#401 2007-12-13 22:13

Zizi27
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Tegnap diagnosztizálták nálam a Crohn betegséget. A tüneteim nagyon enyhék: kis hasmenés hetente párszor, ritkán hasfájás és nem fogytam semmit. Az orvosom, mégis egy 8 hétig tartó erõs szteroid kúrát javasolt. Megbízom a döntésében, de mivel még nagyon új vagyok etéren, örülnék a nálam "rutinosabb versenyzõk" tapasztalatainak.

Nagyon köszi!

Nincs jelen

 

#402 2007-12-14 05:59

Zoltán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Üdvözlet a körünkben!
Javaslom nézz körül a fórumon, sok kérdésre találsz választ. Ami kérdésed van utána, szívesen segítünk.

Nincs jelen

 

#403 2007-12-14 10:07

arpapa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia Zizi27!

vérképvizsgálatot csináltak?, fontos lenne hogy mennyi a süllyedés értéke (We)
mert így elsõre durvának tûnik a 8 hetes szteroid kúra.
az orvos aki diagnosztizált háziorvos vagy gasztroenterológus?

üdv:árpi

Nincs jelen

 

#404 2007-12-14 11:36

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

zizi27: Lehetne egy kicsit pontosabban hogy mit jelent az az erõs?  Milyen szteroid, és hány mg-os (milyen magasság/testsúly mellett), és még milyen egyéb gyógyszerek?

Nincs jelen

 

#405 2007-12-14 13:30

ildikócska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia Zizi27!
Engem mikor diagnosztizáltak túl voltam 13 kg fogyáson, nagyon erõs fájdalmaim voltak és naponta sok sok hasmenés. Ja és a lényeg, hogy még erre sem kaptam szteroidot.
Szerény véleményem, hogy nem szabad az elsõ orvosnál megállni, jobb ilyenben legalább még egy dokival megnézetni magad. Én is így tettem annak idején. Sajnos nehéz jó dokit találni, de szerintem Neked nem biztos, hogy indokolt a szteroid, ha ilyen enyhék a tüneteid.....szerintem.
A süllyedésed és CRP-d sokat mondana még mellé, ahogy már elõttem szólok is mondták.

Nincs jelen

 

#406 2007-12-14 16:01

tee
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

nem feltétlenül kell ahhoz nagyon durva tünet hogy szteroidot javasoljanak pl egy szûkület vagy fekély mellett.

Nincs jelen

 

#407 2007-12-14 17:06

Zizi27
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Nagyon köszi a válaszokat.
Az orvosom Dr. Kovács Ágota, aki úgy tudom, egy elég nagy néva szakmában. Most már tudom, hogy csak kommunikációs probléma volt kettõnk között, mert én úgy lebénultam a diagnózistól, hogy nem tudtam kérdezni semmit, csak késõbb jöttem rá, hogy nem értek egy csomó dolgot. Azóta kiderült, hogy bár a tüneteim enyhék, a betegségem igen kiterjedt, így súlyosnak nevezhetõ. A szteroid, amit kapok meg nem is annyira durva, 32 mg 8 hétre. Így, hogy már jobban értem a helyzetemet, könnyebben el tudom fogadni a gyógyszerelést is. (Egyébként tegnap gyorsan elrobogtam egy másik orvoshoz is és egész nap a netet bújtam, na meg pityeregtem.)
Nekem ebbõl az egészbõl az a tanulság, hogy milyen fontos a betegek pontos, részletes tájékoztatása.
Nagyon köszi mégegyszer! :-)

Nincs jelen

 

#408 2007-12-14 17:21

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Azért 8 hét 32/mg  - ebben benne van a leépítés is? - egy aranyos kis malacpofira (orvosi szaknyelven ez a holdvilág arc - de hát ez is olyan finomkodó dolog mint a kicsit csiklandós lesz= iszonyú fájdalom)  számíthatsz!

Nincs jelen

 

#409 2007-12-14 18:37

Zizi27
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Igen, benne van a leépítés.  A malacpofira ;-) felkészültem, meg bízom benne, hogy a gyógyszer elhagyása után eltûnik. Amítõl igazán félek, az a hízás (sosem voltam egy vékony alkat).

Nincs jelen

 

#410 2007-12-14 18:55

arpapa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Zizi27!
kovács Ágota valóban jó név és lelkiismeretes is nem hiszem hogy erõltetné a szteroidot ha nem muszáj...
volt tükrözésed , uztrahang, ct  stb vizsgálatod? és We, CRP?

LEGJOBBAKAT!
árpi

Nincs jelen

 

#411 2007-12-14 21:22

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Zizi27!

Én is hörcsög pofi lettem, de el múlik! Amikor elõször szedtem szteroidot élég sokat híztam valami földön túli éhség kínozott persze este....Most is szedem sajnos, (12 hete)de most nagyon oda figyelek. Még nem híztam csak a saját súlyomra vissza.

Nincs jelen

 

#412 2007-12-16 11:25

krisz21
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

sziasztok!
Krisztián vagyok Pécsrõl. Nekem 7 éve kezdõdõtt a kálváriám ezzel a betegséggel! Elég nehezen jöttek rá hogy mi is lehet a bajom,de nagy nehezen megszületett a döntés! 7 éve sima hasfájással mentem az orvoshoz egyik nap azt mondta sima hasmenés igen ám de fokozott a hasfája ua idõpont,ua helyen egyre jobban! aztán  elmentem ultrahangra na ott baj volt  ott mondták elõször hogy baj van azt mondták majd a sebészet ez reggel volt,délután háziorvos majd sebészet ! Ujra a h.orvos és amit ott hallottam:"bemész a korházba vagy meghalsz" ez du 5. Este 1/2 8 már irány a mûtõ.csak a szövettan deritette ki hogy Crohon van szuper! Kb fél éve voltam tükrözésen:( és cronh-colitisre váltott az orvosom  addig szedtem 6 féle gyógyszert de mára már csak egyett kell szedni + a szuri: Salofalk, b12!

Nincs jelen

 

#413 2007-12-16 20:30

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia!
Üdv a klubban a tagság jár szerintem.....:D

Nincs jelen

 

#414 2007-12-17 12:27

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia zizi!

egy kis vízhajtót lehet kérni a medrol mellé, az valamelyest enyhít a malacpofán, és a sajgó felvizesedett lábszáron. illetve ha már leépítetted, elõbb nyered vissza régi orcád, tekintve, hogy nem durvul el annyira.

Nincs jelen

 

#415 2007-12-18 11:28

Zizi27
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Nagyon köszi mindenkinek! :-)
Árpi, volt tükrözés kábításban, UH és vérvétel.
Linus, én is gondoltam a vízhajtóra, csak nem tudtam, hogy szabed-e szedni a Medrol mellé.
Lenne még egy kérdésem; amikor nektek aktív idõszakotok van nagyjából ugyanazokkal a tünetekkel tér vissza a betegség, mint a legelsõ alkalommal? Ha a tüneteim most, a diagnosztizáláskor nem durvák, bízhatom benne, hogy a késõbbi "visszaeséseknél" sem lesz rosszabb? De jó lenne...

Nincs jelen

 

#416 2007-12-18 12:49

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

bocs, de abszolút nem garantált, hogy nem lesz durvább... ez a gyulladás mértékétõl, és a bél általános állapotától is függ. meg attól is, hogy mennyire veszed magad komolyan, és pl. figyelsz oda a diétádra. de amúgy a fellángolások jórészérõl sokx vajmi keveset tehetünk. nekem azt mondta egy fiatal doktornõ, mikor 3 éve tükrözés után megírták a zárómat, hogy ez egy intelligenciát igénylõ betegség. értette ezt úgy, hogy hosszú távban kell gondolkodni; érdemes figyelmet fordítani a diétára, és nem elhanyagolni a kontrollokat, gyógyszerekt, amíg kell. másrészt ugye életminõség is van! ezt nem mi kértük, de csak akkor remélhetünk számottevõ változást ha elfogadjuk. (ugye Viki?) hogyha ez megvan, lehet továbblépni.

elfogadtam, elkezdtem felépíteni a diétámat, néha visszaestem, de összességében véve relatív egészségesnek érzem magam. akkor sem kell világvége közeledtéd várni, ha medrolon vagyunk. rendbeszed, kiheverjük és kész. (a közben fellépõ hiperaktivitást meg érdemes kihasználni:-)) és amíg ez a relatív egészségtudat megvan, addig én vagyok felül testileg, és fõként lelkileg!

Nincs jelen

 

#417 2007-12-18 17:11

arpapa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

szia Zizi!

mint régi crohn-os ( 19 év, 10+ mûtét) mondhatom, hogy amit Linus leírt az teljesen helytálló, csak annyit teszek hozzá, hogy Igen bízhatsz, Sõt BÍZZ benne, hogy nem lesz rosszabb!!!
mindíg légy POZITÍV!
áldásbékesség
árpi

Nincs jelen

 

#418 2007-12-19 10:09

Zizi27
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köszi nektek. Igyekszem pozitív lenni, de mivel még csak a szembenézés-ismerkedés fázisánál tartok, ez elég nehéz. De valahogy csak lesz! :-)

Nincs jelen

 

#419 2007-12-19 12:48

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

elfogadás - megismerés - rutin:-) lehet  azért, mert dupla oroszlán v'ok, de én nem tudok kifogyni az optimizmusból. neked is be kell járnod ezt az utat lépésrõl-lépésre, és rá fogsz jönni, hogy épp te magad leszel az, akitõl a legtöbb segítséget várhatod ezen az úton. mert a legfontosabb dolgok a fejedben dõlnek el, és a hozzáállás, a lelkierõ sokat segít. mégpedig fõként a legnehezebb pillanatokban. én nem csak rosszat kaptam ettõl a betegségtõl, és nagyon sokat formálódtam ebben a 3 évben. szóval hajrá, mi meg itt leszünk, hogy válaszoljunk a kérdéseidre.

Nincs jelen

 

#420 2007-12-19 13:03

M.Viktor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Hello! Én is most találtam rá az oldalra. (sajnos) Mindegy már.. Szóval én is chronos vagyok, már 2000 óta. Akkor 14 éves voltam és addig mi sem hallottunk a betegségrõl.
A lényeg az hogy akkor még máshogy álltam a dolgokhoz (gyerek fejjel), most meg már késõ és én voltam a HÜLYE!!! 2000-ben még gyógyszeres kezelést kaptam, és 3 hetet feküdtem a Heimpál kórházban. Nekem is késõn vették észre, de a mûtétet megúsztam.Ez akkor soknak tünt, és a medroltól meg feldagadt a fejem.  Nagyon nagyon rosszúl viseltem. Az osztálytársaim azt hitték hogy új vagyok... Rossz volt, és akkor azt hittem ettõl rosszabb nem lesz. 2001re szinte teljesen meggyógyultam. Ezalatt azt értem hogy visszahíztam és az volt a legnagyobb problémám hogy 18db gyógyszert kellett szednem naponta. Vissza híztam, és úgy éreztem semmi bajom. Mondjuk diétáztam (kukoricák, tej, stb.), de azért szénsavasat ittam és rengeteg tésztát ZABÁLTAM, nem volt semmi bajom. Tudjátok imádtam a mûkajákat. Pl.: Maggi, knor, Mcdonald's. Ezeket rendszeresen ettem és akkor nem okoztak gondot, de fokozatosan leépitettek. Ezek a szemét kaják (amik nagyon finomak), szépen lassan lefogyasztottak. Közben jártam futni, és sajnos rászoktam az energiaitalokra. Ez szénsavas is és szinte egy folyékony mûanyag, de ez is izlett.. Sajnos túl sokat ittam és 2004 nyarán eljutottam oda hogy fájt a hasam és nem tudtam enni. Két és fél hét alatt lefogytam 14kg-ot. Ez nálam soknak számított. 170cm vagyok (mint 14 éves koromban, a szteroid leállította vagy lelassította a fejlõdésem. Most is 14 évesnek néznek az emberek, pedig 21 múltam.) és 48g-ra fogytam 62kg ról. Annyira rossz volt az állapotom hogy a gyógyszert sem tudtam bevenni. 4napot feküdtem a kórházban egy büdös ember mellett aki nem fürdött. Ettõl még külön rosszúl voltam.. Aztán megint "meggyógyultam" és elmúltak a fájdalmaim, viszont nem tudtam hízni. 50 kg voltam és az erõm az elszállt, 2007-re nem változott semmi: sok gyógyszer, néha hasfájás.. 46 kg és rengeteg tészta. Szénsavasat 2004 óta nem ittam de sok gyümölcslevet is el kell kerülnöm a savassága miatt. Azt hittem ha rosszul lennék akkor kapok segítséget a Szent Margit kórháztól, már 2000 óta ismertük DR.DOBÓ ISTVÁNT aki a chron betegség szakértõje. Sajnos valaki miatt aki egy SENKi, megpróbált spórolni az országnak. Ez az idióta meg bezárta a Margitkórházat. Murphy törvényei szerint én pont akkor lettem rosszul, és szerintem ezért aljas ez a betegség mert kiszámíthatatlan. 2007 tavaszán csak néha kicsit fájt a hasam, semmi különös semmi nagy fájalom vagy véres széklet,SEMMI különös. Aztán május végén ettem egy kis meggyet. Nem volt tõle semmi bajom, nem éreztem semmit. A meggy akkor érett meg és én napról napra többet ettem a fáról. SEMMIT NEM ÉREZTEM!!! Aztán május 30.-án úgy jött ki a lépés hogy a fán ebédeltem mert nagyon kívántam. Ez 5-6 óra felé lehetett. Aztán este 10 órakor ettem még kb 10 szemet és lefeküdtem aludni. 2007 május 31. életem legfontosabb dátuma. Arra ébredtem hogy iszonyatosan fály a hasam. Ez egy olyan fájdalom volt hogy megszédültem tõle, szinte elájultam. Tudtam hogy most valami lesz, mert ehez a fájdalomhoz nem lehetett hasonlítani az eddigieket! Ez sokszázszor jobban fájt. (összeestem a nappaliban) A szüleim rögtön bevittek a klinikákra a szenkirály utcába. Én összeszedtem magam és valahogy besétáltam. Az ügyeletes "orvos" aki egy rohadt szemét, de tényleg!!!!!! Nem hitte el!! ??!! Azt hitte hogy szorulásom van!!! Nem küldött sehova, csak adott 1 db algopirint. Én egész éjjel sokkos állapotban voltam, alig tudtam mozogni és olyan volt mint egy rémálom. Próbálod azt hinni hogy ez nem a valóság. Reggel bejött jópofizni ez az idióta ügyeletes barom. Poénkodott anyámnak hogy már jobban nézek ki, és biztos csak szorulás. (nem nagyon ismerte a chron betegséget). Mindegy... Aztán végre jöttek reggel az orvosok és megvizsgáltak. Kilyukadt a vékonybelem. Hirtelen minden orvos bejött a röntgenbe. Néztek rám mint valami látványosságra és nyugtatgattak. Közölték hogy ezt mûteni kell, de nekik egyik mûtõjük sem szabad a 6 darabból. Teléefonálgattak, de egy chronost senki nem akart bevállalni!!!!! Féltek tõlem az orvosok. Hívtuk DR.DÓBÓ ISTVÁNT, De a Margitkórház mûtõjén lakat volt. Átvittek az Uzsókiba (Ez magyarország legjobban támogatott, és legfelszereltebb kórháza). Ott megmûtöttek, és azt hitték hogy minden rendben. 20-30cm-t vágtak ki, és úgy tünt hogy minden rendben. Nem gondoltam volna hogy ilyen nagy probléma vagyok egy ekkora kórháznak. Csütörtökön mûtöttek, pénteken intenzív, szombatra meg kaptam egy szuper tv-s szobát. Csakhogy itt még nem tudtam hogy kórház és kórház között mekkora a különbség. A sebészem hétvégén nem jött be, de "szerencsére" kifogtam egy ügyeletes köcsögöt! Úgy hívják hogy dr láng istván. Csupa kisbetüvel. Ez a barom egy plasztikai sebész, és az volt a legnagyobb baja hogy anyám ott volt velem napközben. Szinte ordított hogy anyu csak zavar a gyógyulásban és hagyjon békén. Ez a barom, be akarta indítani a bélmûködésem ricinusolajjal. Anyu mondta neki hogy szerinte ez nem jó, de szinte ráüvöltött anyura hogy mi köze hozzá, õ nem orvos. Itatott velem 2 !! kávéspohár ricinust.  Félrekezelt. Az lett a következménye hogy kedd reggel toltak a mûtõbe, és kivágtak 160cm belet. Az boszantott a legjobban hogy úgy kezeltek mint egy kisgyereket, és nem úgy mint egy 21éves embert. CSak mosolyogtak rám..minden rendben... Közölte az orvos hogy én már nem vagyok chrónos, mert kivágtak belõlem mindent. A következõ napokat az intenzíven töltöttem és velem nem nagyon beszélt meg senki semmit. Ez a többnapos fekvés legyengített. Akkor tudtam meg hogy a Szent Margit Kórházat ismét megnyitották, tehát a 2. mûtétemet már csinálhatták volna ott. Ez viszont az uzsókinak ciki lett volna (orvos etikailag). Csakhogy a drénem eldugult a belem meg megint szétment. Ott feküdtem 35kg!! al és olyan szinten legyengülve hogy ha felültem az ágyba akkor elszédültem. CSak fálydalomcsillapítóval tudtam aludni, és nem mondtak semmit csak hogy az a jó, ha kifolyik belõlem a váladék. Még egy sztóma zsákot sem kaptam, csaK FEKÜDTEM ÉS MINDENKI MOSOLYOGVA NEM MONDOTT SEMMIT!!  Nem tudtak velem mit kezdeni. Legnagyobb problémának azt tartották hogy anyu megpróbált velem bent maradni. Õ ápolt, ha anyám akkor nincs velem akkor most nem mesélnék. Csak azt szeretném az egészbõl kihozni hogy én olyan ellátást kaptam mintha nem lennék chronos. Teljesen mindegy hogy gazdag vagy szegény a kórház. Chronbetegségben nincs semmi gyakorlatuk. Hiába volt ott az a sok fejlett gép, és az a sok nagyképû orvos. Kérlek higyétek el nekem hogy ha nincs DR.DOBÓ ISTVÁN akkor tepsiben távoztam volna. de nem így lett mert átkértük magunkat. (köszi anyu) a margit kórházba. Az uzsókihoz képest ez egy szegénynek mondható kórház. Itt nincs annyi gép, és tv sem volt a szobában. de itt mindenki ismerte a chront. Itt nem néztek ovodásnak, és mindent megbeszéltek velem. Sõt, õk tudták hogy miért is nézek ki fiatalabbnak. Ez is a betegség velejárója. Ide ahogy bekerültem 2 hét intenzíven fekvés után 35 kg-al, rögtön éreztem hogy itt minden a chron betegség körül forog és itt van szaktudás. Én mindenkinek azt mondom hogy a Margit kórházban nem is orvosok és nõvérkék dolgoznak, hanem Angyalok és Istenek. De tényleg! Képzeljétek el, hogy DR.DOBÓ ISTVÁN minden nap reggel 7 órakor MINDENKIT egyedül, külön vizitel. Hétvégén is, minden nap. Úgy gondozza a betegeit mint senki más, ilyen lelkiismeretes emberrel soha nem találkoztam, szinte a 2. anyám mert neki köszönhetem hogy élek. Õ több mint 20 éve foglalkozik a chronnal és a colitis-al. Augusztus 20 elötti pénteken mentem haza. Most 50kg vagyok megint, és  2 gyógyszert szedek. Most megint be akarják zárni a kórházat és az ott dolgozó csapatot valaki szét akarja robbantani. Nem tudom hogy miért.. Biztos megvan az oka.. A lényeg az hogy nem a fejlettség a legfontosabb egy chronosnak, hanem hogy hozzáértõ kezelje. Köszönöm Margitkórház! Viktor Ui.: Bocs a hosszúságért, de nem tudom hogy ki fog minket kezelni és ELLÁTNI ebben az egészségügyön sporoló országban. Ez tényleg az egyik legszarabb ország??

Nincs jelen

 

#421 2007-12-19 14:51

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Üdv körünkben Viktor.:D

Nincs jelen

 

#422 2007-12-19 15:04

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

elolvastam párszor Viktor, míg úgy leülepedett. döbbenet, ez a legmegfelelõbb szó az elsõ reakciómra. én most azt tudom mondani neked, hogy innentõl csak elõre tekints. gondolom már te is beláttad, hogy a múlton rágódni már igazán nem érdemes. de úgy veszem ki a szavaidból, hogy most jól vagy, és kívánom, hogy ez tartós legyen! persze nem árt megtámogatni egy kis diétával:-)

Nincs jelen

 

#423 2007-12-19 15:22

kbalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

M.Viktor: Üdv a fórumban, szép kis kálvária :(. Dobót nem kell bemutatni nekünk, sokan ismerjük és hasonló véleménnyel vagyunk róla. Viszont az érdekelne, hogy honnan az információ, hogy be akarják zárni? Senki nem tud errõl többet, csak egyszer felrepült a hír, de a részben illetékes - clió - nem reagált rá, pedig ha valaki, akkor õ biztos, hogy nem fogja szó nélkül hagyni, vagy legalábbis írna ide nekünk, hogy ez a helyzet.

Nincs jelen

 

#424 2007-12-19 23:16

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

M.Viktor! Bizony ez nem semmi kis történet volt, remélem túl vagy rajta. Mostmár csak jobb jöhet üdv az oldalon!!

Nincs jelen

 

#425 2007-12-29 00:37

Propower
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Elõször járok itt,lenne pár kérdésem remélem tudtok segíteni.
Kb. éppen egy éve a hasamon jobb oldalt alul, nyomásra erõs fájdalmat vettem észre, illetve ha nem tudtam durizni akkor nagyon feszített és kézzel érezhetõ "kiboltosulást"(kis puffadást) érzékeltem.
Elmentem gasztrós orvoshoz, volt egy hasi UH ahol nem láttak semmit és saját hülyeségem miatt  egy évig vissza sem mentem.Most már megelégeltem ezt az állapotot és úgy döntöttem kivizsgáltatom magam egy másik orvosnál.
Crohn gyanúval ma voltam hasi UH-n ahol a vékonybél utolsó szakaszán egy 17*23mm-es pathológiai kokárdát írtak le.
A véreredményeim még nincsenek meg,a kontrasztos röntgenfelvételt nem tudják megcsinálni,mert 2 hónapja nincs kontrasztanyag.
Szóval olvasva más tüneteit,betegségének lefolyását úgy érzem igazán nem panaszkodhatok.
Sem fogyás,sem véres vagy nyákos széklet, sem láz nálam nem jelentkezik.
Izületi fájdalmat a bal kezemen érzek  fõleg reggel mikor felkelek ha forgatom érzem hogy belül fáj.
A szájzugom állandóan kirepedezett és kis piros folt megjelenik, de használom a nisoral kenõcsöt ami megszûnteti a repedezést de a folt ha tûnik is de nem teljesen.
Mi errõl a véleményetek?Mégis mire számíthatok?
Válaszotokat elõre is köszönöm

Nincs jelen

 

#426 2007-12-29 00:57

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Propower: szerintem eddig nagyon bíztató, lehet hogy egész más bajod van és megúszod!

Nincs jelen

 

#427 2007-12-29 01:57

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Propower, ne fesd az ördögöt a falra, lehet vmi egészen egyszerû magyarázat lesz. A jobb alul "kiboltosulást"(kis puffadást) azt hiszem vastagbél görcsnek hívják, nekem is volt hasonló parám. Sajnos nekem crohn testvér okozta, de ez nem törvényszerû, hogy neked is. Reméljük megúszod vmi kisebb nyavajával...

Üdv.:G.

Nincs jelen

 

#428 2007-12-31 00:45

Propower
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!
Sikerült azóta találkoznom az UH dokival,szerinte ez valami gyulladás amit egy évvel ezelõtt nem látott az elsõ UH-n ami azóta fejlõdött ekkorává.Hát kiváncsi leszek ezek után milyen vizsgálatok várnak rám.A kontrasztos rtg-t hogyan csinálják?Csak meg kell innom valamit vagy kell más elõkészítés?
Köszi,hogy írtatok

Nincs jelen

 

#429 2007-12-31 06:30

pasek
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Propower,
háát, a kontrasztanyagos rtg. az attól függ, mire kíváncsi a dokid. Felül le tudod nyelni a kontrasztanyagot, alulról kicsit nehezebb felszippantanai, de abba segítenek õk. Ha láttál már vérnyomásmérõnek a kézi pumpáját, meg van képzelõerõd, akkor ki tudod találni milyen. Elõkészítés meg kb annyi, hogy a vizsgált területet szeretik, ha tiszta, nincs ott ekkor semmi béltartalom. Álalában az ilyen jellegû vizsgálatoknál koplalás, vagy koplalás+hashajtás a menõ. Ha a vastagbeleden kíváncsiak valamire, akkor szerintem sanszosabb, hogy nem nyelned kell. Nem egy kellemes dolog, de nem fájdalmas, inkább kényelmetlen, kellemetlen. Szerintem az egyáltalán nem kell félmi tõle kategóriába tartozik.

Nincs jelen

 

#430 2007-12-31 09:18

nissanputy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Úgy néz ki egy taggal bõvült ez a kör....4 napja diagnoztizáltak....30 éves vagyok...sok bennem a kérdés és még sok minden elött állok...Jelen pillantban csak  rettegés van....Mi ez  és hogyan tovább?A tüneteim nem tudom,hogy gázosak-e...azon kívül,hogy fáj-fájt a jobb alhasamnál vmi azon kivül semmi(széklet rendben),ja és,ha füszereset ettem akkor jött a gyomorgörcs...ez egy hónapja kezdõdött,most pedig itt ülök kétségbe esve...

Nincs jelen

 

#431 2007-12-31 09:32

Propower
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia!
Én nem tudok neked segíteni tanácsokkal de nekem is hasonlóak a tüneteim.Fentebb leírtam a problémám,olvasd már el hasonlít e az enyémhez?

Nincs jelen

 

#432 2007-12-31 09:34

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Nissanputy:üdv itt minálunk.:D
Tüneteid nem gázosak,kétségbe meg ne essél.:D
Jó ez hülye beszólás.:D Elõszõr én is beleestem,de aztán itt mindig segítséget ,támogatást kaptam.:D
Kérdezz bátran bármit,aki tud segít,aztán egy kis idõ múlva meglátod nem is olyan targikus a helyzet.:D
Vegyél példát rólam:elveszett kétségbeesett crohnosból ma már én vagyok az oldal bohóca!:D:D:D
Meg a dilidokinéni is.:D

Nincs jelen

 

#433 2007-12-31 09:48

nissanputy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Még egyszer sziasztok!

A táplálkozásról kérdeznék,hogy mit lehet és mit nem...mert,ha ezt megtudom akkor nem probálkozok feleslegesen mindenfélével...
A cigirõl most probálok leszokni...muszáj:)))
Tényleg tünet mentessé lehet tenni hossszú idõre vagy az ember állapotta ettõl függetlenül fokozatosan romlik...
A mûtéttõl félek legjobban...

Nincs jelen

 

#434 2007-12-31 09:54

nissanputy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

A mûtét nem biztos csak olvastam lehet,hogy mûtétre is szükség van.....Jövõ héten megyek tükrözésre és entero ctre....utána már tudni fogok elvileg mindent....

Nincs jelen

 

#435 2007-12-31 09:55

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Nissan:mûtét közelébe se vagy,ettõl ne félj,odafigyeléssel és jó táplálkozással hosszú-hosszú idõre tünetmentes tudsz lenni.Fellángolások elõfordulhatnak,szó se róla.
Hogy mit lehet és mit nem,az teljesen egyénfüggõ,próbálkozni kell óvatosan.
Szerény személyem tanácsa hogy a túl sós,fûszeres,erõs,csípõs dolgokat kerüld el.
Nekem a káposztafélék sem tesznek túl jót,és én a marhát se eszem,ja meg a tejet sem,de én laktózérzékeny vagyok.:D
Alkohol nagyon mértékkel de mehet.:D
Na ez voltam én,mindjárt írnak a többiek is saját tapasztalatot vagy diétát.:D
Olvass és válogass.:D:D:D:D:D

Nincs jelen

 

#436 2007-12-31 10:02

nissanputy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Köszönöm a választ..akkor kimászok a koporsóból:)
Az alkohol most negatív,mert gyógyszert szedek....tökjó szilvezster:)Mondjuk ilyen szilveszterem még nem volt,hogy ne igyak:)
Mindenkinek szép napot továbbra is:)

Nincs jelen

 

#437 2007-12-31 10:10

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Nissanputy!
Üdv közöttünk!!
A mûtétet felejtsd el!!
A cigire csak annyit , hogy ha leszoksz róla akkor is lesznek ugyan úgy jó és rosz idõszakok!!!Mindig azt mondják , hogy nem jó szokj le róla!!_: de akkor nem marad más nekünk????Én beszélek aki nem dohányzik már csak néha egy pár szálat szívok amikor a Roor-ékkal találkozom!!
A kaját pedig neked kell kitapasztalnod hiszen nem vagyunk egyformák és mindenki mást bír!!!tessék kihúzni a fejed a homokból és kilépni a koporsóból!!!!
Fiatal vagy és minimum 60 évet élsz még!!:D:D:D:D:DD:D:D:D:DD:D:DD:D:D:D

Nincs jelen

 

#438 2007-12-31 10:20

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Nissanputy: ha tudsz angolul akkor ajánlom figyelmedbe: http://www.breakingtheviciouscycle.info … al_a-c.htm

Nincs jelen

 

#439 2007-12-31 11:34

roor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Halika!

Nissan:mondtam hogy jönnek a többiek is.:D:D:D
Ez a koporsós dolog teccik.:D
Mássz is ki onnét.:D
Alkoholmentes szilveszter.Na és?Majd ha jobban leszel iszol.:DÉs behozod a lemaradást.:D
Én egész héten spicces voltam esténként,de lehet ma csak gyerekpeszsivel koccintok.:D
Ha úgy érzem belefér és kívánom is akkor iszok.:D


Nincs jelen

 

#440 2007-12-31 12:55

nissanputy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Sziasztok!

Köszönöm....jól esik a  vállveregetés...
A virsliés a banán  már biztos:)))
Joghurtról tudtok vmit?

Nincs jelen

 

#441 2007-12-31 13:39

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

nissanputy: ha nem vagy erõsen laktóz intoleráns, akkor kifejezetten jót tesz! Ha nem bírod, akkor hamar észreveszed hogy meghajt, egyébként pedig a jó kis probiotikumok kedvezõek benne (+ a banán amiben prebiotikum van és akkor aztán az ügy bélflóra része legalább meg van egy kicsit támogatva). Kefír is jó, tej, tejföl viszont nem! csak a savanyított tejtermékek.

Nincs jelen

 

#442 2007-12-31 14:24

oliv
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

sziasztok!
elõször vagyok itt és egyelõre nem nagyon van sajnos se idõm, se lelkierõm részletezni a tüneteimet, viszont foglalkoztat egy kérdés. (nincs nálam diagnosztizálva a crohn, de benne van a pakliban sajnos.)
szóval nekem alapjáraton is melegebb a testem, mint általában, de mivel sosem méregettem magam, h hány fok a hõmérsékletem, nem tudom, h alapjáraton mennyi. viszont most, h szóba jöhet nálam akár a crohn is, szoktam mérni és nincs ált.-ban még hõemelkedésem sem, mégis néha picit magasabbnak érzem. namármost a kédés ami foglalkoztat, h nálatok mennyie volt meg a láz, mint tünet és lázcsillapító hatására ez lejjebb ment-e? ugyan nálam nincs meg ez a dolog, de jobb tudni róla, hogy ezt is figyelhessem.
köszönöm!

Nincs jelen

 

#443 2007-12-31 14:46

Pilli
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Oliv!

Én már nem is tudom hány éve chronos vagyok, de soha nem volt a tüneteim között láz, de még hõemelkedés sem.
Remélem tudtam segíteni.
Szép napot!

Nincs jelen

 

#444 2007-12-31 14:57

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Szia Oliv!

Nálam jellemzõ volt a hõemelkedés, de néha láz is fõleg a délutáni-esti órákban, szinte minden nap, nagyon aktív idõszakban napközben is volt. Lázcsillapítót, csak ritkán használtam nagy értelme nem volt a gyulladás miatt  úgyse sokáig használt.

Nincs jelen

 

#445 2007-12-31 15:42

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Oliv!

Nekem pl 37.2 a hõm állandóan, de ha crohn testvér aktivizálja magát akkor mgasabb. Nekem ez a legkellemetlenebb az egészben egyenlõre...

G.

Nincs jelen

 

#446 2007-12-31 16:43

oliv
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

sziasztok újra!

köszönöm az eddigi válaszokat! :)
Gabor23! de amíg nem voltál crohn-os, addig is alapból 37.2 volt a hõd? szóval ez az alap nálad?

egyébiránt tünetmentes és kacagós új évet kívánok mindenkinek! :)

Nincs jelen

 

#447 2007-12-31 19:56

Gabor23
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Nem, kb 5évvel elõtte ketdõdött, de az már lehet hogy annak volt az elõszele...

Nincs jelen

 

#448 2007-12-31 20:53

oliv
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

köszi!
és olyan pl. van nálatok, hogy nagyon szelesek lesztek egy ételtõl, de miután sikerül megszabadulni a gázoktól, elmúlik a fájdalom?
azért kérdezgetek ilyesmiket, mert próbálom összehasonlítani a saját tüneteimmel, ennek oka pedig az, hogy itt most nem részletezett körülmények miatt sajnos csak akkor van lehetõségem orvoshoz menni, ha tényleg baj van, és nyilvánvalóan én nem tudom diagnosztizálni magam, de azt meg tudom ítélni minimális szinten, hogy inkább ibs vagy inkább komolyabb dologról lehet szó, pl. crohn.

Nincs jelen

 

#449 2007-12-31 21:17

Rigor
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Mennyire fáj? amikor én teljesen egészséges voltam és nagyon felfújódtam az már akkor sem volt kellemes, és amikor kijött a szél az megkönnyebbülés volt. Persze nem összehasonlítható a mostanival amikor úgy érzem mintha alien robbanna ki a hasamból.

Nincs jelen

 

#450 2008-01-01 16:11

Piros
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Elõször járok itt

Üdvözlet Mindenkinek és Boldog jobb évet a tavalyinál!!
Én az Édesanyám nevében keresem hasonló tünetektõl szenvedõ emberek ismerettségét.Õ 60 éves és fekélyes vastagbélgyulladást diagnosztizáltak nála. A véres széklet és az erõs alhasi görcs napi rendszerességû nála, a gyógyszeres kezelés és a diéta sem hoz javulást, az elkeseredése csak egyre nõ. Szeretnénk olyan emberekkel beszélgetni, akik ugyanezt élik, vagy élték át, nekik mi segít vagy segített a javulásban, vagy a betegség elviselésében.
Köszönjük.

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB