#751 2008-09-30 17:02

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Adrienn73 írta:

....A napjaim nagy részét most azzal töltöm, hogy itt próbálok tájékozódni.
Adrienn

Adrien, mielott elkezdened a forumot vegigolvasni, celszeru ezeket tanulmanyozni, igy mar a forum hozzaszolasai is erhetobbek lesznek.
A crohn betegseg es a colitis ulcerosa
Gyogyszerek az IBD kezelesere
Gondolom, azt mar latod, hogy segitsegben itt nem lesz hiany.

Nincs jelen

 

#752 2008-09-30 17:21

Adrienn73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia roor
Kétségeim nekem is vannak a diagnózissal kapcsolatban.
Nekem ez így túl gyors volt, és rém egyszerûnek tûnik.
A colonoscopiát azért nem akarják megcsinálni, mert a vastagbelem érintettlen, és a doki állítása szerint 15-20% esély van csak arra, hogy az ileumba be tudnak jutni, mintavételre.
Nekem a terminális ileumba van a bibi.
Minden más egyenlõre érintetlen.
Másik orvost ajánlottak, de egyenlõre senkit nem tudok elérni.
A mostani dokimhoz meg holnap, vagy holnapután vissza kell mennem.
Igyekszem felgöngyölíteni a dolgokat, de elég lassan haladok.
Köszönöm, hogy írtál.
Szia Adrienn

Nincs jelen

 

#753 2008-09-30 17:25

Adrienn73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia aiolosz
Igen, köszönöm, ezeket már olvastam.
Látom, hogy segítségben itt nincs hiány:)
És köszönöm.
Üdv Adrienn

Nincs jelen

 

#754 2008-09-30 17:32

Adrienn73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Zoli
Neked is köszönöm, hogy írtál.
Én sem igazán értem, lentebb már írtam, azért nem akarják, megcsinálni a colonot, mert azt mondja a doki hogy nem biztos, hogy fel tudnak jutni az ileumba, nekem meg ott zajlik a történet.
Azért azt hozzáteszem, hogy nem állnék az elsõ sorban, ha azt kiabálnák, ki kér colonoscopiát?!
De jelen helyzetben azért bevállalnám.
Mondjuk magán szférában 100 ezerért megcsinálják altatásban.
Adri

Nincs jelen

 

#755 2008-09-30 17:38

Adrienn73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Vica
Hát ez nehéz ügy, mármint jó dokit találni, egyenlõre különbözõ idõpontokkal kápráztatnak.
Ekkor meg akkor telefonáljak újra.
Most okt. 15 a legközelebbi idõpont amikor idõpontot kérhetek.
ami egyenlõre elég messzinek tûnik.
Igyekszem türelmesnek lenni.
Szia Adrienn

Nincs jelen

 

#756 2008-09-30 18:14

mano1973
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Üdv Adrienn!
Kitartás...és hidd el itt jó helyen vagy:))

Nincs jelen

 

#757 2008-09-30 18:20

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Adrienn olcsóbban is kijön közkorházban olvasd vissza a "Tükrözés altatásban" topikot.Fõleg ha van megfelelõ indok.Gyulladt bél nagy hasi fájdalmak és persze ha jóban vagy a dokival.Nem kell másra gondolni mielõtt lecsapnátok rá.:D:D:D

Nincs jelen

 

#758 2008-09-30 19:04

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Adrienn:mivel budapesti vagy,akad bõven itt jó doki,tudunk neked ajánlani párat,akikben mi megbízunk,tisztességesek és emberségesek.:D
Igen,elég gyors a tempó,sajna amíg a végére nem jár az is lesz.
Aztán jön egy kis depi,utánna meg belerázódsz.:D
Mi meg segítünk.:D
Roor-topikba mindig betéved valaki és általában a válaszok is megérkeznek,de majd ha jobban otthon érzed magad itt,akkor úgyis megtalálod a megfelelõ topikot amibõl informálódhatsz,kérdezhetsz.:D
Csak ne lombozódj le,az most a lényeg!:D

Nincs jelen

 

#759 2008-09-30 21:14

Dusy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia adrienn üdv közöttünk és kérdez tényleg bátran  üdv itt :D :D

Nincs jelen

 

#760 2008-09-30 21:45

Nelly
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Adrienn
Sajna üdv itt...nálam fél éve kezdõdött el...ami most nálad..bár én colonoscopiával kezdtem..fincsi volt.
Kb.két hónapig teljes magambazuhanás...stb..aztán már most úgy vagyok vele ha az úgyis kiderül elõbb utóbb.Nekem nem igazolt a szövettan chront de állítólag ritkán lehet kimutatni.jelenleg jól vagyok.A dokim azt mondta 90% hogy chron...elfogadtam...azt hiszem ha egy másik doki azt mondaná nem is vagyok chrón beteg akkor is rettegnék mi van ha mégis...ezért szedem a bogyóimat(Salofalk)és vigyázok az étkezésekkel..vagyis állandóan eszem :D
Majd az idõ eldönti.
De az én véleményem is az kérdezd ki másik orvos véleményét...én is erre készülök...csak nagyon lassan :D
Ha van kérdésed a bennfentesek válaszolnak..én még tapasztalatlan vagyok a betegség terén :D

Nincs jelen

 

#761 2008-10-01 09:04

Szilvike0522
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Adrienn73!

Nekem a párom Crohn-os,nekünk sem volt jó tapasztalatunk orvos terén.
Ne aggódj,itt jó kezekbe kerülsz,rengeteg segitséget fogsz kapni,és jó tanácsokkkal leszel ellátva!

Szilvike0522

Nincs jelen

 

#762 2008-10-01 10:10

Gergõ1983
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Adrienn73!

Sajnálom,hogy itt kell megismernünk téged. Orvos ügyben csak annyit, hogy mi is itt kaptunk segítséget. Bízzál a többiekben, persze amiben tudok én segítek, bár én is csak kb 2 hete vagyok fent de nagyon sok jó tanácsot kaptam már én is. A colonoskopiát ne hagyd annyiban, nekem is 10% esély volt hogy sikerül, de biztos diagnózist csak abból lehet megállapítani és ma már kérheted altatásban is. Nekem is így csinálták meg.

Mielõbbi gyógyulást és kitartást kívánok!

Nincs jelen

 

#763 2008-10-01 10:36

Margóci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Adrienn!!
Én is Crohn beteg vagyok már vagy 10 éves (mint itt még sokan mások). Az Imuranra engem is kb. 2 hete állítottak rá! Hidd el, hatásos! Ha bármi kérdésed van és tudok valamiben segíteni, mindenképpen szólj!!! Akár email, vagy iwiw vagy bármi!
Fel a fejjel!!! :)
Puszillak!

Nincs jelen

 

#764 2008-10-01 11:39

Adrienn73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok
Köszönöm mindenkinek aki írt.
Nem is tudom... inkább egyben válaszolok mindenkinek.
Colonot--meg fogom csinátatni.
Tükrözés altatásban topicot még nem leltem meg, de meglesz az is.
Doki ügyben---Kovács Ágotát ajánlották---de Õ csak okt. 15-után rendel.
Esetleg valakinek lenne más ötlete? Egyéb név a tarsolyba?
Vagy várjak türelmesen szept 15-ig?
Vagy addig csináltassak egy colonoscopiát?
azán minden papirommal menjek hozzá?
Tudom, hogy ez most kicsit bután hangzik, és úgy tûnik mintha kicsit határozatlan lennék.
Pedig totál nem vagyok ilyen személyiség, most mintha nem is én lennék.
Ma kellett volna visszamennem a gasztrós dokihoz, Imurán miatt.
Csak a múlthéten sikerült még benyalnom egy virust ( felsõléguti), és azt várom, hogy az meggyógyuljon.
Egyenlõre persze az sem akar javulni:(

Valaki fogyszt itt Aloe gélt? Az öcsém literszám itatná velem. Jó az valamire?
Adrienn

Nincs jelen

 

#765 2008-10-01 11:52

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Adrienn73
Látom már válaszolgattak Neked, egy nagyon fontos dlog, hogy amíg ki nem derül, hogy mi ez (és ha bármi crohn, vagy colitis kiderülne, akkor utána se) ne igyál Aloe gélt, mert az nem jó ezekre a betegségekre!!! Ez elég fontos dolog!!!
Viszont ahogyan írták, tényleg a colonoscopia a lehetõ legmegbízhatóbb, és sokkal jobb, mint az állandó bizonytalanság.
Kitartást, üdv. : Lisa

Nincs jelen

 

#766 2008-10-01 14:49

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Adrienn!
Várd kia 15-két ha kibírod!Sokat hallottam a doktornõröl.
Sajnos a colonoskópia nem olyan mint egy fotót csináltatni a fényképésznél.Elõ kell jegyeztetni ha nincs ismerettség nem sürgõs esetben 2-3 hét.Fel is kell készûlni rá azaz ki kell tisztúlni.Mellesleg belgyógyászi szakjavaslat kell hozzá.
Én ittam az aloe gélt év elején.Két hónap alatt fél üveg (napi egy teáskanállal) de semmilyen tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban.Se jó se rossz.
A Tükrözés altatásban topikot a Nem árt ha tudjuk fõmenüben találod
Szia!

Nincs jelen

 

#767 2008-10-05 15:41

kata50
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Ánya a lányom segitsésével regisztráltam nem régen van gépem most tanulok.Sajnálom hogy pont téged zaklattalak.üdv katalin.

Nincs jelen

 

#768 2008-10-05 20:26

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Kata50!
nem vettem zaklatásnak!! :D Sõt!!
Örülök, hogy te is itt vagy közöttünk!
Akkor valamit rosszul írhattam, ha így félreértettél :(
Bocsánat !!!

Szerkesztette: Ánya (2008-10-05 20:27)

Nincs jelen

 

#769 2008-10-06 14:12

kata50
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Ánya remélem én is be tudok majd illeszkedni és üdvözlöm a többieket is.Neked jo szorakozást és élményekben gazdag napokat kivánok. Kata.

Nincs jelen

 

#770 2008-10-10 13:58

kata50
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

kata50-vagyok colitises a lábamon hajszál erek elpatannak.Szeretném kérdezni van e- valakinek ilyen és tudtok e- valamit rola mondani .üdv mindekinek ebben a betegségben nem valami kellemes köszi.

Nincs jelen

 

#771 2008-10-12 21:12

Danni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Köszönöm, hogy sokan írtatok a levelemre. Megfogadtam a tanácsokat és elmentem másik orvoshoz. A baj hogy vérképemben még mindig nincs jele, csak egy enyhe vashiánynak, de semmi más. Néha 2 havonta kb hirtelen elkezd fájni a vakbelem környéke, és az egész szervezetem, az ízületek, +hõemelkedés... egyszerûen koncentrálni sem tudok semmire. Aztán magától elmúlik 5-6 nap alatt, és marad egy jobb oldali kisebb hasi érzékenység. A legnagyobb baj, hogy ilyenkor nem csinálnak vérképet, mire oda jutok hogy visszamegyek a gastrora addigra elmúlik és csak elmesélhetem az egészet, a vérképem meg ekkorra (persze csak szerintem) visszaáll normálisra. Hasmenésem van, de leginkább napi egy-két alkalommal, de akkor nagyon sok. Találtak szövettani elváltozást, ami felveti, de nem bizonyítja a crohnt... elég tanácstalan vagyok, akkor hogyan lesz bizonyítva, majd csak akkor, ha már folyamatosan rosszul vagyok? NEm tdom esetleg valakinek volt pont ilyen tünete? MErt egyébként hányingerem nincsenek, az étvágyam is jó, de ezek a fellángolások a vékony és vastagbelet érintik, ami elég meggyõzõ.. Tudjátok, ez kb február óta tart már és eléggé kiborító... "Megszûnik valaha?"

Danni

Nincs jelen

 

#772 2008-10-12 21:14

Danni
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Még annyit akartam írni, hogy örülök, hogy ezen a fórumon így foglalkoztok egymással, szerintem mindenkinek sokat segít :)

Danni

Nincs jelen

 

#773 2008-10-12 21:22

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Danni!Ne hagyd magad!
Ha kell menj el öt orvoshoz,de addig ne nyugodj,amíg ki nem derítik mi ez.
Valami nincs rendben az tuti,és ha elsiklanak fölötte nagy baj lehet belõle.
Inkább nézzenek lököttnek hogy utánnajársz és derüljön ki semmi bajod,minthogy ne foglalkozz vele aztán a mûtõasztalon találd magad!!!!
Amiben tudunk segítünk mi is!:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#774 2008-10-13 07:54

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia Danni!
vérvételre a beutaló 30 napig érvényes. kérj beutalót akkor, amikor már hetek óta nem volt a fájdalom. ha tudod, hogy perzisztálnak a tünetek, akkor simán fel tudod használni akkor, amikor baj van. (nekem a haemoculturát csinálták így)
ja, és nézz be a Diagnózis: IBD? topicba
http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic.php?id=213
ott pont ilyeneket (mint én... :)) találsz, akiknél csak felvetõdött a betegség, de diagnosztizálni még (vagy hál' istennek) nem tudták.

Nincs jelen

 

#775 2008-10-15 20:02

kata50
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Örülök hogy olvashatlak benneteket sok mindent lehet töletek tanulni most járok itt elösször jo egézséget kivánok mindenkinek és további jo forumot

Nincs jelen

 

#776 2008-10-27 21:19

Danboo
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Üdv mindenkinek, Tisztelt Hölgyek és Urak!
jó pár tükrözésen túl vagyok már, 1998 óta van spa-m és mellé társult 2004-ben colitis ulcerozá-m. 2005-tõl 2008-ig infliximab remicade infúziót kaptam, amivel nagyon jól és panaszmentesem voltam. aztán arra rezisztens lettem, így utána elkezdtem az enbrel injekciókat adni magamnak. az az ízületeimre jó volt, viszont a beleimen aktiválódott a colitis. most humirá-t kapok, 3 hete adtam be magamnak az elsõt, és jövõ héten kell beadnom az újabb adagot, ami a harmadik lesz. szeretném megkérdezni, hogy van-e itt olyan, akinek használt a Humira, és nem crohn-beteg, hanem bizonyítottan colitiszes? Nekem sajnos eddig nem vált be, az orvosok türelemre intenek...Nekik könnyû ugyebár....várom az esetleges válaszokat! elõre is köszönöm! Üdv Mindenkinek!

Nincs jelen

 

#777 2008-10-27 22:15

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Danboo írta:

"... szeretném megkérdezni, hogy van-e itt olyan, akinek használt a Humira, és nem crohn-beteg, hanem bizonyítottan colitiszes? Nekem sajnos eddig nem vált be, az orvosok türelemre intenek..."

Javaslom, hogy nezd at a "Remicade / Humira" cimu topicot.

Nincs jelen

 

#778 2008-10-28 20:13

hanzyka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Mindannyian!
Nem tudom hogyan fejezhetném ki azt az örömömet, hogy Rátok találtam.:))
Egy ideje már keresgettem valami hasonló fórumot, ahol a sorstársaimmal cseveghetnék, tapasztalatot cserélhetnék,esetleg választ kapnék a felmerülõ kérdéseimre, vagy csak  elmondhatnám mindazt a tapasztalatot, amit az elmúlt 24 év alatt én is összegyûjtöttem (nem, nem 24 éves vagyok, a chron-t diagnosztizálták nálam ennyi ideje!)   Persze jó ideig az internet kínálta útvesztõkben kalandoztam,  és  csak tegnap bukkantam Rátok.
Azóta viszont megállás nélkül  olvaslak és olvaslak Benneteket. ..és közben megdöbbenek, ámuldozom, ....és persze örülök. Leginkább annak, hogy ennyi õszinte, nyílt, kedves és segítõkész emberre találtam.
Már most sok dologban megerõsítettetek, és kaptam választ a kérdéseimre.

Köszönöm Nektek!

Nincs jelen

 

#779 2008-10-28 20:27

Nelly
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

hanzyka!

Üdvözlünk itt,sajnos.
Gyere írj és tarts velünk :)

Nincs jelen

 

#780 2008-10-28 23:15

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

hanzyka!
Üdv itt! :)
24 év nagy idõ, kíváncsian várjuk majd a te tapasztaltaidat is, és örülök ha neked is tudunk még segíteni!

Nincs jelen

 

#781 2008-10-29 11:02

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Ne fogdd vissza magad,kritizálj is,ne csak dícsérj (persze,ha rászolgáltunk) :-)
Szép napot!

Nincs jelen

 

#782 2008-10-29 12:49

arpapa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Hanzyka!

szeretettel üdvözlünk itt a fórumon!

legjobbakat Neked is!

árpi

Nincs jelen

 

#783 2008-10-31 12:16

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Hanzyka!
Üdv közöttünk!
Sokan vagyunk több évtizede betegek , de még igy is van úgy , hogy segitségre szorulunk!
Ha tudunk akkor mi is segitünk!
Gyere te is, légy minél többet és irj!
Várjuk a te válaszaidat is!

Mindenkinek  aki új tag!
Ha nem tudsz hová irni van nekünk egy nagyon jó topikunk ahová nyugodtan irhatsz ha bátortalan is vagy!Ott tuti feloldod a  félelmedet !:D:D:D:D    (roor topik)

Nincs jelen

 

#784 2008-10-31 17:40

mano1973
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Luci ne csinálj propagandát a roor topiknak:)))

Nincs jelen

 

#785 2008-11-02 20:05

alina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Üdv Mindenkinek!

Már olvaslak titeket egy jó fél éve, és végre összekaptam magam, hogy regisztráljak.
Sajnos a szûkebb-tágabb környezetemben nem ismerek senkit, akinek hasonló gondjai lennének( vagy titkolják), és akiknek beszélek róla és a sok kínlódásról-egyebekrõl, mindig csak néznek rám, látszik rajtuk, hogy nem értik, mi a gond egy kis wc-re rohangászással, mert kb ennyi szokott eljutni a tudatukig.

Szóval, örülök, hogy itt lehetek!!! (bármennyire furcsán hangzik is)

Nincs jelen

 

#786 2008-11-02 22:14

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Alina,
pont ma gondolkodtam ezen, amit írtál (hogy akinek ez nincs, annak tök érthetetlen, hogy mivan???)...
Úgyhogy itt aztán tényleg megért Téged mindenki. :) Szép napokat

Nincs jelen

 

#787 2008-11-03 05:37

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Én is most regisztráltam. Már régóta akartam, azaz kb. mióta diagnosztizálták nálam a crohn-t, május óta (19 éves vagyok). Úgy látom, másokhoz képest még csak nagyon kis ideje vagyok beteg (bár már tavaly is voltak jelei szerintem), mégis ha errõl fogok írni, alighanem "nagyon szubjektív" leszek mert már túl sokat szenvedtem és máshogy nem tudom megítélni. Eddig nem regeltem mert olyan nagy ez a fórum hogy csak olvasgattam és olvasgattam és sosem jutottam el idáig. De végre belevágtam, és azért ide írok, mert (azon kívül hogy nem tudtam hova lenne a legjobb) most kérdeznék valamit a crohn betegség kezelésérõl:

Én napi 2×500 mg pentasát szedek és semmi mást. Alapból. De idõnként kaptam egy-egy szteroid kezelést is, medrolt, tulajdonképpen eddig 2 volt (és én elkezdtem +egyet múltkor de ebbe ne menjünk bele mindent szabályosan csináltam ahogy elõtte sajnos az okok az egészségügyben vannak...), nyáron egy meg õsszel. Ennyi. De mégis lassan már attól félek, hogy sosem múlik el a fájdalom!! Szerintetek ennyi gyógyszer elég ???
Ami nem ért semmit, tényleg nem akarok túl elfogult lenni de akármilyen szerény próbálok lenni a gyógyszer, amit szedek, nem segített ugyanúgy lezajlott és lezajlik ma is akárhány aktív crohn periódus, napokig kínlódok akkor is ha szedem. És május óta pedig szedem! Na jó kezdetnek legyen elég ennyi, remélem nem tettem fel túl nehéz kérdést :) és bocsi, de nem olvastam végig ezt a fórum témát, de korábban is sokat olvastam már és belelfáradtam hogy õszinte legyek :D

Köszi!

Nincs jelen

 

#788 2008-11-03 06:03

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Amen.

Ugyanezen a véleményen vagyok Kedves Cyan, ne restellj visszamenni a dokidhoz, ha nem használ a gyógyszer. Sajnos viszont ha jön a fellobbanás, akkor az biz jön, és át kell vészelni, de ebben az orvos tud segíteni és nem utolsó sorban lelkileg mi itt a fórumon is megpróbálunk minden segítséget, biztatást megadni, hihetetlen, hogy ez milyen sokat jelent.
Úgyhogy üdv köreinkben és kérdezz csak bátran. :)

Nincs jelen

 

#789 2008-11-03 06:14

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Nahát! :) nem gondoltam hogy ilyen gyorsan jönnek itt a válaszok, köszi! :) Nos, az a baj, Gigi, köszönöm a tanácsodat én meg is fogadnám csakhogy nálam a helyzet inkább ellenkezõ! Mert én mindig mondtam hogy épp bajom, fáj, puffadok görcsölök.. és legtöbbször mikor mentem kontrollra mindig valami rosszat kellett mondanom..., de épp ez az hogy az orvosom elküldött már egy csomó vérvételre de a gyógyszereken csak annyit változtatott eddig hogy néha beiktatott egy szteroid kúrát ha nagyon magas volt a véremben a gyulladást jelzõ anyagok mennyisége. De van ezen a téren egy különösen nagy fájdalmam, hogy augusztusban még ennyit se változtatott, életemben nem szenvedtem annyit egyhuzamban mint akkor :(:( azaz elmentem kontrollra, akko is mondtam hogy nem jó, fáj, fogytam még többet (tavasz óta már több mint 10 kilót) és akkor nem változtatott semmit sem! És a múltkor ezért kezdtem el én magam egy szteroidot ugyanúgy ahogy akkor amikor az orvos mondta..jajj ez olyan hosszú téma de gondolom ezek után már kicsit látszik hogy mi a helyzet :(:( nem tudom mit tegyek mert ha az egészségügyön múlik én bele is pusztulhatok :( már a kontrollra is csak annyit írtak hogy "szükség esetén". Elõször még csak az volt hogy bejutottam 2 percre a rendelõbe x óra várakozás után és elküldtek egy csomószor vérvételre, mostanra, õszre meg már odáig fejlõdött a tudomány hogy már kontroll se kell... de eddig se ért semmit nem arról van szó... én már elvesztettem ebben az egészben a "hitemet" ezek után... miért ? pl. mert borsodi vagyok. És attól félek ebben lehet valami... (mégcsak nem is Miskolc, Sátoraljaújhelyi kórház)

Nincs jelen

 

#790 2008-11-03 06:15

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köszi szépen Neked is Vicaa, hát attól tartok még lesz mit írnom.... modst jó vagyok éppen, remélem még egy ideig lesz rá lehetõságem hogy visszanézzek:)

Nincs jelen

 

#791 2008-11-03 07:09

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Cyan én Miskolcra járok, szupi gasztros dokim van! Javaslatom orvosváltás, orvosváltás! Ne csalódj rögtön ne állj meg egynél, ha kell keress másodikat, harmadikat... Kitartás, meg fogod találni azt a dokit aki megfelelõképpen törõdik veled, komolyan vesz! Ez nagyon, de nagyon fontos!

Nincs jelen

 

#792 2008-11-03 07:12

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Cyan!
Ide írok neked mert valszeg ezt a topikot kerested.Ne aggódj késõbb simán el fogsz itt boldogulni.
Elõször is üdvözöllek a fórumon.Ne keseredj el itt sorstársakra találtál.Javaslom beleolvasgatni a ki-kicsoda topikba ahol sok fórumozórol fontos infókat megtudhatsz.No nem azért ,hogy mégjobban elkeseredj hanem ,hogy lásd nem a tied a legrosszabb.Igaz ez is szubjektív.Mindenkinek a magáé a legrosszabb.Én úgy látom nem olyan veszélyes a helyzet(leírásaid alapján).A betegség túlnyomó részben nem hónapokban hanem években mérhetõ akár a nyugalmi helyzetet akár a visszesést vesszük alapul.De nincs két egyforma crohn beteg.Midenki más.
Orvosváltáson gondolkodtál már?Az a legrosszabb amikor nincs az orvossal megfelelõ kapcsolatod.A kontroll pedig egyszerû:3 havonta jelentkezz be vagy kérj beutalót a házidokitól.Nálunk ez a gyakorlat.Nem fog elzavarni.
A gyóygyszereknél pedig lehet a kombinációval van a baj.Ez egy ilyen tippelõs betegség egyik gyógyszer úgy érzed nem használ próbál(tat)ni kell másikat.Sok minden rajtad múlik ,kardoskodni kell mert más nem teszi meg helyetted.
És van itt sok topik kérdéseid biztos beillenek valamelyikbe mert a sorstársak készítették.:)

Nincs jelen

 

#793 2008-11-03 07:18

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Igen erre már gondoltunk a családban csak eddig nem lett belõle semmi meg az nyíregyházi lett volna mert ott van némi kapcsolat is a családból bár így elég rosszak most a családon belül is a viszonyok de ez mindegy...az még területileg belefér nem? Mert hozzánk Sa.újhely van közelebb de úgy tudom már nem lehet akárhova menni orvoshoz hála a nagy reformoknak... most ez hogy van mert ha lehet akkor tényleg azt kéne! Megint kösz a tanácsot, nekem már az is segítség hogy egyáltalán valaki kimondja, hogy ez így nem jó, mert eddig ebben sem voltam biztos! Hiszen nincsenek még tapasztalataim... csak éreztem és érzem, hogy ez valahogy nem stimmel :( pedig az újhelyi orvosomat mindenki dícsérte ott de nekem mindig az volt az érzésem hogy nem sok crohn-beteget kezelhetett eddig... amúgy emberileg kedves meg rendes csak akkor kezdett el elfogyni a bizalmam és a lelkesedésem mikor még mindig és mindig nem változtatott semmit mikor csak nem javult az állapotom :( de másnak meg olvastam már olyat hogy hat a Pentasa mondjuk ez is érdekes hogy nekem egyáltalán nem. De ugyanígy ha már gyógyszerekrõl van szó, nekem az Espumisan sem ér semmit és a fájdalomcsillapítók se sokat, a minimum algopyrin+no-spa de mikor olyan súlyos az sem ér semmit :( pedig már nagyon sokszor kellett átvészelnem ezeket a napokat és tényleg nem tudok csinálni semmit még gépezni sem csak várom hogy legyen már vége :(:( na bocsi hogy kicsit kipanaszkodtam magam errõl még sosem írtam sehova... sziasztok és mindenkinek jobb egészséget kívánok(mint az enyém:P) !! :) még ha csak most is kezdõdik a nap és a fórumozás:)

Nincs jelen

 

#794 2008-11-03 07:25

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Zolcsibal! Hát akkor ideírok ha így jobb :) végülis ha a betegségrõl van szó akkor már mindenhova tudok írni van mit... éppen írtam azt a kommentet azért van mégis a gógyszerek-kiegészítõk topikban de ha ez nagy baj max. töröljék... az orvosváltásról már oda válaszoltam Vicaa-nak hogy biztos az kéne csak eddig még ebben sem voltam biztos... de tényleg jó ez a fórum és hogy itt annyi tapasztalt sorstársra találok.. már régen ideje lett volna írnom de így még csak "kezdõ" vagyok.  Hát, gondolom "nem az enyém a legrosszabb", de - lehet hogy mint mások is ?! - én bizony sokszor töprengtem el azon hogy másoknak is ennyire fájhat??? mert én nem hinném :(:( mikor fáj mindig úgy érzem, ennél nagyobb fájdalom már nem is lehetne.... szóval borzasztó de akkor igyekszem többet olvasni ezt a fórumot, hogy megismerjelek Titeket, sziasztok.

Nincs jelen

 

#795 2008-11-03 08:11

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

cyan írta:

Szia Zolcsibal! Hát akkor ideírok ha így jobb :)

off
Cyan, azert jobb, ha a megfelelo topicba irsz, mert akkor elobb kapsz adekvalt valaszt... ja es nem generalsz nekem plussz melot :)
Te itt uj vagy, ezert el van nezve....de erdemes olvasgatni es megismerni a topicokat.
Ehhez is sok sikert es fel a fejjel...segitsegben itt nem lesz hiany
on

Nincs jelen

 

#796 2008-11-03 08:23

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Cyan!
ORVOS VÁLTÁS!!!
A többiekkel egyetértek!!
A betegség élethosszig tart, fontos, hogy megismerjétek egymást. Mármint te és a betegséged. ehhez pedig kell egy orvos, akiben megbízol és sok mindent elmond a betegségedrõl, ami segítség neked. Igaz, hogy ahány beteg, annyiféle megnyilvánulási formája van a kis genyának, de minél többet tudsz róla, annál könnyebb lesz elfogadnod!!A fájdalmat pedig csillapítani kell egy jó orvosnak. Ez nagyon fontos, panaszkodj addig, míg nem kapsz megfelelõ segítséget. És menj addig, míg meg nem találod azt az orvost, akiben megbízol!! :D

Olvasgass, de ha kicsit fel szeretnél lélegezni, gyere rosszalkodni roorhoz :D (roor rosszalkodásai topic)

Nincs jelen

 

#797 2008-11-03 09:05

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Cyan: "Mert hozzánk Sa.újhely van közelebb de úgy tudom már nem lehet akárhova menni orvoshoz hála a nagy reformoknak... most ez hogy van mert ha lehet akkor tényleg azt kéne!"

Azért írjuk oly õszen az orvosváltást, mert LEHET! Mindössze a "kinézett" orvoshoz egy beutalót kell kérned a háziorvostól és az ország másik végére is mehetsz akár.
Természetesen az lene a jó, ha találnál a közeledben valakit.
Próbálj írni az "Orvost keresek" topikba, ott hamarabb kaphatsz segítséget!

Nincs jelen

 

#798 2008-11-03 10:38

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Hmmm, ez igaz?? Mármint támogatva is van meg minden? (TB) mert vagyonokat fizetni se szeretnék, ill. tudnék... ha igen és mindenkinek egyértelmû akkor csak én vagyok-voltam holmi téveszmében remélem így van... szóval a beutalón múlik minden? Bár az ma már mindenhez kell..na jó hát ezer kösz a tájékoztatásért :D
és mindenkinek aki  még orvosváltásra bíztat mielõtt én már teljesen lemondtam volna az egészségügyrõl :P Tényleg sok múlik rajta még ha én abban az eszmében élek is hogy ha lelkileg rendbejönnek a dolgaim a crohn a múlté.
Az offolásért sorry legalább már tudom mi az XD am. úgy gondoltam a gyógyszer miatt kérdem ott hogy elég lehet-e pentasa de nem is lehetett volna ennyit egy kérdésben feltenni meg kiderült amit csak magamban feltételeztem eddig hogy orvosváltás kell mert nemcsak a kedvesség számít hanem a tettek is!!
-Gigi, kössz a gyógyszertippet, megjegyzem akkor hogy nekem sem ért semmit no-spa önmagában, mindig csak algopyrinnel együtt HA úgy valamennyire hatott . nem ismerem azt a szert majd utánanézek. Csak azért ezeket szedtem eddig mert nyáron többször is mentünk be sürgõsségire annyira rosszul voltam, nincs rá szó.. és akko azt adtak infúzión...

Nincs jelen

 

#799 2008-11-03 11:10

cyan
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Valamit nem tudok. Most megpróbálom kihasználni hogy úgyis kezdõ vagyok aki nem tudja hol kérdezzen és még feltehet mindenféle hülye kérdést :P bár én nem tartom annak. Szóval. MI az a passzázszavar??? keresem neten, orvosi szótárakban is és nem találom... :( öööö... valaki nem tudja esetleg? :| amúgy csak a vékonybélrák után olvasgattam... vannak olyan baljós gondolataim olykor hogy mi van ha nem is crohn... ilyen hipochonder vagyok vagy mással is elõfordult már? És azt hogy lehet megállapítani hogy a fájdalom "díffúz"-e vagy "görcsös" ? csak több esélyem lesz így megtudni^^

Nincs jelen

 

#800 2008-11-03 11:22

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Cyan a passzázs a bélben lévõ cucc haladása.Mûtét után az elsõ székletre azt mondják :beindúlt a passzázs.Nos ha zavar van akkor a cucc nem úgy halad ahogyan kellene akadályoztatva van valami oknál fogva.A diffúz pedig átlagban hasfájás amikor nem tudod hol fáj hanem az egész hasad fáj.Bocs ha kicsit körülmagyaráztam.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB