#1501 2011-10-10 13:13

Csurki
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Állandóan ment a hasam. hosszú ideje és mindenfélével probálkoztam, de az orvos is azt mondta, hogy a leleteim renbe voltak. Nagy vizsgálatra nem került ez idõ alat sor. Ennek kb 20 éve. Gyanítom, hogy ideg alapon volt. Ahogy beindult az agyam a gondolkodásra és a problémákat kelett megoldanom,  akkor a wc-n kötöttem ki. Ha ettem és ittam felfujodtam és azt mondták hogy ideg alapon van. Az utolsó idõben  2010 március óta, már a munkámat többször félbe kelett szakítanom, ami miatt nem tudtam rendesen dolgozni se. A wc-t látogattam 2-3 alkalommal egymás után. Elmentem az orvoshoz és a tizenharmadik vizsgálat mutatta ki, hogy crohne problémám van. Az elözõ eredmény a tizenkettedik, pedig tuberkulozist mutatott. Amikor már a fájdalamt nem bírtam  és egy órán keresztûl sírogattam napjában kétszer reggel és este. A fájdalom csillapítóm a 7 szem kis tabletta volt ami steroid volt pedig minden nap. A chronból így akartak kigyógyítani.  Az operációnál azt mondták a fiamnak, hogy a gyógyszertõl lukadtam ki ! Azt is mondták, hogy két hétig voltam kilukadva. Szerencsém volt hogy bemetem az ambulanciával a kórházba, mert másnap meghalltam volna. Így is 5 órás mûtétem volt. Az orvosok lemondtak rólam és mégis túléltem. Élet-halál között lebegtem. teljesen átmostak. Most keresem azt a gyógyulást, amiért hiszem, hogy egy erõs szervezet képes legyõzni a saját betegségeket. Mindig is gyanítottam, hogy a betegség forrása az erõs szervezet fügvényében van. Ezért arra koncentrálok, hogy mi az amivel megygyógyulok. És nem azzal foglalkozom, hogy beteg vagyok, voltam.  Az az igazság, hogy nem is érzem betegnek magamat attól függetlenül, hogy más életet élek most. Az is a terveim között van hogy amikor lehetõség nyílik arra, hogy vissza operáltassam magam, kérni fogom. A csonkító mútétekkel nem értek egyet. Lehet segíteni, mert ahhoz is idõ kell, hogy a szervezet kidolgozza a betegségét. Ezt pontosabban megfogalmazom megadok a testemnek minden olyat amire szüksége van.  Az orvos tudomány is ehhez hozzájárul akkor élek vele. És most van arra is erre  lehetõségem, hogy feltudjak erõsödni.

Nincs jelen

 

#1502 2011-10-10 16:07

Csurki
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia! Amikor kiderülnek a betegségek, akkor elkezdenek aggódni az emberek.  Azt hogy nincs a betegségre ellenszer az valóban egy két betegségnél mondják. De kérlek Titeket a következõkre. AZ ORVOSOK AZÉRT MONDJÁK MERT valóban õk se tudnak sok esetben mit csinálni csak tapogatóznak. Az orvos tudomány sok betegségnél tehetetlen, mert a szervezet akkor betegszik meg ha nem tud ellenállni neki.! Dr kovács Ágota a Heim Pálban rendel és behatóan vizsgálja a  belgyógyász és a chron betegségeket, hogy felállítsák a diagnózist. Nekem ez a véleményem, de ha nem tudtok oda elmenni akkor kérlek Titeket, hogy kérjetek beutalót a körzetitõl a  vizsgálatokra, hogy megállapítsák a diagnózist. Vérbõl kimutatható a rák. Amúgy azt hogy mi a betegség pontos diagnózisa ezt még a mai napig pontosan sok esetben nem tudják. A vérbõl is sokminden megállapítható. Sok összetevõje lehet, ezért küldözgetik jobbra balra a betegeket. Ne képzelõdjetek, hanem keressétek a vizsgálatot addig amíg nem egyértelmû. Mindenkinek máskép jön elõ a probléma és mellette más új probléma bukkan fel. Az orvosok akkor rakják össze a diagnózist, ha megfelelõ és elegendó vizsgálati eredmény van. Ezért a belgyógyász az aki elfog küldeni mindenhova. Én mindent felírtam magamnak és látták, hogy a diagnozisomat vezettem, és az összes tüneteket felírtam.  Menjetek el minden vizsgálatra. Nézessétek meg mire van érzékenysége a szervezetnek. Pl van-e azon kívûl valamilyen szokatlan jelek amik nem voltak. Milyen sûrûn és mik pontosan. A speciális orvos, a belgyógyász dolga hogy kiderítse. Én most kezdtem el az immun renszerem helyre állítását, mert ez sok betegségért felelõs.  Errõl majd akkor tudok beszámolni amikor változást fogok tapasztalni. Én is írom a tüneteket és a változásokat. Nekem is azt mondták hogy kiértesítenek az operációm után hogy mi az eredményem, és azóta se kaptam erre választ. Tehát amire nincs válasz szerintem az azért van mert õk se tudják a választ. Ezért kell neketek ráfeküdni és hajtani a vizsgálatokat, hogy kapjatok egy diagnózist.  Arra gondoljatok hogy az orvos gondol valamit ti meg tudjátok, hogy mi az ami nem a normális. A beteg érzi nincs valami rendben és ne várjatok hanem menjetek utána. Nem fog rögtön diagnózist mondani. Gondoljátok végig a férjed életét és olyan tüneteket ami esetleg eltud vezetni a megoldáshoz. Például ahhoz hogy mit kellene még megnézetni, mert ezek és ezek a tünetek vannak. Nekem a 12.ik vizsgálat után azt mondták, hogy bél tuberkulózisom van és a 13.iknál pedig, hogy chronem van. Én eldöntöttem, hogy keresek egy olyan megoldást amivel visszakaphatom az egészségemet.  Ez év márciusában megoperáltak és én jó uton járok mert valamit megértettem. Olyan orvostól halottam aki az immun rendszerre hivatkozott aki Nobel díjat is kapott ezért. Ezt meg én mondom : Egy legyengült szervezet minden nyavaját magához ránt. És a szervezet egyszerúen azt csinálja hogy a saját testünkön belül ellopkodja a másik szervtõl azt amire szüksége van.  Ezért összejön mindenféle probléma és olyan tüneteket produkál amire az orvos azt a betegséget akarja meg gyógyítani. Ha elég erõs a szervezet, hogy kidolgozza és legyõzze a fõ okot, akkor nem produkál ujabb és ujabb tüneteket. Amikor nem tudja feldolgozni akkor jön elõ sok probléma. Gondold végig ezt a keleti gyógyászat álltali, bölcs megállapítást.  Mégegyszer kérlek titeket, hogy menjetek végig minden vizsgálaton és én közbe jeletkezem. Figyeljétek a hozzászolásomat. Azért jöttem közétek, hogy a kockázat mentes és minden mellébeszlés nélkül segíthessek Mindannyíotoknak.  NE ADJÁTOK FEL ÉS NE GONDOLKODJATOK, HANEM MENJETEK A VÉGÉRE a DOLGOKNAK. Nem az orvosok tehetnek errõl, hanem az aki kitalálta sok vegszert amiket megeszünk és állandó stresszben élünk. Vigyázzatok magatokra és vissza jövök  hozzátok.

Nincs jelen

 

#1503 2011-10-15 09:50

gina6
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

sziasztok!

Nagyon megörültem, hogy megtaláltalak benneteket, így legalább lesz kivel megbeszélnem, megosztanom, gondolataimat, problémáimat

Nincs jelen

 

#1504 2011-10-17 13:05

lizy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Chron gyanús vagyok és a doki elküldött tükrözésre. Meg tudná mondani valaki, hogy mennyibe kerül a Picoprep béltisztító?

Nincs jelen

 

#1505 2011-10-19 18:57

Csurki
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Én hosszú évek óta szenvedtem hasmenésben és amikor már emiatt dolgozni se tudtam így eldöntöttem, hogy utána járok ennek miért van. A 13.dik vizsgálatból derült ki, hogy crohn beteg vagyok. Szívesen megostom a tapasztalatomat, de én még az elején kaptam el ezt a betegséget. Persze amikor kijöttem a kórházból bújtam az interenetet, hogy utána nézzek ennek a fura dolognak. megtaláltam a választ, hogy megakarok gyógyulni. Rájöttem amit gyanítottam, hogy ez az egész bélbetegség gyógyítható a saját immunrendszerünkkel. Én szívesen megosztom mindazokkal, hogy miért volt érdemes kutatnom. Én kivagyok vezetve és elakarom érni, hogy vissza operáljanak.  Ez az elsõ olyan tapasztalatom amiért ma az orvos megdicsért. Volt kis normál székletem és a szelek is távoztak, amit az immun rendszerem erõsõdése jó úton halad. Már igértem nektek, hogy beszámolok a változásaimról. Hosszú lenne ezt itt leírni de szívesen elmondom mi ért érem el . Te se add fel a reményt akárhol tartasz. Skypom Zsuzsi.5411

Nincs jelen

 

#1506 2011-10-19 19:35

Shark
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

sok sikert hozzá
ha most vagy itt elõször ajánlom neked a régebbi írásaimat

jó olvasást és megdöbbentõ az biztos .....

Nincs jelen

 

#1507 2011-10-20 09:20

gina6
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Napok óta olvasgatom a fórumot!
Jelenleg nem vagyok a toppon!
Nem akarok senkit elkeseríteni és azt is látom, hogy nekem sem kellene ennyire negatívnak lennem, de egyszerûen, meg vagyok zuhanva!
26 éves vagyok!
2010 januárjában született a kislányom. Akkor kezdõdött minden. Elõször csak fogytam, amit jó jelnek tartottam, mert mindig túlsúlyos voltam. Persze aztán jött a többi tünet. Egyre több hasmenés, gyomorfájás. 95kg-ról 50kg-ra fogytam. Idén tavasszal már a kislányomat sem tudtam rendesen ellátni! Csak ültem egész nap a fotelben és szenvedtem. Szerencsére most viszonylag jól vagyok, bár tegnap hagytam el a medrolt és már 2x volt hasmenésem. A hasam nem fáj de nem merek enni, egyszerûen az evés gondolatától is rosszul vagyok!
Legszívesebben sírnék, de a gyerkõc miatt azt sem merek!
Próbálom túltenni magam azon, hogy az elmúlt másfél évben, amikor a legboldogabbnak kellett volna lennem és a gyermekemmel kellett volna foglalkozni csak a betegséggel voltam elfoglalva, mivel olyan rosszul voltam.
Minden össze van kuszálódva! Eddig azért "küzdöttem", hogy fel tudjak állni és végre találjuk meg az okát a problémámnak. Amikor kiderült sokkolt igaz, de igazán talán fel sem fogtam, és a gyógyszerek gyors hatásának köszönhetõen pár nap alatt jól lettem. A steroid felpörgetett tele voltam energiával, és csak arra gondoltam, hogy bepótoljam amit elmulasztottam. Ahogy megjött az igazi nyár én is újraéledtem, de aztán a másik komoly problémám is elõtérbe került!
A kislányom januárban tölti be a két évet és ezután gyesen leszek, ami azt vonzza maga után, hogy dolgoznom kellene, de fogalmam sincs mit fogok csinálni, még egy kóbor állásajánlat sincs ami nekem, megfelelne! Nem mintha olyan válogatós lennék, de a Dórikám miatt nem tudok korán kezdeni, a gyes miatt pedig csak hat órában vállalhatok munkát. Persze akkor még ott a következõ félelmem, mi lesz ha a Dóri beteges lesz és én sem leszek rendben, senkinek sem kell egy olyan ember aki folyton táppénzen van!!!
Milyen élet vár így rám? Ha nem megyek el dolgozni nem fogunk tudni megélni!
Ha tudtam volna, hogy ez lesz...
Tényleg nem tudom mit hoz a jövõ, pozitívnak kéne lennem, de nem tudok, hiába van itt a gyönyörû, okos, imádni való gyermekem, félek... rettegek :(

Nincs jelen

 

#1508 2011-10-20 09:45

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Ginácska, teljesen érthetõek a félelmeid, ezt tekintsd normális állapotnak. Sajnos olyan helyzetbe kerültél, ahol csak az nem fél, aki nem normális. Ezt próbáld elfogadni fejben és akkor lesz erõd kûzdeni tovább. Nem értek egyet azzal, hogy ami rossz, azt jónak nevezzük csak azért, hogy pozitivak legyünk. Igen is ami rossz, az rossz és szembe kell nézni vele. Szerintem akkor van esély arra, hogy megoldja az ember a problémáit. Véleményem szerint a biztos rossz is jobb, mint a bizonytalanság. De én vagyok a fórum negatív embere, csak az én meglátásom, nekem mindig ez segített. Le a gödör mélyére és onnan elrugaszkodni.
Ginácska, biztosan tudod, hogy az idegállapot a betegségünkben nagyon alapvetõ és döntõ. Ezért azt kéne elérned, hogy elfogadd, hogy beteg lettél és ne vádold magad ezért, hogy nem tudsz "tökéletes" édesanya legyél a Kislányodnak. Ez nem a Te hibád, fogadd el fejben. Másrészt pedig én a tökéletes anyát úgy képzelem, hogy imádja a gyermekét és minden tõle tellhetõt meg tesz, hogy ezt éreztesse a picijével. A pici Lányod pár év múlva már nem fog emlékezni arra, hogy Te éppen felpattantál-e, amikor szüksége volt Rád vagy éppen valaki más ugrott. Azt add Neki maxsimálisan, amire képes vagy és ez lesz a Drágánek a minden.
Szóval elsõ a lélek rendbetétele, egészséges élethez való hozzáállás, nem önvád. És akkor már ugye a fizikai erõnléted is megerõsödik, nincs önvád, nincs gyengeség, nincs kilátástalanság.
Javasolom, hogy az állapotodra való tekintettel kérd a GYES meghosszabbítását, mivel munkaképtelen vagy és a Picid ellátása még igy is nehézségeket okoz. Tudom a GYES nagyon kevés összeg, de mellette azért vállalhatsz munkát, akár alkalmi munkát is, ami akkor van, amikor éppen jó vagy jobb az egészséged, de van egy fix picike is stabil pénzed.
Itt már sokan neveltek piciket betegen és igen szeretetteljes és okos egészséges lelkületû felnõtt emberek lettek ezekbõl a babákból. Neked is sikerülni fog. A Pici Isten ajándéka és ha már megajándékozott Vele, módot fog találni arra, hogy felneveld. Azt lásd, hogy nem a Piciddel van a baj, hanem Veled. Mardos a lelkiismeret, de miért? Akartad Te ezt? Tettél ezért a rossz helyzetért valamit? Gondolom nem. Akkor pedig próbáld elfogadni és a lehetõ legjobbat kihozni belõle.
Még csak annyit jegyeznék meg, hogy itt amin a Betegtársaim és én is átmentem nem gyengít, sõt erõsebbé tesz Bennünket. Ezt fogod tapasztalni, ahogy tellik az idõ. Egy egészséges embernek, ha elmeséled, hogy milyen helyzetben vagy, azt fogja mondani, õ már rég belehalt volna. És láss csodát, mi birjuk, tesszük, amit a lehetõségeink engednek maximális odaadással.
Kérlek, ne szomizz, légy bátor és sikeres. Ha még van kérdésed, én itt vagyok. És még itt vannak a többi Betegtársak is, akik kisbabások és segítenek a hasznos tanácsokkal, hogy lehet legjobban megoldani ezt az igazán nem könnyû helyzetet. Van, akinek már sikerült!!!!!!!
Jó egészséget és boldog Babázást.

Nincs jelen

 

#1509 2011-10-20 09:49

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Drága Capitány, ha eltévedtem, bocsánat, nem tudom, ide kellett volna irnom, vagy máshova? Elnézést egy tévelygõ fóroumozónak. Köszönöm.

Nincs jelen

 

#1510 2011-10-20 09:51

gina6
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Györgyina!

Köszönöm szavaidat, nagyon jólesett!

Nincs jelen

 

#1511 2011-10-20 12:04

kapu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Lizy!

Nemrég voltam én is tükrözésen, és ezt használtam béltisztításra.
Az ára 3.300 Ft volt. Szerintem jó.

Nincs jelen

 

#1512 2011-10-20 12:35

Csurki
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

A Glutathion amminósavat a szervezet állítja elõ. Ami áll glutamin aminósavból, glicinbõl és ciszteinbõl. Sajnos a cisztein az amit a szervzet nem tud megfelelõ mennyiséget elõállítani. Ezért van az hogy megbetegszünk. Ezért kell és  fontos a cisztein aminosat bejuttatni. Nálam bizonyosságot nyert, hogy a szervezetem önnállóan tisztúl. Érzem a változást. Most hogy tisztulok fáradékonyabb vagyok idõnként. Teljes lelki nyugalomban vagyok. A székletem is sürübb volt mind a kivezetésnél a végbélen pedig normál állagú mutatkozott, két hét után.

Szerkesztette: Csurki (2011-10-22 01:00)

Nincs jelen

 

#1513 2011-10-20 15:26

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Györgyina írta:

Drága Capitány, ha eltévedtem, bocsánat, nem tudom, ide kellett volna irnom, vagy máshova? Elnézést egy tévelygõ fóroumozónak. Köszönöm.

Volt Nálad természetes GPS....szóval nem tévedtél el..

Nincs jelen

 

#1514 2011-10-21 15:22

orsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Györgyina, annyira kedves vagy, jó volt olvasni a bíztatásod!

Nincs jelen

 

#1515 2011-10-21 16:15

Györgyina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Orsika, nagyon szívesen bármikor.

Nincs jelen

 

#1516 2011-10-29 16:26

Csampy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Teljesen új vagyok itt, igaz évek óta olvasgatom ezt az oldalt.
Mint sorstárs úgy 1885 óta nagyjából. Leírok egy sztorit, és ha nem túl buta, folytatom is majd.
Persze mint mindenki, én is keresem az okokat. A sok év alatt az alábbi velem történtek figyelemre méltóak lehetnek, és talán egyszer kiderül mi okozza ezt az életkeserítõ betegséget.
Amit visszamenõleg gyanúsnak látok:

Valaha fiatalon erõsen, egy kutatófúrásnál dolgoztam, egyik kolléga gyakran járt wc-re, ( amit ott a természet adott) 

Az ivóvizet az úgynevezett ceglédi kanna szolgáltatta, abból közösen ittunk, kilöttyintés mint tisztítás után.

Jellemzõen az ilyen munkahelyeken az étel konzerv volt.

Elég erõs dohányos voltam, olyan 30 szál naponta.

Egy ártatlan hasmenéses idõszakban, a "Nagyar ifjúság"-ot lapozgatva, elolvastam egy cikket a vastagbél rákról.

És onnan elkezdõdött a betegség, ami sokáig, úgy hat évig elviselhetõ szintem volt, Akkor leszoktam a dohányzásról, és lobbant. Persze nem tudtam az összefüggésrõl, de kórház, nem szeretem vizsgálat, gyógyszerek, maszek beöntés, és elviselhetõvé vált a dolog.

Aztán néhány év után újra cigizni kezdtem, elmaradtak a gyógyszerek, tünetmentes lettem.
Még mindig nem tudtam, az összefüggést. Aztán jött egy kisebb infarktus, eldobni a cigit, mondta az orvos. Megtettem.
Hetek alatt olyan szörnyû állapotba kerültem, hogy innen már a medrol húzott csak ki.

Na innen majd folytatom:)

Nincs jelen

 

#1517 2011-10-29 19:43

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Csampy írta:

"...Sziasztok!
Teljesen új vagyok itt, igaz évek óta olvasgatom ezt az oldalt.
Mint sorstárs úgy 1885 óta nagyjából. Leírok egy sztorit, és ha nem túl buta, folytatom is majd.

Na innen majd folytatom:)..."

Teljesen új vagy, bár több, mint 100 éves...akkor folytasd, ha nem fejtesz ki agitációt a dohányzás mellett, mert az meg a tûrõrák okozója, állítólag...

Nincs jelen

 

#1518 2011-10-30 11:19

gege47
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Feleségemnél kb. 3 hónapja állapitották meg,hogy IBD-je van.Csak neki, az átlaggal szemben, nem hasmenés,hanem székrekedés kiséri a betegségét.A kiírt szteroidokat nem szedte be,mert nem bízott benne.Sajnos a vajas kenyéren kívül szinte minden étel azonnal gyulladásos tünetet okoz az egész hasában, a szevezete visszatartja  a vizet és puffad, ráadásul az epéje is begyullad .Csakhát ettöl a táplálkozástól roppant gyenge , de ha válami húsfélét,vagy zõldséget eszik azonnal elõjön a betegség.Próbálkozik Aloe géllel és Varga-féle Gastroanax gyógygombával,de nem sokat segít.Szerdán megy hasi CT-re a pontosabb diagnózis miatt.Akinek ilyen problémája van,volt, az kérem ha tud segítsen.
Köszönöm!

Nincs jelen

 

#1519 2011-10-30 12:03

Csurki
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Látogass el az oldalamra !

Nincs jelen

 

#1520 2011-10-30 14:05

orsika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Gege47, az én tapasztalatom az, hogy ha nagy a gáz, akkor a gyógyszerek elkerülhetetlenek, ugyanis totál lerobban a szervezet. Egyfelõl én is ellenzem a gyógyszerek használatát, amíg lehet én is kerülöm, kerültem, de sajnos volt, hogy 45kg-san mentem a dokihoz. Próbáltam rengeteg alternatív gyógymódot, de nekem eredménytelen volt és sok pénzbe is került. Persze ez csak az én véleményem, olvashatod, hogy sokan esküsznek a diétára, dohányzásra, biocuccokra, mikro- és makrokajákra, gilisztákra, homeopátiára, széklet-transzplantációra, õssejt-kezelésre, ûrhajóskosztra, lélekgyógyászatra, különbözõ lámpákra és fényekre...ha nagy a baj, szerintem abban mindannyian egyetértünk, hogy kell a gyógyszer. Ezt szerintem el kell fogadni, mert a cél az, hogy a körülményekhez képest normálisan tudjunk élni, ne pedig vajas kenyéren tengõdni. Kívánom, hogy jobban legyen a feleséged, végülis neki kell érezni, hogy mit bír, de talán érdemesebb egy nyugalmasabb idõszakban próbálkozni.

Nincs jelen

 

#1521 2011-11-06 23:57

zoetje
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Mar egy ideje olvasgatom ezt a forumot, de csak ma szantam ra magam hogy  regisztraljak is.

39 eves no vagyok, colitis ulcerosam van.
2 eve diagnosztizaltak, de mar 4 eve szenvedem. Az elso 2 evben a haziorvosra nem hallgatva birkoztam a tuneteimmel, mert akkor meg nem voltak olyan sulyosak es maguktol el is multak hosszabb rovidebb idore. A 2. ev vegere mar nem csak nagyon erosen vereztem, hanem kibirhatatlan fajdalmaim is voltak es rengeteg genny(bocsi, gusztustalan) is volt a szekletemben/helyett.
Vegre az orvosomra hallgatva elmentem egy teljes tukrozesre, ahol kiderult, hogy colitis ulcerosam van, ami mar pancolits lett a hosszu kezeletlen idoszak alatt. A szovettan mindezt meg is erositette.

A kovetkezo 2 ev egy nagy csata volt a betegseggel, rengeteg szteroidot szedtem elefantoknak valo dozisokban aminek eredmenyekent 60 kg-rol 75re hiztam. A fejem helyen pedig egy nagy kerek lufi van... Fajnak a csontjaim is tole, sajnos rengeteg nagyon eros fajdalomcsillapitot is szedek a sok kulonbozo fajdalmaimra.

A csata meg mindig tart, mar tul vagyok a masodik Remicade kezelesemen, de sajnos meg semmi javulas nem mutatkozott. Az elmult 2 evben mindent osszvetve osszesen 2-3 honapig voltam jo allapotban, a tobbit betegen toltottem, fokent agyban.

A szteroidoktol(Medrol, Entocort) es az Imurantol sajnos szamtalanszor ovsomort is kaptam, ami egy nagyon fajdalmas, alattomos betegseg. Sajnos ma este kezdodott az is ujra...

A sok szenvedes ellenere is azt gondolom, hogy optimistanak neveznem magam, azert bizom benne, hogy minden jora fordul majd. Szeretek nevetni es igyekszem mosolyogni es viccelodni amikor csak van ra erom.

Bocsi, hogy nem az adatlap mintat hasznaltam, de ugy gondoltam, hogy ez igy szemelyesebb.

Elnezest kerek az ekezetek nelkuli irasert is, de Belgiumban elek es itt nincsenek ekezeteim.

Nincs jelen

 

#1522 2011-11-07 18:28

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

OFF
Zoetje!Üdv!Van rokon Belgiumban.:D
ON

Nincs jelen

 

#1523 2011-11-07 21:21

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

zoetje írta:

"..Bocsi, hogy nem az adatlap mintat hasznaltam, de ugy gondoltam, hogy ez igy szemelyesebb...

not at all...

..de mi lenne, ha mindenki ezt tenné....

Nincs jelen

 

#1524 2011-11-08 13:13

zoetje
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Roor, koszonom az udvozlest es udv neked is!

Aiolosz, latom hogy elkoltoztettel. Fogalmam sem volt hogy rossz helyen kovalygok, de ezutan majd jobban odafigyelek. Meg jo hogy nalad volt terkep...

Nincs jelen

 

#1525 2011-11-08 13:39

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

zoetje írta:

Roor, koszonom az udvozlest es udv neked is!

Aiolosz, latom hogy elkoltoztettel. Fogalmam sem volt hogy rossz helyen kovalygok, de ezutan majd jobban odafigyelek. Meg jo hogy nalad volt terkep...

Szeretettel üdvözöllek, üdvözölünk itt, ha már így alakult, szóval jobb témájú fórumot is el tudnék képzelni...

off
Az individuum fontos, de egy forumon errol adott esetben le kell tudni mondani. Az adott form, a "Ki kicsoda" topicban, nem veletlenul lett kitalalva....
mas
Tagul a vilagunk....Kanada, Ausztria, Dania, Belgium etc.
mas
Ami az ekezeteket illeti, sokaig en is igy irtam, mert sok kulfoldi kapcsolatom volt es a "hulye" magyar ekezetektol fejre allt a gepem, meg mase is.....de megoldottam, mert igy meg en allok fejre. Ja en tudom mi az ASCII...
Nekem a "@" mindig  "alt 64"
on

Nincs jelen

 

#1526 2011-11-17 15:09

Chrissy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Akkor itt is kicsit írnék magamról. Nagyon örülök, hogy találtam egy ilyen fórumot, jól fog jönni a továbbiakban.
23 éves vagyok, nyáron diplomáztam egészségturizmus szervezõként. Október végén diagnosztizálták a szövettan alapján nálam a Crohn-betegséget. Nagyon hosszú idõbe telt... 2003 óta küzdök gyomor-, illetve bélpanaszokkal, állandó vakbélgyanúval kellett rohanni a kórházba, jobb alhasi fájdalommal. Ekkor alakult ki nálam szorongásos depresszió is, nagyon sokat voltam a gyermekosztályon. Az évek során megéltem több cisztát, vesekövet, nyirokcsomó gyulladást és persze, a legtöbbször vakbélgyanút. Volt, hogy szóba sem akartak velem állni a sürgõsségin. Tavaly novemberben befektettek a kórházba, kimutatták, hogy valószínûleg vakbél, de az infúziós kezelésen kívül semmit sem kaptam, majd mivel nem tudták megállapítani, hazaküldtek öt nap után, kiéheztetve. A dologhoz hozzátartozik, hogy a sok éves küzdelem és a depresszió is rendesen tönkretette a gyomrom, így nem tudtam egy ideje rendesen táplálkozni. 2003-ban 20(!) kilót fogytam. Az egyetemi évek alatt helyrerázódtam, találtam sok-sok Barátot, kedves Embereket ismertem meg.
Idén, egy márciusi napon erõs, múlni nem akaró  hasgörccsel kezdõdött, majd csillapíthatatlan hasmenéssel folytatódott. A háziorvos felõl közönyt tapasztaltam. Nyáron drasztikusan romlott az állapotom, állandóvá váltak a tünetek. Nyaraláskor is elõjött. A nagymamám csapott a háziorvosnál az asztalra, mert már elõl deszka-hátul léc voltam, mire adott beutalót a gasztroenterológiára, ahhoz az orvoshoz, aki felvett novemberbe a kórházba, mert sebész fõorvos is. A tükrözések október elején lezajlottak. Október végén diagnosztizálták a szövettan alapján nálam a Crohn-betegséget. A vékonybelem támadta meg - sajnos nem tudni tényleg, mióta kínoz, március vagy korább... Semmi étvágyam nincs, hiába kívánok meg bármilyen ételt, rosszul vagyok tõle. A helyzet az, hogy a tükrözések elõtt már nagyon rossz állapotba kerültem, állandó erõs hányinger gyötör, és persze a kórral járó hasmenés. A közérzetem szörnyen rossz, olykor azt érzem, nincs kedvem semmihez, a rosszullét hullámok miatt pedig sem dolgozni, sem mást nem tudok nagyon kezdeni. Hiába áll mellettem mindenki, valahogy nehezen tudom feldolgozni a történteket.
Mostantól majd azt hiszem, olvasgatom a tapasztalatokat, hátha valamit a javamra tudok fordítani, de ha esetleg valaki el tud valamilyen jó tanáccsal látni, hogyan javíthatnék dolgokon, hogyan érezhetném magam jobban, azt nagyon megköszönném! Nem tudom, mikor fog hatni nálam a gyógyszer (Pentasa, október 29-e óta szedem, napi 3x1000 mg), de még a betegség kezdetén vagyok, ugyanakkor úgy érzem már most, egyre inkább kicsúszik a lábam alól a talaj. Azóta a kezelõorvosommal nem tudtam találkozni, mert a múltkor máshoz hívtak be, de az a stílus...inkább nem beszélnék róla. talán majd máskor. Tegnap a sürgõsségin voltam, mert annyira erõsen szédültem, nem tudom, mitõl, még mindig érzem a fejem. Reggel visszarendeltek, csináltak 1-2 vizsgálatot, egy harmadik orvosnál jártam, de nem volt szimpatikus, szintén lekezelõbb volt a korábbi lelki problémáim miatt. Egyszerûen nem tudom, ez ügyben is mit tehetnék.
Szóval, akkor majd sûrûbben járok ide, mert tényleg szükségem van olyasfajta beszélgetésre, ahol tudják, mirõl van szó, és mit érzek!

Üdvözlettel: Kriszta

Nincs jelen

 

#1527 2011-11-17 18:00

suzy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Chrissy,
a gyógyszerek, kiegészítõk topicban válaszoltam az ottani írásodra.
Suzy

Nincs jelen

 

#1528 2011-11-28 12:52

Buba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Új vagyok, de már régóta olvasgatom a fórumot, mert egy jó ideje már sejtem hogy IBD-m van. Viszont dokihoz csak mostanában mertem elmenni. Most vérvétel után tükrözésre akarnak küldeni, amitõl rettegek, mert így sem tudom elmulasztani a hasmenést, a tükrözés elõkészítésébe bele sem merek gondolni
De amirõl igazából kérdeznék az az, ami utána jön. Crohn v. colitis, ez a két lehetõségem van a tüki csak azt hivatott eldönteni, hogy melyik. Utána bármelyik is lesz, jön a gyógyszeres terápia. Tudom már sokan feszegették, de valaki el tudná mondani mi értelme van a gyógyszerek szedésének, amikor szinte  több mellékhatása van mint amennyi tünete a betegségnek, aztán a mellékhatásokra újabb gyógyszerszedés a megoldás. És így sem gyógyulhatok meg soha. Így viszont ahogy most vagyok, a lakást sem merem elhagyni a kiszámíthatatlan rosszullétek miatt. Még "csak" 32 leszek, szeretnék még élni, de így nem tudom melyik utat válasszam. Lehet hogy nem jó topicban kérdezem ezt, de mondom, még új vagyok. :))

Köszi

Nincs jelen

 

#1529 2011-11-28 20:23

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Buba! Üdv a fórumon. Annyi kérdésed van, szinte minden mondatod más topikba illenék, :)  de mivel elõször jársz itt, jó helyen vagy. :) Szóval megpróbálom sorba, de ez nem szentírás, csak egy darab vélemény. Halgass meg mást is.
A tükrözéstõl mindenki retteg, de szükséges sajnos, a helyes diagnózishoz. Kérheted kábítással (minimum) anélkük ne vállald be, de mostanában már sokan altatásban esnek túl rajta, még én sem tudom, hogy intézik el, de rájövök. :D Az elõkészítés kibírható.
Hogy mi értelme a gyógyszereknek? Te magad adtad meg a választ. Még "élni" szeretnél. Hát ezért kell a gyógyszer, hogy minél inkább tünetmentessé tegyen, hogy élhesd az életed. Mellékhatások? Hát muszály elviselni az életminõség javítása érdekében. Igazából nincs más választásunk. Ha már olvasgattad a fórumot, olvashattad milyen élni ezzel az élettárssal: a tök jól vagyok-tól el lehet jutni a pokol tornácára és vissza.Nem tudom, mennyit segítettem, majd talán más is.
Üdv sibi.

Nincs jelen

 

#1530 2011-11-29 07:13

leebowyer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Nem elõször járok itt de valamilyen szinten igen. Némi tanácsra és mert ha nem jó lenne pár megnyugtató szó:S mert kicsit beparáztam, remélem indokolatlanul.
Eddig a diagnózisom colitis ulcerosa volt, 17éve. Hétfõn kiderült Chron. Természetesen olvastam már errõl sokmindent, de valamiért mégsem tiszta a dolog. Két hete voltam colonoscopián. A diagnózist a szövetminta mutatta ki. Amit akkor az orvos mondott: a bél balolsali szakasza éritett jobb oldalon a nyálakhártya szemmel láthatóan épp. A közérzetem sem rossz, hasmenésem sincs mióta kéthete használom a Budenofalk végbélhabot. Fogyni sem fogytam az elmúlt években.
Tudom hogy ez mosz olyan mitha orvosi szakvéleményt kérek, de csak telefonon beszéltem az orvosal és csak csütörtökön találkozunk és kicsit beforgattam magam, mert mondta "meg kell beszélnük új terápiára van szükség fõleg ha vannak panaszok, márpedig vannak" (igaz nem modtam még hogya Budenofalktól jobban vagyok) És én erre már egybõl agyaltam, hogy lehet majd személyesen mondja majd meg nagyobb a baj? vagy hogy mûtét javasolt? vagy új vizsgálatok? teljes kivizsgálás?
Ugyhogy kicsit ráparáztam csupán annyit tudtam kérdezni a telefonban hogy most ez nekem mit jelent? Azt mondta ne aggódjak hmmm a hangja megnyugtató volt... na csütörtökön mindenre minden fény derül, csak addig nen szeretnék nagyon izgulni és gondoltam hátha tudtok valami okosat és talán megnyugtatót mondani.

üdv és köszi (még akkor is ha nem z lesz a válasz mit én szeretnék:))

Nincs jelen

 

#1531 2011-11-29 23:25

Dóri0206
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia leebowyer!
Nyugodj meg,biztosan nincs semmi baj!
Nekem 20 évesen derült ki a betegségem.Akkor chron-t állapítottak meg,volt szövettani vizsgálat is.Annyira rosszul voltam akkor,hogy 1-2 havonta tükröztek.Szinte mindig vettek mintát is és ami a legfurább felváltva voltam crohn és ch-s.Amikor rákérdeztem az orvosomra aki azt mondta,hogy a két betegség annyira egyforma,hogy még így is nehezen állapítható meg,hogy melyik.Eltelt pár év és szerencsére csak ritkán tükröztek,de ekkor már mindig cu-t állapítottak meg.Soha nem változtattak azért a gyógyszeremen ha épp mást mutatott a szövettan.
Ha használ a hab az nagyon jó,nálam is mindig használt/kivéve most :( /
Nyugi és ne idegesítsd rajta magad!
Minden jót!

Nincs jelen

 

#1532 2011-11-29 23:35

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

leebowyer!

Nem kell ennyire izgulni!!
Én 18 éve vagyor chronos és talán 2 éve megállapitották a cu-t is.igy most gyakorlatilag nekem mind a kettõ van.
Lehet ,hogy másfajta gyógyszereket fog adni ami nincsen kizárva.Nem kell egybõl a rosszra gondolni.Ne izgulj szoritunk neked csütörtökön.

       üdv:luci

Nincs jelen

 

#1533 2011-11-30 10:53

leebowyer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köszi Dóri és Lucifer!

Már vártam irjon valaki.:) Próbáltam magam addig is a pozitiv gondolatokra kondicionálni.:) Holnap már csütörtök.

Legyetek jók meg rosszak is!

Nincs jelen

 

#1534 2011-12-01 14:00

Buba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Sibi!

Köszi bíztató szavaid, azt hiszem az ünnepek után erõt merítek, és vállalom a vizsgálatokat, mert így nem mehet tovább az életem. Nincs munkám, nincsenek már barátaim a páromat is megviseli, hogy látja az állandó szenvedésem. Még mindig nem vagyok biztos benne, hogy akarom azt az életet,amit a betegség mellett tudok élni, mert nem ilyen életre vágytam, de muszáj tennem egy próbát mert így már tarthatatlan a helyzetem. Remélem itt a fórumban majd választ kapok még a kérdéseimre.:) Amúgy szuper hogy vagytok, bár nem örülök, hogy ide tartozom :), de nagyon sokat segít ha olvaslak titeket.

Nincs jelen

 

#1535 2011-12-01 16:13

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Buba!
Hát persze, hogy akarod ezt az életet és kihozod belõle a legjobbat. Ne halogasd a vizsgálatot, tudod arra is idõpontot adnak. Nem kell a legrosszabbat várni, lehet ez elviselhetõ is. Voltak olyan éveim is , amikor nem is gondoltam rá, hogy bármi bajom lenne, ( fél évente kontrol, gyógyszerszedés) és éltem az életem, ahogy teszem azt most is.:D Vigyázz magadra és írj a megfelelõ topikban, bármi kérdésed van. Mindig van, aki válaszol. Nekem sokat segített rosszabb idõszakomban ez a kis közösség.

Nincs jelen

 

#1536 2011-12-02 10:02

Dóri0206
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia leebowyer!
Mit intéztél tegnap,minden rendben?

Nincs jelen

 

#1537 2011-12-02 10:27

leebowyer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Dóri!

Köszönöm érdeklõdésed! Megnyugodtam, "minden rendben".:) Adiagnózis maradt a colitis ulcerosa. Ugy volt ahogy leirtátok. Kissé azért izgultam, amit a dokinak is mondtam. Megkérdeztem, hogy most akkor Crohn vagy colitis ulcerosa. (mert a colitissel már kezdtemmegbarátkozni, nem örültem volna egy ujabb betegségnek.):) na de félre a tréfával. A bodenofalk végbélhabot folytatom, jobban vagyok töle, de két nap kimaradt mert elfogyott. És ma már ment is hasam. Most van egy havi adag aztán 1 hónap mulva kontrol. Jobban érzem magam. Az orvos nem mondott aztán nagy regényt hogy most miért állapitott meg a szövettan crohn-t, de nincs is erre ott idõ. (vagy kéne hogy legyen) hiába kérdezgettem. A maradék információkat szerintem megkapom tõletek is.

Nincs jelen

 

#1538 2011-12-02 10:51

leebowyer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Buba!

Most kicsit aktivabb vagyok én is itt a fórumon.:) és beleolvastam az irásodba és a bemutatkozásodba is. Néhány napja én is a gatyámba csináltam majdnem (elõfordul:)) mert colitisrõl crohnra változott a diagnózis aztán mégsem. :) az éves vizsgálat elõtt mindig megfogadom hogy vigyázok magamra, aztán elhanyagolom magam és akkor jöne a tünetek. Idén is féltem, tartottam egy kis számadást, hogy mi az ami megéri, mi az ami az én érdekem.
Az én véleményem és tapasztalatom az, hogy kicsit át kell neünk értékelnünkdolgokat, persze kissé korlátozva leszünk bizonyos dolgokban, de ki kell és ki lehet hozni magunkbólés magunknak a legjobbat ebbõl az egészbõl. Volt mikor úgy éltem mint mindenki más (még atünetekkel együtt is) volt mikor én sem tudtam elhagyni a lakást és nem isnagyon akartam. De a nehéz helyzetekben itt a fórum is segitséget adott, a sorstársak irásai tanácsai. Szerintem a családra, szerettekre, barátokra lehet számitani. De elsõsorban ugyis magadban és magaddal kell rendezni a dolgaidat. Nekem sem egyik napróla másikra ment sõt azóta is folyamatosan vannak gondjaim, mintahogy fentebb olvashatobb.:)
Ami még segithet, ha gondolod a pszichológus. (tudom drága nekem sincs már rá pénzem, ehelyett hasznos lehet ez a fórum, vagy valamilyen colitises crohn-os klub itt tud szérdeklõdni)
A vizsgálattól é is rettegtem, de ug gondolom ez is engem szolgál hogy tudjam mi van velem, és ha ügyes az orvos (már pedig biztos az) akkor elviselhetõ, de van fájdalomcsillapitásra lehetõség irták már a többiek is.
Lehet kicsit sokat irtammagamról, bocsi. De talán igy is ki tudod majd szürni ami számodra hasznos lehet. Ha nagyon el vagy veszve olvasgass irogass kicsit ide, szerintem ilyen helyzetben jót tesz. 
Ha meg meg van mi a bajod, akkor a gyógyszerektõl biztos csillapodnak majd a tünetek.
egyet ne felejts sose: magadnak Te vagy a legfontosabb (ezt szoktam magamnak is mondogatni.:)

Nincs jelen

 

#1539 2011-12-02 15:57

Buba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves sibi és leebowyer!


Nagyon köszönöm a kedves szavakat igazán sokat segít, ha ilyeneket olvasok.Tudom, hogy nagyon elkeseredettnek tûnt a levelem, de még csak most szembesülök a dologgal, hogy beteg lettem. Elõtte is voltak panaszaim, de tudtam mellette élni, úgy ahogyan akartam. Most viszont a betegség határozza meg minden percemet. Nincs munkám, mert nem tudok eljárni otthonról, nincsenek barátaim, mert õk élik az életüket, amivel én nem tudok lépést tartani. De van egy nagyszerû férjem, aki tartja bennem a lelket, meg az anyukám. Ha õk nem lennének, biztos nem bírnám ki. De sajnos így is állandó rettegésben vagyok, mert tudom hogy ez a betegség örökre szól, és kezelés mellett is rosszabbodhat. A bezártságot is nehezen viselem, már egy kisebb pánikbetegséget is kaptam miatta, amibõl szintén nehéz kikeveredni, mert nem akarok még több gyógyszert szedni még erre is. :(

Leebowyer, igazad van, valószínû a pszichológus segítene rajtam, csak nincs rá pénzem mert egy fizetésbõl élünk a férjemmel. Szóval marad a fórum... Igazán a pszichológus sem értheti ezt, csak az aki átélte. De néha rossz olvasni hogy mi vár/várhat még rám. Szóval jó is meg egyben ijesztõ is ez a fórum, és megdöbbentõ mennyi beteg van, és milyen fiatalok. :(
Bocs hogy sokat nyavajgok de még új vagyok, bele kell rázódnom. :)
Köszi a segítõkészséget, figyelemmel követem a fórumot, és beszámolok hogy mi lett vizsgálatom eredménye.
Üdv :)

Nincs jelen

 

#1540 2011-12-03 14:07

Szabina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!Szabina vagyok, 21 éves. 5 hónapja diagnosztizálták nálam a colitis-t. Segítsetek!!! Nagyon félek, hogy rákká fajul ez a betegség! Az eredményemben a vas még kevés(4.4), a fehérjém pedig magasabb a kelleténél. Azt mondta a dokim, hogy ha ez így marad, újra meg kell néznie! Szerintetek mit akar 5 hónap után megnézni?? Tisztára ki vagyok akadva!! Most kell mennem 12-én, és már elõre félek, hogy milyen lesz az eredményem és mit fog rá majd mondani...Segítsetek, adjatok valami tippet!!! És a rákról mi a véleményetek?

Nincs jelen

 

#1541 2011-12-04 14:04

diatomaceous algae
Kitiltva
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Buba!

Nem tudom hogy ki javasolta neked a BOLUS ADSTRINGENS tablettát, de ezt nem lehet mindig szedni.
Kifejezetten arra a célra szolgál ha BÉLFERTÕZÉSED van.

Ha nem fertõzéses eredetû a hasmenés nem szabad szedni!
A Bolus adstringens BIZMUTOT TARTALMAZ ami A NORMÁL BÉLFLÓRÁT IS KIÍRTJA! ---> MÉG TÖBBSZÖR LESZ HASMENÉSED (ördögi kör)
Utána lehet hetekig szedni a Normafloret, nem kis pénz...

Ha hasmenésed van akkor ENTEROBENE-ratiopharm. Ugyan az a hatóanyag van benne ami az Imodiumban, DE SOKKAL OLCSÓBB 1050 Ft / 50 db RECEPT NÉLKÜLI szemben az Imodium 1100 Ft / 8 db árával!

Nincs jelen

 

#1542 2011-12-05 09:42

Buba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves fórumtárs! (bocsi de a neved picit hosszú:) )

Köszi az észrevételt, amúgy nem javasolta senki nekem ezt a gyógyszert, sok hasfogót kipróbáltam és ez vált be, meg ennek volt a legkevesebb mellékhatása. Az Enterobene kapszulát nem ismertem eddig, de ki fogom próbálni, amúgy az Imodiumot azt használom néha, de csak akkor mikor nagyon muszáj, mert arról is azt olvastam, hogy nem szedhetõ rendszeresen, fõleg gyulladt bélnél.
De tényleg köszi a figyelmeztetést, abba fogom hagyni a bolus szedését.

Üdv.

Nincs jelen

 

#1543 2011-12-05 17:11

Shikaritr
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Ennyire nem tájékoztattak téged a betegségtõl?
Gratulálok!

Mit lehetne a rákról gondolni? Mindenki utálja....

Ezért kár volt külön topicot nyitni.Másnak 1000x nagyobb gondja van mint neked...Olvass utána a dolgoknak.Van wikipédia és több száz magyar oldal ahol a betegségrõl írnak.

Nincs jelen

 

#1544 2011-12-06 10:31

leebowyer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Buba!

Megnéztem az elõbb, hogy irtál-e már valamit:) ugyhogy reagálok.
Nekema pszichlógus segitett sokat. Természetesen nagyon hosszadalmas és költséges. Én sem engedhetem meg már magamnak, de amkor volt rá lehetõségem akkor nem hagytam ki. Ott is ugyanugy van jó szakember mint belgyógyászokban, és olyan is aki Neked nem megfelelõ. De emiatt ne aggódj, mert párod és az édesanyád ugyanugy segithetnek és támogathatnak lelkileg.
Olvastam a hasfogó bejegyzésed. Én is szedtem ám mindenfélét. Entherobeen megy nálam is ha muszáj. (szerencsére már egyre ritkábban) Szerintem érdemes utánajárni mi is pontosan a betegséged, aztán ugy már könnyebb lesz. Az is lehet hogy az elsõ kezelõovosod nem is lesz a legmegfelelõbb (persze ne igy legyen, csak mert nekem több is volt):) (olyan ez kicsit mint a párválasztás hihihi)
A gyógyszerektõl meg ne félj annyira. Ha nagyon aktiv a betegséged akkor hogy csökkenjenek a panaszaid érdemes szedni, aztán pedig, de akár elsõre is van több lehetõség, amirõl itt is olvashatsz (Remicade stb.) de ha jó a kezelõorvosod minden lehetõséget megkérdezhetsz tõle, és nyugodtan informálodj más forrásokból is és kérdezd meg azt is tõle.
Igazából ugyis az egész a Te érdeked, és a döntés is a Tiéd lesz.
Egyébként a Wc-topikot és a párkapcsolatról szóló topikot tudom ajánlani.:)
Az elõbbiben van sok vicces sztori, még talán én is irtam bele.:) ilyne sztorija minenkinek van. és mikor itt olvasgattam az enyémek sem lettek olyan rémisztõek és tragikusak, inkább viccesek és tragikomikusak. Talán amit itt olvashatsz elfogadbbá tesz magaddal és ezáltal másokkal is, és a betegségeddel is. A párkacsolatról szóló topikot pedig ugyahyogy van le tudod forditani emberi és baráti kapcsolatokra, és talán ott is tudsz hasznos infókat kapni arról ki az aki igy is barát és ugyis ki az aki igy is el tud fogadni és ki az aki nem és akkor kiderül ki is igazán barát.

Amit meg ne görcsölj, hogy siránkozol, szerintem mindenki szokott, akor van baj ha nincs rá okod.:) amugy meg ha kicsit jobban leszel és kez egyenesbe jönni az életed meglátod nem gõzöd majd az örömödet megosztani itt a fórumon vagy a szeretteiddel élõ egyenesben:)

üdv

Nincs jelen

 

#1545 2011-12-06 10:39

leebowyer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Szabina!

Igaza van Shikaritrnak, tájékozodj többet, olvasgass ezen az oldalon, szerintem érthetõ és egyszerû leirások vannak, és a fórumban is sok infóhoz hozzájuthatsz. Ha jól olvastam nem rég diagnosztizálták a betegéged.
A félelmeid reálisak. amig mindennek a végére nem jársz jártok az orvossal és a vérképed is közelit majd a normális értékehez és a terápiát is beállitja a doki akkor majd kicsit meg fogsz nyugodni. De addig se görcsölj nagyon. Az eleje ilyne több vizsgálat több fájdalom, ez sajnos ezzel jár. A daganatos betegségektõl pedig mindeki fél. De a legegyszerûbb ha ezt is megkérdezed majd a dokitól a vizsgálat elõtt vagy után. Aztán folymatos kontrora pedig ugyis szükség lesz, mint mindannyiunnak is.

üdv

Nincs jelen

 

#1546 2011-12-06 15:09

andifeher
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia!

És most mit szedsz? Floreát kipróbáltad?
Kinek van már karácsonyi hangulata?? Nekem már nagyon. Megvan a menü is remélem hétvégén az ajándékokat is sikerül beszereznem, mindenkinek valami kis apróságot.

Nincs jelen

 

#1547 2011-12-19 14:14

Zsuka82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Nem szeretnék úgymond betolakodó lenni, mivel én nem vagyok érintett a semelyik betegségben, de a párom igen. Pontosabban Crohn-ra gyanakszanak, 28-án megyünk colonoscopiára. Mivel az utóbbi idõben sokat idegeskedik, és nem tud dolgozni, ezért sok mindenre rástresszel (hogy én dolgozom, meg otthon is mindent én csinálok, stb.) pedig tudom, hogy a görcsök és a fájdalom miatt nem tudja megoldani a dolgokat. A lényeg, hogy tudtok e nekem segíteni abban, hogy tudnék neki segíteni ezekben az idõkben mégjobban. Vagy az lenne a jobb, ha nem ugrálnám körbe? Nem tudom mi a megoldás. Tudom hogy én nem vagyok benne ezért nem is érezhetem át lelkileg ezeket. Kérlek titeket, ha valaki valami megoldást tud, vagy elmondanátok, mit várnátok el a párotoktól az aktív idõszakokban, mi segítene, nagyon megköszönném!!!

Nincs jelen

 

#1548 2011-12-19 16:09

Edith
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Zsuka82!Én colitis ulcerosás beteg vagyok 22 éve,nagyon nehéz az az idõszak amikor fellobban a betegség.Gyakorlatilag engem szinte minden zavar,én nem bántam ha hagytak nyugodni nem voltak mindíg a sarkamban,fõleg mikor wc-re kell rohangálni,az ilyenkor van amikor felér egy szülési fájással is.Nagyon nehéz ilyenkor az ember kedvében járni(tudja az ember,hogy jót akarnak,)de szinte mindent borusnak lát a beteg,nekem pszihiáter is kellett,mert nagyon fiatalon lettem beteg és nem tudtam beletörõdni a megváltoztathatatlanba.Szerintem jobb ha hagyod,hogy azt csinálja amihez kedve van,(nem ritka hogy semmihez nincs).Ilyenkor én a nap legnagyobb részében pihenni szoktam,mert ha megmozdultam az ágyban máris rohanhattam wc-re.Szinte egész nap a wc és a fürdõ közt jártam,enni nem kívántam csak inni kell nehogy kiszáradjon az ember,erre nagyon oda kell figyelni!
Természetesen orvoshoz kell fordulni,mert õ amennyire lehet tud segíteni.
Én nagyjából ennyit tudok neked javasolni,persze nem vagyunk egyformák.Nekem úgy is el kellett látnom a házkörüli dolgokat,fõzés,mosás ,takarítás a többinek enni kellett.Nem igazán volt segítségem,nagyon nehéz idõszakok voltak  és lesznek.Kitartást kívánok és tünetmentes szép ünnepeket!

Nincs jelen

 

#1549 2011-12-19 16:27

Buba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Zsuka!

Egyetértek az elõttem szólóval. Én is chron gyanús vagyok, mint a párod, és a tükrözés elõtt állok. De a tüneteim már nekem is mind megvannak amit felsoroltál, és amit Edith is írt. Nekem van egy szuper figyelmes párom aki mindenben segít és mellettem áll, de az utóbbi idõben már úgy érzem én is talán könnyebb mikor nincs a sarkamban minden percben, mert nem látja folyton a szenvedésemet.
Én is a tévé az ágy, és a mellékhelyiség között ingázom naponta többször, emellett nehéz a párunkra is figyelni.
Most hogy  jönnek az ünnepek, és szabadságon lesz a párom (én nem dolgozom, a betegség miatt nem tudok), már elõre félek mi lesz ha össze leszünk "zárva", pedig hidd el imádok vele lenni. Ez bonyolult lelki állapot, azt tanácsolom hogy legyél a párod segítségére azzal, hogy próbálod nem erõsíteni benne a betegség tudatot, és nem "sajnálod", hanem megpróbálod kirángatni, programot csináltok, együtt fõztök, kirándultok, ha nem tud kimozdulni akkor csak legyél mellette, és ne kérdezgesd, hogy mi a baja, hagyd hogy kicsit el tudjon lazulni. A legfontosabb pedig hogy bátorítsd és szeresd, és tekintsd egyenrangú társadnak bármit is hoz a sors számára. Remélem segítettem. Üdv. És kellemes ünnepeket!

Nincs jelen

 

#1550 2011-12-19 20:48

Zsuka82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köszönöm a válaszokat kedves Edith és Buba. A túl sok és túl kevés odafigyelés között egyensúlyozok már egy ideje. Azt szeretném, hogy ne érezze, hogy mennyire aggódom érte, ha nincs jól, de mindíg ott szeretnék lenni ha épp segítségre van szüksége. Tudom hogy õ mint férfi ember milyen nehezen viseli, hogy sok dolgot kell rám hagynia, de ha úgy érzi akkor akár a kertbe is kimegy dolgozni. Ha van kedve és menni akar, akár mennyire is nekem nincs kedvem kimozdulni megyek mert örülök, hogy jobban van. Én imádom õt és éreztetem ill. mondom is neki, hogy semmivel lett kevesebb a szememben. És bár néha régi módinak tartanak, de úgy gondolom, hogy ne csak a boldog idõkben legyünk egymás mellett, hanem akkor is ha baj van. Pszihológushoz nem menne el... Tudom néha idegesítõ lehetek amikor kérdezgetek, de õ magától nem kérne meg semmire, mert mondja is hogy én eleget dolgozom és biztos fáradt vagyok. Pedig ha õ kérne, bármilyen fáradt is lennék csinálnám, mert szívesen csinálom Neki. Az õ boldogsága az enyém is.
És kedves Buba, talán a te párod is olyan mint én, Te meg mint az én párom. Nem szólsz hogy ne terheld még jobban, mert tudod így is tesz eleget érted/értetek. De hidd el nem fáradság, és talán könnyebb, ha el is mondjátok nekünk, hogy most légy szíves hagyj egy órát-kettõt pihenni, ha kell valami szólok. Mert akkor tudnánk, hogy biztos szóltok.
Köszönöm a tanácsokat és bocsánat az én belekotyogásomért, de úgy éreztem, hogy szeretném ezt megosztani.
Kellemes Ünnepeket Nektek is és hosszú tünetmentes idõszakokat!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB