#201 2009-09-29 05:12

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Kedves Jenni!
Mivel épp fokozódó panaszaid vannak ha crohnos vagy nem hiszem hogy épp a tünetmentes idõszakod éled,hisz akkor orvoshoz sem kerültél volna.Ez így logikus nem?Attól is függ ha van probléma akkor a bél melyik részén van?Ha a vékonybél utolsó részén van vagy a vastagbélen  akkor  tükrözéssel megállapítható.A crp-t pedig beütöd a google-ba és máris tájékozódhatsz.
Szép napot.

Nincs jelen

 

#202 2009-09-29 12:37

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Kedves Zolcsi!

Nem tudom,hogy épp fokozódnak e  a tüneteim,vagy már épp kezdenek elmúlni,mert épp nincs hasmarsom,se hõemelkedésem,csak a fájdalom maradt,ami még "csak"Június óta van,így még fogalmam sincs,hogy most éppen javulni,vagy rosszabbodni fogok a következõ idõben és a dokihoz idõpontom még 1 hónap múlva lesz amitõl még újabb 1 hónap a tükrözés,azért aggódok,hogy mire odakerülök épp semmi tünetem nem lesz vajon a doki akkor is látja belülrõl,hogy valami zixer van?!Sajnos a magyar orvoslás nem így logikus,hogy akkor vizsgálunk amikor panaszok vannak,hanem elõbb ki kell várni  a sort,ami esetemben még kb. 2 hónap ,hacsak nem lesz valami életveszélyes komplikáció.Ezért aggódom és kérdeztem ezt.
További szép napot!
Jenni

Nincs jelen

 

#203 2009-09-29 15:09

bukanna
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Jenni!
Szerintem mindenképpen intézd el, hogy legyen hamarabbi idõpont, mert ez nem játék. Velem is ugyan ez volt, aztán végül mûtét lett a vége. Nem rémisztgetni akarlak. menj el a sürgõsségire, v. kérdezd ki az ismerõsöket, hogy ven-e valakinek gasztroenterológus baratja, ismerõse.
Minnél hamarabb tudd meg, hogy mi a baj, egyáltalán nem biztos, h. baj van, csak jobb a békesség.
További gyógyulást, és sok sikert!

Nincs jelen

 

#204 2009-09-29 18:42

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Jenni!
Aug 10én volt az elsõ tükrözésem november 16.án már mûtöttek!
Innentõl te döntöd el.Én csak segítõkész szeretnék lenni.Azt tudom hogy az orvosok nem fognak helyettünk dönteni õ megadja az idõpontot és kész.Nem neki fáj.Ezt a két éves "crohn" tapasztalatom mondatja velem.

Nincs jelen

 

#205 2009-09-29 19:08

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Köszönöm kedves vagy!
Sajna már mindent bevetettünk,de nincs olyan ismerõsünk,meg a kórházban is azt mondták,hogy sorry nincs hamarabb :(
Hát ha nagy baj lesz majd hamarabb intézkednek,de szerintem kezdek kilábalni szép lassan ma már sokkal ritkábban fájt mint tegnap :) És ma sincs hõemelkedésem,így talán lezázul ez a 3 hónapos szakasz,vagy fellángolás,vagy nem is tudom minkek hívjam.Az a baj,hogy nincsen összehasonlítási alapom,mert még régebben nem fájt,csak rátok hagyatkozhatok,hogy vajon most mi következik.
Köszönöm szépen a tanácsot :)
Üdvözlettel:Jenni

Nincs jelen

 

#206 2009-09-29 19:18

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Kedves Zolcsi!
Köszönöm szépen a tanácsod,de sajna nem tudok mit tenni,utazni és magándokit fogadni extra lóvé hiányába nem tudok :(Ismerõsünk nincsen ,már az is egy szívesség volt,hogy ez a háziorvos fogadott,mert elõtte akinél voltam azt mondta,hogy napi 1-2 hasmars nem hasmars :(Úgyhogy ha baj lesz akkor hívok mentõt,nem tudok mást tenni egy kisvárosban itt az ügyelet is olyan,hogy hozzád sem nyúlnak,vagy kórházba küldik az embert,vagy hazazavarják :(
Bocs a panaszáradatért :(
Üdv Jenni
Azért köszönöm,nagyon kedves vagy,hogy segíteni próbálsz!

Nincs jelen

 

#207 2009-09-29 19:21

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Kedves Kapitány!!
Ezúton köszönök meg neked mindent!
Nagyon kedves és megértõ vagy!
Köszönöm!
Jenni ;)
Kellemes estét!

Nincs jelen

 

#208 2009-11-11 15:48

konda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Nekem stressz váltotta ki,..illetve képtelen voltam magam elfogadni:)

fájt a hasam hogy már felegyensedni nem bírtam. Persze házi orvosom 1 hét szarmonella fertõzésre gyanakodott, utánna meg vmi másra és csak azután utalt  a gasztroenterologiára.
NAGYON jol kikezeltek. 5 napig voltam korházba, utána  2 hétig szedtem medrolt kb 7-8 honapig salofalkot és ennyi.
Igaz azt mondják hogy a sportos egézséges életmód nagyon sokat segít ebben a betegségben (is), én meg azelõtt és azután is aktivan sportoltam.

Nincs jelen

 

#209 2009-11-11 18:35

ditke
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Kedves konda !
Ha csak ennyi lenne a titok nyitja,akkor valamennyien egészségesek lennénk!! A gyógyszereket
egy életen át kell szedni,még inaktív szakaszban is!!!
Üdv:ditke

Nincs jelen

 

#210 2009-11-11 20:57

konda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

már mint úgy értve hogy annak akiknek fenn állnak a tünetei? vagy nekem is, akinek nincs?

...én csak leírtam az én történetem.

Nincs jelen

 

#211 2009-11-11 21:15

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Konda!!

Nekem címezted ezt a levelet??Mert jött róla az értesítõ :)
Én  is úgy olvastam itt,hogy folyamatosan kell szedni,de van aki nem szedi,de én is kezdõ vagyok még a témában,olvass sokat és elõbb-utóbb ebben a fórumban minden kérdésedre választ találsz :)Meg van a bemutatkozós topik,mutatkozz be,szívesen elolvasnánk gondolom többen is a történetedet itt:   
http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic.php?id=266  ha sikerül a link,ha nem akkor IBD társalgóban az elsõ topik :)
Üdv.:J.D.

Nincs jelen

 

#212 2009-11-11 21:26

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

JenniDahlman írta:

Konda!!

".....Meg van a bemutatkozós topik,mutatkozz be,szívesen elolvasnánk gondolom többen is a történetedet itt:   
http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic.php?id=266  ha sikerül a link,ha nem akkor IBD társalgóban az elsõ topik :)
Üdv.:J.D. ...."

off
Sikerült a link és köszönöm a segítséged :)
on
:-*

Nincs jelen

 

#213 2009-11-11 21:28

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

:)  :-*  :)

Nincs jelen

 

#214 2009-11-11 21:38

konda
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Hello nem Neked szántam:) de azért kösz a választ.

Én már rég nem szedem a gyógyszert, engem ahogy tájékoztatott a dokim hiba szedni, ha tünetmentes vagy gyógyszer nélkül is.

Link tényleg mûködik:)

Nincs jelen

 

#215 2009-11-13 08:47

Fildi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Mint teljesen friss Colitises vagy Crohnosként esetleg "másként" irok, mivel még nem igazán tudták konkrétan megmondani mi bajom.
2001-ben kezdõdött a hasmenésem, akkor egy évig jártam mindenféle vizsgálatra (mindenem tökéletes volt) de a végén már egy pohár viz sem maradt meg bennem.
Bekereültem az Orfiba izületti gyulladással, érgyuladással és ott megállapították, hogy laktóz érzékeny vagyok. Szteroidot, antibiotikumot kaptam. Utána sokáig nem volt semmi bajom, majd évente egyszer visszatértek a tünetek és  mindig kikezeltek antibiotikummal. Egészen mostanáig amikor már az sem használt, igy bejelentkeztem a kórházi gasztro-ambulanciára 3 hetes koplalás és -10 kg után. Már menni sem tudtam a bokaizületeim miatt. Ráadásul tele lettem kiütésekkel, amit a bõrgyógyászok passzoltak, talán allergia...mondták.
Párhuzamosan hasi uh., tükrözés, Orfi, bõrgyógyászat + szemészet.
Jelenlegi állapotom - laktóz érzékenyésg, lisztérzékenység, Colitis, izületi gyulladás, kiütések, száraz szem.
Közben kaptam Prednisolont az Orfiban, a gasztro orvosom irt fel Pentasa 500-at, Budanofalkot amit a reumaorvosom visszaállaitott Prednisolonra.
Elmentem egy másik gasztros dokihoz aki speciálisan ezekkel a betegségekkel foglalkozik, és ez most a legfinonabb. Szerinte nem vagyok lisztérzékeny, hétfõn várom a teszt-eredményt, és szerinte nem Colitisem van hanem talán Crohn vagy valami más. Természetesen átirta a gyógyszerem.
Hát most várok a szövettanra ami 5 hét! Jövõ héten kórház az izületeim miatt.
Ez az én kálváriám....

Nincs jelen

 

#216 2009-11-13 11:15

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Fildi! Szeretettel üdvözöllek itt a fórumon! Sajnos sok betegtárssal történt már hasonló, sok mindent ki kellett bírni, hogy végre megszülessen a helyes diagnózis. Ezt most nem vigaszképpen írom, hanem szomorú tanulságként! Rengeteg furcsa dolgot olvashatsz az "Elõször járok itt" topicban is.
Reméljük, most már nem sokat kell várnod arra, hogy végre megtudd, mi is a bajod! Azt viszont tudom, hogy a gyulladásos bélbetegségeknek lehetnek "bélen kívüli tünetei". Pl.: izületi gyulladás, bõrtünetek, szemproblémák. Amit leírtál elég jól beleillik a képbe, de majd a gasztroenterológusod megmondja, hogy bélgyulladás vagy sem. És ha netán bélgyulladás, akkor azt is meg tudja állapítani, hogy melyik változata. Gondolom, ezért kell várni a szövettanra (sajnos elég sokat)! Majd ne felejtsd el megírni, a lisztérzékenység eredményét sem.
Sok erõt, kitartást kívánok Neked! Várjuk a fejleményeket!

Nincs jelen

 

#217 2009-11-13 14:55

Babaci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

sziasztok! Szeretném ha segítenétenétek, nekem mert nagyon kétségbe vagyok esve. Úgy néz ki a helyzet, én is chronos vagyok. Az egész májusban kezdõdött ,amikor is napról napra egyre jobban fájt a hasam. Felpuffadtam mint egy kis viziló. Ha ettem, az is fájt, /fõkent rá 2 óra múlva/.  rettenetesen görcsölt a hasam .elmentem orvoshoz, de a korházban nem találtak semmit. azt mondták talán megnövekedett gyomorsav. De hiába szedtem gyomorsav ellenállót a panaszaim nem múltak, sõt már gyakori hasmenéseim is voltak. aztán már annyira fájt a hasam hogy ismét korház. Akkor már a vér vétel kimutatta a gyulladást. A vizsgálat közben jöttem rá, hogy a jobb oldalam különösen fáj. A végén megmûtöttek vakbél gyulladással. De a poén most jön. Mint kiderült, az bár gyulladt volt, nem igazán volt "gázos" hanem a mellete lévõ vékony bél szakasz. Oedémás,  rentkívûl gyulladt a doki azt mondta töb mint 10 cm es szakaszban. (ennyit láttak belõle.)
elkûldött a gastrora. közben teltek a hónapok mire kaptam idõpontot. Jó pár vizsgálat után, kiderûlt nincs nagy baj(ct) is  jó lett. de a tünetim csak rosszebodtak. Már akkor mondta a doktornõ valószínûleg chron eredetû. a végén kaptam gyógyszert, salofalk.( Megmondom õszintén nem szedtem sokáig. ) Féltem tõle nem akartam még csak rágondolni is hogy beteg vagyok. utána volt egy felsõ passage- (Bariumos röntgen asszem) ott csak annyit találtak hogy a terminális ileum  rajzolata nem szabályos, és van valami a coecom oldalán ami lehet a mûtét következménye is. Vélemény: gyulladásos folyamat felmerûlhet.
(Aranyos ezt eddig is tudtam!)
szóval kiakadtam, hogy már annyi vizsgálaton voltam,  és még csak nem is tudják biztosra hogy mi a bajom, de azért szeggyek valami gyógyszert, amitõl amúgy se érzem valami jól magam.Oké igaz kb,  3 hét gyógyszer szedés után kezdtem jobban lenni.így  2 hónap után abba is  hagytam. Bemeséltem magamnak hogy semmi bajom, felesleges a gyógyszer. Több mint 2 hónapja nem szedtem már be. de sajnos megint megy a hasam, napi 4x -5x ör. rettenetesen fáj jobb oldalt a hasam, görcsöl, hangosan bugyorog. alíg van étvágyam. Ja és megint ezerrel hullik a hajam. Egyfojtabá ég az egész arcom, a szemem mintha lángolna. Sokszor nincs is lázam , de mégis azt érzem mintha lenne. Néha van hõemelkedésem, aztán pár óra múlva semmi. másnap lázas vagyok aztán 2 óra múlva 36:2  ki érti ezt. úgy érzem magam mint akiben bújkál valami de nem  tõr elõ. Lassan 3 hete tart ez már. Most megyek majd megint a gastrora. Tuti "kikapok" mert egy vizsgálatot kihagytam, és a gyógyszert se szedtem.
Ha tudtok kérlek segítsetek, lehet hogy, igaz és ezek a tünetek tényleg a chronra utalnak. Nektek voltak hasonló tüneteitek és nálatok, mennyi idõ telt, mire azonósították a betegségeteket.  mert engem ez ügyben kb 5 hónapja vizsgálnak de még szövetmintát nem vettek. Köszönöm szépen mindenkinek aki elolvasta a sok hülyeségemet. ne haragudjatok ha fárasztó voltam, de nekem még annyira újj ez az egész. Gondoltam, kitõl kérdezzek ha nem tõletek. Mégegyszer köszönöm, hogy szántatok rám idõt. sziasztok

Nincs jelen

 

#218 2009-11-13 16:36

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Babaci! Szeretettel üdvözöllek!
Egyáltalán nem kérdeztél hülyeségeket! Ahogy a doktornõ mondta, lehet ez Crohn eredetû, de nyilván ezt szövettannal is igazolni kéne. Az ödémás, rendkívül gyulladt 10 cm-es szakasz akkor bent maradt? Jól értelmezem, hogy azt nem vették ki? Vagy a vakbéllel együtt azt is? A "terminalis ileum" gyulladása Crohn betegségben egy tipikus rész. Nálam is pont ez a szakasz betegedett meg! Minden esetre nálad még ki kell deríteni a panaszok pontos okát. Talán jobb lett volan, ha a Salofalkot nem hagyod el, írásaidból az tûnik ki, hogy használt a gyógyszer. A gyulladásos bélbetegeknek, ha ezt írja a gasztrós orvos, folyamatosan szokták szedni, hogy a panaszokat csökkentse. Crohn betegségre az is jellemzõ tünet, hogy idõnként van hõemelkedés, máskor pedig nincs, étvágytalan idõszakok is vannak. Ezt azért írom, mert én Crohn beteg vagyok, és nem azért, hogy beléd beszéljem a betegséget, de ezzel tisztában kell lenned! Azzal, hogy nem veszed tudomásul a problémákat, láthatod, nem oldódik meg semmi!
"Bemeséltem magamnak, hogy semmi bajom, felesleges a gyógyszer" (ezt írtad) - ez csodálatos gondolat lenne, ha ezt így mûködtetni is tudnánk! Te vagy a példa arra, hogy mennyire megpróbáltál optimistán hozzáállni a dologhoz. Nem Te vagy az egyetlen, sokan azt képzelik, hogy elég csak ennyi! Sajnos nem. Ezért, valami mást is kell még tenned a gyógyulásod érdekében. Szembe kell nézni a betegséggel, és egy a lényeg, hogy Te kerülj ki gyõztesen! Szerintem ne hagyd ki a vizsgálatot, hallgass a gasztroenterológusodra, aki minden bizonnyal segíteni szeretne Neked abban, hogy mielõbb jobban legyél, amit szívbõl kívánok Neked!
További kérdéseidet is tedd fel bátran! Itt mindig van, aki válaszol!

Szerkesztette: Marthuska (2009-11-13 17:16)

Nincs jelen

 

#219 2009-11-13 17:40

Babaci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Marthuska!
Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál.
Nagyon tisztellek benneteket, amiért ilyen erõsek vagytok.( de gondolom nálatok is voltak nehezebb periódusok)
Örülök, hogy van ez az oldal és így  sok segítséget kaphatunk, mindannyian!
szóval nálad is az a szakasz volt a beteg.: és nálad, hogy volt? neked kivették.
Mert nekem akkor azt mondta a sebész, hogy nem nyúltak hozzá mert egyrészt nem tudják mekkora kimenetelû a baj és azt sem, hogy pontosan mennyi rész van beggyulladva. De viszont a "a vakbélt" elküldték szövettanra és azt mondták csak épp hogy gyulladt volt, a vékonybélrõl terjedhet át, hiszen az volt a veszélyes. de egyébként nem találtak abban semmi eltérõt.(vakbél)
azt nem értem, hogy mûtét közben miért nem lehetet  abból a gyulladt vékonybél részbõl mintát venni. mert akkor egyértelmû lett volna, hogy mi okozza. De hozzá s nyúltak. annyit tettek, hogy ezerrel nyomtak belém vénásan gyulladás csökkentõt.
ja és még annyit hogy a vérképem: vérszegénység(gyerek korom óta), meg ahogy a doki mondta, pont azok az értékek alacsonyak amik ebben a betegsében jellemzõek szoktak lenni.
vagyis vitamin hiány meg ilyesmi
olvastam a régebbi írásokat hogy mi válthatta ki. érdekes mert nekem gyerek koromban volt olyan hogy mentõvel vittek korházba a suliból egy rettenetes has fájás miatt
akkor  felvoltam puffadva, alig tudtam menni.
3 napig bent voltam és nem kaptam semmit enni, csak a hasam nyomkodtak és ennyi
aztán haza küldtek
nem tudták mitõl van
az évek alat néha- néha csak úgy rámtört kisebb has fájás de soha nem foglalkoztam vele
az új  munkahelyemen kezdõdött ( szakácsnõ vagyok) velem kóstóltatták mindig a nyers darált húsnak nevezett , trutyis pempõt. kb, 2 hónapja dolgoztam ott, amikor napról  napra fájogatott a hasam, aztán eldúrvult a helyzet, és a végén a meló hely küldött korházba.
a mûtét után a dokim nem engedett dolgozni amíg nem derûl ki az eredmény. a munkából kirugtak. hónapok teltek el mire végre egy doki nõ felírta a salofalkot. nem tudom, hogy ez hogy mûködik mikor szoktak venni szövet mintát?
mert mikor voltam a passageon ott aztmondták hogy csak rendkívüli esetben dugják le a csövet, de akkor mikor derûl ki?  amikor már derformálidik a bélrendszerem és azt már kimutatja a ct.  Az orvosok miért várják meg azt amikor már sokkal nagyobb a baj. szemmel látták a gyulladt részt, ráadásul mint kiderült a panaszaim is okot adnak a feltételezésre, a vérképfolyamatosan jelzi a gyulladást, szövet minta mégis elmarad.
Tudod sokkal rosszabb a bizonytalanság,és  a reménység hogy talán mégsem az minden nap ott bújkál bennem.  De kezdek belefáradni. Remélem csütörtökön talán többet tudok.
köszönöm a jó kivánságodat,õszintén  kivánok neked egészséges életet, kitartást, és ezernyi szeretetet.

Nincs jelen

 

#220 2009-11-13 19:16

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Babaci! Köszönöm szépen a jókívánságokat!:)
Igen, vannak könnyebb és nehezebb periódusok is. Itt a fórumon sok segítséget kaphatsz, de csak mindig a számodra hasznos információkat érdemes megjegyezni. Azonos betegségnél sincs két teljsen egyforma eset, csak nagyon hasonló! Gyulladásos bélbetegségben is vannak enyhébb, gyógyszerrel jól karbantartható esetek.
Nekem a vastag- és vékonybél találkozásánál volt a gyulladás és a sipoly, onnan vettek ki 30 cm-t (ilyenkor a vakbelet is mindig eltávolítják, ami nálam idülten gyulladt és heges volt már)! A szövettan egyértelmûen igazolta a Crohn betegséget, de már a mûtét elõtt tudni lehetett, hogy ez Crohn! Még azt is el kell mondanom, hogy amikor vastagbéltükrözés során apró mintát vesznek, nem mindig sikerül bizonyítani szövettannal, hogy melyik gyulladásos bélbetegség van jelen. A tükrözés során ami parányi mintát vettek az negatív volt, de ennek ellenére a többi vizsgálati eredmény és tünet egyértelmûen bizonyította már a mûtét elõtt, hogy Crohn betegségem van.
Lehet az is, hogy nálad,  azért nem nyúltak a vékonybélhez (nagy valószínûséggel), mert nem nagymûtétre voltak felkészülve, váratlanul érte õket a helyzet, és az ilyen mûtéteket az erre specializálódott orvosok szokták végezni. Tehát egyrészt tekintheted szerencsének is, mert ha valaha ilyen jellegû mûtétre lenne nálad szükség, akkor fontos, hogy szakavatott kezekbe kerülj. És nem is kell minden esetben feltétlen operálni! Ha gyógyszerrel karban lehet tartani a gyulladást, akkor semmiképp sem! Viszont, a gyógyszeres kezelés mindenképp szükséges gyulladásos bélbetegségben.
Várom a fejleményeket. Sok erõt, kitartást kívánok Neked!

Nincs jelen

 

#221 2009-11-13 21:18

Fildi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Marthuska!

Köszönöm szépen.
Olvasgatom a fórumot, sokat tanulok belõle. Remélem hétfõn jó hireket kapok és nem vagyok lisztérzékeny (is).
Amig eldõl a sorsom addig is igyekszem sokat megtudni, mert rengeteg kérdés merült fel már a hétköznapokban is (család, munka, sport, étkezés) stb.
A szövettanért izgulok, a bélgyulladás már biztos és ráadásul régebbi eredetû, mert olyan szükületem van, hogy nem tudtak rendesen megtükrözni, csak 40 cm-ig, hát néha elkeseredem...ha nem colitis nem chron a más akármi is lehet. Igyekszem nem kombinálni.
Ha van fejlemény irok.
Fildi

Nincs jelen

 

#222 2009-11-13 21:53

zolcsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Babaci!
Nagyon úgy tûnik ez bizony crohn.Visszatérõ lázas fájdalom fogyás stb.A vakbélmûtét vágása  pedig máshol helyezkedik el így Marthuskával egyetértek nem merték vállalni és nem voltak felkészülve a bélmûtétre.Szedd a gyógyikat és menj el mindenféle vizsgálatra nagyon fontos a beteg részek pontos meghatározása.De ne kenõdj el: jó páran túl vagyunk több mûtéten is és bár nem könnyû a mûtét de nagyon sokat segít.

Nincs jelen

 

#223 2009-11-13 22:54

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Fildi!
Üdv itt nálunk!
Sajnos az ízületi gyulladás is a crohn egy tünete. A szûkület is erre utal..sajnos.
Addig is olvasgass és ha tudunk segíteni valamiben kérdezz csak nyugodtan! Szinte minden témában van topik már.

Nincs jelen

 

#224 2009-11-13 23:08

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Babaci!
Erre a betegségre jellemzõ az egyszer fent, egyszer lent...amit leírtál annyira tipikus tünetei a crohn-nak, hogy csodálkozom, még nincs biztos diagnózisod. :( bár nagyon remélem tévedek!
Sajnos ha már ez van a legfontosabb a gyors felismerés, és minél hamarabb elkezdeni a kezelést. Amit leírtál a gyógyszerszedéssel mintha csak magamat olvasnám :/ sajnos én se akartam elhinni, hogy gond van és nem szedtem be a gyógyszereket ahogy kicsit jobban lettem...sajnos ez nem nátha itt fontos a fenntartó kezelés mindig szedni kell valamit a nagyobb baj megelõzésére. A mûtét a crohn-nál nem igazán megoldás, a szükületeket szokták csak mûteni. Érdemes a fõoldalon !ezeket! átolvasni itt minden le van írva a két betegségrõl. Ha valamit szeretnél még tudni kérdezz te is bátran! Mielõbbi jobbulást neked!

Nincs jelen

 

#225 2009-11-14 11:21

Babaci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Köszönöm nektek az infókat.
Zolcsi: azt értem, hogy akkor miért nem nyúltak hozzá a sebészek. de azt nem ,hogy abból  miért nem tudtak  mintát venni. Vagy azt csak " belûlrõl " lehet a bél belsõ falából?
Meg azt se igazán értem, hogy miért kell hónapokat várni, a minta vételre. Bár igaz talán az én hibám, mert már szeptemberbe vissza kellet volna mennem a gastósomhoz. Lehet õ már elküldött volna:(
ja és a  stress. az lehet egy kiváltó okk? mert nekem akkor mindig kezdõdik elõlrõl  a fájdalam a sürrõ Wc-re járás
de van hogy semmi, csak akkor fáj ha pl. a párom, rá teszi a karját a hasamra
van hogy nincs is hasmenésem.
ez a betegség errõl szól? hogy néhány hónapig semmi tünet aztán csak úgy beindul.
mert ha igen akkor tényleg gáz van
még azt is kérdezni akartam, hogy szerintetek van abban öszefüggés, hogy kb egy éve.
bizonyos idõnként megfájdul a karom, mintha izom lázam lenne vagy hasonló érzés egy poharat is alíg tudok felemelni, néhány napig fáj, aztán elmúlik.
ugyan így a lábam is. meg begörcsöl.
de ha tényleg chronos vagyok, akkor hogy hogy a ct nem mutatot ki semmit? csak a passage,hogy a terminális ilenum rajzolata nem szabályos. ez mit lelent?
Nita: mikor abba hagytad a gyógyszer szedését, neked is hasonló tünetid voltak? nálad akkor már tudták hogy chronos vagy?
én azért nem akartam szedni a gyógyszert, mert nem értettem, miért szedjek egy betegségre gyógyszert, ha nem is tudják hogy valóban az a bajom.
hogy lehet egyáltalán ezzel a betegséggel együtt élni? hogyan csináljátok?
köszönöm mindenkinek, hogy ilyen segítõkészek vagytok
sziasztok és mindenkinek évekig tartó tünetmentességet

Nincs jelen

 

#226 2009-11-14 19:53

Marthuska
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Babaci! Igen, ez a betegség errõl is szól, hogy vannak tünetmentes idõszakok, és vannak aktív idõszakok (amikor a betegség támad). A betegségnek lehetnek úgynevezett "bélen kívüli tünetei" is. Ide tartozik az ízületi gyulladás, bõrtünetek stb. Elképzelhetõ, hogy a kar- és lábfájdalmad valami ilyesmit takar, de ez csak tipp!!
Hogy a gyulladásos bélbetegségeknek mi a kiváltó oka, azt én nem tudom. Feltételeznek génhibát, örökletes hajlamot, stb. Viszont, ha a betegség már kialakult, a stressz, rossz kedélyállapot sokat ronthat rajta, legalábbis én így gondolom.

Nincs jelen

 

#227 2009-11-23 19:29

Zolee25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Babaci ne aggodj ugyanezeket a tüneteket produkálom én is már 3 honapja.De nálam csak hasi UH volt eddig meg gyomortüki persze mindkettõ negativ..De egyébként ugyanigy vagyok mint te mintha magamat láttam volna az irásodban csak az idõciklus tér el egy kicsit.Meg nekem csak egyetlen egyszer volt hasmenésem de 2 napig tartott és az alatt nem is mondom hányszir voltam azon a bizonyos helyen.És amugfy engem is megmütöttek volna vakbéllel ugyanis nálam is ez volt az elsõ gyanu,de végülis csak befektettek egy éjszakára sürgösségire azt reggel mondták nem vakbél mehet haza jelentkezzen Gastron.És amugy nekem meg a hátam fáj folyamatosan különösen a jobb lapockám és környéke.
Elöször én is azthittem csak elfeküdtem vagy valami de nem ám amiota szarakodik a hasam azota ez is szarakodik csak van valami összefüggés lennie kell.

Szerkesztette: Zolee25 (2009-11-23 19:30)

Nincs jelen

 

#228 2009-11-24 21:51

gyi25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!
25 éves, még friss crohn-os vagyok...itt szabad végre panaszkoni? Mert még mióta kiderült a betegségem azt hiszem ezt nem tettem meg. Idén Januárban kezdõdött minden, hasfájással és hasmenéssel. Két hét után fordultam elõször a házidokimhoz, aki azt mondta csak a sok stressz. AMit el is hittem, mert elég durván kezdõdött az évem. Igazából gyógyszer semmit nem kaptam, csak annyit, hogy próbáljak nyugodtabban élni. vérvétel, székletvizsgálat minden negatív volt. HÁt próbáltam, de még február végén is hasmenésem volt. A fájdalmaim egyre erõsödtek. Újra visszamentem dokihoz, azt mondta igazából õ nem tud mit mondani, kérjek idõpontot a belgyógyra konzultációra. Kaptam is idõpontot április végére, elmentem, nem mondtak ott sem semmit, kaptam idõpontot egy hét múlva gyomortükrözésre. Túlestem rajta,  soha többet nem kívánom, szemét egy orvost fogtam ki. Beszélni sem volt hajlandó velem, csak kidobták az ajtón a leletet latinul, hogy menjek vissza a házidokihoz és egy hónap múlvára kérjek idõpontot, addigra talán lesz vérvétel eredmény. Már május végét írtunk. A leletbõl persze házidoki megint nem jutott semmire. Elmentem fizetõs dokihoz,három hét múlva mire kaptam idõpontot, elvittek a szüleim, kedves volt, írt bogyókat, azt mondta talán egy hónapot még kéne várni hogy hassanak...de mire? már lefogytam jó pár kilót, pedig csak 50 vagyok általában, napi 4-5 volt a max rohangálás....egy hónapig semmi nem változott. Addigra gondotam megvan a vérvétel, és a magándoki is okosabb lesz. Hát nem volt orvos, júliust írtunk, nyaralások vannak, azt mondták, vissza házidoki...mondom szuper...mi lesz már velem. tili toli nagyon uncsi, fájdalmamban már nem is tudtam sokszor mit csináljak. Magándokihoz augusztus végére kaptam is újra kontorllra idõpontot...hát nem bírtam ki. MÁr napi tízszer jártam wc-re, a víz is kijött belõlem, belázasodtam 38 volt, de már a január óta tartó folyamatos hõemelkedés miatt meg sem éreztem magamon. Rohanás házidokihoz, "elkaptál egy kis fertõzést biztos...még mindig hasmenésed van?...nem tudok erre mit mondani...ha nagyobb baj lenne gyere vissza." nagyobb baj? másnap reggelre negyed nyolckor mire összesezdtem magam a 38-as lázzal,egész éjszakás véres széklet után, kiszáradva, iszonyú fájdalmakkal, bõgve rontottam át az embereken a váróban a 28-as sorszámommal, hogy végre valami rohadt beutalót adjon már. Anyukám csak próbált nyugtatgatni, de már annyira ki voltam készülve az egész nyolc hónapos szenvedéstõl, és a semmitevéstõl, hogy nem érdekelt ki mit gondol. Egy hétig bent feküdtem, minden vizsgálat megvolt, a szakorvosok meg nem is értették miért nem voltam még kezelve. Azóta salofalc-ot szedek napi 2000 mg-ot. Pár hétig medrollal kezeltek, de fokozatosan elhagyhattam. Másfél hét után tünetmentes lettem. Most is aránylag jól vagyok. De én már csak egy+két orvosnak hiszek. A H1N1 elleni oltást azért nem adattam be, mert mikor betelefonáltam kórházba, az a doktornõ, akinél elõször voltam a belgyógyon,( aki nem akart szóba állni velem és aki bunkó volt a gyomortükrözésen,) azt mondta, hogy adassam be.
Na jól esett panaszkodni
Mindenkinek jobbulást és kedves, segítõkész orvosokat kívánok, mint az én professzorom volt, aki foglalkozott velem végre. Õ õszintén megmondta, hogy legalább 50 év a gyógyulás, és hogy sokkal rosszabbra számított annál, mint amit látott. Hála neki, mert, ha õ nincs, még most is csak tili-toli lenne.

Nincs jelen

 

#229 2009-11-24 22:07

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Gyi!

Szép kis sztori ;)
Én még mindig a tili-toli korszakban vagyok :( Örökös hõemelkeéssel,hasmarssal :(
A szövettanit ma súgta meg egy kedves rokon,aki a kórházban dolizik és negatívak,egyrészt örülök,egyrészt meg szomorú vagyok,mert nem jutottunk közelebb és mire kiírták a következõ vizsgálatat.......Jan 12 :( addig meg csak felrobbanok (nyár óta tili-toliznak :( ) de legalább  nem néznek bolondnak,mert a gyomortüki alkalmával látott az orvos "betüremkedést" de,hogy mitõl lehet????Nem akart találgatni,pedig örültem  volna neki,tudnám mikre számíthatnék,de nem.....Januárig rágom a körmeim. :(
Ne haragudj a panaszaim miatt igen rossz passzban vagyok :(
Üdv J.D.

Nincs jelen

 

#230 2009-11-24 22:31

Babaci
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Zolee25!
Köszi, hogy írtál. most már  jobban átérzem  hogy nem csak én vagyok ilyen helyzetben. Mert ahogy a szavaidbõl kivettem, még nálad sem tudják biztosra. Csak telnek a hónapok és még sincs eredmény, és ez állati idegesítõ tud lenni.
Nekem még nem csináltak tükrözést.
De csütörtökön voltam a doki néninél
Hát nagyon nem örült neki, hogy abba hagytam a gyógyszert szedését, azt mondta ha 3 év gyógyszer szedés után tünetmentes leszek.Akkor esetleg beszélhetünk az átmeneti elhagyásról.
sajnos írt fel gyógyszert megint: Ciproflakoxon (vagy mi?) 5 napig. Hát attól egy jó pár napig rendkívûl fájt a hasam a szokásos helyen.
De lekopogom, most már  jóbban vagyok.
Most kezdem el ismét a salofalkot 3X2
a zárójelentésre a drága azt írta Vélemény: IBD- M Chron-term. ileum lok
Hát nem aranyos!
De a poén az hogy szövetant még nem is vettek.
Nagyon tuti a dolgában.
Szedjek egy rakás gyógyszert úgy hogy talán nem is a megfelelõ betegségre kapom?
De talán csak a reménységet keresgélem. Nem akarom felfogni, hogy talán igaza van, hogy biztos jó oka van rá, hogy ezt feltételezi.
Elkûldött teljes vérvételre is arra is azt írta: chron betegség
Szóval asszem most már tényleg gáz van.
Neked is fáj a hátad ? nagyon durva, nekem is valahol azon a részen szenyózik a fájdalom. de nálam már elég régóta .néha úgy szúr hogy alíg kapok levegõt.
De sose törõdtem vele igazán.
Neked mit mondtak legutobb? Te is  szedsz gyógyszert? Nálad is felvetették a chront?
Én már annyira unom, a tehetetlenséget. a várakozást.
Ja és még azt is kérdezni akartam: a tükrözés tényleg olyan rossz, mint ahogy mondják.
köszi hogy olvastatok!
Mindenkinek  jó egészséget kívánok. ja és sok sok kitartást.( Mundjuk az nekem se ártana:D)

Nincs jelen

 

#231 2009-11-25 10:21

Zolee25
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Nekem  nem mondtak semmit legutób az a vicces az egészben.Elmondtam a gondjaimat,kérdezte a doki gyomortükrõzése volt már?Mondom nem.Aszodja akkor üljön ki és majd hivjuk.Megcsinálták és negativ mint már emlitettem párszor.Semmit nem mondot azt sem hogy menjek vissza ha ujabb panaszaim vannak,amik persze vannak szép számmal kétszer volt eddig hogy azthittem már nem élek a következõ percben és egy cseppet sem tulzok.Gyógyszert egy darabot mondott amit ráadásul nem is receptre lehet kapni hanem csak annyit irt a zárójelentésre Meteospasmyl javasolt.Ennyi ezzel el volt inzézve.A hátam nekem is fáj folyamatosan a jobb lapockám környékén állandóan.Nekem nem szúró fájdalom hanem olyan érzés mintha egy egész napot keményen végigdolgoztál volna és másnap izomlázzal ébrecc.Igazábol én már a reménységet sem keresgélem addig nem mozdulok hétfõn a gastrorol mig nem mondanak irnak vagy csinálnak valamit velem mert ez igy már nem állapot,hogy állandoan csak dobálnak ide oda,igaz hogy nekem magándokira nem is lesz meg nem is volt pénzem de nem fogom hagyni hogy az egészségem teljesen tönkre menjen ezek miatt,ha csak már el nem késtem ezzel.
25 éves vagyok basszus túl fiatal még,és minden betegségre igaz hogy minél elöbb felfedezik annál jobban kezelhetõ.Plusz ha én magam nem kértem volna ujabb beutalót gastrora akkor a háziorvosomnak eszlbe sem jut.

Nincs jelen

 

#232 2010-02-07 20:51

Orsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Nagyon nagy elkeseredésemben fordulok hozzátok ha tudtok legyetek kedvesek segitsetek!
Én egy 21 éves fiatal lány vagyok. 2004 ben kezdõdött elöször az hogy sürün volt székletem az elsõ idõben hasmenésem volt utánna elmúlt és csak sürün jártam wc re nap 4-5. Akkor nem fordultam orvoshoz, de 2008-ban is elõjött eggyik délután és 5 héten keresztül szenvedtem a görcsöktõl és hasmenéstõl.. Akkor nagy nehezen elmentem akõrzeti orvosomhoz õ felirta nekem a reasecket és a sumetrolint  azt mondta ez majd segit,segitett is valamennyire elmúlt a hasmenés ,de az hogy sürün van egy nap székletem az nem... Közben elküldött hasi UH- ra,részletes széklet vizsgálatra ..egyiken sem találtak semmit se.Hálla az istennek..Ez az állapot nagyon megkeseritette az életemet ... Igy õnhatalmulag elkezdtem szedni a reasectet napi 1 tablettát ez annyiban segit hogy talán nap 3 szor van székletem de ha nem veszem be akkor egész nap sehova sem tudok menni mert egész nap megyek a  wc re:(
Legyetek szivesek segitsetek...hát ha valaki tud valamit ..
várom mielõbbi válaszotokat
Orsy :(

Nincs jelen

 

#233 2010-02-07 21:11

én
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Orsy! Az én legjobb tanácsom, hogy a háziorvostól kérjél beutalót gasztroenterológiára és ott nézesd meg magad!

Nincs jelen

 

#234 2010-02-07 21:15

Orsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Igen erre már én is gondoltam de nem akarom a colonos copiát!

Nincs jelen

 

#235 2010-02-07 22:02

CptBalu
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Orsy! Gondolj arra, hogy némi kellemetlenségért cserébe jó eséllyel megmondják, hogy van-e ott valami, ami a tüneteid okozzák, és célirányosan javíthatnak rajta. Bátorság, a colonoscopia nem a világ vége, legtöbbünk túl van itt rajta... többször is.

Szerkesztette: CptBalu (2010-02-07 22:03)

Nincs jelen

 

#236 2010-02-07 22:14

Orsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

De szerintetek ez lehet crohn betegség? vagy ez valami más? valakinek volt már itt ilyen fajta betegsége?

Nincs jelen

 

#237 2010-02-07 23:37

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Orsy írta:

De szerintetek ez lehet crohn betegség? vagy ez valami más? valakinek volt már itt ilyen fajta betegsége?

Orsy, ne várd tõlünk, hogy két hozzászólásod alapján pontos diagnózist adjunk. Sokan vannak itt, akik éveken keresztül nem tudták, hogy milyen betegség gyötri Õket, de így, vagy úgy eljutottak addig, hogy belássák, kolonoszkópia nélkül nincs esélyük, hogy megtudják, mi a bajuk.
Csodák nincsenek, sajnos... az a kánya hasmenés, pedig valami miatt pedig mégis van.
Fiatal vagy és nem könnyû a helyzeted, de hidd el, itt tapasztalt betegek vannak, akik már végigjárták azt az utat, amin most Te vagy és nem fognak neked rossz tanácsot adni.
Bátorság...

Nincs jelen

 

#238 2010-02-07 23:38

Nita
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Orsy! Amit leírtál abból az nem derül ki, hogy volt-e valamelyikünknek ilyen betegsége és te sem hiszed hogy ezt olvasva meg lehet mondani mi ez!? Hidd el a colonoscopia nem az elsõ mikor belépsz az orvoshoz! Gondolom egy vérvétel még egy széklet vizsgálat (amit most más irányba vizsgálnának) lenne a kezdés! Nyugodtan menj orvoshoz ezzel, lehet valami tej, liszt érzékenység vagy valami étel allergia! Epe is produkál ilyet stb. Jobb utána járni ennek, mert a hasmenés egy tünet amit el tudsz fedni a gyógyszerrel csak közben maga a "betegség", az ok tovább tombol benned! Jobbulást!

Nincs jelen

 

#239 2010-02-08 12:59

JenniDahlman
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Orsi!

Csak csatlakozni tudok az elõttem szólókhoz :) Kérj beutalót a Gasztroenterológiára és beszéld meg az orvossal a félelmeidet,segít majd és van még egy csomó más vizsgálati lehetõség és ha mégis colonoscopiára kerül a sor akkor ott az altatás lehetõsége és - nem fog fájni ;)
Saját egészséged miatt kérlek menj orvoshoz,mert a tartósan fennálló hasmenésnek oka és következményei vannak!
Én speciel nyár óta járok be a kórházba holnap CT-m lesz ,én már túl vagyok a "lik"vizsgálatokon,én is rettegtem és mégis itt vagyok ,persze még mindig hasmenésesen :(
Sok sikert és erõt kívánok :)
J.D. ;)

Nincs jelen

 

#240 2010-02-08 18:23

Zsuzskaa
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Orsy,

Már nem ismételném az elõttem szólók véleményét - amivel egyet értek.
Viszont arra még kitérnék hogy írtad: "õnhatalmulag elkezdtem szedni a reasectet ".
Szerintem elõször is mindenképpen orvoshoz kéne menni, és majd õ megmondja mit/mennyit kéne szedni ahhoz hogy jobban legyél,miután kiderítették az okát a rosszulléteidnek.
Az ember sajnos van hogy sokkal többet árt magának mint kéne...
Kitartás!
Zsu

Nincs jelen

 

#241 2010-02-08 18:44

Orsy
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Köszike hogy tartjátok bennem az életet megfogadom mindenkinek a tanácsát. :)

Nincs jelen

 

#242 2010-02-08 18:50

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Drága Orsy
Mindenképp halgass az elõttem szólókra, teljesen igazuk van.Keress egy jó gasztrós dokit, mert ennek a végére kell járni.Lehet valami egyszerûen kezelhetõ, gyógyítható dolog, de lehet akár crohn is, de azt is kezelni kell. (A crohn úgygondolom azért ettõl több tünetet szokott produkálni, fõleg ha 6 éve tart) Amíg a végére nem jársz, az ember általában a legrosszabbra gondol és ez a lelkednek sem tesz jót,ez meg a testednek  árt.  Az egészséggel  nem szabad játszani, hisz az a legnagyobb kincsünk.
Bátorság
sibi
.

Nincs jelen

 

#243 2010-02-08 19:17

merlin29
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Az orvos, illetve a tükrözés szerint kezdõdõ vastagbélgyulladásom van. Legjellemzõbb tünetem a 4-5 naponkénti hasmenés. A hasmenés során elég sok nyák is ürül. A kérdésem az lenne, hogy nektek mennyire jellemzõ a betegség során a nyákos hasmenés?

Köszi

Nincs jelen

 

#244 2010-02-08 19:49

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

merlin29 írta:

"...A hasmenés során elég sok nyák is ürül. A kérdésem az lenne, hogy nektek mennyire jellemzõ a betegség során a nyákos hasmenés?...."


A rövid válasz: nagyon jellemzõ, a hosszabb válasz, nézd át alaposan a topicokat.
Egyébként ha a keresõbe beírod a "nyákos" szót, sok találatot fogsz kapni.

Keresés

Nincs jelen

 

#245 2010-02-18 10:13

csilla73
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!
Ez uttal én is bõviteném a crohn-colitis-ses tábort.Igazábol nem sok mindent tudok a betegségrõl.Nálam oktoberben kezdõdtek a panaszok véres széklettel amire elsõ kõrben azt hittékaranyerem van novenberben korházba mentem hogy nem szünnek a panaszaim ott egy két vizsgélat után szakorvoshoz irányitottak majd decemberben voltam tükrözésen amibõl semmi nem maradt meg mert altattak .Közbe én kaptam gyógyszert(clavesal )és két héten belül minden tünetem elmult.Amikor az orvosnak emlitettem a véres székletet étvágytalanságot hasmenést puffadságérzést napi 8 -10 alkalommalvolt székletet.egybõl ezt a gyógyszert írta amit a mai napig szedek és tünetmentes vagyok . Közbe megjöttek az eredményeim amik igazolták a crohn-cilitis-t.Igazándiból nem érzem betegnek magam olyan gyorsan történtek a vizsgálatok hogy igazából most probálok utánna járni  a jövönek.Az igzsághoz hozzátartozik hogy spanyolországban élek  váratlan volt mivel se a betegségrõl nem tudtam se az itteni orvosi ellátást még nem probáltam ez volt az elsõ alkalom.röviden ennyi az élényem a betegségrõl.

Nincs jelen

 

#246 2010-02-18 11:50

monka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!
Eddig még sosem írtam a fórumba és elõször is szeretném megköszönni a sok tanácsot, amit a különbözõ topicokban írtatok. Sokat segítettek a hozzászólásaitok a betegségem kezdetén.
Nekem is úgy kezdõdött a betegségem, hogy hasmenésem volt. Ezt 1 hétig nem is vettem komolyan, hiszen óvodás a kislányom, gondoltam onnan hozta haza. Aztán a 2. hét végén már elmentem a háziorvoshoz. Adott valami béltisztítót, hátha segít. Amikor nem, rögtön beutalt a gasztroenterológiára. Ott egy hónap múlva volt idõpont. Gondoltam, addig elmegyek egy magánorvoshoz. Õ mindenféle vérvizsgálatot végzett, tökéletes volt minden. Eltelt az egy hónap, de éppen akkor elmúlt a hasmenésem, de azért elmentem az idõpontomra, ott is mindenféle vizsgálatok voltak, hasi Uh, stb. és azt mondta a dokinõ, hogy valószínõ IBS. Aztán egyszer éjjel iszonyú rosszul lettem, fájt a hasam, és véres székletem. Ez éppen hétvégére esett, elrohantunk az ügyeletre, ott azt mondták, hogy ez nem vészes, menjek haza. Ebbe nem nyugodtunk bele, elmentünk a belgyógyászati ügyeletre, ott aztán megtudtam, hogy mi az a gyomorszonda, volt UH, röntgen, vérvétel, de konkrétat nem találtak. Egy éjszakára benttartottak, kaptam infúziót és másnap reggelre jobban lettem. Addigra a férjem fölhívott egy magánrendelõt, amit egy ismerõsünk ajánlott, hogy ott a doki "nagyon jól" csinálja a kolonoszkópiát. Két nap  múlva mehettünk hozzá, õ rögtön mondta, hogy ez kolonoszkópia lesz és két nap múlva meg is csinálta. Nem volt rossz élményem, jó adag bódítót kaptam és a doki nagyon gyors volt - legalábbis nekem úgy tûnt. Aztán megjött a szövettan, ami igazolta a colitist. Salazopyrint és Kliont kaptam, 1hét alatt elmúlt a hasmenésem, kezdtem hízni, már terveztem, hogy megyek vissza dolgozni. Dokim elment szabadságra, ellátott addig is minden jó tanáccsal, én meg azon a napon, ahogy elutazott belázasodtam és iszonyúan fájt a torkom. El a háziorvoshoz, antibiotikumot adott. Beszedtem, majd két nap múlva tiszta kiütés lett az egész testem, akkor abbahagytam, antihisztamint kellett szednem. Mondtam, hogy jó, de a lázam továbbra sem megy le, és a colitis is kezd visszatérni. Nem írom le mi minden történt és hogy mennyire leszartak az orvosok, a lényeg, hogy két hét lázas állapot után besárgultam, hánytam, nem tudtam felkelni és így nagy nehezen felvettek a kórházba -oda, ahol az orvosom is dolgozik, de mivel nem oda tartozom területileg, elég nehezen ment. Ott elõször a fertõzõ osztályra kerültem májgyulladással, elõször azt hitték, hogy vírus okozta. Az orvosom is megérkezett két nap múlva, döbbentett látta, hogy mi van és hogy össze-vissza kezelnek. Azonnal leállította  a Salazopyrint és jól tette, mert utólag bebizonyosodott, hogy gyógyszer indukálta májgyulladásom lett a ettõl a kedves gyógyszertõl. Utána már az orvosom kezelésbe vett, átkerültem az õ osztályára, kaptam medrolt, kliont és három hét után hazatérhettem a kórházból. Ez augusztusban volt. Azóta medrolt szedek, mert nem mert más gyógyszert adni a májam miatt. A májam kb. január végére jött teljesen helyre. Janurában kivették a mandulámat és lassan leállhatok a medrollal. Utána majd meglátjuk, hogy mi lesz...Szóval nekem nem annyira a colitis és a vizsgálatok voltak borzalmasak, hanem a májgyulladás, sose gondoltam volna ezt, hogy egy gyógyszer így ki tud csináli valakit, bár ugye a betegtájékoztatón rajta vannak  a mellékhatások.
Most jól vagyok, szeptember vége óta dolgozom, visszahíztam a leadott 10 kg-ot, napi egy székletem van, nem hullik már a  hajam sem, jó az étvágyam és boldog vagyok, hogy megértem a 39. szülinapomat, mert ez augutsztusban igencsak kétséges volt.
Örülök, hogy rátok találtam és remélem, hogy majd én is hozzá tudok járulni hasznos tanácsokkal a topicochoz.

Nincs jelen

 

#247 2010-02-18 12:31

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Hali Monka! Basszus, nekem is detto ugyanígy kezdõdött a betegségem! egytõl egyig ahogy leírtad!
Májusban derült ki kórházban a CU, Salazopyrint adtak és Salofalk kúpot+ klizmát. Ahogy hazaértem azona  héten végig rosszabbúl éreztem magam mint bent a kórházban.  Belázasodtam 4-5 napig folyamat 38 fok felett volt, alig bírtam kikelni az ágyból, nyár volt május vége június eleje de folyamat fáztam 25-28 fokban is tréning felsõben voltam és takarók alatt. Aztán nem sokra rá egész testem égõpiros kiütések borították amik viszkettek ha lázas voltam és ezt tetézte egy csúnya mandulagyulladás amire aktilduo antibiotikumot kaptam, majd rájöttek h ezt a salazopyrin okozza és engem is azonnal leállítottak vele. Lázam és a kiütések1,5 hét alatt elmúltak, de a mandulagyulladásom nem, 2 orvos is a mûtét mellett volt...és amikor vettem a bátorságom és rászántam magam h essünk túl rajta akkor pont a fül-orr-gégész mondta hogy nem mût meg, lánya is colitises és h szerinte a mandulám helyre fog jönni de 1 hónap múlva kontrollra menjek, és láss csodát megvan a mandulám és jól van. :) Szerencsére a májam oks, olyan allergiás reakció nem volt.
Ezeket azért írtam le mert nálam is tökre hasonlóan indult a betegség, mint nálad.
Jobbulást kívánok! M.

Nincs jelen

 

#248 2010-02-19 10:27

monka
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Melcsi!

Köszi a biztatást. Nekem is helyrejött aztán a mandulám, de mivel a kivétele már a betegség elõtt szóba került, mert már 3 éve fájt folyamatosan, ezért vették ki.
Te a salazopyrin után milyen gyógyszert kaptál?
üdv.m

Nincs jelen

 

#249 2010-02-19 10:38

Melcsi_
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Monka!
Sajnálom, hogy így alakult a manduláddal, de lehet hogy így jobb is hiszen legalább nem fáj.
Én Salazopyrin után 250 mg-s Salofalk tablettát kaptam + 4 mg medrolt háziorvosomtól...:) Azóta sok más gyógyszert szedtem már.

Nincs jelen

 

#250 2010-02-24 20:55

nikica
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!
Segítsetek nekem, kérlek! Nem tudom mi a bajom. November óta szenvedek a hasmenéstõl, egyszer elmúlik, de utána visszajön, már nem tudom mit ehetek és mit nem. A hasi görcsök már rendszeresek. Néha lázam is van. Voltam orvosnál, de õ a vizsgaidõszakra fogta, hogy biztos attól vagyok ideges, de nem voltam ideges. Most meg már nincs vizsgaidõszak, szóval okom sincs idegeskedni. Lehet hogy én is ilyen beteg vagyok? Mit tegyek, hogy kiderüljön végre mi bajom van, kihez forduljak? Segítsetek. Köszönöm!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB