#151 2008-04-25 23:42

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

én "bénáztam" le õket :D jobb szót nem találtam, de ez passzolt :)

Nincs jelen

 

#152 2008-04-26 12:28

lizuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!!
Nekem 7 éve diagnosztizálták a colitist.A második gyermekem születése után fél évvel.Múlni nem akaró véres széklettel kezdõdött .Persze idõ kellett mire orvoshoz mertem menni.2-3 évig tartó kínszenvedés után életveszélyes állapotban kerültem Szegedre ahol megismertem az orvosomat,akihez azóta is kontrolokra járok.És a legjobb,bátran állítom.:)=)

Nincs jelen

 

#153 2008-04-26 20:19

ahnot
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Hellloo!
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
24 éves vagyok, másfél hónapja mûtöttek vakbéllel, a szövettan igazolta, h Crohnom van. Nekem nem volt fájdalmam, csak az esténként visszatérõ lázam. A mûtét után két héttel visszakerültem a kórházba(Békéscsaba), mert 39-40 fokos lázam volt. Utána 1 hétig kaptam vénásan a Metronidazolumot, lázmentesen távoztam, egy hete jöttem vissza Egerbe a fõiskolára. Klion-t és Salazodipirint szedek, diétázok.

Ma este megint visszajött a hõemelkedésem 37.6, és a lázcsillapítótol nem akar elmúlni.
Orvoshoz viszont félek elmenni, mert már csak 2hét van a félévbõl, és minden tárgyam gyakorlati, nem akarok halasztani.

Valakinek, valami tippje esetleg akad, szívesem venném.

Elõre is köszi

Nincs jelen

 

#154 2008-04-26 20:30

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Kedves ahnot!
Azt ajánlom mégiscsak keresd fel az orvost mert vizsgaidõpont több is van de életed csak egy.Ráadásúl a lázongás nem épp a legjobb dolgok egyike ennél a betegségnél fõleg ha nem hat a fájdalomcsillapító.Inkább járj utána a dolgoknak.

Nincs jelen

 

#155 2008-04-26 20:34

Lisa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Hááát igen én aztán mindig is a  nagy "idõ húzás" nagy mestere voltam ami a kontrollt illeti, de sajna semmi jó nem jött ki belõle.
És lehet hogy csak másik gyógyszert fog adni...attól még tudsz majd tanulni!!!

Szerkesztette: Lisa (2008-04-26 20:35)

Nincs jelen

 

#156 2008-04-26 21:43

Linus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

így van, hívd csak fel a dokid! egyáltalán nem biztos, hogy ez most mindenképp keresztbe tesz a félévednek. de így megakadályozhatsz vele egy állapotromlást, ami viszont egyébiránt biztosan nem tenne jót a teljesítményednek. plusz még emiatt is csak idegelnéd magad... az orvostól soha nem félni, ha szükség van rá! :D

Nincs jelen

 

#157 2008-04-26 22:21

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Én is mindig meg tudtam beszélni a dokimmal hogy most vizsgaidõszak utolsó pár hetében ne aarjon már kórházba küldeni :) És adott inkább gyógyit meg jelentkeznem kellett nála többször telefonon hogy minden ok. De sajnos az orvost nem jó kikerülni.

Nincs jelen

 

#158 2008-04-27 10:21

ahnot
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Köszi szépen! :)

csak 1 kicsit zavart vagyok, két hete azt sem tudtam mi ez, most meg ettõl függ minden

Nincs jelen

 

#159 2008-04-27 12:16

Ati24
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Ahnot!

Bár eddig én  mindíg mindent húztam halasztottam,de miota tudom hogy beteg vagyok inkább nem.De ennek ellenére szerintem még húzhatod..., de ha följebb megy a lázad akkor menj dokihoz mindenképp!!!!!!!!!!!!

üdv.: Ati

Nincs jelen

 

#160 2008-04-30 23:38

krica76
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok! Én ma vagyok itt elöször,colitisal élek már öt éve.Elég jol összehaverkodtunk már.Mindig velem van.

Nincs jelen

 

#161 2008-05-01 07:32

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Krica76!Ha a ki kcsodában írsz magadról,többet fogunk tudni rólad.Én sem láttam meg elsõre ezért gondoltam szólok.

Nincs jelen

 

#162 2008-05-07 14:19

Buba
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok! Egy elég kínos kérdést tennék fel :) Nektek is szokott zöld lenni a székletetek? Mert nekem egyre sûrûbben fordul elõ, már fél éve mellette hasmenésem is van. A gasztro dokik nem tudják mi a bajom, de a laborvizsgálatok alapján IBD gyanús vagyok. Tükrözés még nem volt. Lehet ez is egy tünet?

Nincs jelen

 

#163 2008-05-07 16:53

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Buba!
Valahogy az epéddel lehet összefüggésben.Én zöldet hánytam.De az a bélelzáródás miatt volt.A hasmenés pedig mindenképpen IBD-re utal fõleg féléve.Nem is értem miért nem tükröztek eddig.Válts orvost ha félév hasmenés után nem küldenek tükire.

Nincs jelen

 

#164 2008-05-21 18:31

Zsukka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!
Hogyan kezdõdött!!???  Morbus-Chron
2002 május utolsó hónapos terhes voltam! Lefogytam 6 kilót. Hasmenés miatt.
Úgy néztem ki mint egy etióp gyerkõc strandlabdával!Majd megszületett a lányom és elindult nálam egy súlyingadozás mely heti szinten 10 kilót jelentett lefogytam majd újra felszedtem magamra egy idõ után mindig  kevesebbet!Rendszeressé vált a hasmenés, párosult mellé hasfájás ,nõgyógyászatra küldtek majd
megmûtöttek (2004 május)mert találtak problémát.(nõgyógyászatit.).Közben gyomor probléma hasmenés.
A házi orvosom elküldött béltükrözésre júniusban nagyon gyenge voltam már folyadék is kijött belõlem.
A gasztrón egy rövid vizsgálat után közölték menjek a nõgyógyászatra biztos hormonális. A hasmenés nálam természetes én ilyen vékony alkat vagyok. Nem kérdõjeleztem meg semmit én nem ezt tanultam.
Õ az orvos.2005 Júniusában újra oda küldtek addig ide-oda dobáltak mikor nagyon rosszul voltam a háziorvosom kiírt pihentem és vitaminokat, has fogókat tömtem magamba. A belgyógyászatról 3-szor küldtek lélekbúvárhoz (én így hívom) nem találtak semmi kórosat. Újra a gasztrón kötöttem ki most gyomor tükrözés Crohn gyanú salazopirin dicetel .Lett egy új házi orvosom aki nem vett komolyan nem kell a gyógyszer nekem biztos nem ez a bajom!Közben már mindent elkaptam tüdõ arcüreg  torok mindenféle gyulladásos megbetegedést  és nem múlt. Állandósult a hasmenés mellé hánytam.
Nem volt étvágyam, egyik reggel már nem bírtam felkelni teljesen legyengültem de már itt párhuzamban jelentkezett feledékenység izomfájdalom a hasam állandóan felpuffadt fájt mindig kimerült voltam elszédültem  cukros tejet próbáltam inni mert néha az jó volt .Ekkor elegem lett nem kérdeztem bementem a házi dokihoz  férjem kíséretében közöltem vele megyek a gasztróra kérem a beutalót elég ramatyul néztem  ki nem vitatkozott. Elmentem csótányirtás miatt nem voltak betegek csak én egyedül .  A jelenlévõ doki a harmadik akivel ott találkoztam nagyon megértõ volt (Mai napig  õ kezel) Úgy döntött mivel a hasmenés miatt nem szükséges hashajtó egy beöntés és vizsgálat  A tükrözés, altatás és minden egyéb nélkül tartott 45 percig a gyulladt szakaszból nem tudott szövettant venni de igazolódott a Chron a vékonybélben 2006 októberében .
3 hetente jártam kontrolra  közben Ct ellenõrzés. A szûkület 10 centirõl lett 2008 februárra 40 centi polipoid gyulladt Stb .
Semmi nem maradt bennem felpuffadtam így került a mûtétre sor. Eltávolították a 40centis vékonybél szakaszt  és a vastagbél egy minimális részét, (Terminális ileum ill coecum resectiója tört) az ott lévõ összes nyirok –mirigyeket – csomókat mert nagyon rossz állapotban voltak.  Magyarul a sebész ezt közölte.
2008 május 9
Egy 40 fokos láz kíséretében visszaestem újra hasmenés de csak két kilót fogytam a laborral is van valami így hetente labor  január óta folyamatosan táp pénzen vagyok a gyógyszerek 32mg medrol , 3x2 pentasa
1x50mg imuran , 3x1 nutridrink , Normix ,  xalazin 500mg . Most a reumatológiáról küldenek Ct-re 
Gyulladásos szûkülettel  ami állítólag  a chron miatt van.?! Jelenleg ez a helyzet de lehetne rosszabb is!
Foglyuk föl optimistán!    Ami nem öl meg az erõsít!!!!

Nincs jelen

 

#165 2009-04-13 17:29

Lucifer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Nem is tudom , hogy hol kezdjem.Régóta kering bennem  a gondolat , hogy leirjam vagy se?De azt mondták irjam Nem tudom ti , hogy vagytok ezzel , de mostanában sokat gondolok arra , hogy 16 évvel ezelõtt ,  hogy is kezdõdött!
Egy nap arra ébredtem , hogy megy a  hasam.Pár nap elteltével körzeti dokinéni , adjon valamit.Itthon voltam egy darabig majd két hét múlva még mindig hasmenés , gyógyszernek semmi hatása , másik gyógyszer , de az se használ.ezt húztuk egy jó darabig , de én még mindig csak budira járok.Pár hónap elteltével beutalt a László kórházba.Ide nem szivesen mentem hiszen a  tesóm is itt feküdt akivel szintén nem tudtak mit kezdeni csak kisérleteztek rajta és csinálták a különbözõ nem túl kellemes vizsgálatokat.tõle vettek csontvelõt is , de én nem engedtem.Végül is befeküdtem , még aznap elküldtek a  gégészetre , hoyg ott is nézzenek meg.Le is mentem megnéztek , közölték , hogy ki kéne venni a mandulámat.Én visszamentem az osztályra és közöltem a dokival , hogy mit mondtak majd fogtam magam felöltöztem és kész tények elé állitva  a dokit mondtam , hogy akkor most én hazamegyek.Igencsak meglepõdtek , de hazaengedtek.Kiiratattam magam és mentem volna dolgozni, de nem mentem mert egész éjszaka csak fostam és nem is tudom hányszor be!Szóval az éjjel csak mostam meg ágyat húztam, de azért reggel elindultam dolgozni a buszig még el is jutottam , sõt fel is szálltam rá , de csak pár megállót tudtam menni mert éreztem , hogy hiv haza a  porcelán.Szóval innentõl kezdve 1 évig voltam itthon betegácsiba.Elsõnek  a Bajcsy kórházban csináltak tükit , de annak a lelete semmit se mutatott.Aztán az  Árpád kórházban csináltak tükit , de azt is kétszer mert elõször semmit se irtak a szövettanra igy meg kellett ismételni mire közölte velem a doki , hogy csak egy kis vastagbél gyulladás itt a gyógyszer(pentasa) vagy hat vagy nem ha szarul vagyok menjek vissza.a crohnt pedig ráirták nagy kérdõjellel , de csak ennyi.Persze  mondanom se kell a  gyógyszer semmit se ért .Majd amikor visszamentem már várandós voltam  a Norbival és semmi tünetem nem volt a  terhesség alatt.Innen kezdõdött 9 jó évem.Teljesen tünetmentes voltam még gyógyszert se kellett szednem.Sõt volt , hogy hashajtót vettem be mert székrekedésem volt!Közben megszületett a  Niki is!Majd 5 évvel ezelõtt egyszercsak fellángolt újra.Állandó hasmenés hónapokon át majd egyszer csak láz és hányás.Persze úgy voltam vele gyógyszert beszedem és a  hétvége alatt helyrehozom magam.De ez nem igy lett mert már a víz se maradt meg bennem..No gyerünk dokinénihez.aki beutalót adott a Lászlóba és akkor vigyenek be ha megint hányok.Hát kedden este be is kerültem.Akkor kaptam  a hányásra egy infúziót aztán annyi volt.Péntekig semmit se csináltak velem és még mindig 40 fokos lázam volt.Ha kértem rá gyógyszert akkor vettek vért majd fél óra múlva megint és közölték , hogy nem adnak.Szóval ezt péntekig birtam igy és saját felelõsségemre hazajöttem mert ezt itthon is tudom csinálni azzal a különbséggel , hoyg itthon legalább veszek be gyógyszert.Itt volt a hétvége és még a hétfõ is ünnep volt.Kedden reggel anyukám dokinénihez aki szidott , hogy miért jöttem haza , de aztán adott egy beutalót az Árpádba ahol meg is néztek közölték , hogy  nem tudnak velem mit kezdeni és átirányitottak a Károlyiba.Ott találkoztam dokibácsimmal aki azonnal az osztályra vitetett és egy rahedli gyógyszert adatott.Két hét 40 fokos láz után estére érdekes módon még csak hõemelkedésem se volt.Bár 4x cseréltek ágynemût mert annyira izzadtam.3 hetet töltöttem itt mindenféle vizsgálatokkal és közölte , hogy ki volt az a hülye aki azt mondta vastagbél gyulladás mikor ez crohn!!Azt mondta nagyon jól tettem , hoyg a kórházból hazajöttem és be se kellett volna feküdnöm.Mire megkérdezte, hogy tudom – e , hogy majdnem meghaltam?!Erre scak azt mondtam , hogy elõbb ezt is ki kell próbálni hiszen 80 évesen már úgy is meghalok!:D
Szóval azóta csak hozzá járok és ha a  világ végér menne akkor is mennéák utána.Azóta megszületett legkisebb fiam Roli is akinek a terhessége alatt szintén tünetmentes lettem , de ez nem tartott sokáig.Közben aszmás letetm amirõl kiderûlt , hogy a crohnnak az ikertestvére.Végül is szinte azóta aktiv  õ kegyelme egy két napos kihagyással.De valszeg ez már igy is maradaz elkövtkezendõ min.40 évben.Szóval én igy lettem beteg.
Bocsika ha kicsit hosszúra sikeredett de igy is rövidre fogtam és van amit még ki is hagytam.

Nincs jelen

 

#166 2009-04-14 17:36

Zsoca1981
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Üdv!

Hû, lucifer2007, ez durva!
Nekem viszonylagos szerencsém volt, mert vírusnak vagy baktériumnak vélték elõször és 3 hét után kerülem fertõzõre, ahol további egy hét kellett míg rájöttek, hogy col.ulc. Igaz, akkor már egy hete nem ettem és állandó volt a véres hasmenés. :(
Mindenesetre amióta 2. alkalommal voltam kórházba (dec.közepén jöttem ki), nincs különösebb bajom (leszámítva egy kb. 10 napos periódust amikor minden nap hánytam, de azóta se tudom se én se a dokinõ hogy mitõl). Gyanítom, hogy ez az egyre inkább egyensúlyba kerülõ lelkiállapotomnak legalább annyira köszönhetõ, mint a gyógyszereknek (Medrolt elhagytam már, csak Imuran, Lansoptol éd Salofalk van) és a diétának (amit azért nem mindig tarto be).
Hogy lelkemen javítsak, elmentem privátba Csernus doktorhoz, aki alaposan helyrerakott. :)
Nem kertelt, mondta hogy pár évem van rosszabb esetben a vastagbélrákig, ami az önmarcangolás következménye elsõsorban. Meg mondott még sok más egyebet is, de mindez hasznomra volt.
Ha nem is minden betegség lelki eredetû, de a legtöbbnek van ilyen alapja.
És bár õ is mondta, hogy ez már genetikailag kódolódott, én bízom benne, hogy nyugodtabb, kevésbé stresszes  életet élve (amin azért dolgozom minden nap) ha nem is gyógyult, de tünetmentes lehetek.

Nincs jelen

 

#167 2009-07-09 13:03

szabozsb
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Hali mindenkinek!
Úgy látom ide már csak az én beszámolóm hiányzik:)
24 éves vagyok, jelenleg Budapesten BOLDOGulok.
A betegségem sejtésem szerint 2000-ben kezdõdött, amikor a szüleim elváltak.
Akkor fogytam 23 kg-ot, fájt a hasam, de az orvosok semmit nem találtak, igaz magas volt a süllyedésem,
de hát ez Békésen (ott laktam) senkit sem hatott meg. Kaptam vasat, szedtem azt. Majd elkerültem fõiskolára Budapeste, ott éltem világomat, lediplomáztam, igaz kicsit hasfájós voltam de már megszoktam.
Majd 2007-ben volt egy elég csúnya szakításom, a fiatalember kidobott a súlyfeleslegemre hivatkozva. Mit mondjak, nem esett valami csudajól. Elkezdtem fogyókúrázni, stresszelni, idegeskedni, és hopp, megint elõjött a hasfájás. Fogytam pár kilót, asszem
8-at, majd elég rosszul lettem, láz, vakbél szerû hasfájás. Elmentem egy 3D ultrahangra, a doki azt mondta hogy ki van lyukadva a belem. DE semmi vész, mert van itt pár gyógynövény - mondta õ, ezek meg fogják menteni kisasszony a mûtéttõl. Mondanom sem kell, nem hívta a mentõt, pedig akkor már szinte lángolt a hasam, és nagyon rosszul voltam. Másnap este nem bírtam tovább, bementünk az
Uzsoki kórházba, ott a kedves doktorúr hajnal 1-kor egy perforálódott vakbelet állapított meg. Meg is mûtöttek.
Hazaengedtek úgy, hogy elõzõ nap még lázas voltam. 10 napra rá megint megmûtöttek, mert felment a lázam, és az ultrahang egy férfiököl nagyságú tályogot mutatott a hasamban. Ez a mûtét már Szegeden történt. Kiengedtek a kórházból, és miután elkezdett
gyógyulni a hasamon lévõ vágás, elkezdett belõle szivárogni a trutyi. Elõször felhalmozódott zsírra gondoltak (58 kg voltam akkor) és kitisztították ambulánsan. De aztán csak jött és jött a cucc a hasamból, akkor eszmélt a doktorgárda hogy hát ez a váladék lehet
hogy valahonnan jön...jött is. Az 1 hónappal ezelõtti 3D ultrahang gyógyfüves dokija igazat mondott: a belem ki van lyukadva. Ez még egyszer mondom Szegeden volt, ekkor az orvosommal együtt megkerestük a legjobb Crohn sebészt, feljöttünk Pestre, és lefixáltuk Dr. Dobó Istvánnal, hogy bizony még várni kell a mûtéttel, mert a hasamban jelenleg nem lehet mûteni semmit a gyulladások
miatt. Ugyhogy 1 hónap kötözés, nó fürdés, otthon tengõdés, szigorúnál szigorúbb diéta (52 kg-ra fogytam le).
Eltelt az egy hónap, és Dobó doki megmûtött, 25 cm vékonybél mínusszal élek azóta.
Járok kontrollra fél évente, de lekopogom, 2 éve semmi bajom. A hasmenés a múlté, viszonylag szabadon étkezem. Hiszek benne, hogy a stessz hozza elõ a betegséget 100%-ban, és hogy nyugodt élettel tünetmentesen életünk. A sajnáltatás nem vezet semmire, saját magunk alakítjuk az életünket és mi vagyunk a felelõsek, hogy mit teszünk az egészségünkkel.
Ezzel lehet vitatkozni, génhibát emlegetni, nyilván ez is benne van a pakliban, viszont abban biztos vagyok, hogy saját magunkat tesszük beteggé. Aki túl sokat rágódik a betegségén, elõbb utóbb a saját csapdájába esik.
Nyilván nem vagyok egyedi eset, de azt elmondhatom, elég sok mindent átéltem a Crohn miatt, a 3 mûtét és 6 hónapnyi intenzív
betegség után tisztában vagyok, nálam mi okozza azt, ha rosszul vagyok.
Vannak fóbiáim (pl. hogy bármelyik pillanatban kilyukadhat a belem, és egyszer csak elindul a hasamból megint) de megpróbálom õket kezelni. Ezen nagyon sokat segít az egészséges emberek között eltöltött idõ, illetve a munka, az, hogy
lefoglalom magam, a sport (futok, úszok, néha bicaj és sok séta) illetve az, hogy van egy szeretõ kedvesem, aki támogat és számíthatok rá. Kívánom mindenkinek, hogy találja meg az élete értelmét, és ne meneküljön a mélabúba.

Nincs jelen

 

#168 2009-08-01 11:59

Peeter
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Bõ egy hete kezdõdtek a panaszaim. Eleinte csak alkalmanként jelentkezett jobb alhasi fájdalom, és egy kis hasmenés, azonban múlt hét péntek (2009.07.24.) reggelre 38-39 fokos lázam lett, délelõtt kétszer hánytam, így elmentem a háziorvosomhoz. Õ aztán vakbélgyulladás gyanújával elküldött a sebészeti szakrendelésre, ahol persze csak következõ hét hétfõre tudtak idõpontot adni. (Illetve mondták, hogyha rosszabbul érzem magam menjek be a sürgõsségire.) Még délután kicsit szenvedtem, azonban este végül szüleim unszolására bementünk a sürgõsségire, ahol azonnal elkezdtek kivizsgálni. Bent is fogtak végül a sebészeten (még mindig vakbél gyanújával). Kaptam infúziót (+ vénásan algopyrint) és jegelést a hasamra, minek hatására a tüneteim jelentõs mértékben enyhültek. Hétfõn azért elküldtek a belgyógy. szakrendelésre ahol másnapra elõ is írtak vastagbéltükrözésre. (Ekkor még a belgyógyászatos doktor néni is vakbélre gyanakodott.) A tükrözést igazán megszenvedtem (doki nénim is mondta, hogy rég látott ilyen kanyargós beleket), de az eredménye legalább meglett: Crohn-betegség lett a diagnózisom. Még aznap átvettek a gasztroenterológiai osztályra. Másnap volt még egy gyomor-bél passage vizsgálatom, majd el is kezdték a kezelésemet: 1x3 Medrol, 3x2 Pentasa (meg persze diéta). Tüneteim tulajdonképpen teljesen meg is szûntek közben. Tegnap, pénteken (egy hétre rá, hogy bekerültem a kórházba) haza is zavartak, majd jövõ héten kell visszamennem szakrendelésre (akkora lesz meg a tükrözösnél vett minta elemzése).
Mindenki (magam) szerint jobban jártam volna, ha tényleg csak egy sima vakbélgyulladás...
(Mellékesen jegyzem meg, hogy e mellé még van egy jó kis hormonhiányos betegségem amire szintén szedhetek gyógyszereket életem végéig...)
Hjajj...

Mit lehet ilyenkor elköszönésképpen kívánni? Mindenkinek minnél hosszabb tünetmentes idõszakot!


Üdv
Peti

Nincs jelen

 

#169 2009-08-01 17:30

Gabika88
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Peeter, üdv köztünk!
Reméljük a szövettani eredményeid barátságosak lesznek és gyógyszerekkel rendbe hozható. Addig is fel a fejjel (és persze utána is) :)

Nincs jelen

 

#170 2009-08-08 17:39

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok

Nekem Január elején kezdõdött,jobb alhasi fájdalommal,görcsökkel,és ha bármi hozzáért azon a területen a börömhöz,az is nagyon érzékeny volt,szemeim fájtag égnek.Hidegrázás,lázmérõm nincs,de valószinü h az voltam.
A köldök és környéke is fájt.2 gasztróst megjártam,az egyik azt mondta mikor bementem halál sápadtan,lefeketedett szemekkel,10kg minusszal,hogy hipohonder vagyok,mert tul sokszínüek a tüneteim...
A másik megvizsgált,alul-felül tükrözött,de nem látott korosat.Utána intéztem mallkas,has medence CT-t,ott kimutatta a vastag és vékonybél kapcsolodásánál a gyulladást,és a billentyünél is.A mai napig húzódik,minden pénzem ráment a sok orvosra,és ott tartok h sehol!
Ismét megindult a fogyás,Bátyám is Chron beteg már 13 éve,neki anno Dr Tarkovács kezelte ki,kevesen mulott h elveszitsük.Itthon nem találtak semmit nála se a tükrözésen,miután pesten megismételték,felhivták a Kecskeméti orvost...nem lettem volna a helyében..
Most Pestre van idõpontom ,fogadnak is,csak befogadoi nyilatkozat nélkül nem adhat a körzetim beutalot,és azt pedig alig akarnak adni.Egy mondaton múlik hogy mehessek,amit e-mail ben kellene elküldeniük :( Már a dokim is hivta õket,azt igérték küldenek.most attol félek megjegyezték a nevem és majd ugy is bánnak velem.Pl: -Na itt van a problémás gyerek vidékrõl...Pedig én csak gyógyulni akarok,és amit az egészbõl értek az az,hogy 1 mondaton mulik hogy szakértõ kezekbe kerüljek,és felépülhessek.
Rendesen megkavarták az egészségügyet az okos politikusaink :(

Nincs jelen

 

#171 2009-08-19 23:36

July
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Nekem ez a betegség(crohn) szülés után jött ki egy hónappal.
A terhesség ideje alatt nem volt semmi gond, 10 kg híztam, majd miután megszületett a lányom kijött rajtam. Ez abban jelentkezett, hogy a felszedett 10 kg helyett 15-18 kg "sikerült leadnom. Folyamatosan ment a hasam. Egy nap 10x is voltam egymás után a mosdóba. Szoknokon állapították meg a betegséget, de a kezelés valahogy elmaradt. Ez volt 1998. okt végén.
Elvoltunk mi ketten én és a crohn kezelés nélkül(már magam sem tudom hogy).2002.-ben felköltöztünk Pestre. Az új munkahelyemen megismertem a barátnõmet, akinek unszolására újra elmentem. hogy végre kezeljenek. A MÁV kórházba kaptam beutalót. Ott kezeltek, amíg át nem mentem a Kútvölgyibe.A kórház váltás azért történt meg, mert a MÁV-ban kísérleti nyuszinak akartak. Egy tesztelés alatt lévõ gyógyszert akartak kipróbálni rajtam. Megbeszéltem a doktornõvel, hogy beszélünk errõl az egészrõl, és elõtte még csinálnak pár vizsgálatot. De mikor odamentem, már fektettek volna le az egyik betegágyra, hogy  beadják a gyógyszert, amirõl semmit nem tudtam.
Átmentem a Kútvölgyibe, ahol egy nagyon kedves doki bácsihoz kerültem. Elmondtam neki mi volt és õ azt mondta az a valami amit be akartak nekem adni azt gyógyíthatatlan betegeken próbálgatják, de én úgy gondolja nem vagyok az. Hát én is úgy gondoltam. Elmondtam milyen gyógyszereket szedtem( ennek többségére már nem emlékszem), erre csak annyit mondott, hogy felét nem is kellett volna szednem. Hozzá jártam jobban is lettem, majd egy kis idõre a gyógyszerektõl is megszabadultam.
Azóta egy újabb költözésen vagyok túl és most van egy harmadik dokim van, akihez járok. Esztergom. Az évek során amíg nem szedtem a gyógyszert, néha éreztem magam rosszul, fájt a hasam, de ez most is meg van így gyógyszerek mellett. Kb. lassan fél éve alkalmazok beöntöket(2), mert a végbélnél 2/3os szûkûletem van, ami már jobb állapotban van, de még mindig kell használnom, a vékonybelemre kaptam metypredet, és pentasa granulátumot, ja az immurant ki ne felejtsük + nutridrink. És ha még ez nem elég a vérszegénységemre hetente járok b12 injekciókúrára +folsav. Na hát röviden ennyi. Most kicsit próbálom felhozni az állapotomat, mert szeretnénk egy babát. Talán amit a szülés elõhozott, esetleg el is visz. :)

Nincs jelen

 

#172 2009-09-18 18:09

Kittus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!
Nekem magas folyton visszatérõ lázzal, rossz közérzettel, étvágytalansággal, hányingerrel (bármire ránéztem hányingerem volt tõle), és a bõrömön pattanásokkal jöttek ki, illetve nem szívódott fel rendesen a vasam. A házi orvos áltlában Algopyrint adott a lázra, majd kértem kivizsgáltatást,  elküldött góckutatásra, aminek nem lett semmi eredménye, csak hogy teljesen egészsges vagyok kívülrõl nézve, aztán beutalt a Lázambulanciára, ahol a fõorvosnõ elküldött colonoscopiára. 14-én, hétfõn a bódulásból feleszmélve közölte a doki, hogy Crohn-os vagyok. 22-én megyek CT-re, 29-én lesz meg a szövettan.

Tudnátok abban segíteni, hogy ha nekem eddig nem volt sem hasmenésem, sem székrekedésem, akkor ez meddig marad így? Lehetséges, hogy a késõbbiekben nekem is lesz erõs hasmenésem vagy székrekedésem?

Elõre is köszi!
Szép napot!
Kittus

Nincs jelen

 

#173 2009-09-18 18:19

Kittus
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Ja, nekem tavaly június óta vannak lázas állapotaim. Általában stressz hatására lettem lázas, vizsgák, munkahelyi konfliktusok, párkapcsolati konfliktusok. A bõrömön a "kiütések" (csúnya nagy fájó pattanások) pedig lassan 2 éve jelentek meg elõször.
Ez kimaradt... bocsi

Nincs jelen

 

#174 2009-09-19 13:40

csibi70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!Én 38éves vagyok és 6-hónapja jobb alhasi fájdalommal járom az orvosokat nem sok reménnyel.Küldözgetnek mindenhova sebészet,gasztroenterológia és nõgyógyászatra.Olyan erõs fájdalmaim vannak hogy már elviselhetetlen és naponta többször is hasmenésem van.Lázam nincs de elég sûrûn van hidegrázásom.A gasztron elküldtek ct-re vékonybél vastagbél vizsgálatokra de nem találtak semmit,azt mondta a doktornõ hogy megnézett a fülemtõl a farkamig és egészséges vagyok,a hajam hullik étvágytalan vagyok és fogytam is.Viszont a fájdalmam olyan csökken mikor székletem van!!!Nem tudom hova forduljak mert már úgy érzem zsák utcába kerülök.

Nincs jelen

 

#175 2009-09-19 14:04

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Én ugyanebben a cipõben jártam-járok,január óta küszködtek velem Kecskeméten.Megjártam 2 gasztróst.Most elmentem prof.Banai-hoz,most labort csináltatott,õ legalább mindent átnéz,immun-stb,eddig egyik se kért hasonlókat,csak az alapot.
Ajánlom menj el a fórumon megemlített,egyik komolyabb tapasztalattal bíró gasztróshoz.Gondolom azt mondták,menj psychiáterhez..Ez már divat lett sok orvosnál,ha valamit nem találnak rögtön,akkor "hülye"vagy.

Szerkesztette: Breki (2009-09-19 14:11)

Nincs jelen

 

#176 2009-09-19 15:28

Kolibri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Banai engem is kezelt anno a mávban naon jó szaki

Nincs jelen

 

#177 2009-09-20 20:35

lacko
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Kittus,

Ez csak attól függ hogy idejében elkezdõdik-e a megfelelõ kezelés. Ha tényleg Crohn-od van (amit majd a szövettan fog végleg kimondani) akkor bármi megtörténhet, de ha idejében fordulsz (jó) orvoshoz és hallgatsz is rá, akkor persze kevesebb esélyed lesz a sok hasmenésre, stb.-re.

Nincs jelen

 

#178 2009-09-23 10:24

janika25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

sziasztok!!!!!!
én 2003 tol vagyok chron beteg..egy elég durva betegség ami sajnos nagyon megkeseriti az életet..:(
2003-ban kezdödött..nyár elején hirtelen 3hónap alatt lefogytam 30 35 kilót! ami számomra érthetetlen volt hogy ezt mi okozta..csak hánytam ki mindent egyik naprol a másikra és iszonytos görcsök jelentkeztek a hasamban.
elmentem a háziorvoshoz hogy mi a bajom..kiirtak cukor szint vizsgálatot..adis tesztet...rák gyanut..mindent mit lehetet. de semmi...
lasan telt az idö én meg semmi javulást nem mutattam..csak rosszabodott a helyzet. korházba kerültem..ahol egy elég furcsa doktor kezelt..egy nö aki mindent a dohányzásra fogott és nem kezelt sehogy még le nem szoktam a dohányzásrol..de nem segitett semmit a dohányzás elhagyása..2hónap mulva vissza is szoktam rá.
aztán egy másik gasztroenerologushoz kerültem..aki csak nevetett mindenen..elkezdtek tükrözni..volt hogy naponta
konzoliumokat csináltak hogy mi a bajom..de eredmény az semmi csak a sok gyógyszer.
eltelt egy év...2004 let..a sulyom 80 kilórol 40re ereszkedett..már az orvos a halálom várta(ezt eg ismerösömnek sugták meg).
nagyon sok fajta betegségre gyanakodtak nálam...aztán találkoztam egy nagyon jó orvossal aki komolyabban elkezdet velem foglalkozni..emelt dozizu PPI-t kaptam a maximumot..de ezis csak egy kicsit segitett a rengeteg fekélyen mi a gyomromba,a vékonybélbe,a nyelöcsövembe...szoval mindenütt jelen volt.
a doki javasolta hogy kikéne "kapni" az egész gyomrot ami ellen én tiltakoztam ugyanis akkor 23éves voltam..ami számomra halálra itélés lett volna ha ezt megteszik ugyhogy elleneztem.
igy felküldtek a Szegedi klinikára egy különleges gyomortükrözésre ahol mgálapitották hogy Gyomor chron beteg vagyok..ami az orvosok szerint nagyon ritka..ugyanis ez a betegek döntö részében a vékonybélben fordul elö vagy a vastagbélben.
5ASA kezelást kaptam meg rengeteg medrolt amitö jobban lettem...hál istennek!
de mostanában megin gondok vannak..begyulladt a vékonybél egy szakasza amit sajnos már féle képen nem lehet már gyogyitani csak müteni..de féélek most ettöl.


ha lehet szeretnék infót kani..ha valaki már ezen áteseett hogy irja le hogy történik,meddig tart a lábadozás.
elöre is köszönöm: janika

Nincs jelen

 

#179 2009-09-23 15:07

Fatime29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!
Elolvastam a ti történeteiteket, most leírom az én kálváriámat.
2008. májusában fájdogálni kezdett a hasam, aztán júniusban már mindennaposak lettek a hasfájások. Hova fordul az ember, ha nõbõl van és fáj a hasa, hát természetesen a nõgyógyászhoz. Õ endimetriózisra gyanakodott(méhnyálkahártya probléma), még az év október közepén (beöntés, altatás) mûtét vagyis csak nekiálltak az edoszkopos mûtétnek, de látták, hogy a probléma nem nõgyógyászati, ezért nem csináltak semmit. Mikor felébredtem közölték velem, hogy õk nem tudank meggyógyítani. Átirányítottak a sebészetre, mondván, hogy bélösszenövéseim vannak, és az összenõtt belek a vakbélre is rá vannak nõve. Még egy hónap sem telt el, már a sebészeti mûtõben feküdtem. (Mindenféle vizsgálatok nélkül), nekiálltak újra (altatás, 1 hónapon belül a 2.), kivették a vakbelemet (hogy azzal késõbb ne legyen baj) és állítólag szédszedték az összenõtt beleimet.
Vártam a gyógyulást,de csak nem lettem jobban, sõt egyre rosszabbul. A hasfájásom addigra görcsökbe ment át, már néha olyan fájdalmaim voltak, mint a szülési fájdalom. Visszamentem a sebészetre, ahol az orvos azt mondta, hogy legyek türelmes. (Kevés pénzt hagytam ott elõzõleg a mûtét után) 2009.januárjában már nagyon rosszul voltam, ekkor egy ismerõsöm ajánlotta, hogy menjek el egy belgyógyászhoz. A belgyógyász elõször is meglepõdött, hogy a sebész hogyan mert nekiállni egy mûtétnek mindenféle vizsgálatok nélkül. Megvizsgált és már akkor (bélgyulladás)gyanús voltam neki, de azt mondta, hogy igazán csak egy tükrözésbõl tudja megállapítani, hogy mi újság a beleimben. Ezután egy hét múlva megtörtént egy tükrözés, ami alapján a gyulladást már látni lehetett. A papíromra ráírták Illeitis Terminális. Midnjárt felírta a Pentasát 3x2 adagban, s persze nagyon szigorú diéta. Bár jobban lettem valamivel (a görcsök száma kevesebb lett)de  az állapotom nem igazán javult, az alhasi fájdalmaim még mindíg megvoltak, és persze napi 6-8 hasmenéses széklet) májusban beerõsítettünk 3x1 Budenofalk-al+ 3x1-re lecsökkentettük a Pentasát. Mivel még mindíg nem hagyott el a fájdalom az hasam aljánál+derék tájékon és a köldök körül, júniusban csináltatott egy CT-t, ami kimutatta, hogy a vékony és vastagbelem is be van gyulladva. Azt mondta, hogy van olyan bélfalam, ami vastagabb mint 1cm. Most majd 5-én megyek az orvoshoz, hát kiváncsi vagyok mi okosat tud mondani, mert már nagyon elegem van. kb.3 hete elkezdtem szõrösödni itt-ott ahol eddig nem volt jellemzõ, híztam 8-10 kg-ot, ezeket a szteroidnak tudom be. Viszont a hasmenésem napi 3-4-re csökkent.
De úgy ennék már egy jó töltött káposztát v.paprikát egy nagy szelet tortával. Vagy azt én már soha nem fogok?
Szerintetek a szõreim kihullanak, ha egyszer végre abbahagyhatom a gyógyszer szedését? Vagy egyáltalán létezik, hogy valaha nem kell majd gyógyszert szednem. Amikor elõször beszéltem a belgyógyásszal, még azt hittem hogy meg fogok gyógyulni így, ennyi idõ és szenvedés után már kételkedem benne. Bár tudom, hogy ez a legrosszabb, ha nem hiszem a gyógyulást.
Ui: Próbákoztam akupunktúrával is, de a várt eredmény elmaradt és a gatyám is ráment a kezelésekre.
Bocs, hogy ilyen hosszú voltam, de próbáltam a legrövidebben.
Üdv. Szép napot mindenkinek!

Nincs jelen

 

#180 2009-09-26 12:38

Ede
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Kedves Fatime!
Nem semmi... a Te példád is mutatja, hogy ez embernek adott esetben évekig kell járnia mindenféle izére, hogy egyszercsak rájöjjenek, mi van. És erre Neked még bejátszottak két altatást is...
Az, hogy milyen mellékhatásai vannak a medrolnak a gyógyszerek, kiegészítõk topikban, illetve a Kísérõjelenségek topikban olvasgathatod el. Nem biztos, hogy szerencsés lenne ismételgetni, de a szõrösödés meg ilyenek, majd elmúlnak, de az tuti, hogy jól belenyúl az ember hormonrendszerébe, fõleg, ha már korábban is hajlamos volt rá az ember.
Nyugodtan annyit írj, amennyi jól esik!!
Szép napot és jobbulást!!

Nincs jelen

 

#181 2009-09-28 13:08

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok mindenki!!!!!!
Hát én most ott tartok,hogy még közel sem biztos,hogy Crohn-os vagyok,de mint itt elõttem valaki(mert igen végigolvastam az összes Hsz-t ;) diagnosztizálgatom magamat és erre jutottam,hogy 99% ez a bajom :(
Röviden igyekszem leírni a tüneteimet és várom minden kedves olvasó reakcióját ;)
Szóval most lassan 29 éves 3 gyermekes anyuka vagyok és gyerek koromtól fogva voltak hasmenéses periódusaim :( hol rövidebb,hol hosszabb,de anyukám nem vitt el kivizsgálásra,nekem meg olyan természetes volt,mert csak napi 1-2 hasmars volt.Aztán úgy kb 2-2,5 éve kezdõdte a hõemelkedések,ami van,hogy 5 napig,de van,hogy 2 hétig is eltart,aztán szünet ami régebben hónapok voltak,most csak hetek lettek és uye ilyenkor fáradt vagyok ugye a 3 gyerkõc mellett nem feküdhetek le 8-kor,de végül is emiatt kerestem fel a dokit,na meg a Június közepe tartó fájdalmaim miatt :( Akkor kezdõdött egy olyan periódusom,hogy napi 2 hasmars ez tartott egészen kb 2 héttel ezelõttig és kb 1,5 hónapja iszonyatos fájdalmaim vannak a gyomrom tájékán és ott ahol a vakbél szokott fájni,bocsánat a kacifántos fogalmazásért :-)Sõt  egyszer voltam ügyeleten is mert annyira fájt a  vakbelemnél,hogy mozdulni is alig bírtam,de az ügyeletes szerint csak hasizom,azt hittem a hajam kitépem,de szerintem "eldugaszolódott a" a belem,mert próbáltam bevenni napi 3-6 korpatablettát,hátha nem lesz olyan híg a végeredményem a budiba :)Mostanra odáig jutottam,hogy ugye kb ébren vagyok 16 órát abból 8-at biztos fáj :( Nemrég felkerestem a körzetembe tartozó belgyógyászt aki szerint semmi bajom sincs,de a vas,ill a transzferrin szintem abnormális,de gyulladást akkor a vérképem nem mutatott,így dokit váltottam aki írt beutalót múlt héten a Gasztroenterológiai szakrendelésre ahová Okt. 28-ra kaptam is idõpontot :( addig meg rágom a tapétát:(
Na szerintetek mi a fene bajom lehet????
Köszönöm,hogy végigolvastál várok mindenféle tanácsot! Üdv Jenni

Nincs jelen

 

#182 2009-09-28 13:29

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Míg el nem felejtem 1-2 "tünetem":itt is olvastam,hogy másnak is volt ilyen,a mellemben egy ponton fájt mintha csomó lett volna de nem találtak az Uh-n  semmit de az már évekke ezelõtt volt,a másik,hogy a számban fõleg a szájpadlásomon apró kis pöttyök vannak amik néha csak úgy lángolnak fájnak de nem mindig,meg a harmadik ,hogy ha épp nincs hasmarsom akkor a "produktumom" olyan fele széles mint normális esetben,de ingerem akkor is van minden nap.
Köszönöm,hogy leírhattam kínjaimat és olyan jó,hogy nem nevettek ki és itt nem ciki beszélni róla.Kb 1 hónapja akkor még tartott a hasmars korszakom próbáltam diétázni,volt,hogy délig csak 3 almát ettem és 1,5 hétig semmi liszteset akor sem hagyott alább a dolog :(
Tényleg várom ám  a véleményeteket!
Elõre is köszönöm:Jenni

Nincs jelen

 

#183 2009-09-28 14:07

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Jenni!
Mért nevetnénk ki?Sajnos a betegség nem olyan vicces.Gondolom kicsit meg is könnyebbültél,hogy kiírhattad magadból a problémáidat.Jól tetted.
Ahogy Te is írtad 99% hogy Crohn.De adjunk esélyt annak az 1%-nak,hogy mégsem az.Biztosat igazán a tükrözés vagy Ct fog Neked kimutatni és akkor tudnak kezelni.Egy hónap még túl hosszú idõ egy beteg számára.Nem tudsz egy másik gasztróshoz elõbb bejutni?A diéta pedig nem abból áll hogy 3 almát eszel,hanem próbálj minél változatosabb,neked megfelelõ kímélõ ételeket enni ha tudsz.

Nincs jelen

 

#184 2009-09-28 14:13

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

A szájpadlásodon valószínüleg afta lesz,ha fehér a vége.Tantum verde oldat,vagy Phlogosol oldat jó rá.
Én ma megpróbálkozom a psichiater-el is,mert hasam nem megy,de mégis fogyok.Fojamatosan a jobb bordaiv alatt érzékeny sokszor levegõvételre is.Ha epe vagy máj lenne a gond 9 hónap alatt az már megmutatta volna magát?,Az ileum,és vastagbélnél meg a szokásos melegségérzet,és enyhe görcsök,és a bordáim az alsók mind két oldalon iszonyat érzékenyek.Nekem se kiáltottákm még ki mi a bajom,nem is érdekel már,csak találják meg bármi is az,mert marhára elegem van a 9 hónap alatt semilyen kezelést nem kaptam még.Tünetek adottak,CT pozitiv,mégse tudnak hova tenni...78 kg bol van most 61..elegem van :(

Nincs jelen

 

#185 2009-09-28 14:19

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Köszönöm válaszod,sajnos nincs hamarabb esélyem dokit látni,de így most,hogy "csak" fáj és épp nincs hasmars se hõemelkedés kibírom azt az 1 hónapot,csak ne legyen rosszabb.
Igen igyekszem változatosan enni,arra már sikerült rájönnöm,ha olajosat eszek akkor kakukk van nekem :(,a diéta azért volt,hogy kizárjam a liszt,tojásérzékenységet,márha 1,5 hét alatt ki lehet,addig bírtam,mert utánna rosszabbul lettem,de a hasmars a diétám mellett is maradt :(
További gyönyörûséges napot!!
Jenni

Nincs jelen

 

#186 2009-09-28 14:26

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia!!
Köszönöm a tippet Corsodillel(ha jól írtam)öblögettem néha,ha nagyon fájt :(
Hát nem irigyellek az a 9 hónap......
Én is így vagyok,nagyon nem érdekel mi a bajom,csak adjanak rá némi bogyót és kész,de szép is lenne......sejtem,hogy nem ez lesz,én a fogyással még csak -4 kilóval vagyok,mert "csak" napi 1-2 az adagom :)  de most nincs hasmars már komolyan mondom nagyon örülök neki mert 3 hónap alatt elfelejtettem milyen is egy normálisat ;)
Amiket leírtál,lehet,hogy újabb dokit kéne nézned aki reagál az eredményeidre nem?Elégre írtad,hogy vannak eltérések.
Köszönöm még egyszer a Hsz-t további szép napot neked!!!!!
Jenni
  Olyan jó ez az oldal :) jövök majd gyakran okosodni ;)

Nincs jelen

 

#187 2009-09-28 14:36

Breki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Most az egyik legjobbnál vagyok elvileg,csak marha sok a kivárási idõ,2 hónap alatt a laborig jutottunk,amit majd 5-én tudok meg,és azt is hogy akar-e valamit nézni még.Régen ilyen esetben befektették az embert 1 hétre,és átnézték tetõtõl talpig,kár hogy ez a rendszer megszünt..

Nincs jelen

 

#188 2009-09-28 14:45

mercy70
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Breki!Valóban az egyik legjobb az akinél a laborra 2 hónapot kell várni?Én nem mondom,hogy az én orvosom az egyik legjobb de nekem õ a legjobb mert egy teló és már aznap intézi a problémám.
Elgondolkodtató,vajon melyik orvos a jó.
Na, nem idevaló téma.Modik egy kis munka.Elnézést érte.    :)

Nincs jelen

 

#189 2009-09-28 16:43

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia JenniDahlman!
Úgy, ahogy Mercy én is Crohnra tudok tippelni, de ne legyen igazam! Ha már túl leszel a tervezett vizsgálatokon, azért érdemes kérni egy lisztérzékenységi vizsgálatot is, márcsak azért, hogy magadat is megnyugtasd. Ez egy vérvizsgálattal megoldható, és ha felmerül a gyanú, akkor szoktak egy eszközös vizsgálatot is végezni (parányi mintát vesznek a vékonybélbõl, hogy megerõsítsék a diagnózist).  Mintavételre egyébként is szükség lesz, hogy kiderüljön van-e gyulladásos bélbetegséged, vagy "csak" irritábilis bélszindróma, ami a tüneteidet okozza.
Mielõbbi jobbulást kívánok Neked!

Nincs jelen

 

#190 2009-09-28 20:55

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Jenni!
Egy gyors javaslat ami hozhat még hamarabb eredményt.
A házdokitól kérj egy vérvizsgálatot vagy a belgyógyásztól.Ott javasold nekik a  crp érték megjelölését.A dokik ugyan nem nagyon bírják ha kioktatjuk õket de a lázas állapotod miatt ezen a téren lépni kellene.A gyulladásos folyamat egy hónap alatt bizony sok kárt tud tenni.Tégy magadért és járj a nyakukra.
Még egy dolog a korpatablettával vigyázz nagyon mert a nedvességet magába szívja de megdagad és ha netán szûkületed van valóban gátolja a szelek és egyéb anyagok távozását a bélbõl

Szerkesztette: zolcsi (2009-09-28 20:56)

Nincs jelen

 

#191 2009-09-28 21:32

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Hali!
Ma a férjem ugyan ezt mondta,hogy be kéne feküdnöm és pár nap alatt a-tól Z-ig átvizsgálnának,de szerintem be sem küldenek,mert pl az elsõ doki akinél jártam a napi 2-szeri hasmars-ra azt mondta,hogy az nem is hasmars(én meg csak tudja meg pár napig,némi hõemelkedéssel körítve+fájdalmakkal :) (én kis gonosz ;)  )
Sokak sokkal kevesebbet szenvednénk,ha még lenne az a fajta gyógyító hozzáállás,de ma csak azt vizsgálják ki 2 nap után akinek vastag a bukszája(na nem félre érteni :)  ) vagy ha ismi az orvos,vagy 1000-1 aki nagyon lelkiismertes.Sajnos :(
Remélem mihamarabb észhez kap a dokid és továbbküld!Milyen eredményed lesz meg csak 5.-én?Vagy csak akkor fogad a dokid?Na már várom a te leletedet is ;)
Szép estét!
Jenni

Nincs jelen

 

#192 2009-09-28 21:43

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Köszönöm,hogy Te is válaszoltál!!!! :-X
Mostanában igyekeztem beleásni magam ebbe az Crohn-Ibs stb témába,de mintha az Ibs-be nem olvastam volna hõemelkedést?! Na már komolyan mondom megzavarodok a sok új infótól,mert eddig õszintén szólva nem érdekelt a bajom,mert nem fájt :( Hát most már érdekel :)Riogatnak is rendesen,hogy milyen kellemetlen a tükrözés,de már nem érdekel,csak kérek valamilyen gyógymódot ;)Kíváncsi leszek mit mondanak majd a Gasztron,ma csak alig fájtam,hurrá :)
Lehet pár kérdésem????
Ha nem aktív a gyulladás,akkor a vérképen látni értékelváltozást?
Jártál már úgy,hogy a vas érték a vérben magasabb a normális szint felsõ határánál a transzferrin szinted meg a béka s*gge alatt van?Esetleg hallottál ilyenrõl?Gondolom a hasmarstól van,de  a dokikból szinte lehetetlen kihúzni pár szót :(Csak azzal kommentálta,ha minden leletem negatív lesz,ezt akkor is tovább kell vizsgálni.Ennyi.Én meg mint a bólogató kutya csak szájzárat kapok doki láttán:(

Nincs jelen

 

#193 2009-09-28 21:52

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Kedves Zolcsi!

Köszönöm válaszod,itt ezen az oldalon olvastam néhol errõl a crp-rõl,nagy bõszen kerestem is a vérkép papíromon is,de hiába :(Na majd legközelebb rákérdezek,meg addig utánna is olvasok,mert délután nem sikerült a kisgyerkõcöm nem hagyta ;)
Igen,soha többé korpatabletta!Akkor mentem ügyeletre,szerintem van összefüggés :(
Tõled is kérdezhetek?Bocsánat de még kezdõ vagyok a témában :)
Szóval,ha tegyük fel elküld a gasztros tükrözésre és épp tünetmentes vagyok,akkor is látja a beleimen,hogy Crohnos vagyok?Vagy tünetmentesség esetén a bél belseje regenerálódik?Tényleg bocs.
Jenni
Jó éjt!!

Nincs jelen

 

#194 2009-09-28 21:56

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Na mire jutottatok a piszhomókussal :)
Segít valamiben,vagy csak felírt egy bogyót?
Üdv Jenni

Nincs jelen

 

#195 2009-09-28 21:58

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

JenniDahlman írta:

"...Mostanában igyekeztem beleásni magam ebbe az Crohn-Ibs stb témába,de mintha az Ibs-be nem olvastam volna hõemelkedést ?!


Írtam Neked egy levelet, nézd meg légyszíves.

Nincs jelen

 

#196 2009-09-28 22:03

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Nagyon kedves vagy,neked IBS-ed van?Ha szabad tudnom? :)

Nincs jelen

 

#197 2009-09-28 22:09

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

JenniDahlman írta:

Nagyon kedves vagy,neked IBS-ed van?Ha szabad tudnom? :)

off
Amennyiben el_látogatsz a "Ki-kicsoda" topicba, ott rólam minden olvasható.
on

Nincs jelen

 

#198 2009-09-28 22:32

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Kedves Kapitány!
Elnézést,de tényleg nagyon kezdõ vagyok az oldalon :(   (jelenleg nem találom még a ki-kicsoda topikot sem,de keresem :)   )
Üdv Jenni

Nincs jelen

 

#199 2009-09-28 22:39

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

JenniDahlman írta:

Kedves Kapitány!
Elnézést,de tényleg nagyon kezdõ vagyok az oldalon :(   (jelenleg nem találom még a ki-kicsoda topikot sem,de keresem :)   )
Üdv Jenni

Ez legyen a legnagyobb gondod...
Segítek, íme: Ki-kicsoda

Nincs jelen

 

#200 2009-09-28 22:45

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Köszönöm!!!
Holnap jövök és én is bemutatkozom!
Kellemes jó éjt! ;)
Párdon a sok bénázásért de majd belejövök ám ;)
Jenni

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB