#1401 2011-01-27 12:28

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Lonni!Üdvözöllek a csapatban én is Gyõr-Moson-Sopron megyei vagyok.Jó helyre jöttél annyi mindenben segítenek a kedves betegtársaink.
Én 22 éve vagyok colitises és még mindíg tanulok amit ezúton is köszönök nekik!Ha valaki idetalál erre az oldalra az sosem marad segítség nélkül,ez a tapasztalatom.Nagyon segítõkész mindenki,persze csak mi betegek értjük meg igazán egymást.Jó böngészést és jobbulást kívánok!

Nincs jelen

 

#1402 2011-01-27 14:47

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Koko,

Csatlakoznék az elõttem szólókhoz.Én is fokozatosan vetettem bele magam a dolgokba. A sport is (mint a diéta) tapasztalaton múlik. Volt olyan gyakorlatsor, amitõl másnap görcsök között fetrengtem,mert megerõltetett. De alapvetõen a sport segíthet az alapbetegség leküzdésében is, stresszoldó hatása révén :)
Ha jól emlékszem a rekreáció topikban sokat beszélgettünk az edzésrõl.

Üdv
Zsu

Nincs jelen

 

#1403 2011-01-28 15:24

koko23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

A fõ probléma amúgy az hogy lehet megszûnik a munkahelyem ezáltal nem merem befizetni az edzést, a jogsit se merem elkezdeni csak ha találtam melót úgyhogy most padhelyzet van várom a fõnök válaszát hogy mi lessz pedig már nagyon kezdenék mozgolódni de a válaszig nem tudok. A rekreációs topicba meg majd beleolvasgatok köszi puszi.

Nincs jelen

 

#1404 2011-01-28 16:06

koko23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Olvasgattam  a topicokat de ezt nem tudom hol kérdezzem meg, ha már beleestem ebbe a betegségbe(colitis) hogyan tudom leszázalékoltatni magam? Hogy legyen egy kis pénzem belõle? ha tudjátok a választ írjátok meg emailban vagy ide is mehet ha nem zavar senkit bár nem vagyok op vagy admin hogy ezt megszabjam inkább email. hosszu.k@freemail.hu köszi. sziasztok

Nincs jelen

 

#1405 2011-01-28 19:33

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

koko23! Van egy másik topik, ahol rá tudsz keresni, végig tudod olvasni. A topik neve: Nem árt, ha tudjuk és ezen belül a leszázalékoltatás. Olvass figyelmesen, ha valamit nem értesz, akkor kérdezz!

Nincs jelen

 

#1406 2011-01-28 19:56

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia koko23!Én is ajánlom a leszázalékolás topikot ott szinte mindenre találsz választ.próbáld meg ott ha valami nem világos kérdezz bátran segítünk amiben tudunk,ebben biztos lehetsz!

Nincs jelen

 

#1407 2011-01-28 20:26

koko23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köszönöm szépen a segítséget megyek megnézem ezt a leszázalékolásos dolgot, ha valami nem megy jelentkezek sziasztok.

Nincs jelen

 

#1408 2011-02-10 20:38

bbea
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Egy kis segítséget vagy inkább információt szeretnék kérni Tõletek. Férjemnél decemberben diagnosztizálták a colitis ulcerosa-t. Akkor kapott gyógyszereket, a papírján az szerepel, hogy minimum 1 évig kell szednie. Salofalk-ból 3x2, Budenofalk-ból 3x1.
Nagyon le volt fogyva, és persze nem ehette azt amit igazán szeret, de megpróbáltam változatos étrendet készíteni. A gyógyszerek teljesen kiütötték, szó szerint, egész nap feküdt. Ezután megpróbálta, hogy csak 3x1-et vesz be a salofalkból (persze orvosi engedéllyel), és úgy nézett ki, hogy bevált. Ma viszont bekerült a kórházba, mert tegnap óta görcsölt. Még nem tudják, de lehet, hogy bélelzáródás. Már nem tudom mit tegyek és mit gondoljak. Két kicsi gyerekünk van, tehát nem lehetek egyszerre két helyen.
Igazából nem is tudom, hogy mit várok, talán egy kis bátorítást.. Köszönöm

Megértve a problémát, a hozzászólást nem helyezem át csak holnap, az "Elõször járok itt" topicba. Ezért aki hozzászól, az ezt vegye figyelembe.
Köszönöm, aiolosz

Nincs jelen

 

#1409 2011-02-10 22:26

bbea
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

pötyi

Az a baj, hogy nem tudnak semmit.. amikor utoljára beszéltem vele, akkor mondta ezt az elzáródást és hogy még az orvosok sem tudják, ezért csak vizsgálgatják. De beszélni is alig tudott, annyira görcsölt. Köszönöm azért a válaszod. További szép estét!

Nincs jelen

 

#1410 2011-02-11 22:41

c.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

bbea: hat, eleg nehez ilyen helyzetben barmi tanacsot adni. engem november elejen mutottek, azota kiralyul vagyok, es remelem, hogy ferjed is rendben lesz. (azt nem mondhatom hogy biztos vagyok benne, de a statisztikak azt mutatjak, hogy egy ilyen mutet nagy esellyel, jol meg tudja oldani a problemakat, szoval matematikailag egy mutetbol jol johet ki - ez is szarul hangzik tudom, mert matematikailag masra is van eselye...najo, nagyon szarul tudok batoritani beismerem.) csaladot be kell vonni, hogy segitsenek, talan ez a legjobb tipp amit adhatok.

kieg: ja, es altalaban az ilyen gorcsoles az valoban belelzarodas, bar ismerni kene a korelozmenyt h tudjak az ugyben biztosabbat mondani, viszont a korhazban mar nagy baja nem lehet, kideritik gyorsan es ha kell (espedig altalaban ilyenkor mar kell), megteszik a szukseges lepeseket.

Szerkesztette: c.zsolt (2011-02-11 22:42)

Nincs jelen

 

#1411 2011-02-11 23:54

muhaha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok, pár napja olvasgatom a fórumot, ma regisztráltam, nagyon hasznos csak még ki kell igazodjak rengeteg információ van és kicsit engem is megijeszt  még ez az egész, fõleg ha a vizsgálatokról, várható problémákról olvasok, egy kisgyerekem van és még szeretnék gyereket de ebbena  témában már sikerült megynyugodnom részben a fórumnak köszönhetõen.
Errõl a betegségrõl (Colitis - egy hónapja diagnoszizáltak) én azelõtt nem is hallottam, és a környezetemben senki sem, határon túl élek, kisvárosban és nem is nagyon értik, persze még én sem, hogy mi ez, mitõl, miért - elég furán néz rám mindenki akivel beszélek róla. Kicsit költõi a kérdésem, de hogy lehet ehhez hozzászokni - én még ott tartok, hogy ha valakivel szóba kerül az egészségi állapotom szinte elbõgöm magam, pedig mióta a gyógyszert szedem és diétázni próbálok tûrhetõen vagyok.
Rengeteg hozzászólás van, kisgyerek mellett nem tudok annyit itt ülni, hogy mindent elolvassak ezért bocs ha nem jó topikba bukkanok fel  vagy kérdezek.

Nincs jelen

 

#1412 2011-02-12 08:05

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Hali!
Üdv a fórumon! A legjobb helyre írtál és tuti hogy nagyon sok hasznos infot fogsz majd olvasni és kapni. Ugyanaz a betegségünk...és az elején nekem se volt halvány lila gõzöm se az egészrõl....mentõk, kórház...azt hittem egybõl mûtenek vagy mi...de csak infúzió , bentfekvés és sok gyógyszer...megörültem...aztán hazamentem laptop, google...keresés.....és a nagy döbbenet, sokk...szerintem 2 hónapig nem lehetett hozzám szólni és nem voltam hajlandó enni, 45 kg-ra lefogytam. ÉS ha vki errõl próbált beszélni velem és nem betegtárs volt hanem tök laikus akkor azt megbírtam volna puszta nézéssel õlni, ill nem bírtam ki sírás nélkül.....aztán hozzászoksz, tudod már mikor mire hogy reagál a szervezeted és elfogadod, és már nem sírod el magad, max dühös vagy és szomorú, de ezt nem feltétlenül látják rajtad a kivülállók. A tünetmentes idõszakokban tényleg olyan az ember mint az egészségesek...nagyon király...és ha nem is sokáig de van tünetmentesség :)

Egy jó tanács....nem kell mindenkinek tudnia róla, hogy IBD-ben szenvedsz....nem tartozik senkire...csak a családoddal, szakemberekkel beszélj róla....másnak szerintem tök felesleges és ha nem mondod lehet h ki se néznék belõled hogy nem vagy jól.
Hát igen... a vizsgálatokat én is hanyagolnám, de ez ezzel jár, a Te érdeked.
Én szívesen segítek, írj bátran!
Jó hétvégét.
Melcsi

Nincs jelen

 

#1413 2011-02-12 19:23

muhaha
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köszi Melcsi a megnyugtató szavakat.
Rátapintottál a  lényegre, pont ez a bajom, hogy nem akarom mondani, de még olyan friss és feldolgozatlan ez az egész, hogy ha szóba került beszéltem róla - fõleg amikor nagyon nem jól voltam és most rákérdeznek, de már nem akarom mindenkinek mondani, valahogy el kell fogadjam annyira ezt az egészet, hogy tudjam az ilyen helyzetetket kezelni, remélem sikerül, mert nem nagyon van más választásom egyelõre.

Nincs jelen

 

#1414 2011-02-13 16:23

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Amíg nem leszel túl a kezdeti sokkon, hogy mit jelent ezzel a betegséggel együtt élni és nem fogadod el, addig nem fogod tudni az ilyen helyzeteket kezelni az emberekkel...el fogod sírni magad, kiborulsz stb. Ha már lelkileg feldolgoztad és megbékéltél vele, akkor már menni fog. :)

Nincs jelen

 

#1415 2011-02-13 22:19

nagil74
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Megvolt karácsony elõtt a vastagbéltükrözés. Nagyon jó volt, hogy elaltattak, egyáltalán nincs rossz tapasztalatom ébredés után sem. Ami a legjobb, megjött az eredmény: a vastagbélben IBD-re utaló jel nincs. Ezt a szövettan is megerõsítette. Most mennem kell CT-re, hogy megnézzék a vékony beleket is. Remélem ott is minden rendben lesz.
Üdv mindenkinek.

Nincs jelen

 

#1416 2011-03-01 09:27

Mamika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Túlvagyok a vastagbéltükrözésen!!! Hát jó nem volt, de sokkal rosszabra számítotam. Ajánlom, hogy ne annyira félve induljatok neki mint én, nem érdemes.Túlélhetõ és felejthetõ!

Sajnos okosabb nem lettem! SÕT!  Azonnali, halaszthatatlan tükrözéssel inditott a Dr. az ultrahang alapján ("rosszindulat daganat, sürgõs hasi mûtét valószínûsithetõ")

A vizsgálat ezt nem igazolta, viszont az évek óta szedett növényi eredetû hashajtók   (szenna tartalmúak)teljesen tönkretették a a vastagbelet.Javallat:csupán annyi volt: "hashajtók váltogatása, olajok ill. keserûsó".

Másik orvos: "HÜLYESÉG, Kolléga úr  nem ért hozzá"!növényi eredetûek továbbra is mehetnek szennások is olykor keserûsó.

Most már csak azt nem tudom, amiért orvoshoz fordultam: alhasi fájdalom, drasztikos székletváltozás 2 orvos által ultrahang   felvételen daganat valószínûsítése ezekrõl  már szó sem esik!!! Hát..................................most hogyan tovább?Ma megyek 3. hoz!!!

Nincs jelen

 

#1417 2011-03-01 09:36

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Mamika! Bár Aiolosz meg fogja szüntetni ezt a topikot szerintem, de a problémádra azt válaszolnám, hogy daganatot UH-n ritkán lehet észrevenni. De pláne azt megmondani, hogy jó- vagy rosszindulatú felelõtlenség. IBD-s betegeknek nem ajánlott a hashajtó, hacsak nem vizsgálatra készülünk. A daganat tükrözéssel, CT-vel, MR-el igazolható leginkább!

Nincs jelen

 

#1418 2011-03-01 09:44

Mamika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köszi! Nekem az elsõ kézi tapintásos vizsgálatnál simán ráírták, hogy "roszindulatú............................" nem kis ijedtséget okozva ezzel, volt néhány rossz éjszakám.Számomra hashajtás ügyben nem sok minden segít, sõt nem is találom azt ami segít.sem gyógyszerben sem egyéb készítményekben ill .házi praktikákban. Most jön a keserûsó.

Nincs jelen

 

#1419 2011-03-01 20:36

c.zsolt
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Aki tapintasos vizsgalatra rairja hogy rosszindulatu...na annak az orvosnak ne adj a szavara, ez kb. nevetseges. Keress egy epkezlabb dokit, van a forumon topic ahol ajanlanak par remek szakembert.

Nincs jelen

 

#1420 2011-03-29 17:56

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Isten hozott a Clubban Kócos. Találd meg a helyed köztünk és légy egészséges, amennyire lehet.

Nincs jelen

 

#1421 2011-03-30 14:48

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Használta már valaki ezt:Protexin Florea IBS?? Írnátok tapasztalatokat? Köszönöm szépen!!!!!

Nincs jelen

 

#1422 2011-03-30 15:58

lupo123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Az ambuláns lapomon ez szerepelt véleményként: Obs ad IBD
Van valakinek esetleg tippje hogy ez mit is takarhat?

Köszönöm elõre is a válaszokat!

Nincs jelen

 

#1423 2011-03-30 16:16

gotty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

...szia lupo123!..ez azt jelenti, hogy bélbetegség gyanúja merült fel.....milyen vizsgálatokon vagy túl?

Nincs jelen

 

#1424 2011-03-30 16:26

lupo123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia!

Vastagbél tükrözés volt, vettek szövetmintát is és várom az eredményt.
ezen kívül vérvétel, vizelet.

Nincs jelen

 

#1425 2011-03-30 16:38

gotty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

vannak tüneteid is?..milyen a vérképed?ha túl személyes, emilt is írhatsz!:)

Nincs jelen

 

#1426 2011-03-30 19:04

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köszönöm, Györgyina! =D Igyekszem nagyon. Elõször is jókedvûnek maradni, és pozitívnak, és nevetõsnek. Most pl. azon nevetek, hogy szteroidot kell majd szednem, de mindig is akartam egy kicsivel ducibb arcot ehelyett a gebe helyett... most talán összejön. =P
Szép napot mindenkinek!

Nincs jelen

 

#1427 2011-03-30 19:30

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

off

Kócos.....ha látnád most a fejem, nem akarnál szteroidot!!! :( :( Pedig aki ismer tudja h cuki fejem van :P

on

Nincs jelen

 

#1428 2011-03-30 19:47

lupo123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Igen vannak tünetek.
Legelõször mindenféle hasi fájdalmaim voltak, szinte minden belsõ szervem fájt a hasam környékén.
Sokszor evés után már megyek is a wc-re, és inkább hasmenés jellegû.
De egy nap nem kell sokszor mennem, max 2-3x, de általában mindig akkor jön rám mikor nem kéne :(
Aztán hol szorulásom volt...
Elmentem elõször orvoshoz, akkor elküldtek vérvétel, vizelet  és hasi ultrahangra.
A vérképem nem tudom hogy érted, volt 2-3 csillagom...
hasi uh csak annyit mutatott hogy van egy kis vesekövem, de az a kangen víztõl 1-2 hónap alatt ki is ment.
Aztán fájt napokig a gyomrom és egyszer csak egyik nap ettem egy tejszínes ételt ami meghajtott és nagyon véres volt a székletem ami .hasmenéses volt.
Azonnal sürgõsségi, vérvétel, ekg, hasi uh, urológia de semmi, elküldtek vastagbéltükrözésre.
Aztán várok a szövettanra...

Nincs jelen

 

#1429 2011-03-31 07:39

gotty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia Lupo123!...hát, ez még bármi lehet!....de én is hasonló tünetekkel indítottam 20 éve........a vérképet úgy értem, hogy magas volt e pl a süllyedés....mennyi a crp....ezek utalnak a gyulladásra...remélem, jobban leszel....próbálj diétázni addig is, míg megjön a szövettan!...szép tavaszi napot kívánok!:):)

Nincs jelen

 

#1430 2011-03-31 07:56

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Melcsi: azt én is csak viccbõl írtam, sajnos. =( =( =( Te mit kell, hogy szedj? És mik a mellékhatásai? Egyébként tényleg cuki fejed van =), hát a cuki fej nálam most lehet, hogy röpül. De majd sokat mosolygok, hátha csak azt látják meg majd az emberek. =/

Nincs jelen

 

#1431 2011-03-31 08:12

gotty
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

...szia Kócos!:)...csak a tükröt kell egy idõ után kerülni!:):)...

Nincs jelen

 

#1432 2011-03-31 10:44

lupo123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia!
Annyira nem értek a vérképhez, találtam egy  olyat hogy Vvt  süllyedési sebesség, arra gondolsz? Ott az van hogy 2 mm/óra.  A crp-nél pedig 0.71 van. Köszi szépen a segítséget!

Nincs jelen

 

#1433 2011-03-31 18:26

Kócos
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia!
Sajnos fogmosásnál csak-csak fölnézek... =S =P Meg itt az elõszobában is van tükör. Fene vigye el! =D

Nincs jelen

 

#1434 2011-04-12 12:23

Hiber
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok

Nem tudom, jó helyen járok-e, de kissé kétségbeesetten írok.
Tegnap voltam proctológusnál, mert több éve van vmi kemény duzzanat a fenekemnél és elküldött vastagbél tükrözésre, mondván, hogy ibd-re gyanakszik.
Hasfájásom, hasmenésem stb nincsen, csak ez a duzzanat... :( A leletre azt írta, hogy fibrotikus duzzadt képlet, belül nagyobb anopapillákkal...
Ismerõs ez valakinek??? Mire számítsak??? 31 éves vagyok, kétségbe vagyok esve... :(

Nincs jelen

 

#1435 2011-04-12 14:59

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Hiber! Üdv a fórumon! Érthetõ, hogy aggódsz, de kétségbeesned nem szabad, mert még igen fiatal vagy, és a problémád minden bizonnyal orvosolható. Attól, hogy nincs hasfájásod és hasmenésed (ezt egyben tekintheted szerencsének is), sajnos még kötõdhet ez a duzzanat gyulladásos bélbetegséghez. Ezért van szükség a vastagbéltükrözésre, hogy a gasztroenterológus felállíthassa a megfelelõ diagnózist. Nem biztos, hogy IBD, de lehet az is. Tehát ki kell deríteni, hogy mi is ez a duzzanat, mitõl van, vagy honnan ered. Bármi kérdésed van, tedd fel légy szíves a témának megfelelõ topicban, ahogy eddigis tetted. Köszönöm, hogy leírtad a hashajtóval kapcsolatos tapasztalatodat is. Várom a vizsgálat eredményét! Addigis sok türelmet és kitartást kívánok Neked!

Nincs jelen

 

#1436 2011-04-12 15:47

Hiber
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köszi a biztatást. :)
Holnap megyek tükrözésre, most megy a tisztító folyamat... :D Fura, mert eddig csak 2x voltam wc-n, pedig úgy olvastam, fél óránként kell rohanni... Hm. Remélem nem rontottam el semmit... Éhes sem vagyok.
Az a komoly, hogy most kiderült, hogy apukám + a nagymamám is ettõl szenvedett, eddig ezt itthon "eltitkolták" elõlem. (Nem volt téma...)
Nem is tudom, mire számítsak, holnap vajon kiderül azonnal, hogy ez gyulladás-e?

Nincs jelen

 

#1437 2011-04-12 16:08

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Hiber! Elképzelhetõ, hogy már abból kiderül, amit látnak. Ha megfelelõen kitisztulsz, láthatóvá válik a colonoscópia során a bél nyálkahártyájának az állapota. Valószínûleg, a tükrözéskor vesznek parányi szövettani mintát is, aminek az eredménye késõbb lesz meg. Ezzel szokták a diagnózist megerõsíteni, mármint, hogy gyulladásos bélbetegségrõl van-e szó, vagy sem. Ha igen, akkor pedig, melyik változata.

Nincs jelen

 

#1438 2011-04-12 22:43

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kócos!
Akkor nagyon takard le majd  a tükröt szteroid szedésénél.:P:P
Most az én fejem is olyan mint egy lufi csak nem szállok el.:P:P

Nincs jelen

 

#1439 2011-04-13 17:39

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Luci nem csak a Tiéd...ma cégnél ITs srác megkérdezte mikor printert javítani jött, hogy mi van a fejemmel, megcsípett vmi? mondom pfffff, köszi....mostmár 1,5 hete nem szedem...remélem 1 hónap és a régi leszek :)

Nincs jelen

 

#1440 2011-04-13 21:59

Dinuci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Üdv mindenkinek!
Sajnos csak most találtam erre az oldalra.
A húgom 18 éve chronbeteg,2éven keresztül vérszegénységgel kezelték mire rájöttek a betegségére ez akkor még nem volt túl gyakori.
Sokezer diétán,beöntésen,gyógyszereken túl, évekig tünetmentes volt igaz a gyógyszereknek köszönhetõen nagyfokú csontritkulása van,a betegség miatt ízületi gyulladások stb.de ennek ellenére egész jól viselte a betegséget.
Sokáig csak toltuk,halasztottuk a mûtétet,hogy a teljes vastagbélszakaszt eltávolítsák,mert melyik fiatal akar így élni?
Aztán tegnap megtudtuk,hogy vastagbél,és végbélrákja van,ma már csak abban reménykedhetünk,hogy nem terjedt tovább,és a mûtét után minden rendben lesz.Minden jót!

Szerkesztette: Dinuci (2011-04-13 22:12)

Nincs jelen

 

#1441 2011-04-14 13:20

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Dinuci! Nagyon megrázó, amit írtál, nehéz ilyenkor bármi vígasztalót is mondani, mert a szavak eltörpülnek a gondok súlya mellett! Rettenetes érzés lehet ilyesmivel szembesülni! Én is csak azt tudom mondani, hogy igenis bizakodni, reménykedni kell. Nagyon drukkolok, hogy minden a lehetõ legjobban sikerüljön! Szeretném, ha a továbbiakban is jelentkeznél, és leírnád, hogy sikerült a mûtét, hogyan javul a Húgod állapota. Kívánok a Húgodnak és Neked sok türelmet, kitartást és mielõbbi jobbulást!

Szerkesztette: Marthuska (2011-04-14 13:21)

Nincs jelen

 

#1442 2011-04-14 14:27

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Dunici, Marthuska mind azt leírta. amit én is írtam volna. Feltétlen bízzatok abban, hogy minden jóra fordul. Sok erõt kívánok nektek ehhez.
Mielõbbi jobbulást neki, igen, gyere majd mesélj, sõtt hozd ide õt is, sokat segíthet a felépülésében lelkileg (és mint tudjuk, az fontos)  egy ilyen közösség, mint itt van.
Üdv sibi.

Nincs jelen

 

#1443 2011-04-14 20:42

Dinuci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Marthuska!
Köszönöm az együttérzésedet,nagyon sokat jelent nekem.
A családot nagyon lesújtotta ez a tény de a húgom nagyon erõs,és pozitív gondolkodású ez sokat segít nekünk is abban,hogy teljes erõnkkel támogassuk,és bízzunk a felépülésében.
Nagyon nehéz ezt bárkivel is megosztani anélkül,hogy a torkunk össze ne szoruljon de él bennünk a remény.
Sok nehéz idõszakon keresztülment már,de gondolom errõl te is tudnál mesélni.Örülök hogy rátok találtam és szívesen fogadom a jótanácsokat is aki már esetleg átélt hasonlót.köszi

Nincs jelen

 

#1444 2011-04-14 20:47

Dinuci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Sibi!
Köszönöm a lelki támogatást,most igazán nagy szükségem van rá.
igazából nem is nekem de úgy érzem a tõletek kapott erõt átadhatom a testvéremnek,és ez bizalommal tölt el.
Továbbra is várom válaszotokat,és köszönöm a jókívánságokat!

Nincs jelen

 

#1445 2011-04-17 20:12

Kopy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia mindenkinek!
Most találtam erre az oldalra és nagyon örülök ennek! 15 éve van Colitis U. betegségem,de csak 1 éve állapították meg! Elötte végigpróbáltatták velem az összes bélfertõzéses gyógyszert...,de vizsgálat,tükrözés nem volt !( sajnos ) Azóta mióta megállapították a C.U-t Salazót kell szedjek,3*2 szemet. 33 évesen 57 kg voltam a 174 centimhez "szép szál" férfi voltam. Most 67 kg és jó érzem magam a bõrömben végre. Örülök,hogy rátok találtam!

Nincs jelen

 

#1446 2011-04-18 19:31

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Kopy! Üdv a fórumon! Ez legalább jó hír, hogy jól érzed magad!:) Örülök, hogy sikerült kideríteni, mi is okozza a panaszaidat, hiszen gyógykezelni is csak akkor lehet.
Sok vidámságot, hosszú tünetmentes idõszakot kívánok Neked!

Szerkesztette: Marthuska (2011-04-18 19:33)

Nincs jelen

 

#1447 2011-04-19 18:54

Kopy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Nagyom szépen köszönöm! Viszont kívánom neked is! :-)

Nincs jelen

 

#1448 2011-04-19 19:16

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kopy! Köszönöm szépen!:)

Nincs jelen

 

#1449 2011-04-26 21:47

Hiber
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

sziasztok volt colonoscopia, állítólag nincs gyulladás, de ibs lehetséges így is... kicsit furcsa. ma voltam nem-tudom-micsoda kimetszésen, nem fájt, de nagyon rossz érzés volt, most egy baromi gézdarab van a hátsómon... :) ez így ismerõs valakinek?
és az isb az tulképp ide tartozik??

Nincs jelen

 

#1450 2011-05-03 09:18

Megváltó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Megváltó vagyok, rendetlen Crohn-os. 2005-ben regisztrálták a betegségem, Salazopyrint szedtem. Nem akartam elfogadni a helyzetet, betegségtudatban létezni. Elkényeztetett hülyegyerek módjára irtóztam a colonoscopyától; pontosabban az azt megelõzõ tortúrától. Annyira meg akartam úszni a vizsgálatot, hogy már mindenféle mellékutat keresve immunológustól kértem gyógyszerfelírási javaslatot (merthát' colon. nélkül is megoldotta). 2009-ben elhagytam a gyogyót' és tünetmentes voltam sokáig; vagyis mégsem... Nem voltam hajlandó mellékhatásként felismerni az állandóan bepirosodó szemet, az izületi gyulladást stb-t.
Mindíg 2x2deci erõs, jó cukros tejes kávéval kezdem a napom, hozzá 6 cigi, kaja délig nuku, inkább még 20 szál, meg 4-5 kávé délelõtt... Úton vagyok, napközben szenyót eszem, de inkább 4-5 túrórudit, mert az nem vesz el annyi idõt. Estig még egy doboz cigi, vacsora a fõétkezés este 8-10 körül, ezért nem mutatok úgy, mint egy Crohn-os, hasam mint egy ház'.
2011-húsvétkor aztán jelentkezett konkrétan' mint az elején: véres, nyálkás sok. Sokk...
Házidokim rendes volt, kiharcolta, hogy hamar megnézzenek. Tegnap vbtükör, az eredmény szar.
Xalazint és Medrolt javasoltak, a Medroltól félek, meg most úgy általában is be vagyok tojva...
Bíztassatok; tanácsoljatok; szúrjatok le: írjatok!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB