#351 2012-02-03 11:40

leebowyer
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

szia Ádám15!

Nem jó hír hogy üdvözölhetlek én is itt a fórumon, mert az azt jelenti hogy érintettek vagytok ezzel a problémával.
Ne aggódj nem vagy egyedül. Nézelõdjetek itt az oldalon, biztos kaptok segítséget. Én is a Hetényiben kezdtem a "pályafutásomat". Nem voltak jó tapasztalataim. De olvastam már ti sem odajártok. Még egy hasonlóság veletek kapcsolatban a Hetényin kívül én is elõször 11 évesen kerültem be. Ha tudok segítek én is és itt mindenki más is.

Jobbulást!

Nincs jelen

 

#352 2012-02-03 15:57

Ádám 15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia leebowyer! Ezek szerint Szolnok-megyei vagy? sajnos itt nem volt kisfiam jó helyen!Mi  sokkat voltunk a shönech-hennokin porpulák véget bent / lehet nem igy írjuk/ Károlyi Éva osztályán:szõrnyû viselkedésû dr-nõ.Inkább végette jöttünk el-de ott nem volt az orvosok közt komonikáció,csak nagyon bánom ,hogy 2 évig kitartottunk.Bocsi hány éves vagy? Az én gyerekem 15.Most hogy vagy? Cu-s a fiam.

Nincs jelen

 

#353 2012-02-04 14:40

Óceán
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Én 14 éve vagyok colitises. Salofalkkal egyensúlyban tudtam tartani betegségemet, bár egyre többet kellett belõle szednem.Egy egy influenza és az antibiotikumok mindig rontottak az állapotomon.Volt mikor  a derékfájásomra kapott gyógyszer (Diclofenac) lobbantotta be a belemet. Próbálom kerülni ezeket a gyógyszereket (pl. Algoflex)Tavaly nem akart elmúlni a torok fájásom ,állandóan visszatérõ felfázásos problémám volt és az antibiotikumoktól csak még rosszabbul voltam ezért megpróbálkoztam a homeopátiával . A felfázásomat (cistitis akuta) rendbe is hozta. A colitisemen egyelõre nem segített de nem adom fel! Van valakinek pozitív tapasztalata a homeopátiával kapcsolatban?

Nincs jelen

 

#354 2012-02-07 13:04

Mjózsi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok! Úgy kezdõdött szeptemberben reggel 2szer is kellet menni egymás után wc re és októberben már naponta többször. Elmentem a háziorvoshoz elmondtam mi van velem és mennyi ideje tart. Székletmintát kellet postán feladni vértételre és hasi ultrahangra küldött. A székleteredmény negatív lett vérvétel magas sülyedést mutatott a hasi ultrahang negatív. Gasztroenterológiára küldött ott még 5szor kellet székletet küldeni aztán megcsináltak a béltükrözést szövettant vettek le ami colitis ulcerósa t állapítottak meg megkezdõdött a gyógyszeres kezelés 3x1 salofalk 2x2 salazopiryn este 1salofalk kup 2hétre ra medrolt is szedni kellet amit most már leépítenek

Nincs jelen

 

#355 2012-03-01 11:20

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Üdv minden jelen lévõnek!!!

Ma volt 1 véreredményem kb fél év xalazin,majd pentasa+entocort klizma (2 hónaoig) után.A süllyedés 2, az annyi is volt már jó 2-3 éve,viszonyt a fehérvérsejt szám 6,6, majd 8,7, most meg 11,4 lett.Ez ugye emelkedõ tendencia.Ez vajon a gyógyszertõl van vagy maga a kórság okozza. Biztos van valaki aki tudója az ilyesminek.Egyszer olvastam itt ilyen vérkép elemzéseket,csak nem találom:-(((

Nincs jelen

 

#356 2012-03-01 13:45

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

És még egy kérdés,ha valaki a közelben:

Nekem eddig 3 vérvételem volt.Van azokban mindenféle,de a CRP nevû az nincsen........vagy van más neve,amit nem tudok lefordítani????20 dolog van felsorolva,a hátidoki is tudja mi a problem,mégsincs ilyen eredményem.Külön kell azt kérni?Nekem?A doki magától setét?A szakorvos se mondta,hogy én oktassam ki a körzetit arról,hogy mi kell......így gyakorlatilag szart se ér az egész?(más elnézést a kifejezésért csak most látom,hogy mindenki ezta CRP-t hozza mérföldkõnek,nekem meg nem is kértek)

Nincs jelen

 

#357 2012-03-01 14:16

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

andreas31! Esetleg úgy keresd, hogy C reaktív fehérje, így is szokták írni a leleten a CRP-t.

Nincs jelen

 

#358 2012-03-01 14:29

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Hát Andi,ez így sem van meg :-))) Kimaradt a lényeg úgy látom.......

Nincs jelen

 

#359 2012-03-01 19:06

Andi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sajnálom andreas31, hogy nem néztek CRP-t. Remélhetõleg, ha a süllyedésed jó, akkor a CRP is az lenne. Egyébként én is szoktam szólni a házidokimnak, hogy CRP-t is írjon a beutalóra. Majd legközelebb figyelmeztesd, ha õ küld vérvételre.

Nincs jelen

 

#360 2012-03-02 09:56

sibi
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Így van, szólni kell a házidokinak érte, nekem is mindig kell, mert nem jelölik maguktól. Fene tudja, miért. Rutinból mûködnek (házidokik), ez meg nem rutin vizsgálat. :D De a legfontosabb egy IBD betegnél. CRP, We,fehérvérsejtszám,vas,

Nincs jelen

 

#361 2012-03-03 21:15

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Tegnap voltam szakdikinál.Írt xalazint 3x1000 mg az eddigi pentasa helyett.Azt korábban azért kaptam,mert a xala kiürült egészben,most mégi azt kell szedni.Mellé valami napi 8 mg szteroid+klion (aminek,ha jól látom olyan mellékhatásai vannak,mint a betegsének,már érzem is kicsit).Felírta most a házidokimnak,hogy legközelebb mit köll kérni a vérszívóktól,csak,hogy tudja:-))).Na mindegy ez van,ha nem javulok 3 hétig,akkor bekukucs:-(((((Tartok a kliontól,mert tényleg 2 szem után rántott a hasamon 1-2 kettõt.Gondolom az volt,mert eddig ilyet nem éreztem....na mindegy,meglátjuk,ahogy a vak is mondta.:-)))

Nincs jelen

 

#362 2012-03-08 09:51

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Egy kis segítségre lenne szükségem!

Az elõzõ hozzászólásban leírtam mi történt velem nagyjából.Amióta a szteroidot meg a xalazint kapom,azóta a bélkörnyéki,alhasi (jobb és bal lent) nyomás,idõnkénti feszülés nem múlt el,sõt,néha még jobb oldalon feljebb is nyom.A xalazint pentasa helyett kapta,,merthogy olyan kell, ami vastagbélben hat.Hát a pentasakor fájdogált nagyon kicsit itt-ott,de nem vagy ritkán volthasmenésem.Most az új cuccokkal ugyanúgy fájdogál+napi 2-3 pépes csészjárat reggel......erre van 5lete valakinek?Pentasával napi 1-2 volt, teljesen normál,már kezdtem örülni,de minek.Akkor most feljebb lehet a gyuszi,nem a vastagbélben?Mert akkor hatna xalazin,ha jól értettem a dokit!?Nem láttam,hogy kiürült volna a xalazin,mint korábban,de ennél jobban nem dom átvizsgálni a végterméket ......

Nincs jelen

 

#363 2012-04-07 11:44

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Bocs a moderátoroktól,lehet,hogy rossz topikba írtam ezt az elõbb,kicsit indiszponált vagyok ma!!!!!Még 1x bocs!
Én is kérdeznék,mert a társak kérdésére választ nem tudok adni sajnos.
1 hónapig napi 8 mg steroidot szedtem.Szerdán kezdetem csökkenteni: másnaponta 8 mg 1 hónapig,aztán elhagyás.Csütörtökön már hasmenés volt reggel, tegnap 3 hasmenés,harmadszorra is véres nyák,ma reggel szintén  véres nyákos cucc+gyakori inger.Ilyenkor mi a teendõ????Három napos ünnep alatt orvost nem találok,az tuti.Úgy érzem,hogy az elhagyás napjn indult be,bár múlt pénteken volt egy tejfakasztó buli piával.Valaki irjon valami 5letet,ha tud,mert idegbaj vagyok.....KÖSZI!!!!!

Nincs jelen

 

#364 2012-05-16 09:54

orsidesigns
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Az én problémám alhasi fájdalmakkal kezdõdött,ami kisugárzott a térdemre is.Ez már kb 1 éve kezdõdött. Nem tudom  hogy összefüggésben van e a két dolog,nõgyógyászatilag rendbe vagyok,viszont idén kb 2 hónapja érzem a köldököm fölötti részen jobb oldalt, ha megnyomom fáj,de nem erõsen olyan érzés mint amikor a rekeszizmomat megerõltetem,és gyulladásos érzés.Kisugárzik az egész gyomor felsõ szakaszára bordáimnál érzek apró szúrkálásokat. Igaz refluxom van,ez is nemrég derült ki,voltam nemrég gyomortükrözésen és ott a gyomrommal rendbe van kivéve a gyomorszáj kicsit nyitva van.Vettek szövettant,de még nem jött meg az eredmény ez kb 2 hete volt.Nem tudom mi lehet ..félek hogy valami komolyabb lehet..Hasi ultrahangra csak  2 hónap múlva kapok idõpontot.
A székelésnél van hogy hurutos a széklet,de nem véres.
Étvágyam van,testsúlyom nem változik.
Van valamelyikõtöknek hasonló jelek?
Üdv!

Szerkesztette: orsidesigns (2012-05-16 10:11)

Nincs jelen

 

#365 2012-05-20 07:42

tovkirne
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

sziasztok, masfel eve vagyok chronos, salofalk napi 2 szem, de mostmar 4 szemet veszek be miota eszrevettem a bal oldalamon alul egy csomot...erdeklodnek van-e vagy volt-e valakinek a hasan hasonlo csomoszeruseg, ezt kitapintottam kb egy eve es par honapja el kezdett fajni, mutet szerintetek? mikor kell muteni? honnan tudom? a verkepem jo lett most, de acsomo faj ,foleg ha ideges vagyok,akkor elegge, tudok vele elni, csak ez valami olyasmi ami noni fog tovabb? ha tudtok segitsetek ,mindenkinek gyogyulast es nagyon koszonom ha irtok !

Nincs jelen

 

#366 2012-05-20 07:45

tovkirne
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

orsidesign, nem tudom mi lehet ,nekem hasmenesem volt es tukrozessel allapitottak meg biopszia alapjan ,hogy gyulladasos autoimmun betegsegem van-chron-, remelem neked nem, mert egyszeruen meg mindig nem tudom feldolgozni,hogy egy eleten kiser ez a nyavalya, szia irj be kesobb mi lett veled

Nincs jelen

 

#367 2012-09-21 15:48

tunti
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Hónapok óta olvasgatlak titeket, de hozzám hasonló tüneteket nem találtam sehol, így gondoltam, megkérdezem:
Mindenkinek hasmenéssel kezdõdött a bélgyulladása?

Lassan egy éve ugyanis be van gyulladva a vastagbelem és nem hatnak rá az antibiotikumok. Több orvosnál is voltam, volt aki szerint csak divertikulum, más meg colitissel kezelt, holott nem volt hasmenés és láz sem, hanem csak úgy fájdogál... Elég sok fajta gyógyszert kaptam, de a crp és vvt mindig magas maradt (vas rendben). Kínomban már nem is járkálok dokikhoz, inkább agykontrollal igyekszem gyógyítani magam. Csak azért mégis érdekes a dolog...

Ha bárki hozzá tudna szólni, bármilyen ötlete lenne, nagyon megköszönném!

Nincs jelen

 

#368 2012-09-21 20:34

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

tunti,

azt írod nem hatnak rá az antibiotikumok. Ez logikus is, mert a colitisnek(és stbnek) vannak egyéb, spéci gyógyszerei. Nem vagyok szakmabeli, így nem mernék olyat kijelenteni hogy ezek nem antibiotikumok, de szerintem a xalazin vagy a pentasa pl nem antibiotikum.

Az enyém egyébként simán véres széklettel kezdõdött, amúgy szinte soha sem volt hasmenésem, csak mindig keveredett bele vér. De a tünetek és az egész betegség mindenkinek más. A crp és süllyedés sem mérvadó, mert neked magasak és lehet semmi bajod, nekem meg tök jók és mégis crohnom van.

Ha tisztán szeretnél látni akkor egy gasztro dokinál csináltass vastagbél tükrözést.

Az agykontroll amúgy nem hülyeség, sõt.

Nincs jelen

 

#369 2012-09-22 09:33

tunti
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia!

Köszönöm a válaszod. Az antibiotikumot csak arra írtam, hogy nem értem, miért nem hat egyik fajta sem a gyulladásra. Kaptam amúgy colitises gyógyszert is, 100 db-os Salofalkot meg még egy másikat, de nem ugrik be a neve.
A tükrözés nem igazán jöhet szóba, mert reggeli nélkül is csak néhány óráig bírom, sajna utána jön az ájulás... =( Úgyhogy egyelõre marad az agykontroll meg a reménykedés, hogy találok valakit, aki valaha hasonló cipõben járt, mint most én.

Nincs jelen

 

#370 2012-09-22 09:55

lazye
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

tunti,

(Szia!) Nem értem, hogy miért is kellene bírnod reggeli nélkül! Élettanilag a hosszú alvás után a szervezetnek szüksége van a fehérje utánpótlásra, senki sem bírja reggeli nélkül. De ha valaki bírja is, az sem feltétlenül tesz jót magával. :)
A gyógyszerekrõl én úgy tudom, hogy sokszor van hogy ez vagy az valakinek használ/nem használ. És az orvosok sem tévedhetetlenek, ha valamelyik nem használ mondjuk 1 héten belül, akkor menj vissza a dokihoz.

Nincs jelen

 

#371 2012-09-22 12:26

tunti
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Ahogy a gasztros dokik elmesélték, úgy zajlana a tükrözés, hogy elõzõ nap és aznap sem szabad enni, csak folyadékot. Vagy netán te tudsz olyan helyet, ahol szabad enni elõtte? =)) Oda szívesen elmennék =))
Hidd el, én már annyiszor visszamentem, a gatyám rámegy a sok 15eFt-os vizsgálatra, de a vége mindig az, hogy ha egyik sem használ, akkor "bírjam ki" valahogy ájulás nélkül a koplalást és jöjjön a csõ.
Felõlem nyugodtan fájogathat, ha lehet ilyet mondani, már megszoktam, csak a vérkép zavar még mindig, hogy ott az a gyulladás, s hosszú távon azért ez nem túl jó dolog...

Nincs jelen

 

#372 2012-09-22 12:34

Klári22
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Tisztelt Hölgyeim, Uraim!!
Körtvélyesi Klára vagyok, negyed éves hallgató a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán. Most kezdem el írni a szakdolgozatomat és a témám a Crohn betegséggelkapcsolatban szeretném írni. Ezért, fordulok most önökhöz, hogy tudnának-e nekem ebben segíteni, mivel ahhoz, hogy ezt megtudjam valósítani legalább 90-100 személyre lenne szükségem akik az általam kialakított kérdõívet kitöltenék(természetesen névtelenül kellene kitölteni). Nagyon örülnék neki, ha ebben segítségemre lennének. Válaszukat várom, nagy örömmel!!!
Tisztelettel:Körtvélyesi Klára

e-mail címem:
klari19900101@citromail.hu

Nincs jelen

 

#373 2012-09-23 12:43

Beus82
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok !
Elkaptam egy felsõ légúti fertõzést, amitõl egyfolytában fájt majdnem mindenem, de legjobban jobb alhasam, ittam folyadékot, diétáztam és csak nem javult. Június vége felé  2 napig véres volt a székletem, jobb alhasam nagyon fájt, emiatt beutaltak a kórházba, ahol elküldtek nõgyógyászati vizsgálatra, vérvételre, majd a vastagbéltükrözésre. Nagyon rossz volt a várakozás és a tükrözés elõtti elõkészület. Megitattak velem 1,5 l sós vizet, 2x volt beöntésem. A tükrözés utáni szövettan és véreredményem nem jó értéket mutatott, de nõgyógyászatilag negatív lett az eredmény.
Miután kijöttem a kórházból,  elmentem a körzetimhez, hogy csináljunk egy széklet vizsgálatot, hogy esetleg nincs e benne féregpete, helicobakter, de azok negatívak lettek.
Megint be kellett mennem július vége felé a kórházba (szülinapom napján) minden papírommal együtt, mert nagyon erõs jobb alhasi fájdalmaim voltak, kaptam fájdalomcsillapítót, megint vérvétel, s akkor mondta a gasztroenterológus doktornõ Chron és vékonybél gyulladásos bélbetegségem van, kaptam granulátumot, amit azóta megemelt adagot szedek.
Nem érzem a javulást, gondolom lassú javulás várható, de múlt hét szerda óta nagyon erõsen fájnak a beleim, hányingerem van, gyengének érzem magam. :(
Jövõ héten szerdán megyek vissza hozzá.

Ez az én történetem.

Kellemes napot mindenkinek! :)

Nincs jelen

 

#374 2012-09-23 14:29

rose
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!
Már régóta olvasgatok ezen a fórumon, remélve hogy választ kaphatok, hogy ugyan mi a jó csudától fájhat a hasam?! Én is leírnám a történtemet!
Lehet hogy nem kronológiai sorrendben írok le mindet, de próbálom a lényeget!
Nekem egy nõgyógy gyulladással kezdõdött 2007-ben, ami nem akart elmúlni és a doki csak írta és írta az a különbözõ széles spektrumú antibiotikumot és meg h..  be is szedtem!
Kb. 9 hónap elteltével elkezdtek a beleim is "fájni"!? Sokszor nem tudtam hogy hol, mert úgy éreztem, hogy mindenhol fájnak. Innen kezdõdött és tart a kálváriám.
Mindenféle tükrözés (gyomor, végbél, vastagbél, ) UH, Ct vizsgálatok, rengeteg labor. Mondanom sem kell hogy ha volt is valami kis eltérés, arra azt válaszolták hogy "semmi komoly", egy kis reflux, IBS, UH -> kissé vastagabb bélfalak, májcisztáim és veseköveim is lettek, de azt állították, hogy a sok antibiotikumnak ehhez semmi köze. Megjegyzem elõtte komoly és hosszan tartó betegségem nem volt.
Ezekre megint kaptam gyógyszereket (nem akarom most felsorolni), de igazából nem lettem jobban. 
A tüneteim pedig csak súlyosbodtak, ahogy múlt az idõ. Jött a gyakori és sietõs mellékhelyiség látogatás.
A legjobb az volt ha nem v. csak fõtt krumplit ettem és elkezdtem probiotikumot szedni (az antibiotikum kúra alatt is szedtem!). A beszerzett veseköveket sikeresen szétzúztak, de késõbb lettek újak.
Ez még nem volt elég, kb. 2 éve aztán szörnyû migrénjeim lettek, az izületeim is fájnak, idõnkét kiütések jönnek az arcomon. Azt is sikerült annyit kideríteni (ez év februárjában), hogy glutén és laktóz intolleranciám van.
Azóta szigorú diéta szerint étkezem és mázlimra eltûntek az újabban keletkezett veseköveim is. Mint megtudtam azt is emésztõrendszer helytelen mûködése okozza.
A glutén és laktóz diéta szigorú betartásával fél év elteltével egyre jobban lettem, de véletlenül megettem egy olyan kaját amiben volt glutén. Már másnap újra fájdalom, migrén, izülti fájdalom és hasmenés. Azóta tovább folytatom a szigorú diétát,  sok banánt és fõt krumplit eszem újra + pre- és probiotikumot szedek, nagyobb dózisban mint a javasolt. Nagyon lassú javulást értem el, és "vakbélgyulladás szerû" hasi fájdalmaim most egy kicsit csökkentek.  Fogytam 10kg-ot, de szerintem csak a diéta miatt.
Szerdán megyek egy gastros dokihoz Bp-re (vidéki kisvárosban lakom), mert végre szeretném tudni, hogy mi a bajom?
Gyógyszer lista:
- antibiotikum: Doxycylin, Dalacin, Supplin, stb. (ezeket és társait javaslom messze elkerülni)
- gastora kapott: Omeprazol, Lansoptol, Dicetel, Espumisan, Cerucal, Klion, Pentasa

Ha valaki szintén antibiotikum kúra után lett beteg, szeretném ha írna nekem.
Egy másik topikban már találtam egy "sorstársat", akinél megállapították a crohn-t.

Nincs jelen

 

#375 2012-10-10 18:08

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!
Én új  tag vagyok.Több helyen is kerestem hasonló  betegséggel küszködõ sorstársaim,s ezt találtam a legmegfelelõbbnek.Nekem vastagbéldaganatot állapítottak meg .Sztómás lettem én is.
Sajnos a daganat nagysága miatt  nem lehet egybõl kiszedni,elõtte kemoterápia van s utána meg sugárkezelés.
Most a kemót taposom.Sok negatívumot hallottam róla de ez nálam idáig nem jött be  még sokkal jobban vagyok mint elõtte.
Minden úgy kezdõdött ,hogy ez év februárjától   székrekedéssel bajlódtam augusztusig.Aranyérre gondoltam ami  nem jött be .Én  valami csoda folytán  gyorsan feldolgoztam mi is történt velem s a nagy akaraterõm arra sugall .hogy minél elõbb meggyógyulok.Ha netán  nem is lehetne vissza helyezni  akkor se adom fel  akkor is van élet.
Mármint én  így fogom fel.39 éves családapa vagyok s nem fog letörni semmilyen nyavalya sem.
Minden a türelemrõl szól.Dolgozni most nem lehet mert könnyen kap az ember egy sérvet.
Csak röviden:Salgótarjáni kórházban mûtöttek,nagyon jó  hely.Mielõtt eljöhettem volna volt egy sztóma képzés amibõl magyarán mondva vizsgázni kellet .Délelõtt s délután zsák csere .Ez 1 héten keresztül.
Pedig az elején attól is irtóztam  hogy veszik ki a  kitámasztó rudat.Visszagondolva  kár volt elõre paráznom.Maga az egész rituálé idegen volt  ,most meg már  rutinból csinálom , két naponta mert pont meg is telik.
Valahol olvastam .hogy leesik a zsák  másnak.Nem értem mert ilyen nálam még sose volt ellenkezõleg alig lehet lehúzni  ha nincs a tisztító folyadék akkor le se tudnám szedni.3 hónapra kellet megvenni az eszközöket de bõven elég lesz.3 hónap után lehet megint receptre kérni megint így olcsóbb.Amúgy majd 100 ezres nagyságrendrõl  szól a történet.
A diétáról meg annyit engem arra figyelmeztettek ,hogy e legyek vegás.
Amit nem ajánlottak: Bab borsó karfiol sertéshús zsíros tej  stb. Szigorúan a gomba nem lehet enni.
Meg egyéntõl függõen változik.
Nagyjából ennyit  a történetrõl ha valaki netán kérdezne bármirõl megosztom bárkivel  a tapasztalataimat.

Nincs jelen

 

#376 2012-10-12 15:36

Anita15
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

KEDVES ROSE

Nekem ugyanígy kezdõdött minden. Kismedencei gyulladás diagnosztizáltak 2010 telén. Orvostól orvosig jártam. 6 különbözõ antibiotikumot szedettek be velem is. Áprilisra már iszonyatos fájdalmaim voltak. Labor, uh semmi eltérést nem mutatott ki. Sûrûsödtek a wc látogatások. A végén már 30-szor jártam egy nap. Görcsök, puffadás, nyákos hasmenés, migrén, 20 kg-os fogyás. Nagyjából ennyi. Kórház lett a vége. Tükrözés. A vastagbél leszálló ága érintett, különösen a sigma, több, 25-30 db fekéllyel. Budenofalk tabletta, majd hab, és Pentasa granulátum. Hasmenés elmúlt, fájdalom szép lassan csökkent...bár sajnos idõnként még mindig visszatér.
Jelenleg a fél éves kislányommal vagyok itthon, és már kb 8 hónapja nem szedek semmit. A terhesség alatt is csak a budenofalk habot használtam néha-néha, 8 hónapja azt sem. És remélem nem is lesz rá szükségem többet, mert hogy szerintem annyira sötétben tapogatóznak az orvosok a betegség okát és kezelését illetõen, hogy butaság beszedni ilyen mérgeket, hiszen itt a fórumon is látjuk, hogy van akinek ezek teljesen hatástalanok.
Ami nekem ez idáig bejött az a körömvirág -kamilla tea. A búzafû lé, tavaly termesztettem itthon, és préseltem, most a szoptatás miatt nem merem a méregtelenítést elindítani a szervezetemben, de mihelyt lehet, elkezdem újra.
Pro-gastrot és zir-gastro pro-prebiotikumokat szedtem, szedek. Ja , és 1000-es c vitamin.
Szerintem azonban ami a legfontosabb, bár a legnehezebb is egyben, FEJBEN RENDET RAKNI. Én is ezen dolgozom...és bízom benne, hogy sikerülni fog. Miért ne sikerülne, hiszen vannak olyanok, akiknek sikerült.
Napról, napra minden szempontból egyre jobban és jobban vagyok....
Hidd el, ez a lényeg. Még ha fáj is, ha görcsöl is, ha megy is a hasam, de minden attól függ, hogy  hogyan gondolunk magunkra és mit hiszünk el. A betegségeink a lelkünk kivetülése. Úgyhogy csak pozitívan...és minden rendben lesz- hidd el...Anita
Ja és elfelejtettem írni, hogy a szövettan alapján chron és colitis is megállapítható.

Szerkesztette: Anita15 (2012-10-12 15:38)

Nincs jelen

 

#377 2012-10-13 10:48

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Anita,

szerintem a búzafûlét egyáltalán nem zárja ki a szoptatás. Sõt nagyon jó vitaminforrás. Egy barátnõm direkt a terhesség második felétõl itta és szülés után is folytatta. Emiatt nagyon hamar talpraállt a szülés után (a vérveszteség ellenére).

Fejben rendet rakni?
Szerintem elõször a heti- és napirendben kell rendet csinálni amennyire lehet, hogy elkerüljük a stresszt és legyen idõ regenerálódásra, pihenésre. Tehát minden olyan dolgot kiszórni, ami nélkül meg tudunk élni és csak az idõnket rabolja.
Saját tapasztalat: elég jól talpraálltam (gyógyszerrõl leállva) és megint egyre stesszesebbek lettek a napjaim: éjszakázás, alváshiány, sok-sok rohanás és az eredmény: egyszer csak rohanni a wc-re és nyák, vér...
Megéri? Nem. Megoldás: elõvenni a naptáram és kihúzni minden olyan dolgot, ami nélkül meg lehet élni és helyette idõt szakítani a pihenésre, élvezni a jelen pillanatot, napsütést, családot stb.
Még egy fontos dolog: legkésõbb 10-kor aludni menni. Tudom nevetségesnek tûnik, de azért biztos hosszútávon számít ez is.

"A betegségeink a lelkünk kivetülése."
van benne valami. Ha az ember rágódik valamin, amit nem tud "megemészteni", megoldani, és azon kínlódik, szenved tõle, az elõbb-utóbb fizikai betegséget fog produkálni. Valakinél rákot, másnál colitis vagy egyéb nemkívánatosat.

Nincs jelen

 

#378 2012-10-13 11:11

mendi63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Anita15 és salvya! Mindkettõtökkel teljesen egyetértek. Tavaly szeptemberben ért egy hatalmas lelki megrázkódtatás amit kb. talán mostra sikerül megemésztenem. Mínusz 13 kg fogyás. Amugy 2005 óta vagyok crohn? beteg. Egész tavalyig a Pentasán jól el voltam, nem is fogytam. Most idén csináltunk egy vállalkozást ami megint felõrölte az amúgy is már gyenge idegrendszerem, teljesen leszívta az energiámat. Most szeptember óta ismét padlón vagyok tiszta gyulladásban: WE 76, CRP50, vas 5,1. Medrol egyik nap 36, másnap16 váltakozva. A vállalkozásunk idényszerû volt tehát most bezártuk. Most jelenleg teljes nyugalom van rajtam. Én is a pozitív gondolkodásban és a vonzás törvényében hiszek. Tudom, hogy helyre jövök, most, hogy már megnyugodtam. Minden fölösleges dolgot kizárok az életembõl. Meg kell erõsödnöm. Helyesebben mondva: erõs vagyok, nyugodt vagyok, jól érzem magam.

Nincs jelen

 

#379 2012-10-16 08:54

rose
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Kedves Anita15.

Bizonyított ,mely szerint sok betegséget elõidéz v. súlyosbít, ha az ember állandóan feszült, stesszes.
DE! Mégsem tudom összekötni azt, hogy miért azóta vagyok beteg, amióta a rengeteg antibiotikumot beszedtem?
Elõtte én nem voltam beteg, pedig volt stessz az életemben korábban is. A munkám sem stesszmentes (könyvelõ vagyok).
Én sem vagyok híve a gyógyszerszedésnek, mivel azok csak kémiai anyagok és ezért próbálom természetes anyagokkal gyógyítgatni magamat! Osztom a véleményed, mely szerint: az orvosok a sötétben tapogatóznak.
Most voltam kilégzéses vizsgálaton + spec. vérvizsgálaton, mert nekem nem lehetett biopsziát csinálni a crohn megerõsítésre, mivel februártól glutén + laktózmentesen étkezem és a doki szerint így nincs értelme. A vastagbél tükrözésnél pedig nem tudtak végig menni a teljes bélszakaszon, pedig pont ott fáj, amit már nem tudtak elérni.
Õ szerinte v. crohn-om van, vagy kotaminált vékonybélszindrómám. Ez utóbbit okozhatják a szedett antibiotikumok, de ennek van gyógyszere (egy antibotikum :) ). Amikor meglesznek a viszgálati eredényeim megyek vissza a dokihoz. Várhatóan 2-3 hét.

Jelenleg is diétázom, ProGastro825 probiotikumot és vitamint szedek. Amikor nagyon fáj a "nemlétezõ vakbelem" akkor Cataflam + Nospa. Teák: kamilla, borsmenta. Illetve még Pankreoflat-ot szedek, mert sokszor olyan érzés, mintha az epém és a hasnyálmirigyem is fájna (?!), de lehet hogy ez attól van hogy májcisztáim is lettek???
Sok bio dolgot is megpróbáltam, de nekem sajnos nem használt. (Varga gyógygomba, fermentált papaya konctentrátum, stb.)

Természetesen próbálom kerülni a stesszt, hátha az is segít!

Nincs jelen

 

#380 2013-01-24 17:31

Norc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sajnos ismét jelentkezem a fórumon. Hosszú jó pár éves mondhatni panaszmentes idõszak után, épp december 24-tõl, állandósult a görcsös alhasi fájdalmam. Elõször azt gondoltam, biztos valami kaja, vagy esetleg valami vírus is okozhatja. Aztán csak nem múlt a dolog. Egyre jobban hasmenés. Az ünnepeket és a decembert még végig kínlódtam a melóhelyen. (irányítói munkám van, 12 óra és váltott mûszakos éjszakázással). Szóval nem volt egyszerû.
Aztán Január 1.-én számomra szépen indult az év. Megjelent, elég drasztikusan a vér és nyák.
Másnap irány a Gasztro. Elsõ körben, gyógyszer adag emelés. Salofalk 3x2, kúp, Klion 3x1. (Itt be kell vallanom, azért hanyagoltam a Salofalkot mostanában, 2x1 szedtem, volt, hogy el is maradt 1-2 nap, de évekig nem volt gondom.) Szóval 2-3 napig elkezdett javulni a dolog. 11.-én kilátásba helyezték a tükrözést. Addig nagyjából el is voltam. Aztán jött a szerintem a helyzeten sokat rontó, tükrözés elõkészítés a hashajtás.(Moxalole) No és persze maga a vizsgálat bódításban. Amúgy nem éreztem igen semmit, 1 óra kiesett. Betéptem. :)
Vizsgálat eredménye: Colitis ulcerosa - pancolitis (összességében inkább indeterminált) !!! jó mi? keverednek a Colitis ulcerosás és Crohnos jelek. Szóval vegyes lettem.
Jólvan, mondom megvan a vizsgálat a nehezén túl vagyok. Terápia: Szedjem tovább az emelt adagot.
Másnap ismét megjelent a hasgörcs, vér és minden földi jó. 2-3 nap semmi változás, sõt rosszabbodik, mintha nem is szedném a gyógyszereket.
Hétfõn vissza a Gasztrora. Doki nem örült, közben megjött a szövettan is, ami szerencsére rendben. (legalábbis a 2 mintából 1 értékelhetõ. :( ) Sajnos nem úszom meg a szteroidot, aminek igen csak nem örültem, mert még sosem szedtem, de sok jót nem olvastam róla. Indulásnak Medrol 48mg Imuran 50 mg és a többi,ami eddig is volt hozzá.
Szerencsére jól reagáltam rá, már másnap eltûnt a vér. De a Medrol, hát az tényleg gyötrelem. Zavartság, szédülés, kéz remegés, láb fájdalom, szív dobogás.Király szer! Illetve lehet az Imuran is bejátszik ,nem tudom.
Mindenesetre ebben a kezdõdõ influenzás idõszakban nem igazán örülök, az immun romboló dolgoknak, de hát mit lehet tenni.
Eddig ennyi. Kínlódok, most a gyógyszerektõl. Felfújódás, görcsölés 3 nap után is megvan. :(

Nincs jelen

 

#381 2013-01-24 20:15

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Norc írta:

Sajnos ismét jelentkezem a fórumon......

:(

Nincs jelen

 

#382 2013-01-24 21:04

Norc
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Hát igen. Mert jó és szuper egy ilyen fórum, de az ember ha Jól van, nem feltétlen olvas a betegségekrõl. Ha valakit megbántottam ezzel a mondattal, elnézést érte.

Nincs jelen

 

#383 2013-01-25 15:55

aiolosz
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Norc írta:

Hát igen. Mert jó és szuper egy ilyen fórum, de az ember ha Jól van, nem feltétlen olvas a betegségekrõl. Ha valakit megbántottam ezzel a mondattal, elnézést érte.

Igen, ambivalens érzések lakoznak bennünk, miért lenne ez baj...az ember nehezen tudja tudomásul venni, hogy egy olyan nem kívánt társa van, akitõl nem szabadulhat :( A preventív megközelítés, ezzel számol az ember és kalkulál azzal, hogy segítõ kézre szüksége lehet...az ábrándozó...itt van Hawaii ...probléma  nincs is...a fatalista...most jó, ha sz@r lesz a helyzet, akkor zakson...
Lehet választani, ki melyik tábort erõsíti, mert azt mindig lehet...

Nincs jelen

 

#384 2013-02-06 11:01

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!Ma megmondták a véglegest!
Mûtét lesz Március 11 -én.
Mélyre ható vizsgálat után közölte velem a dokim,hogy sajnos örökre sztómás beteg maradok.
Nagyon lent van daganatom s már nincs lehetõség a visszahelyezésre.a vizsgálat szabályszerûen jól esett.Amúgy is viszketett.
Egyet nem értek ebbõl , hogy valahogy nem sújt le .Már más lehet másképp fogta volna fel ezt az egészet.
Vagy talán meg zakkant az agyam s így védekezik a tudat ellen?

Nincs jelen

 

#385 2013-02-06 11:06

martika
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Zsoltihh!

Sajnálom, hogy ilyen hírt közölt veled az orvos - viszont annak örülök, hogy ennyire jól veszed és hogy pozitívan állsz hozzá!!!
Így azért könnyebb lesz, ilyen gondolkodással; és a zsák ellenére is élhetsz teljes életet!
Azért drukkolok neked a mûtétnél!

Nincs jelen

 

#386 2013-02-06 12:05

Zsoltiihh
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Köszi!Azt a mûtétet talán már a portás is megcsinálná.
Most azon tanakodom milyen könnyû szellemi vagy fizikai melót csináljak ezután

Nincs jelen

 

#387 2013-02-21 08:03

piciviki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

sziasztok, férjemrõl pár hete derült ki, hogy crohn beteg. Nyáron májgyulladása volt (toxikus, ill ookát nem tudják), közben epekövet találtak, mire mûthetõ lett, az epehólyag roncsolódott. Mindvégig nyomást érzett a jobb bordaívnél. Mûtétet követõen is, az orvosok javasolták, hogy várjon türelemmel, a mûtét miatt maradhat az érzékenység. Több hónap után elkezdtünk vizsgálatokra járni. Vékonybelén találtak fekély félét, amibõl szövettant vettek és a bél fala meg volt vastagodva 10cm-n. A nyomás mindig van, és a gerincét is fájlalja. A bõre können szárad. Diétázik, 10 kg -t fogyott, de nincs hányingere, hasmenése. Én már kezdek szkeptikus lenni, hogy lehet nem crohn...

Van akinek vannak nyomásos fájásai?

Nincs jelen

 

#388 2013-02-27 12:25

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

piciviki!
Hogyan vizsgálták és szövetezték a vékonybelét????Pontosan melyik szakaszát?????Lehet,hogy a nyomás és a gyulladás külön vannak,nem az utóbbi okozza a gyulladást feltétlen.A fogyás is sok mindentõl lehet.....Nekem is nyomott soxor itt-ott,aztán mégsem találtak semmit.Mondjuk nem fogytam és jó a vérképem meg a kolonoszkópos eredményem......

Nincs jelen

 

#389 2013-02-27 17:26

piciviki
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Nem irtam pontosan. Kolonoszkopiaval vizsgalva a vastagbel tokeletes, a vekonybelben volt egy apro fekely, annak a szovettana negativ lett ("szabalyos szerkezetu vekonybel nyalkahartya"). Utana jott egy CT, az mutatta ki, hogy a terminalis ileumkacs 10 cm hosszan megvastagodott (7mm) es a lumen beszukult. Innentol pedig adta magat a Chron, mondjuk mas jele nem nagyon van. Amugy inkabb forditva gondoljuk, a gyulladas okozhatja a nyomas erzest. Verkepe amugy neki is mindig tokeletes.

Nincs jelen

 

#390 2013-02-28 08:14

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Hát ilyet nem hallottam még.Negatív szövettannal hogyan lehet azt állítani,hogy crohn vagy colitis ulcerosa.Az én dokim szerint amíg szövettan nem támasztja alá,addig nem az.Meg hát az ileumtól miért nyomna a fent a bordaív alatt,az elég messze van onnan.Ilyen nyomást amúgy okozhatnak a gázos belek is.A gázos beleket meg egy csomó minden.Nem akarok tényleg okoskodni,de nem tûnik olyan rossznak a helyzet crohn szempontból szerintem.Lehetnek más emésztési gondok is ilyen tünetekkel bõvel,pláne epés panaszokkal......

Nincs jelen

 

#391 2013-02-28 20:03

juci63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Hali mindenkinek!
Új vagyok ezen a fórumon,szeretném a segítségeteket kérni. Pár hónapja tartó hasi panaszokkal mentem orvoshoz. Kicsit puffadtam,néha ment a hasam"ha olyasmit ettem",egyébként más panaszom nem volt,a vasszöget is megettem volna. Uh,laborvizsgálatok,gyomortükrözés.Minden negatív.A hasam csak fáj,jobb oldalon a köldököm mellett,mintha késsel szúrkálnák. Kaptam colonoscopiát,de csak 40 cmig sikerült. Szövettan még nincs. Nagyon be vagyok rezelve,hogy collitisem lesz. A szövettanból mindíg meg tudják állapítani hogy az e vagy sem? Elõjegyeztek virtuális colonosra.Errõl van valakinek valamilyen tapasztalata?

Nincs jelen

 

#392 2013-03-01 19:15

juci63
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Hali csabaspecial!
Köszi a hozzászólást,de nem hiszem hogy nekem is ez lesz.Nekem a vastagbelem vizsgálják,és állítólag hátulról lesz:))) Úgyhogy gondolom gyomorszonda fölösleges. Csak félek hogy az is olyan borzasztóan fájdalmas lesz mint colonosc.

Nincs jelen

 

#393 2013-03-02 19:11

Lorien
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!

Nemtudom, hogy jó topicba írok-e, de nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot és tanácsot tudok kérni.
26 éves nõ vagyok, aki tavaly február óta emésztési problémákkal küzd.

A tüneteim a következõk:
    - szédülés, hidegrázás, de sokszor szakad rólam a víz
    - hajhullás
    - esténként csalánkiütés
    - krónikus végbélrepedés
    - visszatérõ gyulladás a végbelemen belül és kívül
    - kb. 27 kg fogyás
    - augusztus óta székrekedés heti 1-2 székletürítéssel (elõtte legalább napi 3-4-szer mentem wc-re), ami vagy vékony vagy pedig pépes, szétesett, véres, nyálkás valami - bocsi a részletességért :)
    - puffadás, teltségérzet, nehéz gyomor
    - hányás, hasi görcsök
   
A vérképem jó, a hasi uh sok apró epekövet mutatott ki, illetve kiderült, hogy nagyon kicsi tejfehérje allergiám van.
Szerintetek érdemes lenne székletvizsgálatot és/vagy vastagbéltükrözést kérnem ? Egyszer voltam biorezonancia vagy valami hasonló vizsgálaton, ami problémásnak jelezte a vékony és vastagbelet. Lehet valakinek bélgyulladása vagy elzáródása megfelelõ labor eredmény ellenére, illetve hasmenés nélkül ?
Teljesen kétségbe vagyok  esve, a háziorvosom pedig nem vesz már komolyan. Azt próbálja belém magyarázni, hogy idegi alapon vannak a tüneteim.

Elõre is köszönöm a segítséget.

Szerkesztette: Lorien (2013-03-02 19:14)

Nincs jelen

 

#394 2013-03-03 08:59

Frozina
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Lorien! Nem lehet, hogy ez mind az epekõ miatt van? Ezen nem gondolkodtál el, nem néztél utána? A hajhullás és a fogyás pl. simán belefér. Van olyan étel, amit nem tudsz meg megenni, mert utána rosszul vagy? Paradicsom, dinnye, káposzta, kávé stb.

Nincs jelen

 

#395 2013-03-03 17:12

andreas31
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Halihó!
Van valakinek olyan tapasztalata,hogy mintha görcsölne a végbél (már bocs).!Pénteken furcsa mód napközben elkezdõdött,azóta csökkent,de azért nem teljesen jó,napközben is váltakozik az intenzitása.Aranyerem is van,de eddig az más érzés volt,hajól emléxem és kúp segített hamar.Ez meg,mintha olyan izomgörcs szerû lenne.Szóval az lenne a kérdésem,hogy tudtok e errõl valamit,mert elég bosszantó és kellemetlen...!!!!

Köszi!

Nincs jelen

 

#396 2013-03-03 19:41

Pisti80
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Sziasztok!
Ki tudná pontosan leírni mik a Chron betegség tünetei?
Vérképem teljesen jó, hasmenésem nincs......

Nincs jelen

 

#397 2013-03-03 21:25

Lorien
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Szia Frozina!

Nem voltam túl pontos, mert siettem. A fogyás, véres nyálkás széklet és egyéb végbél problémák már akkor is fennálltak, amikor az epekövek még sehol nem voltak. Valóban vannak olyan ételek, amiket nem bírok. Nemsokára kiveszik az epehólyagat és kíváncsian várom, hogy lesz-e változás.

Szia andreas31!

Nekem nem egyszer volt már görcsös a végbelem, sokszor órákig. Menni és ülni sem tudtam. Ez akkor fordul elõ, amikor kiújul a végbélrepedésem és erõsen be van gyulladva belül a nyálkahártya. Ilyenkor a proctológián írnak fel gyulladáscsökkentõ kúpot és kenõcsöt (belülre kell kenni) és várom, hogy elmúljon.

Nincs jelen

 

#398 2013-03-03 22:32

salvya
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

szia Lorien,

ha neked lenne egy jó mercid és valami baja lenne, akkor kivetetnéd a meghibásodott alkatrészt és mernél úgy menni azután vele? Mármint szerinted logikus az ilyen "szerelési megoldás?", hogy ha valami problémás, akkor hajítsuk ki a szemétbe?
És mi van a szervezettel? Szerinted van a testnek olyan szerve, vagy része, ami felesleges? vagy funkció nélküli?
Az én véleményem szerint mind meghatározott céllal lett oda teremtve, ahol van.
Ha kiveteted az epehólyagod, akkor 100%-ra biztos vagy benne, hogy ezt soha nem fogod megbánni? Mert utána már késõ bánat. Nem lenne-e értelmesebb helyrehozni inkább? Ne hidd, hogy ha kiveszik, minden probélmád megoldódik azzal... néhány akkor fog kezdõdni. De ezt neked kell tudnod ... a választás a tied, meg a belsõ részed is saját tulajdonod.
Lenne még egy kérdésem. Neked mennyi a vizelet pH? 7 alatti? a problémáid fõ oka nem az, hogy nagyon el van savasodva a szervezeted? (ezt gyulladás, csalánkiütés stb miatt gondolom)
Hogy mit ajánlanék, ami kés nélküli és hatékony?
- életmód- és étrendváltás
- máj- és epehólyag tisztítás (másik topikokban írtam már errõl)

Salvya
p.s.: bocsi, hogy ilyen "kemény" vagyok veled... de tényleg még fiatal vagy, és ha valamit örökre elszúrsz, akkor bánhatod életed végéig. Sajnálnálak.

Nincs jelen

 

#399 2013-03-07 10:40

vöri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Kedves pisti!
Nálunk most igazolták a betegséget, sõt a szövettani eredményre még várnunk kell, tehát nagyon új a dolog.De úgy értelmeztük az orvos szavait, a sok olvasott oldalt, hogy a Crohn-betegségre hajlamosító gének már benne vannak a leendõ betegben, csak a kiváltó tényezõkre lobbanhat be.Tehát a jó vérképed (bocs) nem kizáró tényezõ, hogy kialakulhasson Nálad is.De Isten mentsen ettõl!!!!!!!!Évekig tünetmentesen él vele a beteg, mire erõsödnek a tünetek, egyértelmûen kimutatható.
Mindannyiunknak kitartást kívánok, jobbulást, sok hitet!

Nincs jelen

 

#400 2013-03-07 11:24

vöri
Tag
Regisztrálva: 1970-01-01
Írások: 0

Re: Hogy indult a betegségetek?

Kedves Lorien!
Nagyon megrendített ami tüneteket írtál, igen ,foglalkozz vele!
Lehet,hogy nem ez lesz a betegséged,de állítólag lehet székrekedés is a tünet. Szomorú, hogy így áll az orvos a problémádhoz.
Nálunk a hetek óta tartó hasmenésre is csak azt mondta, folytassuk a kúrát, szigorú diétát, mert ilyen járvány van...
Nem lehetett volna a betegséget megúsznunk, csak mégsem lett volna olyan nagy fogyás.
Vannak jó szakembereink, csak nekünk kell megkeresni.Az orvosunk arra hivatkozva, hogy meg van kötve a keze, nem írhat ki vizsgálatokra bármilyen beutalót.Elvesztegettünk miatta hónapokat.
Pár napja tudjuk a betegség okát, nagyon új nekünk is, és rémísztõ dolgokat olvastunk.
Kitartást Neked is!

Nincs jelen

 
IBDoktor
 

Láb

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB