gyomrom is bekerült az ördögi körben.   =(
Amúgy általánosságban véve most telik el egy év, a 3x2 Salofalk 500 fenn tud tartani egy állapotot, nincs hasigörcs, viszonylag kevés a hasfutás. De a végbélkörnyék néha nagyon be tud gyulladni...Sokszor több panaszt okozva.
Amúgy most a legfõbb problémám, az egész testi állapot. Mivel sportoló vagyok (kosárlabdázó) fejlõdni szeretnék. A magasságom már nem fog nagyon változni, de erõsödésemet viszont annál inkább szeretném pozitív irányba rugni. A betegegség óta szinte minden felesleges zsírréteg eltûnt, így maradt a viszonylag gyenge felsõtest. Na de szeretnék pár tanácsot kérni:
Azt szeretném, h minél több tápanyag jusson belém, h ezeket hasznosítani tudjam a vázizomzat fejlõdésére. Ezt eddig nem találtam ki, mi lenne az optimális. Próbáltam magam "hízlalni", nem sok sikerrel. Ha esetleg valaki ehhez ért, az kérem írjon nekem, mert ebben perpill tanácstalan vagyok.....

Nincs jelen

 

#600 2008-03-31 12:53

Sopi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Gigi!
Majd pénteken megyek tükrözésre,utána jelentkezek, hogy mi volt.
Üdv!!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB