#601 2008-03-31 13:02

Sopi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Még valami!!
Köszi a jó tanácsokat,mert ha magamra hallgatok biztos megvártam volna a 2-hetet.

Nincs jelen

 

#602 2008-03-31 15:08

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Nolex!

Próbáld meg a tápszereket. Nekem az segített, sztem neked is fog. A legegyszerûbb a nutridrink, szívószálas kis "üdítõ", egész finom is, vagy pedig a nutrison poeder por. Beszélj az orvosoddal, receptre kaphatóak és szerintem õ is javasolni fogja ha megemlíted neki...

G.

Nincs jelen

 

#603 2008-03-31 20:31

Sopi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Gigi!
Lassan megtanulom, hogy nem lehet semmit húzni halasztani,fõleg amióta ilyen frankó kórság kisérget.

Nincs jelen

 

#604 2008-04-03 12:07

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!Én gyõrbe járok már 20 éve colitis ulcerosa betegségemmel,de még normálisan nem beszélhettem a dokival,mert nem ér rá sosem,öt perce van csak az emberre tudom hogy elfoglalt,de mit tegyek?Mondjátok meg mit tegyek?Másik orvost keresni ennyi idõ után már nehéz,õ tudja minden kinomat.

Nincs jelen

 

#605 2008-04-03 15:44

Sa-ni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Ha szakmailag megbízol benne, akkor én azt tanácsolom, légy "erõszakosabb." Tegnap én is lecövekeltem a dokim szobája elõtt, hogy márpedig én innen addig nem megyek, amíg nem foglalkozik velem (mert romlok), õ is elfoglalt, ott ültem órákig, de a végén csak leült velem 10 percre. Szerintem udvariasan, de határozottan kérd a négyszemközti beszélgetés lehetõségét, ne a folyosón, rohanva kelljen ezekrõl a kellemetlen dolgokról beszélni, meg ugye az orvos is emberbõl van, úgy õ sem koncentrál annyira.
És az igazsághoz hozzátartozik, hogy a "kis fehér boríték" nagy csodákat tehet. Bosszantó, bosszantó, de ez az igazság. Ha van az orvosodnak magánrendelése, akkor legális keretek közt is fizethetsz neki,a legtöbb orvos egész másképpp viselkedik egy ilyen szituációban, nyugodtabb, alaposabb, empatikusabb, és 20 perc jut Rád.
Sok szerencsét!

Nincs jelen

 

#606 2008-04-03 16:09

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

az enyémnek boríték nélkül is jut rám ideje, akár 20 perc is, ha szükséges... nézd Edith, elhiszem, hogy nehéz a váltás, pláne, ha csak õ kezelt ebben a 20 évben, de ha neked több törõdésre van szükséged - márpedig többre van szükségünk -, akkor azt mondom bátorság, és kezdj el érdeklõdni másoktól, kihez mehetnél. a mi esetünkben egy jó orvos-beteg kapcsolat fél "gyógyulást" is jelenthet... sok sikert! üdv, Linus

Nincs jelen

 

#607 2008-04-03 16:28

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Ejj, Linus szinte kivetted a szavakat a számból! :D :D

Nincs jelen

 

#608 2008-04-07 10:23

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köszönöm nektek a tanácsokat,nagyon örülök neki.Sa-ni gondolhatod hogy a 20 év alatt már párszor eltette a borítékot.Szakmailag ha valaki tud valamit a betegségrõl akkor õ igazán tud.Most voltam nála pénteken,holnapután tükröz megint mert magas a CRP,és a süllyedésem is.Novemberben,decemberben  is tükrözött és most újra.másik gyógyszert akar beállítani,mert a Salofalk már nem negyon használ.Tehát megint kezdõdik a ceremónia , hú de utálom.

Nincs jelen

 

#609 2008-04-07 10:30

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kösz Linus neked is.A tudása óriási ezért nehéz a váltás majd egy kicsit próbálok erélyesebb lenni.A te dokid akkor a fehérhollók ritka családjába tartozik,szerencsés vagy.Majd meglátom mi lesz,a mostani tükrözés eredménye,másik gyógyszert akar beállítani,remélem jobb lesz.További tünetmentes,szép napokat kívánok!Szia!

Nincs jelen

 

#610 2008-04-07 11:55

virágom
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Edit!
Akár milyen nagy is a tudása nem elegendõ ha emberileg nem figyel rád eléggé nem ott van mikor veled beszél öt perc alatt rohanva képtelenség gyógyító munkát végezni. Én megtapasztaltam ugyan ezt most, mivel az orvosom elment ö egy kivételes ember és orvos volt annyi idõt szakított rám amennyit igényeltem ha nem jelentkeztem már fel hívott, hogy valami baj van? Most keresek új orvost és addig nem adom fel míg jó orvost nem találok. Remélem sikerülni fog, azt javaslom keress te is, ha rátalálsz a megfelelõre az mindent megér.

Nincs jelen

 

#611 2008-04-07 13:44

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Öt perc alatt az crohn/colitisrõl még a legprofibb se tud eleget beszélni se:) Sõt még nekünk is kevés lenne 5 perc.:P

Nincs jelen

 

#612 2008-04-07 13:59

zsengeborso
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
A múlt héten fedeztem fel a fórumot, miközben vékonybél passage eredményemet "fordítottam le" a GOOGLE segítségével.
Egy éve kezdõdött a tortúrám... és még nincs vége. Egyszerûen vér volt a székletben, semmi egyéb. Kétszer voltam végbéltükrözésen és természetesen a vastagbéltükrözést sem hagyhattam ki. Felemelõ érzés volt... a párom kint a folyosón, én pedig bent a vizsgálóban izzadtam. A vastagbéltükrözés proctitist állapított meg, majd átváltozott colitis ulcerosara. Salofalk kúpot kellett használnom, mivel a végbél alsó szakaszán volt a gyulladás. A tünetek nem múltak el, így Debrecenbe vettem az irányt, a kivizsgálás itt folytatódott. Pentasat szedek 2007 októberétõl. Volt medence MR vizsgálatom is, mert egy ideje rettenetesen fájnak a csípõizületeim. A doki Crohn betegségre gyanakodott - az UH által megállapított ödémás vékonybélkacsok miatt - így vékonybél passage vizsgálaton voltam a múlt hét csütörtökön. Az eredmény nem volt nagyon rossz, enyhe gyulladást véltek felfedezni a vékonybél egyik részén. Szinte éreztem, mi fog ezt követõen történni... A doki megkérdezte. hogy látta-e már a vastagbelem? Nem, de már kezdtem rosszul lenni. Kaptam egy szép idõpontot: május 5.
Szeretném megtudni, hogy volt-e valakinek Debrecenben vastagbéltükrözése?
Elõre is köszi! Sziasztok!

Nincs jelen

 

#613 2008-04-07 14:05

Sopi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Gigi!
Megvolt a tükrözés,bal oldali colitis.Szedem tovább a Medrolt,Pentasát,Entecort,Imuránt,és várom a csodát!
Az Imuránt tavaly abba kellett hagynom mert nagyon levitte a fahérvérsejtszámot,most megint felírta,csak kisebb dózisban.Kicsit még mindíg be vagyok rezelve,mert ha nem lessz jó az Imurán, akkor mi van? Meg úgy érzem,hogy  kicsit sok gyógyszert szedek egyszerre,nem is beszélve a Medrolról.Javulás meg nem nagyon akar mutatkozni.
Na mindegy nem panaszkodok tovább,majd valami csak lessz.

Nincs jelen

 

#614 2008-04-07 14:40

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Edith én nem egy nagytudású szakemberrõl "maradtam le" azok után, hogy betegtársak közölték velem: baromi jó szakorvos, de a beteggel durva, mint a pokróc... bocs, nem szívesen írok ilyet orvosokról, de a háziorvosom is engem igazolt. azt mondta, jól tettem, hogy máshová mentem.

tudom, hogy nálad a rád fordított idõ a legnagyobb probléma, és szégyellje magát, ha még a borítékok mellé sem jár ki neked több figyelem. amúgy talán ha szánna rád elég idõt, hogy elmondhasd a tüneteid, tán tükröznie sem kéne havonta... kétlem, hogy az bárki bélésének jót tesz... ezen most eléggé fennakadtam...

Nincs jelen

 

#615 2008-04-07 16:03

zsengeborso
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Említettem, hogy május 5-én vastagbéltükrözésem lesz Debrecenben. Eddig még nem jelentkeztek sorstársak, akiknek itt történt a tükrözés. Akkor bárki, de kérlek segítsetek!
Az én problémám az, hogy teljesen másképp készítettek fel tavaly Újhelyben a tükrözésre, mint ahogy most Debrecenben.
újhely: a vizsgálat elõtt 5 nappal már diétázni kellett (tejtermékeket, apró magvas gyümölcsöket, zöldségeket nem fogyaszthattam), elõtte 2 nappal csak folyadékot ihattam + esténként Guttalax hashajtó. A vizsgálat reggelén de. 11 óráig meg kellett innom 3 liter sóoldatos vizet, ami kb. 13 órára kipucolt rendesen és du. 15 órakor volt a vizsgálat.
Debrecen: a vizsgálat elõtti napon X-prep 70 oldat + 5-6 liter víz!
Kérdem én: ez ki fog engem úgy tisztítani, hogy másnap reggel Sárospatakról eljutok Debrecenbe (kb. 2 óra autóút) hasmenés nélkül és a beleim tiszták lesznek????
+ mit tudtok az X-prep-rõl? Mikor kell bevenni?
Sajnos a doki nem volt valami bõbeszédû, elég szomorú, hogy a gasztron futószalagon követik egymást az emberek!
Segítsetek!
Elõre is köszi!

zsengeborso (alias) Zsuzsa

Nincs jelen

 

#616 2008-04-07 16:44

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Elõre meg le kellett volna írniuk hogy mikor kell bevenned!  tudtommal kb úgy hogy vizsgálat elõtti napon reggel már csak pépeset, aztán meg már csak kb tiszta vizet, és késõ délután, kora este felé indul a a hashajtás, amivel aztán éjszakába nyúlik a buli a wc-n.

És igen, hasmenés az székletbõl nem lesz. De hiába tök üres a beled, ha épp nagyon aktív, vérzik és gennyes, -egyszerûen összegyûlik abból annyi hogy negyedóránként vagy sûrûbben tiszta vért üríts hasmenés jelleggel. - legrosszabb esetben. Ja meg ha annyira gyulladt hogy 5 percenként fehéret látsz annyira fáj, akkor jobb ha más visz be.

Ha meg nem annyira durva az egész vérzés, akkor szépen kiürülsz és az éhséget leszámítva gond nélkül elleszel egész nap.

Nincs jelen

 

#617 2008-04-07 16:55

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Igazad van Linus!Nekem is soknak tûnik ez  a bélésvizit,de eddig azért nem igen volt rá példa,hogy ilyen sûrûn tükröz.Eddig ha nem volt különösebb gondom akkor 2-3évente vizsgált.Most a vérkép miatt szeretne megnézni,mivel a gyulladás nálam már végigvándorolt az egész vastagbélen.Próbálok érdeklõdni a környezetemben hátha találok másik jó dokit,de addig marad a régi.Szia!

Nincs jelen

 

#618 2008-04-07 17:02

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia zsengeborsó!Engem mindíg úgy készítenek elõ,hogy a vizsgálat elõtti napon déltõl már csak folyadékot lehet inni,este felé 2 liter a sós koktélból,majd másnap korán reggel 1 liter.Én kb.40km-re utazok ezután,eddig még szerencsésen odértem mindíg kopp-kopp.

Nincs jelen

 

#619 2008-04-07 17:07

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Zsengeborsó!
Írtam Neked a Keleti topikba

Nincs jelen

 

#620 2008-04-07 17:33

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia zsengeborsó, én csütörtökön megyek colonoscopiára, ambulánsra vállaltam be, jobb lesz nekem a saját porcelánomon eltölteni az azt megelõzõ meghitt perceket. X-prepben egyeztünk meg a doktornõvel, mert nekem a 3 liter keserûsós lötty letolásával nem kis problémáim voltak anno. plusz abban egyeztünk meg, hogy hétfõtõl, tehát mától már nem eszem gyümit, zödséget, az X-prepet pedig a tájékoztató szerint fogom alkalmazni.

ehhez képest én a következõt csinálom: ma reggel még letoltam a szokásos reggelit, kenyér, vaj, szalámi, májas, tea+becsaptam egy banánt. azóta pedig csak nutridrink és pépes bébiételek. sárgarépást ne vegyél, épp azt próbálom ehetõvé sózni :D laktózmentes tejet is ittam, terveim szerint még fogok is, meg majd holnap egy csészével vmikor a nutridrink és vmelyik bébipapi közt. aztán szerdán reggel már csak tea. mellesleg úgy döntöttem, hogy ellépek kettõ körül az irodából, hogy aztán az X-prepet meg is tudjam inni, mert órák múlva hat csak, és én éjjel aludni is szeretnék. utána közvetlenül fél liter mentes víz, majd óránként újabb fél liter. de kizártnak tartom, hogy a tájékoztatón szereplõ két liter elég lenne, úgyhogy én a magam részérõl Gigire hallgatok és becélzom a négyet. mindenesetre május 5ig még bõven lesz idõm megosztani veled, hogy ez a mutatvány mire volt elég :) addig meg igyekszem nem éhen halni, de már a nevedtõl is összefut a nyál a számban, pedig van egy zöldborsós bébipapim, csakhát mit is várhatok akkor most a sárgarépás után? :D

Nincs jelen

 

#621 2008-04-07 18:56

Sopi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Gigi!
Átkültem!?

Nincs jelen

 

#622 2008-04-08 14:43

zsengeborso
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Rigor, Edith, Zolcsibal, Linus!

Nagyon köszönöm, hogy írtatok! Még valóban van egy kis idõm májusig, de már készülök rá... legalább lélekben. Jó, hogy megtaláltam a Fórumot és persze Titeket! Akkora mennyiségû erõ lapul minden egyes mondat mögött, hogy "nacsak"! Szóval köszi Mindenkinek!

Nincs jelen

 

#623 2008-04-08 15:08

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

remélem az erõ velem lesz csütörtökön is :D :D :D

Nincs jelen

 

#624 2008-04-08 15:56

zsengeborso
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Linus!
"Meg hát!" Aztán majd én fogok erõért esedezni...!
Remélem megosztod majd velem/velünk az élményedet! Az X-prepet szerdán (kettõ körül) veszed be? Egyszerre felhúzod az üvegbõl... és utána csak úgy lazán megtörlöd a szád? Muszáj egy kis poén!
Örülök, hogy írtál!

Nincs jelen

 

#625 2008-04-08 19:18

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

lassan át kéne esnünk már ezzel egy másik topikba :D szal majd azért nem itt osztom meg :D a többiek "aszongyák" jó íze van :)

Nincs jelen

 

#626 2008-04-08 19:40

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

amúgy láttad kicsit feljebb a hsz-emet? az X-preprõl...

Nincs jelen

 

#627 2008-04-08 21:13

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

de má' te se tudsz elzavarni magadtól :D :D :D

Nincs jelen

 

#628 2008-04-20 00:51

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

sziasztok, elõször járok itt, és nagyon örülök, hogy van egy ilyen fórum, mivel fél éve szeretnék már segitséget kapni... talán itt sikerül. Az én, azaz a mi sztorink annyi, hogy tökéletesnek nyilvánitott /ultrahang, vizsgálatok egyebek/ terhesség után a babám végbélnyilás nélkül született, s a végbélbõl is hiányzik pár centi. Igy életmentõ mûtétként lett kivezetve a belecskéje. A dolgot mindnyájan jól viseljük - õ, lévén, hogy sosem üritett másként, mi mi pedig, túl ezer könnyen és önvádon, egészséges gyerekként élünk vele - egyébként az is, kivéve ezt a szépséghibát. az elmúlt félévben rengeteget próbálkoztam hasonló esetekrõl olvasni, informálódni, mert orvosaink azzal bizattak, hogy az ilyen eset nem egyedi, sõt... Csak éppen, akinél ez elõfordul, titkolja. Környezetemben amúgy sem merek kérdezni, mert jön ad1 a nagy - sokszor szinpadiasan eltúlzott - sajnálkozás, ad2 a gyanakvó pillantás, hogy milyen genetikai defektusunk lehet. Tud valaki hasonló esetrõl, mert nagyon szeretnék már egy sorstárstól erõt kapni... Nem a sztóma "karbantartásához", mert abban már lassan vérprofik vagyunk, már többfajta zacsit is kipróbáltunk, a Coloplast-ra allergiás lett, állandóan felvált a ragasztó, a Dansac jó volt a kis ragasztófelület miatt /kétkilós volt az elején a kicsi/, végül a Convatecnél kötöttünk ki, mert annak a legjobb számunkra a ragasztófelülete. A fiamnak ez a mindennapos fürdési ritus része, amikor "cserélünk", de én félek a jövõtõl, mert ha nem mûködne a végbélnyilása a mûtét után, akkor ugye tartósan megmarad a sztóma.
Netes oldalt e témában még nem találtam. Tud valaki segiteni?

Nincs jelen

 

#629 2008-04-20 07:11

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Sziszi32:üdv köreinkben!
Sajna segíteni nem tudok,de legyél kis türelemmel,a fórumon biztos akad valaki aki tud segíteni,vagy ha õ nem,akkor ismerõs,barát,rokon stb.
Hétvégén kicsit pangunk,kell idõ míg mindenki átnyálazza a topikokat.:D
Jó szót,vigyorgást,megértést itt mindig találsz.:D

Szerkesztette: roor (2008-04-20 07:11)

Nincs jelen

 

#630 2008-04-21 13:41

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Helloka!
Kösz "roor" a választ, igazából féltem attól, hogy nem felel nekem senki. Nekem már az is segitett, amit itt olvastam tõletek, igy elsõ olvasásra a sztómások lelkiereje csodálatos, a humorérzék sok nehézségen átsegit. Biztos mindenkinél okozott egyfajta törést az életében a  Várok ezért türelemmel, hátha valaki tud többet a sztómás babákról.

szia :-) látod, tudok mosolyogni én is...

Nincs jelen

 

#631 2008-04-21 13:44

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szoval, a mondatom vége: biztos mindenkinél okozott egyfajta törést az életében a sztóma és az azt körülvevõ testi kényelmetlenségek, ezért örülök, hogy ezt normálisan is meg lehet élni, önsajnálat nélkül. szóval, ennyi a javitás az elõzõ hozzászolásomon. :)

Nincs jelen

 

#632 2008-04-21 14:03

Bmanó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia sziszi32: Én is egyetértek roorral. Sajnos nem tudok segíteni. Kitartás. Esetleg addig az IBD társalgóban a "Ki kicsoda?" - ban tudsz utánanézni, hogy kinek milyen betegsége van. Hátha találsz valakit, aki segít.
SOK SZERENCSÉT !

AZ ERÕ LEGYEN VELED !!!

Nincs jelen

 

#633 2008-04-21 16:55

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Sziszi32:na humorból van dögivel,tudod azzal is leég sokáig el lehet evickélni.:D:D:D
Ajánlanám figyelmedbe a vidámpark topikot.:DMármint azt is.:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#634 2008-04-21 19:52

tunde
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Sziszi32!
Nekem is a lassan 4 éves kisfiam beteg csak más a baja . Mi nem tudunk emészteni, súlyos felszívódási problémánk van , társaságba mindenki csodálkozik a HÚSPUDINGJÁN ami nemigen felel meg emberi tápláléknak , de meg kell tanulni a saját bajunkal együtt élni , magunknak is , gyermekeink életét élhetõvé tenni , hogy ha õk valamiben másak is a társaiknál ugyanolyan értékesek . Tudom magunkról, hogy nehezen fogad el bennünket is a társadalom ,mindenki csodálkozik, hogy jaj...meg ízé...., mi ránk is híres genetikus azt mondta , hogy géndefekt . De tojok bele és szerintem tedd te is ezt még ha nehéz is , itt vannak velünk Õk és mindennap mosolyognak ránk a többi meg le van sza.......rva! Bocsás meg ha kicsit kemény voltam 3,5 év kínlódás van mögöttem !
Kitartást neked is !

Nincs jelen

 

#635 2008-04-21 20:04

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Na senkinek nem elkenõdni,tessék élni!:D
Tündének igaza van,a gyerek a minden.Olyan amilyen,tök mindegy,a tiéd és te az õvé.:D
Csak ez számít!:D
Mosoly,kitartás,lesz@rom bogyó!:D

Nincs jelen

 

#636 2008-04-23 21:47

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

mercy70! örömmel látom hogy ugyanahhoz az orvoshoz járunk. Üdv a klubban :)

Nincs jelen

 

#637 2008-04-25 10:12

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

helloka,
napok ota pröbálkozom a belépéssel, sikertelenül. aztán vettem észre, hogy elirtam egy betût a bejelentkezésben... ilyen bamba is tudok lenni... Szóval, nagyon köszi minden jó szót, amit idáig kaptam tõletek, benéztem a vidámparkba is, hangos röhögéseimnek a kisfiam örült a legjobban, aki most is itt ül az ölemben, s már látványosan unatkozik, mivel egy kézzel tartom õt, a másikkal pedig meglehetõsen lassan gépelek., ezért bocsi a hibákért. képet is küldenék róla, csak még nem jöttem rá, hogyan kell.  Tünde, remélem olvasod te is, ami irok, egy kicsit "megkönnyeztelek", ne haragudj érte, el tudom képzelni, min mentél idáig is keresztül.

nálunk most annyi az új, hogy a zacsija a belecske körül mintha valamitõl oldódna, és már párszor szinte ráragadt, s kiszáritotta a belecskét. ezt úgy kell elképzelni, hogy a reggeli tisztába tételnél minden rendben volt, aztán, három óra múlva, a következõ peluscserénél meg a megfehéredett ragasztó teljesen rányomódott a belecskére. Normális ez? mitõl történhet ilyen? A lyukat rendes méretre vágjuk a zacsin, tehát nem szoritja el a belet.

amúgy június 3-án vonulunk elvileg be a kórházba mútétre, azért elvileg, mert már április 1-jén is kellett volna, de taknyos lett, igy az orvos nem vállalta a mûtétet. hát, reméljük, megússzuk addig minden nátha nélkül. most megyek, mert a fiam nagy hangon bejelentette a jogait, ti. hogy elege van az ülésbõl, gyerünk játszani :) sziasztok

Nincs jelen

 

#638 2008-04-25 15:46

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Sziszi32:helló!Szia!:D:D:D:D:D
De jó,nem vagy elkenõdve!:D:D:D:D
Tök jó,gyere sûrûn,miniemberkét is hozd!:D:D:D:D
Mosolyogj!!!:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#639 2008-04-25 23:17

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia roor,
most épp nincs sok kedvem a vigyorra, mivel a kicsi orvosa a héten mintegy mellékesen megjegyezte, hogy a fiamnak veleszületett fisztulája van, s elõször azt fogják mûteni. Ennek nem is tulajdonitottam jelentõséget, gondoltam, ha lesz idõm, utána nézek a neten, hogy megtudjam, mirõl van szó (az orvosunk egy kicsit radikálisan konzervativ a tekintetben, ha a betegek, azaz a szüleik kérdeznek, magyarán: marhára dühös lesz attól, ha érteni akarom, mirõl beszél). Most pedig a ki-kicsoda rovatban ismét ráleltem erre a titokzatos kis szóra. Nem hagyott békét a dolog, rákerestem a "gugli"-n, s azóta sirhatnékom van... ez az eleven, örökmozgó kis manó, aki külsõleg egy tökéletes baba, ki tudja, mit rejt a kis testében... még jó, hogy nincsenek fájdalmai, nem gyullad, meg ienek...   
képet még nem raktam fel, mert túl nagy formátumú van csak, és a férjem most alszik, s nem tud segiteni, amugy már megmutattam volna, mien aranyos...
fél évig ringatóztam abban a hitben, hogy nem lesz semmi baj, minden okés lesz, sikerül, hiszen erõs, okos babám van... most meg... félek, és nem akarok sirni, pedig de jo lenne elgyengülni, sarokba húzódni, s elsirni a hetek ota visszatartott könnyeket. hogy kell ebbe nem belebolondulni? de azért igyekszem vigyorogni :) :(

Nincs jelen

 

#640 2008-04-25 23:36

porshe
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Sziszi!
Eddig csak olvastalak,de most megpróbálok erõt adni neked. Az én kislányom 21 hónapos lesz, és 4 hónapos kora óta szenvedünk. Most már rámondták a crohnt és olyan gyógyszert szed amit ilyen picinek még nem adtak soha. Nem tudni mit hoz ki,mert nincs tapasztalat. Már túl van 2 tükrözésen és én mindkettõt nagyon nehezen viseltem,de szintén nincs fájdalma és nagyon jókedvû csöppség. Képeket találhatsz a mosolyalbumban róla. :)
Muszáj neked erõsnek lenned,mert õ ebbõl az egészbõl még nagyon keveset fog fel és ha látja hogy félsz azt viszont megérzi. Azt lásd hogy aranyos hogy növekszik és a bajt legyõzitek hidd el. Akaraterõ kell és sok mosolygás! Sokat járj ide én is itt tudtam meg sok minden hasznos infót és sokat segítettek az itteniek,kell hogy bátorítást kapj néha.
Kitartás neked és puszi a picúrnak!
Üdv: Porshe

Szerkesztette: porshe (2008-04-25 23:38)

Nincs jelen

 

#641 2008-04-26 00:08

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Porshe,
épp most olvastalak könnyesen a másik oldalon, a crohn-kicsiknél, átérzem minden egyes percét az aggódásodnak, ahogyan végigkövettem az elmúlt kb. egy évnyi hozzászólásaidat.
Amikor a kisfiammal vagyok, gyakorlatilag nem tudom, mi az önsajnálat. Akik nem ismerik a bajunkat, azok mind azon csodálkoznak, hogy hat hónapos létére mennyire figyel, reagál, egy kész kis mosolyország stb. A család olykor sajnálkozna (anyós, anyám fõleg), de õket keményen rendreutasitom, hogy viselkedjenek normálisan. A férjem csodálatos - számunkra õ a világ legszebb babája. Csak ne félnék ennyire.
annyira jó, hogy válaszoltál!
egyébként most mi a helyzet a kislányoddal? persze, ha nem zavarlak ezzel.
Szia: Sziszi32
Asszem, megpróbálok a mosolyalbumba betenni pár képet.

Nincs jelen

 

#642 2008-04-26 07:11

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Sziszi32:bele lehet bolondulni,nagyon is könnyen,az egyetlen kiút,ha nem hagyod magad!!!
És ha az esik jól,akkor vonulj félre,sírd ki magad,vagy dühöngj,tombolj,add ki magadból,de a picur csak a mosolygós anyucit lássa,mert õ már attól is gyógyul!:D
Azt nagyon is jól teszed,hogy rendreutasítod a sajnálkozást,abból én se kértem annak idején!
Nem sajnálkozni kell,hanem megérteni,felfogni és segíteni.Ennyi.
A dokit szintén így kell kezelni,különben a következõ darab leszel a szalagon!
Igenis ha van kérdésed tedd föl neki,és addig ne hagyd amíg számodra kielégítõ választ nem ad!
Nem te vagy õ érte,hanem õ van értetek!
Örülj minden percnek a picurral,és ne a ködös jövõtõl félj,hanem a jelenben lásd meg a szépséget!!!:D:D:D:D
Ha magad alatt vagy ,gyere ide ,itt mindig vagyunk páran akik meghallgatnak!:D:D:D:D
A képeket nagyon várom,rettenetes kiváncsi ember vagyok.:D:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#643 2008-04-26 11:13

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Roor, szívembõl szóltál :D

Nincs jelen

 

#644 2008-04-28 09:21

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Pedró szia Chris!
Üdvözöllek benneteket a fórumon.Ajánlanám figyelmetekbe a Keleti topikot (IBD Társalgó) mivel mindketten Hajdú-Bihariak vagytok.De természetesen a többi topik is nagyon jó és mindenki megtalálja a kérdésének megfelelõt.

Szerkesztette: zolcsibal (2008-04-28 09:23)

Nincs jelen

 

#645 2008-04-28 11:31

sziszi32
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kösz a biztatást, nagyon jólesik, hogy a távolból is igyekeztek feldobni... Igyexem is, hogy normális maradjak. képet legfeljebb e-mailban tudnék küldeni, mert nem tudom kisebbre formátumozni, s ezért nem tudom felrakni a mosolyalbumba sem.
A kisfiam bajának leirását végre megtaláltam egy angol nyelvû oldalon, már ez is haladás - itthon mintha tudomást sem vennének arról, hogy létezik ien. Pedig, ha azt mondják, hogy kórházanként évente egy-két eset van, akkor azzal illene foglalkozni, nem?

Nincs jelen

 

#646 2008-04-28 18:12

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Üdvözöllek Ahnot!Már 3-an vagyunk a fórumon Eger környékérõl.

Nincs jelen

 

#647 2008-04-28 18:38

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Sziszi32:nekem jó emailban is a kép,de a kis gengszterrõl is küldj!:D:D:D

Nincs jelen

 

#648 2008-04-28 18:55

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Üdv ahnot!
Igen ez a betgeség engem is alapokban rengetett meg.De ne keseredj el így is lehet illetve KELL élni és lesz ez még jobb is.

Nincs jelen

 

#649 2008-04-28 19:00

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Na ez nem ér!!! Én is kérek képecskét, a kis csöpségrõl!!! :D :D :D

Nincs jelen

 

#650 2008-04-29 22:26

Pedró
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Nagyon családias a légkör itt, és köszönöm, hogy engem is így fogadtatok! Már jó ideje olvasgatom az oldalt, már eddig is sok nehéz sorsról olvastam, de a beteg gyermekükért aggódó anyáknak minden tiszteletem!
Sziszi32 és Porshe sok erõt és kitartást nektek, a gyermekeiteknek pedíg jobbulást, és egészséget kívánok!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB