#201 2007-01-06 18:16

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

tudom,ilyenek ezek a férfiak a családban,nem képesek megcsinálni semmit rendesen! :)

Nincs jelen

 

#202 2007-01-06 18:19

Cappy25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Ez nem nekem szólt ügye:)

Nincs jelen

 

#203 2007-01-06 18:25

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Nia: Csak egy szavadba kerülne és már repülnék!! 1 óra és már kész is! :)

Nincs jelen

 

#204 2007-01-06 18:27

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Mi nem szólt neked cappy?
Barna,tudod nálunk nem ilyen egyszerû a mûvelet...fõleg ha számítógéprõl van szó...

Nincs jelen

 

#205 2007-01-06 18:29

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Minden egyszerü, csak mindenki bonyolultá teszi a dolgokat!

Nincs jelen

 

#206 2007-01-06 18:32

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

igen,tudom...na de ez már nem ide tartozik...

Nincs jelen

 

#207 2007-01-06 18:36

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

irtam mailt Nia!

Nincs jelen

 

#208 2007-01-06 19:13

Cappy25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Na jókor értem vissza a bojler megszerelésbõl...mindenki lelépett!:(
Megyek én is azt csapok vmi bulit, de nagyot!:D

Nincs jelen

 

#209 2007-01-06 21:26

CSICSU
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sokkal jobban lettem lelkileg a sok jótanácstól/ csak a testem nem engedelmeskedik/örülök,hogy rátok találtam és olyanokkal "beszélgethetek "akik hasonló cipõben járnak.Üdv.mindenkinek!

Nincs jelen

 

#210 2007-01-08 10:12

Niala
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Csicsu!
Ha lelkileg jól érzed magad,elõbb utóbb követi a tested is,ezt akár készpénznek is veheted!!
Csak tartsd mindig formában a lelked,és légy egy kicsit hedonista,az sosem árt!!! :)
És mosolyogj,sokat!! :)
Üdv:

                Nia

Nincs jelen

 

#211 2007-01-08 11:02

Rénia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Lehet, hogy én bénázom el nagyon a dolgokat, de úgy belekeveredtem ezekbe a fórumos hozzászólásokba, hogy lassan magammal jövök szembe! :D
Egyébként egész szórakoztató kívülállóként olvasni a fenti diskurzusokat! :D
Szép napot mindenkinek!

Nincs jelen

 

#212 2007-01-28 15:33

szuszki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

sziasztok! Én is uj vagyok itt. 22-éves vagyok és nekem 4-éve van crohn -om most vagyok túl egy nagy mûtéten eltávolitották az érintett bélszakaszt ,de még várrám egy kisebb mütét is mert  sipoly nyillásom is van.de nagyon félek ettöl a mütéttöl mert a záro izomhoz közel van .és félek hogy sérülni fog az is,és még nehezebb lessz vissza tatanom a székletemet.Akinek ilyen problémája van kérlek irjon, mert az idõ egyre sürget 3-napom van a mütéthez.

Nincs jelen

 

#213 2007-01-29 17:15

gazsimano
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia!én is uj vagyok ezen az oldalon.39éves vagyok 1 éve vezették ki a vastagbelem és a beteg bélszakasszal egyûtt a végbelem is.Mivel már nem zárt egyáltalán .Ezt a körûlötte lévö sipolyoknak és a crohnnak is köszönhetem.azota már kicsit jobban vagyok de még mindig jelentkeznek a sipolyok.okosat nem tudok tanácsolni de ismerek olyan eseteket mikor sikerûlt teljesen kiirtani mûtéttel a sipolyt.fel a fejjel és bizz!szia

Nincs jelen

 

#214 2007-04-13 10:51

Lilla73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Helló!
Lilla vagyok Zuglóból. Segítséget kérnék olyanoktól akik valamilyen formában érintettek vastagbélrákban (beteg vagy hozzátartozó). A páromnál három hete jött ki a pozitív szövettani eredmény. Április 16-án mûtik. Teljesen frászban vagyok! Megpróbálunk talpon maradni, tehát nem sajnálkozást várok/várunk, hanem tanácsokat.
Egyébként az orosz módszert, a káposztalékúrát próbálta már valamelyikõtõk? Gyümölcscentrifugával kifacsarva csak a lét issza napi rendszerességgel. Két hónapja próbálja és hihetetlen jó eredményei vannak. Sajnos a lényegen már nem tudunk vele változtatni, de többek között nagyon jó kondiban tartja az én Emberemet.
Minden jót kívánok.
Üdv.: Li

Nincs jelen

 

#215 2007-04-13 12:06

romzena
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Lilla73!

Bocs, de én nem a problémátokkal kapcsolatban írok, hanem szeretnék többet megtudni az Általad írt káposztalékúráról! Sima káposztát veszel és azt teszed felszeletelve a centrifugába? Mekkora adagot és milyen napi rendszerességgel issza a Párod? Miben nyilvánul meg a hatása?
A Férjem 8 éve Crohnos egyébként.

Köszi elõre is a választ, üdv: Romzena

Nincs jelen

 

#216 2007-04-13 13:56

Rénia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Lilla!

Küldtem e-mailt, mert amit írni szerettem volna, az itt túlságosan is hosszú lett volna!

Üdv: Rénia

Nincs jelen

 

#217 2007-04-13 14:12

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Rénia!

Gondolom mennyire szórakoztató a más bajait olvasgatni. Örülj, hogy neked még nincs ilyen problémád, s nem is kívánom hogy legyen, de ahogy szaporodnak a bélproblémák sose lehet tudni..... jó ha elõre tájékozodol, vagy nem értem mit keresel itt.

Nincs jelen

 

#218 2007-04-13 15:31

Lilla73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Romzena!
http://www.geocities.com/zold_gyum/kaposz.html
Azt hiszem így a legegyszerûbb.
A hasmenést szüntette meg. Napi két alkalomra. Mi 0-10-es skálán szoktuk értékelni a "produkciót". A 0 a legrosszabb, a 10-es a normális. A káposztától 8-ast is eléri. Emellett nagyon nagy energiát ad. Remélem a mûtétje után is hamar visszanyeri tõle az erejét. Csak ajánlani tudom. Figyelmesen olvasd el a tájékoztatót, mert pl. fõétkezésként nem szabad használni.
Üdv.: Li

Nincs jelen

 

#219 2007-04-14 00:08

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Ani 58!
Pont most olvastam a ki-kicsoda fórumot....
Kérlek tanulmányozd kicsit Te is, mielõtt messzemenõ következtetéseket vonnál le! Rénia sem viccbõl van itt, hiszen õ is CU-s. Ennyi

Jóéjszakát

Nincs jelen

 

#220 2007-04-14 23:18

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Lilla73!

Feltétlenül olvassátok el a korall kalcium könyvet ( orvos írta )!!! Író: Barefoot
Daganatos betegségek gyógyításáról ( is ) szól...

Sok erõt és nyugalmat Nektek!  :)

Tilda

Nincs jelen

 

#221 2007-04-15 10:38

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Bocs Rénia, közben én is megtaláltam, hogy sajna te is érintett vagy, félreértettem, amit irtál.

Üdv.: Ani

Nincs jelen

 

#222 2007-04-18 17:41

titye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok, Melinda vagyok.Nekem a párom, colitis-es , 2oo1-ben derült ki. Örülök, hogy ennyi jó dolgot lehet olvasni a betegségével kapcsolatban, sokat segít. Sajnos  az orvosok nem sok mindent mondanak.Pl: étrend  .

Nincs jelen

 

#223 2007-04-19 14:18

Lilla73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Titye!
Pedig nagyon fontos lenne tudnotok, hogy mit ehet és mit nem. Fõleg, ha polipok is kialakultak nála. Az én páromnál az egyik polip degenerálódott. Most mûtötték. Egy frászban élünk pár hete. Remélem nálatok nem ilyen rossz a helyzet.
A Medicina Kiadónak van egy könyvecskéje: Gaálné Póda Bernadette, Dr. Zajkás Gábor Bélbetegek diétáskönyve - Zsír- és fûszerszegény, pektingazdag étrend. Nagyon részletesen le van írva minden. Még receptek is vannak benne.
Remélem ez nem minõsül reklámnak!
Minden jót kívánok.
Üdv.: Lilla

Nincs jelen

 

#224 2007-04-19 18:54

titye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Lilla!

Köszönjük az információt, minnél elõbb beszerezzük akönyvet,de sajnos a párom, tejcukor érzékeny is. Így még egy fokkal nehezebb. Nálunk annyira nem rossz a helyzet de így is elég rossz idõszakon megy keresztül a párom. Van két gyönyörû gyermekünk, azt hiszem ez ad igazán erõt, hogy  pozitívan lássuk a jövõt.  Én is minden jót kívánok, a párom nevében is!

Nincs jelen

 

#225 2007-04-19 21:24

Miki anyukája
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok

Tavaly nyáron derült ki, hogy az akkor 7 éves kisfiamnak Collitis Ulcerosa nevû betegsége van. Akkor elég súlyos volt az állapota, de mióta szedi a gyógyszereket jól van. Azért aggódok nagyon, mert a gyógyszereknek komoly mellékhatásaik lehetnek, gondolok itt pl: az Immuránra. Azt szeretném megkérdezni, hogy valakinél okozott-e valamilyen komoly mellékhatást valamelyik gyógyszer. (Pentasa, Prednisolon, Imurán, Ursofalk)

Nincs jelen

 

#226 2007-04-19 22:08

barna-by
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Anyuka:

általában a prednisolonnak vannak a legdurvább mellékhatásai, szinten mindent fel lehet sorolni, de ami szinte kivétel nélkül elõjön mindenkinél az a puffadás, un. holdvilágarc , hirtelen hizás miatt létrejött striák, csontritkulás, izületi gyulladás és fájdalmak.Persze ez felnõtteknél jö ki, gondolom egy 7 éves fiucskánál ezek mások, illetve máshogy is jelentkezhetnek.Imurannal nem lehet napozni, rontja a szemet (ahogy a prednizolon is), a Pentasaa miatt pedig nem lehet paracetamol tartalmu gyógyzsert szedni, mert semlegesiti, a tul sok C vitamin bevitel miatt pedig vesekõ képzõdik, igy citrusfélékkel cska óvatosan!Az utolsó gyógyszerrõl nem hallottam semmit.
Remélem tudtam segiteni!Lehet hogy kihagytam valamit, azért elnézést kérek, de a szteroid mellett nagyonsokminden kijöhet, még olyna is amire nem számit az ember

Nincs jelen

 

#227 2007-04-20 12:31

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Miki anyukája!

Az Imuran mellett még Prednisolont is kell szednie?
Gyógyulgassatok!!! :)

Tilda

Nincs jelen

 

#228 2007-04-20 14:23

Ritsza
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Két hónapja leszoktam a cigirõl. Ez véletlenül egybeesik azzal, hogy ekkor tudtam meg,
hogy cronh-os vagyok. Cirka 7 kilót híztam. (Xalazin, Imurán, Medrol 1 hónapig).
Lehet, hogy a gyógyszer mellékhatásától híztam?
Azért érdekel, mert általában inkább fogyni szoktak a betegség elején.

Nincs jelen

 

#229 2007-04-20 20:11

Miki anyukája
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves barna-by

Köszönöm szépen, sokat segített, oda fogok figyelni a jó tanácsokra.

Miki anyukája

Nincs jelen

 

#230 2007-04-20 20:15

Miki anyukája
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Tilda

A Prednisolont Hála Istennek nemrég abbahagyhattuk. Az Imuránt viszont továbbra is szednie kell a kisfiamnak. Ettõl a gyógyszertõl is nagyon jó lenne megszabadulni, mert nagyon komoly mellékhatásai lehetnek.
Szeretnélek kérni titeket, hogy írjon olyan, aki már az Imurán szedését is abba hagyhatta. Nagyon sok reményt adna nekem!
Köszönöm

Miki anyukája

Nincs jelen

 

#231 2007-04-20 20:17

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Miki Anyukája! Hogy indult a betegsége a kisfiadnak. Véres-nyálkás székelt...? Teljesen levagyok döbbenve, hogy ilyen fiatalon.
Én is beteg vagyok, van egy 8 éves fiam, és nagyon aggódok, nehogy a kisfiam beteg legyen. A fiamnak gyakran van székrekedése. Ez aggaszt engem nagyon.

Nincs jelen

 

#232 2007-04-20 20:58

Miki anyukája
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Andi
A kisfiamnak úgy indult a betegsége, hogy hasmenése, híg széklete volt folyamatosan, és nagyon fájt a gyomra környékén a hasa. Kb. 2-3 hét múlva jöttek a véres, nyákos székletek. Teljesen összeroppantam amikor kiderült, hogy a kisfiam beteg. Édesanyámnak volt autoimun betegsége, azt mondták az orvosok, hogy a hajlamot örökölhette a kisfiam. Nekem eddig semmi bajom nincs. Nem hiszem, hogy a székrekedés miatt aggódni kéne. Neked Collitis Ulcerosa betegséged van? Mióta? Hogy viseled?
Miki anyukája

Nincs jelen

 

#233 2007-04-21 14:28

Rénia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Miki anyuka!
Azt nem tudom pontosan mekkora mennyiségben kell szednie a kisfiadnak az imurant. Én napi 100mg-ot szedek kb. november óta, (bár arra még nem jöttem rá, hogy ez most sok vagy kevés) és eddig semilyen mellékhatás sem jelentkezett. Én úgy gondolom, hogy most már nem is fog, de nem akarom elkiabálni. Betegsékeket sem kapok el (gondolok itt olyanra, mint mondjuk megfázás, vírusos fertõzések stb.). Szóval én úgy gondolom nem kell nagyon aggódni az imurán miatt! Elég hosszú ideig kell szedni (ha jól tudom évekig) szóval mondhatjuk, hogy ez egy alapgyógyszer ebben a betegségben. Én is tavaly nyár óta vagyok colitises.
Örülök, hogy már jól van a kisfiad!!!!
Minden jót: Rénia

Nincs jelen

 

#234 2007-04-21 15:01

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Miki anyukája!

Tavaly október óta szedem az Imurant és semmi mellékhatás. ( ua mint Rénia ) :)
Ha jól tudom: azok a mellékhatások amik esetleg immunszuppresszió esetén jelentkezhetnek ( pl hasnyálmirigy gyull., csontvelõ depr. ezekre gondolsz? ) azok elõjönnek az elsõ 2 hónap alatt, jó esetben ( általában így van ) viszont nem. Az orvosotok nyilván tökéletesen tisztában van a kockázatokkal és mérlegelte a helyzetet a fiad esetében is.. ha a prednisolont nem szeditek és jól van az már félsiker mindenképpen!!!  :) Szerintem ne izgulj az Imuran miatt mert segít!
Mire a fiadból felnõtt férfiember lesz, már régen lesz gyógyszer a betegségünkre  :)

T

Nincs jelen

 

#235 2007-04-21 23:19

Miki anyukája
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves Tilda és Rénia
Nagyon örülök neki, hogy írtatok nekem. Néha úgy érzem, hogy nagyon borzasztó dolog történik a kisfiammal, de amikor tudatosul bennem, hogy mások is vannak sajnos ilyen helyzetben, és jól vannak, az nagyon sokat segít. A kisfiamnak napi 50 mg Imuránt kell szednie, akkor ezek szerint ez nem sok. Az a legnagyobb problémám jelenleg az Imuránnal, hogy azt olvastam a betegtájékoztatóban, hogy aki ilyen gyógyszert szed, annak nagyobb az esélye a bõrrákra, amit az orvos meg is erõsített. Magas faktorszámú fényvédõ krémet fogunk használni. Én is nagyon-nagyon reménykedem benne, hogy valamikor a közeljövõben lesz gyógyszer erre a betegségre. Most nagyon érdeklõdöm a "kukackoktél" iránt. Tudtok esetleg valamit róla?
Miki anyukája

Nincs jelen

 

#236 2007-04-22 11:34

titye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Kedves mindenki!
Szeretném, kérni ha valakinek van tapasztalata a kukac koktéllal kapcsolatban, az írja meg. Pár napja a páromban is felmerült, hogy érdemes lenne kipróbálni. Most három fajta gyógyszert szed" Pentasa Imurán Entokort, azt a budenofalk helyett szedi " Ebben az évben szinte még nem volt olyan idõszak , hogy igazán jól lett volna. Eléggé elkeserítõ! Mi van ha nem használ? Így is eléggé megviseli az embert, ha nem javul az állapota . Nagy nehezen elõteremti rá az ember a pénzt és mi van ha nem lesz jobb. "Elég drága!"  Én szeretném a legjobban, ha meggyógyulna , de féltem a csalódástol!   Elõre is köszönöm ha írtok.   
Melinda

Nincs jelen

 

#237 2007-04-22 12:00

Pevi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Titye!

Én írtam a TSO tapasztalatok topicba, olvasd el:)

Évi

Nincs jelen

 

#238 2007-04-23 10:41

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Miki anyukája!

Az én lányomnál is 9 éves korába derült ki, hogy gyulladásos bélbetegsége van, azért írom a gyûjtõnevét, mert már volt crohnos is és colitises is, tehát bizonytalan, hogy melyik. Azóta szedi az imuránt, vagyis 4 éve és 37 kg-osan is 100 mg-ot szedett, mert a súlya alapján állapítják meg az adagot és a fiad biztos, hogy nem szed sokat. Nekünk még eddig minden évben kellett szednünk szteroidot is egy-egy kúrát, ált. tavasszal, vagy õsszel, de az imuránnak köszönhetõen nem kell folyamatosan, amit nem is szabad. Nálunk mellékhatás nem jelentkezett, sõt minden nyáron fokozatosan le is barnul, naptejet mi is használunk. Egyszer le is égett a tengerparton a lába, akkor megijedtem, mert tele lett kiütéssel, de elmúlt és semmi baj nem lett. Mi is nagyon-nagyon féltünk az imurántól, meg is próbáltuk elhagyni, de aztán rájöttünk, még mindig jobb, mint a szteroid. Az elmúlt õsszel a Pentasát lecserélték nálunk Salazopirinre, azóta nagyon jól van, kb. 7 kg-ot hízott, ugyhogy reménykedek, hogy egy darabig nyugis idõszakunk lesz, akkor állapították meg, hogy mégse crohn, hanem colitis. Mi egyébként az egész gyógyszer, kúp, beöntés repertoárt  végigpróbáltuk, de ha beindult, akkor csak a medrol tudta gyugalomba hozni.
Megértem mit érzel, mi is azt éreztük és nehéz elfogadni, hogy minden megváltozik, de nagyon fontos egy jó gasztrodoki, akiben megbíztok és akinek van tapasztalata, ilyet a legnehezebb találni. Remélem sok nyugis idõszakotok lesz és hamarosan kitalálnak valami végleges megoldást.

Üdv.: Ani

Nincs jelen

 

#239 2007-04-23 13:02

M.Kriszti
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Én is új vagyok köztetek, véletlenül akadtam erre az oldalra. El kell mondanom, hogy minél több hozzászólást elolvasok, annal inkább megijedek ettõl a betegségtõl. Én azelõtt még hírbõl sem hallottam errõl a nyavajáról!
Nálam fél éve kezdõdtek tünetek, de hasmenés és bélgörcs nélkül. Annyi volt a problémám, hogy naponta töbször volt nehezen, vagy egyáltalán nem tartható gáz-és nyákürítésem, ami mindemellett inkább csak szorulással járt, esetleg néha vércsíkos széklettel. Elõzmény nálam egy lyme fertõzés volt, kullancstól, amire 60szem Marypen extrat kaptam. Talán ez a nagy mennyiségû antibiotikum okozta az egészet? Én erre tudok gondolni, mert a bélflóra tönkrement, stb.
A tünetek egyáltalán nem múltak el, ezért én sem úsztam meg a béltükrözést, sõt kilátásba helyezték a gyomortükrözést, és vékonybélröntgent is, amit szerencsére megúsztam, mivel a szövettani eredmény szerint csak az alsó szakaszon van gyulladás, és csak a nyálkahárgya lobos, fibrines. Kaptam rá Pentasa klizmát, ami az elsõ 3-4 adag után már megszüntette a tüneteket. Most ott tartok, hogy fél évig ezzel a Pentasával kell magam kezelni, aztán kontroll. Az én diagnózisom:Proctitis ulcerosa. Hallott már valaki errõl is valamit?
M.Kriszti

Nincs jelen

 

#240 2007-04-23 19:11

Miki anyukája
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Ani58

Köszönöm, hogy leírtad, hogy nincs rossz tapasztalatotok az Imuránnal kapcsolatban.
Azt szeretném kérdezni, hogy ha nem vagyok túl indiszkrét, hogy melyik kórházba szoktatok járni.
Minden jót nektek.

Üdv: Miki anyukája

Nincs jelen

 

#241 2007-04-24 11:24

ani58
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Mi vidékiek vagyunk, Nyiregyházára járunk.

Üdv.: Ani

Nincs jelen

 

#242 2007-04-24 16:27

Lilla73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Colitis ulcerosa: a fekélyes vastagbélgyulladás jellemzõje a jó és rossz periódusok váltakozása. Az akut szak testileg, lelkileg megviseli a beteget. A diéta célja az érzékeny bélszakasz megnyugtatása, a tápanyaghiány pótlása és a beteg kondíciójának javítása. Az étrend lényege: energia és fehérje gazdag, zsírszegény, durva rostmentes, tejmentes, cukormentes. Idézet: http://www.endoscopia.hu/

Nincs jelen

 

#243 2007-04-25 20:01

Tita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok.
Nem tudom jó topik-ba írok-e,de remélem van aki tud nekem segíteni.Szóval a problémám "csupán" annyi hogy néhány hónapja megy a hasam(napi 3-7,nem nyákos,nem véres,fõleg reggel,néhány kiló fogyás),és minden nap többször elég erõsen görcsöl a hasam.Emellett gyakran szédülök(néha ájulok)de van hogy 1-2 napig normális,csak a hasam görcsöl.Voltam vér-vizelet,ultrahang vizsgálaton,de minden rendben volt.A dokim most meg akar tükrözni,de húznám-halasztanám a dolgot.(többen álították hogy szerintük ne vessem magam ennek alá mert vszínû felesleges)viszont a doki azt mondta van rá esély hogy colitis vagy crohn.A kérdés az hogy tényleg van rá esély,mert olvasgattam itt a hozzászólásokat,és nekem azért nem annyira durva.De egy chronos barátnõm azt mondta neki is fokozatosan lett egyre rosszabb és rosszabb.Megyek el tükrözésre(bármennyire is félek tõle)vagy várjak e még hátha javul?

Nincs jelen

 

#244 2007-04-26 10:55

gazsimano
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Tita!Legyél tul minél elöbb a tükrözésen mert ha negativ akkor no para de ha valamit találnak akkor hamarabb tudod mivel állsz szembe.A bizonytalanság nem jo és a problémád még nembiztos hogy nem kezelhetö .minél elöbb járj utána!!!!!!!!!!!Szia Gazsimano

Nincs jelen

 

#245 2007-04-26 11:24

Tilda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

menj,menj,menj.....
T

Nincs jelen

 

#246 2007-04-26 16:07

Tita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köszi Gazsimanó,csak tudod én még egy vérvételtõl is parázok,rosszul leszek.Ez a tükrözés meg nekem nagyon borzasztóan hangzik.Még a háziorvosomhoz se megyek szívesen...
Nem is maga a tükrözés a gond vagy a fájdalom(a gyomortükrözéstõl fele annyira nem félek pedig állítólag az a rosszabb)hanem a kiszolgáltatottság,és félek hogy rosszul leszek.Nem lehet altatásban?Mert akkor holnap megyek:-)
Ne haragudjatok hogy RINYÁLOK,de ez nekem probléma,mindig makk egészséges voltam,és sokáig még csak el sem akartam ismerni hogy valami baj van velem...

Nincs jelen

 

#247 2007-04-26 19:27

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Kedves Tita!
Na én sem vagyok egy egyszerû eset!
Egy másik topikban (azt hiszem a "tükrözés altatásban")már leírtam az én tapasztalatom aggodalmam.
Összegezve:igazad van!!!Nagyon szar,nagyon megalázó,nagyon rémálmaim vannak tõle még ma is!
Na ha kellõképpen beparáztál,akkor irány a tükrözés,mert akármilyen szutyok egy dolog de kell és ez legyen a szemed elõtt!!!!!!!
No meg az is hogy valakinek még fontos vagy ebben a "szaros" életben!:D
Genya vagyok?:P
Nem kell betojni,mindenki másképp éli meg,egyébként bódítanak,csak szólj a dokinak,hogy legalább 10 percet hagyjon bódulni!:)
Jobb túlleni rajta,jobb tudni hogy veled él egy kis "genya",vagy sem.:)
Fúú bocsi de ma nagyon gáz vagyok!:P

Nincs jelen

 

#248 2007-04-26 21:14

Tita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok.

Kedves roor.
Köszönöm a válaszod és a biztatást :-)
Lehet hogy ez kell nekem hogy valaki jól helyrerakjon:-)
Még van kb.2 hetem felkészülni,addig nem igazán tudok idõt szakítani rá,de utánna nagy valószínüségel el fogok menni.
Lesz ami lesz:-9
Még annyi kérdésem lenne hogy ez kb. mennyi ideig tart cakk-pakk?
Szia

Nincs jelen

 

#249 2007-04-27 10:27

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Tita!

Kb. 20 perc az egész. Ha kijöttél te is azt fogod mondani tényleg nem is olyan vészes.
A kiszolgáltatottságról meg annyit, hogy egy gasztrosnak ez olyan vizsgálat, mint egy fogorvosnak egy fogvizsgálat.(szerintem). Csak mi érezzük úgy hogy ez szörnyû. És majd meglátod, hogy az asszisztensek is veled vannak. Ne halogasd, légy túl rajta minnél elõbb!

Nincs jelen

 

#250 2007-04-27 11:36

Rénia
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Tita!

Én is azt mondom, ha kell hát legyen!!!
Engem annyira sikerült elkábítaniuk, hogy még mielõtt elkezdték volna a vizsgálatot, azon röhögtem, hogy kockás a fal (le volt csempézve), utána meg állítólag azt hajtogattam folyton, hogy le gurul a fejem a vizsgálóasztalról, fogják meg. Nem viccelek, tényleg ez volt. Szerintem mindenképpen jó dolog, ha egy családtagod elkísér, engem anya kísért el, de jó, hogy ott volt. Egyrészt erõt öntött belém, másrészt legalább volt ott valaki aki utána el tudta mondani hogy beszéltem félre. Én szinte semmire nem emlékszem konkrétan a vizsgálatból. Szóval szerintem is méndenképp csináltasd meg a vizsgálatot és nem kell nagyon izgulni, nem lesz vészes dolog!!!!

Sok erõt a vizsgálathoz: Rénia

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB