#1451 2011-05-03 10:11

bixi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

ejha! ez aztan a.....tortenet. sztem ugy is tudod mit (fog) mondana mindenki erre valaszkent.........en azert egy dolgot a nyilvanvalon kivul megjegyeznek: sajnalhatod, hogy nem vagy hozzaszokva a tarsas etkezeshez!! szertintem ez nagyon fontos testnek es leleknek is egyarant. Enni jo! tanulj meg mihamarabb idot szanni ra, olyan  nincs, h enni nincs ido. arra van idod amire akarod hogy legyen.
a gyogyszereket illetoen: en a helyedben szigoruan az orvosi eloirasoknak megfeleloen jarnek el (mar igy is eleg rendetlen voltal) megelozve hogy meg nagyobb legyen a baj!

Nincs jelen

 

#1452 2011-05-03 11:00

Tim72
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia!

Hogyan is írtad: "Bíztassatok, tanácsoljatok, szurjatok le: írjatok!"
Én "leszúrni" nem foglak, hiszen eleget bántod magadat a helyzet miatt, miért tenném én is ezt. Érdekes ez a betegségtudat elfogadás. Nekem is ez ment a legnehezebben, leginkább az, hogy három egymást követõ mûtét után 2 hónappal újra aktív a crohn, DE saját tapasztalatom, hogy meg kell tudni békélni vele, együtt kell tudni élni a betegséggel. A Medrolról sok rosszat lehet olvasni, de ha nagy baj van, akkor be kell szedni. Rövíd idõn belül a leghatásosabb gyulladáscsökkentõ, szóval segít (persze vannak mellékhatásai is, de normális esetben hamar leszoktatnak róla). Ha crohnos vagy akkor a cigi felejtõs lenne, bár iszonyú nehéz lehet leszokni róla, ha ennyire az életed része. Amikor aktív a crohn, akkor bizonyos étrendi szokásokat be kellene tartani, errõl bõvebben lehet olvasni a Diéta - kell, vagy nem topicban illetve egy nagyon szép összesítõt találhatsz itt: http://e3.hu/dmccbe/html/nyersanyagok.php , vagy a honlapunkon a leírások között is sok hasznos dolog van, érdemes olvasgatni. (http://crohn-colitis.hu/hun/leirasok-dieta.php) Jelenleg szerintem a kávét és a tejes dolgokat hanyagolni kellene. Kitartást és egy kicsit nagyobb önfegyelmet, akaraterõt kívánok neked! :)

Nincs jelen

 

#1453 2011-05-03 11:13

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Megváltó! Üdv a fórumon! Tetszik, hogy ilyen õszintén leírtál mindent! És mindenképpen bíztatlak, szedd a gyógyszereket, most fõleg, hogy rádijesztett a nyavalya! Ezért legyenek a késõbbiekben is alapgyógyszereid, amit folyamatosan tudsz szedni, akkor is ha tünetmentes leszel. Hogy ezt felvállalod-e, rajtad áll.
Sok "rendetlen Crohn-os" van, lehet, hogy én is az vagyok! Semmiképp sem kell "betegségtudatban létezni", nem hiszem, hogy ez a betegség fékentartásában elõbbre vinne! Persze azért, nem árt némi odafigyelés és mértékletesség. A colonoscopia senkinek sem a kedvence, lehet elõle menekülni, de elõbb-utóbb sor kerül rá, mert még mindig ez a legbiztosabb módja annak, hogy felmérjék a vastagbél állapotát, és ha lehet kicsit bekukkantsanak a vékonybélbe is.
Én nem mondhatom, hogy mondjál le bármirõl is, de talán kicsit kevesebb kávé, kicsit kevesebb cigi, és gyakoribb, változatosabb étkezés javíthatna az állapotodon.
Mielõbbi jobbulást, tünetmentességet, és sok vidámságot kívánok Neked!

Nincs jelen

 

#1454 2011-05-04 06:36

Megváltó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

bixi; Tim72; Marthuska!

Kösz, hogy reagáltatok.

A beugróm' egy szenvedélybetegeknél is szokásos, beismerés volt. Fejben régen megtaláltam a hibákat, de sosem ítram le. Visszaolvasva rögtön tudtam kívülrõl nézni a töketlent, aki ismeri a problémáit, mégsem tesz ellene. Picit felfokozott sodródásban vagyok, muszály idõnként lassítani; számot vetni magunkkal. Hasznos ez a fórum, hármótok hozzászólása már rögtön adott új szempontokat a megoldáshoz, mégegyszer kösz!
Utánatok is néztem egy keveset, és hát ugyancsak cifra és szomorú dolgok estek meg veletek és még jónéhány Taggal. Kitartást és fegyelmet kívánok Nektek!

A szteroidot elkezdtem, az elsõ éjjel leizzadtam vagy háromszor. Alvás az nem sok volt, remélem azért egy kicsit jobb lesz.

Üdv.: megváltó

Nincs jelen

 

#1455 2011-05-04 18:58

Szuszidi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Megváltó.
Ha tudod hol a bibi akkor nincs baj, ha tudod mi a megoldás nincs baj, csak ha nem teszel magadért akkor van baj. Játszani lehet az egészségeddel tied, de ha végképp megszûnik nem lesz mivel játszani. Tegyél magadért ha másért nem az anyuci kedvéért nem 2*2 kávé reggel hanem egy kis szendvics, s ha gondolod jöhet a kávé (bár csersavas de hát..) s jöhet a cigi ha nem tudod lerakni (én sem). Napközben 4-5 kajálj keveset s amit otthon pakolnak (vagy pakolsz másnapra). Legyen idõd magadra. Ez most fontos!
Legyen szép napotok!

Nincs jelen

 

#1456 2011-05-22 11:15

lupo123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Ibd gyanúval voltam tükrözésen, de a szövettan azt írta hogy Ibd nem bizonyítható.
Viszont most pár napja a jobb oldalamnál a bordám alja környékén olyan érzés mintha beszorult volna a levegõ, néha mintha görcsölne.
Valakinek volt már ilyen?
Lehet összefüggés?
Köszi

Nincs jelen

 

#1457 2011-05-22 11:47

Veroniks22
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Lupo!

Nekem is ilyen jellegû görcseim voltak 2004-ben. A fájdalomtól már felülni se tudtam. A kórházban fájdalomcsillapító injekciót és tapaszt kaptam, de diagnózist nem. Ezek a tünetek megszûntek, majd 2007-ben másik kórházban megállapították a Crohnt, de ekkor teljesen más tüneteim voltak.

Úgy gondolom, hogy a 2004-es eset már a Crohn lehetett, de a vizsgálatok hiánya miatt sosem fog kiderülni.

Remélem segítettem.

Veró

Nincs jelen

 

#1458 2011-05-22 15:51

lupo123
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köszi a választ!
Nekem volt vastagbéltükrözés és a szövettanból az jött le hogy Ibd nem bizonyítható...

Nincs jelen

 

#1459 2011-05-22 18:39

Peeter
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Lupo!
Próbálj meg elintézni egy CT-t vagy MR-t, hátha az többet mutat.

Nincs jelen

 

#1460 2011-05-31 14:17

Lanikó
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

28 éves vagyok, márciusban diagnosztizálták a crohnt-37kgval kerültem korházba és kiszáradással, a háziorvosom olyan tanulatlan hogy 4hét haasmenés után  sem tett semmit csak hasfogot írt (azota háziorvost váltottam) Mikor Kecskeméten a doki a szemembe nézett és azt mondta az életem végéig tartó betegség, sokkot kaptam és napokig csak sírtam. 3pici lányom van. 7-4-2évesek. Medrolal kezdtük64mg, ma már ott tartok minden másnap 8mg és kaptam mellé imurant 2x50mg. Jelenleg jól vagyok, tanulom a betegséget. A cigit azonnal eldobtam mikor kiderült mi bajom és az étkezésekre is figyelek. Bár ez elég nehéz, mikor én naturhalat eszem a többike meg jó csirkepörköltet :) :P
Örülök, hogy Rátok találltam! A környezetemben nincs olyan ember aki ilyen betegséggel küzd, de itt veletek majd tudunk tapasztalatokat cserélni.

Mindenkinek Üdv: Anikó

Nincs jelen

 

#1461 2011-05-31 14:45

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Anikó!
Üdv a fórumon!

Nincs jelen

 

#1462 2011-05-31 15:00

moncsa85
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia!
Üdv itt!
Kecskeméti vagy? Vagyunk többen is :)

Nincs jelen

 

#1463 2011-05-31 15:39

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Anikó! Üdv a fórumon! Egy idõ múlva nyomhatod magadba a csirkepörit is, az nem olyan gáz. Olvasgasd a fórumot és aztán lassan kitapasztalod, hogy mit bírsz és mit szabad. Az Imurán segít, az nagyon jó. Vigyázz magadra, aztán tedd fel kérdéseidet, mi fogunk válaszolni!

Nincs jelen

 

#1464 2011-05-31 18:45

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Lanikó! Üdv itt köztünk bár jobb lenne egy kötögetõs fórumon mintákat cserélgetni, de ez van :)
Tényleg sokkoló mikor kimondják a dolgot, de nekem egy kérdésem volt csak belehalok vagy sem? Mikor azt felelték ha változtatok ezen azon...(ne ezt most azért nem kommentálom :) ) és szedem a gyógyszereket lehet ez a betegség tünetmentes is akkor azért megnyugodtam kicsit. Tényleg voltak már ilyen idõszakok ettem én már mindent mióta ilyen beteg vagyok tényleg majd te is is rájössz mi jó mi nem. Jobbulást és kitartást neked!

Nincs jelen

 

#1465 2011-06-03 10:27

MJ Zsuzska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Én még új vagyok itt,de már két hónapja olvaslak titeket!:)
36éves vagyok gyöngyösi,van egy 11éves gyerkõcöm.
A betegségem áprilisban kezdõdött véres hasmenéssel,de eleinte nem foglalkoztam vele,gondoltam,hogy valami romlottat ehettem.De mivel még két hét után se akart elmúlni,elkezdtem keresgélni a neten ,hogy mi lehet a bajom és az elsõ találat amit kidobott az a crohn volt.
Onnan kezdve ment minden a szokásos módon,kórház,mindenféle vizsgálatok,majd vastagbéltükrözés altatásban:)
Két napja jött meg a szövettan eredménye,colitis ulcerosam van.
Kaptam salofalkot tablettában és kúpban is,azóta azt mondhatom,hogy jól érzem magam,azért még egy-két szaladgálás becsúszik naponta.
Hát röviden ennyit rólam,továbbra is lelkesen olvasgatlak titeket,mert nagyon hasznos dolgokat írtok:)
Mindenkinek jobbulást!!!:)

Nincs jelen

 

#1466 2011-06-03 11:13

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

MJ Zsuzska! Üdv itt köztünk, jó hogy ilyen hamar rátaláltak legalább a bajra,- ha már így alakult- így idõben szépen hatnak a gyógyszerek teszik a dolgukat és máris kicsit jobban vagy ez a lényeg!
Olvasgass kérdezz itt tényleg sok hasznos írás van. :)

Nincs jelen

 

#1467 2011-06-10 17:07

andy76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Nekem nagyon elegem van eböl a betegségbõl.Felteszem magamba a kérdést ,hogy mért én.Csak sírók egész nap hogy ilyen betegségem van.Állandóan a wc látogatom.

Nincs jelen

 

#1468 2011-06-10 17:13

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

OFF

Andy76, légyszi a megfelelõ topikokba írj, ide lehetõleg csak sippoly, tályoggal kapcsolatban.

Az IBD társalgó - Eõszõr járok itt topikjába írok Neked! Fel a fejjel.

ON

Nincs jelen

 

#1469 2011-06-10 17:16

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Andy76!

Szia! Igen, tudom mit érzel most, gondolom frissen diagnosztizált a betegséged. Most kétségbe vagy esve, úgy érzed ezzel sosem fogsz tudni együtt élni, pedig hidd el, ha sokszor nehezen is de lehet!

Sokan szenvedünk IBD-ben, kiknek súlyosabb lefolyású, másoknak enyhébb, mindenki más. De azért vagyunk itt hogyy segítsünk másoknak.

Biztos vagyok benne, ha most rosszul is vagy, lesz még sok tünetmentes idõszakod! :)

Írj bátran, Mi szívesen segítünk amiben csak tudunk.

Üdv!

Nincs jelen

 

#1470 2011-06-12 11:26

MJ Zsuzska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Andy76!
Én is két hónapja tudom,hogy colitis-es vagyok és mikor szinte az egész napom a wc-én telet el,nehéz volt elképzelni,hogy lesz ez másképp is.De mióta a salofalkot szedem,azóta rendbe jöttem!Igaz,most meg átestem a ló túloldalára...De fel a fejjel,ha megtalálják a neked megfelelõ gyógyszert,jól leszel te is!!!

Nincs jelen

 

#1471 2011-06-27 10:08

FKSFERENC
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok most bukkantam rá erre az oldalra,ami remélem hasznos lesz.
Történetem annyi tömören vagy 10-éve szenvedek ebben az irtózatos betegségben és probálkozom vele felvenni a harcot,néha több néha kevesebb sikerrel.Én többször voltam korházban kivizsgálás pest.stb...
Salazopirin gyogyszert szedtem ammit 2 év után átváltottam pentasára,majd ez mellet imuránt és medrolt is szedtemugyszolván elég sok mindent.Egy idö után vagy 1 éve belefáradtam a sok gyogyszerbe majd elhatároztam nem szedem egyiket sem-ennek már 1 éve,És megjegyzem nem vagyok rosszabul ha jön a fellángolás ammit valóban nem  lehet kiszámitani akkor teljesen mindegy mit szed az ember.Vagyis az én tapasztalatom szerint olyankor csak-is a medrol tabletta segit deeee megjegyzem az valóban segit .Persze azt mondják nem tanácsos huzamosabb idön keresztül szedni .nem is szedem egy kurát beszedek ammi kb3-hét
és akkor eggy idejig minden ok .Tömören ennyi lenne a tapasztalatom.
Ha van valakinek okossága azért szivesen olvasom.
MINDANNYIÓTOKNAK AKI EBBEN AZ ISTENVERTE BETEGSÉGBEN SZENVED JOBBULÁST KIVÁNOK
ÜDVÖZLETTEL.

Nincs jelen

 

#1472 2011-06-27 13:20

lvashun
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

1979 januárja óta van colitis ulcerosam
már mindent tudok majdnem e betegségrõl
leglényegesebb az stressmentes élet és a táplálkozás
az elsõ manapság lehetetlen Magyarországon
a táplálkozásnál:
no étolaj - kókuszzsír only
laktózmentesség
sok zöldség gyümülcs
kevés hús
inkább hal,szárnyas
kevés fehér cukor
kevés só
semmi fûszer

szóval minden majdnem kizárt ami jó

most Salazopyrint szedek ezzel kezdtem 1979 februárjában

szedtem Pentasat,Xalazint,Salofalk klizmát mint beöntést
sosem szedtem szteroidot

most jól vagyok....!!!!!!!!!!!!! kipp koppp
sokszor volt hosszantartó véres székletem
meggyógyulni nem lehet,csak enyhébb rosszabb idõszakok sinus görbéje szerint élni

sok pihenés,pálmák,fehér homok tesz jót (pl. Zöld foki szigetek)
nem vicceltem
nagyon rosszul voltam mikor odamentem 10 nap után jobbulás állt be nálam

aki teheti hagyja el a nagyváros s menjen falura élni
én 8 éve költöztem el Bpestrõl
tóparton élek most
a sztressz itt sem hagyott el,de sokkal jobb

all the for all kind people suffering from colitis ulcerosa

Nincs jelen

 

#1473 2011-06-27 13:21

lvashun
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

a "best" szó lemaradt az utolsó mondatból
sorry

Nincs jelen

 

#1474 2011-06-29 21:00

Mora
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Teljesen véletlenül találtam erre az oldalra. Valahogy végsõ elkeseredésemben nézegettem a net-et.....és az elkeseredést valami más vette át.
Olvasgatom, hogy mennyi embert érint valamilyen súlyos bélgyulladás. Õrület!
Gyorsan összefoglalva:
Másfél évvel ezelõtt kezdõdtek a problémáim. Haspuffadás, gyengeség. Egyébként más testi tünetem nem volt. Elõször csak protexi szerûséget írt fel a doki, de nem lett jobb. Majd mikor már sírva mentem, hogy hogyan lehet ekkora pók hasam....azt mondta IBSem van. Felét nem értettem annak amit mondott. Kõkemény diétába kezdtem laktózmentes, finomított cukor mentes és persze elhagyva az élesztõs, vöröshúsos ételeket némi feszültségoldó gyógyszerrel kombinálva. Közben reggel gyomorvédõ tabletta, majd jöhet a salazopyrin 3X1. Rettegtem a gyomortükrözéstõl, de azt mondta, hogy arra semmi szükség!!!!!!!!!!!!!
Kételkedve, de belevágtam az elõttem álló hónapokba (alapban írtózom a gyógyszerektõl)
A következõ 3 hónapban az mellett, hogy leolvadt rólam 6 kg eszméletlen jól is éreztem magam. Néha-néha bûnöztem egy fagyival....de némi puffadástól eltekintve remekül voltam.
Most 4 napja visszaestem. Teljesen kész vagyok.....kiütés, fáradtság, haspuffadás, gyengeség.....
Holnap megyek vissza kontrollra.....tele kétségekkel.

Tehát feljöttem a netre. Többszáz cikket olvastam. Rátaláltam erre a fórumra, ahol olvasom, hogy hány éve, hány marék gyógyszer...és mennyire tartjátok egymásban a lelket....Fantasztikus!
Ilyenkor annyira örülök, hogy ember vagyok és, hogy vannak ilyen embertársaim. Fele annyi (azt hiszem) problémám és tünetem sincsen, mint néhányotoknak és én mégis padlót fogtam. Szégyen.

Megrettent nyilván, hogy ez nem hónapokig tartó betegség, hanem egész életemet végigkísérheti:( Ez elkeserítõ....
Egyébként tuningolom magam egy tükrözésre, de a doki már 2X mondta, hogy erre nincs értelme, higgyem el, hogy ez a bajom és kész!?
Van itt valakinek hasonló problémája? 34 éves vagyok, elkeseredett és azt hiszem már nem bizakodom. Ezentúl "normális" ételt nemigen ehetek többet!? Fogalmam sincsen mi vár rám.....Olvasgatok még itt, hátha találok IBS-es hozzászólást...bár igazából nem is tudom, hogy az van e.
Szép estét Nektek!

Nincs jelen

 

#1475 2011-06-29 21:23

Robur
Admin (Crohn)
Hely: Bp
Regisztrálva: 2004-01-05
Írások: 645

Re: Elõször járok itt

Mora,


üdv a fórumban!

Mi is hasonlóan éreztünk, mikor megállapították a betegségünket.
Ezért jött létre ez a fórum, elsõsorban IBD betegeknek.

De az IBS-rõl is találsz egy 36 oldalas topikot:
http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic … 13&p=1

Illetve ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt:
http://ibsprobiotikum.hu/

Nincs jelen

 

#1476 2011-07-01 09:44

angel34
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Már nagyon rég olvasgatom a fórumot,de csak most regisztráltam,szerettem volna kitölteni a ki-kicsoda adatlapot,de úgy látom,hogy már megszûnt,vagy csak én kerestem rossz helyen. Azért pár mondatban szeretném megosztani veletek az elmúlt pár évemet. 9 éve vagyok crohn beteg,de csak 4 éve sikerült diagnosztizálni. Az elsõ fellángolásba azt hittem bele halok,a többi nem volt ennyire durva,viszont rendszeres,eleinte évente 1x,késõbb 2-3x is fellángolt,és mindig szinte napra pontosan 1 hónapig tartott,ilyenkor elég rosszul voltam,mivel nem tudták mi bajom,mindig azt hitték,hogy valami vírust kaptam el,ezért gyógyszert sem szedtem a fájdalomcsillapítón kívül. 4 éve megtaláltam a mostani kezelõorvosomat,aki már a tünetekbõl crohnra gyanakodott,amit késõbb a szövettan is igazolt. Azóta szedem a gyógyszereket,élhetõbb az életem. Amit én eddig kitapasztaltam,hogy az idõjárás nagymértékben befolyásolja a gyulladást,fõleg ha hidegfront érkezik,és a stressz is nagyon romboló hatású,de ezt gondolom már mindenki megtapasztalta. Örülök,hogy van egy ilyen fórum,ahol tanácsot kérhetek,kérdezhetek,vagy csak írhatok,ha éppen magam alatt vagyok. Sajnos a környezetemben sokan nem is hallottak errõl a betegségrõl,és amikor elmagyarázom (amennyire tudom) akkor sem mindig értik meg.
További szép napot!
angel

Nincs jelen

 

#1477 2011-07-01 09:56

zotyesz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Angel34

Ki kicsoda adatlap elérhetõsége :

http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic.php?id=266

Nincs jelen

 

#1478 2011-07-01 10:08

angel34
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Megvan. Köszi!

Nincs jelen

 

#1479 2011-07-20 17:47

LukiSk
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra.
Az Én történetem:
Crohn beteg vagyok, amit 2009 végén diagnosztizáltak. Már elõtte is szenvedtem éveken át a hasmenéstõl, csak mindig vírusfertõzésre gondoltak.  Októberre már úgy legyengültem, hogy a colonoskópia elõtt vért kaptam, hogy kibírjam a vizsgálatot. Ez nem mutatott ki semmit, december közepén egy CT vizsgálattal derült ki a betegségem (10 cm hosszú szûkület). El kezdtem Salofalkot és gyulladás csökkentõket szedni, de év végéig még 2-szer kaptam infúziós kezelést. Aztán a következõ év elejét is a kórházban kezdtem. Két hét belgyógyászat, infúziók után kerültem át a sebészetre bélelzáródás miatt. Kettõs mûtétet terveztek egy nõgyógyászati probléma miatt is. Mûtét közben derült ki, hogy a beszûkült bélszakasz fisztulát képzett a Sigma béllel, így két közepes nagyságú bélszakaszt vettek ki + fekélyek.
Több mint 10 kilót fogytam, amibõl 1-et sikerült visszahíznom a mûtét utáni 1 évben. Most a gyógyszer mellé Modulen tápszert szedek 4 hónapja.
Próbálom feldolgozni a történteket, és a legjobbat kihozni az egészbõl.
Örülök, hogy csatlakozhattam a fórumhoz. Jobbulást, és minél több panaszmentes idõszakot kívánok mindenkinek!
Szép estét mindenkinek! 
Luki

Nincs jelen

 

#1480 2011-07-22 10:39

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

LukiSk !

Köszöntelek köreinkben!
Gyere,olvasssssss , irj , kérdezzzzzzzzz!
Itt mindig megértõ emberekre találsz és ahol tudunk segitünk.Bármi gond van nyugodtan kérdezz!
Neked is jobbulást és reméljük a fórum ad neked erõt és hizni is elkezdesz majd!:P

Nincs jelen

 

#1481 2011-08-17 04:27

Livike13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok én uj tag vagyok ezértha nem gond egy kicsit magam ról : a poklok létráját már évek ota járom, nem gondoltam volna hogy az orvosok igy összetartanak . Volt egy nögyógyászati mütétem és utána egy sebészeten mondván 20 cm bélszakasz eltávolitás sajna egy évig nem igazán kezeltek majd jötek  a kinzo hasmenések aminek a száma már elérte a 10 . ekkor úgy döntöttem ,hogy utánajárok  a dolgoknak  és kértem a mnütéti leírást azorvos közölte 50cm vastagbél  és a vékony utolso szakasza  azota külfödröl kell beszerezi a gyógyszert  igy már sokkal elviseléhetöbb a betegség  ha valakit érdekelne  van tartalék gyógyszerem .köszönöm ha valaki el olvasa és szivesen venném ha esetleg tudna nekem írni vagy reagálni az írásomra

Nincs jelen

 

#1482 2011-08-22 22:07

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Livike13!
Te is áestél már a poklok poklán ahogy röviden irtad.
Üdv közöttünk.Itthon nincsen orvosod?(gasztrós)Miért kell neked külföldrõl a gyógyszer??
Bár lehet,hogy sokat segitene ha pontosan megtudnád irni mi is a betegséged,mert ebbõl azért elég nehéz kiindulni.Biztosan többen is adnának neked tanácsot.

Nincs jelen

 

#1483 2011-08-24 04:23

Livike13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia Lucifer: nagyon rendes vagy .hogy érdeklõdszfelölem  igen van orvosom  még ha nem is igazán kedvel Képzel amikor meg lát  a szeme fent akd és kezdi beualó én át adom majd ö közli,hogy nem ér rá és menjek máskor . tehát van orvosom  a gyógyszer meg azért kell kintröl mert Magyarorzágon nem gyártyák ezt a port ami a székletet meg állitja . Már az elsö tasak után jobban lettem és 3 nap teljessen megszünt a fájdalom  és van ojan napom is amikkor 1 van csak székletem elöte 10 -13  rövid bél kacs szindrómám van .További szép napot  Livike13

Nincs jelen

 

#1484 2011-08-24 08:02

Mamo_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Úgy gondolom ez a Questran nevû gyógyszer, eredetileg  koleszterin csökkentõ, de megfogja a székletet, én ezt kaptam a mûtétem után, mikor kivettek bélszakaszokat.
Magyarországon tényleg beszüntették a gyártását, én évekig szedtem.

Nincs jelen

 

#1485 2011-08-24 10:22

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Livike13!

Nem gondolkodtál még azon , hogy esetleg egy másik dokit kéne keresni??
Ahogy irtadl ez nem sokat ér.
Amire tényleg szüksége lenne az embereknek azt nem gyártják/megszüntetik.Elég szomorú!!!:(:(:(
Nem lehet,hogy van helyette valami más??

Nincs jelen

 

#1486 2011-08-24 20:58

Livike13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

igen  Szlovákiából lehtet még receptrevenni  de már be szüntették igy most bécsböl hozza a párom További szép estét

Nincs jelen

 

#1487 2011-08-24 21:04

Livike13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia Lucifer :Kérdésedre  voltam Bp  János korház  meg vízsgáltak és vissza adta a záró jelentéseket  és azt mondta  nem szeretne bele avatkozni .Elmentem esztergomba  a Grandmed  maszekon és kaptam antibiutikumot,de sajnos nem tudtam végig szedni  mert el kezdet le válni a bélslejm  hát ez van és te ,hogy vagy?

Nincs jelen

 

#1488 2011-08-26 20:48

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Livike13!
Hát akkor jól kifogtad a dokikat , de én a helyedben mennék amig csak kell!!
Nem nagyon vagyok a helyzet magaslatán mostanság , de azért megvagyok köszi.:P

Nincs jelen

 

#1489 2011-08-28 15:27

Livike13
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Bocs,hogy nem válaszoltam  de ma érkeztünk hazza, egy kicsit  kiruccantunk  Bécsbe. Remélem nemrosszabodot az állapotod? ha esetleg valamiben tudnék segiteni írj Sok erõt és egészséget.

Nincs jelen

 

#1490 2011-09-01 13:56

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Most járok itt elõször.Nekem 5 éve gyomorsavam van,emiatt LANSONE kapszulát szedek.Párszor elõfordult,hogy hasi panaszaim is voltak, de "ráfogtam" a gyomorgondra.Idén tavasszal éreztem,hogy mintha égnének a beleim,forróság hastájon stb....+néha lazább széklet!Késõbb két alkalommal kis vér,ezért jött a colonoscopia....KIRÁLY!Amúgy bódítottak,nem emléxem semmire :-) Indeterminate colitis-t állapítottak meg egyelõre,mivel sem a chronra sem a colitisre nem specifikus a tünet. (közepes fokú krónikus gyulladásos beszûrõdés,limphoid gócok) Doki szerint lehet késõbb manifeszt limphocitás colitis lesz:-(( Mivel nem kizárt a bakteriális ok sem,kaptam kliont meg cipriont,azt már befejeztem vasárnap.Ezen kívül 2 hónapig 3x2 xalazin, aztán 1 hónapig 3x1 xalazin,szigmatükrözés és eredmény függvényében tovább a 3x1 vagy elhagyás.Amióta szedem,reggel sürgetõ,laza WC,nem kifejezett hasmenés.Tükrözés után 3 hétig külföldön voltam (akkor semmi gyógyszer nem volt még,ill. diagnózis) semmi bajom nem volt.Sem érzés szigmában,sem hasmenés,pedig volt szem-iszom,sör-bor-pálinka-spagetti-kolbász-szalonna....Bocs a hosszú bevezetõért,de nem értek ezekhez a dolgokhoz.Megköszönném,ha valaki értelmezné nekem ezeket a dolgokat,nem értem,hogy akkor most mi bajom is van??????Kösz elõre is.

Nincs jelen

 

#1491 2011-09-08 10:53

Ildikó33
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Én új vagyok a fórumon, de nem új a betegségem...13 éve diagnosztizálták a Crohn betegségem, nagyon sok mindenen keresztülmentem...
Azt gondoltam, hogy nem jó ötlet a "betegtársaimmal" csevegni, mert addig jó nekem, míg nem jut eszembe a bajom, de most megváltozott a véleményem. Negyedéves vagyok az egészségügyi fõiskolán, és mit választottam a szakdolgozatom témájaként??? A betegségemet... Eddig azt hittem, hogy én mindent tudok, de kiderült, hogy szinte semmit nem tudok a saját kórságomról. Érdekes volt azokkal az emberekkel beszélgetni, akik hasonló cipõben járnak, mert tudom, hogy NEM VAGYOK EGYEDÜL.
18 éves voltam, mikor kezdõdött, és rettentõen szégyelltem, hogy örökké hasmenésem van, puffad a hasam, és annyiszor kinevettek, hogy válogatok, hogy mit eszem és mit nem. A mai napig mindenki összevonja a szemöldökét, ha azt mondom, hogy nem iszom szénsavasat...vagy, hogy nem eszem babot. És persze magyarázkodjak, és persze fúúúj örökös hasfájás.
A sok kísérõbetegségrõl már nem is beszélve :-(
Tavaly az MR vizsgálattal kimutatták, hogy adenomyosisom van- a sok gyulladás ráterjedt a kismedencére, ezért a méhnyálkahártya és a méhfal nagyon megvastagodott. Hormonkezelést kaptam, aminek az lett az eredménye, hogy 8 kilót híztam. Életemben elõször fogyókúráznom kellett :-))

Nos, nagyjából ennyi. Kutatom a betegséget, ha bárkinek tudok segíteni, csak szóljatok.

Nincs jelen

 

#1492 2011-09-08 10:56

Ildikó33
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Lupo!

Nem voltál ultrahangon? A jobb bordaív alatt az epehólyag van, epekövesség és gyulladás okozhat ilyen görcsöt.

Üdv.

Nincs jelen

 

#1493 2011-09-08 11:31

Ildikó33
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

andy76!

Ne tedd!!!! Ne sírj, és ne lógasd az orrod! Sokan élünk ezzel a betegséggel. Én megtaláltam a választ a miért-re, azért ÉN lettem a beteg, mert én tudom elviselni a betegségem súlyát. Le tudom gyõzni!!! Tedd te is ezt!!!
Nekem már 3 gyönyörû gyerekem van-remélem egyik sem örökölte a betegségem- ez erõt ad a továbbiakhoz.
Túlléptem a kesergésen, tanulni kezdtem. ÖNMEGVALÓSÍTÁS.

Nincs jelen

 

#1494 2011-09-08 11:51

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Ildikó33 írta:

andy76!

Ne tedd!!!! Ne sírj, és ne lógasd az orrod! Sokan élünk ezzel a betegséggel. Én megtaláltam a választ a miért-re, azért ÉN lettem a beteg, mert én tudom elviselni a betegségem súlyát. Le tudom gyõzni!!! Tedd te is ezt!!!
Nekem már 3 gyönyörû gyerekem van-remélem egyik sem örökölte a betegségem- ez erõt ad a továbbiakhoz.
Túlléptem a kesergésen, tanulni kezdtem. ÖNMEGVALÓSÍTÁS.

Üdv a Fórumon Ildikó....úgy vélem, egy kemény emberrel erõsítettünk :) A titulust már megkaptad....a társaink segítésében pedig soha nem vagyunk elegen, szükség lesz Rád.

Nincs jelen

 

#1495 2011-09-13 07:19

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

bagoly 21 Üdv. itt a fórumon!
Ha szabd megjegyeznem, nagyon tetszik amit csupa nagybetûvel írtál, és nagyon igaz!!!! :)

Nincs jelen

 

#1496 2011-09-13 19:42

marcsi0727
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

bagoly21, kedves földim, üdv itt a fórumon!

Nincs jelen

 

#1497 2011-09-14 21:26

bagoly21
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

:-)

Nincs jelen

 

#1498 2011-09-15 07:52

Mamo_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves bagoly!
Nagyon tetszik a pozitiv hozzáállásod, szép mosolyod (nem udvarolni akarok, de ez így van).
Sokszor a pozitiv gondolatok, kevesebb stressz 50 %-ban gyógyít.

Nincs jelen

 

#1499 2011-10-09 20:22

Csurki
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok ! Engem márciusban operáltak. A vastag és vékonybél találkozásánál elindult egy rákos folyamat. A további vizsgálatok nem mutatták ki, a rákos folyamatot.  További operációt feszegették, de én tudom hogy nekem ez korai lenne. Mert ha van más amivel esélyt adhatok magamnak, akkor megkell tennem ezt én így éreztem. Ez csak az én véleményem.  A kettõ vizsgálat nem sikerült, amit végbélen keresztûl egy kamerával mentek végig.  A crohn betegséget megakartam érteni, és március óta kerestem az okát és az ellenszerét ezeknek a problémáknak. Nagyon sokfélét láttam, de nem igazán értettem egyet azza,l hogy ennek nincs ellenszere. Inkább azt a megoldást kerestem, hogyan lehet kigyogyúlni belõle.  Míg eljutottam odáig, hogy egy kedves barátom ajánlotta, hogy nézek utána az ajánlatának. Ezután én  eldöntöttem, ha nincs mit vesztenem, akkor kell nekem. Ahogy tapasztalatot és változást érzek azt megfogom veletk osztani. Visszajövök hozzátok. Természetesen orvosi eredmények is kellenek amiket igy is úgy is elkell végezzék rajtam. Amikor eredmények lesznek elmondom nektek is.

Nincs jelen

 

#1500 2011-10-09 20:37

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Csurki, üdv a fórumon, bár azthiszem rossz topikban vagyunk. Örülünk minden tapasztalatnak, amit megosztassz velünk.Még annyit kérdeznék, régóta kezelt crohn beteg vagy, vagy csak most derült ki a ,mûtét alkalmával? Nem írnál a ki kicsoda topikba? Szia, jobbulást.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB