#851 2008-12-10 06:52

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Nyanya!Itt nem a kor számít,minket más köt össze.Ne aggódj emiatt.  :)  :)  :)

Nincs jelen

 

#852 2008-12-10 07:21

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Drága Nyanya!

Életem és fõleg betegségem nyitott könyv. Van bemutatkozásom és elég rendesen írok magamról.
Azért elárulom, hogy 1982 óta vagyok beteg, cu-s és jelenleg már vastagbél nélkül oldom meg az élet kisebb és nagyobb gondjait :D :D az orvosok szerint gyógyult cu-s vagyok :D :D Azért ezt nem hiszeim :(

Pusszantás neked, csak neked, tõlem :D :D

Nincs jelen

 

#853 2008-12-10 17:14

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szimi!
Ide írok neked itt üdvözöllek!Hasonlóan jártam én is a diagnosztizálás után hamar megmûtöttek.
Valószínüleg nekem is jóval ezelõtt megvolt a betegség csak lappangott a kisgenya.Bocsi ez már szleng nálunk de majd megszokod te is. :D
Szóval üdv és vigyázz magadra olvsagass ha van idõd sokat megtudhatsz a topikokból.Ha vidámságra vágysz (mert az is van) a vidámpark vagy a roor rosszalkodásait ajánlom.:)

Nincs jelen

 

#854 2008-12-10 19:14

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Ánya !!!!

Hát már elfelejtettél???? :(:(:(  (Na jó: :):):))

Nyanya !

Én is korodbeli vagyok.... :):):)

A legtöbb írásom az "élet a sztómával" topicban van, ott sok mindent megtudhatsz rólam !!!

Szép napokat !!!!!

Nincs jelen

 

#855 2008-12-12 10:59

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Drága Sanvitó!

Nem felejtettelek el, de  valamiért te a sokkal fiatalabb rovatban vagy nálam. Tudod, elõször 30 évesnek gondoltalak és a képed alapján sem tudtalak arrébb tenni korban :D
Györgyinya is fiatalabb nálam, de ötven feletti és ettõl korombelinek érzem, éreztem, mert mióta telefonon beszéltem vele, õ is a sokkal fiatalabb dobozba került :D :D

Szóval maradtam magam :( :(

Nincs jelen

 

#856 2008-12-12 12:00

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

De kit érdekel itt a kor? Minket egy sokkal erõsebb fonal köt össze,függetlenül attól ki a nagymama,ki szõke hajú vagy va-e nek isztóméja..eteleg bármi más..
Szerintem ti úgy kellettek ez a sok fiatal suhanc közé mint egy falat kenyér:-)

Nincs jelen

 

#857 2008-12-12 12:25

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

deluiugi!
Te értessz a nõkhöz!! Kortól függetlenül. Bizsergetõ volt olvasnom, hogy magadhoz érzel közel :) :D

nori!
Köszönöm, köszönjük, itt vagyunk nektek, veletek, remélem sokáig :D :) :D

Nincs jelen

 

#858 2008-12-12 19:23

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Drága Ánya !

Ez van, ha az ember nem nõ fel....... :):):):):):) (De addig a jó...)

Nóri !

Milyen igaz....... Itt már nincs kor vagy nem.... Csak a KÓR, ami volt vagy van és összeköt.

Deluigi !

Remélem örültél a "fiatal suhancnak...."

csóközön MINDENKINEK !!!!! :):):):):)

Nincs jelen

 

#859 2008-12-12 20:02

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Egyre többször szeretném legyõzni a virtuális teret,hogy mindannyian tudjunk találkozni legalább egy tea,kávé erejéig...

Pedig jó dolog ez az internet..ez is csodás találmány!Mégis...élõ mebernek egy ölelés,mosoly,pillantás rengeteget számít.

Nincs jelen

 

#860 2008-12-12 20:33

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sanvito: köszöntelek szeretettel. Én még csak gyenge kezdõ vagyok a fórumon, így még nem tudom hol kell megnézni azt az oldalt, ahol Rólad tobbet lehet megtudni, pedig szeretném. Holnap ráugrok a témára és biztosan sikerülni fog. Ánya valóban egy bûbályos teremtés, nagyon örülök, hogy megismerhettem, biztosan Te is kedves vagy. A korunkról pedig csak annyit, hogy mi mindnyájan egyelõek vagyunk, csak mi már egy kicsit többet tapaztaltunk, bár vannak itt olyan fiatalok, akik még nálunk is többet szenvedtek. Minden Sorstársam ismeretlenül is szeretem, mert ahogy az adatlapokat olvastam, mind egy igazi "hõst" takar. Itt mindenki a saját 100%-os harcát vívja sok baráttal, de lényegében egyedül. Ahányan vagyunk, annyiféle problémával, megoldási kísérlettel, próbálkozásokkal, hol fent hol lent. Jól esnek a bíztató üzenetek. Tényleg sokat számít a Betegtársak tapasztalatai, de ezt a csatát mindenki egyedül vívja. Én úgy látom a csekély tapasztalatommal, hogy az egész fórum az éppen aktuálisan bajban levõt bíztatja, segíti, aggódik érte és ez fontos az én számomra. Azt gondolom ez az igazi barátság.
Nori: innen ölellek, mosolygok rád ezerrel és szeretettel pillantok Rád. Biztosan lesz alkalom, hogy ezt személyesen is meg tehessük. Jó ötlet. De úgy hallottam, hogy vannak személyes találkozók is. Én is nagyon várom az alkalmat.

Ánya: Ha nem alkalmatlan, hétvégén telefonozok Neked.

Roor: Láttalak a chet-en. Remélem ez azt jelenti, hogy már jobban vagy. És ne írj olyanokat, hogy lusta vagy ha egyszer nem érzed jól magad. Várd meg, amíg más lelustáz és küld el a fenébe.

Aiolosz: Te még egy vakot is elvezetnél Mekkába, ahogy nekem segítesz az pedagógusi, sõt gyógypedagógusi vénára utal. Ezer mosolygót küldök és jó egészséget kívánok Neked.

Deluigi: Örülök, hogy a humorod a tükrözés ellenére is jó. Jó egészséget és mielõbbi boldogságot kívánok Neked.

Sziszi: Ha lezajlott a vendégség oszd meg velem a menüt. Danikincsed ölelem a távolból.

Nincs jelen

 

#861 2008-12-12 20:48

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Györgyinya !

Én nem töltöttem ki magamról adatlapot, mert  nem vagyok sem crohn sem CU-s beteg, egy nõgyógyászati mûtét mûhiba után, 4 nap különbséggel újabb két életmentõ mûtét során kaptam sztómát, amit májusban a 4. mûtéttel állítottak helyre.
Amikor a sztómával hazatértem a kórházból márciusban, akkor találtam rá a fórumra, ahol sok barátra és segítõkész emberre leltem. Nem vagyok sírós,  de a zárómûtét után, a kórházban olvasgatva a fórumot, hát nyeltem a könnyeimet a felvágott hasamat fogva, amikor a rengeteg aggódást és jókívánságot olvastam.....
Azóta is itt vagyok, próbálok segíteni a rászorulóknak, bár sosem tudom visszaadni és meghálálni azt a sok bíztatást és erõt amit a fórumozóktól (védõangyaloktól: remélem FIGYELSZ !!!!!!! :)) kaptam.

Csak úgy tudsz megtalálni, hogy a keresés menüben rám keresel, és az összes eddigi hozzászólásom feljön majd.

Nagyon szép, és problémamentes napokat kívánok szeretettel, egy "korodbéli....." :):):)

Nincs jelen

 

#862 2008-12-13 08:05

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sanvitó: Köszönöm válaszod. Igen, figyelek. Meg fogom keresni a Neved és a hozzászólásaidat, mert szeretném Veled is tartani a kapcsolatot. Az adatlapomon írtam, hogy én is sok nõgyógyászati mûtéten estem át - tévedésbõl - de nekem nem sztómám, hanem nyitott hasfalam lett. Szóval nyakon vagy pofon vertek Bennünket, mindegy.
Drága Korombéli: jókívánságaidat viszonzom. Ha elolvastam a hozzászólásaidat, akkor jelentkezem, mert így nem tudom követni, kivel "beszélek". Nekem még az is probléma, hogy beazonosítsam, ki kicsoda. Szerencsére sok a barát a fórumon én meg új vagyok. De remélem eljön az a nap, amikor már nekem sem lesz probléma beazonosítani azt, hogy melyik barát írt. Ez csak idõ kérdése.
Sajnos nem gyermekkoromtól tanultam számítástechnikát - valószinûleg Te sem - ezért nagyonnehezen bírkozom ezzel, mert nekem most adatott meg, hogy saját gépem legyen. És ez a gép lassú, soha sem tudok akkor válaszolni, amikor szeretnék. Ez itt nekem külön életet él. És a gép a falkavezér. De a csiga is elindul a túloldalra.
Kedves Sanyito: most jöttem rá, hogy mindent túlmagyarázok. Ez azért van, mert 30 évig olyan munkám volt, mint egy pedagógusnak. Mindent aprólékosan el kellett magyarázni. Elnézést,de ez beidegzõdés, amin már nem tudok változtatni. Ha idegesítõ bocsásd meg.

Szeretettel ölel: Sorstárad                                                 Györgyinya

Nincs jelen

 

#863 2008-12-13 10:42

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Drága Barátom Deluigi: köszönöm bíztató szavaidat.

Nincs jelen

 

#864 2008-12-13 13:55

sanvito
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Györgyinya !

Szerintem egyáltalán nem vagy idegesítõ, nem is tudom, miért jutott eszedbe.... Szó sincs róla, nagyon is jó ha leírsz mindent !
Én "pályaelhagyó" ápolónõ vagyok, de már 25 éve informatikus, így õszintén szólva munkából hazaérve nem szívesen ülök a géphez, de hiába, be kell valljam..... NEM TUDOK ELSZAKADNI A FÓRUMTÓL.. (Roor írta nekem egyszer, ez már FÜGGÕSÉG !!!!!! ) de látom sokan vagyunk így ezzel !!!!!!! :D:D:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#865 2008-12-13 15:27

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Nekem se telik ugy el nap,hogy legalább ne olvassalak titeket,még ha gyenge is vagyok én nincs erõm írogatni...tényleg függõség:)

Nincs jelen

 

#866 2008-12-20 15:51

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Fzotya üdv a forumon

Nincs jelen

 

#867 2008-12-20 16:04

FZotya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köszönet zotyesz!

Már is jobb kedvem lett írosgatni.
Egyelõre még csak olvasgatok és döbbenet, hogy ennyien vagyunk?!

Nincs jelen

 

#868 2008-12-20 16:33

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

FZotya üdv köreinkben.:D
Kérlek téged is és a többieket is,moderálás topikba nézettek be.:D

Nincs jelen

 

#869 2008-12-20 19:43

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Üdv,majd gyere sokszor és ne csak olvass írjál is nekünk,hozzánk,közénk:)

Nincs jelen

 

#870 2008-12-26 14:58

Hardy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Levente vagyok,36 múltam.Személyemben új taggal gyarapodott a csapat.2002-ben diagnosztizáltak cu-t,a napokban olvastam az akkori kórházi jelentést,mérsékelt gyulladás volt a szigmában,akkor felírtak egy doboz 500-as Salofalkot,azt bekapkodtam(2-õt/nap).Érdekes,hogy sem akkor,sem azóta nem volt véres hasmenésem(szimpla az bõven),ezt le is kopogom.Sajnos minden apróságon annyit stresszelek,ha a komondorom,aki a legjobb pajtásom is egyben,megbetegszik,már el is kap a hasmenés.Ha vizsgáztam,arról nem is beszélek.Nagyon örülök,hogy megtaláltam ezt a fórumot,sajnos nem sok barátom van,az édesanyám pedig gyógyszerész,és hevesen ellenzi a mindenféle bogyók szedését.
Elképesztõ,hogy mennyi fiatal van itt(na jó,itt mindenki fiatal,csak vannak fiatalabbak :) )!Ami engem érdekelne,hogy pl. a párkapcsolatot,udvarlást hogyan oldjátok meg?Pláne mostanában,amikor minden úgy ki lett élezve a tv és az újságok által a tökéletesre.
Remélem bepasszolok majd a csapatba,mindenkinek jó egészséget!

Nincs jelen

 

#871 2008-12-26 19:19

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Hardy!
Üdv itt nálunk! Garantáltan jó helyen vagy.
Mielõtt stresszelsz valamin, gondold át, hogy van-e értelme, változik-e valami attól, hogy Te a porcelánig idegeskeded magad? "Bárhogy lesz, úgy lesz..."
A párkapcsolatokról annyit, hogy egészségesen sem könnyebb. Ezt látom az egészséges barátaimon. Szépek, okosak is, egészségesek is, és mégsem találnak "normális" párt.

Nincs jelen

 

#872 2008-12-26 19:41

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Hardy!

Üdv köreinkben!
Itt minden kérdésedre kapsz választ.
Irj bár mirõl megértõ szavakra találsz!
Ez a fórum már nem is igazi fórum mert olyanok vagyunk itt egymásnak mint egy nagy család!!:D:D
Itt tényleg csak barátokat talál az ember!
Ne stresszeld magad mert az nem a legjobb inkább ird ide ki ami bánt ,, de az örömödet is!!
Ez a  reklám helye , de a roor topikban szivesen látunk!!!:D:D:D
A párkapcsolatra pedig csak azt tudom irni amit a Judy irt!
Mindenki megtalálja  a maga párját legyen beteg vagy egészséges!!
Gyere ,várunk!!

Nincs jelen

 

#873 2008-12-26 20:33

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Üdv,jó hogy jöttél...:):):):)

Ne légy szégyenlõs,kérdezz bármirõl legyen szó!!!!

Hogy hívják a komondorod?:) kép is jöhet,én is nagy kutyás vagyok...

Ismerkedni manapság rohadtul nehéz normális emberekkel,mindenki ezt szajkózza,õszintén saját tapasztalatom nincs,a netrõl nem fogok pasit szerezni mert itt mindenki szép,meg okos meg minden de.................
Én konzervatív vagyok,szeretem a szemkontaktust,hogy lássam van-e itt "kémia" az a valami ami egy e-mail alatt nem történhet meg..bocsánat,lehet,hogy másnál mûködik,én nem hiszek benne.

5 éves kapcsolatom ért véget tavaly,akkor épültem le ennyire mint most,mellbevágott az akkor sem rózsás állapotomon-mert nem egyszerû szakítás volt,hanem megspékelve ezzel-azzal,megcsalással,stb.
Azóta nem mozgok olyan körben ahol tudnék ismerkedni mert az elmúlt hónapokban nem is mozgok sehova a kórházon kívül,mert a kerekes szék segítségére szorulok,így nem is tudtam személyes kontaktust létesíteni új arcokkal.
De hiszem azt ha valaki mászkál,nyitott elõbb utóbb majad csak útjába akad aki kell.Csak nyitottnak kell lenni:)

Nincs jelen

 

#874 2008-12-27 04:04

Vicaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Hardy! Én ezek után már csakLucifer szavait ismételhetném meg, annyira egyetértek minden betûjével.
(Luci, Te olvasol a fejemben? Jujjujjjj.... :D)
Csak annyit még, hogy az elmúlt évben nagyon jól beindultak a kis összeröffenéseink, és bizony az is nagyon építõ hatással van itt mindenkire, úgyhogy csak gyere erre mifelénk bátran, szeretettel várunk! :)

Nincs jelen

 

#875 2008-12-27 10:31

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Hardy!
Nagyon nehéz a helyzeted, ha édesanyád ennyire gyógyszer ellenes!! :(
ugyanis a Cu-t már lehet kordában tartani a "fehér orvos", vagyis a nyugati orvoslás módszerével. Nekem elég hosszú ideig sikerült tünetmentesnek maradnom, miután betartottam a gasztrós orvosom gyógyszer adagolását. :D

Amúgy Luci, Judy, Nóri és persze Vica, mindent leírtak, ami az én fejemben benne volt, meg még többet is :D

Ja, és üdvözöllek Dicsõ Lovag, szép a cipõd, szép a lovad......

Nincs jelen

 

#876 2009-01-02 11:30

suzannee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Boldog ÚjÉvet Mindenkinek !!!!!!!!!!!!

Nincs jelen

 

#877 2009-01-11 16:55

isaszeg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Hétfõn megyek vastagbél tükrözésre.
A vasárnapi hashajtáson, és a diétán kívül semmi más felvilágosítást nem kaptam az orvostól.
A témára rákeresve , és új információkat megtudva már azon gondolkodtam, hogy nem megyek el vizsgálatra, holott majd 3 hónapot vártam erre az idõpontra.
Két nagyon fontos kérdésem volna.
A vizsgálatra reggel 8 órakor kell jelentkeznem.
Elõtte reggel 5-6 óra körül meg kell innom 3 liter kolonoszkópos folyadékot.
Ez mikor és milyen formában távozik a testembõl. Hiszen 7 órakor már buszra kell szállnom, hogy a megadott idõpontban a vizsgálaton megjelenhessek.
A másik kérdés a fájdalomcsillapítás.
Ez kérhetõ, vagy automatikusan adják. És ha nem adnak, akkor elviselhetzõ-e a fájdalom, vagy ne vágjak bele.
Kére, aki tud válaszoljon.
Köszönöm,
isaszeg

Nincs jelen

 

#878 2009-01-11 18:18

youlcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

isaszeg!

a reggeli cucc, amit inni kell, gyorsan kijön (nekem elõször csak 1,5 liter t kellett inni egy óra alatt, de még nem is végeztem vele, már egy része jött kifelé :) -bár annyira rossz volt, hogy a második fele pedig visszaköszönt a mosdóban; második alaklommal pedig fleet-et kaptam, aminek a fele szintén reggeli adag volt, de néhány órával késõbb simán elkocsikáztam vele szegedre 100 km-t)

ha aggódsz az utazás miatt, szánd rá a hajnalodat, és kelj fel 4 elõtt, dobd be akkor (én így tettem). de egyébként azt tapasztaltam, hogy a reggeli innike már abszolóte visszatartható, ha úgy hozza a helyzet.

bódítást pedig kérni KELL!!! nem nagyon jut eszükbe, hogy vannak humánus megoldások is...

de van egy tükrözéses topicunk, olvasgass még ott. (csak nem nagyon menj bele a részletekbe, mert végképp elijedsz a vizsgálattól)

tsók!

Nincs jelen

 

#879 2009-01-11 18:24

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Isaszeg!
Meg kell inni azt  a 3 liter folyadékot is mivel az tisztitja ki  a beleket!!!
Miután te ilyen korán mész a dokihoz és busszal igy azt tanácsolom , hogy egy kicsivel elõbb kezd el inni , és akkor talán nem lesz baj!!:D
Alul fog távozni és oylan mint ha hasmenésed lenne vagy beöntést kaptál volna!!
Minden képpen csináld végig mert biztosan megvan az oka annak , hogy ezt akarják csinálni veled!!
Ha esetleg fájdalomcsillapitót nem adnak akkor is kapsz egy kábitó injekciót!!A tükit túl lehet élni és ha van egy kis szerencséd akkor bekábulsz és végig alszod az egészet!!!
Szoritunk neked és léygszi ird meg miért csinálták és fõleg , hoyg mit mondtak utánna!!
Ja!-majd el felejtettem mondani  : üdv köreinkben!!:D:D

Nincs jelen

 

#880 2009-01-11 21:51

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

isaszeg írta:

"...A vizsgálatra reggel 8 órakor kell jelentkeznem.
Elõtte reggel 5-6 óra körül meg kell innom 3 liter kolonoszkópos folyadékot.
Ez mikor és milyen formában távozik a testembõl. Hiszen 7 órakor már buszra kell szállnom, hogy a megadott idõpontban a vizsgálaton megjelenhessek.

Az a kolonoszkopos folyadek olyan hashajto, amitol a az ember belese olyan tiszta lesz mint egy szuzlany lelkiismerete, de ezzel elindulni nem erdemes mert tobbet arra a jaratra mar nem hiszem, hogy fel mernel szallni.
Ilyen esetben en azt szoktam csinalni, hogy a hashajtot este 10-11 fele elkezdem inni, vagy felkelek hajnali haromkor es akkor, de Isten orizen attol, hogy Te 5-kor kezd el inni. A harom liter is ugy kell meginni, hogy harom ora alatt, vagyis orankent egy litert. Nekem nem szokott gondot okozni a loty megivasa, de nem mindenkinek szokott sikerulni, ugy_hogy ezt is kalkulald be.
Sok sikert es szamolj be majd legyszives az eredmenyrol.
Hoppa, ha kabito_nyugtato injekciot kapsz, akkor nem art, ha nem egyedul mesz, hanem valaki elkiser.

Nincs jelen

 

#881 2009-01-14 14:25

Matt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

20-as éveim közepén járó budapesti srác vagyok. Igazából én kívülálló vagyok, nincs IBD-m (nem tudom vannak-e még ilyen fórumozók), a volt barátnõm miatt (colitise van) regeltem, neki szeretnék valahogy segíteni, ebben fogom majd a tanácsotokat kérni. Kb. 2 hónapja nem vagyunk együtt, de még mindig nagyon fontos nekem és sztem elég közel állunk egymáshoz (sajnos térben nem :(), és bármit megtennék, hogy meggyógyuljon, vagy legalább tartósan jobban legyen.
Õ úgy tudom nem szokott fórumozni, még talán olvasni se nagyon, de van, aki ismeri innen. Lehet, nem örül neki, hogy itt írkálok róla, de mindegy, engem csakis a jó szándék vezérel.

Róla annyit kell tudni, hogy kb. 13-14 éves korában, 10 éve fedezték fel nála a betegséget, 17 éves koráig valahogy elvolt vele, de akkor lefogyott valami huszonegy-két kilóra, kórházba került több hétre, és végül megmûtötték (kivették a vastagbelét és ilyen tartályt csináltak neki, pouch azt hiszem). A felépülés után pár évig jól volt, de az utóbbi 3-4 évben megint aktiválódott a CU, és folyamatosan romlik az állapota. Mióta nekem is tudomásom van a betegségérõl, szerintem nem volt hosszabb tünetmentes idõszaka. Karácsony óta remit is kap, eddig 2 infúzión van túl, de pozitív hatása nem nagyon volt még. De azért még reménykedünk :)

Hát kb. ennyit tudok a betegségérõl; igazából ez is a problémám, azt tapasztaltam, hogy nagyon befelé fordulós ebben a kérdésben, még annak se nagyon mondja el a részleteket, aki igazán közel áll hozzá, és segítséget se szeret kérni ezügyben. Amíg együtt voltunk, akkor se nagyon beszélt róla, szerintem, amit tudok a colitisrõl, annak nagy részét abból tudom, hogy elég sokat utánaolvastam. Sajnos erre a fórumra túl késõn, csak pár napja találtam rá, pedig ez szerintem nagyban megkönnyítette volna a kapcsolatunkat. Nekem mindig azt mondta, hogy egy egészséges ember nem értheti, h ti mit éreztek. És tényleg, látom, hogy hiába olvastam el számtalan cikket, könyvet, szaklapot (mutterom orvos – igaz tök más szakterületen), azokban a csak a rideg tények, tünetek vannak leírva, arról semmi, hogy a beteg hogy éli meg ezeket.
Szóval ebben szeretném a segítségeteket kérni; sajnos tudom, hogy a gyógyulásáért nem sokat tehetek, de szimpla barátként is szeretnék mellette állni és lelkileg támogatni õt. Kicsit nehéz eset, mert szerintem magától nem fog segítséget kérni, és én se akarok túl tolakodó lenni, most már abszolút nem várhatom el, hogy rendszeresen beszámoljon az állapotáról, de szeretném, hogy érezze, hogy számíthat rám, és ha szüksége van rá (és nincs más), akkor nyugodtan és bizalommal fordulhat hozzám.


Amúgy nagyon tisztellek titeket, óriási akaraterõtök van, kegyetlen durva, amin némelyikõtök keresztülment, és még ennek ellenére is szinte normális életet tudtok élni. És tök jó látni, hogy a sok viszontagság után is még megvan a humorérzéketek, és néha még magatokon is tudtok nevetni; szerintem humorra mindenkinek szüksége van az életben maradáshoz. ;)
Ja és én bízok az orvostudományban, tuti, hogy pár éven belül megtalálják ennek a nyavalyának is az ellenszerét, addig meg kitartást & jobbulást kívánok mindannyiótoknak.

Na most elõljáróban ennyit, majd nemsokára megírom a párkapcsolat topicba a sztorinkat, csak most pár napig még vizsgaidõszak van, tanulok, mint a gép.
Ja és remélem nem baj, hogy én is belefolyok a fórumba. Igyekszem majd senkit se megbántani tudatlanságomból fakadóan. Meg talán nektek is hasznos, ha látjátok, hogy egy nem IBD-s hogyan viszonyul a dolgokhoz.


szép napot!

Szerkesztette: Matt (2009-01-14 18:24)

Nincs jelen

 

#882 2009-01-14 14:37

Nelly
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Matt le a kalappal elõtted!!!
Most az államat keresgélem a padlón....:D:D

Meg se tudok szólalni..nem hogy értelmeset írni..:)

Nincs jelen

 

#883 2009-01-14 14:38

nori
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Matt,
röveiden csak annyit,hogy nagyon korkt és szép amit érte teszel vagy legalábbis szeretnél..

szerintem add meg neki a fórum címét,nw írjon,olvasson minket,sokunk,többek közt én is az elején csak olvastam,nem mertem írni,nem akartam,nem tudtam be fognak-efogadni,stb.tele van az ember kételyekkel..de egy idõ után ismeretlenül is RENGETEG SEGÍTSEGET kaptam,és kapok most is,amit ezúton is KÖSZÖNÖK minden kópénak aki ide vissza-vissza jár és intéz hozzám pár kedves szót,de van olyan aki sokkal többet is megtett értem,úgy hogy nem is beszéltünk soha..drága Vica,Feri,Ági,Aiolosz..és még sorolhatnám..

szóval idõvel szerintem õ is bekapcsolódna,mert mi tudjuk milyen neki..nem vagyunk idegenek,nem égõ elmesélni ha épp rossz napod volt és ment a hasad,stb.

Mindenképp légy türelmes és ne erõszakos,de ahogy látom nagyon odaadóan kezeled a problémát..le a kalappal elõtted!:)

Nincs jelen

 

#884 2009-01-14 18:31

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Matt! A barátnõd nagyon emlékeztet vkire. De kire is?
Én kb. 11 évig egyedül vívtam a harcot, aztán valahogy idekeveredtem, de akkor nem tértem vissza sokáig, majd egy másik fórumra, és ide vissza. Azóta sem tudnak megszabadulni tõlem. :D És mennyi minden "új" dologról hallottam, amirõl a 11 év alatt sosem... A barátnõdnek tényleg érdemes lenne ide látogatnia. Ha nem is akar a betegséggel foglalkozni, a roor-ban elég pihent agyú emberke van, akik közzé nem nehéz beilleszkedni. :D És igen, lehet szimplán olvasgatni is.

Nincs jelen

 

#885 2009-01-15 07:56

mano1973
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Matt!
Igen..vannak még itt olyanok akik kívülállók:)))
Én is az vagyok.
A betegségrõl én is annyit tudok amennyit utána olvastam és amit itt a fórumon a többiektõl és a tesómtól hallok.
Ne olyan nehéz belerázódsz majd.
Remélem ha már így ide találtál tudunk-tudnak segíteni neked.
Üdvözlet a bolondok házában!!:)))

Nincs jelen

 

#886 2009-01-15 07:56

Ánya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Isten hozott nálunk Matt!! :D : D :D

Nincs jelen

 

#887 2009-01-15 10:02

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Matt, üdv köreinkben! :D
Pusz
Ági

Nincs jelen

 

#888 2009-01-15 13:41

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Matt!
Üdv köreinkben!:D:D
Hát nem semmi az biztos amit irtál és tényleg le a kalappal elõtted!
Sokan inkább félrehúzódnak segitség helyett!
Remélem sikerül idecsalogtni  a barátnõdet is és akkor õ is más szemmel fogja majd látni a dolgokat!:D
És ez itt tényleg a bolondokháza!!:D:D:D:D:D:DD:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#889 2009-01-15 18:38

judy1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

... és a kulcsok nincsenek meg, úgyhogy jaj a világnak :D:D:D

Nincs jelen

 

#890 2009-01-15 19:53

Matt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köszi, hogy ilyen segítõkészek vagytok, megpróbálom idecsalogatni, szerintem tuti jót tenne neki, ha a sorstársai is pumpálnák belé a lelket, meg tényleg elég jó itt a banda. :) És idõvel talán megtanulná kicsit nyíltabban kezelni ezt a problémát.

Ja és nem kell ennyire hasraesni tõlem :D, szerintem ha szeretünk valakit, alap, hogy ennyit megteszünk érte.

Nincs jelen

 

#891 2009-01-16 10:07

Ágika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!!
Mindenkinek nagyon szép napot kívánok!! Vácon nagyon szépen süt a nap és végre + fok van.De napozni még nem lehet sajnos!!!::(((
Sziasztok!!

Nincs jelen

 

#892 2009-01-16 15:17

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Matt!
Sajnos szertni lehet segitségnyújtás nélkül is!:(
Hasraesni tõled?!De lehet hiszen egy fiatal srác vagy és ha már nem is vagytok együtt mégis megpróbálsz segiteni neki!!:DMinden elismerésem  a tiéd!!!:D
Kevés a fiatalok , de az idõsebbek között is az oylan akiben ennyire nagy a  segiteni akarás!!!


Ma voltam  a postán és beálltam  az egyik sorba mire a nõ odajött és közölte , hogy õ állt itt!Nem szoltam semmit hagy legyen meg az öröme és inkább hallgatta a  gyerek hisztijét minthogy odaengedett volna.De átálltam a  másik sorba és ott elõbb végeztem mint õ!!:D

Nincs jelen

 

#893 2009-01-20 14:26

isaszeg
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Túl vagyok a vizsgálaton.
Reggel 5-tõl 6-ig, tehát egy óra alatt kellett meginnom azt a 3 liter colonoszkópos folyadékot, amelyet elõzõleg adtak granulátum formájában.
Keserûre számítottam, de sós volt. Sajnos egy nagy részét kihánytam.
Nagyon kedvesek voltak a kórházban. Kértem vénás injekciót.
Azt mondták, hogy nem fájdalomcsillapító. Az a szerepe, hogy ne emlékezzek a vizsgálatra.
Hát valóban nem emlékszem a vizsgálatra, de arra igen, hogy nagyon fájt, és ezt nagyon sokszor kimondtam jajgatva.
A diagnózis:diverticulosis colontos
Holnap megyek rovoshoz, aki elmondja, hogy mi ez
Üdvözlettel, Isaszeg

Nincs jelen

 

#894 2009-01-20 15:59

Dusy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia matt!
nagyon szép amit érte próbálsz tenni én is azt tanácsolom próbáld rávenni és ide csalogatni közénk itt sok kérdésére talál választ . és talán segíteni is tudunk

Nincs jelen

 

#895 2009-01-20 17:04

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

matt!
Akármit is írsz akkor is nagy dolog, hogy tényleg segítesz neki..üdv itt köztünk! Remélem hamarosan a "barátnõd" is csatlakozik hozzánk.

isaszeg!
A diverticulosis colontos-al "szerencséd" van nem súlyos és gyógyítható, ha jól tudom ezt a rost szegény táplálkozás váltja ki.
Remélem jól tudom, és akkor te megúsztad a többit :D Majd meséld el azért mit mondott a doki.

Nincs jelen

 

#896 2009-02-22 11:57

Ancsuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

üdv mindenkinek.van egy 21 éves kislányom.epilepsziás.nem veszik fel sehova dolgozni,semmit nem kap,mindenhol kiközösitik,javasoljatok valamit ha tudtok,segitsetek ha tudjátok hova fordulhatnék.elõre is kösz.egy kétségbe esett anya.ancsuska.

Nincs jelen

 

#897 2009-02-22 17:23

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Ancsuska, mélyen együttérzek Veled. Konkrét segítséget nem tudok mondani, de szerintem epilepszia- fórumokon, vagy az Epilepsziások Egyesületénél találhatsz segítséget.

Nincs jelen

 

#898 2009-02-22 17:25

Ági
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szeretettel: Ági

Nincs jelen

 

#899 2009-02-24 17:25

female38
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!Üdvözlök mindenkit Marianna vagyok.Már 8 éve idetartozom sajnos,de csak most találtam meg a fórumot.

Nincs jelen

 

#900 2009-02-24 17:40

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Marianna! Szeretettel üdvözlünk a fórumon!
Ha idõd engedi, légy szíves írj magadról!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB